Uzené kuře

Domácí uzené výrobky jsou velmi chutné a aromatické. A co je nejdůležitější, maso je vždy čerstvé. Vůbec vůbec vůbec můžete vůně - od tuku a ryb až po vaše oblíbené kuře a křepelky. Abychom poprvé neměli chybu, postačí studovat technologii přípravy výrobků pro kouření a jejich přímé přípravy.

Marinování

Doma, uzené kuře je obvykle teplé. Je to velmi rychlé, snadné a vyžaduje minimum dovedností a znalostí. Hlavním úkolem je řádně připravit jatečně upravená těla a vyjmout je z kouře včas. Připravte ptáka v horizontálních nebo vertikálních udírnách, horkými nebo studenými cestami. Z jejich typu obvykle závisí technologie zpracování těl. Je-li horizontální skříň a kuře připravené na roštu, jatečně upravená těla se rozřezávají na polovinu. Ve svislém zařízení jsou celá těla obvykle vařena a visí nahoře.

Pak se kostra důkladně umyje pod tekoucí vodou a připravuje se marináda.

Recept marinády pro 1 kostru:

 • 1 litr vody;
 • mírně více než půl sklenice soli;
 • 100 g cukru;
 • 30 ml octa;
 • Koření (černý pepř, koriandr, bobkový list atd.);
 • 4 stroužky česneku.

Uzené kuře v udírně bude tak chutné, tím lépe bude marinováno. Za tímto účelem se 1 litr vody přivádí do vařiče v hrnci. Posypeme sůl, cukr, koření, mícháme až do rozpuštění. Vyjměte panvu z ohně a nalijte ocet, nechte marinádu vychladnout.

V hlubokém kontejneru připravte upravenou kostru, nalijte marinádu a nechte ji v chladničce. Časem by měl být pták marinován minimálně 12 hodin. Dále je pták sušen. To se provádí tak, aby marináda a extra tekutina opustily kostru, což by zasahovalo do vysoce kvalitního kouření. Obvykle je kostra jednoduše zavěšena ve větrané místnosti po dobu 2-3 hodin.

Pokud je celý pták celý, před umístěním do udírny můžete dát několik stroužků česneku. Jatečně upravené tělo je svázáno s motouzem, aby udržovalo tvar pod vlivem vysokých teplot. To je správné uvařit maso na kouření v zemi. Pokud se kouření provádí ve speciální skříni na kůlu, je příprava produktu podobná.

Kouření kuřete v udírně

To je nejdůležitější okamžik. Předem je nutné připravit udírnu: připravit si žemle a ohřívat skříň. Chcete-li kukuřici lahodně kouřit, upřednostněte dřevěné třešně, olše, třešeň a dub. Jsou nejvzácnější. Čip na hodinu před tím, než je umístěn do sporáku, je namočený ve vodě. Takže to nebude spálit, ale jen dmýchá, dává správný kouř.

Udírna, musí být vybaveno paletu, která bude odtékat tuk, na paletě obvykle umístěny fólie, která není spalování tuků, a později bylo jasné, že pan jednodušší.

Pro zahřátí udírny zapálte sporák a nechte rostlinu zahřát.

Pak zavěste nebo položte ptáka dovnitř a zavřete dveře.

Neexistuje jediný recept na kouření. Potřebujete udržovat úroveň horkého kouře v udírně konstantní.

Maximální teplota, do které může být skříň vyhřívána, je 180 ° C. Pokud se zvedne vyšší, musí být maso vyjmuto.

Jak dlouho musí být pták v udírně? Doba přípravy uzeného kuřecího masa závisí na velikosti jatečně upraveného těla a objemu samotné rostliny. V průměru trvá od 1 do 3 hodin. Je lepší neotevírat dveře skříně během kouření. První kontrola připravenosti jatečně upraveného těla po 1 hodině. Po vaření může být uzené kuře konzumováno pouze tehdy, když se dobře ochladí. V horké podobě to není tak chutné jako v chladném. Doba skladování domácího uzeného masa by neměla přesáhnout 5 dnů.

Uzené kuře kuřem v udírně má několik nuancí:

 • jestliže jsou jatečně upravená těla malá a tenká, takže během kouření nejsou suché, do nich jsou vloženy plátky sádla;
 • kapalný kouř se nedoporučuje, protože při ohřátí na vysoké teploty se mění na karcinogen;
 • aby se maso marinovalo rychleji - po dobu 1-2 hodin může být marináda injektována uvnitř jatečně upraveného těla injekční stříkačkou.

Odpověď na otázku, jak kouřit kuře je nyní vyčerpána. Zůstává pouze osobně pokusit se přenést získané poznatky do praxe a zlepšit jejich dovednosti. Vždy si musíte pamatovat kvalitu produktů, které kupujete, protože to ovlivňuje polovinu úspěchu nového kulinářského díla domácího výkonu.

Vlastní podnik: výroba uzenin. Zařízení a technologie kouření masa ve výrobě: výpočet nákladů a požadavků SES

Jídlo je téměř zlatým dnem pro podnikatele všech pruhů, protože poptávka po nich prakticky nikdy nezpadá. Samozřejmě, aby byl zajištěn stabilní zisk, měla by být výroba údených produktů pečlivě organizována. Z administrativního hlediska hodně záleží na tomto podnikání, a proto budeme zvažovat poměrně jednoduchý, ale informativní obchodní plán, stejně jako poskytnout základní informace o této produkci.

Proč kouřil?

Náklady na kvalitu a přirozené potraviny jsou téměř neustále rostoucí, takže se nemusíte obávat o špatné ziskovosti výroby. Kromě toho se v naší zemi historicky rozvíjí, takže zemědělské podniky zřídka pracují na principu plného cyklu. Jednoduše řečeno, pěstují pouze zvířata nebo drůbež, preferují prodávání hotových výrobků zpracovatelům.

Stručně řečeno, pokud je v blízkosti prasata nebo drůbežárna, suroviny budou poskytovány v hojnosti. Nicméně je lepší zaměřit se na drůbežářské farmy, protože doba reprodukce je mnohem menší a hotové suroviny budou dodávány neustále.

Vepřové maso (zejména z malých farem) přichází pouze sezónně. Vaše produkce uzenin bude tedy silně záviset na specificitě tohoto odvětví živočišné výroby.

Nezapomeňte, že kvalitní uzené výrobky jsou dlouhodobě skladovány, aniž by bylo zapotřebí tolik mrazících zařízení než v případě zmrzlinového masa. Samozřejmě, že takové lahůdky od vás s vašimi rukama odtrhnou všechny místní obchodní sítě.

