Jak si vyrobit plastovou kartu doma?

Pokud myslíte jednoduchou plastovou kartu, například slevu pro váš obchod, stále potřebujete speciální tiskárnu. Můžete také kontaktovat kartu A1card nebo podobné. Mají specializované tiskárny.

Ihned varuji, že je to nezákonné a činí takové věci, je trestné podle zákona a může být uvězněno po velmi dlouhou dobu. Proto těm, kteří se o takové věci zajímají, můžete jednoduše usadit v organizaci, která se zákonně zabývá takovou věcí, že tam studovat celý jednoduchý proces.

Kreditní karta doma

Banky neustále soutěží mezi sebou, v důsledku této soutěže se objevují lukrativní a pohodlné úvěrové produkty určené pro široké publikum. Jeden takový produkt je kreditní karta doma, která je vyhotovena prostřednictvím internetu a poté je doručena majiteli různými způsoby. Takový algoritmus pro vydávání kreditních karet byl přijat mnoha bankami v zemi, ale Tinkoff zůstává vlajkovou lodí, která vydává tisíce, ne-li miliony kreditních karet tímto způsobem.

Výhody kreditní karty s dodávkou domů:

 • úspora času;
 • pro registraci a přijetí karty nemusíte nikam chodit;
 • Obecně se problém děje za jednoduchých podmínek, aniž by byly vydány certifikáty a potvrzeno zaměstnání;
 • Majitel může aktivovat a používat pouze kreditní kartu;
 • Zatímco karta není aktivní, neexistuje žádný poplatek za službu;
 • nezáleží na tom, v které části země žije, dlužník je registrován a pracuje, dodávka je možná kdekoliv.

Zpracování platebních karet

Celý proces registrace je prostřednictvím internetu. Chcete-li získat kartu, nejprve musíte určit banku, která poskytuje službu doručování karet do vašeho domova, a poté odeslat online aplikaci na oficiální webovou stránku úvěrové instituce. Aplikace - je to jednoduchý dotazník, přesně to je obvykle vyplněno, když uděláte úvěr na pobočce banky. Pouze zde budoucí majitel karty nezávisle uvede informace o sobě bez náhlé rychlosti a dohledu nad správcem úvěru.

Chcete-li požádat o online žádost o kreditní kartu s dodávkou domů, vyplňte formulář na oficiálních stránkách banky

Vyplnění dotazníku

Informace v dotazníku by měly být správné, telefonní čísla musí být platná. Před odesláním byste měli zkontrolovat poskytnuté informace, zejména pak údaje o pasu, neměly by být žádné chyby. Banka bude požadovat, abyste poskytli informace o pracovním a telefonním čísle zaměstnavatele. Je třeba poznamenat, že toto číslo bude voláno, takže je lepší varovat kolegy v práci, zodpovědné za potvrzení informací o současných zaměstnancích.

Ověření dat

Samotná žádost bude bance posouzena, načasování tohoto postupu se může lišit, někde se odpověď dostane za pár minut a někde budete muset počkat několik dní. I když bude žádost zvažována, je třeba se připravit na to, co správce věřitelů může zavolat. Během rozhovoru vás mohou požádat o přepsání vašich osobních údajů a další otázky. Po kontrole a ověření údajů z online aplikace je rozhodnuto o schválení nebo zamítnutí.

Pokud je karta schválena, budoucí majitel kreditní karty uvede podmínky pro vystavení karty:

 • úvěrový limit;
 • úroková sazba;
 • náklady na roční údržbu.

Služba doručení domů

Je-li dlužník spokojen, proces zúčtování je dokončen, bude nutné pouze obdržet kreditní kartu. To lze provést několika způsoby. Jedním z nejoblíbenějších je doručení poštou, zástupce banky nebo kurýra. Smlouva, tarify a podmínky používání karty budou zaslány spolu s kartou v obálce.

Na rukou vlastníka karty není aktivována. Před aktivací pro jeho použití nemusíte platit. V této fázi můžete obecně změnit názor o použití a jednoduše neprovádět aktivační proceduru.

Aktivace a používání kreditních karet

Aktivační proces je všude jiný, ale každá banka sleduje určitý algoritmus, který je postaven tak, aby karta byla aktivní pouze osobě, na kterou je karta zaregistrována. Ten outsider to nemůže udělat.

Proces používání kreditní karty s dodávkou domů bude přesně stejný jako u běžných debetních karet. Kreditní karta může platit za jakékoli zboží a služby, stáhne peníze z bankomatu. Je však třeba poznamenat, že výběr hotovosti z kreditní karty zpravidla znamená výběr dodatečné provize a absenci bezúročného období pro použití úvěrových fondů. Proto je nejčastější a výhodnější možností pro použití kreditní karty hotově bezhotovostní platba.

Zrušení hotovosti na kreditní kartě není často ziskové z důvodu dodatečné provize a absence bezúročného období

K splacení dluhu jsou nutné platby, pokud jde o částku, která není nižší než minimální možná platba uvedená v tarifech banky (obvykle 5-10% výše dluhu). Můžete vydělat peníze prostřednictvím bank a terminálů třetích stran.

Závěry

Tak, kreditní karta doma je oblíbená a zisková služba realizovaná velkým počtem bank, což vám umožní využít všech výhod používání kreditní karty bez opuštění vašeho domova. Proces vydávání takového úvěrového produktu je poměrně jednoduchý, nicméně v případě jakýchkoli potíží stačí kontaktovat podpůrnou službu banky zavoláním na telefonní linku a získáte příslušnou radu.

Kreditní karty, nuance přijetí a použití

Používání kreditních karet se stává stále oblíbenějším, protože mají mnoho výhod. Kreditní karta dává svému držiteli možnost kdykoliv použít požadovanou částku půjčených prostředků. Pokud pečlivě prostudujete pravidla pro fungování tohoto úvěrového nástroje, můžete ho použít bez nutnosti platit úroky bankám. Mnoho lidí se zajímá, jak vytvořit kreditní kartu, a jak ji správně používat.

Kdo může počítat s kreditní kartou?

Zpočátku je důležité určit, jak získat kreditní kartu a kdo se na to může spolehnout. Mnoho lidí pracuje neoficiálně, takže mají zájem o to, zda banky mohou vydávat takové úvěrové nástroje.

Tito držitelé těchto karet jsou prezentováni s poměrně přísnými a četnými požadavky, takže každý nemůže získat kartu.

