Ziskové podnikání: výroba dřevěných hraček. Podnikatelský plán pro výrobu dřevěných hraček

Výroba a prodej dětského zboží pro podnikatele jsou dlouho považovány za slibné aktivity. Situace se v naší době nezměnila. Živým potvrzením této skutečnosti je obrovská volba na trhu s hračkami určenými pro děti různých věkových kategorií.

Na druhou stranu kvantita není hlavním ukazatelem, neboť moderní lidé dávají přednost koupi užitečných a kvalitních věcí pro své dítě. V tomto ohledu můžeme bezpečně říci, že výroba dřevěných hraček je slibným druhem podnikatelské činnosti.

Přehled trhu

Jak ukazuje analýza domácího trhu s dětskými výrobky, leví podíl patří levným produktům čínského původu. Pokud se před několika desetiletími zboží z nebeské říše považovalo za skutečnou zvědavost, ve většině případů nejsou nic víc než spotřební zboží, od něhož byl náš spotřebitel upřímně unavený. Tyto výrobky jsou zpravidla vyrobeny z nekvalitních materiálů.

Nyní se na trhu rozvinula situace, kdy domácí spotřebitelé stále více upřednostňují dražší, ale vysoce kvalitní a ekologicky čisté výrobky. Zvlášť se týká rodičů. V tomto ohledu vypadá podnikatelský plán pro výrobu dřevěných hraček velmi relevantní.

Výhody

Hračky vyrobené ze dřeva mají řadu výhod oproti plastovým protějškům. Za prvé, v tomto případě mluvíme o environmentální bezpečnosti těchto výrobků pro dítě. Navíc jsou odolnější a odlišují se originálním designem.

Jako podnikání se výroba hraček ze dřeva zdá velmi atraktivní v souvislosti s potřebou investovat v počátečním stádiu příliš velké množství finančních prostředků.

Jak ukazuje praxe, obvykle stačí zhruba 50 tisíc rublů na nákup vybavení a organizaci tohoto druhu činnosti.

Celý technologický proces výroby je v tomto případě poměrně jednoduchý a spočívá v přípravě polotovarů, jejich zpracování, barvení a balení.

Nepřipouštějte dřevěné hračky svým konkurentům a v takové podobě, jako je modernita. Faktem je, že kromě obvyklých klasických modelů (pyramidy, kostky, stroje) má trh nyní širokou škálu moderních odrůd. Mezi nimi nejdříve nejoblíbenější hračky jsou s elektronickými prvky, stejně jako vyvíjející se modely.

Potřebné vybavení a personál

Továrna na výrobu hraček ze dřeva musí sestávat z několika místností. Každý z nich se bude specializovat na některé typy práce, o nichž se diskutovalo dříve - zpracování, montáž a malování. Pokud jde o nástroje, stačí v počáteční fázi získat frézku s naprogramovaným digitálním ovládáním, stejně jako vrtání, bandážování a broušení, dláta, pilové pily a rovinu.

Znalost hlavních charakteristik budoucích produktů, stejně jako potenciální rozsah výroby, lze vyvodit závěry o potřebě určitých nástrojů. Mezi dodávky, kromě samotného dřeva, potřebujete obaly (tašky, krabice), stejně jako laky a barvy, které je třeba vybrat z důvodů čistoty životního prostředí.

Výroba dřevěných hraček nemůže být organizována bez náboru příslušných odborníků. V počáteční fázi rozvoje podnikání může být některá práce provedena nezávisle, ale dva nebo tři další lidé budou muset požádat o pomoc.

Je žádoucí, aby měli nějaké zkušenosti v této oblasti. V budoucnu, s výhradou úspěchu, bude navíc možné najmout umělce, designéry nebo další odborníky. Abyste ušetřili peníze, je lepší, abyste si zboží poprvé dodali sami.

Prodej hotových výrobků

Po uspořádání takového druhu podnikatelské činnosti, jako je výroba dřevěných hraček, je třeba předem uvažovat o způsobech realizace hotových výrobků. Jak ukazuje praxe, nejlepší možností je otevřít web.

Navíc se můžete pokoušet o spolupráci se specializovanými prodejnami. Docela vysoké výrobky jsou oceňovány v zahraničí. Na druhou stranu nelze poznamenat, že výroba dřevěných výrobků je také řádně organizována. V tomto ohledu je třeba za účelem zájmu o zahraniční spotřebitele vytvořit exkluzivní autorské modely manuální práce.

Závěry

Za účelem úspěšné organizace výroby dřevěných hraček musí začínající podnikatel zvládnout řadu profesí, od obchodního ředitele až po ředitele firmy. Dodatečným zaměstnancům se doporučuje, aby si najali pouze po vzniku trvalého počtu objednávek a zvýšení tržeb z prodeje. Na základě zkušeností mnoha podobných společností má tato zaměstnání šanci stát se hlavním životem života a přinášet stabilní zisk.

Všechno nejlepší pro děti: výroba dřevěných hraček

Pokud se podíváte pozorně na moderní hračky, jedná se převážně o plasty a polymery. Ano, jsou to lehké a trvanlivé materiály, ale jejich chemické složky škodí dítěti. Z tohoto důvodu začaly matky upřednostňovat hračky vyrobené z přírodních materiálů, zejména ze dřeva. A výroba dřevěných hraček se stala velice populární výbavou v podnikání.

Sortiment hraček

Je to jen na první pohled to vypadá, že vyřezávané dřevěné hračky - je to nudné a nezajímavé. Ale pokud se k podnikání dostanete s nadšením a kreativitou, můžete přijít s originálními modely, které budou zajímat nejkrásnější mladého kupce.

Naše ocenění:

Zahájení investice - 450 000 rublů.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 9/10.

Takže, jaké hračky můžete vyrobit z dřeva?

 1. Doprava (stroj, traktor atd.).
 2. Železnice s dřevěnými kolejemi a vlakem (to zní divně, ale takové komplety jsou dnes velmi populární).
 3. Vzdělávací hračky ze dřeva (pro nejmladší - pyramidu a pro starší děti - hádanky, hádanky, návrhář).

S vlastními rukama

Pokud víte, jak dělat jednoduché hračky s vlastními rukama přímo doma, nebo pokud máte malou dílnu, můžete zaregistrovat IP a začít s prodejem vaší práce. Můžete začít s přáteli a známými, kteří vám poskytnou informace o vašem mini-businessu "ústně".

Výroba dřevěných hraček s vlastními rukama často trvá hodně času, ale hotový výrobek může být bezpečně nazýván hrdým a módním pro dnešní slovo ručně vyrobené. Takové výrobky budou snadno zakoupeny těmi, kteří chtějí, aby jejich děti měly vše jedinečné. Také tato firma dává možnost vytvářet žádnou konkrétní hračku na zakázku, jako opravdový řemeslník může vystřihněte ze dřeva Smeshariki přestože transformátory.

