Tip 1: než nahradit plnič pro kočičí toaletu

Plnicí vložka pro kočky je důležitým hygienickým prostředkem, který umožňuje obsazenému majiteli, aby se nepřecházel do zásobníku pokaždé, když vám poradil o potřebě. Existuje však spousta druhů plničů, takže je těžké udělat správnou volbu. Nejprve musíte vědět v mateřské škole, odkud bylo kotě přineseno, ať už je zvyklý na podnos, jaký druh plniva používali předtím. Můžete si vybírat filtr vhodný pro kočky a vyzkoušet různé značky.

Plniva pro podestýlku koček neutralizují nepříjemný zápach moči v zásobníku. Avšak ne každé zvíře je připraveno jít do podnosu s jakýmkoliv plničem. Je třeba zvolit si ten, který bude vyzývat k určitému zvířeti.

Na začátku stojí za to podívat se na návyky kočky, její návyky. Pokud se koťátko používá k plnění silikagelu a táček je dřevnatý, můžete očekávat, že zvířecí náladové chování. Zvíře bude chodit na toaletu na místě, které pro to najde.

Doporučuje se zvážit bezpečnost surovin Zvědavé kotě bude chtít ochutnat zvláště voňavé plnidlo. Pokud kočka vyluhuje plnič s tlapkami, pyl z plniva se může usadit v plicích a silně vonící plnidla mohou způsobit alergie. Proto je nutné upřednostnit výrobek, na jehož obalu je uvedeno, že výrobek je bezpečný z hlediska životního prostředí, neobsahuje přísady a neprošel chemickým zpracováním.

Jedním z důležitých parametrů výběru plniva je jeho cena. Než se rozhodnete pro určitou možnost, musíte se podívat na to, jak často je výplň vyměněna v zásobníku, jak často je zakoupeno nové balení. Zjistíte-li to, můžete snadno vypočítat, jak výhodné bude koupit určitý produkt.

Typy pomocných látek pro podestýlku koček

Do dnešního dne spory nepřestávají - ať už je to nutné pro toaletu kočky nebo ne? Neexistuje žádná jednoznačná odpověď na tuto otázku. Mnoho majitelů koček je nakloněno k tomu, že je nutná plniva. V přírodě se kočka zpravidla vykládá ve svých exkrementech. Ale také ne vždy, na jejím území kočka někdy nezakročí, ale opouští na viditelném místě. Takže označují své území. Také s plnidlem a několika kočkami v domě můžete pozorovat, že nejstarší kočka v podstatě nezakročí nic. Takže to demonstruje jeho nadřazenost.

Plniva pro podestýlku pro kočky jsou rozdělena do dvou velkých skupin:

Plnicí plniva

Velká část hrubých agregátů se skládá z bezprašného materiálu jíl nebo bentonit. Hrudka se vytváří kvůli přirozeným vlastnostem hlíny. Pokud dojde k nějaké kapalině, hlinka se namočí a vytvoří kus. Taková plniva jsou dodávána s vůní, například zápach mátou, květinovou nebo mořskou chutí. Jsou také bez zápachu. Plniva z hlíny mají zápach v závislosti na kvalitě hlíny. Čím vyšší je, tím lepší je plnicí náplň. V některých plnidlech se přidává speciální indikátor, který podle barvy plniva pomůže při určování nemoci genitourinálního systému kočky nebo přítomnosti urolitiázy u kočky. Část barevného plniva by měla být porovnána s barevným grafem na obalu nebo na papíru. Výsledkem je nutno se obrátit na veterináře.

Z nevýhod tohoto plniva lze identifikovat:

 • těžké balíky, můžete obvykle najít balíček o hmotnosti 3 až 11 kg;
 • s malým množstvím v zásobníku (vrstva menší než 5-7 cm) se může držet na spodní straně zásobníku;
 • tyče na tlapky a vlnu;
 • je nutné neustále odstraňovat hrudky, jinak se může na horní straně vytvořit kůra zmrazeného plniva;
 • jílový prach může způsobit alergické reakce u zvířete nebo hostitele;
 • není žádoucí používat pro malé koťata. Všichni se snaží zub. Vzorek takového plniva může mít smutné důsledky.

Plnicí plnidla na bázi drcených kukuřičné klasy, dřevo nebo papíru mnohem jednodušší a hospodárnější. Někteří majitelé koček jej později používají jako hnojivo. Takové plnivo tvoří kus na úkor speciálních enzymů a teprve když do něj vstupuje moč.

Plniva vyrobená na tomto základě jsou snadněji nakládána. Jsou mnohem lehčí než hlína. Hmoždící hmoždinka je opatřena značkou, která znečišťuje špinavou oblast plniva a umožňuje vyloučit více plniva z podavače, než je nutné. Takové plnidla mohou být použity nejen pro dospělé zvířata, ale i pro koťata. Dokonce i když kotě polkne několik granulí, vyjdou přirozeně, aniž by to dítě ublížilo. Krmivo pro kukuřici a dřevo se často používá pro toalety fretek.

K těmto výhodám patří:

 • dobře udržuje vůni a vlhkost;
 • Neodstraňujte celý zásobník, jen házet kus;
 • vypadá mnohem více esteticky;
 • z přírodních složek;

Nevýhody těchto plniv zahrnují:

 • Drahé (na první pohled);
 • Přilne k tlapám, zejména k tlapám dlouhosrstých koček;
 • granule jsou velmi lehké a mohou být rozptýleny;
 • koťata často zapomínají, proč se posadili do podnosu a začali hrát s granulemi;
 • plnivo je poněkud hygroskopické, takže je lepší skladovat na suchém místě.

Veškeré plněné náplně by měly být naliaty do zásobníku ve vrstvě ne méně než 5-7 cm. Pro tyto účely je žádoucí zvolit zásobník s vysokými a složenými stranami. Tím zabráníte šíření plniva při kopání.

Absorpční plniva

Existuje mnohem více typů absorpčních plniv:

- hliněné plniva. Stačí absorbovat vůni a vlhkost. Je nutné tuto pomůcku měnit poměrně často - to vše závisí na počtu koček a frekvenci močení. Hliněné absorpční plniva se dodávají s parfémy a bez nich. Vrstva takového plniva by měla být nejméně 5 cm.

- dřevěné granulované plniva. Skládá se z lisovaných pilin z jehličnatých stromů. Dobře držte vlhkost a vůni. Jakmile se kapalina dostala na granule, granule se rozpadají. Vrstva dřevěného plniva by měla být taková, aby jen mírně naplnila spodní část misky, protože když jsou granule rozptýleny, objem plniva se několikrát zvyšuje.

- dřevěné plniva ve formě vloček. Skládá se z lisovaných třísek z pilin z jehličnatých stromů. Předpokládá se, že takové plnidla jsou optimální pro malé koťata. Labky nebudou bolet a koťata nebudou zapomínat, proč přišli do zásobníku.

- plniče papíru. V současné době se téměř nepoužívají, protože nejsou ekonomické. Ale toto plnidlo může být hodeno do toalety.

- blottery. Takzvané plnivo, které se skládá ze směsi hlíny a papíru.

