Pěstování květin jako podnik: termoskouř, agrotechnika a další moudrosti

Samozřejmě, květiny - to není základní komodita, ale podle dnešních statistik je podnikání rostoucích květin jedním z nejvíce ziskových.

Pěstování květin jako podnikání je správným rozhodnutím, protože za rok od středního skleníku s řádnou organizací výroby můžete vydělat nejméně dva miliony rublů. Jak to udělat a kolik musíte věnovat počáteční fázi? Vyřešíme tu otázku.

Právní aspekt: ​​LPH nebo IP?

Zahájení podnikání pro pěstování květin, můžete formalizovat individuální podnikání a můžete využít výhod majitele domácí farmy. To znamená, že pokud máte pozemek (o velikosti v tomto případě nezáleží) a dokument z místních orgánů (například z administrativy obce nebo rady dači komunity), což potvrzuje, že jste vlastníkem zemědělství osobní životního minima (LPH) pak nemusíte platit daně, hlásit o rozvinutých květinách a obdržel příjem před daňovými úřady a vedení účtů.

Na jedné straně je LPH docela pohodlná, ale existuje jedna nevýhoda: zboží můžete prodávat pouze prostřednictvím prodejců z druhé ruky, což není pro výrobce vždy výnosné. Navíc, pokud se nakonec dostanete na vážnou úroveň a rozhodnete se zvýšit ceny, nemůžete to udělat bez registrace individuálního podnikání. Poté budete muset provést následující kroky:

 1. Předat státní registraci jako individuální podnikatel.
 2. Zvolte kód NACE 01.12.2 okrasného zahradnictví a školkařské výpěstky (oddíl květina pěstování, produkci semen, cibule a hlízy květin, sazenic a pěstování rostlin pro okrasné účely, včetně trávníku pro přesazování roste).
 3. Jako výrobce zemědělských produktů zvolit jako daňový systém jednotnou zemědělskou daň (ESKH) se sazbou 6% z čistého zisku.

Začátek začátku

Při rozhodování o prodeji květinářství je nutné se postarat o pořízení nebo pronájmu pozemku, na němž bude skleník sám postaven. Odborníci doporučují použití klasického skleníku pro kultivaci květin, jehož design vám umožňuje šetřit energii díky slunečnímu teplu a světlu. A to v květinářství je velmi důležité, jelikož elektrická energie používaná pro vytápění a osvětlení skleníku je hlavní položkou výdajů. Kromě toho mohou být skleníkové termosky používány pro pěstování květin po celý rok, a to již přináší podnik na novou úroveň.

 • Výstavba skleníku. Zahájení výstavby skleníku, jehož optimální rozměry jsou 5 až 20 metrů (5 - šířka, 20 - délka) s výškou severní stěny 2,5 metru a jižní - 1,8 metru, nestojí za záchranu a uvedení konstrukce přímo na zem. Je lepší vytvořit jemnou základovou stuhu. To chrání postele před zamrznutím. Optimální hloubka je sedmdesát centimetrů a základna je 30-40 centimetrů. Na dokončeném podkladu je třeba namontovat rám z kovového profilu (je to vhodnější dřevěný), na který je třeba upevnit celulární polykarbonát. Pokud jde o střechu, pak ve skleníku-termos musí být jeden-run. Pouze v tomto případě se sluneční paprsky dobře zahřejí. Je třeba mít skleník na zemi podél délky od východu k západu a postavit severní stěnu spolehlivých a netransparentních stěnových materiálů. Aby se dosáhlo požadovaného účinku termosky, je nutné sklenku šit ne jeden, ale s dvěma vrstvami polykarbonátu: venku a uvnitř. V důsledku těchto akcí se získá mnoho dvojitých termo-balení, díky nimž se zahřívá vzduch ve skleníku. A že výměna tepla byla optimální, rám by měl dělat otvory, zatímco se snažil neoslabovat strukturu.
 • Vytápění skleníku. K ohřevu skleníku lze použít několik metod. Jedním z nich je instalace automatizovaný systém TUV, jehož základem je elektrokotel. Můžete také vytvořit na severní stěně dutého solárního kolektoru, s použitím dřevěné tyče a černé neprůhledný film. Takový kolektor může být zvýšena plastových trubek s předvrtanými otvory v nich, které půjdou kolem všech míst nad zemí, a instalovány na trubkových malé ventilátory. Takže teplý vzduch bude lépe distribuován po místnosti. Zvýšení teploty vzduchu o několik stupňů uvnitř skleníku pomůže i tento postup: Všechny uličky může být pokryta krytinou, stejně jako k vytvoření teplé zázemí v okolí budov, odklízení sněhu po obvodu a položit na zem stejnou krytiny.
 • Půda pro skleníky. K rostlinám, které plánujete růst, cítit pohodlně a rychle se rozvíjet, měli byste zvolit správnou půdu. Podle pravidel zemědělské techniky na místě pro budoucí postele kopat půdu do hloubky 50 cm a vyplnit výsledný prostor kvality půdy, která je nejvhodnější pro pěstování specifických druhů rostlin. Chcete-li snížit náklady, můžete použít předem připravenou půdu, která se dá ulovit na loukách nebo na okraji lesa. Tak, že se stává vhodné pro pěstování, vrchní vrstva půdy (asi 8 cm), musí být pečlivě odstraněny, aby se změnil zálivu nést blíže do skleníku a pokrytí neprůhledný potahového materiálu. Když je slunce zahřeje důkladně, je nutné odstranit neprůhledný film, je dobré vyloučit zem s vodou a zakrýt ji průhledným filmem. Po takové léčbě se začne "spálit". To znamená, že teplota v ní dosáhne + 60 * C a všechny plevele, larvy hmyzu, spory a kořeny prostě shoří a získat zcela dezinfikováno půdu, která může být použita ve skleníku (v tomto „hořící“ režimu, půda je třeba držet asi tři nebo čtyři měsíce na jaře nebo v létě).

Agrotechnika a základy květinářství

Samozřejmě, agrotechnické techniky, které budete používat k pěstování květin ve skleníku, závisí na tom, jaké rostliny chcete produkovat. Ale v každém případě je důležité zvolit ten správný materiál. Například, pokud plánujete růst odrůdových růží, je lepší kontaktovat specializované školky, které se zabývají prodejem takových sadounových materiálů. V těchto školkách si můžete koupit speciálně pěstovaný kvalitní materiál, který se může stát základem vašeho podnikání. Při výběru odrůd květin nemá smysl poradit, protože vše závisí na poptávce po konkrétních rostlinách na trhu v současné době. Ale aby podnikání bylo úspěšné, stojí za to sledovat trendy na trhu a rozvíjet zboží, které kupující poptává. Při nákupu je nutné dbát na kvalitu rostlinného materiálu. Například pokud jde o růže, musí být očkovány na podrost odolné vůči mrazu (takové rostliny jsou méně náchylné na různé nemoci a smrt při snížení teploty) a vysázeny v plastových nádobách dlouhodobého skladování.