Univerzální dřevoobráběcí stroj Enkor Korvet-320

Výroba ve velkém měřítku

Pokud je vaším cílem skutečná mini továrna na výrobu dřevěných hraček, budete potřebovat:

 1. Výrobní místnost. Je dobré, pokud bude mít několik místností (workshopů), ve kterých budou probíhat různé technologické procesy: zpracování dřeva, malba, montáž atd.
 2. Stroje pro výrobu dřevěných hraček (přinejmenším frézování, vrtání, broušení, obklady) a další nástroje (hoblovky, dláta, pilové pily atd.).
 3. Vybavení a spotřební materiál pro malířské práce. Na kvalitu barev a laků nelze zachránit materiály, protože výrobky jsou určeny pro děti.
 4. Balení. Strom bude lepší v plastice, než v kartonové krabici. Přestože je tento druh ekologičtější.

Zaměstnanci

Výroba a prodej dřevěných hraček je nejen vybavením a materiály, ale i personálem. Musí být nezbytně dělba práce, tj. Není žádoucí, aby jedna osoba byla současně řezbářem a umělcem.

K výrobě kvalitnějších produktů můžete zakoupit speciální počítačové programy, které usnadní vývoj originálních modelů hraček. Samotná technologie výroby dřevěných hraček není komplikována složitostí. Proces spočívá v řezání dílů, malování a montáži. Ale bez ohledu na to, jak jednoduchý je proces, nemůžete to udělat bez odborníků. V počáteční fázi, dostatečné pro jednu osobu na dílnu. Následně lze podnik rozšířit a přilákat další zaměstnance.

Potenciální konkurenti

Výroba dětských dřevěných hraček jako podnikání v Rusku zajímá mnoho podnikavých lidí, kteří otevřeli tyto společnosti:

 • "MDI" - svět dřevěných hraček (výroba v Číně).
 • Tomik (Tomsk).
 • "Screw and Shpuntik" (výroba v Číně).
 • "Pinocchio" (výroba v Číně).
 • "Krasnokamsk hračka" (město Perm).

Před otevřením výroby dřevěných hraček od začátku si můžete prohlédnout řadu produktů společností kótovaných na burze a vzít na vědomí některé nápady. Můžete se zastavit na určitém typu hraček vyrobených ze dřeva, což je váš vlastní čip. Nebo vyrábět různé výrobky pro děti všech věkových kategorií.

Metody prodeje

Hotové produkty můžete provádět mnoha způsoby. První možnost: prodat hromadně v obchodě s hračkami. Je to jednoduché, ale často dřevěné hračky na oknech jsou zastíněny měkkými "zpěvkami" nebo barevnými transformátory. Proto existuje druhá možnost: otevřít malý obchod na základě výroby. Může se nacházet poblíž obchodu.

Třetí možnost: internetový obchod. Chcete-li to udělat, stačí vytvořit webové stránky a vyplnit je obsahem, který obsahuje informace o hračkách a jejich fotografiích. Vývoj internetového obchodu je další plus 50 tisíc rublů na počátku počátečního kapitálu.

Doporučujeme tyto články:

Myšlenka na podnikání: výroba párátků s logem.

Počáteční investice

Malé výdaje nelze vynechat, protože existuje spousta nákladových položek:

 • pronájem (nákup) velké plochy;
 • nábor odborníků;
 • zakoupení počítačového programu a školení zaměstnanců, kteří s ním pracují;
 • pronájem (nákup) zařízení;
 • nákup spotřebního materiálu.

Koupit zařízení pro výrobu dřevěných hračky levně nefunguje. Stroje musí být nové, aby manželství vyloučily. Háčky, hrbolky - to vše ohrožuje mikrotraumy pro dítě, což je nepřijatelné.

Pokud budete mít přibližně částku, bude počáteční kapitál 400-500 tisíc rublů. Pokud uděláte kompetentní obchodní plán pro výrobu dřevěných hraček a jak je chránit, získáte od banky bankovní úvěr. Náhrada projektu začíná po prodeji prvních šarží, protože cena dřevěných hraček je zpravidla poměrně vysoká. Úplně "odpudí", že investované prostředky uspějí za rok a půl v závislosti na úspěchu podniku.

Výhody dřevěných hraček

Mnoho podnikatelů, kteří si vybírají směr v podnikání, vychází nejen z finančních, ale i etických hledisek. Chtějí získat od podniku nejen zisk, ale i morální spokojenost. Hračky vyrobené ze dřeva pro děti - ideální volba v tomto případě, protože vytváříte bezpečný, přirozený produkt, který přináší radost.

Musíme okamžitě vzít v úvahu, že hračky vyrobené ze dřeva jsou výrobky pro úzký okruh spotřebitelů. Rodiče, jejichž děti jsou zvyklí hrát moderní Transformery a tablety, své dítě nenakoupí dřevěnou lokomotivou nebo psacím strojem. Bude to prostě bezvýznamné.

Vaši zákazníci budou moderní matky, kteří chápou výhody hračky vyrobené ze dřeva:

 • produkty šetrné k životnímu prostředí;
 • pevnost v rozporu s analogy z plastu;
 • domácí produkce (dnes má mezi Rusy vysokou reputaci);
 • neobvyklý design, originální modely;
 • návrat do dětství, protože moderní rodiče hráli hlavně dřevěné psací stroje a lokomotivy.

Praxe ukazuje, že láska k dřevěným hračkám je vysazena doslova po jednom modelu, který padl do rukou dítěte. Vaše úsilí tedy nebude marné. Dřívě nebo později bude pozornost většiny dětí a rodičů přitahována k hračkám vyrobeným ze dřeva a váš podnik získá maximální slávu a následně zisk.

Jak otevřít obchod pro výrobu dřevěných hraček

Hračky v životě dítěte mladšího 8 let zaujímají první místo. Nyní jsou neuvěřitelné, zatímco jejich kvalita a ekologická šetrnost k plastům jsou hodně žádoucí. Rodiče, kteří se starají o zdraví dítěte, si vyberou hračky z dřeva - to je přírodní materiál. To je důvod, proč se obchodní myšlenka na výrobu a prodej dřevěných hraček používá již několik desetiletí. Jak otevřít podnikání dělat dřevěné hračky od začátku, budeme říkat v tomto článku.

Popis projektu

Otevřít malý podnik pro výrobu dřevěných hraček může být v každém městě, od malé provincie k velké metropole. Hlavním úkolem je zajistit realizaci vyrobených produktů. A můžete je dodat kdekoli, stejně jako v místních obchodech av jiných oblastech.

