Registrace vitríny bot. Pravidla a zásady.

Obchod s obuví má své vlastní specifické rysy. Pro registraci obchodního sálu a výkladní skříně je zapotřebí značného množství vícevrstvých polic, na kterých bude umístěn sortiment zboží.

Kromě toho, bota má jinou velikost, takže pod polici by měl být dostatek volného místa, která bude obsahovat krabičku s sebou, je potřeba vlastního formátu.

Tipy pro navrhování vitríny

Ale než překvapíte kupujícího s výběrem zboží a příjemnými cenami, musíte ho nejprve motivovat k návštěvě vašeho obchodu. Pokud v procesu zdobení vitríny boty dodržovat určitá pravidla a znát řadu funkcí, bude mnohem jednodušší to udělat.

Nejprve prozkoumejte všechny své stávající sbírky a rozhodněte se, který z nich je nejlépe vystaven a udělat "tvář" obchodu.

 • Dále musíte pracovat na designu vitrín a polic, rozhodnout, jaká hloubka a výška polic bude. Jakmile je konfigurace určena, může být řešena expozice. Úrovně polic mohou být odlišné nejen ve výšce, ale i ve stylu.
 • Je velmi důležité pamatovat si na světlo, je lepší, když je to hluboké podsvícení, které dává hloubce a objemu polic. Nejčastěji používají LED diody - jsou levné, odolné a vytvářejí příjemné osvětlení. Časem se jejich světlo neznečistí, takže "tvář" obchodu bude vždy vypadat velkolepě.
 • V pozadí musí být dekorace, jinak bude kompozice vypadat nudně. Vyberte pozadí podle stylu prezentace a obecné koncepce. Může to být jako jeden přísný odstín bez nadbytečné pretenčnosti a různé geometrické postavy, abstraktní skvrny a mnohem víc.
 • Výběr barevného provedení by měl být co nejdůležitější, protože barvy ovlivňují náladu potenciálního kupujícího. Existují podrážděné a agresivní odstíny: červená, oranžová a další. Při návrhu obuvi pro obuv je lepší použít klidnější pastely: broskev, modrá, světle hnědá atd.

Barevné řešení se musí opakovat podrobně: podlaha skladu, barva nábytku a regálů s botami a dokonce i lopatky a koberce pro zákazníky by měly odpovídat zvolenému barevnému schématu, zejména pokud jde o několik tónů najednou.

O umístění zboží

Vždy si pamatujte, že hlavním cílem je přilákat potenciálního zákazníka dovnitř pomocí originálního displeje, kde bude prezentován celý sortiment obuvi. Z tohoto důvodu není nutné, aby nepořádek police vitríny všechny možné modely, zvolit třeba pouze hity sezóny - to stačí.

Soubor zboží by měl způsobit, že kolemjdoucí budou chtít seznámit se sortimentem.

 • Než vyzdobíte prodejnu obuvi, zkuste předem zjistit, kam se klient ocitne nejdříve. V tomto okamžiku, a měl by být stojan s botami, mezi sousedními policemi, vpředu a za nimi musí být mezery.
 • Nedávejte příliš mnoho bot na polici, takže obchod bude příliš přeplněný. Umístěte přibližně 3 páry bot na běžný metr.
 • Nedávejte figuríny na okno, oblékněte je, projíždějí lidé, budou považovat za obchod s oděvy a prostě budou procházet. Vždy se zaměřte na sortiment obuvi.

Na závěr

Nezapomeňte, že je nutné vykreslit okno přímo v poměru k cenové kategorii obchodu. Vidíte: pokud to vypadá příliš drahé a luxusní, potenciální kupující prostě projde, protože boty tohoto butiku jsou pro něj příliš drahé. Naopak příliš jednoduchá konstrukce a design vzbuzují pochybnosti o pravosti prodávaných Labutenů.

Odborníci doporučují, aby okna používala znatelné barvy, zprávy o přijetí nových sbírek, slevy a propagační akce. Dokonce i při otevření obchodu je třeba na ně upozornit pomocí originální vývěsní tabule nebo světelné krabice s osvětlením.

V noci musí být zvýrazněna jak reklama, tak název obchodu. Některé obchody přidávají název žhavých bot a dalších tematických prvků.

Jak otevřít obchod s botami od začátku?

Nabízíme vám podrobný průvodce, jak otevřít obchod s obuví od začátku. Užitečná doporučení, hotové výpočty a tabulky v článku.

♦ Kapitálové investice - 450 000 rublů
♦ Doba návratnosti - 6 měsíců

Když čtete historické knihy, mnozí jsou zděšeni, jak by mohl žít v době, kdy člověk musel vytáhnout boty nebo boty před otvory a teprve pak koupit další pár.

Ano, je toho daleko: dokonce i naše babičky a některé - a matky - pamatují na sovětskou dobu, kdy nebylo možné koupit krásné boty, všechno bylo trochu monotónní a vzrušující.

V dnešní době se oko líbí botanickým butikům.

Podnikatelé z tohoto důvodu často nepřemýšlejí, jak otevřít obchod s obuví, protože toto spuštění může být přeměněno na ziskové podnikání.

Boty - běžící zboží, naboso teď nikdo nechodí a každý módista v šatně zdobí pár tuctů různých druhů bot.

Závěr - obuv se bude odebírat bez ohledu na ekonomickou situaci, takže můžete od začátku otevřít obchod s obuví.

Vše, co potřebujete, je shromažďovat počáteční kapitál, provádět konkrétní výpočty, přemýšlet o všech nuancích a vyhýbat se hlavním chybám začínajících podnikatelů.

Funkce otevření obchodu s obuví


Nezakládejte novou firmu, aniž byste pochopili všechny její nuance.

Proto je možné se vyhnout hlavním chybám podnikatelů, kteří utrpěli finanční kolaps.

Vlastnictví obchodu s obuví má své vlastní vlastnosti:

 1. Podle statistik, je to ženy, které nejčastěji navštěvují obchody s obuví, i když nezískáte boty pro sebe, ale pro svého manžela nebo dítě, takže v žádném případě nemůže zapomenout na estetické designu interiéru obchodu s obuví nebo výlohách.
 2. Přemýšlejte od začátku až do konce koncepce svého botního butiku a držte se ho ve všem: výběr místa obchodu, sortiment výrobků, cenová politika atd.
  Například, pokud snít o tom, že se stanete majitelem obchodu, kde budou prodány drahé italské boty, pak si na trhu nepůjdete stan.
  Navzdory vysoké propustnosti lidí na tomto místě nenajdete zákazníky za své zboží.
 3. Je velmi důležité vytvořit správný sortiment zboží s přihlédnutím k nejnovějším statistickým údajům o poptávce spotřebitelů:
  60% - dámské boty podle sezóny,
  20% - pro děti,
  15% - samec,
  5% mimosezónní boty.
 4. Správně vykreslete okna vašeho obchodu.
  Umístěte nejzajímavější vzory v vitrínách, které jsou viditelné z ulice, to bude vyzvat kupce, aby šli přímo do vašeho butiku.
  Mnoho majitelů obchodů s botami rozšiřuje nabídku zboží s kabelkami, punčochovým zbožím, opasky.
  To dává smysl, ale nezapomeňte, že hvězda vašeho obchodu je boty, takže je třeba, aby se hlavní místo v oknech.
 5. Nepřeplácejte ceny.
  Nezapomínejte, že obrat je lepší zvýšit kvůli velkému počtu prodaných párů obuvi a nikoliv kvůli vysoké marži na pár.
  Dostupné ceny přilákají více zákazníků k vám.
 6. Pro prodej obuvi je třeba mít certifikáty kvality pro různé skupiny zboží a poskytnout zákazníkům záruku.
  Pokud obuv v rámci záruční lhůty neprošla, pak jste povinen jej vrátit zákazníkovi nebo mu dát další pár.

