Podnikatelský plán pro soukromé lázně

Dobrý den! Dnes píšu další obchodní plán pro můj obchodní portál.

Tento obchodní plán mě požádal, abych napsal jednoho z předplatitelů skupiny VC "Obchodní tajemství pro začátečníky".

A tak je ve frontě podnikatelský plán pro soukromé lázně nebo spíše dokonce krok za krokem pro otevření soukromé lázně jako podnikání.

Vezmeme-li v úvahu vyhledávače Yandex na téma otevření soukromé lázně může dostat nervózní tic. Zkontrolujte si, že poslední, kterou jsem právě zabil, byl podnikatelský plán pro soukromý lázeň v roce 2017, dostal jsem podnikatelský záměr na rok 2005... dále bez slov.

Jak otevřít soukromou koupel v krocích

Začneme obchodní plán soukromé lázně, tradičně s oficiální registrací našeho budoucího podnikání, a proto musíme zvolit formu vlastnictví.

Volba formy vlastnictví pro otevření soukromé lázně

Chcete-li otevřít soukromou koupelnu, měli byste věnovat pozornost dvěma formám vlastnictví:

 • Individuální podnikání;
 • LLC (společnost s ručením omezeným).

Doporučuji registraci LLC s jediným zakladatelem, tedy s vámi a ředitelem - jehož povinnosti budete plnit.

Důvody, proč jsem si zvolil LLC a ne několik IP:

 1. Image Ltd.. Řekněme, že to, co se vám líbí, a ve snímku s ručením omezeným v roce řádově vyšší než u podniku. Otevřel jeho soukromé lázně, být připraven k práci nejen s obyčejnými lidmi (jednotlivci), ale také s organizací (právnických osob) často firemní večírky nejsou drženy v dusno sálech orgánů a pod širým nebem se saunou, grilem, apod.
 2. Pojistné jednotlivých podnikatelů. Pokud nevíte, pak podnikatel za své činnosti, kromě daní, musí platit tzv. Fixní příspěvky IP, nezáleží na tom, zda jste podnikání, nebo ne. To je bezpochyby mínus PI;
 3. Platba 1% v FIU pro PI. Další nevýhodou pro SP je to, že má obrat, který přesahuje 300 000 ročně zaplatit penzijního fondu 1%, stejně jako, že to není moc. Ale vzhledem k tomu rok, předpokládejme, že v měsíčním obratu vlastním sociálním zařízením se 100 000, za rok dostaneme (1 200 000 - 300 000) = 900 000 a 1% je 9000 rublů zvýšených nákladů na fixní příspěvek na SP - nepochybně negativní;
 4. Jediným zakladatelem je režisér. Před pár lety bych byl krok za krokem dělat otevření vlastní koupelnou, tak bych zvolil IP jako nejjednodušší forma vlastnictví podniku. V současné době je vybrat firmu pro jednoho dobrého důvodu: v případě, kdy pouze zakladatel Ltd. je jak jeho ředitelem, on se nedostávají plat a jako důsledek neplatí osobní daň z příjmu daň ve výši 13% a pojistného do důchodového fondu, HIF, FSS. Důvodem je velmi jednoduchá - člověk nemůže sám uzavírat pracovní smlouvy, a neexistuje žádná pracovní smlouva, není tam žádný s / n, a pojistné.

To je vlastně důvod, proč jsem zvolil formu vlastnictví pro soukromé lázně LLC.

Dokonce i když z nějakého důvodu nechcete podnikat, pak nikomu neplatíte nikomu, na rozdíl od IP.

Chcete-li otevřít LLC, budete potřebovat aktivity z klasifikátoru OKVED2.

Od minulého roku byl OKVED2001 na internetu na internetu nahrazen OKVED2014 (OKVED2), ukázalo se, že je to naprostý nepořádek a všichni se rozházeli a je to jen znalý člověk, který potřebuje určitou OKVED.

Zde máte štěstí, protože patřím do kategorie lidí, kteří si mohou snadno vybrat potřebné aktivity:

96.04 - Fyzické a rekreační činnosti (zahrnuje parní lázně).

Tento typ činnosti bude hlavní.

Také při sestavování Listiny organizace uveďte seznam aktivit na konci.

"A další typy činností nejsou ruským právem zakázány."

V tomto případě si budete moci, pokud chcete, zapojit do jakékoliv aktivity.

Například prodej alkoholických nápojů (další plus pro LLC, protože IP nemůže prodávat alkohol). Pouze pro prodej alkoholu potřebujete licenci a autorizovaný kapitál společnosti LLC nejméně 300 000 rublů.

Můžete také uspořádat malý obchod v místě, kde budou prodávány doplňky do koupele (košťata, klobouky, palčáky atd.).

Jak můžete vidět, je zde spousta vyvíjení a v budoucnu nejen pronájem soukromé lázně.

Zdanění za otevření soukromé lázně

Po přezkoumání stávajících daňových systémů:

 1. UTII - není vhodné, protože zákazník nebude zpočátku konstantní, ale budete muset v každém případě platit daň;
 2. PSN - uzavřeno pro LLC (daň lze použít pouze v IP);
 3. ESKH - zemědělská daň je okamžitě vypuštěna;
 4. BOTH - stačí smazat, kvůli složitosti a vysokým daním;
 5. USN - právě to, co potřebujeme. USN je rozdělena do dvou typů: USN Výnosy 6% a Příjmy STS mínus výdaje 15%.

Nejlepší volbou je vybrat daň z USN Výnosy ve výši 6%. Zde zaplatíte, daň ze skutečně vydělaných peněz, náklady na soukromé lázně nebudou moc, takže zaplatíme 6% daně z celkového obratu.

Prostory pro soukromé lázně

Pokud máte dům vedle vašeho soukromého lázně vybaveného uvedeným příslušenstvím, bude to obrovský plus (dům musí být samozřejmě vytápěn) a elektrickou energií.

Nezapomeňte na pece a špejle, dřevěné uhlí a dřevo na zapálení, protože s pravděpodobností 90% budou zákazníci chtít smažit šišky kebabů.

Umístění soukromé lázně

Je vhodné, aby vaše vlastní koupelna byl ve městě, na předměstí. Vzhledem k tomu, že zákazníci mohou klidně zavolat taxi a jít domů.

Personál pro vlastní koupelnu

Personál má vlastní koupelnu. Nezapomeňte, že toto je vaše podnikání a nepotřebujete někoho jiného, ​​takže po dobu propagace (asi 6 měsíců) jste právě vy, kdo bude plnit povinnosti zaměstnanců.