Další příjmovou položkou pro pěstování květin může být prodej materiálu, který na rozdíl od květů není zbožím podléhajícím zkáze. Kromě toho mohou být kvetoucí hlízy, semena nebo nové růžové keře pěstovány venku. V počáteční fázi se to může stát vážnou pomocí pro podnikání. Prodej rostlinného materiálu lze organizovat prostřednictvím internetu a vytvářet vlastní webové stránky.

Prodej zboží

Řekněme, že jste již vytvořili vlastní skleník a první dávka růží je již na cestě. Jak prodávat květiny? Zákazníci budou muset hledat vlastní zboží. Samozřejmě, můžete vydat IP, nezávisle prodávat své květiny, ale za to budete muset koupit nebo pronajmout stan nebo pavilon, a to je dodatečné náklady. Stále je možné prodávat k dodání květiny při realizaci v květináčích, pavilonech nebo na trzích. Ale tady je otázka ceně důležitá: čím nižší je cena, kterou jste nastavili, tím víc ochotně zakoupíte své výrobky. Mimochodem, informace o ceně květin je lepší se naučit na internetu, protože žádný obchodník vám neřekne, kde a kolik si koupí své zboží.

 • Květinové stany. Pokud se stále rozhodnete prodávat květiny sami, budete muset zvládnout sousední obchod - obchod. V takovém případě budete muset také rozšiřovat výrobu tím, že začnete růst další druhy květin, protože jen na růžích těžké podnikání nemůže být provedeno. Je pravda, že existuje další možnost - růst, stejně jako předtím, pouze jeden druh květin a zbytek si koupit hromadně od jiných výrobců nebo použitých dealerů.
 • Opt. Prodáváme své velkoobchodní květiny někomu z dodavatelů na květinovém trhu - nejsnazší způsob, jak prodat své výrobky. Ale cena zboží v tomto případě nebude vysoká.
 • Vědecký přístup. Vaše květiny můžete prodat ve svém salonu. A najímání květinářů do práce, která z vašich růží vytvoří mistrovská díla, můžete výrazně zvýšit cenu připravené kytice. To samozřejmě vyžaduje dodatečné náklady na registraci barev a mzdy květinářství, ale stojí za to, jak moderní květinový obchod je postaven na nové estetické trendy v zájmu spotřebitele. Květinářství může také zdobí sály pro svatby a oslavy (samozřejmě, vaše barvy), protože poptávka po těchto službách roste každým dnem. Kromě toho můžete ve svém salonu prodávat a související produkty, například vázy pro květiny, květináče, hnojiva, půdu a podklady.

Finanční problém

Když přemýšlíte o podnikatelském plánu pro pěstování květin, stojí za to věnovat velkou pozornost plánování nákladů a výnosů. To vám umožní řídit investice a využít všechny příležitosti ke snížení nákladů. Vypočítejte náklady a výnosy podniku, za předpokladu, že budete růst pouze růže a pak je prodat velkoobchodním společnostem nebo prodejcům.

Počáteční investice. Vzhledem k tomu, že půda může být odebrána z okolních polí a louček, je třeba v počáteční fázi investovat pouze do skleníku a rostlinného materiálu:

Pěstování květin k prodeji jako podnikání

Květinová činnost je velkým zájmem podnikatelů, kteří si zvolí pouze vlastní směr, ve kterém budou pracovat. Samozřejmě, že je to především atraktivní pro ženy. Co by mohlo být lepší než změna vašeho oblíbeného koníčka na hlavní zdroj zisku? Nezapomeňte však, že podnikání spojené s pěstováním a prodejem květin je považováno za jedno z nejobtížnějších. Vyžaduje rozsáhlé znalosti, rozsáhlé zkušenosti a zvláštní dovednosti. Navíc jeho průměrná ziskovost není tak vysoká, jak se zdá na první pohled.

Prodej je velmi závislá na sezóně a samotné podnikání má velké množství "úskalí". Část rizik je předmětem objektivních faktorů, které často nelze předcházet nebo předvídat (například počasí). Proto předtím, než otevřete svůj vlastní květinový stánek nebo obchod, kultivujete vnitřní nebo dekorativní květiny, pečlivě prostudujte trh, zkušenosti jiných podnikatelů pracujících v této oblasti, připravte detailní obchodní plán a zvážíte všechny klady a zápory.

Pěstování květin a pokojových rostlin se tradičně považuje za méně atraktivní než prodej. Za prvé, doba návratnosti jakékoli činnosti související s výrobou je mnohem větší než doba návratnosti obchodního podniku. Kromě toho v květinářství bude "výrobní cyklus" mnohem delší. Pěstování jedné domácí rostliny, kterou lze prodávat za vysokou cenu, trvá několik let. Na druhé straně konkurence v tomto segmentu trhu s květinami je mnohem nižší. A nejprve je možné se zapojit do tohoto podnikání pouze jako částečný úvazek. Když je zisk stabilní a dostatečně velký, můžete otevřít vlastní květinovou základnu.

Můžete pěstovat vnitřní a zahradní rostliny, okrasné květiny, které se používají pro výrobu kytic. Náklady na vytrvalé rostliny jsou úměrně závislé na věku: čím je starší, tím vyšší je cena. Například nejčastější rostliny, chov, který nevyžaduje mnoho zkušeností a investic, jsou Monstera, Dracaena a Crassula (takzvaný „peníze strom“). Malá rostlina o výšce až 20 cm stojí 500-1000 rublů (náklady jsou do značné míry závislé na odrůdě a vzhledu květiny). Současně cena za stejnou květinu, ale o výšce jednoho metru, roste na několik tisíc rublů. Jedinou obtížností je, že k růstu takové rostliny bude trvat několik let. Hlavní náklady budou nutné k nákupu hrnců, půdy, hnojiv. Zatímco na první pohled je ziskovost tohoto podnikání velmi vysoká, ale doba návratnosti je několik let, což výrazně snižuje jeho atraktivitu. Z tohoto důvodu, pokud se neberou v úvahu pěstování květin k prodeji jako částečný úvazek nebo hobby, která přináší trochu peněz, to je lepší chovat sami o sobě, a získat již pěstované květiny od jednotlivců nebo květinových základnách, a poté je prodávat. V prvním případě budou vaši partneři amatéři a profesionálové, kteří pěstují domácí květy doma k prodeji. Často spolupracují s malými květinářskými obchody, ale nemohou dodat své výrobky velkým maloobchodním řetězcům. V takovém případě může vaše společnost působit jako prostředník mezi výrobcem a maloobchodníkem. Problém je v tom, že na pultech na podzim loňského roku není snadné, a náklady na „vstupenkou“, může být pro malé práce anulovat všechny své zisky z prodeje květin.

