Papírové ubrousky v každodenním životě

Moderní život je uspořádán tak, aby člověk nemusel přemýšlet o malých věcech. Taková společná věc jako papírové ubrousky je nedílnou součástí každodenního života mnoha lidí.

Papírové ubrousky se používají v domácí kuchyni, ve veřejných jídelnách a restauracích, v kancelářích a kavárnách. Papírové ubrousky - integrované příslušenství, které je vždy v balení s jídlem dodaným do domu. Tato jednoduchá věc je používána jako hygienická část, slouží jako nádherná dekorace, s níž se stůl podává. A také papírové ubrousky mohou být nazývány jako nenahraditelný atribut čistoty a přesnosti.

Papírové ubrousky všude a vždy, ale jsou neviditelné? Koneckonců, stojí za to odstranit tento detail z obvyklého způsobu života a bude to samozřejmě něco, co chybí.

Z čeho a jak se dělají papírové ubrousky

Není žádným tajemstvím, že surovinou pro výrobu papírových ubrousků je dřevo. Přesněji řečeno, dřevní vlákna se používají k vytvoření hygienického předmětu. Záznamy speciálních plemen jsou vybírány, dobře vyčištěny, párovány a drceny. Výsledná hmota se přivede k homogenní konzistenci a bělí. Poté hmota spadne pod lis a je vysušena. Díky popsanému procesu se získá celulóza. Aby se ubrousky staly tenké a lehké, výsledný produkt je tvořen pěnou. K tomu se používají speciální míchačky, které doslova bičují celulózu do pěny. Dále je odstraněna veškerá přebytečná vlhkost a pěna a zbývající hmota je rozebrána na vlákna, ze kterých je tkanina tkanina jako tkanina. Výsledný předlisek je veden horkým lisem a oškrábán z stěn válce. Tak se ukazuje jako měkká jemná hmota, která je obdařena dobrou hygroskopickou a absorpční schopností. Dále hotový materiál prochází speciální úpravou, při níž se vytvářejí různé hygienické výrobky (ubrousky).

Moderní výroba papírových ubrousků umožňuje vytvářet produkty různých barev a tvarů. Často se na povrch ubrousků aplikuje hezká kresba. Při nátěru tohoto hygienického předmětu se používají ekologicky šetrné nátěrové hmoty. Používají se na materiál pomocí speciálního zařízení. Vzor je vyražen na ubrousky velmi vysokou rychlostí. To je nezbytné, aby se barva nerozšířila. Poté, co je ubrousek namalován a zdoben speciálním automatickým strojním řezáním a složením hotových výrobků.

Jaké jsou typy ubrousků?

Dotčený výrobek může být zastoupen v různých formách a barevných variantách. Papírové ubrousky mohou mít různou hustotu a sestávají z různých materiálů.

Následující typy ubrousků jsou rozlišeny ve formě:

Počet vrstev ubrousků může být:

Rozměrové možnosti pro papírové ubrousky mohou být následující:

Také výrobky hygieny papíru mohou být monofonní nebo barevně. Mohou být namalovány jasně, mohou být sněhově bílé. Povrch ubrousků má často reliéfní strukturu. Zřídka najdete hladké papírové ubrousky.

Je třeba poznamenat, že dotyčný produkt má rozdělení podle třídy (ekonomika, prémie, luxus).

Moderní výrobci vyrábějí ubrousky z papíru různé kvality a zcela odlišného vzhledu. Každý kupující si vybere svou pohodlnou podobu a kvalitní vlastnosti, které splňují jeho potřeby.

Přední výrobci papírových ubrousků

Mnoho různých společností se podílí na výrobě dotyčného výrobku. Zvláště však chci upozornit na následující značky:

Výrobky vyráběné pod těmito značkami již dlouho získaly vedoucí postavení na spotřebitelském trhu.

Papírové ubrousky těchto značek jsou dobré kvality a často mají poměrně nízkou cenu.

Co jsou dobré ubrousky?

Jak již bylo uvedeno výše, je obtížné si představit moderní život bez papírových ubrousků. Zároveň je třeba zdůraznit hlavní výhody těchto nekomplikovaných, ale nezbytných produktů:

 • Papírové ubrousky mají neuvěřitelnou měkkost a lehkost. Jsou příjemné vzít si do rukou. Dokonce dokážou zvládnout své úkoly (absorbování vlhkosti a čištění povrchu).
 • Obvykle jsou papírové ubrousky vyrobeny z materiálů šetrných k životnímu prostředí. Použití těchto produktů může být bez strachu. Nepoškozují lidské zdraví a nemají žádný vliv na životní prostředí během likvidace.
 • Ubrousky jsou pohodlné při nošení. Tento výrobek je malý a kompaktní. Ubrousek může být vždy užitečný, zatímco může zůstat neviditelný v celkové hmotnosti důležitých věcí v tašce nebo kapse.
 • U papírových ubrousků můžete vytvořit zvláštní atmosféru pro každou hostinu. Kvůli hygienickým úkolům mají ubrousky funkci zdobení materiálu. S pomocí ubrousků můžete zdůraznit romantickou orientaci večeře nebo dětského formátu strany.

Lze říci, že ubrousek je malá nepostradatelná věc, kterou budete potřebovat v různých životních situacích.

Papírové ubrousky

Papírová ubrousek je stálým společníkem jakéhokoli jídla, ať už se jedná o luxusní banket v restauraci, večeři doma nebo občerstvení na útěku. Tyto malé čtverečky papíru umožňují udržet čistotu při jídle. Papírové ubrousky mají mnoho výhod:

 • nízká cena;
 • použitelnost;
 • jednoduchost recyklace;
 • dostupnost akvizice.

Jak vyrobit papírové ubrousky

Pro výrobu papírových hygienických výrobků - ubrousků, ručníků, toaletního papíru - potřebujete kvalitní suroviny a moderní vybavení. Samotný výrobní proces probíhá v několika fázích:

 • Předem připravená surovina - buničina a papírová kaše jsou umístěna do velkých zásobníků se speciálním složením a důkladně promíchána;
 • Výsledná hmota se na horké bubny aplikuje tenkou vrstvou, od níž se z ní odpaří nadměrná vlhkost;
 • tenký suchý tenký papír je z kotoučů odstraněn pomocí nožů určených pro tuto operaci a válcován do obrovské role - role;
 • role je upevněna na stroji, kde je list papíru narezán na ubrousky určité velikosti, které jsou pak složeny určitým způsobem;
 • hotové sáčky s určitým počtem kusů jsou baleny v polypropylenových, polyethylenových nebo kartonových obalech a pak nalepeny a označeny.

Papírové ubrousky se liší v složení surovin. Může jít o 100% celulózový nebo rafinovaný odpadní papír. Ubrousky z recyklovaných materiálů jsou levnější. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny hygienické papírové výrobky, je uveden na obalu. Výrobce musí prodávajícímu poskytnout všechny potřebné certifikáty, jejichž přítomnost je povinná.

Druhy ubrousků

Trh je bohatý na všechny druhy ubrousků. Každý obchod nabízí papírové ubrousky různých velikostí a vzorů. Cena nejlevnějších a nejdražších drah se někdy mění desítkami časů. Každý výrobce nutně nabízí celou řadu svých výrobků, které se liší kvalitou a účelem.

Ubrousky mohou být barvy přírodních surovin, bělené, malované nebo vzorované. Plátno je dokonale hladké nebo texturované. Razítko zvyšuje absorpční vlastnosti papíru.

Ubrousky se také liší měkkostí, hustotou, tloušťkou a pevností. Pro účely papírových ubrousků jsou klasifikovány takto:

Kosmetické ubrousky mají obvykle hladký povrch, velmi měkké, dobře absorbují tekutinu a tuky. Používají se v kosmetických salonech a doma k odstranění make-upu a provádění různých procedur. Nejčastěji se vyrábějí bíle, aby se zabránilo alergickým reakcím na barviva.

Servírovací (tabulkové) ubrousky jsou jednovrstvé a vícevrstvé. Jednovrstvé ubrousky jsou levnější. Obvykle se používají ve stravovacích zařízeních, dětských zařízeních, v každodenním životě pro každodenní použití. Jednoduché tenké jednorázové ubrousky absorbují tekutinu a tuky téměř okamžitě. Nicméně, rychle se jim nasávají a plouží do rukou.

