Papírové ubrousky v každodenním životě

Moderní život je uspořádán tak, aby člověk nemusel přemýšlet o malých věcech. Taková společná věc jako papírové ubrousky je nedílnou součástí každodenního života mnoha lidí.

Papírové ubrousky se používají v domácí kuchyni, ve veřejných jídelnách a restauracích, v kancelářích a kavárnách. Papírové ubrousky - integrované příslušenství, které je vždy v balení s jídlem dodaným do domu. Tato jednoduchá věc je používána jako hygienická část, slouží jako nádherná dekorace, s níž se stůl podává. A také papírové ubrousky mohou být nazývány jako nenahraditelný atribut čistoty a přesnosti.

Papírové ubrousky všude a vždy, ale jsou neviditelné? Koneckonců, stojí za to odstranit tento detail z obvyklého způsobu života a bude to samozřejmě něco, co chybí.

Z čeho a jak se dělají papírové ubrousky

Není žádným tajemstvím, že surovinou pro výrobu papírových ubrousků je dřevo. Přesněji řečeno, dřevní vlákna se používají k vytvoření hygienického předmětu. Záznamy speciálních plemen jsou vybírány, dobře vyčištěny, párovány a drceny. Výsledná hmota se přivede k homogenní konzistenci a bělí. Poté hmota spadne pod lis a je vysušena. Díky popsanému procesu se získá celulóza. Aby se ubrousky staly tenké a lehké, výsledný produkt je tvořen pěnou. K tomu se používají speciální míchačky, které doslova bičují celulózu do pěny. Dále je odstraněna veškerá přebytečná vlhkost a pěna a zbývající hmota je rozebrána na vlákna, ze kterých je tkanina tkanina jako tkanina. Výsledný předlisek je veden horkým lisem a oškrábán z stěn válce. Tak se ukazuje jako měkká jemná hmota, která je obdařena dobrou hygroskopickou a absorpční schopností. Dále hotový materiál prochází speciální úpravou, při níž se vytvářejí různé hygienické výrobky (ubrousky).

Moderní výroba papírových ubrousků umožňuje vytvářet produkty různých barev a tvarů. Často se na povrch ubrousků aplikuje hezká kresba. Při nátěru tohoto hygienického předmětu se používají ekologicky šetrné nátěrové hmoty. Používají se na materiál pomocí speciálního zařízení. Vzor je vyražen na ubrousky velmi vysokou rychlostí. To je nezbytné, aby se barva nerozšířila. Poté, co je ubrousek namalován a zdoben speciálním automatickým strojním řezáním a složením hotových výrobků.

Jaké jsou typy ubrousků?

Dotčený výrobek může být zastoupen v různých formách a barevných variantách. Papírové ubrousky mohou mít různou hustotu a sestávají z různých materiálů.

Následující typy ubrousků jsou rozlišeny ve formě:

Počet vrstev ubrousků může být:

Rozměrové možnosti pro papírové ubrousky mohou být následující:

Také výrobky hygieny papíru mohou být monofonní nebo barevně. Mohou být namalovány jasně, mohou být sněhově bílé. Povrch ubrousků má často reliéfní strukturu. Zřídka najdete hladké papírové ubrousky.

Je třeba poznamenat, že dotyčný produkt má rozdělení podle třídy (ekonomika, prémie, luxus).

Moderní výrobci vyrábějí ubrousky z papíru různé kvality a zcela odlišného vzhledu. Každý kupující si vybere svou pohodlnou podobu a kvalitní vlastnosti, které splňují jeho potřeby.

Přední výrobci papírových ubrousků

Mnoho různých společností se podílí na výrobě dotyčného výrobku. Zvláště však chci upozornit na následující značky:

Výrobky vyráběné pod těmito značkami již dlouho získaly vedoucí postavení na spotřebitelském trhu.

Papírové ubrousky těchto značek jsou dobré kvality a často mají poměrně nízkou cenu.

Co jsou dobré ubrousky?

Jak již bylo uvedeno výše, je obtížné si představit moderní život bez papírových ubrousků. Zároveň je třeba zdůraznit hlavní výhody těchto nekomplikovaných, ale nezbytných produktů:

 • Papírové ubrousky mají neuvěřitelnou měkkost a lehkost. Jsou příjemné vzít si do rukou. Dokonce dokážou zvládnout své úkoly (absorbování vlhkosti a čištění povrchu).
 • Obvykle jsou papírové ubrousky vyrobeny z materiálů šetrných k životnímu prostředí. Použití těchto produktů může být bez strachu. Nepoškozují lidské zdraví a nemají žádný vliv na životní prostředí během likvidace.
 • Ubrousky jsou pohodlné při nošení. Tento výrobek je malý a kompaktní. Ubrousek může být vždy užitečný, zatímco může zůstat neviditelný v celkové hmotnosti důležitých věcí v tašce nebo kapse.
 • U papírových ubrousků můžete vytvořit zvláštní atmosféru pro každou hostinu. Kvůli hygienickým úkolům mají ubrousky funkci zdobení materiálu. S pomocí ubrousků můžete zdůraznit romantickou orientaci večeře nebo dětského formátu strany.

Lze říci, že ubrousek je malá nepostradatelná věc, kterou budete potřebovat v různých životních situacích.

Papírové ubrousky

Papírová ubrousek je stálým společníkem jakéhokoli jídla, ať už se jedná o luxusní banket v restauraci, večeři doma nebo občerstvení na útěku. Tyto malé čtverečky papíru umožňují udržet čistotu při jídle. Papírové ubrousky mají mnoho výhod:

 • nízká cena;
 • použitelnost;
 • jednoduchost recyklace;
 • dostupnost akvizice.

Jak vyrobit papírové ubrousky

Pro výrobu papírových hygienických výrobků - ubrousků, ručníků, toaletního papíru - potřebujete kvalitní suroviny a moderní vybavení. Samotný výrobní proces probíhá v několika fázích:

 • Předem připravená surovina - buničina a papírová kaše jsou umístěna do velkých zásobníků se speciálním složením a důkladně promíchána;
 • Výsledná hmota se na horké bubny aplikuje tenkou vrstvou, od níž se z ní odpaří nadměrná vlhkost;
 • tenký suchý tenký papír je z kotoučů odstraněn pomocí nožů určených pro tuto operaci a válcován do obrovské role - role;
 • role je upevněna na stroji, kde je list papíru narezán na ubrousky určité velikosti, které jsou pak složeny určitým způsobem;
 • hotové sáčky s určitým počtem kusů jsou baleny v polypropylenových, polyethylenových nebo kartonových obalech a pak nalepeny a označeny.

Papírové ubrousky se liší v složení surovin. Může jít o 100% celulózový nebo rafinovaný odpadní papír. Ubrousky z recyklovaných materiálů jsou levnější. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny hygienické papírové výrobky, je uveden na obalu. Výrobce musí prodávajícímu poskytnout všechny potřebné certifikáty, jejichž přítomnost je povinná.

Druhy ubrousků

Trh je bohatý na všechny druhy ubrousků. Každý obchod nabízí papírové ubrousky různých velikostí a vzorů. Cena nejlevnějších a nejdražších drah se někdy mění desítkami časů. Každý výrobce nutně nabízí celou řadu svých výrobků, které se liší kvalitou a účelem.

Ubrousky mohou být barvy přírodních surovin, bělené, malované nebo vzorované. Plátno je dokonale hladké nebo texturované. Razítko zvyšuje absorpční vlastnosti papíru.

