Import zboží z Číny: krok za krokem. Poplatky za dovoz zboží z Číny

Čína je světová továrna veškeré moderní civilizace. V této zemi se vyrábějí oblečení a obuv, auta a počítače, stejně jako jídlo, mobilní telefony... Jedním slovem je snadnější říci, co nevyrábějí.

Mnoho společností s celosvětovým názvem již dlouhou dobu přesunulo svou výrobu, protože pracovní síla v Číně je velmi levná. Z tohoto důvodu jsou levné čínské výrobky také levné.

Dovážíme zboží

Existují dva způsoby, jak upravit dovoz zboží z Číny: pracovat přímo s jeho výrobci nebo obchodními společnostmi nebo využívat služeb domácích zprostředkovatelů. Je třeba dobře znát silné a slabé stránky těchto dvou metod.

Nejjednodušší možností může být přímá spolupráce se samotnými Číňany.

Ceny a další podmínky

Čínské společnosti berou alespoň 10% částky transakce za její údržbu a kontrolu nad výrobcem. Stejný poplatek zahrnuje registraci všech nezbytných celních dokladů. Při práci s těmito společnostmi můžete také objednat vyhledávání výrobců pro některé specifické ukazatele. Bude to stát nejméně tisíc dolarů. Za tyto peníze obdržíte úplné informace o výrobním závodě i jeho majiteli.

Domácí zprostředkovatelé

Pokud hodláte zajistit dovoz zboží z Číny, ale současně nemáte ani tušení o čínštině nebo angličtině, důrazně doporučujeme, abyste se obrátili na domácí firmy. V tomto případě existuje riziko, ale je to daleko od toho skvělého.

Stejně jako v minulém případě si můžete nejen sami vybrat dodavatele, ale také navštívit jeho výrobu. A bude to mnohem levnější: od 400 dolarů a stejná částka často zahrnuje služby tlumočníka. Za poplatek a na základě písemné žádosti můžete poskytnout vzorky zboží, které jsou pro vás nejzajímavější.

To je zvláště důležité pro ty podnikatele, kteří nesou auto příslušenství z Číny: móda a poptávka po nich se neustále mění, takže je lepší vědět předem o výhledech prodeje.

Všimněte si, že mnoho společností nabízí "pronajmout" tlumočníka po celý den. Zpravidla budete muset zaplatit z toho 100 dolarů. Je to optimální pro ty podnikatele, kteří stále chtějí organizovat dovoz zboží z Číny, nezávisle vyjednávat s producenty.

Důležité!

Důrazně se nedoporučujeme, abychom se snažili vyjednávat s výrobci, aniž by využívali služby alespoň čínských zprostředkovatelů. Dokonce i když znáte jazyk (což je velmi, velmi pochybné), budete téměř jistě "hozeni". Nezapomeňte na obvyklé pravidla rotace produktu, když se nejprve pokuste prodat nejvíce nelikvidní vzorky. Z hlediska Číňanů jste pro to ideální.

Je třeba velmi dobře porozumět čínskému právu a mít dobré přátele nebo dokonce známé mezi Číňany, abyste neztratili všechny své peníze.

Pojedeme na veletrhy

Nejspolehlivější a nejspolehlivější způsob, jak najít čestného dodavatele, je navštívit čínské veletrhy. Využijte tlumočníka a jděte!

Na těchto akcích můžete snadno mluvit s generálním ředitelem každé organizace, která se vám líbí. Kromě toho vám mohou zainteresovaní výrobci nabídnout ty nejvýhodnější podmínky spolupráce a obdržíte mnoho užitečných známých, bez kterých není dovoz zboží z Číny často nerentabilní.

Doporučujeme navštívit kantonský veletrh, který každoročně uzavírá smlouvy za více než 50 miliard dolarů.

Nemusíte platit za přepravu zboží?

Za účelem dovozu zboží lze považovat za nekomerční, množství dováženého zboží nesmí přesáhnout 50 kg a částku - dva tisíce dolarů. Jako výstup: je možné rozdělit přepravované zboží na několik lidí a můžete to udělat i registrováním části nákladu pro dítě.

Problémem je, že v některých případech rozhoduje o určení dovážených věcí samotní celníci. Takže pět sáček stejné velikosti nepatří z definice komerčního nákladu z formálního hlediska, ale pravděpodobně bude těžké prokázat, že je nedodáváte k prodeji.

Celkově se celníci řídí následujícími pravidly:

 1. Spotřebitelské kvality. Jednoduše řečeno, určitě nemůžete dokázat každodenní účel několika tisíc ponožek nebo sudů bělícího oleje.
 2. Někdy má sortiment rozhodující roli. Je nepravděpodobné, že by někdo věřil, že pár set identických dětských punčoch potřebujete pro vaše domácí potřeby.
 3. Konečně, frekvence vašich cest. Pokud budete opakovaně brát stejný druh zboží, pak určitě musíte zaplatit za ně.

Poplatky

Pokud dovážíte zboží, které není v dopravě, pak exportní kvóta je asi 10 tisíc dolarů. Pokud překročíte tuto hodnotu, stanoví se clo na dovoz zboží z Číny ve výši 30% hodnoty zboží, avšak nejméně čtyři dolary na kilogram hmotnosti.

Z Číny, bez povinnosti, můžete vytáhnout až tři litry alkoholických nápojů, až 200 cigaret na osobu, až pět kilogramů jídla. Opět připomínáme, že se to týká pouze případů, kdy je zboží považováno za zboží určené pro osobní potřebu.

Dávejte pozor! Povinnost stanovená na hranici musí být zaplacena maximálně do 15 dnů.

Poplatek za čínskou stranu

Číňané nejčastěji považují jakýkoli vyvážený náklad za komerční, a proto je nutné za něj platit. Clo závisí na typu zboží, jeho hmotnosti a ceně. Nemusíte platit za propagační vzorky výrobků, vadné zboží a některé druhy zboží, které nepodléhají povinnostem v souladu s mezinárodními smlouvami.

Částka plateb

Mějte na paměti, že musíte zaplatit nejen poplatek, ale i DPH. A daň je zaplacena z celkové hodnoty zboží a cel.

Veškeré zboží z Číny, cigarety a alkohol podléhají standardním daním. Nezapomeňte, že sazba DPH se značně liší v závislosti na typu produktu.

Průmyslové zboží je tedy zdaněno 17%, zatímco u zemědělského zboží - 10%.

Některé kategorie zboží spadající pod vládní příkazy týkající se opatření na podporu hospodářství naznačují vrácení DPH. Procento návratnosti a typy tohoto zboží se neustále mění.