- silikagel. V současné době získávají plniva silikagelu stále větší popularitu kvůli svým vlastnostem. Silikagel je silikagel nebo oxid křemičitý. Dokonale udržuje vlhkost a vůni. Ze zjevných nevýhod se dá poznamenat, že když dojde k úniku kapaliny, plniva se začne svrhnout. Zvuk je podobný zvuku, který při nalévání vytváří sycenou vodu. Některé zvláště plaché kočky prostě odmítají jít do strašného syčícího plniva. Ale takové plnivo je velmi hospodárné. Pokud jsou v domě dvě středně velké kočky, spotřebuje se plnicí obal o objemu 10 litrů asi za jeden a půl měsíce.

- kukuřičná výplň. Tato výplň je vhodná pro alergické kočky a alergické hostitele. Prakticky nepochází, nerozptyluje a nedráždí sliznice. Tato výplň může být použita pro všechny domácí zvířata: kočky, ptáky, hlodavce a dokonce i plazi. Přitahuje levost a ekonomiku. Ve formě, která se používá, může být použita jako hnojivo.

Cat Filler

Pro majitele, kteří se rozhodli mít kočku v bytu, je důležitá otázka volby:

 • krmivo pro kočky
 • plnič pro kočičku, takže dům byl čistý, bez cizích zápachů a zvíře se líbilo.

Plniva pro podestýlku koček - nezbytná součást života domácí kočky. Hlavním úkolem výrobku je rychle a účinně absorbovat přebytečnou vlhkost a nepříjemné zápachy, takže jsou vyrobeny z bezpečných savých materiálů.

Kromě toho by měly být jednoduché a pohodlné při každodenním používání.

Typy pomocných látek pro kočky

Plniva pro podnosy jsou rozděleny podle způsobu působení, složení a vzhledu. Podle způsobu jednání jsou rozděleny do dvou skupin: shlukování a pohlcení.

Pomalý

Výrobky jsou vyrobeny z minerálů a jemné bentonitové hlíny, která po navlhčení se promění v husté hrudky a snadno se odstraňují lopatkou nebo lopatkou. Po odstranění použitého materiálu se do misky přidá čerstvá část plniva.

Pro úsporné použití se doporučuje nalít hrudku v tlusté vrstvě 10-12 cm. Úplná výměna materiálu se provádí každých 5-7 dní. Tento druh je určen pro různé kočky.

Navíc tenká vrstva hygienické náplně je schopna nasáknout a přilnout k vlně a tlapkám zvířete. Tyto materiály stojí více ve srovnání s absorpčními sloučeninami.

Absorbent

Plniva patřící do této skupiny jsou vyrobena na bázi hlíny získané metodou vysokoteplotního sušení a lisování. Mají výjimečné absorpční vlastnosti. Granule z jílů si udržují vlhkost bez změny konstrukce.

Aby se zachovala čistota kočky, tento druh kompozice vyžaduje úplnou a pravidelnou náhradu. Frekvence výměny závisí na několika faktorech - na tloušťce vrstvy, stupni zvlhčování a kvalitě samotného plniva.

Odpady se doporučují každodenně vyčistit, aby se zabránilo vzniku nepříjemných pachů. Absorpční granule jsou malé a velké velikosti. Kromě toho jsou nejlevnějšími výrobky na trhu.

Složení plniv je rozděleno do následujících kategorií: dřevo, hlína, minerální látky, zrno, kukuřice, papír a silikagel.

Kočičí výplně ze dřeva

Dřevní kompozice jsou vyráběny lisovanými granulemi z jehličnatých pilin. Když jsou mokré, granule se rozpadají na malé částice. Jedná se o běžnou a ekologickou verzi kompozice pro toaletu.

Neobsahuje chemické prvky, příchutě a barviva, absorbuje vlhkost a zachovává nepříjemný zápach. Dřevěný granulát je spekulace a absorpce.

Při výběru vhodné velikosti pelet je důležité vzít v úvahu věk zvířete - u dospělých zvířat se velké granule hodí pro malé koťata.

Pro použití materiálu se v domě neprovádí, musí být vyčištěn včas. Dřevěné pelety se mění jednou za 4-5 dní.

Kočičí hlíny

Kompozice bentonitové hlíny nejsou méně populární než dřevěné materiály. Kromě toho se jako základ používá jíl vermikulit a atapulgit. Kvalita hotového výrobku závisí na kvalitě hlíny.

Tento materiál absorbuje vlhkost a udržuje ji po dlouhou dobu. Jílové plniva mohou být hrudkovitá a absorpční, vše závisí na způsobu výroby a dalších složkách, které tvoří složení.

Minerální

Kompozice tohoto druhu jsou vyrobeny z přírodních minerálů vulkanického původu, které byly podrobeny speciální úpravě. Díky své speciální struktuře materiál rychle absorbuje vlhkost a spolehlivě zachovává pachy.

Tato verze základny kočičí toalety je vhodná pro dospělé kočky. Když je mokrý, minerální báze se změní na husté hrudky, které lze snadno odstranit sovochkom nebo lopatou. Je účinný při použití s ​​plnidlem na dřevěné pelety.

Obiloviny, kukuřice a papír

Populární možnosti pro stelivo koček - složení obilovin, kukuřice a celulózového odpadu.

Zpracovaná buničina je ekologická surovina, která se používá k výrobě levných a cenově dostupných výrobků. Navzdory dostupnosti jsou tyto materiály charakterizovány nízkým výkonem.

Jsou představovány hustými kompaktovanými granulemi malé velikosti, které se při zvlhčení stanou homogenní hmotou.

Granulované plniva z obilného a kukuřičného odpadu rychle absorbují a zadržují vlhkost a pachy. Jsou vyrobeny z kukuřičných klasů, sójového odpadu a jiných zrn. Takové materiály mohou být pouze absorpční.

Silikagel

Moderní kompozice na bázi kyseliny polysilikové, které mají vysoké absorpční vlastnosti. Báze silikagelu je pouze absorpční. Vysoké náklady na materiály jsou kompenzovány ověřenou kvalitou, praktičností a bezpečným provozem.

Kromě toho je tento materiál několikrát ekonomičtější ve srovnání s jinými druhy. Granule silikagelu absorbují ostrý pach a vlhkost, aniž by změnili strukturu. Formuláře mohou být měněny každé 2-3 týdny, aby byla zajištěna čistota a čerstvost v kočce.

Změna barvy plniva umožňuje určit stupeň plnění pelet a potřebu výměny. V takovém případě se doporučuje, aby se produkty živočišné živočichové vyčistili denně.

Pros

Pomalý

 • Používá se ekonomicky pro jedno zvíře;
 • Pohlcují vlhkost a zachovávají nepříjemné pachy;
 • Je vhodné a rychlé odstranění pevných hrud.
 • Neobsahuje nebezpečné látky a chemické složky, takže jsou vhodné pro koťata.

Pro zajištění hygieny se plnivo nedoporučuje používat v několika táborech pro zvířata.

