Jak nejlépe položit anténní kabel v bytě

Televize pro mnohé je nejdůležitější domácí spotřebič v domě. Dnes má trh velký počet modelů s obrovskou obrazovkou nebo připomínající skutečný počítač ve svých schopnostech. Všichni však nefungují bez kabelu, na kterém zařízení obdrží televizní signál. A pokud máte zájem o provedení anténního kabelu, pak tento článek poskytne vyčerpávající odpovědi na vaše dotazy.

Výběr kabelu televizoru: co hledat jako první?

Kabel pro kabelovou nebo satelitní televizi, mnoho poskytovatelů, například "Tricolor", se rozkládají nezávisle. V tomto případě však může být kvalita kabelu nižší, než je požadováno. A spojením s tímto je možnost hledat tento produkt sami, se zaměřením na řadu parametrů. Vybíráme model RC 75 (analog SAT 602).

Kvalita je něco, co nelze uložit v případě pokládání kabelů. V ideálním případě to děláme jednou a po mnoho let, protože někdy jsou takové prvky komunikace pod soklem nebo dokonce pod konečnou úpravou. A pokud je chceme znovu protáhnout, pak to může být způsobeno spoustou práce navíc. Zároveň kvalitní kabel má minimální útlum signálu, což znamená, že obraz a zvuk budou mít nejvyšší kvalitu.

Drát musí být natolik flexibilní, abychom jej mohli v případě potřeby položit s různými úhly. Zároveň musí mít kvalitní vnější izolaci, odolnou vůči vodě a dalším faktorům. Zvláště důležité v případě, že část kabeláže bude na ulici.

V závislosti na druhu televize, které provádíme, hledáme následující typy kabelů:

 • Digitální televize: RC 75-4,8-312 nebo RC 75-4,8-318;
 • Kabelová televize: RK 50-7-11 nebo RC 75-4-11;
 • Jednoduchý kabel od TV výstupů k televizoru: RK 75-2-1.

Pravidla kladení kabelů a sled činností

Důležité! Při pokládání kabelu televizoru se snažte jej umístit na vzdálenost od kabeláže. V tomto případě elektromagnetické záření neovlivní kvalitu televizního signálu. Tento efekt se nazývá strašidelné proudy.

Čím méně větví a přerušení, tím lépe. V ideálním případě by měl být kabel směrován přímo z místa do zásuvky nebo televizoru. Ale někdy je to obtížné a musíte připojit rozbočovače v sérii. Signál v tomto případě může být horší.

Několik dalších pravidel pro pokládku televizního kabelu:

Televizní kabel označuje nízkou úroveň proudu. V případě jejího uložení do kabelového kanálu s jinými typy kabeláže je také nejlepší zvolit "slabý bod", například telefon nebo internet;

Při položení kabelu nemůžete vytvářet smyčky nebo záhyby (cívky). To vše může vést k významnému zhoršení signálu.

A teď hovoříme o samotném postupu:

 1. Najdeme štít a v něm potřebujeme kabel;
 2. Táhli jsme ho podél štítu v případě svislého těsnění v bytové budově. V případě, že zdroj signálu je anténa, je připojen přímo, často je nutné vytáhnout kabel na vnější straně domu a provést ho oknem nebo stěnou;
 3. Vyvrtejte díru do stěny nebo do plastového okna a vteřte do něj kabel;
 4. Vedeme kabel přes místnost přímo k přijímacímu zařízení.

Instalace televizního vedení se provádí pomocí speciálních plastových držáků, připevněných na krátké nehty, které se dodávají v sadě.

Jak rozdělit televizní kabel kolem bytu

Často potřebujeme používat více než jeden televizor. V tomto případě může být nutné rozdělit jeden kabel na číslo, které odpovídá počtu použitých přijímačů.

Ti, kteří si mysleli, že tento proces lze provést jednoduše řezáním a kroucením kabelu s následnou fixací "modré pásky", řekněme - tato metoda je nepřijatelná. V tomto případě může být ztráta kvality katastrofální. Je nutné používat pouze rozdělovače (rozdělovače), které zajistí spolehlivé zapojení. Umístěte rozdělovače na místa, kde můžete snadno přistupovat.

Skrytí televizní komunikace v domě nebo apartmánu

Nikdo nemá rád, když jsou na podlaze drátky. Pro ně je snadné zastavit se, děti nebo zvířata si s nimi mohou zahrát. Proto budeme kabel skrývat. Existuje několik způsobů:

 • Plastová skříňka, nazývaná také kabelový kanál. Jedná se o dlouhou dutou konstrukci, do které lze položit jeden nebo více kabelů. Samotný kanál je připevněn ke zdi a někdy i ke stropu. Metoda je jednoduchá, ale některé z nich nejsou vhodné, protože skrývajícím kabely je i nadále vidět krabici pro ně, která nemůže být kombinována s interiérem, zvláště pokud je nutné zachovat jejich integritu;
 • Plinth. Některé moderní modely soklových desek jsou vybaveny kabelovými kanály. Potřebný prostor však lze nalézt pod starou lištou;
 • Zakrytí zakončení kabelu. Pokud se pokládání televizních komunikací provádí současně s opravou, je zde možnost skrýt to všechno ve stěnách. Někteří provádějí kamenné dělení stěny, aby tam vytvořili kanál, po kterém je pokryjí omítkou. V ostatních případech se kabel skrývá pod sádrokartonem.

Závěr

Pokládací komunikace je zodpovědným procesem. Pokud se jedná o vodu, plyn nebo elektřinu, pak jakýkoli dohled během instalace může v budoucnu vést k obrovským problémům. Takže je lepší tyto procesy svěřit odborníkům.

Ale v případě systémů s nízkým proudem je zcela možné udělat vše s vlastními rukama bez zkušeností a znalostí. Hlavním důvodem je opatrnost, používání vysoce kvalitních nástrojů a komponent.

Jak připojit kabelovou televizi zdarma

Jak připojit kabelovou televizi zdarma je otázka, kterou mnozí občané čelí. Existuje několik typů připojení kabelové televize: placené a zdarma; tím, že požádáte příslušnou pobočku ve městě nebo samostatně. Uvidíme s sebou způsob nezávislého volného připojení kabelové televize ke všem televizorům v bytě nebo domě.

Pokyny

1. Pokud je váš domov už má kabelovou vy nebo vaši sousedé televizi, budete mít dost kvalifikovaně vykonávat práci na kabeláž a pak hledat kabelovou televizi jste schopni na všechny televizory, se těší na krásné kanály. Co pro to potřebujete?

