Jak otevřít náborovou agenturu od začátku?

Otevřete náborovou agenturu od začátku - je to skvělá příležitost, jak se konečně dostat pryč od znechucené práce a připojit se k řadám úspěšných podnikatelů. Situace na trhu práce odráží vícenásobné překročení počtu žadatelů o počet volných pracovních míst. Vzhledem k vysoké konkurenci pro jedno zaměstnání, mnoho společností, které si přejí ušetřit čas, nervy a zdroje, dávají přednost delegování vyhledávání zaměstnance na specializované personální organizace.

Co dělá náborová agentura?

Náborová agentura za odměnu se zabývá výběrem personálu pro společnost-zákazníka a hledáním vhodných volných míst pro žadatele. V průběhu práce agentura kromě svého hlavního úkolu vykonává řadu vedlejších funkcí, včetně analýzy trhu práce v regionu nebo oboru a vytvoření vlastní základny žadatelů. Personální agentura často poskytuje svým zákazníkům služby pro profesní rozvoj a rekvalifikaci a vede školení.

Zaměstnanci identifikují tři hlavní oblasti práce agentur.

Nábor

Organizace hledá zaměstnance pro většinu organizací, od malých firem až po velké továrny a podniky. Výnosy náborové společnosti jsou procentní sazby, které zadavatel zaplatil za zaměstnance.

Specializace

Specialisté společnosti hledají pouze zaměstnance zřízeného profilu. Například agentura pro výběr specialistů v kosmetickém průmyslu nebude hledat IT specialisty. Mělo by být zřejmé, že zaměstnanci společnosti by měli být odborníky v této oblasti. Platba za výběr zaměstnance vysoce specializovanou organizací je vyšší než u konvenční agentury pro nábor zaměstnanců, ale odpovědnost vůči zákazníkovi pro každého doporučeného zaměstnance je vysoká.

Headhunting

Elite HR agentury, zaměstnanci, kteří na pokyn zákazníka "lovili" vysoce kvalifikované, zkušené profesionály z různých profesních odvětví a lákaly je od svého předchozího pracoviště k zákazníkovi. Headhunters jsou nejdražší personální specialisté.

Většinou je tento projekt vhodný pro bývalé personální pracovníky, soukromé náborové pracovníky, kteří mají představu o metodách a metodách náboru zaměstnanců. Při výběru směru náborové agentury zvážíte zvláštnosti trhu práce ve vašem regionu.

Takže, co potřebujete otevřít náborovou agenturu?

Kde začít?

Už máte nějakou představu, tak začít s obchodním plánem. Internet je plný odkazů na hotové obchodní plány pro zprostředkování práce, ale neposkytneme vám hotové řešení. Nezávislý podnikatelský plán vám umožní vidět výhody a nevýhody projektu, vypočítat náklady a určit pořadí akcí. Projekt na papíře by měl obsahovat postupné pokyny pro otevření náborové agentury, která zahrnuje následující hlavní body.

 1. Volba organizační a právní formy a státní registrace společnosti. Činnost náborových agentur je velmi špatně regulována státem a nevyžaduje registraci zvláštní licence. Začátek práce stačí rozhodnout o organizační a právní formě a předložit povinnou registraci do daňové kontroly. Pro agenturu je vhodná LLC nebo IP, ale návrh společnosti trvá déle a vyžaduje autorizovaný kapitál 10 000 rublů.
 2. Otevření zúčtovacího účtu organizace. Každá organizace, která provádí obchodní činnost, musí při registraci otevřít účet pro vypořádání společnosti, kde budou zohledněny všechny peněžní příjmy a výdaje.
 3. Hledání a pronájem kancelářských prostor. Nezapěchejte okamžitě pronajmout obrovské kancelářské prostory. Především je v práci náborové organizace důležitá profesionalita a zkušenosti vašich zaměstnanců. Omezte se a začněte s malým pokojem, který může ubytovat 2-3 osoby. Některé náborové agentury začaly své aktivity přímo v bytě podnikatele. Takový přístup šetří peníze, ale způsobuje pochybnosti mezi zákazníky, takže doporučujeme, abyste si kancelář vybavili odděleně od svého domova.
 4. Nákup nábytku a vybavení. Pronajaté prostory by měly být rozděleny do pracovních prostor. Pro každou pracovní oblast jsou vyžadovány následující položky:
 • tabulka pro zaměstnance - 1 ks;
 • stolička - 2 kusy;
 • počítač nebo notebook - 1 ks;
 • tiskárna + kopírka + skener (3 v 1) - 1 kus;
 • pracovní telefon - 1 ks.

Kromě výše uvedených položek nezapomeňte na takové malé věci, jako jsou papírnictví, urny, čaj / káva pro zákazníky, věšák na oděvy. Seznam může pokračovat neomezeně, můžete podle svého uvážení a možností vybavit a ozdobit místnost, ale nejedou do extrémů, protože kancelář je tváří společnosti.

 1. Výběr a školení personálu. HR společnost pracuje a roste výhradně na úkor svých zaměstnanců. Věnujte zvláštní pozornost výběru personálu pro vaše podnikání. To nemusí nutně být zkušenými náboráři s nafouknutými požadavky. Můžete vytvořit mladý, nadějný tým mladých profesionálů bez pracovních zkušeností a vycvičit je sami, výhody jakýchkoli informací o metodách náborářů lze nalézt na internetu.
 2. Provádění reklamní kampaně. Začátek podnikání společnosti, která poskytuje služby, bude neúčinná bez reklamy. Začněte s umístěním údajů na bezplatných reklamních platformách, pomocí sociálních sítí. V závislosti na rozpočtu můžete využít jakoukoli metodu propagace, od letáků a končit videem v televizi.
 3. Aktivní vyhledávání zákazníků. Jeden objev a reklama nestačí k úspěšnému startu, zákazníci nebudou v davu od prvních dnů otevření. Chcete-li přilákat zákazníky, doporučujeme používat aktivní prodejní techniky, například studené hovory.

Analyzovali jsme hlavní body, je na čase promluvit o finančních ukazatelích, které řeknou, zda je výhodné otevřít náborovou agenturu, jaký zisk očekávat a kdy bude splaceno počáteční kapitál.

Kolik stojí za to otevřít od nuly agenturu pro nábor zaměstnanců?

Implementace podnikatelského nápadu vás bude stát poměrně levná. Počáteční investice na začátku bude 176 000 rublů, z toho 800 rublů, které zaplatíte za registraci, vynaloží 35 000 rublů na pronájem pokoje, 120 000 kanceláří s nábytkem a spotřebiči a 20 000 rublů na reklamu.

Čím více pracovních smluv mezi zákazníky a žadateli je uzavřeno, tím rychleji budete moci vrátit každý ruble vynaložený. Průměrné náklady na služby náborové agentury se rovnají měsíční mzdě zaměstnaného zaměstnance. V specializovaných společnostech a během headhunting může platba zvýšit o 3-4 krát.

Podnikání v oblasti zaměstnání je jedním z projektů, které nepracují pasivně, ale vyžaduje neustálé hledání nových klientů. Přijímání personálu zaměstnancům si nastavte pro ně malý plat a dobré procento každého zaměstnance, motivující k tomu, aby pracovali na výsledku.

Podnikatelský plán náborové agentury: jak plánovat vyhlídky

Atraktivita podnikání v oblasti náboru je zvláště důležitá pro začátečníky. To je zapříčiněno především nezanedbatelným kapitálem, který bude potřebný k otevření takového podniku. Kromě toho právní kontrola ze strany vládních agentur příliš nepřekáží podnikání a znalosti v této oblasti lze zakoupit poměrně rychle a levně. Abychom vytvořili jasnější představu o pracovních zásadách, doporučujeme, abychom zvážili obchodní plán náborové agentury.

Vyberte formát

První věc, kterou potřebujete vědět, je, že pro tento druh činnosti nebudete potřebovat licenci. Formou registrace podniku může být samostatný podnik nebo LLC. Mezi výhody tohoto směru patří tři hlavní:

 • malé množství investic v počáteční fázi;
 • není třeba speciální vzdělání;
 • malý balíček povolení.

Kromě toho by mělo být zřejmé, že může existovat několik typů agentur tohoto plánu:

 1. Nábor. Poplatek těchto společností je obvykle 10-20% ročního příjmu. Závisí na procentu složitosti a naléhavosti objednávky. Současně je možné zvolit si úzkou specializaci a zapojit se například pouze s personálem údržby nebo naopak s vrcholovými manažery.
 2. Specializované. Pracujte pouze s určitými profesemi nebo sférami. Příkladem je náborová agentura pro nábor domácích zaměstnanců.
 3. Vedoucí agentury. Tento typ společnosti si stanovuje nejtěžší úkol - najít špičkové specialisty, kteří splňují požadavky zákazníka 100%. Služba Headhunter obvykle není levná, ale úsilí investované se zájmem se vyplatí a umožní vám pohodlně žít v příštích několika měsících.

O obtížích případu

Již ve fázi plánování musí budoucí podnikatel si být vědom možných obtíží, které by mohly na cestě očekávat. Pojmenujme pouze hlavní:

 • podmínky smlouvy agentury-zaměstnavatel, žádající agentura nejsou vždy respektovány;
 • často se vyskytují situace, kdy se zákazník snaží vyplatit ze svých platebních povinností. Může například vzít kandidáta na zkušební dobu, pak ho propustit, informovat o tom agenturu a poté znovu požádat o práci, již obejde zprostředkovatele;
 • ne všichni žadatelé poskytují pravdivé informace o sobě, což může způsobit nespokojenost zaměstnavatele a poškodit pověst samotné agentury;
 • ne všichni zákazníci poskytují přesné informace o pracovních podmínkách, což může způsobit nespokojenost se žadatelem.

Další nevýhodou lze považovat za velkou konkurenci na trhu těchto služeb.

Organizační momenty

Podnikatelský plán náborové agentury musí nutně zahrnovat náklady na prostory, ve kterých bude vaše společnost umístěna. Můžete začít s malou plochou 30-40 metrů čtverečních. Hlavní požadavek - v pokoji by měla být dvě místnosti: jedna pro hosty, druhá pro rozhovor.

Místnost

Věnujte pozornost interiéru. Mělo by to být přísný kancelářský styl. Možná nemusíte investovat do drahého designu, ale vaše kancelář by měla vyzařovat prosperitu a inspirovat důvěru. Je nepravděpodobné, že budete moci najít slušné zákazníky, pokud máte na stěnách staré stěny a kancelář je vybavena levným nábytkem z minulého století.

