Který obchod od začátku je lepší otevřít v roce 2018

Vlastní podnik má mnoho výhod, nemělo smysl mluvit o nich - už o tom ví. Bereme na vědomí, že pouze jejich vlastní podnikání vám může poskytnout mnohem větší svobodu a peníze - samozřejmě jen v případě, že je úspěšný, není spáleno v prvním roce nebo v prvních pěti letech, většina začínajících podniků. Jak začít podnikat od začátku a který podnik je lepší otevřít? O tom budeme hovořit dnes.

  • Podnikání od začátku: tipy pro začátečníky
  • Jak začít podnikat od začátku: pravidla TOP-10 pro začínajícího podnikatele
  • Zahájení podnikání od začátku: každý by měl vědět
  • 7 kroků k zahájení podnikání od začátku
  • Který podnik je lepší otevřít: 3 nápady pro začátečníky

Podnikání od začátku: tipy pro začátečníky

Zahájení podnikání od začátku není snadný úkol, zvláště pro osobu bez zkušeností. Zde je několik tipů pro začínající podnikatele.

 1. Pokud nemáte vůbec žádné zkušenosti, ale chcete otevřít firmu od začátku - stačí ji otevřít. Ano, ano, žádné. Tato rada může znít paradoxně, ale je důležité, abyste právě otevřeli svůj první obchod a začali prodávat. Není to tak důležité, v jaké oblasti to děláte, a kolik peněz můžete vydělat v prvním roce. To znamená, že je to samozřejmě důležité, ale není rozhodující. Nejdůležitější je jen začít, a ne strávit roky myšlení nebo hledat "zlatý" nápad.
 2. Zaměřte se na trh a hledáte rostoucí místo. Je-li obrovská konkurence ve výklenku a podnikatelé doslova hýčkat každému zákazníkovi, navlhnou se a použijí veškeré prostředky k tomu, aby zůstali na hladině - není tam třeba vstoupit. S největší pravděpodobností nebudete moci dlouho plavat proti proudu.
 3. Podívejte se na to, co víte a milujete, jinými slovy - podívejte se na konkurenční výhodu. Například pokud můžete automatizovat prodej - najděte oblast, kde bude poptávka.
 4. Zvolte oblast, kde se provádění objednávky delší dobu nezmění. Je důležité rychle dostat ruce na ruce - jinak, pokud budete muset vynaložit náklady nyní a za několik měsíců obdržíte příjmy, myslete pečlivě, potřebujete to? Koneckonců v tomto případě nemá smysl podnikat - můžete investovat peníze, získat stejný zisk, ale neztrácejte čas a energii při zahájení a rozvoji plnohodnotného podnikatelského projektu.
 5. Který obchod je lepší otevřít? Samozřejmě, vysoce výnosné. Nezapomeňte předem vypočítat tento nejdůležitější ukazatel, protože mnoho podniků ani nechodí na výnos 30% ročně. To znamená investovat milion, podnikatel nevydělává dokonce ani 300 tisíc ročně, ačkoli za účelem dosažení takové ziskovosti není třeba podnikat - stačí najít vhodnou oblast pro investice. Nenechte se zmást módní myšlenkou, zvažte příjmy a výdaje.
 6. Je velmi žádoucí, aby se podnikání připojilo k internetu a nebylo svázáno s určitým místem nebo městem. Tato vazba výrazně omezí trh. Minimálně by mělo být možné provádět jakoukoli objednávku odkudkoliv.
 7. Má smysl přemýšlet o prodeji služeb, spíše než o zboží, protože zboží (ve většině případů) musí být nejprve zakoupeno a prodej služeb nevyžaduje, abyste udělali zálohu.

Celkově to shrnuje, každý nováček podnikatel, který sní o rozvíjení svého podnikání od začátku, by měl být:

 • místo pro podnikání na rostoucím trhu;
 • zastoupení na internetu;
 • neomezený trh (bez odkazu na místo).

Velmi užitečné kompetence pro budoucího obchodníka mohou sloužit dovednostem automatizace prodeje a silným schopnostem přilákat provoz.

Jak začít podnikat od začátku: pravidla TOP-10 pro začínajícího podnikatele

Dokonce i nejslavnější podnikatelé jednou otevřeli svůj první podnik - ale ne každý, kdo začal podnikání, mohl být bohatý a slavný. Chcete-li přežít v drsném světě svobodného podnikání, nezapomeňte na hlavní pravidla aspiračního obchodníka:

 1. Nepůjdeš do půjček, i když se ti zdá, že je to "nápad na milion";
 2. Podívejte se na případ bez růžových brýlí a tržně posuzujte možné ztráty;
 3. Vezměte v úvahu všechny varianty vývoje událostí - a to jak optimistické, tak i velmi málo;
 4. Neberte peníze na podnikání, odložte platby za hypotéky / školení vašich dětí a další důležité potřeby;
 5. Před zapojením do boje studovat a analyzovat trh;
 6. Podívejte se na start-up projekt, který nevyžaduje velké investice;
 7. Využijte rady zkušených podnikatelů;
 8. Dělej svou oblíbenou věc. Je žádoucí, aby vás tato oblast byla známá;
 9. Mějte vždy jasný konkrétní krok za krokem směrem k cíli;
 10. Nebojte se obtíží - zpočátku jsou u každého, a to je normální.

Otevření obchodu, že je důležité nalézt rovnováhu mezi přílišné opatrnosti (když se člověk let „kyvné“, testuje výklenek, myslí a pochybnosti) a redundantní avantyurizomom kdy obchodní skok, je-li v zimě na ledu díry.

Viz také video na téma:

Zahájení podnikání od začátku: každý by měl vědět

Podnikatelé jsou zvláštní plemeno lidí. Někteří sociologové se domnívají, že pouze 5-10% lidí má komerční žíly, jinými slovy - mohou zřídit ziskové podnikání a spravovat je. Dokonce ani tito "narozený podnikatelé" ne vždy dosahují "úspěšného úspěchu" ve svém prvním obchodním projektu. Znamená to, že pouze jeden z deseti lidí má šanci stát se podnikatelem? Ne! Pokud máte správné znalosti a konáte kompetentně, stejně jako "vyčerpat" potřebné dovednosti a kompetence, téměř každá osoba může začít podnikat.