Tip 2: Jak připojit kabel k televizoru

Jak ukazuje dovednost, aby bylo možné sledovat televizi v každé místnosti v bytě, někdy je neuspokojivé dostat se do televize samotné. Možná budete potřebovat další kabel na TV, připojte ten, který je absolutně přípustný. Za tímto účelem není nutné mít za zády rozsáhlou rezervu dovedností v technickém plánu, protože zvládnutí připojení je povoleno podle primitivních instrukcí.

 • televizní kabel o potřebné délce, upevňovací nástroje, plastový podstavec (pokud je třeba skrýt kabel).

Pokyny

1. Určete, s jakou metodou se budete připojovat kabel, kolik konektorů potřebujete a jak skrýváte dodatečnou délku.

Tip 3: Jak vyrobit kabelovou televizi

Kabelová televize je model televizního vysílání, ve kterém je televizní signál propagován s podporou vysoce kvalitního signálu přenášeného kabelem. Vznik televizních speciálních technologií vedl k tomu, že existuje velký výběr společností, které tuto službu poskytují.

Pokyny

1. K provedení kabelové televize ve vašem domě je třeba nejprve upřednostnit dodavatele společnosti a uzavřít s ní smlouvu. Sledujte studii všech bodů smlouvy, například zda náklady na připojení zahrnují pokládání kabelu uvnitř bytu, nastavení kanálů, technickou pomoc atd. Uveďte také pořadí, v němž je smlouva ukončena.

Tip 4: Jak otevřít kabelovou televizi

Kabelová televize se v každodenním životě fanoušků pevněji zaměřila na "prohlížení televizního boxu". Nahradil éterický, v jednom okamžiku způsobil masivní a nepříjemné televizní antény neslušné. Jak otevřít kabelovou televizi?

Pokyny

1. Realisticky zhodnoťte vyhlídky na otevření vaší vesnické kabelové televize. Pokud je to malé město, tady, na jedné straně, ve skutečnosti tam bude konkurence, ale z jiného úhlu a počtu účastníků, může být malý, nebude to pokrýt všechny náklady na otevření.

Tip 5: Jak připojit tři televizory k jedné anténě

Zřídka, jaká rodina v dnešní době udržuje každý doma jednu televizi. Ale anténa je tradičně dostupná všem samým. Připojení k jednomu anténa až 3 televizory jsou speciální zařízení - tzv. CRAB.

Pokyny

1. Získejte železářský obchod CRAB (Cable Splitter Subscriber Household), který má jeden vstup a tři výstupy. Na oplátku je možné zakoupit takový importovaný dělič. Zvláště mezi nimi patří polština a němčina.

Tip 6: Jak otevřít kabelovou televizi

Televize je jedním z nejběžnějších médií, přístupných i v nejvzdálenějších koutách naší země. Akce na realizaci televizního vysílání jsou však licencovány v souladu s federálním zákonem "On Communications".

Pokyny

1. Pokud se rozhodnete otevřít kabelovou televizi, buďte připraveni na to, že prvním krokem je získání licence. To je nepostradatelný proces pro provozovatele televizního vysílání. Licence na komunikační služby pro účely kabelového vysílání lze získat jak pro jednotlivé osady, tak pro celé oblasti Ruské federace.

Tip 7: Jak uspořádat kabelovou televizi

Každý, kdo plánuje uspořádat kabelovou televizní síť, musí vzít v úvahu mnoho detailů. Některé okamžiky, které by měly být zvažovány, leží na povrchu, ale mnoho významných nuancí může vyklouznout z dohledu. Chcete-li plánovat furore a byl v poptávce, začít s plánováním. Vynikající obchodní plán vám umožní rychle zkontrolovat, kolik kabelové televize bude ziskové.

Pokyny

1. Vyhodnoťte poptávku po kabelové televizi v oblasti, kde ji chcete vytvořit. Zájem o tento druh služeb nyní mohou prokázat obyvatelé malých osad, vzdálených od regionálních center a velkých měst. Mluvíme o venkovských osadách a osídlech městského typu. Produkce kabelové televize pro návratnost je tradičně od 3 do 9 měsíců.

Tip 8: Co je třeba pro satelitní TV

Satelitní televize poskytuje možnost sledovat ve vysoké kvalitě mnoho ruských a zahraničních televizních kanálů. Digitální formát před každým analogovým analogovým vysíláním zaručuje získání dobrého obrazu a zvuku. Základní satelitní televize se skládá z antény, propojovacího kabelu, převodníku a přijímače.

Tip 9: Jak zakázat kabelovou televizi

K dnešnímu dni se služby firem, které poskytují připojení kabelové televize, těší stále více lidí. Samotná kabelová televize je model televizního vysílání, jehož vysílání se vyskytuje při vysokých kmitočtech a samotný signál je přenášen pomocí speciálního kabelu. Pokud nepotřebujete podobné služby více, postup pro ukončení smlouvy je následující.

Pokyny

1. Dodržujte podmínky smlouvy (nebo smlouvy), která byla uzavřena při připojení kabelové televize.

Zapojení televizního kabelu v apartmánu podle pravidel

Je těžké si představit městský byt bez televize. V dnešním dynamickém rytmu života je to nenahraditelný atribut každého domova. Současně musí být obraz vysoce kvalitního, s prostorovým zvukem a jasným přenosem barev.

Dokonce i dobré antény a nejmodernější vybavení budou bezmocné, pokud je v bytě nainstalován kabel špatné kvality. V článku se zobrazí výzva k jeho instalaci.

Výběr kabelu televizoru

Zapojení anténního kabelu v bytě začíná výběrem kvalitních materiálů a vybavení.

Hlavní charakteristiky kabelu jsou:

Pro přenos vysoce kvalitních televizních signálů se doporučuje použití takových typů televizních kabelů:

 • Značky RK 75-4-11 a RK 50-7-11 skvělé pro kabelovou televizi.
 • Známky Р0К 75-4,8-318 a РК 75-4,8-312 dobré využití pro digitální televizi.
 • Značka РК 75-2-13, je flexibilnější s drátem s menším průměrem, používá se pro malé kabely přicházející z televizní zásuvky do televizoru. Cena takového drátu je nejmenší.

Příslušenství a distribuční zařízení

Spojení mezi televizními kabely a jejich připojením k přijímačům se provádí pomocí různých zařízení, které jsou uvedeny v tabulce:

K televiznímu kabelu je zesilovač připojen pomocí konektorů se závitem.

Jejich hlavním účelem je rozdělit vstupní signál na požadovaný počet možných bodů připojení k televizoru. Mohou existovat spousty bodů, ale proporcionálně k jejich počtu se sníží kvalita signálu.

