Nástroje pro rozvoj vašeho podnikání

Myšlenka otevřít pokladnu je navštívena mnoha podnikateli - zkušenými i začátečníky. Důvodem je rostoucí popularita leteckých a železničních dopravních služeb: každým rokem je využíváno rostoucím počtem lidí a poptávka po tomto druhu služeb se očekává pouze v růstu. Kromě toho nákup jízdenek přímo u železničních stanic a letišť - to je nekonečná fronta a ztráta času. Je mnohem pohodlnější koupit vstupenky na pokladnách poblíž vašeho domu nebo kanceláře.

3 způsoby, jak otevřít železniční nebo letenky

Běžku můžete otevřít třemi způsoby:

 • Staňte se agentem letecké společnosti nebo společností JSC Russian Railways uzavřením přímé smlouvy.
 • Uzavřete dohodu se zástupcem agentury.
 • Staňte se partnerem firmy OOO UFS.

Jeden z nich je jednoduchý. Ale pojďme začít s komplexem, a to s prvními dvěma možnostmi.

Staňte se agenta nebo subagent

Podnikatelé, kteří vědí, jak otevřít pokladnu, mohou s jistotou říci, že jde o velmi složitý postup, který navíc bude vyžadovat vážné investice. Musíte strávit na:

 • Uspořádání prodejních míst;
 • nákup vybavení (počítačové vybavení, tiskárna, kopírka, skener, telefon);
 • zajištění bezpečnosti jízdenek a hotovostních formulářů;
 • školení zaměstnanců;
 • reklamy.

Pokud se rozhodnete prodávat letecké letenky, je třeba vzít v úvahu, že velké letecké společnosti mají pro své agenty řadu požadavků, z nichž jedním je nákup určitého množství jízdenek. Bez vaší klientské základny a zkušeností s organizováním letů nebude vaše pokladna schopna realizovat takové množství cestovních dokladů. Proto většina podnikatelů získává právo uzavřít smlouvu o zastoupení pouze po několika letech, kdy úspěšně pracovala jako subagenti.

Stát se agentkou JSCo "Ruské železnice" je ještě složitější, protože stát a Dopravní zúčtovací středisko vyžadují zde vysoké požadavky. Tradičně společnost RZD nezaplatí provize svým agentům, takže železniční pokladna získává zisk pouze v případě úspěšného vlastního prodeje.

Požadavky na subagenty jsou méně přísné, ale nemohou být považovány za jednoduché. Je třeba poskytnout dokumenty potvrzující registraci podniku, dokumenty k právu užívat prostory, ve kterých se očekává železniční otevřít pokladní nebo letenku, potvrzení úrovně dovedností zaměstnanců a vhodné prostory a zařízení pro prodej vstupenek na zavedených požadavků.

Před otevřením pokladny byste měli vážit všechny výhody a nevýhody. Měli byste si uvědomit, že tím, že budete mít pokladnu sami, budete muset okamžitě zajistit vysoký prodej. To vyžaduje, aby mezi vašimi klienty bylo mnoho společností, které provádějí pravidelné a masivní služební cesty, a také potřebují vytvořit spojení s dopravci nebo zastupujícími agenturami s cílem získat nejvýhodnější podmínky pro prodej jízdenek. Pokud chybí cílové publikum a ziskové ceny, otevření pokladny pro sebe nebude ztrátové.

Snadný způsob, jak vydělat za prodej vstupenek

Jak otevřít železniční pokladnu a leteckou pokladnu co nejjednodušší? Staňte se partnerem LLC UFS.

„UFS“ LLC je přímý agent OJSC „Ruské dráhy“ JSC „FPK“ a více než 200 leteckých společností, včetně takových lídrů na ruském trhu, jsou JSC „Aeroflot“, Transaero, S7 Airlines a mnoho dalších, je akreditován sdružení IATA a dopravy Clearing oddělení.

Pro své partnery nabízí UFS rychlou organizaci podnikání v cestovním ruchu za pomoci jedinečného systému UFS-online, jehož vývojářem a vlastníkem je. Tento systém vám umožňuje prodávat letecké a železniční lístky, vstupenky do Aeroexpress, pojištění cestujících a rezervovat hotely. Je to snadné použití: stačí jednoduše nainstalovat pohodlné rozhraní pokladny, které bude přístupné z jakéhokoli počítače ve vaší kanceláři a prodávat vstupenky bez obav o technickou stránku problému.

Náš webový systém je plnohodnotnou pokladní službou, pomocí níž mohou partneři společnosti UFS LLC poskytovat svým zákazníkům vysoce kvalitní služby včetně kompletní nabídky služeb pro cestovatele. Agenti LLC UFS se již stali více než 5 tisíci firem, včetně cestovních kanceláří, bank, velkých maloobchodních řetězců a internetových portálů.

 • nevyžaduje speciální hardware a software - dostatek běžného počítače s přístupem k internetu;
 • nevyžaduje školení personálu - rozhraní systému je jednoduché a je určeno průměrnému uživateli;
 • vyžaduje minimální čas na přípravu a realizaci - připojení a konfigurace trvá nejdéle 2 dny;
 • umožňuje připojit neomezený počet pracovních míst a otevřít železniční lístky a pokladny na jakémkoli místě;
 • zaručuje nepřetržitou technickou a informační podporu;
 • nevyžaduje vykazování a potřebu akreditace prodejních míst;
 • je poskytována zdarma.

Nevíte, jak otevření železniční pokladny nebo pokladny ovlivní vaše příjmy? Chcete se vyhnout zbytečným starostem? Staňte se partnerem společnosti OOO UFS a poskytněte svým zákazníkům kompletní balíček služeb bez jakýchkoli výdajů z vaší strany.

Otevřete si vlastní leteckou a vlakovou pokladnu ZDARMA!

Otevřete si vlastní leteckou a vlakovou pokladnu ZDARMA!

Otevřete agenturu pro prodej leteckých a železničních jízdenek. Jak může otevřít železnici pokladna ve svém městě (městě).

Co potřebujete k prodeji železnici vstupenky.

Zde s takovou optimistickou poznámkou bych chtěl začít rozhovor, o to víc, co už potřebujete, je vaše touha a příležitost (protože jste se již na této stránce objevili, pak máte počítač a internet)! Na otázku: ". co potřebujete k otevření pokladen za prodej letenek a železničních jízdenek", jsme již ve skutečnosti dali odpověď - touhu, počítač a certifikát o státní registraci (dokumenty pro PE nebo LLC). Pro všechny otázky napište na e-mail (viz část"spolupráce")

Teď je to v pořádku.

Kdo se o naše návrhy bude zajímat, zkusme uvést:

 • Pokud vaše město neexistuje železnici (samotná cesta) - výsledek vás neudělá!
 • Pokud žijete ve velkém městě a máte již nejdražší pokladnu. Ale máte svůj vlastní obchod, který se otevře železnicipokladna, čímž zvýšíte tok zákazníků do vašeho obchodu, což je další služba - prodej železnici lístky, nemluvě o dodatečných příjmech, které vám může přinést + image obchodu se zvýší v očích kupujících (máte něco, co konkurenti nemají, přes silnici)
 • Pro hotely, i když ve městě, osídlení jsou hotovostní stoly silnice. A pokud tam nejsou, pak je to pro tebe jen nález.
 • Cestovní kanceláře, není třeba nic vysvětlovat a vše je jasné.
 • Pro začínající podnikatele je ideální začít podnikat s otevřením pokladen za prodej letadel a železnici vstupenky, protože to nevyžaduje, abyste platili více.
Chci si zvláště uvědomit případ, kdy ve vašem městě nebo městě není železnici a letecké kanceláře. V závislosti na umístění obce mohou být prodeje odlišné, avšak v každém případě ospravedlňují uskutečněnou investici a ve většině případů přinesou poměrně vysoký příjem, který je dostatečný pro "chléb a máslo".