Nevýhody otevření obchodu s obuví

Majitelé obchodů s botami nemohou vždy spustit start do lukrativní činnosti.

Docela často musí uzavřít svůj obchod, protože to nebylo možné ziskat.

Tento podnik má své nevýhody:

 • otevřeno od začátku je obchod dost obtížný, aby se stal oblíbeným místem pro nákupy pro obyvatele vašeho města;
 • vysoká úroveň hospodářské soutěže v tomto odvětví - bližší pohled a uvidíte, kolik obchodů s obuví se nachází v nákupních centrech, trzích a dalších místech;
 • zisky z prodeje obuvi nejsou vždy dostačující, aby stačily na život samotného podnikatele a udržovaly si obchod a kupovaly si novou dávku zboží;
 • je těžké přesně vypočítat, jaký druh zboží bude mezi kupujícími poptávat, tak často je dvorek plný zbytků bot, které je třeba prodat mnohem levněji, jen aby vrátily peníze vynaložené na nákup;
 • složitost s volbou koncepce: který obchod s obuví se otevře, aby přinesl zisk: žena, muž, děti, kombinované.

Konkurenční výhody a reklama obchodu s obuví


Bez vytváření konkurenčních výhod a úspěšné realizace reklamní kampaně není obchodní činnost spojená s obchodem možná, totéž platí io vlastnictví obuvi.

Měli byste o tom a druhém uvažovat, než se rozhodnete otevřít butik.

Konkurenční výhody

Úroveň konkurence v prodeji obuvi je neuvěřitelně vysoká. Obchody obuvi jsou tolik, že je těžké lákat kupujícího do svého vlastního.

Ale pokud ne, zažijete finanční kolaps.

Konkurenční výhody boutique boty mohou být vytvořeny takto:

 1. Vedení rozumné cenové politiky.
  Náklady na zboží, které prodáváte, musí odpovídat kvalitě a finanční situaci vašich běžných zákazníků.
 2. Servírování všech zákazníků bez výjimky na nejvyšší úrovni.
  Vaši prodejci by měli být zákazníky velmi spokojeni a kompetentně zodpovědět jejich otázky.
 3. Vydávání slevových karet běžným zákazníkům a povzbuzovat je k návštěvě vašeho obchodu.
 4. Být upřímný vůči zákazníkům.
  Není nutné říkat, že čínské sandály za 800 rublů budou nosit deset let.
  Ještě lépe řečeno, že trvanlivost těchto obuvi je malá a pokud má klient zájem o dlouhodobé nošení sandálů, pak je lepší, aby se podíval na kvalitní, ale drahé vzorky.
 5. Umístěním prodejny na místo s nejvyšší dosažitelností lidí, které zvýší množství neformálních klientů.
 6. Pravidelně věnujte různým činnostem a prodeji obuvi - všichni zákazníci ji milují.
 7. Neustále rozšiřování sortimentu ve vztahu k chuti zákazníků.

Reklama na obchod s obuví

Zajímavý fakt:
Vysoké podpatky byly mezi prvními, které nosily mongolští muži, takže jejich nohy by při jízdě nevyklouzly z třmene.

Provedení plnohodnotné reklamní kampaně (videa v rozhlase a televizi, články v tisku, nákup reklamních bannerů atd.) Má smysl pouze tehdy, když otevřete velký obchod s obrovským sortimentem zboží.

Obrat zboží a kapitálu v tomto středisku obuvi bude velký, takže reklamní kampaň bude platit za sebe.

Pokud otevřete velmi skromný boutique boty s jednou obchodní halou o ploše 20-30 čtverečních, postačí následující:

 • objednat jasný znak, který by okamžitě zachytil vaše oko;
 • tisk vizitek novým zákazníkům;
 • zaregistrovat se na městském fóru av sociálních sítích pod rúškou spokojeného zákazníka, který již koupil;
 • tiskněte malé propagační letáky a rozdělte je na nějakém přeplněném místě poblíž jejich zásuvky.

Kalendář plánuje otevření obchodu s obuví

Jak rychle spustíte spuštění, závisí na rozsahu vašich plánů.

Pokud otevřete obrovský trh, bude trvat asi šest měsíců, než se dostanete první návštěvník.

Pokud se rozhodnete otevřít malý obchod s obuví v obchodním centru, pak za 3-4 měsíce můžete začít pracovat.

Jak otevřít obchod s obuví: doporučení zkušených podnikatelů

Obuv patří k základnímu zboží - obchody s botami nezůstanou bez zákazníků po celý rok. Pokud však plánujete podnikat, mějte na paměti, že budete muset bojovat za "místo pod sluncem" s četnými sítěmi. Jak otevřít obchod s botami a nezemřít v konkurenčním boji?

Prozkoumejte trh

Trh s prodejem obuvi na celosvětové úrovni již dlouho pro vás hledali obchodníci. Nejvíce pasivní kupci obuvi jsou muži. Jsou zpravidla omezeny na 1-2 páry sezónních bot a raději ji mění co nejméně. Ženy chtějí boty hodně a jinak: pro všechny roční období a pro všechny příležitosti. Dítě nohy roste rychleji, než boty dokážou komunikovat, takže rodiče jsou nuceni koupit další pár bez ohledu na jejich touhu a finanční situaci.

Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Obecná statistika však neposkytne odpověď, jak populární bude váš obchod, aniž byste na místě provedli vlastní analýzu konkurenčního prostředí. Budete muset pečlivě prozkoumat poptávku zákazníků mezi obyvatelstvem vašeho města nebo čtvrti, kde plánujete otevřít.

Jaké informace potřebujete k závěrům o účelnosti otevření obchodu s obuví:

 • seznámení se s obory prodeje obuvi ve městě: jejich počet, umístění, formát, cenová kategorie, objem klientských toků;
 • identifikujte své přímé konkurenty;
 • vyhodnoťte odhadované umístění vašeho obchodu pro průchodnost a blízkost hlavních konkurentů.

Možná zjistíte, že v blízkosti není žádný obchod s dětskými botami, je zde jasný nedostatek zboží za přijatelné ceny nebo neustále slyšíte stížnosti od přátel, že nemají kam koupit kvalitní boty, protože tam je jedna "levné". To vám pomůže určit směr práce a segment:

 • Ekonomická třída (centrum prodeje obuvi);
 • průměrná cenová kategorie (optimální poměr ceny a kvality);
 • salon (butik) s drahou obuví.

Pak pokračujte podle specifik:

 • velikost obchodu;
 • formát (samoobslužný nebo individuální prodej);
 • základní sortiment (dětské, dámské, pánské, sportovní, smíšené);
 • doprovodný obchod (příslušenství, prostředky pro péči o obuv, kožené zboží, služby).