Po seznámení se všemi úpravami a zvolením potřebného kabelu je možné provádět jeho vedení vlastním rukama.

Pořadí pokládky kabelů

Zapojení televizního kabelu v bytě může být provedeno dvěma způsoby: otevřít a v kabelových kanálech nebo blesků.

Technologie pokládky kabelů nabízí:

 • Místo, které se nachází v kabelovém rozvodu před rozvětvením do bytu, je uloženo v kabelovém kanálu.

Tip: Původně by kabelový kanál měl překročit požadovanou šířku, protože v průběhu času může být nutné propojit internetový kabel v bytě nebo kabel pro telefonní nudle. Při připojení k panelu byste měli vytvořit vodič bez obrazovky pokrývající minimální délku, což zlepší kvalitu obrazu.

 • Z kohoutku je vodič připojen přes konektory F. Je lepší použít možnosti závitů. Přítomnost vnitřního závitu umožňuje, pokud je to nutné, snadné remountování celé sítě.
 • Rozdělovač je namontován. Pro něj je důležitou podmínkou volba správného místa. Současně je nutné zajistit, aby vnitřní prostor místnosti nebyl poškozen kvůli nevýraznému vzhledu zařízení. Nemůžete však ani skrýt zařízení, abyste měli k němu volný přístup.
 • Je nainstalována zásuvka (viz část Připojení televizní zásuvky). Je vybrán pro požadovaný konektor F, který může být přímý nebo šikmý.

Pravidla pro montáž anténního kabelu

Tip: Chcete-li zabránit „parazitní přeslechy“ na kabelové vedení pro televizní signály, které by měly být umístěny co nejdále od silových elektrických vedení v bytě, a ze zařízení a linky jít do ní, tam, kde jsou velké zapínací proudy: pro lednicí, mikrovlnnou troubou, železo, mytí strojů.

 • Televizní kabel je umístěn v kanálu s linkami "nízkého proudu", jako jsou signální linky, telefonní linky nebo internet.
 • Všechny linky a kabeláž televizního kabelu v celém bytě by měly být provedeny s dlouhými, celými kusy.
 • Je třeba se vyvarovat průniků televizních kabelů a elektrických vedení elektrických sítí, a pokud je to nutné - procházet dráty pod pravým úhlem.
 • Instalační práce by měly být prováděny s rozdělovačem a rozbočovačem televizních signálů, jenom z výroby. V tomto případě je zajištěn spolehlivý kontakt s drátem a stínění příchozího signálu. To neposkytuje žádné zkroucení vodičů, a proto nebude televizor mít žádný kvalitativní signál.
 • Kabelové vedení musí být položeno pomocí speciálního televizního kabelu PK 75 nebo speciálního kabelu pro digitální televizi.
 • Umístění a připojení televizního kabelu nelze provést vytvořením kabelové smyčky, jeho kroucením do zásuvky s ostrými ohyby. To okamžitě vede ke zhoršení kvality reprodukce signálu.
 • Když se spoj kterým se z kabelové televize a elektrické vedení, je nutné použít TV kabel, kde je průměr centrálního vodiče alespoň 1 mm, s výhodou s dvojitým štítem: dvě vrstvy fólie umístěné nad a pod opletení.

Zapojení kabelu v bytě

Pokyny pro vedení kabelu do bytu nabízejí:

Jak otevřít vlastní televizní kanál

Obsah vlastního televizního kanálu je poměrně komplikovaný a velmi specifický druh podnikání. Avšak se správnou organizací se takové podnikání může stát velmi dobrým zdrojem příjmů, zatímco dnes je mnohem jednodušší zapojit se v tomto směru než před deseti lety. Existují nové způsoby vysílání, nikdo nebude překvapen vysíláním přes satelit, av poslední době jsou stále populárnější televizní kanály, které pracují výhradně prostřednictvím internetu. Proto můžeme říci, že existuje dostatek vyhlídek v tomto směru, abychom vážně přemýšleli o spuštění televizního kanálu. Vzhledem k tomu, že i přední konkurenti, reprezentovaní státem vlastněnými a dlouhotrvajícími kanály, nemohou uspokojit potřeby dostatečně velkého počtu lidí, má nováček možnost vstoupit na trh a rychle najít své publikum. Hlavní věcí je správné určení toho, co je pro lidi zajímavé a jaké téma bude relevantní.

Na první pohled se může zdát, že dnes je nemožné se dostat do vzduchu, protože existuje spousta televizních kanálů zcela odlišných předmětů. A významná část uživatelů televize dává přednost sledování "základních", "hlavních" státních kanálů, nebo spíše na to zvykla, a to i od sovětských časů, ale dříve nebo později, unavená nasloucháním propagandě, začnou obsahovat alternativní kanály. Mladí lidé se stále méně zajímají o televizi, ale zajímají se o něco opravdu zajímavého, nového a neobvyklého. Důležitým faktorem je oblast práce, protože mnozí podnikatelé se zabývají pouze místní televizí, která vysílá v rámci stejného regionu a někdy i města.

Chcete-li pokrýt celou zemi, nebo dokonce její podstatná část může být velmi málo, a tak začít podnikání, můžete si vybírat místo, které není obsazeno místní televizí a začíná rozvíjet její směr. Dále je již možné rozvinout a rozšiřovat oblast pokrytí a dokonce i když jsou k dispozici dostatečné finanční prostředky pro přístup na velké území, není nutné okamžitě zahájit rozsáhlou televizi, pokud v této oblasti neexistují žádné zkušenosti.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Zpočátku se stačí naučit se uchovávat, vést a propagovat svůj vlastní televizní kanál a poté se snažit získat zpět část diváků od velkých hráčů. Současně došlo k úpadku mnoha televizních kanálů a mnozí z nich zůstávali, aby obsadili své místo a neměli žádnou snahu žádat více.

Pro práci je třeba se zaregistrovat jako předmět podnikatelské činnosti. V této věci je často lepší formalizovat právnickou osobu a pak je vhodná společnost s ručením omezeným, protože umožňuje využít zjednodušený daňový systém. To znamená převod 6% výnosů nebo 15% provozního zisku. Činnosti spadají do definice (JCB 2) 60.2 Služby v oblasti televizního vysílání.