Další velkou výhodou je, že trh s uzeninami není přetížen a počet nejvýznamnějších hráčů na něm může být počítán na prstech. Výroba uzenin je proto výborným nápadem pro rozvoj vlastního podnikání.

Technologie výroby a zařízení

Nejprve se budete muset rozhodnout, jaké suroviny potřebujete. Například stejné křídla jsou o něco levnější než boky, ale vůbec se neliší. Proto je velmi výhodné je kouřit. Vepřové situace o něco méně zřejmý: Samozřejmě, uzená žebírka, velký nákup, ale také tuk, který se vyrábí touto technologií, se těší neméně poptávky.

Určete, zda budete nakupovat suroviny v již vyčištěné formě nebo raději koupíte zvířata pro živou hmotnost. V prvním případě nemusíte instalovat spoustu dalších zařízení, které vám ušetří spoustu peněz. Pokud nevěnujete příliš mnoho pozornosti situaci, pak se tato výroba kouřových výrobků zdá být nákladově efektivnější.

Pokud se podíváte na situaci v širším slova smyslu, vyčištěný pták stojí několikrát dražší než neporušené jatečně upravené tělo. Takže pokud chcete uspořádat velkou produkci se širokým sortimentem výrobků, stále musíte jít na tyto odpady.

Pro start-up může prostřední možnost poradit při položen v určité výši nákladů na výrobky, které budou zachránit alespoň část finančních prostředků potřebných k nákupu požadovaného zařízení.

Vezměte v úvahu, že když se pták vytahuje individuálně, vytváří se mnoho vedlejších produktů. Současně existuje poměrně stálý požadavek na stejné pero, nemluvě o vedlejších produktech. V uzené formě, dokonce i kuřecí žaludky jdou na zdraví, takže v čase budete vážně vydělat peníze.

Přibližné technické informace

Zvažte oba druhy výroby, abyste byli lépe vedeni v budoucích potřebách vašeho podnikání. Takže pokud potřebujete koupit nečistá jatečně upravená těla mrtvého ptáka, nemůžete to udělat bez nákupu speciálního stroje na jejich čištění z pera. Nezapomeňte, že technologie výroby kouře ve výrobě zajišťuje maximální možné čištění surovin.

"Vědeckým" jménem takového zařízení je stroj na oškrábání. Náklady na to - ze 100 tisíc rublů.

Pokud posuzujete zahraniční katalogy, pak se tam prodává podobná technologie za zhruba 2,5-3 tisíc dolarů. Nejlepší exempláře jsou až 150 tisíc rublů.

Neméně důležitá jednotka je určena pro čištění zarážek. Toto zařízení lze zakoupit za zhruba 120-130 tisíc rublů.

Eviscerace a další kroky zpracování

V další fázi jsou žaludky odstraněny z ptáků a jejich mytí se provádí. Veškeré potřebné vybavení lze zakoupit za přibližně 230-250 tisíc rublů. Doporučujeme kupovat multifunkční techniku, protože je kompaktnější a stojí méně.

V případě, že se rozhodnete prodávat plně řezeného ptáka, budete potřebovat stroj k odstranění kůžičky. Jeho cena je také asi 100 tisíc rublů, nebo tři tisíce dolarů.

Dále je zde stroj na řezání nohou, jehož cena je také o něco více než 100 tisíc rublů. Zahraniční výrobci jej prodávají za přibližně 2800 eur. Plně automatické vedení pro řezání a zpracování těl bude stát více než 3 miliony rublů.

Všimněte si, že toto zařízení bude muset být zakoupeno v případě, že vaše výroba je zaměřena na použití už vykuchaných jatečně upravených těl.

Udírny

Teprve poté, co mohou být úplné produkty čištění odesílány do udírny. Jejich sortiment je obrovský, ale hlavní rozdíl je maximální možný objem současně naložených surovin. Avšak ne každá technologie kouření masa ve výrobním průmyslu předpokládá maximální objemy nakládky. Faktem je, že se jedná o špatné zpracování surovin.

Pokud mluvíme o tuzemských výrobcích, pak ve svém sortimentu existují údolní domy s nakládkou od 50 kg do jedné tuny masa. A jednotka o hmotnosti 50 kg vám bude stát asi 60 tisíc rublů, zatímco náklady na největšího kuřáka jsou v rozmezí 550 až 600 tisíc.

Docela drahé vzorky takového zařízení, vybavené mrazícím zařízením, pro provozní chlazení uzenin připravených ke spotřebě. Takže nejjednodušší termo-kouř kamery pro malé podniky na 50 kg v tomto případě bude stát více než 100 tisíc rublů.

Můžete ušetřit výrobní technologii. Existují modely vyrobené z nerezové oceli, a tam jsou také ty, ve kterých jsou vyrobeny pouze pracovní plochy. Samozřejmě, udírny, z jejichž výroby byla použita pouze nerezová ocel, budou stát víc. Je však jednodušší postarat se o ně a jejich životnost je delší.

Na tuto skutečnost však není věnována velká pozornost: výrobci jsou zpravidla odpovědní za ochranu pracovních prostor, a proto ani kombinované kamery nejsou špatné dlouhověkosti.

To platí zejména při kouření kuřecího masa v udírně na palivu z tvrdého dřeva.

Doporučujeme věnovat pozornost těm komorám, které jsou vybaveny automatickými podložkami pro hotové výrobky. Zaprvé umožňují výrobu kvalitnějších výrobků.

Za druhé, v hodnotě rozdílu (v porovnání s konvenční technikou) není tak velký: pro velké udíren to je asi 60 tisíc rublů, zatímco stroj se zásobníkem pro 50 kg, který je vybaven umyvadlem, můžete si koupit jen za 10.000 dražší než jeho méně funkční analog.

Technologie kouření

A teď budeme krátce zvážit proces kouření. Existují dvě technologie: kouření teplým a studeným. Přípravné postupy jsou stejné: jatečně upravená těla se čistí a vykuchávají, umyjí a pak se umisťují do moří na moření. Samozřejmě, že při nákupu hotových jatečně upravených těl je potřeba pouze osolet. Koncentrace soli a koření závisí na zvoleném TU a specifickém receptu. Poté se maso dostane do kouření.

Pokud provádíte kouření za studena, proces bude trvat nejméně tři dny. Teplota kouře nepřesahuje 25 stupňů Celsia. Výsledné produkty se vyznačují výbornou chutí a velmi dlouhou trvanlivostí.

Při horkém kouření se teplota kouře v některých případech blíží 70-80 stupňů Celsia. Produkt je připraven na tři až čtyři hodiny. Doba skladování zpravidla není dlouhá. Nicméně pokud se rozhodnete uspořádat malou produkci v garáži, pak je tato technologie optimální (snížená cena).