Úřad by měl být umístěn v centrální části města, vedle dopravního uzlu. Je možné, že se s vámi budou zacházet ti, kteří přišli z této oblasti, a proto byste měli být snadno nalezeni.

Dokumenty

Balíček dokumentů pro vedení personálního obchodu je velmi jednoduchý:

 • registrace IP;
 • osvědčení o registraci v daňové službě;
 • smlouva o pronájmu;
 • povolení požárního oddělení;
 • kniha stížností a návrhů.

Odhady v této fázi mohou obecně vypadat takto:

Podnikatelský plán náborové agentury

Dobře strukturovaný obchodní plán náborové agentury jistě pomůže těm, kteří chtějí nasadit náborové aktivity. Navzdory kolísavé poptávce v moderní ekonomice jsou neustále potřeba kvalifikovaní pracovníci. Populace potřebuje dobré chůvy a vychovatelky, jsou potřební manažeři a obchodníci, jsou zapotřebí odborníci pracujících profesí. Personální služba je slibná zaměstnání, ale pro její otevření je třeba vzít v úvahu některé konkrétní momenty.

Kvalita doklad o organizaci personální agentury postupně shromáždit velkou databázi zástupců různých specialit. Někdo hledá práci, ale někdo ji hledají kvalifikované pracovníky, váš úkol - aby tyto zájmy do soudržného celku s cílem pomoci se obě strany ke splnění jednoho - najít přesně své zaměstnance, a druhý - skvělou práci a šanci dokázat sám.

Příklad hotového dokumentu bude dotykem všech "a" za malý poplatek získávají zákazníci příležitost se setkat v profesní oblasti, stejně jako najít kvalifikované zaměstnance, je správné pouze přistupovat ke fázím formace této společnosti. Kromě toho byste měli vědět, že takový závazek nevyžaduje, abyste měli zvláštní licenci, a rozptyl takového případu vám umožní změnit příležitosti v počáteční fázi, abyste zjistili optimální strukturu vaší společnosti.

Jak otevřít náborovou agenturu

Klientská základna a náborová technologie jsou dva prvky, které určují úspěch takového podniku, jako je například otevření náborové agentury. Manuál pro figuríny je zde jen stěží užitečný, protože potřebné znalosti jsou zpravidla shromažďovány se zkušenostmi. Můžete si ho koupit tím, že pracujete například nějakou dobu jako konzultant v agentuře pro nábor jiného zaměstnance. Díky tomu budete schopni studovat celou kuchyň zevnitř a co nejpřesněji posoudit potenciál potenciálních konkurentů.

Odkud pochází základna v náborové agentuře? Co se týče základny náborové agentury nebo náborové agentury, může být buď zakoupeno nebo vytvořeno samostatně, pracovat jako poradce. Taková činnost jako náborová agentura nevyžaduje rozsáhlou počáteční investici. A tato skutečnost může být zařazena do kategorie významných výhod. Budete potřebovat peníze k pronájmu kanceláře náborových agentur a platit zaměstnance, což může být na začátku poměrně málo. Budete také potřebovat minimální sadu nábytku a kancelářského vybavení, nebudete to zvládat bez opravy, protože vzhled kanceláře má velký význam.

Zaměstnanci v agentuře mohou pracovat na určitém procentu z transakce nebo na pevnou mzdu. Obecně platí, že ve velkých personálních firmách obdrží odborníci asi 1 000 dolarů za měsíc, zatímco měsíční mzda konzultanta je nižší než 10 000 rublů.

Je to všechno o rámcích

Jak ukazuje analýza trhu náborových agentur, první peníze začnou přijíždět do pokladní kanceláře nejdříve za několik měsíců po skončení činnosti. A tato skutečnost by měla být brána v úvahu při tvorbě rozpočtu společnosti. Vzhledem k tomu, že příslušný obchodní management a správné uspořádání práce malého náborového agentury, průměrný příjem za měsíc může být asi 5-7 tisíc dolarů. Vytvoření zisku však do značné míry závisí na schopnostech specialistů agentury.

Hlavní směry náborové politiky náborové agentury spočívají v tom, že náboráři nejsou vyškoleni na žádné univerzitě. Proto budete muset vzít lidi téměř z ulice a zapojit se do kultivace profesionálních profesionálů v rámci společnosti. Souběžně s výcvikem personálu budete muset poradit a propagovat agenturu. A zde jsou zde i speciální rysy. Konvenční reklama se považuje za neúčinnou. Významnou roli hraje internet: můžete vytvořit vlastní stránky nebo zveřejnit oznámení o volných místech na známých specializovaných portálech.

Organizování personální agentury, podnikatel nemůže pochybovat své schopnosti, nevěděl přesně, jak otevřít náborové agentury, jak podpořit ji v krátkém časovém období. Pokud takové pochybnosti převažují nad vámi, založte příslušný obchodní plán náborové agentury a postupujte podle jejích doporučení. Tento dokument obsahuje podrobný popis práce náborové agentury a vypráví o nejrůznějších zvláštnostech této firmy.

Organizace náborové agentury: váš formát

První personální agentury v jejich současné formě se objevily v Rusku v polovině devadesátých let. Problémy s zaměstnáním přinutili občany, aby vyhledali pomoc od odborníků, kteří za odměnu pomohli trpícímu lidu najít dobrou práci. Spolu se spolehlivými náborovými společnostmi se společnosti rozvíjejí a rozvíjejí společně s banální čerpáním peněz bez poskytnutí kvalitních služeb.

Podnikatelé, kteří se rozhodli otevřít náborovou agenturu, potřebujete znát všechny výhody a nevýhody tohoto podnikání, ale co je důležitější, pochopte, že reputace společnosti je zárukou její stability a prosperity. Je nutné si jasně představit, jaké potíže čekáte na začátku při otevření náborové agentury od začátku. Existuje spousta z nich, přestože tento podnik nevyžaduje značné počáteční náklady. Hlavní obtíž spočívá v tom, že je extrémně obtížné najít dostatečný počet klientů, kteří budou schopni zajistit dobrý zisk.

Hodně závisí na tom, jak správně zvolíte specializaci agentury. Existuje několik možností pro vstup do tohoto sektoru trhu. Spolu s obvyklými náborovými agenturami se úzce specializované společnosti úspěšně také podílejí na výběru domácích zaměstnanců. Zkuste určit, který formát agentury je pro vás vhodný.

Jak uspokojit hladu zaměstnanců

Poté, co se rozhodl otevřít podnikání v oblasti personálu, se podnikatel často ocitá na křižovatce. Zaprvé, zdroj zisku závisí na volbě formátu společnosti, stejně jako na jejích objemech. Otevření konvenční náborové agentury předpokládá, že jejími hlavními klienty budou lidé, kteří chtějí najít zaměstnání. Platit za služby agentury, tudíž tvoří zisk. Náklady na služby lze stanovit, pokud osoba zaplatí za přístup do databáze, nebo za to, že společnost poskytuje více adresám organizací, kde potřebují příslušného odborníka; ale častěji nedávno je použit jiný způsob platby, když klient po úspěšném zaměstnání poskytne agentuře první plat.

Otevření náborové agentury má zásadně jiný přístup k práci s klienty, což jsou samotní zaměstnavatelé. Při výběru personálu, který splňuje potřebná kritéria, agentura přijímá pevnou částku, která je obvykle průměrnou měsíční mzdou kandidáta. Někteří podnikatelé upřednostňují úzkou specializaci, například jejich náborovou agenturu pro výběr domácího zaměstnance. Ve velkých městech jsou tyto služby v dobré víře, protože bohatí občané neriskují práci jako služka či chůva z ulice.

Otevření náborové agentury pro nábor domácích zaměstnanců je samozřejmě výhodnější, pokud můžete klientům poskytovat vysoce kvalitní služby. K tomu je třeba pečlivě zkontrolovat každého kandidáta, aby později nebyly žádné nepříjemné punkce. Jak uspořádat práci zaměstnanců, kde začít, pokud se rozhodnete otevřít náborovou agenturu v malém městě - odpovědi na všechny tyto otázky najdete v profesionálním obchodním plánu náborové agentury. Stane se vaší spolehlivou podporou jak ve fázi vytváření podnikání, tak v procesu jejího rozvoje. A pokud se rozhodnete otevřít pobočku agentury pro výběr domácího zaměstnance v jiném městě, nemusíte studovat další dokumenty. S naším obchodním plánem budete vždy na koni.

Co potřebujete vědět a vezměte v úvahu při otevírání vlastní agentury pro nábor pracovníků: 6 hlavních pravidel

Atraktivita podnikání související s výběrem pracovní síly je způsobena několika důvody. Za prvé, práce bude vždy usilovat o to, že nebudou ignorovat ani katastrofy na finančních trzích ani geopolitickou situaci. Zadruhé na pracovním trhu existuje určitý schodek pro pracovníky, kteří jsou v jejich oboru příslušní.

Konečně, zahájení náborové agentury nevyžaduje příliš velké investice. A konkurence v této oblasti není tak vysoká jako v mnoha dalších oblastech obchodní činnosti.

Jak otevřít náborovou agenturu od začátku? Podrobné doporučení a obchodní plán s výpočty nákladů a výnosů jsou obsaženy v tomto článku.

Jak otevřít náborovou agenturu krok za krokem?

Přibližná řada kroků potřebných k otevření agentury pro nábor

 1. Registrace podniku (IP nebo LLC);
 2. Vypracování podnikatelského plánu;
 3. Pronájem kanceláře, nákup vybavení potřebného k zajištění práce;
 4. Metodické "horké" volání potenciálních zaměstnavatelů;
 5. Reklamní umístění;
 6. Rozhovor se žadateli.

Registrace náborové agentury

Za účelem poskytnutí života náborové agentuře musí být jako každý jiný podnik zapsána. Forma vlastnictví může být libovolná: IP a LLC.

K registraci podniku je nutné navštívit okresní daňovou kontrolu a poskytnout standardní soubor dokumentů:

 • Žádost o registraci IP nebo LLC (vyplní se na místě);
 • Potvrzení o zaplacení státního poplatku;
 • Fotokopie všech stran občanského pasu;
 • Číslo INN.

Při zpracování žádosti je třeba uvést typy činností podle seznamu klasifikátorů OKVED. Obvyklý termín, kterým daňoví specialisté potřebují zaregistrovat nový podnik, je kalendářní týden.

Personální agentura se nejlépe hodí pro jednu daň z imputované příjmů, a proto musí vyplnit formulář UTII-1 (pro firmy), nebo prohlášení UTII-2 (pro PS). Tím se dokončí proces registrace.