Ubrousky se také liší měkkostí, hustotou, tloušťkou a pevností. Pro účely papírových ubrousků jsou klasifikovány takto:

Kosmetické ubrousky mají obvykle hladký povrch, velmi měkké, dobře absorbují tekutinu a tuky. Používají se v kosmetických salonech a doma k odstranění make-upu a provádění různých procedur. Nejčastěji se vyrábějí bíle, aby se zabránilo alergickým reakcím na barviva.

Servírovací (tabulkové) ubrousky jsou jednovrstvé a vícevrstvé. Jednovrstvé ubrousky jsou levnější. Obvykle se používají ve stravovacích zařízeních, dětských zařízeních, v každodenním životě pro každodenní použití. Jednoduché tenké jednorázové ubrousky absorbují tekutinu a tuky téměř okamžitě. Nicméně, rychle se jim nasávají a plouží do rukou.

Více prezentovatelný vzhled mají dvouvrstvé a třívrstvé ubrousky. Taková ubrousek může absorbovat více tekutiny než jednu vrstvu. Vícevrstvé ubrousky jsou silnější. Podáváním stolu je možné je skládat různými způsoby, což jim dává tvar kuželu, ventilátoru, květiny, labuť. Velké třívrstvé obrněné ubrousky jsou obvykle umístěny vedle hostovací desky a jednoduché jednovrstvé ubrousky jsou umístěny na stůl ve speciálních stáncích, naložené do speciálních kontejnerů, kde je návštěvníci individuálně podle potřeby.

U restaurací s bufetovou nabídkou nabízejí výrobci vhodný formát: papírové ubrousky v kartonových obalech se štěrbinou. Takové nádoby jsou umístěny v blízkosti dávkovacích stolů a každý host přijímá potřebný počet ubrousků. Jedná se o jednovrstvé ubrousky, ale s hustší strukturou než ty, které se prodávají v velkoobchodních baleních z polyethylenu.

Dekorativní ubrousky

Účelem hygienické vložky je odstranění nečistot z pokožky rukou a obličeje. Pro ni je především zapotřebí faktura a ekologické složení surovin. Dekorativní ubrousek má další stejně důležitý účel - ozdobit stůl pokrytý jídlem.

Obrovský výběr krásných ubrousků nabízí ruští i zahraniční výrobci. Na prodej najdete papírové výrobky:

 • s plným barevným tiskem;
 • barvy, odstíny;
 • otevřená práce;
 • s objemem a vyražením zlatem;
 • původní formulář;
 • s vlastnostmi a vzhledu tkaniny.

Pro každou oslavu můžete nalézt ubrousky s tematickým nákresem: svatba, nový rok a Vánoce, narozeniny dětí, výročí, Valentýn, Velikonoce. Podobné produkty jsou nabízeny v jakémkoli cenovém segmentu, takže jsou k dispozici všem.

Ubrousky originálního designu se mohou stát součástí obrazu restaurace nebo kavárny. U síťových zařízení a drahých restaurací nabízíme na zakázku výrobu ubrousků s reliéfním nebo tištěným logem.

V restauračních obchodech neexistují drobnosti, proto výrobci nabízejí nejrůznější ubrousky, které jsou schopné vyřešit všechny problémy a jsou vhodné pro klienty nejrůznějších stavů. Výroba ubrousků je poměrně jednoduchý proces, takže to zvládne mnoho ruských podniků. Shop Food City na dálnici Kaluga nabízí velké množství cenově výhodných výrobků pro každodenní použití, stejně jako velký výběr dekorativních designových ubrousků od světově proslulých firem.

Jak vytvořit výrobu papírových ubrousků

Zatímco hledáte lukrativní obchod, zvážit výrobu papírových ubrousků. Takový maličkost je zapotřebí v každém domě a spotřebuje se velmi rychle. Nabídněte své zboží velkému počtu firem a realizátorů. Níže podrobně budeme diskutovat o organizaci výroby, dokumenty a poskytneme výpočet ziskovosti podniku.

Dokumenty

Nejlepší organizační a právní forma je LLC. To zjednoduší práci s dodavateli a kupujícími. Při registraci si vybíráme OKVED 17.22 - "Výroba papírových výrobků pro domácnost a sanitární účely". Výrobní proces by měl být upraven podle GOST R52354-2005, protože hlavním účelem výrobku je hygiena.

Povolení od Sanepidemstantie, Rospotrebnadzor, požární kontroly jsou nezbytné. Zaměřujeme se na výrobu výrobků v baleních po 50 nebo 100 kusů. Proto musíme vyvinout návrh balíčku a zaregistrovat svou ochrannou známku v Rospatentu.

Registrace dokumentů a povolení bude vyžadovat přibližně 3-4 měsíce a investice ve výši 1800-2000 dolarů.

Místnost

Chcete-li uspořádat podnik, potřebujete prostor o rozloze 200 metrů čtverečních, rozdělenou do tří částí: obchod, sklad surovin a výrobků, prostory pro domácnost.

Povinné požadavky:

 • Přítomnost horké a studené vody;
 • Větrání a vytápění;
 • Elektrická síť 380 V;
 • Vybaven v podlaze kanalizace do kanalizace;
 • Stěny dílny jsou dokončeny dlažbou;
 • Výška stropu od 3 metrů.

Pronájem budovy pro závod bude stát přibližně 1500 dolarů za měsíc. Opravy, provádění veškeré potřebné komunikace - za dalších 1000 dolarů.

Technologie výroby papírových ubrousků

Samotný proces výroby papírových ubrousků prochází několika etapami:

 1. Instalace rolí surového papíru na speciální stroj.
 2. Pomocí páskového stroje se pásek odvíjí a skládá;
 3. Papír prochází svitky volumetrického razítku, kde se skládá až dvakrát;
 4. Vertikální nůž řezá stuhu na 4 díly, tvoří se dva řady hotových výrobků;
 5. Hotový výrobek je balen na automatickém stroji.

Zařízení pro výrobu papírových ubrousků

Dílna je vybavena strojem na výrobu ubrousků a balicího stroje. Obvykle se stroj prodává jako celek, který obsahuje odvíjecí jednotku, páskovou mechaniku, řezací nůž. Balicí zařízení se zakoupí samostatně.

Standardní stroj na výrobu papírových ubrousků je určen k výrobě 400-600 položek za minutu, v jedné nebo dvou vrstvách a s hustotou 13-20 gramů na metr čtvereční. m.

Náklady na novou řadu levných výrobců je v rozmezí 5-6 tisíc dolarů.Pokud chcete učinit váš produkt zajímavější (barva s logem), budete muset zaplatit několik tisíc dalších.

Dobrou pověst mají výrobci obráběcích strojů z Turecka, Číny, Itálie. Malé firmy raději vyrábějí výrobky na čínských strojích, protože jsou levnější a mají dobrý výkon. Ale spotřebovávají hodně elektřiny. Na domácím trhu nejlepší značky:

 • Stanprom;
 • Omsk Paper Factory;
 • Lad-M;
 • OOO Báze;
 • Technoline.

Samostatnou položkou nákladů na vybavení je nákup balicích strojů pro utěsňování výrobků do polyethylenu. Poloautomatický stroj stojí v rozmezí 2300-2800 USD. Oblíbenými výrobci jsou Lad-M, Solaris, čínský Xinyuanda.