Pro výrobu hraček můžete najít jakýkoliv pokoj a doma, například prostorný pokoj, garáž nebo chalupu. Ale pro plnohodnotnou práci budete muset vytvořit malou dílnu. S vybavením je situace komplikovanější, při čemž tento nápad stojí za to věnovat pozornost. Abychom pochopili, kde začít a zda je tento podnik ziskový, pomohou vám naše pokyny krok za krokem.

Nejprve se podíváme na klady a zápory tohoto podnikatelského nápadu, protože existují v naprosto jakékoliv podnikatelské činnosti.

 • Můžete začít samostatně, doslova doma, a prodávat výrobky na veletrzích nebo prostřednictvím sociálních sítí.
 • Vysoká známka díky vysoké třídě výrobků pro šetrnost k životnímu prostředí.
 • Poměrně malé investice do tvorby obchodu.
 • Můžete pracovat v maloobchodu a velkoobchodě s obchody a státními dětskými institucemi.
 • Vysoké náklady ve srovnání s čínskými plastovými hračky omezují cílové publikum na kupce se středním příjmem.
 • Bude se s prodejem produktů potýkat s problémy.
 • Výrobky nejsou základní nezbytností, jsou citlivé na změny v ekonomice.

Dřevěné hračky představují silnou alternativu k výrobcům čínských hraček nízké kvality, které zabírají nejméně 90% celkového trhu v Rusku.

Výrobní a organizační proces

Aby se zabývala výrobou a prodejem dětských dřevěných hraček,:

 1. Analyzujte trh pro výrobce, kteří mohou soutěžit.
 2. Zjistěte objem trhu a vyhlídky na prodej produktů.
 3. Vypočítejte objem potenciálního cílového publika a zeptejte se společností, které se zabývají maloobchodním prodejem dřevěných hraček.
 4. Zaregistrujte se u daňových úřadů a získáte povolení od Federální služby pro kontrolu ochrany spotřebitelských práv a požární ochrany.
 5. Připravte prostory, nakupujte vybavení a suroviny.
 6. Najděte majitele, pokud máte v plánech dosáhnout významné úrovně prodeje, spíše než poskytovat objednávky pro sebe.
 7. Vytvořte první dávku zboží.
 8. Vstupte do smluv s velkoobchodními odběrateli, vytvořte internetový obchod pro maloobchodní prodej.
 9. Začněte prodávat.

Problémy při registraci

Zahájení výroby za účelem velkoobchodu vyžaduje získání potřebných dokumentů a registrace u daňových úřadů. Můžete si zvolit registraci jako IP nebo LLC, konečná volba závisí na rozsahu výroby. Chcete-li otevřít jednoduchý výrobní tesařský obchod s malým obratem, stačí zaregistrovat PI, bude nutné, aby společnost LLC vstoupila do velkých hračkových řetězců a spolupracovala se státními institucemi.

Vybíráme zjednodušený daňový systém (výnosy mínus náklady) - 15% ze zisku. Kód aktivit OKVED je 16.29.13.

Co vyrábět

Dřevěné hračky způsobily více pozitivních emocí, a to nejen pro rodiče, ale i pro děti, je třeba co nejpodrobněji se zabývat problematikou sortimentu. Nejoblíbenější dřevěné hračky:

 • Konstruktory.
 • Kostky.
 • Vzdělávací hračky pro děti do 2 let (labyrinty).
 • Vývojová střediska pro batolata.
 • Koně a auta.
 • Vozidla.
 • Mozaiky, šněrování.
 • Lotto.
 • Pyramidy.
 • Lokomotivy.
 • Střely a přívěsky pro kočárek.
 • Sortimenty (tvary, barvy).
 • Tumbleři.
 • Chaty pro panenky.
 • Stolní nádobí.

Důležité je, aby byl strom dobře ošetřen, aby dítě nemohlo uchopit ruku a zakrýt bezpečnou barvou, která neobsahuje škodlivé chemikálie.

Problematika prostor, vybavení, personálu

Zpočátku můžete ručně vyrobit hračky sami. Nicméně je to dlouhé, dnes jsou vyráběny výhradně drahé hračky. To může také být dosaženo, ale kanály pro nalezení zákazníků budou jiné. Pro plnění našich úkolů budou vyžadovány speciální stroje.

Dílna může být otevřena v libovolném prázdném prostoru. Hlavní věc je, že tam můžete zonirovat území: pro zpracování polotovarů, malování / sušení a balení. Je důležité udržovat potřebnou teplotu a zajistit dobré větrání.

V dílně potřebujete zakoupit speciální vybavení:

 • Frézka na dřevo s elektronickým řízením.
 • Bruska.
 • Vrtačka.
 • Malířské zařízení.

Také nemůžete udělat bez speciálního ručního truhlářského nářadí pro správnou práci.

Důležité! Barva na hračky by měla být šetrná k životnímu prostředí, bez chemických nečistot a nebezpečných látek, protože výrobky budou prodávány dětem. Kromě toho tento okamžik bude sledovat vládní agentury. V případě zjištění porušení může být obchod uzavřen a penalizován.

Počet pracovníků závisí na velikosti dílny a odhadovaných objemech výroby. Může trvat od 2 do 5 - 6 pánů, návrhářka hraček, účetní, velkoobchod.

Monitorování a požadavky

K výrobě dětských výrobků budou vládní agentury projevovat velkou pozornost. Proto musí být technologie výroby na odpovídající úrovni. Například hračky pro děti do jednoho roku by neměly mít malé části, protože představují hrozbu pro život a zdraví dítěte.

Z bezpečnostních důvodů je nutné důkladně brousit všechny výrobní roviny. Povrch by měl být dokonale hladký a rohy maximálně vyhlazeny.

Je důležité věnovat pozornost hračkám pro děti od 0 do 3 let. Jsou natřeny pouze speciálními hypoalergenními barvami, pro které existují odpovídající certifikáty kvality a hygienické závěry. Někdy hračky pro malé děti nijak nestojí, používají různé stupně dřeva pro gradaci, ale to je drahé.

Nakonec,

Podnikání ve výrobě dřevěných hraček - to je zvláštní věc, která musí především láska, protože zákazníci jsou malé děti, citlivé na energii, které jsou hračky. Kolik můžete vydělat, je těžké říct. Hodně závisí na úrovni konkurence a potenciálních kupujících, ceně surovin a individuálním přístupu podnikatele. Aby bylo možné vypočítat ziskovost investic a dospět k závěru, že jde o výnosný podnik, je třeba vypracovat podnikatelský plán s reálnými náklady a výpočty potenciálního zisku.

