Jak otevřít stánku se shawarma?

Obchodování s přípravou a prodejem shaurma je dnes velmi populární mezi začátečníky. Není divu - všechny náklady na otevření podniku, kvůli vysoké poptávce po "rychlém" jídle, se splácejí poměrně rychle. I přes vysokou úroveň hospodářské soutěže v tomto výklenku může každý stavět ziskové podnikání. Začněte vypracováním podnikatelského plánu pro otevření shawarmy - je třeba vzít v úvahu cenu zařízení pro holicí strojek, zvolit správné místo realizace, je zvažována strategie vývoje.

Jak otevřít holicí strojek od začátku? Co podnikatel musí postarat, aby podnik nakonec přinesl trvalý vysoký zisk?

Naše ocenění:

Zahájení investic - od 120 000 rublů.

Saturace trhu je vysoká.

Složitost zahájení podnikání je 7/10.

Vyberte formát podnikání

Volba směru podnikání je první věc, kterou byste měli přemýšlet o podnikateli. Všechny další kroky - hledání, prostory, nákup zařízení, marketingová politika - budou záviset na formátu zařízení pro rychlé občerstvení.

 • Samostatná místnost. V takovém případě budete muset připravit četné dokumenty a získat povolení od Rospotrebnadzor, SES a požárního dozoru - vybrané místnosti budou pečlivě kontrolovány orgány dohledu na dodržování všech pravidel a předpisů. Tato možnost, pokud jde o registraci podniků, je poněkud komplikovanější. Ale - můžete umístit svou instituci do pavilonu nákupního centra, kde je hodně provozu. Klíčem k úspěchu je prostor na přeplněném místě.
 • Stacionární stání. Kontrola otevření podnikání "na ulici" je trochu - stačí vám oznámit začátek práce dozorčích služeb. Rospotrebnadzor a SES mohou provést audit pouze po uplynutí jednoho roku nebo na konkrétní stížnosti klienta. Ale tady mohou být problémy s jiným plánem - dát kiosku na shawarma na ulici, bude nutné si pronajmout pozemek od městské správy. Zpravidla platí, že nájemné za pozemky je nižší než nájemné v pavilonu v obchodním centru - výhody obchodování na ulici mohou být velmi významné.
 • Mobilní stání. Shaurma na kolech bude vyžadovat registraci dodávky v dopravní policii, protože ve skutečnosti zůstává vozidlem. Taková podnikání bude mít významnou výhodu ve srovnání s jinými formáty - můžete změnit umístění obchodu alespoň každý den a zvolit si výhodnější prodejní místo. Otevření shaurmichnoy na kolech je lepší začít s pronajatým van - počáteční investice nebude tak moc.

Přemýšlejte o otevření bodu se shawarma na franšízu - na trhu je dostatek nabídek. Možnosti jako strýček Döner, oběd expresní, FOODmix. V některých případech však systém podnikové organizace v systému franchisingu bude vyžadovat větší investice - zaplatíte za použití značky a komplexní pomoc specialistů při otevření prodejny. Franchise stánek s shawarma nebo plnohodnotné zařízení pro rychlé občerstvení, pokud si vyberete známou značku, mohou spotřebitelé získat velký zisk.

Podnikání v pořádku


Chcete-li ušetřit na počátečních nákladech, zaregistrujte firmu jako IP - pro mobilní nebo stacionární stánek prodávající shawarma nebo kebab, je to dost.

Po založení firmy se zaregistrujete u daňového inspektorátu, informujete Rospotrebnadzor, hasičské oddělení, státní orgány SES - v případě potřeby, abyste provedli inspekce. Pokud nedojde k žádnému porušování, stán se shawarma může začít pracovat. Někdy je proces získávání všech potřebných povolení zpožděn po mnoho měsíců. Proto je lepší začít sbírat všechny papíry předem včas a otevřít stánku pro jarní a letní sezónu.

Zvolte umístění zásuvky

Příjem z podnikání bude přímo záviset na tom, kde se rozhodnete prodávat.

Hlavní pravidlo - místo by mělo být přeplněné. Vyhodnoťte několik možností, než uzavřete nájem s majitelem pavilonu nebo pozemku - je důležité vzít v úvahu úroveň konkurence. Je skvělé, pokud v blízkosti nejsou žádné maloobchodní prodejny, které by nabízely stejné produkty v okolí - pak podnikání na společnosti Shawarma přinese větší zisk. Nemůžete najít takové místo? Pak musíte vyčnívat od svých konkurentů - nižší ceny, jasné znamení, znatelné z dálky.

Tolik peněz budete dal za pronajaté prostory v nákupním centru nebo pozemku na ulici, bude záviset na „vyžádání“ místech - čím blíže ke středu města, tím vyšší měsíční poplatek.

Výběr zařízení pro výrobu a prodej shawarma

Podnikatelský plán pro otevření shawarma nutně zahrnuje náklady na získání zařízení - ve skutečnosti je to hlavní položka výdajů. Při nákupu zařízení je lepší nešetřit - budou záviset na kvalitě hotového výrobku. Pokud se setkáte s cílem udržet krok s otevřením podniku v minimální výši, přemýšlejte o nákupu podporovaných zařízení.

Budete potřebovat koupit následující základní vybavení pro vaření shaurma:

 • gril,
 • průmyslové řezání zeleniny,
 • ponořený mixér pro výrobu omáček,
 • lednice,
 • tabulky,
 • troubu pro zahřívání (pinový gril nebo běžná mikrovlnná trouba) hotová jídla.

Nejvíce "hlavním" přístrojem pro výrobu shawarma je gril. K jeho volbě přistupujte se všemi odpovědnostmi.

Zařízení je skříň z nerezové oceli s topným článkem určitého typu. V závislosti na konkrétním modelu může být instalace shaurma doplněna pomocnými prvky - zásobníkem pro sběr odvodňovacího tuku, sady špejlíků, gastronormy, stojany. Přístroj je napájen ze sítě nebo plynu.

První možnost, i přes značný úbytek elektřiny, je nejčastější mezi vlastníky zařízení pro výrobu a prodej společnosti Shawarma. Když otevřete mobilní stánku, můžete si koupit zařízení pro výrobu plynového typu shaurma - budete muset koupit válec na zkapalněný plyn. Jeho fungování však vyžaduje dodržování požární bezpečnosti - nevyhýbat se kontrolám orgánů dohledu.

Při výběru grilu se řídí následujícími technologickými vlastnostmi: kapacita, kapacita, typ vytápění, přítomnost pohonu pro otáčení špejlíků. Nejprve si můžete koupit levnější zařízení - s malou kapacitou. A když se shaurmane uvolní a přiláká velké toky zákazníků, můžete "modernizovat" technické vybavení.

A co je zapotřebí, pokud podnikatel plánuje nabídnout zákazníkům nejen shawarma a kebaby? Vše bude záviset na specifickém sortimentu pokrmů. Možná budete potřebovat následující zařízení - fritéza, troubu na smažení palačinky, vaflovou žehličku, mixér pro výrobu koktejlů.

Před nákupem zařízení, zhodnotit ziskovost shawarma a dostupných finančních prostředků, přemýšlejte v nabídce. Získání všeho najednou není nejlepší volbou. Začněte malý, abyste zjistili poptávku spotřebitelů u některých pokrmů.

Koupit zařízení pro výrobu shawarma je docela reálné pro 50000-70000 rub. Ale nebude to zařízení s nejvyšším výkonem. Kompletní sada vybavení bude vyžadovat větší náklady - nejméně 100 000 rublů.

Zaměstnáváme zaměstnance a studujeme technologii přípravy shawarmy

Výroba shawarma - jednoduchý proces. Technologie vlastní řada kuchařů. Pro prodej kvalitního produktu se snažte najít skutečného profesionála - lahodně připravené pokrmy přilákají zákazníky přesně k vašemu stánku.

Povinnou podmínkou je dostupnost hygienických knih pro zaměstnance! Zde je lepší nechat se riskovat - při první kontrole instituce sanitárními službami dostanete pokutu.