Nyní je mnohem jednodušší a rychlejší, zvláště pro objev železnici pokladní stoly. Tato reliéf je spojena s chováním elektronických jízdenek na železnici. To umožňuje mnohokrát zjednodušit otevření železničních pokladen a prodej železnici vstupenky. Tato inovace značně zjednodušila postup při otevírání železnici registrační pokladny. Nyní, pro otevření vlastní železniční pokladny, postačí mít počítač připojený k internetu + doklady oprávňující k podnikání, tj. je to certifikát společnosti PBOYUL (podnikatel bez založení právnické osoby) nebo osvědčení o registraci malého podniku (LLC, LLP, JSC, CJSC).

Co bylo dříve požadováno k otevření železnici registrační pokladny (pro prodej papírových verzí železnici vstupenky, některé body jsou stále relevantní dnes):

 • Koupit speciální zařízení. Náklady jsou 100 tisíc rublů. Uzavřuje specializovaného poskytovatele certifikovaného v systému železnici., vyžaduje zvláštní údržbu. To jsou odpovídající dodatečné finanční náklady.
 • Získejte oprávnění k připojení k systému Express-3 prostřednictvím zvláštního operátora. Jedná se o dodatečné měsíční náklady.
 • Certifikovaný pokladník. Náklady na školení jsou až 12-13 tisíc rublů, za celý kurz + měsíční plat pokladní.

Co máme za výměnu za tento přístup v souvislosti se zavedením elektronických jízdenek na železnici.

Měsíční platba (služba) - ZDARMA.

Školení pokladník - - ZDARMA. Existuje instrukce pracovat se systémem, stačí se seznámit a můžete začít pracovat. Nepotřebuje zvláštní znalosti.

Vše, co je od vás vyžadováno, je počítač připojený k internetu, vše!

V zásadě je to všechno. Pro všechny výslechy otevření železnici pokladny ve vašem městě, napište na [email protected] ([email protected] - потех.вопросам).

Malý lyricismus o "nápadech na vytvoření podnikání".

Mnoho lidí na internetu hledá jedinečné nápady pro vytváření podnikání a jejich cílem je najít něco originálního. Je to kvůli silné konkurenci, kterou všude kolem nás vidíme. Podnikatel novice chce "zaručenou firmu", chce okamžitě vyřešit nic. Proto hledá něco, co není v jeho rodném městě. Začáteční podnikatel často zapomíná, že jedinečnost této myšlenky nezaručuje jeho poptávku po spotřebiteli. To začíná chápat, jakmile podnikání již bylo zahájeno, poté co náklady na nákup nějaké super-duper technologie za 1000 dolarů již bylo děláno, podle oznámení na internetu. Samozřejmě, že na internetu najdete jedinečné nápady, nikdo to nebude popírat. Jsou tak jedinečné, že budou muset najít stejné jedinečné kupce :)

Chci upozornit začínající podnikatele na tuto myšlenku - zahájení podnikání v prodeji leteckých a železničních jízdenek.

Co v této činnosti může být pro začínajícího podnikatele atraktivní. Pro začínajícího podnikatele atraktivní malé výdaje, které jsou potřebné k vytvoření podnikání. Pokud železnici pokladna se otevře ve městě nebo v okrese, kde na samotné cestě nejsou železniční jízdenky, pak je zaručeno úspěch. Dnes je v těžkém konkurenčním prostředí velmi obtížné zaujmout místo, zvláště pro začínajícího obchodníka. Tak se to ukáže v tomto případě (pokud ve vaší vesnici město není železnici hotovost) a jedinečnost myšlenky a zaručené tržby a minimální kapitálové investice. Podrobněji, jak dělat reklamu a držet marketingové akce, pokud nemáte peníze, pojďme si promluvit ještě jednou.

Typické otázky:co potřebujete otevřít železnici pokladny? budeme se dívat na tuto stránku podrobněji.

Jak otevřít pokladnu

V současné době si můžete zakoupit vstupenky kontaktováním jakékoli kanceláře cestovního kanceláře nebo letecké společnosti. Zde si můžete vybrat nejlepší volbu ceny a času. V sovětských dobách neexistují žádné řádky, díky dostatečnému počtu pokladen.

Vstupenky se nacházejí ve velkých městech mnohem častěji než železnice. To se vysvětluje skutečností, že ministerstvo železnic je stále monopolistou. Na vlakových nádražích se nacházejí fronty a mnoho prodejců, které nabízejí vstupenky na požadované lety.

V Rusku dnes 10-15% všech vstupenek prodávají cestovní kanceláře. Procento se zvyšuje, pokud mluvíme o mezinárodních cestách. Pokud si zakoupíte jízdenku od cestovní kanceláře, nemusíte mít náklad jako lístek. 50-70% nákladů na "balíček" jsou lístky. Letecká doprava je mnohem důležitější a dražší než rezervace hotelu a pořádání volného času.

Zvenku se může zdát, že stačí jen si pronajmout pokoj a dát počítač, aby otevřel pokladnu. Ve skutečnosti je vše mnohem složitější. Nejdůležitější je zde informace. Organizace přístupu k informačním zdrojům zahrnuje mnoho drsných podmínek. Chcete-li prodat letenku, musíte být agentem nebo sub agentem letecké společnosti, jehož lístky máte v úmyslu prodat. Všechny společnosti mají své vlastní požadavky. Aby se stala agentkou zahraniční společnosti, je třeba stát se akreditovaným zástupcem IATA (International Association of Carriers). Toto sdružení provádí velmi přísné požadavky na bezpečné vybavení, úroveň výcviku personálu, která se bude zabývat návrhem jízdenek. IATA navíc přijímá záruky pouze pro určitou řadu zahraničních bank. Pro členství v IATA je požadována záloha ve výši 20 000 USD. U malých agentur nejsou tyto podmínky prakticky možné. V takovém případě můžete uzavřít smlouvu se zástupcem.

Dohody o agentuře vám umožňují napsat letenky na formuláře leteckého dopravce (výlevky). Především je letecká společnost znepokojena bezpečností odtoků. Aby se zabránilo ztrátě nebo poškození odpadních vod, jejich vlastníci kontrolují spolehlivost bezpečného vybavení svého potenciálního agenta (a obecně podmínky pro ukládání a vyplňování formulářů) a kvalifikace pracovníků. V případě znehodnocení je agentura povinna uložit pokutu. Velikost trestu závisí na letecké společnosti. Přibližně $ 200-500 pro formulář. Jedná se o získání finančních záruk, v případě ukončení smlouvy je vklad vrácen.

K tomu, aby se stalo leteckým agentem, nestačí se stát akreditovaným agentem IATA nebo Transport Clearing House (pro agenty ruské letecké společnosti).

Je velmi důležité získat přístup k globálním rezervačním systémům (Amadeus, Gabriel, Galileo, Star nebo Sirena, pro expresní železniční služby). Můžete se připojit jednorázově nebo trvale. Takové systémy vám umožní rezervovat místa pro lety z jakéhokoliv místa na světě. Přístup k těmto systémům stojí 40-60 USD za měsíc a 40-100 USD - jednorázové připojení (závisí na operátorovi).

Můžete se stát agencem leteckého dopravce, jenž má zkušenosti s organizací letů a klientskou základnou, jinak se o dopravce nebudete zajímat. Nedoporučujeme využívat služby "levné" dopravy. "Hra" na rozdíl v cenách hlavních leteckých společností, můžete ušetřit $ 6,000-10,000 za jeden let nebo $ 30 z jízdenky.