To znamená, že jste spolu s majitelem, ředitelem, administrátorem a ošetřovatelkou. Mimochodem, doporučuji cvičit, protože ne každý může létat dobře.

Už s časem si vzít potřebné lidi do práce, ale nejprve budete muset udělat vše sami (to výrazně sníží náklady).

A pokud vím, kompetentní pracovníci v tomto směru jsou velmi vzácní (můj přítel má saunu) a pak trpí tím, že nemůže najít spolehlivé lidi.

Reklama v lázních

Otevřením vaší soukromé koupelny budete bezpochyby potřebovat reklamu pro jakékoli podnikání.

Zvažte, jaká reklama bude fungovat při otevření soukromé lázně:

 • Soukromé reklamy v novinách. V rubrice služeb nezapomeňte uvést své oznámení o poskytování služeb v oblasti lázně. Ve všech novinách města, kde je v rubrice služeb, by mělo být vyhlášeno o službách soukromé lázně;
 • Běžící linka v kabelové televizi. Poprvé musíte neustále otáčet. V tuto chvíli je hlavním úkolem pracovat s klientelou;
 • Telecast. Také reklama v tele-novinách by se měla dennodenně obrátit - to jistě zvýší počet zákazníků;
 • Vizitky. Každému klientovi udělejte vizitku se slevou 5% pro následné návštěvy. Bylo by také příjemné udělat si vizitku pro butikový obchod.

Vytočením páteřní klientely se musíte postarat o to, aby vaše lázeňská budova byla působivá a pohodlná. V opačném případě bude veškeré úsilí marné.

Získejte několik mobilních telefonů s čísly města. Nejprve budou povýšeni a budou v budoucnu u administrátora.

Tady možná je to všechno! Podnikání je nenáročné a je otevřené + nezapomeňte, že to nebude těžké (za předpokladu, že zákazníkům vytvoříte komfort a pohodlí).

Nepotřebujete moc peněz, abyste mohli začít, takže můžete jen vydělat peníze a nepřitahovat investory.

Podrobný obchodní plán pro otevření soukromé lázně s výpočty lze stáhnout: podnikatelský plán pro soukromé lázně.

Máte-li nějaké dotazy, požádejte je buď ve skupině v kontaktu nebo přímo v komentáři k článku.

Koupel jako podnik: je to výhodné

Zahájení podnikání v sektoru služeb může být užitečné zvážit obchodní projekt koupelny. Koneckonců, v tomto odvětví je stále ještě nevyužitá oblast zaměřená na rodinný odpočinek nebo zlepšení zdraví. Nicméně, očekávat otevření elitní uzavřené instituce, být připraven na vážnou konkurenci a potíže v boji za zákazníky. Vzhledem k tomu, že takový projekt jako celek je považován za slibný, dozvídáme se o podrobnostech jeho organizace.

Podrobnosti o případu

Odráží-li se, jak výhodný je lázeň jako podnik, zda je ziskové a co vyhlíží projekt, dozvídáme se, jaká je tato aktivita. Tato činnost obecně předpokládá obrovský prostor pro výběr konkrétního formátu. Koneckonců, můžete otevřít obvyklé pro mnoho institucí, kde se můžete umýt během dne nebo orientovat se na elitní verzi večerního odpočinku. Kromě toho může přidat klasickou parní místnost s komplexem dalších kosmetologických služeb nebo baru přinést dobré peníze - soukromá lázeň jako obchodní myšlenka zahrnuje obrovské možnosti výběru formátu případu.

K dispozici je také výběr směru páry. Samozřejmě, klasická ruská parní lázeň pravděpodobně neztratí svou popularitu, ale dnes jsou požadovány další možnosti. Například turecké, finské a dokonce i japonské analogy umyvadel, stejně jako římská pára, jsou velmi žádané. Navíc je dobrým řešením otevření ekologické lázně.

Samozřejmě, při výběru nápadů na lázeň se řídit průchodností místa vašeho komplexu i zamýšleného publika. I když je vždy dobré kombinovat několik možných formátů. Samozřejmě, hodně závisí na vašich počátečních investicích a celkové koncepci.

Obecně platí, že saunové obchodní hodnocení majitelů parních místností jsou velmi dobré. A množství investic zde může být relativně malé. A můžete organizovat obchod téměř kdekoli v zemi. Zástupci takových zábavení se zpravidla nacházejí všude. Navíc takový podnik dokonale doplní většinu příbuzných odvětví: hotel a restaurace, zdraví a krásu, stejně jako cestovní ruch. To znamená, že když říkáte, že se v kempu nacházíte a rozhodnete se zde otevřít saunu, zvýšíte tok hostů.

Takže se pokuste důvěřovat názoru odborníků, když si položíte otázku: "Je lázeň jako podnik - je to ziskové?" - svědectví zkušených podnikatelů zde jsou zpravidla celkem pozitivní. Rozhodněte se: spojte ve stejné budově tradiční veřejnou parní místnost během dne a elitní komplex večer, můžete pokrýt pevný segment tohoto trhu na úkor demokratických cen za normální praní a kvalitní služby po 18 hodinách. Proto můžeme bezpečně říci o dobrém potenciálu tohoto případu. Mimochodem, nákup koncese na lázeň výrazně usnadní práci pro začátečníky.

Rozšíření servisního komplexu

Samozřejmě, že přilákat první zákazníky a neustále zlepšovat pověst instituce není tak snadný úkol. Nicméně, s použitím některých technik, budete se s ním dokázat vyrovnat. Hlavní věc, o kterou je třeba se starat ve fázi vývoje nápadů, je původní koncept a přibližný rozsah poskytované služby. Například sauna s venkovním bazénem bude mít zjevnou výhodu oproti běžnému termínu.

Také není špatné uspořádat mini-lázně s lázeňským komplexem. Dnes jsou takové služby poptávané mezi různými věkovými a sociálními skupinami. Skvělý nápad je vybavení sůl. Koneckonců, vzduch v těchto místnostech vytváří léčebný účinek srovnatelný s návštěvou horského nebo mořského střediska. Obecně platí, že masáž, vodoléčba nebo jen dětské atrakce mohou výrazně zvýšit image vaší společnosti a zvýšit obrat prostředků.

Samostatně by se mělo říci o možnosti prodeje teplých nápojů. Vybavení baru je pro takovou firmu nezbytnou nutností. Nezapomeňte, že všestranná a všestranná instituce má vždy relativně dobrý úspěch.