Některé banky nekontrolují oficiální zaměstnání potenciálních zákazníků, pokud již jsou držiteli debetních karet nebo jednají jako dlužníci, a zaplatí půjčku v souladu s podmínkami smlouvy s bankou.

Každá banka vytváří vlastní podmínky a požadavky pro potenciální zákazníky. K získání kreditní karty se vyžadují určité dokumenty. Tyto karty stanovují různé limity a úrokové sazby.

Nejoblíbenější jsou nástroje, které mají určitou dobu bez úroků, během níž majitel může využívat půjčené prostředky bez nárůstu úroků. Musí je však vrátit do konce tohoto období.

Výběr banky

Je nejprve důležité určit, ve které bance bude úvěrový produkt vydán. K tomu můžete zvolit různé instituce a je důležité vzít v úvahu jejich návrhy. Některé organizace nabízejí jedinečné podmínky pro pravidelné zákazníky na kartách, a proto je mnohem výhodnější kontaktovat banky, s nimiž tato osoba již úzce spolupracuje: je to platový klient nebo dlužník.

Kreditní karta je často nabízena za zajímavých podmínek v nových bankách, které se snaží přilákat zákazníky. Je však důležité posoudit spolehlivost organizace i podmínky půjčky.

Příprava dokumentů

Jak získat kreditní kartu? Tento proces začíná posouzením dokumentace, kterou banka požaduje k dokončení postupu. Jaké dokumenty jsou potřebné k vystavení kreditní karty? K tomu je nejčastěji zapotřebí:

 • správně vyhotovené prohlášení a může být vydáno nejen písemně, pro které je třeba navštívit bankovní pobočku, ale také s pomocí oficiálních stránek (elektronická přihláška je podána) a je možné zaslat dokument také poštou;
 • pas, který nelze nahradit jiným dokumentem, je nutný k ověření totožnosti;
 • kopii pracovní knihy a musí být potvrzena vedoucím společnosti, ve které je občan oficiálně zaměstnán;
 • kopii pracovní smlouvy a často je nutné kopírovat všechny stránky;
 • certifikát 2-NDFL, který slouží jako potvrzení solventnosti potenciálního dlužníka.

Co může být požadováno od důchodce? Pokud potřebujete kreditní kartu pro starší osobu, přiveďte certifikát od penzijního fondu, který uvádí výši důchodu, který obdrží. Tento doklad není zapotřebí, pokud je důchod načítán na bankovní účet.

Některé banky navíc mohou požadovat další dokumentaci, abyste mohli přesně zjistit, co potřebujete k vystavení kreditní karty přímo ve vybrané organizaci.

Je-li právnická osoba právnickou osobou, musí vypracovat zcela odlišnou dokumentaci.

Jaké jsou požadavky na potenciální držitele kreditních karet?

Jak požádat o kreditní kartu? Zákazníci banky musí splňovat určité požadavky. V různých organizacích se mohou výrazně lišit, ale můžete určit některé požadavky, které stanoví všechny banky:

 • může být kreditní karta vydána výlučně ruskému občanovi;
 • věk dekoratéra by se měl lišit od 18 do 65 let;
 • osoba by měla žít v oblasti, ve které je pobočka banky, kde je plánováno objednání kreditní karty;
 • osoba, která tento úvěrový nástroj obdrží, musí být oficiálně zaměstnána a na posledním místě musí pracovat nejméně po dobu šesti měsíců, ale některé banky umožňují méně času, přičemž každá žádost podává individuálně;
 • povinným faktorem je přítomnost pozitivní úvěrové historie;
 • je nutné připravit dokumentaci, která potvrdí solventnost dlužníka;
 • pokud uvažujete o tom, jak otevřít kreditní kartu, jednotlivého podnikatele, je důležité vykonávat tuto činnost nejméně po dobu jednoho roku.

Některé banky však mohou vůči potenciálním držitelům uložit další požadavky, proto před objednáním kreditní karty byste měli ve vybrané organizaci zjistit podrobné informace o tomto procesu. Je možné okamžitě požádat několik bank, aby získali kladné rozhodnutí alespoň v jedné instituci.

Postup získání kreditní karty

Jak vytvořit kreditní kartu? Tento proces lze provést rychle a snadno. Je rozdělen na některé sekvenční akce:

 • Zpočátku se musíte rozhodnout u banky;
 • pak je důležité napsat prohlášení ve formě dotazníku, který uvádí pouze relevantní informace o potenciálním majiteli kreditní karty;
 • měli byste mít s sebou ruský pas;
 • pracující občané, důchodci a studenti, stejně jako osoby patřící k jiným kategoriím obyvatelstva, přinášejí dokumenty, které dokazují jejich spolehlivost a solventnost;
 • kreditní karta je připravena na zhruba pět dní, pokud je vystavena standardní karta a v případě prémiového produktu budete muset počkat déle.

Po obdržení je důležité zjistit, jak aktivovat kreditní kartu. Nejčastější aktivace provádí zaměstnanec organizace, takže tento proces nezpůsobuje zákazníkům potíže.

Můžete si vybrat nejen standardní kreditní karty, ale také ty produkty banky, které patří do prémiové třídy, ale pro to musíte být běžným zákazníkem banky. U těchto úvěrových nástrojů se náklady na údržbu považují za poměrně vysoké.

Pokud pochopíte, jak se kreditní karta rozhodne, nebude při provádění tohoto procesu žádné problémy. V důsledku toho se osoba stane vlastníkem kreditní karty, takže bude mít kdykoli možnost obdržet požadovanou částku vypůjčených prostředků, pro kterou nejsou úroky načteny.

Jak vytvořit bankovní kartu

13. října 2014 v 15:55

Zpracovatelské středisko finanční skupiny "Life" bylo otevřeno v roce 2010. Zde vydávají karty patřící skupině Probusinessbank a provádějí příkazy od jiných bank. V centru pracuje jen málo lidí.

Poté, co zákazník banky vyplnil žádost o přijetí karty, vstupuje do zpracovatelského centra a poté do zvláštního programu vlastního návrhu, s nímž je karta vytištěna na emboseru.

Ve středu jsou čtyři místnosti: pro tisk karet, obálky, ukládání polotovarů a zničení karet. V každém z nich můžete zadat elektronické průkazy a otisky prstů. Je zvědavé, že zaměstnanci mohou vstoupit do místnosti pouze společně - to je z bezpečnostních důvodů.