Suroviny na výrobu papírových ubrousků

Takový výrobek na jedno použití je vyroben z levných surovin, jmenovitě speciálního papíru vyrobeného ze směsi odpadního papíru a celulózy. Hlavními charakteristikami jsou jemnost, měkkost a pórovitost pro absorpci vlhkosti. Potřebujete si koupit papír "A" nebo "B". V závislosti na kvalitě se cena surovin pohybuje mezi 400-900 USD za tunu.

Často, společnosti, které prodávají zařízení, mají vlastní prodejnu na výrobu ubrousků, můžete z nich zajistit dodávky. Malá společnost je snazší a levnější na nákup surovin v CIS, a ne v zahraničí. Nejlepší společnosti:

 1. OOO Báze;
 2. Technoline;
 3. PALP Invest.

Zaměstnanci

Vedle manažera musíte zaměstnat čtyři zaměstnance, kteří budou pracovat ve dvou směnách, manažer prodeje, čistící žena, bezpečnostní stráž. Účetní výpočty jsou výhodnější pro outsourcing. Minimální počet zaměstnanců - 8 osob. Jedná se o 3,500-4,000 dolarů za platy každý měsíc.

Aby bylo zajištěno, že produkty nebudou v skladě, Je vhodné najít distribuční kanály před spuštěním obchodu. Kromě obchodů a jiných prodejen domácích chemikálií a výrobků pro domácnost mohou být vaši zákazníci:

 • Stravovací zařízení (kavárny, restaurace, pizzerie);
 • Lékařské zařízení;
 • Penziony;
 • Mateřské školy a školy;
 • Studio výzdoba, umělecké studio.

Náklady a zisky

Kapitálové investice pro zahájení podnikání zahrnují zpracování dokumentů, pronájem (za měsíc) a opravy prostor, nákup a přizpůsobení zařízení. V této fázi společnost utratí asi 12 tisíc dolarů. Měsíční výdaje (nájemné, mzdy, nákup surovin a účty za energie) - asi 7000 dolarů.

Výpočet ziskovosti se provádí na základě vydání 500 jednotek zboží za minutu (5 balení). Pro dvě směny za měsíc se vyrábí 100-105 tisíc balení papírových ubrousků. Produkt se prodává za velkoobchodní cenu 0,15 až 0,23 USD za balíček. Měsíční zisk bude 15-16 tisíc dolarů a čistý příjem - 8-9 tisíc poskytl 100% prodej.

Jak otevřít výrobu papírových ubrousků je snadné je pochopit. Jako podnikání je to ziskový podnik, který nevyžaduje velké investice a přináší dobrý zisk.

Video na téma:

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli:

Výzkumný papír "Plenka na papír: známý cizinec"

Výzkum odhaluje historii vzniku a vzhledu papírových ubrousků, jejich použití v moderním světě, metody zpracování ubrousků a přijímání papíru doma, využití získaného papíru v technologických lekcích pro rozvoj tvůrčích schopností.

Stáhnout:

Náhled:

Obecní rozpočtové vzdělávací zařízení

Střední škola č. 3 ve vesnici Arzgir

Arzgir okres Stavropol území

Práce 4. ročníku studenta

Galda Tatyana Nikolaevna

učitel primární školy

MBOU SOSH č. 3 v obci Arzgir

Účel a úkoly............................................................. 3-4

2.1. Poznání významu slova....................................................4

2.2. "Předkové" moderních papírových ubrousků.................................... 4

2.3. Papírová ubrousek je malá revoluce..................................... 5

2.4. Ubrousek - jehličnaté dřevo............................................5

2.5. Ubrousek je milovníkem čistoty a pořádku.......................................... 6

2.6. Papírové ubrousky - dekorace................................................. 6.

2.7. Papírové ubrousky - pravidla etikety........................................... 7

3. Praktická část práce.

Seznámení se způsoby výroby dekorativního papíru......................7

3.1. Praktická práce "Zpracování použitých ubrousků"

3.2. Napkin - kus dřeva...................................................... 9

4.2. Program další akce..............................................9

Během výuky technologie a výtvarného umění jsme cestovali v nepřítomnosti do "země vývojářů nápadů", kde studovali hygienu každodenního života, pravidla etikety a design umělých materiálů. Potřebovali jsme připravit zprávu o velmi nezbytném a nenahraditelném hygienickém předmětu. Chcete-li to udělat, musíte se podívat kolem, vybrat něco velmi obyčejného a přemýšlet o tom, kde to přišlo a jak to vypadalo před sto nebo dvě stěmi lety, kde a jak se používá v naší době. Co si vybrat? Co říci?

Lidé jsou již zvyklí využívat úspěchy a objevy civilizace a ani nemyslí na skutečnost, že jednoduché, zdánlivě, věci, které používáme v každodenním životě, se nezjistily hned. Rozhodla jsem se, že o nás všechny známou papírovou ubrousku - měkkou, krásnou a jemnou. Papírové ubrousky - co by mohlo být více známé? Od narození je to nejpohodlnější hygienický prostředek, který je u nás všude. Ubrousky lze vidět: v mateřské škole, ve školní jídelně, v každé kavárně, v kabelce mé matky, mezi zavazadlem cestovního ruchu a domem v kuchyni.

Papírové ubrousky se pro moderní člověka už dávno změnily na něco obyčejného. Používáme je u stolu zcela automaticky. Ubrousky, možná nejrychleji konzumované předměty. Shoda s nimi může odpovídat. A pak mohou být nahrazeny cigaretovým zapalovačem a ubrousky nemohou být nahrazeny ničím jiným než rukávem. A co o nich víme?

Relevantnost zvoleného tématu: papírové ubrousky - osobní hygienické potřeby, takže jejich potřeba nikdy nezmizí. Ubrousky jsou důležitou součástí nastavení stolů a důležitým prvkem etikety. Osoba, která nepoužívá ubrousky u stolu, vykazuje špatné chování.

Předložila jsem následující hypotézu: papírová ubrousek nám v naší kultuře nejen učí, ale také pomáhá stát se kreativní osobou.

Účel studie: zjistit výhody papírových ubrousků, pravidla pro jejich použití, studovat způsoby použití ubrousků k rozvoji tvořivosti.

Cíle studie:

Teoretické: studovat historii slova "ubrousek", historie vzhledu ubrousků; seznámit se s způsoby získávání ubrousků v moderní výrobě; učit se zásluhou papírových ubrousků

Praktické: seznámit studenty s pravidly slušného chování při používání papírových ručníků, naučit se některé techniky skládání ubrousků pro dekorace stůl, zkuste některé z metod pro přípravu ozdobných papírových ubrousků používají, ukazují použití vyrobeného papíru.

Předmětem výzkumu jsou papírové ubrousky.

Předmět výzkumu: papírové ubrousky.

Použil jsem následující metody:

- metoda analýzy literatury a internetových zdrojů;

- metoda experimentu, experimenty;

- praktické uplatnění znalostí.

Význam a hodnota práce je naučit studenty správné použití etikety je důležitý prvek - papírový ubrousek, vštípit jim kultuře dovednosti pomocí papírové ubrousky, aby ukázal, jak používat ubrousky pro kreativitu.

2.1 Znalost významu slova

Slovo "ubrousek" pochází z italštiny: salvietta - "ručník" (mimochodem, ručník ze starých Slovanů byl nazýván "ubrusety"). - Malý kus látky nebo papíru, který vám umožní udržet si tvář a oblečení čisté při jídle, ubrousek na stole také slouží k zdobení stolu.
Podle Ushakova - ubrousků, w. (Italská salvietta). šál pro utírání rtů po jídle. || Tenký, průhledný kus papíru, který nahradil takový šátek. Papírové ubrousky.

