Jak otevřít společnost elektroinstalace

Elektřina je tak pevně zakotvena v našich životech, že je už neuvěřitelně obtížné představit si, jak naši předci bez ní. Světlo, teplo, voda, vaření, zábava, práce - to vše závisí na spolehlivosti systému dodávky energie. Pokud se zdroj energie zastaví, moderní obyvatel metropole se stává bezmocným a zranitelným.

Elektrická práce je služba, která je pro obyvatelstvo životně důležitá. Tam, kde jsou stavěny obytné nebo výrobní prostory, je vždy potřeba pracovat s elektrickým vedením.

Tento typ podnikání je ukazatelem ekonomického blahobytu regionu. Pokud se lidé rozhodnou investovat do nových budov, stavět domy, obchody, otevřené kavárny, restaurace, kina, zábavní centra, elektrická společnost nemůže stěžovat na nedostatek práce. Menší organizace jsou spokojeny s instalací elektrických zařízení v bytech a domech.

Pokud se rozhodnete otevřít organizaci elektroinstalace, nejprve musíte určit právní formu. Můžete se zaregistrovat jako samostatný podnikatel nebo zvolit společnost s ručením omezeným. Druhá volba je ještě výhodnější, protože podle nevyžádaného pravidla tendry zpravidla vyhrávají LLC.

Chcete-li otevřít firemní potřebu listině Charta kapitál (ne méně než 10.000 rublů), zakladatelé Schůze protokol sro, smlouvu o založení společnosti, stvrzenku o zaplacení státní daně, doklady potvrzující právní adresa, registrační prohlášení na formuláři R11001 Ltd., pořadí nástupem generálního ředitele v poště, kód pro OKVED pro elektrickou práci - 45.31. Vzorky dokumentů jsou volně k dispozici na internetu. Chcete-li zaregistrovat svou firmu, můžete také využít služby specializovaných organizací, čímž ušetříte čas a energii.

Dobrou zprávou je, že licence na elektroinstalace byly zrušeny. Teprve nyní od elektrotechniky k činnosti na místech investiční výstavby vyžadují vstup do SRO stavitelů (samoregulačních organizací).

Co je SRO a proč jsou potřebné? Dříve byla stavba regulována státem a nyní funkce SOS "Rostechnadzor" převzaly a zabývají se vydáváním povolení pro stavební práce. Zdá se, že tyto změny jsou navrženy tak, aby usnadnily život stavitelům: připojit se k SRO a získat přístup k elektroinstalačním pracím. SRO zavádí společné standardy pro stavební firmy, SRO pomáhá vyhnout se obtížím, SRO vylučuje korupci. Jediný problém spočívá v tom, že vstup do SRO stojí slušně.

Internet je plný inzerátů zprostředkovatelských organizací, které nabízejí pomoc při vstupu do SRO, kteří se jednoho dne připojí k SRO a připojují se k SRO v splátkách. Obvykle není zapotřebí platit vstupní poplatky této užitečné organizaci, místo toho je třeba uložit peníze do kompenzačního fondu a jednou měsíčně poskytnout 5000 rublů více, jednou za rok platit pojištění. V Moskvě a Petrohradě bude kompenzační fond stát ve výši 150 tisíc v Rostově na Donu - od 40 tisíc. Od země k regionu se částka liší.

Předkládáte balíček dokumentů (kopii charty, TIN, ORGN), platit peníze a druhý den jste již považován za spolehlivou firmu zabývající se elektroinstalací.

Mějte však na paměti, že ne všechny SRO mají právo vydat povolení k výstavbě, rekonstrukci a generální opravě zvlášť nebezpečných a technicky náročných zařízení. Platné přijetí k takovému objektu můžete získat zaplacením za vstup do SRO asi 300 tisíc rublů. Závažné SRO také nabízejí svým členům rozvoj dovedností a bezplatnou účast na seminářích.

Jak již bylo uvedeno výše, vstupné SRO je nutná pouze v případě, že budete pracovat na objektech investiční výstavby, tedy pro malé elektrické práce, například opravy bytového, kanceláře nebo obchod, není požadováno vstupné. Malé elektrické firmy často obejít bez CPO, ale pokud chcete pracovat na velkém měřítku, pokud budete potřebovat měřítko a velké zisky, hledají vhodný samoregulační organizace.

V Ruské federaci jsou kladeny následující požadavky na pracovníky, kteří provádějí elektroinstalaci: musí být osoba s odborným zázemím a třetí skupina pro elektrickou bezpečnost. Chcete-li získat třetí tolerančního pásma, žadatel musí mít potřebné znalosti v oboru elektrotechniky, elektrický vím, pořadí služeb, bezpečnosti a přístupu k práci a aby byl schopen uvolnit oběť před působením elektrického proudu a aby byl schopen mu poskytnout první pomoc.

Požadovanou vstupní skupinu můžete získat posloucháním speciálních kurzů. Doba trvání kurzu je cca 40 hodin, cena je 5-6 tisíc rublů.

Jak uvedou vedoucí představitelé elektroinstalačních organizací, výběr kvalifikovaných pracovníků je nejtěžší a nejdůležitější věcí v tomto oboru. No, pokud máte skvělé zkušenosti s elektromateriálem, jste již s někým spolupracovali, máte někoho, kdo byste pozvali nebo komu jste se poradili. Pokud vše není tak hladké, pak buďte opatrní. Ani diplom elektrikáře ani délka služby ani doporučení pracovních agentur nejsou zárukou, že se můžete spolehnout na svého nového zaměstnance. Zakladatel moskevské společnosti "Formula of Quality" Nikolai Morozov například měl velmi nepříjemnou zkušenost s náborem zaměstnanců prostřednictvím agentury pro nábor zaměstnanců. Noví instalatéři šli na místo, vyvrtal průchozí otvor ve stropě a zmizeli neznámým směrem a zaplatili za "kreativitu" nově příchozích, samozřejmě vlastníkům firmy.

Dalším problémem je nalezení dobrého účetního. Provedení finanční dokumentace pro osobu bez speciálního školení bude více než obtížné, takže je lepší strávit energii hledáním kompetentního a upřímného zaměstnance, protože finanční chyby se ukáží jako značná pokuta.