V každém případě, abyste obdrželi část daně zpátky, musíte ji nejdříve zaplatit včas a po předložení správně vyplněných dokumentů. Stojí za zmínku, že s převodem těchto peněz se často vyskytují škytavky, takže není nutné počítat zejména s nimi.

Ale dokonce se všemi výše uvedenými daněmi a obtížemi je prodej zboží z Číny velmi výnosným obchodem.

Export zboží z Číny

Potřeba strategických informací v podnikání pravděpodobně nebude sporná. Je nezbytné, aby se správná rozhodnutí při propagaci zboží a služeb na trzích prodeje. V tomto případě by informace o potřebách zákazníků, aktivitě konkurentů a cenách měly být spolehlivé a relevantní.

Co je nejvíce poptávané v Číně

V Číně jsou poptávka po zemědělských produktech, polotovarech, surovinách pro zpracování dřeva, chemickém, potravinářském a lehkém průmyslu. Níže je uveden seznam nejpopulárnějších ruských produktů, které doporučujeme exportovat na čínský trh.

Moderní nerezové oceli na trhu šrot více oddělené od železných kovů trhu a je převeden do nezávislé větve, odhaduje se, že objem nerezové oceli, získané ze šrotu, je více než 40% z celkového objemu vyrobeného kovu.

Nejvyšší hodnotu poskytuje řezivo z jehličnatých stromů Sibiře. Pro výrobní proces Číňané nakupují obvykle nezpracovanou desku. Odpady z dřevozpracujícího průmyslu jsou vyváženy stejně snadno.

Podle odborníků bude poptávka po produktech růst kvůli stále rostoucí poptávce v textilním, potravinářském, farmaceutickém a papírenském průmyslu.

V roce 2014 poklesl poptávka po mědi v Rusku, ale z domácího trhu šla surovina na vývoz. Zvýšený požadavek na neželezný kov v zahraničí byl usnadněn zrušením cla na měděné katody. Za prvé, asijské země, včetně Číny, upoutaly pozornost na levnější kov.

Ve skutečnosti je SBS umělou gumou. Dává flexibilitu bitumenu i při nízkých teplotách. Z vědeckého hlediska je to polymer (styren-butadien-styren), který má vysokou elasticitu.

Pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že produkce pohanky v Číně se v posledních patnácti letech téměř snížila na polovinu a stále neustále klesá a poptávka po ní neustále roste, poptávka po surovinách zůstane v nadcházejících letech stabilní.

Vývoz potravin z Ruska do Číny

Velký spotřebitelský požadavek na obiloviny dovezené do Číny, které se přímo škrtí v cenách. Maloobchodní ceny obilovin v Číně jsou mnohem vyšší než v Rusku, kvůli nimž je prodej obilí a produktů jeho zpracování do Středního království ziskové zaměstnání.

Světová poptávka po čokoládových surovinách neustále roste o 2% ročně. K těmto závěrům dospěli konzultanti auditorské firmy KPMG. Zaznamenal se vzestupný trend na ruském trhu. Podle odhadů analytiků do roku 2016 spotřebitelská poptávka po čokoládě a bonbónech vzroste o 45%. Podobná poptávka se očekává iv Číně.

Pro export do Číny pochází z Ruska 50-90% afrických a sibiřských cedrových ořechů. Čínský průmysl recykluje tisíce tun ruských výrobků, ale hromadně je prodává do jiných zemí.

Dovozní potenciál čínského trhu sušeného mléka je tradičně vysoký. Ve druhé polovině roku 2015 se nárůst nákupu surovin obnovuje. Ruské procesory získávají nové oportunistické příležitosti pro úspěšný start exportního obchodu.

Číňané projevují velký zájem o takové včelí produkty, jako je med, královská želé, včelí jed. Potraviny a léčivé přípravky založené na výše uvedených složkách jsou velmi ceněné.

Rusko má dostatečný potenciál ke zvýšení produkce sóji. Rozšiřování výroby by mohlo uspokojit poptávku po produktu v rámci země a také export do hlavních dovozců, z nichž jedna je Čína.

Čínští výrobci potřebují mouku různých odrůd, neboť jejich vlastní výrobní kapacita nestačí k uspokojení domácí poptávky a vývozu surovin do jiných zemí.

Vývoz slunečnicového oleje začal nabývat pouze. Tento trh na trhu není stále přeplněný hráči. Trh je zastoupen jak čínskými výrobci, tak i zahraničními. Hlavní vývozci slunečnicového oleje jsou Argentina, Ukrajina a Rusko.

Nedostatek zdrojů minerální vody vytvořil příznivou oblast pro dovoz produktů z jiných zemí. Prognózy analytiků říkají, že za 4-6 let bude poptávka po vodě v Číně převyšovat nabídku. Čínský trh s lahvovými a minerálními vodami již aktivně rozvíjí ruští výrobci.

Kultura konzumace vinných nápojů v této východní zemi se rozvíjela dlouhou dobu, avšak za poslední dva roky vzrostl trend nákupu širší nabídky produktů z vína a vodky. Trh s nealkoholickými nápoji vytváří přibližně stejnou situaci.

To je zajímavým cílem pro ruské firmy spojené s poptávky po výrobku je vysoká kvalita ruské drůbeže a její konkurenceschopnosti (vzhledem k tomu, že kuřecí nohy nejsou v poptávce v Rusku, přičemž tržby v Číně může mít až 30% marže).

Navzdory rostoucí poptávce po ruském zboží je konkurence na čínském trhu poměrně vysoká. Takže pro dlouhodobou, skutečně vzájemně výhodnou a plodnou spolupráci s čínskými partnery musí ruský podnik dnes naučit nové formy práce.

Top-10 produktů, které Rusko vyváží do Číny

Export zboží z Ruska do Číny je ziskové povolání. Ale mnoho lidí si stále myslí, že si uvědomit, naše produkty v Číně - vůbec jednoduché, protože „obyvatelé říše středu, a samy o sobě mohou dělat, co chcete“ a „nikoho tam vůbec nezbytné laovaev (v čínštině, laovaev - 老外 lǎowài - cizinec, laik, amatér). " To vůbec není.

Potřeby čínského trhu jsou nekonečné a rychlý vývoj ekonomiky jako celku a zejména průmyslu přispívají k tomu, že mnoho čínských výrobců se zaměřuje na zahraniční zboží. Mnoho ruských výrobců považuje trh s ČLR vážně kvůli jejich přeplněnosti. Dovezené zboží mnoha kategorií je však příznivě přijato na čínském trhu, protože jsou obsazeny pouze hlavní komoditní výklenky, zatímco zbytek je stále prázdný.

