Projekt modulárního zakomponování plážových oblastí

Autor: Anna Surina, SGUTiKD, Soči
Vedoucí projektu: Shlamova D.B.
Projektování: 2011

Jedním z hlavních problémů při zlepšování a rozvoji plaveb v celém Velkém Soči je průjezd železniční tratě v bezprostřední blízkosti a někdy podél okraje pískového pásu. Na některých místech se situace zhoršuje položením druhé cesty. Navíc plážový pás v nepřítomnosti řádné technické ochrany je neustále zničen pod vlivem mořských vln. To vše vedlo k tomu, že ve městě je jen velmi málo komfortních pláží, které splňují požadavky nařízení č. 119 ze dne 5. září 2006 Federální agentury pro cestovní ruch "O schválení systému klasifikace na pláži" a neodpovídá "Modrá vlajka", který uděluje Mezinárodní federace environmentálního vzdělávání. Komplexní řešení tohoto problému nabízí absolvent SGUT & CD 2011 Anna Surina.

Modul se skládá z budovy přiléhající k tunelu, procházky schody a výtahy silo ve výšce budovy do dvou pater.

Jednou ze zásluh modulu je, že se jeho funkce může lišit od sportovního a rekreačního až po rekreační a zábavní komplex, který má nerozlučné spojení s objektem-vesmírným světem. Modul může měnit jak rozměry, tak tvar.

Výhodou modulového zlepšení je inovace myšlenky pro Rusko. Modulární zdokonalení je moderní přístup k řešení široké škály problémů, včetně využití komplexních pobřežních reliéfů a přítomnosti železnice. Modulární integrovaný přístup umožní zachovat stav města "Areál po celý rok".

Modulární zlepšení znamená:

 1. Centralizace oblasti odpočinku a koncentrace na jednom místě celého spektra služeb.
 2. Zapojení doplňkové plochy v parcích a rekreační zařízení (oblast, získaný prostřednictvím tvorby tunelu)
 3. Rozšíření plážového proužku
 4. Otevřený přístup k plážům a návštěvy parku
 5. Hotel otevře 3-4 hvězdičky
 6. Otevření balneologických center, jehož deficit je silně cítit v osadách daleko od centra
 7. Otevření sportovních zařízení, včetně sportovních škol pro děti
 8. Vytvoření ekologicky čistého území
 9. Další pracoviště
 10. Dostupné prostředí pro zdravotně postižené osoby a další občany s nízkou mobilitou.

Tento příklad je určen pro plážovou pláž p / l "Swallow" v obci. Mamaika město Soči, ale podobné moduly mohou být použity nejen v Soči, ale i v jiných pobřežních městech. Koneckonců, železnice podél mořského pobřeží prochází také v městečku Anapa, Novorossijsku a ve všech městech, která se nacházejí na pobřeží Černého a Azovského moře.

Implementace "Modul" bude znamenat radikální změnu v kultuře vnímání resortu a v důsledku toho - velký příliv turistů. Čisté pláže a poskytování všech druhů vybavení nejen ospravedlní náklady na budování modulů, ale také pomohou přinést letovisko města Soči na světovou úroveň.

Skeletové projekty plážového vybavení - východní pobřeží Krymu

 1. Domů
 2. Návrh návrhů
 3. Skeletové projekty plážového vybavení - východní pobřeží Krymu

Při vývoji koncepčních návrhů plážové vybavení koncepci východního pobřeží Krymu byly základní barvy. O předmětu předběžného návrhu konceptu plážového vybavení Republiky Krym je vybavení pro pláže.

Při vývoji koncepční návrhy vzala v úvahu, že plážové vybavení musí být moderní, pohodlné, funkční, vhodný pro podmínky na pláži. Plážové vybavení a jeho prvky mají atraktivní vzhled. Všechna zařízení uvedená v návrhu náčrtu jsou vyrobena z materiálů certifikovaných v Ruské federaci.

Vybavení pláže a prvky infrastruktury pláží berou v úvahu seismicitu oblasti.

Projekt "Pláž obce Svobodny"

Projekt "GOT ZATO Free" byl chráněn na školení dobrovolníků žáky 10 tříd

Zobrazení obsahu dokumentu
"Projekt" Pláž obce Svobodny "»

Městská rozpočtová vzdělávací instituce

"Střední škola č. 25", ZATO Zdarma.

Městský Pláž Ivushka

KOZA ZATO Zdarma

Gorbunova Elena Victorovna.

učni 10 stupně

KŮŽE ZATO zdarma 2018

Název projektu: Městská pláž "Ivushka" GO ZATO zdarma

Vedoucí projektu: Gorbunova Elena Victorovna.

Účinkující: učni 10 třída Stukan Margarita, Buzmakova Anna

Relevance projektu: Naší malou domovinou je vesnice Svodny, která v roce 2020 stane 55 let. Toto je místo, kde se změnilo několik generací obyvatel.

Jak udělat obyvatele obce zůstat správcem kulturního dědictví Malé vlasti?

V teplejších měsících roku je outdoorová rekreace oblíbená v Rusku. Většina obyvatel preferuje odpočinek u vodních útvarů - jezer, rybníků, řek. Dovolená na mořské pláži je nepochybně více populární, nicméně letní dovolená je zpravidla pouze dva nebo tři týdny, zatímco každý z Rusů nemá finanční příležitost trávit tolik času v rezortu. Z tohoto důvodu jsou regionální rekreační zóny stejně oblíbené. K dnešnímu dni je lze rozdělit do následujících typů:

- zařízená veřejnost (zdarma);

- vybavené soukromé (placené).

Historicky první dva jsou v nejvyšší poptávky obyvatelstva, s zařízený bez rekreační oblast není větší než 1% jejich celkové plochy. Takzvaný „divoké“ místem odpočinku dnes jsou často ve špatném stavu kvůli velkému množství odpadů, nedostatek respektu k přírodě ze strany turistů a nedostatek dohledu a udržení pořádku ze strany státu. Kromě toho, pokud mluvíme o "divokých" plážích, stále existuje řada rizikových faktorů spojených s odpočinkem:

- nedostatek sanitární kontroly kvality vody;

- absence parazitické kontroly na pláži;

- neprozkoumané a neupravené z ostrých kamenů, skleněných úlomků, kovů atd. dno;

- absence záchranářů a zdravotnické pomoci.