Obálky s kódy PIN jsou vytištěny na již uzavřené tiskárně. Nejprve systém vygeneruje kód PIN a poté se použije na vnitřní stranu obálky pomocí kopírovacího papíru. Žádný z zaměstnanců banky neví PIN kódy klientů - jsou uloženy v systému v šifrované podobě. Mimo to se vytiskne pouze číslo karty a jméno majitele, takže můžete identifikovat obálku a připojit k ní požadovanou kartu.

Úložiště obsahuje tovární prázdné karty s nebo bez čipů. Některé z nich již mají kresbu. Banka zákazníků si může vybrat z navržených možností návrhu nebo navrhnout vlastní design.

Cena karty je od 200 rublů, v závislosti na typu čipu, složitosti hologramů, přítomnosti vzoru, laminování, lesklé nebo matné vrstvě. Tato částka je zahrnuta v kartovém servisním poplatku.

Zákazníci mají možnost získat kartu s vlastním designem - k těmto účelům jsou ve zpracovatelském středisku barevné prázdné polotovary bez obrázku.

Všechny obrázky, které uživatelé chtějí mapovat, jsou předem moderovaní. Zejména je zakázáno uvádět nápisy, loga, erotické fotografie a obrázky chráněné autorskými právy. Nejčastěji lidé chtějí na mapě vidět fotografie zvířat, příbuzných a milovníků. S obrázky párů existují zvědavosti: například čas od času se objeví čip na tváři jednoho z milovníků. V takovém případě se bankovní pracovníci obrátí na klienta a přesvědčí ho, aby fotku nahradil. Fotka je aplikována s tiskárnou a okamžitě laminována ochranným filmem.

Poté karet vstupuje do emboseru (stiskněte). Nejprve jsou data zapsána do čipu a magnetické pásky a pak je číslo karty a jméno majitele mechanicky vyřazeny. Na zadní straně kódu CVV2 se vytiskne. Další konvexní postavy a písmena jsou pokryty stříbrnou fólií - vyhřívá se pro tento účel a aplikuje se na mapu.

Po uplatnění osobních údajů jsou karty doručovány do kanceláře banky. Obvykle - do 24 hodin, ale za poplatek si můžete dohodnout doručení během několika hodin. Před krajskými kancelářemi může karta trvat tři až pět dní.

Ve zpracovatelském centru také zničí karty s uplynutým termínem, chyby nebo jednoduše nevyžádané zákazníky. Jsou vkládány do databáze a zasílány každý měsíc pomocí drtiče za přítomnosti provize. Nevyužité obálky s PIN jsou zde zničeny.

Fotografie: Ivan Gushchin

Řekněte svým přátelům
Přečtěte si tento podproces

Jak to funguje

Výrobní proces: Jak vyrobit saláty pro McDonald's

Výrobní proces

Jak vyrobit klobásy

Výrobní proces

Jak udělat cestu

Osobní zkušenosti

"Šel jsem na sezónní práci v zahraničí"

Revizní testy

"Jak jsem strávil noc v módním stanu poblíž nákupního centra"

Komentáře (6)
Přední strana

Reakce: "Experimentujeme": "Yandex" - o odstranění emoji shit z emocionální mapy Moskvy

Na VDNH byla otevřena 24hodinová učebna

Studie: Jak zaměstnavatelé vyhodnocují práci na dálku za účelem získání nejlepších odborníků

Dnešní číslo: Kolik Putinových návrhů na zmírnění důchodové reformy

Plány pro sezónu

26 kin na podzim

Nová Moskva otevřela novou trasu z Kyjeva na dálnici Kaluga

"Kupibilet" spustil inteligentní trasy pro vyhledávání spojovacích letů

Obrázek dne: Kolik Rusů zažívá finanční potíže při sběru dětí do školy

Moskevské úřady nazývají vyčerpané "lavičky náhradních" ředitelů divadel

Ponorné show a interaktivní exponáty: VDNKh bude hostit druhé klimatické fórum

© 2018 Vesnice. Novinky z Moskvy, Petrohrad. Lidé, místa, události. Použití materiálů Village je povoleno pouze s předchozím souhlasem držitelů autorských práv. Všechna práva k obrázkům a textům v sekci Zprávy patří jejich autorům.

Cookie používáme ke shromažďování statistik a zpříjemnění obsahu. Soubory cookie se také používají k zobrazení relevantnějších reklam. Můžete si přečíst další informace o cookies a změnit nastavení prohlížeče.

Jak mohu udělat bankovní kartu pro mé dítě?

Ahoj všichni! A věděli jste, že nejen pro dospělé jsou k dispozici výhody civilizace v oblasti bezhotovostních plateb.

Děti mohou také mít svou vlastní mapu.

Například, druhý den jsme měli klienta, který se zajímal o to, jak dělat dítě bankovní kartou.

Její synka studuje na Lyceu, a poté okamžitě studuje na anglické škole.

Doba mezi třídami je minimální, takže dítě si uvaří v nejbližším jídle. Chlapec s sebou nesl kabelku, maminka se rozhodla, že by bylo pro něj výhodnější používat kartu.

O nuance otevření dětské bankovní karty čtěte dál.

Karty pro dítě ve spořitelně

Pokud přemýšlíte o poskytnutí určité finanční nezávislosti dítěte, moderní řešení je otevření vlastní plastové karty. K tomu můžete kontaktovat společnost Sberbank.

Karta pro dítě je vydána ve věku od 7 do 14 let (po tomto věku má formálně právo otevřít svou vlastní nezávislou kartu). Je "vázán" na účet karty mateřské banky (kreditní nebo debetní) a dává dítě přístup k určitému množství peněz.

Debetní karta pro dítě v Sberbank

Je možné otevřít kartu dítěte pro spořitelní kartu? Ano, poté, co se stane 7 let s pasem a rodným certifikátem, otevře se plastová karta pro děti téměř okamžitě. Ale stojí za to otevřít?

Každý rodič sám zodpoví tuto otázku, ale stojí za to přemýšlet o tomto problému, protože takové řešení má jisté výhody.

Vydáte další kartu pro dítě

Pokud se zajímáte, jestli je pro dítě možné sestavit kartu Sberbank a jak to udělat, můžete se předem seznámit s těmito informacemi. Otevření dětské karty stačí:

 • Buďte aktivní zákazníkem banky s vlastní plastovou kartou;
 • Požádejte o další kartu ("připojená" k hlavní kartě);
 • Uveďte potřebné dokumenty.