Zde je to, co každý začínající podnikatel by měl vědět:

 1. Důležitost motivace a psychické nálady Pokud jste připraveni na potíže, jste připraveni po každém pádu vstát a pokračovat - máte šanci stát se majitelem úspěšného podnikání. Pokud chcete otevřít svou firmu, protože "šéf-hlupák se obtěžoval", "Petya obchodník a já ještě horší?" - s největší pravděpodobností bude první selhání vyrazit ze sedla.
 2. Význam obchodního myšlení. Úspěch vašeho projektu do značné míry neurčuje situaci na trhu, a nikoli ani výběr nika, konkrétně vašeho myšlení. Správné myšlení je důležitější než mít strýce milionáře, který bude sponzorovat vaše podnikání - koneckonců, peníze strýčka skončí dříve či později. Osoba s myšlením podnikatele je skutečně odsouzena k úspěšnému podnikání - i když jeho první projekt nezastřelí, bude nutně střílet druhý, pátý nebo desátý. Dobrou zprávou je, že do jisté míry lze rozvíjet nezbytné vlastnosti a schopnosti pro podnikání a přemýšlet - čerpat na požadovanou úroveň.
 3. Proč je důležité vybrat si místo. Musíte pochopit oblast, ve které plánujete otevřít svou firmu. A nejenom pochopit, ale i vychutnat si svou činnost! Teprve potom může vaše podnikání skutečně ziskové a úspěšné.
 4. Proč potřebuji cíl a plán. "Pojďme do boje, a pak uvidíme," není nejlepší strategie pro podnikání. Musíte vědět, kam jedete, kdy plánujete jít a jaké kroky překonáte na této cestě - negativní a optimální prognózy.
 5. Kvalita a kvalita znovu. Pamatujte, že jeseter může být pouze první čerstvost a váš produkt by měl být nejlepší na trhu. V případě, že zboží sami, ať už z jakéhokoli důvodu, nemusí být nejlepší, to nejlepší má být nabídnuto (bonusy, dodací podmínky, přístup ke klientovi, atd.), Schopnost vyniknout (samozřejmě, tím lépe) - klíč k úspěchu v jakémkoli trhu.

Přečtěte si tuto část pečlivě a snažte se odpovědět upřímně na otázky: rozumíte, proč potřebujete podnikání? Jste si jisti, že to opravdu potřebujete? Můžete nabídnout zákazníkům kvalitní obchod nebo službu? Pokud jsou všechny odpovědi kladné, zaměřujeme se na specifika.

7 kroků k zahájení podnikání od začátku

Zvažovali jste vše dobře a rozhodli jste se stát obchodníkem? Gratulujeme! Rozhodné rozhodnutí je prvním krokem na cestě k budoucím úspěchům. Nyní definujeme, co dělat dále (nejlépe - právě teď).

Krok 1. Definujte své kompetence a silné stránky. Není to těžké to udělat: zapište na kus papíru vše, co víte, jak a ráda dělat. Je žádoucí shromáždit nejméně 10 bodů. To může souviset s vaší prací nebo hobby. Napište vše: schopnost řídit auto, kreslit, připravovat koláče, opravovat domácí spotřebiče. Pokud sestavíte tento seznam, můžete mít okamžitě představu o podnikání, s nímž byste se mohli vyrovnat s potěšením.

Dokonce i když jste nic nepřišli, nezáleží na tom. Přemýšlejte o tom, co byste chtěli, a začněte se to naučit! Přejděte na kurzy, a pokud nemůžete - použijte bezplatné informace z Internetu. Na webu najdete vše a všechno! Váš cíl - za každou cenu zvýšit úroveň své kompetence ve zvoleném směru.

Krok 2. Analýza trhu a konkurence. Podívejte se na reklamy, které dávají vaši konkurenti. Jděte k nim v podobě klienta (nebo se zeptejte kamarádů). Cílem je zjistit všechny vlastnosti, výhody, nevýhody a žetony nabízené konkurencí. Kolik klientů má? Proč k nim přicházejí zákazníci? Co nabízejí a jak odradí od spotřebitelů?

Krok 3. V této fázi se musíte rozhodnout o svém umístění a vytvořit UTS (jedinečný obchodní návrh). Musíte pochopit, kdo je cílové publikum (vaši zákazníci) a co mu můžete nabídnout, které jiní lidé nemohou nabídnout. Příprava USP je velmi důležitá. Nikdo na trhu nepotřebuje další obyčejný kadeřník nebo tiskárnu se standardní sadou služeb a průměrnou cenou. V nejlepších případech budou tyto společnosti nějakým způsobem zůstat na hladině, v nejhorším případě budou brzy zničeny. Je důležité vybrat správné umístění a vsadit na jedinečnost.

Krok 4. Vypracování podnikatelského plánu. Když USP je připraven, je důležité správně naplánovat následující: jak a kde inzerovat, jak najmout zaměstnance (v případě potřeby), jak zajistit dodávku zboží, atd.. Tento plán by měl být podrobný a obsahovat konkrétní data pro každou položku, stejně jako rozpočtu vašich výdajů

Krok 5. Začněte inzerovat a hledat první zákazníky. Jak víte, reklama je motorem obchodu. Nyní existuje spousta způsobů, jak se vyjádřit - počínaje tradičním "ústním slovem" a končícími moderními příležitostmi k nastavení reklamy na internetu. Může se jednat o cílenou reklamu v sociálních sítích, inzerci v tematických skupinách, stejně jako kontextová reklama nebo reklama. Přemýšlejte o tom, kde žijí potenciální zákazníci a jak jim nejlépe řekněte o sobě.

Krok 6. Zahájení podnikání a zahájení utváření značky. Pokud jste udělali všechno v pořádku, pak po několika týdnech nebo měsících přípravy (podle zvoleného výklenku) můžete začít podnikat. Je důležité, aby byli první zákazníci spokojeni. Požádejte je, aby nechali zpětnou vazbu o spolupráci s vámi a vaší společností. Vaším cílem v první fázi je vydělat nejen peníze, ale i jméno, pověst ve vaší oblasti.

Krok 7. Analyzujte výsledky a měřítko. Pokud se věci děje dobře, znovu blahopřejeme, ale je příliš brzy na odpočinek na vavřínech. Situace na trhu se může změnit, takže je důležité držet ruku na pulsu a hledat nové cesty pro rozvoj. Využívejte nové zaměstnance a přesměrujte rutinní úkoly a proveďte strategické projekty sami. Schopnost vidět nové obzory a příležitosti je důležitým rysem úspěšného podnikatele.

Nyní víte, jak otevřít firmu od začátku. V závislosti na druhu a měřítku firmy, jakož i na zvoleném výklenku a dalších funkcích lze tyto položky změnit nebo doplnit. Zahájení podnikatelského projektu je těžkou prací a není obtížné hledání; vzít to jako vzrušující událost, která otevírá dveře pro vás do nového života. Pokud kompetentně vyhodnotíte své silné stránky a schopnosti, analyzovat trh a sestavit inteligentní obchodní plán, zahájení podnikání od začátku nebude pro vás příliš náročné.

Který podnik je lepší otevřít: 3 nápady pro začátečníky

Zahájení podnikání od začátku není snadný úkol. Nicméně, pokud se podaří založit podnikání s malými investicemi - můžete se domnívat, že jste složili zkoušku za hrdý titul podnikatele. Zde jsou tři nejdůležitější obchodní nápady, které na začátku nevyžadují (nebo téměř nevyžadují) přílohy, a proto mohou být užitečné pro vás.