Organizační záležitosti

V případě uzeného masa hraje zvláštní roli různé druhy regulačních dokumentů. A zde jsou zvláštnosti domácího potravinářského trhu: vzhledem k tomu, že pro produkty tohoto typu ještě neexistuje žádný jediný FZ (který by měl nedávno nahradit GOST), musí každý podnikatel samostatně vypracovat specifikace pro uzené maso.

Můžete však vyrábět uzené maso pomocí TI (technologické pokyny). To přispívá k vaší důvěryhodnosti v očích kontrolních orgánů a spotřebitelů, protože v tomto případě jsou výrobky vyráběny podle jasně stanovených předpisů. Samozřejmě, že v tomto případě bude kouření kuřat v udírně dražší, ale důvěra kupujících bude více než kompenzovat všechny ztráty.

Koordinovat jejich práci s místní pobočkou společnosti Rospotrebnadzor a Centrem pro normalizaci a metrologii.

Jak je vyvíjet?

Zde máte naprostou svobodu tvořivosti: můžete sami vyvíjet předpisy, ale je lepší kontaktovat specializovanou firmu. Vezměte prosím na vědomí, že pokud použijete původní recept od výrobce, od něhož jste si zakoupili zařízení pro výrobu uzenin, můžete od něj koupit příslušné specifikace.

Požadavky SES

Prostory musí nutně splňovat požadavky SanPiN 2.3.6.1079-01 "Sanitární a epidemiologické požadavky na organizace veřejného stravování, výrobu a obrat potravinářských výrobků a potravinářských surovin v nich". Co to znamená?

To znamená, že dílna musí být vybavena následujícími typy zařízení: elektřina, studená a horká voda, normální kanalizace. Požadovaný systém nucené ventilace.

Pokud pracujete s mraženými surovinami, musíte splnit několik dalších požadavků. Zejména mrazničky by měly být vybaveny odtoky pro kapaliny a také by měly být umístěny daleko od výrobních prostor. Kromě toho, v případě nákupu již netopýrajícího a nevzdělaného ptáka, musí být každá technologická etapa rovněž provedena v samostatné prodejně.

Pokud to klima dovolí a uspořádání území, kouřové instalace mohou být obecně umístěny pod otevřenou oblohou, chránící před dešťovými srážkami pomocí obvyklých baldachýnů.

Zaměstnanci

Předpokládá se, že podnik, který vyrábí až šest tun kouřových výrobků denně, vyžaduje přibližně osm pracovníků. Je nutné mít pro každou (!) Pracovní schéma technologa pro výrobu potravin. Všechny technologie pro kouření kuřat vyžadují přesné dávkování potřebných komponent, takže nemůžete všem tomu důvěřovat běžným zaměstnancům.

Všichni ostatní zaměstnanci nemusí mít kvalifikaci. Mzdový fond se vypočítává na základě průměrné mzdy v regionu. Nezapomeňte, že dnešní platby na sociální fondy dosahují až 34%.

Ziskovost

Je dost zvláštní, ale ziskovost je velmi obtížné odhadnout. Sortiment výrobků je velmi velký a jeho cena se značně liší. Předpokládá se, že průměrná ziskovost výroby uzenin je 25%. Pokud máte spolehlivý trh a uděláte nějaké perličky, ziskovost podniku může přesáhnout 250-300%.

Vlastní podnik pro výrobu údené drůbeže

Převážná část drůbeže - je přerušeno drůbež - kuřecí maso plemena, kachny, krůty, husy, perličky a křepelky méně a polotovary z něho - nohy, prsa, křídla, polévkové soupravy, atd. Prakticky žádná farma ani velké drůbežářské farmy nepodrobí ptáka dalšímu zpracování, zejména kouření. Mezitím uzené drůbeží maso je považováno za komoditu vysoké kategorie a například křepelky - dokonce i delikátní pokrm.

Vzhledem k tomu, že cena za jakýchkoli zpracovaných zemědělských produktů se zvyšuje výrazně, a náklady na jejich vybavení je velmi nízká, výrobu párků drůbeže může být velmi výnosný obchod - zejména s ohledem na skutečnost, že potravinářský průmysl sám je nejvíce nákladově efektivní a nikoliv rizikové potraviny rychle obrátit (jsou realizovány) a převážnou většinou přinášejí příjmy, které nejsou srovnatelné s výdaji. Kromě toho mají uzené výrobky delší skladovatelnost než čerstvé drůbeží maso, druhé místo na zmrazené maso.

S prodejem produktů problémy nevzniknou: takové lahůdky ochotně berou a síť supermarketů a malých obchodů místního významu a velké sklady potravin. Konkurence v tomto segmentu na střední úrovni; trh není přeplněný a ani otevření podniku ve městě, kde již taková výroba již existuje, není nebezpečná, pokud jde o ztrátu kapitálových investic. Navíc nebude mít potíže se zásobováním: chov drůbeže, a zejména kuřata chovu vajec i masa, je nyní jedním z nejvíce rozvinutých v zemědělsko-průmyslovém komplexu jako celku.

Technologie a zařízení pro výrobu uzené drůbeže

Za prvé, měli bychom definovat surovin, ale s tím, co surovin, které mají být použité - vyčištěné (nebo dělené), tj kostry, křídla, prsa, nohy, stehna, spodní stehna, atd. nebo úplně rozbitý pták, nevyčištěný.

Jedná se především o technologii, nýbrž o finanční stránku věci: pro čištění netopýrů je zapotřebí dodatečné vybavení, zatímco u vyčištěných jatečných těl nebo částí zařízení potřebuje pouze kouření.

Naproti tomu zbitý pták stojí asi 50-75% vyčištěných ptáků, takže pokud podnik plánuje vstoupit do jakéhokoli vážného objemu výroby, pak dříve nebo později zaplatí investice do dodatečného vybavení.

Navíc tento typ výroby také produkuje vedlejší produkty - dolu, peří a vedlejší produkty, které jsou méně výhodné než prodávat.

Takže pro úplnost informací zvážíme oba druhy výroby v závislosti na použitých surovinách v souvislosti s kompletní sadou zařízení. Pokud se použije neošetřená pálka, je třeba nejprve zakoupit speciální stroj (stroj), který odstraní peří z jatečně upraveného těla ptačího ptáka.

Taková zařízení jsou také nazývána zařízení pro odstraňování peří a stojí od 85 tisíc rublů. (asi 2800 dolarů nebo mírně méně než 2100 eur) na zhruba 110 tisíc rublů. (3600 dolarů nebo mírně méně než 2 700 eur).

