Umělé krytí pro lyžování

Zkoušky pokovování při výrobě

Poprvé v Rusku jsme zvládli výrobu syntetických povlaků. Umělý nátěr umožňuje prodloužit dobu používání zařízení pro zimní sporty. Kartáč víko bezpečně (sportovní podlaha je dostatečně měkké), a mohou být také použity pro lyžování a jako sportovní podlahy pro snowboarding a naučit se lyžovat, školení sportovce v letním období a dovolená 365 dní v roce, kdekoli a na různé povětrnostní podmínky.

Náš kryt se okamžitě osvědčil, naši nositelé jsou:

- Gorokhovets "Puzhlova Gora" - trubka,

- Ivanovo "Sanatorium Stanko" - trubka,

- Kazan - Tubingová dráha,

- Rostov-on-Don - snowboardový park,

- Novosibirsk - snowboard park, sjezd na lyžích,

- Yakhroma, ve škole.

- 15,16,17 Lyžařský salon 2008, 2009, 2010.

Koeficientem tření je náš nátěr velmi podobný sněhu. Lyžování je možné i při mírném sklonu 5 stupňů. Cesta jízdy je stejná jako na skutečném sněhu, můžete lyžovat nebo sníh, stejně jako sníh. Povlak zachovává vynikající klouzání bez ohledu na povětrnostní podmínky. Nepoškozuje lyže a má 2letou záruku. To nevyžaduje hodně osobní péče, je snadné ji používat, což snižuje náklady na údržbu. Skládá se z malých vyměnitelných modulů o rozměrech 15 cm * 30 cm a snadno se instaluje. Nezničte plodnou vrstvu půdy. Neporušuje ekologii a design. Může být aplikován na jakýkoli povrch (tráva, beton nebo dřevěná podlaha). Tím, že propojíte moduly mezi sebou, můžete obložit jakýkoli obtížný svah.

Výroba umělých povlaků pro zimní sporty

Umělé nátěry pro zimní sporty - to je něco společného na Západě a stále poměrně vzácné pro Rusko, kde právě vývoj tohoto trhu právě začíná. Nejedná se o vytváření umělého sněhu, ale o ještě více inovativní technologii - povlaky kartáčů, které napodobují vlastnosti sněhu a umožňují školení 365 dní v roce. Oblast jejich aplikace se neustále rozšiřuje: od lyžování a běžeckého lyžování až po snowboarding, potrubí, jibbing, skákání do vody z kopce a tak dále.

Z historie umělých povlaků

Za prvé, umělé kryty byly vynalezeny v polovině 20. století. V roce 1952 byli první v této oblasti podnikatelé Angličané, kteří stále vedou z hlediska počtu komplexů s umělými kryty. Prvním materiálem pro nátěry byl dendiks (Dendix). Pro jeho vytvoření byly použity odpady z výroby kartáčů, které byly aplikovány na pletivo. Uspořádáním svahů a svahů byla podložka. Navzdory svým skluzovým schopnostem měli dendíci řadu nevýhod. Například povlak byl poměrně tvrdý a traumatický, což vyžadovalo dokonale rovný povrch a ochranu pokožky před pády.

V budoucnosti se neustále zlepšovaly umělé typy povlaků. Zejména se k jejich tvorbě používá plast. Skutečný vývoj materiálů s voštinovými matnými materiály byl vyroben firmou Neveplast, která byla schválena Mezinárodní lyžařskou federací pro lyžování v bezesné době. Brzda byla brzy nahrazena kobercovým materiálem. S pomocí takových povlaků mohli sportovci vytvářet například mogulové a freestyle lyžařské skoky. Každý rok se vlastnosti povlaků stále více přibližují vlastnostem sněhu a vyžadují méně a méně problémů s údržbou. Například dnes přední výrobci říkají, že údržba jejich tras nevyžaduje pravidelné zavlažování, aby se zajistilo lepší sklouznutí.

Jaká je výhoda?

Hlavní předností umělých povrchů je možnost zimních sportů po celý rok. V létě sportovci nemohou vynaložit peníze na cestování a lety do lyžařských areálů a středisek. S takovou cestou můžete během mimosezónně udržovat fyzický tvar. V zimě jsou kryty kartáčů schopny udržet sněhovou pokrývku na úrovni, která je nezbytná pro lyžování. Navíc, během období tání sněhu není sportovní zařízení ohroženo poškozením.

Za druhé, použití umělých materiálů je pro kupujícího nesmírně úsporné. Umělý materiál může sloužit až 10-15 let nebo více. Nevyžaduje stálou tvorbu sněhu a náklady na elektřinu, je snadná instalace a demontáž. Jediným spotřebním materiálem, který bude vyžadován, je mazadlo na lyže. Díky použití speciálních kapalin mohou být zvýšeny kluzné vlastnosti povlaku. Náklady na mazání nejsou velké. Například pro potrubní trasy stačí pouze 10 litrů na každých 100 metrů čtverečních. metrů ročně. V závislosti na kvalitě pásky se někdy vyžaduje zalévání. Například při tepelném zpracování má povlak změkčovací vlastnosti a částečně ztrácí své kluzné vlastnosti. Nicméně v každém případě nákup umělý trávník je cenově dostupný alternativu k budování nákladných halovou sezónu komplexů, které navíc je nezbytné doplnit stravovací zařízení, hotelové pokoje, sauny a lázní, aby zajistily, že dělají dobrý zisk.

Za třetí, moderní povlaky se vyrábějí tak, aby byly co nejblíže zemi a mohly být položeny na jakýkoli povrch, ať už tráva, beton, desky nebo zem. Tato kvalita je dosažena modulárním designem, který je schopen řídit povrch svahů a vykazovat odolnost proti sesuvům půdy. Současně při vytváření tras často není třeba dodatečné vybavení jako výherní tipy, lyžařské válečky, stohování a podpora kvalitní asfaltové dlažby.

Přirozeně ani materiál nejkvalitnější nenahradí skutečný sníh, ale vlastnosti materiálu jsou co nejblíže tomu. Lyžování je možné i v úhlu sklonu 5 stupňů. Kupující může také těžit z estetické stránky. Výrobci obvykle dodávají svým zákazníkům celou škálu barev. Mezi nejoblíbenější patří zelená barva, která je v souladu s krajinou a vypadá jako oholený trávník. Co se týče bezpečnosti, jsou standardní. Při jízdě na horské dráze je třeba přilbu, rukavice, ochranný štít na zadní straně. Někdy se doporučuje, aby děti položily měkký polyuretanový substrát na tlumení při pádu.

Jak vyrobit takový materiál?

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet své síly při výrobě umělých povlaků, pak se nejprve obrátit na zkušenosti zahraničních a několika domácích značek. Dnes je na trhu několik společností, jejichž produkty jsou standardem kvality a jsou populární po celém světě. Mezi ně patří italská společnost Neveplast, americká AstroTurf, stejně jako společnosti Snowflex, Skitrax a Dendix. Tam je také levnější domácí analog - Snowplast, který má docela pozitivní recenze na kvalitu pušky.

Umělý snowPlast (Snowplast)

Pomůžeme vám vybrat si design!

Všechny produkty jsou certifikovány. Skvělé zkušenosti s realizovanými projekty. Rychlé dodání v Moskvě a regionu! Express delivery v Rusku!

Hodnocení zákazníků:

Doporučuji každému, aby bylo dobré nakupovat online. Objednáno včera, dnešní den. Děkuji.