Obchodní myšlenka: výroba dřevěných hraček

Dřevěné hračky i přes velkou výrobu oblíbených plastových hraček stále zůstávají relevantní. To je způsobeno ekologickou čistotou materiálu, ze kterého jsou vyrobeny - dřevo. Navíc dřevěné hračky mají domácí produkci, vydrží velké zatížení, když jsou používány dětmi, jsou silné a odolné. To vše v souhrnu dává významné výhody oproti hračkám z jiných materiálů s hromadnou výrobou. Navíc dřevo je poměrně snadno zpracovatelný materiál, který umožňuje realizaci jakýchkoli myšlenek. Tak lze vyrábět jak klasické, tak rozšířené dřevěné hračky, stejně jako varianty populárních a skutečných výrobků na trhu vyrobených ze dřeva.

Hlavním cílovým publikem jsou děti ve věku od 3 do 15 let. Nicméně horní věková hranice je rozmazaná, protože řada produktů může být relevantní pro jednotlivce i starší. To platí především pro jedinečné dřevěné výrobky, které se zabývají různými tématy.

Hlavní výrobci dřevěných hraček jsou v současné době malé podniky, sdružující zpracovatele dřeva v počtu až 5-7 osob. Důvodem je téměř úplný nedostatek automatizace ve výrobě a významný podíl ruční práce. Současně je zisk ve srovnání se sériovou automatizovanou výrobou populárních plastových hraček mnohem nižší.

Výběr místnosti

Organizovat podnikání na výrobu dřevěných hraček, výrobní místnost o rozloze nejméně 50 m². To je nezbytné pro přizpůsobení veškerého inventáře dřevoobráběcích zařízení a dostupnosti volného prostoru pro práci. Místnost musí být suchá, vytápěná, mít dobré ventilační a protipožární systémy a musí být napojena na vodovodní, kanalizační a napájecí systémy.

Pro uložení dokumentace a přijetí objednávek potřebujete kancelářské prostory. Požadovaná plocha je cca 10 m². To stačí k uložení regálů pro dokumenty, nábytek a kancelářské vybavení.

Pro uskladnění produktů až do doby jejich provedení je zapotřebí skladovací místnost. Měla by mít stejné vlastnosti jako výrobní hala, ale měla regály a plochu asi 20 m².

Rozloha požadované místnosti je tedy cca 80 m². Přibližná cena za pronájem takových prostor je asi 30 tisíc rublů měsíčně.

Výběr vybavení a materiálů

Jako požadované vybavení je sada dřevoobráběcích strojů a nástrojů pro práci s dřevem. Pro primární zpracování polotovarů je nutné mít stroj pro frézování, vrtání, broušení a obrábění. Následné zpracování se provádí zpravidla s použitím ručních nástrojů - sekáče, letadla, pilové pily atd.

Pro lakování použitých malířských zařízení - laků, kartáčů, válečků.

Hlavním materiálem je dřevo. Pro výrobu dřevěných hraček, buk, olše, lípy, borovice jsou nejvhodnější.

Při nátěru a zpracování výrobků se používají barvy a laky s hygienickými certifikáty.

Zaměstnanci

Hlavními zaměstnanci dílny pro výrobu dřevěných hraček jsou mistry dřevařské a řezbářské práce. Jejich úkolem je vyrábět hračky s následnou montáží nebo celé hračky, maľovat podle předem připraveného designu. Hlavními požadavky jsou dostupnost praxe v dřevozpracujícím průmyslu, zkušenosti z výroby dřevěných výrobků pro individuální objednávky, osobní dovednosti. Mzda je 25 000 rublů měsíčně, abyste vykonali práci, kterou potřebujete o třech mistrů.

Při přípravě návrhů na požadavky zákazníků potřebujete návrháře. Přítomnost této jednotky ve stavu se nedoporučuje, protože pracovní zátěž zaměstnance je minimální, v důsledku toho se podle potřeby využívá outsourcingu. Základní požadavky na zaměstnance: pracovní zkušenosti, bohaté portfolio. Průměrný plánovaný výdaj za měsíc za přitažlivost činí 10 000 rublů.

Chcete-li uspořádat práci obchodu pro výrobu hraček ze dřeva, je třeba správce. Jeho zodpovědnost zahrnuje propagaci informací o společnosti, hledání dodavatelů materiálů, produktových trhů a soukromých klientů. Požadavky: pracovní zkušenost v manažerském postavení, vysokoškolské vzdělání. Mzdy - 35 000 rublů měsíčně.

Přibližný obchodní plán: výpočet výdajů a příjmů, návratnost projektu

Seznam počátečních nákladů na otevření dílny pro výrobu dřevěných hraček zahrnuje:

1) Nákup dřevoobráběcích strojů:

 • frézka s CNC a sada fréz - 150 000 rublů;
 • Vrtačka se sadou vrtáků - 50 000 rublů;
 • bruska se sadou pásky - 60 000 rublů;
 • okraj banding stroj - 40 000 rublů.

Celkem: 300 000 rublů.

2) Nákup malířské techniky - 50 000 rublů.

3) Nákup nástrojů pro zpracování dřeva (nože, pily, dláta atd.) - 20 000 rublů.

4) Nákup nástrojů pro lakování výrobků (kartáče, válečky) - 5 000 rublů.

Celkově je třeba zhruba 375 000 rublů na nákup potřebného vybavení a nástrojů.

Přehled měsíčních výdajů zahrnuje:

 • pronájem prostor - 30 000 rublů;
 • platby za elektřinu - 5 000 rublů;
 • odměňování zaměstnanců - 120 000 rublů.

Celkové měsíční náklady činí 155 000 rublů.

Náklady na malou dřevěnou hračku (s ohledem na dřevo a barvy) jednoduché výroby je asi 150 rublů. Současně prodejní cena takové hračky dosahuje 500 rublů. Doba výroby jedné takové hračky jedním pracovníkem je asi hodinu. Jeden mistr tedy denně může vyrobit asi 8 takovýchto hraček s celkovými náklady asi 4000 rublů. S výrobou hraček s dopravníky za účasti všech pracovníků za den můžete vyrábět hračky v hodnotě přibližně 15 000 rublů (kvůli rozdělení práce). Díky 22dennímu pracovnímu měsíci můžete prodávat zboží za zhruba 330 000 rublů, zatímco výrobní náklady činí asi 99 000 rublů, což zisk z prodeje zboží ve výši 231 000 rublů. Po odečtení měsíčních výdajů činí čistý zisk 76 000 rublů, což umožní splacení projektu po dobu 5 měsíců.