Jatečně upravená jatka se dostane do další jednotky, která vyčistí tlapky ptáka. Stojí to asi 125 tisíc rublů. (4 100 dolarů nebo o něco více než 3 000 eur). Dalším stupněm zpracování drůbeže je proplachování a řezání žaludků.

Vhodné automobily budou stát asi 80 tisíc rublů. (2600 dolarů nebo mírně méně než 2000 eur) a 155 tisíc rublů. (5 100 dolarů nebo o něco méně než 3800 eur).

Je-li pták podrobí dalšímu zpracování, tj řezání, bude také muset zařízení k odstranění kutikuly (asi 85.000 rublů., Což se rovná asi 2800 $ nebo o něco více než 2000 eur), stroj na řezání stop (asi 105 tisíc rublů., což je o něco více než 3400 dolarů nebo 2500 eur) a automatickou linku pro řezání ptáků v hodnotě 2850 tisíc rublů. (92 300 dolarů nebo 68 600 eur). Stejná zařízení se také vyžadují při použití čistých těl ptáků.

Po čištění a krájení se drůbeží maso kouří v komerčních udírnách. Jejich sortiment je skvělý, ale rozdíly v univerzálních termodymických komorách různých výrobců - pouze v objemu současně naložených výrobků.

Modelová řada kamer vyráběných v Rusku zahrnuje kamery se současným nakládáním 50, 100, 250, 300, 500 a 1000 kg výrobku - v tomto případě drůbeží maso. Cena 50kilogramové kamery je asi 90 000 rublů. (3000 dolarů nebo mírně více než 2200 eur), 1000 kilogramů - více než 550 tisíc rublů. (téměř 18 000 dolarů nebo o něco méně než 13 500 eur).

Vzorky vybavené chladicí jednotkou budou stát ještě trochu víc - asi 115 tisíc rublů. (asi 3700 dolarů nebo mírně méně než 2800 tisíc eur) a asi 710 tisíc rublů. (téměř 23 000 dolarů nebo o něco více než 17 000 eur).

Kromě toho jsou k dispozici také vzorky termodynamických komor z nerezové oceli nebo kombinované - kde jsou pouze pracovní plochy z nerezové oceli. Kombinovaná kamery 30-40% dražší než běžné, a v případě, že kompletně vyroben z nerezové oceli a šíření, a rozdíl je větší, - od 80 do 160% pro malé (50 kg) a vysoké (1000 kg) komor resp.

V zásadě hlavní věc spočívá v tom, že pracovní plocha komory je chráněna proti korozi, takže kombinovaná verze se jeví jako výhodnější. V některých případech je fotoaparát nastaven termodymovye příslušenství - polotovary pro čištění a takového zařízení je nejziskovější: rozdíl v ceně (ceny pro kombinovaný 50- a 1000-libra fotoaparát, který je vybaven Chladící agregáty Chladící agregáty a propady, v uvedeném pořadí), nejsou tak je významné - pouze asi 10-60 tisíc rublů (320-2040 dolarů nebo 240-1520 eur).

Organizace, prostory, personál a ziskovost výroby uzené drůbeže

Mezi organizační otázky patří získání regulační a regulační dokumentace. V tomto případě, konkrétně u uzeného GOST nebo OST (průmyslový standard), neexistuje, takže pro jeho výrobu vydává podnikatel samostatně balíček regulačních dokumentů.

Obvykle je to jiné TU (technické podmínky) a TI (technologická instrukce, jasně regulovat složení a výrobní technologie výroby), v souladu s příslušnými orgány dohledu a registračních - krajské úřady spotřebitelského dohledu ( „CPS“) a Centra pro normalizaci a metrologii.

Vývoj technických specifikací je prováděn buď samostatně, nebo specializovanými firmami. Avšak produkty, jako například uzený drůbeže, specifikace již existují - mohou být zakoupeny, obvykle u výrobce zařízení, pokud ovšem budou použity není původní receptury.

A kouř obchod obchodní prostory by měla odpovídat SanPin 2.3.6.1079-01 „sanitární-epidemiologické požadavcích na stravovací organizací výroby a obratu v nich potravin a potravinářských surovin“ - být vybaveny odpovídajícími komunikaci: elektřina, teplé a studené vody, kanalizace a zplyňuje větrané až po instalaci nuceného odsávání - větrání.

Existují některé další požadavky na firmy pracující s mraženými surovinami - rozmrazovač musí být vybaven drenážními žebříky a musí být umístěn odděleně od výrobních prostor. Avšak i při práci s netopýři existují i ​​některá omezení - zejména pokud jde o skladování surovin, jednotlivé místnosti pro čištění těl, atd.

Ovšem zařízení na kouření může být umístěno na ulici - samozřejmě ne pod otevřenou oblohou, ale pod speciálním krytem, ​​pokud to samozřejmě dovolí konstrukce tepelné komory.

Průměrný výkon podnik vyrábějící 5,6 tun za den (tj 2-3 posun), je nutné pouze 5-8 pracovníků (měnící se) v závislosti na zvoleném režimu práce - s vyčištěným nebo nečištěné suroviny. Tato změna musí být přítomen pro vytvoření pána 260100 „Food Technology“ a 260301 „Technologie masa a masných výrobků“ od OXO a technologie k výrobě 260601 «Stroje a zařízení pro výrobu potravin“ nebo 260602 ‚Potraviny inženýrství malých podniků.‘ Jiní pracovníci mohou být nekvalifikovaní. Mzdový fond je 200-300 tisíc rublů. (s přihlédnutím k příspěvkům na sociální zabezpečení, jejichž výše je dnes 34%).

výtěžek produkce je dostatečná pro výpočet obtížné: velký sortiment - sýra a vařené uzené produkty se velmi liší ve své třídě: mohou být oba ekonomiky a luxusního segmentu trhu, ale minimální marže - alespoň 25% (při použití připravený - oloupané a rozdělení suroviny a výroba pouze nejlevnějších uzenin).

Skutečný průměr rozpětí je mezi 50 a 100%, a v některých případech (např. Při použití masa pižmo nebo kachen, a perličky jsou druhy jiné drahé) - a 200-250%.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak kouřit slepice v továrnách

Průmyslové kouření drůbeže

V průmyslových podmínkách produkují uzené kuřata, uzené a uzené kachny apod. Pro výrobu uzených kuřat se používají, vykukují a ochlazují jatečně upravená těla kuřat, která nejsou skladována delší než 3 dny. Mrtvá těla, musí být připraveny v souladu se specifikací, soli, za použití směsi nakládací soli, mletého pepře (10,4 kg na 100 kg mrtvých těl) a čerstvý česnek (2 kg). V nádržích se umisťuje a nalije solanka (1: 1) naplněná kostkami z nerezové oceli, uzavřená mřížka. Na 100 dm 3 solanky v 15 dm3 studené pitné vody se rozpustí 5 kg stolní soli, 0,5 kg cukru a 0,012 kg dusitanu sodného. Tato koncentrovaná solanka se míchá, filtruje a přidá se 92,1 dm3 studené pitné vody.

