Je možné vydělat
o zveřejnění novin?

Otázka, jak otevřít noviny, je mnoho lidí - to jsou profesionální novináři a inzerenti, podnikatelé a veřejní činitelé. Bez ohledu na to, do které kategorie patříte, mějte na paměti: ačkoli samotná organizace procesu publikování je poměrně jednoduchá, pak začínají "úskalí", které dokážou odstranit i ten nejdůležitější plán. Zejména proto, že nemůžete přesně "zachytit" sto procent cílových posluchačů, neboť to může být před deseti nebo dvaceti lety, protože dnes někteří lidé nečítají papírové noviny vůbec, preferují on-line publikace.

Zveřejnění vlastních novin: krátký akční plán

Podle ruské legislativy je možné vytisknout jakoukoliv novinovou produkci s oběživem až 999 kopií a distribuovat ji bez registrace. Ale budeme zvažovat seriózní objemy, tedy tisíce kopií a vyšší. Budete muset provést následující kroky:

 1. Studovat cílové publikum, dohodnout se s odborníky na práci na materiálech a začít pracovat.
 2. Kontaktujte regionální kancelář společnosti Rospechat a požádejte o novou tiskovou otázku.
 3. Připravte první vydání (nebo spíše několik), které řídí proces vytváření a výběru materiálů podle struktury novin. Můžete si vytvořit svůj vlastní jedinečný obsah, stejně jako materiály, které mohou být přetištěny (nezapomeňte zadat autora a zdroj).
 4. Dokončete úpravy a rozvržení materiálů a připravte je na tisk. Model prvního vydání může být později použit jako šablona pro následná vydání.
 5. Pošlete materiály do tisku a obraťte se na ruku. Tentokrát byste měli mít plán na realizaci novin.
 6. Distribuujte oběh v plánovaných prodejnách v souladu s uzavřením příslušných smluv.
Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Je třeba poznamenat, že specifičnost každé pracovní položky je velmi závislá na předmětu. Pokud například uvažujete o tom, jak otevřít reklamní noviny, nebudete muset spolupracovat s novináři, ale s inzerenty, abyste sbírali materiál.

Možné potíže

Většina publikací, s výjimkou čistě informací, vytváří určité potíže, které je třeba čelit v počáteční fázi. Zvažte možné "nástrahy" podrobněji.

Výplata, poptávka a reklama

Praxe ukazuje, že publikování vlastních novin bez reklamy je nezisková a nejčastěji ztrátová činnost. Za prvé, oběh je téměř nikdy zcela koupen. Zadruhé, pokud uložíte cenu za každou emisi do své velkoobchodní ceny ještě před maloobchodním prodejem, konečná cena bude příliš vysoká a nikdo si nebude kupovat noviny. Propagační reklama je jediná východiska, která není těžké odhadnout, prolistovat nějaké noviny: téměř nikdo nemůže dělat bez reklamy.

To znamená, že budete muset vyjednávat s inzerenty a udržovat spolupráci s nimi, a to v souboji s dalšími publikacemi a sledováním tří procesů najednou:

 • že inzerenti vnímají vaše noviny jako dobrý nástroj pro šíření informací a jsou připraveni vám zaplatit;
 • že reklama v novinách nebyla příliš velká a že neztratila odvolání vůči čtenářům;
 • aby předmět propagačních materiálů byl v souladu s obecným tématem a "zasáhl" cílové publikum.

Samostatně je nutné studovat zpětné vazby a shromažďování statistických údajů, takže můžete dokázat inzerentovi, že neztrácí své peníze. Pokud si myslíte o tom, jak otevřít bezplatné noviny (bez ohledu na to pro jaké účely to je), pak je třeba reklamy jako vzduch, protože se předpokládá, že zpeněžení mediální kampaně - příliš náhodný proces, vemte to vážně. Bez finanční výztuže v podobě plateb z inzerentů vydání novin se stává nerentabilní.

Informační soutěž: výstup z bludného kruhu

Nejtěžší jsou noviny, které se právě objevily v informační oblasti: inzerenti ji nepovažují za vážnou, čtenáři o ní vůbec nevědí, v důsledku čehož se příjmy snižují na minimum. Jediným způsobem, jak to překonat, je zahájit vlastní reklamní kampaň na propagaci novin a vyhlásit to.

Aby noviny jako čtenáři mohli být užitečné. Chcete-li obsadit pevné místo v informačním prostoru, zajistěte vytvoření nejvíce jedinečného a vyhledávaného materiálu. Například přemýšlejte o tom, jak otevřít své novinové reklamy. To je daleko od toho, co je obvykle prezentováno v publikaci novinářů novinářů, ale to je opravdu důležité pro lidi.

Ale nejprve musí být zmatený dalšími dvěma otázkami: studie informačních trendů (tj nejzajímavější lidé, a že přinejmenším „prozkoumal“ jiné publikace) a získávání informací (například organizování elektronických nebo telefonických reklam služby recepce). To vám umožní vytvořit vlastní pravidelně aktualizovanou databázi pro tisk novin s reklamami.

Média v politice, ekonomice a veřejných záležitostech

Pokud chcete, aby vaše publikace měla specifické téma týkající se skutečných událostí pro lidi, připravte se na velké obtíže:

 1. Zadejte tuto oblast by měla být pouze po vypracování podnikatelského plánu, protože první několik týdnů nebo dokonce měsíce projektu bude vyžadovat investice, což téměř jistě nevede k zisku. Ujistěte se, že si to můžete dovolit.
 2. Připravte se na účast na "informačních válkách", i když je nechcete. Nezapomeňte, že jakýkoli více nebo méně rezonanční materiál může způsobit nespokojenost někoho, a je obtížné předpovědět, v jaké formě se bude projevovat.
 3. Dbejte na to, abyste vždy měli čerstvé materiály. K tomu budete muset nejen registrovat média, ale také zřídit právnickou osobu se stálým personálem.