Pokud budete pracovat nejen v soukromých apartmánech, ale také na větších komerčních objektech, pak pamatujte na to, že k tomu, abyste mohli provádět elektroinstalaci, musíte mít povolení v místních energetických sítích nebo v energetickém dohledu. To vyžaduje projekt napájení. Jak se dostat? Zpravidla je to bolest hlavy zákazníka, ale vzhledem k tomu, že trh s elektroinstalací je docela konkurenceschopný, některé elektroinstalace udržují návrháře ve svém vlastním státě nebo spolupracují se specialisty na smluvním základě a pomáhají při schválení projektu. Samozřejmě každý klient upřednostňuje služby organizace, která převezme projekt a vyřeší všechny problémy s úředníky. Mnohem víc můžete na všechno dělat dobré peníze. Poskytování služeb pro schvalování projektů je poskytováno zvláště výhodné za předpokladu teplých vztahů s pracovníky v oblasti dohledu nad energií. Pro obyčejné smrtelníky je tento proces noční můrou, a pro ty, kteří se podařilo správně navázat interakce s regulačními orgány, je vše snadné a jednoduché. Pro koordinovaný projekt dodávky elektřiny v bytě žádají regionální organizace 30 000 rublů.

Při práci se soukromými osobami existuje jedna nevýhoda: zákazník může kdykoli chtít přesunout zásuvku nebo přepnout. A pak začíná debata, jak to všechno zaplatí. Obvykle osoba pozývající elektrikáře neví, co chce: kde je pro něj vhodnější lokalizovat spínač, kolik elektrických spotřebičů bude používat ve své kuchyni. Zkušený elektrikář může vyprávět spoustu příběhů o tom, kolik nedorozumění vzniklo kvůli nejistotě nebo variabilitě jeho přání.
Pokud pracujete v elektrické instalaci v kavárně nebo v obchodě, postupujte podle dohodnutého projektu a případné změny se dotknou kapsy zákazníka, aby se k plánovacím prací přiblížil s větší vážností.

Teď mluvme o pokoji a dopravě.

Zaprvé, elektroinstalace potřebuje sklad, je třeba někde ukládat zátoky kabely. Někdo je pro tuto prázdnou garáž dost, jiní dávají přednost vynaložení peněz na pohodlnější pokoj. Teoreticky můžete dělat bez kanceláře. Ředitel a účetní jsou schopni pracovat doma a je lepší se s klienty setkat se svými klienty na jejich území, takže je pro každého výhodnější. Mnoho malých firem a práce.

Volba dopravy by měla být řešena vážně. Bude nutné přepravovat velké množství materiálu, těžké nástroje, které zabírají spoustu místa, žebřík a několik elektrikářů. Osobní automobily nemohou dělat. Nezapomeňte, že často budete muset jít na staveniště, a za deštivého počasí se oblast kolem nich stává opravdovým mokřadem. Takže váš pracovní stroj musí být prostorný a průchodný.

Není těžké najít velkoobchodního dodavatele elektrického zboží. V každém regionu existuje slušný výběr organizací, které budou rádi spolupracovat a dokonce poskytnou slevy pro stálé zákazníky.

Některé náklady, stejně jako v každém podnikání, vyžadují reklamu. Nejsnazší způsob, jak dát informace na pracovní stroj. Nezapomeňte na noviny a reklamní weby. Umístěte letáky do poštovních schránek nových budov. Velmi efektivní reklama ve stavebnictví a prodejnách elektro, na stavebních fórech. Ale nejlépe budete reklamní vděčnými zákazníky. To je v naději na tuto reklamu, že každý elektrikář bude znovu a znovu přenášet výpust k rozmarný zákazník.

V práci elektrických organizací existuje taková věc, jako je sezóna. Lidé v naší zemi jsou zvyklí na zahájení výstavby a opravy v teplém počasí, takže v zimě může být nějaký jednoduchý, ačkoli pokud pracujete s relativně velkými předměty, nemůžete se jej dotknout.

Dalším problémem je čestnost zákazníka. Začínající organizace, které se snaží o své místo na trhu, jsou rádi pro každého klienta. Někdy se stane, že po obdržení malého předplatného nemusí společnost elektroinstalace čekat na částku jistiny a zůstat ztrátou. Zákazníci se schovávají, neodpovídají na hovory a někdy dokonce hrozí, že existují všechny druhy. Pokud víte, že podnikatel, který vám nabízí předmět, špatnou pověst člověka, který nezaplatí dluhy, myslí dobře, není lepší hledat jiný příkaz? Stává se také, že podnikatel najednou má finanční problémy, prostě nemůže platit za svou práci a musí čekat několik měsíců, než zaplatí.

Navzdory skutečnosti, že ve většině případů je vedení elektroinstalace ziskové, připravte se na skutečnost, že v prvních měsících budete muset utrpět ztráty. Je lepší zahájit své podnikání na začátku roku, takže když přijde čas platit daně, budete schopni vytvářet a dosahovat zisku.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak otevřít společnost elektroinstalace

Elektrické práce jsou v poptávce v každém odvětví. Nemůžete se bez elektroinstalace provádět během výstavby, při opravě a přenášení elektrických spotřebičů pro domácnost, při instalaci chladničky, pračky nebo myčky nádobí. Podnikatelská myšlenka na vytvoření elektrické společnosti se správnou organizací přinese majiteli nejméně 1 milion rublů. za rok. Společnost se vyplatí příliš rychle, ale poptávka po službách se nikdy neztratí. Jak otevřít společnost elektroinstalace od začátku a co potřebujete vědět pro začátečníky, promluvme si podrobněji.

Charakteristika služeb

Před otevřením elektroinstalace je analyzován stavební trh ve vašem regionu. Služby společnosti jsou přímo spojeny s výstavbou. Pokud očekáváte, že budete pracovat pouze na malých předmětech, například na výměnu zásuvek v bytech, nemůžete očekávat velké zisky. Budou-li v regionu aktivně postaveny nové nákupní střediska, domy a kancelářské budovy, bude mít vaše společnost vždy velké množství práce. Z tohoto důvodu není obchodní myšlenka vhodná k implementaci v malých městech se slabým rozvojem podnikání a nízkými příjmy obyvatel.

Firmy, které úspěšně nabízejí svým klientům širokou škálu služeb, se úspěšně rozvíjejí:

 • Servis elektrikáře.
 • Údržba a opravy elektroinstalace pro domácnost.
 • Průmyslová elektrická instalace.
 • Údržba a oprava jednotky jeřábu.
 • Instalace frekvenčního měniče elektrického proudu.
 • Instalace a výměna elektroměru.
 • Instalace a výměna elektrického vedení.
 • Pokládání a vedení kabelů přes prostory a fasády budov.
 • Umístění a upevnění kabelové průchodky.
 • Instalace rozvaděče.
 • Zapojení a zapojení od stánku do domu.
 • Montáž zásuvek a spínačů.
 • Instalace světelných zařízení.
 • Instalace uzemňovací smyčky.
 • Zajištění elektrického vytápění a podlah.