Doporučujeme vám koupit udírnu pro ptáky v našem online obchodě Fermash! Kontaktujte naše manažery pro podrobné rady. Také tam jsou žetony na kouření.

14-16 hodin při teplotě 4 ° C se uchovávají v jatečně upravených tělech kuřat. Po nasolení koš se odstraní, takže odtok a vodným chloridem sodným přípravě kostry pro kouření, který se provádí při teplotě 110-120 ° C po dobu 3-3,5 hodiny, dokud teplota v prsní sval 78-80 ° C. Uzené jatečně upravená těla ochladí se na 0-8 ° C a naplní se. Hotový výrobek se prodává a uchovává při teplotě 0-8 ° C a relativní vlhkosti 81-85%, a to maximálně 72 hodin.

Video průmyslové kouření šunky

Údený pták doma

Pro kouření doma vyberte méně živého ptáka. Jatečně upravená těla musí být před uzením osolená. Pro vysévání ptáků se používají dva druhy těl řezání: na polovině a na švu. V prvním případě položte kostru na řezací desku se zády dolů a odřízněte zadní kost, natahujte nůž s dřevěným kladivkem nebo válečkem. Pak otočte kostru a nakrájíme kostní prsa, ve vytvořených polovinách odstraňte zbytky střev. Všechny velké těla ptáků jsou rozděleny na poloviny. Při řezání do vrstvy je vyříznuta pouze hrudní kost, což vede ke zploštění kostry. Potom odstraňte zbytky vnitřních částí. Vyprázdněný pták opláchněte čistou, studenou vodou z krevních sraženin. Sůl vták nebo suché metody (jedna sůl), nebo smíšené, třecí sůl nejprve a nalijte do 2 dnů solanky. První metoda je ideální pro vysévání ptáků v chladné sezóně a druhá cesta k teplému.

Mix pro drůbež, připravené z třením rychlosti 700 g soli na 10 kg kusů drůbeže, na obrobek v chladném období (podzim), a na 1-1,2 kg soli, v teplém ročním období.

Určité uspořádání pokládky jatečně upraveného těla by mělo být pozorováno se solí. A rozložte jatečně upravená těla a položte poloviny do kontejneru s kůží dolů a pamatujte na hustotu stylu. Při vychystávání různých jatečně upravených těl různých hmotností nejprve položili větší a pak menší a posypali každou řadu solí. Cukr (15-20 g na 10 kg drůbeže) podsolochnuyu přidá do směsi, mletého koření (paprika, atd.), Někdy bobkový list a byliny (bazalka, oregáno, tymián).

1-2 dny v chladném kostry položen udržuje pod metodou suché solení, poté se dřevěný klub s náplní (3,2 kg na 10 kg drůbeže).

Časopisy

Směnné kurzy

Jak otevřít udírnu: organizujte malý podnik od začátku

Uzené ryby a maso jsou oblíbenými produkty a zaujímají na moderním trhu s potravinami velkou škálu. Spotřebitelská poptávka vytváří nabídku, ale jak otevřít udírnu od začátku? Odpovědi na nejdůležitější otázky, které naleznete v tomto materiálu.

Otevřeme udírnu: registraci a potřebné dokumenty

Pro otevření vlastního obchodního centra pro kouření a pro právní činnost společnosti je třeba legalizovat řadu dokumentů:

 • Registrace organizační a právní formy budoucího podniku (LLC nebo jiné právnické osoby).
 • Zahájení a uspořádání workshopu (nájemní smlouva nebo majetek). V tomto případě musí být místnost plně v souladu s hygienickými požadavky a předpisy.
 • Získejte závěrečné a pracovní povolení od společnosti Rospotrebnadzor, požární inspekce, Rostekhnadzor, Rosprirodnadzor.
 • Výroba musí mít veterinární osvědčení.

Po obdržení všech potřebných dokumentů a závěrů může veterinární služba a SES provádět pravidelné kontroly, které mají zákonné oprávnění. To si musíme pamatovat a udržovat požadovaný stav dílny a výrobu ve správné podobě.

Kde a jak prodávat uzené ryby a maso: studujeme trh a konkurence

Před zahájením podnikání je nutný předpoklad pro studium prodejního trhu.

Při otevírání kouře od začátku věnujte pozornost následujícím aspektům:

 1. Zjistěte produktovou a cenovou politiku těch podniků, které již vyrábějí produkty ve vašem regionu.
 2. Zkuste zjistit preference a chutě spotřebitelů, provést průzkum mezi obyvatelstvem.
 3. Pečlivě studujte produkty soutěžících, zhodnoťte všechny výhody a nevýhody, vyvozte závěry. Tím se zabrání chybám při uvolňování vlastních podobných výrobků.
 4. Najděte a identifikujte nejvýhodnější místa prodeje.

Po obdržení odpovědi na všechny výše uvedené otázky, budete vědět, jak postupovat - s kým uzavřít smlouvy o prodeji, jaké produkty se vyrábějí v největším množství, a která musí být dodržena minimální úroveň pouze pro tento rozsah.

Vlastnosti výroby uzených ryb a masa: technologie kouření

Technologie kouření ryb a masa se navzájem liší. V této kouřící komoře by měly podporovat následující režimy: fajčení za studena a horké, vaření, sušení, smažení.

Klobásové výrobky z masa

Příprava syrových masných výrobků nevyžaduje žádné tepelné ošetření. Jako suroviny se používá hovězí, vepřové, kuřecí a krůtí maso.

Příprava sestává z následujících kroků:

 • Příprava masa, jeho mytí a sušení.
 • Velvyslanec po suché metodě (bez solanky, jen sůl). Doba expozice v této fázi je 5-7 dní. V tomto okamžiku dochází k úplnému dozrávání masa, odstranění všech bakterií a mikrobů.
 • Sušení masa v kuřácké místnosti při teplotě 20-22 stupňů.
 • Kouření v komoře (trvání asi 40-45 minut).