Navíc musíte mít v sortimentu zahradní květiny. Nejvíce populární mezi amatérské zahradníky nyní Sazenice petunie, Ostálky, astry (Peony- a jehlu 5-6 barvy), sedmikrásky, Ageratum, Lobelia, šalvěj, jiřiny, macešky, Wallflowers. Neméně populární květiny, jako jsou narcisy (žlutá, razreznokoronchatye, krupnokoronchatye) gatsanii, daylilies, chryzantémy (keřů, trpaslík), viola, šafrán. Upozornění: je žádoucí, aby rostliny uváděné do prodeje byly kvetoucí.

Hybridní petúnie jsou považovány za jednu z nejběžnějších barev. Jsou poměrně nenáročné, krásné, charakterizované nízkou cenou a vysokou maloobchodní cenou, stejně jako všechny hybridy. Jejich semena jsou osetá dostatečně brzy - na začátku ledna a začátkem února, a pěstování těchto rostlin je dost snadné i pro začátečníky. Ale s prodejem je vše mnohem obtížnější. Mnoho lidí, kteří pěstují květiny, mají tendenci uvádět na trh své sazenice na trzích nebo na přístupy k nim. Současně obdrží z prodeje relativně malý zisk.

Ochotně spolupracují s prodejci, kteří nakupují květiny pro jejich následný prodej na květinářské obchody. Profesionální zahradníci, kteří pěstují sazenice ve velkém počtu, mají vybavené a vyhřívané skleníky, zná poptávku na trhu a mají rozsáhlé zkušenosti v této oblasti, snaží se spolupracovat přímo s květinářskými obchody a velkoobchodními základnami. Ale i tento typ práce se sotva může nazývat podnikatelem v plném smyslu. Pěstování sazenic květin vyžaduje velké úsilí, čas a materiální investice. O více či méně normálních příjmech lze říci pouze s výběrem nejméně pěti tisíc rostlin s uzavřeným kořenovým systémem nejméně pěti až deseti různých druhů.

Pěstování květin na prodej je ještě časově náročnější činností. Ačkoli ziskovost podniku pro prodej květin rostlin (tulipány, gladioly, chryzantéma, růže, lilie a jiní.) Až do 300% s relativně malou investicí (300 tisíc), však budou muset investovat do této výroby spoustu svého vlastního času a úsilí. V tomto případě ani nemluvíme o částečném zaměstnání. Za prvé, pro pěstování květin, potřebujete pozemek o rozloze nejméně 15-20 akrů, na kterém můžete instalovat skleníky. Odborníci doporučují použití polykarbonátu - moderní polymerní voštinové struktury pro výstavbu skleníků, které mají určité výhody oproti běžnému sklu nebo plastu. Skleník můžete objednat ve specializované firmě. V tomto případě to bude stát asi 70-90 tisíc rublů. Kromě toho může být postavena samostatně, což ušetří hodně. Pěstování rostlin je možné na tradičním systému - v zemi s minimálními náklady nebo na modernější technologii - na hydroponickém systému, který umožňuje výrazně zrychlit růst klíčků. V druhém případě bude trvat asi 70 tisíc rublů. Skleník musí být nutně ohříván. Kromě toho je nutné nejen ohřívat vzduch ve skleníku, ale i půdu. Za tímto účelem se doporučuje nepoužívat ohřívače konvekčního typu, které pohánějí vzduch, ohřívají ho a vytvářejí průvany, které nejsou vhodné pro rostliny, a infračervené ohřívače. Nezapomeňte na osvětlení. Skleníky by měly být osvětleny nejméně deset hodin denně, tak zkušení zahradníci preferují luminiscenční lampy, jejichž emisní spektrum je nejblíže slunečnímu záření. Zvláštní pozornost by měla být věnována kvalitě osiva. Nákup osiva a sazenic je nejlepší v osvědčených skleníkových farmách. V tomto případě se výrazně sníží riziko pádu na nekvalitní materiály.

Pokud nemáte znalosti a zkušenosti s pěstováním květin, požádejte o pomoc odborníky. Není nutné najmout agronoma nebo zahradníka. Stačí, když budete mít možnost se s nimi poradit, pokud máte otázky ohledně péče o rostliny.

Sazenice a další sadby ročních a celoročních květin se prodávají v období od ledna do února do května. Semena pro sazenice, zkušení zahradníci dávají přednost růstu samostatně, každoročně kupují nové odrůdy pro testování. Pokud se novinky "zvyknou" a budou se mezi kupujícími poptávat, příští rok mohou být bezpečně přidány do svého sortimentu. Semena jsou sklizena výhradně ze zdravých rostlin, které splňují všechny základní požadavky. V těch případech, pokud jde o rané odrůdy rostlin, jsou semena shromažďována z křovin, jejichž plody byly zralé před ostatními. Mnozí podnikatelé, kteří pěstují sazenice na prodej, s nedůvěrou se odkazují na hybridní produkty. Hybridy v botanice av zoologii se nazývají buňky získané v důsledku překračování geneticky odlišných forem. Hybridy mohou být intraspecifické (získané překřížením různých odrůd, odrůd a forem) a uvnitř druhů (získané křížením druhů, které patří do stejného rodu). Méně časté jsou mezigenerační hybridy, které se objevují při překročení druhů patřících k různým rodám. Hybridní kultura je výsledkem dlouhodobé práce chovatelů, takže náklady na takové rostliny jsou řádově vyšší než náklady konvenčních plodin. Z tohoto důvodu se kupují mnohem méně často, ale je žádoucí mít malý výběr hybridů, které diverzifikují jejich rozsah.

Navíc můžete svým zákazníkům nabídnout možnost zakoupit hybridní kulturu na objednávku.

Při velkých objemech je nutné se postarat o vybavení místa pro skladování osiva. Musí být tmavá a chladná. Snažte se však, aby semena nezachytila ​​"v rezervě": doba trvanlivosti osiva kvetinových plodin je mnohem nižší než v případě zeleniny. Riziko je příliš velké, že většina semen, která zůstala od minulého roku, prostě nezvýší.