Po objednání plastových karet pro děti ve společnosti Sberbank budete muset pouze počkat na uvolnění, aktivovat a nastavit vhodný režim pro použití nové karty. Můžete nastavit SMS upozornění, mobilní bankovnictví a / nebo internetové bankovnictví, definovat měsíční limit pro další kartu atd.

Měsíční limit umožňuje dosažení dvou cílů současně: omezení přístupu na hlavní účet další kartou a poskytnutí možnosti dítěti samostatně rozdělit vlastní výdaje na měsíc. Je-li to nutné, můžete zvýšit / snížit měsíční částku av nouzových situacích povolit přístup k požadované částce na hlavní r / c.

Výhody dětské karty

Ve Sberbank je vytvoření karty pro dítě velmi jednoduché. Po předložení minimálního balíčku dokumentů (cestovní doklad a rodného listu / osvojení dokumentů) dítěte požádáte o další kartu. Poté budete moci:

 1. Poskytněte dítěti příležitost plánovat svůj vlastní rozpočet. Toho lze dosáhnout nastavením měsíčního limitu obnovy, který může malý držitel karty nezávisle nakládat. Dětská karta pro dítě Sberbank vám pomůže vypočítat vlastní náklady z dětství.
 2. Kontrolní náklady. SMS zprávy o jakýchkoli operacích na druhé kartě přicházejí na vaše číslo při připojení mobilní banky.
 3. Kdykoli doplňte účet dítěte. V případě nepředvídané situace bude vaše finanční pomoc okamžitá, i když je dítě od vás, například v jiném městě. Bankovní karta pro dítě Sberbank bude doplněna během několika minut tím, že otevře přístup k hlavnímu účtu nad rámec stanoveného limitu.
 4. Odstraňte rizika spojená s nosením hotovosti. Po ztrátě hotovosti nebude možné je obnovit, karta se snadno zotaví a účet pro období zotavení v případě ztráty bankovní karty může být zablokován, aby byl vyloučen přístup neoprávněných osob.

To jsou výhody, které se pro dítě dívka otevře. Sberbank účtuje menší poplatek za servis dodatečných karet, takže je výhodnější ji otevřít.

Bankovní karta pro dítě ve věku 14 let

Kartu spořicí banky pro dítě ve věku 14 let je otevřena jako doplňková karta pro rodiče nebo jako samostatná. Za tímto účelem existují speciální karty pro mládež, které se po dosažení věku 14 let mohou dítě otevřít samostatně ve svém jménu na cestovním pasu (je to otázka debetních karet).

Závěr

Ve Sberbank se rychle otevře karta pro dítě. Formalizovat ji nebo ne, každý rodič rozhodne, ale přemýšlet o zvýšení finanční disciplíny u dítěte stojí za to. Rodiče se nemohou starat o nadměrné výdaje, přístup k hlavnímu účtu může být omezen. Také je výhodné kontrolovat nákupy a výdaje dítěte, protože zpráva o transakci přijde do telefonu.

Jak si vyrobit dětskou bankovní kartu

Důvěra obyvatelstva v bankovních kartách narůstá každý den. Vhodný pro použití, plastová karta vám umožňuje rychle uskutečnit nejvíce plateb bez opuštění vašeho domova. S nárůstem důvěry se rozšiřují oblasti použití karet.

Nejaktivnějšími zastánci této expanze jsou samozřejmě banky, které vyvíjejí nové produkty pro obyvatelstvo. Jedním z těchto produktů byla dětská plastová karta - analogický kapesníček pro malé výdaje, který postupně přináší mladou generaci do reality každodenního života.

Proč dětská plastová karta

Především je nutné, aby rodiče, kteří chtějí ovládat proces utrácení svých dětí. Koneckonců každý nákup dítěte se stane "veřejným pokladem" za 10 sekund. Kromě informací o samotné akvizici rodiče budou znát místo, kde byl nákup uskutečněn, a náklady na ně.

Tyto informace splňují většinu požadavků rodičů. Zvláště cenné informace jsou v případě, že dítě studuje na dálku, například v zahraničí.

Další výhodou použití plastové karty je zajištění proti ztrátě hotovosti. Mnoho lidí čelilo situaci, kdy dítě prostě ztratilo peníze, což negativně ovlivnilo emocionální stav celé rodiny.

Karta může také být ztracena, ale tím, že ji zablokujete včas, můžete uložit finanční prostředky, které jsou na ní. Význam tohoto kroku je obzvláště patrný v případě velkých peněz.

Navíc držení plastové karty propaguje rychlejší přizpůsobení se "digitálnímu věku" - dítě se prostřednictvím svých oblíbených nákupů naučí rysy obratu elektronických peněz.

Jaká jsou omezení?

V Rusku existuje řada omezení, zpravidla věk. Kromě omezení stanovených zákonem existují i ​​bankovní omezení.

Ale před dosažením věku 14 let bude teenager muset použít další účet, který je vázán na mateřský účet, což znamená, že existují omezení na výdaje - mateřský limit.

Jak vytvořit kreditní kartu pro dítě

Bankovní karta pro dítě je, není-li to nutné, velmi užitečným produktem. Koneckonců tento finanční nástroj pomáhá učit dítě k likvidaci peněz.

Ano, navíc s kartou je snadné ovládat osobní výdaje vašeho dítěte. To je, jak vybrat správnou kreditní kartu pro dítě? O nuance otevření dětských bankovních karet v tomto článku.

Proč dítě potřebuje bankovní kartu

Kapesní peníze pro své děti vydávají všichni rodiče. Takže plastová karta je stejný analog kapesních peněz pouze v moderní podobě. S jeho pomocí si dítě může nejen seznámit se širokou škálou bankovních služeb, ale také se naučit plánovat své výdaje.

Existuje samozřejmě pravděpodobnost, že celá částka z karty bude účtována v první den. Existuje však spousta příležitostí stanovit limity pro dítě, vzdáleně sledovat jeho výdaje a obecně vyučovat o kompetentní správě financí.

Nezapomeňte na bezpečnost. Kreditní karta může být ztracena stejným způsobem jako hotovost. Ale včas, její blokované peníze na kartě zůstanou neporušené. Jedním slovem, dříve či později všichni rodiče čelí otázce výběru bankovní karty pro dítě.