Absorbent

 • Jedna dávka plniva je určena na dobu 6-9 dní;
 • Vhodné pro několik domácích mazlíčků;
 • Odstraňte ostrý zápach;
 • Přírodní materiály jsou určeny pro koťata;
 • Nízká cena.

Woody

 • Přirozený a bezpečný výrobek;
 • Absorbujte a udržujte vlhkost po dlouhou dobu;
 • Nevyvolávejte alergické reakce u majitelů zvířat;
 • Ekonomické a praktické. Objem jednoho balení zboží postačí dlouhou dobu;
 • Použitý materiál lze umýt do toalety;
 • Nepoužívejte kohouty na vlnu a polštářky kočkami.

Clay

 • Materiál má vysoký absorpční koeficient vlhkosti a nepříjemné zápachy;
 • Nízká cena;
 • Ekonomická spotřeba - pro jedno zvíře při jednom použití až 7 dní je třeba až 2,5 kg prostředků. Jeden balení lze použít za 15 dní;
 • Ekologická kompatibilita a plná bezpečnost pro kočky.

Minerální

 • Vysoká míra vstřebávání a zadržování nepříjemných pachů;
 • Produkt ekologický a bezpečný v provozu;
 • Praktické a pohodlné použití;
 • Vzácná změna složení - každých 5-6 dní.

Silikagel

 • Materiál je praktický a úsporný při spotřebě. Obsah kočky je dostačující po dobu 3 týdnů;
 • Vysoká míra vstřebávání vlhkosti a eliminace ostrých pachů;
 • Hygienická a plná bezpečnost použití;
 • Neomezená životnost pelet v porovnání s přírodními produkty;
 • Nízká hmotnost.

Kukuřice

 • Ekonomické a bezpečné pro domácí zvířata;
 • Mít příjemnou přírodní vůni;
 • Neváhejte v bytě;
 • Cena levné;
 • Jsou recyklovány do kanalizace.

Nevýhody

Pomalý

 • Nelze po dlouhou dobu udržovat nepříjemné pachy;
 • Pokud je předčasná náhrada přeměněna na malé úlomky a prach;
 • Nevhodné pro likvidaci v kanálech.

Absorbent

 • Při výměně plnicí základny se může objevit nepříjemný zápach;
 • Rychlá kontaminace sloučeniny často vede k tomu, že zvíře selže do zásobníku.

Woody

 • Špatně zachovává zápach na rozdíl od drahých výrobků;
 • Při akumulaci tekutiny vyžaduje častou výměnu, nejméně jednou za 4 dny;
 • Mezi granulemi se dostanou velké dřevěné štěpky, které mohou způsobit nepohodlí zvířete;
 • Vhodné pro kočky s vysokými boky.

Clay

 • Vytvoření prachu při delším používání;
 • Významná hmotnost produktu;
 • Při použití hlíny je nutné pravidelné čištění zásobníku z odpadních produktů. V opačném případě musí být hygienické složení změněno 2x týdně;
 • Materiál neuvolňujte v odpadní trubce.

Minerální

 • Úplné zvlhčení materiálu zabraňuje dalšímu pohlcování pachů;
 • Formuje hodně prachu;
 • Nedoporučuje se používat pro koťata;
 • Méně praktické ve srovnání s jinými materiály;
 • Dražší než dřevěný granulát;
 • Nesplachujte do odpadních vod.

Silikagel

 • Vysoká cena;
 • Není povoleno používat pro koťata;
 • Granule jsou schopny vytvářet silné zvuky pod tlakem a navlhčením;
 • Materiál má specifický zápach.

Kukuřice

Jedinou nevýhodou je nízká hmotnost a vzhled stínění s aktivním použitím.

Jak si vybrat

Optimální verze plniva by měla být jako domácí zvíře a splňovat všechny provozní požadavky majitele. Bezpečné pro lidské zdraví a zdraví zvířat - kompozice granulovaného dřeva.

Používá se i pro alergie a kožní onemocnění u koček.

Absorpční výrobky na bázi silikagelu budou vyhovovat majitelům několika zvířat. Ušetří čas na uspořádání kočárku a čištění.

Silikagel se doporučuje používat v kočkách pro dospělé kočky a pro děti je lepší koupit lehký přírodní granulát.

Je-li to žádoucí, je povoleno kombinace různých formulací, které zajistí maximální ochranu a čistotu podestýlky koček. Používejte například dřevo a minerální látky, silikagel a minerální látky, dřevo a obilí.

Tím vyřešíte dva problémy - odstranění ostrého zápachu a zajištění suchosti zásobníku.

Některé materiály obsahují syntetické vonné látky a vonné látky, které mohou zvíře vyděsit z podnosu. Proto se doporučuje koupit plnidla s přirozeným jemným zápachem.

Bez ohledu na typ hygieny je lepší zvolit zásobník s vysokými boky, aby domácí zvíře nemohla rozptýlit jeho obsah.

Při výběru plniva je důležité sledovat reakci zvířete. Pokud kočka odmítne jít do podnosu s novou kompozicí po dobu 1-2 dnů, doporučuje se výměna základny pro toaletu.

Která je nejlepší kočková výplň

Často si majitelé zvolí vhodnou verzi hygienické kompozice na základě vlastních preferencí, úsudků a finančních možností. Zvíře zcela odlišně vnímá ideální základnu pro toaletu.

Proto je důležité, aby vybraný hygienický výrobek pro domácí zvíře splňoval základní požadavky na bezpečnost, šetrnost k životnímu prostředí a praktičnost.

Nejlepší volba pro kočku:

 • Má přirozenou vůni;
 • Nevyvolá alergické reakce a otravu při polykání;
 • Neublíží labkám;
 • Nevytváří prach a nadbytečný odpad;
 • Surovina neznečisťuje;
 • Snadné použití.

Nejlepší volba pro hostitele:

 • Udržuje vlhkost a zápach;
 • Při intenzivním používání nevytváří prach;
 • Snadno se čistí, nevyžaduje častou výměnu;
 • Bezpečné pro kočky, nezpůsobuje otravu a alergie;
 • Nenoste byt na nohou zvířat;
 • Ekonomický a praktický, pomalu spotřebovaný;
 • Nezanechává na podlaze znečištěné značky;
 • Neobsahuje nebezpečné látky.

Správné použití plniva v souladu s požadavky výrobce zaručuje čistotu a pořádek v toaletách.

Při zohlednění požadavků a přání se doporučuje zvolit následující typy moderních plnicích základen:

 • Dřevo - nejlepší volba z hlediska bezpečnosti, šetrnosti k životnímu prostředí a snadného čištění;
 • Hlína a minerální látky - přírodní a přírodní sloučeniny;
 • Silikagel - ekonomické a praktické základy pro toaletní kočku;
 • Kukuřice - levné a ekologické materiály.

Jak používat kočičí výplň

Pro efektivní využití hygienické kompozice pro toaletní kočku je důležité dodržovat pravidla.

 • Pro jednoho domácího mazlíčka se používá rozpadající se základna, v přítomnosti několika zvířat je lepší vybrat si absorpční směsi z přírodních materiálů.
 • Dvojitá ochrana podestýlky koček zajistí správnou kombinaci různých druhů plničů. Takže na spodní části misky jsou položeny dřevěné pelety a vrchol je naplněn minerální základnou.