Po provedení registrace je možné začít s vydáváním povolení k výkonu své činnosti. Musíme okamžitě říci, že pro každý televizní kanál jsou přiděleny jejich kmitočty, pro které bude vysílání probíhat. Proto by je organizace měla obdržet, koupit zpět, ale v této fázi může být obtíž, kvůli které budete muset zcela pozastavit svou činnost. Faktem je, že počet kmitočtů je omezen, v souvislosti s nimiž potřebuje čas na vývoj nových, což se někdy děje pouze na požádání. Obvykle jsou mnohem ochotnější než volné frekvence a uchazeči se musí účastnit soutěže o jejich přijetí. V malých městech se tento problém obvykle nestává, ale ve městech s počtem obyvatel více než 200 tisíc lidí je frekvence vysílání dána pouze konkurencí. Je zřejmé, že někdy je obtížné ji získat i právními prostředky (nevysvětlíme proč) a je velmi žádoucí, aby podnikatel měl potřebné znalosti. Obecně platí, že vše je v tomto oboru, stejně jako jinde v této zemi.

Proto je nejprve vybráno město práce. Začínající podnikatele vůbec se stávajícími programy se mohou dohodnout, pracovat na svých frekvencích v určitém městě v přísně stanoveném čase, každý ví, že i na hlavní televizní kanály mají takříkajíc „zatímco místní televize“, když je regionální firma, působící v rámci značka hlavního televizního kanálu. Na všechny stejné velkých televizních kanálů, téměř jistě to není možné - to je již dlouho těžil z jiných společností, takže člověk musí jen zvážit méně známé kanály. Hlavní výhodou takového díla - již poměrně velké publikum, hlavní nevýhoda - nutnost pracovat na postoji ostatních lidí a platit za to spoustu peněz. Obecně lze toto porovnávat s prací na franšízové ​​dohodě, v mnoha případech to je.

Existuje další možnost - pronájem stále volné frekvence (to je, pro které vysílání neprojde), ale již koupil organizace nebo soukromá osoba. Ale v tomto případě se musíte spoléhat na velmi velké množství nájemného. Pokud bylo rozhodnuto pracovat výhradně na jeho kmitočtech, pak po určení místa je nutné požádat o hlavní frekvenční centrum pro vývoj frekvencí. Rozlišujte mezi analogovými a digitálními vysílacími frekvencemi. V této fázi HRHC vybírá frekvence, testuje je a kontroluje, zda signály jiných struktur, v první řadě armáda, blokují signál.

Po přezkoumání je vydáno stanovisko a je nutné okamžitě rozlišit možnost vysílání v této zemi nebo po celém světě; druhá je mnohem složitější, ale pro začínajícího podnikatele je stěží nutné. Poté se musíte zaregistrovat jako podnik působící v oblasti sdělovacích prostředků. V případě, že práce budou prováděny (nebo spíše předat vysílání) pouze na území jednoho subjektu Ruské federace, stačí poslat žádost o územní orgán Roskomnadzor, v případě, že region je dva nebo více, je již nutné kontaktovat šéfa Roskomnadzor úřadu v Moskvě.

Dále jsou získány licence pro výše uvedené realizace vysílání v síti (toto povolení je vydáno pouze v případě, že existují vlastní kmitočty) a komunikační služby pro účely vysílání. Závěrečná fáze je získání povolení k užívání kmitočtů, které je vydáno pouze na základě výsledků zkoušky v GRSC. Jak lze chápat, celý proces - velmi dlouhý a nákladný, je nutné, aby se vyhnula více než jednu instituci a co je ještě důležitější, ztratí spoustu času čekáním na rozhodnutí o přezkoumání, vývoje a testování. Pokud nechcete projít soutěže o frekvenci, a pak čekat na další taková konkurence může být velmi dlouhá, s termín někdy chodí, aby celý rok, ale po celá desetiletí. A co je nejvíce nepříjemné v této situaci pro podnikatele (který nemá správné datování, samozřejmě) je, že pomoc v této záležitosti nemůže oficiálně žádná firma.

V opačném případě mohou být všechna povolení k získání povolení a získání povolení převedena na třetí stranu, která se podílí na získávání licencí. Jeho služby však mohou stát značnou částku, protože budete muset zaplatit kromě nákladů samotné práce i veškeré poplatky. Ve většině případů však práce s firmou třetí strany skutečně šetří mnoho problémů a podnikatel může trávit čas tím, že zahájí své televizní studio, a nikoliv obtěžovat instituci. Taková společnost také dává mnohem víc záruky, že problém bude vyřešen ve prospěch zákazníka, zatímco člověk může samostatně dlouhodobě vydávat povolení. Obecně si každý zvolí způsob získání licencí.

Mini kabelová televizní síť. Jak organizovat?

# 1 Trojan

# 2 Ferroman

 • Členové
 • 0 příspěvků
  • Aktuální město: Бузулук
  • Jméno: Vladimír Sergejev

  # 3 OPTON

  Tento příspěvek byl editován тон тон отре отре: 15. říjen 2014 - 06:55

  # 4 Trojan

  Ferroman (15. říjen 2014 - 06:44) napsal:

  # 5 DRAGON

 • Členové
 • 0 příspěvků
  • Město: Moskva, Khimki
  • Jméno:

  # 6 dan_ko

  # 7 _Aleks_

  Troyan (15. říjen 2014 - 01:59) napsal:

  dan_ko (16. říjen 2014 - 15:29) napsal:

  # 8 Troyan

  # 9 S.S.O.

  # 10 e_Vyacheslav

 • Členové
 • 0 příspěvků
  • Město: Москва
  • Jméno: Vyacheslav Polyakov

  Tento příspěvek byl editován uživatelem e_Vycelas: 18. říjen 2014 - 03:10

  Praxe zapojení a propojení televizního kabelu v bytě - vlastnosti procesu

  V našem dnešním článku se budeme uvažovat, kterým kabelovou TV v bytě, jeho zapojení do televizních přijímačů a světlech a pravidel, které musí být považovány ve stejnou dobu, takže v budoucnu, kvalita obrazu a zvuku vašich televizorů byly výborné.

  Pro úspěšné pokládání televizního kabelu je třeba vzít v úvahu určitá pravidla, specifika a zvláštnosti provedení tohoto typu práce, které nyní uvažujeme.

  Jaké jsou obecná pravidla a vlastnosti procesu pokládání a připojení televizního kabelu v bytě?

  Budeme uvažovat nejkomplexnější verze díla - který přináší televizní kabel od schodiště (deska místnosti krabice Half-floor) do bytu a její následné směrování do přijímače televizního signálu v něm.

  Při ukládání televizního kabelu si musíte pamatovat následující:

  • Aby se zabránilo „rušivého rušení“ na kabelových vedení televizního signálu, které jsou s výhodou umístěny tak daleko od vedení elektrické energie v bytě, jakož i zařízení a linek na ně, kde vysoká výchozí proudy (chladnička, mikrovlnná trouba, žehlička, pračka).