První nápad. Obchod s Čínou

Prodej čínského zboží je zisková a moderní obchodní linka.
Předem musíte tyto zboží objednat v Číně: prostřednictvím bezplatných tipů na inzerci, webových stránek na jedno stránce nebo jiným způsobem.

Schéma podnikání je jednoduché:

 • Vyberte produkt a vyzkoušejte jeho požadavek.
 • Koupit velkoobchod v Číně.
 • Reklama na internetu.
 • Zasílejte kurýrem nebo prostřednictvím přepravní společnosti zákazníkovi.
 • Přinejmenším částečně použijete peníze, které získáte pro zvětšení firmy.

Jak víte, znalost je moc. Než začnete podnikat, musíte přesně pochopit, zda je tento produkt v poptávce, a jak můžete na něm vydělat peníze.

Druhý nápad. Poradenství / školení / informační činnost

Pokud máte znalosti v nějaké oblasti, mohou být tyto znalosti prodány. A dokonce i učitelé již raději nebudou pobíhat kolem studentů, ale tiše vyučují přes Skype. Nicméně, můžete vydělat to nejen v cizích jazycích nebo fyzice s matematikou. Můžete si vzít jakoukoli oblast (hlavní věcí je pochopit to!), Zaznamenat kurz a inzerovat na internetu. Navíc lze kdysi psaný kurz prodat neomezeně a to je již pasivní příjem.

Třetí myšlenka. Zisk na Avito

Tyto příjmy jsou k dispozici všem, dokonce i včerejším školákům. Nevyžadují se žádné speciální znalosti a dovednosti - pouze počítačové dovednosti a trochu volného času. Pokud chcete, můžete si vybudovat plně výnosný obchod

Jak se to děje:

 • Najděte zboží k prodeji.
 • Reklama na Avito
 • Přijměte hovory a prodávejte zboží.

Jak to udělat bez investic?

 1. začněte prodávat to, co již máte, ale co nepoužíváte
 2. prodat zboží, které ještě není k dispozici.

Ano, je to také možné! Mnoho lidí praktikuje tento obchodní nápad a získává slušné peníze. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak vydělat peníze na Avito, najdete zde nejužitečnější a nejužitečnější informace: 7 skvělých způsobů, jak vydělat peníze na Avito

Jaké podnikání je lepší otevřít, je na vás. Přemýšlejte, podívejte se na informace, analyzujte trh a přijměte správné rozhodnutí. Nechte začátek podnikání od nuly stát pro vás dobrou školou života a přinese vám hodné peníze.

Jak začít podnikat od začátku - 7 jednoduchých kroků pro začínající podnikatele + případové studie

Ahoj, milý příteli! Ve spojení Alexander Berezhnov, podnikatel a jeden z zakladatelů obchodního časopisu HitberBob.ru.

Dnes budeme hovořit o tom, jak začít podnikat od začátku. Je to skutečně vůbec dělat? Odpovídám jednoznačně - ANO!

Po studiu tohoto článku najdete odpovědi na nejčastější dotazy:

 • Jak začít podnikat od začátku, pokud nemáte peníze a zkušenosti?
 • Kde mohu najít pracovní podnikatelský nápad pro zahájení projektu?
 • Co (co podnikání) dělat, aby zítra zíral první zisk?

Zde budu popisovat krok za krokem techniky pro otevření obchodu, a uvede příklady ze svých vlastních obchodních praktik, stejně jako říci o zkušenosti svých kolegů podnikatelů, kteří začali své podnikání, nemají peníze a další aktiva v podobě prostor, vybavení nebo zboží.

Musíte prostudovat tento materiál a použít znalosti získané v životě.

 1. Proč je pro začátečníky lepší začít podnikat od začátku?
 2. Jak začít podnikat, aby se nehořilo - 10 železných pravidel!
 3. Jak začít podnikat od začátku - 7 jednoduchých kroků na příkladu fiktivního začínajícího podnikatele Vasi Pupkin
  • Krok 1. Určete svou hodnotu
  • Krok 2. Analyzujte trh a vyberte si místo pro budoucí projekt
  • Krok 3. Určete umístění vaší firmy a proveďte UTP
  • Krok 4. Vypracujte akční plán (obchodní plán)
  • Krok 5. Propagujte svůj projekt a najděte první zákazníky
  • Krok 6. Zahájení podnikání, získání prvních peněz a vytvoření značky
  • Krok 7. Analyzujte výsledky a rozšiřte projekt
 4. Co můžete udělat pro zahájení podnikání od začátku - 5 nejlepších obchodních nápadů
  • Obchodní myšlenka číslo 1. Poradenství a školení
  • Obchodní myšlenka číslo 2. Zisk s pomocí sociální sítě Twitter (Twitter)
  • Obchodní myšlenka číslo 3. Zabýváme se zprostředkováním - vyděláváme na Avito.ru
  • Obchodní myšlenka číslo 4. Pěstujeme od zaměstnance až po obchodního partnera
  • Obchodní myšlenka číslo 5. Budování vaší firmy online
 5. Moje vlastní zkušenost s zahájením podnikání od začátku v sektoru služeb
 6. Reálný příběh o tom, jak můj přítel Misha pracoval jako bezpečnostní stráž a stal se obchodníkem

1. Proč je pro začátečníky lepší začít podnikat se ZERO?

Vážení čtenáři, tato část článku je velmi důležitá! Upřímně vám doporučuji, abyste ji pečlivě studovali. Garantuji, že nebudete litovat.

Zde budou vysvětleny klíčové body pro zahájení podnikání pro začátečníky z hlediska psychologie podnikání.

Než začnete nový projekt, ujistěte se, že zvážíte důvody své touhy.

Pochopte sebe a svou motivaci k otevření podnikání a můj malý test, složený ve formě dvou bloků různých názorů, vám v tom pomůže.

Blok víry číslo 1.

S jakými myšlenkami NEVYSTAVUJTE své podnikání:

 • Jak bych udělal mnohem rychleji splácet své dluhy?
 • Myšlenka, kterou mám v hlavě, určitě funguje, ale potřebuji peníze, abych to provedl;
 • Jsem horší než ostatní? Zde je můj soused podnikání a já se také podaří;
 • Jsem unavený z těchto šéfů - hlupáků, zítra jsem přestal a otevřel svou práci!

Ano, přátelé, podnikání - je to více psychologie než technologie. O něco později vysvětlím proč.

Blok víry číslo 2.