V tomto případě granule absorbují přebytečnou vlhkost a eliminují nepříjemný zápach a minerální podlaha drží piliny uvnitř zásobníku.

 • Každý produkt má vlastní životnost. Materiály z dřeva, kukuřice a jílu vyžadují častou výměnu, minerální a silikagel - každých 7-10 dní.
 • Kočičí záchod s hygienickými granulemi by měl být čistý a čerstvý, koneckonců je to hlavní zdroj ostrých pachů a parazitů v domě. Při výměně podestýlky nezapomeňte na včasné čištění samotného zásobníku.
 • Při nákupu základu pro toaletní kočku je důležité dbát na datum ukončení platnosti zboží. Opožděný základ se nedoporučuje.
 • Spolehliví výrobci hygienických produktů pro kočky zaručují vysokou kvalitu výrobků a úplnou bezpečnost provozu.

Výrobci kočičích excipientů

Pokud mluvíme o konkrétních výrobcích hygienických granulí, jsou na trhu výrobky z domácích, evropských i amerických společností.

Polský výrobce se specializuje na výrobu zařízení a filtrů pro akvária, lampy a plniče pro stelivo pro kočky.

Německý výrobce, který vyrábí výrobky šetrné k životnímu prostředí. Hlavním produktem jsou dřevěné pelety z jehličnatých dřevin, které obsahují pouze přírodní pomocné komponenty. Výrobky jsou orientovány na širokou škálu spotřebitelů.

Populární nákupní značka, která zastupovala německá společnost Mars, nabízí vysoce kvalitní silikagel a shlukování kompozic s vysokou mírou absorpce vlhkosti a pachů.

Granulovaná základna dále obsahuje křemenný písek, křídu a přírodní minerální složky. Základy pro podestýlku koček představují různé frakce a objemy.

Za účelem vytvoření hygienického základu tohoto typu se používá zvláštní formula, která zajišťuje bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí výrobku.

Ruský výrobce řady hygienických výrobků pro kočky v elitním cenovém segmentu. Mezi hlavní produkty patří zhluková hlína a absorpční dřevěné základny, které zahrnují přírodní a zcela bezpečné součásti.

Klasické

Evropský výrobce, který nabízí přírodní vysoce kvalitní plniva z bentonitového typu. Výrobky jsou šetrné k životnímu prostředí, neobsahují chemické prvky a příchutě.

Výrobky poskytují ochranu proti nepříjemným pachům a nadměrné vlhkosti v kočičích táckách, vhodné pro všechny plemena koček.

Americká společnost, která se specializuje na výrobu hrudkových plniv na bázi jílu. Charakteristickým rysem hygienických výrobků je dostupnost dalších přírodních složek - minerálů, aktivního uhlí a sodíku.

Výrobek neobsahuje chemické příchutě, nezpůsobuje alergické reakce. Kvalitní kompozice od známého výrobce Ever Clean mají ve srovnání s výrobky jiných firem unikátní vlastnosti absorbující vlhkost.

Americká značka, která se prokázala na evropském a domácím trhu kvůli osvědčené kvalitě hygienických výrobků pro domácí zvířata. Představuje hygienické výrobky pro krabičky na kočky a typ silikagelu.

Hygienické základny rychle pohlcují vlhkost a dlouhodobě pociťují nepříjemné zápachy. Výrobky jsou vyráběny na základě patentované formulace, která účinně neutralizuje pachy a patogenní bakterie.

Ruský výrobce, který vyrábí populární řadu ekonomických hrudkových plniv z bentonitové hlíny s přírodními přísadami a příchutí. Materiály se liší v poměru a objemu.

Ekologicky čisté a bezpečné hygienické základny pro toalety jsou určeny pro zvířata různého věku a plemen. Produkty neutralizují pachy, absorbují a zadržují vlhkost, snadno se čistí.

Oblíbené finské hygienické granule pro podestýlku koček patřící do elitní třídy. Jsou představovány širokou škálou absorpčních, hrudkovitých materiálů z pilin a hlíny.

Granulované produkty mají lehkou jehličnatou vůni, snadno se likvidují, jsou bezpečné pro zvířata. Tato série je populární mezi majiteli kojeneckých škol a klubů.

Shurum-Burum (Shurum-Burum)

Ruský výrobce, který nabízí hygienické výrobky pro kočky, vyráběné v rámci vlastního TM v Číně. Jedná se o šetrné k životnímu prostředí zrnité plnidla ze silikagelu, které neobsahují nebezpečné látky.

Speciální struktura granulí zajišťuje rychlou absorpci kapaliny a sucha povrchu. Při výrobě hygienických přípravků nepoužívejte umělé příchutě, které mohou způsobit alergické reakce u lidí a zvířat.

Ruská společnost KIS PIS GROUP představuje řadu kvalitních granulí vyrobených z ekologických a přírodních surovin.

Výrobky představují pevné a absorbující typy hygienických výrobků, které zajišťují rychlou absorpci vlhkosti a neutralizaci pachů.

Snadné čištění

Výrobní společnost ze Severní Ameriky představuje řadu bezpečných a praktických granulátů pro kočky různých plemen. Výrobky jsou vyrobeny z přírodních složek, proto jsou bezpečné a hypoalergenní.

N1

Ruská společnost, která vyrábí elitní hygienické výrobky pro domácí zvířata za přijatelnou cenu. Pravítko je představováno bezpečnými hrudkovitými přírodními a absorpčními silikagelovými granulemi.

Domácí výrobce, představující sortiment přírodních hygienických výrobků pro kočky. Hygienické výrobky z absorpčního, hrudkovitého typu z hlíny a dřevěných pilin, silikagel.

Kvalitní výrobky s dobrými absorpčními vlastnostmi. Navíc jsou odolné vůči znečištění a namáčení.

Americká značka, která se specializuje na výrobu efektivních a bezpečných domácích prostředků k neutralizaci nepříjemných pachů. Jednou z takových oblastí je výroba hygienických výrobků pro podestýlku koček.

Ruská značka, která představila řadu bezpečné a šetrné k životnímu prostředí plnidla pro hlodavce a kočky. Pro výrobu produktů se používají organické složky - kukuřičné klasy.

Produkty pro kočičkové tácky neobsahují chemické příchutě a přísady. Jsou hospodárné, praktické a bezpečné s vysokou savostí.

Typy pomocných látek pro kočky. Přehled excipientů pro podestýlku koček

V současné době existují různé druhy kočičích exkrementů. Plniva pro podestýlku pro kočky jsou rozděleny podle vzhledu, typu akce, složení a ceny.

Křovinořezy

Toto typ kočičí výplně nejznámější a nejrozšířenější. Dokonce i ty nejdražší (písek, piliny a zdrcující noviny pro toaletní potřeby na kočku nebereme v úvahu).