Vlastnosti výběru dětských bankovních karet

Za prvé, rodiče by měli určit, zda je karta základní, to znamená, že účet "plast" se otevírá přímo dítěti nebo dalšímu, tedy jednomu z rodičů připojenému k kartě. Další karta je zpravidla vydávána pro děti od 6 do 14 let.

Ti, kteří jsou starší, mohou počítat s vlastní kartou. Ale stejně bez písemného souhlasu rodičů o otevření takové karty je nepostradatelná. Rodiče si musí vybrat mezi otevřením kreditní a debetní karty:

 1. kreditní karta bude zpočátku určitou částkou prostředků banky. Na jedné straně můžete nastavit limity výdajů na finanční prostředky, naučit dítě používat věrnostní programy bank a kontrolovat jejich výdaje. Na druhou stranu je pravděpodobné, že veškerý nebo téměř celý úvěrový limit bude vynaložen na zábavu. Ale peníze budou muset být vráceny do banky. Kromě toho, pokud k tomu nedojde během období odkladu, musí být vrácena s úrokem;
 2. debetní karta má nejprve nulový zůstatek. Vynakládat z toho jsou možné pouze ty prostředky, které rodiče mají přívětivě zařazeni. To znamená, že pokušení utrácet víc nevyplývá.

Jakou kartu si můžete vybrat? Pokud dítě ještě necítí hranice mezi potřebou a potřebou, můžete si objednat debetní kartu. Ale přesto, úvěr má mnoho výhod. Koneckonců, úvěrový limit může být zablokován nejprve pravidelným připsáním karty na denní výdaje.

A následně a odblokování úvěrového limitu. Koneckonců, dítě se nikdy nebude učit spravovat finance, které nejsou. A i kdyby dnes část finančních prostředků nebyla vyčerpána zcela příznivě, příště to z toho vyvodí závěry.

Jak požádat o dětskou kartu

Jeden z rodičů a jejich nezletilé dítě musí přijít do banky. Dokumenty vyžadují pas rodiče a rodný list. Často banky nabízejí produkt speciálně vyvinutý pro děti. Ale můžete si vybrat libovolnou kreditní kartu, na které:

 • Neexistuje minimální roční poplatek za služby;
 • existuje dlouhá doba odkladu (období odkladu, během něhož můžete využívat finanční prostředky bez úroků);
 • nízký zájem o využívání úvěrových fondů a čerpání peněz;
 • můžete nastavit limity pro hotovost a bezhotovostní vypořádání;
 • tam jsou zajímavé bonusové nabídky a věrnostní programy (dítě bude potěšeno příležitostí hromadit bonusy pro další nákupy);
 • je možnost vytvořit kartu podle individuálního návrhu.

To je jen případ, kdy nemusíte honit vysoký úvěrový limit a širokou škálu služeb. Potřebujeme pohodlnou kartu, aby dítě mohlo udělat co nejlevnější a v ideálním případě zdarma stahovat malé peníze z bankomatu a platit kartou v terminálu v obchodech.

Jak rodiče kontrolují náklady svých dětí

Chcete-li to udělat, několik bankovních služeb

 1. mobilní bankovnictví - tato služba je často poskytována bezplatně. Bezprostředně poté, co dítě uskuteční nákup, je zaslána sms-zpráva s cenou a místem platby na mobilní telefon matky nebo otce;
 2. Internetové bankovnictví - prostě přejděte na svůj účet na internetových stránkách banky, abyste získali výpis za jakékoliv období;
 3. přímo v pobočce banky - operátor může na kartě hlásit na jakoukoli dobu.

Dětská karta: základní nebo další?

Finanční instituce, které umožňují vydávat základní karty pro ty, kteří nemají 18, trochu. Navíc absolutní většina bank může vydat dětskou kartu pouze s písemným souhlasem svých rodičů nebo opatrovníků. Je zaregistrován v úvěrové organizaci osobně zákonným zástupcem za přítomnosti samotného dítěte.

Například takové podmínky předkládají banky Eurokommerz a Master Bank. Co se týče společnosti Moskomprivatbank, můžete zde objednat kartu Junior prostřednictvím internetu, vyplněním nekomplikovaného registračního formuláře. Pak by však rodič s dítětem požádal o bankovní pobočku, aby měl s sebou svůj rodný list a cestovní pas.

Kromě toho můžete nastavit výdajové limity (za týden, měsíc nebo den) hotovosti a také snadno sledovat výdaje dítěte nastavením SMS upozornění na transakce.

Doros nebo ne doris?

Za zmínku stojí věk potenciálního držitele karty. Například banka "Eurokommerz" vydává karty pro děti od 14 let. Pokud mluvíme o další kartě, pak může dostat i šest let!

V Alfa-Bank je možnost otevřít další kartu pro dítě, které dosáhlo věku 14 let. Jedná se o minimální věk pro mladé klienty Master Bank, ale zde můžete získat základní (Visa Electron / Maestro - obyčejný nebo okamžitý) a další kartu (MasterCard / Visa).

Co se týče Sberbank, může být dodatečná karta získána dítětem od 10 let a nepostradatelnou podmínkou bude blízký vztah s majitelem hlavní karty. Pokud je mladý klient více než 14 let, postačí další karta, aby mohla podat žádost od hlavního držitele.

O některých výhodách

Zajištění dodatečné karty je zpravidla levnější než hlavní. Samostatně stojí za zmínku karty Junior Moskomprivatbank: zde a vydání karty a její údržba jsou zdarma. Mezi výhody dětských karet této banky lze přičíst a navyšovat úroky z nich ve výši 10% ročně, stejně jako účast na různých bonusových programech.

K kartám MasterCard Bank může klient otevřít účet v jedné ze tří měn - dolarů, eur nebo rublů, což je velmi výhodné, pokud plánujete vyslat své dítě do zahraničí.

Bezpochyby mohou být výhody přisuzovány skutečnosti, že se dítě z dětství učí spravovat peníze, plánovat výdaje, provádět výpočty atd. Takže pokud chcete dát svému dítěti finanční nezávislost, ale současně si uvědomit jeho výdaje, bankovní karta dítěte bude dobrou pomocí. A kde si ji objednejte - vyberte si sami.

Potřebuji bankovní kartu pro mé dítě?

Dětství je krásný a nevinný čas. Nicméně každý rodič se dříve nebo později zamýšlí nad tím, jak si své dítě zvyknout na skutečnosti budoucího dospělého života, a zvláště, jak vděčit dítěti schopnost rozumně utrácet peníze.