A naopak, jste připraveni začít podnikat, pokud si to myslíte:

 • Jsem velmi dobrý při vytváření poptávky po trhu na trhu a na jeho základě chci založit vlastní podnikání;
 • Jsem si vědom toho, že na začátku velkých investic do podnikání, jsou velmi riskantní, a to pouze volné peníze můžu dát do této záležitosti, ale nebudu držet je, protože riziko ztráty peněz, bez zkušeností v oboru je velmi vysoká;
 • Jeho podnikání vyžaduje spoustu času a za účelem jejího rozvoje bych měl mít rezervu v hotovosti nebo zdroj příjmu, dokud můj projekt nepřinese hmotný příjem;
 • Po zahájení svého podnikání už nebudou mít nadřízené a supervizory, kteří mě vedli v mé práci a potřebuji být nyní spravedlivě organizovanou osobou, abych jednala nezávisle a dosáhla úspěchu v podnikání.

Pokud jste ovládáni vírou z bloku číslo 1, nehoupaj do boje. Koneckonců, takové rozsudky s největší pravděpodobností naznačují emocionalitu vašich rozhodnutí a podceňují rizika, která vznikají při otevření vašeho podnikání.

Názory, které ve vaší hlavě převažují z bloku číslo 2, naznačují, že jste si plně vědomi toho, co je podnikání a chystáte se zodpovědně přistupovat k jeho zahájení a dalšímu rozvoji.

Nahoře jsem napsal, že podnikání je v podstatě psychologie a teprve pak - technologie.

Je čas vysvětlit, proč tomu tak je.

Věc je, že naše vnitřní "šváby" a bludy nám brání v zahájení našeho projektu.

Zde jsou jen některé z mýtů, které brání zahájení úspěšných projektů:

 1. Bez peněz a spojení nelze podnik otevřít;
 2. Daně pohltí všechny zisky;
 3. Banditové odnesou mé podnikání;
 4. Nemám "komerční žíly".

Určitě znáte všechny tyto obavy z nově příchozích. Ve skutečnosti, pokud je překonáte, nebo spíše prostě skórujete a nemyslíte na všechny tyto kecy, pak vaše šance na úspěch poroste MULTIPLE!

2. Jak začít podnikat, aby se nehořilo - 10 železných pravidel!

Většinou jsem musel podnikat. První věc jsem otevřel ve věku 19 let a zaregistroval jsem se jako samostatný podnikatel. Pokud je zajímavé, jak navrhnout IP, všechny podrobnosti tohoto postupu jsem podrobně vysvětlil v mém příkladu v článku "Jak otevřít IP za 3 hodiny".

Pak jsem koupil 2 terminály pro příjem plateb. Pravděpodobně jste použili služby takových terminálů více než jednou při placení za mobilní telefon. Ale tento obchod nelze nazvat otevřený od začátku, protože v té době (2006) investoval jsem do něj asi 250 000 rublů.

Takže, přátelé, možná víte, jak úspěšné příklady obchodních projektů a příklady, kdy podnikatelé s jejich "dítětem" selhali.

Mimochodem, v podstatě každý má mnoho úspěchů v uších historie a nezdá se, že mluvíme o selháních a dokonce se stydí.

Stejně jako tady jsem blázen, poražený, zbankrotoval, ztratil peníze, dostal se do dluhu. Co mám dělat teď? A teď už není nic co dělat, zůstává žít a postupovat krok za krokem.

Chcete-li místo této chudák neprokázala na vás, tady je jednoduché pravidlo, které vám pomohou začít podnikat s minimálním rizikem a větší šance na úspěch podniku.

Jak začít podnikat od začátku a nejít se zlomit - 10 železných pravidel:

 1. Nikdy nepřijímáte půjčky, abyste mohli začít podnikat, pokud nemáte zkušenosti;
 2. Před zahájením podnikání odstraňte "růžové brýle" a položte si otázku: "Co ztratím v případě selhání"?
 3. Buďte připraveni na různé varianty vývoje událostí, zvažte optimistický scénář a pesimistický scénář;
 4. Nezakládejte peníze za peníze určené pro jiné strategické účely ve svém životě (vzdělávání dětí, platby za půjčky, lékařské ošetření atd.);
 5. Důkladně prostudujte trh a jeho možnosti, tj. Zdroje, které máte k dispozici pro zahájení vlastního podnikání;
 6. Nepokoušejte se nepochopitelnými nebo "superziskričními" projekty, pro které jsou nutné vážné investice;
 7. Je-li to možné, promluvte se zkušenými podnikateli, kteří úspěšně pracují a berte na vědomí jejich rady;
 8. Zahájení podnikání v známé oblasti;
 9. Plánujte připravované akce v písemné podobě a jasně formulujte každou fázi, kterou musíte pro dosažení tohoto cíle projít;
 10. Buďte optimisté a nezastavujte se u prvních potíží!

3. Jak začít podnikat od začátku - 7 jednoduchých kroků na příkladu fiktivního začínajícího podnikatele Vasi Pupkin

Navrhuji pro jasnost projít všemi 7 technologickými kroky k organizaci vašeho podnikání na příkladu fiktivního podnikatele, nechť se jmenuje Vasily.

To je hrdina naší historie, který se rozhodl otevřít firmu od začátku.

Dále, podle příkladu Basila, postupujte stejným způsobem krok za krokem, můžete si cestu otevřít sami.

Krok 1. Určete svou hodnotu

Podívejte, přátelé, myslím, že budete souhlasit s tím, že obchod může být nazýván výměnou peněz za určitou hodnotu, kterou můžete dát svým klientům, to znamená vyřešit jejich problém za peníze.

Předpokládejme, že jste dobře řídit auto, nebo víte, jak udělat krásný design na počítači a může mít talent pro vytvoření řemesel s rukama - ve všech těchto případech budete mít hodnotu, pro kterou jsou lidé ochotni zaplatit.

Pojďme rovnou k bodu a udělejte praktické cvičení, které vám pomůže začít podnikat od začátku:

Vezměte si kus papíru a pera, pak napište seznam 10 položek, to jsou dovednosti, které se cítíte lépe než ostatní.

Poté, co je tento seznam připraven, přemýšlejte, že od toho, na čem jste dobří, máte opravdu rád. Možná právě to děláte jako hobby.

Skutečnost, že lidé nemohou dlouho na to, co se mu nelíbí a business - je to skvělý tvůrčí proces, který vyžaduje komplexní vývoj, vůle a odhodlání.

Například v důsledku tohoto cvičení, které jste dospěl k závěru, že se vám líbí učit něco vysvětlit, komunikovat s lidmi a pracovat s informacemi, a co je nejdůležitější, je to, že jste dobří.

Pak kombinováním svých schopností se můžete stát soukromým instruktorem, konzultantem nebo úspěšným v oboru síťového marketingu.

To je obecný princip.

Takže tam byl Vasya...

Vasily si myslela, že otevře podnik a zodpovědně se k tomuto úkolu dostala.

Vasy si sestavil seznam svých oblíbených aktivit a srovnal je s tím, co dělá nejlépe.