Je důležité kombinovat profesionální úsilí s marketingovými výpočty, neboť tematická publikace je komplexním produktem informačního trhu, který musí být současně požadován i prodávaný. Nezapomeňte, že reakce čtenářů je vždy předvídatelná jen částečně a nepřesnost výpočtů zde je mnohem vyšší než při prodeji "skutečných" zboží.

Použijte k osobnímu prospěchu

Pokud vaše finanční a osobní schopnosti umožňují investovat do hromadného rozdělování jakéhokoli materiálu, pak zhodnoťte možnosti uskutečnit otevření vlastních novin - především z hlediska skutečné efektivity, spíše než prestiže. Existují dva racionálnější způsoby:

 1. Zaplaťte za umístění potřebných materiálů do již dostupné publikace.
 2. Pokud je to skutečně nutné a pokud financí dovolí, zakoupit již platnou publikaci.

Nezapomeňte, že prestiž v informačním prostoru je krátkodobá a že musíte spravovat finance správně, i když vaše příležitosti jsou opravdu skvělé.

Založení právnické osoby a výběr personálu

Organizace právnické osoby pro publikování novin není příliš obtížná, zvláště pokud využíváte podporu kvalifikovaného právníka, který vám řekne, jak se vyvarovat byrokratických zpoždění. Použijte zjednodušený režim zdanění rozdílu mezi příjmy a výdaji - tím se ochráníte před placením daní z nerentabilního oběhu.

Pokud nemyslíte na to, jak otevřít noviny pro bezplatné reklamy, ale o plnohodnotný informační bulletin, budete potřebovat:

 • vedoucí účetní;
 • editor;
 • kodér;
 • novináři - od dvou nebo více;
 • fotografové;
 • kuriéři pro distribuci novin.

Pokud bude tato publikace úspěšná, můžete publikaci rozšířit a přidat nové nadpisy - pak budete potřebovat nové redaktory a novináře, zvláště pokud máte podávat zprávy a rozhovory. Pokud vaše noviny obsahují reklamní materiály a reklamy, novináři, redaktoři a fotografové vás nepotřebují. Kromě toho je optimálním krokem přilákat profesionálního manažera pravidelně nebo za podmínek outsourcingu pro marketingovou optimalizaci projektu a zpracování materiálů.

Prospektivita a odhadovaná návratnost

Cenová cena kopie při tisku v profesionální tiskárně může být v průměru 5-10 rublů s relativně malým množstvím. Cena nákladů se zvyšuje s nárůstem počtu stránek a snižuje se tím, jak se zvyšuje oběh. Průměrné náklady tisíce kopií novin, tedy, bude od 5000 do 10 000 rublů.

Náklady na dopravu se značně liší a zahrnuté mzdové náklady na zaměstnance jsou děleny počtem novinových publikací za měsíc. Statisticky týdenní noviny zahrnují od 15 000 rublů dodatečných výdajů. Zveřejnění tisíce kopií týdně tedy bude od 20 000 rublů.

Velkoobchodní prodej tisku za cenu 15-20 rublů vám přinese 15 000 až 20 000 rublů. Chcete-li jít do plusu, budete buď muset zvýšit prodejní cenu, nebo kontaktovat inzerenty. Publikování průměrně jedné reklamní jednotky na každé dvě stránky vám umožní zdvojnásobit váš příjem a získáte z 15 tisíc rublů čistého zisku z každého tisku, tedy od 60 000 rublů měsíčně. Samozřejmě jsou to pouze přibližné výpočty založené na statistických údajích.

Publikaci novin lze proto doporučit pouze jako podnikání pro ty, kteří jsou připraveni pracovat na projektu, optimalizovat ho z marketingového hlediska a udržovat kontakt s inzerenty. V opačném případě můžete očekávat, že maximalizujete pokrytí výdajů podle příjmů s výstupem na nulu, pokud ne negativní. Vytvoření úspěšného média vyžaduje kompletní studium projektu - jen touha publikovat noviny zjevně nestačí.

Reklamní noviny - podnikání malých měst

Zahájení podnikání v malém městě je vždy obtížné. Mnoho důvodů k tomu přispívá. Hlavní chyba je malá, zpravidla ne příliš bohatá populace, v důsledku čehož je obtížné najít spotřebitele pro své zboží nebo služby. Existuje však směr, že dnes je výhodné rozvíjet se v malých městech.

Pro ně se zřejmé nevýhody provincie mění na pluses. Podívejme se na jeden takový nápad. Jedná se o zahájení reklamních a informačních novin. Proč se noviny mohou stát výhodným podnikem v malém městě?

Za prvé, žijeme ve věku internetu, který každým rokem stále více vylučuje z trhu obvyklé zdroje informací a reklamních médií. To je zvláště patrné ve velkých městech. V malých městech se vyskytují stejné procesy, jen mnohem pomaleji.

a) všeobecné vysoké náklady na internet v provincii;
b) v některých malých městech to jednoduše neexistuje;

To je způsobeno skutečností, že velcí poskytovatelé mají tendenci nejprve "kousat" velká města, zatímco provincie zůstává osudem.
Z toho můžeme usoudit, že internet jako zdroj informací a reklamy je v malých městech neúčinný.

Za těchto podmínek zaujímají klasická tisková média dominantní postavení. Myslím, že teď je jasné, proč byste měli noviny otevřít.