Popis

K vašim službám, nabízíme umělý trávník pro lyžování, tubing, snowboarding, ruské výroby -. Analogue Neveplast povlaky (Neveplast) a Dendiks (Dendix), atd. Tyto výrobky jsou certifikovány a při správné údržbě záruční dobu jeho užívání je 2 roky. Životnost je 10 let nebo více. Používá se jako sportovní kryt na lyžařské sjezdovky a letní potrubí. K dispozici je nátěr zelené a žluté květy. Polymerové kartáče jsou příležitostí k cvičení zimních sportů a odpočinku po celý rok. V zimě udržujte kartáč kryt sněhovou pokrývku, minimalizuje tloušťku potřebnou pro pohon sněhu, jak ušetřit peníze na umělé zasněžování sjezdovek, aby otevřený před zimním období, sportovních potřeb chrání před poškozením při tání sněhu, jakož i pomoci snížit náklady na umělé zasněžování.

V létě kartáče krytu nekazí vzhled zelený trávník a aby bylo možné provozovat zimní sporty a aktivní odpočinek v letním období. Vzhledem ke své modulární konstrukci, kryt kartáče jsou těsně k povrchu země posílit na sjezdovky, sesuv půdy zajištění stability, stává umělý, šetrnou k životnímu prostředí chránič shell a svahy. Naše firma „Gamma Sports Service“ je zaměřen na proizvoditsvo a distribuci nátěrových hmot, tak nezbytné pro výcvik a přípravu sportovců, outdoorové aktivity, lyžařské kurzy pro začátečníky, takže parky prodloužit sezónu lyžování a tubing, stáhnout a uložit na pracovní tým v offseason, a v zimě, aby se předešlo rozmarům přírody. Brush sportovní podlaha je dobrou alternativou k sněhové pokrývky na sjezdovkách. Na rozdíl od umělého trávníku na svazích Neveplast pile umělý trávník Rosssii výroba Snowplast split-level a mírně vyšší a měkčí než zástěrka pro lyžování a snowboarding Neveplast (Neveplast) Dendiks, Astroturf, Skitraks, což umožňuje lyžování lepší naklápění a nejlepší tah - je důležité, aby se sportovce.

 • Ruský výrobce
 • Konkurenční cena
 • Vysoká kvalita.
 • Záruka 2 roky, životnost 10 let nebo více
 • Snadná montáž / demontáž, spolehlivé a pohodlné upevnění,
 • Přítomnost hotového nátěru v skladu v Moskvě
 • Dodávka v Rusku
 • Flexibilní systém slev
 • Univerzálnost mohou být použity pro běh na lyžích, sjezdové lyžování, snowboarding, orientační, bigeyra, hadice, jibbing, hadice a potápění, 8 nevyžaduje stálou vody zavlažování
 • Teplota vlákna je roztažena na +25 ° C
 • Barvy, zeptejte se dostupnosti manažerů
 • Bezpečnost životního prostředí
 • Nezničte plodnou vrstvu půdy
 • Bezpečný při pádu a posezení (snowboardisté)
 • Má modulární strukturu, je možné nastavit libovolnou konfiguraci
 • Lze jej položit na jakýkoli povrch: trávu, beton, desky, zem, atd.
 • Udržuje půdu, chrání svah před zničením
 • Nezahrnuje vzhled trávníku
 • Nepotřebuje další péči, náklady na údržbu
 • Může zůstat pod sněhem na zimu, není třeba demontovat
 • Umožňuje vám využívat celý rok, nebojte se deštěm, sněhem a teplem, jen písek, můžete se umyt.
 • Umožňuje vám trénovat a odpočívat 365 dní v roce
 • Dobrý kantuetsya
 • Má minimální hmotnost
 • Můžete ležet v lese, v parku, na stadionu, na střelnici, na pláži nebo na Rudém náměstí.

U naší ruské sportovní sněhu umělým krytem pro lyžování se skluzavkami sjezdové a běžecké lyžování, biatlonu, snowboarding, tubing - certifikovaný, a při správné údržbě zaručují použití termínu je 2 roky. Doba použitelnosti je 10 let nebo déle. Umělý sněh bude lépe držen na svahu a lyže nebudou zraněny na skalách.

To se liší od pokrytí Neveplast a Dendix. Polymerní kartáčový sportovní kryt je příležitostí k cvičení zimních sportů a rekreace po celý rok. Kartáč zimní sporty pokrytí sjezdovek držet sníh, umožňují brzy začít lyžovat a hadiček, chránit sportovního vybavení před poškozením při tání sněhu, jakož i pomoci snížit náklady na umělé zasněžování. Kryt na sportovní hřiště je snadno použitelný, snadno se montuje / demontuje. Skládá se z modulů, segmentů o rozměrech 15 x 30 cm a výšky štětin 4 cm. Lze jej položit na jakýkoliv povrch - zem, beton, dřevo. Dodáváno ve vrstvách 1v1,3m na paletách. Použití speciální kapaliny zvyšuje životnost a skluzu povlaku. V letních kartáčových pokrývách neztrácejte vzhled zeleného trávníku a umožníte si zimní sporty a aktivní odpočinek v letních podmínkách.
Vzhledem ke své konstrukci kryt kartáč těsně přiléhat k povrchu země posílit svahy, nezkazí životního prostředí, zajistit stabilitu proti stává umělý, které nepoškozují životní prostředí chránič shell a svahy. Pokud je to nutné, chcete přesunout stopu, pokrýt ji na jiném místě, snadno to uděláte bez poškození životního prostředí.

Povlak je dodáván na paletách. Je předmětem recyklace, což je velmi důležité pro životní prostředí. U dětí je doporučeno položit substrát zpevněný z měkké pěny pro tlumení během pádu. Vyžaduje minimální stříkání vodou bez škodlivých přísad. Voda může být recyklována. Široká škála barev pomůže vstoupit do stávajícího návrhu resortu.

V jakém sportu se používá:

 • Biatlon
 • Bigair
 • Sjezdové lyžování
 • Gibbing
 • Instruktoři mimo sezónu
 • Běh na lyžích na umělém povrchu
 • Snowboard
 • Snoutyubing
 • Sportovní orientační běh na lyžích
 • Freestyle

Umělé krytí pro lyžování

Umělé pokrytí je příležitostí dělat to, co milujete, 365 dní v roce. Ruský sportovní sněhový umělý povrch pro lyžování v horském a běžeckém lyžování, biatlon, snowboard, tubing - je certifikován a při správném provozu je záruční doba použití 2 roky. Doba použitelnosti je 10 let nebo déle.

Polymerní kartáčový sportovní kryt je příležitostí k cvičení zimních sportů a rekreace po celý rok. Kartáč zimní sporty pokrytí sjezdovek držet sníh, umožňují brzy začít lyžovat a hadiček, chránit sportovního vybavení před poškozením při tání sněhu, jakož i pomoci snížit náklady na umělé zasněžování. Kryt na sportovní hřiště je snadno použitelný, snadno se montuje / demontuje. Skládá se z modulů, segmentů o rozměrech 15 x 30 cm a výšky štětin 4 cm.

Umělé kryty pro skoky na lyžích od odrazového ramene «DOPORUČENÍ»

Popis plastového krytu pro skoky na lyžích od odrazového ramene "DOPRAVA"

Plastový nátěr společnosti "CONDUCTIO" je inovace v tomto sportu

Vzhledem k tomu, že 90. letech minulého století v této oblasti nebyl proveden žádný výzkum, ale naši inženýři s více než 30 let zkušeností v této oblasti, určené prvky s novými vlastnostmi v roce 2004, s přihlédnutím k přáním evropských a ruských expertů, a jako nejdůležitější faktor byl vzat v úvahu bezpečnost lyžaře a vyrobitelnost instalace umělých krycích prvků.