Na základě výsledků cvičení, náš hrdina se rozhodl, že se zabývá počítačovým návrhem, protože více než jeden rok prací ve firmě „DizaynStroyProekt“ hlavního města Čeljabinsk, která se vyvíjí v interiéru a následně provádí jeho zakončení prostor, v závislosti na 3D designu.

Vasily ocenil jeho sílu a rozhodl se, že se stane soukromým designérem interiérů, již měl řadu dokončených projektů, pozitivní osvědčení zákazníků a impozantní portfolio.

Vasya milovala svou práci a někdy ji dokonce vzala domů, protože firma měla mnoho objednávek.

Dokonce i náš hrdina si uvědomil, že se skutečně angažuje v podnikatelské činnosti, pouze jeho služby koupí společnost za nízkou cenu a klienti zaplatí vývoji společnosti mnohem nákladněji.

Zde Vasili si uvědomil, že pokud by mohl najít klienty sám, nebude muset do kanceláře vůbec chodit a jeho počáteční investice do obchodu by byla minimální. Koneckonců, jeho design dovednosti jsou v podstatě obchod.

Takže nápad přišel do našeho nového podnikatele podnikat.

Pracoval ve společnosti, Vasy dokonce obdržel malé procento dokončených projektů a mohl by tedy ovlivnit výši jeho příjmu.

Bydlel dobře ve velkém městě, kde měl spoustu potenciálních zákazníků.

Krok 2. Analyzujte trh a vyberte si místo pro budoucí projekt

Abyste pochopili, zda bude vaše firma úspěšná, musíte provést vhodnou analýzu trhu, na níž budete prodávat své zboží nebo služby.

Takže se Vasy rozhodl, že nebude spěchat a pečlivě připravovat na novou životní etapu, která se nazývá "volné plavání v obchodním světě".

Během několika let, kdy náš návrhář pracoval pro společnost, zjistil, že na trhu svého města je asi 10 podobných společností a všichni poskytují podobné služby.

Zeptal se svého přítele Pasha klient pohledy jít do těchto společností a identifikovat jejich silné a slabé stránky, aby dále rozvíjet konkurenční výhodu tím, že pracuje pro sebe.

Po komerčním průzkumu jmenoval Pasha řadu silných a slabých stránek těchto společností. Tyto aspekty Pasha navrženy v tabulce, aby je Vasya mohl srovnávat.

Silné stránky konkurenčních společností Vasya:

 • návrhář interiérů těchto společností provádí kontrolu a měření předmětu zdarma;
 • všechny společnosti poskytují slevu na následné dokončení bytu;
 • 7 z 10 firem dává zákazníkovi dárkový certifikát za 30% slevu při opětovném objednání projektového projektu;
 • manažery 9 z deseti společností pečlivě mluví s klientem a inteligentně zjišťují své potřeby.

Slabé stránky konkurenčních společností Vasya:

 • 8 z deseti společností se snaží na svém prvním setkání s klientem příliš obtížně prodat velké množství dodatečných výrobků a služeb. To způsobuje jeho negativní reakci;
 • návrhář interiérů ve všech deseti společnostech na prvním rozhovoru s potenciálním klientem provádí dialog v komplexním odborném jazyce za použití velkého počtu speciálních termínů;
 • 7 z 10 firem účtovalo další poplatek za provedení úprav projektu počítačového designu.

Vezmeme-li v úvahu všechny výše uvedené výhody a nevýhody našich konkurentů, náš hrdina Vasily se rozhodl navrhnout interiéry domů a bytů v jeho městě za nižší cenu. Podobné společnosti na trhu poskytují tyto služby mnohem nákladněji, protože strávily spoustu peněz na udržení pracovního místa a placení daní pro zaměstnance.

Náklady na služby našeho designéra byly nyní o jeden a půlkrát nižší při správné kvalitě realizace projektových projektů.

Toto uzavírá druhý krok v budování svého podniku od nuly ve Vasilíně Pupkinové.

Krok 3. Určete umístění vaší firmy a vytvořte jedinečný obchodní návrh (USP)

Aby zákazníci pochopili, co přesně jim nabízíte a jaká je vaše jedinečnost, budete se muset rozhodnout o svém umístění. Jinými slovy, v jakém světle se prezentujete svému klientovi.

Vraťme se ke fiktivnímu hrdinu Vasily, který chtěl otevřít své podnikání a byl ve fázi vývoje nabídky pro zákazníka.

Vasya už měla dobré portfolio a řadu recenzí od spokojených zákazníků, ale jak je to možné prokázat všem potenciálním zákazníkům?

Koneckonců, před reklamou služeb pro interiérový design, společnost, ve které náš návrhář pracoval, se zabýval.

Pak si Vasya řekl: "Jsem designér!" A rozhodl jsem se vytvořit internetovou stránku.

Zde uvedl své portfolio, osvědčení, informace o sobě a jeho zkušenostech, stejně jako své kontakty, aby se potenciální klient mohl pohodlně kontaktovat.

Vasily formuloval svůj jedinečný obchodní návrh (USP) *, který zní takto: "Vytvoření interiéru pro váš sen za rozumnou cenu. Creative. Je to jasné. Praktické. "

Jedinečný obchodní návrh (UTP) je jakousi polohou, která spočívá v prezentaci vašich jedinečných výhod pro klienta. Jedná se o způsob, jak se od konkurence oddělit, aby se zvýšil prodej a povědomí o značce.

USP se často používá ve formě reklamního sloganu (zkrácená paměť nebo řeč).

Například UTP společnosti "Braun": "Kvalita. Spolehlivost. Design »

Takže Vasya se začal prosazovat jako profesionální návrhář, který za přiměřené náklady vyvíjí kvalitní produkt pro lidi se středním příjmem.

Krok 4. Vypracujte akční plán (obchodní plán)

Abyste mohli začít podnikat a vyhnout se mnoha problémům, musíte být diskrétní a snažit se co nejvíce vysvětlit svůj nápad a akční plán na papíře.

Můžete si zapsat hlavní kroky, které musíte projít a organizovat a spustit svůj projekt. Nakreslete diagramy a kresby, vysvětlete jim.

Správně tato fáze zahájení podnikání od začátku se nazývá plánování podnikání. Toto je vaše instrukce, následkem čehož se výrazně zvýší šance na úspěch.

V jednom z předchozích článků jsem již psal, jak udělat podnikatelský plán, nezapomeňte ho přečíst.

Teď se vrátíme k našemu hrdinu Vasily, který se rozhodl stát se podnikatelem a ukončit svou práci. Vasily dlouho chtěla podnikat bez investic, protože nechtěl riskovat peníze. Pochopil, že bez toho, aby měli správné zkušenosti, by takový experiment mohl skončit špatně a vést ke ztrátě peněz.