Najděte pokoj

Než se podíváte na vhodnou místnost, zjistěte místo, kde bude obchod otevřen. Nejlepší možností je pronajmout náměstí v oblíbeném nákupním centru. Zde můžete čelit některým obtížím:

 • absence volných prostor na požadovaném místě (všechny "chytré" místa jsou demontovány ještě před otevřením);
 • mnoho obchodních center v principu nefunguje s "soukromými obchodníky", a upřednostňuje velké síťové nájemníky.

Pronájmy v nákupním centru jsou drahé potěšení, ale vysoká cena nájemného může být kompenzována absencí dalších nákladů (na opravy, bezpečnost) a konstantním aktivním tokem klienta. V žádném případě tuto možnost nevyhazujte - zkuste najít "výstupy" pro správu nákupního komplexu.

Bude hledat samostatnou místnost - vyzdvihněte místo od nákupních center (v blízkosti je váš obchod se může "ztratit") a blíže k supermarketům, malým obchodům s oblečením. Jaké oblasti potřebujete pro obchod s obuví? 30-50 "čtverců" pro tradiční obchod a ne méně než 80-100 m2. pro samoobslužnou místnost s pomocnými místnostmi. Prostory pronajaté pro sklad musí splňovat hygienické a protipožární předpisy.

Nakreslete dokumenty

Zvažte, jak otevřít obchod s obuví v souladu se všemi formality.

 1. Nejprve - zaregistrujte IP nebo LLC. Jakou formu podnikatelské organizace mám vybrat? S IP budete jednodušší, ale pokud plánujete v budoucnu vytvořit síť obchodů nebo pracovat s právními subjekty - otevřete LLC.
 2. Rozhodněte se o daňovém režimu. Můžete použít "zjednodušený" nebo "vmenenka", pokud je ve vaší oblasti (můžete tento problém objasnit u daňového inspektorátu). Co bude výhodnější - USN nebo UTII, je třeba zvážit, vycházející z konkrétních podmínek. USN zohledňuje příjmy podnikatele a UTII - oblast obchodního prostoru. V každém případě může být daňový režim změněn.
 3. Vstupte do nájemní smlouvy pro prostory a získejte závěr SES a Pozhnadzor.
 4. Nezapomeňte formalizovat "zákaznický koutek": vytisknout informace o regulačních orgánech, zveřejnit knihu stížností a podnětů.
 5. Koupit pokladnu a zaregistrovat ji u daňového inspektorátu.
 6. Když nakupujete, požádejte dodavatele o certifikáty a prohlášení o shodě na obuv.

Vybavte úložiště

Pro prostředí obchodního sálu budete potřebovat:

 • obchodní značka;
 • Stojany na boty;
 • vitríny pro související výrobky;
 • nábytek pro hotovostní zónu;
 • zrcadla;
 • otomanů;
 • rohože pro montáž, lžíce na boty.

Nákup zboží

Jakmile máte nápad "Chci otevřít obchod s obuví", měli byste okamžitě hledat dodavatele zboží. Nákup od velkoobchodníků je jednoduché řešení, ale pak musíte obětovat některé z vašich zisků. Snažte se získat kontakty výrobců a navázat vztahy s nimi bez zprostředkovatelů.

Při výběru produktů věnujte pozornost nejen cenám a kvalitě, ale i modelům obuvi. Dávejte pozor, abyste měli skutečné sbírky, ale nezapomeňte na ty, kteří dávají přednost klasickým botám "mimo módu". Zaměřte se více na "běh" zboží, nicméně otázka plnění regálů je do značné míry určena konceptem vašeho podnikání.

Prozkoumejte pravidla pro vytyčování zboží: mějte na paměti modely módních kolekcí, držte nepodstatné a prodávejte zboží od očí. Doporučuje se položit boty na regály za cenu: nahoře - dražší, nahoře - nejlevnější páry.

Najme zaměstnance

Pokud nemáte v plánu sami dělat všechny věci v obchodě, vyzdvihněte zaměstnance. Pro práci v malé obuvi "supermarket" vezměte:

 • správce (je starším prodejcem - pokladníkem, komoditním manažerem, správcem nákupu);
 • prodejní poradci (2-4 osoby);
 • 2 pokladníci.

Pokud je obchod umístěn mimo obchodní centrum, budete potřebovat čistič a bezpečnostní stráž. S účtováním můžete dělat sami, ale můžete je poučit administrátorovi nebo "příchozímu" účetnímu.

Vypočítat náklady

Výpočet podnikatelského plánu pro obchod s obuví vám umožní zhodnotit své silné stránky při financování projektu. Počáteční náklady na otevření budou zkoumány s příkladem maloobchodní prodejně o rozloze 50 m2 M umístěné na rušné ulici: opravy a vybavení obchodu - 1,2 milionu rublů, nákup výrobků za 3-4 měsíce práce - 3 miliony rublů, celkem kapitálové investice - 4,2 milionu rublů.

Měsíční údržba obchodu bude vyžadovat zhruba 0,5 milionu rublů. To zahrnuje mzdy a pojistné na zaměstnance (přibližně 200 tisíc rublů.), Pronájem prostor (100 tisíc rublů.), Reklama a další výdaje.

Průměrný příjem takového obchodu může dosáhnout 1,5 milionu rublů. Na základě marže zboží za 90% kupní ceny bude doba návratnosti 1,5 roku.

Prodej obuvi je považován za rentabilní podnik, nicméně bez významných investic je zde nepostradatelný. Pokud nemáte počáteční kapitál, budete muset přilákat investory, půjčovat si banku - váš zájem by měl mít zájem a podnikatelský plán by neměl zanechat pochybnosti o vyhlídkách případu.

Dalším "podmořským kamenem" podnikání v oblasti obuvi je neustálé obnovování sortimentu. Pro každou sezónu by měly být regály pro obchody zcela uvolněny pro nové sbírky, staré modely je třeba prodávat za ceny akcií. V příštím roce budou obtížnější realizovat, stanou se "morálně zastaralými".

Otázka nedostatku pracovního kapitálu pro tvorbu komoditních akcií je řešena novými půjčkami, avšak riziko "vyhoření" se násobí současně. Je lepší udělat to samo: minimalizovat náklady v počáteční fázi, snížit měsíční výdaje a nejprve investovat všechny zisky do podnikání.

Jak zdobit interiér obchodu s obuví

Ti, kteří se zabývají prodejem, vědí, že konkurence mezi obchody s obuvími je poměrně velká. Stačí, když představíte módní a vysoce kvalitní zboží, nestačí: vyniknout mezi miliony dalších, je důležité vytvořit zvláštní atmosféru - správně uspořádat obchod s obuví.