Výroba dřevěných hraček - obchod

 • 1 Klady a zápory tohoto podnikání
 • 2 Výroba dřevěných hraček
  • 2.1 Obchodní registrace
  • 2.2 Hledání pokojů
  • 2.3 Nákup zařízení
  • 2.4 Pořízení surovin
  • 2.5 Přitažlivost personálu
 • 3 Výroba dřevěných hraček - obchodní plán
 • 4 Výrobci dřevěných hraček v Rusku
 • 5 Nejčastější dotazy
  • 5.1 Kde mohu prodat hotové výrobky?
  • 5.2 Jaké jsou požadavky na hračky vyrobené ze dřeva?

Produkce zboží pro děti (zejména hračky) byla v každém případě slibným druhem podnikatelské činnosti. Tento obchod dnes neztrácel svou významnost - na regálech obchodů je prezentován obrovský počet různých produktů pro děti (zahraniční i domácí).

Navzdory množství dětských výrobků spotřebitelé raději kupují vysoce kvalitní a bezpečné výrobky, protože na tom závisí zdraví dítěte. Dřevo je ekologicky šetrná surovina, která neobsahuje škodlivé toxiny, a proto jsou z ní vyrobené výrobky neškodné. To dává právo tvrdit, že výroba dřevěných hraček v Rusku je slibným druhem podnikání a přináší vlastníkům stabilní příjmy. Budeme analyzovat jeho vlastnosti, konkurenční výhody a nevýhody.

Výhody a nevýhody této firmy

Pokud zvážíme situaci na domácím trhu s hračkami, je zřejmé, že většina výrobků je dovezena z přátelské Číny. Podnikatelé těží z tohoto přístupu, protože zboží je levná, prodává se dobře, resp. Peníze se rychle obrátí. Ale produkty vyrobené v Číně pro děti se změnily v nízkokvalitní spotřební zboží. I přes nízkou cenu zboží se spotřebitelská poptávka po výrobcích z Číny postupně snižuje, neboť nekvalitní materiály se používají k jejich výrobě, kromě toho, že jsou často nebezpečné pro zdraví. Rodiče chtějí koupit dobré výrobky pro své děti, zatímco mnozí jsou ochotni platit značné částky, přičemž dávají přednost materiální bezpečnosti a kvalitě výkonu.

Výroba dřevěných hraček jako druh podnikatelské činnosti má určité výhody a nevýhody. Mezi výhody této činnosti patří:

 • environmentální bezpečnost výrobků;
 • vysoká spotřebitelská poptávka po dřevěných hračkách;
 • průměrná úroveň hospodářské soutěže ve výklenku;
 • jednoduchost výroby;
 • výstup produktů jakékoli složitosti;
 • nízké investice pro otevření podniku.

Na rozdíl od plastových a polymerních výrobků mají dětské hračky vyrobené ze dřeva vynikající trvanlivost a dlouhou životnost. Vzhledem k tomu, že přírodní suroviny se snadno zpracovávají, mohou být produkty dány jakémukoliv tvaru a originálnímu designu. K významným výhodám podnikání při výrobě dřevěných hraček by mělo být přičítáno a možnost instalace velkého přírůstku. To je způsobeno vysokou kvalitou výrobků a bezpečností životního prostředí surovin.

Důležité: otevřít vlastní podnik, podnikatel nebude muset pronajmout velké výrobní oblasti. Na začátku stačí mít vlastní garáž nebo hospodářskou budovu, kde můžete uspořádat minimální vybavení.

Tento podnik bohužel není bez svých nedostatků. Především je třeba přidělit vysoké ceny dřevěných výrobků ve srovnání s levnými čínskými plastovými hračky. Tato skutečnost výrazně snižuje počet potenciálních kupujících. Je také nutné si uvědomit, že tyto hračky jsou neesenciální produkty, takže zhoršení hospodářské situace v zemi, poptávka po nich je výrazně snížena (na rozdíl od činností, jako je ovoce a zeleniny na prodej).

Důležité: hračky z Číny jsou zastoupeny ve velkém počtu ve všech regionech Ruské federace. Tato produkce zaujímá téměř 90% celého trhu. Nicméně hračky vyrobené ze dřeva jsou vysoce kvalitní a poptávka po nich se postupně zvyšuje. Díky řádné organizaci podnikání vám tato oblast podnikání nakonec umožní dosáhnout stabilního zisku.

Výroba dřevěných hraček

Zvažme hlavní fáze zahájení podnikání.

Obchodní registrace

Nejprve by měl podnikatel, který chce začít vyrábět hračky z dřeva, zaregistrovat svou činnost. Je nutné požádat federální daňovou službu v místě bydliště a požádat o individuální podnikání. K tomu je třeba napsat prohlášení, předložit cestovní pas a TIN. Při registraci společnosti byste měli uvést kód OKVED: 36.50 - "Výroba her a hraček". Pokud jde o výběr daňového systému, bude služba USN optimální.

Pro otevření výroby je nutné získat povolení v Rospotrebnadzor, požární a sanitární epidemiologické stanici. Chcete-li zaregistrovat podnikatele jako podnikatele, podnikatel musí zaplatit státní povinnost 800 rublů. Vzhledem k tomu, že děti hrají s dřevěnými hračky, kupující by měli být ujištěni o jejich kvalitě a bezpečnosti, pro které budou muset v SES obdržet hygienické osvědčení.

Postup pro získání povolení může trvat až několik dní. To je způsobeno tím, že hračky jsou testovány ve specializovaných laboratořích v nepřítomnosti toxinu, navíc vyráběných produktů musí být plně v souladu se státními normami a jinými požadavky. Všimněte si, že v závislosti na kategorii hraček musíte určit věk dětí, pro které jsou určeny. To lze provést v psychologických centrech, které provádějí nezávislé vyšetření. Nejvíce je obtížné získat certifikáty kvality pro hračky určené pro děti do 3 let, protože pro jejich výrobu jsou povoleny pouze výjimečně bezpečné materiály. Kromě toho by měl být návrh výrobku navržen tak, aby během léčby dítěte nemohl být zraněn.

Důležité: Každá strana dřevěných hraček vyrobená tesařskou dílnou podléhá povinné certifikaci. Kromě toho musí podnikatel získat doklady potvrzující kvalitu surovin. Náklady na nákup certifikátů v průměru je asi 20 tisíc rublů.

Hledání pokojů

Jak zvolit správná výrobní zařízení pro efektivní organizaci činností společnosti? Tento problém je jedním z nejdůležitějších a jeho řešení by mělo být věnováno zvláštní pozornost. Nejdříve musíte najít malé průmyslové budovy o celkové ploše nejméně 70 m? a výšku stropu 3 m. Umožní to umístit dřevoobráběcí stroje a poskytnout potřebný volný prostor pro personální práci. Je žádoucí rozdělit místnost na následující oblasti:

 • dřevozpracující průmysl;
 • místnost pro personál, hygienická zóna;
 • lakovna;
 • montážní oblast;
 • sklad hotových výrobků.