Jako výsledek, Vasya rozhodl, že jeho akce budou sestávat z 3 jednoduchých kroků s dílčími úkoly a vypadají takto:

Krok 1. Vlastní propagace

 1. Vytvořte si vlastní web s portfoliem, recenzemi a kontakty;
 2. Umístěte své portfolio na internetových stránkách pro vzdálené pracovníky;
 3. Informujte nejbližšího doprovodu o vašem novém projektu (přátelé, známí a příbuzní).

Krok 2. Získání prvních objednávek

 1. Podepisujte smlouvy a získávejte předplacené platby od zákazníků;
 2. Provést objednávky;
 3. Získejte zpětnou vazbu a doporučení od zákazníka, přidejte práci do portfolia.

Fáze 3. Odpuštění z práce

 1. Psát žádosti o propuštění;
 2. Vypracujte 2 týdny, kompletní pracovní projekty a převodní případy;
 3. Souhlasíte s dodávkou zákazníků pro opravy a dokončovací práce dodavatelským firmám.

Teď byl naprosto připraven na první praktické kroky, aby se obrátil z najatého pracovníka do individuálního podnikatele.

Krok 5. Propagujte svůj projekt a najděte první zákazníky

Abyste našli první zákazníky, pokud již máte nabídku služeb, musíte nejdříve upozornit své přátele, přátele a příbuzné. Řekněte jim, že jste se od té doby zabývali takovou a takovou činností a snažili jste se uzavřít s nimi i první smlouvy.

V případě, že v tuto chvíli vaše služby nejsou pro ně relevantní, požádejte je o kontakty s lidmi, které vám mohou doporučit.

Není žádným tajemstvím, že pro velké publikum a automatickou prezentaci stačí vytvořit web pro sebe.

Chcete-li to provést, můžete využít služeb společností k vytváření stránek nebo pokud máte potřebné znalosti, vytvořte webové stránky sami. Mimochodem, o tom, jak můj přítel Vitaly a já jsme získali zhruba 1 000 000 rublů na tvorbu webových stránek, přečteme v našem článku o příjmech z vytváření stránek pro objednávku.

Mezitím hrdina našich obchodních příběhů Basil neměla nečinně sedět a vyvinula sama osobní stránky vytvořené skupiny v sociálních sítích, životním prostředím informováni o službách dostupných na ně a zasíláním obchodních nabídek na své potenciální zákazníky.

Správně složená obchodní nabídka je klíčem k úspěchu ve vašem podnikání. Všechny čipy a technologické nuance v mém článku četly obchodní nabídku.

První objednávky šly...

Krok 6. Zahájení podnikání, získání prvních peněz a vytvoření značky

Po dokončení všech předchozích kroků jste postupně přistupovali k nejzajímavějším etapám - prvním objednávkám a tím i prvním ziskům.

 • To je to, o čem jsme se snažili, aby se stali podnikateli?
 • "Jak vydělat peníze tím, že zahájíte svou firmu od začátku?" - byla to otázka, kterou jsme se zeptali?

Pokud ukážete správnou vytrvalost a budete dodržovat mé doporučení, jistě budete mít úspěch. Jen věřte v sebe a nevzdávejte se předem, připravte se na potíže, protože to budou, to vám řeknu přesně.

Takže naše Vasily přijala a splnila první příkazy. Jako obvykle to udělal svojí profesionalitou. Návrhář pochopil, že prostě vydělávání peněz nestačí, protože už věděl, jak to dělat při své kancelářské práci ve firmě.

S ohledem na strategickou vizi se Vasily rozhodl, že pro rozvíjení svého podnikání a zvýšení nákladů na své služby potřeboval získat jméno, nebo správněji říkat v obchodních kruzích - pověst.

Získejte si jméno, které vám pomůže vydělat zbytek!

K tomu, Bob není jen sedí doma a sledování televize, a systematicky zabývá sebevzdělávání, které se účastní výstav a seminářů, šel do strany kreativních designérů a podnikatelů, kde by mohl najít potenciální zákazníky a najít nové partnery.

O několik měsíců později si Vasya získala pověst zkušeného a přesného profesionála v oblasti designu interiéru. Průměrná cena jeho objednávky rostla a zákazníci se k němu dostavili podle doporučení svých známých, kteří Vasilissa poskytli kvalitní designové služby.

Krok 7. Analyzujte výsledky a rozšiřte projekt

Když vaše podnikání začalo přinášet hmatatelný příjem, existovali pravidelní zákazníci a začali jste se učit v podnikatelské a profesionální sféře, je čas, aby jste získali průběžné výsledky práce a mapovali nové horizonty. Jednoduše řečeno, je čas rozšířit svůj projekt s cílem zvýšit zisky a vlastní "váhu" (vaše jméno) ve vybrané oblasti podnikání.

Stejně tak Basil, analyzoval jeho výsledky, příjmy, načrtl možné způsoby rozšiřování obchodu.

V důsledku toho náš návrhář vytvořil nový obchodní plán.

Nyní mohla Vasiliho najmout asistence, kteří pro něj vykonávali všechny rutinní operace. Náš podnikatel otevřel vlastní studio pro interiérový design pojmenované podle Vasily Pupkin. V něm byl nyní vedoucím a uměleckým ředitelem.

Tak začíná jako nováček designér a zaměstnancem firmy, nyní naše big boss Basil ukázala všem svým příkladem, že začít podnikat od nuly, a ve skutečnosti to nevyžaduje množství místa a čím více kreditů, které mají rádi, aby nezkušené podnikatele.

Vážení čtenáři, možná někdo poví, že jde o fiktivní příběh, podrobnosti o registraci společnosti, řádné jednání s klienty, legální momenty a další podrobnosti nejsou podrobně popsány zde.

Ano, je to pravda, ale věřte mi, pokud budete mít tyto jednoduché 7 kroků jako základ, pak se otevření obchodu pro vás změní v fascinující cestu, kterou si budete pamatovat po velmi dlouhou dobu. A stáváte se zkušenými podnikateli, sdílíte své praktické znalosti s začátečníky.

Řeknu, že jsem se osobně podařilo otevřít firmu podle popsaného modelu.

Přeji vám hodně štěstí a jsem přesvědčen, že pokud se zodpovíte zodpovědně za zahájení svého vlastního projektu, po chvíli budete dělat svou oblíbenou věc a zaplatit za ni.

Níže najdete pracovní obchodní nápady pro zahájení podnikání od začátku, stejně jako skutečné podnikatelské příběhy o tom, jak já a moji přátelé otevřeli své podnikání.

4. Co můžete udělat pro zahájení podnikání od začátku - 5 nejlepších obchodních nápadů

Následující obchodní nápady vám umožní začít v podnikání a praxi, abyste se cítili jako podnikatel.

Některé myšlenky budou spojeny s vytvářením zisků prostřednictvím internetu, jiné nebudou.