Projekt "Zlepšení pláže GO ZATO Free" Je informace - výzkumu a praxe-orientované povahy, zaměřené na rozvoj tvůrčí iniciativy a aktivity obyvatel obce zdarma pro ochranu a zkrášlování malého domova, pořádání smysluplných volnočasových aktivit pro děti i dospělé, občanské výchovy a vlastenectví.

Předpoklady pro organizaci místních plážových letovisek vnitřního růstu se stává populární na pozadí snížit celkovou solventnost obyvatel

V naší vesnici je mnoho vojenských mužů, kteří nemohou všichni jít na dovolenou v létě, stejně jako děti. Pláž je poptávka mezi svobodnými lidmi, zvláště když je počasí horké.

Účel - vytvoření rekreační oblasti a zlepšení "divoké pláže" u rybníka Ivsky

1. Přilákat veřejnost, sponzoruje ke společným činnostem pro zlepšení pláže;

2.Vzdělávání kultury, pocit zodpovědnosti a hrdosti za svou Malou vlasti;

Mechanismus implementace projektu

Pořadatelem vytvoření pláže je administrativa GATT ZATO Free.

Účastníci projektu: veřejnost GO ZATO

Plánuje se přilákat návrháře k vytvoření jednotného stylu všech budov, stejně jako využívání kvalitních materiálů a zkušených pracovníků pro jejich stavbu a vybavení území.

1. Sponzoři (je možné přilákat sponzory a podnikatele z obyvatel N Free)

2.Dizaynerov (můžete uspořádat soutěž přilákat designéry nebo kontaktovat Gladkih TN, Bachurina C). To bude vyžadovat dodatečné náklady

Navrhované umístění ubytování - Ivský rybník. Samotné území pláže je pobřežní oblastí o délce 200 metrů a hloubce 60 metrů. Území je pokryto jemným říčním pískem, které je plánováno usnout bílou řeku, protože má atraktivnější vzhled; je také výhodnější pro hosty, aby tam odpočívali.

Volba místa pro organizaci na pláži na nábřeží vyrobené s ohledem na přidělování účtů ze tří různých účelových zón funkční. Přímá pláž doporučujeme mít šířku 30-40 m podél okraje vody. Tato zóna je nejnavštěvovanější, jedná se o otevřený prostor se šatnami a potřebným vybavením pro opalování (lehátka). Vedle něj je prostor pro venkovní aktivity. Jedná se o šířku pásu 15 až 40 m paralelně k pobřeží, které jsou uspořádány podložky části a pro volejbal, badminton, atd. Tato zóna má nižší hustotu plnění než předchozí. Sportovní zóna je navržena v těsné blízkosti pláže a je logickým pokračováním.

. Stavba území probíhá na úkor správy a sponzorů. Začátek projektu - březen 2018, začátek provozu pláže - červen 2018 -

POŽADAVKY NA BEACHOVÉ VYBAVENÍ

Podle ruské legislativy existuje řada pravidel a předpisů, na kterých může být pláž přijata do koupací sezony.

Před zahájením práce by měla být pláži kontrolována zaměstnanci sanitární a epidemiologické stanice, po průzkumu by mělo být vydáno písemné stanovisko o stavu pláží a jeho vhodnosti ke koupání. Rovněž by měl být proveden průzkum plaveckého dna v rámci omezení plavání. Tyto postupy se opakují každý rok před zahájením koupací sezóny.

Pláž by měla být vybavena záchrannými stanicemi s vyškoleným personálem.

Místa koupání by měla mít omezení ve formě bójí, pro které by návštěvníci pláže neměli plavat. O tom všichni přítomní jsou informováni prostřednictvím reproduktoru a také prostřednictvím speciálních talířů na břehu.

Spodní část těla vody na pláži by měla mít postupný svah až do hloubky dvou metrů a měla by být také vyčištěna z nárazů, odpadků, rostlin, skla a kamenů.

Samostatně by mělo být omezeno na místa pro děti a pro ty, kteří nemohou plavat, hloubka tohoto úseku by neměla přesáhnout 1,2 metru. Na plážích by měly být umístěny informace o první pomoci, pravidlech chování, počtu lehátek, markýzách a slunečnících pro ochranu před sluncem.

Na břehu, ve vzdálenosti nejvýše 5 metrů od vody, jsou nainstalovány štíty s záchrannými kruhy. Na kruzích by měl být nápis "Hoď utopujícího muže".

Povinná na pláži je stožár se žlutou vlajkou, což znamená, že "koupání je dovoleno" a černá koule o průměru 1 metr, což znamená "plavání je zakázáno".

Na pláži musí být zdravotní středisko, vybavené prostředky k poskytování první pomoci lidem.

Na pláži musí být suché skříně, takže zdravotnické služby mu umožnily pracovat. Je také nutné instalovat urny ve vzdálenosti 8-10 metrů od sebe.

Důležité je také zajistit nejen dostupnost infrastruktury, ale i vysokou kvalitu. svobodní lidé jsou stále náročnější na úroveň služeb. Z tohoto důvodu se očekává, že bude věnovat zvláštní pozornost vybavení pláže. Předpokládá se vytvoření jednotného konceptu pro návrh území.

Z objektů infrastruktury v první fázi realizace projektu,

kavárna-kebab (bez alkoholu)

mini kavárna-přívěs se zmrzlinou

stejně jako půjčovna sportovního vybavení

Každá pláž by měla mít celý komplex zábavy pro každý vkus. Může se jednat o trampolíny, katamarány (pronájem), hrací bedminton, plážový volejbal.

Bezpečnost zajišťuje bezpečnostní služba a záchranná služba.

Rizika projektu. (Dodatek 1)

* Možná rizika projektu souvisejí s:

1) s časovými náklady: provádění etapy může vyžadovat delší čas;

2) se složitostí práce: účastníci projektu mohou mít nízkou společenskou aktivitu.

Nové vstupní a parkovací místa, krásný nábřeží a vytvoření sportovního areálu. Osnova návrhu zdokonalování centrální pláže

V úterý úředníci Ulyanovsk navštívili centrální městskou pláž, která by se po dva roky měla výrazně změnit. V čele městské správy Alexei Guys hlášena guvernéra Sergej Morozov, tam jsou moderně vybavené hřiště pro rekreaci lidí, plně upravené okolí a přístupové cesty budou opraveny. V současné době se připravuje program integrovaného rozvoje.