Na jaké zboží je v Číně poptávka?

 • Zemědělské produkty
 • Polotovary
 • Suroviny pro zpracování dřeva, chemický, potravinářský a lehký průmysl

To vše je dobře požadováno ve Středním království. Níže je uveden seznam ruských produktů, které jsou výnosné pro export na čínský trh.

1. Řezivo a dřevo

V roce 2000 Čína vyvezla dřevo z Ruska ve velkém množství a od roku 2008 se stala jeho hlavním dovozcem. V roce 2014 byl podíl vývozu již 26,6 milionu m 3.

Silný nedostatek dřeva v Číně je velmi jednoduché vysvětlit - odlesňování je zde zakázáno a s tak rychlým nárůstem čínského průmyslu, zvýšením celkové životní úrovně a rozvojem infrastruktury je zapotřebí stále více surovin. Proč? Výroba nábytku - hlavní průmysl, který má největší podíl na vývozu dřeva do Číny. Jiné průmyslové odvětví samozřejmě také potřebují, pouze v menších objemech.

2. Neželezné kovy

Číňané již dlouhou dobu budují svou výrobu neželezných kovů, ale v poslední době se domácí zdroje začaly vyčerpávat a pro jejich údržbu je potřeba suroviny. Přechod na dovoz, v současné době je Čína jedním z hlavních spotřebitelů niklu, zinku a mědi a jeden z předních odběratelů jiných neželezných kovů.

3. Plevy pohanky

Pohanka pohanky v Číně se používá k několika účelům:

 • jako potravinářské přídatné látky pro hospodářská zvířata (poskytovat zvířatům užitečné mikro- a makro prvky a současně odstranit všechny škodlivé látky z těla zvířat)
 • pro výrobu anti-alergie polštáře (syntetické výplně horší kecy v mnoha ohledech, kromě příjemné aroma, přispívá nejen k rychlému usínání, ale také pomáhá obnovit krevní oběh a snižují únavu)
 • při výrobě nábytku (zejména při přípravě rámových stěn, skříní, podstavců)
 • pro zemědělské účely (asi 40% oxidu draselného a některých dalších živin obsažených v pohanka slupky popel získaný ze spalování lusku a náchylný k zvláštní zacházení, -. hodnotné hnojivo pro mnoho rostlin)

4. Šrot z nerezavějící oceli

Široké použití nerezové oceli - v každodenním životě, v zemědělství, v lékařství atd. - dělá to v poptávce po celém světě.

Čína - jeden z držitelů rekordů pro výrobu nerezavějících ocelí. Existují dva hlavní prodejní trhy pro nerezový šrot - Wuxi (provincie Jiangsu) a Foshan City (provincie Guangdong), jejichž kapacity nejsou dostatečné pro zpracování kovů. Proto Čína nakupuje odpad z jiných zemí.

5. Chemické výrobky (bitumen)

Již v roce 2008 se Čína stala druhým největším trhem pro výrobu bitumenů po Spojených státech. Nedostatek surovinových technologií a státní omezení v raných fázích přinesl čínskému trhu zahraniční vývozci asfaltu.

Nedávno poptávka po asfalt v Číně převyšuje nabídku - vlastní výroba, navzdory vývoji špičkových technologií a chemického průmyslu, stále ještě nestačí, takže čínský trh snadno přijímá domácí výrobky.

6. Obiloviny

V roce 2016 se Rusko stalo světovým lídrem v dodávkách obilí na světový trh, uvedl Interfax. Čína nepochybně vždy byla a zůstává jedním z hlavních dovozců obilovin vyvážených z Ruska. Prodej obilí v Číně je ziskové zaměstnání - cena pšenice a ječmene je mnohem vyšší než naše. Dovážené zrno je pro Čínu nezbytné především pro krmivo pro hospodářská zvířata, neboť v zemi roste spotřeba masa.

7. Alkoholické nápoje

Na první pohled číňané nejsou nadšení fanoušky alkoholu, ačkoli kultura konzumace vínových nápojů ve Středním království se vyvinula už dávno. V širokém sortimentu výrobků z vína a vodky Čína potřebuje, aby všechny transakce, podpisy smluv a smluv probíhaly v neformálním prostředí - obvykle v restauraci, a alkohol není výjimkou. A vzhledem ke špatné kvalitě vlastní produkce se láhev dobrého drahého a dokonce i importovaného alkoholu přizpůsobuje pouze pozitivní náladě.

8. Minerální voda

Rychlý růst čínské ekonomiky a průmyslu v 90. letech minulého století přispěl k znečištění životního prostředí a říčního systému nebeské říše. 70% čínských řek je nyní znečištěno a kvalita pitné vody je velmi žádoucí. Přirozeně jsou obyvatelé země velmi znepokojeni situací a jsou nuceni koupit balenou vodu. Ano, v mnoha obchodech v Číně je minerální voda místní produkce, ale její cena je 7-8krát vyšší než u běžných lahví, protože téměř bez minerálních pramenů s čistou vodou. Nedostatek vlastních zásob a vysoká cena místních analogů vytváří dobrou poptávku po dovozu produktů z jiných zemí.

9. Cukrovinky

Každý miluje čokoládu, že? Číňané jsou tady - ne výjimkou... Obyvatelé nebeské říše se v poslední době stále více opírají o ruské sladkosti. Podle odhadů analytiků se v roce 2016 poptávka po výrobcích vyráběných v Rusku zvýšila o 20% a stále rostla.

10. Piniové ořechy

Cedar nut je přírodním produktem šetrným k životnímu prostředí, v němž je Rusko bohaté. Přibližně 65% drsných a sibiřských piniových ořechů z Ruska je vyváženo do Číny. Proč? Tento druh surovin se používá nejen pro domácí účely, ale i pro průmyslové aplikace. Zpracované produkty - koláč, skořápka, amniotická membrána se používají ve farmakologii, při výrobě vitaminů, kosmetických přípravků a doplňků stravy a semen a cedrového oleje - při vaření. Množství surovin nestačí k uspokojení rostoucí poptávky po ořechů, takže je Čína koupí v Rusku.

Výhodná vyhlídka

Čínská střední třída, která se zajímá o zahraniční produkty, představovala v roce 2016 60% celkové populace země. A silná pozice Číny ve světové ekonomice, dobrá poptávka po mnoha kategoriích dováženého zboží poskytne vývozcům vysoký obrat a stabilní zisk, takže vstup na čínský trh je novou příležitostí pro úspěšné rozšíření podnikání.