Budete si muset pouze vybrat typ podnikání pro sebe a začít se ponořit do něj.

Obchodní myšlenka číslo 1. Poradenství a školení

Pokud víte, jak dobře dělat, pak je určitě mnoho lidí, kteří se chtějí naučit ze svých zkušeností a znalostí.

Nyní je trénink na internetu obzvláště v poptávce. Právě zde najdete stovky a dokonce i tisíce lidí, kteří jsou připraveni vám zaplatit.

Například mám přítele Alexei, žije se mnou ve stejném městě Stavropol a vyučuje cizí jazyky. Před několika lety musela Lyosha navštívit své studenty doma nebo je pozvat do svého domova. Nyní se situace radikálně změnila, vše se stalo mnohem jednodušší.

S příchodem internetu můj přítel začal učit lidi v angličtině a němčině přes Skype. Já sám jsem využíval své služby po celý rok. Během této doby jsem se dokázal naučit angličtinu od začátku před úrovní konverzace. Jak můžete vidět, funguje to.

Můžete také otevřít domácí podnikání od začátku pro školení nebo poradenství lidí přes internet.

V současné době mnoho právníků, účetních a učitelů získává tímto způsobem dobré peníze. Existuje však ještě pokročilejší verze výdělků na jejich znalostech, je to vytvářet a prodávat jejich školení prostřednictvím internetu.

Chcete-li dosáhnout zisku tímto způsobem, potřebujete:

 • vyberte téma, které jste obeznámeni;
 • zaznamenat na něm školení;
 • začít inzerovat tento kurz na internetu mnoha způsoby a získávat tržby z prodeje

Výhodou tohoto druhu podnikání je, že jednou napíšete svůj výcvikový kurz a prodat mnohokrát.

Obecně platí, že prodej informací na internetu ve formě technik a pokynů se nazývá infobusiness. Ty také můžete otevřít a vytvořit pro sebe hlavní zdroj příjmů.

Obchodní myšlenka číslo 2. Zisk s pomocí sociální sítě Twitter (Twitter)

Dnes má téměř každý člověk svůj vlastní profil v některé ze sociálních sítí. Ale málo vědí, že kromě zábavy a komunikace můžete vydělat dobře.

To je z těchto příležitostí je obvyklé pro mnoho Twitter - sociální sítě pro výměnu krátkých zpráv až 140 znaků.

Běžní lidé tráví svůj čas a peníze a inteligentnější lidé tuto sociální síť změnili na zdroj trvalého příjmu.

Není žádným tajemstvím, že všude tam, kde lidé visí, jsou peníze.

Koneckonců, naši uživatelé internetu jsou aktivní platitelské publikum. Tak proč nemáte nějaké peníze? A to je naprosto legální a nevyžaduje si vynikající znalosti.

Stačí udělat několik správných akcí a získat první zisk. Již jsme napsali o tom, jak začít podnikat na Twitteru a získávat příjmy srovnatelné s průměrnou mzdou v Rusku. Přečtěte si náš článek "Jak vydělat peníze na sociální síti Twitter" a implementujte metody popsané v tomto článku.

Obchodní myšlenka číslo 3. Zabýváme se zprostředkováním - vyděláváme na Avito.ru

Zisk pomocí elektronických vývěsních tabulek je pro většinu lidí nejsnadnější a nejvíce přístupný.

Potřebujete minimální počítačové znalosti, několik hodin denně a touhu pracovat pro sebe.

Pomocí stránek, které se specializují na umístění bezplatných reklam, můžete vytvořit velmi výnosné podnikání.

To lze provést ve třech etapách:

 1. Najít co prodávat
 2. Umístěte reklamu na web
 3. Přijměte hovor od kupujícího a prodávejte zboží

Jako místo pro umístění reklam na prodej použijeme nejoblíbenější desku Avito (avito.ru).

Zde jsou denně zveřejňovány stovky tisíc reklam a aktivní publikum na webu představuje desítky milionů uživatelů.

Dokážete si představit, kolik potenciálních kupujících najdete zde?

Za prvé, můžete začít s prodejem nepotřebných věcí, které máte doma, a pak umístit reklamy na prodej zboží a služeb, které ani nemáte k dispozici.

Nevěřte tomu, že je to možné a chcete vědět, jak se to dělá?

Sám jsem se snažil vynaložit rychlé peníze pomocí Avito, neříkám, že jsem se stal milionářem, ale podařilo se mi to za týden získat několik tisíc rublů.

O tom jsem napsal samostatný článek "Jak vydělat peníze na Avito - 10 000 rublů na jeden týden."

Obchodní myšlenka číslo 4. Pěstujeme od zaměstnance až po obchodního partnera

Pokud pracujete v pronájmu, nemusíte se vzdát práce a nezávisle otevřít svou firmu. Můžete to udělat uvnitř společnosti, pro kterou pracujete.

V případě, že vaše firma není příliš velká a jste jedním z klíčových specialistů, za určitých podmínek budete moci získat podíl na podnikání společnosti. To vám umožní nejen získat plat, ale stát se plnohodnotným řídícím partnerem na stejné úrovni jako současný majitel - váš generální ředitel.

Je to možné, pokud přímo ovlivníte zvýšení zisku společnosti tím, že vaše akce.

Staňte se nepostradatelným specialistou a je možné, že majitel firmy vám nabídne, abyste se stali jeho obchodním partnerem.

Tuto metodu nabízí legendární ruský obchodník Vladimir Dovgan. Ano, budete muset tu tvrdě pracovat, ale bez rizika a skutečně od nuly se stát spoluvlastníkem již provozující společnosti.

Dovgan sám cituje příklad člověka, který se stal spoluvlastníkem velkého řetězce restaurací v Moskvě, a předtím byl prostým šéfkuchařem v jedné z restaurací.

Tento mladý muž se opravdu líbil, co dělá, byl profesionální ve vaření a zdvořilý hostům zařízení.

Majitelé, kteří viděli jeho nadšení pro práci, ho nejprve povýšili na manažera restaurace a pak nabídli podíl na podnikání za to, že rozvinul jejich síť institucí a personálu vlaku.

Nepamatuji si jméno tohoto člověka, ale teď se stal milionářem dolaru, ve skutečnosti neotevřel své podnikání, ale začal rozvíjet cizince.

To je také dobrý způsob, jak začít podnikat, zejména pokud máte dobrou kariéru v malé nebo střední obchodní společnosti.

Obchodní myšlenka číslo 5. Budování vaší firmy online

Pokud jste v počítači dobrý, věděli, jak vytvořit internetové projekty nebo alespoň pochopit principy jejich fungování, pak jako způsob, jak začít podnikat od začátku, stojí za to zvážit internet.