Zahájit výrobu, je nutné ověřit existenci fungujících elektroinstalace, vody, odpadů a ventilačních systémů. Pro příjem a ukládání záznamů zákazníků mohou být organizovány v oblasti výroby kancelářských prostor, který by měl přidělovat asi 10 m?, Uspořádat nábytek, police a kancelářské techniky. Měsíční náklady na pronájem výrobních prostor je asi 30 tisíc rublů.

Nákup zařízení

Podnikatel bude muset nakupovat stroje, přístroje pro lakování výrobků a profesionální nástroje. Není žádoucí nakupovat zařízení z Číny, pokud dodavatel není ověřen, protože v budoucnu pravděpodobně bude nutné zaplatit značné finanční prostředky na opravy.

Výroba nástrojů je nejdražší součástí organizace podnikání při výrobě hraček ze dřeva. V obchodě musíte koupit:

 • frézka (se sadou fréz a CNC) - 170 tisíc rublů;
 • malířské přístroje - 50 tisíc rublů;
 • Vrtačka - 60 tisíc rublů;
 • truhlářské nástroje - 20 tisíc rublů;
 • brusný pás stroj - 65 tisíc rublů;
 • spotřební materiál - 5 tisíc rublů;
 • stroj je lemování - 45 tisíc rublů.

Celkem - za účelem vybavit tesařství, bude trvat 415 tisíc rublů. Výběr výrobních aktiv, ať jde o obráběcí stroj pro výrobu samořezných nebo frézovacích zařízení, je žádoucí nalézt evropské výrobce. To zajistí kvalitní produkty a minimalizuje náklady na odpisy.

Získávání surovin

Kvalitní dřevo je základem pro výrobu hraček a rozsah výroby zde nezáleží. Pro výrobky pro děti jsou takové druhy jako buk, borovice a olše optimální.

Důležité: buk je považován za nejlepší variantu, ale odkazuje se na drahé odrůdy. Tento materiál je dovážen hlavně z Krasnodarského území, které bude pravidelně vést k nárůstu nákladů na suroviny, pokud je produkce organizována ve vzdálených oblastech naší země.

Technologie výroby dřevěných hraček zajišťuje použití nátěrových hmot a laků, které musí být bezpečné pro děti. Zde většina podnikatelů čelí určitým potížím. Především je třeba poznamenat, že mezi domácími produkty LCP existuje jen několik značek, které splňují požadavky. Navíc je ve většině případů pouhým olejem pro tónování různých povrchů, které nejsou vhodné pro zdobení dětských dřevěných hraček. Z tohoto důvodu jsou ruští podnikatelé nuceni koupit lakovny v zahraničí, což výrazně zvyšuje náklady společnosti.

Atrakce personálu

Jak vybrat správný personál pro práci ve společnosti? V první řadě je třeba najít truhláře, kteří vědí, jak profesionálně zpracovávat dřevo, stejně jako řezbáři. Vyrábějí součásti, provádějí sestavování nebo zbarvení všech hraček podle určitého vzoru. Specialisté by měli být obeznámeni s technologií práce s dřevem a schopni vyrábět různé výrobky.

Nemůžete to udělat bez toho, kdo navrhne hračky. Jak ukazuje praxe, pracovní zátěž takového rámce v podniku je minimální, takže není vždy výhodné udržet si ho ve stavu. V případě potřeby mohou podnikatelé požádat o pomoc odděleně pracující. Před přidělením úkolu tomuto specialistovi se doporučuje studovat jeho portfolio a pracovní příklady. Náklady na volné pracovníky se pohybuje od 8 do 10 tisíc rublů. Zde je nutné provést dálkovou práci účetního pro minimalizaci výdajů.

Bude to vyžadovat zaměstnance, který bude vykonávat funkce správce výrobní společnosti. Měl by být schopen postoupit na trhu organizaci podívat se na dodavatele surovin a barvy, najít distribučních kanálů hotových výrobků a přilákat zákazníky. Tito odborníci mají zpravidla vyšší vzdělání a pracovní zkušenosti na manažerských pozicích.

Budeme počítat výdaje spojené s platy personálu. Budou:

 • mistři workshopu (3 osoby) - 75 tisíc rublů;
 • správce - správce - 35 tisíc rublů;
 • outsourcing - 10 tisíc rublů.

Celkem - náklady na mzdy jsou v oblasti 120 tisíc rublů. Pokud chce člověk například vydělat na stroji, nemusí mít zaměstnance a kupovat drahé vybavení. Dnes, ručně využil obrovský spotřebitelský požadavek, takže tyto služby budou vždy v ceně.

Výroba hraček ze stromu - obchodní plán

Začínající podnikatelé, kteří chtějí vydělat peníze na výrobu hraček, vytváření vizitek, údržbu soukromé pekárny a další činnosti, je nutné vypracovat podnikatelský plán. To vám umožní určit správnou výši počáteční investice, pravidelné výdaje společnosti a také možný zisk.

Kalkulujeme kapitálové investice:

 • pronájem - 30 tisíc rublů;
 • vybavení - 415 tisíc rublů;
 • nákup první šarže surovin - 70 tisíc rublů;
 • registrace podniku, certifikáty - 20 tisíc rublů;
 • reklamní kampaň - 30 tisíc rublů;
 • další náklady - 5 tisíc rublů.

Takže zahájení investice do výroby dřevěných hraček vyžaduje zahájení investic 570 tisíc rublů. Také podnikatel musí vypočítat výši měsíčních výdajů. Budou obsahovat:

 • pronájem prostor - 30 tisíc rublů;
 • daňové odpočty - 25 tisíc rublů;
 • platy zaměstnanců - 120 tisíc rublů;
 • amortizace - 10 tisíc rublů;
 • úhrady za veřejné služby - 15 tisíc rublů;
 • další výdaje - 5 tisíc rublů.

Celkem - měsíční náklady na údržbu malé výroby je 205 tisíc rublů. Obvykle se cena dřevěné hračky pohybuje mezi 60 a 80 ruble (s tržní hodnotou 150-200 rublů). Čistý zisk podniku může dosáhnout zhruba 100 tisíc rublů měsíčně. Pokud uděláte exkluzivní exkluzivní hračky, bude příjem mnohem vyšší. K navrácení investice bude trvat zhruba 7-10 měsíců práce podniku.

