Technologie výroby kosti a rohů

Suroviny pro výrobu výrobků z kostí a rohů je plýtváním masného průmyslu a může být často zakoupen téměř bez nákladů. Je však možné vyrobit velmi mnoho položek: krabice, hřebeny, tlačítka, klíčenky, hrnky, nože na papír, spony, dýmky, náustky, šňupací tabák, sochařství, šperky, atd...
Materiál pro umělecké zpracování by měl být pečlivě vybrán, protože všechny druhy kostí a rohů jsou vystaveny zničení a deformaci - prasknutí, delaminace, deformace. Vlhkost a teplota výrazně ovlivňují bezpečnost a kvalitu.

Příprava materiálu :
Kosti a rohy různých zvířat jsou předběžně zpracovány. Pokud je houkačka uchycena uzavřeným kanálem, základna je odříznuta a neprůchodová část je odstraněna jemným poklepáním na kus dřeva. Jednoduchá zvířecí kosti musí být odmaštěna. Chcete-li to provést, odstranění zbytků masa, chrupavky, kostního tuku, kosti se vaří v kotli po dobu 2-3 hodin v roztoku uhličitanu sodného (7-12 g na 1 litr vody). Vařená kůže se omyje teplou a studenou vodou a pak se usuší na roštu. Kosti by měly být vysušeny postupně bez náhlých změn teploty bez vystavení proudům studeného nebo horkého vzduchu. Optimální skladovací podmínky: teplota vzduchu - + 15-20 ° С, relativní vlhkost - 50-60%.
Poté materiál prochází předběžnou úpravou, která zahrnuje řezání, broušení, bělení, lepení, leštění a některé další druhy práce.

Předběžné ošetření :

 • Pílení spočívá v správném řezání surovin do samostatných částí bez trhlin a dalších defektů. Může být vyrobena ručně okružní pilou, která předtím připevnila kosti do podpěry, čímž se na místě řezání trojúhelníkovým pilníkem označí značka. V podmínkách velké výroby se to dělá na kotoučové pile (8 hodin řezání až 80 kg kosti).
 • Broušení je nezbytné pro vyrovnání povrchu výrobku a ruční a mechanické poškrábání brusného papíru s různými velikostmi zrna. Cyklus vyrovnává rovinu, velmi malé škrábance jsou odstraněny na brusce pemzy, zředěné na hustotě zakysané smetany.
 • Bělidlo se provádí za účelem odstranění různých vad: jellowness, skvrny atd. Při výrobě produktů z rohovky se bělení nepovažuje za nutné. Produkty z kostí zvířat jsou vystaveny bělení pro úplnější odmaštění. Použije se 2-3% vodný roztok hydroxidu sodného, ​​který se uvede do varu společně s produktem a poté se nechá zrát 20 až 30 minut při teplotě +70 až 80 ° C. Můžete bělit s vápnem, pro které je koska položena v kontejneru, nalévá vrstvy vápna (tloušťka 5 cm), vydrží 12-36 hodin. Také můžete odbarvit 30% roztok peroxidu vodíku (perhydrol), který spolu s kostí spuštěným do něj přivede do varu. Proces pokračuje v chladicím roztoku dalších 5 - 20 minut. Po bělení jsou výrobky důkladně omyty teplou vodou a suší se na dřevěných podnosech při pokojové teplotě.
 • Lepení se používá při lepení předmětů pro domácnost s kostí při montáži jednotlivých částí výrobku. Nejlepším výsledkem při lepení kosti je rybí lepidlo BF-2, BF-4, PVA.

  Leštící výrobky :
  Leštění se používá pro konečnou úpravu výrobku, aby se získal povrch lesklého výrobku. Leštění se provádí ručně roztokem křídy s vodou po dobu 25 minut pomocí štětce na vlasy. V průmyslových podmínkách se leštící produkty vyrábějí na speciální měkký bavlněný kruh s křídovým tmelem po dobu 3-5 minut. Kravský roh, který má hladký, "skleněný" lesk, je dobře lešitelný (GOI pasta). Leštěný produkt se omyje proudem studené vody.

  Malování výrobků z kostí a rohů :
  Můžete barvit všechny typy kostí, nejprve je odmašťovat alkoholem nebo perhydrol. Veškeré barvení, kromě hlubokého barvení, se provádí po leštění.

 • Tónování lze provést grafitem, třepením prášku s tamponovým tamponem do výrobku (vhodný pouze pro vyřezávané předměty). Ze všech konvexních míst produktu se odstraní prášek. Pro tonifikaci kostní hmoty je možné použít vodní barvy pro to, co se sníží po dobu 4 5 minut v nasládlém roztoku barvy.
 • Barvení povrchu mohou být vyrobeny s použitím přírodních, přírodní barviva, které je zbavené tuku kostní spouštěny na krátkou dobu v silné infuzní barvivem (čaj, cibulové slupky a t. D.). Anilinové barviva (pro vlnu) jsou vhodné pro barvení kostí. Produkty po barvení se promyjí studenou tekoucí vodou a pak se suší při pokojové teplotě. Nevýhodou hlavních barviv je jejich náchylnost k vyhoření.
 • Hluboké barvení zahrnuje předem odmaštění kosti kalcinovanou sody (2-3 gramy vody 30 gramů sody) v smaltovaných pokličkách. Roztok s kostí se přivede k varu a udržuje se na ohni po dobu 5-7 hodin, poté se kůže omyje teplou vodou a suší se na otevřených dřevěných podnosech. Odtučněné desky jsou vázány drátem v malých sériích a spuštěny do připraveného barvícího roztoku. Konec drátu je zachycen přes okraj kontejneru. Používají se chemická činidla: roztok síranu měďnatého s amoniakem, chloridem chromitanu kobaltu atd.

  Vybavení pro řezbářství na kosti a rohu :
  Pro velké objemy výroby bude muset koupit kotoučovou pilu s různými řeznými kotouči, hrubování (opilovochny) stroj provádět hrubování kostí přířezy, broušení, vrtání, soustružení, frézování a kopírovacích strojů, pro práci s rohem nemusí utlumit pece, tisk, a některé jiné doplňky.
  Pro uměleckou léčení kostí a provést některé pomocné operace vyžadují vrták (lékařská), mechanické přímočarou pilu pro řezání a prolamované smyčky produkty přivést ke konečnému produktu lesku - leštění stroj.

  Nástroje pro řezbářství na kosti a rohu :
  Speciální nástroj pro řezání podél kosti a houkačky není uvolněn. Pro tento účel se používá nástroj pro dřevo a kov. Specifickým nástrojem, jenž se používá pouze pro zpracování kosti, rohu a velryby, jsou řezbáři.

 • Nůž s širokým ostřím, dláta - jeden z nejdůležitějších nástrojů pro řezání na kosti a rohu.
 • Terpug - při broušení obrobku je potřeba těžký soubor s velkým jednostranným ozubením. Je instalován ve skloněné poloze s hroty směrem nahoru. Čipy jsou odstraněny z obrobku pohybem kosti dolů a nahoru podél nástroje. Bod řezání je pohyb směrem dolů.
 • Stínítko se používá pro otvory (na otvoru). Stěrače různých konfigurací jsou vyráběny ručně z nástrojové oceli, zuby se dělí v jednom směru, na rozdíl od pilníku.
 • Dolik je typ vtoralnika s velmi malým průměrem řezné části a řezání na jedné straně nástroje. Používá se pro nejjemnější závitky.
 • Klepiki se používají k rytím, při řezbářských reliéfů. Řezná část je vyrobena z nástrojové oceli. Velikost a konfigurace řezné části závisí na povaze závitu a na měřítku vzoru. Gravírování se provádí pomocí špičky samotného závěsu, který drží nástroj téměř svisle.
 • Cykly (drotářky) se používají při dokončovacích pracích velkých letadel pro vyrovnání, vyhlazování malých nerovností a otřepů. Když pracujete s krávou na krávu, použijte škrabku.
 • Teslo (malá sekera) se používá k hrubému zpracování kluků a velkých kusů kostí. Odstraňují povrchovou vrstvu smaltu, poškozují je malé trhliny a vyrovnají zvlněný povrch kosti. Teslo se skládá z kovové části - kusu železa (nejčastěji z hoblíku), zasazeného na mírně zakřivené dřevěné rukojeti. Řezná část tesla je instalována pod úhlem 60 ° k rukojeti. Má jednostranné vnitřní broušení. Úhel ostření kotouče je 45 °. Délka průchodky je 200 mm, šířka je od 20 do 40 mm.
  Dále budete potřebovat kleště, kleště, nůžky, kleště, pravítko, úhel zkosení a erunok, kompasu-rýsovací, značení rozchod, rašple a soubory pro broušení a hrubování práce, rýsování nástroje pro rytí díla, kohoutů a zemře, kladiva, tesařské a malé, stejně jako některé nástroje potřebné pro provoz stroje.