Fotky z účtu Sergey Morozova:

„Společně s Federací plážové sporty připravujeme plán, který stanoví zlepšení alej, která vede podél pobřeží, vytváří nové oblasti určené pro sportovní soutěže a rekreační Uljanovsk. Máme také v plánu postavit dalších parkovacích míst a nové vstupní body na území pláži „- řekl šéf správy Uljanovsk.

V současné době na území centrální pláže:
- snížit výhonky,
- opravu přístupové komunikace,
- lakované MAF a bazén,
- přinesl 1200 tun písku,
- Změňte vodu v bazénech každý týden.
Dvakrát za měsíc se odeberou vzorky vody do společnosti Rospotrebnadzor pro chemickou a bakteriologickou analýzu. Aby byla zajištěna bezpečnost těch koupajících se na pláži, existuje záchranná stanice s potřebným inventářem, který vám pomůže.

Osnova návrhu zdokonalování centrální pláže

Jak si půjčit pláž?

Za prvé, právnická osoba bude potřebovat touhu účastnit se soutěže o distribuci již vymezených pláží. Dále musíte shromáždit výše uvedený balík dokumentů, který musí být předán zvláštní meziresortní komisi s jakýmkoli výkonným výborem. Aby se zvýšila možnost získat nájemní práva prostřednictvím soutěže, měly by být při návrhu budoucí pláže zohledněny následující minimální požadavky:
- volný přístup na území;
- všechna zařízení na pláži by neměla zaujímat více než polovinu území.

Chcete-li pochopit, jak si pronajmout pláž, měli byste mimo jiné pečlivě dodržovat některé další podmínky:
- Budovy by měly být umístěny rovnoměrně podél celé linie budoucí pláže;
- všechny komunikace musí být položeny pod zem.
Kromě toho by v návrhu měl vzít v úvahu dostupnost a umístění záchranných stanic, pitné fontány, toalety, sprchy a šatny. Pozitivní moment je přítomnost drobných maloobchodních objektů pro prodej potravinářských výrobků (nápoje, cukrovinky). Předkládáním žádosti o účast ve výběrovém řízení na přidělení pobřežních úseků se nájemce zavazuje udržovat pláž v normálním stavu po celý rok, a to nejen v létě.

Splnění těchto podmínek je minimálním požadavkem umožňujícím pronájmu na pláži. Hlavní podmínkou pronájmu je jeho doba platnosti - 11 měsíců. Toto období pro mnohé je považováno za hlavní překážku začátku tohoto druhu podnikání. Velmi dobré, pokud nájemce projektu náčrtu zohlední následující drobnosti: dostupnost potřebného počtu urnů po obvodu území. Po splnění všech těchto podmínek, nájemce, zpravidla, bez problémů dostane právo pronajmout plážové území. Nezapomeňte, že pro následné prodloužení nájemní smlouvy od právnické osoby bude vyžadováno potvrzení jejich záměru zapojit se do tohoto druhu podnikání. K tomu bude vyžadovat neustálý rozvoj potřebné infrastruktury, zvýšení pracovních míst na pláži.

Připravený obchodní plán: soukromá pláž

1. SOUHRN PROJEKTU

Cílem projektu je vytvořit podnik, který poskytuje placené rekreační služby na pláži v rámci hranic rekreační oblasti Rostov-on-Don na levém břehu. Předpokladem pro organizaci podniku je rostoucí popularita domácích středisek na pozadí poklesu obecné solventnosti obyvatelstva; Mořské oblasti jsou pro většinu Rusů méně přístupné.

Pozemek je ve státním vlastnictví; předpokládá se, že ji pronajme. Uspořádání území probíhá na úkor vlastních a přilábených prostředků. Začátek projektu je září 2016, počátek provozu pláže - duben 2017. Plánovaný výkon je plánován od druhého roku provozu.

Tabulka 1. Integrované ukazatele projektu

Konkurenceschopnost je zajištěna přítomností jasného postavení v činnostech podniku a jeho propagace, jakož i řady služeb, které konkurenti neposkytují. Zejména služby dětského animátora a představení místních hudebních skupin v době největší návštěvy pláže.

2. POPIS SPOLEČNOSTI A PRŮMYSL

V teplejších měsících roku je outdoorová rekreace oblíbená v Rusku. Většina obyvatel preferuje odpočinek u vodních útvarů - jezer, rybníků, řek. Dovolená na mořské pláži je nepochybně více populární, nicméně letní dovolená je zpravidla pouze dva nebo tři týdny, zatímco každý z Rusů nemá finanční příležitost trávit tolik času v rezortu.

Z tohoto důvodu jsou regionální rekreační zóny stejně oblíbené. K dnešnímu dni je lze rozdělit do následujících typů:

- zařízená veřejnost (zdarma);

- vybavené soukromé (placené).

Historicky první dva jsou v nejvyšší poptávky obyvatelstva, s zařízený bez rekreační oblast není větší než 1% jejich celkové plochy. Takzvaný „divoké“ místem odpočinku dnes jsou často ve špatném stavu kvůli velkému množství odpadů, nedostatek respektu k přírodě ze strany turistů a nedostatek dohledu a udržení pořádku ze strany státu. Kromě toho, pokud mluvíme o "divokých" plážích, stále existuje řada rizikových faktorů spojených s odpočinkem:

- nedostatek sanitární kontroly kvality vody;

- absence parazitické kontroly na pláži;

- neprozkoumané a neupravené z ostrých kamenů, skleněných úlomků, kovů atd. dno;

- absence záchranářů a zdravotnické pomoci.

Plátované pláže jsou zcela znevýhodněny, protože podle právních předpisů musí poskytovat zcela bezpečné a kvalitní rekreační podmínky, které splňují stanovené požadavky. Přes neochotu mnoha Rusů platit za dovolenou na místní pláži se služby soukromých rekreačních oblastí stávají stále oblíbenějšími. Kromě zajištění pohodlí a bezpečnosti nabízí také širokou infrastrukturu - jídlo, vybavené sprchy a toalety, sportovní hřiště atd.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Rostov-on-Don je regionálním centrem, hlavním městem jižního federálního okresu, městem s počtem obyvatel asi 1,2 milionu oficiálně registrovaných obyvatel. Navíc podle různých odhadů se počet neregistrovaných obyvatel pohybuje mezi 200-300 tisíci obyvateli. Cílovou skupinou projektu jsou muži a ženy ve věku 18-50 let, manželé s dětmi a bez dětí.