Dřevěná plnička pro podestýlku koček se skládá z lisovaných pilin do pelet, které když se na nich opláchnou, moč dobře udržuje vůni.
Tento druh kočičí výplně dokonale vyhovuje jak malým koťátkům, tak dospělým kočkám. Strom je přírodní materiál, který nezpůsobuje alergie.

Granule ze dřeva mohou být velké pro kočky a kočky a malé pro koťata.

V naší chovatelské stanici upřednostňujeme výkaly ze dřevěných koček.
Trochu tajemství: zabránit šíření dřevěné výplně kolem bytu, umístit rohožku do podnosu třikrát větší než velikost zásobníku a všechny dřevěné piliny nalije z nohou vašeho mazlíčka zůstanou na něm.

Cena dřevěného plniva z 50 rublů.

Kukuřičná výplň

Mezi různými typy kočičích plnidel je také přírodní plnivo, jako je kukuřice - z kukuřičných klasů. Tento druh výplně dokonale pohlcuje pachy, dobře se absorbuje a je hospodárně používán. Mínus tohoto druhu plnidla kočky je snadnost, kvůli které se rychle rozšiřuje po celém domě.

Cena kukuřičného plniva z 90 rublů.

Crammed Feline Filler

Plnící výplň z bentonitové hlíny a minerálů. Je široce známý a populární. Tento druh kočičích exkrementů snadno absorbuje a udržuje vlhkost a přeměňuje se na hustou hrudku, kterou lze snadno odstranit špachtlí.
Tato výplň je ideální pro ty, kteří mají doma jedno zvíře. Pokud kočky hodně pak budete čisté hrudky celý den)
Stále tento typ plnicího kočku není vhodný pro malé koťata. Děti všechny vyzkouší "na zubech", a pokud hrudkující koťátko vrhne kotě do žaludku, mohou vzniknout vážné problémy.

Cena korkového náplně je 70 rublů.

Zeolitová minerální kočičí výplň

Zeolitová výplň je vyrobena ze sopečných minerálů - zeolitů. Granule takového plniva rychle absorbují kapalinu, výrazně zadržují nepříjemné zápachy a moč kočky se absorbuje nejen do horní vrstvy, ale rovnoměrně do všech granulí. K tomuto druhu výplní výplní se naléváme do toaletní misky kočky vrstvou 5 cm a pak ji můžete změnit nejvýše jednou týdně.

Cena zeolitových plnidel je od 150 rublů.

Plnidla na bázi silikagelu

Nejmodernější a nejdražší kočičí výplně - silikagele, ze syntetických průhledných krystalů s nepřekonatelnou schopností absorbovat vlhkost.

Pokud se takové plnivo nalije do zásobníku ve velké vrstvě, pak nutnost výměny plniva silikagelu nastává každé 2-3 týdny na kočku. Navzdory své ceně je to velmi ekonomický druh kočičí výplně, který nevyžaduje časté změny, zcela absorbuje moč a drží vůni. Z mínusu plnicího kočáru si můžete všimnout ostré hrany a šumění zvuku, kvůli němuž některé kočky odmítají jít do toalety.
Cena plnidla na silikagel je od 170 rublů.

Řekli jsme vám o hlavních typech plničů koček. Pokrok však nezastaví a je možné, že v blízké budoucnosti se nám výrobci potěší novým typem plničů pro kočky, které obsahují všechny výhody výše zmíněných plniv.

Líbí se vám tento článek a bylo to užitečné? Sdílejte prosím s přáteli.

Další zajímavé články na našich webových stránkách:

Která výplň je lepší pro kočku?

Pokud se v bytě objeví kočka, pro ni je připraveno toaleta. Stále více vlastníků upřednostňuje hotové směsi pro toalety. Nicméně se všechny liší a vzniká otázka: "Co je nejlepší krmivo pro kočky"? Jsou rozděleny na druhy, z nichž každá má své vlastní výhody a nevýhody.

Typy směsí

Podsypka pro kočky jsou vyráběny ve formě kuliček, které mohou být malé, střední a velké. Všichni připomínají přirozené prostředí, které kočka preferuje. Granule jsou vyrobeny z různých materiálů, které absorbují kapalinu a dokonce dobře voní. Některé výplně je třeba zcela změnit, od jiných se používají pouze kuličky nebo hrudky.

Výplň je rozdělena na dva hlavní typy - absorpční a hrudkovité. Fluidní látky odstraňují různými způsoby. Typy excipientů pro kočky mají rozdíly a jsou založeny na použitých materiálech pro výrobu pelet:

 • na bázi minerálů;
 • kukuřice;
 • z pilin stromů;
 • na bázi jílu;
 • ve formě silikagelových kuliček.

Všechny výplně jsou shromažďovány různými způsoby. Přichází - v hromadách, absorbuje - jen se rozpadá a nepotřebuje denní náhradu.

Výhody a nevýhody směsí

Byly vybrány plnidla pro vrh pro kočky, zaměřené na věkovou kategorii zvířat, jejich počet v bytě, krmivo pro zvířata a citlivost. Pokud je kůže velmi jemná, je lepší koupit jemnou granulovanou podsypku, jinak se zvířata mohou zranit. U koček s dlouhými vlasy jsou vhodnější střední nebo velké kuličky.

Caking směs

Plnicí náplň absorbuje vlhkost sama o sobě, ale současně se navíjí do malých pil. Změňte majitele, který má kočka jednou denně. Namísto použitých kusů se vyplňují nové. Někdy však výplň může projít do dna misky moči kočky. Abyste tomu zabránili, vloží se do zásobníku pouze 8-10 cm.

Výhody plniva zahrnují:

 • ekonomika v užívání;
 • dobrá převlečení zápachu moči;
 • pohodlné čištění;
 • bezpečnost (díky přírodním materiálům);
 • sami preferují kočky;
 • lze použít i pro malé koťata.

Minuty zahrnují vysoké náklady, potřebu denní náhrady. Také se nedoporučuje používat, pokud jsou v domě dva nebo více koček. Plnicí náplň nemá čas vysušit, a pokud v zásobníku není žádná síť - bude to také přenášena po celé místnosti na tlapky zvířat.

Absorbent

Absorpční substrát má jiný princip účinku. Po použití nádoby pro kočky se struktura plnidla nezmění, ale pachy a vlhkost se udržují dobře. Nicméně je třeba úplně změnit směs na toaletě. Filler je dobré pro majitele několika koček najednou. Přebyty směsi jsou:

 • žádná výměna se nevyžaduje každý den;
 • perfektně neutralizuje vůni moči;
 • má nízké náklady;
 • existují samostatné typy toaletních směsí pro koťata;
 • jedna část stačí na třetinu měsíce.

Nevýhody zahrnují nepříjemný zápach samotné směsi. Pokud se výplň používá jen polovinu, může kočka odmítnout jít do zásobníku.

Minerální

Nejlepším plničem pro kočku je minerální plnivo. Jeho koule jsou vyrobeny z hlíny. V průměru je kilogram směsi jen 100 rublů. Minerál je nejvhodnější pro kočky, které se začínají zvykat na toaletu. To jsou pluses:

 • perfektně absorbuje močovou kočku;
 • dostupné náklady;
 • vytváření snadno odnímatelných hrud.