Takže se pokuste přemýšlet o co nejúplnějším seznamu služeb, když začnete vytvářet obchodní plán. Lázeň dnes je zcela odlišná od obvyklých míst pro starší generaci, kde se můžete jen umyt. Moderní komplexy jsou spíše zábavnou a zábavnou institucí, kde lidé přicházejí, aby strávili příjemný čas se současným přínosem pro zdraví. Uvažujme o konkrétních nuáních realizace tohoto podnikatelského nápadu.

Zabýváme se tolerantní dokumentací

Pokud je plánována běžná veřejná lázeň, může plán rozvoje podnikání zajistit zahájení OV. Nicméně, s úmyslem zorganizovat plnohodnotný rekreační a zábavní komplex, optimální formou bude nicméně JSC. Uvědomte si, že realizace silného alkoholu je nemožná bez získání licence a je dána pouze právnickým osobám. Kromě toho při výběru OKVED je nutné v cenných papírech uvést kód 93,04, což vám umožní podnikat v oblasti zdraví a kosmetického průmyslu. Mimochodem, do této kategorie patří i koupele a sauny.

Samozřejmě, nemůžete to udělat bez povolení místní obce, GPN a SES. K získání všech potřebných dokumentů bude nutné shromáždit mnoho dokumentů, které potvrzují legalitu uspořádání areálu a jeho zabezpečení. Dále vám dohlížející organizace neudělí povolení k zahájení podnikání, pokud ignorujete smlouvy o praní a dezinfekci textilií, likvidaci odpadků, sanitární ošetření prostor. Samozřejmě, že nejlepším řešením tohoto problému bude kvalifikovaná pomoc odborníků, která bude stát asi 149 000 rublů.

Vyberte strukturu

Takže, kde začít kouřit? Jak otevřít úspěšný pracovní komplex na vaší zemi? Tyto otázky znepokojují všechny lidi, kteří plánují realizovat takový projekt. Podívejme se na podrobnosti podrobněji.

Samozřejmě, hledání vhodného objektu pro parní místnost je důležitou a důležitou etapou. Zde je třeba dodržet rovnováhu mezi nájemnými náklady, plochou území a výhodou umístění instituce. Samozřejmě je třeba věnovat pozornost především opuštěným lázním. Přestože jejich rekonstrukce bude stát zhruba stejnou částkou jako přestavba jakékoliv jiné místnosti. Navíc se jedná pouze o snadné získání povolení k opravám a závěrů o shodě budovy s její funkční zátěží.

A pohodlí umístění celého komplexu je důležité. Být na křižovatce silnic s silným provozem, nemusíte se starat o potíže s návštěvou návštěvníků. Možná se v jakémkoli městě pokusíte najít podobné území.

Pokud jde o celkovou plochu prostor, počítat, standardy vyžadují minimálně 5 m² na jednoho klienta v termínu. Přidáním rozměrů sprch, bazénu, koupelny, místností pro odpočinek, baru a různých SPA procedur do přijaté oblasti je snadné zjistit konečnou postavu. Stavba 150-300 m² bude zpravidla dobrou volbou pro zahájení projektu od začátku. Takže můžete naplánovat něco takového:

 • vestibul;
 • šatna;
 • pára;
 • sprchy;
 • společenská místnost;
 • koupelna.

Chcete-li poskytnout rozšířenou škálu služeb, doplňte tento seznam o místo pro koupaliště, tureckou a japonskou lázeň, kosmetologické pokoje, vodní park pro batolata a bar. Náklady na pronájem takových prostor je poměrně vysoké a činí přibližně 150 000 r. A za tyto peníze můžete vyzdvihnout hotovou budovu, která vyžaduje pouze kosmetickou opravu a minimální seznam vybavení.

Specifika návrhu a organizace instituce

Při opravách a rekonstrukcích nezapomeňte na vysoké riziko požáru. Řekněme, že pokud plánujete realizovat obchodní projekt pro saunu na palivovém dříví, musíte pečlivě prozkoumat všechny potřebné požadavky na GPN v těchto zařízeních. Vaše budova musí mít nutně samostatný vchod pro návštěvníky a náhradní východ pro nouzové situace. Všechna okna by měla být otevřena a ventilace - fungovat správně. K tomu je parní místnost vybavena napájecím a výfukovým systémem a ve spodní části dveří je instalována větrací mřížka nebo mezera asi tři centimetry.

K rozměrům místnosti existují i ​​některé požadavky. Maximální plocha parní místnosti je omezena na 24 m² a výška stropu by měla činit 1,9 až 2,4 m. Kromě toho bude předpokladem vybavení těchto místností s antifajním a zavlažovacím systémem. Kromě toho by měly sloupky, podlaha a strop být dokončeny pouze s nehořlavými materiály. Výjimkou zde bude možná pouze tvrdé dřevo. Rekonstrukce kapitálu bude stát 1,200,000 rublů a náklady na drobné opravy budou asi 350,000 rublů.

Nakupujeme zásoby a vybavení

Dále byste měli zvážit, jaké vybavení vaření potřebujete pro normální provoz. Zde opět seznam potřebných zařízení závisí na rozsahu plánovaných služeb. Přímo pro parní místnost budete muset koupit dřevěný nebo elektrický sporák a parní generátor. Finská sauna zahrnuje nákup infračervené prefabrikované konstrukce. Kromě toho nezapomínejte na malé věci: speciální dveřní bloky, teploměry, automatické klimatizační systémy, metly. Tento inventář bude vyžadovat zhruba 900 000 rublů.

Akvizice SPA-pokojů a bazénů bude stát alespoň 2 400 000 rublů. Nákup nábytku a vybavení v místnostech pro odpočinek, stejně jako vybavení baru bude asi 1 300 000 rublů. Koneckonců, je žádoucí nabídnout svým návštěvníkům širokou škálu různých nápojů, několik druhů občerstvení, stejně jako teplé pokrmy. To znamená, že kromě nádobí a oken budou potřebné ledničky, stoly na řezání a profesionální kuchyňské spotřebiče. Vybavení zábavního a rekreačního komplexu v lázních bude vyžadovat přibližně 4 600 000 rublů.

Zaměstnávání zaměstnanců

Samozřejmě, že plánujete organizaci projektu od začátku, budete muset uvažovat o problému personálního zajištění. Když otevřete podnik poskytující koupání a další služby, budete muset otevřít následující volná místa:

 • vedoucí (2) - 19 000;
 • stoker-koupelna obsluha (2) - 17.000;
 • asistent stoker (2) - 12 000;
 • barman (2) - 17 000;
 • kuchař (2) - 19 000;
 • kuchyně (4) - 12 000;
 • masér (2) - 18 000;
 • kosmetolog (2) - 18 000;
 • technický personál: elektrikář, čistič (2) - 12 000;
 • bezpečnostní stráž (4) - 18 000.