V roce 2011, společně s úsilím ruských a finských odborníků v Rusku, byla v Ufě zavedena a uvedena do provozu nová řada pro výrobu inovativních umělých povlaků s využitím pokročilých evropských technologií. Povrch umělého plastu "CONDUCTIO" vybaven mnoha lamelami.

Ve Finsku je to odrazový můstek komplexy: Vuokatti, Saarijärvi, Jämsänkoski a Jyväskylä, Norsko - Gerpenkollen, Francie - Le Rousset, Německo - Vipra ve Švédsku - Falun. V Rusku byly naše pokrytí zakoupeny sportovními školami z Petrohradu, Mezhdurečensk, Perm Krai, Juzno-Sachalinsk, Magadan a další.

Prvky plastového nátěru jsou vyrobeny z kluzného a nárazuvzdorného materiálu - polypropylenu s kluznými vlastnostmi, podobně jako povrchy se sněhovou pokrývkou. Při výrobě povlaků se používá pouze mrazu polypropylen razítko, UV stabilizátor a na světle stálé barvivo s nejvyšší na stupnici DIN 54004, která chrání vrstvu před expozicí ultrafialovému záření a korozi.

Povlak poskytuje dlouhou záruku odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Nespornou výhodou povlak «CONDUCTIO» je to, že „segment s vlákny“ a „bezpečnostní kamna“ jsou slisovány za vysokého tlaku, takže není nutné jednotlivé bezpečnostní štítek, je velmi výhodné instalovat, mimochodem, vlnité prvku vláken vynikající držení vlhkost po zavlažování, což výrazně zlepšuje vlastnosti skluzu.

Další výhodou našeho povlaku je snadná a rychlá instalace. Světelné prvky jako konstruktér jsou pomocí upevňovacích můstků upevněny na upevňovací mřížce "v zámku". Instalace umělého krytu "CONDUCTIO" není vůbec komplikovaná a nevyžaduje speciální dovednosti a vybavení. Specialisté naší společnosti vám poskytnou odbornou pomoc při plánování, montáži a instalaci umělé lyžařské lyže v souladu s platnými předpisy Mezinárodní lyžařské federace FIS.

Umělé nátěry pro lyžování, lyžování a snowboarding

V zimě takový povlak minimalizuje tloušťku sněhové pokrývky potřebné pro lyžování, což šetří umělé zasněžování. Navíc může být povlak štětce ponechán pod sněhem - není třeba demontovat, protože může být použito po celý rok. V létě tento materiál posiluje povrch lyžařských sjezdovek, což umožňuje létání v zimních měsících.

Na rozdíl od jiných evropských analogů je hromada výrobků odlišná, hladší a mírně vyšší, což dává lyžím a snowboardům lepší pušku a mrtvici.

Umělý kartáčový kryt pro celoroční provoz sjezdovek umožňuje přilákat více návštěvníků.

Sjezdovky s umělým povrchem

Pro výcvik lyžařů v období bez sněhu jsou velmi zajímavé stopy s různými typy umělých povlaků (pevných i syntetických).

Na základě "Dinamo" v Otepě (Estonské SSR) v roce 1970 bylo umístil umělé lyžování způsobem, který vyvinul mistr sportu P. Pakhla. Lyžařská dráha je povlakem ze dřevěných hoblin ošetřených syntetickými pryskyřicemi a položených na pilinovém podkladu. Šířka nátěru je 45 cm. Pro usnadnění odtlačování tyčí podél dráhy jsou položeny pásy staré pásky. Školení na takovém lyžařském okruhu efektivně pomáhá lyžařům v přípravném období.

Horské lyžování

Požadavky na parametry a profil sjezdovek jsou určeny jejich účelem: vzdělávací, turistické (pro lyžování) a sportovní.

Školení stop. Pro děti mají dostatek trať dlouhá 50 až 100 metrů s tratí v rámci 8-12 ° C a šířce 20-30 m. U chlapců, žen i dospělé běží délka je 250 m, naklání 10-18 ° v šířce 25 m. Jsou vybaveny vlekem (umístěným na straně silnice). Upřednostňované otevřené svahy s klidným terénem, ​​které končí poměrně jemným rozjezdem na rovnou vodorovnou plošinu. Reliéf na svahu by měl umožnit účastníkům bezpečně sestoupit po celé šířce trasy přímo podél svahu, šikmo a sklouzávat. Chcete-li zlepšit vzdělávací zkušenost na svazích se doporučuje mít navíc k hladkému druhu dálnice z překážky, tj. E. pozemků s pahorky, údolími, kontruklonami, převýšené zatáčky.

Turistické stezky, tj. Trasy pro lyžování z hor, by měly být bezpečné. Turistické stezky je třeba položit na jemných svazích bez stromů, které zasahují do úpatí hory. úseky procházející lesem by šířka takové trasy měla být nejméně 40 m; na otevřených dveřích až 70 m. V nebezpečných místech, zvláště po zatáčkách, po nichž následuje prudká recese, je třeba instalovat varovné signály a v některých případech i oplocení.

Na turistických stezkách po celé šířce připraveného svahu. Jednorázová kapacita tras, zejména na otevřených, jemných svazích, je docela dobrá. Závisí to na šířce a délce svahu, stavu sněhu a dostupnosti výtahů. Pro přibližný výpočet můžete mít normu - 100 m 2 svahu na bruslaře.

Sportovní tratě jsou postaveny samostatně pro sjezdové, slalomové obry, slalom a pro sestup na rychlost. Stezky nemají pevně stanovené geometrické parametry. Pravidla stanovují pouze následující hodnoty: délkové limity tras a výšky, jakož i počet bran pro slalom a obří slalom. Navíc slalomová dráha na 1/4 své délky by měla mít strmost 30 ° a více.

Minimální hodnoty těchto parametrů pro trasy, na kterých jsou pořádány mezinárodní soutěže a kde mohou být účastníkům udělena titulu sportovní mistr Ruské federace.

Sjezdovky jsou k dispozici pouze dobře vyškoleným sportovcům.. Délka z nejznámějších a nejoblíbenějších tras pro muže 3-3,5km na diferenciálních výškách 800-1000 m trasy pro ženy, mladí lidé mají nižší parametry :. 2,5-3 km délka, nadmořská výška změny 700-750 m Trails mít mít různorodý profil. Proto se připraví tak, že krátké části se sklonem do 20 ° střídají s jemnější sklonem asi 10 °. Průměrný úhel sklonu pro celou trasu je obvykle 15-17 °. Průměrná rychlost sestupu u mužů na některých trasách dosahuje 80-100 km / h. Současná pravidla soutěže poskytují maximální rychlost sestupu: 65 km / h pro ženy a dívky staršího věku; 70 km / h pro chlapce; 50 km / h pro dívky středního věku.

Technická složitost a bezpečnost v mnoha ohledech závisí na reliéfu svahu. Při pokládání stop je tedy třeba vzít v úvahu přípustnou rychlost během průjezdu každé části trasy, stejně jako umístění a povahu následných otáček nebo otáček.

Šířka trati v lesních oblastech a v místech, která jsou mezi jiným překážkám musí být nejméně 30 m na jiných místech. - Ne méně než 40 m na svahu a zapne segmentech šikmé sestup, jimiž projíždí vysokou rychlostí, cesta rozšiřuje. Pokud se tato část dráhy je nemožné, aby se širší, se doporučuje (zejména v přední části překážky nachází SNA otočí) 1 Raja konstrukt skloněné v úhlu 40 °.