Uskutečňujeme paměťový prostor a "prodáváme"

Před výběrem určitého stylu je důležité vzít v úvahu, že tvar obuvi závisí na mnoha faktorech, včetně typu výrobku, cen, pohlaví kupujícího. Způsob, který dokonale funguje v butiku klasické obuvi, může vést k selhání obchodu s mládeží nebo sportu a naopak. Existují však obecné zásady, které pomáhají zvýšit tržby, zapamatovat si obuv na boty a souvisí s psychologií:

 1. Nezakládejte obchod do bezvadného prostoru, do muzea, ve kterém se bojíte něco dotknout, aby nedošlo ke zkažení krásy. Nechte rozložení zboží čisté, ale ne přísně symetrické. Některé pluky mohou být úplně vyplněny.
 2. Osoba vždy oddává jednotlivé objekty a zbytek se stává pozadím. Použijte toto pro označení např. Žlutých bot na hnědém pozadí nebo tří stohů krabiček s sandály jedné značky na pozadí jiných značek. Stejný princip je základem volby osvětlení. V důsledku vyšší úrovně osvětlení a akcentačního osvětlení je možné přidělit místa, která přitahují pozornost návštěvníků na prvním místě.
 3. Většina návrhářů považuje nákupní haly v jasných barvách za nejúspěšnější. Pokud však prodáváte sportovní obuv, můžete si vybrat jasné barvy, které jsou spojeny s rychlostí a silou. Obvykle je nasycen modrou a červenou. Pokud zásuvka patří do stejné sítě, je důležité použít stejnou kombinaci barev.

Správné zónování obchodu má velký význam

Vstupní plocha

Pozitivní postoj a dobrý první dojem poskytuje vstupní zóna (2-7 m ihned po vstupu do místnosti). Umístění vstupního a komerčního vybavení by nemělo narušovat přirozený vstup kupujících. Vstupní prostor by měl odpovídat velikosti obchodního prostoru. Osoba, která nejprve vstoupí do obchodu, by měla vidět to nejlepší a nejvhodnější pro sezónní typy obuvi.

Prikassovaya zóna

Skutečný "zlatý důl", který může zvýšit prodej každého obchodu s obuví, je-li chytřejší, aby se dostavil k jeho uspořádání. Stojany a police v pokladně mohou motivovat kupující k nákupu impulsů. Toho lze dosáhnout pomocí různých souvisejících produktů, zboží podle akcí nebo atraktivních produktů pro děti.

Hlavní zóna toku zákazníků

Hlavním pravidlem není zabránit návštěvníkům nakupovat. Není nutné kombinovat sádku a regály se zbožím, můžete vytvářet překážky pro kupující, po které se pravděpodobně nebude chtít vrátit k vám znovu. K dosažení tohoto cíle by měly být police umístěny po obvodu obchodního dna a montážní zóna by měla být umístěna uprostřed. Zajistěte si to, co potřebujete:

 • Koberečky - aby bylo pro zákazníky snadné se dostat na ně s nohama kopnutým
 • Lopatky - nabízejí krátké a dlouhé, pro různé boty
 • Zrcadla jsou dobré, pokud jsou proti každému puffu

Registrace prodejny obuvi s přihlédnutím k věku a pohlaví zákazníků

Pro děti

Registrace obchodu s dětskými botami by měla být příjemná, ale nenechte se natahovat nebo odvádět od montáže, takže je lepší odmítnout kyselé odstíny. Vezměte jako základ klidových barev a zřeďte je světlým nábytkem, vložkami nebo příslušenstvím.

Vaši malí zákazníci nebudou vždy přicházet s čistě umývanými rukama, takže vnitřní dekorace by měla být praktická. Můžete například použít plastové panely, které lze snadno čistit.

Úspěšným kurzem bude instalace televize, která zobrazuje karikatury. Děti budou šťastně trávit víc času s sebou, zatímco rodiče klidně vyzvednou boty.

Použijte barvy k zónování místnosti. Boty pro chlapce mohou být umístěny v modré zóně, pro dívky - v růžové.

Do obchodu se nezdá být nudné, používejte světlé cenovky, nálepky, hračky, plakáty s kreslenými postavičkami.

Pro dospělé

Co přitahuje ženy, muži se mohou vystrašit - při registraci zváží pohlaví kupujících.

Kupující jsou nejatraktivnější obchody, ve kterých je interiér navržen jako výstavní síň s designovým ateliérem exkluzivní obuvi. Ženy jsou zpravidla přitahovány lesklými detaily v klidném osvětlení, překrásným přetečením několika barev. V interiéru pro prodej dámských obuvi můžete a dokonce potřebujete použít chytlavé dekorace, nepředvídané ornamenty a vzory. Kupující, kteří se ještě nedívají na zboží, ale vidí módní prvky v interiéru, budou chtít zůstat zde.

V pánské toalety by měly být k dispozici pro každý pár by žádný problém vyzvednout veškeré zboží, protože lidé nebudou prokousat nepořádek párů do jedné, která přitahovala jako ženy. Nepoužívejte fantazijní barvy: paleta barev by měla být klidná, zdrženlivá, elegantní. Prodejci v obchodě mužů se často stávají přirozenými barvami kůže a dřeva.

Vytvořte obchod s obuví s péčí o pohodlí kupujícího

Při práci na designu nezapomeňte, že interiér obchodu s obuví musí být navržen tak, aby byl nejen památný, ale také pohodlný. Vše v místnosti by mělo kupujícímu informovat, že tady se vždy očekává, že je to místo, kde hlavní hodnotou je pohodlí klienta. Toto pohodlí znamená následující:

 • nábytek - uvnitř by měly být měkké pohovky, poufes, lavičky, kde si lidé mohou posedět na odpočinek a přemýšlet, nebo zkusit více párů bot;
 • rozložení - police a police v hale by měly být ve výšce maximálně 150 cm. Co je vyšší, jednoduše upadne z dohledu návštěvníků;
 • zrcadla - potenciální kupci rádi vidí boty ve všech úhlech, takže se ještě více zamilují do přitahované dvojice. Chcete-li zvýšit tento efekt, použijte dva typy zrcadel: venkovní - pouze pro boty a plné délky;
 • Lžíce na boty by se měly nacházet v blízkosti každého místa pro montáž;
 • navigace - sotva se dostala do obchodu, návštěvník by měl okamžitě pochopit, kde je obuv člověka, kde žena, kde to jde. To platí zejména v případě, že je obchodní prostor velký.
 • barvy - růžové a oranžové jsou lepší použít v oblastech souvisejících s rodinou - obchody pro milovníky, dětský svět, agentury pro manželství, oblečení pro maminky a děti, dětské boty. Způsobují zákazníkům romantickou a veselou náladu. Barvy jako žlutá, červená, oranžová a jejich tonality vzrušují chuť k jídlu a způsobují, že osoba vykonává akce. Žluté odborníky na barvu poradují o nových produktech, přitahuje pozornost na prvním místě.

Dobrý design interiéru je vaší věčnou reklamou. Kompetentně zvolená řešení přitahují kupce a zvyšují tržby, takže obchod s obuvími je velmi ziskový.

V naší mentalitě nikdy nedošlo k žádné velmi důležité kvalitě - ochraně vlastních práv. Jsme z různých důvodů.

Kompetentní volba spolehlivého dodavatele nebo prodejce obuvi je důležitá jak pro maloobchodní prodejce, tak pro velkoobchodníky.

Velmi často dokonce i zkušení obchodníci zaměňují pojem "hodnota" a "cena". Přestože se oba tyto pojmy vztahují k komoditním penězům.

Než odpovíte na tuto otázku, pojďme si pomyslet: Je možné, že to složit? Bohužel, ve většině případů.

Základní pravidla okenního oblékání

Kvalitní vitrína přitahuje pozornost, přitahuje a prodává. Neatraktivní a nešikovně zkazil obraz obchodu a dezorientoval kupujícího. Jak používat znalostní displej kompetentně, říká expertka na merchandising Anna Balandina.