Většina letů se sleduje na svátcích: Nový rok, svátek máje. Vzhledem k tomu, že linky jsou často vráceny prázdné, ceny vstupenek se liší. Například letenky do Egypta v běžných dnech stojí asi 170 dolarů, na dovolené - 260-280 dolarů.

V případě, že cestovní kancelář nemůže dovolit agenturu několika velkých leteckých dopravců, uchýlí se k uzavření smluvních smluv. Je možné se stát sub-agentem letecké společnosti pouze s jejím svolením a za podmínek stanovených společností. Přestože tyto požadavky nejsou tak závažné jako agentury. Tam jsou subagents, stejně jako agenti na provizi.

Dostávají přibližně 6-7% ceny jízdenek. Samotná společnost obdrží 5-7% jako provizi. Nicméně mnoho leteckých společností má bonusový systém odměn. Ale od té doby tarifní plány neustále rostou, a to i pro velké společnosti je obtížné pravidelně dostávat bonusy.

Již dlouho je praxí prodeje lístků online. Mnoho internetových agentur se objevilo a je třeba, aby bylo možné "vyniknout z davu". Takže jedna z těchto agentur, nabízí rezervaci letenek pro mezinárodní a domácí letecké společnosti, hotely, pronájem aut přes internet. K dispozici je speciálně vyvinutý program, který umožňuje zpracovávat obrovské množství aplikací a rezervovat v reálném čase (ihned Vás informuje o dostupnosti míst a ceně jízdenky). S takovým systémem můžete ušetřit peníze (rezervovat lístek bez zprostředkovatelů), čas (vyplnění jednoduchého formuláře a rychlé doručení jízdenky kurýrem), volnost volby (desítky letových možností a mnoho speciálních nabídek). Kromě toho vám tento systém umožňuje získat lístek nejen s kuriérem, ale také samostatně, na letišti nebo v jednom z měst Ruska (ani ne velmi velké). Je pravda, že tato služba je poskytována za poplatek.

Systém umožňuje malým cestovním kancelářím lépe sloužit svým zákazníkům. Poskytuje také pověření cestovních kanceláří.

Tam jsou potíže s rezervací vstupenek na charterové lety. Informace o nich jsou k dispozici pouze od cestovní kanceláře, která je organizovala. Vstupenky na "grafy" jsou levnější než běžné lety. Nyní řada internetových stránek umožňuje nejen zakoupení vstupenek na "grafy", ale také porovnání cen většiny dopravců a výběr nejlevnějšího a pohodlnějšího řešení.

Situace je odlišná v případě rezervace jízdenek na vlak, protože MPS je monopol. Zde vstupenky nejsou rezervovány, ale jsou vydávány, což je v zásadě stejné.

Moskevská železnice (MZD) delegovala uzavření smluv s Moskevskou železniční agenturou (MJA). Smlouva, kterou provozovatel zájezdu uzavřela s MJA, předpokládá umístění terminálu pro prodej jízdenek železnice v kanceláři společnosti a umožňuje prodej jízdenek na vnitrostátní trasy.

Požadavky na MFA nejsou nižší než požadavky IATA. Existují tři stupně akreditace: 1 - akreditace práva agenta na uzavření smlouvy, 2 - akreditace místa prodeje, 3 - akreditace zaměstnanců, kteří budou pracovat v místě prodeje ve společnosti.

Cestovní kanceláře nezávisle vytvářejí sbírku, tk. MJA neposkytuje provizi. Poplatek za všechny společnosti je jiný, je přibližně 120 rublů. z jízdenky.

V obchodě s lístky je jedna nuance. Během sezóny je příliš mnoho zájezdů a za účelem přilákání klienta cestovní kanceláře nemusí účtovat 5% daň z prodeje. Faktem je, že při zakoupení letenky od leteckého dopravce cestovní společnost jako právnická osoba tuto daň neplatí. Teoreticky by tato daň měla být vybírána od klienta, ale.

Takže, shrnutí, můžeme říci, že je výhodnější prodávat letenky, protože MJA nevykonává provizi. Je také mnohem výhodnější mít non-depozitní vztahy s leteckou společností, ale mít maximální míru loajality ze strany letecké společnosti.

Na základě článku Olega Krespa, publikovaného v "Business Journal"

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak otevřít pokladnu: podrobné fin. výpočty

Jak otevřít pokladnu: podrobný obchodní plán + výpočty finančních investic + 4 jedinečné rady obchodníků.

Jak otevřít pokladnu? Populární otázka mezi podnikateli.

Dopravní podnik bude vždy obsazovat vedoucí pozice na seznamu nejvýnosnějších podniků...

Letecká doprava se stala tak samozřejmostí, že za několik let bude považována za silniční dopravu.

Velkým přínosem letecké dopravy je rychlost.

Ale, stejně jako v každém obchodě, jsou tu minuty.

Rychlost obsluhy pokladen opouští pouze negativní emoce pro cestující. Kromě toho získání letenku přímo před odletem je mimořádně problematickým úkolem.

Jak víte, jakýkoli problém cílového publika je příležitostí pro podnikatele profitovat.

Otevření vlastní pokladny je ziskovým nápadem. Ale způsob, jak realizovat takový projekt, je spíše komplikovaný a trnitý.

Pomocí tipů uvedených v tomto článku získáte potřebné znalosti a důvěru v obchodní myšlenku.

Nebo si konečně uvědomíte, že popsaná sféra podnikání vám nevyhovuje.

Jak otevřít pokladnu: seznámit se se základními principy práce

Nejprve je třeba pochopit pojem "pokladna". Čtenář by měl ujistit, že chápe podstatu podnikatelského projektu, který má být otevřen.

Letová kancelář - založení podnikatelské formy.

Aktivita tvorby rozpočtu spočívá v poskytování služeb agentu nebo subagentu leteckým společnostem za podmínek vzájemného prospěchu.

Zřetelnější popis podnikatelských aktivit: pracovat na nalezení cestujících na navrhované letecké linky partnera a odbavení vstupenek.

Zisk těchto organizací činí 7-12% z celkových tržeb.

Základní odpovědnost pokladny je stabilní realizace objemu vstupenek stanovená v dohodě o spolupráci.

Na konci úvodní části je rozvrh, který velmi barevně ukazuje, že je výhodné a slibné otevřít podnikání v letecké dopravě.

Prognóza růstu letecké dopravy ve světě:

Marketingový plán pokladny

Marketing hraje rozhodující roli ve struktuře budování obchodního plánu pro pokladnu.

Rozvíjení partnerství, vypracování všech možných možností, orientace struktury na cílového klienta jsou všechny úkoly, které obchodníci řeší.

Pokladna je speciální obchodní formát, který vyžaduje správný postoj a skvělé startovní možnosti k jeho otevření.

Stát se agenta nebo sub agentem solidní letecké společnosti je velmi náročný úkol.

Především je nutné strukturovat požadavky a překládat je do pojmů, které jsou blízké marketingu.

To znamená formulovat hlavní konkurenční výhody, které potenciální zástupce musí mít k tomu, aby otevřel leteckou kancelář.

Seznam konkurenčních výhod potřebných pro organizaci činnosti pokladny:

Obchodní myšlenka: prodej železničních a leteckých jízdenek

Doprava je jedním z nejvíce udržitelných odvětví hospodářství. Poptávka po osobní dopravě je v průběhu roku stabilní a po nástupu určité sezóny se tok cestujících několikrát zvyšuje. Proto je prodej železničních a leteckých lístků jako podnikání pro podnikatele velmi atraktivní.

Ale tato aktivita není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jen důkladná studie o tématu vytvoří úspěšný obchod při prodeji vstupenek.