Dosavadní rekreační oblast na levém břehu je téměř úplně obsazena rekreačními středisky a soukromými plážemi. To vytváří poměrně těžké konkurenční prostředí, zároveň však ve své populaci podněcuje kultura placeného odpočinku s maximálním komfortem. Navíc všechny stávající podniky nemají fyzickou schopnost sloužit jedinému cílovému publiku najednou.

Zábavní základny ve skutečnosti nejsou přímými konkurenty, tk. Obvykle nabízejí širší nabídku služeb včetně dočasných ubytovacích služeb; ceny jejich služeb jsou obvykle mnohem vyšší. Jako hlavní konkurenti existují dvě největší placené pláže nabízející rekreaci na území, včetně v altáncích, kavárnách; zdarma jsou nabízeny: grilování, stojací stoly s lavičkami, WC a sprchou.

Podle výsledků roku 2014 je zatížení pláží v letních měsících i ve všední dny 50-70% a víkendy až 120% plánovaných. Vzhledem k tomu, že podle prognóz odborníků se v příštích několika letech neočekává žádný hospodářský růst, mělo by se předpokládat, že poptávka obyvatelstva bude i nadále růst.

musí mít pohodlný přístup k osobní dopravě, a musí být v dosahu městské hromadné dopravy v Kromě široké a pohodlné pobřeží - hlavním faktorem v podniku je geografická poloha na pláži na úspěch. Tato oblast plně splňuje tyto požadavky. Důležité je také zajistit nejen dostupnost infrastruktury, ale i vysokou kvalitu. Rusové jsou stále náročnější na úrovni služeb. Zvláště důležitá je tato diplomová práce v kontextu dnešní situace, kdy lidé, kteří jsou seznámeni se středisky Turecka a Egypta, jsou nuceni odpočívat na místní pláži.

Z tohoto důvodu se očekává, že bude věnovat zvláštní pozornost vybavení pláže. Plánuje se přilákat návrháře k vytvoření jednotného stylu všech budov, stejně jako využívání kvalitních materiálů a zkušených pracovníků pro jejich stavbu a vybavení území. Předpokládá se vytvoření jednotného konceptu pro návrh území a následně i marketingové kampaně - motiv "Cossack Don". To umožní podniku rozlišovat se od konkurentů, kteří nemají určitou firemní identitu.

Z infrastrukturních zařízení v první fázi realizace projektu se plánuje vytvoření kavárny-shashlik (bez alkoholu), stejně jako půjčovna sportovního vybavení. Na pláži se nacházejí stacionární tabulky (zdarma), některé altán (za poplatek), gril (za poplatek), markýzy, sprchy, toalety, stejně jako maloobchodní položky (nealkoholické nápoje, zmrzlina). Hosté si mohou přinést vlastní jídlo a nápoje. Bezpečnost zajišťuje bezpečnostní služba a záchranná služba.

Na samotném území pláže je pobřežní oblast o délce 200 metrů a hloubce 20 metrů. Území je pokryto jemným říčním pískem, které je plánováno naplnit větším lomem; má atraktivnější vzhled; je také výhodnější pro hosty, aby tam odpočívali. V bezprostřední blízkosti se nachází asfaltová cesta a zastávka veřejné dopravy. V současné době na pláži nejsou žádné budovy, část území je pokryta vzácnými listnatými stromy, což vytváří další útulnost a ochranu před sluncem.

Převod pozemku do dlouhodobého pronájmu se provádí podle výsledků provádění otevřených dražeb. Žádost o místo je převedena na MKU "Property Fund of Rostov-on-Don" v červnu 2016. Předpokládaný termín pro aukci je v září 2016. Počáteční částka nabídky závisí na takových faktorech, jako je geografická poloha objektu, jeho oblast a tvar, dostupnost komunikace, poptávka, dostupnost infrastruktury nebo struktur na území atd. Proto je velmi obtížné stanovit náklady na pronájem pozemku. Podle Rostov Region majetku fondu, náklady na pronájem pozemků v závislosti na jejich umístění a určení, může se pohybovat od 50 do 5000 rublů na sto metrů čtverečních. Interpolací můžete dospět k výsledku místa vhodného pro uspořádání pláže v bezprostřední blízkosti města - 2000-3000 rublů na sto metrů čtverečních.

3. POPIS SLUŽEB

Společnost poskytuje služby pro ubytování hostů na pláži v pohodlných a bezpečných podmínkách, včetně dočasného hlídaného uložení osobních vozidel; o organizaci veřejného stravování. Seznam služeb a popis je uveden v tabulce. 2.

Tabulka 2. Seznam a popis projektových služeb

Nabídky franšíz a dodavatelů

Když vstoupí na parkoviště a vstoupí na pláž, host obdrží šek s uvedením zaplacené částky a data platby, s nímž má právo vstoupit na plážové území neomezeně několikrát během daného dne.

Pavilony se nacházejí daleko od vchodu do části pláže, což zajišťuje jejich soukromí a následně i pohodlí jejich pronájmu. Kavárna se nachází v bezprostřední blízkosti vchodu; všechny pokrmy připravuje odborník s minimálně 10 lety zkušeností. Všichni zaměstnanci kaváren a dalších objektů sítě veřejného stravování musí mít hygienické knihy. Stacionární stoly se nacházejí v bezprostřední blízkosti kavárny a mohou ubytovat až 90 osob.

Za účelem získání dalších konkurenčních výhod se předpokládá, že zahrnuje animátory pro práci s dětmi a organizuje představení místních hudebních skupin v pátek (19.00 - 22.00) a sobotu (18.00-22.00).

Vstupné pro děti do 10 let není účtováno. Projektovaný počet dětí je 20% z celkového počtu návštěvníků.

4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ

Projekt neposkytuje možnost přímého prodeje služeb. Přitahování návštěvníků je dosaženo díky úspěšné poloze pláže, venkovní reklamě a také prostřednictvím sezónních reklamních kampaní v médiích. Rovněž se plánuje vytvoření vlastního internetového místa s podrobným popisem území a všech poskytovaných služeb.

Registrace oplocení území zvenku probíhá obecně v kozáckém stylu, je umístěn reklamní banner s informacemi o pláži, adresa místa a telefon pro rezervaci podzemí.

