Jak vysílat internetové rádio. Pokyny krok za krokem

Na internetu je spousta služeb, které vám umožňují vytvářet vlastní rozhlasové kanály, ale jsou všechny cizí, vzorované a typické. Řekneme vám, jak vytvořit vlastní internetové rádio - vaši "pirátskou stanici". Naučíme vás vysílat z vašeho domácího počítače na celý internet. Protože je to skutečná romantika pirátské rozhlasové stanice. Pravá "stará škola"!

Tak pojďme. Tento článek popisuje, jak vytvořit vlastní internetové rádio s možností vysílání.

Ve skutečnosti to není těžší, než my děláme zvukový klip - budete potřebovat několik programů. První potřebný program je server. Je nezbytné, aby se posluchači mohli připojit k rozhlasové stanici. Doporučujeme používat Icecast2. Lze jej stáhnout z libovolného zdroje. Nyní mluvte o jeho konfiguraci. Spustíme server. V zobrazeném okně je položka Konfigurace řádku. Stlačeme na to. Byla otevřena nastavení serveru. Z tohoto všeho potřebujeme jen pár řádků.

Nyní potřebujeme program pro vysílání rádia na internetu. Budeme používat SAM Broadcaster 4, tk. je to jedno z nejvhodnějších pro vysílání obecně a zejména pro vysílání na internetu. Můžete jej stáhnout z libovolného zdroje. Staženy. Běh.

Teď musíme založit Samu.

Než se objeví okno s několika štítky. Nyní odstraňte extra a přidejte potřebné. Na horním panelu Sam je okno s nápisem. Klepněte a zaškrtněte políčko Hodiny (volitelné), Statistické relé, Enkodéry, Svazek, Hlasové FX, Deck A, Deck B, Historie, Queue, Playlist. Zbývající klíčky lze odstranit. Nyní nastavte. V okně Kodéry klikněte na černý kříž na panelu. Zvolte mp3PRO. V okně, které se otevře v poli Formát, vyberte kvalitu zvuku hudby (závisí na počtu posluchačů, napájení počítače a rychlosti připojení k Internetu). Dále v horní části okna přejděte na položku Podrobnosti o serveru. V Typ serveru vyberte možnost IceCast. Níže zvolte IceCast 2. Server IP - zapisujeme internet ip. Kdo neví, zjistíte na http://2ip.ru/. Server Port - 8000. Heslo - heslo, které bylo zadáno při konfigurování serveru. Mount - / live. Název stanice - přezdívka, kterou jste zadali do konfigurace serveru.

V zásadě je to všechno. Klepněte na OK. Sbalte Sam a zapněte server (zapomenete stisknout Start Server). Složit server a nasadit Sam. V poli Enkodéry máte řádek. Klepněte na něj jednou a stiskněte černý trojúhelník (napravo od černého plusu). Pokud je vše správně nakonfigurováno, Sam se připojí k serveru. Teď to zkontrolujeme. Do pole Queue přidejte několik skladeb nebo audioknih. Dvakrát klikněte na první a spusťte přehrávání. V okně Hlasitost vypněte zvuk. Přejděte do přehrávače zvuku, klikněte na Přidat adresu URL. Zadejte http: // váš ip: 8000 / live.

Pokud přehrávač spustí přehrávání - gratulace, máte zdarma "pirátské" rádio, pokud ne, přečtěte si článek od začátku a proveďte vše podle pokynů.

Úspěchy při vytváření rádia a naše služby s potěšením vám pomohou vytvořit svůj vlastní styl a videa.

Materiál připraven Audio-Advertisement.ru

Použití veškerého textu nebo jeho fragmentů je povoleno pouze s odkazem na tuto stránku.

Otevřete rádio

Obsah
 • 1. Otevřete rádio
 • 1.1. Jak otevřít rádio FM - pokyny krok za krokem
 • 1.1.1. Koncepce
 • 1.1.2. Registrace právnické osoby
 • 1.1.3. Obdržíme licenci na komunikační služby pro účely vysílání
 • 1.1.4. Dostáváme povolení používat vybrané rádiové frekvence
 • 1.1.5. Zaznamenáváme rádiový vysílač
 • 1.1.6. Koupit zařízení

Pokud plánujete vytvořit a otevřít rádio, pak jste na správné cestě. Kromě toho najít sponzora pro váš rozhlasový projekt nebude těžké: dnes rádiové a rádiové frekvence jsou výnosné podnikání, srovnatelné s nákupem bytů. Proto mnozí podnikatelé rádi investují své peníze do rozhlasového podnikání a profitují z reklamy na provozních rozhlasových stanicích nebo pronajatých frekvencích.

Jak otevřít rádio FM - pokyny krok za krokem

Zvažte příklad pokynů krok za krokem pro ty, kteří neví, jak otevřít rádio.

Koncepce

Nejprve přenášíme svou skvělou myšlenku z hlavy na papír - sestavujeme obchodní plán pro rádio. Naším cílem je přimět lidi, kteří se o jejich projekt zajímají, kteří se mohou stát sponzory. Proto musí být tento bod řešen s veškerou odpovědností. Především pečlivě zapisujeme originalitu nápadu a formu budoucí rozhlasové stanice. Dále ukážeme potenciálnímu investora veškeré náklady (vybavení, mzdy), způsoby vydělávání rozhlasu, očekávané zisky, a co je nejdůležitější, okamžik, kdy společnost vstoupí do soběstačnosti.

Registrace právnické osoby

Získáme status právnické osoby. To je požadavek legislativy Ruské federace pro získání licence na vysílání.

Obdržíme licenci na komunikační služby pro účely vysílání

Kromě toho v Roskomnadzoru získáte ještě jednu licenční licenci - kamerovou licenci, která tam předložila příslušnou přihlášku a balíček potřebných dokumentů.

Dostáváme povolení používat vybrané rádiové frekvence

A ještě jeden dokument, který vám společnost Roskomnadzor vydá na vaši žádost, je povolení k používání rádiové frekvence do 10 let, což je uvedeno v závěru Hlavního centra rádiových frekvencí.

Zaznamenáváme rádiový vysílač

Všechny dokumenty jsou v územním oddělení společnosti Roskomnadzor, máte poslední dokument - osvědčení o registraci vysílače vašeho rozhlasu.

Jak otevřít rozhlasovou stanici FM?

Rádio a frekvence jsou samy o sobě velmi zisková investice, mnoho obchodníků považuje jejich nákup za akvizici bytu. Frekvence lze vypůjčit a provozní rozhlasové stanice přinášejí z reklamy velký zisk. Spolu s Telekonem jsem připravil užitečný materiál o tom, jak otevřít stanici FM, kolik času a peněz to potřebuje.

Celý proces, od registrace společnosti až po vysílání, obvykle trvá asi rok, ale to podléhá práci konzultantů ve všech fázích získávání povolení. Nezávisle - od jednoho a půl roku až do nekonečna, je spousta úskalí.

1. Počínaje konceptem

Nápad by měl být nový, zajímavý a dobře přestavěný od konkurence. Na základě koncepce budeme vytvářet obchodní plán. Malovat na formát způsoby generování příjmů, veškeré výdaje na vybavení a platy zaměstnanců, plánovat příjmy, reklamní potenciál města, ve kterém žijeme, a čas-to-soběstačnosti.