Etymologický slovník ruského jazyka - ubrousek. z toho. yaz., kde Salvette < итал. salvetta (исходное слово salvo «защищаю, охраняю»). Салфетка буквально — «то, то охраняет одежду» (от еды).

2.2. "Předkové" moderních papírových ubrousků.

První poznámky o použití tabákových ubrousků vycházejí z chronologie před 3500 lety. V té době se objevila podoba moderních papírových ubrousků. Tak, ve starověkém Řecku servírovaly servírovací listy jako listy fíkovníku. Později v evropských zemích a dokonce iv Rusku najednou namísto ubrousků používaly kusy azbestové tkaniny (pro čištění byla prostě hodena do ohně a upečena). Ubrousek v těch dnech byl luxus. Neobvyklý druh ubrousků - z azbestu - byl prodáván bohatým lidem za vysoké ceny. Ubrousky z azbestu dokonce používala císařovna Catherine II. Ve středověku byly ubrousky obzvláště rozšířeny v těch státech, kde bylo obvyklé, aby mužská populace nosila vousy a knír. V Rusku se ubrousky rozšířily díky Petrovi Velikému.

2.3Papíková vložka - malá revoluce etikety.

Papírové ubrousky vznikly před 147 lety. 9. července 1867 anglický výrobce John Dickinson na výroční schůzce výrobců papíru v Londýně představil na slavnostní večeři jednu inovaci - papírové ubrousky. Byla to malá revoluce etikety u stolu a rozvoj civilizace jako celku. Dickinson navíc vynalezl stroj, který nepřetržitě vyrábí papír z celulózy. Ale teprve po první světové válce se papírové ubrousky objevily v lékárnách. Začaly vyrábět malé továrny v Evropě. Zpočátku byly bílé a používaly se v tabulce jako součást čistoty příjmu potravy. Nebyly složeny, ale zůstaly pod nožem, lžící a vidličkou nebo uprostřed stolu v držáku speciálního držáku. Postupně však bílá papírová ubrousek ustoupila do barevných barvitých ubrousků a na nich se objevila kresba. A až v 70. letech minulého století se v Německu v Německu začaly popularizovat papírové ubrousky. (http://salfetki-alsupak.com.ua/istoriya-bumazhnyx-salfetok/).

2.4. Ubrousek - dřevo jehličnatých druhů.

Jak získat tyto nádherné měkké a krásné ubrousky, které jsme v každodenním životě tak zvyklí? Při výrobě papírových ubrousků používejte celulózová vlákna. Hlavní surovinou pro výrobu celulózy je měkké dřevo. Pro oddělení celulózy od dřeva se používá speciální ošetření - vaření. Dřevo po řezání přichází ve štěpkovačkách, kde se z něj tvoří čipy. Chips se přivádí do digestoru. Vaření celulózy se provádí při teplotě 100 až 150 ° C. Aby byly ubrousky tenké, z celulózy, pomocí mixéru, byla vyrobena pěna, vlákna jsou tkaná do druhého pásu, stlačena na hořící válec a poté odškrabána z povrchu. Materiál se velmi měkký a dobře absorbuje vlhkost. (http://www.woodmach.com/site/index.php?go=Pagesfile=printid=89)

Kreslení na moderních ubrouscích se používá typograficky pomocí speciální razítko. Aby se inkoust nerozšířil, rychlost tisku by měla být velmi vysoká. U ubrousků se používají pouze potravinářské barvy šetrné k životnímu prostředí. Po lakování stroj řeže a skládá ubrousky. Dřevěných vláken použit pro moderní papírové ubrousky v sobě - ​​nejčistší přírodní suroviny (za použití 100% celulózy a), a produkty z ní čistý (http://ekofriend.com/rus/stati/salfetka--- dvigatel-progressa /)

2.5. Ubrousek je milovníkem čistoty a pořádku.

Co bychom dělali bez papírových ubrousků? Je obtížné si představit moderní osobu, která nepoužívá tyto jednoduché, ale zároveň každodenní potřeby, věci. Už není luxusem, jako v dávných dobách, ale každodenní potřebou kulturní osoby. (http://saitsovetov.net/index/salfetki/0-44)

Používají se papírové ubrousky:

- při použití jídla, při nastavení stolů, osobní hygieně, kreativních děl.

Výhody ubrousky: měkké, levný, snadno ovladatelný, ne zalézt do svých rukou, nejsou skvrny na kůži, dobře absorbuje vlhkost, hygienické, atraktivní, přístupný, různorodá druhů. Jsou vhodné k použití v různých situacích, pomáhají jim udržet si čistý vzhled v práci, ve škole, udržovat čistotu oblečení, obličeje a rukou. Papírové ubrousky postupně vytěsňují tkáň z trhu. Například papírové ubrousky téměř úplně nahradily obvyklé kapesníky. A není vůbec překvapující: papírové ubrousky poskytují úplnou hygienu. V tkáňovém kapesníku během dne se hromadí velké množství mikrobů a to je nárůst infekcí. A papírové jednorázové ubrousky jsou zabalené, což je chrání před znečištěním.
Papírové ubrousky široce vstoupily do našeho života, staly se závazkem čistoty a přesnosti člověka. Papírové ubrousky dokonale absorbují vlhkost - to je jejich hlavní funkce.
(http://www.ruhim.ru/bythim/bumajnie_salfetki.htm).

2.6. Papírová ubrousek je dekorace.

Bez bufetových ubrousků nelze udělat žádnou kavárnu, ani jídelnu. Jsou nepostradatelné i při servírování slavnostního stolu doma. Pokud na stolu nejsou žádné ubrousky, zdá se, že tabulka není plně pokryta, postrádá slavnostní vzhled. (Http://vip-barnaul.ru/index.php?option=com_k2view=itemid=8230:pochemu-salfetki-v-rossii-stali-tak-populyarny?Itemid=356).

Existuje celé umění vytvářet z obvyklých papírových ubrousků různých ozdob. Snažil jsem se vytvořit tvary a uvědomil si, že složit ubrousky ve tvaru ptáka, květina, srdce lodi - umění. (Http://3ladies.ru/kak-krasivo-slozhit-salfetki) dlgo jsem trénoval, ale dostala taková čísla: srdce, lotosový květ, zajíček, obálku, rozety, loď a další. Tato práce je velmi zajímavá!

A ačkoli každý den na ubrousku netrváme tolik úsilí, mělo by to být vždy součástí stolu. http://www.wday.ru/dom-eda/soh/krasivo-slojennyie-salfetki-v-salfetnitse-obyazatelnyiy-atribut-prazdnichnogo-stola/

2.7. Papírová ubrousek je pravidlem etikety.

Domnívám se, že každá kulturní osoba musí znát pravidla uspořádání papírových ubrousků na stole a pravidla pro používání ubrousků:

1.Personalnaja papírové ubrousky leží u každého návštěvníka vlevo od desky na ubrus.

2. Ubrousky pro běžné použití, skládané ve formě trojúhelníků, obdélníků nebo trubek, jsou umístěny v ubrouscích uprostřed stolu.