Musíte pravidelně kupovat čerstvé suroviny pro přípravu shawarma - kuřecí maso, vepřové maso, pitas, mrkev, zelí, rajčata, okurky, cibule, majonéza, kečup. Úplný seznam potřebných produktů bude záviset na rozvinutém menu a receptu na přípravu hlavního jídla. Zpočátku byl shaurma turecký plochý dort plný hovězího, vepřového nebo jehněčího masa, zeleniny. V naší zemi téměř každá shawarma používá tenké lavash na vaření pokrmů.

Obecně platí, že technologie přípravy šachuru vypadá takto:

 • Maso je nakrájeno na tenké kousky a přišroubováno na svislé rameno v mřížce.
 • Maso, jak je připraveno, je nakrájeno na malé kousky v zásobníku.
 • Pak následuje "balení" shawarma - zelenina, maso, omáčka jsou položeny na pita chleba, který je pak zabalen.
 • Připravená šachta může být také smažena.

Postarejte se o objednávání značkových balíčků a papírových balíčků - tak vystupujete mezi konkurencí.

Prodej šawarny přinese vysoký zisk, pokud nabídnete zákazníkům lahodné pokrmy připravené z kvalitních produktů.

Oblíbené publikace:

Vypočítáme možný zisk z podnikání

Jak otevřít stánku se shawarmou, zjistili jsme. A kolik bude stánek přinést prodej rychlého občerstvení?

Když je podnik splacen, bude záviset na provedených investicích. Chcete-li otevřít prodejní místo, budete potřebovat tuto částku:

 • Registrace obchodu - od 10000 rub.
 • Koupit pokladnu - od 5000 rublů.
 • Nákup zařízení - od 50 000 rublů.
 • Obstarání produktů, balení za první měsíc práce - od 30 000 rublů.
 • Pronájem prostor nebo pozemků za první měsíc - od 20.000 rublů.

Průměrné výpočty ukazují, že pro otevření malého stánku pro výrobu a prodej shawarma bude trvat nejméně 120 000 rublů. Chcete-li nabídnout zákazníkům a jiným pokrmům, je potřeba dalších nákladů - až 300 000 rublů.

Než otevřete šawarnu, přemýšlejte o cenách jídel. V průměru stojí Shawarma za 100 rublů. Za hodinu práce s dobrou průchodností vlastně prodávat až 20 hotových jídel. Pokud zásuvka bude fungovat po dobu 12 hodin, můžete vydělat až 24 000 rublů za směnu. Příjmy budou více při prodeji souvisejících produktů - džusů, limonád, koláčů, kebabů.

Idea podnikání: výroba a prodej shawarmy

Výroba a prodej shawarma se může stát vysoce výnosným podnikem. Úspěšný výběr umístění bodu je důležitý pro úspěch. Kvalitní přísady, přiměřená cenová politika a příkladná služba vám umožní získat dobrou pověst.

Než začneme

Prozkoumejte poptávku a situaci u konkurentů. To nám umožní přistupovat k výběru zařízení a umístění bodu. Podnikatelský plán by měl obsahovat typy shawarmy, které zákazníkům nabídnete. Hledání spolehlivých dodavatelů by mělo začít, dokud nebudou vydány dokumenty a zakoupeno zařízení.

Hlavní rizika

Největší problémy, s nimiž se setkávají začátečníci, jsou spojeny s nesprávným odhadem bodové produktivity a poptávky zákazníků. Je velmi důležité určit minimální objemy výroby a prodeje shawarmy a je třeba, aby byly zahrnuty do výpočtu plánované ziskovosti. Tento přístup umožňuje racionálnější plánování vašich běžných výdajů a aktivnější práci na inzerování vašeho podnikání.

Místo:

Povinnou podmínkou je velká průchodnost lidí. Vhodné místa ve významné vzdálenosti od podobných míst, nákupních center a provozoven veřejného stravování. Můžete se podívat na místa v blízkosti zastávek metra a dalších typů veřejné dopravy, velkých vzdělávacích zařízení, obchodních čtvrtí. Ve městech má smysl se usadit na předměstí, v blízkosti rušné silnice nebo na křižovatce.

Technologie

Klasická shawarma je arabský plochý koláč plněný smaženým masem, čerstvou zeleninou, omáčkami a kořením. V Rusku se místo tortillas používá tenká lavash. Celé kusy masa pro shawarma se opékají na speciálních grilách - svislá tyč s řezáním se otáčí kolem své osy poblíž zdrojů tepla. Při vaření kusu masa nakrájeného na tenké kusy. V náplni pro shawarma lze přidat sýr nebo čipy.

Zařízení

Nejdůležitějším akvizicí pro přípravu lahodné shawarmy je speciální gril. Typická schéma - skříň z nerezové oceli, paleta, topné prvky a reflektory, odnímatelné špízy. K dispozici jsou plynové a elektrické spotřebiče.

 1. Plynové práce z válce se zkapalněným plynem. U obchodování na ulici se tato možnost hodí lépe, protože vám umožňuje pracovat bez připojení k elektrické energii. Zkapalněný plyn je mnohem levnější, používání takových mříží snižuje náklady.
 2. V elektrickém grilu je maso praženo provozem elektrických ohřívačů, které tvoří infračervené záření. Tato zařízení jsou považována za modernější, ale mnoho kuchařů se domnívá, že maso v nich je získáno přehnané a příliš suché.

Při výběru grilu byste měli zvážit jeho sílu. Toto číslo je v průměru 5 kW. Minimální výkon - 3 kW by neměl být odebrán.

Zaměstnanci

Pro práci v jednom malém místě je dostatek 2 kuchařů. Expanzní personál je oprávněn s velkými objemy prodeje a směnou práci. Majitel může zajistit dodávku ingrediencí. Finanční účetnictví může být přidělen účetnímu s částečným pracovním úvazkem.

Dokumenty a licence

Pro obchod shawarma nejlepší možností pro registraci je IP. Pokud plány aktivně rozšiřují síť, je žádoucí vybrat LLC. Poté je zakoupena pokladna, která by měla být registrována. Služba přístroje je prováděna specializovanými firmami, přičemž jedna z nich je nutno uzavřít smlouvu. Před otevřením bodu musí podnikatel získat povolení od Státního výboru pro statistiku.

Ziskovost

Průměrná cena jedné shawarmy je 40 rublů. Minimální maloobchodní cena je 70 rublů. V závislosti na městě, v němž funguje daný bod a na složkách, je průměrná cena jedné porce 100-150 rublů. Dokonce i při prodeji 100 porcí za den je měsíční příjem bodu více než 200 000 rublů. Po odečtení běžných výdajů činí minimální čistý zisk 40 000 rublů.

Marketing

Nejúčinnější reklamní metody jsou vysoce kvalitní, široký sortiment a příkladné služby. Zvláštní zpráva se velmi rychle rozšiřuje o váš názor. Jasné znamení a chutná vůně budou znamenat, že kolemjdoucí budou alespoň přicházet a budou se zajímat o vaše nabídky a ceny.

Souhrn

Výroba a prodej společnosti Shawarma je vysoce výnosný podnik. Správná volba místa a vysoká kvalita vám umožní dosáhnout návratnosti do 6-8 měsíců.

Nové obchodní nápady

Otevřením bodu na přípravě a prodeji společnosti Shawarma je skvělý nápad pro podnikání s malými investicemi. Dnes se podíváme na: seznam potřebného vybavení a jeho cenou, nuance v místě výběru pro umístění bodu, můžeme předložit obchodní plán, s výpočtem nákladů na zahájení podnikání a poukázat na potenciální zisky z obchodu s shawarma. A také možnost dodatečných příjmů v tomto výklenku.

Shaurma nebo shaverma (tam jsou také jména - Shaorma, Shavarma, Shuarma); v jiných případech - Döner-kebab, doner, doner, kebab. Pokrm podle řady odborníků - arabského původu, skládající se z nakrájeného masa, vařeného na grilu; směs čerstvé zeleniny a bylin; originální omáčka. Plnění je zabaleno nebo umístěno v dortu, pita nebo lavash. To vypadá jako běžný klasický recept na toto jídlo, ale jak ukázala praxe, každý šéfkuchař má vlastní verzi "klasické" shawarmy.