2. Staňte se právním subjektem

Podle zákonů Ruské federace může získat povolení k vysílání pouze právnická osoba. Na vysílání IP nejsou vydány licence. Dávejte pozor, jur. Osoba by měla být s OKVED 92.20 a 64.20!

3. Pamatujte na lekce zeměpisu

Než budete kontaktovat hlavní radiofrekvenční centrum, je třeba určit, které město budete vysílat, do jaké vzdálenosti, jakou moc budete mít rádiový vysílač a kde jej zavěsíte, jaký bude anténní zisk a tak dále. Umístění vysílače by mělo být přesně známo až do zeměpisné šířky a délky. Takové výpočty provádí zhruba 15 společností v zemi, které mají příslušný software. Místní radiofrekvenční stanice také provádějí výpočty vysílacích zón, často však dělají dlouhé, drahé a ne vždy kvalitativní.

4. Příprava balíčku dokumentů

Řeknu najednou, abych shromáždil všechny potřebné dokumenty nezávisle a předkládal je FSUE "Hlavní rádiové frekvenční centrum" je velmi obtížné. Náklady na služby „GRCHTS“ FSUE závisí na výkonu vysílače a dalších energetických distribučních parametry zóny, ale obvykle se pohybuje v rozmezí od 20.000 do 60.000 rublů. Je lepší shromáždit balíček dokumentů s poradenskými společnostmi. Jestliže jste zapomněl všechny níže uvedené položky, aby byla hlava nebolí a nemusel mít u sebe průkazy a odkazy na různé orgány o 5 let, je nutné připravit 245 tisíc rublů za celý soubor dokumentů při 100W vysílače (tato částka zahrnuje registrační poplatek, poplatky a všechny služby podle 5 smluv o získání povolení). Zástupci společnosti Telekon říkají, že je objednávána pouze určitá frekvence a to stojí jen 160 000 rublů. Ve srovnání se skutečností, že budete muset zaplatit více za zařízení ve studiu a přenos signálu, je to jen maličkost.

Pokud se rozhodnete udělat vše sami, budete muset projít balíčkem shromážděných dokumentů v následujících pěti fázích:

 1. Předběžné posouzení žádosti
 2. Výpočet elektromagnetické kompatibility s rádioelektronickými prostředky civilního použití, výběr vhodného frekvenčního hodnocení
 3. Příprava frekvenčně-územního plánu
 4. Vysílá frekvenci do koordinace ve vojenských jednotkách ministerstva obrany, FSO a někdy FSB
 5. Příprava odborného posudku o možnosti využití frekvence s přihlédnutím k reakcím z vojenských jednotek ministerstva obrany, FSO a někdy FSB

6. Registrace hromadných sdělovacích prostředků

Osvědčení o registraci rozhlasového kanálu jako média je vydáno v územním orgánu společnosti Roskomnadzor. V případě vysílání do několika oblastí Ruské federace se získává pouze v centrální Moskvě Roskomnadzor. Certifikát je vydán po 30 dnech. V tomto okamžiku je název rádiového kanálu zkontrolován na jedinečnost. Aby nemohlo být zrušeno registrační osvědčení rozhlasové stanice, je třeba zahájit vysílání po dobu jednoho roku. Registrace médií - postup není komplikovaný a můžete to udělat sami.

7. Získání licence k vysílání

Během tohoto období se připravuje programová koncepce vysílání, průvodní dopis a další požadované dokumenty. To vše je zasláno Roskomnadzorovi. V důsledku toho je vydána licence pro vysílání.

8. Získání univerzální licence společnosti Roskomnadzor na vysílání

V této fázi je nutné vypracovat a předložit dva komplexní aplikace - jako první na problematiku univerzálních ( „nahých“), licence pro vysílání a ihned po obdržení předloží druhou žádost o prodloužení licence získané v univerzálním části což je frekvence a síť partnera. Je také zapotřebí druhá žádost, aby výpočet vysílací zóny s počtem místních obyvatel, tyto výpočty jsou prováděny prostřednictvím specializovaných organizací s příslušnými programy. Státní poplatek za podání první žádosti je 7500 rublů, při opětovném vydání licence, státního poplatku 750 rublů. Termín pro udělení licence je 3-4 měsíce.

Pozor prosím. V hlavních měnách jednotek Ruské federace a ve městech s počtem obyvatel více než 100 000 osob jsou licence na vysílání získávány na základě soutěže.

To znamená, že musíte nejprve získat univerzální licenci pro vysílání zahájit soutěž Federal tendrová komise pro požadované město, vyhrát, zaplatit konkurenční poplatek, a teprve potom aplikovat na spolkový stát Unitary Enterprise „Chief Radio Frequency centra“ pro rozvoj a frekvenci získání odborného posudku.

9. Získání licence na komunikační služby pro účely vysílání.

K získání této licence je tvořena poměrně složitá přihláška, která je předkládána společnosti Roskomnadzor několika dokumentům vypracovaným ve zvláštních formulářích. Státní poplatek činí 7500 rublů, doba pro posouzení žádosti a vystavení licenčního formuláře je asi 2-2,5 měsíce.

10. Získání povolení používat rádiové frekvence.

Na základě dostupného závěru je společnosti Roskomnadzor zaslána žádost o povolení používat rádiovou frekvenci stanovenou v závěrech GRCU. Povolení je uděleno po dobu 2 až 10 let

11. Přijetí volacího znaku v FGUP "GRCCH"

Tuto žádost lze podat i prostřednictvím e-mailu nebo osobního úřadu žadatele na webových stránkách HRCU, doba zpracování je 2 až 7 dní, neexistuje žádný státní poplatek, volací znak je zaslán na e-mail žadatele.

12. Registrace OZE v územním Roskomnadzoru

Aplikace je poměrně jednoduchá, je podána v papírové podobě místnímu Roskomnadzorovi, neexistuje žádná státní povinnost, doba vydání je od 2 do 10 dnů.

13. Uvedení komunikačního zařízení do provozu.

Do této doby máte poměrně velký soubor dokumentů (mnohé z nich jsou však pouze kopiemi stávajících licencí, certifikátů atd.) S výkonem vysílače až 500 wattů, není zapotřebí pracovní projekt. Místní Roskomnadzor analyzuje dodávanou sadu a pokud nejsou žádné zvláštní stížnosti, koordinuje provoz komunikačního zařízení na vzduchu.

14. Nákup zařízení

Nyní si pronajmeme pokoj, koupíme esenciální železo, nainstalujeme a začneme všechno. Vezměte prosím na vědomí, že po skončení soutěže se vyskytne období dočasného vysílání, kdy budete provádět testování a nemáte právo provádět obchodní činnost. Po absolvování této fáze začnete úplně. Tento proces není snadný, ale stojí za to!

Internet TV vytváříme pomocí bezplatné služby TVeVT

K dnešnímu dni najdete na internetu různé stránky pro organizování online televize. Zpravidla se liší od sebe v sadě funkcí, snadnosti použití a nákladů. V tomto článku chci něco říct o nové internetové platformě a projektu TVeVT.

Internet TVeVT (tvevt.com)

Za prvé, já s touto platformou jsem trochu pracovala, první dojmy byly dobré, vzhledem k tomu, že projekt začal relativně nedávno a je ve fázi vývoje. Rozhraní pro vytváření a správu internetového televizního kanálu mi připadalo vhodné.