Jak otevřít náborovou agenturu sami?

Druhy a typy náborových agentur

Náborová společnost může mít několik typů:

 • Agentura, která vybírá personál pro konkrétní zaměstnavatele. V tomto případě jsou služby hrazeny organizací, která má zájem o nalezení zaměstnance.
 • Organizace poskytující služby zaměstnanosti. V tomto případě hradí žadatel veškeré potíže.
 • Firma, která poskytuje informační služby. Tyto společnosti mají poměrně nízkou pověst kvůli tomu, že často poskytují netestované nebo dokonce nepravdivé informace.
 • Náborová agentura může a kombinovat ve svých činnostech dvě nebo tři položky, výše uvedených.

Existují také vysoce specializované typy personálních agentur - tzv. "headhunters" ("lovci odměn").

Přibližný obchodní plán náborové agentury

Organizace náborové agentury nevyžaduje příliš mnoho.

Náklady na zahájení náborové agentury

Hlavní náklady, které tento typ činnosti předpokládá, sestávají z následujících položekv:

Kancelářské prostory nemusí zapůsobit na představivost v měřítku. Nejprve to můžete udělat bez 20 metrů dlouhé místnosti se stolem a několika židlemi. Nejdůležitější kancelářské zařízení - počítač a multifunkční zařízení - lze přinést z domova. Reklama však nestojí za záchranu.

Neměli bychom zapomenout na potřebu platit daně a hradit náklady na placení zaměstnanců samotné agentury. Správce-náborář obvykle přijímá od 10 do 30% částky přijaté firmou za uzavření transakce.

Náklady jsou z velké části závislé na umístění podniku. Ve velkých městech jsou mnohem vyšší než v přírodě.

V Moskvě, Petrohradě, v jiných městech, náklady na pronájem dokonce malé kanceláře v centru města může dosáhnout 50-80 tisíc rublů. Zatímco v Kostromu nebo v Abidžanu je možné pronajmout slušnou kancelář za sumu 5 nebo dokonce desetkrát méně.

Přibližné náklady na otevření náborové agentury v průměrném městě Ruska

 • Registrace společnosti: od 1500 do 6000 ruských rublů (v závislosti na formě vlastnictví a oblasti registrace);
 • Pronájem kancelářských prostor: od 5 000 do 80 000 jednotek národní měny;
 • Nákup nábytku, kancelářských zařízení a vybavení bude vyžadovat výdaje v rozmezí 15 - 40 tisíc;
 • Reklamní náklady: zde rozsah hodnot může být velmi odlišný;
 • Platba za zaměstnance: od 10 do 30% výnosů společnosti. Ale nejprve musí zaměstnanci náborové agentury stanovit pro své zaměstnance pevnou mzdu, neboť při absenci příkazů nebude žádný z nich pracovat zdarma;
 • Placení daní, reprezentačních výdajů, režijních nákladů. V závislosti na činnostech agentury může být tato položka výdajů omezena na 5 tisíc rublů a mnohem větší částka (asi 20 000) v počáteční fázi.
Jak otevřít náborovou agenturu krok za krokem?

Poskytování bezplatných služeb

Nejlepší je začít pracovat s poskytováním bezplatných služeb zaměstnavatelům. Za to budete muset vyzkoušet:

 • Musí být týdenní volání velkých podniků, nabízet své služby zdarma, zajímat se o volné pracovní místa, opravit kontaktní údaje personálního oddělení nebo personálních služeb.
 • Je to nezbytné aktivně propagovat agenturu v médiích, na internetu, na jiných místech, nabízet oblíbené volné pozice. I když jsou fiktivní, je nutné "žádat" žadatele jakýmikoli prostředky!
 • Poté, co vás žadatelé přitáhnou (a jsou vylosováni, pokud byla reklama umístěna správně), je to nutné zadejte jejich osobní údaje do databáze, aby se při volných pracovních místech okamžitě reagovaly odesláním těchto údajů potenciálnímu zaměstnavateli.
 • Jako další službu můžete nabídnout uchazečům profesionální životopis. Jsou to také peníze! Malé, ale zpočátku velmi pomáhají náborové agentuře zůstat nad vodou.
 • Pokud byla práce věnována dostatečná pozornost a byla vysoce kvalitní, po určité době se samotné podniky začnou spojit s náborovou agenturou ochota platit za své služby. V závislosti na regionu, typu činnosti podniku a kvalitě požadovaného personálu, platí organizace agentuře 20-50% platu zaměstnance příslušné specializace.

Ziskovost náborové agentury

Otázka rentability náborové agentury závisí na mnoha faktorech. Zde jsou důležité regionální rysy a hustě osídlené oblasti a přítomnost či absence velkých nebo městských podniků. Průměrný index ziskovosti náborové agentury je však v průměru přibližně 10-15%.

Pouze tady je třeba být připraveni na skutečnost, že příjmy, které tento podnik nepřinese okamžitě. Praxe a zkušenosti úspěšných náborových agentur ukazuje, že trvá od jednoho a půl do tří let, než se dostanou do zákaznické základny. V prvních 2-3 měsících bude podnikání v žádném případě nerentabilní.

Okamžitě objednávky nejsou posypat, a platit za pronájem, komunikaci, zaplatit daně bude nutné. A teprve pak se začnou objevovat příkazy, jejichž platba se bude pohybovat v rozmezí od 10 do 30 tisíc rublů.

"Úskalí" při otevření náborové agentury

V obchodě souvisejících s výběrem personálu rozhoduje o pověsti agentury téměř všichni. Pokud agentura několikrát navrhla podnik, který má zájem o nalezení zaměstnance, kandidáta, který nesplňuje požadavky, organizace snadno odmítá další spolupráci.

Na druhé straně velmi často žadatelé poskytují nepravdivé informace o sobě.

Jak otevřít náborovou agenturu? Viz následující video návod:

Jak otevřít náborovou agenturu: obchodní plán

Někdy je velmi obtížné najít zajímavou práci s slušným platu, pak je zaměstnavatel nespolehlivý, pak je plat příliš malý. Ale pro zaměstnavatele není nalezením hodných kandidátů na pozici problém. Někdy malá firma nebo firma nemá oddělení lidských zdrojů. Proto nemají lidi s potřebnými dovednostmi najít kvalifikovaného personálu. Proto podnik, který umožňuje snížit zaměstnavatele a zaměstnance, bude docela náročný.

K dnešnímu dni existuje několik typů náborových agentur

Náborové agentury

Takové agentury jsou zaměstnány hledáním zaměstnanců jménem podniků a firem. Zaměstnavatel tedy zaplatí peníze. Tento formulář je vhodný pro zaměstnavatele i pro ty, kteří hledají práci. U zaměstnavatele se uchazeč uchází o vhodný výběr vhodného personálu.

Vyhledávací agentury

V takových kancelářích platí, že nezaměstnaní zpravidla žádají agenturu, aby pro ni našla vhodné volné místo. Žadatel platí za služby.

Kombinujte vyhledávání zaměstnanců a hledání volných pracovních míst

Tento druh je nejběžnější. V takové firmě vzniká databáze konkurentů a zaměstnavatelů. Mohou pracovat na pořadí zaměstnance a na žádost zaměstnavatelů.

Headhunters

Jedná se o speciální agentury, které se podílejí na lákání vysoce placených zaměstnanců z jedné společnosti na druhou. Poskytování takových služeb je spojeno s určitými potížemi. Hledání vysoce kvalifikovaných zaměstnanců komplikuje skutečnost, že většinou již pracují, není mnoho z nich a je třeba vynaložit velké úsilí, aby je donutilo nahradit.

Co je třeba otevřít

Podívejme se, co je třeba udělat, aby se postupně zahájila náborová agentura. Zde jsou hlavní kroky, které je třeba podniknout před zahájením podnikání:

 • Vydávat dokumenty týkající se vlastnického práva;
 • zvedni pokoj;
 • nákupní vybavení;
 • podniknout obchodní plán.

Dokumenty

Nejprve se musíte zaregistrovat u daňového úřadu. Registrace může být provedena jako individuální podnikatel, ale můžete zaregistrovat společnost s ručením omezeným (LLC). Chcete-li se stát IP a zaplatit jednu daň, je třeba vybrat kódy všech ruských klasifikátorů ekonomických aktivit (OKVED).

Níže jsou uvedeny kódy OKVED, které musí být předepsány pro otevření náborové agentury:

 • poskytování služeb zaměstnanosti 74.50.1;
 • poskytování náborových služeb 74.50.2.

Místnost

Můžete si vybrat místo. Hlavní kritéria výběru:

 • místo je lepší vybrat v centru města, na místě, kde je dobré dopravní spojení a kde je snadné se dostat;
 • prostor místnosti potřebuje malý, bude to stačit 8-12 metrů čtverečních. m
 • místo bude lépe zvedeno v kancelářské budově, kde je mnoho dalších kanceláří, ale v žádném případě v nákupním centru.

Zařízení

Přibližný seznam vybavení:

 • počítač;
 • tiskárna nebo lepší multifunkční zařízení, které kombinuje funkce tiskárny, skeneru a kopírky;
 • mobilní telefon.

Možná, pokud v pronajatém pokoji není nic, budete potřebovat stůl a několik židlí.

Podnikatelský plán

Orientační seznam nákladů na zřízení náborové agentury nebo podnikatelského plánu pro náborovou agenturu:

 • pronájem objektu 5000 rbl. / měsíc;
 • zařízení 40000 rub;
 • reklama 5000-15000 rublů / měsíc;
 • komunikační služby 5000 rublů měsíčně.

Příjem lze získat:

 • resume summary 250-500 rub / pcs.
 • smlouvy s žadateli o 20 až 50% jejich budoucí mzdy;
 • smlouvy se zaměstnavateli 20-50% z platu zaměstnance.

Jak lze vidět z výše uvedeného plánu, na začátku budou příjmy malé, s největší pravděpodobností nebudou vůbec. V prvním nebo druhém měsíci možná nebude žádný finanční příjem.

Při úvodních výdajích můžete ušetřit peníze, pokud přinášíte kancelářskou výbavu z domova. Reklamy mohou být dány nejen v placených edicích, ale také zveřejněny na volných stránkách na internetu a novinách. Můžete ušetřit na pronájem prostor tím, že otevřete podnikání doma.

Vzhledem k tomu, že tato firma je zastoupena v segmentu renderingových služeb, brzy se nezaplatí. S největší pravděpodobností nejdříve šest měsíců nebo dokonce rok, kdy bude dosaženo dostatečného počtu klientů a pověst.