Stezky pro slalomový gigant se doporučují položit na svazích s různou reliéfou (hillocks, recese, protiklony). Na rozdíl od tras pro sjezd jsou pouze počáteční a konečná místa trvalá. Stejné tratě jsou uspořádány konkrétně pro každou soutěž, s přihlédnutím ke složení a kvalifikaci účastníků. Stezky pro muže musí mít pro vás rozdíl. Plást pláště není menší než 450 m a délka 1500 m.

Při nedostatku parametrů svahu jsou soutěže prováděny na dvou cestách s výškou nejméně 250 ma délkou větší než 1000 m.

Stezky pro slalom jsou uspořádány na kopcovitých svazích o šířce | 70-100 m s proměnlivou strmostí od 17 do 30 ° a více, takže sportovci mohou sestoupit bez náhlého brzdění a zastavit se. Rozdíly ve výškách na tratích pro hlavní soutěže pro muže nejméně 150 m o délce 450 m; pro ženy - 130 a 400 m. Současně by měla podél svahu procházet nejméně 1/4 trasy se strmostí větší než 30 °. Počet a uspořádání čísel je určeno povahou terénu, délkou trasy a rozsahem soutěže.

Stezky pro sestup na rychlost jsou položeny na hladkých svazích bez stromů s strmostí 40-45 °. Délka tras je asi 1 km, šířka není menší než 50 m s rozšířením v instalační zóně o méně než 100 m. Trasa se skládá ze 3 částí:

1 zóny startu a zrychlení až do délky 400 m;

2 referenčního segmentu pro měření rychlosti (v oblasti, kde je maximální);

3 zastavovací plochy o délce nejméně 200 m, zakončené v horizontální (nebo c protipólové) oblasti.

Kolejnice musí mít hladký (bez povrchů a dutin) povrch s hustým sněhem. Podél bočních okrajů je trasa označena jasnými vlajkami.

Možnost položení lyžařských sjezdovek závisí na rozdílech ve výškách, povaze terénu a lavinovém nebezpečí svahu. Je možné určit vhodnost pokládky různých sjezdovek pouze v důsledku studování přírodních podmínek a podrobného komplexního průzkumu terénu.

Výzkum začíná analýzou kartografického materiálu. Zpočátku je na mapě (plán) vybrána možnost trasa trasy v měřítku 1: 10000-1: 25000, popis oblasti a na základě předběžného průzkumu terénu. Je žádoucí mít letecké fotografie. Vykreslením stop v plánu (mapa) a vykreslením indikativního profilu, který poskytuje přehled o povaze trasy, pokračuje k průzkumům na terénu. Při průzkumu je kamerová verze rafinována a vylepšena, přičemž zvláštní pozornost věnuje lavinové bezpečnosti svahů. Výzkum by měl být prováděn v létě, v zimě a na jaře. Během letních výzkumů zjistit povahu půdy a vegetace, přítomnost skalních výstupů a zdrojů, a tak dále. D. Winter průzkum nutně lyžování určit vhodnost jednotlivých úseků tratí pro pokládání stopy, výběr a specifikace nejzajímavějších oblastí zatáček a ohýbá zařízení nebo vnější ochranou segmentů svahů (pro sjezd). V zimě by měl být průzkum proveden shora dolů a sestupovat podél budoucí trasy. Na jaře jsou nejdůležitější oblasti sněhové pokrývky, stejně jako místa, kde se na prvním místě sněží. Při průzkumu je nutné vymezit s dostatečnou přesností povahu a objem zeminy, kamení a dalších struktur potřebné práce zařízení lavina a sesuvu půdy ochrany a jejich umístění, stejně jako možnost využití mechanismů v různých částech konstrukce trasy.

Trasy mohou být použity, dokud sníh leží po celé délce. Obvykle se spustí dříve (všechny ostatní věci jsou stejné) ve spodní části stop. Nejprve se jedná o svahy pro vysokorychlostní sestup, které mají největší převýšení. Proto se doporučuje, aby byla dolní část stezek položena podél severních svahů, chráněných od teplých větrů a slunce (záhyby terénu, lesa).

Při výstavbě silnic se používají silniční stroje co nejvíce, především buldozery. Nicméně jejich aplikace závisí na terénu a možná ne na všech úsecích tratí. Musí-li být plánování snížit nerovnosti a zalijeme ostré deprese, vzhledem k tomu, že doba používání cest je dobře zarovnaný s povrchem mnohem déle, což je zvláště důležité v zimě s málo sněhu. Aby se zabránilo erozi dráhy a erozi půdy, zvláště na otevřených a strmých úsecích, doporučujeme, aby se silnice (a svahy) osetly trávou nebo lemováním. Na tratích s krytem trávníku, můžete začít trénovat v tloušťce sněhové pokrývky je 10 cm. Při návrhu skladby v oblastech se strmými svahy a těžkém terénu hydrogeologii by měly být poskytnuty za sesuvu půdy a lavinové události. Toho je dosaženo odstraněním potoků, pramenů a pramenů, odvodňovacího systému, konstrukce opěrných zdí a dalších prací. Důležité je správné stříhání hladin po úsecích silnice, která projíždí lesem. Stromy jsou odříznuty, kousky jsou odříznuty a pak jsou všechny pady a kořeny vykořeněny, povrch trasy je plánován a zasazen trávou nebo lemován.

Na strmých ohybech, zejména na svazích sjezdových tratích, kde z důvodu velkých odstředivých zrychlení mohou sportovci vystupovat z cesty, staví ohyby. Radii a sklon zákrut by měl zajistit jejich bezpečný průchod při maximální rychlosti, kterou může sportovec vyvinout na daném segmentu trasy. Pro ochranu nebezpečných míst jsou používány šikmé ploty, pokryté kovovými nebo nylonovými sítěmi a vyložené ze strany silnice s dobrými odpruženými rohožemi.

Protivalínové konstrukce jsou komplexní železobetonové konstrukce určené pro velké dynamické zatížení. Jejich velikost, tvar a umístění závisí na konkrétních podmínkách.

Na slalomových a slalomových obřích cestách, pokud je to možné, je třeba během přípravy tratí položit vodní potrubí, aby sněhovou pokrývku zalévaly. Na začátku sjezd obřím slalomu (pokud je to možné, a na slalomové trati) je třeba začínají stavět domy NO 3 * 4 m se čeká teplý zahušťování a soudě kout (topení přenosné elektrické pece nebo infračervené hořáky). Start je obvykle dán širokým dveřním otvorem počátečního domu, který přichází přímo ke skloněné plošině, což lyžaři okamžitě získá rychlost. Na startovní čáře je instalováno zařízení, které je připojeno pomocí vodičů k automatickému nastavení hodin, které se nacházejí v prostorách rozhodčí věže (domu).

Na začátku vzdělávacích a turistických stezek můžete zvládnout i horizontální oblasti, kde účastníci školení dostávají pokyny a turisté odpočívají po výstupu a připravují se na sestup. Na drsném a kopcovitém terénu s malými rozdíly v nadmořské výšce je tato plošina většinou vrcholkem kopce nebo svahu svahu. V horách se stopy ne vždy začínají od vrcholu. Chcete-li tedy začít trasy, doporučujeme zvolit jemnější svahové úseky sjezdovek, na kterých jsou vybaveny plošiny, schopné ubytovat skupinu 15-20 osob.

Pro dokončení Výběr vodorovné nebo kontruklonom podložku pod úbočí velikost 50x50 m pro slalom a obří slalom a 150 * 120 * m pro sjezdové lyžování. Pokud se jedná o protikroužek, délka míst může být menší. Pro zjednodušení údržby soutěží často vystrojují celkovou plochu.