To znamená, že najme 24 lidí, budete muset vypočítat měsíční náklady na platy o 384 000 rublů. Samozřejmě je možné nejprve ušetřit například bez nájemce kosmetičky, maséra a ochrany a spolupracovat s těmito specialisty na základě uzavřených smluv.

Finanční odůvodnění projektu

Takže zjistíme ekonomickou proveditelnost této myšlenky. Obchodní plán lázně s výpočty předpokládá podrobnou analýzu všech položek výdajů a výnosů, aby bylo možné vidět skutečný obraz a určit přibližný přínos podniku. Na začátku se tyto investice vyžadují:

 • registrace - 149 000;
 • kosmetické opravy - 350 000;
 • vybavení - 4 600 000;
 • neplánované náklady - 201 000.

Organizace lázeňského komplexu vás bude stát 5 300 000 rublů. Roční náklady budou následující:

 • pronájem - 1 800 000;
 • plat - 4 608 000;
 • výrobky, nápoje a kosmetické materiály - 950 000;
 • daně - 3 000 000;
 • ostatní - 242 000.

Současné náklady budou značné - asi 10 600 000 rublů. S průměrnou denní návštěvou 400 jednotek rublů. a večerní pronájem komplexu na zhruba 2500 rublů za hodinu, za rok můžete získat 12,800,000 rublů. Zisk ve výši 2 200 000 rublů poskytne příležitost vrátit investice po dobu 31 měsíců.

Po naučení obecných otázek o organizaci takového projektu, o tom, jak otevřít lázeň, bude pro začátečníky mnohem jednodušší naplánovat takové aktivity. Snad jedinou významnou nevýhodou tohoto podnikání bude častá potřeba rozsáhlých oprav za tři až čtyři roky provozu. Stabilní a pravidelné příjmy však povedou k tomu, aby se tato investice dostala do značné míry.

Vlastní podnikání: pravidla lázně

Soukromé koupele ve velkých městech se začaly objevovat po dlouhou dobu. Pouze v posledních třech letech se však trh začal naplňovat a docházelo k významným změnám. Všechny druhy "uzavřených", "elitních" a VIP koupek se příliš rozvedly. Rodinné instituce a komplexy zlepšující zdraví jsou však nedostatečné.

A přesto, nedávno se trh výrazně změnil - koupel je mnohem větší. Takový akutní nedostatek dobrých a "slušných" lázní, stejně jako před třemi lety, totéž není. Je zajímavé, že kardinální změny nastaly na úrovni spotřebitelů. Pokud předtím, než se většina zákazníků propadne v noci, velké hlučné společnosti, nyní většina návštěvníků je odpoledne a večer. Jdou do lázně pro zdraví a pohodu.

Nyní existuje naléhavá potřeba rodinných institucí. A vanu může být takové místo. Lidé chtějí sedět tiše, například v sauně, soláriu nebo v kavárně, a děti se o někoho v této době postarají a baví je.

Obecně platí, že koupel není pro startování velmi obtížné. Přinejmenším s tak intenzivní soutěží, jako na trhu restaurací, kaváren nebo dokonce kulečník, nejdřív nenarazíte. Navíc, při úspěšné shodě okolností, může být lázeň výhodnější než restaurace. Když otevřete vanu, měli byste začít s cenou 1000 dolarů za každý čtvereční metr plochy. A samotné měřiče budou vyžadovat nejméně 150. Ale náklady na údržbu jsou nízké. Lázeň se může vyplatit po dobu tří let a za sedm - vše závisí na marketingu, reklamě, pověsti.

Právě o tom právě mluvíme.

Koupelna: pravidlo číslo 1

Můžete vytvořit celý zábavní a rekreační komplex v jedné oblasti a využít ji co nejúčinněji. Aby se taková instituce učinila zisková, je třeba uspokojit potřeby několika cílových skupin. Během dne se můžete večer věnovat dětem, kteří se zabývají zdravotní gymnastikou, večer, rodinnými návštěvníky - těmi, kteří rádi "baví".

Ve skutečnosti se to týká malých místností. Minimální plocha, na které se lázeň hodí, je 150 metrů. Praxe ukazuje, že i v takovém prostoru je možné vytvořit komplex, který bude v případě potřeby pronajímat a působit jako veřejná lázeň.

Vypočítat ziskovost lázně v tomto nebo ono režimu není příliš obtížné: "vstupenka" pro jednoho návštěvníka náklady 200 až 500 rublů, pronájem místnosti zcela 2 000-6 000 rublů za hodinu. V malé lázni se bude ubytovat 8-15 lidí. Zdá se, že k dosažení optimálního režimu provozu může být zajištění dobrého dne v den a večerní a noční prodejní prodej.

Koupelna: Pravidlo číslo 2

Prodej alkoholu není vždy ziskový, nicméně podle mnoha podnikatelů je stále nutné obchodovat s teplými nápoji. V opačném případě zákazníci "přinesou s sebou". Koupelna by měla být univerzální: jak zlepšující zdraví, tak i zábavu. Ačkoli původní myšlenka výkonu z lázně může dělat a celou atrakci. Například v Petrohradě je plovoucí instituce, hrdě nazývaná "starým ničitelem" Cadet ". Jedná se o patnáctmetrovou loď, na které můžete uspořádat firemní (a nikoli velmi firemní) párty.

Pokud je vana malá, může to být velmi úspěšný "společník" pro nějaký jiný podnik. V restauraci, nočním klubu, zábavním centru, hotelu nebo fitness klubu.

Přesto není nutné, aby byla v nejvhodnějším místě v centru. Ve vaně, koneckonců, nepřijdou náhodou z ulice, ale je také nepravděpodobné, že budou cestovat speciálně z druhého konce města, zvláště pokud jsou velké. Výherní pozice bude počítat s určitou plochou, takže se jedná o saunu vedle domu, kde je vhodné kdykoliv vyjet.

Přitáhnout klienta může být obrovský počet dalších služeb: to je, samozřejmě, vznášející se, klasická masáž, mýdlová masáž, peeling, solárium, kamenná terapie. Kamenná terapie je módní termální procedura, během níž jsou na určité části těla položeny horké kameny. Aby byla zajištěna vysoká kvalita služeb, je třeba věnovat pozornost i náboru zaměstnanců.