Začínáme

Chcete-li pochopit, jak otevřít náborovou agenturu od začátku, budeme zvažovat schéma jejího fungování. Aby bylo možné začít pracovat, je nutné mít databázi zaměstnavatelů a budoucích zaměstnanců. Chcete-li tyto údaje shromáždit, budete muset tvrdě pracovat.

Nejprve je třeba zavolat co nejvyšší počet podniků, společností a společností a poté, co jste jim vysvětlili, kdo jste, požádejte je, aby poskytli informace o volných pracovních místech. Je důležité si to pamatovat opakovaná volání by měla být alespoň jednou za 1-2 týdny, být si vědom nových volných míst. Poté, když shromažďujete informace o volných pracovních místech, musíte hledat zaměstnance. Chcete-li to provést, můžete umístit reklamy do místních novin, uvést dostupné volné pozice a zaregistrovat telefon vašeho náborového agentury.

Poté, když máte na svých rukou údaje o zaměstnavatelech a uchazečích o zaměstnání, měli byste zaměstnat zaměstnance za dostupné volné pracovní pozice a porovnat požadavky a příležitosti obou. U žadatelů uzavíráme smlouvy o úhradě služeb agentury ve výši 20 až 50% z první vyplacené mzdy.

Pro žadatele můžete nabídnout další službu - napište životopis, přirozeně za poplatek.

Za šest měsíců nebo rok, poté, co máte pověst mezi uchazeči o zaměstnání i mezi zaměstnavateli, můžete se pokusit uzavřít smlouvy s podniky na nábor zaměstnanců za poplatek. Podle tohoto systému fungují náborové agentury.

Je velmi důležité zajistit, aby žadatelé poskytovali spolehlivé informace o sobě, aby je mohli nabídnout jako zaměstnance, nebylo později ukázáno, že nemají žádné vzdělání nebo dostatečné pracovní zkušenosti. Je také žádoucí kontrolovat zaměstnavatele. Například v jaké formě platí jejich platy. Pokud je plat částečně zaplacena v obálce, musí o tom žadatel vědět. Navíc tento způsob platby může výrazně ovlivnit platbu služeb vaší agentury, protože váš poplatek je stanoven v akcích z platů.

Výhody a nevýhody

I přes zdánlivou jednoduchost tohoto druhu podnikání zde leží spousta nuancí. V tomto případě je reputace agentury velmi důležitá. Proto, abyste získali slušný příjem, musíte nejprve získat důvěru zákazníků. Kromě toho v takovém podnikání nebudete mít stabilní a pasivní příjem. Bude muset hodně pracovat na výsledku a autoritě.

Nepochybnými výhodami jsou malé počáteční investice. Na začátku můžete dělat bez zaměstnance a dělat všechno sami. Tento druh činnosti, pokud je to žádoucí, lze organizovat i doma, čímž ušetříme prostory pronájmu.

Než začnete podobné podnikání, musíte se seznámit s potenciálními konkurenty a prozkoumat poptávku po těchto službách ve vaší lokalitě. Koneckonců, dokud si nezískáte autoritu soupeřit s těmi, kteří jsou již dlouho na trhu, bude velmi obtížné. A samozřejmě zkušenost v oblasti náboru je žádoucí.

Podnikatelský plán náborové agentury

Stáhněte si bezplatné obchodní plány ze speciálního katalogu:
"BEST FREE BUSINESS PLANS OF RUNET"!

Pozor prosím! Volný obchodní plán nabízený ke stažení níže je příkladem. Podnikatelský plán, který nejlépe vyhovuje vaší firmě, musí být vytvořen za pomoci odborníků.

Jmenuji se Oleg Burkasov a jsem z Ulyanovsk. Před třemi lety jsem absolvoval Právnickou fakultu. Poté jsem se usadil jako stážista pro firmu zabývající se prodejem nealkoholických nápojů. Po měsíci tréninku jsem byl najat jako mladší právník. Ale jelikož zaměstnanci zaměstnanců byli malí, musel jsem vykonávat určité funkce personálního důstojníka.

Podnikatelský plán pro nábor zaměstnanců

Historie vytváření mého podnikání

Během svého pracovního života jsem se opakovaně obrátil na agentury pro vyhledávání osob, což bylo dost času na to, abych ušetřil čas. Ze zkušenosti však povím, že ne všechny personální agentury pracují efektivně a svědomitě.

Po dvou měsících jsem našel skutečné profesionály v této oblasti. Téměř všichni kandidáti na zaměstnání, které navrhli, úspěšně absolvovali rozhovor a úspěšně pokračují ve své práci v naší firmě.

Asi před rokem jsem vedoucí vedoucí kosmické lodi, s nímž jsme byli v té době v přátelském pracovním vztahu, mě pozvali, abych s ním otevřel svou vlastní agenturu. Takže můj vlastní obchod začal

Dobrý obchodní plán je prvním krokem k úspěšnému podnikání

Měli jsme malý počáteční kapitál a první věc, kterou jsme potřebovali, bylo získat podporu investorů.

Poté, co jsme našli potřebné lidi, začali jsme vytvářet obchodní plán.

Neměli jsme moc peněz a objednali jsme specializovanou službu k vypracování konkrétního plánu, na kterém by se měly stavět další obchody, které si nemůžeme dovolit.

Proto jsme se rozhodli vytvořit sami sebe.

Díky moderním technologiím je možné nalézt a stahovat na internetu velké množství hotových datových projektů a pokynů pro jejich kompilaci, což jsme vlastně udělali.

Samozřejmě, žádný hotový obchodní plán neposkytuje záruky úspěchu.

Protože je třeba vzít v úvahu všechny nuance trhu práce, poptávku, sezónnost, inflační rizika a podobně.

Připravený plán se však stal dobrým základem pro další rozvoj a zajištění výhodných podmínek pro investory.

Jaký je podnikatelský plán?

Díky podnikatelskému plánu jsme vypočítali:

1. Kolik finančních prostředků musíme otevřít a spustit projekt a dobu, po kterou budou investovány finanční prostředky, se všemi smluvními úrokovými sazbami.
2. Hlavní charakteristika práce agentury.
3. Co je přesně nutné pro pracovní prostředí, vybavení a další vybavení.
3. Jaký personál bude vyžadován.
4. Hodnocení rizik.
5. Finanční plán je nutný pro realizaci našeho projektu (dle našeho podnikatelského záměru - 2 roky)

Každý začínající podnikatel by měl pochopit, že bez dobrého podnikatelského plánu není možné vytvořit prosperující podnikání. To je základ, na kterém jsou postaveny další práce.

Je nutné využívat služby odborníků při vytváření vlastního podnikatelského plánu.

Po stažení návrhu podnikatelského plánu na jednom z webů jsem s mým již obchodním partnerem zpracoval a provedl všechny výpočty a údaje o projektu. Ale před podáním investory využívaly služby ekonomů.

Vzhledem k tomu, že nikdo z nás neměl finanční dovednosti, potřebovali jsme efektivní projekt, který měli investoři podporovat.

Rozvoj podnikatelského plánu náborové agentury byl tedy podmíněně rozdělen do následujících etap:

1. Získání šablony připraveného podnikatelského plánu.
2. Nezávislé zpracování dat.
3. Zpracování šablony ekonomem.
4. Prezentace podnikatelského plánu investorům.

Celkové náklady na rozvoj vlastního podnikatelského plánu byly 7000 rublů.

Doufám, že informace, které jsem popsal v tomto článku a které byly převzaty z mých pracovních zkušeností, pomohou začínajícím podnikatelům a zejména těm, kteří se snaží o založení podniku s minimem vlastního kapitálu.

Podnikání od začátku. Náborová agentura

Několik užitečných informací a stručné prezentace podnikatelského plánu náborové agentury:

Příklad podnikatelského plánu pro náborovou agenturu

Důvěrnost

Veškeré informace a údaje o podnikatelském záměru nejsou předmětem prohlížení a zveřejňování třetími stranami bez předchozího souhlasu agentury práce a developerů tohoto podnikatelského plánu

Obnovte náborovou agenturu

Práce agentury je výběrem personálu pro širokou škálu specialit.
Cena projektu činí 4 000 000 rublů.
Doba návratnosti - 2 roky
Příjem investorů je 272533, 32 rublů, s úrokovou sazbou 17,5%
Celková výše plateb investorům za období návratnosti je 4 272 533,32 rublů
Dlužník vrátí finanční prostředky a úhradu úroků - od prvního měsíce práce.
Začátek projektu - po obdržení úvěru na částku uvedenou výše.

Chcete-li se dozvědět spoustu zkušeností jiných podnikatelů, kteří vytvořili úspěšné podnikání s povolením, můžete vidět v sekci našich webových stránek: "Případ: Koupil jsem franšízu."

Nejúspěšnější a nejúčinnější případ, podle redakčního portálu Russtarup: "Tipy pro výběr správného franšízového online obchodu."

Zajímavou zkušeností při vytváření podniku v rámci franchisingového programu je zde >>>

Charakteristika náborové agentury

Poskytování personálních služeb v následujících oblastech:

 • Banky a finance;
 • Pojištění;
 • Účetnictví;
 • Telekomunikace a komunikace;
 • Výstavba a architektura;
 • Medicína a zdraví;
 • Doprava;
 • Nemovitosti;
 • Bezpečnost a bezpečnost;
 • Logistika, celní a skladové prostory;
 • Věda a vzdělávání;
 • Sekretariát, úřad;
 • Obchod a prodej;
 • Oblast působnosti;
 • HR specialisté, obchodní trenéři;
 • Marketing a reklama;
 • Průmysl;
 • Právní věda;

Personál náborové agentury:
Ředitel, účetní (částečný úvazek), personální manažeři (2 osoby), psycholog, doplňkové služby, čistič a správce systému.

Tabulka č. 1. Potenciál spotřebitelů služeb agentur práce v Rusku

Prostory a umístění agentury

Předpoklad je 30 m², s samostatnou kanceláří, kde se bude konat příjem a konverzace s klienty a také s přihlédnutím k dobré dopravní dostupnosti do kanceláře.

Zařízení a inventář potřebný pro kancelářskou práci:

 • 2 počítače, tiskárna, fax, kopírka a skener;
 • Software;
 • Požadované domácí spotřebiče;
 • Stolní nádobí;
 • Kancelářský nábytek.