Povrchové úpravy jsou chráněny (s výjimkou strany směřující k trati) trvalým nebo přenosným plotem nebo lany. V plotech opustí 2-3 otvory v šířce na 8-12 m při odchodu finisérů sportovců. Jeden z otvorů musí být umístěn nezbytně v průběhu sestupu, ostatní podél bočních hranic (v závislosti na reliéfu a umístění dalších konstrukcí). Pro práci soudnictví se v závěru staví pavilon. Je umístěn ve vyrovnání s cílovou čarou ve vzdálenosti 10-20 metrů od nejbližšího stojanu, takže rozhodčí mají neomezený výhled na trasu, cílovou čáru a zastavovací plochu.

Kromě výstavby látkových stezek a struktur, speciálně navržen tak, aby byla zajištěna bezpečnost lyžařů, po sjezdu a obřím slalomu, stejně jako turistické stezky musí být velké míry umístěny každých 400 m prostor (domy) lékařská a záchranná služba. Startovací, dokončovací a kontrolní body na trati jsou spojeny obousměrnou telefonní nebo rádiovou komunikací.

Diváci jsou umístěni za plot - mimo trať a cílovou plochu. V horách je zpravidla možné umístit na mírném svahu v cílové oblasti.

Příprava tratí by měla začít v létě. V průběhu práce odstraňte nedostatky zjištěné v zimě během provozu a pokračujte ve zlepšování tratí: řezte vytvořené hillocks a nalijte spáru půdy a vyčistěte; správné ohyby a ploty; zkontrolovat a opravit odvodnění a konstrukce pro povrchové odvodnění; vysévejte trávu nebo roztrhněte jednotlivá místa a dosáhnete nejvzrušnějšího povrchu stopy.

Pro zajištění lepší přilnavost čerstvého sněhu ze země a vytvořit trvalou a dlouhodobou sněhovou pokrývku, sníh zhutnění začít po první sníh. Pro zajištění hladkého plochu dráhy, a je nezbytná delší povlečení její sněhu těsnění provádět pravidelné, zabraňuje tvorbě silné vrstvy na trati nekonsolidovaného sněhu. Vzhledem k velké ploše (až 100.000 m2 -. Sjezdové, 35 - 50.000 m2. - Obr slalomu a 20-30.000m2 -. Slalom) Příprava Samozřejmě je velmi pracná a časově náročná, a to zejména v rozsáhlých databází a komplexů. Proto se pro přípravu trasy se široce používají speciálně konstruované traktory s širokým rozchodem, může pracovat na svazích více než 30 °, tj. E. Prakticky v průběhu všech pokusů.

Rychlý vývoj lyžování a lyžování z hor na lyžích vyžaduje řadu opatření k prevenci zranění. S cílem ve všech částech se skupiny sportovců lyžařské školy musí seznámit s pravidly chování. Na vrcholu tras v možných místech odjezdu je třeba umístit ukazatele směru složitosti tras. V zahraničí, například značky a ostatní známky jsou malované v různých barvách, který určuje stupeň obtížnosti trasy (zelená - světle, modrá - středně těžká, červená - tvrdá, černá - velmi sofistikované, ale vysoce kvalifikovaní sportovci k dispozici).

Na bočních okrajích stezek jsou umístěny různé varovné znaky s označením nebezpečných oblastí, které ukazují body záchrany a zdravotnické služby, telefony, omezení cestování atd.

S využitím umělého sněhu a syntetických povlaků se lyžování (z kopce) na lyžích stává celoročně. V zemích s krátkými zimami se vytvářejí stadiony pro vnitřní slalom.

Ski Build Expo / Lyžařský salon

Internetové noviny

Výstavba lyžařských středisek → Industry News → admin → SnowPlast 365 (SP 365): výcvik lyžařů na umělém povrchu

Trénink lyžařů na umělém sněhovém plášti SnowPlast 365 (SP 365) ve FSK "Meteor":

o SnowPlastu 365 (SP 365):

Poprvé v Rusku je to naše společnost „Snow City“ (nebo „Snow City“ - druhý registrovaný název společnosti) byla umístěna na komerční výrobu některého ze syntetického nátěru, což umožňuje celoroční snímku nad ním jako ve sněhu. Posuvné lyže, snowboardy, tuby, sýrové koláče, sáňkařské dráhy a vše, co je schopno se sněhem posunout. Taková syntetická sněhová pokrývka, která nahrazuje sníh, umožňuje plné využití výše zmíněných zařízení pro zimní sporty v průběhu všech ročních období.

Proto, SP 365 je 365 dní v roce, kdekoli a za všech povětrnostních podmínek, přesně stejným způsobem, jako to dělají ve sněhu, lyžování a snowboarding, aby zatáčky, skok, nabírat rychlost, brzdění, provádět triky ve styl "Half-pipe" a "Big-air", jízda na snowtubes-koláče a sáňky...

Certifikovaný jako SP 365, náš domácí syntetický plastový nátěr může být použit pro trénink, pro trénink a rekreaci. Sportovci zimních silnicích, zejména na lyžích z můstku, široce používán pro zakrytí zimní přípravu v létě, před dovolenou mrtvý pro ně, období... Všechny hlavní vyráběné předních světových firem krytí špatné. Ale s podobností kvalitativních charakteristik jsou naše produkty několikrát levnější než dovážené. Stále ještě začínáme rozvíjet trh umělých povlaků.

Koneckonců, naše první domácí nátěr SP 365 se objevil v Rusku před třemi lety, ačkoli západní analogy byly používány po celém světě po dlouhou dobu. Dosavadní vlastnosti nejlepších syntetických povlaků, včetně SP365, jsou blízké vlastnostem sněhu. Například koeficient tření syntetického povlaku SP365 má velmi podobné vlastnosti jako sněhové vlastnosti. Proto je bruslení na lyžích možné i při mírném sklonu 5 stupňů. Funkční podobnost je samozřejmostí: můžete skutečně bruslit na obalu, například na lyžích nebo na snowtube, stejně jako na skutečném sněhu. Povlak zachovává vynikající klouzání kdykoliv během roku a nezávisí na povětrnostních podmínkách. Nepoškozuje lyže a má 2letou záruku. Opravdu slouží deset let nebo déle. Mimochodem, toto se také liší od pokrytí například nejslavnějších společností Neveplast a Dendix na světě. Použití nátěru SP365 je snadné: nevyžaduje zvláštní péči, což navíc a nakonec snižuje náklady na údržbu. Při použití je nátěr velmi vhodný: je snadné jej instalovat a demontovat. Povlakové pole je tvořeno malými, rovnoměrně snadno vyměnitelnými plastovými moduly o rozměrech 15x30 cm as výškou štětin 4 cm. Je-li to žádoucí, je snadné roztáhnout nebo zkosit libovolným směrem. Takže - propojení modulů mezi sebou - můžete dráhu nebo plochu svahu libovolně složitou. Povlak neporušuje ekologii svahu a jeho design, nezhoršuje úrodnou půdní vrstvu. Může se vejít do jakéhokoli, zejména zdůrazňovat, jakýkoli základ, řekněme - pozemky, betonové nebo dřevěné podlahy...