Dovoz z Číny do Ruska

Dovoz zboží z Číny do Ruska je důležitou součástí podnikání naší země. Čína - největší vývozce na světě (více než 12% celkového vývozu) a hlavní obchodní partner Ruska!

Popularita čínského zboží se vysvětluje především nízkou cenou a v poslední době se kvalita zboží z Číny pohybuje na jiné úrovni.

Pro realizaci takového objemu exportu je zapotřebí rozvinutý dopravní systém. A zde Číňané nezapomínají: přístavy Šanghaj, Hongkong, Shenzhen, Gunzhou, Ningbo jsou některé z největších a nejrušnějších přístavů na světě. Letiště Pekingu a Hongkongu patří mezi největší na světě. Dovoz z Číny železniční a silniční dopravou také nezastaví - nové trasy se neustále vyvíjejí a zavádějí se dopravní koridory.

Populární dovezené zboží z Číny do Roosie

Podle oficiálních statistik jsou hlavní komoditní skupiny z Číny:

 • Zařízení, stroje, vozidla jsou nejoblíbenější kategorií zboží z Číny do Ruska (58% z celkového dovozu). Číňané každým rokem zlepšují výrobu stále složitějších zařízení.
 • Oblečení, obuv, textil se nacházejí na druhém místě a zaujímají asi 11%.
 • Chemické výrobky - hnojiva, plastové výrobky, pryž, pryž jsou také důležitou složkou dovozu z Číny (více než 9% do roku 2016).
 • Železné kovy, hliník, měď, nikl a výrobky z nich - 6%.
 • Potravinové produkty (ryby a mořské plody, semena, ovoce, tuky, oleje) - 4%.
 • Dřevo, papír - 1%.

Kategorie produktů, které jsou nejčastěji objednávány na aliexpress:

 • smartphony, notebooky, tablety;
 • oděvy, obuv;
 • domácí spotřebiče, různé elektrické zboží;
 • nábytek;
 • sportovní vybavení;
 • počítačové příslušenství.

Obzvláště populární jsou různé pomůcky a nejvíce neobvyklé drobnosti.

Najít výrobky z Číny mohou být na obou on-line platformách, a všechny druhy výstav. Přečtěte si více v článku: P OZNÁNÍ ZBOŽÍ Z ČÍNY

Líbí se vám článek? Sdílet:

Také na téma:

Dodávka zboží z Urumqi do Ruska

Dodávka zboží z města Urumqi (autonomní oblast Xinjiang-Uygur v Číně) do měst Ruska probíhá především silniční a železniční dopravou, náklad z Urumqi po moři a dodávka vzduchu jsou velmi zřídka využívány.

Dodávka zboží z Yiwu do Ruska

Dodání zboží z Yiwu v Rusku se provádí pomocí těchto dopravních prostředků, jako moře (město je 150 km od největšího přístavu Beylun (Ningbo), 200 km - do přístavu v Šanghaji), motor (přímé cesty do všech velkých městech naší republiky), železniční a letectví.

Dodávka nákladu z Pekingu do Moskvy a dalších měst Ruska

Peking je hlavním městem Celestial Empire, mocným průmyslovým a kulturním centrem s počtem obyvatel přes 21 milionů lidí! Dodávka zboží z Pekingu do měst Ruska probíhá na několika trasách využívajících všechny čtyři druhy dopravy - moře, vzduch, železnici a silnici.

Zobrazit více

Nejnovější zprávy

Potravinový a nepotravinářský náklad - v jedné dodávce

Očekává se, že do 1. září budou aktualizovány pravidla pro přepravu potravin a nepotravinářského zboží přes území zemí Eurasijské hospodářské unie. Zároveň stávající technické předpisy Unie nezakazují přepravu potravin spolu s nepotravinami.

Celní odbavení zboží z Číny

Důležitou součástí zahraničního obchodu zboží je celní odbavení. Zvažme hlavní etapy, stejně jako nuance, které je třeba věnovat pozornost.

Hliníkové tělo - garantovaný úspěch v boji proti přetížení

Automatizovaná kontrola váhy je skutečnou pohromou pro mnoho dopravců. Počet mobilních bodů v automatickém režimu, který kontroluje hmotnost kamionů, se neustále zvyšuje. Výstupem může být nákup zavazadlového zařízení sestaveného z hliníku. Některé z lehkých slitin v tomto případě nemají nižší pevnost než kov. Pracuje v moskevském regionu Gubin a ruská továrna Tonar vyrábí několik modelů lehkých přívěsů.

Jak organizovat dovoz výrobků z Číny. Část III


Export zboží z Číny. Clo.


Před uzavřením dohody s čínským výrobcem by podnikatel měl zjistit, jak se bude jeho zboží setkat doma. Nejprve je třeba vědět, zda je možné tento druh výrobku dovážet do země, a za druhé, jaká je výše daní a cel. Výše plateb ovlivňuje řada faktorů: množství zboží, druh zboží, způsob doručení. Veškeré nezbytné informace o celních požadavcích lze získat na webových stránkách Federální celní správy http://www.customs.ru/. Pokud nerozumíte divočím ruského právního řádu sami, můžete využít služeb poradenských společností nebo společností, které se profesionálně zabývají dodávkami čínských výrobků.

Individuální může z Číny dovážet nejvýše 50 kg zboží v hodnotě nejvýše 2000 dolarů, pak se dovoz považuje za nekomerční. Není věcí věku osoby, která produkt přepravuje. Pro dítě v jakémkoli věku platí stejné normy. Nicméně, pokud Přeprava je stejný výrobek za celou částku, zvyky mohou mít zcela legitimní otázky a celníci rozhodnou sami šťastlivců zboží pro osobní použití nebo pro komerční účely, a je nepravděpodobné, že podaří přesvědčit je, že pět peří stejný model a různé velikosti nejsou přepravovány k prodeji.

Pokud se celník rozhodne, zda klasifikuje výrobek jako komerční nebo nekomerční, bude se řídit následujícími kritérii:

 1. Spotřebitelské vlastnosti zboží. Pokud je zboží přepravováno, což se běžně nepoužívá v každodenním životě, budete muset zaplatit daň. Například bude obtížné přesvědčit celní službu, že dva sudy s optickým bělicím prostředkem jsou přepravovány pro osobní potřebu.
 2. Sortiment zboží. Jak jsme již uvedli, bezcelní dovoz mnoha vrstev různých velikostí je nepravděpodobný.
 3. Frekvence dovozu. Pokud stejná osoba neustále nese stejný výrobek, vyvolá to podezření.