Zvláštností tohoto způsobu přípravy je opakované sušení a kouření - tyto postupy se provádějí několikrát (3-5), které se opakují jeden po druhém. V důsledku toho by měl produkt získat bohatou zlatou barvu a hustou strukturu. Recept a technologie se mohou lišit v závislosti na typu kuřácké komory.

Studené kouření ryb

Předběžně se rozmražená a rozbitá ryba. Po dokončení přípravných prací je výrobek slaný ve slaném nálevu po dobu 3 až 10 dní, v závislosti na velikosti ryb.

Další stupeň sušení. K tomu je ve fajčiřské komoře odpovídající režim. Po rybě se kouří studeným kouřem (ne více než 25 stupňů). V kuřácké komoře trvá tento proces několik hodin.

Hot kouření

Technologie horkého kouření se vyznačuje teplotním režimem - hlavní proces probíhá při vysoké teplotě. Výhodou metody je získání více šťavnatých produktů, protože vlhkost je skladována co nejvíce. Nevýhodou je zkrácení doby trvanlivosti.

Hlavní etapy technologií horké kouření jsou:

 1. Příprava surovin (praní, vypití).
 2. Solení (několik dní).
 3. Sušení.
 4. Kouření.

Při použití kouřových komor jsou výrobky připraveny rychle, za optimálních podmínek, splňující všechny požadavky.

Jaké vybavení a prostory potřebujete pro udírnu?

Otevření kouření - není to jednoduchá záležitost, protože i do prostor jsou kladeny vážné požadavky. Budova by měla být umístěna ve zvláštní sanitární zóně, nejméně 300 metrů od obytných čtvrtí.

V prostorách podniku je nutné vybavit prostory a místnosti pro zvláštní účely:

 • Sklad s chlazením pro skladování surovin (ne více než 1 den).
 • V obchodě, kde se připravuje solný roztok, se provádí moření surovin.
 • Místnost pro balení hotových výrobků.
 • Místnost, ve které bude provedena hygienická úprava zpětného obalu.
 • Oddělení pro sušení čistých nádob.
 • Uzavřený sklad pro balení.
 • Uzavřené úložiště pro skladování dezinfekčních prostředků.
 • Místnost pro skladování pilin, palivo.
 • Oddíl pro skladování obalového materiálu a doplňkové vybavení (pokud existuje).
 • Sklad hotových výrobků (denní skladování).

Je žádoucí zajistit dodávky hotových výrobků bez skladování, ale to není vždy možné, proto je nutné vybavit chladicí zařízení v samostatné skladovně.

Malá zařízení potřebná pro zpracování surovin pro kouření:

 1. Tabulka pro řezání ryb a samostatný stůl na maso (na jednom stole není řezání dvou druhů surovin povoleno).
 2. Přání k řezání (2-3 kusy pro každý druh surovin).
 3. Nože na řezání (2-3 kusy pro každý druh surovin).
 4. Kapacity.
 5. Vážící a chladicí zařízení.
 6. Vozíky pro přepravu surovin a hotových výrobků.

Hlavním zařízením jsou kouřové komory a ledničky.

Požadavky na kouření v kuřáckých komorách jsou následující:

 • Dveře kuřácké komory musí být pevně uzavřeny.
 • Přítomnost větrání a poklop v buňce je považována za nezbytnou podmínku.
 • Takové části udírny jako lamel a ramrodů by měly být v dvojnásobném množství, protože jsou každou směnou dezinfikovány.
 • Přítomnost teploměrů v kouřových komorách. Teplotní režim je stanoven ve speciálních časopisech.

Průměrná cena udírny je 100-130 tisíc rublů. Denní zpracování je v tomto případě 200-300 kg. S nárůstem výroby se zvyšuje množství udírny.

Stoly, dostochki, řezací zařízení musí být zpracovány podle hygienických norem každé směny. Pokud máte na mysli výrobu nakrájených nebo plátkových výrobků v jednotlivých obalech, nezapomeňte uvést datum balení, číslo šarže, datum vypršení platnosti.

Vybíráme dodavatele ryb a masa pro udírnu

Při výběru a nákupu surovin by se mělo zacházet se zvláštní pozorností, protože na tom závisí kvalita hotového výrobku a tím i pověst vaší produkce. Suroviny je třeba objednat přímo od výrobců. V tomto případě se jedná o chov hospodářských zvířat a rybolov, což vede k právní činnosti.

Výběr prodejen, supermarketů a dalších nákupních sítí nemá smysl, protože produkty zahrnují nájemné, daně atd. Přímí dodavatelé budou mít vždy nižší náklady na suroviny. Je také nutné vzít v úvahu skutečnost, že po kouření, ryby nebo maso ztrácejí asi 10-12% hmotnosti, takže je třeba hledat dodavatele s výnosnou nabídkou za cenu a kvalitu.

Je důležité spolupracovat s dodavateli ze stejného regionu, kde jsou plánovány operace. V tomto případě neexistuje riziko, že by se stal zastaralý výrobek a snížily by se náklady na dopravu.

K práci s dodavateli je třeba uzavřít smlouvu. Když produkt obdržíte, jsou vždy připojeny certifikáty jakosti produktů a veterinární osvědčení pro maso. Musí odpovídat datu dodání, typu surovin, dodací hmotnost musí odpovídat gramům. Ve spolupráci s legálními dodavateli nejsou v budoucnu žádné problémy.

Jaký personál bude muset kouřit ryby a maso?

V počáteční fázi organizace výroby je zapotřebí 2-3 lidí, je žádoucí, aby měli zkušenosti v této oblasti. Při používání moderních udírny se zvláštní vzdělání nevyžaduje, ale musí být schváleny technologické karty s receptorem, který se má používat ve výrobě. Obvykle jsou tyto karty připojeny k zařízení, jsou v souladu se současnými standardy a splňují všechny požadavky.

Zaměstnanci by měli mít dovednosti v provozu zařízení, porozumět technologiím kouření. Dostupnost hygienických knih je povinná pro každého zaměstnance potravinářské výroby.

Při otevření větší dílny, která bude produkovat více než 2 tuny hotových výrobků za měsíc, bude zapotřebí několik kouřících komor (2-3) a počet zaměstnanců se také zvýší o 2-3 krát. S rozšířením výroby na tuto úroveň je logické otevřít vlastní implementační body a složení zaměstnanců se také zvýší.

V počáteční fázi stačí pouze jedna osoba odpovědná za výrobu, jeden asistent. Tento počet zaměstnanců je dostačující pro mini udírnu. Když se rozšíření výroby a surovin zapotřebí inspektor odpovědný za jeho zpracování, jediná osoba na řezání a velvyslanec ryb, výrobní ředitel, který je zodpovědný za sklad, řidiče a auto s chlazením přepravit zboží, účetní, technický personál pro čištění při práci.