Informace o pláži jsou také distribuovány regionálními online katalogy věnovanými rekreaci. V prvním roce je reklama v rozhlase vybavena kresbou sezónních vstupenek na bezplatnou návštěvu pláže během sezóny. Předplatné umožňuje neomezený počet návštěv na pláži od května do září; Další služby nejsou zahrnuty do předplatného. Celkově se plánuje čerpat 8 předplatných. Výběr rozhlasu je určen aktivní cílovou skupinou - mládež od 18 do 30 let.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Také od dubna do září probíhá modulární reklama v lesklých vydáních města, věnovaná nakupování, odpočinku, zábavě atd. Rozpočet na reklamu po dobu pěti let provozu zařízení je uveden v tabulce. 3. Výpočet bere v úvahu náklady na reklamu za měsíc.

Tabulka 3. Roční rozpočet projektu na projekt, 5letá perspektiva

Konkurenční výhody jsou poskytovány zvláštní pozorností k čistotě na území, dodržování pořadí kontroly, s použitím high-kvalitní produkty pro přípravu prodeje potravin, přítomnost jediného konceptu v designu a propagace, stejně jako širokou škálu služeb, mezi něž patří i zábavních akcí - práce dětských bavičů, vystoupení hudebních skupin.

5. PLÁN VÝROBY

Přípravné práce probíhají pod přímým dohledem nad podnikatelem. Dodávka písku k vyplnění území je z lomu, který se nachází 5 km od pláže; dodávka provádí dodavatel. Požadovaný objem písku je asi 150 tun. Výstavba budov pro kavárny, toalety, sprchy a altány je prováděna specializovanými organizacemi; výběr dodavatelů se provádí za navrhovanou cenu, čas výstavby, jakož i dostupnost demonstračních objektů a jejich kvalitu. Začátek stavby - březen 2017, konec - květen 2017.

Podle požadavků normativních dokumentů by mělo být alespoň 1 m 2 užitečné plochy pláže pro 1 dovolenou-výrobce. Vzhledem k tomu, že pro infrastrukturu je přiděleno méně než 30% území, získáme 1 800 m 2 nebo maximální počet rekreantů - 225 lidí, z toho 20% nebo 45 osob dětí. Území umožňuje uspořádat parkoviště pro 30 aut, zbytek může být zaparkován na silnici, nebo poblíž stromové plantáže, do 50-100 m od vstupu na pláž.

Náklady na služby se určují podle následujícího vzorce:

MOPi - náklady na i-té službu;

Ai - amortizace dlouhodobého majetku a výrobních prostředků používaných k vytvoření i-té služby (zboží);

PHOTi - mzdový fond pro zaměstnance zabývající se poskytováním i-té služby;

PPi - přímé náklady na vytvoření i-té služby (nákupní cena výrobků, elektřiny, vody atd.), které byly použity k výrobě i-té služby.

Údaje o nákladech a nákladech na poskytování služeb jsou uvedeny v tabulce. 4.

Tabulka 4. Náklady a náklady na projektové služby

Plánovaný objem prodeje je uveden v tabulce. 5. Plánovaným objemem se rozumí maximální objem prodeje za měsíc, typický zpravidla pro hlavní sezónu (červenec-srpen). V budoucnu bude pro výpočet peněžního toku aplikován faktor sezónnosti.

Projekt náčrtné pláže

Správa města shrnula soutěž o nejlepší návrhy náčrtu pro zlepšení pláží.

Žádosti o nabídku od právnických osob a jednotlivých podnikatelů byly přijaty od 8. do 17. června v oddělení architektury a urbanismu, kde bylo nutné předložit návrh náčrtu zlepšení na pláži.

Komise pro zlepšení a přípravu na sezónu pláží na plážích obce, pod dohledem náměstka vedoucího administrativy, Alexander Chelombiko, přezkoumal žádosti.

Jeden z náčrtů byl představen LLC "Artemenko". Soutěžící vypracoval návrh projektu na zlepšení sportovní pláže na ulici. Simferopol.

Projekt poskytuje potřebné podmínky pro pobyt turistů - volný přístup na území, záchranná stanice a zdravotní středisko, toalety, šatny, markýzy, skladovací prostory, parkoviště atd. Největší část je přidělena do oblasti sportovních zařízení. Kromě toho je nezbytné vytvářet příznivé podmínky pro nízkoprahové skupiny obyvatelstva. Ve veřejné pláži jsou za poplatek poskytovány pouze plážové služby.

Kromě toho musí uživatel udržovat pronajatý pláž v řádném stavu po celý kalendářní rok, a to nejen v létě.

Po posouzení navrhovaného projektu a vzhledem k neexistenci dalších žádostí o tuto pláž se komise rozhodla podpořit soutěžícího. Obdrží právo uzavřít dohodu o zkrášlení pláže a bude osvobozen od placení nájemného za užívání pláží.

Druhou žádost předložil obecní jednotný podnik "Kombinace plnění". Podnik nabídl projekty na zlepšení řady městských pláží na nábřeží. Gorky Str. Polupanova, dálnice Simferopol. Zohledněny jsou všechny požadavky na vybavení plážových oblastí, proto tato komise také podpořila.

19. června bude soutěž nejlepších návrhů náčrtu pro zlepšení pláží v obci Zaozernoye.

V letošním roce se účastníci soutěže a všichni uživatelé plážových oblastí vyzývají, aby vzali v úvahu koncepční návrhy na zlepšení pláže. Vyvinuli je umělecká skupina a laboratoř "Resortograde" pod vedením hlavního architekta města Alexeja Komova.

Uživatelé nabídl náčrtky různých druhů plážových vzorů. - markýzy, altány, šatnách, obchodních hal, zdravotnických center, zabezpečení pracovních míst, atd. To vybaví pláž ve stejném stylu. Získat náčrtky mohou být v oddělení architektury a urbanismu Administration (Lenin str. 54), pokud jsou k dispozici na http://my-evp.ru/wp-content/uploads/2015/06/album.pdf odkaz.

Katedra veřejných vztahů a médií Správy Evpatoria.

Obchodní plán na pláž

Nabízíte obchodní plán pro pláž, tento hodný podnik může přinést nejen hmatatelné výhody pro rekreanty, ale také vám skvělý způsob, jak dosáhnout zisku. Dobře vybavené pláže jsou nutné všude, nejsou dostatečně katastrofické a někteří z našich krajanů někdy porovnávají s horory pro odpočinek u jezer, řek, moří v naší zemi s cizími krásou a dobře upravenými. Proto můžete ve své moci změnit stav věcí a dát do provozu pláž, která se stane oblíbeným místem pro děti i dospělé.