Pokud se zboží nebude dovážet po železnici, nikoliv po vodě nebo po silnici, kvóta na výrobní náklady činí až 10 000 eur. Při překročení sazby je clo 30% hodnoty zboží, avšak nejméně 4 EUR za 1 kg. Bez zaplacení poplatku z Číny můžete exportovat až tři litry alkoholu, až 5 kilogramů jídla, až 200 cigaret na osobu (včetně jednoho dítěte). Zdůrazňujeme, že tato pravidla se vztahují výhradně na zboží pro osobní potřebu.

Při dovozu zboží musí být clo zaplaceno nejpozději do 15 dnů od okamžiku předložení zboží celnímu úřadu nebo od data dokončení vnitřního celního tranzitu, pokud je zboží deklarováno ne v místě příjezdu.

Při vývozu z Číny jsou obchodní zboží zpravidla zdaněny čínskou stranou. Výše daně závisí na nákladech na zboží, dopravních nákladech na hranici a pojištění.
Bez cla se povoluje vývoz reklamního zboží nebo vzorků zboží, zboží s vadami a zboží definované jako osvobozené od cla mezinárodní smlouvou.

Vedle cla je vyvážené zboží předmětem DPH, daň je zaplacena z hodnoty zboží a cla. Automobily, tabák, alkohol a kosmetika podléhají dodatečné spotřební dani. Sazba DPH pro různé kategorie zboží se liší. Obvykle to je přibližně 17% u průmyslových výrobků a 10% u zemědělských produktů. Konkrétní informace o každém druhu zboží lze získat na tomto čínském webu http://www.china-customs.com/customs-tax/.

Při vývozu určitého zboží vytvořeného k podnícení vývozu je možná vrácení DPH. Jaké procento daně bude vráceno závisí na typu produktu. Navíc se tyto údaje neustále mění. Chcete-li vrátit peníze, musíte nejdříve zaplatit DPH a řádně vystavit dokumenty. Období návratu je 3-4 měsíce, někdy jsou problémy s návratem.

Způsoby dodání zboží z Číny jsou skvělé, stejně jako lodní trasy. Uvažujme o těchto metodách.

 1. Letecká doprava je rychlá a pohodlná, ale drahá. Kromě toho nelze zboží přepravovat letecky. Zakázané provádět žádné předměty, a látky, které mohou explodovat nebezpečně reagovat, vznícení, vytvářejí teplo, toxický, korozivní a hořlavých plynů a par. Je nemožné pro přepravu plynu zapalovače plynů ve válcích, benzín, petrolej, aceton, rozpouštědla, barvy, laky, parfémy, lepidla, vonné látky, přísady do potravin, lithiové baterie, reproduktory, sekačky na trávu, motocykly, atd Doručení vzduchu je ideální pro malé zásilky o hmotnosti nižší než 10 kg. Termín letecké dopravy je od 1 do 7 dnů.
 2. Vodní doprava je levná, ale velmi dlouhá a není vhodná pro všechna území. Mořská přeprava probíhá v kontejnerech. Pro minimalizaci nákladů v jednom kontejneru se shromažďuje náklad několika společností.
 3. Železniční doprava - levná a ne tak dlouhá jako voda, je vhodná téměř pro všechny kraje, kde je železniční doprava. Existují tři možnosti, jak se náklad může dostat do Ruska z Číny po zemi: přes Kazachstán, přes Mongolsko a přímo přes rusko-čínskou hranici. Rychlost vlaků v Číně a Kazachstánu je nízká, na hranici jsou možná vážná zpoždění. Náklady na přepravu jednoho kontejneru do Ruska je asi 10 tisíc dolarů. Pohyb přes Mongolsko se podnikateli málokdy považuje za vážně, i když se na první pohled zdá, že bude bližší, protože dopravní systém této země je špatně rozvinutý. Při přepravě zboží přímo do Ruska přechází náklad na severní hranici Čínské lidové republiky a poté se dostane do centrální části Ruska podél transsibiřské železnice. Přeprava jednoho kontejneru do evropské části Ruska přes rusko-čínskou hranici bude stát 8-9 tisíc dolarů.
 4. Automobilová doprava je rychlá a pohodlná, ale dražší než železnice. Přeprava jednoho kontejneru do evropské části Ruska stojí asi 13 tisíc dolarů.

Pro uskutečnění nákladní dopravy je třeba vybrat spolehlivou přepravní společnost, která bude mít příslušnou licenci, vlastní dopravu, 24hodinovou dispečerskou službu, dobré recenze a doporučení od významných zákazníků a pojistný systém.

Produkty nemusí být dodávány pouze do Ruska, ale také celním odbavením. To lze provést samostatně a můžete instruovat celní zprostředkovatele nebo přepravní společnost, která zásilku již doručila. Přepravu můžete objednat s podmínkou, že zboží bude dovezeno do vašeho skladu již vyčištěné.

Obvykle podnikatelé, kteří dovážejí výrobky z Číny, raději využít služeb odborníků, spíše než ztrácet čas a nervy na složitosti celních postupů. Náklady na zboží v celním skladu je dostatečně vysoká, aby ve snaze ušetřit peníze na služby profesionální, můžete zůstat v rozpacích. Pokud se rozhodnete provést celní odbavení na vlastní pěst, budete muset zaregistrovat firmu jako FEA účastníkem uzavřít smlouvu zahraničního obchodu s čínskou stranou v anglickém a ruském jazyce, zaregistrovat ji do seznamu odboru devizové kontroly banky, na základě smlouvy vytvořit a zaregistrovat pas transakce a chartu dopravce. Celní kontrola je opatřena balíčkem, faktury, hygienickými certifikáty, osvědčeními apod. Hlavními dovozci mají tendenci brát zaměstnance jednotlivého zaměstnance odpovědné za celní odbavení zboží. Menší lidé dávají přednost placení makléřům nebo nákladním dopravcům.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Dovoz zboží z Číny do Ruska

Tuzemští i zahraniční podnikatelé každý rok mají větší zájem o dovoz čínských výrobků. A to je zřejmé, protože dovoz z Číny přináší v krátké době ohromující výnosy. Odborníci předpovídají, že poptávka po čínských výrobcích bude růst jen s časem, protože zboží ze Středního království se vždy liší nízkou cenou a rychle se rozšiřuje na světový trh. V tomto článku budeme zvažovat nejdůležitější aspekty přepravy dováženého zboží.

Pořadí evidence zboží

Společnost, která se rozhodla samostatně uspořádat dovozní dodávky z Číny, dříve či později čelí řadě nuancí. Zpočátku se zdá, že není snadnější najít výrobce v režimu "online" a jednat s ním prostřednictvím e-mailu.