Pouze úplný seznam služeb poskytuje příležitost přijímat objednávky každý den.

Druhým důležitým bodem je získání přístupu k CPO. Dříve pro elektrotechnickou práci byly společnosti vydány licence. SRO nebo samoregulační organizace umožňuje společnostem účastnit se aukcí za účelem účasti na rozsáhlých stavebních nebo opravárenských pracích. Pokud se jednáte pouze o vnitřní rozvody v budovách, které již byly předány, CPO není potřeba. Pro získání práva na práci s projekty investiční výstavby musí společnost získat nabídku, což znamená nabídnout nejvýhodnější podmínky pro její služby. Můžete se připojit k SRO podáním a zaplacením příslušného poplatku ve výši 4 až 150 tisíc rublů. Cena závisí na regionu. Ve velkých městech, například Moskvě a Petrohradě, vstupní cena dosahuje 150 tisíc rublů, pro srovnání, v Rostově na Donu - 40 tisíc. S tímto příspěvkem dokazuje společnost svou hodnotu. Každoročně přispívají účastníci SRO 30 000 rublů do všeobecného fondu.

Výhody a nevýhody organizace elektroinstalace jsou následující:

 • Společnosti se nemohou rozvíjet v malých regionech, kde jsou ročních nových budov vzácností.
 • Ve velkých městech je obtížné proniknout do vůdců, jelikož je již delší dobu rozdělena mezi konkurenty, kteří již více než 10 let pracují s elektroinstalacemi.
 • Organizovat malou společnost, která přinese stabilní, ale malý příjem, pracující pouze se soukromými klienty, stačí najít partnera a nákupní nástroje. Přílohy jsou minimální.
 • Společnost se širokým spektrem služeb bude vyžadovat vážné investice z 1 milionu rublů.
 • S rozvojem nových technologií se služby v elektroinstalaci stávají poptávkou.

Výběr konceptu

Začátečníkům se nedoporučuje okamžitě přijmout všechny druhy služeb současně. Kde začít, závisí na konkurenci a poptávce po službách ve vašem městě. Například: trh má mnoho návrhů na výstavbu dřevěných domů a vany. Vybíráme směr elektroinstalačních prací: pokládání teplých podlah v bytech, domích a vany, instalace a instalace elektrického topení a kotlů.

Z vybraného druhu služeb bude záviset na tom, které společnosti potřebují založit spolupráci pro rozšíření své klientské základny. Je-li vybráno vedení teplých podlah, stojí za to hledat pomoc od organizací pro stavbu domů. S některými významnými představiteli doma-stavebnictví je uzavřena smlouva, kde se zavázaly doporučovat služby klientům. Vy, zase, zaplatíte procento z každé transakce.

Volba marketingové strategie závisí také na specifikacích vaší elektrické práce. Doporučuje se proto předem předem vypracovat obchodní plán a vypočítat odhady.

Registrace její činnosti

Společnost pro služby elektroinstalace může být registrována jako IP nebo LLC. Pokud máte v plánu pracovat s velkými stavebními organizacemi a připojit se k SRO, doporučujeme okamžitě zastavit výběr pomocí LLC.

Chcete-li otevřít LLC, budete potřebovat shromáždit následující balíček dokumentů:

 • Charta budoucí společnosti.
 • Výpis z banky o dostupnosti schváleného kapitálu na účtu společnosti. Výše investic je nejméně 10 000 rublů. Tyto peníze po registraci společnosti mohou být odstraněny a použity pro rozvoj LLC.
 • Žádost o registraci právnické osoby.
 • Balík dokumentů, který potvrzuje právní adresu společnosti.
 • Objednávka o jmenování generálního ředitele LLC.
 • Příjem platby státního poplatku.

Žádost o otevření LLC určuje hlavní a dva další typy činností. Doporučujeme, abyste tato pole nezanechala prázdná. Při první registraci jsou další aktivity registrovány zdarma, v budoucnu bude zapotřebí platby za přidělení nového kódu pro typ činnosti.

Jako základní a doplňkové kódy OKVED vhodné:

 • 43 "Specializované stavební práce."
 • 43.2 "Provádění elektrických, sanitárních a jiných stavebních a instalačních prací".
 • 43.21 "Provádění elektroinstalačních prací".

Pokud společnost plánuje i nadále zabývat se širokým aspektem služeb souvisejících s elektroinstalací, doporučujeme do aplikace zahrnout společný kód.

Účastnit se aukcí při výběru velkých stavebních projektů nestačí k registraci LLC. Je třeba podávat dokumenty s Rostekhnadzor a připojit se k samoregulačním stavebním organizacím (SRO). Projekt nahradil udělení licencí a je určen k zjednodušení postupu a snížení korupce. Pro vstup do SRO je však nutné shromáždit následující balíček dokumentů:

 • Kopie zakládání společnosti.
 • Kopie TIN a pasů všech zakladatelů.
 • Extrakt OGRN.

Kopie Xerox jsou notářsky certifikovány, cena je od 500 rublů. Účastníci SRO mohou posílat své zaměstnance na bezplatnou modernizaci kurzů a kurzů z fondu. Ale aby se částka v oblasti 150 000 rublů. bezprostředně začínající podnikatelé obtížné. Můžete kontaktovat jednu z zprostředkovatelských firem, kde budete připojeni k existující společnosti. Budete požádáni o pevnou měsíční platbu: od 5 000 do 45 000 rublů.

Pokud společnost plánuje zapojit do elektroinstalace v soukromých domech, bytech, obchodech, pak není nutné připojit se k SRO. Je výhodné zaplatit příspěvek 30 tisíc rublů ročně, odpovězte sami, vzhledem k podmínkám vašeho vstupu na trh a vyhlídkám na přijímání zakázek na kapitálovou výstavbu. Pro malou firmu stačí zaregistrovat IP nebo LLC a můžete začít pracovat. Pro začátečníky bez vazeb doporučujeme v prvních letech pracovat na malých objektech bez SRO, a když se firma zvedne a začne dosahovat zisku, rozšíří se a vstoupí do fondu stavebních organizací.

Po zaregistrování společnosti budete automaticky umístěni do hlavního daňového systému. Malá elektroinstalace je výhodnější, než se okamžitě přepne na zjednodušený systém výběru daní. Výpočet bude proveden podle režimu "výnosy mínus výdaje".

Požadavky na ubytování a vybavení

Neexistují žádné konkrétní požadavky na umístění elektroinstalace. Malá společnost může pracovat bez kanceláře a nevynakládá další peníze na pronájem pokoje. S klienty se může ředitel nebo účetní setkat sami. A přijímat aplikace - na osobním mobilním telefonu. Hlavním úkolem je postarat se o sklad, kde budou uloženy všechny nářadí a spotřební materiál. Jako sklad můžete využít osobní garáž nebo sklep svého domu.