  Carving na kosti - rada profesionálů

  Výrobky vyrobené z kostí zvířat jsou často kladeny na jeden krok věcmi vyrobenými z drahých kovů kvůli kvalitě provedené práce a nákladům na materiál. Čím přirozenější vypadá soška a jemnější detaily jsou pečlivě zpracovány, tím je cennější taková kostní řezba.

  Historie řemesel

  Práce s kostí má dlouhou historickou cestu - přesně kostní řezbářství se stala jednou z prvních lidských povolání. Postupem času, díky řemesla lidé začali dostat nejen nástrojů: jehly, špendlíky, knoflíky, pistole kliky, tipy - ocelové výrobky vykonávat více dekorativní funkci. Kostní předměty každodenního života začaly být zdobeny složitými vzory a výřezy. Navíc, tam byly dekorace ve tvaru krku náhrdelníky, náramky, náušnice a prsteny, sponky do vlasů.

  Každý člověk zachoval zvláštní znaky kostní řezby ve formě jedinečných motivů. V Rusku to je Kholmogory kosti řezba, historicky se tvořil v okrese Kholmogory Arkhangelsk oblasti.

  Tradice vzorované řezbářství ve stylu Kholmogory vznikly v průběhu století XVII-XVIII. Hlavní rysy kholmogorského řezbářství jsou ve vzorech, s nimiž je bohatý:

  • vyřezávaný ornament s průchozími otvory;
  • reliéfní kompozice;
  • vícebarevná rytina prvků;
  • umístění barevné fólie pod ozdobou.

  Mistři většinou používají mamuti nebo mrožku jako základ, ale pokud neexistuje způsob, jak tyto drahé materiály koupit, používají se kosti zvířat - krávy nebo koně.

  Nástroje a materiály

  Umění řezba na kosti a rohoviny předpokládá existenci specializovaných nástrojů, které byly nezbytné pro opatrné zacházení s výrobkem. Patří mezi ně vrtací a orýsování nástroje - speciální řezné nástroje s ostrými špičkami různých tvarů, které jsou určeny ke stříhání, řezání, škrábání, vrtání, broušení povrchu kostí.

  Kompaktní vrtačka navržená na dobu osobní spotřeby, spíše než plnění průmyslových objednávek, dokáže nahradit řadu různých nástrojů - to vše závisí na zvolené trysce:

  • hrubé pilové špičky - odstranění horních nepotřebných vrstev;
  • Brusné trysky - funkce broušení a broušení;
  • ostré tenké trysky - pro zvýraznění jemných čar;
  • trysky s kuličkami o průměru maximálně dvou milimetrů - pracují na reliéfu malých dílů;
  • gumové granulované hlavy - broušení povrchu výrobku;
  • kartáče, měkké materiály - lešticí práce.

  V některých případech můžete použít stejný nástroj jako při spalování dřeva - pomůže vytvořit konkávní dutiny, tmavě hnědé barvy.

  Výběr nástrojů závisí výhradně od zamýšleného typu práce, materiálu, který budete zpracovávat. Například, kostní řezbářství a roh se provádí různými způsoby - kosti některých zvířat jsou křehčí než rohy. Současně jsou mamutové kly a kostrové prvky stejně silné a považují se za nejtvrdší ve srovnání s ostatními.

  Typická umělecká řezba na kosti zahrnuje použití kostí krávy, koně, jelena, losu, mamuta. Navíc je velmi ceněna práce na rohách a klych těchto zvířat.

  Můžete si koupit celé rohy, kosti, kly a tesáky. V nedávné době se ale cvičí prodat pily v podobě plochých medailonů nebo malých konopí - tyto polotovary lze použít k vytvoření malých postav, miniaturních předmětů, brožů, coulombů.

  Příprava kosti pro práci

  Mamutové a mrožové kosti jsou velmi drahé materiály, které navíc nejsou snadné. Záležitost spočívá v tom, že mrože jsou chráněny různými ekologickými organizacemi a počet mamutů, které se nacházejí každý rok, se stále častěji snižuje.

  S ohledem na tyto důvody se doporučuje, aby začínající řemeslníci přestali volit na snadno dostupných materiálech. Například, bude dobré trénovat na krávy a kůň koně, které lze snadno nalézt na jakémkoli trhu s potravinami za přijatelnou cenu.

  Takový nákup bude jen příprava na práci vpřed - musí být připravena, zbavit se křehkých tubulárních tkanin, čištění skvrn a mastnoty.

  • Oddělte konce kostí, na kterých jsou drženy chrupavčité útvary.
  • Očistěte obrobek zevnitř a zvenku.
  • Teď potřebujeme vařit materiál po dobu půl hodiny - postupně tuk vyjde z kosti.
  • Opláchněte obrobky pod kohoutkem a znovu je nechte vařit, ale již v čisté vodě. Současně přidejte do pánve asi půl balení sódy, a to na osm litrů.
  • Znovu nechte vařič vaří asi hodinu a půl.

  Odstraňte rošt z trouby a nechte přes noc. Podobný proces lze opakovat další den s pečením sody, pokud chcete bělit materiál a zesílit ho.

  Master class - řezba kostí pro začátečníky

  Níže uvidíte, jak používat základní nástroje zkušení řemeslníci Alexander a Elena Koptelovo jehož díla jsou známá daleko za hranicemi zemí SNS, vyčerpaný postava kočky Cheshire z pohádky „Alenka v říši divů.“ Jelikož práce je velmi namáhavá a materiál je drahý, začátečníci by ji neměli opakovat, aniž by měli určité zkušenosti.

  Přesto je v této hlavní třídě jasně vidět kostní řezbářství - Na fotografii procesu budou uvedeny základní principy zpracování materiálu. To je to, co by měli praktikovat začínající řemeslníci, honing jejich dovednosti předtím, než dokončí nejvíce zdánlivě snadnou práci.

  Postarejte se o vybavení pracoviště - vedle stolu, na kterém budete vidět a rozdrtit produkt, nainstalujte dobrou kapotu, abyste se zbavili prachu. Všechny nástroje by měly být v dosahu a měly by být umístěny tak, aby nebránily pohybu během provozu.

  Na základě toho je nutné vzít kus kozlíku, který má přibližně hmotnost v kg.

  • Pomocí dláta a kladiva oddělte části, které jsou odděleny od těla obrobku, a to prostřednictvím trhlin.
  • V počátečním stádiu použijte drsné frézovací vrtáky.
  • Odstraňte přebytek od obrobku a dejte mu hlavní úlevu.
  • Pomocí redukovaného hrotu ve tvaru pupenu vyhlaďte špičaté body.
  • Polířte obrobek a hladkou plochu.
  • Pomocí speciálního stroje nakreslete základnu sošky. Tento proces lze také provést pomocí brusného papíru.
  • Počkejte s hlavou a nakreslete jednotlivé části výrobku jednoduchou tužkou.
  • Dále by mělo být řezání kostí provedeno s tenkou ostrou tryskou - manipulujte s hlavními liniemi obličeje.
  • Použijte zaoblené hroty pro vyříznutí hladkého povrchu.
  • Měli byste získat podobný obrobek.
  • Zdůrazněte hlavní linie nejtenčí tryskou.
  • Vytvořte prázdné oči a knoflíky a vložte je na místo. Použijte například drahé odrůdy dřeva, aby odpovídaly základnímu materiálu - kosti mamuta.
  • K pískování povrchu použijte gumové kotouče. Nezapomeňte, že s takovou tryskou můžete pracovat pouze při nízké rychlosti, jinak se "spadne" na kost.
  • Položte sošku na speciální stroj nebo ručně.