Chcete-li provést takové operace, nepotřebujete znát čínštinu - stačí poznat angličtinu na průměrné úrovni. Abyste se však nestali oběťmi bezohledného producenta, musíte vědět, jak přinést zboží z Číny s výhodou pro sebe.

Hlavním kritériem pro hledání spolupráce

Hlavním kritériem vyhledávání je cena dováženého zboží. V popisu výrobku zpravidla uvádí výrobce tři latinská písmena označující dodací podmínky. Například FOB (Free on Board), který v angličtině znamená "placené clo". V takovém případě výrobce uhradí náklady na zboží sám a poté, co bezpečně překročil hranici, převezme kupující odpovědnost za svou bezpečnost.

Zkratka "EXW" znamená, že prodávající je osvobozen od cla jen tehdy, když je výrobek k dispozici.

Zahraniční obchodní smlouva s Čínou

Někdy podmínky dovozu čínských partnerů nesplňují zájmy ruské strany, a proto by měla být věnována zvláštní pozornost smlouvě o zahraničním obchodu. Pomoc při řešení tohoto problému pomůže právníkovi nebo osobnímu zprostředkovateli.

Dodavatel přiloží seznam zboží k zaslání:

- Celní doklady (v případě potřeby).

- Původní dokumenty se doporučují zaslat okamžitě po odeslání zboží. To pomůže vyhnout se problémům v případě nepředvídaných situací v procesu celního odbavení nákladu.

Konečná fáze dovozní dohody

Poslední věc, kterou musí zákazník udělat, je zvolit způsob dodávání zboží. Specializované dopravní společnosti vám pomohou rozhodnout o logistice a volbě dopravy. V případě kontaktu s nimi zákazník odmítá odpovědnost za přípravu všech potřebných dokumentů, protože tento problém řeší zaměstnanci společnosti.

DPH: jaká je měna, ve které se má vypočítat

Zboží zasílané z Číny podléhá DPH. Daň je stanovena v závislosti na výrobních nákladech a na clo zaplacené v dolarech. Doprava, tabákové výrobky, alkoholické nápoje a kosmetika podléhají spotřební dani kromě hlavní daně. Procentní podíl daňové sazby závisí na kategorii, do které výrobek patří. V průměru činí 17% u průmyslových výrobků a 10% u zemědělských produktů.

V některých situacích je možné vrácení daně. Spravidla se to stává při přepravě produktů vytvořených k podnícení vývozu. Pokud objednaný produkt patří do této kategorie, musíte ještě před odesláním refundace platit daň. DPH je vrácena do 120 kalendářních dnů.

Celní odbavení zboží z Číny

Spolu se standardním balíčkem dokladů potřebných k přepravě zboží, někdy musíte přidat další:

- Související smlouvy, pokud jsou do transakce zapojeny třetí strany.

- Příjmy z plateb (včetně provize).

- Licence (pokud existují).

- Dokument potvrzující uzavření transakce.

- Výpočty a další typy dokumentace, které jsou pro transakci přímo relevantní.

Pokud zboží patří do zvláštní kategorie, musí zákazník poskytnout technický popis výrobku a jeho vzorků. Tyto dokumenty jsou formalizovány a musí být ověřeny pečetí.

Dovozní cla

Z Číny je povoleno exportovat zboží o hmotnosti do 50 kg, jehož cena nepřesahuje 2000 USD. V případě, že produkty stejného druhu jsou přepravovány přes hranice na částku 2000 USD, může mít celník otázky. Vzhledem k tomu, že celník rozhodne, do jaké kategorie zboží patří - pro komerční nebo osobní použití, nemá smysl přesvědčit jej jinak. Aby nedošlo k nepředvídatelným situacím na celním území, je nutné vědět, jaké kritéria určuje celník povahu výrobku:

 1. Výrobek není vhodný pro každodenní použití. Například: 10 párů identických vrstev, kosmetika pro stejný účel.
 1. Vlastnosti sortimentu. Pokud zboží obsahuje předměty různých rozměrů, budete muset za to platit daň.
 1. Systematický dovoz zboží z Číny do Ruska. Čím častěji osoba převezme zboží ze zahraničí, tím více celníků bude mít otázky.

Pokud se zboží uskutečňuje letecky, náklady na kvótu budou činit až 8400 USD. V případě přebytku sazba činí 30% výrobních nákladů.

Populární zboží pro import

Během posledních dvou let výrazně klesla poptávka po čínských potravinách kvůli špatné kvalitě. Ale spolu s tím rostla poptávka po průmyslových výrobcích - od malých šperků až po vozy.

Nejoblíbenějším dovezeným zbožím z Číny jsou:

- Auto a náhradní díly pro ně.

Pokud se rozhodnete tuto záležitost řešit sami, dovoz z Číny do Ruska vyžaduje registraci společnosti jako zahraničního ekonomického účastníka. Doporučujeme, abyste se starali o nervy a hledali kvalifikovanou pomoc od našich specialistů. Dbáme na řešení všech dokumentárních a celních problémů. Vše, co od našeho klienta vyžaduje, je platit za službu a počkat, až budou výsledky oznámeny.

Při výběru novinek prezentovaných na trhu lidé usilují o dva cíle: zdůrazňují svůj status a přizpůsobují se tak, že usnadňují nebo diverzifikují život.

Volba dětského kočáru je zodpovědným obchodem. Výběrem dopravy pro vaše dítě vyřešíte problémy s pohybem po městských nebo venkovských silnicích, přemýšlejte o pohodlí a bezpečí strouhounů. Pokud máte auto, je zakoupena další dětská sedačka, ve které dítě cestuje více než jeden měsíc.

Bez telefonů nelze dnešní život představit. To je požadavek času. Moderní rytmus života vám nedovoluje rozptýlit se různými maličkostmi, takže musíte pečlivě zvolit model telefonu, který vás nezklame. Čínské smartphony stále více získávají popularitu. Zajímavé řešení přitahují pozornost kupujících.

Na domácím trhu se čínské televizní společnosti "Xiaomi" objevily již dávno, ale na krátkou dobu se ujaly vedoucích pozic a aktivně se poptávají. Takovou popularitu vysvětluje důležitá kombinace - vysoká kvalita a přijatelné náklady. Charakteristickou vlastností značky je jasný a realistický obraz. To se děje v televizorech jakékoliv třídy, a to jak v prémii, tak v rozpočtu.

Export zboží z Ruska do Číny v roce 2018

Každoročně Číňané používají 45 miliard hůlků. Pro jejich produkci se 20 milionů 20 let starých stromů snižuje.