Díky své modulární konstrukci, štětka povlak přilne k zemi, posiluje povrch sjezdovek, zajištění stability volební stává umělý, šetrnou k životnímu prostředí chránič shell a svahy. Povlak se dodává ve vrstvách 1x1,3 m na paletách. Hmotnost 1 čtvereční. m kryt - 4 kg. Pokrytí, o ploše 25 metrů čtverečních, zabere objem vozíku 1 metr krychlový. m JV 365 funguje jak v létě, tak iv zimě. Zimní kabát drží Kartáček sníh na svahu, minimalizuje požadovanou tloušťku pro bruslení sněhu, šetří peníze na umělé zasněžování svahů (stoupající ceny každoročně elektřinu!) Umožní vám otevřít plnohodnotný před zimním období, sportovních potřeb chrání proti poškození při tání sněhu. V létě kartáče krytu nekazí vzhled zelený trávník a umožní plně se zapojit do zimních sportů a aktivní odpočinek v letním období. Použití speciální kapaliny pro posuv zvyšuje kluzné vlastnosti povlaku a současně jeho životnost. U potrubních cest například doporučený objem takové kapaliny: 10 litrů na každých 100 m2 krytí za rok.

Kde mohu použít nátěr "SP 365":

 • lyžařská střediska
 • rekreační parky
 • stadionů
 • školy olympijské rezervace
 • středních škol podle místa bydliště
 • instituce dalšího vzdělávání pro děti
 • dětských mimopražských zdravotních táborech
 • sportovní tábory
 • celoročních lázní

REFERENČNÍ MOSAČKA K POUŽITÍ SNOPLAST 365 (SP 365)

1. Suroviny používané při výrobě jsou savilen, polyethylen, barviva, stabilizátory světla.
2. Povlak je k dispozici v bílé, žluté a zelené barvě.
3. Rozměry modulu základního nátěru: 150 mm x 300 mm, výška štětin 40 mm. Vzhledem k tomu, že každá podlaha je tvořena těmito moduly, má klient možnost realizovat projekt kvůli vybudování komfortu, ne všechny najednou, ale částečně v několika etapách. Ale v takovém případě je pro klienta velmi důležité, aby zpočátku správně sestavil koncept rozvoje jeho lyžařského střediska nebo resortu.
4. Pro překrytí nátěru se používá speciální mazivo PS-10. Aby se ušetřilo v horkém letním počasí, v přítomnosti velkých staveb - doporučujeme zakoupit také instalaci s rozprašovačem vody. Tím se dosáhne ideálního klouzání a v důsledku toho se doba nátěru skutečně zvýší. V tomto případě může být voda recyklována (nejsou vyžadovány žádné přísady).
5. Povlak pro zvýšení bezpečnosti v obtížných případech může být položen ve spojení s rázovou vložkou (hloubka - 10 mm / 20 mm, hmotnost 33-35 kg, typ - s uzavřenými póry)
6. Povlak je stabilní vůči ultrafialovému světlu, ale může dojít k určité změně odbarvení kvůli znečištění ovzduší.
7. Povlak je odolný proti chladu: není křehký. Ale za horkého počasí může docházet k mírnému rozšíření objemu modulů. Proto je nejvhodnější doba instalace nátěru: na severní polokouli, květen-září a v jižním listopadu-březen.
8. Povlak lze čistit proudem vody pod tlakem.
9. Povlak je velmi dobře kombinován se sněhem, jak přírodním, tak umělým. Takže již byla úspěšně použita v řadě středisek.
10. V závislosti na konstrukci povlaku a podkladu, na němž je povlak položen, je na podklad připevněn buď pomocí lepidla, nebo pomocí šroubů a svorek.
11. Typicky je základem pro položení modulárního povlaku buď základna písku nebo cementu, nebo beton, nebo základ, nebo deska a překližka odolná proti vlhkosti.

V současné době nové a vzrušující outdoorové aktivity, jako je řezbářství, tobogánem, hadice, je možné udělat, a na nejvyšší úrovni, a to nejen na přírodní sněhovou pokrývkou, ale i na trvalé nebo dočasné stavby s využitím produktu „Snouplast 365“. Kromě toho, sportovní přenos „Snouplast 365 Sports“ je nejúspěšnější způsob, jak se používá v kombinaci se sněhem, přírodní i umělé, což činí potahovou ideální pro manažery g / střediska po celém světě, ve všech klimatických zónách světa. Povlak kvalita SP 365 umožňuje položit jej na prakticky jakýkoli substrát, který udává nejvyšší úroveň jeho zpracovatelnosti.

Náš nátěr ve společném podniku 365 je také velmi vhodný pro oblasti s vysokým opotřebením, jako jsou výtahy, trasy atd.

Po mnoho let, jeho použití umožňuje nátěrových střediska řízení SP365 prodloužit lyžařskou sezónu, stejně jako nouze, ve skutečnosti nabídnout svým zákazníkům celoroční zimních sportů.

V zahraničí je již dlouho byl vyvinut a rychle rostoucí rozšířené používání umělého natíráním v Rusku. Povrch SP 365 je široce používán. Jsem rád, proto oznamuje, že s cílem uspokojit všechny potřeby a požadavky zákazníků, pokud jde o pokrytí JV 365, a to jak uvnitř země i za jejími hranicemi, a to nejen v již známém lyžování a snowboarding, ale také v oblasti nových populárních typů - řezba, tobogán, hadice, stejně - roste řízení poptávky g / l střediska, naše společnost Snow City je v současné době zavádí nové výrobní linky do provozu.

Umělý nátěr

Tento vynález se týká oblasti sportu, zejména s ohledem na prostředek pro posuvné na lyžích a sjezdovky rovinách, včetně členitým terénem pro kladných a záporných teplotách okolí jsou včetně všech druhů běžecké lyžování. Umělý kryt obsahuje základnu ve formě listů umístěných podél osy lyžařské dráhy a vzájemně propojená navzájem a na podlaze nebo podlaze pomocí upevňovacích prvků. Na povrchu základny jsou vytvořeny zátky, které jsou fixovány výhradně k základně v řadě pod úhlem vzhledem k podélné ose. Uzávěry jsou vyrobeny z elastického filmu a jsou naplněny pohyblivým materiálem. Vynález poskytuje prodloužení jeho použití. 4 z.p. 8-yl, 2 tablety.

Vynález se týká oblasti sportu, zejména s ohledem na prostředky pro posuvné na lyže na a ploché sjezdovek, včetně členitém terénu pro pozitivní a negativní okolních teplotách jsou včetně všech známých pohybů (rychlost hřebenu, s paralelním uspořádáním lyží, slalom, brzdění atd.) lyžaře.

Je známá umělá lyžařská dráha, která se skládá ze základny trasy ze dřevěných frézovacích hoblin, žlabu a gumového dopravního pásu (1). Pro stavbu lyžařské dráhy se na zem položí vrstva pilin s horní vrstvou dřevěných hoblin, ve které je vytvořena lyžařská dráha a posypána močovinoformaldehydovou pryskyřicí. Pro prodloužení životnosti je jeho okraje pokryty ochrannou páskou a pak ke zlepšení kluzné plochy, na trať se aplikuje mazivo, například solární olej, a pokryje se vrstvou granulovaného nízkotlakého polyethylenu.

Nevýhodou umělé lyže vybrané jako prototyp nárokovaného chodníku tak, že: v kluzném povrchu mazání se používá, zejména slunečního oleje nebo motorové nafty (motorové nafty), ke kterému se přidá 10 20% oleje, mazání se provádí použitím silách zalévání; Dieselový olej rozpouští lyžařské hřiště a lyže musí být denně impregnovány; lyže odolávají tréninku v kontaktu se solárním olejem po dobu 1 měsíce; použití solárního oleje nebo motorové nafty jako maziva je škodlivé pro životní prostředí; vypařování z takového maziva sotva splňuje i ty nejmenší estetické normy, jako mazivo znečistit oblečení sportovců i bez nich pádu na sjezdovce, která je absolutně není vyloučena; je vyloučeno použití takové trasy sportovci amatéry podle označení ekologie, estetiky a kontaminace oděvů; Takový kryt nelze použít pro pohyb lyžařů bruslí a slalomem.