Letecká přeprava - jak uspořádat

Seznamte se s prodejnou vstupenek na lety nyní mohou být všude: v nákupních a kancelářských centrech, v turistických a pojišťovacích společnostech. Taková hojnost implementačních bodů vyvolává zájem začínajících podnikatelů. Zdá se, že při organizaci pokladny stačí pronajmout malou místnost a vytvořit obchodní vztahy s dopravci. Poskytnutí přístupu k lístkům však není tak snadné.

Jak otevřít pokladnu od začátku? K dnešnímu dni je možné pracovat ve dvou oblastech: jako agent nebo subagent. Obě možnosti umožňují prodávat letecké letenky, ale požadavky na implementátora pro každý typ spolupráce jsou výrazně odlišné.

Otevření pokladny formou dohody s agenturou

Chcete-li uzavřít smlouvu o zastoupení, musíte:

 • předat akreditaci Mezinárodní asociaci dopravců - IATA nebo Dopravní zúčtovací společnosti;
 • školení zaměstnanců v souladu s požadavky leteckých společností a akreditačních společností (personál také vyžaduje pracovní zkušenosti v oblasti dopravy);
 • připravuje kancelář v souladu s regulačními požadavky pro pokladny;
 • získat přístup k systémům rezervací vstupenek - "Gabriel", "Amadeus", "Galileo", "Sirena", "Start".

Navíc každá letecká společnost předkládá své další požadavky na možné agenty. Například smlouva o zastoupení může stanovit podmínky pro otevření určitého počtu prodejních míst agenturou nebo o povinném odkupu určitého počtu jízdenek, včetně letů.

Důležité! Na agenty jsou kladeny vážné požadavky na objemy prodeje ve formě měsíčních plánů a také na dostupnost aktivní klientské základny.

Letecký dopravce poradí podnikatel o tom, jak otevřít letenku s přímým oběhu, ale ještě před uzavřením smlouvy o obchodním zastoupení je jen zřídka, protože letecké společnosti potřebují velké operátory, kteří jsou schopni organizovat prodej ve velkém měřítku a s vážnou finanční prostředky.

Otevření místa prodeje letenek podle smlouvy se subagentou

Pro mnoho podnikatelů je přijatelnější možnost organizovat prodej letenek - stát se subagent. Téměř všechny letecké společnosti umožňují svým agentům, aby měli subagenty. Jsou také předmětem určitých požadavků, ale nejsou tak přísné jako v prvním případě.

Chcete-li uzavřít smlouvu se sub-agentem, je nutné kontaktovat agent a splnit všechny podmínky, které jeho partnerská letecká společnost, stejně jako samotný agent, činí. Nejčastěji tyto podmínky poskytují takové povinnosti, jako je registrace PI, vybavení prodejního místa kancelářským vybavením, stáže pro práci se speciálními programy a poskytování reklamních služeb.

To vše by mělo odrážet obsah podnikatelského plánu pro pokladnu, který od svých potenciálních partnerů vyžaduje některé ze svých leteckých partnerů. Subagenty jsou zřídkakdy požadovány objemy prodeje a povinná kvóta pro vykoupení lístku není stanovena. Práce na smlouvě s poddůstojníkem je nejatraktivnější možností pro vytvoření vlastního podniku prodávajícího letenku, který nevyžaduje vážnou investici.

Další podrobnosti o tom, jaké druhy pokladen jsou a co vydělávají z těchto podniků, je uvedeno v následujícím videu:

Jak uspořádat prodej železničních jízdenek

Neméně zajímavou oblastí "obchodování s lístky" je realizace železničních jízdenek. Zde se situace poněkud liší od oblasti letecké dopravy. RZD je monopolista, takže diktuje velmi přísné podmínky pro organizaci prodeje vstupenek.

K dnešnímu dni jsou přímí agenti z ruských železnic několik desítek, protože společnost vede vážný výběr partnerů. Spolupráce se společností v podmínkách agentury vyžaduje absolvování tří úrovní akreditace:

 • akreditace práva uzavřít smlouvu;
 • potvrzení souladu každého prodejního místa se stanovenými požadavky;
 • akreditace každého zaměstnance, který prodává vstupenky.

Kromě toho si RZD vyhrazuje právo sledovat činnost agentů, včetně pravidelné certifikace prodejních kanceláří a partnerů.

Požadavky na subagenty jsou také poměrně vysoké, ale jsou pro odborníky, kteří znají specifika práce ruských drah.

Při otevření železniční pokladny je důležité vědět, jak vydělat peníze prodejem železničních jízdenek, protože ani dopravce, ani zástupci nezaplatí provizi za prodej. V tomto případě se zisk vytváří z důvodu poplatku za vystavení jízdenky, jejíž velikost je stanovena samostatně nebo dohodou s agentem. Dodatečné příjmy mohou být poskytovány pomocnými službami, např. Poskytováním vstupenek, hotelovými rezervacemi apod.

Prodej jízdenek online - skutečné podnikání

S představou o tom, jak otevřít pokladnu pro železnici a leteckou dopravu, můžete plánovat své podnikání tímto směrem. Jednou z zajímavých možností je prodej jízdenek na internetu. V tomto případě nepotřebujete organizovat kancelář, najmout zaměstnance, všechny náklady jsou minimální.

Pro takovou práci je třeba uzavřít smlouvu o sub-agentovi a nastavit prodejní kanály. Mohou to být specializované stránky, bulletinové desky, sociální sítě.

V poslední době má síť specializované služby a affiliate programy, které vám umožňují prodat vstupenky bez opuštění domova. Organizátoři těchto zdrojů pravidelně pořádají školení na téma: jak vydělat za prodej železničních a leteckých jízdenek na internetu, což vám umožní začít podnikat v této oblasti, a to i osobě, která není obeznámena se specifikami dopravy.

Nákup a rezervace vstupenek on-line získávají popularitu mezi spotřebiteli. Potenciální podnikatelé, kteří uvažují o tom, jak začít podnikat od začátku, by se měli podrobněji zabývat touto oblastí. Jedná se o jeden z mála pracovních nápadů s minimálními investicemi a velkými vyhlídkami.

Obchodní činnost v oblasti prodeje letenek

Přidáno do záložek: 0

Začátek je položen takovouto otázkou: jak otevřít pokladnu a začít vydělávat na prodeji jízdenek? Zjistíme to krok za krokem. Podnikový plán "Air Ticket Office" nabízí několik možností pro rozvoj akcí.

Jak otevřít pokladnu

Vlastní pokladny jako druh podnikání lze rozvíjet dvěma způsoby: jako samostatná instituce a jako součást cestovní kanceláře, cestovní kanceláře nebo cestovní kanceláře. V druhém případě by měl obchodník předepsat v pronájmu pronájem letenek jako doprovodnou službu, stejně jako požádat o vydání osvědčení.

Podrobnější informace o postupu certifikace a licencování podnikání v cestovním ruchu naleznete na stejném jménu na našich webových stránkách.

Tento typ podnikání je považován za rentabilní, protože zákazníci často nechtějí jet na letiště za lístky a stát na únavném frontu. Někteří zákazníci potřebují lístky naléhavě a prostě není čas jít a vyzvednout je. Avšak online nákup jízdenek je spojen s některými nepohodlí - to je délka procesu výběru jízdenek, společnost - dopravce, porovnáním cen vstupenek a mnoho dalších nuancí. Někdy je pro člověka jednodušší přijít na pokladnu a vysvětlit, co přesně potřebuje.

Dva hlavní důvody, proč je výhodné otevřít prodejnu ve vašem městě: poptávka po takových službách roste s obyvatelstvem každý den.

Lidé s průměrnou úrovní prosperity začali častěji využívat leteckou dopravu. Ale když si je zakoupí lístek na letišti nebo online, je plný řady nepříjemností, které je třeba řešit. Výklenek se rychle rozvíjí a získává dynamiku, takže je důležité mít čas, abyste se dostali na trh prodeje letenek. Tento typ podnikání však vyžaduje velké investice. Za prvních šest měsíců bude s největší pravděpodobností pokladna fungovat se ztrátou.