  • Televizní kabel je obvykle umístěn v jediném kabelovém kanálu s takovými "nízkoproudovými" linkami, jako je linka poplachu, internetová a telefonní linka.

  • Je žádoucí provést všechny vedení a kabeláž televizního kabelu kolem apartmánu v jednom kuse.

  • Nepřehánějte televizní kabel elektrickými vedeními a v případě potřeby je překračujte v pravém úhlu.

  • Pro instalační práce používejte při kabeláži televizního kabelu pouze rozbočovače a rozbočovače, které jsou ve výrobě, kde je zajištěn spolehlivý kontakt s vodiči a spolehlivé stínění vstupního signálu. Žádné zkroucení vodičů, dobré promítání a tím i kvalita televizního signálu, který nedosáhnete.

  • Při pokládání kabelových TV signálů použijte pouze speciální kabel TV PK 75 (analogový SAT 602) nebo speciální kabel pro digitální televizi.

  • Při pokládání a připojení televizního kabelu jsou nepřípustné smyčky kabelu a jeho zkroucení v zásuvce (v rezervě) a její ostré ohyby. Takové vady, které jste provedli, okamžitě vedou k následnému zhoršení kvality reprodukce televizního signálu.

  • První z krytu štítu na rozdělovač v bytě, kabelová část doporučujeme umístit do poměrně širokého kabelového kanálu. Dále budete možná muset umístit do něj řadu poplašných zařízení, internetových a telefonních linek apod.

  • Při použití kabelových spojek ve skříňce s pájením je nutné dosáhnout minimální délky nestíněných oblastí - to je velmi důležité pro vysoce kvalitní reprodukci televizního signálu televizoru.

  • Rozdělovače televizního kabelu jsou obvykle umístěny na snadno servisovaných místech a v rozvaděčích.

  • V kombinaci s kterým kabelovou televizi linie, síťový použijte TV kabel s průměrem centrálního vodiče alespoň 1 mm, nebo ještě lépe, je-li to bude mít dvojí stínění (dvě vrstvy fólie - pod štítem a nad ní).

  • Váš "slabý bod" by měl zpravidla skončit televizním kabelem, případně i telefonním kabelem s kabely pro internet - vložte do vchodu do podlahové desky.

  Mezhtaetazhny štít a malý bod v bytě

  Připojení televizních kabelů

  Připojení televizních kabelů k sobě a jejich připojení k přijímačům televizních signálů pomocí různých zařízení.

  Adaptéry pro instalaci TV kabelu v bytě:

  • Zesilovač televizního signálu.

  Toto zařízení se pravděpodobně používá v každém bytě, aby zesílilo signál z běžné televizní antény do vašeho televizoru. Zesilovač je připojen k televiznímu kabelu pomocí zásuvných šroubových konektorů.

  • Kabel kabelu Splitter.

  Televizní signál z antény, který vstoupil do "slabého bodu" mezipodlažního panelu ve vchodu, je pak přiváděn k televizním přijímačům v různých místnostech bytu pomocí rozdělovače televizního kabelu.

  Externě je toto zařízení podobné rozdělovacímu zařízení. Podstata zařízení spočívá v tom, že v sobě sumarizuje televizní signály z antén různých frekvenčních pásem do jednoho celkového televizního signálu, který je již k televizoru napájen jediným kabelem.

  • Zásuvka televizoru pod konektorem F konektoru antény.

  Toto je konečný bod televizního signálu v oblasti, kde je televizor umístěn v místnosti. Vývod je umístěn v krabici umístěné ve stěně a vhodný pro něj je připojen pomocí šroubových svorek.

  Tato zařízení se používají pro konečné připojení televizního kabelu vybaveného obousměrnými anténovými konektory do televizní zásuvky a televizoru. Zástrčky na kabelu lze připojit spájkováním a také zasunutím zástrčky na kabel a vytvořením dostatečně silného, ​​stíněného připojení.

  Zesilovač (vlevo) a rozdělovač (pravý) televizní signál

  Něco o televizních kabelech

  Vždy při výběru televizního kabelu předběžně konzultujte s odborníky daného směru.

  Podle jejich doporučení jsou pro poskytování kvalitních televizních signálů používány následující typy televizních kabelů:

  • Pro kabelovou televizi jsou kabely značek RK 50-7-11 a RK 75-4-11 dokonale vhodné.

  • Pro kabelovou televizi bude fungovat kabel značky RK 75-4,8-312, stejně jako kabel RK 75-4,8-318.

  • Pro menší kabely od televizní zásuvky k televizoru použijte menší, flexibilní kabel s dobrým výkonem, značka RK 75-2-13.

  Televizní kabel značky RK 75

  Shrnutí, řekněme, že dodávka TV kabelu do bytu, jeho zapojení a připojení může být provedeno vlastním rukama. Samozřejmě pro to budete potřebovat potřebné nástroje a materiály, stejně jako jisté znalosti a dokonce i nejmenší dovednosti práce v tomto směru.

  Televizní kabeláž

  Se značnými výdaji na nákup antén, televizních přijímačů, televizorů a často nejen jednoho jsou požadavky na kvalitu obrazu velmi vysoké. Často zapomínáme, že i při stavění domu je třeba dbát na to, aby kabeláž televizního kabelu kolem bytu byla velmi kvalitní. Je to nezbytná investice, která umožňuje poskytovat přijímačům se silným a nepřetržitým signálem po mnoho let používání a samotný systém - schopnost připojit nová elektronická zařízení bez nutnosti jejich přepracování.

  Umístění televizního kabelu kolem bytu bylo profesionální, vědomí nájemci najdou instalátor nízkého napětí sítě s odpovídajícími dovednostmi pro jeho vývoj a mohou využít své vlastní znalosti a sílu.

  Příslušenství a distribuční zařízení

  Umístění televizního kabelu do bytu je určeno pro dlouhé roky používání, takže vyžaduje pevnost a trvanlivost. Mělo by zahrnovat nejen dobrý koaxiální drát, ale také kvalitní konektory, zástrčky, rozbočovače a spojky, zásuvky atd. Právě na nich závisí dobrý kontakt spojů a minimalizace ztrát signálu, to znamená úplné zeslabení signálu v celém domácím teleskopu.

  V domě je naplánováno více rozvětvení pokládky televizního kabelu, tím více spojení bude. Použití nízkokvalitních telekomunikačních doplňků způsobuje velké ztráty signálu a nezaručuje dlouhodobou spolehlivost kontaktů. Dokonce i instalace více anténních zásuvek často využívá zesilovač televizního signálu.