  Váš produkt je připraven! Zakryjte práci lakem adheze, abyste dosáhli lesku. Pokud jste se nerozhodli, jak si vybrat hobby, přemýšlejte o tom - je možné, že vám vyhovuje taková zajímavá a originální lekce, jako je řezba na kosti.

  Nakonec si přečtěte video, které podrobně popisuje proces tvorby krásné kosti.

  Tvůrčí činnost: výroba dekorativních kostí

  Minimální počáteční kapitál

  Minimální cena 1 jednotka. zboží

  Business spojeny s výrobou různých rukodělných výrobků a jejich následné realizaci, upozorňuje především, ti lidé, kteří mají rádi dělat hendmeydom, hodně času, ale nemá schopnost investovat spoustu peněz najednou k rozvoji podnikání. Často taková tvůrčí činnost je vnímán jako částečný úvazek, nikoli jako zdroj stabilní a vysokými příjmy.

  Zkušenosti však ukázaly, že více než 80% nově zakládaných podniků bude brzy vzdát myšlenky, jak vydělat peníze z prodeje hendmeyd vedlejších produktů, ani mít čas získat zpět své byť malé, ale stále určité počáteční náklady na pořízení materiálu, vytvoření vlastní webové stránky, reklamy a atd. Ve většině případů je důvodem těchto selhání neřešitelný přístup k organizaci těchto činností. Pokud si nepřejete, aby prostě praktikovat svůj oblíbený koníček, a mít zisk, to je nejprve zvážit tuto oblast jako podnikání, spíše než obvyklé nadšení. Před objednáním materiály a začít dělat výrobky, studovat nabídku a poptávku po výrobcích vás zajímá hendmeyd druhu na ruském trhu.

  Bude obtížné provést komplexní analýzu ve všech oblastech. Toto odvětví je pro naši zemi relativně nové. Až donedávna se vyvinula spontánně a většina výrobců tohoto zboží pracovala nelegálně, prodávala své výrobky prostřednictvím internetu bez registrace IP a placení daní. Nyní se situace postupně mění: stále více a více pánů otevírá své vlastní internetové obchody, předává své výrobky k prodeji běžným obchodům a maloobchodním řetězcům, přijímá objednávky od firemních klientů. Při analýze nabídky a poptávky věnujte pozornost především sortimentu těchto designových studií.

  Nabídky franšíz a dodavatelů

  Úspěch vašeho budoucího podnikání do značné míry závisí na tom, co přesně budete produkovat. Jak bylo uvedeno výše, úroveň hospodářské soutěže na trhu s ručně vyráběnými výrobky je velmi vysoká, ale existuje několik převládajících směrů. Patří mezi ně textilní hračky, cítil produkty, vyléčen z plastu, květin a květinová aranžmá z různých materiálů, suvenýrů a dárkového zboží v technikou decoupage nebo scrapbooking. Ale mezi výrobci výrobků z přírodního dřeva nebo jiných podobných materiálů neexistuje prakticky žádná konkurence. To je způsobeno tím, že většina nově zakládaných podniků (jak toto podnikání je velmi populární mezi ženami), je kladen důraz na kreativitu, která nevyžadují ani moc času ani zvláštní dovednosti, žádný významný výdaje na nákup materiálů a školení.

  Potíže při výrobě kostních výrobků

  Podnikání výroby kostních výrobků má výhody a nevýhody. Některé nevýhody byly zmíněny výše: jedná se o vysoké náklady na suroviny, pracnost a namáhavost práce. Existují však i další potíže, s nimiž se můžete potýkat v procesu práce. Mnoho typů manuální práce za přítomnosti dostatečného množství volného času a vytrvalosti lze naučit samostatně - pomocí vzdělávací literatury nebo specializovaných stránek na internetu. Na kostní řezbářství podrobného vzdělávacího materiálu ve volném přístupu je velmi malý (i když v knihovnách najdete dobré publikace o tomto tématu). Ano, a samostudium může v důsledku toho způsobit mnohem nákladnější kvůli vysokým nákladům na suroviny, na které musíte vynaložit své dovednosti prostřednictvím pokusů a omylů.

  Na druhou stranu je také obtížné nalézt velitele řezníka, který se z jeho zkušeností poučí. V současné době se lidové mistrů v tomto druhu řemesel nacházejí hlavně v regionech Dálného severu a Dálného východu. Další obtíž souvisí s hledáním samotného materiálu pro práci. Členové obvykle používá, nebo náhražka přírodního materiálu (např., Kulečníkové koule, které jsou hustota a hmotnost podobné mamutí slonoviny dobře řez a netaví, na rozdíl od jiných typů umělé kosti) nebo levnější typy kosti (např rohový elk), vyžadující předběžnou úpravu. S hledáním těchto materiálů jsou bez problémů: kulečníkové koule je možné zakoupit na specializované prodejně, která prodává vše pro fond, a elk parohy jsou často prodávány na bleších trzích nebo na vývěskách na internetu.

  Je však třeba vzít v úvahu zvláštnosti práce s rohy: tento materiál je více "viskózní" než jiné, dražší typy kostí a špatně podléhají leštění. Pokud je to žádoucí, můžete najít i jiné levné druhy kostí - například holenní kosti, které lze zakoupit v pavilonech masa nebo v řeznictví, kde jsou poražena těla zvířat. Za prvé, taková kosti je vařená, aby se z ní odstranilo maso a žíly, pak se rozkládá v sodu, důkladně se promyje, bělí, opláchne a usuší.

  Kde koupit suroviny pro dekorativní kostní produkty

  Tyto výrobky jsou určeny k prodeji, jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů - mamutích klů, mrože kly, velrybí kosti, atd Některé druhy výrobků mohou být zdobené s dalšími prvky ze dřeva, drahých kovů, různé kameny (často používány jantaru), vložkou.. perleťová. Náklady na materiálu je závislá na typu kosti, jeho stav, přítomnost vad (mikrotrhliny, vylamování, deformace, delaminace). K jednomu z nejdražších typů materiálů patří mamutí kel, a je pro ně velmi obtížné prodat. Malý kousek o hmotnosti 170 g (ve výšce asi 17 cm a průměru asi 4,5 až 5 cm), bude stát 1000 rublů pro kostní hmotnosti 1,5 kg, bude muset zaplatit 7000 rublů. mrož Fang také týká drahých surovin v důsledku prudkého snížení hospodářského zvířete v průběhu druhé poloviny dvacátého století. Může být zakoupen za cenu 4500-5000 rublů na 1 kg. Za takové ceny lze kosti nakupovat přímo ve výrobních závodech - v severních oblastech. Takové suroviny lze zakoupit v Moskvě, ale ceny mohou být mnohem vyšší.

  Zuby mrožů a mamutů, zuby mrožku a velryby spermií mají podobnou strukturu kostní tkáně. Skládá se ze tří hlavních vrstev. Horní vrstva se nazývá smalt, střední vrstva je dentin a vnitřní vrstva se nazývá buničina. Vzhledem k tomu, že smalt je během zpracování lehce odloupnut a není snadno překryta, je při řezání odříznut. Nejcennějším materiálem pro tvorbu uměleckých produktů je dentin. Dokonce i kosti jednoho druhu se mohou lišit v hustotě, což závisí na obsahu vrstev vápníku v něm. Čím více vápenatých solí, tím hustší jsou dentinové vrstvy a tím je ohebnější tento materiál. Nicméně při práci s ním existují i ​​objektivní omezení. Ze zvířecích kostí obvykle vytvářejí jednoduché a vícestupňové skladby. Nejtěžší je dát jim objem, protože takový materiál má porézní strukturu a tenké křehké stěny.

  Chcete-li získat suroviny, odborníci doporučují "živě", abyste mohli hodnotit jejich stav. Existuje spousta nuancí. Například pro skladování surovin potřebujete speciálně vybavený pokoj se stanoveným teplotním režimem a určitou vlhkostí. Faktem je, že pokud nejsou dodrženy podmínky skladování, začnou se všechny druhy kostí a rohů rozpadat a deformovat. Čerstvé kosti však nejsou vhodné ani k práci. Například mrožní kosti a zuby spermií by měly být dostatečně vysušeny, aby mohly začít s jejich zpracováním. Sušení se provádí postupně, přirozeně, bez vystavení proudům studeného a horkého vzduchu, takže celý proces sušení trvá až dva roky.