Letenky nejsou pro většinu lidí zásadní. Pokud je však možné s leteckými společnostmi uzavřít dohody o výhodných podmínkách, pak můžete prodávat lístky svým zákazníkům za velmi atraktivní ceny a poskytovat si spolehlivou klientskou základnu.

Letecká pokladna může být otevřena dvěma způsoby: uzavření smlouvy s dopravcem nebo sjednání smlouvy o podnájmu se zástupcem významné letecké společnosti.

Jak vybrat výhodné místo pro pokladnu

Nejlepší volbou by byla oblast vzdálená od letiště a s velkým počtem kancelářských budov. Při přípravě podnikatelského plánu budete muset uzavřít dohodu s leteckou společností. Hlavní položky výdajů při otevření pokladny:

 1. Kancelářská služba - 30 000 rublů.
 2. Vybavení a nábytek - 30 000 - 60 000 rub.
 3. Vykonání smlouvy, s přihlédnutím k veškeré právní jemnosti - 200 tisíc rublů.
 4. Reklamní kampaň a plat zaměstnancům - 60 000 rublů.

Reklamní kancelář

Jak provést efektivní reklamní kampaň pokladny? Reklamy můžete umístit do kanceláří, sloupů, metra a čerpacích stanic. Můžete také kontaktovat agenturu BTL nebo agenturu pro venkovní reklamu.

Novopodnikatel nemůže uzavřít dohodu s dopravcem - podmínky jejich dohody jsou příliš přísné. Například měsíčně je nutné si koupit určitý počet letenek, které si budete muset nějakým způsobem uvědomit. Velké letecké společnosti také předložily určité požadavky na uspořádání prostor pro prodej letenek.

Pokud spuštění poruší tyto požadavky, bude čelit velkým pokutám nebo ukončení smlouvy. Takže je lepší, když se zabýváte prodejem letenek v rámci svého cestovního ruchu - je vícekrát výhodnější. Obvykle se začátečníkům doporučuje, aby začali s podskupinou smlouvy a teprve po získání potřebných dovedností se můžete pokusit sami.

Stáhněte si obchodní plán pokladny za 550 rublů.Můžete mít naše partnery se zárukou kvality.

Co je smlouva se subagent?

Tento typ smlouvy je mezi začínajícím obchodníkem a zástupci, kteří představují hlavní letecké společnosti. K formalizaci takové dohody je třeba připravit následující dokumenty:

 • složené dokumenty;
 • doklady potvrzující státní registraci a registraci u daňového úřadu;
 • smlouva o pronájmu (koupě);
 • seznam personálu a dokladů, které potvrzují jeho odbornou způsobilost a způsobilost;
 • doklady, podle kterých jsou všechny body prodeje letenek vydávány v souladu s požadavky leteckého dopravce.

Letenku lze otevřít podle následujícího schématu:

 1. V první fázi vyberete a vybavíte prostory.
 2. Na druhou stranu, nákup zařízení a formalizovat dohody o spolupráci.

Při uspořádání prostorů je důležité věnovat pozornost zajištění komfortu zákazníků: světlé barvy v celkovém designu, pohodlné židle, vysílací plány, instalace klimatizace a větrání. Také povinná je dostupnost systémů pro sledování videa, zabezpečení, poplachového systému nebo tlačítka upozornění pro volání do policie. Kromě toho je nutné zajistit protipožární bezpečnost prostor.

Jaké vybavení potřebujete pro rezervaci pokladny?

 • osobní počítač, tiskárna;
 • scanner;
 • kopírka pro vedení záznamů a tiskových dokumentů;
 • tiskárna pro tisk na lístky a telefon;
 • venkovní trezor.

Navíc agenti často (1 krát za měsíc nebo 1 krát za čtvrtletí) zkontrolují správnost manipulace s odtoky (speciální formy letenek). Proto by měla být veškerá dokumentace týkající se realizace vstupenek v dokonalém pořádku. Pokud dojde ke ztrátě nebo poškození kanalizace, pokladna zaplatí pokutu. Jeho velikost je obvykle uvedena ve smlouvě.

Podle podmínek smlouvy budete mít také přístup k systému rezervačních míst pro letadla. Hlavní programy, které používají většina letišť, jsou Siren, Galileo, Gabriel, Amadeus. Pro použití těchto systémů musíte zaplatit 3-6 tisíc rublů. za měsíc. Dalším povinným postupem je akreditace. To bude vyžadovat balíček dokumentů pro zaměstnance.

Také budete informováni o tom, kde a jak mohou zaměstnanci získat další znalosti o prodeji letenek, správně je trénovat a rychle používat software. V místnosti, kde se vstupenky prodávají, by měly být umístěny následující informace:

 • plán práce prodejního místa (čas, kdy se otevírají a zavírají pokladny, rozvrh dnů a přestávky);
 • základní pravidla letecké přepravy cestujících;
 • úplné informace o agentuře.

Výnosy a náklady

Pro spolupráci na podnájemní smlouvě můžete získat od 8 do 12 procent. Nejvýhodnější je obvykle považováno za prázdninové a letní dny, kdy většina lidí jede na dovolenou. Můžete také zvážit možnost prodeje (rezervace) on-line vstupenek. Přibližný výpočet finančních nákladů na otevření pokladny:

 • Pronájem kancelářských prostor - 15 000-30 000 rublů;
 • plat za zaměstnance - 12 000-50 000 rublů;
 • nákup zařízení pro kancelář - 30 000-100 000 rublů;
 • reklamní činnost - 10 000 - 40 000 rub;
 • Ostatní výdaje - 10 000-30 000 rublů.

Co potřebujete k otevření pokladny

Návrat k podnikání přijde nejdříve 6-8 měsíců od pokladny. Příjem bude záviset na úrovni konkurence v regionu, kupní síle obyvatelstva, situaci v místech hromadného turistického odpočinku v zahraničí a v Rusku, náklady na palivo. Pokud vezmete v úvahu všechny platby pro daňové služby a jiné orgány, výše čistého zisku se může pohybovat od 30 000 do 70 000 rublů. za měsíc. Co potřebujete k zahájení podnikání:

 1. Přihlaste se u daňového úřadu a vystavte individuálního podnikatele nebo společnost s ručením omezeným.
 2. Najděte kancelářské prostory.
 3. Koupit potřebné vybavení.
 4. Uzavřete smlouvu.
 5. Provést reklamní kampaň.

Chcete-li zvýšit výnos z prodeje letenek, musíte také uzavřít smlouvy o prodeji jízdenek na železnici a autobusy. Navíc můžete začít pracovat se společnostmi, které často posílají své zaměstnance na služební cesty.

Stáhněte si obchodní plán pokladny za 550 rublů., Naši partneři se zárukou kvality. V otevřeném přístupu na internetu to není.
Obsah podnikatelského plánu:
1. Důvěrnost
2. Shrnutí
3. Stupně realizace projektu
4. Charakteristika objektu
5. Marketingový plán
6. Technická a ekonomická data zařízení
7. Finanční plán
8. Hodnocení rizik
9. Finanční a ekonomické odůvodnění investic
10. Závěry

Celkově pro otevření obchodu s pokladnami od začátku musíte strávit nejméně 280 000 rublů.

Na videu: rada aspiračním podnikatelům, jak otevřít pokladnu

Jak otevřít prodejní místo pro vstupenky

Myšlenky na podnikání -> Finance, poradenské služby, vzdělávání

Rezervace vstupenek

Organizace servisní středisko pro prodej jízdenek ve vlacích, letadlech, námořních a říčních lodí, meziměstských autobusů - myšlenku obecně, není nová, ale docela slibně, pokud jde o vytvoření ziskové podnikání, a to zejména v sezóně prázdnin.