Především je nutné studovat trh a věnovat zvláštní pozornost konkurentům. Pokud je ve vašem městě spousta novin a nemáte velké prostředky, pak vám nedoporučuji vstoupit na tento trh. Naopak, pokud není dostatek soutěžících, jeden nebo dva, pak můžete začít s 100 až 200 tisíc rublů po ruce.

V dalším kroku je nutné definovat pojem vydání, což znamená, že je nutné rozhodnout, co bude v novinách: placené nebo zdarma, stejně jako by to bylo pásy (strany), který sloupec. Placené nebo zdarma? Podívejte se na situaci v obydlené oblasti, pokud není zdarma noviny, dělá bezplatnou verzi, pokud jsou placené i bezplatné zvážit, který z nich je úspěšnější.

Uvažujme také, že bezplatné publikace žijí z peněz z reklamy, placené z prodeje oběhu, respektive, a jejich obsah je poněkud odlišný. Ve výchozím nastavení se doporučuji, aby se opíral o bezplatnou verzi, protože pro malé město je stále tou nejlepší volbou.

Dále se všechny doporučení týkají bezplatného formátu. Jak vyplnit noviny? Nejoblíbenější rubrika ve svobodných novinách je soukromá inzerce. Přečtěte si, že to bude vždycky, i kdyby nechtěli něco koupit, jen ztratili zájem. Proto musí být reklamy nutně přítomny, toto jádro, kolem kterého bude vybudován zbytek materiálu.

Pokud si můžete dovolit udržet novináře v personálu, který je zpočátku velmi pochybný, nebo pokud máte čas na přípravu materiálu sami, můžete vytisknout zprávy a události města. Pokud není čas nebo touha, pak opusťte tento podnik. A opět to není axiom a v každém případě je vše individuální, například pokud v městě nejsou žádné noviny s místními zprávami, pak je to nutné.

Standardní sada bezplatných novin: články o podnikání, auto, zahrada-zahrada, právní poradenství, stavba. Užitečné informace o vašem městě: časový plán hromadné dopravy, telefonů a pracovní doby státních institucí, předpověď počasí. No, je to nezapomenutelné na zábavní část: anekdoty, horoskop, křížovka.

Vědomě se o televizním programu nezmínil, o tom nyní existují různé názory, někteří lidé si myslí, že to musí být vloženo bez selhání, někdo říká, že to není nutné. V této věci je rozhodnutí samo o sobě založeno na specifikách vaší oblasti.

No, vytvořili jsme obraz budoucích novin, je na čase to uvědomit.

Nejprve musíte oficiálně zaregistrovat naši publikaci. Ze zákona je možné vydávat noviny bez registrace, pokud jejich oběh nepřesahuje 999 výtisků. Náš oběh bude větší, proto jsme nutně registrováni.

Mimochodem trochu o počtu novin v oběhu, standardní pravidlo pro objem oběživa je následující: počet obyvatel se dělí tři, to znamená, že pokud vaše město je domovem pro 30.000 lidí, cirkulační noviny musí být 10.000 kopií (30,0000 / 3).

Při registraci bude nutné zvolit formát publikace, sociopolitické noviny, reklamu, elektronické a určit teritoriality: všestranné noviny nebo regionální.

Nejlepším řešením pro nás je registrace reklamních novin.

Veřejné politické publikace mají omezení reklamy (40% celkové plochy), reklamní noviny nemají tato omezení.

Naše reklama bude zaznamenána více než 40%, takže se zaregistrujeme jako reklamní noviny.

Registrační poplatek činí 10 000 rublů.

Po předložení všech potřebných dokumentů čekáme na odpověď do jednoho měsíce. V tuto chvíli se nehýbáme, ale začneme obcházení, zavoláme všem podnikatelům města a navrhujeme reklamu v našich novinách.

Pokud nebudete líní, pak do okamžiku, kdy obdržíte registrační dokumenty, budete již mít databázi inzerentů připravených umístit své reklamy do prvního vydání.

Současně hledáme zaměstnance.

Zpočátku stačí mít dva zaměstnance, někteří řídit jeden, a zvláště fanatici dělají všechno sami.

Návrhář-kodér, osoba, která vytvoří obličej vaší publikace, závisí na tom, zda vaše noviny vypadají jako tabloidní list nebo na vážných médiích.

Pokud ve vašem městě nemůžete najít kodér, můžete využít internet a najmout si na volné noze. Správce reklamy, osoba, která propaguje vaše noviny v prostředí inzerentů.

S určitými dovednostmi, znalostmi a talenty můžete sami vykonávat své funkce.

Jak tisknout noviny?

Najdeme vše, zdůrazňuji všechny tiskárny v mém regionu, žádají se o ceník a zvolí přijatelné ceny.

Proč je nutné obejít všechny tiskárny?

Zpravidla se cena v různých tiskárnách značně kolísá, mění se na první, která narazí, riskujete přeplatku. No, to je všechno, teď máte představu, jak otevřít své noviny.

Nakonec chci říci, že noviny jsou stále kreativní podnikání, takže se nebojte experimentovat a realizovat své nápady.

Publikace novin: dobrý způsob, jak ztratit peníze

"... chtěl bych otevřít noviny, vím, že teď je to velmi výnosné podnikání, jinak by nebylo tolik novin a časopisů." Co tu můžete poradit? "
Z dopisu


V mém mailu je na toto téma již několik dopisů. Proto jsem se rozhodl reagovat podrobněji, zejména proto, že jsem z novinového prostoru znova z vlastní ruky. Okamžitě varuji, že vyjadřuji pouze můj osobní názor, který může být příliš zaujatý, chybný a zkreslující skutečnost.