Můžete začít podnikat online dvěma způsoby:

1. Na volné noze. Jedná se o firmu, která vám poskytne placené služby přes internet. Máte-li například profesionální dovednosti, kreslit krásné návrhy, psát texty profesionálně nebo mluvit programovacími jazyky, můžete si bez problémů vydělávat na globální síti. Přesněji je pravděpodobnější, že se nazývá práce na sobě. Přestože úspěšní pracovníci na volné noze vydělávají měsíčně od 500 do 10 000 dolarů.

Můžete začít takto vydělávat na populárních nezávislých burzách Freelance (fl.ru) a Vorkzilla (workzilla.ru).

2. Klasické podnikání na internetu. Není to tak snadné stavět plnohodnotné podnikání na internetu, je nejlepší jít po zbité cestě.

Chcete-li to provést, stačí si přečíst článek, jak vydělat peníze na internetu. Tam jsem hovořil o tom, jak můžete vydělat na hrách, na společenských sítích, na prodeji informací z 50 000 rublů měsíčně a dal příklady skutečných lidí, kteří to již dělají.

Toto uzavírá můj přehled podnikatelských nápadů. Doufám, že vám pomohou pohybovat se a začít si vydělat své první peníze.

A teď je čas podělit se o své zkušenosti a zkušenosti se svými přáteli o zahájení podnikání.

5. Moje vlastní zkušenost s zahájením podnikání od začátku v sektoru služeb

Jak jsem psal dříve, otevřel jsem první podnikání za 19 let - to byla obchodní činnost (terminály pro přijímání plateb). Ano, peníze na to bylo zapotřebí. Pak jsem měl několik dalších projektů. Všichni nebyli v žádném případě spojeni s internetem.

A tak asi před třemi lety jsme se svým současným přítelem a obchodním partnerem Vitalym otevřeli studio pro tvorbu webových stránek bez peněz peněz. Sami jsme se naučili, jak dělat internetové projekty doslova na cestách, ale nakonec, v několika měsících v našem studiu, abychom vytvořili weby, jsme získali asi 500 000 rublů.

Samozřejmě jsem musel často pracovat s právnickými osobami, které převedely platby za služby bankovním převodem. Chcete-li to provést, museli jste buď otevřít vaši společnost, nebo pracovit přes někoho.

Vybrali jsme druhou cestu, po dohodě s naším současným obchodním partnerem Evgeny Korobkem. Zhenya je zakladatelem a vedoucím vlastní reklamní agentury. Rozhovor jsem s ním, můžete ho vidět v článku o otevření reklamní agentury od začátku, materiál je zveřejněn na našich webových stránkách.

Našimi prvními klienty byli známí podnikatelé.

K našemu podnikání jsme zodpovědně zodpověděli a objednávky naplněné duší. Brzy působil efekt "z úst z úst", když naši spokojený zákazníci začali doporučovat našim známým.

To nám umožnilo získat nepřetržitý proud zákazníků, a někdy jsme dokonce ani nerozdělovali objednávky. Tato zkušenost nám pomohla uvěřit v sebe, a dnes v naší hlavě je úplný obraz o tom, jak začít podnikat od začátku a zda je úspěšný.

Chci si vzít na vědomí, že vývojem informačních technologií ve světě je dnes váš trh celá planeta!

Neexistují žádné další vzdálenosti, jsou k dispozici žádné informace a nyní je mnohem jednodušší začít podnik než před deseti lety.

Doufám, že všechny materiály tohoto článku vám pomohou udělat první krok k vašemu snu - svému vlastnímu podnikání, které se časem změní z malého domácího projektu na obrovskou společnost s celosvětovou reputací.

Proto, drahí čtenáři, ujišťuji vás, všechno je ve vašich rukou, jen jednat, protože odvaha města bere!

6. Reálný příběh o tom, jak můj přítel Misha pracoval jako bezpečnostní stráž a stal se podnikatelem

Zde je jeden z mých oblíbených příběhů o skutečném podnikateli, který otevřel firmu od začátku. Koneckonců, slíbil jsem, že v tomto článku uvedu příklady v životě.

Chcete vědět, jak se Michail stal podnikatelem z dělníka, otevřel si vlastní firmu, koupil si cizí vůz a byt?

Před několika lety pracoval můj přítel Michail všude, kde je to možné: dělník na staveništi, nakladač, bezpečnostní stráž.

Jedním slovem jsem neudělal tolik peněz a intelektuální práce. Všechno to začalo tím, že můj přítel strážil firmu, která prodávala stavební materiály. Jednoho dne k nim přišel klient, který chtěl koupit velkou dávku stavebních izolací, ale nebyl v sortimentu.

Míša věděla, že jen 100 metrů od firmy, kde strážil, je další stavba, kde byl právě takový ohřívač. Vzal si kontakt od potenciálního zákazníka, vešel do tohoto obchodu večer a souhlasil s tím, že povede velkého klienta, pokud mu poskytne procento z nákupu, který dělali. Vedení tohoto obchodu souhlasilo a Misha pracovala jako manažer prodeje na volné noze a vydělala asi 30 000 rublů za jednu transakci (doporučení).

A to byla částka rovnající se jeho měsíční mzdě!

Michail si myslel, že je to zajímavá záležitost a finanční výsledek dohody mu dává důvěru. A tak přestal pracovat a začal souhlasit s různými firmami, že prodá své zboží. Vzhledem k tomu, že Misha již pracoval jako údržbář a bezpečnostní stráž v stavební firmě, také si vybral stavební výrobky na prodej: okna, dveře, kování, střešní krytiny a tak dále.

Můj přítel prostě kráčel po staveništích města a nabídl své zboží. Něco, co koupil, něco ne. V důsledku toho Michael vytvořil sortiment nejpopulárnějších zboží a pochopil, jak správně jednat s mistry na staveništích.

O dva roky později Mikhail otevřel svou firmu pro prodej stavebních materiálů a spojil svého bratra s touto činností. Předtím pracoval v Gorgasovi jeho bratr Kostya a obdržel obvyklý malý plat. Nyní jsou kluci poměrně úspěšní v prodeji a vydělávají dobře.

Mimochodem, byl jsem ve své kanceláři více než jednou a několik let jsem Míšu znám. Tento příběh mi řekl.

Otevření podnikání od začátku vyhneme se riziku ztráty peněz a to je nejdůležitější věc. Také začátek bez materiálních zdrojů vás učí, abyste se lépe rozhodli vydělat peníze. Koneckonců, pokud můžete získat zisk bez investování, pak s penězi a ještě více, abyste se mohli stát úspěšným podnikatelem.

Závěrem doporučuji podívat se na krátké video od Business Youth o klíčových dovednostech podnikatele:

Drahí přátelé, to je všechno. Pokud se vám tento článek líbil, vložte ho a nechte své názory na toto téma v komentářích.

Uvidíme se v následujících článcích a hodně štěstí s vaší firmou!

Ohodnoťte článek a nechte komentáře níže, budu vám za to vděčný.