Tento připravený dokument vám umožní posoudit síly a prostředky, protože bude nutné koupit zařízení, lehátka, zkrášlit pláž, řádně vydávat doklady o pronájmu pozemku v blízkosti nádrže. Kromě toho je často nutné dodat speciální nátěr, písek, instalovat opalovací krémy, koupit deštníky. Rekreační hosté si rádi užívají na pláži různé dezerty, koláče, občerstvení, pít nealkoholické nápoje, pro které byste měli instalovat dostatečný počet stánků.

Po prozkoumání informací o otevření pláže se seznámíte s analýzou čísel a zjistíte, jaké prostředky a povolení jsou nezbytné k tomu, aby byl tento závazek úspěšně úspěšný. Pevná nebo hodinová platba za návštěvu pláže, trvalé čištění území, vybavení záchranné stanice, nákup sportovního vybavení pro plážové aktivní hry - tyto věci musí být nutně předem zamyšleny. A pamatujte si, že údržba pláže je sezónní podnikání, takže můžete investovat některé z akumulovaných prostředků do jiného podniku. Vynikající podnikatelský nápad pro podnikavé a aktivní lidi našel v tomto dokumentu své ztvárnění.

Organizace na pláži: problémy a řešení

Náhodní lidé zřídkakdy přijíždějí na pláž. Důvodem je především skutečnost, že podmínky pro otevření pláže jsou zpravidla poskytovány jako minimum, ale požadavky jsou maximálně předkládány. Vezměte si pozemek k pronájmu pro podnikání na pláži, na jedné straně to vypadá, že není tak obtížné. Současně však není zaručena, že se k němu v příštím roce dostanete. A vy, mezitím, jako pilný podnikatel, "vbuhaete" na vymalování pláže hodně peněz.

V mnoha městech správa organizuje soutěže o právo užívat již existující pláže. To se týká zejména pronájmu pláží na mořských pobřežích. V tomto případě jsou potenciální nájemci vystaveni řadě podmínek, které jsou pro implementaci povinné. Nejčastěji se jedná o vstup na pláž - mělo by to být svobodné, stejně jako terénní úpravy. Kromě toho by měl nájemce sledovat pláž po celý rok, a to nejen ve výšce letní sezóny. To samozřejmě nepřináší optimismus podnikatelům.

Zisk na drobných věcech

Existuje několik zdrojů příjmů pro nájemníky pláží. Za prvé, tento pronájem lehátek a slunečníků, stejně jako různé plavidla - masky, nafukovací matrace, ploutve. Ale to vše, jak se říká, je triviální ve srovnání s nákladovými položkami, které podnikatel nevyhnutelně vyvstane a který se rozhodl otevřít své podnikání na pláži. Instalace a dekorace plážových úschoven, toalety, urny, lucerny, pokládka komunikací, dodávka oblázků, speciální vybavení pro pláž - pro zkrášlující pláž, plážová plocha může jít ne sto tisíc. Po dobu jedné sezóny tyto peníze samozřejmě nemohou být vráceny.

Podle nájemníků pláží, pracovat v této oblasti, uzavřít nájem na rok nebo dva - je ekvivalentní ztráty podnikání. Minimální doba pronájmu, která vám umožní získat zpět investice do zlepšení fondů na pláži, se rovná pětiletému období. Ideální volbou je uzavření dlouhodobé smlouvy na dobu 10-15 let. V takovém případě můžete bezpečně investovat do infrastruktury na pláži a postupně zvyšovat úroveň zisku.

Chcete-li zkrátit dobu návratnosti nákladů na zlepšení pláže, nestačí, abyste otevřeli svůj pronájemný bod. Je třeba maximálně rozšířit nabídku služeb tím, že nabízí návštěvníkům pláže celou řadu vodních aktivit. Charakteristiky podnikání na vodních atrakcích jsou takové, že se těší radosti dětí i dospělých. Umístěte na pláži své vlastní auto, protože takový obchod, jako je prodej různých zboží, je také velmi žádaný. Nezapomeňte, že doba aktivního vydělávání peněz není tak dlouhá, takže byste měli z této doby maximálně využít.

Pokud se obáváte, že během práce na tomto projektu můžete mít nějaké problémy, vyzbrojte se profesionálním plážím obchodní plán. Jeho použití vám umožní vyhnout se nepříjemným chybám a zbytečným nákladům. Naučíte se, jak uspět v takové obtížné formě podnikání.

Otevření pláže: zdroje příjmu

Otevření obchodu s plážemi slibuje rychlé návraty. Počáteční náklady však ve většině případů nebudou také velké. Hlavním problémem je registrace všech potřebných povolení pro pobřežní zónu. Je žádoucí, aby se pozemek ve městě nacházel. Pokud se jedná o uspořádání vaší pláže na okraji města, pak je tato možnost vhodná pouze tehdy, pokud v této oblasti existuje pohodlná dopravní výměna, protože ne všechny mají své vlastní osobní auta.

Jednou z povinných podmínek - schopnost pěstovat pozemky v dlouhodobém leasingu. Pokud vám bude nabídnuta pronájem za rok nebo dva, neměli byste souhlasit, protože existuje velké riziko, že smlouva nebude prodloužena. Zatím utratíte spoustu peněz během této doby. Chcete-li vydělat peníze na pláži, budete se muset velmi snažit. Samotný vstupní poplatek nemůže poskytnout dobrý zisk. Organizace takového podnikání jako dovolená na pláži by měla zajistit různé zdroje příjmů - od pronájmu mangálu a špejleřů až po organizování bruslení na člunech a koloběžkách.

Vyčištění příjmů

Lepší zlepšení placené pláže, tím více návštěvníků budete moci zajímat. Lidé jsou připraveni platit peníze na vstup na pláž, ale očekávají, že obdrží něco na oplátku - pohodlí, pohodlí, doplňkové služby. Pokud je pláž špinavá - rekreanti budou raději odpočívat ve volné přírodě, ale na volném území nebo jít na jinou placenou pláž. Proto se postarat o zlepšení místa - přinést písek, instalovat urny, toalety, najmout osoby, které budou následovat čistotu pláže.