A tak,
Jak je známo, ve veřejném mínění je stav vydavatele nebo redaktora novin (časopisu) nesmírně vyšší než například majitel obchodu nebo restaurace. Možná proto se tolik lidí chce stát zástupci "čtvrté moci" a počet novin a časopisů se brzy přiblíží počtu čtenářů.

Kdo má obvykle originální nápad publikovat své vlastní noviny?

1. Jste profesionální novinář

A je zřejmé, že jste nesmírně přitahováni příležitostí dělat to, co si myslíte, že je nutné udělat přesně vy, nikoli majitele publikace, nikoli šéfredaktora nebo vášho nejbližšího nadřízeného.
Svou tvůrčí svobodu můžete dosáhnout pouze jedním způsobem: stát se šéfredaktorem a dokonce i lépe, současně jako vlastník vaší vlastní publikace.

2. Jste inzerent

Lidé, vztahující se k inzerci v médiích, se postupně začnou dívat na stejné noviny již není jako prostředek hromadných sdělovacích prostředků, ale jako velký počet prázdných stránek, které mohou být od shora dolů skóre reklamu. Peníze na vzduch, peníze výměnou za levný papír - není to skvělý obchod?

3. Jste podnikatel

Zaplatili jste peníze za inzerci Vaší společnosti, zboží a služeb již léta. A jednoho dne přijde máte postřeh: proč dát některé zahraniční noviny peníze, když si můžete vytvořit svůj vlastní papír a umístěte veškerou potřebnou publicitu zdarma, a to i v jakémkoliv množství, a také, aby se peníze z jiných podnikatelů?

Například:
Zabýváte se nemovitostmi. Je zcela logické uvažovat o vydání specializované publikace o koupi a prodeji a pronájmu nemovitostí.
Máte reklamní agenturu. Tak proč ne otevřít čistě reklamní noviny, nějaký "Business Courier"? A nyní nechte všechny propagační peníze pro sebe, a nesdílejte s reklamními médii.
Máte náborovou agenturu. Pokud byste měli své vlastní noviny, můžete umístit placené reklamy do toho na návrh a hledání práce.
Jste majitel řetězce obchodů pro zvířata. Kdo vás zároveň brání, aby se stal vydavatelem profilových novin (Čtyři tlapky, Pes a kočka, Naši přátelé, Děti v kleci)?
Atd.

4. Jste velký podnikatel

Jakmile podnikatel stoupne nad určitou úroveň - pokud jde o příjmy, obchodní nebo politický rating - pak má téměř vždy neodolatelnou touhu stát se mediálním magnátem. Chcete-li mít vlastní televizní kanál, noviny nebo časopis, nejprve je to prestižní, a za druhé, můžete je "ovlivňovat". Jak přesně bude tento "vliv" vypadat, budoucí věřitelé společnosti Merdoka jsou extrémně vágní.
Tato touha je nadšeně podporována přibližnými novináři - "Noviny jsou prostě odsouzeny k úspěchu!" - které doufají, že dostanou peníze nejméně za šest měsíců práce. Zpravidla mají vlastní představu o budoucím vydání a jen zřídka se shodují s vizí investora.

Výsledky

Devět z deseti publikačních iniciativ končí ztrátami. Jejich velikost závisí na velikosti počátečního kapitálu, ambicích iniciátorů a jejich finančních schopnostech. Pokud se investoři nudí obsahovat nerentabilní média za šest měsíců po spuštění, je méně ztrát; pokud zůstanou z tvrdohlaví po dobu jednoho roku, pak se ztráty, respektive zvýší.

Jak se vyhnout ztrátě peněz?

Je to velmi jednoduché: nezveřejňujte noviny bez nutnosti nouze. A než se budete radovat z příležitostí, které vás čekají jako majitel nebo šéfredaktor novin, musíte důkladně vypočítat minus a případné ztráty.

Zaprvé je třeba vzít v úvahu, že prodej oběhu (i když se prodává úplně) v nejlepším případě pokrývá pouze výrobní náklady. Vzácné výjimky se nepočítají, nepředstavují počasí. Chcete-li dosáhnout zisku, musíte mít reklamu.
Inzerenti nemají dost. Ze zřejmých důvodů přicházejí k nejoblíbenějším a nejznámějším publikacím s velkým publikem.

Pokud jste optimista věří v rychlý příliv inzerentů, pak se ptát sami sebe: kam jste post vaši reklamu - známý v novinách s největším oběhem nebo publikace, z nichž neslyšel dřív? Budete mít šance? jeho (ne cizinci!) peníze? Samozřejmě můžete přilákat zákazníky s nízkými cenami, ale nízké ceny jsou nízké příjmy.
A aby se vaše publikace stala známou, to trvá určitou dobu. Se štěstí a přesným marketingovým hithem - minimálně šest měsíců, rok a půl - je optimální. A po celou tu dobu bude muset publikovat noviny se ztrátou, a dokonce investovat do reklamy na podporu (to je nepostradatelná podmínka: získat peníze na reklamu, musíte nejprve dát jim reklamu).

Samozřejmě, pokud máte zásobu roční finanční síly (tj peněz na zaplacení papír, tiskařské služby, novináři, redaktoři, kodéry, designérů, distributorů a zaměstnanců, atd), pak můžeme zkusit. Samozřejmě bez záruky pozitivního výsledku.