Širokou škálu receptů umožňuje kombinovat klasické ingredience v různých poměrech, přidání nestandardní plniva, nebo vůbec ke změně čerpacích nádobí, spoléhat se na prioritách vkusu své cílové publikum.

Celkově vzato, tento přístup poskytuje dostatek příležitostí k zahájení vlastního podnikání, což shawarma v univerzální a populární mísa fast food - může uspokojit nejnáročnější a originální poptávky ve všech segmentech populace. Proto je tedy shaurma: a malá kundička v ulicích vašeho města; a "ostrov" v nákupním centru; a dokonce se setkává v nabídce některých kaváren a restaurací, včetně světových a populárních řetězců rychlého občerstvení. Protože stabilní poptávka Shawarma, a to snadno připravitelná, je nádoba všem známá a je vysoce ceněna spotřebiteli.

Vzhledem k tomu, že všechny přísady jsou připraveny předem, doba vaření shawarma nepřesáhne 5-15 minut. Nízká cena hotového jídla zajišťuje, že bude pro klienta levná.

Shaurma se používá za tepla bez použití příboru. Má originální chuť - jedna porce může uspokojit hlad dospělce. Proto je tento typ rychlého občerstvení tak oblíbený při obědové přestávce pro většinu občanů - od studenta nebo prostého pracovníka po hlavní vůdce. Jak říkají - takže chuť nezapomene! Samotný proces oběda, kdy hlavní pokrm je šaurma, netrvá dlouho.

Jak již bylo řečeno, moderní recept na shawarma odkazuje na univerzální pokrmy. Mají, i když mají historické kořeny, ale rychle se přizpůsobují moderním realitám a požadavkům mezi spotřebiteli, často bez změny názvu - změnou výplně nebo návrhu. Nebo naopak, zachování základních principů receptury přípravy, změna názvu, což z něj dělá specialitu restaurace.

Takže se můžete setkat fitness shawarma, kde není maso, ale uvnitř je přidávána pouze zelenina. V Evropě často prodávají doner s vepřovým masem, což poněkud odporuje arabským kořenům receptů jídla, ale dokonale uspokojuje poptávku Evropanů, veřejnosti obdivovatelů tohoto masa. A ve velkých síťových restauracích a fast-food s celosvětovou nabídkou, která se snaží vyzkoušet, rolí nebo twisters s masovou výplní. Nejčastěji se jedná o chikeny - kusy smaženého kuřecího masa v chleba - s značkovou omáčkou, s přísadou sýra a zeleniny, zabalené v pšeničném dortu.

To je, jak je pochopitelné, že shaurma snadno mění složky, přizpůsobuje se požadavkům trhu a publiku instituce a zachovává si své klíčové výhody - originalita chuti, jídlo bez příborů, rychlé hladování, víc než demokratická a přijatelná cena.

Proto je počáteční bod pro přípravu a prodej společnosti Shawarma ziskové podnikání s malými investicemi na začátku. Bez ohledu na to, co všichni odborníci říkají, příležitost rychle a levně uchopit občerstvení bude vždy požadovaná a relevantní. A šaurma, úspěšně prodávaná u nás ani deset let, k tomu jasnému potvrzení. Bod, který neplatí sám, okamžitě uzavře majitel bez lítosti. Ale když vidíme opačný obraz - počet bodů pro prodej shawarmy se nezmenšuje, nebo se z nich stává více.

Jak otevřít firmu přípravou a prodejem shaurma

Tak jak otevřít obchod pro přípravu a prodej Shawarmy, nebo správněji Shavermy... Shaorma... Shawarma... Shuarma... Doner? Zahájení podnikání na společnosti Shawarma zahrnuje dvě etapy.

Nejprve musíte najít vhodné místo. Musí se vyznačovat vysokou propustností, akumulací co nejvíce lidí. V ideálním případě - to je oblast nákupních center, oblastí trhů, stanic. Dobrým sousedem budou zastávky veřejné dopravy, střediska a vysoké školy, obchodní centra a kancelářské budovy.

Odborníci z trhu berou na vědomí, že společnost shaurma jako podnik má stabilní poptávku v oblasti rychlého občerstvení mezi začínajícími podnikateli. To je usnadněno popularitou jídla a jeho nízkou cenou. Také podnikatelé přitahují nízké náklady na otevření samotného podniku: malou sadu potřebných zařízení, použití hotových složek pro plnění a jednoduchý technologický proces přípravy jídla.

Za druhé, musíte získat povolení od místních úřadů a pronajmout nebo zakoupit stánku, Malý pavilon nebo mobilní nákupní přívěs. Můžete zvážit otevření nákupního ostrova v nákupním a zábavním centru nebo na území takzvaných potravinových šňůr. Jeho cena závisí na velikosti a úrovni vybavení. Vybaven autonomním zásobováním vodou a topením - kiosk stojí 200 000 rublů a náklady na ostrov začínají od 600 tisíc rublů. Hlavní "přísadou" jakéhokoli odbytu pro přípravu Shawarma je elektřina, bez ní hlavní detail podniku - gril pro pražení masa nebude fungovat. Zdroj trvalé elektřiny by proto měl být na jakémkoli místě.

Otevření shawarma bodu, stejně jako jakékoli zařízení pro přípravu a prodej hotových jídel, je koordinováno s místními úřady. Každý region a město má své vlastní obecní pravidla pro otevření stravovacích míst. Samostatné dokumenty můžete sami sbírat nebo se obrátit na zprostředkovatele, kteří se specializují na získání povolení.

Je třeba se připravit, že v segmentu shawerm je konkurence velmi vysoká, což opět potvrzuje značný požadavek na tento pokrm a ziskovost takového podniku. Proto se při pohledu na dobré místo a zpět se podíváte na to, že už máte konkurenci. To děsí některé. Jiní, naopak, vědí, že okolní soutěžní čtvrť přispívá ke zvýšení zisku. K tomu je výhodné rozlišovat například použití několika recepcí s původním receptorem nebo rozšířenou službou. Srovnání podobných produktů je jednou z nejstarších marketingových metod propagace.

Potřebné vybavení pro místo přípravy a prodeje společnosti Shawarma

Chcete-li bod vybavit shawarma, je potřeba jednoduché a levné vybavení. Hlavním důvodem je tzv. shawarma - Původní vertikální gril.

Vertikální gril (plynové nebo elektrické) pro shawarma s rotující vertikální špíz a palety na plátky masa. V závislosti na kapacitě a zemi výroby se cena plynu pohybuje od 10 000 do 200 000 rublů, lze koupit elektrický gril pro 20 000 až 250 000 rublů.

Zařízení Shaurma Grill

Podnikatel začínající může zvážit nákup podporované techniky. Vzhledem k velké poptávce na trhu se však nejčastěji objevují grilované restaurace. Nízká kvalita jejich oprav může způsobit nehody nebo požáry.

S výjimkou grilovací stroje pro shawarma budete potřebovat:

 • Lednička pro skladování produktů - od 10 tisíc rublů;
 • Vybavení kuchyně (řezací desky, nože, nádoby) - 2-3 tisíce rublů;
 • Buck s vodou (v případě nepřítomnosti dodávky studené vody) - z 3 000 rublů;
 • Ohřívač vody typ skladování pro 50-100 litrů (při nepřítomnosti dodávky horké vody) - z 5 tisíc rublů, je charakterizován nízkou spotřebou energie;
 • Dřez na dvou místech - z 5 tisíc rublů;
 • Mikrovlnná trouba / trouba - až 10 tisíc rublů;
 • Oboustranný vodorovný rošt pro rychlé pečení shawarma ze dvou stran k tvorbě rudých proužků nebo kůry - od 5 tisíc rublů.

Zeleniny lze ručně broušit, nebo můžete dokončit svůj bod profesionálním shawarma zeleninová fréza nebo kuchyňský robot, který stojí až 30 tisíc kormidel. Umožní vám rychle vyseknout všechny potřebné přísady pro plnění salátu.