Hlavní etapy projektu:

Doba trvání projektu je 2 roky.
Podpis všech potřebných dokumentů včetně investiční smlouvy - 1-30 dnů pracovních dnů.
Získání půjčky - až 1 bankovní měsíc.
Státní registraci a přechod všech nezbytných postupů spojených s otevřením a zahájení činnosti agentury po dobu 1-30 kalendářních dnů.
Vyhledat vhodnou místnost, nákup a instalaci zařízení - 1-30 kalendářních dnů.
Vyhledávání a školení pracovníků - 1-30 kalendářních dnů.
Vytvoření počáteční pracovní základny - 1-30 pracovních dnů.
Marketingová společnost - 1 360 kalendářních dnů.

Tabulka číslo 2. Top 5 žádostí zaměstnavatelů

Marketingový plán

Účtování všech nuancí cenové politiky, studium trhu práce, analýza poptávky po různých skupinách pracovníků v různých obdobích a také rozvíjení vlastního marketingového programu.

Finanční náklady

Pronájem prostor - 1 100 000 rublů.
Nákup nábytku - 23 000 rublů.
Kancelářské zařízení - 50 000 rublů.
Získání pracovního vozu - 600 000.
Reklama - 40 000 rublů.
Saldo zaměstnanců (bez zohlednění platu personálních manažerů) činí 600 000 rublů ročně.
Plat mûsta manaÏerÛ se naãítá v závislosti na výsledku provedené práce + minimální sazby.
Neočekávané výdaje, které budou zdokumentovány.

Finanční plán

 • Předpověď prodeje služeb, počítané na 2 roky;
 • Objemy a náklady na služby poskytované agenturou;
 • Výpočet všech nákladů a daní.

Posouzení možného rizika a jeho účetnictví

Závěry a veškeré výpočty zisku agentury pro zaměstnanost, která bude sloužit jako důvod investice do projektu.
Výpočet celkové výše zisku za 2 roky, hrubý zisk, měsíční výdaje a zisk věřitelů.

Stáhněte si další bezplatné obchodní plány ze speciálního katalogu:
"BEST FREE BUSINESS PLANS OF RUNET"!

Náborová agentura jako podnik - kde začít?

Náborová agentura je konkrétní podnik, který nevyžaduje velký počáteční kapitál. Není obtížné takové podnikání organizovat, je mnohem obtížnější přeměnit ho na úspěšný podnik s působivou klientelou a stabilním příjmem. V tomto článku budeme říkat čtenářům stránek https://lady-biznes.ru/ jak otevřít náborovou agenturu od základů tím, že poskytuje podrobné pokyny s tipy.

Kádry rozhodují všechno

Pro náborovou agenturu jsou obchodní kvality organizátora důležité, jeho uchopení a účelnost je větší než výše investice. Otevření náborové organizace bude stát cent, ale může zůstat penny-penny podnik, který nemá šanci stát se vážným obchodem. Abyste se vyvarovali selhání, musíte znát určité nuance, krok za krokem od vytvoření konceptu práce k jeho implementaci.

Vážné firmy, velké podniky vysoce oceňují kvalifikované odborníky. V zahraničí je pro ně skutečný hon. Slibní mladí lidé se dostanou do výhledu korporací, které již ve fázi výcviku na vysoké škole. Sledujte své náborové agentury. Také je aktivní boj proti "účinku vyhořelého pracovníka", což naznačuje vysoké náklady na profesní dovednosti na trhu práce.

Pozor prosím! Ruský trh práce nabízí odborníkům v oblasti zaměstnanosti paradoxní situaci. Na jedné straně vysoká míra nezaměstnanosti, na straně druhé - velký požadavek na kvalifikovaný personál. Zvláště je typické pro velká města. Otevření náborové agentury ve městě, kde neexistují jiné zdroje příjmů než rozpočtová sféra, je ztrátou času a peněz.

Proto hlavní principy práce personálního centra:

 1. Vyhledání velkých zákazníků, zákazníků.
 2. Okamžitě otevřete aktivní a efektivní lov talentovaných nebo přinejmenším schopných specialistů.
 3. Snažte se rozšířit podnikání. To neznamená otevření poboček, bude relevantní pro rozvoj služby - efektivní výběr personálu, který splňuje požadavky zákazníka v co nejkratším čase, který přiláká nové zákazníky a zanechá konkurenční agentury.

Aby byl zajištěn obchodní úspěch, musí být otevřen ve městě s rozvinutým trhem práce, který je určen přítomností průmyslových podniků, pracuje na rozvoji podloží, realizaci velkých stavebních projektů.

Specifikace

Jak začít podnikat? Současně je třeba definovat svou specificitou - směr činnosti:

 • Agentura pro zaměstnanost. Jeho činnost spočívá v poskytování kontaktních informací osobám, firmám, firmám, kde jsou pracovníci požadováni. Za to žadatelé platí určitou částku peněz. To se pohybuje od několika set ruble k měsíční mzdě nabídnuté zaměstnavatelem.
 • Nábor náborové agentury. Zde práce vychází z pořadí zaměstnavatelů, provádí se vyhledávání osob, které splňují jejich požadavky. Specialisté na vyhledávání mohou být doma a vyjednávat se zákazníky na dálku.
 • "Hunt for heads" je nejvyšší kvalifikace v oblasti náboru. Práce se provádí výhradně s odborníky. Problém spočívá v tom, že je třeba je nejen nalézt, ale lákavě, protože jsou zaměstnáni špičkové specialisty a získávají dobré peníze. Ale za provedení tak obtížného úkolu dostává náborová agentura impozantní odměnu.
 • Úzká specializace, například práce je prováděna výlučně pro nábor domácích zaměstnanců. Tato možnost je vhodná pouze při vysoké úrovni hospodářské soutěže a nasýtající se nabídkou a poptávkou na trhu práce.

Od začátku, k vytvoření podniku, k otevření náborové agentury je obtížné, pokud jde o zkušenosti s personálem. Pro odborníka, který má zkušenosti, bude mnohem jednodušší. Dobrou pomocí pro začátečníky zde bude sebevzdělávání, touha stát se profesionálem.

Vysoká úroveň kvalifikace umožní otevřít nové směry činnosti a poskytnout takové služby:

 • výzkum trhu práce;
 • provádění školení pro zdokonalování odborné způsobilosti řádných personálních manažerů společností;
 • poskytovat poradenské služby, rozvíjet personální politiku.

Etapy podnikové organizace

Podnikatelský plán je v tomto případě velmi jednoduchý a nevyžaduje významné investice. Můžete uspořádat firmu bez kanceláře. Chcete-li to udělat, potřebujete počítač, telefon a touhu pracovat v režimu 24/7. To je možnost, kdy otevření agentury nebude stát nic.

Pokud projekt zajišťuje pokojovou kancelář, potřebujete vědět následující:

 1. Tato plocha není menší než 30m 2.
 2. Předpoklad je žádoucí pronajmout v centru města. Průměrná vážená cena nájemného činí 800-1200 rublů na 1m 2. Pokud otevřete kancelář na okraji města, cena 1m 2 se sníží na 500-700 rublů.
 3. Kancelář by měla být vybavena kvalitním připojením k internetu. To vyžaduje pokládku asi 30 000 rublů.

Důležité! Náborová agentura nebude dělat bez vysoce kvalitních automatizovaných systémů. Jejich průměrná cena se pohybuje od 30 000 do 70 000 rublů.

Sada kancelářských zařízení: počítač, tiskárna se skenerem, telefon bude stát 30 000-50 000 rublů. Proto, pokud náborová agentura zajišťuje dostupnost personálu (obvykle maximálně 3 odborníci), musí být tato částka vynásobena počtem zaměstnanců.

Podnikatelský plán náborové agentury

1. SOUHRN PROJEKTU

Cílem tohoto projektu je otevřít náborovou agenturu pro realizaci spektra náborových služeb ve městě s počtem obyvatel více než 1 milionu lidí.

Ruský trh práce je stále zralější, v souvislosti s nímž se zvyšuje popularita náborových služeb. Dnes téměř všechny společnosti, které hledají zaměstnance, využívají služeb agentur práce. Personální agentury působící na trhu práce působí jako zprostředkovatelé mezi zaměstnavateli a uchazeči o zaměstnání, poskytují první výběr uchazeče o nárokované požadavky a druhý - pomáhají při hledání zaměstnání.

Otevření náborové agentury se proto považuje za slibný směr podnikání. Mezi výhody patří poměrně nízká počáteční investice, nízké náklady v procesu fungování, možnost podnikání doma, jednoduchost obchodní organizace.

Pro realizaci projektu je v obchodním centru pronajato předpoklad. Kancelářská plocha je 12 m² a cena pronájmu je 15 000 rublů. Kancelář je vybavena potřebným nábytkem, jehož použití je součástí nájmu.

Cílovou skupinou náborové agentury jsou firmy, které se zajímají o výběr kvalifikovaných zaměstnanců.

Objem počáteční investice činí 480 000 rublů. Zahájení investic je zaměřeno na nákup kancelářských přístrojů, software, roční předplatné regionální databáze zaměstnavatelů a uchazečů o zaměstnání, jakož i vytvoření fondu pracovního kapitálu před návratností návratnosti návratnosti projektu. Hlavní část požadovaných investic je na nákup zařízení, jehož podíl je 48%. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Finanční výpočty náborové agentury berou v úvahu všechny příjmy a výdaje projektu, plánovací horizont je 3 roky. Očekává se, že po tomto období bude nutné rozšíření podnikání. Podle výpočtů se počáteční investice splácí po 9 měsících práce. Odchod na plánovaný objem prodeje je plánován na 10. měsíc provozu. Čistý zisk bude současně činit 158 ​​000 rublů měsíčně a roční čistý zisk za první rok provozu bude více než 893 000 rublů. Ziskovost tržeb za první rok práce - 34%.

2. POPIS PRŮMYSLU A SPOLEČNOSTI

Rozvoj ruské ekonomiky vedl k vytvoření komplexního systému trhu práce. Hledání odborníků se stalo pro mnoho firem důležitým úkolem, kádrové agentury jim pomohou s tím vyrovnat. Jako zprostředkovatel mezi zaměstnavateli a uchazeči o zaměstnání se agentury zabývají profesionálním hledáním vhodných zaměstnanců pro firmy a zaměstnání. V současné době prakticky všechny společnosti, které se zajímají o vyhledávání osob, využívají služby náborových agentur.

Ruský trh práce je stále zralější: struktura personálních služeb se mění, rovnováha mezi nabídkou a poptávkou. Popularita služeb při výběru a poskytování personálu roste každým rokem. V roce 2016 dosáhl obrat na trhu personálního náboru 6,5 miliard rublů. Celkový počet volných pracovních míst převedených na agentury poklesl o 18%, ale průměrné náklady na služby se zvýšily.