Nejprve se rostliny vyskytují v půdě. Doporučuje se předem promíchat jemná semena s pískem a zasát jej do krabice se zemí, po které je pokrytá filtrem, který chrání vlhkost (jinak se malé semena jednoduše vyplaví z půdy intenzivním zaléváním). Když jsou výhonky trochu silnější, jsou ponořeny do samostatných sklenic nebo zasazeny do skleníku. V budoucnu se stará o semenáčky, zalévání, uvolňování a hnojení půdy, plenění.

Na prodej vyberte pouze krásné celé (nejlépe kvetoucí) rostliny. Nebuď líný, udělej kvalitní fotky. Mohou být jednoduše vytištěny nebo vyzdobeny ve formě barevných katalogů nebo brožur. Poslední dvě možnosti vypadají mnohem pevněji, ale také stojí více (od 25-40 rublů na brožuru, v závislosti na tisku a objemu). Připravte vizitky nebo letáky s vašimi kontaktními informacemi, seznamem rostlin, které prodáváte. Po celou dobu sezóny umístěte reklamy na prodej květin na internetu na specializovaných a regionálních fórech, na vývěskách a inzerujte v tisku. Mnoho společností, které prodávají sazenice, sazenice, domácí květiny, spolupracují s zahradnickými asociacemi a květinářskými obchody.

Nejtěžší věcí v květinářství je odhadnout poptávku v příštím období. Ačkoli počet rostlin se každoročně těší neustálé popularitě (tradiční petuny, asteri, zinnias, chryzantémy atd.), Existují rostliny, které se letos stanou "módní". Předvídat takové trendy je téměř nemožné, pokud nečtete specializované periodiky věnované květinářství, nenavštěvujte tematické výstavy a nezasahujte do styku se zkušenými krajinnými designéry, kteří se často touto formou ptají.

Minimální doba návratnosti pro pěstování květin za příznivých podmínek je od 1 do 1,5 roku.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Skleněné květiny na prodej: 5 hlavních výhod podnikání

Profesionálové skleníkových firem věří, že to jsou květiny, které mohou přinést maximální zisk. V moderních podmínkách kupující a velkoobchodníci stále preferují kvalitní domácí výrobky. S rostoucí poptávkou nabídka není spokojena, což přináší velké výhody novým příchozím, kteří chtějí obsadit nika na slibném trhu.

Jak pěstovat květiny ve skleníku na prodej? Odpověď je obsažena v této publikaci.

Pěstování květin ve skleníku k prodeji jako podnik: výhody a nevýhody

Pokud plánujete pěstovat květiny ve skleníku, je nutné posoudit výhody a nevýhody tohoto druhu podnikání.

Výhody obchodování s květinami skleníkem jsou mnohé. Patří sem:

 1. stabilní poptávka od prodejen a koncových zákazníků;
 2. vysoká ziskovost;
 3. vysoká produktivita: z jedné růžové křoviny můžete nakrájet až 250 květin za rok;
 4. schopnost pěstovat jakýkoli druh rostlin, dokonce i exotických;
 5. dobré obchodní rozpětí.

Navzdory významným výhodám má domácí skleníkové hospodářství své nevýhody. Mezi ně patří:

 1. Potřeba zkušeností v květinářství. Pokud jde o průmyslové pěstování květin bez odpovídajících schopností, je velmi obtížné uspět.
 2. Vysoké náklady na energii. Aby byl zajištěn dobrý růst, musí být skleník osvětlený téměř nepřetržitě.
 3. Sezónnost. V létě poptávka po květinách prudce klesá, ale před svátky dosáhne maxima.
 4. Konkurence se zahraničními a nerezidentskými dodavateli a majiteli větších skleníků.
 5. Chcete-li zajistit stabilní zisk, musíte neustále hledat nové zdroje prodeje.

Jak pěstovat houby ústřice houby v domě: krok-za-krokem instrukce a podnikatelský plán s výpočty jsou obsaženy v článku odkazem.

Hlavní výhody a nevýhody podnikání pěstování skleníků.

Jaké květiny si vybrat?

Ve skleníku můžete pěstovat jakoukoliv rostlinu, od obvyklé a oblíbené až po exotickou. Nejčastěji se obyvatelé skleníků stanou růže a chryzantémy.

Můžete vsadit na sezónní květiny, výsadbu ve sklenících barevné tulipány, krokusy, hyacinty. Po odstranění řezu na začátku jara je prázdné místo snadno obsazeno jinými kulturami.

Ve sklenících můžete pěstovat trvalky, například odrůdové lilie. Popularita exotických květin roste: gerbery, anthuriums, callas, orchideje. Mnoho z těchto rostlin je docela nenáročné v péči a jsou docela vhodné pro malé skleníky.

Skleníkové podnikání doma: ziskové nebo ne? Odpověď je obsažena v publikaci pod odkazem.

Zajímavé výklenky - rostliny v květináčích. Ve skleníku je možné pěstovat chryzantémy, orchideje, cyklamény a další varianty vhodné pro terénní úpravy kanceláří a bytů.

Výhodou květináčů v květináčích je prodloužená trvanlivost a stabilní prodej po celý rok.

Právní podrobnosti a obchodní podmínky

Malý skleník může být uspořádán na svém soukromém pozemku. Pro zkušební práci není tato možnost špatná, ale výroba v průmyslovém měřítku vyžaduje více. Pokud jste se vážně rozhodli podnikat květiny, doporučujeme zaregistrovat právnickou osobu.

Pokud plánujete nezávislý maloobchod, stojí za to označit při registraci. K prodeji produktů budete potřebovat certifikát.

Právní podmínky pro registraci skleníkových podniků.

Domácí květiny ve skleníku k prodeji jako podnik: kde začít?

 • Práce začíná vyhledat vhodné místo pro skleníky. Farma by neměla být umístěna příliš daleko od města. Blízkost místa prodeje výrazně snižuje náklady na dodání a umožňuje udržet čerstvost řezaných květin.
 • Postavte skleník. Před montáží je nutné vypočítat jeho velikost. Zimní skleníky jsou postaveny na pevných základech, které zaručují spolehlivost konstrukce. Nejvýhodnější možností je rám z kovu s povrchem z polykarbonátu. Tyto materiály jsou odolné, dobře snášeny teplotními změnami, nejsou ovlivněny vlhkostí a zaručují stabilní teplotu uvnitř skleníku.

Vzduchová mezivrstva mezi polykarbonátovými vrstvami vytváří termosní účinek, který zajišťuje optimální teplotní režim. Dodatečné vytápění bude zajištěno střešním materiálem, který je umístěn zvnějšku po obvodu skleníku. Listy jsou položeny na zemi, dříve vyčištěny od sněhu.