Výrobci dřevěných hraček v Rusku

Velcí domácí výrobci dřevěných hraček jsou mnoho. Uvažujme o zvláštnostech práce jen některých z nich, což umožní začínajícím podnikatelům orientovat se na trhu konkurentů a pochopit, jaké produkty jsou nyní poptávány:

 1. Rusová hračka. Továrna "ruská hračka" byla založena v roce 2000. Hlavní kapacity výrobce se nacházejí v Petrohradě. K dnešnímu dni společnost vyrábí více než 500 produktů. Hlavním zaměřením RT je výroba modelů automobilů, autobusů, měkkých hraček a dětských herních modulů. Všechny výrobky továrny jsou certifikovány a mají vysokou spotřebitelskou poptávku.
 2. Chyba. Společnost "Bukaška" od roku 2017 založila výrobu autorských hraček z přírodního dřeva v Tveru. Továrna se specializuje na výrobu návrhářů, strojů, vývoj hádanek a hádanek, tkaniček a dalších výrobků z břízy, javoru a buku. Výrobky jsou certifikovány a splňují požadavky GOST.
 3. Fantastické. Společnost "Fantastic" se nachází v městečku Aprelevka (oblast Moskva). Společnost má vlastní zařízení a je jedním z největších dodavatelů zboží pro děti. Katalog továrny obsahuje:
  • konstruktory z přírodního dřeva;
  • stolní hry, domy, automobily, figurky;
  • pyramidy, šňůrky, třídiče;
  • dřevěné koloběžky.

Nejčastější dotazy

Zvažte nejčastější otázky týkající se tohoto tématu.

Kde mohu prodávat hotové výrobky?

Nejdůležitějším stupněm rozvoje podniku pro výrobu hraček ze dřeva je kompetentní marketing, protože celkový zisk závisí na počtu zákazníků a slávě značky. Proto je třeba věnovat velkou pozornost prodejním kanálům hotových výrobků a provádět efektivní reklamní kampaň.

V tomto výklenku funguje "ústní slovo" velmi dobře. Pokud bude mini-továrna vyrábět výrobky vynikající kvality, kupující a konkurenti rozšiřují tyto informace mezi sebou. Informace o aktivitách společnosti budou okamžitě známy a brzy se vás lidé začnou kontaktovat v otázkách spolupráce.

Co se týče reklamních nástrojů, reklam v městských médiích, distribuce letáků a brožur, funguje dobře informace ve veřejné dopravě. Je také třeba se účastnit všech druhů veletrhů, výstav, charitativních akcí, které rychle získají slávu a dosáhnou nové úrovně rozvoje.

Velkou poptávku požívají autorské produkty na stránkách pro prodej věcí a příslušenství. Je velmi obtížné nabídnout váš produkt online obchodům s hračkami, protože jejich majitelé dávají přednost spolupráci s důvěryhodnými dodavateli, ale s exkluzivními položkami, šance na úspěch výrazně vzrůstají. Musíme také vytvořit prodejní kanály s:

 • velkoobchodní kupující;
 • prodejny pro prodej dětských věcí a hraček;
 • velké obchodní sítě.

Továrna na výrobu dřevěných hraček musí mít vlastní webové stránky a skupiny v sociálních sítích. Propagace prostřednictvím internetového marketingu přináší také velmi dobré výsledky ke zvýšení uznání a zisku společnosti.

Dalším zajímavým prodejním kanálem je prodej dřevěných hraček zahraničním kupcům. Nezapomeňte, že v mnoha rozvinutých zemích, jako v Rusku, úspěšně fungují továrny na výrobu dětských výrobků, avšak jedinečná ručně vyrobená autorská hračka bude vždy velmi žádaná. Najít cizince, kteří chtějí koupit exkluzivní, můžete snadno na internetu.

Jaké jsou požadavky na hračky vyrobené ze dřeva?

Jak jsme již zmínili, orgány dozoru jsou velmi náročné na hračky vyrobené ze dřeva, protože se jedná o zdraví dítěte a jeho bezpečnost. K získání certifikátu pro produkty musí každý typ výrobku splňovat stanovené normy. Jsou definovány:

 • GOST ISO 8124-2-2001;
 • GOST R ISO 8124-3-99;
 • GOST 27178-86.

Pokud jde o uvolnění dětských hraček ze dřeva, neměl by hotový výrobek mít štěpky, trhliny, otřepy a další chyby, které by mohly poškodit dítě. Výrobek by měl být snadno sestaven bez problémů pro malé děti. Zde je několik jednoduchých příkladů. Pyramidy jsou docela populární hračky, které jsou tyč se základnou. Měli by být snadno sestavitelné a jasné, aby dítě vyvíjelo paměť. Totéž platí pro malé sady hádanek.

Měli bychom si uvědomit, že byste neměli dovolit přítomnost malých dílů v herních souborech, protože děti v raném věku jsou zvědavé a často se vkládají do úst různých předmětů, což může vést k nežádoucím důsledkům. Rovněž je třeba věnovat pozornost chemickým prostředkům, kterými se provádí povrchová úprava výrobků. Laky a barvy by neměly způsobovat alergii u dítěte.

Podnikání od začátku: výroba hraček pro děti

Výrobky pro děti, včetně hraček, jsou zvláštní kategorií zboží. Na to, zpravidla, nešetřit, bez ohledu na situaci na trhu. Rodiče mají zájem poskytnout svým dětem vše, co je nezbytné a ještě více.

Neexistuje žádný nedostatek hraček. Obrovské množství obchodů a butiků je vždy ochotno nabídnout své služby. Další věc je, že 80% tohoto zboží je dovezeno, zatímco podíl domácích výrobců na tom nic neznamená. Kvalita materiálů, barvy, jejich poškození, toxicita - to vše zůstává pro spotřebitele tajemstvím.

Je vhodné, aby podnikání vyráběly dětské hračky s takovou konkurencí? Nepochybně, pokud vyráběný produkt:

 • kvalita;
 • bezpečný pro zdraví;
 • z finančního hlediska;
 • barevné, rozvíjející a zajímavé pro dítě.

Analýza trhu

Studie tuzemského trhu vede k takovým závěrům:

 1. Obecně neexistuje nedostatek hraček.
 2. Kvalita není vždy na správné úrovni.
 3. Existuje množství zahraničních výrobních firem (Čína, Turecko atd.).
 4. Neexistuje žádný individuální přístup, převažuje sériová výroba.

Z toho můžeme vyvodit, že se vší plnosti hraček na trhu, prakticky zdarma je segment, který může mít podniky, které produkují výrobky vysoké kvality, ručně vyrobené z ekologicky šetrných materiálů.

Registrace, dokumentace, obchodní organizace

První stupeň po výběru směru podnikání, samozřejmě, je jeho registrace, jsou možné následující možnosti:

 1. Individuální podnik. Účelem podnikání je výroba a prodej hraček v malých sériích. Kód OKVED 36.50 "Výroba her a hraček". Forma zdanění je zjednodušena.
 2. Společnost s ručením omezeným, kde se předpokládá rozsáhlý výrobní a marketingový proces.