Obecně platí, že pro normální fungování lázně lidé nemusí moc - správce, masér, parník a čisticí dáma.

Koupelna: pravidlo číslo 3

Chcete-li otevřít lázeňské licence není nutné, je nutné pro prodej alkoholu. A bez toho dnes koupele nedokážou.

Pokud váš pokoj má malou plochu, pak je zde docela obtížné se vejít do kuchyně, v takovém případě můžete vyjednávat s nedalekou restaurací o dodání jídla na objednávku klienta. Pro takový návrh máte plnou oprávnění požadovat, aby restaurace umístila vaši reklamu. Kromě toho je nutný samostatný rozpočet na reklamu, i když není příliš velký, zejména pokud se snažíte, aby vaše instituce byla masová.

Reklama v médiích zprávy pouze na klientovi, ale nevytváří pověst pro vás, že je to pro lázně velmi důležité. A pokud budete mít VIP lázeň, pak vyberte rozhlasovou stanici nebo časopis, ve kterém se chystáte inzerovat, že je třeba přistupovat se zvláštním zřetelem k informacím, které dosáhl ty potenciální zákazníky, kteří si to přejete. Nejúčinnější reklama je "slovo z úst"

Koupelna: Pravidlo číslo 4

Nechte si postavit samostatnou budovu pro koupání, možná ne každý může. Můžete se pokusit znovu vybavit komerční koupel stará veřejnost. To samozřejmě je levnější než budování nového, ale úspory na opravách a vybavení stále nefungují. Budeme muset provést kompletní rekonstrukci, změnit veškeré komunikace, zvýšit kapacitu a nainstalovat zařízení pro úpravu. Stará budova bude s největší pravděpodobností velmi opotřebovaná, protože zvláštností lázně je, že tam je vždy vysoká vlhkost. Takže by bylo hezké najít mírný pokoj pro koupání, ne nutně v prvním patře.

V každém kouři musí být: šatny, sprchy, masážní místnost, písmo s ledovou vodou, odpočívárna. Nemůžete to udělat bez bazénu - nejméně pět metrů dlouhého. Malá parní lázeň zaujímá nejméně 15 metrů čtverečních. m. Pokud můžete, samozřejmě, je lepší udělat několik různých parních místností: saunu, turecké lázně, římské.

Lázeň vyžaduje náročné technické vybavení. Předpokládá se, že ruská parní komora je nejvhodnější pro kamna na dřevo, ale kachle jsou také elektrické a plynové. Vyrábějí se zpravidla v Rusku, ale ve Finsku nebo ve Švédsku, nicméně to neovlivní jejich hodnotu.

Pro jeden bazén je potřeba asi 10 různých zařízení: čerpadla, filtry, ohřívače, transformátory, žárovky. Je pravděpodobné, že bude nutné, a parogenerátory, topné systémy dlažba, záclony a dveře, které jsou také není levná. Bude se muset nanášet na ventilační a odvodňovací systémy. A pokud je výdaje na vybavení obtížně snižitelné, pak opravdu ušetříte interiér. Není nutné ho ozdobit mramorem, zlata a cennými druhy dřeva.

S takovým množstvím zařízení se lázeň stává poměrně energeticky náročnou institucí, náklady na elektřinu se nakonec ukáží být vyšší než náklady na vodu - hlavní zdroj pro koupání. Voda není opravdu nutná. V povodí se nezmění každý den a pro jednoho návštěvníka se nevyžaduje více než sto litrů.

Koupelna: Pravidlo číslo 5

Ruská parní lázeň by měla být v každé lázni, ale co jiného může přilákat zákazníky a zvýšit přitažlivost vaší instituce, je na vás. Existuje poměrně málo různých národních lázní a dalších zajímavých vodních procedur, které mohou výrazně diverzifikovat rozsah služeb a pomoci vystupovat se z konkurence.

Finská sauna je známa všem. To se liší od parní lázni na vlhkosti vzduchu (5-15%) a vyšší teploty (80-140 ° C), zatímco v ruské dvojici vlhkost dosáhne 90% (v případě, že i je „předměty“), a teplota se udržuje na 60 ° C -80 ° C. Z velké části, pokud existuje ruská parní lázeň, pak sauna není příliš atraktivní. Ale situace může být opravena. Dnes jsou infračervené sauny poměrně populární, což se výrazně liší od tradičních saun. Infračervené paprsky neohřívají vzduch, ale lidské tělo, a v takové sauně stačí strávit jen 5-8 minut.

V moderních lázních jsou také běžné turecké lázně. Hlavní rysy dnešního dne se chápe jako turecká lázeň s vyhřívanými mramorovými nebo keramickými postelemi a párou ve vzduchu. V nich se příliš netoužíte, prostě se umyjí. V takovém pokoji je příjemné a příjemné získat mýdlovou masáž nebo peeling.

Další oblíbenou možností je římská lázeň. Udržuje stálou vlhkost 100%, to znamená, že je naplněna parou, která je vyráběna parním generátorem. Tento typ lázně je mnohem snazší než ruský parní lázeň nebo sauna a má příznivý účinek na pokožku. Současně v římské parní místnosti mohou zákazníci nabídnout také aromaterapii.

Kromě toho ve vaně můžete zajistit sůl. Tato místnost je malá místnost (10 čtverečních. M), stěny, strop a dno, které jsou obloženy přírodní bloků soli nebo dlaždic. Vzduch zde je naplněný částečky mořské soli, což z něj dělá to jako hora. Předpokládá se, že sůl je velmi užitečný terapeutický postup.

Mimo jiné dnes mnoho lidí přitahuje zákazníky tím, co se nazývá SPA. SPA - jedná se o hydroterapii: vodní masáž, bazén s umělým prouděním, vířivka. Zpravidla se SPA - malý hydromasážní bazén plný různých "bublilkami", který může ubytovat až deset lidí.

Existují velmi vzácné druhy vany, například japonské. V Moskvě je jen málo institucí a jedno v Petrohradě. Japonské lázně zahrnuje více postupů, první barel bylinné čaje s teplou a studenou vodou, pak - piliny lázně (ponoření do piliny, vyhřívané na 45 ° C), a pak - masáž na mořské kameny.

Náklady na vybavení pro koupel
(Dolary Spojených států)

Ohřívač dřeva 1 800
Pece-elektrický ohřívač 1 000
Parní generátor 850
Infračervený radiátor (pro saunu je třeba trochu) 170
Dveře pro saunu nebo parní kabinu 200
Solárium 5 000 - 10 000
SPA 10 000 - 20 000
Broom 3 - 7

Na materiálech webu www.i-wm.ru

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak otevřít koupel od začátku? Instrukce o organizaci podnikání.