 • Zvažte topný systém. Květinové skleníky jsou vhodně ohřívány vodními trubkami položenými pod podlahou. Voda je ohřívána elektrickým kotlem. Takový systém zaručuje stabilní teplotu a není příliš nákladný. Někteří pěstitelé dávají přednost infračervené vytápění.
 • Připravte půdu. Horní část země musí být řezána, přehnutá do hladkých švů, hojně vylitá vodou a pevně zakryta nepropustným teplým materiálem.
 • Koupit osivo a sazenice. Musí být zakoupeny ve specializovaných školkách, které zaručují kvalitu rostlinného materiálu. Vzácná semena a řízky mohou být předepsány z jiných měst, využívající služby internetových obchodů.

Pro údržbu skleníku můžete najmout 1-2 pracovníky. Lidé se zkušenostmi jsou upřednostňováni. Chcete-li ušetřit peníze, je většina práce na péči o květiny lepší převzít.

Péče o květiny: jak pěstovat květiny ve skleníku na prodej?

Péče o květiny závisí na jejich typu. Například, růží vyžadují vysokou vlhkost, nesmí klesnout pod 70%. Je to velmi pohodlný systém automatického zavlažování, který rovnoměrně podává vlhkost půdě.

Jednou denně je třeba sklízet skleník a zajistit, aby studený vzduch neklesl na květinách. Abyste zabránili onemocnění, měli byste pravidelně kontrolovat výsadbu.

Jak strávit jesetera doma a co potřebujete - zjistěte si v tomto článku.

Jak pěstovat květiny ve skleníku na prodej?

Prodej produktů: jaká metoda je výhodnější?

Majitelé skleníků zvažují několik možností prodeje květin. Mezi ně patří:

 • velkoobchodní prodej kupujícím;
 • prodej květin;
 • nabídka výroby v květinářských salonech.

Velmi slibná možnost - otevření vlastní prodejny. Maloobchod vyhovuje majitelům několika skleníků, které pěstují různé plodiny.

Jak pěstovat jahody po celý rok doma a jaké druhy jahod, které si můžete vybrat pro podnikání, si můžete přečíst zde.

Domácí podnikání v barvách: podnikatelský plán s výpočty.

Podnikatelský plán pro pěstování květin: prodej nákladů a výnosů

Můžete například zvážit malou farmu s 1 skleníkem-termosou, navrženou tak, aby současně rostla 400 růžových keřů. Primární výdaje:

 • stavba a vybavení skleníku (100 m2) - od 400 000;
 • nákup sadby a hnojiv - od 120 000.

Jak otevřít květinářství od začátku a sestavit kompetentní obchodní plán s výpočty, najdete zde.

Zisk z prodeje růže odebraných ze 400 keřů bude nejméně 4,000,000 rublů.

Tato částka je vypočítána na základě minimální velkoobchodní ceny květiny (od 40 rublů). S maloobchodním prodejem se zisk podstatně zvýší.

První řez je možný 6 měsíců po vysazování řízků. Skleníky se vyplácejí za 7-10 měsíců, rentabilita projektu je minimálně 70%.

Pěstování květin k prodeji

Trénujte svůj mozek s potěšením

V prodeji dnes najdete řezané květiny a hrnky. Oba jsou populární u kupujících. Rozdíl může být pouze v tom, že řez se prodává lépe v předvečer svátků a květy v květináčích, které lidé nakupují po celý rok. Na příkladu mnoha podnikatelů se ukázalo, že pěstování čerstvých květin jako podnikání je poměrně zisková sféra a můžete začít v dachu nebo doma. Klíčem k úspěchu je správná organizace plantáží pro kultivaci a marketingovou politiku podniku.

 • Jak začít pěstovat květiny
 • Jaké květiny jsou lepší pro pěstování pro podnikání?
 • Jak prodat květiny
 • Kolik můžu vydělat tím, že pěstuji květiny na prodej?
 • Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?
 • Jak vybrat zařízení pro aktivity
 • Který OKVED by měl být určen pro pěstování květin
 • Jaké dokumenty jsou potřebné pro podnikání
 • Jaký daňový systém si vyberete pro danou činnost
 • Potřebuji povolení k implementaci obchodního projektu?

Jak začít pěstovat květiny

Okamžitě se zaměříme na právní aspekt registrace činností, protože registrace právnické osoby zahrnuje výběr daňového systému. Podnikatel má dva způsoby, jak formalizovat své podnikatelské aktivity:

 1. Registrace individuálního podnikání;
 2. Registrace majitele osobní farmy pro domácnost.

Druhá forma činnosti má řadu výhod v oblasti zdanění, ale pro jeho registraci existuje povinná podmínka - přítomnost pozemku vlastněného podnikatelem v dachu. Pro obdržený příjem, který přinese kultivaci květin na prodej na svém vlastním území, nebudete muset platit daně a udržovat povinné účetnictví. Další nevýhodou činnosti soukromých pozemků pro domácnosti je nemožnost nezávislého maloobchodního prodeje pěstovaných produktů. Taková práce na dachu nebude plná. Prodej se uskutečňuje především prostřednictvím velkoobchodních kupujících, kteří sami stanovují ceny. Je prakticky nemožné diktovat ceny prodejcům, protože neexistuje žádná alternativa k majiteli pozemku u dachy, a bezohlední velkoobchodníci to používají. Nicméně v počáteční fázi, zatímco podnikatel hromadí prostředky pro expanzi, podnikání v této podobě je docela přijatelné.

Chcete-li otevřít IP, musíte předat státní registraci podle kódu aktivity 01.12.2 "Dekorativní zahradnictví a výroba mateřských výrobků". Nejvhodnějším systémem zdanění je jednotná zemědělská daň. Zajišťuje akruální a platbu daňových závazků ve výši 6% zisků, které přinesou pěstování květin k prodeji.

Jaké květiny jsou lepší pro pěstování pro podnikání?

Největší příjem lze získat z prodeje květin v zimě. Pěstování rostlin ve sklenících však vyžaduje určité dovednosti a znalosti. Pro začínajícího podnikatele může být taková zkušenost neúspěšná a podnik může vypálit bez výhry. Obvykle se na pozemku cvičí květiny na plátku. Pěstování květin ve vlastní dachi je dobrou volbou pro podnikatele, kteří nemají velké počáteční investice. Růže, tulipány, narcisy v létě jsou levnější, ale bude získána neocenitelná zkušenost. Podnikatel musí studovat vlastnosti zemědělské technologie, prořezávání a hnojení květin. Zavedení zařízení navíc přispěje k úsporám finančních prostředků, které budou potřebné k nákupu a vybavení skleníku.