Docela nemusí nutně, ale požadované vybavení lze přičíst mixér (asi 2-3 tisíc rublů), což urychluje proces míchání přísad pro omáčky.

Většina začínajících podnikatelů má však tendenci utrácet co nejméně na otevření shawarma bodu, takže nenakupují vůbec žádné další vybavení a nahrazují je ruční práce.

Kompletní sada vybavení pro bod se shawarma stojí od 180 tisíc rublů

Velká poptávka po organizaci takových stravovacích zařízení vedla k tomu, že se objevily hotové projekty. Výrobce nebo dodavatel vybaví místo na klíč včetně veškerého potřebného vybavení. Tento přístup šetří čas a v některých případech i peníze. Vzhledem k tomu, že společnost zabývající se projektem maloobchodních prodejen a profesionálních zařízení pro stravování, pracuje přímo s výrobcem, což snižuje maloobchodní marži pro nákup velkoobchodních cen.

Takže vybavení malého místa pro prodej Shawarmy stojí o něco více než 180 tisíc rublů. Souhlasíte s tím, že je velmi prospěšný pro začínajícího podnikatele, omezeného na prostředky.

Základní sada pro shawarma zahrnuje:

 • Elektrický gril "Shaurma" s jednou výplní - z 30 tisíc rublů;
 • Stiskněte gril pro jednu sekci - od 11 tisíc rublů;
 • Profesionální mikrovlnná trouba - od 11 tisíc rublů;
 • Tabulka kovové výroby - od 13 tisíc rublů.

Celkem - od 65 tisíc rublů.

Dodatečné vybavení pro vaření kuřecího masa na grilu:

 • Grilovaný kolotoč pro grilované kuře - od 30 tisíc rublů;
 • Termální vitrína pro hotové grilované kuře - od 27 tisíc rublů.

Celkem - z 57 tisíc rublů.

Dodatečné servisní vybavení:

 • Kotle typu želé z kotle - od 3 000 rublů;
 • Chladící skříň - od 20 tisíc rublů;
 • Mraznička - od 15 tisíc rublů;
 • Kuchyňské nože, kleště, gastronormy, struhadla, řezné desky a další - od 9 tisíc rublů.

Celkem - z 57 tisíc rublů.

Celkové náklady na vybavení prodejního místa shawarma a grilované kuřata, jako další sortiment, je od 179 tisíc rublů.

Nakupování na místě pro shawarma

Vzhledem k univerzálnosti Shawarmy může být jeho začátek, jak je uvedeno výše, nějaké. Hlavní věc není porušení klasického vzorce - grilované maso + zelenina zabalená v pita chleba (pita chléb nebo palačinka).

Proto! Je lepší připravit si plán na nákup výrobku najednou, to znamená získat předem všechny potřebné složky, které mohou pokrýt poptávku po bodě po dobu 1-2 dnů. V budoucnu stačí upravit objem zakoupeného zboží v závislosti na sezóně a poptávce. Začáteční podnikatel tak ušetří čas i peníze. Protože nepotřebuje jít a hledat potřebné jídlo. V každém městě jsou velké potravinářské základny nebo firmy, které se specializují na pravidelné dodávky potravinářských výrobků do stravovacích zařízení podle plánu nákupu potravin.

V případě vlastního nákupu. Surové maso a polotovary (kuřecí, vepřové, krůtí, jehněčí, atd.), zelenina pro výplň salátů (rajčata, zelí, mrkev, cibule, okurky, salát atd.) základy omáčky a marinády (kečup, majonéza, zelenina, olej atd.) podnikatel také zakoupí na takových velkoobchodních základnách nebo od velkoobchodních dodavatelů. Musíte si vybrat jednoho hlavního a několika dalších dodavatelů. Tím se kompenzuje případ vyšší moci. Například hlavní prodejce prudce nadhodnotí prodejní ceny nebo nezajistí kontinuitu nabídky. Při získávání obchodních kontaktů můžete počítat s dalšími slevami jako s běžnými zákazníky.

Zakázky se často vyskytují, ale v malých dávkách. Takže bude dražší pro dodávku, ale ušetří skladování produktů. V mnoha speciálních systémech s dlouhým skladováním nebude třeba, jako například zeleninová krabička nebo mrazničky pro maso. Jeden mrazák a jedna zeleninová krabička - pro uložení jídla pro den dopředu. Co bude také těžit z jejich čerstvosti. Když se bodem k návštěvě jakéhokoli populárního televizního programu, který má kontrolovat dodržování hygienických požadavků stravovacích, bude majitel nečervenej na dlouhou dobu uložené s ukončenou dobou použitelnosti zboží a, protože neměl (s přítomností označení).

Pokud podnikatel neplánuje rozšířit svou vlastní pekárnu, pak si koupí hotové koláče a lavash od místních producentů, například v městských pekárnách. Také je nemusíte kupovat pro budoucí použití. Lesní lavash ztrácí svou chuť. Při lavashu i při jídle je nutné mít denní dodávku + 10-15% pro případ nouze. Mnozí výrobci odvádějí nerealizovaný chléb a pekárenské výrobky s náhradou za cenu. Ujistěte se, že jste s těmito podmínkami zkreslili dodavatele.

Procesy velkoobchodního nákupu jsou založeny a zpracovány v průběhu let. Ve městě existuje mnoho obchodníků, kteří obchodují na shawarmě. Mnoho "velkoobchodníků" má na skladě připravené dodávky pro jakýkoli typ veřejného stravování, to znamená, že mohou plně převzít vybavení bodu se všemi potřebnými potravinami za minimální ceny. A dokonce i připraveni udělat bezplatný plán pro nákup potravin.

Stravovací personál specializující se na prodej šawarmy

Praxe ukazuje, že dva lidé stačí na jeden malý bod se shawarma. Jeden ze zaměstnanců (mohou být vlastním vlastníkem) v zásadě nakupuje produkty, řeší administrativní záležitosti, druhý - slouží klientům: připravuje shawarma a přijímá peníze. Ve špičce hodin mohou oba zaměstnanci stát za pultem, první bude přijímat objednávky a počítat zákazníky, druhý se zaměří na přípravu chutné a čerstvé shawarma.

Po nastavení procesu můžete uspořádat práci na směny několika párů zaměstnanců. Tento přístup bude dělat práci bodů - nepřetržitě, pokud je poptávka a obchodní plocha umožní, což zvýší zisk několikrát.

Přibližný výpočet ziskovosti bodu prodeje shawarma

Celková investice potřebná pro otevření Shavermy bude od 290 do 800 tisíc rublů. Tato registrace, byrokratické usmíření, získání povolení od hygienického a epidemiologického dozoru, hasiči, místní úřady a další struktury. Koupit / pronajmout stánek, stánek, pavilon, místo v nákupním centru nebo přívěs pro shawarma, nákup zařízení, spotřebního materiálu, - ubrousky, balíky, platy zaměstnanců za prvních 23 měsíců, fond na zaplacení inženýrských sítí (voda, elektřina, plyn) vývěsní tabule, minimální reklama (sloup, letáky). Samostatnou položkou jsou náklady na nákup potravin: maso, pita chléb, zelenina, omáčky, zelenina. Zde vše závisí na receptu, šíři sortimentu shawarma, cenách produktů v jednotlivých regionech.

V průměru jsou náklady na standardní shawarma bez volných předmětů kolem 40 rublů. Maloobchodní cena - ze 100 rublů. a výše, v závislosti na regionu.

Objem 40 tisíc rublů čistého zisku za měsíc je skutečný i pro body se shawarmou, které se nacházejí v nejvíce centrálních a navštěvovaných oblastech města.

Dodatečný zisk z prodejního místa společnosti Shawarma. Různé recepty Shawarmy

Pro další zisk můžete vybavit prodejní místo se souvisejícími produkty. Toto zpravidla piva - chlazené šťávy, limonády a sýtené vody v malém kontejneru (od 0,2 do 1 litru). Hot - káva, čaj, který lze připravit na místě z hotových jednorázových pytlů, je žádoucí uzavřít smlouvu o dodávce pitné vody s místní firmou.