  Někdy jeden slabý kontakt nebo špatně kvalitní konektor hlásí poruchu celého obvodu, a to i přes dokonalý výpočet a optimální výběr jednotlivých prvků. Takže nepodceňujte tak jednoduchý prvek jako konektor.

  Obecné informace o kabelu televizoru

  Koaxiální kabel se skládá z několika vrstev, které vykonávají důležité funkce pro přenos a ochranu televizního signálu před jakýmikoli elektromagnetickými vlivy. Je nedílnou součástí jakéhokoli telekomunikačního systému. Příslušné zapojení televizního kabelu a jeho kvalita určují účinnost spojení mezi zařízeními, nízkou míru rušení a tím i vysokou kvalitu přenosu signálu. Dobrý koaxiální kabel je charakterizován správným přizpůsobením, nízkým útlumem a efektivním opletem.

  Pro montáž antény do obytných domů se používají koaxiální kabely vysoké třídy 75 Ohm. Zaručují nízké ztlumení signálu, vysoké stínění centrálního jádra, stabilitu parametrů a dlouhou životnost. To je zvláště důležité v situacích, kdy je drát pod omítkou. Pro externí instalaci se vyrábějí samostatné značky kabelů se zvýšeným izolačním odporem.

  Stanovení pravidel a posloupnosti akcí

  Faktem zůstává, že nemůžete ovlivňovat umístění, výkon nebo podobné parametry vysílače. Ale stačí se soustředit na získání nejlepší možné úrovně signálu, která přímo závisí na tom, jak dobře je kabel antény položen ve vašem domě.

  Hlavním úkolem je naplánovat místo instalace antény a způsob jejího uchycení, jakož i umístění vývodů antény.

  Pravidla pro montáž anténního kabelu

  Pravidla pro položení kabelu antény pro dobrou kvalitu signálu:

  • Neohýbejte dráty, průměr ohýbání by neměl být menší než 3-5 cm;
  • Projděte anténovou šňůru a umístěte ji tam, kde není nebezpečí poškození;
  • Je nepřijatelné umístit televizní kabel vedle elektrického kabelu, přípustná vzdálenost mezi nimi je 10 cm;
  • Nepoškozujte vnější plášť. Drát s vadami vnější izolace, zejména její vnější plochy, musí být vyměněn. Takové poškození způsobuje korozi skríningu a zkreslení signálu přenášeného do přijímačů;
  • Pokud je kabel televizoru položen pod omítku nebo sádrokarton, je umístěn v ochranném kanálu drátu ve stěně;
  • vnější plochy jsou upevněny spojovacími prvky;
  • vyhnout se zbytečným otáčení;
  • Kabel, který připojuje dekodér a anténu, by neměl být delší než 35 - 40 m. Pro delší délky použijte špičkové zesilovače nebo vodiče;
  • v případě kladení velkého počtu vodičů doporučujeme provést jejich popis (což usnadňuje zjištění možného poškození instalace).

  Jak rozdělit televizní kabel kolem bytu

  Položení koaxiálního kabelu - posloupnost oprav že právo startu tím, že mini-projekt, první etapa, která budete muset vypočítat délku kabelu ke koupi, stejně jako celkový objem všech prvků komunikace a spojovacího materiálu. Podívejte se na sebe: existují nějaké další položky? Budou "jíst" signál.

  Chcete-li provést podomítkovou instalaci, musíte kromě toho vypočítat celkovou délku ochranných plastových krabic pro ponoření vodičů do stěn. Předtím musíte vytvořit blokové schéma všech připojení ke všem pokojům.

  Způsoby znášky jsou následující:

  • průchozí síť - sériový přenos signálu z jedné antény do druhé;
  • typ sítě "hvězda" - vodiče jsou distribuovány z jednoho místa do všech místností. Jedná se o univerzální uspořádání těsnění přizpůsobené moderním požadavkům;
  • smíšené sítě.

  Se skrytým pokládkou televizního kabelu v bytě musíte rozdělit otvory ve stěnách. Je to docela hlučná a zaprášená operace (je lepší upozornit sousedy, že uděláte nějaký šum). To je možné zabránit položením kabelů ve speciálních soklových stěnách. Po instalaci všech anténních zásuvek a zasunutí vnějšího drátu do domu přes otvor ve stěně začněte shromažďovat obvod. Přístup k procesu s odpovědností - zkontrolujte každé spojení. Nepřerušujte kabel: je třeba zvážit, tím méně má klouby, tím jasnější bude "obrázek". Než začnete vkládat stěny, zapněte televizory a zkontrolujte sílu signálu v každé, možná dokončete síť.

  Jak připojit kabel antény k televizní signálové lince ve vchodu do domu

  Před majiteli bydlení v bytových domech při instalaci koaxiálního kabelu bude nevyhnutelně otázkou připojení k kolektivní anténě nebo kabelové TV. Úkol není obtížné. Signál z kolektivního kabelu je nezbytně distribuován na každém vstupu pomocí spojky. Každé podlaží má vlastní propojky (mohou být ve speciálních skříňkách). Signál tak přichází na každé patro a je distribuován do každého bytu. Musíte použít konektor F pro připojení kabelu k volnému konektoru "krab" a propojte anténní kabel s kabelem.

  Zvláštnost kolekčních signálních spojů spočívá v tom, že s řadou hnízd pro připojení pomocí počtu bytů na podlaze dodatečně obsahují konektor pro výstup signálu do dalšího patra. Volné konektory by neměly být současně - jsou vybaveny speciálními zástrčkami (zatížení 75 ohmů), jinak dojde ke ztrátě kvality signálu. "Kámenisté" obvykle sledují toto, ale obyvatelé mohou také projevit své vědomí v této věci.

  Připojení antény

  Máte individuální anténu? Pak z ní začne televizní kabeláž v bytě. Připojte kabel k anténě a pevně připojte anténu na stožáru. Pokud je v domácím televizoru k dispozici zesilovač, nainstalujte jej bližší k anténě. Vnější připojení kabelu by měly být izolovány od vlhkosti samovulkanizační páskou. Vložte kabel do pouzdra a v případě potřeby jej rozdělte rozdělovačem. Kabely z děliče do televizoru jsou připojeny do konektoru IN. Totéž s předpony.

  Jak rozšířit televizní kabel

  Někdy se stává, že pokládka televizního kabelu je již hotová, ale po posunu v místnosti není dostatek drátu na místo, kde je televizor nainstalován.

  Připojení přes adaptér

  Od vynálezu F-konektorů mezinárodního standardu se mnohé prvky komunikačních systémů staly jednotnými. Pro usnadnění připojení kusů kabelu byly vynalezeny konektory F-F ("barel"). Tento šroubový prvek se dvěma konektory F spolehlivě kombinuje dva vodiče s konektory F na koncích.