Pokud mluvíme o velké společnosti, která plánuje pracovat s solidními klienty a získávat vysoké příjmy, pak je nutné najmout kancelářské prostory o rozloze nejméně 40 metrů čtverečních. Vnitřní místnost je rozdělena na zóny:

 • 15 m2 m - místo pro příjem návštěvníků.
 • 10 m2 m - šatna pro elektrikáře.
 • 5 m2 m - sklad.
 • 5 m2 m - místo pro navrhování a sestavení odhadu.
 • 5 m2 m - toaletní místnost.

Stále můžete vybavit místnost pro výměnu oblečení pro elektrikáře, kde budou při přeřazení uloženy civilní oblečení a přes víkendy budou ponechány kombinézy. Vybavení kanceláře bez samostatné šatny potřebuje nejméně 70 000 tisíc rublů.

Pokud plánujete provádět technické projekty jako další příjmy, potřebujete speciální software a samostatný počítač. To, plus k hlavním investicím, dalších 35-45 tisíc rublů. Chcete-li vydělat na projekty, je možné ze 60 tisíc rublů čistého zisku měsíčně. Částka závisí na počtu brigád a objemu objednávek. Podrobné podrobné pokyny s výpočty a cenami jsou uvedeny v obchodním plánu společnosti elektroinstalace.

Vybíráme dopravu

Vážně stojí za to zvážit výběr vozu pro vaše elektroinstalace. Dokonce i práce se soukromými klienty v bytech a bytech se nedá dělat bez žebříku-žebříku, ručního a elektrického nářadí. To všechno společně s elektrikáři a spotřebním materiálem se nemůže vejít do auta. Stroj musí být prostorný, vhodný je vozový vůz nebo minivan. Je to drahé koupit nové auto pro začátečníky, ale neměli byste si koupit starý levný model. Při pravidelných opravách bude věnována značná částka měsíčně. Doporučuje se koupit auto starší než 2-3 roky typu "Lada-Largus" s vysokou dopravou a kapacitou. Cena ojetého vozu je od 400 tisíc rublů.

Pokud hodláte spolupracovat s velkými stavebními organizacemi, pak zvážíte specifika silničních podmínek na lokalitách. V deštivém čase řídit auto na staveništi a spustit potřebné vybavení a spotřební materiál nebude fungovat. To je možné pouze ve speciálním vozíku. Stroj lze zakoupit za účelem leasingu společností LLC. Ale pak se měsíční výdaje společnosti zvýší o příspěvek na úvěr.

Nákup nástrojů

Kvalitní nástroj v rukou mistrů je 50% úspěchu vaší společnosti. Nestojí za záchranu a nákup levných čínských modelů. Neštandardní nástroj se bude častěji rušit, což ovlivní produktivitu vašich zaměstnanců. Nemusíte kupovat celou sadu nástrojů najednou. Některé nástroje si můžete koupit během práce. Někteří mistři vůbec dávají přednost práci s osobními nástroji.

Pro malou dílnu dvou brigád pro dva velitele musíte zakoupit následující sadu:

 • Signalizační zařízení - 4 ks.
 • Jednopólový indikátor napětí - 4 ks.
 • Indikátor napětí bipolární - 4 ks.
 • Děrovačka - 2 ks.
 • Elektrická vrtačka - 2 ks.
 • Elektrický šroubovák - 2 ks.
 • Shtroborez - 2 ks.
 • Ruční nástroje (šroubováky, kladiva, kleště).
 • Stojan - 2 ks.
 • Nohavice - 4 sady.

V průměru zařízení kanceláře a nákup nástrojů půjde z 200 tisíc rublů. Malá společnost může ušetřit na nákupu kombinézy. Mistři budou pracovat v obvyklé formě. Pokud je však váš malý podnik zaměřen na to, aby získal své místo na trhu těchto služeb, pak je nezbytná pevná forma mistrů. Na bundách a kombinézech můžete vyšívat znak vaší firmy. Tento krok bude sloužit jako další reklama a společnost bude uznána logem. Náklady na režijní emblémy na oděvy budou ze 150 rublů. pro 4 ks.

Zaměstnanci společnosti

Pracovníci ve firmě jsou vybráni s odborným vzděláním a skupinou pro přijetí do elektrotechniky nejméně třetí. Elektrikář se třetí toleranční skupinou je zvyklý na bezpečnostní techniku, zná pravidla údržby a uspořádání různých elektrických instalací.

Najděte kvalifikovaný personál s třetí skupinou přijetí - nejtěžší okamžik při organizaci podnikatelského nápadu. Nemáte-li známky v energetickém průmyslu, pak budou muset zaměstnanci absolvovat speciální kurzy. Trénink v odborovém centru pro třetí skupinu vstupních nákladů od 6 tisíc rublů. a trvá 40 hodin. Výběr zaměstnanců je nutno brát vážně. Pokud nováčik poškozuje majetek nebo poškodí elektroinstalace, což následně způsobí požár, bude muset majitel společnosti kompenzovat škody. Proto je nejlepší možnost, pokud osoba, která má zvláštní vzdělání a pracovní zkušenosti v tomto odvětví služeb, se podílí na organizaci této myšlenky.

Druhou důležitou personální otázkou je najít účetního. Potřebujeme osobu, která může být svěřena všem finančním záležitostem a která bude schopna uchovávat dokumenty společnosti. Účetní může pracovat na částečný úvazek, hlavně je to, že je kompetentní a zkušený člověk.

Elektrické práce se provádějí podle technického plánu, který je schválen místní elektrizační společností. Vypracovat projekt a dostat ji dovoluje mohou jen lidé s vyšší formy energie, která je spojena s Energosbyt a zná fáze návrhu. Práce v průměru, bude stát asi 30.000. Rub., Ale zákazník rád, obraťte se na společnost, kde to bude chránit ze všech byrokracie a dokumentaci papírování doprovodné převezme. Můžete se dohodnout na spolupráci s existujícími projekčními kancelářemi, abyste neudrželi drahého specialistu ve státě.

Propagace společnosti

Jako reklama pro elektrickou firmu bude efektivní inzerovat v místních periodikách a rozhlase. Rovněž je užitečné obrátit se na majitele velkých stavebních firem a nabídnout spolupráci oběma stranám za příznivých podmínek.

Jako další reklama se doporučuje umístit jméno a telefonní číslo vaší společnosti na vaše vlastní firemní vozidlo nebo inzerovat u místní taxislužby. Podepisujte smlouvu s velkoobchodními dodavateli elektrických spotřebičů a nabídněte zákazníkům slevy na spotřební materiál.