Předpoklad lázně hrůzy se již dávno stal běžným místem pro mnoho lidí. Především to souvisí s narůstající popularitou zdravého způsobu života a, jak je známo, procedury v lázni velmi posilují fyzické zdraví člověka. Kromě základních služeb můžete také prodat další služby, jako je masáž nebo posilovna. Lázeňský podnik má ve skutečnosti široké možnosti vývoje.

Podívejme se na hlavní výhody a nevýhody otevření lázně.

Výhody:

 • vysokou poptávku po této službě. Mnoho lidí pravidelně navštěvuje takové wellness zařízení.
 • je možné rozšířit rozsah služeb. Vyhlídky jsou obrovské, jak se vyvíjíte, můžete nabídnout kosmetické služby a masáže, fitness a další.
 • s kompetentním přístupem k tomuto podnikání, můžete získat vysoký zisk.

Nevýhody:

 • velký počáteční kapitál;
 • časté opravy. Vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu budete muset pravidelně měnit pokožku místnosti.
 • sezónnost podnikání k pronájmu sauny.

Je výhodné začít tímto směrem, již jste se rozhodli po přečtení tohoto článku až do konce, ale jedna věc je jasná - že je to slibný směr, který si zaslouží pozornost podnikatelů.

Chcete soutěžit? Začněte originální podnik, jmenovitě koupel na kolečkách. Jak to udělat? Prohlédněte si video na tomto odkazu. Ve skutečnosti je to velmi výnosná věc. Ve skutečnosti budete moci pracovat v každém bungalovu svého města.

Místo a místo

Jedním z hlavních problémů v tomto oboru je výběr místa, ale spíše předpoklad pro podnikání.

V závislosti na tom, kde se lázeň nachází, jsou sdíleny některé základní formáty.

 1. Rekreační komplex. Obvykle jsou vany umístěny v zemi, někde blízko lesa. Díky tomu budete schopni poskytnout maximální pohodlí a atmosféru relaxace v čistém vzduchu.
 2. Městské lázně. Ale existují možnosti pro otevírání koupele a ve městě, je to spíš jako veřejná koupel, zaměřená na velký tok pravidelných zákazníků. Ve svém komplexu služeb obvykle zahrnuje mnoho dalších zdravotních postupů.
 3. Obchod v koupelně doma. Tento formát je populární v provinčních městech, kde podnikatelé jako další příjmy vytvářejí koupel na svých vlastních místech, zpracovávají všechny potřebné dokumenty a pak je pronajmou.

Pokud mluvíte o nákladech, první možnost je nejdražší a budete muset vynaložit peníze na dopravu. Druhý nejlevnější, ale úroveň služeb je minimální. A třetí je průměrné cenové rozhodnutí.

K vytvoření koupelny máte tři možnosti:

 • vybudovat komplex koupelny od začátku - cena bude přibližně 850 dolarů za 1 m2.
 • opravte stávající budovu a přeměňte ji na lázeň - cena bude asi 300 USD za 1 km čtvereční. m;
 • koupit připravenou koupel. Cenová cena je obvykle přehnaná, protože kupujete nejenom stavbu, ale hotovou firmu, a v tomto segmentu jsou ceny výrazně odlišné.

Co potřebujete k otevření lázně? Místnost musí být segmentována podle odvětví, měli byste mít:

 • pára;
 • pokoj s bazénem;
 • společenská místnost;
 • koupelna;
 • šatník.

Všechny tyto místnosti musí být opraveny pomocí materiálů odolných vůči vlhkosti, jako jsou keramické dlaždice.

Samotná parní místnost je vybavena průčelí s kameny, do které je pec dodávána, lehátka a sedací desky, stejně jako dřevěné opěrky hlavy.

Stěny parní místnosti jsou lemovány buď olše (rozpočet volba) a nejlépe lipa. Tyto materiály poskytují nejvíce příznivý účinek návštěvy lázně a jsou odolnější vůči vlhkosti a vysokým teplotám, než říkají stejné jehličnany.

Ze zařízení budete potřebovat:

 • kamenné kamny na dřevo. Tento typ pece by měl být zahrnut v obchodním plánu ruské sauny na palivovém dříví. V ruské lázni vlhkost dosahuje 90% a teplota se udržuje na 80-110 stupňů.
 • kbelík pro nábor vody.
 • éterické oleje pro parní místnost.
 • kbelíky, které jsou umístěny při opuštění lázně. Jedná se o alternativu k bazénu, pokud člověk nechce jít do bazénu, může se jen ochladit pomocí kbelíku studené vody.
 • vybavení sprchových koutů: mixéry, police, žebříky.
 • vybavení pro bazén. Filtry, čističe.
 • uspořádání koupelen: umyvadlo, toaletní mísa, sušení na ručníky, mýdlo.
 • nábytek pro zbytek místnosti: velký stůl a židle, pohovka a křesla.
 • TV.
 • skříňový nábytek.
 • Stoly, ručníky a pantofle pro návštěvníky.

Z tohoto důvodu je zřejmé, že koupel, jako podnik vyžaduje velké finanční investice a mnoho začínajících podnikatelů, tento formát činnosti nemusí být cenově dostupný.

Prostory musí být vybaveny v souladu s požadavky SES a požárního oddělení a musí být přítomna veškerá komunikace: vytápění, větrání, elektřina, tekoucí voda.

Mimochodem, podívejte se na obchodní myšlenku otevření solária. Méně nákladů a dobrý zisk. Více informací o tomto jsme napsali zde - http://biznes-club.com/biznes-idei/biznes-ideya-otkry-tie-solyariya.html. Ve skutečnosti bude vynikající řada aktivit velmi užitečná pro provozní salony krásy.

Seznam služeb

Před otevřením soukromé lázně je třeba pečlivě zvážit seznam všech služeb a pokud možno rozhodnout, jak je v budoucnu rozšířit. Takže s výjimkou parní místnosti a odpočinku, mnoho zákazníků dává přednost návštěvě zdravotní masáže nebo SPA. Také můžete přidat zde: solné lázně, kádě v ohni, kavárna, kulečník, stolní fotbal, hotel, posilovna.

Jak můžete vidět, je toho hodně úsilí, ale zároveň rozšíření počtu služeb poskytovaných v malém lázeňském podniku vyžaduje značnou finanční zátěž.