V důsledku roku 2017 činil objem obchodu mezi Ruskem a Čínou 84 miliard dolarů. Levý podíl na prodeji - obchod se surovinami: ropa a ropné produkty, plyn, dřevo a různé druhy rudy.

Co Rusko prodává Číně

Čína je nejdůležitějším hospodářským a politickým partnerem Ruska. Rozvoj tržních vztahů mezi oběma zeměmi začal v roce 1920. V té době byla podepsána smlouva na dodávky zboží ze SSSR, jako je cukr, zápalky, ropné produkty, tkaniny, litinové výrobky. Od té doby objem dovozu a vývozu rostl nepřetržitě a rychle.

Nyní je ekonomika Ruska a Číny propojena několika miliardami smluv o dodávkách energetických zdrojů. Ale nejen ropné produkty a plyn tvoří základ obchodu s Čínou.

Objem výroby v republice je tak velký, že země potřebuje téměř jakoukoli surovinu. Rusko dodává do Číny dřevo, kůže, dřevo, rudu, šrot, síru, uhlí a zlato. Pro potřeby armády čínská vláda dováží z Ruské federace lodě, letadla a další zbraně.

V roce 2015 obě vlády podepsaly smlouvu na dodávku 24 nových generací bojovníků SU-35 do Číny. Výše smlouvy je asi dvě miliardy dolarů.

Významnou část příjmů z vývozu představuje prodej projektů na výstavbu jaderných elektráren v Číně. Rosatom je jedním z předních hráčů na trhu jaderné energetiky v Číně.

Kromě drahých surovin a technologicky vyspělých technologií vyváží Rusko na úrovni mezivládních dohod Čína, obiloviny, ryby, měkkýši, drahokamy a výrobní zařízení.

Spolupráce s Čínou v rámci malého a středního podnikání

Obchod mezi ČLR a Ruskem na státní úrovni zanechal svůj imprint na rozvoj malých a středních podniků. Dodávky energetických zdrojů a zbraní jsou výsadou státu. Ale každý si může otevřít vlastní podnik pro prodej zboží v poptávce v Číně.

S rozvojem internetu se obchod mezi oběma zeměmi stal více než cenově dostupný. V internetových obchodech, nákupních centrech a trzích můžete snadno najít kopie hodin a oblečení slavných značek, toaletní vody, bižuterie a levné pomůcky. To vše je zboží objednané v Číně za účelem dalšího prodeje na území Ruské federace. Dobré podnikání, které vyžaduje minimální investice v počáteční fázi a je poptávka od kupujícího. Podnikatelé, kteří prodávají zboží v opačném směru, jsou méněkrát méně.

Ale popularita ruského zboží v Číně je skvělá. A je velmi snadné vzít si svou pozici v tomto směru - převážná většina ruských podnikatelů je orientována na domácí trh.

U žádajícího podnikatele je poptávka čínského spotřebitele málo známa. Co není překvapující, protože čínská kultura pro Rusy je jako mimozemská. Ale ne všechno je tak složité. Mnozí podnikatelé důkladně studovali potřeby trhu a vědí, co lze snadno prodávat Číňanům:

 • Len. Textilní a potravinářský průmysl v Číně roste od roku k roku, nedostatek surovin se již ucítil. Len v Číně (stejně jako v celém světě) je v poptávce ve velkém množství, protože se také používá v papírenském průmyslu a ve farmaceutickém průmyslu.
 • Pohanková šupka. Čína produkuje 145 tisíc tun pláště pohanky ročně. Poptávka činí 600 tisíc tun za stejné období. Používá se jako potravinářská přísada pro hospodářská zvířata a v zemědělství. Používá se také při výrobě polštářů a nábytku. Cena v Rusku je asi 130 dolarů za tunu. V Číně za stejnou částku dáme až 500 dolarů.
 • Pšenice a ječmen. Navzdory omezení dovozu těchto plodin Čína každoročně nakupuje miliony tun obilí. Nejčastěji ho používejte pro krmení skotu. Cena ječmene - od 280 dolarů / tunu, pšenice - od 350 dolarů / tunu.
 • Čokoládové výrobky. Světová poptávka po čokoládě roste o cca 2%. V Číně jsou orientovány na růst poptávky spotřebitelů o 30%. Většina schodku je plánována na dovoz.
 • Piniová oříška. Až 90% piniových oříšků ze Sibiře a Dálného východu je vyváženo do Číny. Čínské továrny zpracovávají tisíce tun tohoto výrobku pro pozdější prodej do jiných zemí. Cena stojí kolem 30 dolarů za 1 kg.
 • Prášek mléka. Navzdory skutečnosti, že Čína je jedním z vedoucích výrobců mléka, je tržní deficit na domácím trhu trvale vysoký. Důvodem je především nárůst počtu obyvatel - poměrně roste spotřeba. Také poptávka po dovezené mléce zůstává vysoká kvůli nedůvěře jejích vlastních producentů, vyvolané "melaminovým skandálem" ve vzdáleném roce 2008.

V říjnu 2008 bylo známo, že mnoho výrobců sušeného mléka a kojenecké výživy přidává k produkci nízkotučné látky melamin. V důsledku toho bylo zraněno zhruba 100 000 dětí, šest případů otravy skončilo smrtící, více než sto dětí v kritickém stavu bylo v intenzivní péči. Byla zjištěna nebezpečná látka i ve známých barech - Kit Kat, Mars, Snickers a MM. V důsledku soudního procesu byli dva obžalovaní odsouzeni k smrti, další dva - k doživotnímu vězení.

 • Zlato. Stejně jako v mnoha dalších odvětvích je Čína jedním z vedoucích výrobců medu. Ale problém je v tom, že čínský med vyrábí nikoli včely, ale samotní Číňané. Syntetické a chemické složky, voda, droždí a malý včelí med - hlavní složka čínského výrobku. Tato náhrada je určena pro domácí trh. Kvalitní produkty jsou exportovány. Cena přírodního medu v čínských obchodech dosahuje 5 000 rublů na kilogram.
 • Mouka. Pro výrobu chleba a pekárenských výrobků vyrábí Čína každoročně 500 000 tun mouky. Tato částka nestačí k uspokojení poptávky spotřebitelů. Cena mouky v Číně pro velkoobchod je o 20-30% vyšší než v Rusku.
 • Slunečnicový olej. Ruské výrobce aktivně vyvážejí slunečnicový olej do Číny až od roku 2014. Proto je toto místo velmi příslibné pro začínající podnikatele. Cena másla v čínských obchodech je asi 100 rublů na litr.
 • Minerální voda. V Rusku se soustřeďuje zhruba 80% světových zásob sladké vody. V Číně - 6%. Ve srovnání s obyvatelstvem Ruska a Číny dostáváme skutečnost, že situace s pitnou vodou není ve prospěch východního souseda. Není tam žádný nedostatek, ale brzy, podle předpovědí čínských analytiků, poptávka překročí nabídku. Ceny minerální vody v Číně jsou již 2-3krát vyšší než v Rusku.
 • Kuřecí stehna. Skvělá pochoutka v Číně. Delikátnost se nestává hodně. Představte si, že jsou prodávány i v baleních, na stejné poličce s čipy! Nedávno obchodníci z obou zemí podepsali výměnnou dohodu - výměnou za kuřecí nohy, bude čínská dodávat elektroniku a vybavení pro ruské drůbežářské farmy.