3. Na počest nejslavnějších příležitostí byly vytvořeny různé postavy z ubrousků.

4. Koberce přímo ze sáčku nelze podávat na stole, musí být rozřezány na trojúhelníky a vloženy do ubrousku.

A samozřejmě je velmi důležité znát pravidla používání ubrousků u stolu, aby se nezdálo neprůstřelné a neznalé:

1.Vytaschiv jeden tenký trojúhelník vložky, přehněte jej v polovině, ohýbání vršek až na dno a opatrně žehlení podvodník, přivést ji k ústům a otřít jejich ‚kolektivní‘ pohyb.

2. Tubes musí být utírán nejen během jídla, ale pokaždé, než budete pít nebo zacházet s rozhovorem se sousedem u stolu, jemně namočte podle potřeby.

3. Chcete-li otřít prsty, je také nutné skládat ubrousku na polovinu a vzít ji prsty obou rukou. Aby nedošlo k rozbití ubrousku, je nutné provádět pohyby pouze pomocí palců.

4. Další důležitý bod: papírová ubrousek je jednorázová věc. Po použití se musí pevně skládat (ale nehýbejte se do koule!) A položte ji pod talíř. A příště si stojí za to vzít novou ubrousek.

3. Praktická část práce. Seznámení se způsoby výroby dekorativního papíru.

Ubrousky se používají nejen u stolu, ale i na různých svátcích, a to zejména na Nový rok. Řezal jsem sněhové vločky z papírových ubrousků, vyráběl girlandy a sněhuláky. Podejte dovolenou a to vše je odhozeno. Zeptala jsem se sama sebe na otázku: je možné dát novinku papírovou ubrousku nový život? Po studiu literatury a internetových zdrojů jsem se snažil připravit papír z použitých ubrousků. Myslel jsem si, že takový papír bude velmi užitečný pro technologické lekce.

3.1. Praktická práce "Zpracování použitých ubrousků"

Účel: Získat papír doma z použitých ubrousků žlutý

Zkušenosti číslo 1. "Zhotovení žlutého papíru z použitých ubrousků doma"

1. Rozdělte ubrousky na malé kousky

2. Namočte do teplé vody a nechte hodinu na opuch.

3. Nalijte hmotu do nádoby

4. Uzavřete těsně víko a dobře se protřepejte

5. Na kovové síto nalijte "papírovou kaši"

6. Počkejte, dokud voda nevyteká a nechá uschnout

7. Další den vyndejte "papírovou placku"

8. Naplňte železo na obou stranách.

9. Získat výsledek

Závěr: Výsledkem je žlutý papír, jemný a silný, křehký. Přijatý papír nelze použít pro řemesla - rozbíjí se.

Zkušenost číslo 2. "Přijímání dekorativního papíru z vícebarevných ubrousků."

Pro práci jsem vzal: barevné ubrousky, mixér, voda, hrnce, lepidlo PVA, zásobník, síťovina, houba, žehlička, ručníky

1. Potřete ubrousky na malé kousky, vložte do hrnce a přidejte vodu.

2. Smíchejte s mixérem nebo mícháním, dokud nebude hladký.

3. Přidejte lepidlo PVA.

4. Vložte do zásobníku velkou váhu. Voda by měla pokrýt tuto papírovou kaši.

5. Zavřete horní část mřížkou.

6. Použijte vodu s houbičkou od středu k okrajům.

7. Povrch musí být co nejsuchý. Odstraňte síť.

8. Papír zakryjte kuchyňskou utěrkou a žehličkou s horkou žehličkou.

9.Ubrat ručníky a vložte papír pod tlakem, takže by to mělo být až do konce za sucha a narovnat, vyžehlit horkou žehličkou přes látkou nebo vyfoukat, nechte sušení a použít pro své řemeslo.

Závěr: byl získán dekorativní papír. Je hustá, nerozpadá, střední tloušťky, ale je obtížné řezat. Takový papír lze použít pro tvořivost (http://www.liveinternet.ru/users/4623230/post283355978/)

Pro práci, kterou vzala: barevné ubrousky, mixér, voda, hrnce, škrob, tác, síťovina, houba, žehlička, ručníky. Výrobní technika je stejná jako u experimentu č. 2, ale kvůli škrobu se papír ukázal být měkčí, ne dezintegrační, ale může být použit pro kreativitu.

"Umělý papír" není jako papír vyrobený strojem: nerovnoměrně tlustý, ne vždy hladký, někdy křehký. Ale tento papír je vyroben vlastními rukama! A našel jsem její žádost: 23. února jsem pro mého otce vyrobil fotorámeček, zdobil ji s prázdninovými hvězdami. Papa bude překvapen a šťastný.

3.2. Ubrousek je kus dřeva.

Ubrousek se používá 1 krát. Pak je vyhodit. Spočítala jsem, kolik ubrousků se používá v naší školní jídelně. Zde jsou výpočty, které jsem obdržel:

Výroba papírových ubrousků

Článek o výrobě tkaninových ubrousků, vybavení a výrobní technologie s videem jako tak. Stručně a podrobně o nejdůležitějších věcech v tomto oboru.

Dnešní papírové ubrousky se staly jedním z hlavních spotřebních zboží a slouží nejen kosmetologii, ale také široce uplatní ve vzdělávacích institucích, stravovacích zařízeních a každodenním životě. V každé tabulce, ať už je to doma nebo v restauraci, nemůžete bez běžných ubrousků. Na dotek je to jemný, bezvýznamný a tenký papír, který nejen pomůže zdobit jídlo, ale také pomůže nasáknout rozlitou tekutinu z stolu nebo očistit obličej a ruce.

Zařízení pro výrobu ubrousků

Ceny za nejjednodušší obráběcí stroje (jako ve videu níže) pro výrobu začínají na 5000 dolarů. V Rusku, podporované (často téměř nové), můžete mít podobný stroj od 200 000 rublů.

To obvykle vyžaduje samostatný balící stůl.

Obvykle se suroviny - papírový základ - malé podniky nevyrábějí, ale nakupují se z velkých celulózových a papírenských mlýnů. Cena základny začíná od cca 800-1000 USD a závisí na kvalitě papíru. Jako základ se používá tzv. Hygienický papír nebo tkaniva - speciální druh jemného krepového papíru s malou hmotností čtverečního metru (obvykle od 13 do 40 g / m2). Tento papír se také používá k výrobě vysoce kvalitních papírových ručníků a toaletního papíru.

Příklad výrobce základny v Rusku:

Technologie jako ubrousky + video

Práce používá pouze evropské kvalitní suroviny, jmenovitě celulózu. Takové suroviny mají vzhled rostlinného vlákna ze dřeva. Pro začátek jsou záznamy z pily zasílány do továrny, kde jsou vyčištěny a nasekány do malých čipů. Poté se čip smíchá s různými chemikáliemi, které jsou po zahřívání bělené. Pak přejděte k lisu a vysušte dřevěnou buničinu. Aby byly utěrky tenké, produkce využívá pulpování buničiny ve výrobním mixéru, který přeměňuje surovinu na pěnu. Průhlednost a tloušťka závisí na výsledné hmotnosti vzduchu. Vrstva celulózové pěny, která je zbavena vlhkosti, začne tkát do tenké pavučiny. Poté, co byl materiál stlačen, těsně přiléhá k horkému parnímu válci a seškrábá se speciální čepelí. Teprve poté, co je tento papír odříznut a začne se zabalit.