Veškeré potřebné informace o tom, jak spustit kanál, naleznete na webu pro vývojáře v ruštině. Uživatelům je nabídnuto, že si zdarma vytvoří vlastní internetovou televizi a spolu s vývojáři zlepší platformu TVeVT.

Autoři platformy neustále rozšiřují možnosti služby. K dnešnímu dni služba pracuje v testovacím režimu, takže tvůrci softwaru nezaručují nepřetržitý nepřetržitý provoz všech deklarovaných funkcí.

Dále zvážit, co vám umožňuje vytvořit TVeVT platformu:

 • Vytvoření a vysílání do světa svého vlastního televizního kanálu.
 • Vytvořte návrh kanálu (logo, návrh stránky s videopřehrávačem).
 • Zkopírujte kód přehrávače videa na vaše stránky (tj. Zobrazte vysílání na vašem webu).
 • Zobrazení vysílaných kanálů v systémech iOS a Android.
 • Vytvořte seznamy skladeb vysílání.
 • Nahrajte vlastní video soubory na cloud server platformy TVeVT.
 • Kombinujte živé video s nahranými soubory do seznamu skladeb.
 • Určete čas vysílání určitého materiálu.
 • Zobrazte internetové televizní kanály uživatelů internetu i standardní televizní kanály.

Jako kodéry videa pro organizaci živého vysílání jsou tvůrci a producenti internetových kanálů vyzýváni k použití.

 • Vysílače XSplit
 • WireCast
 • Flash Media Live Encoder

Podle mého názoru má tento ruský projekt možnost stát se oblíbeným a populárním zdrojem internetu. A já, podle pořadí, plánuji i nadále zveřejňovat ve svém blogu informace o těchto internetových stránkách. Níže zveřejňuji komerční TVEVT.

Internetové rádio: začátek práce

Vytvoření vlastního rádia na internetu je snadné!

Věděli jste, že: prakticky každý uživatel PC může vytvořit internetové vysílání!

Tento článek popisuje základní principy internetového rádia a první kroky, které vám umožní vytvořit úspěšný projekt pro vysílání na webu:

Jak funguje Internet Radio

Na webu můžete snadno vysílat zvukové toky, které mohou obsahovat uložený obsah (soubory MP3) nebo živé vysílání (váš hlas prostřednictvím mikrofonu). Hlavní složky internetového vysílání:

 • Zdroj (Vy)
  Váš počítač (připojený k internetu) se používá k mixování všech zvukových zdrojů, které procházejí zvukovou kartou - může to být přehrávání hudebních souborů, živý hlas z mikrofonu nebo jiného zdroje - přehrávač CD a tak dále. Počítač převede zvukové informace ze zvukové karty do "streamu" a pošle je na náš server "za běhu". Pokud z nějakého důvodu nemůžete vysílat z vašeho počítače, je možné vysílat ze serveru, ve kterém je audio obsah stažen na našem serveru a přehrává se přímo z něj.
 • Server
  Internetový rádiový server provozující naši radiovou platformu přijímá proud z vašeho počítače a přesměruje posluchače. Nastavení serveru umožňují spravovat tok metadat dat (žánr, název, další parametry), kvalitu vysílání a řadu dalších parametrů.
 • Posluchači (Uživatelé internetu)
  Každý uživatel internetu po celém světě můžete se připojit k našemu serveru a začít poslouchat vaše vysílání!

Co znamená "bitrate" (kvalita, kb / s)?

Zvukové proudy na Internetu jsou zakódovány (stlačený) na určitý datový tok (bitrate), ve skutečnosti, tento termín se odkazuje na kvalitu vysílacího proudu, protože tento termín odkazuje na soubor kvalitní poslech MP3. Tento parametr se měří v kbps - kilo bitů za sekundu (kbps) a téměř na mysli jako kilobitů informací zaslaných k posluchači než volba výše - lepší kvalitě, řekněme, 128 kbps - blíží zvuku CD a nejnižší kvalita 24 kb / s se nejvíce podobá zvuku z telefonní linky. Čím vyšší je přenosová rychlost vašeho kanálu, tím vyšší jsou požadavky na přístup k vašemu posluchači. Uživatelé s modemovým přístupem nebudou moci pohodlně poslouchat vysílání ve více než 24-32 kbps.
Většina internetových rozhlasových stanic nabízí posluchači 2-3 kanály různé kvality, 24 nebo 32 kb / s pro uživatele telefonického připojení a 128 kb / s pro uživatele s vysokorychlostním přístupem k síti.

Jak vysílat?

Pro vysílání potřebujete speciální programy. Jedná se o příklad nastavení nejjednoduššího klienta - plug-in Shoutcast DSP pro populární přehrávač Winamp (tento program a samotný plugin je distribuován zdarma).

Nastavení webového serveru

Kvalitní web je nejlepší způsob, jak prezentovat vaše rádio posluchačům. Je důležité upozornit na jeho hlavní rysy - internetové rádio, a ne jen být schopni poslouchat vysílání, ale také přidat svůj názor, doplňující informace ve vzduchu (který je nyní ve vzduchu, příběh z posledních písní), možnost zobrazení playlistu a hlasovat pro složení a tak dále. Pomůžeme vám s těmito dalšími příležitostmi, zejména proto, že díky naší flexibilní a otevřené architektuře lze bezplatně a okamžitě připojit mnoho dalších služeb z vašeho ovládacího panelu.

Na webu doporučujeme vytvořit následující hlavní součásti:

 1. Poslechová stránka.
  Tato stránka by měla být věnována největší pozornost by měla být dána příležitost k poslechu vašich vysílání v několika způsoby - vložené do stránky Media Player, s odkazem na konkurz různé hráče (Winamp / iTunes / XMMS, Windows Media, Realplayer). Je třeba mít na paměti, že ne všichni posluchači používají Windows s přehrávačem Winamp, nezapomeňte na posluchače na platformách Mac, Linux. Radio-tochka.com poskytuje úplnou sadu nastavení z ovládacího panelu zdarma, aby vaše vysílání vyhovovalo co nejvíce posluchačům.
 2. Kontakty a / nebo zpětná vazba.
  Nejcennějším návodem a asistentem rozhlasové stanice je zpětná vazba uživatelů - jejich hlasy, názory a zprávy. Pokud posluchači rádi vaše vysílání a mají příležitost ovlivnit nebo vyjádřit svůj názor, způsobí to, že se k vám znovu a znovu vrátí. Měl by obsahovat formulář zpětné vazby, který umožní posluchačům rychle a bez problémů vysílat aplikace DJovi na vzduchu nebo ovlivnit vysílání programu DJ.
 3. Stránka seznamu videí.
  Bude užitečné, aby návštěvník viděl zprávy, písně, které byly nejčastěji vysílány, hodnocení písní založené na výsledcích hlasování a úplný seznam playlistů vašeho rozhlasu, takže posluchači měli představu o vysílání. Pokud návštěvníci rádi, co je ve vašem seznamu skladeb, pak se s největší pravděpodobností stanou posluchači.
 4. Stránka DJ.
  Vytvořte si stránku o DJech vašeho rozhlasu, seznam přehlídek, které provádí, rozpis jejich vysílání. Posluchači, kteří dávají přednost určitému DJu nebo rozhlasové přehlídce, se vrátí na váš web a poslouchají vysílání.