Přibližný obchodní plán pro otevření kuřáka od začátku: výpočet nákladů a výnosů

Náklady na otevření udírny nejsou příliš vysoké a doba návratnosti není vyšší než dva nebo tři roky. Ale s kompetentním přístupem a dobře zavedenými vztahy s tržním trhem se tento čas může snížit na polovinu.

V počáteční fázi bude malá dílna vyžadovat finanční prostředky v následující výši:

 • Náklady na vybavení 400 tisíc rublů.
 • Registrace dokumentace je 25 tisíc rublů.
 • Opravné práce v obchodě, uspořádání a náklady na pronájem za toto období - 300 tisíc rublů.
 • Počáteční náklady na suroviny jsou 250 tisíc rublů.
 • Dodatečné náklady na 100 tisíc rublů.

Celkem: 1 milion 75 tisíc rublů.

To je minimální počáteční investice. Nyní zvažte, jaké jsou současné náklady na roční údržbu malé udírny.

Počítáme:

 • Nájemné je 300 tisíc rublů.
 • Náklady na elektrickou energii 220 tisíc rublů.
 • Nákup surovin 2 miliony 800 tisíc rublů.
 • Saldo zaměstnanců (2 osoby) 500 tisíc rublů.
 • Daně ve výši 270 tisíc rublů.
 • Doprava stojí 120 tisíc rublů.
 • Další (další) utrácení 150 tisíc rublů.

Celkem: 4 miliony 360 rublů.

Chcete-li zkrátit dobu návratnosti a rychle generovat zisk, několik typů prodeje by mělo být kombinováno:

 1. Prodej na prodej v maloobchodních řetězcích. Při průměrné ceně hotových výrobků 400 rublů na kilogram (maso, ryby), prodej 800 kg měsíčně přinese 320 tisíc rublů.
 2. Dodávky do stravovacích míst. Pokud je prodej asi 300 kg, pak měsíční příjem z tohoto místa prodeje bude 120 tisíc rublů.

Celkem: 440 tisíc rublů.

Roční příjmy budou 5 milionů 280 tisíc rublů. Přidáme stávající náklady a počáteční investice, získáme číslo 5 milionů 435 tisíc rublů.

Závěr: v tomto případě první rok práce dílny "opouští" o návratnost a opakující se náklady. Ale příští rok přinese čistý zisk téměř 900 tisíc rublů!

Rizika spojená s otevřením kuřačky od začátku

Ve všech obchodech existují rizika a měli byste o nich vědět, protože pak je lze minimalizovat nebo se jim zcela vyhnout. Chcete-li začít lépe s malým obchodem, pak náklady na zařízení budou sníženy a výrobky se budou úplně rozptýlit včas. Po čase, kdy bude vyhrávat pověst a budete mít "běžného zákazníka" na trhu, můžete začít rozšiřovat.

Není rozumné zahájit ve velkém měřítku výrobu uzených produktů od okamžiku, existuje vysoké riziko minimálního prodeje a podnik se stane neziskové.

Práce s nespolehlivými dodavateli může také přinést vlastní rizika spojená s nekvalitními produkty.

V letních měsících je nutné používat v chladniči chladicí zařízení, které udržuje optimální teplotu.

Předběžný průzkum trhu, posouzení poptávky a konkurenceschopnosti pomáhá vytvářet ziskové podnikání. Ale nebuďte příliš sebejistý, a to i pokud jste navázal styky s prodejních místech, být připraven na možná rizika a ztráty, jako vybrané produkce umožňuje získat produkty s krátkou trvanlivostí.

Nezapomeňte na správnou údržbu dokumentace. Musí být k dispozici všechny certifikáty kvality, veterinární osvědčení a další certifikáty pro produkty.

Obchodní činnost produkující uzené ryby a maso může přinést solidní příjem s minimálními investicemi. Hlavní věc je zhodnotit všechny příležitosti a rizika prodeje a je lepší mít místo prodeje!

Jak kouřit slepice v továrnách

Před pár měsíci jsem se rozhodl zkusit recept z videa na internetu

Hotové uzené kuře doma.

A tak jsem to viděl nepotřebují byl bez udírny!

Pouze velká hrnce a jedna část mantovarki.

Vzal jsem chlazené stehna a žetony

V kotli usnul čipy (je to možné a ve velkém kastrolu). Velmi se nalial do spodku soli (absorbuje šťávu a tuk, které odkapávají z kuřecího masa a nedovolí, aby spálili a kouřili, a to vyvolávaly spálenou vůni.)

V dolní části jsem dal část mantovarki. Velikost pánve by měla zajistit schopnost tohoto gizmo a těsné nasazení víka

Položil kuře a zakryl ho víkem.

Netrpěl kuřecím masem, jen slaný.

Zapálil jsem plyn. Držel jsem ho trochu na vysokém ohni, takže rozstříkané štětiny se rozlévaly, a pak jsem ho snížil na průměrnou.

Po asi 20 až 25 minutách po začátku kouření se cítil zápach dřevěného kouře. Mmm. Lepota!

Snížil plyn na minimum.

Celkově jsem připravil hodinu nebo trochu déle, nepamatuji se. Otevřel víko a poklepal, jako by byl připraven.

Má zkoušku

S kouřem stehen byly dobře namočené, byly zcela připravené (bez krve kostí) a zůstaly poněkud šťavnaté.

Výsledek byl potěšen!

Máte příjemnou chuť k těm, kteří se rozhodnou pro tento experiment! Ale.

Byl spokojen s počátkem návratu ženy, aby s ním zacházel s lahodným jídlem.

Již od prahu se něco stalo:"Co jsi spálil?" zeptala se.

Chválil jsem úspěchy ve vaření. Oceňovala kuře: "jít" (dobře, je to s frustrací, že se dostala málo, pravděpodobně).

Všechno jejího rozhořčení jsem ocenil příští den, když jsem se vrátil z práce: v domě tam byl tvrdohlavá vůně dřevěného kouře (v předvečer jsem cítil, že to vůbec necítil).

No, nic, dokonce pěkné a ne obyčejné!

Za týden se z této vůně již zlobil (když jen vy jste vstoupil z čerstvého vzduchu, pak jste znovu čichali). Současně našli do bytu cizinci atmosféru spíše příjemnou.

Moje žena mě ticho nenáviděla po dobu prvních 2-3 týdnů, dokud vůně nezačala oslabit. Ano, a já sám jsem si uvědomil a činil pokání.

O měsíc později vůně skoro není cítit.

Měsíc a půl zmizel úplně!