Minus trochu víc - výplň špatně pohlcuje pachy, drží se na tlapkách. V suché podobě se od něj rozptýlí prach, takže se nejedná o kočky, které chtějí vykopávat otvory. Směs by se neměla opláchnout do toalety a používat ji pro koťata.

Jílové granule

Hlinkové směsi mohou být hrudkovité nebo absorbující. Nejlepší značky jsou vyrobeny z bentonitových jílů, které se otáčejí vlhkostí. Směs má různé velikosti koulí, velké mohou dokonce zranit kočku a malé mohou být použity pro koťata. Cena za kilogram je asi 50 rublů. Plniva se prodává v balení po 3, 5, 10 kg. To jsou pluses:

 • přírodní přírodní materiály;
 • použití pro malé koťata;
 • jako země, tak jako kočky;
 • širokou škálu odrůd.

Nevýhody jsou prach, který se může šířit během plnění toalety nebo během močení kočky. Pokud na misce není síť - plnicí část je částečně nesena kolem bytu.

Woody

Pro kočku je nejlepším plnidlem hrudkovitá dřevěná směs. Vyrábí se piliny, které se lisují do granulí. Často se pro jehličnaté stromy berou jehličnany. Kočka se na takové plnivo snadno zvyká. Jeden kilogram směsi je asi 100 rublů. To jsou pluses:

 • plnivo je nejvíce šetrné k životnímu prostředí;
 • velmi jako kočky;
 • má příjemný jehličnatý zápach;
 • Používá se pro koťata;
 • směs může být hodena do toalety.

Jediným mínus plniva je to, že mikročástice pilin jsou někdy taženy kolem domu na kočičích tlapkách.

Silikagel

Směs silikagelu je jednou z nejnovějších novinek. Plnivo je vyrobeno z kyseliny polysilicové ve formě zakalených bílých granulí s impregnacemi. Cena 3,8 litru je asi 190 rublů. Přebyty směsi jsou:

 • vzácná náhrada (několikrát za měsíc);
 • směs zůstává suchá;
 • Nepoužívejte prach a neváhejte kolem domu kočku;
 • rychle absorbuje tekutinu;
 • směs nerozmnožuje bakterie;
 • neškodné pro kočky (jestliže ji nejí);
 • neuvolňuje vůni moči a exkrementů.

Mínusy zahrnují poměrně vysokou cenu, křupavý zvuk. Často se stará a dráždí kočky. Pokud se dostanete do žaludku, směs se stává nebezpečnou pro život mazlíčků.

Kukuřičná směs

Směs kukuřice je vyrobena ze skořápek. Používá se jádro s jemným pórem. Směs je velmi podobná dřevu, ale její cena je mnohem dražší a takové polstrování je vzácné. Cena za kilogram je asi 160 rublů. Výhody jsou:

 • směs je vyrobena z přírodních materiálů;
 • ekonomické použití;
 • rychle odstraňuje pachy;
 • perfektně absorbuje vlhkost.

Nevýhody zahrnují snadnost granulí, v důsledku čehož je směs často rozptýlena kolem misky. Plniva má nepříjemný zápach, který se často nelíbí kočkám.

Která směs si vyberete pro koťátko?

Vzhledem k tomu, že všechny pokropky pro toaletu kočky někdy začnou jíst, u domácích mazlíčků do 4 měsíců se takové směsi vůbec nedoporučují, zejména silikagel nebo minerální látky. Mohou vést ke smrti zvířat.

Pro děti nad 4 měsíce jsou plnidla s malými kuličkami nejlepší. V tomto případě musí být zásobník hluboký a mít síťku, aby dítě nenasávalo nohy. Na toaletu můžete nalít dva různé typy, na dně - dřevo, nahoře - minerální. Pokud je nahoře mřížka, koťata nebudou schopni se dostat k polštářům, aby ji pohladila.

Zásady pro výběr pomocných látek

Použití plniva má své vlastní vlastnosti, které musíte při výběru věnovat pozornost. Pro nejlepší absorpci vlhkosti se nejprve jedná o směsi pro spékání. Vedoucí je plnivo na bázi silikagelu, následované dřevinami a kukuřičnými odrůdami.

Pohlcením moči kočky a neutralizací vůně na prvním místě jsou chemické směsi, přirozené mírně horší. Některé směsi, například kukuřice, mají také nepříjemný zápach.

Pokud si vyberete podle kritéria splachování v toaletu, vede dřevo. Za nimi následuje kukuřice. Minerální splachování na toaletu nemůže být vůbec. Nicméně, dřevo a kukuřice mohou být vyhozeny pouze v malých dávkách.

Podle kritéria chutí je velmi obtížné vybrat směs pro kočky. Někteří lidé přitahují vůně levandule, jiné - jehly a naopak. Někdy hypoalergenní hraje důležitou roli. V tomto případě pro kočku, výplně přírodních materiálů:

 • jíl;
 • dřevěné piliny;
 • kukuřičné klasy.

Pokud si vyberete z ekonomického využití, pak hlavní směs minerálních složek, a pak - z dřeva. Nejdražší jsou kukuřičné a silikagelové plniva. Při výběru by se neměly brát v úvahu náklady na balení, ale frekvenci výměny směsí.

Při určování toho, který je nejlepší náplň pro toaletní kočku, je třeba se zaměřit na věkovou kategorii zvířat, jejich počet v domě, citlivost na vůni. V případě potřeby můžete použít dvě směsi najednou. Nejoptimálnějšími možnostmi jsou však výplně z přírodních surovin.

Jak si vybrat plniva pro podestýlku koček - hodnocení nejlepších ve složení, použitelnosti a cenách

Domácí mazlíček, obsažený v domě, vyžaduje neustálou péči. Hlavním problémem je zachování čistoty domova. Pokud vaše oblíbené zvíře je kočka, pak primárním úkolem v péči o něj je organizace toalety. Dávejte pozor na to, aby kočka neohrozila vše kolem, pomohla plnicímu prostředku pro toaletní kočku, což řeší problémy s hygienou, je správné zvolit si její vzhled.

Jaký je plnič pro kočičku?

Nedávno kočičí záchod byl pískem nalitý do podnosu nebo nakrájený kus papíru. Moderní průmysl rychle přijal nový směr výroby a byl vynalezen speciální nástroj, který mnohokrát lépe zvládne úkol než písek. Skládá se z malých granulí, které napodobují přírodní prostředí a nezpůsobují odmítnutí zločinnosti v rodině. Granule jsou vyrobeny z materiálů, které absorbují po zasažení tekutiny a některé dokonce absorbují vůni.

Velikost pelet

Plniva pro podestýlku pro kočky mají různé velikosti granulí, což je výhodné při výběru prostředků pro malé a dospělé jedince. Po navlhčení se mohou granule měnit nebo se shromažďují. V tomto případě není nutné měnit celou kompozici, je potřeba pouze zbavit zmačkaných prvků. Velikost pelletů (jejich fotky lze vidět na obalu) jsou voleny podle věku, délky vlasů, citlivosti. Pokud máte kotě nebo dospělé s citlivou pokožkou, vyberte malé granule. U dlouhosrstých koček je lepší vzít plnidlo velké nebo střední velikosti.

