Obchodní myšlenka №929. Jak otevřít knihovnu bez knih?

Bezpochyby je jednou z největších vynálezů lidstva kniha. Jen si přemýšlejte o tom, kolik neocenitelných informací z mnoha různých oblastí činnosti máme knihy. Díky němu se dozvídáme historii naší planety od dávných dob až do dnešní doby. Od narození jsme obklopeni knihami. Nejprve naši rodiče četli fascinující příběhy, později se naučíme číst s pomocí "ABC" a poté začneme studovat různé dětské literatury. Ve škole se učíme z učebnic a zároveň získáváme cenné znalosti z našich domovských knih.

Síla knih je skutečně neomezená. S jejich pomocí se můžete naučit nové povolání bez opuštění domova. A mnozí lidé dostanou své první vzdělání (nazýváme tento fenomén - sebevzdělávání). Čím více člověk čte, tím je produktivnější jeho mozek začne pracovat. Není divu, že mnozí lidé věří, že je lepší číst knihu než vidět film natočený na jeho spiknutí. Během čtení funguje mozek maximálně. Koneckonců, musíme si představit vzhled postav, okolní svět, popsané scény. A je to dobré a velmi užitečné.

Nejpohodlnější je, že každá osoba v naší zemi je vždy po ruce přístup k téměř nekonečnému zdroji široké škály knih. I když nemáte vlastní domovskou sbírku literatury (knihy jsou nyní poměrně drahé), můžete vždy jít do nejbližší knihovny a číst knihu, o kterou máte zájem. Kromě toho si můžete vzít domů a vychutnat si čtení v komfortním domácím prostředí.

Některé z historie knihoven

Pokud dnes pochází mnoho vynálezů ze Západu, v dávných dobách, naopak Východ - byl hlavním "dodavatelem" inovativních nápadů. Takže první knihovny se objevily ve starověkém východě. Vědci věří, že první taková instituce se týká přibližně roku 2500 př.nl. Alespoň to svědčí výsledky výkopů na místě starobylého babylonského chrámu ve městě Nippur. Byly nalezeny četné hliněné tablety se starými záznamy ve formě symbolů. Jedná se o prototypy moderních knih.

Pokud jde o velkolepou knihovnu, pak v dávných dobách byla slavná Alexandrijská knihovna, postavená ve třetím století před naším letopočtem legendárním Ptolemy. Byla to skutečně obrovská struktura. Vedle knihovny, která počítala více než 900 tisíc dokumentů, sídlila botanická zahrada, chrám, škola, zoologický kout, čítárna, jídelna a dokonce i obývací pokoje. Bohužel knihovna Alexandrie neudržovala naše dny. Byl zničen ve třetím století.

Velký zájem o knihy se objevil v době oživení a po vytištění tisku začal počet knih a knih rychle růst. Dnes se takové instituce nacházejí v každém městě naší země a počet různých knih přesahuje sto milionů titulů. To je jen s příchodem počítačů a internetu, důležitost knih pro mnoho čtenářů se postupně dostává k ničemu. Lidé přestanou kupovat knihy, navštěvovat knihovny, místo toho pobírají hodiny na internetu a získávají informace odtud.

A v nedávné době se papírové knihy podrobují nové vlně inovací. Stalo se tak v době, kdy svět viděl speciální zařízení pro čtení elektronických knih. Zvláště zajímavá jsou zařízení, která pracují na kapalném inkoustu. Jejich obrazovka je navržena takovým způsobem, že text se liší od textu tištěného na papíře. Takovéto "čtečky" nezatíží vaše oči (jako zařízení s LCD displejem) a jsou velmi pomalu vypouštěny. Některá z těchto zařízení mohou pracovat po dobu jednoho měsíce bez nabíjení.

Elektronické knihy se staly tak populární, že v některých školách v naší zemi jsou prováděny pokusy o jejich nahrazení obyčejnými knihami. Navíc na světě existují grandiózní projekty, které nám slibují, že brzy budou knihovny bez knih. Níže se dozvíte o jednom z těchto projektů.

Jak otevřít knihovnu bez knih?