  Skeletová kost z mořských živočichů je levnější než kosti zvířete, protože se neliší se stejně dobrou strukturou a krásnou barvou. Pro vlákno se doporučuje používat žebra a čelisti velryb, které jsou poměrně tvrdý materiál.

  Nástroje a zařízení pro výrobu kostí

  Existuje mnoho různých způsobů zpracování kostí, které zahrnují trojrozměrné řezbářství (vytváření soch), hluboké rytiny, reliéfní řezbářství. V závislosti na druhu materiálu a způsobu jeho zpracování se budou vyžadovat různé nástroje a speciální vybavení. Gravírování na mouchu psů je například vyrobeno pomocí ručního nástroje. Najděte na prodej speciální nástroj pro řezbářství na kosti a roh je nepravděpodobné, že uspěje. Ve většině případů se k tomuto účelu používá nástroj pro práci s dřevem a kovem. Nejdůležitější z nich jsou nože se širokými listy, dláty, pilníky. Budete také potřebovat řezačky, kleště, nůžky, kulaté kleště, kompasy pro značení, tloušťky, tesařské a obvyklé kladivo apod.

  Ale pokud se chystáte zapojit profesionální řezbářství, měli byste si objednat konkrétní nástroje pro takovou práci nebo je vyřídit sami.

  Chcete-li vytvořit rytinu na žebrách velryby, jejichž kvalita vám neumožňuje dělat jemné nitě, budete potřebovat lékařskou cvičku, řezáky a řezačky. Pila na kov se používá k řezání kosti. Hrubá povrchová úprava se provádí záběrovým souborem. Pro přesnější a jemnější práci potřebujete soubor. Perforovací vrtačky jsou vhodné pro perforování vrtáků a pro provádění vysekávacích řezů - vrilniki a mechanických strojů. Polštářte kost na bavlněném nebo plstěném kolečku se speciálním tkaničkem. K přípravě těchto látek se mísí části zubního prášku, vepřového tuku a terpentinu. Můžete však použít hotové lešticí pasty, pokud nechcete trávit čas na přípravu mastixu. Kromě toho, pro velké objemy výroby by měl koupit kotoučovou pilu s různými řeznými kotouči, hrubování stroj pro hrubé léčby kostních polotovarů, vrtání, broušení, leštění, soustružení, frézování a kopírovacích strojů. Zvláštní vybavení je zapotřebí pro práci s houkačkou (přinejmenším muflová pec a lis).

  Proces tvorby kostí a rohů

  Způsob výroby kostních produktů se skládá z několika stupňů, jejichž obsah se může mírně lišit v závislosti na použitém materiálu. Nejprve musí být kosti a rohy předběžně ošetřeny. Další součásti (například základna houkačky se zavřeným kanálem) jsou odříznuty. Při použití konvenční zvířatech kosti jejich nejprve štěpen, aby se odstranily zbytky masa, chrupavek, kostí, tuku po dobu 2-3 hodin v roztoku sody v množství 7-12 g na litr perlivé vody. Poté se vařená kůže promyje teplým a potom studenou vodou a usuší se na roštu. Jak již bylo uvedeno výše, sušení by mělo být prováděno bez vystavení proudům studeného nebo horkého vzduchu. Optimální teplota vzduchu pro sušení je 18-20 stupňů a relativní vlhkost není větší než 60%.

  Takto připravený materiál je následně rozřezán, mletý, bělený, v případě potřeby lepen a leštěn. Chcete-li při řezání suroviny nejsou trhliny a jiné vady, kost je upnut ve svěráku, aby se značka na místě samém, protínající trojúhelníkový soubor, a pak opatrně řezal trojúhelníkový souboru. V případě výroby ve velkém měřítku je manuální práce nahrazována co nejvíce automatizovanou nebo poloautomatizovanou prací. Řezání u takových podniků se provádí pomocí kotoučových píl. Pro osmihodinový posun můžete vidět asi 70-75 kg kosti.

  Pro dosažení rovného povrchu, odstranění malých škrábanců a defektů z něj, obrobek a konečný výrobek se brousí - ručně a pomocí speciálního brusného stroje.

  Vzhledem k tomu, kost má zpočátku řadu vad zbarvení, -. Nažloutlý odstín, skvrny, skvrny, atd., K nápravě nedostatku takového bělení postup provedena. Výrobky nejsou bělené z houkačky, protože tento materiál má nejprve tmavší odstín. Bělení produkty ze zvířat kosti se používá 3,2% vodného roztoku hydroxidu sodného nebo 30% roztoku peroxidu vodíku, v níž je výrobek podle, načež se roztok byl potom zahřát na teplotu zpětného toku a udržuje po dobu půl hodiny při teplotě, která není větší než 80 stupňů, nebo na 20 minut v chladicím roztoku peroxidu. Lime lze také použít k bělení kosti. Za tímto účelem jsou výrobky rozmístěny v kontejneru a nalévají vrstvy vápna o tloušťce několika centimetrů, kde jsou uchovávány po dobu 24 hodin. Po odbarvení se produkt promyje vodou a suší se při pokojové teplotě.

  Aplikace a vlastnosti slonoviny

  Ivory - vzácný a drahý materiál, který je pevným smaltem skutečných slonových kly třemi metry dlouhými. Od starověku se používá k výrobě dekorativních předmětů a ozdob. Korálky, náušnice, náramky, různé drobné předměty pro domácnost, řezbářství, nádobí a krabice ze slonoviny jsou vysoce ceněny.

  Slonovina je vzácný a drahý materiál, který je tvrdým smaltem skutečných slonových kly o délce tří metrů

  Historie a popis

  Dokonce i starověké civilizace byly s tímto materiálem obeznámeny. První vyřezávané články byly nalezeny v jeskyních na území mnoha moderních evropských států, stejně jako v Indii a Číně. Věk některých výrobků je 30 tisíc let. Výrobky byly vyrobeny z kelímků mamutů.

  Od 7. století. v mnoha zemích se začala formovat tradice umělecké řezby podél kosti. V této době byly skutečné umělecké díla vyrobeny. V Evropě se také používaly mrožové kly, jeleni parohy, zuby hrochů, velryby velryby a velryby spermií. Ale tyto materiály nebyly oceněny jako vysoce přírodní slonové kly.

  Hromadná výroba produktů z tuhých smaltovaných kly vedla k prudkému poklesu populace afrických slonů. Na konci století XX. světové společenství se rozhodlo zakázat prodej cenného materiálu. Pouze několik afrických zemí si zachovalo toto právo, ale omezeno.

  Tento materiál byl znám i starým civilizacím

  Kvalitní slonovinu lze snadno zpracovat, ale je obtížné ji poškodit nebo zlomit. Materiál je velmi odolný, nespaluje v ohni a nepoškozuje ve vodě. Slavná a jemná krémová barva materiálu. Materiály nejvyšší kvality jsou považovány za kly afrických slonů, které mají rovnoměrnou barvu. Kluzy indických slonů jsou téměř bílé, ale po chvíli začínají žloutnout.

  Dříve Tento materiál byl vyroben figurky a různé doplňky, jako jsou náhrdelníky, náramky, knoflíky, kolíky, a tak dále. N. dnes přírodní slonoviny se používá hlavně pro výrobu klávesy klavíru, šachy, hřebeny. Na chvíli jsou z tohoto materiálu vyrobeny kulečníkové míče. Ale i dekorace z kosti jsou stále populární, i když je obtížné je koupit.

  Slonovina (video)

  Použití a péče

  Pravé kly jsou v naší době vzácným materiálem. Výrobky z nich jsou drahé. Proto se v masovém prodeji objevují častěji jen jejich imitace. U padělků se používají materiály jako:

  • živočišné kosti;
  • rohy a zuby;
  • plast;
  • jádra palmového ovoce;
  • Stručné informace.

  Nejlepší náhradou jsou zuby hrocha, protože mají podobnou strukturu a vzhled s kly. Mají pouze mírně modrý nádech. Dalším běžným dekorativním materiálem jsou mlynářské kly. Korálky, náramky a jiné výrobky z nich se získávají žlutým odstínem. Japonské lékárny vyvinuly speciální technologii pro výrobu této suroviny z různých složek, jako jsou vaječné skořápky nebo mléčný tuk. Tak se podobají originálním věcem.