Dává pozitivní výsledek rozesílání reklam na fóra vašeho města. Výběr fór se stavebními nebo opravnými tématy. Nejúčinnějším postupem je však doporučení od vděčných zákazníků.

Nakonec,

Snažte se udělat svou práci kvalitě, rychle a za přijatelnou cenu. To přinese výsledek a za 2-3 měsíce přinese podnikatelský nápad dobrý příjem. Pokud je požadována poptávka po elektrické práci, ziskovost společnosti bude 20-24%. Získat v roce může být z 1 milionu rublů čistého výtěžku. Invest bude mít z 1,5 milionu rublů. Ale podnikání platí za 1-2 roky. A díky vysoce kvalitním službám společnost za tuto dobu roste stálými zákazníky a existuje možnost rozšíření.

Forma činnosti soukromého elektrikáře je LLC nebo IP.

IP má jednu významnou nevýhodu - to, že IP je zodpovědný za své závazky se všemi jejími aktivy. Takže musíte vždy podepsat smlouvu, kde musíte napsat všechno: pro co přesně odpovídáte, za jakých podmínek, za jakých podmínek je od vás odebrána veškerá odpovědnost.

Obecně platí, že všechny tyto podmínky jsou v každém případě předepsány při uzavření smlouvy. Ačkoli IP, ačkoli LLC nebo CJSC.

Takže jste LLC nebo IP. Rozdíl je v tom, že jste zaměstnavatel nebo pracujete pro sebe. Pojistné jsou pevně stanovené platby a nemáte právo je snížit, pokud pracujete pro sebe. Pokud jste zaměstnavatelem, pak s některými aktivitami přicházejí zvýhodněné sazby.
Na druhou stranu, to vše je staženo z obecné daně, jaký je rozdíl, který vám způsobí platit daně Taxu nebo PF.

Nejjednodušší je standardní smlouva stažená z internetu, kde jsou stanoveny pouze vzájemné finanční závazky.

Pokud se nemýlím, pak byla od roku 2010 zrušena licence na elektroinstalační práce, je to na mně skutečnost, že v mé poměrně typické smlouvě a akceptaci. I když se to opakovaně vyskytovalo, s otázkou jako Besnil, bez IP nebo LLC, to je problematické, protože potřebují společný daňový systém, DPH. Ale to je vzácné.

Pracuji jako IP v rámci druhého režimu, tj. 6% výnosů méně negativních důchodových dávek. A těch 6% oficiálně neplatí, protože z příjmů 500 tisíc za rok, který zaplatil důchodové a pojistné odpočty daně již nic nezůstává. Účetnictví není to, co nevadí, existují formy přísné odpovědnosti, které vyplňuji za práci pro zákazníka. Jsou důkazem mého oficiálního příjmu.

Příklad podnikatelského záměru pro firmu zabývající se elektroinstalací: otevření IP nebo LLC

Dnešní tempo výstavby obytných a komerčních budov má pozitivní vliv na činnosti elektroinstalace. Služby elektrikářů jsou docela náročné - rentabilita této řady prací je asi 30% navzdory stálému vzhledu nových firem.

Proto je důležité vědět, jak správně vypracovat podnikatelský plán pro firmu zabývající se elektroinstalací, aby se maximalizoval výpočet všech rizik.

Jaký je podnikatelský plán pro elektroinstalační práce?

Každý ví, že podnikatelský plán je základem práce jakékoli firmy. Než začnete podnikání nebo podnikání, musíte tržně a pečlivě vyhodnotit své schopnosti. Je důležité stanovit cíle a metody jejich dosažení. Vypracování obchodního plánu vám umožní podívat se na organizaci budoucích prací.

Prozkoumejte trh s elektroinstalačními službami a zjistěte ty, které nestačí na uspokojení potřeb městské populace. Nesnažte se soutěžit s konkurencí v počáteční fázi. Lepší zaměření na ty typy služeb, v nichž nebudete mít přímé konkurenty. Pokud existují konkurenti, bude vhodnější nabídnout širší nabídku služeb, než mají.

Při navrhování podnikatelského plánu je důležité zvážit solventnost obyvatel vaší lokality. Snažte se studovat práci velkých podniků ve vaší lokalitě. Není nadbytečné být informován o výstavbě malých a velkých budov a budov.

Na základě všech získaných dat můžete začít sestavovat obchodní plán pro firmu zabývající se elektroinstalací nebo IP.

Příklad směrů práce na elektrotechnikách

Základní možnosti pro pořádání prací na elektrických instalacích jsou pouze dvě.

Nejjednodušším a levnějším způsobem je poskytovat obyvatelům různé služby, například instalace, údržbu a opravu elektrických spotřebičů pro domácnost, elektroinstalace. Tato možnost může přinést dobrý příjem, protože je stále více a více elektroniky, což vyžaduje zvláštní znalosti pro instalaci a údržbu.

Složitější a nákladnější způsob, jak je organizace vyvinout komplexní systémy elektrifikace různých stavbách, práce na elektroinstalaci a následnou údržbu, v tomto případě nepřišel do práce jako PI.

Registrace organizace - IP nebo LLC

Musíte se rozhodnout, jakou právní formu si vyberete pro vaši společnost. Pro poskytování služeb veřejnosti stačí otevřít IP. Ale bude lepší otevřít LLC, protože podle statistik tendry pravděpodobně vyhrají LLC.

Chcete-li otevřít společnost muset akciový kapitál 10 000, potvrzení o zaplacení státní daně, se setkávat s minutami zakladatelů, předpisy, podle kódu NACE (pro elektrické práce je 45.31) a prohlášení o podobě R11001. Všechny vzorky dokumentů jsou na internetu ve veřejném vlastnictví. Chcete-li ušetřit čas a nervy v boji proti byrokracii, je možné se odvolat na specializovanou firmou, která bude mít veškeré úsilí založit společnost či podnikatel ve svých rukou.

Přístup k elektroinstalaci přes SRO

Pro práci elektroinstalačních firem bylo nutné získat licenci dříve, nyní toto pravidlo bylo zrušeno. Dnes existuje nová povinná podmínka - spojení se samoregulačními organizacemi.

Výhody spojení SRO:

 1. Získání přijetí (není vyžadováno pro údržbu malých předmětů);
 2. Práce na velkých průmyslových zařízeních, které budou mít dobrý zisk;
 3. Příležitost používat společné standardy.