Reklama

Chcete-li rozvíjet svou firmu, budete potřebovat různé možnosti inzerce. Hlavní typy marketingových pohybů, které fungují: oznámení v médiích a fórach, "ústně", distribuce letáků.

Příznivý pro soukromé lázně bude vytvoření vlastního webu. To může výrazně zvýšit podnikání. V takovém případě budete muset udělat optimalizaci vyhledávače na webu a propojit kontextovou reklamu, která přinese první hovory v prvních dnech práce na vašem internetovém serveru.

Celá strategie rozvoje lázeňské činnosti spočívá v sestavování základny běžných zákazníků. Dokonce můžete říct i základy společností, které budou pravidelně objednávat služby vašeho zdravotního komplexu. V lázních chodí lidé na 4 až 7 osob. Proto, abyste měli trvale vysoký zisk, budete muset přilákat přibližně 25 až 30 skupin běžných zákazníků.

Zvažte slevový program a akcie pro stálé zákazníky, aby si návštěvníci mohli nabídnout nové služby.

Zaměstnanci

K zahájení budete potřebovat:

 • Administrátor. Práce s klienty, přijímání objednávek a plateb.
 • Technický pracovník. Kácení palivového dříví, přípravu lázně a další fyzické práce.
 • Čistič. Úklid vany a pokoje.
 • Bezpečnostní stráž. Často v soukromém odpočinku ve večerních hodinách, a všechno není zřídka opilý, takže ochrana nebude nadbytečná.
 • Masér.

Kolik stojí za zahájení sauny?

Nyní zvážíme, jaké investice budou muset být zahrnuty do obchodního plánu lázně, takže v budoucnosti nebude v dané situaci mnoho neočekávaných výdajů.

 • výstavbu nebo opravu lázně - od 300 do 1000 USD za 1 m2. V průměru je plocha lázně asi 70 - 100 m².
 • nákup vybavení a nábytku - 7000 dolarů - 9000 dolarů. Seznam potřebných zařízení, které jsme přezkoumali výše.
 • daně - 150 USD měsíčně.
 • platební pomůcky.
 • nákup spotřebního materiálu (palivové dřevo, éterické oleje a jiné).
 • reklama - 100 USD / měsíc
 • mzdy zaměstnancům.

Vzhledem k tomu, že jsou v provozu vany, vzniknou náklady na instalatérství, plstění a tak dále. Také, pokud se domníváte, že tento obchodní nápad není jen v podobě otevření lázně, ale také při poskytování dalších služeb, musíte zahrnout i náklady na jejich uvedení do provozu.

Kolik můžete vydělat?

V průměru je cena za jednu hodinu pronájmu koupelny pro celou firmu od 9 do 30 dolarů. Jedna firma obvykle objedná 3 hodiny návštěvy a to je 27 až 90 dolarů. Za den jsou 3 až 5 firem. Takže den malý soukromý koupel vydělává asi - 175 až 290 dolarů. Za měsíc je tato částka $ 5250 - 8700 USD. Jedná se o ceny velkého města, v provinčních městech budou tyto částky nižší, avšak náklady na otevírání lázně budou také nižší.

Zahrnuje také příjmy z dodatečných služeb, prodej košťat, pantoflí, klobouků a dalších.

Po odečtení měsíčních výdajů má majitel lázně asi 3000 až 3500 dolarů na ruce.

Úhrada tohoto podnikání je 1,5 - 2 roky.

Závěry. Dali jsme vám podnikatelský plán pro koupel se základními výpočty, které pomohou začínajícímu podnikateli vytvořit úplný obraz o zahájení tohoto podnikání. Toto místo je tvrdou prací a velkými investicemi, ale ziskovost je potěšitelná a poptávka po této službě neustále roste.

Zapůjčení lázně? Čekáme na Vaši zpětnou vazbu v této oblasti činnosti.

Vlastnosti koupelny jako podnikání

Koupel v naší zemi se těší velké popularitě od starověku. Dříve, když lidé nebyli k dispozici takové výhody civilizace, jako vlastní koupelna a sprchový kout, sloužila jako místo k udržení čistoty. V současné době je funkce tohoto orgánu se změnil, to slouží jako místo odpočinku, je jakási nemocnice lidí, kde si můžete odpočinout, ohřát, omladit, aby v zájmu zdraví, zbavit se mnoha nemocí.

Lázně jako podnik jsou zajímavou relativní jednoduchostí organizace, vysokou poptávkou po službách a dobrými příležitostmi pro rozvoj. Takže klasická ruská parní místnost určená k rodinnému odpočinku může nakonec vyrůst v komplexu lázní, který poskytuje širokou škálu souvisejících a doplňkových služeb v oblasti krásy a zdraví. Jak uspořádat koupele a jaký je nejlepší způsob, jak si vybrat, přečtěte si.

Jak otevřít obchod s lázní, výběr směru

Před zahájením podnikání musíte rozhodnout o koncepci budoucí instituce. Bude to tradiční sauna pro rodinnou rekreaci nebo například elitní komplex, který se skládá z parních místností, baru a hotelových pokojů. První otázkou, která bude zodpovězena, je, kdo bude vaším cílovým publikem.

Pro lázeňské podnikání se v posledních letech vyznačuje vysokou konkurencí. Proto se v počáteční fázi doporučuje studovat úroveň poptávky a nabídky, vlastnosti již provozovaných zařízení. Váš úkol při otevření - je výhodné vyniknout na pozadí konkurence. To lze provést pomocí externích atributů (například budováním místnosti ze srubového dřeva z přírodního dřeva), jedinečnými službami nebo nízkými cenami.

Dalším důležitým bodem je výběr typu lázně. V Rusku byly nejvíce rozšířeny tyto druhy:

 • klasická ruská - teplota v termálním by měla být od 50 do 90 stupňů, vlhkost kolem 70%. Můžete zůstat v pokoji po dobu až 25 minut, takže wellness procedury se obvykle provádějí v parní místnosti. Předpokládá použití metly;
 • Finská sauna - liší se od ruštiny především kvalitou páry. Teplota v parní místnosti je udržována na 110-130 stupňů s vlhkostí až do 10%. Být v takovém případě nesmí být delší než 10 minut, to znamená významnou přestávku mezi hovory v parní místnosti, a proto je důležité přítomnost takzvané čekárně (viz, jak otevřít saunu od nuly).
 • hammam (turecký) - teplotní režim od 30 do 55 stupňů, udržuje vysokou úroveň vlhkosti. Dekorace areálu je povinná z mramoru, vytápění se provádí pomocí speciálního kotle.