Více prezentovatelný vzhled mají dvouvrstvé a třívrstvé ubrousky. Taková ubrousek může absorbovat více tekutiny než jednu vrstvu. Vícevrstvé ubrousky jsou silnější. Podáváním stolu je možné je skládat různými způsoby, což jim dává tvar kuželu, ventilátoru, květiny, labuť. Velké třívrstvé obrněné ubrousky jsou obvykle umístěny vedle hostovací desky a jednoduché jednovrstvé ubrousky jsou umístěny na stůl ve speciálních stáncích, naložené do speciálních kontejnerů, kde je návštěvníci individuálně podle potřeby.

U restaurací s bufetovou nabídkou nabízejí výrobci vhodný formát: papírové ubrousky v kartonových obalech se štěrbinou. Takové nádoby jsou umístěny v blízkosti dávkovacích stolů a každý host přijímá potřebný počet ubrousků. Jedná se o jednovrstvé ubrousky, ale s hustší strukturou než ty, které se prodávají v velkoobchodních baleních z polyethylenu.

Dekorativní ubrousky

Účelem hygienické vložky je odstranění nečistot z pokožky rukou a obličeje. Pro ni je především zapotřebí faktura a ekologické složení surovin. Dekorativní ubrousek má další stejně důležitý účel - ozdobit stůl pokrytý jídlem.

Obrovský výběr krásných ubrousků nabízí ruští i zahraniční výrobci. Na prodej najdete papírové výrobky:

 • s plným barevným tiskem;
 • barvy, odstíny;
 • otevřená práce;
 • s objemem a vyražením zlatem;
 • původní formulář;
 • s vlastnostmi a vzhledu tkaniny.

Pro každou oslavu můžete nalézt ubrousky s tematickým nákresem: svatba, nový rok a Vánoce, narozeniny dětí, výročí, Valentýn, Velikonoce. Podobné produkty jsou nabízeny v jakémkoli cenovém segmentu, takže jsou k dispozici všem.

Ubrousky originálního designu se mohou stát součástí obrazu restaurace nebo kavárny. U síťových zařízení a drahých restaurací nabízíme na zakázku výrobu ubrousků s reliéfním nebo tištěným logem.

V restauračních obchodech neexistují drobnosti, proto výrobci nabízejí nejrůznější ubrousky, které jsou schopné vyřešit všechny problémy a jsou vhodné pro klienty nejrůznějších stavů. Výroba ubrousků je poměrně jednoduchý proces, takže to zvládne mnoho ruských podniků. Shop Food City na dálnici Kaluga nabízí velké množství cenově výhodných výrobků pro každodenní použití, stejně jako velký výběr dekorativních designových ubrousků od světově proslulých firem.

Papírové ubrousky: základní znalosti

Jak to funguje?

Při výrobě papírových ubrousků používejte celulózová vlákna. Zruby jsou vyčištěny, párovány, rozdrceny, vyhřívány a bělovány chemikáliemi. Pak se vlákna lisují a suší. Chcete-li ubrousky tenké, z buničiny se směšovačem udělejte pěnu. Po uvolnění pěny z nadměrné vlhkosti jsou vlákna tkaná do druhého pásu, stlačena na hořící válec a poté oškrabána. Materiál se velmi měkký a dobře absorbuje vlhkost.

Výrobky celulózy mohou být nejen bílé, ale také barevné a vzorované. Výkres je na nich vytištěn pomocí speciální razítko z polymeru. Aby se inkoust nerozšířil, rychlost tisku by měla být velmi vysoká. U ubrousků se používají pouze potravinářské barvy šetrné k životnímu prostředí. Po natírání kulička střílí a přehne.

Při čištění jsou namočené celulózové materiály dobře absorbují vlhkost a na povrchy nevykazují žádné šmouhy. Jsou šetrné k životnímu prostředí, takže nemohou způsobit alergie, mají antibakteriální vlastnosti - zabraňují reprodukci škodlivých bakterií a mikroorganizmů a šíření pachů.

Co to je

Ekologické ubrousky mohou být:

 • hygienické;
 • kosmetické;
 • pro obslužné tabulky;
 • pro čištění nábytku, brýlí a zrcadel;
 • pro mokré čistící podlahy;
 • péče o plochy v interiérech automobilů.

Směr použití

Žádná jídelna nebo restaurace se nedají bez utěrek na stůl. Jsou nepostradatelné i při servírování slavnostního stolu doma. Tyto výrobky z papíru umožňují vytvořit originální porce a zpříjemnit atmosféru hostům. Stolní ubrousky mohou být dvouvrstvé a třívrstvé, bílé a barevné, v různých velikostech.

Ubrousky jako reklamní médium

Obvyklé typy reklamních médií dnes postupně ztrácejí účinnost. Z tohoto důvodu začala výroba celulózových ubrousků s logy a dalšími obrázky nebo texty reklamní povahy. Toto diverzifikovalo reklamu, zpřísnilo ji a zpřístupnilo spotřebitelům.

V kavárnách, restauracích, supermarketech, obchodních centrech jsou návštěvníkům nabízeny papírové ubrousky s vlastním logem. To přitahuje pozornost, potenciální kupci vnímají tuto reklamu po dlouhou dobu, protože ubrousky žijí mnohem déle než tradiční brožury nebo brožury, jsou viditelnější, jasnější, krásnější a informativnější. Samozřejmě, že to nejsou hygienické ubrousky, ale výrobky používané na stolech jako ubrusy, například pod horkou miskou. Přestože nikdo nepopírá účinnost reklamy na hygienické vložky.

Výhody používání celulózových výrobků pro reklamu:

 • obraz přitahuje pozornost při každém použití výrobku;
 • měkké materiály z celulózy jsou potřebovány každý den, přicházejí do styku s potenciálním kupujícím;
 • pokud se zdá, že informace jsou užitečné, si člověk může z tabulky vyzdvihnout papírovou ubrousek namísto reklamního prospektu nebo brožury;
 • náklady na reklamu na materiály z celulózy jsou desetkrát nižší než náklady na brožury nebo vizitky na vysoce kvalitním papíru;
 • Nepotřebují pracovníky k distribuci - návštěvníci dostávají při nákupu reklamní médium, například večeře v restauraci;
 • že podniky, které se zabývají stravováním, souhlasí s převzetím ubrousků s reklamními informacemi k prodeji, mohou ušetřit na nákladech, proto se nikdy neodmítnou účastnit takových reklamních kampaní;
 • Tento typ reklamy umožňuje segmentovat potenciální zákazníky a za nízké náklady dosáhnout vysokých výsledků.

Měkké materiály z celulózy doprovázejí moderní lidi všude: doma, v práci, v kavárně a restauraci, v supermarketu, fitness centru, kosmetickém salónu, zdravotnických zařízeních. Pokud jsou papírové ubrousky vyrobeny správně, je docela možné nahradit vizitky! Spotřebitelé si pamatují informace, které na ně byly zveřejněny, na podvědomé úrovni. Konvenční a obvyklé pro všechny hygienické celulózové materiály jsou přeměněny na vynikající nástroj neagresivní, jemné reklamy.

Wet Wipes

Život je každodenní a poměrně složitá práce, která v podstatě spadá do křehkých ženských ramen. Naštěstí se dnes vyrábí spousta "asistentů", což výrazně usnadňuje domácí práce. A mokré ubrousky jim lze připsat.

Co dělají vlhké ubrousky?

Ve druhé polovině minulého století, kdy se poprvé objevily vlhké ubrousky, byl pro jejich výrobu použit papír. Je pravda, že bylo obtížné pojmenovat trvalý materiál a velmi rychle vysušil. V důsledku toho začali výrobci používat syntetická vlákna, která kromě pevnosti mají vynikající absorpční vlastnosti. Moderní vlhké ubrousky jsou vyrobeny z materiálů, jako je splétané nebo spřádané nitě. První možnost, při níž se kromě umělých vláken používají přírodní vlákna, je vhodná pro výrobu zdravotních ubrousků.