Druhou možností je pěstování květinových sazenic na prodej. Většina zahradníků nakupuje zelené rostliny pro petunii, portulaca, fialky a další dekorativní ročníky. Většina z těchto rostlin je k dispozici jako rostoucí doma v zemi. Pak už kvete a potěší majitele s květinami po celou sezónu. Ne každý letní obyvatel v městském bytě má dostatek prostoru k tomu, aby vytvořil pěstování květin na otevřeném terénu, a péče o mladé výhonky musí být pečlivě a to vyžaduje čas. Sazenice ročních krásných kvetinových rostlin se nejčastěji nakupují. Je to poměrně levné, ale vzhledem k množství prodaného materiálu přistání získává podnikatel slušný příjem. Tato činnost je sezónní povahy.

Další možností, jak vydělat peníze na květinách, je reprodukce a pěstování vnitřních rostlin. Ty nejsou vždy krásně kvetoucí vzorky. Jejich obydlí lidé jednoduše vyzdobí exotickými rostlinami se zelenými listy a jejich rozměry mohou být velmi odlišné. Pěstování květin uvnitř domu může začít doma, což opět výrazně snižuje náklady na otevření vlastního podnikání. S dostatečným počtem dobře osvětlených místností mohou být květiny umístěny i v městském bytě. Odborníci doporučují použití vytápěného domu v zemi nebo mimo město pro pěstování rostlin v interiéru. A rostliny budou tak pohodlné a nebudou zasahovat do domácnosti. Tato práce je nudná, vyžaduje každodenní péči o budoucí produkt a dlouhou dobu.

Jak prodat květiny

Chcete-li začít, musíte se rozhodnout, zda prodávat květiny koncovým uživatelům, bude sám podnikatelem nebo prodávat velkoobchodním prodejcům. První možnost je výhodnější, ale vyžaduje oddělení od hlavní věci - rostoucí rostliny. Pokud je chov květin k prodeji ve formě rodinného podniku v zemi, pak je tato metoda nejvhodnější. Prodej zboží bude vždy pod kontrolou, prodávající má zájem o prodej, obchod je průhledný a majitel sám bude schopen sledovat situaci na květinových plantážích.

Práce s velkoobchodními odběrateli není také bez zdravého rozumu. Dodávka výrobků do maloobchodních prodejen, pronájem prostor nebo stany vyžaduje určité výdaje. Velkoobchodníci těchto nákladů pomáhají vyhnout se.

Kolik můžu vydělat tím, že pěstuji květiny na prodej?

Výnosnost aktivit činí 30-40%. Při pěstování velké dávky květin se dostanete přes 50 tisíc rublů. čistý příjem, ale je třeba vzít v úvahu sezónnost a dostupnost svátků. Zkušení podnikatelé očekávají, že "shromáždí" konkrétní událost - 8. března, den svatého Valentýna. Tímto přístupem se podstatně zvýší výnosová část.

Chcete dostat dobrý příjem po celou dobu? V tomto případě stojí za to investovat. Přijďte na území Investice a zjistěte, co je nyní výhodné investovat peníze a jak získat maximální zisk.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

Chcete-li zahájit činnost, musíte ji zakoupit

 • Polykarbonátový skleník - od 30 tisíc rublů;
 • Semena materiál - od 10 tisíc rublů;
 • Hnojiva, prostředky ochrany - 20 tisíc rublů;

Také v položkách výdajů je nutné zahrnout reklamu a vytvoření vlastního webu - 30 tisíc rublů, registrace aktivit - 1 tisíc rublů.

Jak vybrat zařízení pro aktivity

Výběr vybavení pro podnikání závisí na jeho směru. Pokud plánujete pěstovat květiny v uzavřeném prostoru, měli byste koupit skleníky. Nejvhodnější jsou polykarbonátové konstrukce vysoké pevnosti. Koupit skleníky, systémy osvětlení a zavlažování by měly být umístěny na jednom místě, přičemž upřednostňuje profesionální zařízení a zařízení. Také pro podnikání budete muset nakupovat osivo, hnojiva a ochranné prostředky.

Můžete pěstovat květiny k prodeji na otevřeném pozemku. Ale v tomto případě bude činnost sezónní.

Který OKVED by měl být určen pro pěstování květin

V souladu s všestranným klasifikátorem pro pěstování květin na řezu na otevřené a uzavřené půdě se používá kód 01.19.21, 01.12.2.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro podnikání

Podobně jako ostatní činnosti musí být pěstování květin pro prodej legalizováno, tj. Registrovat buď individuální podnikání, nebo vlastní pozemky. Druhá právní forma podnikání má řadu výhod, ale pro její registraci je nutné mít vlastní stránky. Důležité! Příjmy z prodeje květin pěstovaných na jejich soukromém pozemku nepodléhají zdanění.

Trénujte svůj mozek s potěšením

Jaký daňový systém si vyberete pro danou činnost

Při registraci IP je zapotřebí napsat žádost o využití zemědělské daně. U daného daňového systému je zaplacena povinná platba ve výši 6% z příjmu získaného z realizace.

Potřebuji povolení k implementaci obchodního projektu?

Pěstování květin na plátku nepodléhá licencování. Regulátor tuto činnost neklasifikuje jako takovou, jejíž existence je možná pouze po obdržení certifikátů.

Pokud chcete v blízké budoucnosti přijmout hypotéku a koupit si byt, doporučujeme vám, abyste si přečetli knihu o tom, jak získat ziskové hypotéky. Pak se můžete vyhnout mnoha chybám, které příjemci hypoték obvykle dělají a půjčují za nejvýhodnějších podmínek.

Pěstování květin k prodeji

Pěstování květin na prodej "Květinové podnikání doma."

Poslední aktualizace: Středa, 23 Duben 2012 23:40 | Špatný Vynikající

Téměř každý chce vydělat dost peněz, aby mohli plně zajistit sebe a svou rodinu, a dokonce dovolit některé roskosh.Chtoby při prosazování tohoto cíle, někteří začínají pracovat více než jedno zaměstnání, se snaží získat velkou sumu množství, zatímco jiní se snaží najít zaměstnání, který může také dát radost. Jedna z těchto povolání může být bezpečně odkazována na domácí pěstované květiny k prodeji.