  Padělky jsou samozřejmě mnohem levnější a vypadají odlišně od skutečného materiálu. Často se rychle stávají bezcennými. Přirozená slonová kost, přestože je přirozenou odolností, postupně ztrácí atraktivní vzhled, pokud jde o kontakt s lidskou kůží nebo s nevhodnou péčí.

  Nemůžete udržet šperky z tohoto materiálu v temném šatníku. Miluje světlo a v tmě rychle zbledne. Ale pod přímým slunečním svitem slonovinou je lepší nechat ukládat, protože to bude křehké.

  Výrobky se musí pravidelně otírat semišovou ubrouskou namočenou v octě nebo citronové šťávě. Tkanina by neměla být příliš mokrá. Prach se omyje měkkým kartáčem a bavlněným tamponem. Chcete-li otřít náušnice nebo kroužek z kosti, je lepší použít flanelovou látku mírně navlhčenou ve vodě. V takovém případě musíte projít celým výrobkem, neztrácejte upevňovací prvky, spojky a další těžko přístupná místa.

  Trvalé skvrny jsou odstraněny vinylovou gumou bílé barvy, kterou lze zakoupit v obchodě s hardwarem. Eraserové vločky lze snadno odstranit měkkým štětcem.

  Při zpracování šperků je lepší dát rukavice na ruce, protože přírodní materiál je zkažen kontaktem s potem a kožním tukem.

  K perličkám, náušnicím nebo lesklému prstenu můžete lehce otřít malým množstvím vazelíny. Amoniakální alkohol, smíchaný s peroxidem vodíku, se používá k odstranění žloutnutí z kláves klavíru. Takové drobné předměty, jako jsou šachové figury, figurky nebo vlasy, se mohou 10 minut ponořit do roztoku chloru. Po vodních postupech by měly být všechny předměty otřeny suchým měkkým hadříkem.

  Galerie: slonovina (25 fotek)

  Nejkrásnější slonovinové řemesla (video)

  Terapeutické a magické vlastnosti

  Výrobky z kly z dávných dob byly považovány za magické amulety, které byly zvyklí přitahovat štěstí. Muži se doporučují, aby nosili šperky z kostí v podobě prsa nebo zvířete zvěře nebo ptáka. Ženy si mohou vybrat libovolné šperky - korálky, prsteny, náušnice z kostí.

  Důležité je tvar amuletu. Například, orol přináší štěstí, slon inspiruje důvěru atd. Všechny amulety z kosti chrání majitele před negativními. Mohou být naloženy s nimi nebo zavěšeny v obydlích, aby chránily dům před problémy. Kouzelná síla obdarů, zděděná, se zvyšuje s každou generací. Výrobky z přírodní kosti se hodí ke všem známkám zvěrokruhu. Příliš citlivá a hypochondriální povaha se uklidní a chrání před negativní energií.

  Různé lékařské vlastnosti přirozené kosti. Tento přírodní materiál obsahuje velké množství fosforečnanu vápenatého. Pomáhá s bronchiálním astmatem, kardiovaskulárními chorobami, endokrinologickými onemocněními. Materiál musí být aplikován na bolest. U popálenin a řezů je kost ze slonoviny přitlačena na postiženou oblast kůže.

  Výrobky z kly z dávných dob byly považovány za magické amulety, které byly zvyklí přitahovat štěstí

  Pokud budete vždy nosit šperky z přírodních kly, budou chránit před bolestmi v krku, šarlami a jinými virovými onemocněními. Kromě toho je materiál silným biostimulátorem. Obnovuje vitalitu organismu, uklidňuje nervy, chrání před depresemi a nespavostí. V Indii, národní soudci používat kly pro omlazení a tělesné uzdravení, a čínské lithotherapists věří, že se věci zlepší auru.

  Výrobky z mamutých kostí

  Neocenitelnost a krása produktů z mamutího klamu jsou odhaleny díky dovednosti a talentu ruských mistrů, kteří dokázali zachovat staletou tradici carvingu podél kosti.

  Řezání na kosti je jedním z nejstarších druhů umění a řemesel

  K dnešnímu dni je kozlík mamutů velice cenným materiálem, který je oficiálně povolen k těžbě. Má velmi krásnou jednotnou barvu, navíc díky svým fyzikálním vlastnostem je snadno zpracovatelná a současně umožňuje důkladně zpracovat každý detail výrobku. To je důvod, proč mamutý kel je jedním z nejoblíbenějších materiálů pro kostní řezbářství.

  Výrobky z kostí - elitních dárků a suvenýrů

  Podle kategorie

  Podle materiálu

  Autor

  Podle ceny

  Diktovaný produkt - neobvyklý luxusní dárek

  Autorský výrobek vyrobený z kostí je dobrým darem od elity, exkluzivním darem do hlavy nebo jen darem pro duši, ke které budou šťastní a kdo bude hrdý na mnoho let.

  Předkládáme Vám na vědomí katalog díla z mamutího klastru, křoví mrože, losových rohů a dalších kostí. Snažili jsme se tak, abyste si mohli snadno vybrat kvalitní luxusní dárek. Pro všechny figurky z mamutího kluka, klínovitého mníka, velrybích kostí, losových rohů vydáváme krásné certifikáty, které lze umístit vedle produktu.

  V našem katalogu nejsou zatím všechny produkty prezentovány a pokud jste nenašli ten správný - prostě napište na adresu [email protected] a určitě přijdeme s něčím.

  +7 910 424-98-10 Svetlana (Moskva)
  +7 916 108-76-45 Igor (Moskva)
  +7 914 851-16-85 Alexey (Magadan)

  Druhy kostí používané v nitě

  Na kelímku mamuta jsme již napsali článek, tady uvažujeme další typy kostí vhodných pro řezbářství. Některé z nich jsou přístupnější než mamutý kel, další druhy kostí, které bývaly velmi oblíbené, jsou nyní zakázány.

  Zívnutí (jednoduchá kost)

  Nejvíce přístupná kosti, vhodná k vyřezávání - kování (kosti velkých rohatých zvířat). Tato kosti byla široce používána v umění a řemeslech. Je možné vyrobit z toho kazety, poháry, ozdoby a mnoho dalšího. Kosta je poměrně plastová, dobře zpracovaná vrtákem a ručním nástrojem, je vhodná k leštění.

  Před vyřezáním musí být tato kosti předem připravena. K tomu je nejdříve vařeno několik hodin, aby se oddělilo od trosky a odmašťovalo, pak bělilo a až poté bylo možné kosti zpracovat. Hustota kostí závisí na věku a výživě zvířete.

  Zvířecí kosti jsou široce používány ve vyřezávání různých národů v ruské Severní použití krav kost ve Střední Asii používají čelisti koně, velbloudy a ostatní zvířata kostry.

  Tato kosti nemá krásné odstíny, jako mamutý kel, není často vymalován zeleným nebo hnědým tónem, aby získal více vznešený odstín. Na této kosti, stejně jako na mrožových tesáních, je široce používána barva gravírování.

  Trubkovitý tvar kostí určuje jeho použití, někdy je velmi forma naznačuje umělce budoucího výrobku, nezřídka řezu na kostní desku, vložit je krabice a truhly. Z toho je také možné sestavit sochu; sestávající z několika oddělených, předem připravených součástí.

  Rohy skotu

  V řezbářství jsou rohy různých zvířat velmi rozšířené: rohy skotu, rohy losů a jelení parohy.

  Tato popularita je způsobena dostupností tohoto materiálu. Koupit to není těžké, stojí roh není drahé. Pro řezbářství mohou přijít nějaké, dokonce rozbité rohy, ale pro interiér v poptávce jen celé, nebo dokonce lepší párové parohy jednoho zvířete, jsou přirozeně dražší.

  Rohy skotu mají vrstvenou strukturu, zatímco mají vysokou elasticitu. Takové rohy jsou odpady masného průmyslu. Tento materiál má zajímavé umělecké vlastnosti, má bohatou paletu barev. Pevnost, plasticita a změna tvaru při zahřátí jsou hlavními vlastnostmi, které přispěly k široké distribuci v závitu tohoto materiálu.