Jasná koncepce - základ pro úspěch výlohy

Jakákoliv vitrína je účinná pouze v případě, že je rámována podle určité koncepce. Koncept vitríny lze rozdělit na dva druhy: komoditní-emocionální a emocionální. Hlavním cílem komoditních-emocionální vitrín - pomáhat v obchodě vyzkoušet od konkurence, třeba mít na paměti, a prodávat výrobek na kupujícího. Emocionální vitríny v menší míře, provádět tyto úkoly, ale může dosáhnout ambicióznější cíl: sekají do podvědomí kupujícího a navždy spojeny v jeho mysli s názvem značky. Návrat z emočních přehlídek je obrovský, ale jejich registrace vyžaduje spoustu zdrojů. Vitríny tohoto typu vyhovují ambiciózním značkám se silnou DNA, která opravdu má něco překvapit kupujícího. Jsou využívány Christian Louboutin, Louis Vuitton, Dior a další trend tvůrci ve světě módy a merchandisingu.

Převážná většina značek a obchodů s botami je vhodná pro merchandise-emocionální vitríny. Předpokládají prezentaci prioritního sezónního produktu, obklopeného emocionálním konceptem. Vytvoření emocionální zásob mart obchodník by měl zaznamenat základní emoce, myšlenku sezónní kolekce, a pokusit se projít s vzorky vitríny a dalších rekvizit. Není nutně drahé a nádherně zdobí výklad: jedna je dost, ale čitelná nápověda, naznačující hlavní náladu sbírky. Například v případě sbírky obuvi na kožešině může být takovým náznakem ovčí kůže. Při dekoraci výstavy nového roku neumísťujte v sobě jediný vánoční strom - produkt se neprodává, protože v žádném případě neodráží koncept. Lepší využití s ​​ním sezónní obraz, který produkt podporuje a vykazuje jeho výhody. Tato technika je obzvláště vhodná k prokázání homogenního produktu, který se neliší odrůdou nebo v jasných barvách. Vyberte obrázky, na kterých není jen produkt, ale i osoba. Podle jednoho ze zákonů Neuromarketing nejlepší kupce vnímá obraz šťastné tváře lidí z jeho kruhu - lidé stejného pohlaví, věkových vrstevníků nebo členů stejné společenské třídy. Například Converse společnost bere v úvahu a fotografie dětské boty, aby rám byl nejen boty, ale i šťastné tváře sání sladké dítě.

Co vystavovat v prodejně

Je velmi důležité zvolit produkt, který je zobrazen. K tomu je celá strategie: při navrhování okna musí obchodník pracovat s trendovým produktem a prodejními řidiči. Jinými slovy, měli byste si vybrat nejen krásnou, ale i přední boty na prodej. To platí i pro obchody, jejichž rozsah je jen malý pro pojetí "trend". Dokonce i v obchodě konzervativní značky, jejíž prodej je tmavý základní sortiment, - vitrína a vstupní plocha by měla ukázat nejmódnější a atraktivnější vzorky sortimentu. Kupující reagují na tento typ obuvi, ačkoli dávají přednost použití klidnějších modelů.

Okna obchodů s více značkami jsou vytvářena s ohledem na prioritní sezónní produkt nebo prioritní značku. Velké značky obuvi často informují své partnery o tom, které modely z nové kolekce se předpokládají, že budou nejlépe prodávány. Pokud takové informace nemáte, měli byste pochopit, jaké kategorie bot bude přinášet největší zisk do obchodu. Obecná koncepce obchodů s více značkami předepisuje nejpopulárnější sezónní modely hlavního produktu, i v sortimentu existují další trendové skupiny.

Dnes většina majitelů obchodů už rozumí: prodejna se prodává, a proto musí věnovat zvláštní pozornost. Dalším důležitým krokem je pochopit, co prodává pouze srozumitelný divák, dobře čtený vitrín. To znamená, že kufřík s výrobky a dekoracem nemůžete přetížit, jinak se budou "jíst" navzájem a zcela vyloučí veškeré práce obchodníka. Chcete-li vytvořit jasnou a jasnou koncepci prezentace, je třeba vzít v úvahu velikost obchodu, její hloubku a dostupné vybavení. Nejlepší je obnovit víceúrovňovou kompozici v okně. Umístěním těsně nad boty z jedné funkční skupiny - např. Klasické boty - a těsně pod každodenní botou budete schopni jeden výrobek rozdělit na pozadí druhého. Snažte se nechat v okně rovnou podlahu bez vybavení: není to prodejní koncept. Standardní pravidla pro komerční prezentaci platí také pro okno zobrazení. Tato pravidla spočívají v seskupení zboží podle podobných charakteristik, zpracování detailů a prezentaci hlavního výrobku s doprovodným produktem.

Jak často měním pouzdro na displej

Změňte zboží v vitrínách alespoň jednou za měsíc. Pokud se kolekce často mění, je to optimální, aby to bylo každé dva týdny. Změnit celý koncept vitríny nesmí být více než čtyřikrát za rok - jasně o ročních obdobích nebo s ohledem na vánoční kolekci. Vytvoření jediného konceptu pro dvě sezóny současně šetří peníze, ale vyžaduje určitou představivost: je nutné předpokládat vývoj konceptu prostřednictvím obou sbírek.

Během období prodeje se strategie prezentace produktů v vitríně zásadně liší od obvyklého případu. Jednoduše řečeno, prodej nemusí být zdoben krásně, musí být proveden agresivně a pochopitelně. Na začátku prodeje jsou výlohy vyrobeny v souladu s marketingovými prioritami společnosti. Například v případě, že priority - prodává sbírek v plné výši na pozadí malé výprodeji, že by měly být umístěny v okně modelu za plnou cenu, jakož i informace o prodeji, a v zadní části místnosti, aby oslavili POS materiály prostor s rasprodazhnym výrobkem. Ve fázi aktivního prodeje práce dokonale vitríny dalších zákonů: jasnější a více agresivní o prodeji zprávu, bude tím větší je pravděpodobnost kupující si myslí, že vaše ceny vyšší než u konkurence. Použijte celou řadu červených, žlutých a oranžových odstínů a jemně pracujte s bílým, sledujte určité velikosti písma této barvy. Nebojte se být jako všichni ostatní, v žádném případě ne zdobí výlohu a udržovat jasný vliv územního výrobku v místnosti. Nezapomeňte, že představí obchod s obuví nemají tak silný zdroj jako oblečení výkladní skříně, takže jejich účinnost je důležité přijít na emocionální složku všech maloobchodních prostor, a odstranit z obchodu cokoliv, co může neutralizovat vliv přitažlivosti oken, například objemné zařízení v bílé barvě, která není odráží "duši" značky a zavře vitrínu.

Vlastní podnikání: tajemství úspěchu obchodu s obuví

Otevření malého obchodu s obuví může sloužit jako dobrý zdroj příjmů za předpokladu, že je vše organizováno kompetentně. Současně není absolutně nutná velká investice do vývoje odbytu.

Takže považujte za příklad malý obchod s obuví ve spacích oblastech, ve kterých žije 12-14 tisíc lidí. Podle statistik jsou hlavními kupci tohoto obchodu ženy žijící v této oblasti, většinou ženy v domácnosti, matky s kočárky a důchodci.