Známý kryjí sjezdovek vybrané jako prototyp, obsahující základnu uspořádanou jako vzájemně pružinových prvků vlnitých plechů, zvlnění, které jsou uspořádány napříč k podélné ose / 2 /.

Nevýhodou tohoto povlaku, zvoleného jako prototyp nárokovaného vynálezu je to, že nemůže být použit u plochých sjezdovek, včetně členitém terénu pro pozitivní a negativní temperatupax prostředí s pohybem lyžař hřeben houpačka.

Cílem vynálezu je rozšířit oblast použití povlaku na ploché tratě, včetně těch s nerovným terénem s pozitivními a zápornými teplotami okolí, s přihlédnutím k pohybu lyžařů bruslařským kurzem.

Uvedený úkol je vyřešen tím, že umělý trávník, který zahrnuje základ vyrobený ve formě desek, uspořádaných podél podélné osy lyže a konjugovaných mezi sebou navzájem a s truntom (fólií) prostřednictvím upevňovacích prvků, zejména pružiny podle tohoto vynálezu.

Podle prvního provedení: Za prvé, na povrchu základnou, vytvořenou krycí lišty pevně výhradně ke dnu vedle sebe, a to zejména v rozsahu 45... 70 o vzhledem k podélné ose koleje, z elastického materiálu fólie, zejména polyethylen, včetně vyztužený a naplní tekutinou nebo pohyblivých obrazů, zejména nemrznoucí kapaliny, oleje, vody; nebo prášek, zejména grafit nebo mastek; nebo granule, zejména grafit nebo polyethylen, včetně vysokého tlaku; nebo pasty, zejména obsahující olej a grafitový prášek nebo mastek z jiného materiálu; nebo elastický materiál, včetně porézní nebo houbovité korpuskulární strukturu, zejména pěnové gumy, gumy, porézního polyethylenu, kde každý balíček má pravidelný nebo nepravidelný geometrický tvar, zejména, nebo vaku nebo kostky nebo jehlanu nebo kužele; za druhé, elastický filmový materiál uzávěrů naplněných elastickým porézním materiálem má perforace; za třetí, povrch materiálu elastického filmu uzávěrů je opatřen vyčnívajícími nosnými prvky, zejména polyethylenem.

Ve druhé variantě:
Za prvé, na povrchu základny jsou vystupující nosné prvky ve tvaru kužele s velkou výškou vzhledem k základně, zejména z polyethylenu, který má větší tuhost než vrchol v základně;
Za druhé, vyčnívající kuželovité prvky jsou opatřeny vyztužovacími kolíky.

Spojení dvou technických řešení v jedné aplikace vzhledem k tomu, že tyto dva umělé povlak vyřešit stejný problém - rozšíření použití oblast, která zahrnuje stejným způsobem - poskytuje možnost pohybu lyžaře v negativních a pozitivních teplotě a dalším koule v obvyklém průběhu hřebenu.

Srovnávací analýza s prototypem ukazuje, že nárokovaný umělý potah se liší následujícím způsobem.

V první variantě:
Za prvé, na povrchu dna jsou uzávěry vytvořeny, uzávěry jsou upevněny výhradně ke spodku vrstev druhé, zejména v řadě pod úhlem 45 °. Obr.. 70 ° vzhledem k podélné ose koleje, uzávěry jsou vyrobeny z elastického filmu, zejména z polyethylenu; zakrytí plněné pohyblivým materiálem
nebo kapalina, zejména nemrznoucí směs, olej, voda;
nebo prášek, zejména grafit nebo mastek;
nebo granule, zejména grafit nebo polyethylen, včetně vysokého tlaku;
nebo pasty, zejména grafitu obsahujícího olej a prášek nebo mastek nebo prášek jiného materiálu;
nebo elastického materiálu, včetně porézní korpuskulární nebo houbovité struktury, zejména porézní pryže, pryže, porézního polyethylenu.

Každá čepička má pravidelný nebo nepravidelný geometrický tvar, a to zejména buď sáček nebo kostka, nebo pyramid, kužel atd.;
za druhé, elastický filmový materiál uzávěrů naplněných elastickým porézním materiálem má perforaci;
za třetí, povrch elastického filmového materiálu uzávěrů je opatřen vyčnívajícími nosnými prvky, zejména polyethylenem;
Ve druhé variantě:
Za prvé, na povrchu základny jsou vystupující nosné prvky ve tvaru kužele s velkou výškou vzhledem k základně, zejména z polyethylenu, který má větší tuhost ve srovnání s vrcholem v základně;
Za druhé, vyčnívající kuželovité prvky jsou opatřeny vyztužovacími kolíky.

Takto nárokovaný umělý potah splňuje kritérium "novosti" podle vynálezu.

Porovnání nárokovaného řešení nejen s prototypem, ale také s jinými technických řešení v oblasti techniky není dovoleno odhalit jejich vlastnosti, jimiž se liší nárokovaného řešení prototypu, což umožňuje učinit závěr, že kritérium „podstatných rozdílů“.

Vynález je vysvětlen na výkresech, kde
Na obr. 1 je znázorněn umělý kryt s uzávěry (pohled shora);
Na obr. 2 je znázorněna stejná část (část AA) (fragment, zvětšený);
3 znázorňuje uzávěry ve formě sáčků (řez AA) (fragment, zvětšený);
na obr. 4 - kleštiny s perforací (část AA) (fragment, zvětšený);
na Obr. 5 - uzávěry s vyčnívajícími nosnými prvky a zesíleným elastickým filmovým materiálem (velikost AA) (fragment, zvětšený);
na Obr. 6 - umělý kryt s kuželovitými prvky (pohled shora);
na obr. 7 - stejné, (oddíl B-B) (fragment, zvětšený);
na fágu. 8 - vyčnívající kuželovitý prvek s výztužným čepem (část B-B) (fragment, zvětšený).

Tabulky ukazují:
v tabulce 1 - popis výkresů;
v tabulce 2 - základní pojmy a jejich definice.

Umělý kryt 1 podle prvního provedení obsahuje základnu 2 s uzávěry 3 a upevňovacími prvky 4 (obr. 1 a 2).

Základna 2 je vytvořen ve formě desek 5 konjugátu mezi sebou a se základovou 6 nebo podlahy nad vodou, nebo jiná překážka (není znázorněno) pomocí upevňovacích prvků 4. prvků 4 zapínání, zejména se mohou vytvořit čep (viz obr. 2) s pružinovými prvky (neznázorněno).

Na povrchu základny 2 jsou uzávěry 3 zajištěny výhradně k základně (3) podvrstvy (3), zejména v řadě 7 pod úhlem 45 ° až 70 ° vzhledem k podélné ose 8 povlaku 1.

Uzávěry 3 jsou vyrobeny z elastického filmu 9, zejména z polyethylenu (9).

Uzavírací 3 jsou vyplněny pohyblivým materiálu 10 nebo kapaliny (10) nebo prášku (10) nebo kuličkami (10) nebo pasty (10), nebo z pružného materiálu (11), včetně korpuskulárního nebo houbovité struktury, zejména porézní gumy, pryž, pórovitý polyetylén atd.

Každý uzávěr 3 má zejména pravidelný nebo nepravidelný geometrický tvar, nebo sáček (obr. 3) nebo kostka, pyramid nebo kužel atd.