Inzerujte rádio

Propagace a reklama vaší rozhlasové stanice je nejtěžším krokem při vytváření rozhlasu, prakticky reklama vašeho rádia nemůže být zastavena, jinak dojde k poklesu přílivu nových posluchačů. Na stránkách shoutcast.com najdete v sekci "výpis adresářů" obrovské množství rozhlasových stanic, mezi nimiž je velké množství stanic se stovkami a tisíci aktivních posluchačů a ještě větší seznam "outsiderů" s více než 10 posluchači.
Není nic špatného se skutečností, že vaše rádio naslouchá malému počtu posluchačů, navíc - neměli byste očekávat tisíce posluchačů v prvních týdnech vysílání, samozřejmě, pokud nebudete utrácet velké množství peněz na reklamu. Mnoho rozhlasových stanic začalo s tím, že prostě vysílají rádio přátelům a nakonec se rozrostly na obrovské projekty. Živým příkladem je internetové rádio radioparadise.com, které je plně financováno studenty (rozpočet činí asi 50-70 tisíc dolarů měsíčně), přičemž neobsahuje reklamu a zahrnuje internetovou prodejnu s rádiovými symboly.
Některé způsoby propagace rádia:

 • Zaregistrujte rádio v našem katalogu internetového rádia.
 • Inzerujte, inzerujte, inzerujte! Všechny možné a dostupné způsoby!
 • Bannerová reklama.
 • Velkou příležitostí pro reklamu je organizace rozhovoru v kombinaci s rozhlasovým vysíláním. Zanechává reklamu také v ostatních chatech.
 • Kontextová reklama ve vyhledávačích.
 • Reklama rádio přímo ve vzduchu.
 • E-mail (v žádném případě Spam).
 • Skupiny zpráv.
 • Dobrá kvalita a obsah přiláká posluchače!

Právní aspekty

Náš projekt v žádném případě není právním nebo poradenským orgánem v oblasti právních a licenčních otázek, takže všechny následující jsou pouze obecné doporučení a důrazně doporučujeme konzultace s příslušnými službami. Prosím, nekontaktujte nás ohledně právních otázek, to není v rozsahu naší činnosti.
Další informace naleznete v naší smlouvě.

Jak otevřít vlastní televizní kanál

Obsah vlastního televizního kanálu je poměrně komplikovaný a velmi specifický druh podnikání. Avšak se správnou organizací se takové podnikání může stát velmi dobrým zdrojem příjmů, zatímco dnes je mnohem jednodušší zapojit se v tomto směru než před deseti lety. Existují nové způsoby vysílání, nikdo nebude překvapen vysíláním přes satelit, av poslední době jsou stále populárnější televizní kanály, které pracují výhradně prostřednictvím internetu. Proto můžeme říci, že existuje dostatek vyhlídek v tomto směru, abychom vážně přemýšleli o spuštění televizního kanálu. Vzhledem k tomu, že i přední konkurenti, reprezentovaní státem vlastněnými a dlouhotrvajícími kanály, nemohou uspokojit potřeby dostatečně velkého počtu lidí, má nováček možnost vstoupit na trh a rychle najít své publikum. Hlavní věcí je správné určení toho, co je pro lidi zajímavé a jaké téma bude relevantní.

Na první pohled se může zdát, že dnes je nemožné se dostat do vzduchu, protože existuje spousta televizních kanálů zcela odlišných předmětů. A významná část uživatelů televize dává přednost sledování "základních", "hlavních" státních kanálů, nebo spíše na to zvykla, a to i od sovětských časů, ale dříve nebo později, unavená nasloucháním propagandě, začnou obsahovat alternativní kanály. Mladí lidé se stále méně zajímají o televizi, ale zajímají se o něco opravdu zajímavého, nového a neobvyklého. Důležitým faktorem je oblast práce, protože mnozí podnikatelé se zabývají pouze místní televizí, která vysílá v rámci stejného regionu a někdy i města.

Chcete-li pokrýt celou zemi, nebo dokonce její podstatná část může být velmi málo, a tak začít podnikání, můžete si vybírat místo, které není obsazeno místní televizí a začíná rozvíjet její směr. Dále je již možné rozvinout a rozšiřovat oblast pokrytí a dokonce i když jsou k dispozici dostatečné finanční prostředky pro přístup na velké území, není nutné okamžitě zahájit rozsáhlou televizi, pokud v této oblasti neexistují žádné zkušenosti.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Zpočátku se stačí naučit se uchovávat, vést a propagovat svůj vlastní televizní kanál a poté se snažit získat zpět část diváků od velkých hráčů. Současně došlo k úpadku mnoha televizních kanálů a mnozí z nich zůstávali, aby obsadili své místo a neměli žádnou snahu žádat více.

Pro práci je třeba se zaregistrovat jako předmět podnikatelské činnosti. V této věci je často lepší formalizovat právnickou osobu a pak je vhodná společnost s ručením omezeným, protože umožňuje využít zjednodušený daňový systém. To znamená převod 6% výnosů nebo 15% provozního zisku. Činnosti spadají do definice (JCB 2) 60.2 Služby v oblasti televizního vysílání.

Po provedení registrace je možné začít s vydáváním povolení k výkonu své činnosti. Musíme okamžitě říci, že pro každý televizní kanál jsou přiděleny jejich kmitočty, pro které bude vysílání probíhat. Proto by je organizace měla obdržet, koupit zpět, ale v této fázi může být obtíž, kvůli které budete muset zcela pozastavit svou činnost. Faktem je, že počet kmitočtů je omezen, v souvislosti s nimiž potřebuje čas na vývoj nových, což se někdy děje pouze na požádání. Obvykle jsou mnohem ochotnější než volné frekvence a uchazeči se musí účastnit soutěže o jejich přijetí. V malých městech se tento problém obvykle nestává, ale ve městech s počtem obyvatel více než 200 tisíc lidí je frekvence vysílání dána pouze konkurencí. Je zřejmé, že někdy je obtížné ji získat i právními prostředky (nevysvětlíme proč) a je velmi žádoucí, aby podnikatel měl potřebné znalosti. Obecně platí, že vše je v tomto oboru, stejně jako jinde v této zemi.

Proto je nejprve vybráno město práce. Začínající podnikatele vůbec se stávajícími programy se mohou dohodnout, pracovat na svých frekvencích v určitém městě v přísně stanoveném čase, každý ví, že i na hlavní televizní kanály mají takříkajíc „zatímco místní televize“, když je regionální firma, působící v rámci značka hlavního televizního kanálu. Na všechny stejné velkých televizních kanálů, téměř jistě to není možné - to je již dlouho těžil z jiných společností, takže člověk musí jen zvážit méně známé kanály. Hlavní výhodou takového díla - již poměrně velké publikum, hlavní nevýhoda - nutnost pracovat na postoji ostatních lidí a platit za to spoustu peněz. Obecně lze toto porovnávat s prací na franšízové ​​dohodě, v mnoha případech to je.

Existuje další možnost - pronájem stále volné frekvence (to je, pro které vysílání neprojde), ale již koupil organizace nebo soukromá osoba. Ale v tomto případě se musíte spoléhat na velmi velké množství nájemného. Pokud bylo rozhodnuto pracovat výhradně na jeho kmitočtech, pak po určení místa je nutné požádat o hlavní frekvenční centrum pro vývoj frekvencí. Rozlišujte mezi analogovými a digitálními vysílacími frekvencemi. V této fázi HRHC vybírá frekvence, testuje je a kontroluje, zda signály jiných struktur, v první řadě armáda, blokují signál.