Jaké jsou specifika takové činnosti?Vše je velmi jednoduché, rostou květiny, následuje pořadí a doručení květin v tom všem, a dostanete dengi.Tsvetochny obchod bude ziskový v průběhu celého roku, ale největší zisky, může přivést ji v chladném období, a to zejména v zimě.

To je způsobeno především na skutečnost, že v zimních podmínkách pěstování květin, snad jen ve sklenících, které neprosto.Nachat podnikání na barvách velkou práci nebude, počáteční náklady budou malá, a zisk z pěstování a prodeje květin budou platit pro všechny vložené peníze velmi rychle.Kde bychom měli začít?

V případě, že žijete v soukromém domě, je pro vás podnikání velmi snadné, protože můžete začít pěstovat květiny v soukromém domě nebo spíše v místním prostředí. Můžete tak ušetřit peníze na pronájem potřebných prostor. A pokud budete pěstovat květiny s celou rodinou, pak nebudete potřebovat služby zahradníka, který také přinese významné úspory.

V tomto případě bude vaše počáteční náklady lze koupit pouze semena nebo sazenice, jakož i zařízení, které je potřebné pro pěstování takových investic tsvetov.Stoimost bude dost malý, a následně tyto náklady mohou být kompenzovány po první prodazh.Esli Jednoduše řečeno, máte zaručeno stoprocentní náhrady. Chcete-li prodat pěstované květiny vy sami chtěli, a za pomoci Najal jste prodavtsa.Mozhno také prodávat květiny velkoobchodní stranu nebo plánuje přijmout pro realizaci chodbami a obchodů.

Výnosy z prodeje první várky květin pěstovaných vámi zcela pokrýt všechny své náklady, pak si můžete neustále rostou květiny k prodeji, již bez výdajů své peníze. Jak plyne čas, je-li poptávka po květinami bude konstantní a vysoké, budete moci rozšířit své podnikání - k instalaci skleník a najímat pracovníky na péči o tsvetami.Tsvetochny podnikání, jako pravidlo, že není pevně spojena s řadou vnějších vlivů rynka.Pribyl, přinesli z prodeje květiny, budou vždy stačit, aby plně podporovaly sebe a celou rodinu.

Kromě toho termíny prázdnin, budete mít možnost získat několik měsíců vpered.V prázdniny jednu květinu lze prodat za cenu kytice, která bude jistě mít vliv na zisky! To znamená, že květina podnikání je vždy ziskové, a docela slibně. Konkurence v pěstování a prodej květin nepřekáží, protože poptávka je velká dost, a mnoho velkých firem koupit květiny ve velkém pro granitsey.Krome který nabídl ve většině prodejních míst, květiny mají tendenci dovoz, který má vliv na jejich stav a životnost květin. Květiny, které jste zasadili, nebyly v první řadě podrobeny dlouhodobé přepravě, takže jejich stav bude výrazně odlišný.

 1. Hnojiva - 200 rublů, doba - 4 roky Příjem: dospělý dracen, růst asi jeden a půl metru lze prodat za 3,5 tisíc rublů. Zisk po odečtení výdajů činí z jedné továrny 2600 rublů.

Chovné příšery.

 1. Náklady: vyrážet s hrnec - 600 rublů; 2 hrnec pro transplantace - 1000 rublů; Hnojiva - 500 rublů čas - 5 let.Dohody: Monstera, která 5 let dosahuje 2-2.5 metrů na výšku v hodnotě asi 10-15 tisíc rublů. Zisk po odečtení výdajů činí nejméně 7900 rublů. Nicméně, když se jedná o chov monstra doma, je zde jedno mínus, rostlina vyžaduje velký volný prostor pro růst. Proto bude pro výdělek a prodávání mladých monster výhodnější, ale budou levnější o faktor 2.

Z těchto tří příkladů vyplývá, že chov pokojové rostliny k prodeji jako podnikání je velmi výnosný obchod, ale to vyžaduje hodně času a vnimaniya.Prezhde spuštění chov rostliny pro podnikání, měli byste studovat odbornou literaturu. Budete potřebovat vědět vše o osvětlovacích zařízeních, jaké půdě potřebují, o režimu výsadby a další podmínky pro růst rostlin krásnou a zdravou.

Všechny informace, které potřebujete, můžete snadno najít na internetu, na různých fórech, jakož i ze speciálních literatury.Biznes založené na pěstování a prodej květin mohou být uspořádány, a v bytě, ale nejlepší volbou - to je samostatná místnost s dobrým osvětlením, a nejlépe v soukromém domě. Místnost, která se používá k chovu květin, musí být prostorná a velká, nejméně 20 metrů čtverečních. metrů. V místnosti s takovou plochou bude možné umístit asi 100-150 pokojových rostlin a jejich péče bude trvat 1,5-2 hodiny denně.

Metody prodeje vnitřních rostlin.

 1. Docela zajímavý způsob, jak kanál prodeje pokojových rostlin je realizace prostřednictvím reklamních známých, takzvaný „slovo z úst“, což bude velmi efektivní, pokud máte hodně znakomyh.Samy jen způsob - umístění reklamy na internetu. Můžete umístit reklamy, inzeráty nebo vytvořit osobní stránky s fotografiemi a ceníkem. Také můžete přijímat objednávky prostřednictvím internetu. Prodej kvetinám. Chcete-li to provést, budete potřebovat kontakty s květinářstvím a zabývat se dodávkami rostlin pro konkrétní objednávku nebo hromadně.

Tento obchodní nápad je ideální pro ty, kteří milují květiny a chtějí získat další příjmy z tohoto vedle hlavního zdroje příjmů, stejně jako pěstování krytých květin k prodeji jako jeden z typů domácího podnikání bude vyhovovat důchodců.

Pěstování květin k prodeji

Obchod s příjemným zápachem

Jednoho dne jsem šel do firmy, která se zabývá dodávkou květin - a byl svědkem správce pokyn kurýři rekrutuje před jejich odesláním do práce... Jeho slova se vryla do mé paměti, protože na první pohled znít docela šokující. Ředitel řekl: "Musíte pochopit, že květiny jsou tráva, která bude hnilobit za pár dní!

Pamatuj - dáš člověku ne květy, dáváš emoci! "A skutečně, květiny a pozitivní emoce - tyto pojmy jsou neodmyslitelně spojeny v mysli nějaké osoby. A je těžké přijít s příjemnějším obchodem, protože každý pracovní den v tomto obchodě je plný pozitivních emocí - bez ohledu na počasí, kurz dolaru a další nesmysly.

Jen si představte - vytvoříte továrnu na výrobu pozitivních emocí! Pěstování květin na prodej je nejen příjemným, ale také velmi výnosným obchodem s obrovskými vyhlídkami.