Největší poptávka, až 70% obvykle připadá na sezónní dámskou obuv, 20% na dětskou obuv, zbývajících 10% je rovnoměrně rozděleno mezi pánskou a mimo sezónu obuv. Příjem z prodeje souvisejících produktů činí nejvýše 5% veškerého prodloužení za měsíc.

Typické problémy, s nimiž se setkávají vlastníci malých regionálních obchodů s obuví, jsou zpravidla nízký zisk, nedostatek pracovního kapitálu, velké množství komoditních zůstatků. Jejich hlavní chyby jsou iracionální využití prodejní plochy, negramotný design vitríny. Zvažte vše v pořádku.

Prodejna obuvi: umístění

S ohledem na lokalitu je považován za dobré sousedství s obchody s potravinami, s velkými známými lékárenskými řetězci, stejně jako s zastavovacími komplexy. S touto čtvrtí je příležitost přilákat návštěvníky těchto zařízení ve vašem obchodě. A můžete to udělat s atraktivním displejem. Obecně stojí za zmínku, že výkladní skříň je bezplatným reklamním prostorem. Měla by se pochlubit nejoblíbenějšími produkty v obchodě. Můžete dát atraktivní, nejprodávanější dámské modely s cenou. Mimochodem, nevyžaduje velké výdaje. Stačí natírat regály z plastu.

Na dveřích můžete viset reklamní plakát s obrazem ženy v krásných botách, které budou plnit funkci pilíře-zavlekalochki. Při prodeji akiey nebo jiných reklamních tahů můžete inzerovat příspěvky na slevy nebo dárky.

Obchody: nákupní oblast

Druhým důležitým bodem je plánování prodejní plochy. Přední okna obchodu, který jako první „meet“ zákazníkům lépe vystavit nejnovější modelky obuvi, která by podpořila potenciální kupce přenést na dílně. Není nutné zajistit to mišmaš zboží - obuv, rukavice, tašky, ponožky, aby nedocházelo ke klamání spotřebitele, a aby ho dělat pochyb o tom, kde se popal- zda při prodeji dárky oddělení, ať už v galanterii.

Odborníci také nedoporučují, aby čítače zboží, které nejsou základní v obratu struktury, většina z oblasti obchodu. To je zcela špatné, když zboží, které tvoří 5-10% z prodeje, zabírá většinu prodejní plochy. Nejlepším místem je dát sezónní dámské boty, protože hlavní kupci obchodu jsou stále ženy. Všechny ostatní, včetně souvisejících produktů, musí být odeslány do vzdálenějšího rohu pro příležitostné a vzácné kupce, kteří jsou také muži.

Obuvnický obchod: sortiment

Co se týče sortimentu, musí být vytvořena na základě potřeb a preferencí klienta, které reagují na poptávku. Chcete-li přivést do obchodu, nepotřebujete to, co je ve skladu, nebo co velkoobchodníci dají levnější, ale to, co zákazník objednává, je hlavním pravidlem majitele obchodu s obuví. A z nemoderní a irelevantní staré sbírky se musíte zbavit a v žádném případě ji nechat vystaven k prodeji. To může zkazit dojem z obchodu jako celku. A pak je zajištěn úspěch obchodu a dobrý zisk s minimálními náklady.

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak otevřít obchod s botami od začátku? (připravený obchodní plán)

Předtím, než podniknete obchodní plán pro prodej obuvi, musíte se rozhodnout, které výrobky výrobce a ve kterých cenovém segmentu se vypořádáte. Začněte obchodovat lépe s levnými univerzálními modely s velkým cílovým publikem. V průběhu času může být rozsah modelů různorodý podle aktuálních trendů. S přihlédnutím k růstu prodeje obuvi přes internet, velkou výhodou bude vytvoření vlastních webových stránek.

Relevance

Důležitost tohoto obchodního myšlenky spočívá v tom, že boty jsou jedním z nejdůležitějších. Podle studií provedených v Rusku činí průměrná měsíční cena za rodinu (z 3 lidí) za obuv 3000 rublů.

Změna ročních období nutí spotřebitele pravidelně měnit zimní boty na jarní tenisky a letní boty. Pokud jde o děti, jejich noha roste velmi rychle, nutí rodiče, aby se akvizice každou sezónu.

Popis a analýza trhu

Trh s obuví lze charakterizovat takto:

 1. Vrchol prodeje je zaznamenán v podzimních jarních měsících.
 2. Od roku 2016 má trh s obuvími tendenci zvýšit objemy prodeje. To je způsobeno zlepšením dobrých životních podmínek obyvatel a snížením nákladů na zboží.
 3. V roce 2017 se tržby zvýšily o 17%. Částečně je to kvůli pokrytí potřeb v období krize 2014-2016.
 4. Podle výzkumu každý dospělý člověk nakupuje nejméně 2 páry bot ročně. V průměru jsou nákupy prováděny každých 1,5 měsíce.
 5. V souvislosti se změnou směnného kurzu dolaru se náklady na některé dovezené výrobky zvýšily o 30%. To vedlo ke snížení spotřeby drahých obuvi o 25%.
 6. Od roku 2017 byl růst poptávky po domácí obuvi zaznamenán v Rusku se zvýšením objemu prodeje o 10%. Předpokládá se, že do dvou let bude podíl ruské a dovážené obuvi v procentním poměru vypadat takto: 35 až 65%. Současně dochází k přeorientování na univerzální typy výrobků.
 7. 70% nákupů provádí ženy ve věku 18-50 let.
 8. Během krize bylo zaznamenáno odchod malých obchodníků s obuví a zadržování výklenků velkými sítěmi.
 9. Podle prognóz BusinessStat se objem prodeje v letech 2018 až 2022 každoročně zvýší o 1,8-3%. Do roku 2022 bude počet prodaných párů činit 679,8 milionů.

Největší výrobci obuvi jsou:

 • Technoavia;
 • Ralph Ringer;
 • Yegoryevsk-obuv;
 • Unichel;
 • Bris-Bosporus;
 • Jaroslavl rostlina RTI.

Cílové publikum

Při otevírání obchodu je výhodnější soustředit se na následující spotřebitele:

 • ženy ve věku 20-50 let;
 • matky dětí do 7 let (aktivní růst nohou);
 • adolescenti ve věku od 14 do 20 let (pohlaví nezáleží).

Konkurenční výhody

Jako konkurenční výhody při organizaci vašeho podnikání můžete tyto rozlišovat:

 • 3-5% slevu na druhou dvojici;
 • dárek při nákupu 3 párů zimních bot pro celou rodinu (například elektrická sušička);
 • akumulační scoringový systém;
 • další sleva nebo dárek na dovolené;
 • příležitost objednat montáž 3 párů bot s návštěvou domu nebo kanceláře;
 • bezplatnou přepravu kurýrem nebo dopravcem při nákupu online.

Reklamní kampaň

Jako reklamní kampaň byste měli používat:

 • tištěné materiály - brožury a vizitky;
 • bannery v přeplněných místech;
 • katalog zboží zasílaný kancelářím velkých společností;
 • reklama v rozhlase a televizi;
 • rozvoj vlastního místa;
 • Internetový marketing.

Vzhledem k tomu, že internetový marketing by měl používat následující reklamní metody:

 • kontextová reklama;
 • placené kliknutí;
 • účty v populárních sociálních sítích;
 • spolupráce s blogery;
 • vlastní kanál na YouTube.