Za druhé, zveřejňování médií je velmi časově náročná činnost. Nejtěžší práci najdete, abyste vytvořili od nuly originál, na rozdíl od jiných publikací. A to zahrnuje vývoj obecné koncepce novin, designu, marketingové strategie, volbu tiskárny, vytvoření výrobního cyklu, nepostradatelnou práci pro noviny (pokud jsou noviny týdenní, nikoliv denně).
Budete muset řídit tzv. "Tvůrčí lidi", tj. Jednotlivci, podle definice, nejsou příliš disciplinovaní a nepodstatní pro zajištění včasného doručení materiálů a zpráv.
Budete muset vytvořit distribuční síť, tedy přesvědčit vlastníky novinářů a distributory zdarma, aby prodávali vaše noviny - kromě desítek a stovek publikací, které jsou již na poličkách. A nechtějí kontaktovat nové noviny, protože není jasné, zda to kupující přijmou.

Předpokládejme, že nemáte zvláštní potřebu vydělat peníze na prodej. Předpokládejme, že máte dostatek inzerentů (nebo ji máte vyhlášeni vlastní společností) a jste připraveni dát zdarma zdarma.

Distribuce zdarma je velkým problémem. Představte si, jaké je rozdělení až 5000 kopií. A potřebujete pořádat zásilky a distribuci prostřednictvím kurýrů (a poštou a kurýři také zaplatíte) desítky tisíc kopií. Kurýři jsou obecně zvláštní problém. Namísto klepání dolů, procházejících stovkami adres, mají tendenci opustit 30-50 kopií na jednom místě. Zatímco neděláte tento směr, nebudete mít jistotu, že část krevní oběh nebude vyhozena do nejbližší koše.

Jdeme dál. Je nutné najít pravidelné a nestandardní reklamní agentury. Ale dobří agenti stojí za svou váhu ve zlatě, kromě toho raději pracují s nekvalifikovanými publikacemi. Tam, a platit více, a je to jednodušší přesvědčit inzerenty.

Jste připraveni jednat nezávisle s velkými inzerenty? Obtížnost této práce lze snadno představit, pokud jste podnikatel se zkušenostmi, což znamená, že jste se již setkal s reklamními agenty, dopisy a žádostmi o uvedení reklamy do této nebo té publikace.
Jaká byla vaše obvyklá reakce? - S největší pravděpodobností: "Nudím se!"
Nyní je na řadě, abyste se nudili a nedopustili se agresivního odporu potenciálních inzerentů, aby se s vámi a vašimi zaměstnanci setkali.

Stručně řečeno, pokud budeme srovnávat úsilí potřebné pro zveřejnění v novinách (mám na mysli to jako kompletní vydání, nikoli primitivní kolekce reklam, které jen velmi málo lidí zajímá, a mezeru na to už dlouho obsazené), s prací v jiných obchodních oblastech tam budete vydělávat několikrát více se stejnou práci.

Za třetí, pokud nechcete osobně zabývat problematikou novin a rozhodnout o omezení role investora a vlastníka, pak naladit na to, že návratnost své peníze (a budou potřebovat mnohem víc, než si myslíte), bude velmi dlouhou dobu - takže nemusíte sliboval najal editor.
Nechce tě oklamat, jen častěji - je to člověk daleko od skutečného podnikání. Podívá se na noviny z jedné strany barikády - ze strany psaného člověka. A dělat novinové materiály a dělat noviny jsou velmi odlišné věci.

To vyžaduje nejen kvalitu novináře, ale i marketingu, manažer, organizátor - nejlépe v jedné osobě - ​​a kdo může poskytovat zveřejnění v novinách a hladké fungování redakcí a prodejní čísla, a přilákat inzerenty.

Určitě je možné najít takovou osobu, ale je to stejně obtížné jako talentovaný manažer pro obchodní nebo výrobní společnost.

Za čtvrté, pokud jste velký člověk a opravdu chcete ovlivňovat veřejné mínění, pak je možná výhodnější zaplatit známým a dobře podporovaným masovým médiím pro nezbytné materiály PR? Nebo, pokud máte spoustu peněz, koupit již pracující a výnosnou publikaci?

Ano, ale existují i ​​úspěšné publikace? Samozřejmě. Některé z nich existují už dávno, dokonce i od sovětských časů. A toto je převažující publikum, zvyklé na propagovanou značku a tedy i inzerenty.
Jiní měli potřebnou bezpečnostní rezervu a tiše, někdy dva nebo tři roky, pracovali se ztrátou a postupně si získali místo na trhu.
A existují i ​​publikace, jejichž vlastníci si předem nastavili, že jejich vydavatelská činnost bude vždy nerentabilní. Noviny nebo časopis je potřebný pro politické nebo reprezentativní účely. Obsahují noviny, stejně jako ostatní obsahují stabilní nebo fotbalový klub.

A samozřejmě je čas od času úspěšný hit, když nové vydání za poměrně krátkou dobu přináší zisk.

Jo, tak, není to všechno tak beznadějné? Takže si můžete vyzkoušet?

Můžete. A vy taky, štěstí - pod jednou podmínkou: pokud pro noviny budou provádět vysoce manažera s dobrým dopravním spojením v reklamodatelskih kruzích, a který, založený na podstatné finanční podpory, společně s vysoce profesionální tým bude vytvářet konkurenční koncepci nového vydání a najít neobsazené místo.

Sergej Zanin

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak jsem začal publikovat noviny

Chcete-li získat příjem z periodik, není lepší než otevřít reklamní noviny!

Kreativní člověk prostě potřebuje najít cestu k jeho potenciálu. A jestliže kromě povolání k psaní je kapka talentu obchodníka, výsledek bude ohromující. A když jsme se tři starí přátelé setkali s šálkem čaje, pak jsme se brzy začali zabývat jak uvolnit noviny.