  Připojte zástrčku k zásuvce

  Zvětšení délky drátu lze provést pomocí předem připraveného kabelového prodloužení. Jedná se o speciální kabeláž se zásuvkou na jednom konci, na kterém je připojen konektor kabelu a na druhé straně zástrčka pro další připojení k přijímači nebo zásuvce.

  Přecházení

  Tento rozpočetový variant spojení je "levné a rozzlobený". Nejvíce nespolehlivou cestou je připojení anténních kabelů. Pravděpodobnost nežádoucího styku opletu s měděnou žilou je velká a zranitelná vůči jakýmkoli deformacím. Materiál moderních kabelů je sotva připájen, takže situaci také nezlepší. Moderní televize není "tolerovat" twist.

  Jak nainstalovat anténovou zástrčku na kabel

  Konec, který je pomocí závitu zašroubován na kabel a poté zasunut do anténního konektoru přijímačů, se nazývá F-zástrčka. Je k dispozici v přímých a úhlových provedeních a je vhodný pro analogové, digitální a satelitní signály.

  Připevněte jej na kabel, prořízněte kabel tak, aby jeho zářez byl plochý. Konec na koncích není povolen (tužku neotvíříte), protože to způsobí silné rušení. Opatrně odkryjte středový vodič. Zkontrolujte několikrát, pokud není připojen k kovové opletení. K tomu je vhodný libovolný multimetr nebo baterie s baterkou. To je zvláště důležité, pokud je v domácí síti zesilovač, protože zkrat může poškodit jeho zdroj napájení. Opletení by mělo být otočeno do opačné polohy od konce drátu, odstranit přebytečnou část fólie nožem. Instalace konektoru na kabel bude dokončena po jeho těsném utažení pomocí kleští v případě potřeby.

  Kam vložit anténní kabel do televizoru

  Zkontrolujte zadní stranu televizoru nebo přijímače. K dispozici jsou konektory, kterými se vaše obrazovka stane "oknem do světa". Pokud máte televizor se zabudovaným tunerem DVB-T2 nebo používáte služby kabelové televize, musíte kabel připojit přímo k anténě RF IN televizoru. Při použití digitálního nebo satelitního tuneru je kabel v těchto konzolích připojen ke stejné zásuvce. Ve skutečnosti je vše mnohem jednodušší, protože se jedná pouze o tři zařízení: anténu, tuner a televizor a anténa a zásuvka se jednoduše nesmějí zaměňovat s ničím.

  Jak připojit více televizorů k kabelové síti nebo anténě

  Často je třeba rozdělovat televizní signál z jednoho televizního kabelu do různých místností v bytě. Existují další případy, kdy uživatel chce kombinovat různé televizní signály a připojit je ke stejnému televizoru. Pomáhá přijít děliče na několik výstupů a summity televizních signálů.

  Typ televizního rozdělovače, který potřebujete, se správným počtem výstupů, závisí na tom, kolik televizorů máte a jaký typ signálu (digitální, kabelový nebo satelitní) budete rozdělit. Pokud máte pouze dvě televize, pravděpodobně budete potřebovat jednoduchý dvoucestný rozbočovač s ekvivalentními výstupy.

  Principy výstavby systémů kabelové televize (strana 1 z 2)

  Všechny varianty resolveru obecně sestávají z těchto základních prvků: příjem televizních antén a anténní zesilovače, headends, včetně zesilovačů, konvertorů a jiných prvků nutných pro zpracování přijatých signálů a napájením antén od čáry, přenosové a distribuční kabel linky, hlavní zesilovače kompenzovat útlum v původním kabelových vedení a korekci jejich frekvenční charakteristiky, křižovatka, obvykle pasivní zařízení, která poskytují pa zvetvlenie kufru linek a připojení k připojovacích kabelových tras, stejně jako house-distribuční sítě, včetně připojenými zesilovači. Navíc mohou být použity automatické zařízení poskytuje podpůrný spínač zařízení pro zesilování a zvýšení stability televizních signálů vysílaných v systému, kódování a dekódování, přepínání, a další zařízení.

  Struktura SCTS je určena především umístěním budovy nebo budov, kde bude instalována anténa a hlavní stanice v porovnání s jinými zařízeními, které budou součástí tohoto systému. Vzhledem k tomu, že takové budovy se zpravidla pokoušejí zvolit jeden z nejvyšších mezi těmi, kteří vstupují do systému a jsou co nejblíže středu zatížení. V některých případech je nutné instalovat přijímací antény na budovy, které jsou poněkud nižší než nejvyšší v systému, aby bylo možné bojovat proti silným ozvěnám.

  V oblasti SCTS se nacházejí obytné a veřejné budovy, které mohou racionálně a ekonomicky vytvářet dálkové vedení na stávající nebo plánované podzemní komunikaci.

  Kabely kabelového přijímacího systému televizního vysílání jsou konstruovány tak, aby v případě potřeby mohly být zvětšeny a také aby bylo možné několik systémů spojit do jednoho většího.

  Hlavní požadavky na různé schémata návrhu SCTI jsou následující: minimální možné útlum a zkreslení televizních signálů při jejich přenosu z přijímacích antén na televizní vstupy, spolehlivost provozu, minimální náklady na stavbu a provoz.

  Obecně platí, že při vývoji každé konkrétní SCIT schémy, kdykoli je to možné (v závislosti na dostupných nebo předpokládaných konstrukcích komunikace), by se mělo přiblížit k radiálnímu položení kmenových vedení od středu k okraji.

  Mezi řadou veřejných projektů pro výstavbu sítí SKTV se používají kruhové systémy, které omezují obousměrný objem informací.

  Docela často existují případy, kdy mohou být informace přenášeny nejen od jednoho korespondenta k druhému, ale také v opačném směru. Za těchto okolností je možno použít reverzní tok informací, že podstatně zlepšuje pravděpodobnost přenášena dopředu zprávy zároveň je možné, že oba kanály (dopředu a dozadu) v obou směrech ( „duplex“ spojení), a pouze část šířky pásma každého z kanály slouží k přenosu dodatečných dat určených ke zvýšení věrnosti.

  Existují různé způsoby využití zpětnovazebního systému v diskrétním kanálu. Obvykle jsou rozděleny do dvou typů: systémy s informační zpětnou vazbou a systémy s kontrolní zpětnou vazbou. Systémy s informační zpětnou vazbou jsou systémy, ve kterých je od přijímacího zařízení k vysílači přijata informace o způsobu přijetí zprávy.