Ale vzít v úvahu je nutné, aby přistoupení k CPO zaplatit počáteční poplatek ve výši 300 000 $, musí také platit roční poplatky, které činí 30 000 rublů - to vše závisí na regionu, v němž organizace působí. Otevřeno pouze pro firmy nebo fyzické osoby podnikatele se tyto částky mohou být příliš těžký, tak zkušení podnikatelé se doporučuje, aby nejprve zaregistrovat jako pobočka.

Seznam a náklady na služby

 1. Instalace nízkoproudých zařízení (zavírač dveří, videorekordér, vrátný). Například instalace pouliční videokamery v Krasnodaru stojí 1000-1500 rublů.
 2. Instalace elektrických vodičů. V Rostově na Donu bude elektroinstalace stát od 150 do 300 rublů, v závislosti na materiálu stěny, tloušťce kabelu a způsobu instalace.
 3. Montáž elektrických bodů (vestavěné lampy, zásuvky, spínače, podrozetnikov). V Permu, instalace interního elektrického bodu stojí 200-400 rublů, v závislosti na materiálu stěny.
 4. Instalace elektrického zařízení (sprcha, sušička, pračka, ventilátor). Například instalace elektrické sušárny rukou v Moskvě stojí 700 rublů.

Společnost elektroinstalace může poskytovat služby pouze v jednom směru nebo vše najednou.

Zaměstnanci elektroinstalace

Nejdůležitějším úkolem společnosti je najít kvalifikované specialisty. Každý zaměstnanec musí mít vyšší odborné vzdělání a třetí skupinu přijímat elektrotechnickou práci. Po absolvování speciálních kurzů, které trvají 40 hodin, můžete získat přístup. Cena těchto kurzů bude od 10 000 rublů, v závislosti na regionu.

Počet zaměstnanců je určen podle relevance a velikosti vypořádání. Také zpočátku budete mít několik objednávek a nebudete potřebovat velký počet zaměstnanců. Postupem času můžete postupně rozšiřovat zaměstnance, rekrutovat a připravovat nové zaměstnance.

Položky výdajů

 1. Zařízení. Stojí to od 100 000 rublů. Budete potřebovat: perforátor, vrtačku, několik sad nástrojů, kombinézu, měřící zařízení.
 2. Pronájem nájemného. V počáteční fázi budete potřebovat malý prostor pro skladování nářadí, elektrické rozvody, schody, lampy apod. Každá místnost, dokonce i garáž, to udělá. Pronájem kanceláře nebude vhodná, protože náklady na pronájem budou vysoké. Se zákazníkem můžete a měli byste se setkat na jeho území. Nájemné vám bude stát 15-20 tisíc rublů.
 3. Doprava. Potřebujete prostorné a spolehlivé auto. Pokud nemáte dostatek peněz na nákup auta, můžete dočasně využít službu pronájmu aut. Nezapomeňte zahrnout do výpisu nákladů náklady na benzín.
 4. Reklama. Dnes lze inzerovat na různých místech: noviny, místní televize, rádio, pouliční bannery, billboardy, značky, internet (vaše stránky nebo reklamní weby). Můžete také distribuovat letáky, vizitky, kupóny na slevy v obchodech se stavebními tématy. Pamatujte, že čím více jste slyšeli, tím více příkazů bude.

Nezapomeňte, že lidé jsou nejlepším zdrojem reklamy, pokud bude práce vykonávána kvalitativně, pak budete velmi rychle mít mnoho zákazníků.

Další příjmy

Kromě přímých elektroinstalací může firma také vydělat peníze na projektování napájení. Každá budova potřebuje svůj vlastní projekt napájení a člověk musí pracovat tvrdě a utrácet hodně energie.

Elektroinstalace může zákazníkovi nabídnout vývoj a schválení projektu napájení v energetickém dohledu. Tato služba má hodnotu 30 000 rublů.

Po čase si můžete otevřít svůj elektrický obchod, který nabídne služby elektrikáře vlastní firmy.

Závěry

Minimální investice do elektroinstalace bude činit přibližně 260 000 rublů:

 1. Školení zaměstnanců: 20 000 rublů;
 2. Nástroj: 100 000 rublů;
 3. Pronájem nájemného: 20 000 rublů;
 4. Pronájem auta: 30 000 rublů;
 5. Plat za dva zaměstnance: 15 000 +%;
 6. Reklama: 20 000 rublů;
 7. Benzín: 10 000 rublů.

Za předpokladu, že v den, kdy oba zaměstnanci vydělávají ve výši 7-10 tisíc rublů, pak za měsíc bude celkový příjem 140 000 - 200 000 rublů. Po odečtení všech výdajů bude čistý příjem za měsíc od 20 000 do 80 000 rublů.

Všechny investice budou splaceny v maximální výši za rok provozu elektroinstalace.

Elektroinstalace jako ziskový typ podnikání

Přidáno do záložek: 0

Elektroinstalace jsou poptávka téměř denně, protože poskytují nejdůležitější potřeby moderních lidí. To je důvod, proč nějaká obytná nebo výrobní zařízení potřebuje kvalitní napájecí systém. Vzhledem k těmto vlastnostem stojí za to věnovat pozornost tomuto druhu podnikání, jako je například elektrotechnika: se správným přístupem v této oblasti činnosti lze vytvořit spolehlivý a výnosný podnik.

Elektroinstalační práce: hlavní pravidla a funkce

Moderní společnost neustále zvyšuje svou závislost na systémech zásobování energií. A rostoucí počet obytných a kancelářských budov, nákupních a zábavních zařízení nepřetržitě přidává práci elektromontážním firmám. Proto vzhledem k vysoké úrovni poptávky po těch, kteří se rozhodnou zahájit takový typ podnikání jako kabeláž, nemůžete se bát konkurence a nedostatek zákazníků.

Na videu: Proces moderní elektroinstalace

Před zahájením podnikání stojí za to studovat vlastnosti zvoleného odvětví a informovat se o množství a kvalitě nabídek již existujících organizací tohoto profilu. Pak musíte analyzovat vlastní finanční zdroje a vypočítat, zda budou dostatečné pro počáteční investice. Pokud peníze, které má podnikatel k dispozici, nestačí na všechny potřebné investice, může požádat o úvěr od banky, která nabízí speciální úvěrové programy pro rozvoj malých podniků.

Okamžitě je nutné zvolit si profil budoucí společnosti, která si pro sebe sama definuje spektrum své činnosti. Takto začínající podniky nejprve omezují svoji působnost na údržbu soukromých domů a bytů a teprve tehdy s rozšířením technických kapacit a zvýšenou zkušeností se přestěhují do vážnějších průmyslových zařízení.