Která kočková výplň je lepší

Plniva pro podestýlku pro kočky jsou rozděleny do dvou hlavních typů: hrudkovitý a absorbující. Absorbují vlhkost různým způsobem a budou mít pro čištění jiný čas. Každý z těchto druhů může být vyroben z pilin, silikagelových pelet, minerálů. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že kusy produktu po použití se shromažďují v kusech, které se okamžitě zahodit a absorpční absorbuje vlhkost a rozpadne, nevyžaduje denní výměnu.

Corking

Podle výrobců musí tento druh směsi absorbovat vlhkost a proměnit v hrudky. Majitel bude muset každodenně vyčistit společně s tuhým odpadem a doplnit zásobník o požadovaný počet pelet. Problémy se skutečností, že výrobek nesplňuje úkol, to znamená, že neabsorbuje vlhkost, ale přenáší jej na spodní část zásobníku kvůli nesprávnému použití. Je důležité nasytit pouze 8-10 centimetrů kompozice, aby se včas mohly proměnit v sraženiny a odstranit zápach.

Ekonomická spotřeba pro jednoho domácího mazlíčka

Není vhodný pro použití při držení dvou nebo více koček, protože nemá čas vysušit, je přenášen kolem domu na tlapky zvířete

Dobře maskuje vůni

Vyžaduje denní čištění

Poskytuje pohodlné čištění

Kvalitní plnivo pro kočky je nákladné

Bezpečná, protože je vyrobena z přírodních materiálů

Líbí se mi většina koček, protože je podobná přírodnímu prostředí

Vhodné pro malé koťata

Absorpční plnivo

Princip tohoto druhu směsi je zcela odlišný. Nemění strukturu po použití, ale také absorbuje vlhkost a zachovává pachy. Po úplném vyčištění obsahu zcela vyměňte obsah zásobníku. Vědět o tom dáte kočku sama, když odmítá jít na špinavý záchod. Toto plnivo si vybírají majitelé, kteří mají několik domácích mazlíčků a ti, kteří nechtějí každý den s kočkovitým záchodem.

Není nutné měnit obsah zásobníku každý den.

Dobrá neutralizace pachů

Mnoho koček odmítá jít do podnosu, ačkoli kompozice je jen polovičně špinavá

Existují odrůdy ze speciálních látek, které jsou vhodné pro koťata

Jedna porce může trvat 10 dní pomocí jedné kočky

Typy pomocných látek pro kočky

Pet obchody vám mohou nabídnout asi osm odrůd exkrementů koček. Liší se cenou, materiály výroby, absorbujícími vlastnostmi. Jeden nástroj může trvat měsíc bez náhrady, druhý bude muset být několikrát týdně vyměněn. Kromě finančních možností majitele budete muset věnovat pozornost potřebám domácího mazlíčka.

Minerální

Jedním z nejvíce nakoupených prostředků na kočičí misku jsou minerální plniva. Jsou vyrobeny z kusů hlíny. Průměrná cena je 100 rublů na kilogram. Pokud vyberete z následujících funkcí:

 • Pros: perfektně absorbuje vlhkost, vytváří kusy, které lze snadno čistit, za přijatelnou cenu.
 • Nevýhody: chudý práce s vůní to je založen na malé prach ulpívá na kočičí tlapky, se šíří po celém domě, nepodléhají umýt fuč, nejsou vhodné pro koťata.

V jílových granulích

Tento výrobek je vyráběn ve dvou typech: pěnové a absorpční. Nejlepší značky jsou vyrobeny z bentonitových jílov, které se zvětšují vlhkostí. Při nákupu věnujte pozornost velikosti pelet. Velké granule mohou zranit váš mazlíček. Malá a střední zrna jsou vhodná pro koťata. Cena se pohybuje od 50 rublů na kilogram. Prodává se balené v množstvích 3, 5, 10 kg. Při výběru zvažte:

 • Pros: přírodní produkt, velké množství druhů, jako jsou kočky kvůli podobnosti s obyčejnou zemí, vhodné pro koťata.
 • Nevýhody: Při použití a plnění zásobníku může prach vzrůst, částečně se kolem domu přenáší labky zvířat.

Koksování dřeva

Jedná se o stlačené dřevěné pelety z pilin. V podstatě se používá při výrobě jehličnatých stromů. Kočky se snadno zvyknou na tento typ produktu. To je považováno za jeden z nejvíce šetrných k životnímu prostředí. Majitelé mixů domácích zvířat budou stát přibližně 100 rublů na kilogram. Při výběru věnujte pozornost:

 • Výhody: Eko-šetrnost, příjemná vůně borových jehel, které zvířata podobnou, mohou být hodena do kanalizace, vhodná pro koťata.
 • Nevýhody: jediná nevýhoda je, že malé částice pilin mohou být přepravovány po celém domě.

Silikagel

Jedním z nejnovějších trendů je plnivo na bázi silikagelu. Je vyrobena z kyseliny polokřemičité, fotografie ukazují, že je to tupá bílá koule s rozptýlenými. To stojí od 190 rublů na 3,8 litru. Tento výrobek má následující vlastnosti:

 • Pros: mění se jednou nebo dvakrát za měsíc, neškodí, zabraňuje šíření zápachu, rychle absorbuje vlhkost, vždy zůstane suché, bakterie se nerozmnožují v něm, nerozšíří se, nepraší.
 • Nevýhody: vysoká cena, to produkuje ostrý zvuk, který odpuzuje mnoho domácích zvířat, zvuk může být nepříjemné, a lidi, a to zejména, když jsme slyšeli v noci může být nebezpečná pro kočky při požití.

Kukuřice

Dalším materiálem pro opravu kočičí toalety jsou kukuřičné klasy. Z jejich jemně porézního jádra se vyrábí kukuřičná plniva. Tento druh je podobný dřevu, ale je mnohem méně drahý a je dražší. Počáteční cena je přibližně 160 rublů na 1 kg. Pokud se rozhodnete odmítnout následující údaje:

 • Pros: perfektně absorbuje vlhkost, pachy, přírodní přírodní suroviny, ekonomické.
 • Nevýhody: velmi lehké, což usnadňuje rozptýlení po podnosu, má specifický zápach, který nemusí zvíře připomínat.

Jak používat podestýlku pro kočky

Plniva pro podestýlku pro kočky se snadno používá. Je nutné nalit hladkou vrstvu směsi ve výšce 5-10 cm do zásobníku. Někteří výrobci mohou určit přesné množství směsi, které je třeba dodržet. Poté produkt správně absorbuje vlhkost a tvoří kus. Korkovací forma se denně čistí, odstraňuje tvrdidla a tvrdé exkrementy. Poté přidejte novou část. Absorpční forma se mění, protože je kontaminace úplná (1 každých 5-10 dní). Před výměnou zásobníku důkladně vypláchněte. Některé produkty mohou být vypláchnuty do toalety, jiné - vyhozeny.