  Lukový roh je velmi zpracovatelný, má zajímavou strukturu, dovoluje vám udělat knoflíky pro nože, panely a dokonce i malou plastiku. Jediný možný nedostatek tohoto materiálu je vnitřní pórovitost kosti, ale vnější struktura je docela krásná a se správným složením může a měla by být použita v pracích.
  Roh jelena je široce používán v severních oblastech Ruska. Z toho můžete udělat sochu, rukojeť nožů a mnoho dalšího. Produkty mohou být zdobeny rytím a reliéfní řezbou.

  Kromě výše uvedených druhů rohů je ve svých kvalitách zajímavý materiál - buvolí roh. Může být dokonale zpracován, dobře leštěný, má ušlechtilé odstíny: bílá, žlutá a černá, někdy jantarová. Může být zakoupen v hotových deskách, je lisován, narovnaný a lepený. Protože to dělá obložení pro nože, hřebeny, škrabky masážní kvaš, takže můžete použít tento roh vložku, je třeba poznamenat, léčivé vlastnosti tohoto materiálu.

  Zub spermií

  Velrybí zub - krásný ozdobný materiál, perfektně přístupný zpracování pomocí vrtáku, dobře leštěné, má hustou vrstvu mineralizované zuboviny. V průběhu předběžného zpracování, při snížení rozštěpí čelist vlákniny, a kořen zubu je prázdný kuželovitá dutina, která je charakteristická pro struktury materiálu. Vzhledem k hustotě a jednotnosti struktury umožňuje tento materiál vytvářet malá socha. Použít to začalo kvůli omezené dostupnosti tzv ušlechtilý kosti (slonoviny a mrože kel), krása je téměř není horší než na ně, má nažloutlý odstín růžové. Nyní je tento materiál vzácný, na prodej obvykle spadá do starých zásob, je to kvůli zákazu střelby velryb. Kromě plastiky může být zub používán k výrobě nožů pro nože, reliéfní řezbářské práce a barevné rytiny.

  Mouchový kel ve své struktuře má fuzzy přechod od vnitřních vrstev dentinu k mineralizované vrstvě. Buničina (obvykle se nazývá shadra) jde do velké hloubky uvnitř psů a má ošklivou strukturu s mnoha buňkami. Je to docela křehké, zatímco má spoustu tvrdosti. Tyto vlastnosti vytvářejí nepříjemnosti pro vytvoření díla, a to zejména s ohledem na soše, když Fang vhodné pro vytváření drobných plastik. Ve většině případů byl tento materiál použit pro použití barevného rytí reliéfní nitě, úchyty pro nože, tvrdost tohoto materiálu dovoluje použití prolamované řezbářské techniky. Největší zuby mají délku až 500-800 mm. a váží až 3,5 kg., průměrný pes psů váži 1 kg.

  Fang mrože

  Třpyty mrožů byly těženy v ruském severu, na pobřeží Bílého moře a Arktického oceánu, v oblasti Novaya Zemlya, v oblastech Vaigach a Kolguev. Navíc lov na mrožky byl prováděn na pobřeží Chukchi, kde byly zvlášť významné rookerie těchto zvířat. Nyní je tento materiál zakázán.

  Brány mrože se liší tvrdostí, trvanlivostí a plasticitou. Je mnohem lehčí než mamutý kel, s lehce nažloutlým nádechem, má průhlednost. Někdy tam jsou mořské tesáky, ležící v půdě několik desítek, po staletí. Takové tesáky mají hnědý nádech, takovéto tesáky jsou hodnoceny nad bílými.

  Velryba obratle

  Velbloud je také používán v nitě, je to docela specifický, je porézní jako houba, je těžké ji manipulovat, nemůže být leštěn, ale při správném použití jeho úžasné struktury, můžete získat zajímavý výsledek. Taková kost je vhodná pro monumentální sochu, miniatury houbovité kosti nebudou fungovat. Původně obyvatelé Chukotky použili tento materiál k vytvoření předmětů pro domácnost, například sedadel, která se také používají v životě žeber kostí. Parametry jednoho obratle velryby jsou přibližně následující: hmotnost 5,7 kg, šířka 40 cm, délka 80 cm, výška 20 cm.

  Možnosti využití tohoto zajímavého materiálu mohou být hodně, stačí jen zapsat představivost!

  Mamutové zuby

  Tento mamutý zub je také používán v řezbářství, ale mezi řezbáři to není tak populární jako mamutý kel, nejčastěji se používá na výrobu nožových rukojetí. Mamut měl jen čtyři zuby, struktura zubů připomíná struhadlo na mletí zeleninových jídel. Během života mamut změnil šestkrát své zuby. Zub je dostatečně tvrdě zpracováván, kromě toho se rozpadá.

  Stabilní strom a kosti

  Nedávno bylo stabilizované dřevo velkým požadavkem na výrobu rukojeti pro nože. Stabilizace je proces polymerace materiálu ve vakuu za použití barviv rozpustných v tucích nebo bez nich, zatímco dřevo je impregnováno polymerními látkami přes a přes. Jako stabilizátory lze použít monomery a akrylové pryskyřice. Dřevo, které bylo podrobeno stabilizaci, má jedinečné vlastnosti, nepodléhá klimatickým změnám, neroztrhne a nedeformuje, dokáže odolat dostatečně vysokým teplotám. Spolu s dřevem je možné stabilizovat rohy kopytníků, kly a zuby mamutů, stejně jako jakákoli jiná kosti. V tomto případě kosti získají stejné vlastnosti jako strom, když jsou stabilizovány.

  Kosti Stellerové krávy

  Tato kost je vzácná a výrobky z ní se často nenacházejí. Je to však docela přijatelný materiál pro nevelké sochy. Stojí za zmínku, že struktura této kosti je porézní, proto na konečném výrobku budou póry patrné. Současně může být koska dokonale zpracována, dobře leštěná, je mnohem měkčí než mamutý kel, ale nezachovává malé části stejným způsobem jako ušlechtilejší kosti. Barva kosti je béžově šedá, nemá výraznou texturu.

  Oleg Doroshenko - hlavní kostní řezbář

  M: Ahoj, Oleg! Děkujeme, že jste se dohodli na rozhovoru s našimi stránkami. Řekni nám trochu o sobě: kde bydlíš, co se ti líbí kromě vyřezávání...

  OD: Dobrý den, Michael. Narodil jsem se a žiji v Kyjevě. Svému volnému času věnuji rodině a čtyřnohým zvířatům. Každé ráno se dvěma německými boxery procházím lesem a vezmu si s sebou fotoaparát. Líbí se mi fotit, zvláště v létě, s makro objektivem, jinými plíživými drobami. Pro ostatní třídy není prakticky žádný volný čas.

  Se svou sedavou prací jsou takové procházky prostě nezbytné.

  Mám rád hudbu, obzvláště starou hard rock, ale hudbu většinou poslouchám během práce.

  M: Kostra řezba je vaše hlavní "práce" (pokud to mohu říci)?

  OD: Ano, řezbářství je mé hlavní zaměstnání, to je moje hlavní hobby, můj chléb, moje oblíbená zábava.

  M: Jak to všechno začalo? Jak jste se přesně dostal do kosti?

  OD: V devadesátých letech se dostaly do rukou noviny s oznámením, o pozvání na kurzy řezníků s pokračováním práce. Byl jsem učil starý pán, který už není naživu, Dmitrij Borisovič Fridman nebo jednoduše (Fried). Školení netrvalo dlouho, protože celá první skupina studentů se ukázala jako dost schopná. A brzy se kurzy změnily na nejběžnější produkci kostních produktů. Asi třikrát byli studenti rekrutováni, protože ne všichni zůstali dlouho. Teprve čtyři lidé se zabývají řezbami od absolventů tohoto podniku.

  V počátečním stádiu věřili, že řezou pouze z kování (trubicovité kosti skotu), vyrobené náramky, náušnice, brože. Postupně se mamutý kel začal důvěřovat nejvíce hodným, ačkoli sortiment byl stále stejný. Trvalo to asi tři roky, než Fried opustil společnost. Od devadesátého třetího roku jsem byl jmenován na pozici uměleckého ředitele. Sortiment výrobků se značně rozšířil, ale vedení společnosti se neúnavně zabývalo prodejem výrobků a společnost se postupně zhroutila. Podnik existoval až do roku 2008, dokud jsem se rozhodl zapojit do jednotlivých činností.

  M: Jaké problémy vznikají při práci pro sebe, ne pro strýce?