Typy a sortiment

Prodejna obuvi může být prezentována výhradně prostřednictvím internetu nebo jako off-line projekt. Obchody se liší v plnění - to může být důraz jak na jeden druh výrobků, tak na několik.

Sortiment obecně vypadá takto:

 • sportovní obuv;
 • muž;
 • žena;
 • dětské;
 • smíšené;
 • klasický.

Vynikají tyto moderní modely:

Podle materiálu výroby je obuv rozdělena na:

Online obchod

Pokyny krok za krokem pro otevření online obchodu vypadají takto:

 1. Výběr domény. Musíte přijít s názvem internetového obchodu, který se zobrazí ve vyhledávači. Mělo by být zapamatovatelné a odpovídalo obchodní myšlence.
 2. Vývoj webových stránek. Rozvíjet svého podnikatele samostatně nebo za účasti specialistů. Hlavním požadavkem pro stránky je snadné používání a pravidelná optimalizace. Vyplňte je s informacemi a objednávejte online, mohou majitel i zaměstnanec. V druhém případě budete muset zaplatit plat, která bude sestávat z platu a procenta z prodeje.
 3. Registrace internetového obchodu. Je důležité se ujistit, že fotografie prodávaného zboží a obecné zázemí jsou v harmonii. Všechny sekce musí být vyplněny maximálně (číslo certifikátu registrace, kontaktní čísla). Je žádoucí určit rozměrovou mřížku a popsat materiály, ze kterých jsou výrobky vyrobeny.
 4. Smlouva s dodavateli. Na internetu najdete výrobce obuvi a uzavřít s nimi smlouvu. Po dohodě je prodávajícímu poskytována sleva a vysoce kvalitní studiové fotografie. Druhou možností je prodej cizích obuvi. Může to být Čína nebo Anglie (nejoblíbenější destinace).
 5. Řešení problémů s platbou a doručením. Může být spousta možností. K zajištění prodejce a zákazníka můžete využít služby integrace do Internetu. V tomto případě je zákazník převede peníze na účet, například, Nový e-mail, který je předá dodavateli po převzetí zboží ze strany zákazníka.
 6. Marketing a propagace. Vlastní webové stránky by měly být inzerovány, stejně jako offline podnikání. Je lepší používat digitální marketing, tj. Dostupné typy reklamy prostřednictvím internetu.

Hlavní náklady, s nimiž se bude potýkat online podnikatel, patří:

 • rozvoj lokality (500-1000 amerických dolarů);
 • platba správci webu (10 000 - 25 000 rublů);
 • reklama (od 5000 rublů).

Podnik může být vydán jako IP nebo LLC.

Přehled způsobů propagace online obchodu s obuví. Převzato z kanálu gkhtopograph.

Offline podnikání

Tento typ organizace obchodu je dražší. Musíte investovat vlastní peníze nebo se uchýlit k vnější pomoci. Hlavním úkolem je připravit vysoce kvalitní obchodní plán pro prodej obuvi s finančními výpočty. To pomůže přilákat investory. Můžete uzavřít dohodu s franchisorem, která je důležitá pro velké města.

Podrobný návod k otevření obchodu s obuví

Po sestavení odhadu a schválení podnikatelského plánu otevření obchodu od začátku zahrnuje tyto fáze:

 1. Dekorace.
 2. Prostory k pronájmu.
 3. Kosmetická oprava.
 4. Nákup nábytku a zařízení.
 5. Nákup bot.
 6. Zaměstnávání zaměstnanců.

Studiem odpovědí podnikatelů v této oblasti můžeme vyvodit následující závěry:

 • Reklamní aktivity musí začít předem - před otevřením obchodu;
 • police pro umístění obuvi lze zakoupit z druhé ruky.

Dokumenty

Realizace podnikatelského myšlení zahrnuje následující organizační aspekty:

 1. Chcete-li se zaregistrovat jako PI, budete muset do Unified Registration Center předložit cestovní pas a vyplnit žádost. Je výhodné otevřít LLC, pokud úložiště není na Internetu. V takovém případě bude tato charta potřebná. Registrace může začít v režimu online.
 2. Po obdržení certifikátu o státní registraci se budete muset zaregistrovat u daňové služby.
 3. Za přítomnosti areálu je důležité kontaktovat hasičskou službu, která vám poskytne závěr, který vám umožní pracovat.

Pokoj a design

Výběr prostor by měl být ovlivněn velikostí základního kapitálu:

 • pokud máte v plánu spustit velký projekt - je lepší pronajmout si pokoj v nákupním a zábavním komplexu;
 • malý obchod se může nacházet v centrální části města nebo na spánku.

Hlavní věc je průchodnost a pohodlný přístup.

Je lepší mít obchod s obuví v blízkosti:

 • stanice metra nebo zastávky metra;
 • velké obchody (supermarkety);
 • obchodní prostory;
 • železniční stanice.

Rozloha obchodního sálu by měla činit 30-40 m2. Pronájem těchto prostor bude stát od 15 000 do 25 000 (v centru města).

Konstrukce místnosti musí odpovídat nabízenému zboží. Pro obchod s obuví stačí udělat nějaké kosmetické opravy (asi 15 000).

Zařízení a inventář

Zařízení, které bude potřebné k otevření obchodu:

 • Stojany na boty;
 • Pohovory pro posezení;
 • koberce pro montáž;
 • lžíce na boty;
 • zrcadla;
 • stůl a židle pro zaměstnance;
 • pokladna.

Můžete si nainstalovat další stojan pro prodej souvisejících produktů:

 • prostředky pro péči o boty;
 • ponožky.

Přibližné náklady na kompletní vybavení s novým inventářem budou 170 000 rublů.

Zaměstnanci

Počet zaměstnanců, požadavky na kandidáta a jeho povinnosti jsou uvedeny v tabulce:

Efektivní reklamní obuv

Pokud chcete přilákat návštěvníky na vaše obchodu s obuví, budete muset vyvinout příslušný marketingovou strategii. V prvé řadě je třeba si uvědomit, že tam jsou stejně účinné a určitě špatné způsoby, jak obchod s obuví reklamy. Tento článek je navržen tak, aby podnikatelům pomohl pochopit tyto jemnosti a zvolil nejvhodnější metody propagace.

Dekorační bod

Fasáda

Dekorace fasády má obrovský význam pro každou prodejnu obuvi. Často lidé si všimnou takové body, a tam, a to iv případě, že jste to v plánu a právě prošel. Fasádní, cedule, okna - z nichž všechny by měly odrážet koncepci instituce a přilákat pozornost lidí. Pokud je tato funkce ztracena, podnikání pravděpodobně nebude úspěšné.

Vývěsní štít

Značka musí být jasná, informativní a samozřejmě viditelná. Většina majitelů obchodů s botami upřednostňuje verze LED, protože tyto značky jsou jasně viditelné ve večerních hodinách. Nezapomeňte, že kromě jména by měl každý kolemjdoucí snadno číst a nápis "obchod s obuví", jinak ho může zmást s obchodem s oblečením, příslušenstvím apod. Přečtěte si více o typech značek, materiálů a výrobních nákladů v článku.

Showcase

Obvykle jsou v oknech obchodů s obuví zobrazeny nejlepší a / nebo nejlevnější modely. Samozřejmě by měl být vhodný návrh okna displeje - často vitríny jsou zdobeny speciálními závěsy, pěknými dekorativními prvky atd. Pokud návrh takového přehlídky výrazně narazí na váš rozpočet, můžete je uzavřít reklamními obrázky, které odpovídají tématu obchodu.