Spunbond - materiál pro mokré čištění nebo antibakteriální ubrousky pro domácí potřeby.

Složení vlhkých ubrousků obsahuje také speciální látky:

 • Povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky), zlepšující čistící vlastnosti;
 • odoranty pro příjemný zápach;
 • konzervační látky, chránící ubrousky před vývojem hub a bakterií.

Kromě toho mohou být do směsi antibakteriálních vlhkých ubrousků přidány antiseptické látky (například ethylalkohol). Aby se zabránilo impregnaci, jsou ubrousky uloženy buď v plastové nádobě nebo v měkkém polypropylenovém sáčku.

Jak používat vlhké ubrousky v domácnosti?

Možná si myslíte, že rozsah vlhkých ubrousků je omezen. Ale ve skutečnosti - to je univerzální nástroj, který pomůže obnovit pořádek ve vašem domě.

Za prvé, vlhké ubrousky jsou vhodné k čištění domu. Mohou nahradit nečisté hadry nebo ručníky, které se používají k otření prachu. Speciální impregnace nejen odstraňuje vrstvu prachu, ale také zabraňuje usazování na povrchu nábytku nebo domácích spotřebičů. Důležitou ubrouskou je pohodlné utírání lustrů a lamp, stejně jako nádobí ze skla nebo krystalu před večeří.

S pomocí takových ubrousků péče o tak problematické nábytek jako kůže nebude těžké. Je pravda, že stojí za zvážení, že potřebujete koupit výrobek navržený speciálně pro kůži nebo koženku. Prach a otisky prstů po stírání zmizí bez stopy. Nezapomeňte počkat, až se vlhkost zcela vysuší.

Skutečná spása může být považována za vlhké ubrousky pro kuchyň, zejména pokud ve vašem životě je mnoho momentů v režimu časových potíží. S jejich pomocí je snadné vyčistit kuchyni v rekordním čase. Mokré ubrousky snadno přinesou desku správnou formu nebo rychle utřete pracovní desku. Ubrousky snadno umývají chladničku, zatímco naplňují zařízení příjemným zápachem. Totéž lze říci o čistotě mikrovlnné trouby.

Mokré ubrousky umožňují rychlé přivádění a toalety. Otírají zrcátko, umyvadlo a potrubí, zatímco na povrchu nejsou žádné nepríjemné skvrny. Mimochodem, otírání vlhkými ubrousky snadno přinese jasný lesk do mixéru s chromovaným povlakem.

Tudíž vlhké ubrousky nenahrazují plnohodnotné všeobecné čištění, ale budou se vyrovnávat se stanovením pořadí mezi dobami sklizně. Kromě toho jsou v takových případech vhodné používat, když je nutné okamžitě odstranit rozlitou kapalinu.

Pokud mluvíme o tom, zda je možné monitor otřít vlhkými ubrousky, nedoporučuje se to jako obyčejná domácnost. Pro elektroniku a optiku (čočky fotografických a videokamer) je nutné používat speciální vlhké ubrousky s velmi měkkou strukturou, která nedrží křehké povrchy.

Neobvyklé řemesla z ubrousků - krok za krokem mistrovskou třídou s vlastními rukama

Ne všichni jehličky vědí, že můžete vyzdobit interiér nebo připravit levný dárek pro své příbuzné nebo blízké přátele pomocí běžných papírových ubrousků. Dekorace pro slavnostní stůl, vánoční hračky, sněhové vločky na vánočním stromku, zvířata origami, vánoční decoupage a další dekorace jsou jen malou částí toho, co může být vyrobeno z tohoto jednoduchého materiálu. Podrobné a krok za krokem mistrovské třídy, stejně jako vizuální fotografie uvedené v tomto článku vám pomohou rychle a správně vyrábět ruční plenky z vlastních rukou. Účastněte se tohoto vzrušujícího procesu i vašim dětem, protože obecné povolání vyšívání nejen spojuje rodinu, ale také přispívá k rozvoji tvůrčích schopností vašich dětí.

Iridescentní monogram

Po dokončení opravy v dětské místnosti můžete na závěr umístit monogram dítěte zdobený vzory duhových z papírových ubrousků. K tomu potřebujeme následující materiály:

 • Jednoduchá tužka;
 • Ubrousky ze sedmi barev duhy;
 • Silná lepenka;
 • Kord pro očka;
 • Lepidlo - okamžik nebo PVA;
 • Pravítko a nůžky;
 • Další dekorace pro výzdobu - listy, berušky, květiny, motýly.

Návod

 1. První věcí je náčrt monogramu z propletených počátečních písmen příjmení a jména.
 2. Dále je obraz přenášen ve zvětšeném měřítku pomocí příjmu buňky na listu A4. Tuto část této práce můžete udělat v počítači.
 3. Po pečlivém řezání písmen se získá monogramový vzor, ​​který je na kartonu načrtnut a vyříznut.
 4. Na přední straně jsou značky nahoře dolů rozděleny do sedmi stejných intervalů. Pásky jsou lepší pro značení na svahu, i když je povoleno přímé, obloukové nebo klikaté uspořádání.
 5. Vícebarevné ubrousky by měly být rozřezány na čtverečky, jejichž velikost je nezávisle zvolena na základě jejich požadované velikosti, která z nich vyplývá při válcování koulí.
 6. Nejdříve se vyrábějí červené kuličky, které jsou přilepeny k hornímu proužku, pak k dalšímu proužku - oranžové a tak na konec, podle pořadí barev v duhu. To znamená, že další bude žlutá, pak zelená, modrá, modrá a fialová.
 7. Po vysušení monogramu pod zásobníkem knih zůstává nalepit smyčku ze špatné strany, přidat dekoru a zavěsit dekoraci na zeď.

Elegantní monogram v barvách duhy

Legrační postavy z koulí barevných ubrousků

Krásné květiny

Z papírových ubrousků není obtížné dělat slavnostní výzdobu pro stůl nebo dárkovou krabičku ve formě květin. Pro práci potřebujeme následující materiály:

 • Nůžky;
 • Lepicí tužka nebo PVA lepidlo;
 • Silná nit;
 • Trubička, která hraje roli stonku, je-li plánováno udělení kytice.

Krok za krokem hlavní třída

 1. Z ubrousku je harmonika tvořena šířkou každého záhybu rovnajícím se jednomu centimetru. Aby byl výrobek čistý, doporučujeme provádět značení na obou stranách.
 2. Bez rozložení harmoniky byste ji měli položit na stůl a sklopit ji na polovinu, abyste našli střed. Tato čára váže skládanou ubrousek silnou nití.
 3. Volné konce harmoniky jsou zaoblené nožnicemi.
 4. Zůstane, aby se květina navlhčila a lepila dohromady záhyby, aby se vytvořil velkolepý rebrovaný kruh.

Krásná květina z papírových ubrousků, vyrobená vlastními rukama

Přijměte originální dárek zdobený vlastními rukama, dvakrát příjemnějším

Takovou ozdobu můžete udělat jen za půl hodiny

Remeslá z ubrousků budou vynikající výzdobou vašeho domu a hlavním atributem oslav

Spectacular Rose

Řemesla z ubrousků ve formě růží jsou velmi krásné a neobvyklé. Chcete-li je vytvořit sami, budete potřebovat:

 • Jednovrstvé ubrousky;
 • Nůžky;
 • Dekorativní páska nebo nit;
 • Měkký drát;

Průvodce výrobou

 1. Jedna taška by měla být rozřezána na čtyři stejné části. Jeden z nich se skládá v polovině a zkroutí na krátké straně v těsném válci. Na jedné straně je tažen spolu nití. To je základ květu květu.
 2. Zbývající čtverce jsou diagonálně řezány. Rovný úhel výsledného trojúhelníku je ohnutý a zbývající konce jsou dostatečně volné, aby zabalily jádro a zajistily výsledný okraj okvětního plátna. Jejich počet může být různý a určen v průběhu práce.
 3. Chcete-li vytvořit kytici, stonky jsou vyrobeny. Může to být tlustý měděný drát zabalený v pásu ubrousku správné barvy. V procesu balení můžete připojit list papíru.