Po přezkoumání je vydáno stanovisko a je nutné okamžitě rozlišit možnost vysílání v této zemi nebo po celém světě; druhá je mnohem složitější, ale pro začínajícího podnikatele je stěží nutné. Poté se musíte zaregistrovat jako podnik působící v oblasti sdělovacích prostředků. V případě, že práce budou prováděny (nebo spíše předat vysílání) pouze na území jednoho subjektu Ruské federace, stačí poslat žádost o územní orgán Roskomnadzor, v případě, že region je dva nebo více, je již nutné kontaktovat šéfa Roskomnadzor úřadu v Moskvě.

Dále jsou získány licence pro výše uvedené realizace vysílání v síti (toto povolení je vydáno pouze v případě, že existují vlastní kmitočty) a komunikační služby pro účely vysílání. Závěrečná fáze je získání povolení k užívání kmitočtů, které je vydáno pouze na základě výsledků zkoušky v GRSC. Jak lze chápat, celý proces - velmi dlouhý a nákladný, je nutné, aby se vyhnula více než jednu instituci a co je ještě důležitější, ztratí spoustu času čekáním na rozhodnutí o přezkoumání, vývoje a testování. Pokud nechcete projít soutěže o frekvenci, a pak čekat na další taková konkurence může být velmi dlouhá, s termín někdy chodí, aby celý rok, ale po celá desetiletí. A co je nejvíce nepříjemné v této situaci pro podnikatele (který nemá správné datování, samozřejmě) je, že pomoc v této záležitosti nemůže oficiálně žádná firma.

V opačném případě mohou být všechna povolení k získání povolení a získání povolení převedena na třetí stranu, která se podílí na získávání licencí. Jeho služby však mohou stát značnou částku, protože budete muset zaplatit kromě nákladů samotné práce i veškeré poplatky. Ve většině případů však práce s firmou třetí strany skutečně šetří mnoho problémů a podnikatel může trávit čas tím, že zahájí své televizní studio, a nikoliv obtěžovat instituci. Taková společnost také dává mnohem víc záruky, že problém bude vyřešen ve prospěch zákazníka, zatímco člověk může samostatně dlouhodobě vydávat povolení. Obecně si každý zvolí způsob získání licencí.

Jak otevřít rozhlasovou stanici FM?

Rádio a frekvence jsou samy o sobě velmi zisková investice, mnoho obchodníků považuje jejich nákup za akvizici bytu. Frekvence lze vypůjčit a provozní rozhlasové stanice přinášejí z reklamy velký zisk. Spolu s Telekonem jsem připravil užitečný materiál o tom, jak otevřít stanici FM, kolik času a peněz to potřebuje.

Celý proces, od registrace společnosti až po vysílání, obvykle trvá asi rok, ale to podléhá práci konzultantů ve všech fázích získávání povolení. Nezávisle - od jednoho a půl roku až do nekonečna, je spousta úskalí.

1. Počínaje konceptem

Nápad by měl být nový, zajímavý a dobře přestavěný od konkurence. Na základě koncepce budeme vytvářet obchodní plán. Malovat na formát způsoby generování příjmů, veškeré výdaje na vybavení a platy zaměstnanců, plánovat příjmy, reklamní potenciál města, ve kterém žijeme, a čas-to-soběstačnosti.

2. Staňte se právním subjektem

Podle zákonů Ruské federace může získat povolení k vysílání pouze právnická osoba. Na vysílání IP nejsou vydány licence. Dávejte pozor, jur. Osoba by měla být s OKVED 92.20 a 64.20!

3. Pamatujte na lekce zeměpisu

Než budete kontaktovat hlavní radiofrekvenční centrum, je třeba určit, které město budete vysílat, do jaké vzdálenosti, jakou moc budete mít rádiový vysílač a kde jej zavěsíte, jaký bude anténní zisk a tak dále. Umístění vysílače by mělo být přesně známo až do zeměpisné šířky a délky. Takové výpočty provádí zhruba 15 společností v zemi, které mají příslušný software. Místní radiofrekvenční stanice také provádějí výpočty vysílacích zón, často však dělají dlouhé, drahé a ne vždy kvalitativní.

4. Příprava balíčku dokumentů

Řeknu najednou, abych shromáždil všechny potřebné dokumenty nezávisle a předkládal je FSUE "Hlavní rádiové frekvenční centrum" je velmi obtížné. Náklady na služby „GRCHTS“ FSUE závisí na výkonu vysílače a dalších energetických distribučních parametry zóny, ale obvykle se pohybuje v rozmezí od 20.000 do 60.000 rublů. Je lepší shromáždit balíček dokumentů s poradenskými společnostmi. Jestliže jste zapomněl všechny níže uvedené položky, aby byla hlava nebolí a nemusel mít u sebe průkazy a odkazy na různé orgány o 5 let, je nutné připravit 245 tisíc rublů za celý soubor dokumentů při 100W vysílače (tato částka zahrnuje registrační poplatek, poplatky a všechny služby podle 5 smluv o získání povolení). Zástupci společnosti Telekon říkají, že je objednávána pouze určitá frekvence a to stojí jen 160 000 rublů. Ve srovnání se skutečností, že budete muset zaplatit více za zařízení ve studiu a přenos signálu, je to jen maličkost.

Pokud se rozhodnete udělat vše sami, budete muset projít balíčkem shromážděných dokumentů v následujících pěti fázích:

 1. Předběžné posouzení žádosti
 2. Výpočet elektromagnetické kompatibility s rádioelektronickými prostředky civilního použití, výběr vhodného frekvenčního hodnocení
 3. Příprava frekvenčně-územního plánu
 4. Vysílá frekvenci do koordinace ve vojenských jednotkách ministerstva obrany, FSO a někdy FSB
 5. Příprava odborného posudku o možnosti využití frekvence s přihlédnutím k reakcím z vojenských jednotek ministerstva obrany, FSO a někdy FSB

6. Registrace hromadných sdělovacích prostředků

Osvědčení o registraci rozhlasového kanálu jako média je vydáno v územním orgánu společnosti Roskomnadzor. V případě vysílání do několika oblastí Ruské federace se získává pouze v centrální Moskvě Roskomnadzor. Certifikát je vydán po 30 dnech. V tomto okamžiku je název rádiového kanálu zkontrolován na jedinečnost. Aby nemohlo být zrušeno registrační osvědčení rozhlasové stanice, je třeba zahájit vysílání po dobu jednoho roku. Registrace médií - postup není komplikovaný a můžete to udělat sami.

7. Získání licence k vysílání

Během tohoto období se připravuje programová koncepce vysílání, průvodní dopis a další požadované dokumenty. To vše je zasláno Roskomnadzorovi. V důsledku toho je vydána licence pro vysílání.

8. Získání univerzální licence společnosti Roskomnadzor na vysílání

V této fázi je nutné vypracovat a předložit dva komplexní aplikace - jako první na problematiku univerzálních ( „nahých“), licence pro vysílání a ihned po obdržení předloží druhou žádost o prodloužení licence získané v univerzálním části což je frekvence a síť partnera. Je také zapotřebí druhá žádost, aby výpočet vysílací zóny s počtem místních obyvatel, tyto výpočty jsou prováděny prostřednictvím specializovaných organizací s příslušnými programy. Státní poplatek za podání první žádosti je 7500 rublů, při opětovném vydání licence, státního poplatku 750 rublů. Termín pro udělení licence je 3-4 měsíce.