Kromě prodeje nápojů můžete prodat další druhy hotových jídel, které jsou oblíbené mezi rychlou nabídkou - samsa, pizza, hamburgery, hot dogy, sendviče atd. Mohou být uvařeny na místě nebo ohřívány v troubě, mohou být zakoupeny hromadně v jakémkoliv obchodě s potravinami připravené k jídlu nebo pekárně ve městě.

Pokud pro shawarma není pita chleba, ale pita nebo dort, můžete získat "nové" druhy tohoto pokrmu.

Pita je kulatý, plochý pšeničný chléb z nekvašeného těsta, ale může to být také žito. Velmi oblíbený ve východních zemích a na pobřeží Středozemního moře. Pro pita-shawarma je polovina pita zařízena a navíc řezána uvnitř. Ukázalo se, že se jedná o náprsní kapsu, kde je naplněna nezbytná náplň. Ukázalo se, že originální apatizer, který jen šavarma. Ačkoli může být výplň nějaká.

Ampatera z Škoda

Toto jídlo je populární v Belgii a je nazýváno pity-durum nebo jen pita (a tradiční, pro nás, shaurma se nazývá durum).

V Řecku a na Krétě se stala populární mísa, podobná shawarmě, gyros. Plnění s přidáním čipů je zabaleno do tlustého dortu (pita). A pokud je náplň vložena do pita - gyros pita.

Populární v Řecku na Krétě - gyros

V Mexiku dávají přednost extrémně ostré a husté náplni, zabalené v dortu. Takže akutní marinované maso vařené na grilu, s fazolemi a nakládanou zeleninou v názvu papriky - fajita. S přídavkem čerstvého ananasu - burrito.

Kromě toho můžete vzít v úvahu všechny procesy přípravy shaurma jako samostatných receptů na hotové pokrmy.

Například prodej náplní pro shawarma (s masem nebo bez masa) v plastových krabicích lze považovat za prodej hotových salátů. Přidáním krutonů a hotové sýrové omáčky na tento salát s masem získáme salát podobný "Caesaru" a lavash (dort) bude skvělým přírůstkem do salátu.

Dokonce i dodávka masa z grilu na dort se zeleninou může být považována za připravenou misku. Toto jídlo je velmi populární v mnoha regionech Ruska. Například v Petrohradě to nazýváme "Shaverma na talíři", kde je umístěna klasická výplň na dortu, který pokrývá dno desky, a náplň je doplněna o smažené brambory. Ukazuje se úplný druhý kurz.

Celá zelenina může být pražena na vodorovném grilu a dostanete grilovanou zeleninu. Co je již považováno za vynikající oběd pro ty, kteří se drží na štíhlém menu nebo nemají rádi maso, ale milují grilovanou zeleninu (v restauraci, kde platí až 1000 rublů na porci). Předplněné lilky, rajčata, brambory. Omáčka pro shawarma bude dobrým doplňkem k pokrmu. Dort a lavash udělají pokrm plnou večeři.

Jak bylo uvedeno výše. Kuřecí gril je nezbytným doplňkem ke shawarma. Instalací horizontálního grilu k přípravě celého pečeného kuřete můžete prodat grilované kuře. Pro ni, jako vedlejší pokrm, je opět vhodný zeleninový salát nebo prostě dort. Prodáním takového kuřecího grilovaného porce (celá nebo polovina) můžete zdvojnásobit zisk z jednoho místa. Vzhledem k tomu, že tento přístup může zahrnovat i ty, kteří nemají rád shawarma (jsou jen málo, ale říkají, že jsou takoví lidé).

Při plánování otevření vlastního místa přípravy a prodeje společnosti Shawarma se neomezujte na "klasický" recept nebo sadu jídel. Protože má konkurenci. Výhodou tohoto podnikání je, že nové pokrmy jsou ve skutečnosti připraveny ze stejných ingrediencí. To znamená, že pro kuchaře - nic se nezmění, klient - dostane jedinečné rozhodnutí rychlého občerstvení. Hledání nové poptávky a výnosného rozdílu od konkurentů jsou dvě jednoduché výhody, které jsou realizovány bez zvláštních nákladů, které mohou přinést významný úspěch tomuto cenově výhodnému podnikání.

Ačkoli i otevření "tradiční" shawarmy - podnikání je ziskové a nízké. Další vývoj bodu závisí především na přání majitele.

Související obchodní nápady s rychlým občerstvením:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Podnikatelský plán, jak otevřít stánku se shawarma

Obchodní plán shawarma s výpočty je v zájmu mnoha podnikatelů. To není překvapující, protože tento typ rychlého občerstvení je dnes docela populární. Chcete-li otevřít svůj vlastní stánek se shawarma, nepotřebujete velký počáteční kapitál, ale dostatečně rychle zaplatí a začne přinášet stabilní zisk. Zjistíme, jak otevřít shawarma od začátku.

Akční plán

Spuštění kiosku pro shawarma se objevuje ve fázích:

 • registrace IP,
 • získání příslušných povolení a osvědčení,
 • uzavření smluv,
 • pronájem nebo koupě stání,
 • nákup zařízení,
 • pronájem personálu,
 • nákup výrobků,
 • provádění reklamních akcí.

Nejdříve je nutné sestavit detailní obchodní plán stání se shawarma.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření shawarma

Pro obyčejný stánek se shawarmou stačí se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Tato akce se zároveň stane povolením prodeje nápojů. Po registraci a zápisu do rejstříku, následující dokumenty:

 • povolení k výkonu činností,
 • povolení založené na hygienicko-epidemiologickém statusu konkrétního stanu shawarma,
 • závěr Rospotrebnadzor a jeho příloha,
 • program řízení výroby,
 • smlouva s dezinfekčním centrem, prádelna, komunální služba,
 • certifikáty shody vyráběných výrobků.

Všechny tyto dokumenty poskytují právo na zákonné činnosti. Budeme muset dodržovat pravidla a předpisy týkající se výrobků pro gastronomii. V opačném případě během kontroly zařízení kontrolními orgány může být majitelovi uložena pokuta a stání uzavřeno.

Zvolte umístění bodu

Volba umístění stánku ovlivňuje, zda bude společnost na shawarma zisková, nebo ne. Nákupní síla a průchodnost mají přímý dopad na dobu návratnosti a ziskovost.

Nejúspěšnější jsou následující místa:

 • křižovatka rušných ulic,
 • sousedství vzdělávacích institucí, trhů nebo stadionů,
 • nákupních center.

Na křižovatce je vždy mnoho lidí. Jsou obvykle ve velkém spěchu, nemají dostatek času k jídlu a kiosk se shawarou v okolí může zhoršit pocit hladu. Člověk pak jednoduše nemůže projít.

Během změny si studenti a studenti chtějí rychlé občerstvení a jídlo v jídelně není tak chutné jako v nejbližším kiosku. V nákupních centrech je vysoká návštěvnost, takže někdo mezi procesem nákupu nákupů bude nutně chtít užít lahodnou shawarma.

Larek je kompaktní, takže si můžete vybrat libovolné místo pro jeho umístění. Nezapomeňte, že podnikání společnosti shaverm má hodně. To znamená, že mnoho ziskových míst může být již obsazeno. Bude nutné pečlivě uvažovat a analyzovat všechna místa ve městě nebo dát kupujícím něco, co jiné body pro prodej shawarma nemají.

Larek se Shawarou

Stall dekorace

Prostory pro vaření rychlého občerstvení jsou většinou průhledný stan nebo stánek. Mělo by vypadat esteticky příjemné a způsobit touhu kupovat jídlo na tomto místě. Kiosk pro přípravu holicího stroje zahrnuje následující struktury:

Místnost může být stacionární nebo mobilní. Shaurma na kolech je vhodná v tom, že je snadně transportována na přeplněných místech při oslavě určitých událostí.

Stacionární zařízení jsou důkladněji vybavená. V tomto případě můžete jednoduše otevřít stánku se šawarou a uspořádat kolem něj stoly a židle tak, aby zákazníci měli příjemné občerstvení.