Krásná a jemná kytice růžových šálků bude nádhernou výzdobou pro slavnostní stůl

Rose je symbolem lásky a dokonalosti. Jedná se o vynikající dekor, který se může stát originální dekorací pro váš interiér

Květinová uspořádání

Zajímavou květinovou kompozici lze vyrobit z několika vícevrstvých ubrousků. Seznam požadovaných materiálů:

 • Nůžky;
 • Sešívačka;
 • Základ, který lze použít jako pěnovou kouli nebo zmačkané noviny ve formě míče, zabalené pro fixaci tvaru závitu.
 • Lepidlo PVA.

Udělejte to sami

 1. Kroužek o průměru přibližně 14 cm se vyřízne z vložky. Tato velikost se může lišit v závislosti na velikosti vložky a velikosti vyráběných květin. Chcete-li květ vyjádřit, okraje kruhu jsou načrtnuty jasným plstěným perem, které kontrastuje s obecnou barvou pozadí.
 2. Přesně ve středu je kruh vystřižen spolu se sešívačem se dvěma příchytkami v příčném směru.
 3. Nyní se horní vrstva odděluje a stoupá a tvoří krásný zigzag. Stejným způsobem jsou následně rozloženy všechny následující vrstvy.
 4. Po vyrobení asi 16 květin je můžete upevnit lepidlem na základnu a položit na celý povrch míče, blízko sebe.
 5. Dále mezi květiny můžete uspořádat papír listy zelené barvy, to dá kompozici větší úžasný výhled.
 6. Zbývá položit lepenou kouli do krásného květináče nebo vázy, což z ní činí plnohodnotný dekorativní prvek interiéru.

Pokyny krok za krokem pro výrobu květin z barevného papírového ubrousku

Originální design květiny z barevného papíru

Krásná červená aster, vyrobená ručně z papírové ubrousky, vám vždy připomene léto

Rafinovaná jarní váza

Řemesla z ubrousků nejsou omezena pouze na květiny. Z tohoto nádherného materiálu můžete s nimi vyrobit nebo zdobit téměř vše, co se vám líbí, jako je dekorativní váza na květiny. Chcete-li vyrobit neobvyklou vázu, musíte si skladovat následující materiál:

 • Ubrousky s elegantním květinovým nebo zvířecím ornamentem;
 • Banka - cín pod kávou nebo džusem;
 • Akrylová barva a tmel;
 • Lepidlo PVA;
 • Stack;
 • Kartáče.

Podrobné pokyny

 1. Plechovka je pokryta barvou na obou stranách, po které je sušena v dobře větraném prostoru.
 2. Z vložky je pečlivě oddělena horní tenká vrstva, kde je vzorek umístěn. Části obrazu potřebné pro kompozici jsou prsty odříznuty. Nedoporučujeme je stříhat nůžkami, takže v tomto případě je dosaženo příliš hladkého okraje.
 3. Další jednostanová vrstva je z vnější strany vkládána na připravenou nádobu a odtrháváte malé části podle principu papír-mache.
 4. Akrylový tmel s nerovným zdvihem se nanáší přes horní řez plechovky a maskuje.
 5. Dále, na jedné straně budoucí vázy, shora dolů, pomocí stohu, trup a větve jsou tvořeny.
 6. Zředěná adhezivní složka z jedné a poloviny části PVA lepidla a jedné části vody. Fragmenty s listy, ptáky, motýly, lesní zvířata jsou umístěny na povrchu plechovky podle koncepčního složení a jsou rozmazané nahoře jemným štětcem a roztokem lepidla. Při lepení je důležité pohybovat pohyby od středu fragmentu k okrajům, pečlivě, ale jemně je vyhlazovat a snažit se neroztrhat.
 7. Lepení celého povrchu vázy, krk je malován v tónu hlavního pozadí. Chcete-li malovat větve a kmen má hnědou barvu, která vyplňuje všechny nesrovnalosti.
 8. Po vysušení kufru vystupuje zlatá barva s houbičkou ozdobné ozdoby. K tomu je houba lehce přitisknutá na požadovanou část improvizovaného barelu bez odsazení. Jednoduchý účinek zlaté desky může být proveden po celém povrchu vázy.

Váza s vlastními rukama je krásným a cenově dostupným doplňkem, který vám umožní přeměnit váš interiér

Neobvyklá váza s trojrozměrným ornamentem

Pokud naléhavě potřebujete vysokou váhu pro své oblíbené květiny a obchod nemá pro interiér vhodných produktů, můžete je snadno vyrobit z improvizovaných materiálů a utrácet malou částku. Materiály pro výrobu vázy:

 • Lepidlo PVA;
 • Otvírák na konzervy;
 • Nůžky;
 • Papírové ručníky se v tónu shodují s barvou tapety;
 • Tři nebo čtyři plechovky pod hráškem;
 • Ubrousky kontrastující s hlavním barevným podkladem;
 • Jednoduchá tužka.

Krok za krokem hlavní třída

 1. Nejprve jsou připraveny prázdné sklenice. Jeden zůstane se spodní částí a zbytek je vyříznut.
 2. Dále jsou připravené sklenice vkládány do druhého a tvoří nezbytnou výšku budoucí vázy.
 3. S pomocí lepidla PVA je konstrukce vložena do papírových ručníků. Bude to trvat nejméně tři vrstvy.
 4. Po úplném vyschnutí jednoduchou tužkou se použije vzor. Je vhodnější, aby se z velkých geometrických postav, které tvoří zajímavou abstraktní kompozici. Také to může být srdce, květiny, motýly podle vlastních kreativních nápadů.
 5. Ze čtverců vyříznutých z ubrousků se vytvářejí koule, které vyplněním vyplňují zobrazené obrázky.

Elegantní a praktická váza z plechovek

Remeslá z ubrousků pro výzdobu interiéru (foto)

Řemesla z ubrousků mohou také sloužit jako vynikající dekor pro každou oslavu. Ozdobte stěnu obyčejnými papírovými ubrousky a vytvořte zábavnou atmosféru, nebude to pro začátečníky těžké ani v této věci. K tomu potřebujeme:

Vyrábíme dekor z ubrousků

 1. Ve správné barvě schováváme ubrousky. Je lepší kombinovat několik barev, takže slavnostní výzdoba bude elegantnější.
 2. Sklopte ubrousek úplně a od této pozice začneme jej přehýbat do harmoniky. Sklopte ji tak, aby se každý nový ohyb shodoval s předchozím, šířka ohnutého ohybu (proužků) by měla být přibližně 2-3 cm.
 3. Po skládání celé ubrousky musí být na obou stranách důkladně vyžehleno, takže každá přestávka je jasně vyjádřena.
 4. V označeném středu opatrně stlačte ubrousek na polovinu. Celkově potřebujeme tři takové akordeony, takže uděláme ještě dvě.
 5. Dále vyndejte nůžky a zaokrouhlete okraj skládané ubrousky. Snažíme se o to, aby se okraje harmoniky nehýbaly a řez byl rovnoměrný. Řezané ubrousky mohou být v různých variantách, takže hotové výrobky se navzájem liší.
 6. Při uchopení okrajů ubrousku snižujeme horní a spodní část dohromady, tvoříme půlkruh, fixujeme se sešívačem nebo lepidlem PVA. Stejně jako s každým akordeonem.
 7. Zůstává přilepit všechny naše prázdné prostory. V důsledku toho bychom měli mít plisovaný kruh připomínající květinu.
 8. Hotové výrobky jsou zavěšené na závitu nebo jsou nalepeny na stěnu pomocí oboustranné pásky.

Etapy výroby květiny z papírové ubrousky

Dekorace stěn s dekorativním ubrouskem má velkou popularitu u mistrů decoupage

Světlá a stylová dekorace kuchyně, která každému udělá dobrou a veselou náladu

Květy z papírových ubrousků vypadají velmi krásně na dřevěných nohách. Materiál pro ně může sloužit jako barevné tužky, párátka nebo špíz

Pomocí barevných ubrousků můžete uspořádat vynikající fotozon

Výroba papírových ubrousků

Článek o výrobě tkaninových ubrousků, vybavení a výrobní technologie s videem jako tak. Stručně a podrobně o nejdůležitějších věcech v tomto oboru.