Při řešení tohoto náročného úkolu mohou bankovní karty, které nabízejí některé finanční organizace speciálně pro nezletilé osoby, pomáhat rodičům.

Jaké jsou podmínky pro bankovní kartu pro dítě?

V západních zemích jsou dětské bankovní karty společné. S pomocí "plastových" dětí se učí spravovat své finance racionálně, kromě toho rozšířený systém bezhotovostních plateb činí peněžní operace dítěte bezpečnější.

Ruské banky se nepokoušejí aktivně propagovat tento produkt, i když ho zcela ignorují. Finanční instituce, které nabízejí bankovní kartu pro dítě, si stanovují své věkové hranice. Takže v některých organizacích je možné vydat kartu pro 6leté dítě, v jiných se tato lhůta začíná od 10 nebo dokonce 12 let.

Stejná údržba dětské karty bude stát rodičům ještě levnější než jejich vlastní "plast". Vytvoření karty pro dítě nebude velký problém. K tomu musí klient přistupovat k bance se svým pasem, rodným osvědčením dítěte a současnou dohodou o jeho kartě.

Pokud je karta vydaná nezletilám, půjde o všechny podmínky stanovené pro hlavní "plast". Pokud je účet karty rodiče uzavřen, účet dítěte se mu uzavře.

Nezapomeňte na bezpečnost

Často, když rodiče chtějí dát dítěti bankovní kartu, svázávají ji na svůj kartový účet. Někdy se jedná o mzdy, ale někdy i úvěr, takže otázka kontroly nákladů je velmi akutní. Děti víc než dospělí podléhají škodlivým účinkům reklamy, ale spontánní nákupy jsou v nich spíše více.

Navíc úvěrové podvody v naší zemi také vzkvétají. Proto, když rodič vyhotoví kartu pro dítě, může nastavit určitý denní, týdenní nebo měsíční limit nákladů.

Kromě toho majitel hlavní karty má právo stanovit zákaz inkasa a také aktivovat službu SMS bankovnictví, aby získal informace o všech operacích prováděných kartou. Rodič ovšem může řídit náklady a bez SMS, jednoduše vložte hlavní kartu do bankomatu a požádejte o výpis z účtu.

Nejsou na kontrolních mapa podmínek dostatečně tuhé, a proto v případě, že primární držitel chtějí poskytovat své vlastní dítě větší svobody jednání, nebo naopak omezit již existující, je zde vždy možnost, aby tak učinily.

V některých bankách to vyžaduje osobní návštěvu, zatímco jiné vám umožňují provádět takové operace na dálku pomocí internetu nebo telefonního hovoru. Samozřejmě, pro větší bezpečnost, než dítě předloží kartu, měla by podrobně vysvětlit všechna pravidla pro jeho použití.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat samostatnou paměťovou kartu a PIN kód pro něj, protože v případě ztráty „plastické“ podvodníci využívají ně snadno a transakce provedené s použitím PIN, je prakticky nemožné napadnout.

Bankovní karta pro dítě - proces registrace

Stupeň důvěry veřejnosti v karet bankovních organizací se denně zvyšuje. Jsou poměrně pohodlné a praktické k použití, v rámci které můžete dokonce opustit své obydlí a provádět zúčtovací operace. S nárůstem úrovně spolehlivosti se doplňuje oblast využití karet.

Nejaktivnějšími účastníky tohoto doplňování jsou samotné struktury, které vyvíjejí nové návrhy pro společnost.

Nyní může každý otevřít bankovní kartu, nicméně tento postup přirozeně zajišťuje povinné splnění řady požadavků. Než přistoupíme k jejich přímé analýze, je třeba pochopit účel takového konkrétního dokumentu.

Bankovní karta pro dítě

Zaprvé, registrace rodičovské karty pro dítě je nezbytná pro samotné rodiče, kteří se snaží kontrolovat proces utrácení žáka. Vzhledem k tomu, že každý dospělý realizovaný akvizice se stane "veřejným majetkem" do deseti sekund od bankovní karty pro dítě.

Kromě informací o samotném nákupu si rodiče budou vědomi místa, kde byly vyrobeny, a jejich ceny. Taková data jsou vždy v centru pozornosti rodiče. Tyto informace jsou závažnější, když teenager studuje a žije v jiné zemi.

Může se také ztratit bankovní karta pro dítě, ale pokud je včas zablokována, je možné ušetřit všechny prostředky umístěné na jeho základně. Potřeba takové akce je obzvláště důležitá, pokud jde o velké peníze.

Navíc používání karty dítěte mu pomáhá s ohledem na rychlou adaptaci na digitální věk technologie. Děti se naučí specifikům elektronického oběhu financí prostřednictvím získání svých oblíbených věcí.

Bankovní karta pro dítě

Takže je možné zřídit bankovní kartu pro dítě? Je to všechno možné. Pouze v Ruské federaci existuje celá skupina omezujících opatření, která se často vztahují k věkovému rozmezí. Kromě legislativních předpisů existují i ​​pravidla bankovních institucí.

V souladu s legislativním základem Ruské federace mohou děti i dospívající oprávněně využívat služeb bank, a to navzdory skutečnosti, že plnohodnotná právní způsobilost začíná od osmnácti let.

Osoby ve věku od šesti do čtrnácti let mají právo samostatně provádět drobné akvizice a platit za ně kartu. Avšak před dosažením věku 14 let musí osoba použít dodatečný účet propojený se základním účtem svého rodiče, který stanoví limity výdajů, tedy limit.

Osobní bankovní karta dítěte: nuance registrace a užívání

Mnoho dospělých občanů má bankovní karty - debitní i kreditní karty. Ne každý však ví, že tento platební prostředek může být vydán pro děti. Článek odpovídá na otázku věku, kdy může být dítě vystaveno bankovní kartě a jak to dělat.

Vlastnosti dětských karet

V Rusku neexistuje zvláštní federální zákon, který by se vztahoval pouze na bankovní karty. Existuje však nařízení centrální banky č. 266-P "o vydávání platebních karet ao transakcích uskutečněných s jejich použitím."

Odstavec 1.11 uvádí, že samotná banka schvaluje pravidla pro jejich vydání a distribuci. Banky se řídí touto vyhláškou a ustanoveními Občanského zákoníku Ruské federace - článků 26 a 28. Chcete získat kreditní kartu tak, aby vždy existovaly peníze, jak to přečíst zde.