  OD: Neřekl bych to potíže, ale jen zvyšuje množství práce, která padá na ramena. Kdybych předtím nemusel přemýšlet o nákupu nástroje, zásob, kostí atd., Teď je to moje bolest hlavy. Pokud před celým nářadím, od vrtačky, špičky a končící pružnými rukávy, byl opravován zámečníkem, nyní všechny opravy jsou jen na mě. V tomto seznamu můžete přidat další vyhledávání zákazníků a prodej hotových výrobků. To všechno trvá určitou dobu, kterou mohu věnovat práci nebo na dovolené. A teprve teď, když dělám tuto přípravnou a organizační práci, chápu, že to není tak snadné.

  M: Ano, organizace procesu někdy trvá velmi dlouho a vlákno nemusí zůstat. Proč jste fascinováni miniaturou?

  OD: Vždycky jsem měl rád drobné předměty s pečlivým detailním zpracováním. Jen tak udělejte, jaký objekt má život, pokud je tento objekt velký. A aby tentýž předmět několikrát méně, protože pečlivě pracoval na všech detailech, to je to, co se mi líbí.

  Neřekl bych, že jsem fascinován miniaturní, ano, rád bych pracoval na takových produktech, ale existuje mnoho pracovních příkazů a větší velikosti. Nyní velikost výrobku je častěji diktována zákazníkem. Proto neudělám miniaturní miniatury tak často, jak bych chtěl.

  M: Pokud se pokoušíte charakterizovat styl, ve kterém je vykonávána značná část vaší práce, možná se může nazvat realistickým zvířecím životem. Podle mého názoru je to nejtěžší věc při řezbářství: v nejmenších detailech nesmí být předávána žádná abstraktní nebo stylizovaná forma, ale ukázat živý objekt, jaký je ve skutečnosti. Zdá se, že se tyto obtíže nebojíte, ale naopak přitahujete. Proč?

  OD: Většina lidí, kteří žijí na zemi, vnímá výrobky vyrobené realističtějším způsobem než stylování okolních předmětů. Není nutné myslit a snažit se pochopit, co umělec chtěl říci, budovat svůj koncept propletených linií a letadel. Reálnost je všem jasná, je snadno vnímána jak dětmi, tak i dospělými, je jen nezbytné provést tento reál důstojně. Ale ne natolik, aby vylíčit dobré zvíře, které stojí jen ve statické poloze jako miniatury Kinder překvapení, je třeba propojit více lokalit získat zajímavou kompozici s vašimi emocemi vložené v duši produktu.

  Zvířectví je jen úspěšným tématem, který byl prezentován po mnoho, mnoho let od doby primitivních lidí. A pokud ne v tomto tématu, můžete nejlépe ukázat emoce a náladu zvířete.

  A kdo řekl, že je to nejtěžší předmět obrazu? Lidé - to je téma, které ne každý najde sám sebe, že je místo, kde pro každou chybu v poměru a anatomii neznalosti by měla být zodpovězena vážná, a to zejména pokud jste vynechal tak drahého materiálu.

  Šachové kousky vyrobené z kostí

  M: Pokoušeli jste se pracovat na tomto složitém "lidském" tématu? Možná to lze připsat práci na vytvoření šachových partií?

  OD: Ano, bylo několik děl poměrně dobrých, ale nějak se živočišný žánr snaží mě více.

  M: Mezi tvými pracemi jsou často krysy, myši a křečky. Jaký je důvod pro to? Chováte slabosti hlodavcům?

  OD: Ne, nemám pro tyto zvířata zvláštní lásku, ale s vámi vás budu zacházet jako s předmětem, který mi přináší příjmy.

  Ve skutečnosti, některé z těchto hlodavců jsou spojeny s východní mytologie, a zákazníci jsou často požádán, aby představují krysy v určité póze s různými předměty, a z tohoto důvodu.

  A pár zvířat, z této série, jsem se chtěla vylíčit v neslýchaných výkresech s použitím různých materiálů. Takže to byla řada různých hlodavců.

  M: O různých materiálech a nejen o materiálech, ujasňujeme si: obvykle každý píše materiál: kosti (dobře, pokud to není příklad mamutových kostí). Zívnutí skotu jde jako materiál pro začátečníky, je to většinou psáno ve všech pramenech? A s jakou kostou pracuje profesionální řezbář?

  OD: Pokud mluvíme o produktu, který potřebujete k prodeji, pak může být okamžitě zlikvidována celá kost, jako je kel, sloní mrož, zub spermatu. Výroba všech výrobků z této kosti je zákonem zakázána, stejně jako vývoz. Výroba výrobků z těchto materiálů je druh propagandy pro zničení zvířat. Zůstává bůh mamutí. Každý z historických poučení ví, že ten člověk nemá nič společného s ničením tohoto zvířete, a proto se to snažila dělat Matka příroda. Proto je většina produktů vyrobena z mamutího kel.

  Ale zakázané materiály řezbáři stále používají, většinou v Číně. Tam je velmi vyvinuté kost-řezání řemesla a falšování různých low-grade netsuke rozptylu po celém světě.

  M: Netsuke je samostatné široké téma, o němž lze hovořit dlouhou dobu, a to je zjevně téma pro samostatný článek. Jaké další materiály kromě kosti musely fungovat? Existuje nějaký oblíbený materiál?

  OD: Vzhledem k tomu, že mým hlavním nástrojem je vrták, snažím se vybrat materiál s kostní hustotou. V podstatě se jedná o eben, borovice a některé materiály, které používám pro inlay v produktech: těsto, někdy jantarové.

  Každý materiál je dobrý svým vlastním způsobem. Stejně jako eben v zpracování, ale prach tohoto stromu... Stručně řečeno, šetří jen dobrou kapuci.

  Dřevo je velmi dobře broušené, ale před leštěním je nutné brousit broušením. A pokud je to špatně vyleštěné, bude to všechno při vyleštění.

  M: Odkud si obvykle povídáš o příbězích, nebudu se ptát, tk. O tom jste napsali na našem fóru. Zeptám se na něco jiného: pamatuj si nápady, skicu nebo.... ?

  OD: Stává se to různými způsoby, někdy musíte skicovat a někdy si jen uložit fotografii z internetu, jako příběh. Pak jsem prostě upravil kompozici na papíře. Koneckonců, není nic co vymýšlet, existuje tolik scén kolem nás, abychom pracovali, potřebujeme jen vidět a překládat.

  M: Připravujete předběžný nákres nebo možná vykreslete budoucí práci? Jak pečlivě zpracováváte nuance a detaily v počáteční fázi?

  OD: Na papíře čerpám celou kompozici, nikoliv kreslení podrobností, a samostatně prohledávám internet pro každou postavu. Vybírám obrazy dobré kvality, kde jsou viditelné nejmenší detaily. Myslím, že princip carvingu se neliší od principu ostatních řezbářů a začal jsem izolovat detaily uprostřed celého procesu.

  M: Mluvme o nástroji. V roce 2009 na fóru jste napsali, že používáte zbraně staré sovětské éry. Od té doby se něco změnilo? Možná dostali modernější jednotku?

  OD: Nástroj je nejbolestivějším tématem pro každého řezníka a nezáleží na tom, zda se jedná o dřevo nebo kost.

  Vrták je stále stejný na základě brusného kotouče CMM. Ale jak flexibilní rukávy WGT-10, pod níž jsou všechny vyřezané hlavy, vyjmuta z produkce, hotové na starých zásob, snažit, aby zatížení lana. A pro hrubé zpracování používám FOREDOM.

  Jsou plánovány mírně modernizovat starý stroj a některé detaily konstrukce, které spojují měnič s kabelem a kabelem se starými špičkami. Konstrukce těchto špiček je nejjednodušší, a to jak při výrobě, tak při výměně a mazání ložisek.

  M: Možná má smysl změnit úplně nový nástroj? Spotřební materiál, náhradní díly a příslušenství už dnes není problém kupovat. Nebo jste tak připevněný ke starému přístroji, že ho neposíláte, aby si odpočinul na nějaký perník?