Dnešní papírové ubrousky se staly jedním z hlavních spotřebních zboží a slouží nejen kosmetologii, ale také široce uplatní ve vzdělávacích institucích, stravovacích zařízeních a každodenním životě. V každé tabulce, ať už je to doma nebo v restauraci, nemůžete bez běžných ubrousků. Na dotek je to jemný, bezvýznamný a tenký papír, který nejen pomůže zdobit jídlo, ale také pomůže nasáknout rozlitou tekutinu z stolu nebo očistit obličej a ruce.

Zařízení pro výrobu ubrousků

Ceny za nejjednodušší obráběcí stroje (jako ve videu níže) pro výrobu začínají na 5000 dolarů. V Rusku, podporované (často téměř nové), můžete mít podobný stroj od 200 000 rublů.

To obvykle vyžaduje samostatný balící stůl.

Obvykle se suroviny - papírový základ - malé podniky nevyrábějí, ale nakupují se z velkých celulózových a papírenských mlýnů. Cena základny začíná od cca 800-1000 USD a závisí na kvalitě papíru. Jako základ se používá tzv. Hygienický papír nebo tkaniva - speciální druh jemného krepového papíru s malou hmotností čtverečního metru (obvykle od 13 do 40 g / m2). Tento papír se také používá k výrobě vysoce kvalitních papírových ručníků a toaletního papíru.

Příklad výrobce základny v Rusku:

Technologie jako ubrousky + video

Práce používá pouze evropské kvalitní suroviny, jmenovitě celulózu. Takové suroviny mají vzhled rostlinného vlákna ze dřeva. Pro začátek jsou záznamy z pily zasílány do továrny, kde jsou vyčištěny a nasekány do malých čipů. Poté se čip smíchá s různými chemikáliemi, které jsou po zahřívání bělené. Pak přejděte k lisu a vysušte dřevěnou buničinu. Aby byly utěrky tenké, produkce využívá pulpování buničiny ve výrobním mixéru, který přeměňuje surovinu na pěnu. Průhlednost a tloušťka závisí na výsledné hmotnosti vzduchu. Vrstva celulózové pěny, která je zbavena vlhkosti, začne tkát do tenké pavučiny. Poté, co byl materiál stlačen, těsně přiléhá k horkému parnímu válci a seškrábá se speciální čepelí. Teprve poté, co je tento papír odříznut a začne se zabalit.

Výroba ubrousků s vysokou kvalitou nebude vzhledem k vysokému stupni ergonomie stroje nákladná. Z toho můžeme usoudit, že tyto produkty můžete zakoupit za nejoptimálnější a nejnižší ceny. Také mnoho výrobců na ubrouscích začalo vkládat různé obrázky nebo logo objednané firmy. Aplikování obrazu není tak obtížné pomocí typografické metody, ale má své vlastní zvláštnosti, protože papír je příliš tenký a může se jen mokrý pod vlhkostí.

Barevné možnosti pro svátky

Aby se zabránilo takovému okamžiku, výrobci aplikují barvu na ohyb s polymerem. Takové razítka mají podobu tisku na dokumenty a dělají je ze stejného materiálu. Během procesu tisku, pomocí dávkovacího bubnu a mikroskopických buněk, je razítko spuštěno do zvláštního zásobníku, který je naplněn speciálním nátěrem.

Vzhledem k vysoké rychlosti tisku a přesnému dávkování inkoustu se obraz nerozšíří na tenké a celé ubrousky. Samostatně lze poznamenat, že ve vztahu k technologickým normám je ve výrobě povoleno používání potravinových barev, které nepoškozují lidi, kteří je používají. Po kreslení na papírovém hadříku je zasunuto k suchu mezi speciálními horkými válci, které navíc zanechávají na okrajích reliéfní obraz. Nakonec je papír rozřezán na čtverečky velikosti a složen. Tyto dva procesy se provádějí automaticky ve speciálních strojích. Na výstupu takového stroje se vyrábí až 400 obrnek v jednom svazku. Pak jsou balení baleny v papíru nebo celofánu.

Video jako utěrky z A do Z:

Doma, prostě není možné opakovat všechny výrobní kroky. Ale pokud máte zájem o výrobní proces, můžete jít na exkurzi do výrobce továrny. Nebo se můžete podívat na video na internetu. Jak vidíte, není nic komplikovaného, ​​hlavní věcí je mít speciální vybavení a vybrat si jen vysoce kvalitní a přírodní materiál. V každém domě dnes existuje alespoň jeden balíček, nebo dokonce víc, pro prázdniny stoly jsou jednoduše zařízeny s takovými ubrousky, zvláště pokud se hodně lidí chystá. S nimi je tak pohodlné, že když dostanete špinavé ruce, nemusíte po celou dobu běžet do vody.

Podnikání: výroba papírových ubrousků

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Centrum pro molekulární diagnostiku CMD: jak otevřít laboratoř, která bude důvěryhodná

Akademie slyšení. Federální síť center pro sluchovou pomoc

Síť dětských kadeřnických salonů "Imageryulya"

Vlastní podnik: výroba termopanel

Organizovat podnik s kapacitou ne více než sto panelů na jednu směnu bez vybavení pro výrobu slinkových dlaždic bude mít 1,5 milionu rublů.

Vlastní podnikání: vzdělávací centrum pro děti a dospívající

Vysoká poptávka po vzdělávacích službách, relativně nízké počáteční náklady (od 15 000 USD) a dobrá ziskovost (30 až 40%) činí tento podnik atraktivní pro začínající i zkušené podnikatele.

Zkušenosti z vytváření společnosti při vývoji mobilních aplikací

Spuštění společnosti pro vývoj mobilních aplikací od samého začátku: vyhledávání prostor, hledání investic, hlavní myšlenka podnikání a jak se v průběhu roku měnila, o úspěchu a neúspěchu.

Obchod Bukiny: mohu vydělat peníze na staré knihy

Za účelem zahájení prodeje knih z druhé ruky prostřednictvím internetu stačí investovat 5-10 tisíc rublů při nákupu první dávky knih. Náklady na otevření obchodu jsou několikrát větší. Jsou minimální.

Vlastní podnikání: taneční škola

Základní výdaje na otevření taneční školy se pohybují od 650 tisíc rublů. S dobrou návštěvností za měsíc může škola přivést své vlastníky ze 100-150 tisíc rublů.

Vaše podnikání: jak otevřít homeopatickou lékárnu

Chcete-li otevřít homeopatickou lékárnu, bude trvat nejméně 1,5-2 milionů rublů (s výjimkou nákladů na nákup léků). Náklady na nákup výrobku závisí na vašem sortimentu. Pro takovou lékárnu.

Ziskové podnikání: rostoucí zeleně na prodej

Pro podnikání rostoucí zeleně na prodej nevyžaduje velký startovací kapitál. Poptávka po těchto produktech je stabilní a ziskovost takového podniku je více než 65%. Klíčovým problémem je tělo.

Organizace přístřeší pro zvířata

Organizace přístřeší pro zvířata se týká sociálních a užitečných počátků. Nicméně je třeba si uvědomit, že údržba přístřešku téměř nepřináší zisk jeho majiteli, tento směr je nepravděpodobný.

Podnikatelský plán pro dětský kadeřník

Investice do projektu "Kadeřník pro děti" dosáhnou 1 103 000 rublů. K realizaci projektu přilákáme vlastní prostředky. Doba návratnosti - 20 měsíců. Ukončete plánovanou hlasitost.

Výroba spacích pytlů

K výrobě spacích pytlů budete potřebovat různá šicí zařízení. Stroje Raskroechnye jsou disky a pásky. Nejprimitivnější stroj s diskovým nožem, který je určen pro práci s lesními nástroji.

Podnikání: evakuace a pomoc motoristům

Tři vlečné vozíky, minibus a vlečný vůz s pohonem všech kol budou stát 5 milionů rublů, přičemž veškeré vybavení bude nové nebo navštívené v nevýznamném vykořisťování. Pokud neuvažujete o nákupu.

Zahájení podnikání: vlastní velkolepý

Chcete-li otevřít velkolepý ve formě kiosku, bude to trvat 330 tisíc rublů. Při otevření plnohodnotné kavárny-kočička bude muset přidělit již 780 tisíc rublů.