Podle nich mají mladistvé děti ve věku od 6 do 14 let právo provádět malé transakce v domácnosti a disponovat penězi poskytovanými rodiči. A děti ve věku od 14 do 18 let mohou také bez příjmu s dospělými disponovat svým příjmem a také vklady v bankách.

Vzhledem k tomuto právnímu právnímu předpisu a na základě zkušeností ze západních zemí začaly mnohé úvěrové instituce vydávat bankovní karty pro děti. V tomto případě jsou rozděleny do dvou typů:

 • pro mládež a děti od 6 do 14 let - debetní kartu připojenou na účet jednoho z rodičů nebo jiných zákonných zástupců, což jim umožňuje kontrolovat náklady na mapě (například nastavení jednorázový nebo denní limit na množství pro odstoupení od smlouvy, získávat informace o výdajích dítěte bankovních výpisů z jeho karty, z internetové banky, prostřednictvím SMS zpráv);
 • pro děti od 14 let - bankovní debetní účet je vydán podle cestovního pasu a dítě může již výdaje zcela utrácet nezávisle (rodiče však musí souhlasit s jejím objevem).

Vzali si půjčku od banky Tinkoff Bank, ale teď už není nic co platit a vy nevíte, jak to udělat? Odpověď na tuto otázku naleznete na odkazu. Prozatím se však všechny banky neposkytují takovou službu. Ti, kteří se rozhodnou, rozhodnou pro sebe, od jakého věku je možné pro dítě vytvořit bankovní kartu. Někdy se prahová hodnota pro získání tohoto platebního nástroje zvyšuje na 7-10 let.

Rostoucí rodičovská poptávka zároveň generuje návrh od úvěrových institucí. A bankovní karta pro dítě se stává stále oblíbenějším kvůli množství výhod, které má. Především umožňuje:

 1. přiznat dítě do světa dospělých financí;
 2. zajistěte ji vyloučením hotovosti;
 3. Omezte výdaje na kapsy o částku nebo podmínky nákupu (nakupujte pouze v obchodech, zakážete platbu přes internet a stáhnete hotovost);
 4. posílat peníze v případě nepředvídané situace.

Jak vytvořit kartu pro dítě v Sberbank?

Mezi pluses patří také skutečnost, že pokud je karta ztracena a zablokována, peníze nezmizí, ale zůstanou na mateřském účtu. Existují tyto platební prostředky a nevýhody. Co je to dluhopisová půjčka a jak ji získat, jsou zde všechny odpovědi.

Děti mohou ztrácet smysl pro realitu peněz a neumí se je počítat sami. Abyste tomu zabránili, doporučujeme nejprve naučit dítě, jak zvládnout hotovost, a teprve pak připojit k elektronickým platebním prostředkům.

Registrace bankovní karty

Vytvoření bankovní karty pro dítě mladší 14 let má své vlastní charakteristiky. Při výběru úvěrové instituce by měla být upřednostněna možnost, kdy je placená platební metoda jednoho z rodičů již otevřená (již existuje účet).

Můžete zůstat v jiné bance, pokud nabízí pohodlnější podmínky pro rodiče a děti. Poté bude nutné okamžitě otevřít dvě karty - hlavní (nadřazené) a další (dítě).

Výhody karty před kapsou v hotovosti

Dnes nikoho nepřekvapíte bankovní kartou, můžete ji dokonce vidět v rukou dítěte. Může to být dobrá alternativa k kapesním penězům, která učí děti k finanční gramotnosti. Jak vybrat a vydat bankovní kartu pro dítě?

Použití karty dává dospělému větší kontrolu nad výdaji dítěte, protože může stanovit limity pro jednodenní a denní odběry. S pomocí mobilního bankovnictví se dospělý téměř okamžitě dozví o výši a okolnostech transakce vypořádání.

Přítomnost limitu na kartě se liší od hotovostních výdajů v tom, že pro nákupy, které rodiče nepovolují, není možné "uložit". Omezení, které dítě nepoužilo, druhý den nepůjde.

Limity lze upravit v závislosti na okolnostech. V některých bankách je pro vás třeba osobně požádat a napsat prohlášení, v jiných - stačí zavolat službu zákaznické podpory nebo provést úpravu prostřednictvím systému klientských bank.

Na druhé straně, pomocí karty, rodiče dávají dětem částečnou finanční svobodu, učí se spravovat peníze sám. Při přenášení peněz v situaci vyšší moci, kdy je nezletilý od rodičů, je dostupnost karty mnohem jednodušší (bez ní to nemusí být možné).

Udržet peníze na kartě je bezpečnější než v kapse nebo školním batohu. Existuje menší riziko, že bude ukradeno. Pokud je karta ztracena, může být rychle zablokována a finanční prostředky budou k dispozici na hlavní kartě.

Karta pro dospívající je zvláštním prvkem dospělých finančních vztahů. Dává dítěti základní pojmy používání moderních metod výpočtu. Před vydáním karty stojí za to vysvětlit pravidla bezpečného chování. Zejména to platí pro výpočty v síti, protože mnohé děti mají tendenci provést poměrně špatná opatření.

Karta může být použita nejen pro výpočty, ale i pro akumulaci. Tam jsou ty, kde kladný zůstatek nahromadí úroky. Kvůli speciálním bonusovým programům se dítě může naučit uskutečnit ziskové nákupy a ušetřit peníze.

Jaká je role bankovní karty Sberbank pro dítě?

S ohledem na finanční nezávislost svého dítěte mohou rodiče pro něj otevřít vlastní plastovou kartu. Můžete to udělat při návštěvě některé pobočky Spořitelny podáním žádosti. Dětská bankovní karta je vydávána dítěti ve věku od 7 do 14 let.

A od věku 14 let má dítě právo otevřít vlastní kartu. Mapy lze tedy rozdělit na 2 typy: základní a další. Další karty jsou přiloženy k kartě jednoho z rodičů dítěte (zda je to běžná debeta nebo kreditní karta Sberbank po dobu 50 dnů).