Na video: Zapojení v bytě

Jednou z nevýhod podnikání v oblasti elektroinstalace lze považovat za relativní sezónnost: navzdory skutečnosti, že většina práce tohoto směru se provádí uvnitř budov, tradičně se opravy provádějí v teplé sezóně. Proto v zimě elektroinstalace často očekávají jednoduché a významné snížení zisku. Abychom předešli ztrátám v zimě, je zapotřebí v tomto období aktivněji využívat všechny reklamní metody a za druhé nabídnout potenciálním zákazníkům výhodnou slevu. Je důležité vědět, že při práci s velkými organizacemi, včetně průmyslových podniků, lze předejít sezónní stagnaci, neboť závažná kvalita nemusí být charakteristická pro závažné společnosti.

Organizační forma a registrace

Právní forma budoucí společnosti je jednou z nejdůležitějších otázek, o kterých by měla rozhodnout zakladatelka. Zejména existují dvě hlavní možnosti: individuální podnikání a právnická osoba. Volba musí být provedena s ohledem na různé faktory. Pokud jde o proces registrace podniku, bude základna IP jednodušší. Tato právní forma bude také finančně výhodnější: individuální podnikatel musí platit menší daň. Vzhledem k tomu, že podniky, které mají statut právnické osoby, jsou považovány za prestižnější, bude každá nabídka mnohem jednodušší získat společnost, která má registraci společnosti LLC. Důvodem je vysoká míra důvěry v právní subjekty, která je podpořena dostupností schváleného kapitálu a vyššími požadavky na registraci podniků.

Na videu: zapojení do betonu

Chcete-li zaregistrovat novou společnost jako právnickou osobu, musíte splnit následující požadavky:

 • přijít s oficiálním názvem vaší společnosti a určit její právní adresu. Tyto informace jsou předepsány v žádosti o registraci LLC, která je předkládána k daňové kontrole;
 • zajistit dostupnost schváleného kapitálu. Výše základního kapitálu je standardní a činí 10 tisíc rublů;
 • platit státní poplatek;
 • připravit řadu dokumentů, mezi které patří - Listina budoucí společnosti, rozhodnutí o její vytvoření, smlouva a zápis z jednání zakladatelů, pokud vlastníte LLC nebude jedna osoba.

Mít připravené všechny potřebné dokumenty, je třeba vyplnit zvláštní prohlášení, který určuje druh budoucího podniku, základní informace o zakladateli, jakož i potřebné kódy jsou vybrané činnosti v rámci současného klasifikačního NACE. Pokud existují pochybnosti ohledně definice kódů, je možné zadat několik vhodných jmen.

Soubor dokumentů musí obsahovat dokument o jmenování generálního ředitele podniku a kopie základních dokumentů každého zakladatele. Pokud některý z dokumentů při podání přihlášky chybí, návrh společnosti bude odmítnut. V takovém případě budete muset znovu použít.

Ti, kteří nejsou přesvědčeni o potřebě v první fázi nahrávací společnosti, můžete tak učinit stav individuálního podnikatele dostat, ale je třeba si uvědomit, že aby bylo možné v budoucnu vstoupit na širší trh a slouží potřebám velkých průmyslových podniků, je třeba změnit typ činnosti na právnické osoby.

Dalším důležitým registračním momentem je vstup nového podniku do zvláštní samoregulační organizace. Bez členství v něm nebude obchodník schopen počítat s vítěznými výběrovými řízeními a přijímáním vážných objednávek. Vzhledem k tomu, že registrace v SRO je poměrně drahá, můžete začít od těch průmyslových odvětví, pro která není požadováno přijetí této organizace. Například, můžete dosáhnout návratnosti, začala nabízet služby jednotky nízkého napětí sítě (výměna domácích elektrických, montážních přípravků a zásuvky a elektrické připojení v apartmánech), externího zařízení komunikační linky - telefonní a televizní.

Zahájení podnikání: milníky

Spouštěcí společnost pro elektromontážních prací umožňuje poprvé ušetřit na nákladech na pronájem a kancelářských služeb: za prvé, stačí jen najít vhodné prostory pro skladování, které obsahují veškeré potřebné vybavení a nářadí. Nejprve, aby se ušetřilo peníze za pronájem kanceláří, zaměstnanci společnosti odpovědné za organizační práce mohou pracovat dálkově z domova nebo vybavit malý kancelářský prostor v samotném skladu.

Elektrické práce jako podnik

Obstarání zařízení bude velmi důležitou etapou a bude vyžadovat značné finanční náklady. Nejdražší jsou tedy perforátory, které potřebují nejméně dva, a složité sady nástrojů - poprvé bude nutné zakoupit nejméně čtyři takové sady. Pro tyto náklady a nákup speciálního oblečení, bez něhož nemůžete provést elektrické práce na bezpečnostních opatřeních, je nutné přidělit z rozpočtu podniku 30 000 nebo více rublů v závislosti na regionu a nákladech na zařízení.

Nákup zařízení pro provádění elektroinstalace bude jednou z prvních fází otevírání podniků.

Nejprve budete muset zakoupit následující položky:

 • děrovače a vrtáky;
 • kabely;
 • složité sady elektroinstalačních nástrojů;
 • testery a sondy napětí;
 • nástroje používané ke zmírnění napětí;
 • multimetry;
 • pájecí zařízení;
 • kleště, kleště, kleště, kleště, speciální nože a další nástroje.

Dnes je spousta zdrojů, na kterých si můžete v pořádku objednat všechny potřebné nástroje. Ale před tím, než objednáte potřebné dodávky, musíte se ujistit o kvalitě navrhovaného zboží.

Nákup nebo pronájem automobilu pro dodávku všech materiálů, vybavení a nástrojů se stane také jednou z nejdůležitějších podmínek pro provádění elektrotechniky. Chcete-li ušetřit na tomto místě výdajů, můžete si koupit second-hand, ale nezbytně prostorné auto.

Zvláštní pozornost bude věnována náboru zaměstnanců. Takže za účelem nepřetržitého provozu týmu je žádoucí vytvořit dvě brigády, v nichž by měli být dva zkušení vysoce kvalifikovaní elektrikáři, kteří mají přístup k tomuto druhu práce, a také několik pracovníků, kteří provádějí drsnou práci. Že by podnik mohl nabídnout služby tvorby projektů elektročerpání, je třeba, aby byl zaměstnán inženýr-designér. Kromě toho potřebujete ovladač. No, pokud má jeden z zaměstnanců práva a zkušenosti s jízdou, v tomto případě nebude nutné řidiče odjet samostatně. V průběhu času společnost může potřebovat účetního, avšak v první řadě zakladatel může plnit své povinnosti, při absenci potřebných dovedností, můžete požádat o tento úkol outsourcing.