Pozor prosím. V hlavních měnách jednotek Ruské federace a ve městech s počtem obyvatel více než 100 000 osob jsou licence na vysílání získávány na základě soutěže.

To znamená, že musíte nejprve získat univerzální licenci pro vysílání zahájit soutěž Federal tendrová komise pro požadované město, vyhrát, zaplatit konkurenční poplatek, a teprve potom aplikovat na spolkový stát Unitary Enterprise „Chief Radio Frequency centra“ pro rozvoj a frekvenci získání odborného posudku.

9. Získání licence na komunikační služby pro účely vysílání.

K získání této licence je tvořena poměrně složitá přihláška, která je předkládána společnosti Roskomnadzor několika dokumentům vypracovaným ve zvláštních formulářích. Státní poplatek činí 7500 rublů, doba pro posouzení žádosti a vystavení licenčního formuláře je asi 2-2,5 měsíce.

10. Získání povolení používat rádiové frekvence.

Na základě dostupného závěru je společnosti Roskomnadzor zaslána žádost o povolení používat rádiovou frekvenci stanovenou v závěrech GRCU. Povolení je uděleno po dobu 2 až 10 let

11. Přijetí volacího znaku v FGUP "GRCCH"

Tuto žádost lze podat i prostřednictvím e-mailu nebo osobního úřadu žadatele na webových stránkách HRCU, doba zpracování je 2 až 7 dní, neexistuje žádný státní poplatek, volací znak je zaslán na e-mail žadatele.

12. Registrace OZE v územním Roskomnadzoru

Aplikace je poměrně jednoduchá, je podána v papírové podobě místnímu Roskomnadzorovi, neexistuje žádná státní povinnost, doba vydání je od 2 do 10 dnů.

13. Uvedení komunikačního zařízení do provozu.

Do této doby máte poměrně velký soubor dokumentů (mnohé z nich jsou však pouze kopiemi stávajících licencí, certifikátů atd.) S výkonem vysílače až 500 wattů, není zapotřebí pracovní projekt. Místní Roskomnadzor analyzuje dodávanou sadu a pokud nejsou žádné zvláštní stížnosti, koordinuje provoz komunikačního zařízení na vzduchu.

14. Nákup zařízení

Nyní si pronajmeme pokoj, koupíme esenciální železo, nainstalujeme a začneme všechno. Vezměte prosím na vědomí, že po skončení soutěže se vyskytne období dočasného vysílání, kdy budete provádět testování a nemáte právo provádět obchodní činnost. Po absolvování této fáze začnete úplně. Tento proces není snadný, ale stojí za to!

Jak vytvořit vlastní rádio: potřebné vybavení a dokumenty pro spuštění. Kolik stojí za vytvoření rozhlasové stanice

Existuje spousta milovníků rádia, kteří chtějí vytvořit svou vlastní FM stanici, ale daleko od všech si jasně představí, jak to udělat. Tento článek je proto věnován tomu, jak vytvořit vlastní rádio.

Potřebné první kroky před otevřením

První věcí je příprava potřebné dokumentace. Především je nutné otevřít právnickou osobu, například společnost, jejíž charta stanoví následující činnosti:

 • tvorba televizních a rozhlasových projektů;
 • obchodní a politická reklama;
 • televizní a rozhlasové vysílání;
 • činnosti související s médii;
 • možnost získání studia rozhlasových stanic a různých prostředků používaných pro vysílání.

Příprava na akci

V tomto okamžiku vám řekneme, jak vytvořit vlastní rádio. Po vydání potřebných dokumentů je čas zaregistrovat média a začít rozvíjet frekvenci. Chcete-li to provést, musíte napsat žádost o její poskytnutí. Ve všech těchto fázích je vhodné konzultovat s právníkem, aby bylo dosaženo optimálního rozhodnutí.

Před pokusem o získání frekvence je třeba připravit informace o tom, jak moc bude vysílač využíván, kde zamýšlí lokalizovat a kde bude rozhlasová stanice umístěna.

Pokud očekáváme možné vyhlídky, stojí za to zvážit skutečnost, že nelze koupit rádiovou frekvenci, protože je to státní zdroj. Není prodávána jako komodita, ale hraje se v soutěži mezi žadateli. V této souvislosti se může stát, že někdo jiný obdrží frekvenci.

Pokud se tak stane, nezoufejte. Někdy v soutěži je vítězem ten, kdo v současné době neplánuje vydávat vlastní vysílání na přijatou frekvenci. V tomto případě bude důležité mluvit o jejím pronájmu.

Nabídka a poptávka

Je třeba si uvědomit, že rozhlasová stanice jsou informačním produktem a můžete si je vydělávat pouze v případě, že se jim to líbí posluchači. Pokud k tomu nedojde, pak se o žádném vyhlídku nedá říci.

Než vytvoříte rádio, musíte přemýšlet o tom, jaký druh rozhlasové stanice (styl, obsah etheru, proslulý kůň). Jak se bude lišit od konkurence? Čím více jedinečných prvků se nachází v nové rozhlasové stanici, tím více se stane jedním z nejoblíbenějších nebo přinejmenším nákladově efektivních.

Všichni se nemůžou líbit!

Moderní radio, mají sklon vybírat si konkrétní formát, zaměřený na specifickou cílovou skupinu:.. mladým lidem, aby ti, kteří jsou nad 40 let, na základě pokrokových lidí, kteří nejsou o moc starší než třicet fanoušci klubové hudby atd potěšit každého nebude fungovat, takže je třeba pochopit, co cílovou skupinou nové stanice - pro koho se bude vysílat na přední své vlny a jaký žánr hudby bude prioritou.

Moment poptávky je velmi důležitý, technická stránka je souběžná. Abychom pochopili směr, v němž je lepší vysílat, je třeba se ptát, co lidé chtějí, ale nedostanou. Po odpovědi na to je nutné rozhlasovou stanici přeměnit na uspokojení požadavků cílové skupiny posluchačů rozhlasu.

Požadované náklady na zařízení

Přejdeme na nejdůležitější otázku, kolik stojí za vytvoření rádiové stanice. Jedna z hlavních nákladů bude souviset s získáváním frekvence a registrace médií.

Aby stanice začala vysílat, bude nutné koupit nebo pronajmout pokoj, ve kterém bude možné vybavit studio, místo pro DJ a hosty (zajímavé osobnosti by měly být pravidelně zobrazovány ve vzduchu).

Také nemůžete bez prostoru pro vybavení, kde budou vytvořeny všechny podmínky pro pohodlnou práci zvuku. To bude trvat ještě kandidáta na post sekretářky a manažera, jehož pravomoci budou obsahovat některé administrativní záležitosti a propagace stanice (kontakty, jednání o prodeji reklamního času, a tak dále. N.).

Pokud jde o zařízení, pro běžný provoz stanice, musíte si koupit počítač, budete potřebovat software pro snadnou práci s hudebním vysílačem, antény, dobrou sluchátky a mikrofonem.

V průměru bude vytvoření vlastního rozhlasu vyžadovat zhruba 500 tisíc rublů. Mnohem však bude záviset na městě, ve kterém bylo rozhodnuto zahájit svou činnost. Čím větší je osada, tím více bude počáteční kapitál.