Vzhledem k tomu, že lidé chodí na pláž v nejžhavějších dnech, bude mít organizace prodeje piva na pláži velký úspěch. V letních dnech vzrůstá objem prodeje tohoto pěnivého nápoje přibližně o třetinu, což mnoho podnikatelů dychtivě využívá. Malá kavárna v pláži také pomůže zvýšit úroveň příjmu. Dokonce i skromný sortiment nápojů a hotových jídel zaujme ty, kteří stráví celý den na pláži.

Můžete vydělat peníze na pláži mnoha způsoby, ale maximální zisk je zajištěn organizací takové činnosti, jako jsou vodní atrakce. Jaká je krása vodních atrakcí? Skutečnost, že navzdory vysokým nákladům na zábavu někdy návštěvníci pláže využívají této příležitosti. Pokud máte nápad otevřít vodní podnik na pláži, pečlivě zvažte, co pro to potřebujete. Při plánování nákupu na pláži si všimněte, že takový podnik bude vyžadovat významné kapitálové investice.

Pokud uvažujete o vytvoření podniku a rozhodnete se o otevření své pláže, zkontrolujte předem úroveň konkurence ve vašem regionu. Pokud je ve městě několik placených pláží, prozkoumejte aktivity konkurentů a zjistěte, jaké služby nabízejí cestujícím. Takže vám bude snadněji vybrat správný směr. Organizace pláže jednotlivým podnikatelem má vlastní specifika a profesionální plážový obchodní plán vám pomůže vzít v úvahu nejdůležitější okamžiky. Spoléhat se na to, budete se moci rozhodnout, kde je nejlepší si pronajmout místo pro pláž, a na jaké nuance by měla být věnována nejvyšší pozornost.

Jak otevřít pláž: vodní aktivity

Plážová sezóna je krátká, ale pokud se rozhodnete vytvořit placenou pláž a přilákat co nejvíce turistů, nezapomeňte na vodní atrakce. Jsou hlavním zdrojem příjmů pro majitele pláží. Otevřete své podnikání na moři - vodní atrakce budou mít neuvěřitelný úspěch. Chtěli jste otevřít pláž na místním jezeře - podnikání s vodními atrakcemi vás nikdy nezanechá bez zisku.

Aktivní odpočinek na vodě je velmi oblíbený mezi turisty v každém věku. Organizování takové činnosti jako pronájem vodních lyží, vodní skútry, bez zákazníků, s největší pravděpodobností nezůstane. Mělo by však být jasné, že rizika v této věci jsou poměrně vysoká. Stáváte se zcela závislí na povětrnostních podmínkách a na čestnosti turistů, kteří mohou zařízení poškodit, nebo jej vůbec nevrátí.

Takové podnikání se navíc zdá být na první pohled ziskové. Ve skutečnosti není jeho ziskovost příliš vysoká a není třeba čekat na rychlou návratnost. Na druhou stranu podnikatel má velké příležitosti pro rozvoj podnikání, který se může stát plnohodnotným vodním zábavním parkem.

Svátek na vodě

Recenze lukrativního vodního hospodářství vedou k tomu, že s touto myšlenkou roste stále větší počet podnikatelů. Ne každý si však uvědomuje, s jakými problémy se může setkat při organizaci obchodu související s nájemnými plážovými vodními misy, padáky, skútry. Za prvé, bude vyžadovat značnou investicí. Samozřejmě můžete začít jednoduchou možností, například organizováním obchodu na vodních mísech nebo padácích. V tomto případě bude však obtížné dosáhnout zvláštního zisku.

Chcete-li otevřít plnohodnotný obchod na vodní zábavu, musíte poskytnout rekreantům celou řadu zábavních služeb. Vkusy jsou různé a pokud se člověk blázeně líbí takovému přitažlivost jako vodní balón, jiní se zblázní na zábavu jako vodní kola. Vytváření ziskových obchodů na jedné atrakci je mnohem obtížnější.

Vezmeme-li v úvahu, že mnoho lidí přijde na pláži s celou rodinou, je nemožné ignorovat takové cílové publikum jako děti různého věku. Vodní skluzavky, vodní trampolína s kompresorem - všechny tyto zábavy potěší děti a získáte další příjmy. Pro dosažení maximálního účinku je žádoucí kombinovat vodní zábavu a atrakce, které jsou instalovány na zemi.

Porozumět všem jemnostem tohoto druhu podnikání není snadné. Toho lze dosáhnout tím, čtení, například reakce lidí, o tom, jak by vydělal na vodní balónky, hledá informace, z nichž sada koulí vody je nejvhodnější pro podnikání, nebo jak si vybrat padáku křídlo pro vodní dráhy. Ale nejjednodušší způsob, jak získat potřebné znalosti odborné pláž podnikatelského záměru. Vedeni nich, budete mít možnost pochopit, jak vybudovat výnosný obchod na vodní aerosferah než přitáhnout rekreanty a jak se vyhnout nepříjemné chyby.

Beach Design

Městské pláže jsou jedním z univerzálních zdrojů rekreace. Pláty navíc v některých případech slouží jako ochrana proti oděru vlny na pobřeží.

Při navrhování a organizování pláží je třeba vzít v úvahu dynamiku pobřežní zóny, režim řeky a nádrže, hygienickou kvalitu vody, povahu a velikost zelených masivů, horské krajiny apod.

V závislosti na dynamice pobřežní zóny jsou plány rozlišeny oděrem a akumulací, v závislosti na jejich původu - přirozené a umělé. Pláže se vyznačují typem vodní plochy: řekou, jezerem a mořem. Podle složení plážového materiálu jsou rozděleny na písek, oblázky, písek.

Na nějaký funkční účel pláže jsou rozděleny do celoměstské, se nachází uvnitř městských omezení, lékařské (pláže sanatorií, motoresty, který je vybaven zařízením pro provádění lékařských procedur) a obecné střediska (plážových středisek, turistických centrech, s redukovanou škálu zařízení a vybavení).