  Na základě těchto informací může vysílací zařízení provádět určité změny v procesu přenosu zprávy; například opakováním chybně přijatých segmentů zpráv, změnou použitého kódu (odesláním příslušného podmíněného signálu předem a ověřením jeho přijetí) nebo úplným zastavením přenosu, pokud je stav kanálu špatný před jeho vylepšením.

  V systémech s kontrolní zpětnou vazbou rozhoduje samotný přijímač na základě analýzy přijatého signálu o nutnosti opakování, změnu způsobu přenosu, dočasné přerušení komunikace apod. a pošle objednávku odesílajícímu zařízení o tomto. Existují také smíšené metody využití zpětné vazby, kdy v některých případech je rozhodováno o přijímacím zařízení na základě informací přijatých zpětným kanálem.

  Nejjednodušší metodou informační zpětné vazby je metoda úplné zpětné kontroly a opakování (OPP).

  V takovém případě je přijatý signál plně přenášen na vysílací zařízení, kde je každá přijatá kombinace kódu kontrolována proti vyslanému. Pokud se neshodují, odesílající zařízení vysílá signál, který vymaže nesprávně přijaté informace, a poté opakuje požadovanou kombinaci. Jako signál pro vymazání je použita speciální kombinace kódů, která se nepoužívá při přenosu zprávy.

  Funkční schéma takového systému je zobrazeno na obrázku 1. Přenášená zpráva, kódovaná primitivním kódem, je odeslána na kanál a současně zaznamenána v paměťovém zařízení (pohonu). Kombinace kódového konjugátu není okamžitě dekódována, ale uložena v přijímajícím úložišti a vrácena zpětným kanálem na vysílací konec, kde je porovnána s předávanou kombinací. Pokud se shodují, je zadána další kombinace kódů, v opačném případě signál vymazání. Významnou nevýhodou systému s plným opakováním přenosu je velké zatížení zpětnovazebního kanálu. Existují také složitější systémy s informačními zpětnovazebními informacemi, v nichž se používají kódy proti šumu.

  Nejčastěji používané systémy s kontrolou zpětné vazby (OCS) při použití redundantních kódů pro detekci chyb (obr. 2). Takové systémy se často nazývají systémy s požadavkem nebo s automatickou žádostí o chyby nebo s rozhodnutím o zpětné vazbě (POC).

  Obrázek 1 - Systém s zpětnou vazbou informací.

  Ve většině případů se jedná o duplexní systémy, tj. informace v nich jsou přenášeny v obou směrech. V kódovači je přenášená zpráva kódována kódem, který umožňuje detekovat chybu vyskytující se v kanálu s vysokou pravděpodobností. Přijatý kódový blok je dekódován s detekcí chyb. Pokud nejsou detekovány žádné chyby, pak segment dekódovaného signálu zprávy dorazí na přijímač. Pokud jsou zjištěny chyby, blok je odmítnut a na zpětném kanálu se přenáší speciální signál "re-request". Přijímání dotazovacího signálu způsobí opakování odmítnutého bloku, který je pro tento účel uložen v opakovači vyrovnávací paměti, dokud nebude další kanálová kombinace, která neobsahuje žádost, přijata na zpětném kanálu.

  Obrázek 2 - Systém s zpětnou vazbou řízení.

  Hlavní parametry charakterizující systém jsou ekvivalentní pravděpodobnost chyb a rychlost přenosu informací.

  Hlavní výhodou systému UOS je jednoduchost konstrukce dekódovacího zařízení.

  Systém s zpětnou vazbou řízení je velmi účinný v kanálech s proměnnou pravděpodobností chyby p blížící se k 1, tj. šířka pásma kanálu klesá téměř na nulu, systém je v režimu konstantního vyhledávání, nicméně s dobrým kódem, nepravdivé informace o výstupu se prakticky nepřijímají. Pokud pravděpodobnost chyby klesá, přenosová rychlost se zvyšuje a pravděpodobnost nadále zůstává na určené úrovni. Systém VOS se tedy adaptuje na stav kanálu tak, jak je to možné ve všech jeho stavech (1).

  Při vývoji CTVN nutné zvolit šířku pásma pro uložení rozhlasové televize, intra signály vysílané ve směru od CATV stanice k odběratelům a od účastníků směrem k nádraží. Obrázek 3 znázorňuje jedno provedení výběru kmitočtových pásem používaných v domácí zařízení TKR série 300. Část K2 pásmu 48... 300 MHz určen pro rádiové kanály TV 28 (12 a 16 standardního vysílání spec. Channel), ve kterém rádiových signálů vysílaných směrem k předplatitelů. Dostatečně úzký ve srovnání s ní kmitočtovém pásmu 40... 48 MHz je vyhrazen pro stanice CATV signálů uvnitř odeslaných prostřednictvím distribuční sítě na straně předplatitele. Pásmo 25 MHz K1 (fn = od 5 MHz do 30 MHz = FB) se používá pro intra signály přenášené přes distribuční síť k CATV stanice. Mohou být vytvořeny v každém místě, kde je vstup do distribučního systému, například, účastnické pole, rozdělovač DSU, zesilovače nebo okénka do vstupu, hlavní vazební člen, lineární (hlavní a submagistralnom) zesilovače.

  Obrázek 3 - Frekvenční rozdělení signálů a obousměrného SCT

  Je zřejmé, že signály, které patří k první a druhé frekvenční pásma, a třetí pásmo signály jsou přenášeny na radiofrekvenční kabelové distribuční sítě současně, ale v opačných směrech. To vyžaduje speciální obousměrné zesilovače. Příklad vysílací forward a reverse signály CTVN distribuční sítě je znázorněno na obrázku 4. Signál s přímým Ubr zahrnuje vysílání signálů televizních a směr uvnitř vpřed, zaujímá frekvenční pásmo 40... 300 MHz, prochází zesilovače UM1 a UM3 páteř a submagistralnoy linie. Inverzní signály Uobr Uobr cm jsou tvořeny opačném směru signálů pouze uvnitř vytvořených v různých místech páteřní sítě a distribuce submagistralnoy linka je obsazena frekvenční pásmo 5... 30 MHz procházejí zesilovače UM4 a UM2 stejném smyslu, tvořící reverzní Uobrå součtového signálu. Aby se předešlo nejasnostem, z toho vyplývá, že všechny zpětné signály, včetně Uobr a Uobr viz vytvořené v terminálu jsou odesílány do přidělených kmitočtů v pásmu 5... 30 MHz, takže míšení mezi přenášené zprávy nedochází / 2 /.