Elastický filmový materiál 9 uzávěrů 3 naplněný elastickým porézním materiálem 11 může mít perforaci 12 (viz obr. 4).

Povrch 13 z elastického materiálu fólie 9 uzávěry 3 může být opatřen vyčnívajícími nosnými členy 14, například polusferoobraznoy, polo-válcové, elipsoidní nebo jiný tvar, zejména z polyethylenu (14) (viz obr. 5).

Elastický filmový materiál 9 může mít výztužnou síť 15 (viz obr. 5).

Umělý kryt 1 ve druhé variantě obsahuje základnu 2 s vyčnívajícími kuželovými nosnými prvky 16 a upevňovacími prvky (viz obrázky 6 a 7).

Vyčnívající kónické nosné prvky 16 mají relativně vysokou výšku 17 vzhledem k základně 18.

Vyčnívající kónické nosné prvky 16 mají větší tuhost v základně 18 ve srovnání s vrcholem 19.

Vystupující kuželovité prvky 16 mohou být opatřeny výztužnými čepy 20 (obr. 8).

Umělý trávník je používán na sjezdovek a pláně, včetně členitém terénu pro pozitivní a negativní okolní teplotě v nepřítomnosti nebo nedostatečné přirozené vrstvou sněhu.

Pro zlepšení posuvný efekt tvrdil umělý trávník je vhodný pro použití v kombinaci s vrstvou voda-vzduch získané pěny v souladu s dříve nárokovaný způsob / 3 /. V tomto případě se pěna nanáší přes uzávěry 3 nebo kuželovité prvky 16 a může následně krystalizovat při záporných teplotách okolí. Na povrchu uzávěrů a kuželovitými elementy 16 mohou být rovněž použity surfaktant (povrchově aktivní látky), zejména nadouvadel používaných v požáru případě se voda nebo alespoň voda. Požadovaný povlak může být použit bez dalšího namočení.

Příprava umělého krytu poskytuje:
příprava půdní báze 6, tj. jeho uspořádání a instalace palub (6) pro vytvoření přechodů přes vodu a jiné překážky;
pokládání plechů 5 a upevnění (5) základny 2 k sobě navzájem a k zemi (podlaze) 6;
nanesení na povrch uzávěrů 3 nebo kuželovitých prvků 16 pěny (3) nebo povrchově aktivních látek nebo vody.

Požadovaný umělý povlak se používá v kombinaci s dobře známými konstrukčními řešeními pro běžecké a sjezdové lyžování a lyžařské stožáry. Zároveň jsou na špičku konce lyžařských pólů připevněny pryžové uzávěry, které zabraňují poškození elastického filmového materiálu 9 korku 3, kuželovitých prvků 16 a základny 2 povlaků 1.

Umělý potah 1 funguje následovně. Při pohybu obvyklý průběh lyžaře (Ski uspořádány rovnoběžně) Uzavírací 3 (první provedení) nebo horní 19 kuželovitých členů 16 (druhé provedení) prominayutsya pod lyže, stezka tváření, a když je tlačena komunikovat s výstupky na své lyžařské boty. Kde horní 19 kuželových součástí 16 pod lyže směřují do pohybu lyžaře, umožňující klouzání a prevenci dopad na push.

V průběhu pohybu lyžař hřeben číslo 7 uzávěry 3 prominayutsya pod lyže uspořádána v úhlu k základně a pod úhlem 45 °..70 ° vzhledem k podélné ose 8 povlaku, což zajišťuje sklouznutí a trhání. Ve druhém provedení, lyže svírají úhel 45 70 ° vzhledem k podélné ose 8 prominaetsya kuželovitými elementy a úhlově kolem nich (16) bočního povrchu poskytuje posuvné a tlačit.

Když se pohybuje slalom, uzávěry 3 (v první variantě) nebo kuželovité prvky 16 (ve druhém varianta) poskytují brzdění, otáčení a posun, jak je popsáno výše.

Ve všech případech poskytuje základna 2 stabilní uspořádání uzávěrů 3 nebo kuželovitých členů 16, když se na ni působí zatížení. Stabilita listy 5 a kryt 1 jako celek vzhledem k zemi (patra), 6 jsou opatřeny upevňovacími prvky 4, přítomnost ve své struktuře pružných prvků (není znázorněno), stanoví rozložení zatížení z důvodu nejen na upevňovacích prvků, ale i na zemi (podlahy) za použití síla tření.

Lyžařské hole s gumovými uzávěry (nejsou znázorněny), které spadají mezi kuželovitými elementy 16 nebo 3 nebo drtících omezení capping 3 spolehlivě poskytnout lyžař tlačit ramena.

To znamená, že použití podle vynálezu rozšíření chodníku poskytuje použití povlaku na stejnou sjezdovek, včetně členitém terénu pro pozitivní a negativní environmentální teplot s pohybem lyžař hřeben houpačka. Použití nárokovaného povlaku v kombinaci s vodou-vzduchovou pěnou nebo povrchově aktivní látkou nebo vodou zvyšuje účinek posuvu.

Zdroje informací
1. Způsob výroby umělé lyže. Popis vynálezu. Autorské osvědčení SSSR 329897, cl. A 63 Od 19/10, 1972, na žádost 1282038 / 28-12 ze dne 04.11.68.

2. Povrchová úprava pro lyžařské svahy. Popis vynálezu. Autorské osvědčení SSSR 1540842, cl. A 63 C 19/10, 1990, na žádost 4403898 / 30-12 ze dne 04/04/88.

3. Způsob výroby umělého povlaku a variant zařízení pro jeho realizaci. Na přihlášce č. 2000133044 ze dne 29. prosince 2000

4. Slovník ruského jazyka ve čtyřech svazcích, 1985.

1. Umělý kryl sjezdovek, obsahující základnu vyrobený ve formě desek, uspořádaných podél osy lyže dráhy a spojených mezi sebou navzájem a se zemí nebo podlahy od upevňovací prvky, vyznačující se tím, že povrch základnou, vytvořenou krycí lišty pevně výhradně ke dnu vedle sebe v série pod úhlem k podélné ose, vyrobená z elastického filmového materiálu a naplněná pohyblivým materiálem.

2. Umělý povlak podle nároku 1, vyznačující se tím, že pohyblivým materiálem je kapalina, zejména nemrznoucí směs, olej, voda; nebo prášek, zejména grafit nebo mastek; nebo granule, zejména grafit nebo polyethylen, včetně vysokého tlaku; nebo pasty, zejména obsahující olej a grafitový prášek nebo mastek nebo prášek jiného materiálu; nebo elastický materiál včetně houbou nebo korpuskulárního pórů struktury, a to zejména, porézní pryž, kaučuk, porézního polyethylenu, přičemž každý krycí lišta má pravidelný nebo nepravidelný geometrický tvar, zejména sáček nebo kostky nebo jehlanu nebo kužele.

3. Umělý povlak podle nároku 2, vyznačující se tím, že elastický filmový materiál uzávěrů naplněných elastickým porézním materiálem je perforován.

4. Umělý povlak podle nároku 1, vyznačující se tím, že povrch materiálu elastického filmu uzávěrů je opatřen vyčnívajícími nosnými prvky, zejména z polyethylenu.

5. Umělý povlak podle nároku 1, vyznačující se tím, že elastický filmový materiál je opatřen výztužným pletivem.

MM4A Předčasné ukončení patentu Ruské federace na vynález kvůli nezaplacení včasného poplatku za zachování platného patentu

Datum ukončení patentu: 02/09/2005