Výroba ubrousků s vysokou kvalitou nebude vzhledem k vysokému stupni ergonomie stroje nákladná. Z toho můžeme usoudit, že tyto produkty můžete zakoupit za nejoptimálnější a nejnižší ceny. Také mnoho výrobců na ubrouscích začalo vkládat různé obrázky nebo logo objednané firmy. Aplikování obrazu není tak obtížné pomocí typografické metody, ale má své vlastní zvláštnosti, protože papír je příliš tenký a může se jen mokrý pod vlhkostí.

Barevné možnosti pro svátky

Aby se zabránilo takovému okamžiku, výrobci aplikují barvu na ohyb s polymerem. Takové razítka mají podobu tisku na dokumenty a dělají je ze stejného materiálu. Během procesu tisku, pomocí dávkovacího bubnu a mikroskopických buněk, je razítko spuštěno do zvláštního zásobníku, který je naplněn speciálním nátěrem.

Vzhledem k vysoké rychlosti tisku a přesnému dávkování inkoustu se obraz nerozšíří na tenké a celé ubrousky. Samostatně lze poznamenat, že ve vztahu k technologickým normám je ve výrobě povoleno používání potravinových barev, které nepoškozují lidi, kteří je používají. Po kreslení na papírovém hadříku je zasunuto k suchu mezi speciálními horkými válci, které navíc zanechávají na okrajích reliéfní obraz. Nakonec je papír rozřezán na čtverečky velikosti a složen. Tyto dva procesy se provádějí automaticky ve speciálních strojích. Na výstupu takového stroje se vyrábí až 400 obrnek v jednom svazku. Pak jsou balení baleny v papíru nebo celofánu.

Video jako utěrky z A do Z:

Doma, prostě není možné opakovat všechny výrobní kroky. Ale pokud máte zájem o výrobní proces, můžete jít na exkurzi do výrobce továrny. Nebo se můžete podívat na video na internetu. Jak vidíte, není nic komplikovaného, ​​hlavní věcí je mít speciální vybavení a vybrat si jen vysoce kvalitní a přírodní materiál. V každém domě dnes existuje alespoň jeden balíček, nebo dokonce víc, pro prázdniny stoly jsou jednoduše zařízeny s takovými ubrousky, zvláště pokud se hodně lidí chystá. S nimi je tak pohodlné, že když dostanete špinavé ruce, nemusíte po celou dobu běžet do vody.

Podnikání: výroba papírových ubrousků

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Síť dětských kadeřnických salonů "Imageryulya"

Akademie slyšení. Federální síť center pro sluchovou pomoc

Centrum pro molekulární diagnostiku CMD: jak otevřít laboratoř, která bude důvěryhodná

Tvůrčí činnost: prodej dárků-zobrazení

Studie trhu je velmi důležitým momentem při organizaci takového podnikání, může se jednat o situaci, kdy je trh přeplněný dodáním, a není na tom nic jít na to, naopak, pokud ano.

Tvůrčí činnost: plstění z vlny (plstění)

Pokud považujete plstění za podnikání a ne jen za koníček, budete potřebovat počáteční investice nejméně 20 tisíc rublů.

Připravte se na léto: 10 výhodných nápadů pro sezónní podnikání

Skutečný podnikatel může vydělávat na všechno. I v době roku. Sezónní podnikání - ideální volba pro studenty a ty, kteří hledají dočasné příjmy. Minimální příprava, maximální dopad.

Vlastní podnikání: vzdělávací centrum pro děti a dospívající

Vysoká poptávka po vzdělávacích službách, relativně nízké počáteční náklady (od 15 000 USD) a dobrá ziskovost (30 až 40%) činí tento podnik atraktivní pro začínající i zkušené podnikatele.

Vaše podnikání: jak otevřít kurzy pro čtení kurzů

Kurzy rychlého čtení jsou výnosným a rychlou návratností, navzdory sezónnosti: v létě dochází k výraznému poklesu poptávky po těchto službách.

Pěstování stolní řepy

V průměru kultivace jednoho hektaru stolní řepy stojí 30-40 tisíc rublů. Náklady na výrobek jsou ovlivněny dostupností zemědělské techniky, náklady práce v rozvíjejícím se regionu, povětrnostní podmínky.

Připravený obchodní plán: prodej nápojů

Investiční náklady na otevření skladu nápojů jsou 320 000 rublů. Doba návratnosti bude 7 měsíců.

Jak otevřít obchod s fotografiemi

Chcete-li otevřít obchod s fotografickým zbožím, bude vyžadovat od 400 000 rublů. Zároveň doba návratnosti tohoto projektu téměř vždy přesahuje rok, ziskovost je v průměru 25%.

Výroba dětských hraček: situace na trhu a vyhlídky na rozvoj podnikání

V současné době je situace na ruském trhu s hračkami docela protichůdná. Na jedné straně zde není zřejmý žádný deficit. Jediným problémem je, že se produkuje procento domácích produktů.

Přehled trhu psychologických her

Udělali jsme malý výzkum a pokusili jsme se odpovědět na otázku, kdo a za jakou cenu dnes vede psychologické hry, kdo je koupí, jaké hry jsou dnes populární a jaké trendy v e.

Stavební činnost: výroba modulových budov

Pro takovou firmu je zapotřebí výroba v plném rozsahu, což vyžaduje velmi velké investice v první fázi, ale poptávka po dočasných budovách neustále roste, zejména v případě.

Jak vydělat peníze na výrobu obrazovky

V tomto článku budeme zvažovat podnikání výroby skládací obrazovky, protože tento druh má nejpopulárnější kupující.

Papírové ubrousky: základní znalosti

Jak to funguje?

Při výrobě papírových ubrousků používejte celulózová vlákna. Zruby jsou vyčištěny, párovány, rozdrceny, vyhřívány a bělovány chemikáliemi. Pak se vlákna lisují a suší. Chcete-li ubrousky tenké, z buničiny se směšovačem udělejte pěnu. Po uvolnění pěny z nadměrné vlhkosti jsou vlákna tkaná do druhého pásu, stlačena na hořící válec a poté oškrabána. Materiál se velmi měkký a dobře absorbuje vlhkost.

Výrobky celulózy mohou být nejen bílé, ale také barevné a vzorované. Výkres je na nich vytištěn pomocí speciální razítko z polymeru. Aby se inkoust nerozšířil, rychlost tisku by měla být velmi vysoká. U ubrousků se používají pouze potravinářské barvy šetrné k životnímu prostředí. Po natírání kulička střílí a přehne.

Při čištění jsou namočené celulózové materiály dobře absorbují vlhkost a na povrchy nevykazují žádné šmouhy. Jsou šetrné k životnímu prostředí, takže nemohou způsobit alergie, mají antibakteriální vlastnosti - zabraňují reprodukci škodlivých bakterií a mikroorganizmů a šíření pachů.

Co to je

Ekologické ubrousky mohou být:

 • hygienické;
 • kosmetické;
 • pro obslužné tabulky;
 • pro čištění nábytku, brýlí a zrcadel;
 • pro mokré čistící podlahy;
 • péče o plochy v interiérech automobilů.

Směr použití

Žádná jídelna nebo restaurace se nedají bez utěrek na stůl. Jsou nepostradatelné i při servírování slavnostního stolu doma. Tyto výrobky z papíru umožňují vytvořit originální porce a zpříjemnit atmosféru hostům. Stolní ubrousky mohou být dvouvrstvé a třívrstvé, bílé a barevné, v různých velikostech.

Ubrousky jako reklamní médium

Obvyklé typy reklamních médií dnes postupně ztrácejí účinnost. Z tohoto důvodu začala výroba celulózových ubrousků s logy a dalšími obrázky nebo texty reklamní povahy. Toto diverzifikovalo reklamu, zpřísnilo ji a zpřístupnilo spotřebitelům.