Jaké vybavení potřebujete pro shawarma

V obchodním plánu stánku se shawarma, musíte také zahrnovat nákup zařízení. Můžete ušetřit, ale pak bude trpět kvalita vařených potravin. Pokud není dostatek finančních prostředků, vysoce kvalitní zařízení se zakoupí z rukou nebo se zakoupí originální domácí nebo čínské výrobky.

Minimální sada zařízení a jeho cena:

Po zaplacení všech nákladů můžete koupit kvalitní položky nebo doplnit stávající sortiment zařízení pro vaření některých nově zařízených rychlých potravin.

Nábor zaměstnanců

Prodej shawarmy jako podniku znamená dostupnost pronajatých zaměstnanců. Pro přípravu rychlého občerstvení je zpravidla dostatek dvou kuchařů, kteří budou pracovat na směnách. Musí současně plnit povinnosti pokladní. Pokud je příliv kupců příliš velký, pak budeme muset hledat pomocníka.

Samotný manažer bude poprvé vlastníkem podniku. Můžete také provádět účetní výpočty sami, nebo se obrátit na společnost s nadstandardním postavením.

Před otevřením šarmu stojí za to zodpovědný přístup k výběru šéfkuchaře. Obliba tohoto bodu závisí na tom, jak lahodné je vařit a respektovat zákazníky. Standardní požadavky na zaměstnance jsou následující:

 • lékařská kniha,
 • pracovní zkušenosti v pozici,
 • čestnost,
 • zdvořilost,
 • čistota,
 • odolnost proti stresu,
 • tvrdou práci.

Standardní pracovní plán je 2/2 na 10-12 hodin denně. S tímto rozvrhem přinášejí hotové šaurmové práce maximální užitek.

Kde koupit přísady pro shawarma

Co to znamená otevřít shawarma a přitahovalo mnoho zákazníků - to jsou kvalitní výrobky pro rychlé občerstvení. V každém městě jsou dodavatelé, kteří se specializují na dodávky přísad do stravovacích míst.

Je třeba vyzkoušet si nejsvědčivější a přitažlivější společnost. Pokud neustále objednáváte produkty na jednom místě, dříve nebo později získáte slevu. Je lepší mít v rezervě více dodavatelů za nepředvídané okolnosti.

Výrobky se doporučují nakupovat často a v malých dávkách. Čerstvé přísady mají pozitivní vliv na chuť holicího strojku. Stále to ušetří počet míst pro uložení. Před otevřením shawarmy je nutné tento podnikový plán brát v úvahu.

Jak diverzifikovat sortiment

Obvykle stánky prodávající holicí strojky nejsou omezeny pouze na nabízení jediného druhu výrobku. V nich jsou realizovány a související produkty, které zvyšují zisk. Obvykle je to:

 • chlazené šťávy,
 • limonáda,
 • čaj a káva,
 • hot dog,
 • pizza,
 • koláče atd.

Sladká voda a chlazené džusy se nabízejí v malém balení do 1 litru. K výrobě čaje a kávy ve stánku budete muset podepsat smlouvu s místní společností o dodávce vody. Nápoje jsou připraveny z jednorázových sáčků.

Kromě šawarmy může kuchař připravit sendviče, hot dogy a další rychlé občerstvení. Obvyklé polotovary, které jsou připraveny pouze zahříváním v mikrovlnné troubě, jsou skladovány přímo ve své výrobě.

Výroba šawarmy neobvyklými způsoby způsobuje další zájem mezi kupujícími. Místo pita chleba můžete použít plochý dort nebo pita. Recepty zapůjčené z kuchyně různých zemí světa se stanou součástí rozmanitého sortimentu. Fajita a Burito z Mexika se jistě alespoň jednou pokusí vyzkoušet každý kupující.

Kompetentní marketing

Shaurma jako podnik vyžaduje znalosti a uplatnění marketingových triků. Správným přístupem bude tento bod populární a viditelný mezi stávajícími nebo možnými konkurenty.

Jak otevřít holicí strojek od začátku, a tak okamžitě začala přitahovat velký tok zákazníků:

 • pečlivě přemýšlejte o designu stánku,
 • vyberte pouze čerstvé a přírodní produkty,
 • neukládejte na reklamu,
 • uspořádat akcie.

Ukázka vaření zlepšuje chuť k jídlu. Jen si představte, jak to ovlivní zákazníky příležitost vidět, jak kuchař smaží aromatické maso a obalí ho spolu s jasnou zeleninou a omáčkou v tenké lavash.

Nesnažte se vařit shawarma z expirovaných produktů. "Sarafanne rádio" funguje dobře v mnoha městech. Klient, který jedl špatně kvalitní jídlo, se nikdy nevrátí do tohoto obchodu a díky tomu může ztratit potenciální kupce v osobě svých známých.

Značka v stánku by měla být jasná a nabídka je přístupná a zobrazena v nejrozumnější formě. Letáky můžete vytisknout a distribuovat je v blízkosti místa nebo rozložit na poštovní schránky nedalekých domů.

Reklama v sociálních sítích je také efektivní, protože jsou využívána většinou potenciálních kupujících - studentů a studentů. Pro stálé zákazníky se dělí akcie. Pro ně, kolik stojí shawarma, bude záviset na množství zakoupených rychlých jídel.

Kolik stojí za otevření šamanu

Podnikatelský plán společnosti shaverme předpokládá dostupnost výpočtů nákladů na otevření bodu. Seznam vzorů vypadá takto:

Podnikatelský plán pro prodej shawarma

Obsah

1. Investiční memorandum

Ne každý si může dovolit mít doma občerstvení, takže stánky se shawarmou jsou někdy opravdovou oázou pro ty, kteří chtějí uspokojit jejich hlad. Proč shaurma? Snad hlavní důvod spočívá v jeho vysokých nutričních a chuťových vlastnostech. Kromě toho je shaurma velmi pohodlná, aby se držel v ruce a zatímco to nevyžaduje mnoho prostoru. Ve srovnání s jinými druhy rychlého občerstvení je tento produkt jednoznačně vyhraje. Samozřejmě, a cena je velmi atraktivní pro většinu lidí, protože za tyto peníze je poměrně obtížné uspořádat plnou večeři nebo večeři. Ukazuje se, že shaurma - je to chutné, pohodlné a levné. Zároveň je toto pokrm relevantní pro lidi všech věkových kategorií a společenské postavení.

Chcete-li otevřít prodejní stánku shawarma, nepotřebujete zvláště velké investice. Současně je podnikání velmi výhodné. Dokonce i na pozadí velké konkurence takové body nezůstávají v porážce. V ideálním případě je samozřejmě třeba vybrat místo s vysokou návštěvností. Dokonce i když tyto stánky stojí těsně k sobě, bez zákazníků, prakticky nečiní nečinnosti. Takže výhody této činnosti jsou zřejmé:

 • malé množství investic;
 • žádný profesionální šéfkuchař nevyžaduje;
 • jednoduchý postup registrace obchodu;
 • schopnost měnit a otevírat nové body.

Počáteční investice zde činí 270 tisíc rublů.

Konec výpadku do bodu vzplanutí nastává doslova v prvním měsíci práce.

Odhadované období návratnosti je přibližně pět měsíců.

Čistý měsíční zisk: asi 80 tisíc rublů.

2. Obchodní popis

Shaurma je orientální pokrm, který je založen na maso se zeleninou a v pita chlebu. Složení se obvykle připravuje předem a maso se opéká na gril a nakrájí se na malé kousky. Náklady shawarma v našem případě se bude pohybovat od 110 do 150 rublů (bude záviset na plnění). Zvažme další sortiment pokrmů, které budou zákazníkům nabízeny.

Shaurma:

 • z kuřete;
 • z vepřového masa;
 • v chlebovém pita (vepřové a kuřecí);
 • s dvojitou částí masa.

Jako doplněk můžete nabídnout nápoje a pečivo.

Nápoje:

Pečení:

Pokud jde o místo práce, bude to malý kiosk s rozlohou deset až patnáct metrů čtverečních. Bude umístěn v oblasti s vysokou dopravou. Pracovní program bodu: od 9:00 do 21:00.