Podle principu organizace mohou být všechny lázně podmíněně rozděleny na soukromé a veřejné. Na území soukromých komplexů je obvykle několik individuálních párů, které jsou určeny pro malý počet lidí z téže firmy.

Výhody a nevýhody soukromých lázní

Pros pro soukromé lázně jako podnik:

 • poptávky. Tento plus může být nazván společný pro všechny typy spárovaných, protože jakýkoli formát jejich výkonu byl, bude a bude oblíbeným pro ruské osoby, které odpočívají a procházejí postupy léčení. Zde stojí za zmínku a jeho univerzálnost, protože mezi fanoušky opající páry jsou ženy i muži. Pro podnikání je tato funkce mimořádně důležitá a vždy "hraje do rukou" majitelů;
 • Jednoduchost provedení. Pokud se velké struktury veřejné lázně vyžadují rozsáhlý areál (kromě nejlépe mimo město), soukromé lázně pro tento problém neexistuje, takže se často stavějí v hustě obydlených oblastech, v blízkosti rodinných domů, rekreačních komplexů a rodinných domků;
 • dostupnost. Chcete-li otevřít svůj vlastní podnik, nemáte moc velký rozpočet, a dobře složený business lázně projekt pomůže podnikatelům vzít půjčku za výhodných podmínek, které, jak praxe ukazuje, že je možné platit za 5 let v průměru (viz. Zásluhu na objevení malého podnikání).

Mezi nedostatky byly zaznamenány příliš vysoké náklady na platby za služby a poměrně dlouhá doba návratnosti investic.

Vlastnosti veřejných koupacích

Nedávno se móda vrací do veřejných lázní, ale nyní existují pro tyto instituce naprosto odlišné požadavky než ve starých dnech. Moderní veřejná lázeň je prostor pro odpočinek, včetně prostorné parní lázně, mycí části vybavené samostatnými sprchovými kabinami, masážemi, kosmetickými místnostmi, bazény a mnoho dalšího. Často mají tato zařízení vlastní kuchyň, zákazníkům jsou nabízeny různé pokrmy a nápoje včetně lehkého alkoholu.

Poskytování dalších služeb, jako je masáž, činí vaši společnost výhodnější. Přečtěte si, co potřebujete k otevření masážní místnosti. Vše o požadavcích na ubytování a vybavení.

Na území moderních lázní se často instalují vybavení pro spálení. Naučte se, jak otevřít solárium a kolik stojí.

Při dodržování vysokých standardů registrace veřejných lázní, protože podnikání může přinést majiteli dobrý příjem. Prostory pro takové komplexy musí být vybrány prostorně. Je důležité poskytnout návštěvníkům veškeré potřebné příslušenství. Musí existovat oddělené samčí a samičí zóny.

Z jakého formátu budou vybrány pro budoucí aktivity závisí potřebné počáteční kapitál, požadavky na ubytování a uspořádání, seznam a náklady na vybavení. Kombinuje všechny typy koupelen s potřebou navrhnout určité dokumenty.

Dokumenty

Na samém začátku cesty čeká nově rozmístěný podnikatel na shromažďování a evidenci mnoha důležitých dokumentů. První věc, kterou udělat - je kontaktovat místní pobočku daňové služby a získat status individuálního podnikatele (SP) se kód NACE (národní klasifikace ekonomických činností) 96,04 - „Činnosti zdraví a kondici“ Od této chvíle bude vaše podnikání považováno za registrované a budete moci pracovat otevřeně.

Nevíte, jak otevřít IP sami - krok za krokem vám pomůže pochopit všechny jemnosti tohoto postupu.

V budoucnu budete potřebovat informace o tom, jak vypočítat daně z IP.

Naučte se, jak ušetřit na povinných platbách, přečtěte si, jak neplatíte poplatky IP legal. Transparentní programy používané ruskými podnikateli v praxi.

Povinným krokem je potvrdit shodu zvolené budovy se stanovenými hygienickými a požárními bezpečnostními standardy. Budete muset obrátit na místní úřad Rospotrebnadzor, připravit prostor v souladu s ustanoveními o „Sanitární-epidemiologické požadavky na umístění, přístroj je hardware, údržbu a provoz lázní a saun“ (SanPiN 2.1.2.3150-13), vyvinout program řízení výroby a úspěšně projít testem. Výsledkem bude pozitivní hygienicko-epidemiologický závěr.

Chcete-li získat povolení k dodržení požadavků požární bezpečnosti, kontaktujte místní pobočku ministerstva pro mimořádné události. Návrhové normy pro tyto prostory jsou uvedeny v SNiP 31-05-2003 "Veřejné budovy pro administrativní účely". Po přípravě všech potřebných dokumentů můžete zahájit vlastní činnost.

Jak je výhodné pracovat s lázní?

Vzhledem k tomu, že lázeňství je podnik, se pokusíme zjistit, zda je to výhodné: pomůžeme nám zpětná vazba podnikatelů a přibližné výpočty ekonomické efektivnosti. Například si vezměte tradiční soukromou saunu vyrobenou z kulatiny, která se otevřela ve spánkovém prostoru (asi 20 000 lidí) průměrného ruského města.

Počáteční náklady na takový projekt budou přibližně 2 000 000 rublů. Tato částka bude zahrnovat nákup pozemků ve městě, nákup hotových budov vyrobené z kulatiny v plochém balení a jeho instalaci na území podnikatel, připojení komunikace, nákup a instalaci zařízení, a tak dále. N.

Aktuální náklady společnosti budou přibližně 150 000 rublů. Patří sem platby za služby, reklamní náklady, poplatky administrátora a bankéře, daně.

Vedle samotných služeb v koupelně budou zákazníkům nabídnuty různé doplňky pro provádění procedur zlepšujících zdraví (župany, košťata, holicí soupravy, hygienické výrobky), vodní dýmky, pronájem židlí. S průměrnou zátěží takového podniku bude moci přinést asi 220 000 rublů. měsíční výnosy, z toho 70 000 - čistý zisk. Celková rentabilita koupelny jako podnik bude tak asi 145%, což je podle názoru zkušených podnikatelů docela realistické. Návratnost investic bude dosažena za 2-2,5 roku.

Závěr

Lázně dnes mají neustálou popularitu mezi lidmi. Moderní spotřebitel je však velmi náročný na kvalitu služeb, které musí zaplatit. Pokud chcete získat ziskové a vysoce efektivní podnikání, měli byste věnovat pozornost úrovni služeb, dodržování saunové kultury, zachování čistoty a pořádku, a také bezvadné pověsti Vaší instituce.