Shromážděním všech našich společných poznatků o této záležitosti jsme se rozhodli provést všechny potřebné výpočty. Takže, abyste nemuseli pracovat zdarma, musíte vytvářet noviny, které vytvářejí příjem - bylo to jasné všem. Vytvoření prodejní edice, která se bude na plošině chytat jako horké koláče, je dnes v dnešní době téměř nemožné. Ačkoli jsme ve snech vytyčili sami sebe a tuto záviděníhodnou budoucnost a přemýšleli jsme o tom, jak vydělat peníze v naší tiskové edici.

Jako zdroj financování máme pouze zdravotní sestra všech médií - reklama. Je to ona, která nám pomůže nejen splatit náklady, ale také vytvořit mzdový fond! Proto jsme neměli jinou možnost, než otevřít reklamní noviny, v nichž budou také k dispozici informační materiály. Mimochodem, ti, kteří si myslí, kde začít reklamní činnost, mohou také začít s vydáním novin. Rozdíl bude ve kterém směru se dále rozvíjí.

Sběr reklamních materiálů poskytuje hlavní příjmy pro média

A my jsme byli v prvé řadě vytvořit systém oceňování nákladů na uvádění „hlavní motor obchodu“, v závislosti na velikosti v centimetrech čtverečních, místo a dobu zveřejnění, jakož i s ohledem na barevný inzerát (černo-bílé, barevné nebo pozadí). Pak jsme uvažovali o počtu a velikosti stránek našeho duchovního dítěte.

Když jsme se zastavili na dvanáctistránkových novinách formátu A3 se dvěma změnami barev, dospěli jsme k závěru, že jedna třetina plochy publikace musí patřit reklamě. To by však nemělo být úplně vyplněné pouze reklamami a plakáty - propagace by měla být rozptýlena v novinách. Kromě toho jsme udělali takovou službu jako vytváření článků PR: mělo by to stát o něco víc, než tisk běžného obrázku a textu odeslaného klientem. Byla také zahrnuta funkce placené tvorby reklamního rozvržení.

Tři z nás, abychom zajistili shromažďování reklamních materiálů v dostatečném množství, v žádném případě jsme nemohli. Proto jsme se rozhodli přilákat lidi z této strany k této funkci. Chcete-li to provést, umístěte reklamu na web s návrhy a hledání práce, kterou ti správci tisku potřebují správce reklam. Plat - 25% vybraných prostředků. Tak jsme se vyhnali z naší péče o platbu své práce.

Jak uvolnit noviny a zároveň ušetřit

Už jsem měl dovednosti rozložení a designu - pomohl jsem svým zkušenostem s freelancováním, korektor a redaktor, také jsme se rozhodli nepřijímat, stejně jako fotograf, rozdělení těchto funkcí mezi sebe. Mimochodem, není těžké se naučit, jak navrhnout a uspořádat, když se trochu posadíte nad programem Publisher.

Takže jak uvolnit noviny jsme chtěli nejen vydělat peníze, ale sbírat materiály pro ni, přišli jsme se všemi odpovědnostmi. Čtyři stránky byly definovány jako televizní program, první byla oznámení materiálů. Zbývajících sedm stran, sdílíme stejné zájmy: Dětské, sportu, zábavy (poslední), „Právní poradenství“, „domácnost tip“ (také zde a zahradnictví), „Taková je situace“ a „Kreativita našich čtenářů.“ Mimochodem, na stránce s kreativitou jsme začali vytvářet podmínky pro tematické soutěže nejen v oblasti literatury, ale také ve fotografických soutěžích.

A nejdůležitější výhodou naší publikace mezi všemi ostatními byla skutečnost, že jsme vybrali okraj města (v Samaru - Petře - Dubravě) jako oblast pokrytí. Obyvatelé tohoto regionu nejsou tak rozmazleni svobodnými informačními publikacemi jako obyvatelé střediska. Kromě toho je snadnější kontaktovat s nimi a shromažďovat potřebné informace. Velmi brzy se noviny staly pro příjemce milovaného, ​​což čtenáři hlásili jak běžnou poštou, tak i na internetu.

Kolik stojí za zveřejnění novin

Zaregistroval jsem se v daňovém jako SP a psaní podnikatelského plánu, které obdržel od ÚP dotaci ve výši 56 000 rublů x3 = 168 000, jak otevřel jeho případ a vzala ho dva nezaměstnaní. Pak jsme vytvořili layout novin a šel do okresní správy registrovat své dítě, takže si začít vydávat noviny s nákladem 1000 kusů a více bez registrace je nezákonné.

Samozřejmě by bylo možné vydat 999 kopií pro první případ bez registrace, ale před námi byl plán rozvoje novin v budoucnu a je prostě nerealistické získat reklamu pro noviny s rozpisem 999 výtisků.

Státní povinnost krajského vydání s reklamou a programem byla 20 000 rublů. Samotná konstrukce daně vzali někde kolem 1000. První vydání, jsme vydali téměř žádné reklamy, zdarma inzerce pro přidávání pouze své přátele a několik „virtuálních“, tedy aniž by příjemci s cílem mít něco s dalším přijímání žádostí o placených publikací k provozu.

Najít nejpohodlnější tiskárnu, uspokojující nás za ceny, objednalo 5 000 kopií. Tisk menšího množství stojí téměř stejný, ale snižuje šance na ziskový výběr placených žádostí. K tomu jsme strávili dalších 20 000 rublů.

Komerční nabídka, tištěná na deskách formátu A4, připravená pro distribuci potenciálním inzerentům, byla nejvýhodnější pro tisk doma na tiskárně. Vezmeme-li v úvahu barvu a papír, strávili jsme 500 rublů. Návrh byl také uložen v elektronické podobě pro distribuci na internetu.