Dnes je v Rusku 1200 personálních agentur, ve kterých pracuje více než 15 tisíc lidí.

Stojí za zmínku, že 2016 byl obtížný trh pro zprostředkování zaměstnání: nestabilní ekonomická situace má negativní dopad na výrobní odvětví, která způsobila mírný pokles objemu trhu (5,8%). Mnoho společností s cílem optimalizovat náklady opustilo služby agentur práce, zatímco jiné zpřísnily požadavky na nábor zaměstnanců, což komplikuje práci agentur.

Základní tendence trhu služeb při výběru zaměstnanců:

- zvýšení počtu "složitých volných pracovních míst" s vysokými požadavky na zkušenosti, kompetence a úzkou specializaci;

- dopad globalizace na trh práce - stále častěji hledají zaměstnance nejen v jiných městech, ale iv zahraničí;

- Spolupráce s externími pracovníky a zaměstnanci, kteří mohou pracovat na dálku. Trh práce na dálku se v Rusku aktivně rozvíjí. Počet volných pracovních míst nabízejících tuto práci činí přibližně 35% z celkového počtu reklam;

- postupná automatizace všech HR procesů. Zatím se tento trend v Rusku příliš nerozšířil. Podle statistik portálu HeadHunter dnes pouze 18% firem investuje do rozvoje této oblasti finanční prostředky. Nicméně 50% firem je připraveno přidělit rozpočet na automatizaci HR procesů.

Vysoká konkurence v tomto odvětví nutí společnost omezit specializaci. Pro dnešní strukturu trhu jsou:

- náborových agentur. Zaměstnávají se při hledání zaměstnance podle pořadí podniků a firem. Specializace lze omezit na poskytování služeb zaměstnavatelům z určité sféry podnikání;

- specializované agentury. Jedná se o úzce zaměřené organizace, které vybírají zaměstnance určité specializace;

- agentury najít volná místa. Tato oblast poskytuje služby uchazečům o zaměstnání při výběru práce;

- headhunters jsou agentury, které hledají vysoce kvalifikované zaměstnance.

Více než 80% celkového počtu náborových agentur zaměstnávají náborové organizace. Pracují na žádost zaměstnavatele a vybírají pracovníky na volná místa k určitým parametrům. Zaměstnavatel platí odměnu agentuře, což je 10-20% ročního platu kandidáta.

Když otevřete svou náborovou agenturu, musíte pochopit strukturu trhu a určit specializaci vaší organizace. Chcete-li to udělat, musíte vědět, které odvětví nejčastěji používají náborové služby. V roce 2016 byli nejaktivnějšími klienty pracovních agentur:

- maloobchod, restaurace, hotely - 17%

- spotřební zboží - 16%

- průmyslová výroba (zpracování paliva a oleje) - 15%

- průmyslová výroba (všechny kromě spotřebního zboží) - 12%

- finance, banky, investice, pojištění - 10%

- doprava a logistika - 8%

- poradenství a servis - 6%

- stavebnictví a nemovitosti - 6%.

Z těchto statistik je zřejmé, že společnosti z celé řady průmyslových odvětví se ucházejí o služby náborových agentur.

Chcete-li zahájit podnikání s minimálními investicemi, může být náborovou agenturou vhodnou volbou. Pokud chcete, můžete svou práci organizovat doma a ušetřit na pronájem kanceláře. V tomto ohledu může být počáteční investice v náborové agentuře se pohybovat od 250 do 500 tisíc rublů. Jak ukazuje praxe, průměrná doba návratnosti náborové agentury je od 3 měsíců do 1 roku. Nicméně i přes zdánlivou jednoduchost podnikání existují jisté potíže. Za prvé, trh je považován za vysoce konkurenceschopný: za účelem získání svého zákazníka to bude vyžadovat hodně práce pro výsledky a autoritu. Za druhé, příjem z náborových služeb je poměrně variabilní. Za třetí, hrozí nebezpečí nečestních zaměstnavatelů nebo uchazečů o zaměstnání, v důsledku čehož může náborová agentura trpět.

Tabulka 1 ukazuje hlavní výhody a nevýhody náborové agentury, které by měly být zohledněny při plánování podniku.

Tabulka 1. Výhody a nevýhody otevření náborové agentury

- nízké počáteční investice;

- nízké období návratnosti;

- trh nezávisí na sezónnosti;

- jednoduchost obchodní organizace;
- nízké náklady v procesu fungování;

- není třeba velký personál;

- činnosti nejsou licencovány;

- možnost výběru různých obchodních formátů

- vysoká úroveň hospodářské soutěže na trhu;

- riziko nečestných zaměstnavatelů a zaměstnanců

Můžeme tedy mluvit o atraktivitě tohoto podnikání. Náborová agentura je specifickou firmou. Není těžké otevřít takovou firmu, je mnohem obtížnější ji převést na úspěšný a stabilní podnik. Pro náborovou agenturu jsou podnikatelské podnikatelské kvality, jeho uchopení a účelnost důležité. Praxe ukazuje, že zisk lze dosáhnout již ve druhém měsíci práce agentury. Chcete-li otevřít podnik bez investic a mít dostatečné organizační schopnosti, pak se náborová agentura stane atraktivním obchodním směrem pro vás.

3. POPIS SLUŽEB AGENTURY PERSONÁLU

Tento podnikatelský projekt zahrnuje otevření náborové agentury, která zajišťuje náborové služby. Pro potenciální zaměstnavatele může agentura poskytovat následující typy služeb:

1) pokračování promítání. Předpokládá pracovat s databázemi, v jejichž průběhu jsou plány uchazečů vybrány mechanicky s filtrací podle dostupnosti vzdělání, věku, praxe a dalších parametrů.

2) Výběr uchazeče o pozici. Kvalitnější přístup k nalezení kandidáta na pozici, který zahrnuje vedení rozhovoru.

3) Školení pro zaměstnance.

4) Hodnocení a testování personálu. V tomto postupu mají firmy zájem, kteří chtějí zlepšit efektivitu zaměstnanců a získat pro každého zaměstnance charakteristiku. Hodnocení zaměstnanců je nepostradatelným nástrojem pro řízení lidských zdrojů společnosti, což umožňuje zhodnotit potenciál, motivaci, profesionální vhodnost a další parametry zaměstnance.

Nabídky franšíz a dodavatelů

5) Osobní leasing je formou spolupráce se zaměstnanci, pokud není společnost povinna uzavírat se zaměstnancem pracovní smlouvu. V takovém případě uzavře smlouvu o dočasném zaměstnání se zaměstnancem samotná náborová agentura.

6) Outstaffing je proces, při kterém agentura nevybírá zaměstnance, ale formalizuje již existující personál klientské společnosti.

7) Outsourcing - převod některých obchodních procesů nebo výrobních funkcí na službu jiné společnosti na základě smlouvy.

8) Headhunting je druh služby, pomocí níž se agentura zabývá výběrem vysoce kvalifikovaných specialistů a jejich lákadlem v klientské společnosti. Hlavním úkolem agentury je nalézt způsob, jak budovat vztahy s kandidátem a vytvořit podmínky, za kterých bude připraven na návrh.

9) Zaměstnávání pracovníků opustí společnost-zákazník - servis, ve kterém agentura provádí postup zaměstnávání pracovníků zamítnuta z klientského firmy v určité době a za určitých podmínek.

Hlavní funkcí náborové agentury je najít zaměstnance pro volná místa ve společnostech, které jsou klienty agentury. Klíčovou úlohou náborové agentury je správné vyhodnocení požadavků zákaznické společnosti a okamžitá volba vhodných kandidátů na volné místo. Aby agentura fungovala efektivně, je třeba mít k dispozici velkou klientskou základnu. Po obdržení objednávky může agentura rychle poskytnout zaměstnavateli několik možností. Pokud je čekací doba zpožděna, klient se jednoduše obrátí na jinou agenturu.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Obecně platí, že systém práce s klienty cestovní kanceláře následujícího důvodu: Agentura přijímá rozkazy od zaměstnavatele hledat pozice zaměstnance blízko k datu splatnosti. Jsou-li odborníci schválena zaměstnavatelem, pak po zkušební dobu 1 měsíce, společnost zaplatí Agentuře poplatek, jehož výše je stanovena jako procento z ročního platu najatý profesionál. Odměna závisí na úrovni volného místa.

Algoritmus náboru agenturní práce:

Obdržení objednávky od zaměstnavatele

Definování požadavků pro budoucí zaměstnance

Práce s databází a výběr vhodných možností mezi žadateli

V případě, že v databázi nejsou žádné vhodné možnosti, měli byste reklamy umístit na internet

Výběr několika hodných kandidátů. Při hodnocení kandidátů musí agentura ověřit spolehlivost informací, které poskytují. Vzhledem k tomu, že existuje riziko, že od uchazeče budou získány nespolehlivé informace, které by znamenaly ztráty

Organizace rozhovoru pro vybrané kandidáty s budoucími zaměstnavateli

Obdržení platby za služby po uplynutí zkušební doby zaměstnance (1 měsíc)

V případě, že je vybraný kandidát propuštěn z iniciativy zaměstnavatele během zkušební doby, je agentura povinna poskytnout zaměstnanci bezplatnou jednorázovou výměnu.

Tento projekt si klade za cíl podpořit personální agentury, která poskytuje tyto služby: screening, náboru z vnějšího trhu, hmotnost náboru, leasingové personál, Outstaffing outsourcingu.

Z dlouhodobého hlediska je možné rozšířit nabídku služeb: organizovat obchodní školu, poskytovat poradenské služby a vyškolení pracovníci.

4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ AGENTURY PERSONÁLU

Cílovou skupinou náborové agentury jsou firmy, které se zajímají o výběr kvalifikovaných zaměstnanců.

Z praxe vyplývá, že podpora náborové agentury je nejtěžší etapa zahájení podnikání. Strategie propagace náborové agentury je velmi specifická, protože přímá reklama v tomto případě je neúčinná. Velká konkurence na trhu s náborovými službami určuje důležitou úlohu reputace a reklamy náborové agentury. Základem marketingového plánu je tedy pečlivé studium reklamní kampaně a pracovních metod.