Požadované reklamní náklady

Výdaje budou také vyžadovat tuto položku. Je třeba rozptýlit a říct, že za pomoci vašeho rozhlasového vysílání můžete vydělávat tím, že umístíte reklamu někoho. Pokud se podíváte například na to, kolik reklam na rozhlasových pořadech stojí v Moskvě, můžete vidět působivé ceny, které vy jako budoucí majitel nemůžete jen potěšit. Pojďme zpátky.

Takže v době, kdy začne éter, musíte připravit potřebné klipy nového rádia, stylový spořič obrazovky, který by rozhlasovou stanici rozpoznal. Bude také nutné umístit inzeráty do populárních publikací a do místní televize.

Můžete se také vyhlásit prostřednictvím inzerce v Yandex, Google i v sociálních sítích. Poslední, mimochodem, by nemělo být opomíjeno. Faktem je, že desítky tisíc obyvatel města, ve kterých se otevře nové rádio, navštíví sociální sítě. Dobrou zprávou je, že administrace stejného místa "VKontakte" poskytuje příležitost k reklamě, která bude zobrazena výhradně na stránkách představitelů konkrétního cílového publika (obyvatelé určitého města s věkem relevantním pro rozhlasovou stanici).

Vzhledem k tomu, že je nepravděpodobné, že budete schopni naplnit vzduch každý den po dobu 24 hodin, budete muset uzavřít smlouvu, která umožní vysílání regionálních rozhlasových stanic. Trochu rada: všechny náklady musí být vypočítány před vytvořením vlastního rozhlasu.

Přístup k internetu

Říci, že internet je nedílnou součástí života moderní společnosti, je zbytečné. Nepoužívejte tedy celosvětovou síť k propagaci své vlastní rozhlasové stanice, bude to celosvětová chyba. Spousta mladých lidí a pracovníků na volné noze, kteří pracují doma u počítače, nemají zájem o poslech dobré hudby, dlouho zapomněli na obvyklé rádio. Takové domácí počítače (a mnoho z nich) naslouchá rádiu přes internet.

Proto, abyste maximálně přilákali největší počet stálých posluchačů, musíte přenést rozhlasovou stanici do internetového prostoru. Chcete-li to provést, můžete použít Winamp, některé internetové služby a server, pomocí kterých mohou uživatelé poslouchat rozhlasovou stanici. Existuje mnoho pokynů krok za krokem na internetu, které podrobně popisují, jak a kde kliknout.

Je žádoucí, aby rozhlasová stanice měla své vlastní stránky s možností stáhnout plug-in, který vám umožní poslouchat rádio bez vstupu do internetového prohlížeče. Konkurence v tomto druhu aktivity je poměrně vysoká, takže budete muset vynaložit veškeré úsilí na vytvoření kvalitní produkt, který by byl hoden sympatie tisíců posluchačů. V budoucnu, kdy se rozhlasová stanice rozvinou, můžete zvážit, jak uspořádat vysílání pomocí franšízy.

Podnikatelský plán - váš asistent

Ve všech obchodech existuje mnoho nuancí, rozdílných výpočtů a stran, ve kterých něco nerozumíte. V takovém případě vám pomůže dokument, který se později stane hlavní ve firmě. A pokud plánujete přilákat investory, nemůžete bez nich vůbec dělat. Podnikatelský plán rádia pomůže strukturovat všechny informace a zjistit, zda stojí za to trávit čas a úsilí v tomto oboru.

Jak vysílat internetové rádio. Pokyny krok za krokem

Na internetu je spousta služeb, které vám umožňují vytvářet vlastní rozhlasové kanály, ale jsou všechny cizí, vzorované a typické. Řekneme vám, jak vytvořit vlastní internetové rádio - vaši "pirátskou stanici". Naučíme vás vysílat z vašeho domácího počítače na celý internet. Protože je to skutečná romantika pirátské rozhlasové stanice. Pravá "stará škola"!

Tak pojďme. Tento článek popisuje, jak vytvořit vlastní internetové rádio s možností vysílání.

Ve skutečnosti to není těžší, než my děláme zvukový klip - budete potřebovat několik programů. První potřebný program je server. Je nezbytné, aby se posluchači mohli připojit k rozhlasové stanici. Doporučujeme používat Icecast2. Lze jej stáhnout z libovolného zdroje. Nyní mluvte o jeho konfiguraci. Spustíme server. V zobrazeném okně je položka Konfigurace řádku. Stlačeme na to. Byla otevřena nastavení serveru. Z tohoto všeho potřebujeme jen pár řádků.

Nyní potřebujeme program pro vysílání rádia na internetu. Budeme používat SAM Broadcaster 4, tk. je to jedno z nejvhodnějších pro vysílání obecně a zejména pro vysílání na internetu. Můžete jej stáhnout z libovolného zdroje. Staženy. Běh.

Teď musíme založit Samu.

Než se objeví okno s několika štítky. Nyní odstraňte extra a přidejte potřebné. Na horním panelu Sam je okno s nápisem. Klepněte a zaškrtněte políčko Hodiny (volitelné), Statistické relé, Enkodéry, Svazek, Hlasové FX, Deck A, Deck B, Historie, Queue, Playlist. Zbývající klíčky lze odstranit. Nyní nastavte. V okně Kodéry klikněte na černý kříž na panelu. Zvolte mp3PRO. V okně, které se otevře v poli Formát, vyberte kvalitu zvuku hudby (závisí na počtu posluchačů, napájení počítače a rychlosti připojení k Internetu). Dále v horní části okna přejděte na položku Podrobnosti o serveru. V Typ serveru vyberte možnost IceCast. Níže zvolte IceCast 2. Server IP - zapisujeme internet ip. Kdo neví, zjistíte na http://2ip.ru/. Server Port - 8000. Heslo - heslo, které bylo zadáno při konfigurování serveru. Mount - / live. Název stanice - přezdívka, kterou jste zadali do konfigurace serveru.

V zásadě je to všechno. Klepněte na OK. Sbalte Sam a zapněte server (zapomenete stisknout Start Server). Složit server a nasadit Sam. V poli Enkodéry máte řádek. Klepněte na něj jednou a stiskněte černý trojúhelník (napravo od černého plusu). Pokud je vše správně nakonfigurováno, Sam se připojí k serveru. Teď to zkontrolujeme. Do pole Queue přidejte několik skladeb nebo audioknih. Dvakrát klikněte na první a spusťte přehrávání. V okně Hlasitost vypněte zvuk. Přejděte do přehrávače zvuku, klikněte na Přidat adresu URL. Zadejte http: // váš ip: 8000 / live.

Pokud přehrávač spustí přehrávání - gratulace, máte zdarma "pirátské" rádio, pokud ne, přečtěte si článek od začátku a proveďte vše podle pokynů.

Úspěchy při vytváření rádia a naše služby s potěšením vám pomohou vytvořit svůj vlastní styl a videa.

Materiál připraven Audio-Advertisement.ru

Použití veškerého textu nebo jeho fragmentů je povoleno pouze s odkazem na tuto stránku.

Internetové rádio: začátek práce

Vytvoření vlastního rádia na internetu je snadné!

Věděli jste, že: prakticky každý uživatel PC může vytvořit internetové vysílání!