Mimochodem, nebude nadbytečné vytvářet poštovní schránku na e-mailu, e-mailovou schránku a redakční stránku, instalovat schránku pro shromažďování nabídek v obchodech a poštách a stahovat kancelář pro příjem návštěvníků. Přestože kancelář může být otevřena později, kdy již bude k dispozici bezplatné financování.

Takže vypočteme, kolik stojí za vydání novin. Pro 4 čísla novin, spolu s paušálními částkami, jsme vzali 20 000 + 1 000 + 500 + 20 000 x 4 = 101 500 rublů. Z dotace je 168 000 - 101 500 = 66 500 rublů. Během této doby byla vybírána reklama za částku 30 000 rublů. Zisk činil 10 000 rublů.

Je důležité: přebytek by měl být částečně zahájen pro rozvoj výroby, tedy pro zlepšení novin.

Během druhého měsíce nám reklama již dala 20 000; 36 000; 42 000 a 58 000 rublů, což dohromady činilo 156 000 rublů. S odečtením nákladů na zveřejnění je zbývá 76 000 rublů. A kdybychom v prvním měsíci raznoskoy novin, které jsme osobně zabývali, zapojili naše příbuzné, bylo už nyní možné přilákat najaté zaměstnance.

Práce poštovníků jsme odhadli na 2 rublů na kopii, což je 10 000 rublů za vydání. Za měsíc činil 40 000 rublů. Volné zůstalo 36 000 rublů, 12 000 rublů na jednoho bratra (náš plat).

O 4 měsíce dosáhly příjmy z publikování plakátů a oznámení optimální částku, kterou jsme plánovali - 80 000 rublů v jedné emisi, která za měsíc činila 360 000 rublů. S výjimkou 80 000 rublů za úhradu tiskových služeb, 40 000 - za vysílání, 4 800 - sbírek daní jsme zanechali 235 200 rublů.

Dnes diskutujeme o problému, jak se celá barva novin dostává, získáváme korespondenty "zvenčí", zvyšujeme počet stránek a jejich formát. To vše také ovlivní částky vybrané za zveřejnění reklamy ve směru nárůstu. Pravděpodobně je nutné rozšířit geografii novinové distribuce, přijít s soutěží o ceny... Ale je to zcela jiný příběh!

Lyudmila Ulanová sdílela své osobní zkušenosti

Jak publikovat, publikovat své noviny

Prozkoumejte publikace s tím, co ve vašem městě nestačí. Pokud publikujete velké množství různých novin a časopisů, přemýšlejte o tom, co můžete přitáhnout, zajímat čtenáře. Rozhodněte se o rozsahu vaší firmy. Pokud žijete v Rusku a vytvoříte noviny s rozsahem méně než tisíce, nemusíte ho oficiálně registrovat. Pokud víc - budete muset zaregistrovat tištěnou publikaci ve federální kanceláři.

Pokud jsou noviny malý, můžete to udělat bez pomoci. Ale je lepší pronajmout kancelář a najat odborníka na rozvržení, návrháře, korektor. Je také žádoucí najít odborníka na obsah, který bude hledat informace pro noviny, například recepty, užitečné rady. Samozřejmě, že noviny přinášejí zisk prostřednictvím reklamy, ale užitnější rady a články budou v publikaci, tím větší bude poptávka, kterou lidé budou využívat. Kde získat informace? Můžete přečíst Internet - články pro noviny rozpočtu. Pokud jsou noviny velkým oběhem, je lepší najmout odborníka na texty, novináře.

Jak uvolnit své noviny, co je pro to nezbytné? Z vybavení budete potřebovat především počítač s programem Photoshop a risograf. Přístroj risografu může tisknout doslova nepřetržitě, což je jeho cenná kvalita. Nejprve je na počítači vytvořen návrh, text je vytištěn, nedostatky jsou opraveny a potom je spuštěn risograph. Nyní je třeba se postarat o to, aby noviny dostaly čtenáře.

Pokud chcete distribuovat noviny a dát je zadarmo, pak je jejich funkce nejprve reklamní. Zisk přinese pouze inzerenti. Nepoužívejte okamžitě pro zveřejnění reklamy velké peníze. Nejdříve si udělej novinový obraz, uvolni ho. U první reklamy si vezměte čistě symbolickou částku, pokud budou noviny požadovány, můžete ji postupně zvýšit.

Už víte, jak publikovat své noviny, teď je nejtěžší věcí distribuovat nebo prodat. Pokud jsou noviny malý, můžete je rozdělit sami: vrháte na poštovní schránky, instalujete zásobníky do obchodů. Oprávnění instalovat stánky je dáno správou instituce. Můžete to udělat laskavostí tím, že souhlasíte s vytisknutím inzerátu tohoto obchodu v novinách. Můžete si pronajmout kurýra, který distribuuje noviny. Musí zaplatit plat, což si vyžádá dodatečné výdaje.

Nebojte se vážné konkurence, která vás zaujme ve velkých městech. Samozřejmě, že tam je mnoho publikací vytištěných tam, ale můžete jít na trochu trik. Například, aby noviny více užitečné tím, že tiskne více tipů pro každý den, příběhy. Můžete jen trochu snížit cenu, protože nízká cena je nejlepší reklama.

Jak zveřejnit noviny

V současném světě, kde technologie řídí vše a internet je hlavním zdrojem informací, stále existují lidé, kteří se stále líbí a četli různá vydání novin a časopisů. Existuje obrovský počet publikací, které samy o sobě jsou historie a budou čteny, bez ohledu na to, co. Mnozí, pravděpodobně, si položili otázku jak zveřejnit své noviny, ale jen málo, když se naučil všechny podvodní triky v této oblasti činnosti, nadále vytvářelo.