Výhody a nevýhody plastových karet Sberbank pro děti

Racionálně zvažujeme tento problém, můžeme s jistotou říci, že karta potřebuje více rodičů než samotné dítě. Výhody:

 • dnes je nebezpečné nosit peníze v kapse nejen dospělým, ale i dětem. Koneckonců během přechodného období jsou nejčastěji pozorovány krádeže. Nemá-li s sebou peníze, ale plastové, může dítě ztratit kartu, ale ne prostředky, které jsou na něm uloženy;
 • dává dítě v hotovosti, žádný rodič nebude vědět, co přesně jejich dítě utrácelo tyto peníze. A pomocí bankovní karty od společnosti Sberbank můžete sledovat všechny transakce na kartě. Faktem je, že další karta je připojena k hlavní (nadřazené) kartě. To znamená, že dítě používá svou kartu a SMS upozornění přicházejí k rodičům. Kromě toho se můžete dozvědět nejen množství vynaložených peněz, ale také úplný seznam nákupů, které dítě provedlo;
 • Pokud je dítě za určitých okolností daleko od svých rodičů, může matka nebo otec volně doplnit kartu svého dítěte. A můžete to dělat vzdáleně a osobně navštěvovat pobočku Spořitelny;
 • dětská bankovní karta je druh atributu dospělého života. Pomocí plastů můžete hladce představit dítě do světa peněz, naučit ho správně spravovat své finanční prostředky a současně nést žádnou odpovědnost za akce.

Plastové karty s vlastními rukama

Chci ti říct, jak jsem se vytvořit karty pro své zákazníky :) Na druhé straně, chtěl byste se zeptat v komentářích odpovědět na mou další otázku: výroba map proces je poměrně dlouhá a je ne vždy mají čas přemýšlet objednat plastovou kartu a obvyklý způsob, jak říct, není trpět)))) Ale tam byl takový dilema, jaký druh se jedná o ruční Made karta, více zapamatovatelné, neobvyklé. ale je to nějaký plast. nikdo obecně není překvapen. Prosím, řekněte mi, která kartu, kterou bychom rádi přijímat: ten, který je zastoupen v MV - je to také vlastníma rukama, neobvyklé, jako by ji nelze vymazat - sorry, si můžete dát na polici jako malý dekorativní prvek. Nebo naopak, obvyklá karta by byla pohodlnější a praktičtější, mohla by být vložena do peněženky a tak se neztratí. Díky předem! Takže začneme:

Potřebujeme:

- Složky pro papíry vyrobené z tlustého plastu.

- Akrylový lak je bezbarvý.

- Jednoduché listy papíru pro tisk na tiskárně.

- Speciální papír pro přenos obrazu na látku.

- Každá plastová karta (jako šablona).

- Nůžky, kartáče, tužky, hadry atd.)

Vezmeme složku pro papíry, odřízneme z ní plachty a dostaneme list formátu A4. Vezmeme plastovou kartu a označíme plastovou velikostí budoucích karet podle šablony. Pak vyřízněte.

Zde je, co se má stát:

Nyní použijte naši šablonu na mapu dekropage, jen kruhem a vystřihněte obdélníky. Dva kusy na jednu kartu.

Pak začneme decoupage)))) nejprve lepidlo PVA lepidlem s kartou pak umísťuji obdélník z decoupage mapy DRY. A pak jsem to dal dobře. Clay Nebojem))) Dříve byla karta nejprve namočena ve vodě. ale pak jsem si uvědomil, že je lepší, aby se voda nezasychala a na některých místech se papír velmi špatně držel na plastu. ale suché je těžší zarovnat, aby nebyly žádné vrásky.

Takže po opuštění dobré rozměry nechte vyschnout, nechte ji vysušit déle. Samozřejmě je možné vysoušet vysoušeč vlasů, ale když přirozeně vyschne, je lepší :) je to spolehlivější) Po tom, co vše uschlo na jedné straně, děláme totéž s druhou stranou. Lepidlo, suché. Ukazuje se to takto:

Nyní dáme náš obdélník spíše jako pohled na mapu zaoblení okrajů a odříznutí všech přebytků, přibližně tak :)

Pokud najednou něco bude krivé a příliš symetrické, nebojte se, toto je vaše kreativní karta))))

Pokračujeme k další části. Předtištěním slova a návrhy, které potřebuji. Logo, čísla karet atd. Na konvenční tiskárně a obyčejný papír.

Nyní je nejvíce smutné, že všechny tyto slova řezat úhledně :)

To je možná nejvíce časově náročná a nudná část práce :)

Když jsou všechna slova připravena k jejich vložení na kartu, nejprve jedna strana a po úplném vyschnutí další.

Je žádoucí nepoškozovat lepidlo; nebude to jen lepení slov, ale jak to bylo, další lepení mapy decoupage na plast. To říct tak jistě :)

Takže můj obličej suší, asi v noci)

A po dobrém sušení proveďte druhou stranu:

Přejdeme do třetí fáze práce.

Dělám tisk loga na speciální papír pro přenos na látku, ale reálná bylo hodně MC, jakož i na doma, než může být převedena logo na tkanině, takže nemá smysl opakovat. Také potřebujete saténovou stuhu.

Na stůl položíme na sobě ochrannou látku na saténovou stuhu, položili jsme na ní logo, které bylo z papíru vyříznuto, kryt s bavlněným hadříkem. Ohříváme žehličku na maximální teplotu a začneme přenášet obraz na tkaninu. Zde se taková krása ukáže:

Pásky jsou pro nás připravené, necháme je vychladnout))) Karty jsou zcela vysušeny ze všech stran. Teď vezměte tenký kartáč, v mém případě otevřete tmavě hnědou barvu. A začneme malovat okraje karty. Vezmeme si barvu tlustší a velmi dobře skvrnku, trochu jdeme na karty, které tvoří rám a účinek stárnutí v jedné láhvi :)

Počkáme, až barva vysuší, na mě velmi rychle zasychá doslova 15-20 minut, ale je lepší počkat déle a být zajištěn úplným vysycháním. Pak vezměte punč a dělejte díry :)

A teď odcházíme na domácí úsek. Kryt s bezbarvým lakem! Nejprve aplikujeme jednu vrstvu, počkáme na úplné sušení, pak na druhou. Po úplném vyschnutí také děláme druhou stranu. Laka také nelitují, že všechny vrstvy papíru jsou vyrovnány a tam byl pocit plastické lesklé krásné karty :)

Poté, co jsme přesvědčeni, že lak vyschly na naší mapě, a to je již vhodný pro použití zpět do našich pásky) Řez pruhy požadované velikosti pásů léčí lehčí, vdevaem v díře a vázání luk :))) Voila karta je připraven!