Vše platí o vlhkých ubrouscích!

Je těžké si představit každodenní život moderního člověka bez mokrých ubrousků. To, co prostě nedělají, je čistí, osvěží, dezinfikuje, odstraňuje make-up, postará se o jemnou kůži dětí. Nejedná se o úplný seznam toho, na co mohou být použity.

Kdy se objevily?

První vlhké kosmetické ubrousky, které se objevily v 70. letech 20. století, byly navrženy tak, aby se staraly o osla dětí. V příštím desetiletí, kdy se výroba ubrousků začala používat baktericidní roztok, k jejich funkcím byl přidán ještě jeden - antibakteriální.

Výrobci mokrých stíračů žen nezanedbali - první desky na odstranění make-upu se objevily před 10 lety. Nyní v prodeji jsou také ubrousky pro intimní hygienu, pro péči o počítačové vybavení, pro motoristy a dokonce i ubrousky pro domácí zvířata

Jaké jsou vyrobené vlhké ubrousky?

Pro výrobu vlhkých ubrousků se používají materiály, jako je spřádaná vazba, celulóza a splétané textilie. Lepší kvalita, příjemný na dotek a tím i dražší, je spunlace. Skládá se z přírodních i umělých vláken. V podstatě se používá k výrobě dětských ubrousků a ubrousků, které odstraňují make-up.

Spunbond - tenší na dotek a je levnější. Je vyroben z tenkých termosetových vláken. Takový materiál se nejčastěji vyskytuje při výrobě vlhkých ubrousků pro ruce.

Je důležité vědět, že kvalitní ubrousky se netahují a neroztrhnou!

Impregnace.

Pro impregnaci vlhké ubrousky odebrané vody s přidáním vody, rostlinných výtažků, olejů a různých příchutí. Někdy obsahuje kompozice alkohol. Jeho přítomnost nebo nepřítomnost musí být nutně vyznačena na obalu.

O duchích.

Pokud balení vlhkých ubrousků má nápis "neobsahují alkohol" a obsahují různé druhy alkoholu v jejich složení, neměli byste se obávat. Zde máme na mysli nepřítomnost pouze ethylalkoholu, který suší kůži. Benzenový alkohol je rozpouštědlo, které je základem mnoha aromatických přísad a nepoškozuje pokožku.

Důležitým prvkem!

Mokré ubrousky, zabalené do měkkého plastového sáčku, mají ventil s opakovaně použitelným lepidlem v horní části balení. Lepkavá část takového ventilu by neměla mít bubliny a měla široké okraje.

Výhody a poškození vlhkých ubrousků.

Výhody vlhkých ubrousků nemusíte moc říkat, protože pomáhají udržovat čistotu v podmínkách, kde není voda, jsou v případech s dětmi nenahraditelné, jsou pohodlné a praktické nosit v kabelce.

Je důležité si uvědomit, že kromě dobré, ubrousky mohou být škodlivé. Za prvé, jestliže kompozice obsahuje alkohol, pokožku lze vysušit. Za druhé, v přítomnosti velkého množství chemie a příchutí se mohou objevit alergické reakce na kůži ve formě zčervenání nebo vyrážky. Především se týká lidí s velmi citlivou kůží a malými dětmi. Abyste tomu předešli, musíte si pro děti vybrat speciální ubrousky. Vždy mají méně chemie, neobsahují alkohol a pH (úroveň kyselosti) se rovná 5,5.

Nepoužívejte expirované vlhké ubrousky. Stejně jako ostatní domácí chemikálie má tento výrobek dobrou životnost. Často se pohybuje od osmnácti do dvaceti čtyř měsíců. Použití šitých výrobků je nebezpečné, aby nedošlo k poškození pokožky.

Po otevření obalu musí být těsně uzavřený, protože vlhké ubrousky se uschnou a pak z nich prakticky nevadí.

Intimní hygiena.

Gynekologové nedoporučuje používat vlhčené ubrousky pro osobní hygienu, protože ničí flóru, mohou kůže intimních partií příliš suché. Následně se mohou objevit záněty a nemoci vnějších pohlavních orgánů.

Ano, použití vlhčené ubrousky nemají za následek smrt, ale za použití produktu z bezohledných výrobců, spotřebitel riziko onemocnění kůže nebo alergickou reakci. V této situaci musíte naléhavě poradit s dermatologem.

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Přihlaste se a zanechte komentář.

8 snímků myšlenek světla a jednoduchých řemesel z ubrousků vlastními rukama

Chcete-li, aby váš volný čas doma je mnohem zajímavější a rozmanitý, každý člověk, ať už dospělého nebo dítě, snaží obohatit mnoho vzrušující zážitek. To může být pro kreslení, zpěv, tanec, modelovací hlíny nebo plastelíny, šití, pletení, vyšívání nebo krásné výroba výrobků z různých dostupných nástrojů pro každého, například papírové ubrousky. Toto hobby přináší velkému potěšení zájemci a mistrovské dovednosti v umění vyšívání. Z takového levný materiál s velkou pečlivostí můžete získat jedinečné dárky pro příbuzné a přátele v podobě neobvyklé řemesla pro Nový rok 2018, dekorace pro sváteční stůl a interiér celého domu jako celku. Pokud se rozhodnete stavět něco doma, pak navštivte náš článek. Poskytne vám 8 snímků nápadů světla a jednoduchých řemesel vyrobených z ubrousků vyrobených sami rychle a kreativně. Mimochodem, pro ty, kteří nikdy nic takového neudělali, jsme připravili video s mistrovskými třídami, které obsahují pokyny krok za krokem pro začátečníky. Nezapomeňte své děti připojit k tomuto stvoření. Dokonce i ve věku 3-4 let, ve věku 5 - 6 let se tato věc bude líbit. Rozjasní jejich šedou rutinu, zvykne je na zvládnutí, rozvíjí pečlivost a pečlivost, pečlivost a přesnost. Takže začněte, drahí přátelé!

Květina z ubrousků

Neobvyklé dekorace dovolená tabulky bude jasné lotus červené ubrousky, vyrobené vlastníma rukama na Den matek, 8. března, a na narozeniny její matka, babička, sestra či přítelkyní. Taková květina se může stát nejen dekorativním prvkem, ale také ubrouskem. Chcete-li tento hack, můžete vidět instrukce krok za krokem popis, video master class.

Budete potřebovat:

 • zelené ubrousky - 4 ks,
 • červené ubrousky - 40 kusů,
 • tenký vodič - 10 cm.

Průběh práce:

 1. Za prvé vytvoříme vlastní obrobky. Vezmeme zelenou ubrousku, otevřete ji, takže zůstane jen jedno. Pak výsledný obdélník musíme sklopit a znovu otevřít.
 2. Máme obdélník s přeložením uprostřed. Rohy všech čtyř stran jsou ohnuty do středu.
 3. Boční strany se také ohýbá do středu a opět na polovinu. Objevil se úzký obdélník s rohy po stranách.
 4. Stejně tak činíme i se zbytkem zeleného papíru.
 5. Červená ubrousek, bez otevírání, se skládá na polovinu a vytvoří trojúhelník.
 6. Vložili jsme papírový vycpávkový materiál na sebe a sklopili boční rohy stran do středu. A dolní rohy vyčnívající z opačné strany. Stejné akce se provádějí se všemi zbývajícími červenými prvky.
 7. Začínáme vytvářet základy lotosu vlastními rukama. Vezměte zelenou látku a přidejte ji navzájem. Nyní, pro střední graf, přidejte celkovou hmotnost těchto polotovarů na polovinu, ale na záhybu příliš netlačte. Potřebujeme to jenom jako orientační bod.
 8. Teď uprostřed upražíme papírové polotovary pomocí drátu a položíme je na stůl s dlouhou stranou rohů nahoru. To jsou listy naší květy. Natáhněte listy tak, aby rovnoměrně ležely v kruhu.
 9. Začínáme sbírat lístky. Vezmeme si červenou ubrousek a sklopíme ji do poloviny, ohnuté rohy uvnitř. Výsledná trojúhelník musíme vložit rohy zelenými listy leknínů a horní část šíření, aby objemný lístek a bude snazší vložit další vrchol. Rohy okvětního lístku by měly být vloženy tak, aby jeden byl v jednom listu a druhý v druhém. Takže kompozice bude držet pevně a nebudou žádné mezery. Takže první řádek.
 10. Následující 4 řádky se provádějí podobným způsobem. Takže dostaneme nádherný a krásný lotus. Tato ručně vyrobená ubrousek vyrobený dospělým mužem přinese hodně potěšení a pozitivu ženám, děvčatům a mladým dívkám.