Dnes v Moskvě samotné vstupenky na vlak a letadlo prodávají asi 1500 různých pokladny. Většina z nich patří do 10 hlavních agentur, které se zabývají výhradně prodej jízdenek.

Pokud si myslíte, odhady odborníků, více než čtvrtina cestujících jsou ochotni koupit vstupenky Tyto náklady by byly o něco vyšší u pokladny komerčních staveb, ale nebude ztrácet čas a nervy v otočí obyčejný w / e a pokladnách. A každý rok počet lidí, kteří chtějí platit za komfort, roste. Nezávislé pokladny se s dopravcem dohodnou na poplatcích za služby, takže se jejich velikost liší o 50 rublů. Souhlasím, je to trochu.

Někdo může vznášet námitky - existuje také hlasitě inzerovaná služba pro on-line rezervace jízdenek, která se tak dávno objevila u RZD? Bohužel služba nebyla pro cestující příliš výhodná a elektronická jízdenka sama o sobě není dost plná. Ve formě, kterou ruské železnice navrhuje prodej jízdenek Internet je stále nutné vypsat lístek na normální formě, to znamená, že cestující musí být stále přicházejí na stanici a míchal v souladu vyzvednout vstupenky v pokladně. Navíc prostřednictvím internetu nemůžete zakoupit slevový lístek, stejně jako znovu vystavit letenky zakoupené dříve. Zákazníci, kteří již využívají novou službu, na vědomí, že v úředním pokladně pokladní často nemají ani vyškoleni psát cestovní doklady prodali svůj vlastní on-line služby. A co je nejdůležitější, když jízdenek přes internet drah příliš, trvá komisi, což je téměř stejná jako nezávislé agenty, tak se ukazuje, že pro jejich vlastní 125 rublů příplatek, je třeba také stát ve frontě. Stručně řečeno, inovace RZD byla zjevně syrová a nepohodlná.

Na rozdíl od těžkého monopolu nabízejí malé soukromé pokladny svým zákazníkům nejen vstupenky, ale i další služby doručení vstupenek do kanceláře nebo na stanici, přijímat platby v různých formách. Toto, stejně jako nedostatek front a rozdrcení, a přitahuje budoucích cestujících na soukromé pokladny pro prodej železničních, leteckých a jiných lístků. Ačkoli se stane, že nabízejí cestujícím nejvhodnější a nejlevnější, ale nejdražší lístky.

V praxi pokladna se vyplatí 2-3 roky. Chcete-li zahájit činnost, je nutné nejen zaregistrovat společnost, ale také, aby se stala prodejcem na hlavním nositelem stejných drah, Aeroflot, atd. K tomu, mimochodem, musíte mít značné finanční prostředky ve formě bankovní záruky a zálohy, protože tyto služby poskytovány hlavními dopravci, zpravidla vkladu. Hlavními nosiči, zejména monopoly, pracují hlavně s těmi agenty, kteří by mohli mít zájem o jejich velké prodeje, takže je pravděpodobné, že noví hráči na trhu bude muset začít, aby se stal sub-prodejců nebo reprezentativní pro velké firmy zabývající se letenek (prodej vstupenek).

Agentury, které prodávají železniční lístky, žijí především v důsledku tzv. "Poplatků za služby", které jsou účtovány vedle ceny letenky, jakož i prostřednictvím prodeje doplňkových služeb. Výše poplatku za službu, kterou každá společnost stanoví nezávisle, v průměru její hodnota je 100 - 150 rublů, doručení lístku na klienta doma stojí asi 250-300 rublů.

Podívejme se, jaké požadavky má RZD pro agenty prodeje vstupenek?

Budoucí zástupce je povinen předem vybavit prostory pro prodejní místo v souladu s určitými požadavky. Prodejní místo jízdenek (pokladna) by měla mít výhodnou polohu, přítomnost blízkých konkurentů je velmi nežádoucí. Dalším předpokladem je dostupnost spolehlivého připojení k internetu.

Akreditace bude stát budoucí agent 35 tisíc rublů. Kromě standardní sadu kancelářského nábytku a zařízení je třeba zakoupit v odborné firmy vyhrazené tiskárně vstupenek na 100 tisíc rublů, a připojit se k „Express“ rezervační systém, a to bude stát 15-20 tisíc rublů.

Dalším povinným krokem je školení pokladníků ve specializovaném školícím centru pro práci v systému. Cena kurzu je asi 15 tisíc rublů na osobu.

Další povinná podmínka - agenta musí mít v banku vklad ve výši nejméně 10% měsíčního objemu prodeje. Pro každý, takhle mluvit, případ.

Tak, aby splnil všechny požadavky RZD ještě před uzavřením agenturní smlouvy, musí agent-agent strávit nejméně 180 tisíc rublů. Měsíční výdaje dále zahrnují platbu za údržbu expresního systému (4500 rublů), plat alespoň dvou pokladníků a kurýra. Navíc musíte mít vklad, mít kancelář, inzerovat svou agenturu. A to vše bude muset zaplatit za poplatek za službu ve výši 100-300 rublů z každé prodané jízdenky. Je to proveditelný úkol?

Podle RZD se každý den v celé zemi prodává průměrně 560-620 tisíc lístků a na vrcholovém letním období až 900 tisíc. Nezávislé agentury představují zhruba čtvrtinu tržeb, a to odhadněte sami, což je dost slušné množství. V běžných dnech může dobrá agentura prodat 350-375 vstupenek, poplatky za služby, které mu přinesou zisk 70-80 tisíc rublů. Záloha, kterou je agentura pro prodej jízdenek povinna udržet na takovém objemu prodeje za podmínek smlouvy s ruskými železnicemi, bude nejméně jeden milion rublů. Je to sotva cenově dostupná možnost pro malé podniky. Malé agentury většinou prodávají 60-80 vstupenek denně a vybírají 12-16 tisíc rublů za služby. Je již na pokraji ziskovosti, tak prodej jízdenek na železnici, mnohé z nich jsou považovány za pouze jednu ze služeb, na vstupenkách stejných obchodních letenek a jízdenek na trasách autobusových dálkových. A to je správné. Střediska s více vstupenkami přitahují více zákazníků.

Nedávno velcí hráči nezávislých maloobchodních prodejen aktivně vyvíjejí své subagentní sítě. Práce jako subagent si nevyžaduje velké investice, ale může se stát dobrým zdrojem dodatečných příjmů pro servisní firmy v obchodních centrech a cestovních kancelářích a cestovních kancelářích. Práva a schopnosti sub-agentů jsou omezené, nemají přímý přístup k rezervačnímu systému, ale pracují prostřednictvím agentů RZD a jejich systému. Mechanismus interakce mezi činidlem a subagentorem může být odlišný. Nejprimitivnější možností je, když poddůstojník objedná lístek od agentu a pošle k němu kurýr s platbou. Nejvyspělejší - když subagent pracuje v agenta systému, má po ruce jednotné formuláře a dokáže vytisknout cestovní doklad na své tiskárně přímo na místě.

Níže uvedená tabulka uvádí hlavní body toho, co potřebujete k otevření prodejního místa pro železniční dopravu.

Otevřené železniční a letecké kanceláře

Web pokladna pro leteckou a železniční dopravu ve vaší kanceláři!

Nabízíme jedinečné řešení pro organizaci železničních a leteckých pokladen pro:

 • cestovní kanceláře
 • komunikační salony
 • malé prodejny umístěné v obchodních centrech, velkých prodejnách, trzích a na všech dalších místech s vysokou dopravou

Dodatečná služba "AVIA a železniční pokladna" ve vašem již provozovaném podnikání poskytne další tok potenciálních zákazníků a v důsledku toho zvýší ziskovost vašeho podnikání bez organizace a vybavení dalších pracovních míst.