Ve skutečnosti se může zdát, že je velmi snadné vytvořit vlastní noviny, ale je to jen na první pohled, v tomto malém systému je mnoho nuancí, bez něhož je nemožné důsledné existence vašeho stvoření s již existujícími. A tak, než se budeme zabývat vývojem a vydáváním novin, je třeba zvážit řadu velmi důležitých otázek.

Co potřebujete vědět a dělat, aby nedošlo k vyhoření?

1. Prozkoumejte oblast a určit směr vašich novin.

Bude nutné provést důkladnou analýzu stávajících novin ve vašem městě a je žádoucí, aby byly spolehlivě prozkoumány všechny jejich směry a aby se dozvěděli nejnovější zprávy týkající se jejich vydavatelů. To je nezbytné k určení silných a slabých stránek svých konkurentů a je možné, že i v analýze zjistíte, že volné místo, ve kterém můžete pracovat bez překážek. Koneckonců, v podnikání se můžete stát nejlepšími díky těm, kteří se dopustili chyb. Ale jen kvůli štěstí, které byste neměli počítat, musíte mít jasný akční plán.

2. Definujte podnikatelský plán pro vaše noviny.

Zapište si účel svých novin, určete seznam pravidel, s nimiž by měli všichni ti, co s vámi pracují, napište, zapište funkci publikace, snažte se co nejlépe předat představu o tom, co plánujete. Podnikatelský plán by měl jasně formulovat své plány do budoucna, což pomůže posunout se rychleji a bezpečněji. Nepřetržitá improvizace se může stát katastrofou pro jakékoli podnikání.

3. Požádejte o zájmy a potřeby spotřebitelů.

Tady je možná všechno jasné, ale stále potřebujete zjistit, co je pro čtenáře zajímavé, jaké noviny preferují, co si přejí číst, o čem rádi čte, o koho se chtějí podívat atd. Také stojí za to analyzovat vaši čtenářku zevnitř. To vám dá správný směr a pomůže řídit některé konkurenty, které v tomto oboru hodně. Koneckonců, pouze vytváříte něco, co by se mohlo hodit mnoha, můžete uspět, a proto budete moci noviny prodávat ve velkém oběhu a získat tak velký zisk.

4. Zvažte strukturu svých novin.

Je velmi důležité rozvíjet dobrou strukturu novin, v níž bude možné provádět všechny původní funkce. Také během tohoto zamyslete nad nadpisy, sekcemi a žánry pro sekce, které budou ve vaší publikaci, takže už můžete vidět přibližně to, co budou vaše noviny.

5. Vypočtějte náklady na vytvoření novin a příjmů z publikace

Samozřejmě, když začnete podnikat, nebudete schopni přesně určit všechny výdaje a všechny další výnosy, ale přinejmenším přibližně se zaokrouhlujete na stovky a snažíte se to udělat. Zapište si všechny druhy výdajů, které se při vytváření novin poměrně očekávají (pronájem pokoje, placení zaměstnanců, nákup vybavení atd.). A pak zapište příjmy z prodeje novin, zkuste nastavit určitou cenu a počet prodejů za týden. Takže obraz bude vypadat jasněji, to znamená, že můžete vizuálně vidět, kde a jaké nuance byste měli vzít v úvahu, možná co koupit je dražší a co je levnější.

6. Správná strategie je jedním z pachatelů úspěšného podnikání.

S pomocí vhodných odborníků rozvíjejte svou marketingovou strategii, s níž můžete vstoupit na trh.

7. Opravte registraci v médiích.

Velmi důležitý bod, protože vyžaduje dobrou znalost vyplňování příslušné dokumentace, tj. Při registraci budete určitě potřebovat odborníka v této oblasti. Zvažte tento bod jako odkaz na vytvoření vašich novin.

8. Nábor zaměstnanců, kteří budou v blízké budoucnosti vaším týmem. Tento bod je velmi důležitý, protože si vzal své lidi k práci, což znamená, že musíte mu věřit jako sebe samého, protože selhání alespoň jednoho zaměstnance v tak citlivé činnosti by mohlo vést k němu řadu problémů. Je to pro vás velmi důležité jako manažer.

A po náboru zaměstnanců vypracujte strategii prvních šesti měsíců, konsolidujte každou novinářku pro svou sekci a určete technologii pro práci na nich.

Zdá se to být docela těžké, a nikoli otázky, ale hned na začátku mnozí mají mnoho problémů, které nikdy by si myslel. V některých zemích to není možné určit účel publikace, jiní mohou nerozumí jakým směrem se bude nejúspěšnější, zatímco jiní a nemá tušení, co je nejdůležitější obchodní plán, který, jak vám řekne jeden odborník v oblasti obchodu, a Existuje mnoho takových nuancí.

Ale otevřením žádnou činnost, je třeba vědět, že tam je absolutně bezpečné oblasti činnosti, a v každém případě existuje riziko, a určité množství nákladů, a neměl by počítat. Samozřejmě, že obchod spojený s novinami je méně riskantní, ale ne relaxovat a nechat všechno vzít jeho průběh, protože konkurence v tomto oboru stále roste a je třeba, aby byly konkurenceschopné nejen s tiskovými médii, ale i při on-line deníku. Takže jak zveřejnit své noviny přemýšlejte sami o sobě, ať už je to pravda starých tištěných verzí, nebo jděte s časem a přijít s něčím novým - svým vlastním.