Video: lotus z papírového materiálu doma

Baletka z bílých ubrousků a drátu

Chcete-li si udělat vynikající jemnou výzdobu pro novoroční svátky, potřebujete samozřejmě malou fantazii. Ale zpravidla přicházejí na mysli jen milované sněhové vločky, girlandy, lucerny, jedle a podobně. Abyste však neztráceli drahocenný čas na meditaci, vyzýváme vás, milí přátelé, aby jste vyrobili křehkou a křehkou balerínu ze sněhově bílé ubrousky. Taková řemesla se dokonale hodí kamkoli, alespoň na strop, alespoň na okno nebo na borovém lese na Silvestra. Takže vám nabízíme naši zajímavou a užitečnou mistrovskou třídu s podrobným popisem průběhu akce.

Chcete-li pracovat na vás, potřebujete:

 • bílé ubrousky;
 • drát;
 • vlákno;
 • nůžky;
 • třívrstvé světlé ubrousky;
 • lepidlo na tapety.

Výrobní proces:

 1. Chcete-li vytvořit vlastní ruce čistý artefakt, musíte nejdříve připravit drát požadované velikosti. Na stůl položíme jasnou třívrstvou ubrousku a změříme její průměr pomocí drátu. To je velikost drátů pro nás. Složíme ho dvakrát a odřízneme ho.
 2. Poté budeme muset otočit smyčku pro budoucí ballerinskou hlavu na ohnutou část drátu a oddělené dva konce drátu by měly zůstat na nohách. Jejich okraje jsou zaokrouhleny kvůli účinkům krásy a věrohodnosti a hlavní část je zabalena s dalšími segmenty stejného hustého, ale pružného materiálu. Tady na našem řemeslu se objevil objem nohou.
 3. Teď přišla hodina, aby se balerína dostala do rukou. Vezmeme stejný vodič a měříme délku budoucích končetin a připojíme je ke kufru. Prostřednictvím dalšího kusu stejného materiálu budeme muset dávat objem do rukou takovou technikou, jakou jsme dříve používali. Hrany rukou se tvoří v podobě smyčky.
 4. Když je kostra balerína hotová, budeme ji muset zabalit malými kousky sněhově bílé ubrousky, kterou jsme předem připravili. Vítáme je zase od okraje k okraji končetin a celého těla, včetně hlavy, a pro upevnění je nutné použít lepidlo na tapety.
 5. Po dokončení vytvoření celé baleríny vlastními rukama ji budeme muset udělat z nádherné pláště světlé barvy. Oddělíme si od sebe všechny tři vrstvy papírového materiálu, z bílé části je třeba vytvořit podložku. Sklopte polovinu materiálu, pak znovu na polovinu. Máme čtverec. Takže ho musíme znovu skládat na polovinu, aby se objevil trojúhelník, a pak ho znovu ohýbat. Dolní okraj trojúhelníku je přesně řezán a ostrý horní roh je trochu odříznut, takže naše balerína vystupuje do jejího oblečení.
 6. Připravený k položení na podsubník na plavidlo a tak, aby to nelelo, opravíme prostými nitěmi.
 7. Závěrečnou součástí naší kreativity bude výroba hlavních šatů módních ubrousků. S ním jsme Provádíme stejné funkce jako u spodniček, vytvořte trojúhelník skládaných papírových polovin, vyrovnejte spodní část šatů, odříznout horní okraj, a potom si poznamenejte celý šaty obrobků stočit úhledně zvláštním bičíkem, aby si strukturu šaty, a pak ji rozvinutí. Formátovaná hlavička. Šaty balerína na její cestě do bílých spodniček mírně nekoukat a upevnit tenkou nit.
 8. Hotová ruční ubrousek může být zdobena kamínky nebo luky, hedvábné nebo korálkové stuhy. Vše je obecně pro váš vkus!

Video: balerína z papírového materiálu doma

Krásné srdce

Můžete to udělat vlastním rukama s dítětem ve věku 3-4 let. To umožní dítěti vyvinout trpělivost, představivost, vytrvalost a přesnost.

Potřebujeme:

 • karton v červené,
 • růžové a bílé ubrousky,
 • jednoduchá tužka,
 • nůžky,
 • lepidlo PVA,
 • předřezané z dlaně obyčejného papíru.

Průběh práce:

 1. Abyste si mohli vyrobit ručně vyrobené předměty, musíte pečlivě vyřezat lepenkové srdce, můžete použít šablonu nebo ji nakreslit sami. Na zadní straně je nutné kroutit dlaň papíru. Nyní je základna hotová a můžeme začít pracovat s ubrousky.
 2. Několik kusů musí být nakrájeno na 4 proužky a pak každý další 3 kusy. Takže byste měli dostat malé čtverečky bílé a růžové barvy, ze kterých musíte vytvořit vlastní ruce hrudky.
 3. Teď začneme vytvářet kompozici samotnou. Z bílých hrbolků vytvoříme dlaň, jejíž vnitřní plocha by měla být naplněna. K tomuto účelu používáme lepidlo PVA. Podle stejného principu vyplníme veškeré zbývající místo v našem srdci růžovými hrudkami. Všimněte si, že hrudky by se měly pevně uchytit.
 4. Náš produkt je připraven, samozřejmě, pokud máte nějaké jiné nápady, můžete jej zdobit. Předpokládejme, že na zádech srdce psát přání nebo báseň. Pokud chcete, aby váš hák visel na zeď, postarat se o smyčku. Pro tento účel můžete použít saténovou nebo hedvábnou stuhu.

Okouzlující růže

Můžete si vyrobit různé květy z ubrousků a v této mistrovské třídě s návodem krok za krokem vám chceme říci, jak si vyrobit růž sami. Toto řemeslo se může stát nejen příjemným darem, ale také doplněním interiéru každé místnosti. Barva papírové tkaniny může být zvolena podle barevného schématu místnosti.

Potřebujeme:

 • vlnitý papír zelené barvy,
 • ubrousky červené barvy,
 • tužka,
 • Skotská páska,
 • špejle,
 • nůžky.

Průběh práce:

 1. Vezmeme si ubrousek a ořezáme boky, abychom měli oddělené čtverce.
 2. Vložili jsme čtverec do stolu a hodili ho do tuby tužkou, ale ne na konec, takže část volné - 2 cm.
 3. Výsledný váleček na tužce z okrajů se shromažďuje do středu a vyjme z tužky. Tak máme fixní okvětní plát s vlnitým válečkem. Takže asi 7 okvětních lístků.
 4. Dále začneme tvořit pupen, skládat okvětní lístky se spirálou a na sobě vrhat několik vrstev.
 5. Ve spodní části květiny vložíme špíz a upevníme ji lepicí páskou.
 6. Z kotouče vlnitého papíru odřízněte horní kus asi 1 cm široký, získáme stuhu. Tato páska je navíjená na špíz, kryt zahrnující škótku.
 7. Hrot je také upevněn lepicí páskou. Máme tedy velmi krásnou a originální růžici s vlastními rukama. Takový článek, i pro začátečníky, nebude těžký. V důsledku působivé kreativity můžete mít na svém stole vynikající kytici květin, které změní nejen kuchyň, ale i obývací pokoj ve svém bytu.

Video: výroba růží z papírových ubrousků

Topiary ubrousků

Vyzdobit interiér bude užitečné v podobě topiary z ubrousků, které můžete udělat společně s dítětem 5 - 6 let. Hlavní výhodou je, že rozmanitost těchto stromů je omezena pouze vaší představivostí. Podívejme se, jak postupovat s vlastními rukama.