V kavárnách, restauracích, supermarketech, obchodních centrech jsou návštěvníkům nabízeny papírové ubrousky s vlastním logem. To přitahuje pozornost, potenciální kupci vnímají tuto reklamu po dlouhou dobu, protože ubrousky žijí mnohem déle než tradiční brožury nebo brožury, jsou viditelnější, jasnější, krásnější a informativnější. Samozřejmě, že to nejsou hygienické ubrousky, ale výrobky používané na stolech jako ubrusy, například pod horkou miskou. Přestože nikdo nepopírá účinnost reklamy na hygienické vložky.

Výhody používání celulózových výrobků pro reklamu:

 • obraz přitahuje pozornost při každém použití výrobku;
 • měkké materiály z celulózy jsou potřebovány každý den, přicházejí do styku s potenciálním kupujícím;
 • pokud se zdá, že informace jsou užitečné, si člověk může z tabulky vyzdvihnout papírovou ubrousek namísto reklamního prospektu nebo brožury;
 • náklady na reklamu na materiály z celulózy jsou desetkrát nižší než náklady na brožury nebo vizitky na vysoce kvalitním papíru;
 • Nepotřebují pracovníky k distribuci - návštěvníci dostávají při nákupu reklamní médium, například večeře v restauraci;
 • že podniky, které se zabývají stravováním, souhlasí s převzetím ubrousků s reklamními informacemi k prodeji, mohou ušetřit na nákladech, proto se nikdy neodmítnou účastnit takových reklamních kampaní;
 • Tento typ reklamy umožňuje segmentovat potenciální zákazníky a za nízké náklady dosáhnout vysokých výsledků.

Měkké materiály z celulózy doprovázejí moderní lidi všude: doma, v práci, v kavárně a restauraci, v supermarketu, fitness centru, kosmetickém salónu, zdravotnických zařízeních. Pokud jsou papírové ubrousky vyrobeny správně, je docela možné nahradit vizitky! Spotřebitelé si pamatují informace, které na ně byly zveřejněny, na podvědomé úrovni. Konvenční a obvyklé pro všechny hygienické celulózové materiály jsou přeměněny na vynikající nástroj neagresivní, jemné reklamy.

Jak krásné skládat papírové ubrousky?

Každá hosteska chce vytvořit opravdovou dovolenou s hostinou. Nemusí to být slavnostní událost. Je možné a na nejobvyklejším pracovním dni zvyšovat náladu rodiny šířením atraktivních papírových ubrousků na stůl. Jak to udělat, se dozvíte z tohoto článku.

Vlastnosti

Není snadné skládat papírové ubrousky pěkně pro podávání. Nicméně, po malém výcviku, můžete zručně vytvořit skutečné umělecké dílo. Takový prvek sloužící stolu vám pomůže přidat vaši obvyklou stravu. Jaké jsou výhody této metody:

 • Estetická přitažlivost. Krásný výhled na váš stůl je schopen dát papírové ubrousky, elegantně skládané v různých tvarech.
 • Příležitost překvapit hosty, milované a milované. Také budete moci ukázat svou představivost a uvědomovat si nové a stylové myšlenky pokaždé. Nebojte se pokusů.
 • Dostupnost. Můžete si koupit papírové ubrousky z prakticky jakéhokoli obchodu. Dostupnost zboží je další výhodou.
 • Možnost rozpočtu pro vytvoření tabulky kreativ. Nebudete muset kupovat drahé šperky. Můžete si vytvořit vlastní ruce vlastním rukama. V předstihu je třeba být vyškoleni, počínaje jednoduchými návrhy.
 • Je důležité si vybrat ubrousky podle tónu a struktury. Měli by být kombinovány s celkovým stylem tabulky nebo vybranými položkami. Takové papírové šperky mohou být rychle, aniž by vynaložily další úsilí. Proto můžete v každé situaci ukázat své dovednosti.
 • Výborná nálada. Když hosté uvidí krásné nastavení stolů, a dokonce i ubrousky vyrobené ve formě různých postav, obdrží každý obvinění z pozitivních emocí. Dobrá nálada bude zajištěna po celý den.

Jak se sbalit: pokyny krok za krokem

Než začnete pracovat, je nutné vybrat správný barevný rozsah ubrousků a také studovat schéma, které potřebujete.

Skutečná verze v předvečer svátků nového roku bude ubrousek. Uvažujme krok za krokem o způsobu výroby:

 • Vezměte 1 papírovou ubrousek s určitým odstínem. Můžete použít nejen zelený, ale také šarlatový, slunný odstín. Umístěte výrobek tak, aby mohly rohy produktu zasahovat.
 • Dalším krokem je střídavé skládání částí ubrousku. Je nutné ohýbat rohy na horní část, která je pod ní, která nevede k předchozí vrstvě.
 • Potom se provádí podobný postup se zbývajícími vrstvami. Stack není ve spěchu a extrémně čistý.
 • Po složení všech vrstev otočte ubrousku na druhou stranu. Otočeme doleva pravou část obrobku a pak pravou.
 • Nyní znovu otočte naši budoucí rybí kosti. Je nutné přesně zabalit horní rohy směrem nahoru a doplnit je pod předchozí.
 • Zde vytvořil stylový vánoční stromek. Tento ručně vyřezávaný článek zdobí stoly.

Oblíbené ozdoby hostiny jsou květiny. Není nutné je kupovat. Můžete si vytvořit s pomocí ubrousků například atraktivní růži. Schéma je jednoduché:

 • Zpočátku připravte dvě ubrousky - šarlatu a salát.
 • Vezměte papír odstínu šalátu a začněte jej sklopit diagonálně.
 • Pak opět ohněte také diagonálně. V důsledku toho získáme trojúhelníkový obrobek. V budoucnu to budou listy naší květiny.
 • Nyní je čas položit šarlatu. Otočíme ji diagonálně, tvoříme trojúhelník, jehož dolní roh je ohnutý nahoru, kombinujeme ho uprostřed horní oblasti.
 • Otočte výrobek a začněte ho vkládat do role, čímž vytvoříte růže.
 • Nyní stojí za to mít dva kusy, které máme. Šarlatová ubrousek, zkroucený do kotouče, by měl být položen na šalátový šrot. Opatrně sklopte, tvoříte atraktivní květinu a vložíte růže do sklenice.

Analogicky s takovýmto systémem můžete přidat mimosa, lotos a další květiny. Jednoduchý, ale méně účinný způsob skládání bude luk. Trvá to několik sekund, než ho vytvoříte. Stojí za to, že si oblíbíte oblíbenou ubrousek na barvu a trojúhelníček z ní. Pak byste měli ohraničit spodní okraj trojúhelníku na jeho základnu a prolistovat pás. Nyní vezměte stuhu a vytvořte luk a bandážujte pásem uprostřed.

Pro svatby nebo pro Valentýna bude důležité srdce na ubrousky. Učiňte je docela snadné:

 • Za prvé, měli byste si vybrat určitou ubrousku vhodného odstínu.
 • Je nutné uspořádat čtverec diagonálně a sklopit.
 • Nyní následuje úhel, který je vpravo od trojúhelníku, ohýbat nahoru podél příčné osy. Podobné manipulace by měly být provedeny s druhou částí.
 • Pak pravý okraj od horního ohybu směrem dovnitř, stejně jako levý.
 • Otočte obrobek na druhou stranu.
 • Pak se část zhora ohýbá a otočí obrázek.