Jak si vybrat

Často majitelé chlupatých zvířat musí vyzkoušet více než jednu směs pro tác, předtím, než je tu nejlepší volba pro pohodlí a vhodná pro kočku. Každá kompozice má své vlastní vlastnosti. Směsi se mezi sebou liší schopností absorbovat vlhkost, zachovávat pachy. Mohou být hypoalergenní, ochucené. Tyto ukazatele je třeba věnovat pozornost výběru plniva.

Schopnost absorbovat vlhkost

Nejlepší schopnost absorbovat vlhkost je pozorována v hrudkových směsích. Oni to nejen absorbovat, ale tvoří pevnou hrudku, která se nerozpadá a neznečišťuje čistého agenta. Vedoucím v této oblasti je silikagel, který zůstává dlouho dlouho suchý. Dřevo a kukuřičná kompozice nejsou horší než oni, ale rozpadají se a vyžadují častou výměnu.

Absorpce a zadržování zápachu

V boji proti nepříjemnému zápachu vrhu koček jsou majitelé ochotni jít do velké míry, včetně toho, aby nedošlo k úbytku drahých směsí, které se vyznačují schopností neutralizovat pachy. Směsi vyrobené z chemických sloučenin opět vedou v tomto parametru. Přírodní druhy, díky svým přirozeným vlastnostem, odstraňují nepříjemný zápach horší a směs jako kukuřice má sama o sobě nepříjemný zápach.

Schopnost vypláchnout toaletu

Pro mnoho majitelů je rozhodující schopnost proplachovat použitou výplň do toalety. Nemusíte se obtěžovat s balíčkem odpadků, pokud kupujete dřevo, kukuřice. Výrobci varují, že použitá směs by měla být zaslána na toaletu v malých částech, aby nedošlo k zablokování. Minerál na toto číslo se nevztahuje. Neměly by být promyty do kanalizace.

Přítomnost aromatických látek

Taková technika jako aromatizace směsi pro toaletní kočku používá mnoho výrobců. To je jeden z způsobů, jak bojovat proti nepříjemným zápachům, ale často vede k opakovanému výsledku. V příjemně vonícím trávě mnoho zvířat prostě odmítá chodit. Pokud i balení vás přitahuje nápisem "s vůní levandule" nebo jinou oblíbenou rostlinou, nesdělej si takovou směs koupit. Vaše kočka nemusí ocenit ušlechtilou vůni.

Hypoalergenita

Bezpečnost zdraví zvířete bude zajištěna těmi směsami, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako jsou dřevěné hobliny, kukuřice, hlína. Produkt silikagelu v tomto plánu ztrácí, i když je umístěn naprosto neškodný. Alergie mohou být dokonce způsobeny těmito přírodními materiály, které vznikají při použití oblaku prachu, protože kočka bude muset vdechnout.

Ekonomické

Nejekonomičtější je považována za směs pro podnosy minerálních složek. Následuje strom. K drahým patří fondy ze silikagelu, kukuřice. Při nákupu musíte zvážit nejen náklady na balení, ale i frekvenci, s jakou je třeba vyprázdnit zásobník. Takže, milý silikagel směsi jsou levnější než ostatní, protože vyžadují výměnu pouze 1-2 krát za měsíc, a dřeva, například, by měl být změněn každé tři dny, pokud vaše kočka odmítá jít mít trochu mokrý, ale přesto vhodné plnivo.

Hodnocení výplní pro kočičí toaletu

Jeden z prvních v řadě populárních produktů této kategorie je plnivo pro podestýlku koček Fresh Step Extreme Clay. Kupující tvrdí, že u koček nezpůsobuje odmítnutí:

 • jméno: Fresh Step Extreme Clay;
 • cena: 1498-1768 rublů;
 • charakteristika: 15,8 kg, hlína, absorbční, antibakteriální, chrání před pachy;
 • Výhody: je umyt v toaletní misce, je vhodný k čištění;
 • proti: Nenalezeno.

Na druhém místě jsou prostředky N1 Crystals. Jedná se o náplň silikagelu, jejíž balení je dostatečné po dlouhou dobu:

 • název: krystaly N1;
 • cena: 1845-1925 rublů;
 • charakteristika: objem 30 l, absorpční, silikagel, chrání před zápachem, hypoalergenní,
 • pluses: dobře udržuje vlhkost, nelepí se na tlapky;
 • nevýhody: velmi prašné.

Třetí místo zaujímá Catsan Hygiene Plus. Je vybrán, když se v domě objeví malé kotě:

 • jméno: Catsan Hygiene Plus;
 • cena: 392-836 rublů;
 • charakteristika: objem 10 l, absorpční, sestává z křídy, křemenného písku, má antibakteriální vlastnosti, chrání před pachy;
 • pluses: vhodné pro malé kotě, mikropóry ideálně absorbují zápach a vlhkost;
 • proti: Nenalezeno.

Na čtvrtém místě v poptávce mají kupci kočičí náplň do toalety Cat Step. Koupí se v malých množstvích, protože nevyžaduje častou výměnu:

 • jméno: Cat Step;
 • cena: 240-304 rublů;
 • Charakteristika: 3,8 l, silikagel, absorbující, chrání před zápachem, hypoalergenní, pro kočky s dlouhými vlasy;
 • pluses: perfektně absorbuje velké množství vlhkosti a zápachu;
 • proti: Nenalezeno.

Majitel koček - Pi-Pi-Bent Classic - preferuje koupi pro své domácí mazlíčky. Toto plnivo je vyrobeno z přírodního materiálu:

 • název: Pi-Pi-Bent Classic;
 • cena: 399-589 rublů;
 • Charakteristický: 10 kg, jílový jíl, chrání před zápachem moči kočky;
 • pluses: zabraňuje šíření bakterií;
 • proti: Nenalezeno.

Kde koupit náplň pro kočky

Nejjednodušší způsob, jak si koupit náplň pro toaletní kočku v jednom z mnoha internetových obchodů. Poskytují zboží v širokém sortimentu za dostupné ceny s podrobnými specifikacemi, fotografiemi, které vám usnadní výběr. Doručení je bezplatné. V seznamu prvních najdete obchody: Unizo, Zoo1, ZOOShef, Magizoo. Můžete osobně navštívit řetězec obchodů "Four Paws", "Beethoven", Zoo City a další.

Video

Recenze

Alexandra, 29 let

Mám tři domácí zvířata. Jsou to již dospělé zvířata, a proto neustále používám plničku pro kočky. Líbilo se mi někdy čisté. Je vyroben z bentonitové hlíny, dokonale ničí vůně moči. Bezpečné pro zdraví koček. Balíčky trvají měsíc. Toto plnivo absorbuje tekutinu velmi hojně, často není nutné měnit.

Pro můj Barsik si vybírám vysoce kvalitní, šetrný k životnímu prostředí produkt, předtím jsem použil japonské plniče, nyní jsem se usadil na domácím dřevu. Je to levné ve srovnání se zbytkem. Malé zrnité částice jako kočka. Neměňte více než jednou týdně. Kočka má vždy čisté nohy.