  OD: Pracoval jsem na tomto zařízení již více než dvacet let a neviděl jsem nic lepšího, pokud jde o rychlost, sílu a hluk. Jeho zvuk je dvakrát tichší než zvuk FOREDOMu. Špičky jsou tenčí a jednodušší je vyměnit ložiska. Ale to není totéž! Jestliže jeden mohl vyzkoušet před zakoupením několik vrtáků nabíjením kulový mlýn v průměru hrotu 12- 18 mm a vzdálenost mezi břity 2 až 3 mm. A při plné rychlosti narazit do kosti tím, že odstraňuje třísky, po práci v režimu po dobu asi jedné hodiny mohou, na takovém vrtání jsem změnil starou jednotku.

  M: Vaše díla jsou známá výjimečnou, pečlivě dokončenou úpravou. Můžete odhalit pár tajemství pro naše čtenáře?

  OD: Tajemství je velmi jednoduché: nezpívejte věci, nesnažte se co nejrychleji dokončit další práci, abyste se chválili svým přátelům. Zkuste se posadit na produkt několik dní více než obvykle. Jsem unavená touto prací, jak říkají, moje oči jsou mýdlové - dejte ji stranou na chvíli. Pokud je to miniaturní a zdá se vám, že je vše hotové, dejte dalekohled a uvidíte, že práce je stále nekonečná země. Snažte se nejen ukázat tvar objektu, ale také pracovat na detailech. Neomezujte se na dvě, tři čísla kostek, použijte velmi malý nástroj. Kromě fréz, použijte stehy, tento nástroj pomáhá hodně v závěrečné fázi před leštěním a dokončováním částí v drážkách. Přijďte se kreativně pracovat.

  M: Máte milovaný sen, který vůbec ani neuvědomujete? Existují nějaké příklady, kterých se snažíte? Mohu nějak zobrazovat limit nebo strop dovednosti? Co to je dokonalost?

  OD: Sníst je nevděčná věc, protože sen se nemůže stát pravdivý. A sen a ne pokusit si uvědomit, že je hloupý, takže sen zůstane senem.

  Nesnažil jsem se držet krok s někým, nebo dlouho dosáhnout dovednosti někoho, prostě dělám svou práci.

  Zatímco mistr je schopen vidět své chyby a pracuje na nich, existuje potenciál pro rozvoj.

  Dokonalost, pravděpodobně, jako Mary Poppinsová. Ale vážně jsem se s nikým nedozvěděl a nic dokonalého, takže nevím, co to je.

  M: Mistři vaší úrovně selhávají? Stává se, že je stále pár zásahů a najednou... jedno nedbalé hnutí a práce je beznadějně poškozená? Stalo se to někdy? Jak se vyrovnal se zklamáním a těžkou hmotností na duši?

  OD: Velmi zřídka, ale stane se to. K tomu, aby se všechny práce zkazily - sotva. Téměř všechny takové případy byly opraveny, často k lepšímu. Opravit je zcela reálné, zatímco fantazie funguje. To znamená, že pokud mluvíme o případech, kdy je jeden z prvků výrobku přerušený.

  Ale existují případy, kdy je práce hotová a zdá se být dobrá, ale nemám na ní něco rád. Tuto práci nazývám neúspěšným. Dávám to za sníženou cenu.

  Pokud pokaždé, když selžeš, budeš zatížen zklamáním, pak brzy budeš zklamán ve vaší specialitě. Zapomeňte, nechte včera selhání a pracujte.

  M: Vaše práce jsou vždy velmi jasné: z různých úhlů, kvalitních fotografií. Lze vidět, že světlo snímku je nejspíše od profesionálního fotografa. Zvláště si objednejte fotografické sezení pro každou práci? Není-li to tajemství, kdo fotografuje?

  OD: Líbáš mě, nepovažuji tyhle fotky dobré kvality, vzal jsem všechny fotky sám. Fotografování slušné kamery se začalo doslova na jaře tohoto roku a dříve pouze s digitálními mýdlovými krabicemi, ačkoli kvalitní. Světlo samozřejmě muselo být dáno a nebylo třeba dělat desítku záběrů, aby se dostali jeden nebo dva dobré rámy.

  M: Mluvme o cenách. Jaký je pořadí cen pro vaše výtvory?

  OD: Žádné komentáře.

  M: Ok, pokud někdo z čtenářů má zájem - nechat je psát osobně. Často obdržíte příkazy? Jsou zákazníci zařazováni do fronty na hotovou práci nebo objednávají něco samostatně?

  OD: Velmi zřídka se ukázalo, že v práci je volné okno a můžete si vyrobit produkt, který jste dlouho drželi v hlavě. Objednávky jsou neustále, zatímco pracuji na jedné objednávce, přidává se jedna nebo dvě další. Dokončené práce, které by mohly být uvedeny do volného prodeje, jsou vzácností.

  Existují tři možnosti objednávky: opakovat to, co viděli na místě, betonové individuální objednávky nebo „chci, ale já nevím, že“ Třetí možností je nejvíce nepříjemný a většina z těchto zakázek, je-li osoba, která není určena rychle, musíme se vzdát.

  M: A co první možnost: je vždy možné kopírovat práci se 100% podobností?

  OD: Okamžitě upozorňuji zákazníka, že nebude 100% podobná. Po vidění dokončené práce ji pozná, všechno vypadá tak, jak viděl na fotografii. Ale s pečlivým zvážením si všimne, že prsty jsou líčeny jiným způsobem, ocas není tak křehký, tlapka je vpředu o milimetr nebo dva, atd. Proto si ponechávám právo na individuální a exkluzivní produkt, a to i pro předchozího zákazníka.

  A obrobek nemusí vždy přesně spadat do objednaného produktu, existují vždy rozdíly ve stejných dílech.

  M: Druhá možnost. Jaké jsou nejvíce neobvyklé objednávky, které jste obdrželi?

  OD: Po celou dobu práce jsem ztratil hranice mezi konceptem běžné a neobvyklé práce, spíš jako: zajímavý nebo nezajímavý. Nejzajímavější práce, když narazím na něco nového. V loňském roce byla taková práce "Strážci meče". Tam, kromě zobrazení samurajských figurek, bylo nutné "oblékat" skutečné tanto ostří vyrobené japonským mistrem. Musel jsem se naučit všechny prvky meče a princip shromáždění.

  Práce byla tvrdá, ale zajímavá.

  M: Stručně řečeno, v jedné větě pokračujte ve větě: "Pro mě, řezba, to je..."

  OD: Nahoře jsem již napsal, ale opakuji, že si pro mě vyřezal, to je všechno.

  M: Jakou radu může nováček dát tomuto, mám strach z tohoto slova, skvělý, mistr jako ty? S čím začít? Co bych měl hledat? Na co se zaměřit? Proč se snažit?

  OD: Slovem „velký“ je zjevně příliš mnoho, existuje mnoho velmi dobrých řezbáři v SNS. A na osobní poznámku, chci říci: to není jen chytat koláč na obloze, bude létat na vás, a bude odměnou vám za vaši trpělivost, pracovitost, píli. Nezačínejte okamžitě velmi těžkou a složitou práci, vezměte jednoduchý spiknutí, snažte se cítit tvar, hlasitost. Vezměte kousek plastelíny, zkuste to nejprve vyrobit a potom začněte stříhat. Forma, rozměry, anatomie - to je ta malá věc, kterou musíte neustále pracovat. Sám jsem začal stříhat, kopírovat nebo napodobovat některé řezbáře, snažil jsem se opakovat některé práce. Nejdůležitější je vidět vaše chyby, poslouchat kritiku a na ni správně reagovat.

  M: Děkuji za rozhovor, Olegi. Z administrace místa a našich čtenářů přeji, abyste se vylepšili v tak těžkém a úžasném umění, ztělesňovali nejsilnější plány a samozřejmě potěšili svět svými nádhernými pracemi! Konečně, pokud chcete, můžete nechat přání, rozdělit slova nebo jen pár slov našim čtenářům...

  OD: Přeji si všechny tvůrčí úspěchy, úspěchy a dobývání nových vrcholů v naší tvrdé, ale velmi zajímavé práci. Více než všechny zajímavé objednávky a zákazníci, kteří respektují vaši kreativitu.

  Chci poděkovat Reznoe.ru za práci, že nezanedbávám mistrů, že mi dává příležitost objevit můj potenciál a vidět další velmi dobré řezbáře a jejich práci.

  Přál bych si, aby se stránka Reznoe.ru rozvíjela stejným směrem, a ne lhostejná k tvořivosti sponzorů a moderátorů pacientů.