To je tak snadné, abyste získali symbol lásky a vášně - srdce.

Snadná, ale ne méně účinná možnost bude fanouškem papírových ubrousků. Pomůže diverzifikovat sváteční stůl.

Stojí za to hrát s klíči a dělat výrobek dvou barev. Budete potřebovat dvě ubrousky - větší a menší. Dáte je dohromady. Nejprve sklopte každou ubrousku dvakrát. Například zelená bude na dně a oranžová nahoře. Nyní byste měli pomalu a přesně utvořit okraje ubrousků s akordeonem. Postupujeme na střední řádek produktu. Pak obrobek vždy otočte.

Výrobek by měl být umístěn tak, aby mohl být akordeon viděn na pravé straně a doleva bude mít volný okraj. Za rohem, který je vlevo od výše, stoupáme. Špička špičky, která zůstává, se otáčí a ohýbá. Je dosažen referenční bod pro ventilátor. Vyrovnejte produkt a odešlete model do podavače.

Kreativně vypadají jako produkty ve formě ryb. Musíte si vzít jednoduchý čtverec na ubrousky. Skládá se po dvou úhlopříčkách a pak se rozkládá. Pak jsou okraje obou oblastí zachyceny uprostřed, a to po vykreslených liniích. Máme trojúhelník. Potom spojte obě oblasti podélné ose a vypněte je. Pravý okraj by měl být přiveden k této čáře a vrácen zpět.

Takové pohyby jsou také prováděny s následující oblastí. Pravý úhel je přenesen na levou úhlopříčku, překrytou levým okrajem trojúhelníku. Nyní můžete rozšířit trojúhelník. Můžete učinit libovolný počet těchto ryb.

Další atraktivní volbou je gramofon. Všechny čtyři rohy ubrousku jsou spojeny ve středu. Pak jsou obě plochy čtverce podobně spojeny podél příčné osy. Dalším krokem je obrátit obdélník směrem k vám a ohýbat část, která je polovina dole na polovinu. Pak je nutné je ohýbat dvakrát a nahoru. Vytáhněte horní okraj doprava a levý trojúhelník nahoru. Narovnejte pravý dolní roh doprava. Zbývající úhel, nechte ho být volný.

Je třeba poznamenat, že takovýto otočný talíř může být umístěn na desce jak na přední, tak na spodní straně. Postava bude vypadat neobvyklá a atraktivní. Spinovač pomůže zdobit všechny desky.

Nezapomeňte si vzít na vědomí tóny papírové ubrousky nebo obrázky, které ji zobrazují. Všechny barvy musí odrážet jeden koncept, tvoří společnou skladbu stylu. Pouze tímto způsobem můžete vytvořit ideální dovolenou atmosféru.

Takto postavené ubrousky se používají jako stylový dekor. Můžete prostě položit výrobek na talíř nebo sloužit ve sklenici. V každém případě bude vypadat velkolepě.

Také vypadá hezká kapsa na ubrousky, kde můžete položit příbory. Takže výrobek bude nejen dekorací, ale také funkční. Začněte sklápěním konců do levého horního okraje a ponechte více oblastí pro další skládání. Nyní je nutné otočit ubrousku tak, aby vrstvy byly umístěny směrem k stolu. Oba okraje jsou ohnuté v pravém úhlu, takže je vytvořena kapsa. Otočte produkt. Zde můžete dát lžíce, vidličky. Vypadá stylově a módně.

Je třeba poznamenat, že ubrousky pro nástroje jsou také v různých variantách. Můžete si vybrat schéma, které bude pro vás pohodlnější a přitažlivější. Například, stále existuje napínák. Bude mít mimochodem cestu k výročí svého manžela, jejího syna nebo 23. února. Ubrousek je umístěn směrem dolů. Pak jsou pravá a levá část zabalena a horní roh je ohnut na stranu. Převedeme produkt zpět. Pomocí horního rohu spojujeme vidličku nebo lžíci. Je tak jednoduché zdobit slavnostní stůl.

Servírovací stůl s papírovými ubrousky bude možný, pokud budete trénovat. Můžete vytvořit atraktivní lilie z vínových ubrousků. Chcete-li to provést, musíte vytvořit čtvercový úhlopříčně. Rohy na boku by měly být otočeny do středu jako letoun. Kout v dolní části se má zvednout nahoru, aby se zanechalo nějaké místo. Pak se rohy některé oblasti ubrousků skládají.

Sklopte trubici dovnitř a rohy položte navzájem. Takže jste vytvořili svíčku-ubrousek. Pokud narovnáte rohy horní oblasti a spustíte je dolů, před námi se objeví lilie.

Můžete také zkrotit atraktivní růže nebo vytvořit obálku, kde je vhodné umístit nějaké předměty. Potřebujete velikost ubrousku 50 x 50 centimetrů. Ubrousek se skládá v polovině od levé plochy napravo a pak opět zhora dolů. Rhombics, který se ukázal, se dvakrát zvětšuje zleva doprava. Nyní vraťme levou část k místu, vezměme pravý roh, ten zhora a přivedeme ji uprostřed.

Sklopte jej znovu na polovinu. Totéž co děláme s levou stranou. Pak byste měli otočit diamant, ohýbat obě oblasti náměstí tak, aby se sbíraly uprostřed. Nyní otočte obdélník znovu. Výsledná obálka bude pohodlně umístěna na talíři. Zde můžete vložit nůž, vidličku, vypadat dobře a lžíci.

Za to stojí za zmínku Umístěte stylovou ubrousek pohodlně kdekoli na stole. Můžete ho opatrně umístit na podšálku nebo ji umístit poblíž. Vynikajícím způsobem bude zdobení dekorace ve sklenici. Samozřejmě, všechno závisí na variantě skládání a složení. Důležité je, abyste nezapomněli zvolit harmonické odstíny, aby byl dekor úspěšně kombinován s dalšími výrobky na stole.

Nezačínejte s některými složitými čísly. Za prvé, můžete se jednoduše naučit, jak krásně položit papírové ubrousky. Můžete to udělat navzájem nebo použít ubrousek pro toto.

Tipy a triky

Každá ošetřující hostitelka, která se snaží překvapit a potěšit své hosty, si myslí, jak nejlépe skládat ubrousky. Zde jsou některá odborná doporučení:

 • Vyberte si formu papírových ubrousků na základě dovolené a věku hostů.
 • Stojí za zmínku, že byste neměli dělat složité a příliš složité postavy. Všechno by mělo být co nejjednodušší, aby hosté netrávili příliš mnoho úsilí a snažili se rozbalit jinou ubrousek.
 • Věnujte pozornost stínu. Pick up papírové ubrousky by měly být založeny na barvě ubrusu, stejně jako položky, které sloužily vaší tabulky. Můžete vytvořit jednu celou stylovou kompozici.
 • Pokud jde o umístění takovéto výzdoby, může to být spousta míst. Umístěte ubrousek na desku nebo vložte do sklenice, ubrousku. Proto bude následovat varianta přidání.
 • Než přidáte produkty, musí být předem připraveny. Je zapotřebí cvičit předem, abyste získali ruku a že tato aktivita nezbavuje všeho volného času.
 • Začátek trénovat je s nejjednoduššími přírůstky. Můžete například jednoduše přenést ubrousky do trubice, vytvořit harmoniku nebo přidat barevné přízvuky.