Samozřejmě, že to nejsou všechny produkty, pro které existuje poptávka v Číně. Jakýkoli kvalitní produkt za přijatelnou cenu získá kupujícího. Ukázali jsme hlavní trendy trhu, který by měl věnovat pozornost.

Jak prodávat zboží do Číny prostřednictvím internetu

Nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak prodávat zboží do Číny, jsou specializované internetové stránky.

Téměř veškerý online obchod v Číně je řízen monopolistou - skupinou Alibaba. Tato společnost vlastní největší a nejvlivnější online obchody v Číně - Aliexpress, TaoBao, 1688, Tmall, Alibaba a další. Hlavním směrem obchodů je prodej čínského zboží po celém světě.

Máme také zájem o obchod v opačném směru. Najít kupce v Číně nám pomůže všichni stejné společnosti - Alibaba. Jeden z jeho obchodů - Tmall, je zaměřen právě na čínský trh.

V obchodě najdete výrobky slavných značek z celého světa. Pro ruské podnikatele je zajímavý obchod Tmall. V září roku 2016 se na tomto webu objevila samostatná sekce - katalog zboží z Ruska. Nyní střední a velké podniky mají možnost oficiálně vstoupit na čínský trh prostřednictvím internetu.

Dodávky zboží spotřebiteli jsou prováděny prostřednictvím oficiálních distributorů v Číně. Ale společnost plánuje otevřít osobní internetové obchody s balíkovou dodávkou zboží (podobně jako Aliexpress work). Slavné ruské značky, které pracují na webu Tmall - čokoláda "Alenka", káva "Žokej", "Nevskaya kosmetika", zubní pasta "Splat ", motorový olej" Lukoil ".

Druhým způsobem, jak obchodovat prostřednictvím internetu, je vytvoření vlastního obchodu na webu společnosti Aliexpress. Ne tak dávno se stali prodávajícími pro Aliexpress pouze občané žijící na území Číny. Nedávno se však ruská společnost PickPoint stala oficiálním partnerem společnosti Aliexpress, která umožnila každému, kdo chce otevřít svůj obchod na čínské online platformě.

Hlavní nevýhodou podnikání na tomto webu - obchod je zaměřen na zahraniční trhy, včetně spotřebitelů ze zemí SNS.

Dodávka zboží z Ruska do Číny

Dodání zboží do Číny lze provést po moři nebo pozemní dopravou - autem nebo po železnici. Dražší druh dodávky, ale nejrychlejší - letecká doprava.

Jak poslat zásilku do Číny z Ruska

Služby pro dodávku parcel v ČLR zajišťuje pošta Ruska a kurýrní služby - DHL a TNT. Výhodou kurýrních služeb je rychlost a spolehlivost. Ale ceny se několikrát liší. Kolik stojí za to odeslat zásilku do Číny za pomoci těchto společností?

Podívejme se podrobněji na tarify za dodávku balíků. Ve výchozím nastavení bude náš balíček malý, s hmotností 2 kg. Dodávka z Moskvy do Pekingu. Ceny jsou uvedeny včetně daně za vývoz.

 • Ruský příspěvek: cena je od 900 do 1050 rublů. Dodací lhůta je 19-29 dní.
 • TNT: cena je od 7 do 9 tisíc rublů. Dodací lhůta je od tří do deseti dnů.
 • DHL: cena je 8235 rublů. Dodací lhůta je 3 dny.

Exportní deklarace Číny

Pokud se rozhodnete exportovat výrobky do Číny, je důležité vědět o jednom z nejdůležitějších dokumentů pro zasílání zboží do zahraničí - vývozní prohlášení. Bez něho nelze vyvést zboží ze státu. S pomocí tohoto dokumentu poskytuje vývozce celní službě veškeré potřebné informace o produktu. Prohlášení může být připraveno jak prodávajícím, tak i kupujícím zboží.

Vzorová deklarace

Co číňané nakupují v Rusku

Chcete-li vydělat čínským spotřebitelům, je to možné i na území Ruska. V roce 2016 navštívilo Rusko 760 tisíc čínských turistů. V průměru host z Středního království tráví v Rusku 530 dolarů denně. Zisk na čínských turistů - ziskové výklenky, respektive soutěž zde na úrovni.

Během svého pobytu v Rusku čínští turisté nakupují čokoládu s velkým nadšením (zvláště známá "Alenka"), alkoholické nápoje a čaj. Obrovská popularita autentických suvenýrů - hnízdící panenky, klobouky, ušaty, dřevěné přířezy. Oblíbeným místem turistů z Čínské lidové republiky je Izmaylovský vernisáž.

Nicméně, ne každý může vydělat peníze na čínské turisty. Navíc existuje názor, že velká část peněz čínských turistů se usadí v kapsách... samotných Číňanů. Schéma je jednoduché - průvodce vedoucími skupinami turistů do obchodů se suvenýry ve vlastnictví Číňanů, kteří je prodávají za kvalitní zboží za báječné peníze. Tito turisté jedí v čínských restauracích, které často patří všem stejným podnikatelům z Číny.

Jak můžete vidět, můžete s čínským spotřebitelem pracovat mnoha způsoby. Objem obchodu mezi oběma zeměmi se neustále zvyšuje a počet podnikatelů, kteří vyvážejí své zboží do ČLR, s ním roste.

Nakonec vám představuji seznam zboží, které navzdory všemu nemůže být do Ruska dovezeno z Ruska:

 • Pornografie na jakémkoli médiu;
 • Zbraně a střelivo;
 • Výbušné;
 • Toxické látky;
 • Drogy;
 • Rádiové vysílače.

Také na území Číny je zakázáno dovážet zeleninu a ovoce, ptáky, rostliny a bobule.

Obecně platí, že obchodování s Čínou je jednoduchá věc. Při dodržování určitých pravidel a omezení nebudete mít problémy s celními službami. A neustálé sledování poptávky a cen zajistí stabilní a vysoký příjem.