Tento článek popisuje základní principy internetového rádia a první kroky, které vám umožní vytvořit úspěšný projekt pro vysílání na webu:

Jak funguje Internet Radio

Na webu můžete snadno vysílat zvukové toky, které mohou obsahovat uložený obsah (soubory MP3) nebo živé vysílání (váš hlas prostřednictvím mikrofonu). Hlavní složky internetového vysílání:

 • Zdroj (Vy)
  Váš počítač (připojený k internetu) se používá k mixování všech zvukových zdrojů, které procházejí zvukovou kartou - může to být přehrávání hudebních souborů, živý hlas z mikrofonu nebo jiného zdroje - přehrávač CD a tak dále. Počítač převede zvukové informace ze zvukové karty do "streamu" a pošle je na náš server "za běhu". Pokud z nějakého důvodu nemůžete vysílat z vašeho počítače, je možné vysílat ze serveru, ve kterém je audio obsah stažen na našem serveru a přehrává se přímo z něj.
 • Server
  Internetový rádiový server provozující naši radiovou platformu přijímá proud z vašeho počítače a přesměruje posluchače. Nastavení serveru umožňují spravovat tok metadat dat (žánr, název, další parametry), kvalitu vysílání a řadu dalších parametrů.
 • Posluchači (Uživatelé internetu)
  Každý uživatel internetu po celém světě můžete se připojit k našemu serveru a začít poslouchat vaše vysílání!

Co znamená "bitrate" (kvalita, kb / s)?

Zvukové proudy na Internetu jsou zakódovány (stlačený) na určitý datový tok (bitrate), ve skutečnosti, tento termín se odkazuje na kvalitu vysílacího proudu, protože tento termín odkazuje na soubor kvalitní poslech MP3. Tento parametr se měří v kbps - kilo bitů za sekundu (kbps) a téměř na mysli jako kilobitů informací zaslaných k posluchači než volba výše - lepší kvalitě, řekněme, 128 kbps - blíží zvuku CD a nejnižší kvalita 24 kb / s se nejvíce podobá zvuku z telefonní linky. Čím vyšší je přenosová rychlost vašeho kanálu, tím vyšší jsou požadavky na přístup k vašemu posluchači. Uživatelé s modemovým přístupem nebudou moci pohodlně poslouchat vysílání ve více než 24-32 kbps.
Většina internetových rozhlasových stanic nabízí posluchači 2-3 kanály různé kvality, 24 nebo 32 kb / s pro uživatele telefonického připojení a 128 kb / s pro uživatele s vysokorychlostním přístupem k síti.

Jak vysílat?

Pro vysílání potřebujete speciální programy. Jedná se o příklad nastavení nejjednoduššího klienta - plug-in Shoutcast DSP pro populární přehrávač Winamp (tento program a samotný plugin je distribuován zdarma).

Nastavení webového serveru

Kvalitní web je nejlepší způsob, jak prezentovat vaše rádio posluchačům. Je důležité upozornit na jeho hlavní rysy - internetové rádio, a ne jen být schopni poslouchat vysílání, ale také přidat svůj názor, doplňující informace ve vzduchu (který je nyní ve vzduchu, příběh z posledních písní), možnost zobrazení playlistu a hlasovat pro složení a tak dále. Pomůžeme vám s těmito dalšími příležitostmi, zejména proto, že díky naší flexibilní a otevřené architektuře lze bezplatně a okamžitě připojit mnoho dalších služeb z vašeho ovládacího panelu.

Na webu doporučujeme vytvořit následující hlavní součásti:

 1. Poslechová stránka.
  Tato stránka by měla být věnována největší pozornost by měla být dána příležitost k poslechu vašich vysílání v několika způsoby - vložené do stránky Media Player, s odkazem na konkurz různé hráče (Winamp / iTunes / XMMS, Windows Media, Realplayer). Je třeba mít na paměti, že ne všichni posluchači používají Windows s přehrávačem Winamp, nezapomeňte na posluchače na platformách Mac, Linux. Radio-tochka.com poskytuje úplnou sadu nastavení z ovládacího panelu zdarma, aby vaše vysílání vyhovovalo co nejvíce posluchačům.
 2. Kontakty a / nebo zpětná vazba.
  Nejcennějším návodem a asistentem rozhlasové stanice je zpětná vazba uživatelů - jejich hlasy, názory a zprávy. Pokud posluchači rádi vaše vysílání a mají příležitost ovlivnit nebo vyjádřit svůj názor, způsobí to, že se k vám znovu a znovu vrátí. Měl by obsahovat formulář zpětné vazby, který umožní posluchačům rychle a bez problémů vysílat aplikace DJovi na vzduchu nebo ovlivnit vysílání programu DJ.
 3. Stránka seznamu videí.
  Bude užitečné, aby návštěvník viděl zprávy, písně, které byly nejčastěji vysílány, hodnocení písní založené na výsledcích hlasování a úplný seznam playlistů vašeho rozhlasu, takže posluchači měli představu o vysílání. Pokud návštěvníci rádi, co je ve vašem seznamu skladeb, pak se s největší pravděpodobností stanou posluchači.
 4. Stránka DJ.
  Vytvořte si stránku o DJech vašeho rozhlasu, seznam přehlídek, které provádí, rozpis jejich vysílání. Posluchači, kteří dávají přednost určitému DJu nebo rozhlasové přehlídce, se vrátí na váš web a poslouchají vysílání.

Inzerujte rádio

Propagace a reklama vaší rozhlasové stanice je nejtěžším krokem při vytváření rozhlasu, prakticky reklama vašeho rádia nemůže být zastavena, jinak dojde k poklesu přílivu nových posluchačů. Na stránkách shoutcast.com najdete v sekci "výpis adresářů" obrovské množství rozhlasových stanic, mezi nimiž je velké množství stanic se stovkami a tisíci aktivních posluchačů a ještě větší seznam "outsiderů" s více než 10 posluchači.
Není nic špatného se skutečností, že vaše rádio naslouchá malému počtu posluchačů, navíc - neměli byste očekávat tisíce posluchačů v prvních týdnech vysílání, samozřejmě, pokud nebudete utrácet velké množství peněz na reklamu. Mnoho rozhlasových stanic začalo s tím, že prostě vysílají rádio přátelům a nakonec se rozrostly na obrovské projekty. Živým příkladem je internetové rádio radioparadise.com, které je plně financováno studenty (rozpočet činí asi 50-70 tisíc dolarů měsíčně), přičemž neobsahuje reklamu a zahrnuje internetovou prodejnu s rádiovými symboly.
Některé způsoby propagace rádia:

 • Zaregistrujte rádio v našem katalogu internetového rádia.
 • Inzerujte, inzerujte, inzerujte! Všechny možné a dostupné způsoby!
 • Bannerová reklama.
 • Velkou příležitostí pro reklamu je organizace rozhovoru v kombinaci s rozhlasovým vysíláním. Zanechává reklamu také v ostatních chatech.
 • Kontextová reklama ve vyhledávačích.
 • Reklama rádio přímo ve vzduchu.
 • E-mail (v žádném případě Spam).
 • Skupiny zpráv.
 • Dobrá kvalita a obsah přiláká posluchače!

Právní aspekty

Náš projekt v žádném případě není právním nebo poradenským orgánem v oblasti právních a licenčních otázek, takže všechny následující jsou pouze obecné doporučení a důrazně doporučujeme konzultace s příslušnými službami. Prosím, nekontaktujte nás ohledně právních otázek, to není v rozsahu naší činnosti.
Další informace naleznete v naší smlouvě.