Potřebujeme:

 • ubrousky různých barev,
 • noviny,
 • sešívačka,
 • lepidlo,
 • nůžky,
 • hrnce.

Průběh práce:

 1. Chcete-li vyrobit řemeslo, vezmeme si ubrousek a přidejte ji čtyřikrát a pak uprostřed jej upevníme pomocí sešívačky. Nyní vyřezáme kruh z tohoto šikovného materiálu a začneme tvořit květinu. Všimněte si, že je nutné ohýbat jednotlivé vrstvy papírového prvku samostatně. Jinak nebudete mít krásnou růži.
 2. Vytvořte mnoho květin - ruží s vlastními rukama. Můžete vytvořit z jedné barvy, můžete z několika různých, jak se vám líbí. Dekorativní prvky jsou již připraveny pro nás, teď je čas začít vytvářet základnu, která nám o něco později vložíme své nádherné květiny.
 3. Vezmeme si obyčejné noviny, rozdrvíme to tak těsně, jak je to možné, aby se dali míč, a pak jsme je spojili vlákny. Míč je na hrncích. Je třeba, aby to nebylo příliš velké, ale ne příliš malé, jinak by naše kompozice vypadala ošklivě.
 4. Balónek vložíme do ubrousků tak, aby na ně byly květy.
 5. Když je vše připraveno, můžete začít slepit míč květinami. Můžete nakreslit míč, dodržet určitý pořádek nebo vytvořit vzorek, vše závisí na vaší představivosti.

Naše křehké a originální dílo je připraveno. Vazončik, který je naší kytici, můžete zdobit stuhami nebo lukem, to vše závisí na vaší touze a představivosti!

Originální panenka

Dalším zajímavým a jedinečným kusem ubrousků je panenka. Je to velmi snadné a rychlé dělat sami a jistě potěší vaše dítě. V níže uvedeném popisu naleznete podrobné pokyny, jak si vyrobit panenku sami.

Potřebujeme:

 • obvyklé ubrousky,
 • svěží servírovací ubrousek,
 • bílý závit.

Průběh práce:

 1. Chcete-li z nás okouzlující a věrohodně ručně vyřezávaný předmět, opatrně otočte vybrané materiály do trubek.
 2. Chcete-li vytvořit trup s vlastními rukama, budeme muset otočit několik dalších těchto materiálů. Věnujte pozornost tělu.
 3. Vyrábíme naši vlasovou panenku. Abychom to udělali, vezmeme žluté papírové prvky, položíme jejich kříž na kříž a ohýbáme kufr budoucí panenky.
 4. Pomocí bílých nití označujeme hlavu.
 5. Vložíme ještě jednu ubrousku, která bude mít ruce. Na okraji můžete označit dlaně.
 6. Nyní si vezměte krásný papírový podávač a vyrobte z něj vlastní ruce šaty pro naši panenku. V případě potřeby můžete zdobit naše chladné ručně vyráběné předměty z ubrousků všemi druhy stuh a luků.

Vánoční strom ubrousků

Pro každý nový rok vždy chcete zdobit svůj dům tak, aby byl krásný, útulný a originální. Takže velmi krásná a neobvyklá bude vypadat jako vánoční stromeček vyrobený z ručně vyráběných ubrousků. Pro provedení takového článku jsme udělali úplný popis s podrobnými pokyny v připravované hlavní třídě.

Budete potřebovat:

 • list A3,
 • nůžky,
 • pravítko,
 • sešívačka,
 • tužka,
 • lepidlo.

Průběh práce:

 1. Chcete-li, aby tento článek vyšel správně a hezky, vytvořte kužel z papíru. To bude základ stromu.
 2. Dále vyrábíme vlastní obrobky ubrousků. Vezmeme jeden papírový prvek a přidáme jej čtyřikrát, pak se jednou rozvineme a na výsledném záhybu jej nakrájíme na polovinu. Máme tedy dvě čtvercové polotovary z jednoho praktického materiálu.
 3. Vezměte výsledný čtverec a připevněte jej ke středu pomocí sešívačky.
 4. Okraje čtverce jsou řezány ve tvaru kruhu.
 5. Nyní, počínaje horní vrstvou, měli byste rozdělit každý odděleně do koule do středu.
 6. Když jsou všechny vrstvy zmačkané vlastními rukama, roztáhněte je, aby vytvořily řemeslo ve formě květiny.
 7. Takové květiny z ubrousků, nejlépe zelené, potřebujeme asi 50 - 60 kusů.
 8. Květiny začneme upevňovat na dno pomocí lepidla. Opravujeme to tak, abychom neměli žádné mezery.
 9. Zhora můžete připojit hračku nebo zavřete vrchol květinou. Podle vašeho uvážení můžete vyzdobit vánoční stromek s novoročními korálky nebo pozlátkem.

Video: ručně vyrobený "vánoční stromek" ubrousků s vlastními rukama

Kreativní výzdoba "chryzantémie" z ubrousku

Chcete-li své hosty překvapit, můžete nejen kulinářské novinky. Vynikající dekorace slavnostního stolu je nedílnou součástí slavnostní atmosféry, která ovlivní náladu hostů. Proto doporučujeme udělat velkolepé ručníky z utěrek jakékoliv barvy ve formě chryzantémy. Je to velmi jednoduché a snadné, když si s našimi rukama vytvoříme, pokud se budeme spoléhat na mistrovskou třídu, kterou nám představujeme, krok za krokem popisem postupu akce.

Potřebujeme:

 • ubrousku nebo ručníku,
 • vlákno,
 • kroužek na klipu, který je připojen k závěsu.

Průběh práce:

 1. Chcete-li vyrobit řemeslo ve tvaru květiny s vlastními rukama, které zdobí jakoukoliv ubrousek, budeme potřebovat obyčejný papírový materiál tohoto typu.
 2. Vezměte jednovrstvé složené prvky a vytvořte rovnoměrný stoh z nich.
 3. Jemně ohněte každý kus papíru až do konce materiálu. Šířka skládacího pásu by měla být asi 1 cm.
 4. Pokračujte v ohýbání ubrousků, dokud nezůstane pouze jeden pás.
 5. Uchopte polotovary opatrně. Držte výsledný proužek materiálu tak, aby nedošlo k jeho rozkladu, a celý obrobek vytáhněte uprostřed pomocí závitu.
 6. Konce pásů na každé straně by měly být odříznuty tak, aby byly získány ostré hrany.
 7. Nyní musíte jemně uvolnit obě strany samostatné ubrousky, čímž postupně vytvoříte květní pupen. V důsledku toho dostanete chryzantéma.
 8. Nyní musíme zajistit spolehlivou fixaci našich ručně vyráběných řemesel. Pro tento účel použijte běžný kroužek na klipu. Klip by měl být odstraněn.
 9. Pevně ​​spojte konce závitu dna výsledného produktu s prstencem. Naše květinová výzdoba je připravena. Chrysanthemum umožní nejen zdobení slavnostního stolu, ale také diverzifikovat své poslání nejen pro nový rok 2018, ale i pro jiné svátky, jako je 8. březen, Den matek, narozeniny a tak dále.

Konečně

Která přišla do naší dokončení článku, který vám poskytne spoustu zajímavých fotografických nápadů a videa o tom, jak si můžete vytvořit řemesla od ubrousků s rukama rychle a bez problémů pro domácí zdobení, sváteční stůl pro originální a neobvyklé dárky pro přátele a příbuzné, přátele a přátelé. Dokonce i když jste nikdy zapojen do takové práce není, že vás a vaše děti budou lákat najednou, pouze náklady a chtějí vyzkoušet. A naši vyškolení mistrovské kurzy s krok za krokem pro vás, aby se stal skutečným pomocníky a instruktorů v samostatné práce prováděné doma. Jako výsledek usilovné úsilí, budete mít možnost získat nejen svěží a vynikající kytice květin, ale také dekorativní hračky ve tvaru panenek, různých kreslených postaviček, vánoční stromky, zvířata, ptáky a další věci, které přicházejí na mysl. Zahrnujte fantazii, zacházejte s touto lekci duší a láskou a pak se jistě podaří. Šťastná dovolená, milí přátelé! Pokoj vám, dobrý a prosperující!