Je třeba poznamenat, že pro realizaci jeho produktu je třeba získat takové licenční dokumenty jako:

 • certifikáty potvrzující kvalitu a bezpečnost výrobků (osvědčení o shodě, hygienické osvědčení atd.);
 • v případě tvorby postav ze slavných karikatur nebo pohádek je třeba zakoupit licenci od držitelů práv.

Sortiment a materiál hraček

Dětské hračky mohou být vyrobeny z různých materiálů, básník bezprostředně před nákupem vybavení, pronájem místnosti, je třeba se rozhodnout na hlavní otázku - jaká bude surovina pro výrobu zboží.

Takže můžete:

 1. Hračky ze dřeva. Ekologicky čisté, trvanlivé, bezpečné a barevné, velmi oblíbené zboží k dnešnímu dni:
 • kostičky;
 • pyramidy;
 • panenky;
 • figurky zvířat a mnoho dalšího.
 1. Kovové hračky. Složitější, pokud jde o výrobu, vyžadují jistý záběr výrobního procesu. Nejoblíbenější modely jsou:
 • stroje;
 • pistole;
 • konstruktérů.
 1. Gumové hračky jsou také požadované. Pro jejich výrobu vyžaduje speciální polymer a barviva, pece, chladicí komory atd. Výrobky jsou světlé, měkké a zajímavé.
 2. Plastové hračky. V této oblasti existuje mnoho konkurentů, kteří prodávají výrobky za nízké ceny. Výrobní proces je komplikovaný, realizujeme v podmínkách velkoplošné výroby.
 3. Měkké hračky. To je místo, kde stojí za to věnovat pozornost jednotlivým podnikatelům. Zvláštní vybavení se zde nevyžaduje, suroviny jsou levné a výrobky jsou jedinečné. Hračky z textilních materiálů mohou být zpracovány na domácím šicím stroji, z příze - pletené, vyztužené nití, háčkováním a nůžkami.
 4. Hračky ze skla. Omezené použití může sloužit jako dekorace na poličce. Požadovat určité vybavení.

Je také nutné určit rozsah. Děti milují krásné prototypy svých oblíbených postav z animovaných filmů a rodiče se více zajímají o vývoj hraček. Analýza prodeje ukazuje, že nejvíce nakupovaným zbožím jsou měkké hračky a panenky, což představuje přibližně 40% z celkového počtu.

Místnost

Výběr prostor závisí na výrobním procesu. Pro výrobu hraček s vlastními rukama stačí poměrně malá plocha (20-25 m2) a odpovídající vybavení. Dokonce lépe, dělat hračky doma, a pak je exportovat do místa prodeje. Přinejmenším ve fázi vytváření podniků.

Velkokapacitní výroba bude vyžadovat mnohem více - pronajmout rozsáhlou oblast s dalším rozdělením do dílny a nastavením technologického procesu.

Zařízení

Pokud zvážíte možnost výroby měkkých hraček, pak budete muset koupit:

 • nástroje a zařízení (nitě, tkaniny, jehly, plniva atd.);
 • šicí stroje;
 • železo.

Pro výrobu dřevěných hraček bude vyžadovat:

 • polotovary;
 • jednoduchá zařízení (bruska, rovina, pila atd.).

Kovové, pryžové a plastové hračky nelze vyrábět ručně. Zde potřebujete:

 1. Speciální drahé zařízení (pece, formy, lisy atd.).
 2. Hladký výrobní proces, který zahrnuje přípravnou fázi, montáž, broušení, malování.
 3. Mnoho dalších mechanizovaných a ručních prací.

Zaměstnanci

Individuální podnik může být duchovním dítětem jedné osoby, pokud má příslušné dovednosti. V případě diletanty zabývající se podnikáním v oblasti vyšívání personál může zahrnovat:

Prodej produktů

Můžete prodat hotové zboží:

 1. Na internetu, přes internetový obchod.
 2. Po odstranění obchodního prostoru (butik v obchodě, ostrov v hale nákupního centra, malé obchody jsou povoleny, v prodejnách se suvenýry apod.).

V každém případě musí být místo prodeje vybráno kompetentně: na hustých místech, v těsné blízkosti potenciálních spotřebitelů (dětské hřiště, parky atd.).

Finanční složka podniku

Výnosnost podniku závisí na faktorech, jako jsou:

 1. Kvalita výrobků.
 2. Cena.
 3. Aktuálnost a vlastnost sortimentu.

Spotřebitel, který přišel do obchodu, by měl mít zájem o získání a spokojenost. Jedná se o nejjednodušší zákon o úspěchu.

Náklady na otevření a údržbu

V ideálním případě, pokud je možnost doma uvést výrobu. Například najatý pán udělá náčrty pro výrobky, které jsou pak doručeny do místa prodeje. To ušetří asi 20 000 rublů za pronájem výrobního zařízení.

Ostatní náklady budou:

 1. Na pronájem obchodního prostoru (50 000 rublů měsíčně).
 2. Na stolech, regálech pro výrobky a suroviny pro jejich výrobu (100 000 rublů).
 3. Na mzdy zaměstnanců (60 000 rublů).
 4. Na další výdaje - registrace dokladů a tak dále (20 000 rublů).

Celkové počáteční náklady: 170 000 rublů; měsíčně: 140 000 rublů.

Výše budoucích příjmů

Při průměrné kontrole 500 rublů a asi 15 zákazníků za den:

 1. Za měsíc bude příjem z prodeje - 500 * 15 * 30 = 225 000 rublů.
 2. Po odečtení mzdy, nájem prostor a surovin stojí: 225 000 - 60 000 - 30 000 - 50 000 = 85 000 rublů.
 3. Čistý příjem bude činit 72 250 rublů (po zaplacení 15% daně).

Doba návratnosti

Předběžný výpočet opět potvrzuje naléhavost otevření podniku pro výrobu a prodej dětských hraček. Správně řídit financování a správně vytvářet marketingový systém, můžete všechny náklady vrátit do 3-8 měsíců.

Na zvýšení příjmů, a spolu s nimi na zrychlení návratnosti, bude mít výborný účinek:

 • reklama v médiích;
 • kupony na slevy;
 • letáky;
 • zajímavé propagační akce (slevy před dovolenou, narozeninové dárky, mistrovské kurzy a tak dále).

Rozhodování o tom, aby se zapojily do výroby dětských hraček, nevěnoval pozornost k plnosti trhu, je třeba jednat rychle, být originální ve svých výrobcích, nabídnout kvalitní produkt za slušnou cenu a bavit se dává radost dětem.