Chov květin k prodeji není na domácím trhu zvláště rozvinutý a prakticky každý začínající podnikatel má šanci vytvořit si ziskové a vysoce výnosné podnikání. Možná stojí za to zkusit? Podnikatelský plán pro masážní salon je zde. Také dobrá věc!

Jaké druhy květin mohou být pěstovány k prodeji?

Při výběru odrůd květin je třeba zvážit dobu jejich rozkvětu. Kompetentní výběr odrůd umožní produkovat čerstvé květiny od května až po nejmladší. První, na začátku května, začnou kvést vytrvalé květiny: řídké, galanthus, krokusy.

Další kvetoucí tulipány, sedmikrásky, narůžovce, lilie údolí, zapomenout-me-noty, viola. V červnu začíná kvetení petunie, zvonků, gayardů, duhovky, delphinia, pivoňků a gillyflowers.

V červenci - nejrozsáhlejší řada květin: phlox, heřmánek, mák, dahlias, lilie, salvia, gladiolus, měsíček, astery. Některé odrůdy mohou kvetou po dlouhou dobu: růže, měsíčky, chryzantémy, dahliy, karafiáty. A orchideje a alstroemérie někdy kvetou po celý rok!

Na prodej lze také pěstovat vnitřní a okrasné rostliny. Náklady na tyto květiny mají přímý vztah k věku: více dospělých rostlin stojí více.

Nejvíce obyčejná a dostupná kultivace takových druhů, jako je monstera, redsula (peníze strom) a dracaena. Zahradní květiny jsou také velmi populární. Nejoblíbenějšími jsou asteri, petunia, zinnias, dahlias, sedmikrásky, gillyflowers, macešky.

Pěstování květin v domě

Nejjednodušší: rostoucí květiny doma (vnitřní květiny). Při pěstování květin doma se náklady téměř nevyžadují. Péče je minimální.

Transplantační květiny pro reprodukci mohou být v plechovkách, lahvích, brýlích na jedno použití, čímž se ušetří na nákup květináčů. A jako místo pro použití okenních parapetů, verandy, balkonů nebo zdí (pro lezecké rostliny).

Nevýhodou je, že období růstu plnohodnotné rostliny je od dvou do pěti let, ale plus - v ceně květin. Zisk z jedné továrny, v závislosti na typu a věku, se může pohybovat od 500 do 8000 rublů. Tento doslova doma založený podnik může být vynikajícím dalším zdrojem příjmů, což vám umožní spojit příjemné hobby a vytvářet zisk.

Pěstování květin ve skleníku

Skutečně výnosné podnikání je pěstování květin pro prodej ve sklenících. Hlavní náklady - výstavba skleníku (který obvykle slouží více než jeden rok), nákup osiva a hnojiv. Vše ostatní závisí pouze na kvalitě investované práce.

Správným přístupem - rostoucí květiny ve skleníku přinášejí velmi dobrý zisk. Někteří odborníci vydělávají na rostoucích květinách ve sklenících na 2 miliony rublů ročně. Nejprve můžete použít obyčejné skleníky nebo ohniská z polyethylenu.

Zvláštní pozornost by měla být věnována kvalitě nakupovaných osiv, cibulí a řízků. V budoucnu budete moci samostatně získat výsadbu. Plán prádla je na této stránce. V prádelně nejsou květy, ale podnikání je také klidnější!

Pěstování květin ze semen

Pěstování květin ze semen je poměrně namáhavá metoda (i když finančně je tato metoda levnější, protože pomáhá získat levnější materiál pro výsadbu). Pěstování květin ze semen vyžaduje pečlivější péči.

Opatrný výběr semen, jejich správné zpracování, výsadba a péče o ně způsobí mnoho potíží. Existuje však plus: rostlina ze semen rostlin je mnohem méně nemocná během transplantace a má značně vyšší životnost ve srovnání s jinými způsoby reprodukce.

Pěstování vytrvalých květin

Trvalky květiny jsou v kultivaci nenáročné. Rozmnožování těchto barev se provádí hlavně oddělením. To umožňuje výrazné zvýšení počtu rostlin.

Jakmile budou trvalky po mnoho let potěšeny rozkvětem, aniž by vyžadovaly nadměrnou péči. Hlavní péčí je zajistit včasné zavlažování, uvolnění půdy, zbavit se plevelů a zbytečných částí rostlin.

Trvalky květiny zahrnují některé druhy astry, duhovky, phloxes, lilie, aquilegia. Trvalky tolerují nízké teploty dobře, ale některé budou vyžadovat další oteplování na zimu.

A gladiolus, canna a dahlias musí být vykopány na zimu a udržovat žárovky až do jara. Kromě samotných květin můžete prodat i vysázet materiál ve formě semen a žárovek. To se může stát velmi významným příjmem.

Technologie pěstování květin

Technologie rostoucích květin je jednoduchý proces. Nejdůležitější je poskytnout pohodlné místo pro výsadbu.

V opačném případě je třeba zajistit správné klimatické podmínky (ohniská, skleníky, skleníky), organizovat řádné zavlažování, uvolnění a hnojení. Nicméně, každá rostlina má své vlastní malé vlastnosti v péči. Proto - k růstu květin na prodej stojí za to seznámit se s technologií jejich růstu blíž.

Sazenice na prodej

Obrovský počet zahradníků a letních obyvatel nemá schopnost pěstovat své vlastní sazenice v domácnosti. Proto je prodej semenáčků také velmi výnosný článek květinářství. Dobrý požadavek se používá pro sazenice takových květin, jako jsou petuny, měsíčky, lobelie, asteri, salvia, cineraria, ageratum.

Pěstování květin jako podnikání

Květinové podnikání je mimořádně lukrativní obchod. Příjem z pěstování květin může dosáhnout 300% s relativně malými investicemi. Hlavní náklady se snižují na nákup osiva a rostlin pro další rozmnožování.

Můžete začít podnikat ve svém bytě přidělením samostatné místnosti nebo části pro ni. V průběhu vývoje je dále možné postavit skleníkový nebo skleník. Kombinací kultivace různých odrůd květin můžete zajistit prodej téměř po celý rok.

Výhodou květinářství je to, že při prodeji květin během prázdnin je možné poskytovat příjmy několik měsíců předem. V počáteční fázi se náklady na organizaci květinářství vyplácejí po prvním prodeji.

Malé podnikání na předměstí

Můžete si uvědomit květiny jak samostatně (na trhu), tak také spolupracovat s květinovými salony. Dobrá volba - objednat alespoň levný web a reklamu na internetu.