Je nemožné zapojit se do podnikání souvisejícího s náborem bez aktivní, plnohodnotné reklamy. V první fázi jsou propagační aktivity zaměřené na informování potenciálních zákazníků o zahájení náborové agentury. Hlavním požadavkem tohoto pokroku je cílené zaměření s minimálními náklady. Chcete-li zjistit cílové publikum, měli byste studovat podnikatelské prostředí města, určit nejslibnější odvětví a firmy. Informování může být provedeno prostřednictvím několika kanálů: zasílání informací prostřednictvím e-mailu potenciálních zákazníků, „chladný“ hovory s nabídkami vlastních služeb, provádějící prezentaci organizace poskytující portfolio nebo brožury, zapojení různých podnikatelských aktivit, propagace v síti.

Důležitým krokem v propagaci je navíc vytváření konkurenčních výhod, protože po obdržení informací o vašich službách musí klient pochopit, proč si stojí za volbu vaší agentury. Vzhledem k tomu, že konkurenční výhody mohou působit:

- výhodná poloha kanceláře;

- nízké náklady na zprostředkovatelské služby;

- zvláštní podmínky pro stálé zákazníky;

- maximální provozní účinnost;

- širokou databázi.

Reklamní kampaň autoservisu se provádí pomocí následujících nástrojů:

- vytvoření vlastního webu. Mnoho odborníků souhlasí s tím, že vytvoření internetových stránek a propagace prostřednictvím internetu je nejúčinnějším nástrojem pro podporu náborových agentur. Za prvé, tento nástroj zjednodušuje proces interakce s potenciálními zákazníky. Za druhé, zvyšuje obchodní pověst organizace. Zatřetí usnadňuje vzájemnou interakci náborové agentury s oběma stranami: jak s klientskou společností, tak se žadateli. Místo pracovního úřadu by mělo obsahovat seznam poskytovaných služeb a jejich náklady, pracovní podmínky a kontakty. Náklady na tuto stránku budou asi 30 000 rublů. Na stránky, které navštívili velké množství uživatelů, je třeba je dostat na vrchol dotazu. Za tímto účelem se používají internetové nástroje, jako je SEO a SMM. Náklady na tyto služby se mohou lišit, ale v průměru jsou 15-20 tisíc rublů.

Nabídky franšíz a dodavatelů

- reklamy v médiích. Můžete umístit inzerát v novinách nebo v obchodních časopisech. 1 modulární umístění reklamy v tisku o ½ pásmo bude stát v průměru 3000 rublů.

- "Studené" hovory a zásilky. Můžete si vybrat nezávisle základnu potenciálních zákazníků, abyste je informovali o svých službách. V případě pozitivní reakce na reklamu je nutné uspořádat prezentaci agentury pro nábor pracovníků nebo poskytnout propagační materiál, který obsahuje veškeré potřebné informace.

- zveřejňování reklam a distribuce letáků. Tento nástroj je zaměřen na získání pozornosti potenciálních žadatelů.

Orientační plán propagace náborové agentury je uveden v tabulce 2. Podle výpočtů se plánuje, že 75 000 rublů bude vynaloženo na podporu náborové agentury. Převážná část propagačních aktivit se plánuje na první měsíce otevření agentury. V takovém případě nemůžete uložit reklamu. Efektivní a kompetentní propagace na trhu je klíčem k úspěchu náborové agentury.

Tabulka 2. Rozpočet inzerce náborové agentury

Tvorba a propagace vlastního webu

Vytvoření a propagace vašeho vlastního webu - vizitky na internetu. Stránky by měly obsahovat kontaktní informace, seznam poskytovaných služeb a jejich náklady, pracovní podmínky, online formulář žádosti

Umístění oznámení v obchodních a zpravodajských publikacích

Studené hovory a zásilky

Šíření informací potenciálním klientům, distribuce prezentačních materiálů a komerčních nabídek

Aktivní marketingová strategie vám umožňuje urychlit proces návratnosti finančních prostředků investovaných do otevření náborové agentury a zajistit potřebnou úroveň prodeje. Obvykle za měsíc má agentura od 2 do 10 objednávek. Průměrný příjem agentury pro nábor zaměstnanců činí 80-100 tisíc rublů v prvních měsících práce (když se do jednoho měsíce provedou 3 objednávky). V budoucnu je zisk 100-200 tisíc rublů. Je důležité věnovat pozornost tomu, že první měsíc práce prochází nulovým ziskem, protože zákazník platí po uplynutí zkušební doby.

5. PLÁN PRO VÝROBU AGENTURY PERSONÁLU

Jak otevřít náborovou agenturu od začátku? Algoritmus pro otevření projektu zahrnuje následující fáze:

Zaregistrujte firmu jako LLC nebo IP.

Vytvořte databázi

Spusťte propagaci agentury

Koupit potřebné vybavení

Zaměstnávat zaměstnance v agentuře

Pojďme se zabývat každým bodem podrobněji.

1) Vytvoření databáze. Tato fáze je nejdůležitější a nejnáročnější etapa. Z rozlehlosti databáze závisí účinnost a kvalita náborových služeb. Při vytváření databáze náborové agentury je třeba zvážit následující doporučení:

- Databáze je shromažďována výběrem sledování různých webů reklam s vyhledáváním vhodných shrnutí a volných míst a zadáváním informací do programu;

- Používání softwaru určeného k práci s databázemi náborových agentur. V současné době existuje mnoho programů, které umožňují práci s těmito databázemi: E-Staff Recruiter, Experium, 1C: Náborová agentura, EFSOL: Náborová agentura, Asper, OrangeHRM a další;

- můžete zakoupit hotové databáze. Získat přístup k databázím na stránkách zaměstnanosti (avito.ru, hh.ru, job.ru, work.ru) je možné v ročním formátu předplatné nákladů a měsíční předplatné, které posoudí účinnost přípravku. Například cena ročního předplatného do databáze HeadHunter je 98 000 rublů pro region Rostov a Rusko - 583 000 rublů. Placené databáze jsou neustále aktualizovány, takže agentura bude mít vždy aktuální informace.

Tvorba rozsáhlé databáze trvá 2-3 roky.

V práci náborové agentury je velmi důležité udržovat dokumentaci, která také umožňuje udržovat databázi. Tabulka 3 ukazuje hlavní dokumentaci používanou v agenturách práce.

Tabulka 3. Základní dokumenty náborové agentury

Smlouva o poskytování náborových služeb

Smlouva upravuje vztahy mezi agenturou a zákazníkem. Odděleně by měly být zapsány otázky týkající se záruk a odpovědností, jakož i důvěrnosti a řešení sporů. Čím podrobnější je postup vztahu mezi stranami, tím menší je riziko sporů. Doporučuje se ukázat šablony smlouvy advokátovi, aby se ujistil, že dokument je správný.

Žádost o výběr

Tento dokument specifikuje požadavky zákazníka na kandidáta a obecné podmínky jeho práce. Aplikace - stejný plnohodnotný dokument, který musí být uzavřen pečetí a podpisy stran. Je výhodnější podepsat jednu smlouvu, na kterou jsou pak aplikace podepisovány jako aplikace.

Formulář žádosti

V případě, že žadatel nemá životopis, agentura musí mít šablonu dotazníku, kterou může žadatel vyplnit. Tyto dotazníky jsou zpracovány a později zadány do databáze.

Formy odpovědnosti manažerů personální agentury

Reportující manažeři vám umožňují sledovat strukturu své práce a posoudit efektivitu práce na volných místech.

Zprávy vedení o činnosti náborové agentury

Reporting managementu umožňuje systematizovat práci a zahrnuje: měsíční hlášení manažerů; měsíční hlášení o volných pracovních místech; měsíční účetní závěrky. Údržba těchto přehledů vám umožní sledovat všechny pracovní procesy

Pracovní smlouva s ředitelem náborové agentury

Standardní smlouva mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem

Popis práce náborového manažera

Pokyny předepisují všechny funkce, které zaměstnanci vykonávají

Agentura by měla mít standardní formulář pro obnovení, který je zaslán zákazníkovi. Proto by měly být všechny shrnutí vhodných uchazečů navrženy v souladu s touto šablonou a zpracovány (zejména je nutné odstranit kontaktní údaje žadatele)

Struktura závěru založená na výsledcích rozhovoru

Někteří zákazníci žádají nejen o životopis kandidáta, ale o životopis s podrobným závěrem od náborové agentury. Na závěr by mělo být napsáno, proč je kandidát schválen agenturou, proč doporučuje kandidát atd. Pro takový závěr je také požadována šablona.

Uchovávání této dokumentace výrazně zjednoduší práci agentury.

2) Vyhledávání kanceláře. Náborová agentura nepotřebuje velkou kancelář - bude to stačit na pokrytí 10-15 metrů čtverečních. Je žádoucí, aby se kancelář nacházela v obchodním centru nebo v bezprostřední blízkosti. Obvykle jsou kanceláře v obchodních centrech vybaveny nábytkem a veškerou potřebnou komunikací, což vám umožňuje snížit počáteční náklady. Kancelář je lépe umístěna v rušné oblasti - ideálně v centrální části města.

Kromě toho může být práce agentury uspořádána v domácí kanceláři, a tak ušetřit na pronájmu prostor.

Pro realizaci projektu se plánuje pronajmout kancelářské prostory o rozloze 12 m2. m., který se nachází v obchodním centru. Kancelář je vybavena potřebným nábytkem. Nájemné činí 15 000 rublů za měsíc.

3) Nákup zařízení. K zajištění činnosti náborové agentury je nutné zakoupit vybavení. Vybavení kanceláře bude vyžadovat minimální sadu nábytku, počítače, multifunkční zařízení a telefony. Chcete-li uspořádat malou kancelář, ve které budou pracovat tři lidé, budou potřebovat tři počítačové stoly, několik kancelářských židlí a skříňku pro dokumentaci. Celková cena nábytku bude 45 000 rublů. Pokud si pronajmeme kancelář s nábytkem, můžete tuto nákladovou položku vyloučit. Náklady na kancelářské zařízení budou činit 80 000 rublů. U technologie také můžete trochu ušetřit pomocí osobního počítače pro práci.

Navíc musí být v počítačích nainstalován profesionální software pro kompilaci databází. Roční náklady na software budou v průměru 50 000 rublů.

4) Nábor zaměstnanců. V počáteční fázi podnikání pro fungování náborové agentury postačí mít dva zaměstnance v personálu. Je dobré, pokud budou zaměstnanci univerzální, protože při práci s personálem budou potřebovat profesionální kvality obchodníka, obchodního manažera, sociologa, psychologa. Jejich mzda činí 10-30% uzavřených transakcí, tj. průměrný plat ředitele-personálního důstojníka činí 25 000 rublů.