3. Popis trhu

Chcete-li studovat trh, stačí zjistit, kolik podobných bodů je ve vašem městě. A dokonce i v poměrně malých osadách najdete několik stánků prodávající shaurma. Jak jsme řekli výše, toto jídlo má spoustu plusů a ve srovnání s tradiční kuchyní to v podstatě vyhrává. Shawarmu se prodává v mnoha zemích světa, takže existuje poptávka po tomto produktu všude. Jako cílové publikum lze uvést následující kategorie zákazníků:

 • školní děti;
 • studenti;
 • střední manažeři;
 • pracovníci stavebních specialit;
 • turisty;
 • taxikáři a řidiči jiných destinací;
 • další fanoušci rychlého občerstvení ve věku od 18 do 35 let.

Ukazuje se, že pokrytí cílového publika je velmi široké, zejména proto, že ceny jsou přijatelné i pro osoby s relativně nízkými příjmy.

4. Prodej a marketing

Velkým plusem tohoto podnikání je, že nemusíte utrácet spoustu peněz na reklamu. Stačí jen jednou, aby znatelné znamení a pak bude přitahovat zákazníky průběžně. Na první den práce můžete uspořádat malou oslavu a diverzifikovat nabídku s bezplatnými bonusy. Jako doplněk můžete vytvořit komunitu v sociálních sítích a pravidelně pořádat soutěže. Možná je někdy třeba distribuovat letáky na ulicích.

Nejlepší reklamou pro tuto firmu jsou spokojení zákazníci, kteří mohou jíst lahodně a levně. Reputace získaná v počáteční fázi práce umožní zákazníkům získat další spolupráci. Pověsti o kvalitním shawarma se šíří s kosmickou rychlostí, tolik zákazníků může pocházet z jiných částí města. Na základě poptávky zákazníků můžete vytvořit několik jednoduchých pravidel, která vám umožní identifikovat společnost na trhu.

Potraviny by měly být nejen chutné, ale také nejužitečnější - to mimochodem, to může být zmíněno někde v reklamě. Zejména by se mělo používat pouze čerstvé maso a pravidelně se měnit i opečený olej. Samozřejmě, zelenina by měla být také čerstvá. V opačném případě můžete čelit nejzávažnějším důsledkům až po otravu zákazníků. Nejlepší je koupit všechny přísady od obyčejných občanů žijících v soukromém sektoru - všechny produkty s tímto přístupem budou co nejpřirozenější a možná bude možné získat dobrou slevu při vysokých objemech.

Jak jsme uvedli výše, shaurma bude několik typů a, zvědavě, může být někdy také "aktualizováno". Například může být někdy použito i nestandardní barvy (například růžová nebo oranžová). Možná stojí za to přemýšlet o krásném a spolehlivém obalu, takže paměť zákazníků má jasný dojem. Stejně jako v každém podnikání je uznání na trhu důležité, protože má velmi pozitivní vliv na pověst společnosti.

Obrovskou roli při provádění činností zde má najatý personál. Prodávající (který je také šéfkuchař současně) by měl být vždy úhledně oblečený a všechny ingredience by měly být skladovány v uzavřených a čistých nádobách. To znamená, že pracoviště musí mít vždy ideální čistotu. Příjemný postoj vůči klientům je také klíčem k úspěšnému podnikání. Nezapomeňte na pravidelné čištění, které by zde mělo být prováděno jako znečištění.

Zákazníkům "Velkoobchod" se doporučuje, aby poskytli slevu. Například při nákupu pěti kusů shawarma můžete dát šestý jako dárek a tak dále. Přesto je možné uspořádat bezplatnou dodávku, aby bylo možné objednávat telefonicky. Existují příjemné bonusy ve formě jedné porce čaje nebo kávy.

Samozřejmě při prodeji shaurma je povinná cenová politika založená na požadavcích zákazníků a cen blízkých konkurentů. Pouze v této situaci bude možné mluvit o úspěšné realizaci marketingové strategie.

5.Plán výroby

Tato část obsahuje podrobný plán podnikové organizace. Abychom to popsali nejpodrobněji, budeme vše analyzovat postupně.

Registrace společností

Zpočátku se musíte zaregistrovat jako individuální podnikatel. Současně budete muset okamžitě zvolit daňový systém - v našem případě to bude UTII. Nemyslete si, že to končí celý proces. Částečně se vyskytnou potíže s povoleními jiných orgánů dohledu. Je důležité si uvědomit, že v případě, že bod splňuje zákonné požadavky, nejsou zpravidla žádné překážky při zpracování dokumentů. Takže po registraci jako samostatný podnikatel budete muset vyplnit řadu dalších dokumentů:

 • povolení k výkonu činnosti (vydává ji obecní úřad);
 • povolení k otevření stánku na určitém území (tento dokument vydává Rospotrebnadzor, který, jak je známo, řeší otázky sanitárního a epidemiologického plánu);
 • Hygienické a epidemiologické osvědčení společnosti Rospotrebnadzor (pokud je podnik v souladu s hygienickými a epidemiologickými normami);
 • Dodatek k závěru společnosti Rospotrebnadzor je zejména "sortiment vyrobených produktů" (má také zvláštní význam při otevření takového podniku);
 • program kontroly výroby v pořadí dodržování hygienických norem při prodeji výrobků;
 • smlouva o prádelnách a / nebo čistírnách pro mytí uniformy zaměstnanců;
 • dokumenty potvrzující shodu vyráběných a prodávaných výrobků s platnými normami;
 • dokumenty týkající se dezinfekce, deratizace a dezinsekce;
 • doklad o ukončení dezinfekce ventilačních a klimatizačních systémů;
 • dohoda o odstraňování pevného odpadu z domácností a organických odpadů;
 • lékařské knihy prodejců (kuchařů).

Výběr místa pro kiosk

Neexistují žádná speciální kritéria a ve skutečnosti to nemůže být, protože i v těch nejvzdálenějších oblastech je možné úspěšně prodávat šauru a získat vysoké zisky. Současně, jak ukazuje praxe, je nejlepší umístit stánku na následujících místech:

 • centrální část města (nejlépe je-li blíž k hlavnímu náměstí města, kde se neustále nachází velké množství lidí);
 • v blízkosti vzdělávacích institucí, obchodních center a kancelářských budov;
 • poblíž trhů a nákupních center.

Samozřejmě, pokud se umístí na místo s vysokou dopravní kapacitou, cena nájemného se může zvýšit. V tomto ohledu byste měli přesně vypočítat ziskovost, aby nedošlo ke ztrátě z důvodu vysokých poplatků za pronájem. Pokud jde o parametry kiosku, jsou zcela standardní. Oblast místa by měla být například deset až patnáct metrů čtverečních. Je třeba izolovat stěny, protože práce budou prováděny v zimní sezóně. Samozřejmě musí být voda a elektřina.

Hledání dodavatelů produktů

Obvykle ve všech velkých městech existují velkoobchodní základny nebo společnosti zabývající se zásobováním potravinami. Pro úspěšné podnikání stačí zvolit si jednoho nebo více dodavatelů, kteří úspěšně prodávají zboží za přiměřené ceny. V ideálním případě by bylo lepší předem předpokládat spolupráci s několika podnikateli, aby se zabránilo případům vyšší moci. Například hlavní dodavatel může kdykoli zvýšit ceny, nebo může dojít k prodlení v dodávkách vůbec. To samozřejmě může vést k narušení společnosti. Proto stojí za to zvažovat tyto okamžiky ve fázi zahajování. Zde je důležité, a náklady na navrhované zboží - to vám umožní vypočítat nejpřesnější příjmy pro blízkou budoucnost.

Jak již bylo uvedeno výše, všechny výrobky musí být vysoce kvalitní, a proto je třeba vzít v úvahu i trvanlivost polotovarů. Vycházíme z podrobného studia logistického systému, a to: kdy a jakou frekvencí budou dodány všechny potřebné přísady pro vaření. V důsledku toho se již nemusíte bát skutečnosti, že výrobky jsou náhodou bezstarostné nebo nehybné. Mnozí dodavatelé se zpravidla snažili sledovat tyto nuance a současně jsou připraveni na pravidelnou dodávku polotovarů za rozumné ceny.