Reklamní kampaň bude do značné míry určovat úspěch podniku elektroinstalace, a to zejména na prvním místě, dokud nebude prosadit na trhu a nebude vytvářet určitou pověst. Funkcí reklamy bude poskytování informací o službách společnosti, umístěných na pracovním vozu. Pracuje dobře a pouliční reklama, včetně distribuce letáků a vizitek, zveřejňování reklam. Ale modernější způsob, který pomůže výrazně rozšířit klientské publikum, dnes můžeme zvážit internet.

Elektrické práce jsou vysoce specializované činnosti a potenciálně život ohrožující. Z tohoto důvodu se většina lidí uchýlí k pomoci specialistů v situacích, kdy je nutné provést úkol. Tato funkce umožní stále rostoucí poptávku po elektrické práce, a tak, aby společnost ziskový a poptávky ve všech situacích.

Jak mohu otevřít elektrickou instalaci?

Jak otevřít elektrické vedení? Nyní mnoho odborníků v této oblasti má zájem o tuto otázku. Činnost jednotlivých firemních oprav nebo stavebních prací je dnes velmi žádaná. Je velmi snadné otevřít IP pro elektroinstalaci: je povinen ji zaregistrovat u daňového úřadu v místě bydliště. Zde můžete získat kvalifikovanou konzultaci o registraci jednotlivých aktivit.

Shromažďování dokumentů

Doklady pro registraci jednotlivých činností musí splňovat požadavky daňové kontroly.

Proto na místě, kde je žadatel registrován u daňového úřadu, je na vydaném formuláři vyplněna žádost o registraci činností (formuláře s chybami nebo pozměňovacími návrhy nejsou přijaty).

Pak je zvolen kód činnosti z celosvětového klasifikátoru. V adresáři OKVED je výroba elektroinstalačních zařízení pod číslem 45.31. Úplný seznam těchto děl je uveden pod tímto kódem. Na žádost daně musí být všechny přiložené dokumenty ověřeny notářem.

Souběžně s hlavním balíčkem dokumentů je podána žádost o použití zjednodušeného daňového režimu (USN). Státní povinnost pro registraci dokladů je zaplacena za údaje vydané v daňové službě.

Hotové dokumenty jsou poskytovány buď osobně nebo poštou, elektronickými nebo obyčejnými. Inspektor daňového úřadu musí vystavit zvláštní doklad ve zvláštním formuláři se seznamem předložených dokladů a datem přijetí žádosti.

Po uplynutí 5 pracovních dnů musíte osobně navštívit daňovou službu a získat doklad potvrzující státní registraci podnikatelských činností.

Advokáti radí (i když podle zákona není nutné) otevřít zúčtovací účet v bance a objednat si pečeť.

Dokumenty jsou následující:

 • vyplněný formulář žádosti (formulář P21001) s podpisem ověřeným notářem;
 • pas (kopie a originál);
 • doklad o zaplacení poplatku (datum splatnosti musí být pozdější než datum podání žádosti o registraci u daňového inspektorátu).

Jak otevřít PI pro elektrické práce

Licencování. Od roku 2005 zrušil kabinet ministrů Ruské federace udělování licencí na práce na elektrických rozvodech. Legislativní akt ("O licencích") vstoupil v platnost, což korigovalo některé sousední zákony. V důsledku toho zmizela otázka vydání licence pro tento druh činnosti.

Na oplátku zavedli osvědčení o způsobilosti, které však neposkytuje Úřad pro dohled nad energií, ale regionální veřejné organizace (nebo místní), které společně pracují společně s Rostechnadzor. Důležitým a hlavním prvkem, který odlišuje licenci od osvědčení o způsobilosti, je vydávání na základě dobrovolné žádosti.

Takže vláda snížila byrokratické zpoždění pro jednotlivé podnikatele. Zároveň byla podstatně regulována a rozšířena skupina elektrických, projektových, opravárenských a údržbářských prací v elektroenergetice. Například jsou přidány následující typy práce:

 • příprava a výpočet automatických řídících systémů pro elektrické sítě nebo elektrárny;
 • výpočet a příprava pro teplárny nebo elektrárny, transformátorové rozvodny kotelny CHP elektrické dokumentace;
 • Výpočet a příprava systémů, které umožňují monitorovat a zaznamenávat spotřebu elektřiny v reálném čase;
 • projektové a provozní činnosti v systému měsíční kontroly jakosti.

Úplný seznam je mnohem širší a můžete ho studovat na oficiálních stránkách společnosti Rostechnadzor.
Balíček dokumentů pro vydání osvědčení o způsobilosti je velmi podobný seznamu dokladů o udělení licencí. Ale čas akce je jiný a je 3 roky. Z toho vyplývá, že pro výrobu elektroinstalace není zapotřebí povolení, avšak certifikovaný PI má výhody při pořádání výběrových řízení nebo jiných podobných soutěží. A častěji existují případy, kdy při uzavření smlouvy s podnikatelem požadují osvědčení o způsobilosti.

Dokončení registrace. Závěrečnou fází otevření FE pro elektroinstalace je registrace do Fondu sociálního zabezpečení a Penzijního fondu. Dnes je postup zjednodušen. To znamená, že při podání žádosti o registraci jako individuální podnikatel při daňové kontrole, dokumenty současně dorazí do RF PF. To se starají o daňové inspektory. Po určité době musíte osobně přijet do Penzijního fondu, abyste mohli přijmout náležitosti pro provádění plateb.

V případě pronájmu pracovní síly v penzijním fondu je nutné mít formu zaměstnavatele. Dokumenty budou muset být předloženy: žádost (ve formě RF PF), doklad o registraci jednotlivých aktivit, doklad totožnosti, TIN a doklady o přijetí zaměstnanců (různé typy smluv v občanském právu).

IP nevyžaduje registraci aktivit v FSS, ale pro IP s pracovníky je povinné.

Dále je třeba vydat výpis z Rosstatu, který bude kódován OKVED kódy jednotlivých podnikatelů. Je třeba připravit následující dokumenty:

 • doklad o zaplacení výpisu;
 • kopie a původní TIN;
 • kopírování a originální OGRNIP;
 • kopie dokladu totožnosti;
 • osvědčení o individuálním podnikateli (kopie);
 • kódy statistického účetnictví;
 • dokument potvrzující registraci ve městě.

Chcete-li otevřít IP pro připojení, účet zúčtování není povinný. Odborníci varují, že v případě hotovostních transakcí jsou PI podrobeny kontrolám. Tisk je také volitelný atribut IP, ale pokud jsou uzavřeny smlouvy s právnickými osobami, bude to vyžadováno.