Vstupní skupina

Nezapomeňte, že není nic důležitějšího, než vypadá ve vašem obchodě v komplexu. Vývěsní štít, stěny, výlohy, to vše by mělo vytvořit harmonický a stylový soubor. Také je nutné se postarat o umístění vchodu do obchodu, protože je také součástí vzhledu.

Venkovní reklama

Billboardy

Billboardy jsou dobrým nástrojem pro podporu obchodu s obuví. Nezapomeňte však, že pokud otevřete první prodejnu a nemůžete si dovolit instalovat billboardy v okolí města, je lepší opustit tuto metodu ve prospěch levnějších možností. Předtím, než rozhodnete o umístění billboardu, přemýšlejte o tom, ale toto opatření je ve vašem konkrétním případě opravdu vhodné.

Bannery

Reklamné bannery se nacházejí v bezprostřední blízkosti obchodu. Na ně můžete zveřejňovat informace o propagačních akcích a speciálních nabídkách, protože dokonale přitahují pozornost kolemjdoucích. Více informací si můžete přečíst v článku o reklamních bannerech, typech a místech a výrobních nákladech.

Bojovníci

Ne všechny prodejny obuvi používají pilíře jako další reklamní nástroj. Pokud je obchod dobře viditelný a dostatečně velký (např. Samostatně stojící velká budova), pilíř jednoduše neodpovídá velikosti místnosti, což samo o sobě přitahuje větší pozornost. Pokud je však obchod s obuví v nákupním centru, jistě to nebude nadbytečné. V tomto případě bude působit jako ukazatel, který je někdy nutný v podobných komplexy.

Reklama ve výtazích

Často podle pokynů obchodníků uvádějí majitelé obuvi inzeráty ve výtazích v domcích blízkých okresů. Tato metoda propagace může být účinná, pokud je vaše leták jasný a vyniká příznivě vůči ostatním. Navíc nabídka nebo akce popsaná na ní by měla být skutečně přemýšlela a přitažlivá, neboť jinak nebude mít taková reklama účinek.

Lightbox

Zářící štíty v blízkosti obchodu dokonale přitahují pozornost zákazníků kdykoliv během dne. To je důvod, proč, pokud váš rozpočet poskytuje takové výdaje, objednat tento design. To platí zejména v případě, že váš obchod prodává drahé boty.

Internetová reklama

Objednejte si webovou vizitku od specialistů. Dosavadní dostupnost vám umožňuje propagovat obchod s obuví na internetu a zákazníky - abyste získali veškeré potřebné informace o vás.

Pokud se rozhodnete vytvořit vlastní webové stránky, nezapomeňte si přečíst naše články:

Zde uvádíme naše zkušenosti a názory na použití různých nástrojů, které jednoduše potřebujete, v práci. To vám umožní zkrátit čas pro výběr správných zdrojů pro jeho vytvoření a rychle získat zisk z webu.

Reklamy na reklamních stránkách

Využijte možnosti celé sítě v plné kapacitě. V každém městě jsou fóra a bulletinové desky, na kterých můžete zveřejňovat bezplatné informace. Nezapomínejte na tuto možnost - čím častěji spotřebitel vidí jméno vašeho bodu, tím lépe je pro podnikání.

Sociální sítě

Získejte skupiny v nejoblíbenějších sociálních sítích - Vkontakte a Facebook. Publikujte fotky modelů, sdělte zákazníkům o propagačních akcích - to všechno vám udělá dobré, konec konců, takže se člověk může zajímat o své produkty, a to i bez opuštění domova. Chcete-li přilákat předplatitele, můžete inzerovat ve velkých společnostech ve vašem městě - je to levné, ale může výrazně zvýšit publikum skupiny.

Tisková reklama

Letáky

Objednat řadu jasných a atraktivních letáků s obrázky nejlepších modelů obuvi a zmínku o nejatraktivnějších cenách a slevách v tiskárně. Musí být rozdány a rozloženy na poštovní schránky před otevřením obchodu. Území distribuce bude záviset na velikosti oblasti města - pokud žijete v metropoli, zkuste distribuovat letáky do blízkých oblastí, pokud se nacházejí v malém městečku - v celé osadě. Nemyslete si však, že stačí jednorázové opatření - distribuce letáků by měla probíhat pravidelně, nejlépe jednou měsíčně. Výhodou této metody propagace je, že taková reklama nevyžaduje, abyste vynaložil značné peníze.

Vizitky

Ve stejné tiskárně vytiskněte řadu vizitek. Předávejte je každému klientovi a nabídněte mu malou slevu - to výrazně zvýší zájem kupujících.

Brožury

Brožury by měly být distribuovány stejným způsobem jako letáky. Jejich hlavní výhodou spočívá v tom, že kromě informací o obchodu a skladě obsahují fotky nejlepších modelů a ceny za ně. Takže osoba uvidí určitou obuv, okamžitě zjistěte, kolik stojí a pokud se jí hodí, váš obchod určitě navštíví.

Reklama v televizi

Telecast

Tento komunikační kanál můžete aktivně využívat spotřebitelé, zejména pokud váš obchod prodává dětské nebo dámské boty, protože televizní stanici obvykle sledují ženy v domácnosti. Zkuste je zajímat a očekávejte nárůst počtu zákazníků.

Plazivá čára

Tento propagační nástroj by měl být používán kompetentně. Běžící běžící linka každý den nestojí za to, bude mít významný dopad na rozpočet. Tato reklama však bude účinná v období prodeje nebo velkých akcí.

Ostatní

Diskontní karty

Diskontní karty jsou nepostradatelným atributem jakéhokoli obchodu s obuví, bez ohledu na jeho směr a koncept. Po prvním nákupu dejte zákazníkům karty - to značně zvýší jejich věrnost a povzbudí vás, abyste přišli na boty.

Provádění cenových akcí

Propagace cen, prodej, speciální nabídky, slevy na některých modelech - to je téměř nejefektivnější způsob, jak propagovat obchod s obuví. Přemýšlejte o takových programech v předstihu a snažte se je prosazovat prodej určitých modelů a být prospěšné pro vás a vaše zákazníky.

Uchovávejte koncept a slovo z úst

Nezapomeňte, boty patří do kategorie produktů, které přitahují zákazníky díky třem ukazatelům - vzhledu, kvalitě a ceně. Takže pokud implementujete drahý, ale špatně kvalitní produkt, je nepravděpodobné, že byste mohli pomoci všem výše uvedeným metodám. Pokud prodáváte levné boty, sázíte na to, je velmi pravděpodobné, že vaše ceny budou vyprávěny přátelům a známým. Pokud je kladen důraz na kvalitu, rozsáhle se o tom informujte, a pokud je to potvrzují zákazníci, přijdou vám lidé z jejich kruhu lidí. Pokud trváte na tom, že implementujete jak vysoce kvalitní, tak levné zboží, neklaďte zákazníky - pokud jsou vaše levné boty roztrhané za měsíc, vaše potenciální klientela se o tom dozví. Nezapomeňte, že služby musí odpovídat danému konceptu, sloganu a umístění, jinak může slovo ústní (silný propagační nástroj) hrát s vámi krutý vtip.