Nábor zaměstnanců

Když hledáte vhodné zaměstnance, stačí přehodnotit životopis nebo uvést odpovídající oznámení v sociálních sítích i na odpovídajících internetových panelech. Nejsou tu žádné zvláštní potíže a je důležité, aby zaměstnanci již měli nebo byli připraveni vydat hygienické knihy. Z kuchařů (prodejců) potřebujete minimální zkušenosti a v takovém případě byste se měli okamžitě rozhodnout, kdo je učí. V ideálním případě, samozřejmě, pokud podnikatel osobně studuje všechny technologie a zpočátku pracuje sám. Při zvládnutí dovedností můžete převést celý pracovní postup na stávající zaměstnance.

Oprava prostor

Zde samozřejmě je třeba vše pečlivě zvážit. Možná bude místnost vyžadovat minimální opravy, ale je důležité, aby splňovala hygienické normy. Bude dobré, kdyby tam byl prostor pro stoly a židle. Při absenci takové příležitosti můžete v blízkosti okna udělat něco jako pult (police), aby zákazníci zde mohli snadno jíst. Současně mnoho takových podniků úspěšně pracuje a v režimu okna v kiosku, to znamená, když zákazníci odnesou potravu sami a používají ji již na nejvhodnějším místě.

Nákup nábytku a zařízení

Je třeba poznamenat, že tato položka výdajů je velmi individuální. Hodně závisí na velikosti místnosti a zdrojových datech. Možná bude možné najít kiosk se všemi potřebnými zařízeními a bude to mnohem levnější. Současně tento směr zahrnuje hlavní investice. V tomto případě potřebujete vybavení, jako je gril, odsavač, lednice, mikrovlnka a elektrický kotel. Potřebujeme také pokladnu. Jako nábytek bude nutné zakoupit stoly, židle a malé skříňky. Je důležité nezapomínat na vodovodní potrubí a samozřejmě na nákup dřezu. Potřebujete také nádobí na přípravu jídel.

Provádění reklamní kampaně

Výhodou takového podnikání je to, že není třeba vytvářet samostatné stránky a propagovat je v médiích. Stačí alespoň jednou a investovat málo do reklamy, zákazníci přijdou na doporučení. Zvláštní náklady se zde nevyžadují a je důležité pouze vytvořit jasné a viditelné označení, které bude viditelné ze všech stran. Můžete také vytvořit společnost v sociálních sítích a umístit reklamy na internetu. Je důležité, aby se okamžitě ujistil, že každý uživatel může nechat o Shawarmovi zpětnou vazbu - bude to velmi dobrá reklama a povzbudí reputaci společnosti. Opět můžete zahrnout slavnostní otevření, které lze organizovat s hudbou a nafukovacími kuličkami.

6. Organizační struktura

V počáteční fázi práce bude vlastníkem podniku působit jako manažer. Zaměstnanci budou tvořit dva lidé, z nichž každý kombinuje povinnosti prodávajícího a kuchaře. Pracovní program: 2 až 2, 12 hodin denně. V případě, že je příliš mnoho kupujících, pak s další prací můžete dát dva zaměstnance v jedné směně najednou. Možná bude samostatně pracovat jako obchodník a kuchař. Plat mzdy jednoho zaměstnance se vypočítá podle následující zásady: plat ve formě 10 tisíc rublů + prémie ve formě 0,08 x výnosu).

Celková investice pro otevření bodu bude 270 tisíc rublů:

 • registrace podnikání bude trvat 10 tisíc rublů;
 • náklady na první měsíc pronájmu budou 20 tisíc;
 • náklady na opravy činí 20 tisíc rublů;
 • pro nákup zařízení bude potřebovat 150 tisíc rublů;
 • pro počáteční nákup produktů bude muset přidělit 50 tisíc rublů;
 • na realizaci reklamní kampaně bude muset strávit 10 tisíc rublů;
 • Ostatní výdaje (palivo, telefon, čisticí prostředky atd.) Činí 10 tisíc rublů.

V prvních čtyřech měsících práce se očekává postupné zvyšování tržeb. Výsledkem je, že s úspěšnou kombinací okolností se investice vyplatí přibližně za pět měsíců. Samozřejmě mohou existovat určité odchylky, ale v tomto případě neexistují žádné zvlášť nepředvídatelné výdaje.

8. Rizikové faktory

Stejně jako u jiných podniků existují rizika. Samozřejmě, nelze je předvídat, ale většina problémů je pro zkušené podnikatele dosti známá.

Vysoká úroveň hospodářské soutěže

Vysoká ziskovost při prodeji shaurma je samozřejmostí, mnoho z nich už dávno přijalo myšlenku. Pokud je bod otevřen v metropoli, jistě místní obyvatelé již mají své oblíbené místo k nákupu shawarma. V důsledku toho, pokud existuje velký počet silných konkurentů, může se podnik dostat dostatečně dlouho.

Krátká trvanlivost použitých výrobků

Pravděpodobně budou některé ingredience jednoduše vyřazeny. Také je prostě zakázáno používat prodloužené produkty - zákazníci mohou být snadno otráveni. Opět v průběhu času jistě budete schopni vypočítat přibližné množství produktů potřebných k práci po určitou dobu. V návaznosti na to bude možné vyřešit logistiku a nejlépe dohodnout s dodavateli. Také se musíte postarat o optimální způsob ukládání produktů předem.

Problémy při náboru

Je pochopitelné, že hlavní věcí v tomto podnikání jsou dobří kuchaři, kteří mohou vyrobit skutečně kvalitní a chutné pokrmy. Velký význam mají faktory jako zdvořilost, přesnost a svědomitý postoj k práci. Podobné kvality v tomto oboru jsou oceňovány ne méně než skutečné výsledky práce. Takže zde je třeba se snažit. Najděte nejen šikovného, ​​ale i odpovědného zaměstnance - to není snadný úkol. Je obtížné poskytnout zde konkrétní doporučení. Pravděpodobně správná věc je neustále sledovat a sledovat zpětnou vazbu od zákazníků, která by měla být vždy spokojená. Pouze v tomto případě bude možné mluvit o vytvoření pozitivního obrazu společnosti na trhu.

Zvyšte náklady na jídlo

Pokud vezmete v úvahu obecný nárůst cen, je nepravděpodobné, že v jednoduchém kiosku je můžete snížit, než je průměrný trh. Kromě toho je dumping samo o sobě negativním bodem, takže stojí za to pečlivě studovat ceny shawarmy na jiných místech ve městech. Současně se průměrné náklady na shawarma v posledních letech nezvyšovaly. Zároveň je pro takové chutné pokrmy většina zákazníků ochotná platit dobře. Aby nedošlo k nárůstu cen od dodavatele, měli bychom neustále sledovat trh tímto směrem. V ideálním případě byste měli vždy mít na mysli podobné partnery, kteří jsou připraveni kdykoli začít spolupracovat.

Takže alespoň minimálně se pojistíte proti rizikům, můžete se vyhnout mnoha nepříjemným následkům. Kompetentní plánování podnikání v kombinaci s neustálým sledováním trhu umožní udržet trvale vysokou poptávku po všech produktech.

Související články

Výběr obchodních nápadů s investicemi až 50 tisíc rublů

Nemyslete si, že otevření podniku je nutně obrovskou investicí. Ve skutečnosti mnoho podnikatelských nápadů nevyžaduje velké investice. Některé z nich budou diskutovány později.

Podvody v oblasti franšízy

Franchising je oblast, kde se někdy můžete setkat s reálnými podvodníky. Chcete-li se chránit před jejich činy a zjistit podrobnosti, přečtěte si.

Přehled franšízy online obchodů

Internetové obchody jsou dnes v různých oblastech, takže je zřejmé, že některé z nich mají franchising. Chcete-li se o nich dozvědět více, přečtěte si článek.

Podnikání na franšízu čepování piva

Čepování piva je jedním z nejoblíbenějších produktů v Rusku. Je zřejmé, že v dnešní době existuje řada licencí.

© 2016-2018 "Franchise-Top"
Nezávislé recenze na webové stránky o franšízách