Ve velkých náborových agenturách jsou zaměstnanci také psychologové, právníci, správci systému, účetní. Některé z těchto funkcí může provádět manažer, některé mohou být delegovány na externí specialisty v případě takové situace. V tomto projektu podnikatel působí jako účetní, správce systému a manažer. Čištění prostor je v kompetenci personálu obchodního centra a je zahrnuto v nájemném, takže nemusíte zahrnovat čističku do personálu.

Kdy by se výběru zaměstnanců Nábor se zaměřují na tyto požadavky: vysokoškolské vzdělávání, vyvinutých prodejní dovednosti, zkušenosti s řadou informací, věří počítačových dovedností, základní poznatky o přijímání, komunikační dovednosti, vysokou úroveň ústní a psaného jazyka, činnost, iniciativu.

6. INSTITUCIONÁLNÍ PLÁN PRO AGENTURU PERSONÁLU

Při plánování, jak otevřít náborovou agenturu, je třeba vzít v úvahu právní normy pro legalizaci podnikání. V poslední době není činnost náborových agentur licencována.

Počáteční fází otevření náborové agentury je registrace podnikání ve státních orgánech. K podnikání je LLC registrována se zjednodušeným daňovým systémem ("příjem" ve výši 6%). Chcete-li zaregistrovat právnickou osobu, musíte zaplatit státní úhradu ve výši 3000 rublů. Náklady na registraci podniku by měly zahrnovat náklady na tisk a otevření bankovního účtu.

Kromě registrace jako daňového poplatníka byste se měli registrovat se sociálními fondy. Je také nutné otevřít bankovní účet pro vzájemné vypořádání se zákazníky. Doporučuje se požádat o služby advokáta, aby sestavil vzorovou smlouvu o agentuře práce. Náklady na právní služby budou asi 1-2 tisíc rublů.

Druhy činností podle OKVEAD-2:

- 74,50.1. "Služby pro zaměstnance"

- 74,50,2. "Náborové služby".

Pracovníci organizace zahrnují dva manažery-náboráři, jejichž povinnost zahrnuje:

- výběr hromadného a personálu;

- průběžné sledování a hodnocení trhu práce. Údržba databáze;

- přímé hledání kandidátů;

- zpochybňování, hodnocení personálu podle kompetencí a znalostí odborné sféry;

- příprava rozhovorů s manažerským týmem, koordinace termínů, pořádání setkání s kandidátem;

- zpracování životopisu a dotazníky kandidátů.

Rozvrh práce náborové agentury - od 9:00 do 18:00, víkend sobota, neděle.

Tabulka 4 ukazuje pracovní tabulku a fond odměňování agentury pro zaměstnanost. Celkový mzdový fond je 97 500 rublů.

Tabulka 4. Zaměstnanecký a mzdový fond

Celkem s odečtením:

7. FINANČNÍ PLÁN PRO AGENTURU PERSONÁLU

Finanční plán zohledňuje všechny příjmy a výdaje agentury pro zaměstnanost, plánovací horizont je 3 roky. Předpokládá se, že po tomto období bude nutné rozšíření firmy.

Chcete-li spustit projekt, musíte vypočítat výši počátečních investic. K tomu je třeba určit náklady na nákup zařízení a softwaru, reklamu a tvorbu pracovního kapitálu na pokrytí ztrát počátečních období.

V souladu s finančními výpočty vyžaduje projekt přilákání fondů ve výši 480 000 rublů. Hlavní část požadovaných investic je na nákup zařízení - 48%, podíl výdajů za první měsíc nájemného - 3%, pro provozní kapitál - 31%, pro reklamu - 16% a pro ostatní položky - 2%. Projekt je financován z vlastního kapitálu. Měli byste věnovat pozornost objemu pracovního kapitálu - to by mělo být dostatečné množství, protože organizace obdrží první výdělky až od druhého měsíce práce.

Hlavní položky investičních nákladů jsou uvedeny v tabulce 5. Položka "Vybavení" zahrnuje kancelářské vybavení, software a přístup k regionální databázi žadatelů.

Snížení počáteční investice může být tím, že odmítnete zakoupit hotovou databázi a snížit náklady na reklamu. V tomto případě může být počáteční kapitál náborové agentury od 300 do 500 tisíc rublů. Mělo by však být zřejmé, že úspory na reklamě a databázi komplikují pracovní proces a riskují, že v prvních měsících zůstanou bez prodeje. Proto se doporučuje ušetřit na těchto článcích, aby byly zajištěny příjmy z zahájení podnikání.

Tabulka 5. Investiční náklady

Pronájem za 1 měsíc práce

Začněte reklamní kampaň

Náklady zahrnují nájemné, reklamu, odpisy, mzdy a další výdaje (tabulka 6). Částka odpisů je stanovena lineární metodou, která vychází z doby použitelnosti dlouhodobého majetku za 5 let. Daňové odpočty jsou také zahrnuty do fixních nákladů, nejsou však zahrnuty do tabulky, protože jejich velikost není pevná a závisí na výši výnosu.

Tabulka 6. Fixní náklady

Množství v měsících, rub.

Nástroje a internet

Tak byly stanoveny konstantní měsíční výdaje ve výši 129 300 rublů.

8. POSUZOVÁNÍ ÚČINNOSTI

Investiční přitažlivost tohoto projektu lze posuzovat na základě jednoduchých a integrálních ukazatelů výkonnosti. Změna hodnoty peněz v čase se účtuje metodou diskontovaných peněžních toků.

Doba návratnosti náborové agentury s počátečními investicemi 480 000 rublů činí 9 měsíců. Průměrný objem prodeje za měsíc je 7 objednávek. Vycházíme z toho, že čistý měsíční zisk projektu s dosažením plánovaných objemů prodeje činí 158 000 rublů. Pohyb plánovaného objemu prodeje je plánován na desátý měsíc práce.

Roční čistý zisk za první rok provozu bude více než 893 tisíc rublů. Ziskovost tržeb za první rok provozu je 34%. Poměr návratnosti investic je 28% a vnitřní míra návratnosti přesahuje diskontní sazbu a činí 15,6%. Čistá současná hodnota je kladná a je 995 546 rublů, což naznačuje investiční přitažlivost projektu.

Finanční plán náborové agentury zohledňuje optimistickou prognózu prodeje, kterou lze očekávat díky přístupu k databázi a vysoké efektivnosti reklamní kampaně.

9. RIZIKA A ZÁRUKY

K posouzení rizikové složky projektu je nutná analýza rizik. Rizika personální agentury jsou poměrně specifická a vyžadují vypracování konkrétních opatření k jejich předcházení.

- vysokou konkurenci na trhu. Zákaznické společnosti preferují odkazovat se na osvědčené agentury, které mají určitou váhu na trhu, protože zpočátku se zákazník a agentura vzájemně zacházejí s nedůvěrou. Takže přítomnost silnějších agentur na trhu, které se osvědčily, je pro novou agenturu negativní. V takovém případě nebudou vždy standardní konkurenční opatření účinné - například snížení nákladů na služby. Zákazník nezachrání službu, která vyžaduje záruky a vysokou kvalitu. Snížením tohoto rizika je možné vytvořit vlastní klientskou základnu a vytvářet konkurenční výhody: rozsáhlou databázi, provozní efektivitu, pohodlné podmínky pro zákazníka a věrnostní program pro stálé zákazníky.

- zvýšení nákladů na nájemné, což povede ke zvýšení fixních nákladů a může ovlivnit finanční situaci. Snížení pravděpodobnosti rizika je možné při uzavření dlouhodobé smlouvy o pronájmu a výběru dobrého majitele nemovitosti.

- sezónnost prodeje. Sezónnost v práci agentur práce není vyslovována, ale je třeba mít na paměti, že méně aktivní měsíce jsou prosinec, duben, červenec a srpen. To je způsobeno skutečností, že v těchto měsících lidé nejméně hledají práci. To se nevztahuje na žádosti zaměstnavatelů, ale pokles počtu kandidátů komplikuje práci agentury a nese riziko nesplnění objednávky. Aby se minimalizovalo riziko sezónnosti, je nutné aktivně pracovat s databázemi.

- informačních rizik. Obrovský dopad na práci agentury má lidský faktor. V průběhu práce mohou vzniknout následující problémy: žadatel poskytne nepravdivé informace o sobě; Zaměstnavatel vzal kandidáta na zkušební dobu a poté ho nechal neformálně pracovat a skryl jej od agenta. V prvním případě agentura musí zkontrolovat všechny informace poskytnuté žadatelem. Ve druhém případě agentura musí podat veškeré transakce písemně a v rámci zákona, pečlivě zaznamenat povinnost klienta platit nebo požadovat zálohu na jejich služby.

- podfinancování podniku. Specifičnost činnosti náborových agentur spočívá v tom, že rozpočty agentury jsou plánovány na základě absolutní částky, ale pravděpodobnosti jejího získání. Aby se minimalizovala rizika nedostatečného financování agenturám pro nábor zaměstnanců, je nutné legálně správně formalizovat všechny smlouvy.

- zpoždění platby v rámci smluv. Toto riziko je poměrně vážné a může vést k finančním problémům. Aby bylo toto riziko minimalizováno, doporučuje se jasně stanovit vztah mezi stranami a metody řešení sporů. Zejména poskytnout sankce proti zákazníkovi v případě, že nedodržíte podmínky platby za služby.

- riziko krádeže "databáze" zaměstnavatelů a uchazečů o zaměstnání zaměstnanci agentury, když jsou propuštěni. Aby se minimalizovalo riziko krádeže databáze by měla zajistit individuální přístup k databázi (autentizaci uživatele při přihlášení, použijte „elektronický klíč“), jakož i využití spolehlivé software k vytvoření databáze.

- nedbalost zaměstnanců, což vede ke ztrátám, nedostatečné motivaci, což vede k nízké efektivitě práce. Neuspokojivá práce zaměstnanců agentury může vést k nízkým tržbám a finančním ztrátám. Abychom tomu zabránili, existuje potřeba systematického sledování, finanční motivace, standardizace práce pracovníků. Nejjednodušší způsob, jak toto riziko snížit ve fázi náboru. Je nutné provést důkladný výběr zaměstnanců a nabídnout jim výhodné pracovní podmínky, které mohou přilákat zkušené zaměstnance.

Souhrnné údaje o analýze rizikové složky projektu jsou uvedeny v tabulce 7. Vzhledem k kvantitativnímu posouzení rizik je možné stanovit, na co by se manažeři měli zaměřit a jaké opatření by měla být zamýšlena pro minimalizaci ztrát.

Tabulka 7. Kvantitativní analýza rizik