Z naší strany organizujeme bezplatné jednodenní školení vašich zaměstnanců, stejně jako bezplatné zveřejnění úplných informací o vaší službě v Yandex a Mapách Google. Je-li to nutné, můžete na webu poskytnout WEB modul pro webové stránky nebo hostit webovou stránku s vašimi kontakty na našem firemním portálu.

Potřebujete začít:

 • Dostupnost přístupu k rezervačnímu systému
 • Smlouva

Technické požadavky na připojení a provoz webových stránek:

 • Přístup k internetu
 • Každý domácí počítač
 • Každá tiskárna A4

Podmínky připojení a účastnický poplatek:

 • Náklady na připojení k systému jsou 0 rublů.
 • Měsíční poplatek za používání systému je 0 rub.
 • Měsíční plán prodeje vstupenek - 0 rub.

Výhody systému:

 • pohodlné intuitivní rozhraní, které nevyžaduje další školení
 • bez kapitálových investic (neexistuje žádný poplatek za připojení a měsíční poplatek)
 • bez formalit (zahájit spolupráci stačí formalizovat smlouvu)
 • bez náboru nových zaměstnanců
 • on-line připojení
 • žádné požadavky na objem prodeje
 • možnost současného provozu několika provozovatelů
 • rozvoji vlastní partnerské sítě
 • který kombinuje funkcionalitu rezervačního systému a systému vzájemného osídlení
 • Velký výběr platebních metod
 • je možné poskytnout provize
 • možnost nezávisle stanovit výši provize za vydání cestovních dokladů

Části systému:

 • Železniční jízdenky (včetně 24 hodinové registrace elektronických jízdenek)
 • Vzduchová siréna - tato část zaznamenává hlavně dopravu v Rusku a zemích SNS (více než 100 leteckých společností)
 • Avia Amadeus, v této sekci dominují mezinárodní lety ruských a zahraničních dopravců, více než 200 leteckých společností je k dispozici pro registraci
 • Vstupenky na jízdné
 • Hotely v Rusku a zemích SNS.

Vlastnosti:

Registrace letenek a železničních jízdenek v systému podléhá povinnému předčasnému splacení.

Další konzultace lze získat na telefonním čísle +7 (495) 587-58-05

Jak se otevřít
pokladna.

Trh s pokladnami byl po dlouhou dobu považován za jeden z nejjednodušších a nejlevnějších vstupů. Ale časy se mění. Dnes je úspěšným vlastníkem tohoto podniku již malý obchodník, ale solidní podnikatel schopný investovat značné částky do své budoucnosti a hrát předem. Na této cestě byli investoři projektu "Ticket" - síť univerzálních pokladen pro prodej železničních a leteckých jízdenek.

V hlavním městě je více než půl tisíce míst prodeje letenek a desítky hlavních agentur zabývajících se výhradně prodejem letenek. Přesný počet hráčů "Business Magazine" však nemohl být jmenován ani v JSC "Ruské železnice", ani v Transport Clearing House (TCH).

To však není překvapující: letecké společnosti v Rusku více než dvě stě, většinou spolupracují s agenty prostřednictvím TCH a někteří přímo. Takže Aeroflot prodává přibližně 20% jízdenek nezávisle. Každá hlavní agent má zpravidla síť subagentů. Například "Glavagentstva", které každoročně eviduje více než jeden a půl milionu osobních a leteckých přeprav, má více než sto. Jednoduše řečeno, z pohledu kánonů budování marketingového kanálu, obchodování s lístky je samo o sobě neprůhledností.

- Odkud jste to dostali? - prezident Dopravního zúčtovacího centra Sergeje Ilyičev je rozhořčen. - TCH má všechny statistiky o prodeji osobní dopravy. Například v červnu loňského roku ruské letecké společnosti přepravily čtyři miliony cestujících. Samozřejmě, nemohu jmenovat největší hráče, kteří prodávají více než milion leteckých přeprav za rok: je to nesprávné pro ty agentury, které prodávají pouze 100 dopravních prostředků. Ale já vám řeknu, který trh je skutečně uzavřený. Jedná se o prodej služeb pro železniční dopravu: máme v oblasti vztahů na trhu civilního letectví, a v JSC "Ruské železnice" tarify jsou stanoveny státem!

Podle Federálního ředitelství pro cestující ruských drah je v prodeji železničních jízdenek asi 400 firem, z toho asi 250 v Moskvě.

- K dnešnímu dni se prostřednictvím hotovostních oddělení obchodních struktur prodává 25% z celkového počtu cestovních dokladů. A každým rokem toto číslo roste, - uvedl Vladimír Kalyagin, zástupce Federálního ředitelství pro cestující ruských drah. - V létě se prodává v průměru 560-620 tisíc a v některých dnech až 800 tisíc vstupenek za den. Kromě železničních stanic nelze vstupenky nikde koupit bez poplatku za služby. Veškeré struktury, které se podílejí na prodeji jízdenek, však musí dohodnout servisní poplatek s RZD. Oficiálně se jedná o 100-150 rublů, ale pokud společnost poskytuje některé doplňkové služby, může toto číslo zvýšit a dosáhnout (u mezinárodní dopravy) 600 rublů.

Na rozdíl od leteckých společností se však RZD zdrží zveřejňování informací o počtu prodaných jízdenek.

Happy ticket

Na první pohled není obchodování s leteckými a železničními jízdními doklady komplikované. Nejprve je zapotřebí pokladní a počítač. Peníze nejsou moc - asi 50 tisíc dolarů. Většina z této částky bude muset vynaložit na nákup přístupu k online rezervačním systémům a prodeji vstupenek, zbývající část bude vynaložena na pronájem prostor a školení. Ale tento podvodný snadnost vstupu brání malé soukromé podnikání, aby se stal významným a úspěšným účastníkem trhu: pokladna otevřena, vstupenky jsou v prodeji, co potřebujete něco?

"Je třeba udělat hodně," trvali generální ředitel společnosti Fuel World, Najiya Mukhutdinova a Andrei Kozlov, vedoucí projektu "Ticket". - Především - myšlenka, strategie, značka a, co je nejdůležitější, seriózní investice! Není náhodou, že pro drtivou většinu účastníků trhu s lístky je tato podnikatelská činnost druhotná, a proto do ní nejsou investovány žádné nápady ani peníze. Takže z 1500 prodejců letenek 1300 - cestovní kanceláře. Peníze, které dělají při cestování, a lístky prodávají "až na hromadu".

Počáteční investice do vytvoření sítě, „lístek“ ve výši několika milionů dolarů, s strávil 20 tisíc jen na vývoj firemní identity: objednávka byla udělena „Behemoth“, a barva Andrej Kozlov si vybral sám. "Bílá na oranžové je jediná kombinace, která nemusí být v noci osvětlena," směje se. "Ale neinvestovali do reklamy: velký příliv zákazníků někdy vede k tomu, že se společnosti nemohou vyrovnat s tím."

Byl to výrobce svíček za to? Zřejmě ano. Podle projektových manažerů se již vyplatilo, ačkoli namísto vypočtených dvou let bylo nutné strávit rok více. Ale teď na trhu, kde jsou stovky hráčů, byla velmi silná značka. Na stupnici "Ticket" je druhá pouze na JSC "Mostransagentstvo" (největší síť vstupenek hlavního města v příštím roce oslaví padesáté výročí). "Mostransagentstvo" se může pochlubit 42 pokladnami - prakticky ve všech okresech Moskvy a na mnoha stanicích metra. Síť univerzálních pokladen "Ticket" dnes sestává z 35 prodejních kanceláří, přičemž první deset se otevře během několika měsíců.