Já jsem ten internetový kuchař, jehož film, na který jsem se podíval, to nevypracoval. Proto vás, přátelé, varuji vás:

ZAHRNUJTE VÝFUK A ZAVŘETE DVEŘE V KUCHYNĚ.

Recept na horké uzené kuře v udírně

Mít v domácnosti tak nádherné zařízení, jako je udírna, vždy jej chcete používat pro svůj určený účel, vařit něco takového, abyste potěšilo své blízké a přátele. Lidé kouří maso a ryby již od starověku, protože samotná technologie vaření předpokládá dlouhodobé skladování hotového výrobku a chladničky byly vynalezeny ne tak dávno. V dnešní době kuchající maso tímto způsobem znamená získávat mnoho pozitivních výsledků ze samotného procesu vaření a následného jídla neobvykle aromatického a chutného jídla.

Kuřecí maso je mnohem něžnější než ostatní, takže pokud je kuře v udírně správně vařeno, dokonce i obyčejná večeře se změní na skutečnou dovolenou.

Zkušení kuchaři vědí, že kouření kuřat je možné dvěma způsoby: horké a studené. První možnost je nejrychlejší, to bude trvat několik hodin, zatímco kuře se ukáže být něžná, šťavnatá, protože proces zpracování probíhá při vysoké teplotě, přes sto stupňů.

Pokud existuje touha vařit kuřata druhým způsobem, pak musíte naladit dlouhé čekání. Vzhledem k tomu, že recept ukládá dodržovat teplotní režim třicet stupňů po celou dobu kouření, protože kouřit maso, v tomto případě potřebujete kouř z dlouhého doutnajícího ohně.

Ukazuje se, že recept na horké kouření kuře je z hlediska času a chuti nejvýhodnější. Proto je na prvním místě tento recept na přípravu.

Příprava zásob

Před zahájením procesu musí být kuřácká komora omyta. Cudná vůně a spálené zbytky z předchozího pokrmu mohou značně narušit "pověst" přípravného přípravku a tuk, vypálený vícekrát, je škodlivý pro zdraví.

Na spodní straně kuřáka by měla být umístěna fólie, získá se jasná, bohatá chuť a doba zpracování bude mírně snížena. Potom dřevěné štěpky usínají. Jakýkoliv druh dřeva je vhodný, ale je nejlepší použít olše, třešeň nebo dub. Pokud používáte třešňové čipy, objeví se neobvykle chutné jídlo.

Paleta je umístěna shora, kde tuk proudí, a pak rošt, bude na něm připraveno kuře.

Určitě budete potřebovat hluboké jídlo pro marinování, řezací desku, ostrý nůž.

Příprava produktů

Zmrazené kuře, a je lepší, jestliže to je kuře, by mělo být bez peří a vnitřností. Jatečně upravená těla musí být umývána v tekoucí vodě, marinovaná. Stojí za zmínku, že správně marinované kuře je zárukou úspěchu. Proto musí být technika přípravy bezpodmínečně dodržována.

Kuře je nakrájeno na polovinu, lehce odrazeno zvláštním kladivem. Nemusíte masu bít moc, drcení kostí je mimo otázku. K vyčerpání je nutné pouze, aby masová vlákna byla plně nasycena marinádou, pak se kuřátko uklidnilo, šťavnatě.

Receptura marinády je jednoduchá. Je důležité, aby maso v něm bylo ponořeno po delší dobu. K udržení jatečně upraveného těla v slaném nálevu je lepší noci a ráno kouřit. K přípravě marinády budete potřebovat:

 • 3 litry vody;
 • 2 šálky soli;
 • sklenici granulovaného cukru;
 • česneková hlava;
 • pol poháru octa 9%;
 • bobkový list;
 • Koření a byliny jsou přidány na chuť.

Chcete-li vyhovět receptu, je třeba vařit vodu, sůl a cukr v teplé vodě se mnohem lépe rozpustí. Česnek a zelenina se jemně rozpadají a pak se k roztoku, který se ochladí na pokojovou teplotu, přidá oct. Dále, jak již bylo zmíněno, kuře sestoupí do marinády a je ponecháno přes noc, nejlépe na chladném místě.

Po marinování jatečně upraveného těla by měla být odvětrávána. Můžete jej zavěsit na ulici, předem plnit kousky na kůži, malé kousky tuku a česnek.

Proces vaření

Než dáte maso do udírny, musíte vytvořit oheň a poté řádně zahřát na 250 ° C. Pak slepice „usadil“ v ​​zařízení pro přípravu a břicho se po dobu asi 4 hodin, nebo dokud potravin teploměr ukazuje teplotu 180 ° C v udírna víka prsu, někdy je třeba otevřít a čistit tkaniny, protože je tvořen saze, saze. Odkapávající se zhora zkazí chutný vzhled zlaté kůry tmavými skvrnami a recept to nepředpokládá.

Brilantní film na povrchu pokožky naznačuje, že jídlo je hotové, kuře je možné odstranit.

Poradenství zkušených kuchařů

Abyste správně kouřili kuřecí maso bez chyb, doporučujeme vám poradit se zkušenými řemeslníky.

 1. Nejlepší je koupit chlazené maso, ale nemrznout. Jatečně upravená těla by měla být růžová, bez zápachu a se všemi druhy mechanických poškození.
 2. Pokud je třeba urychlit proces moření, může být solanka injikována injekční stříkačkou pod kůži. Injekce se provádí každých 5 centimetrů.
 3. Pokud existují pochybnosti o původu masa, pak by mělo být zrušeno kouření za studena a horké vaření kuřete. Všechny škodlivé mikroby, vajíčka parazitů zemřou pod vlivem vysoké teploty.
 4. Tekutý kouř je samostatné téma pro rozhovor. Nemůžete to používat kategoricky. Škodlivé látky, které tvoří výrobek, jsou velmi škodlivé pro zdraví a reagují s výrobkem na vaření pod vlivem teploty, přeměňují se na skutečný jed. Proto je lepší být trpěliví a ne urychlit proces pomocí chemických přípravků.
 5. Pro ty, kteří nejsou lhostejní k chutné a voňavé kůře, která se tvoří na kuře, je užitečné následující rady. Než dáte tělo do kouřící komory, protřejte ji suchou směsí. Recepty pro tuto směs jsou sůl, cukr, černý pepř. Počet složek je určen velikostí ptáků a osobními preferencemi chuti.
 6. Než začnete jíst, musí se kuře vychladnout. Uzené maso je chutnější než chladno, spíše než horké.

Kuřecí kalorie a obsah živin Tabulka 1 porce (přibližně 600g):