V hlavních plánech městských pláží jsou vyznačeny tyto hlavní zóny:

plážové oblasti šířka asi 50 m, přičemž v mělké části (do hloubky 1,5 m) se izoluje hloubku děti sektoru, která není větší než 0,5 až 0,7m herními zařízeními: raftů sezdnymi sklíčka (tobogany), atd.;.

plážový pás, na kterých jsou umístěny snadno odnímatelné přenosné jednotlivé prvky: lehátka, lehátka, deštníky;

Přiklad území o šířce od 8 do 50-60 m, které se skládá z těchto hlavních dílčích oblastí: dopravní a pěší trasy, úseky servisních podniků, rekreační oblasti, sportovní areály, zeleň. Složení dodatečné zóny a její plánovací formy jsou určeny v každém konkrétním případě. Dopravní a pěší trasy zahrnují nábřeží silnice, aleje a cesty vedoucí k ní, stejně jako přístupové cesty k servisním společnostem, které by měly být odděleny od pěších cest, je-li to možné. Doporučujeme vytvářet rozvinuté servisní jednotky z pásky nebo kompaktního typu: kavárny, skříně, kanceláře, kanceláře, šatny, sprchy atd.

Rekreační oblasti by měly zahrnovat jak plochy s lavičkami na břehu, tak speciální oblasti (solária, aerária), které jsou navíc k pláži.

V některých případech může být atraktivní oblast součástí parku. Při výsadbě plážového komplexu je třeba vzít v úvahu jeho obecnou architektonickou a plánovací strukturu a místní přírodní a klimatické podmínky.

V procesu organizování plážový komplex, zvláštní pozornost by měla být věnována nejen na technické a plánovací problémy, ale také celkovou kompozici, úroveň zlepšení, snadnost použití.

Technická ochrana pláží

Hlavním úkolem inženýrské přípravy území městských pláží je ochrana plazmového materiálu (písek, oblázky) před erodujícím účinkem toku. Výběr opatření pro inženýrskou ochranu, stejně jako jejich rozsah, závisí na hydrologických a morfologických charakteristikách pobřežního svahu.

Na řekách s částí, ve kterých je rychlost proudění je menší, než je rychlost dopravníku sedimentu (konvexní břehu, lemování, atd.), Inženýrství ochrana pláží zahrnuty do společného souboru regulačních událost koryt. Chcete-li chránit pláže před erozí během povodní, stejně jako vytvářet nebo vytvářet nové, projektové hráze, hráze, přehrady, ostruhy atd.

Na řekách, jejichž postele jsou složeny z jílů a jílů, organizují umělé pláže s písečnými nebo oblázkovými půdami. Po vyčištění a prohloubení tohoto břehu se plážový materiál nalije vrstvou o tloušťce 0,5-1,0 m. Rychlost proudění vody v oblasti pláže by neměla překročit 0,5-1,0 m / s. Na svahu dolní části pláže doporučujeme 2-3%.

K ochraně pláží před erozí v řadě případů jsou uspořádány pláže, jako jsou ostruhy.

Na organizaci umělých pláží v mořích a velkých nádrží, kde eroze podloží je důsledkem vlny proti oděru, projekt inženýrských činností ve spojení s pobřežní obrany, a - na sesuvu oblastech náchylných - anti-Sesuvná opatření.

Námořní pláž, pobřežní krajina design krajiny

Postupujte podle aktualizací v sociálních sítích:

Projekt rekreačního centra v oblasti Voronezh-2, Khabarovsk

Aquapark (projektová koncepce, pracovní výkres, realizace)

Architektonické osvětlení Primorskyho parku v Jaltě

CÍLE TENDERNESS.... Představení naší oblíbené restauraci Yukatana River Terrace v Bílém Kostele tento letní terasa lze rozdělit do několika oblastí k sezení: - pokrytý stan s velkým počtem míst k sezení (zde mít dobrou dovolenou, vyžadující velký počet hostů); - vodní dýmka, salónek (pro malé firmy a ústraní); - 2 samostatné mušle (pro velmi blízké přátele); - 6 mušle na břehu řeky (vzhledem k terénu a uspořádání s vestavěným podlažím je dosaženo komfortu a určitou izolaci). Všechny stylistiky jsou v lehkém středomořském stylu. S množstvím látky a jemných podvazků. Dává výkresy na stěnách a napůl napsané nápisy na podlahové desce.

Beach LP. Písečná pláž se nachází na řece Akhtuba v chatové vesnici Lebyazhye Polyana. Pláž bude fungovat každoročně od června do září, zbytek času je zaplaveno. Z tohoto důvodu bylo hlavním cílem projektu vytvořit snadno sestavené - vědomé objekty: válcování dřevěných kolejí, lehké markýzy na lanech, panelové konstrukce. Výjimkou byla pouze základní infrastruktura - nástupiště a nosné konstrukce předmětů - dřevěné sloupy, vykopané v písku. Zbytek je snadno demontován nebo jednoduše sesbírán na konci sezóny. Hlavní materiály jsou dřevo, třtina, markýza a lana. Pláž je rozdělena do hlavních funkčních oblastí: - na horní terase je parkoviště pro automobily s lehkými střechami chránící před deštěm a sluncem.

Koncepce rozvoje území na břehu Finska zálivu

Rekreační středisko na ostrově Turgoiak "Rubedo". Areál se nachází na břehu jednoho z největších výtvorů přírody, křišťálově zázrak na jižním Uralu, aby se zachovala původní krásu - Turgoyak jezero - jeden z nejpopulárnějších a malebné oblasti na jižním Uralu. Tato minimálně urbanizovaná oblast se aktivně rozvíjí pro individuální cestovní ruch. V podzimním a zimním období jsou sousední pohoří oblíbené jako lyžařské středisko. Při rozhodování o obecném plánu se používají nejcennější přírodní prvky území - les, řeka, jezero. V rámci projektu jsou maximálně zachovány stávající silnice a lesní plochy. Celé území je upraveno dekorativní dlažbou, květinovými záhony, trávníky, malými formami. Založené rekreace koncepce je představa vyváženého vztahu k životnímu prostředí: poskytuje pro zachování zdravých stromů pro každou konfiguraci webu navrhl exkluzivní rezidenční projekty, nejefektivnější využití přírodního prostoru a harmonicky do stanoveného krajiny. To dává individualitu každému domu a spiknutí. Pixelová grafika - forma digitálního obrazu, kde je obraz upravován na úrovni PIXELS (bodů)

Savinský rybník, rekreační oblast. Návrh návrhu krajinného designu rekreační zóny Adresa: MO, Zheleznodorozhny, md. Savvino, Savvinsky rybník. Projektování: 2013

Projekt realizace a krajinného návrhu nábřeží řeky Ohty.