Autoři projektu se setkali náhodně. Profesionální obchodník Andrei Kozlov jednou vypracoval strategii propagace jedné z hlavních prodejních sítí letenek. Nicméně jeho myšlenky nebyly přitahovány vedení společnosti, ale jejímu zaměstnance Naji Mukhutdinové, který už dávno snil o vytvoření vlastní maloobchodní sítě.

Čas nebo peníze?

Univerzální virtualizace

V blízké budoucnosti ruská pokladna začne masivně vydávat zákazníkům tzv. "Virtuální" lístky. V jistém smyslu opakujeme zkušenost Západu, kde již dlouho není zvědavost. Tato technologie navíc umožňuje snížit náklady leteckých společností o přibližně 16% (což dokazuje diskontní partner SkyExpress, který začal v prosinci). Se zavedením internetových technologií investují západní letečtí dopravci do prodeje svých lístků ne více než 3-4% z celkové částky všech výdajů.

Při pohledu na zahraniční kolegy začali v roce 2005 všichni největší dopravci Ruska rozvíjet své vlastní e-ticketingové systémy. Budeme sledovat jejich implementaci v běžném roce - alespoň pokladní zprávy o připravenosti pracovat s "virtuálním produktem". Ale klient většinou ještě není zralý: Rusové preferují "skutečné" vstupenky, které si můžete vyzvednout.

Dmitrij Smagin, první náměstek generálního ředitele IATVT (Institut automatizovaných technologií pro leteckou dopravu)

- Vědomě se snažíme být dražší než všichni ostatní, - říká Andrei Kozlov, - protože člověk musí platit za pohodlí. Nepracujeme pro všechny. To snižuje náklady na letenku určité části cílové skupiny - navíc za „jízdenkou“ zákazníky, kteří nějakou dobu trvat, pokladní a vytváří nepohodlí pro ty, s nimiž jsme se opravdu chcete pracovat. Zároveň máme body, kde již sedm ráno - odbočte. Náš klient je osoba, pro kterou je čas penězi.

Například vedle našeho sídla je kancelář společnosti Aeroflot. Vstupenky jsou prodávány bez příplatku, ale přibližně 10% těch, kteří si kupují služby Aeroflot, to dělají s námi. Protože máme - rychlejší. Zároveň jsme nikdy nekontaktovali charterové strany. Charterové lety znamenají cestovní ruch a v žádném případě s ní nebudeme jednat. V našem případě je jedinou volbou pravidelná zpráva. Kromě toho jsme se v okamžiku, kdy jsme se rozhodli specializovat na to, v tomto výklenku prostě nebyli žádní vážní konkurenti.

Ve skutečnosti a zatím žádná velká společnost v hlavním městě se zabývá maloobchodním prodejem vstupenek na pravidelné zprávy. V regionech, s výjimkou Petrohradu, kde působí velmi solidní hráč s přibližně 40 pokladnami, je tato výbava zdarma až dodnes.

Nicméně, teď, zaujmout pevnou pozici, "Ticket"... snížila provizi. Nyní, za lístek za méně než 500 rublů, platí zákazníci pouze 80, ne 200, stejně jako předtím. "To nám umožnilo zvýšit naše publikum o 15%," vysvětluje Andrei Kozlov. "Je mnohem snazší, než přijdeme k nám, než jít na vlakové nádraží a zhýbat se u pokladny."

Zákazníci "Ticket" ve skutečnosti jsou právě ti lidé, kteří raději zaplatí za komfort.

Od začátku "jízdenky" uplynulo tři a půl roku. Co se v této době změnilo na trhu pokladen?

- Upřímně, na trhu nebyl žádný pohyb, a ne. Tato činnost je z hlediska organizace velmi specifická a vnitřně obtížná, vypadá to prostě, zdá se, že Andrej Kozlov je si jistý. - Staří hráči ještě stále dominují: drží si jeden nebo dva pokladny, aby si sami říkali. Postupně však ztrácejí půdu. Ale nové velké specializované sítě se dosud neobjevily, lístky jsou obchodovány v cestovních kancelářích nebo starých sítích, jako je "Mostransagentstva".

Ale proč ještě nejsou žádné zastoupení "Ticket" v regionech?

"Jsme dychtiví bojovat," říká Andrei. - Nyní je však důležitější vytvořit udržitelnou obchodní architekturu. Zatímco systém je ve fázi ladění. Například podle našich plánů by se mělo splácet za dva roky, ale ukázalo se to - za tři. "

Současně "vstupenka" významně zvýšila náklady na vstup na tento trh pro následovníky, čímž se výrazně snížilo riziko úderu v zádech z dobytí. Prodej vstupenek byl předtím charakterizován nízkou počáteční bariérou, k zahájení podnikání existovala malá místnost s několika počítači a několika operátory, takže pokud byste chtěli, mohli byste udržet až dva nebo tři tisíce dolarů.

Navzdory neustálému zvyšování nákladů na spuštění nových klientských kanceláří (alespoň ceny nemovitostí rostou), "Ticket" se bude zdvojnásobovat počet maloobchodních prodejen v hlavním městě a teprve poté půjde do regionů.

Dnes společnost zaměstnává 150 lidí a obsluhuje 250-300 tisíc cestujících ročně, hrubý měsíční příjem vzrostl za dva roky více než desetkrát a činí asi čtyři miliony dolarů. Příjem se skládá z poplatku za službu a pětiprocentní provize, kterou síť obdrží od leteckých společností.

Podle Andrei Kozlova se počáteční investice již vyplatila. Pokud ano, Fuel World, který zahájil tento projekt, skutečně vytáhl "štěstí".

Internet a lístek

Opravdu stojí za to otevřít "skutečný" pokladnu, není lepší dělat virtuální? Na internetu dnes najdete řadu míst pro prodej jízdenek. Vypadá to, že budoucnost je pro on-line prodej?

Virtuální součet "Ticket", online pokladny "Ticket Line", je projekt vlastněný společností "Bílý most". Podniky začaly prakticky současně a každý z nich dosáhl jistých úspěchů. Takže "Ticket Line" je jednou z tří nejpopulárnějších online ticketingových agentur.

Dmitrij Gait, generální ředitel Bílého mostu, má tento formát skvělé vyhlídky do budoucna: počet zákazníků každoročně roste vysoko. Zvláště nyní, když je internet dostupný stále většímu počtu lidí - doma i v práci. Tradiční hotovostní pokladny budou však v budoucnu poptávat.

Navíc organizace online agentury pro prodej vstupenek není v žádném případě levnou radostí. "Na rozdíl od" reálných "pokladen, nemáme jen tucet" pokladníků ". Jedná se o operátory středisek call centra, kteří by se nejen měli ideálně orientovat v rezervačních a prodejních systémech, ale také být dobrými psychologymi, kteří mohou udržet klienta, říká Dmitrij Gait. - Faktem je, že ne každý volající si od nás zakoupí lístek: ve skutečnosti jsme nedobrovolně provedli bezplatný informační stůl. Samozřejmě je zde spousta lidí více než v obvyklé pokladně. Vybavit call centrum je polovina bitvy, ale bude vyžadovat i prostor pro patnáct kurýrů. "

Hodně práce internetových pokladen závisí na kvalitě reklamy a bezproblémovém fungování webu. A vytvoření takového technického řešení se schopnostmi duplikace a zálohování také letí do hezkého penny. "Bez vysoce kvalitní reklamy můžete počkat na měsíce, kdy zákazníci konečně dorazí," komentuje Dmitry Gait. "Takto zmizí desítky nových obchodů s lístky a pak zmizí." Starší hráči na trhu někdy nemají ani čas na to, aby si svou existenci opravili pro sebe - příliš krátké století... "