Když mluvíme o knihovnách, před našimi očima se objevují obrovské regály naplněné širokou paletou literatury. To znamená, že knihy v našem chápání jsou neoddělitelným atributem libovolné knihovny. Ukázalo se však, že ne všechny tiskové publikace jsou považovány za povinnou součást knihoven.

Americký Nelson Woolf - soudce z Texaského města San Antonio - byl poháněn myšlenkou vytvoření knihovny bez knih. Podle iniciátora bude jeho projekt BiblioTech první bezplatnou knihovnou na světě, kde neexistuje, a nebude tam žádná jediná kniha. Kvůli nedostatku četných tištěných publikací může být nová knihovna umístěna na ploše menší než 500 m2.

Knihovna BiblioTech samozřejmě bude mít vlastní čítárnu a obrovskou sbírku různých literatury. Pouze to všechno získává poněkud neobvyklý vzhled. Namísto knih se zde budou používat elektronické čtečky, tablety, notebooky a osobní počítače. Na začátku se plánuje koupit 25 tablet, 25 notebooků, 50 počítačů, 100 elektronických "čtenářů" a 50 čtenářů pro děti.

Nejzajímavější je, že elektronické knihy mohou být nejen použity uvnitř knihovny, ale také trvat několik týdnů domů. Na oplátku je však nutné nechat vaše osobní údaje vedení společnosti BiblioTech vědělo, kde hledat své drahé zařízení. Kromě toho, pokud má klient vlastní čtečku, můžete si v knihovně stáhnout knihy. A jak slibují zakladatelé společnosti BiblioTech, bude to možné zdarma. A obecně - knihovna bude zcela zdarma.

Nelson Woolf se domnívá, že jeho knihovní projekt bez knih bude vynikajícím doplňkem k existujícím městským knihovnám. A možná s pomocí lásky lidí k elektronickým gadgetům bude možné přilákat i ty, kteří nečtou veřejnost.

Jak otevřít digitální knihovnu

Prodej elektronických knih může být dobrým začátkem vašeho podnikání, protože dnes mnoho lidí dává přednost ne papírovým vydáním a elektronický ekvivalent je prostě vhodný. Existuje však mnoho společností, které se již zabývají zaváděním elektronických knih a hlavní hráči tohoto trhu si vybudovali podnik, s nímž je obtížné soutěžit o začínajícího podnikatele. Existují však i možnosti, jak zde zaujmout určité místo a vytvořit si vlastní ziskové podnikání.

Ve fázi registrace se musíte rozhodnout, který obchodní formát bude vybrán. Pokud vezmeme v úvahu rozsáhlou knihovnu, která je orientována na prakticky jakéhokoli spotřebitele, pak mohou vzniknout značné obtíže. Velcí hráči prostě nabídnout svým zákazníkům vše je možné literaturu na svých internetových stránkách jsou prodávány nejen umělecká díla, ale také učebnice, dětské knihy, příručky, odborné, vědecké a technické literatury. Začátečník může otevřít e-knihovnu, která se zabývá jen v jednom směru, a tak nabízí širší a kompletní sortiment knih vybraných subjektů, bude to do jisté míry se dostat pryč od konkurence s velkými obchodníky. Dnes existují také weby, které se zabývají výhradně prodejem knih novým autorům, kteří prodávají knihy protikultur, indie spisovatelů a podobně. Práce v této oblasti je obzvláště obtížné, protože existuje značné riziko, že bude kupující, je jasné, že mnohem slavnější práce jsou nakupovány než knihy neznámých nebo málo známých autorů. Pokud můžete získat velké množství investic, musíme přemýšlet o tom, jak začít soutěžit s významných lokalit, zatímco snadněji zaregistrovat jako právnická osoba, pokud se plánuje otevřít malou web určený pro relativně malém obratu, je možné vydat i jako samostatný podnikatel. Z právního hlediska neexistují žádná omezení.

Takže musíte vytvořit webovou stránku, a proto můžete kontaktovat jakoukoli specializovanou firmu, která nabízí svým zákazníkům možnost nejen vytvářet, ale také podporovat stránky. V případě elektronické knihovny budete muset vytvořit komplexní adresář, což je jedno z nejdražších řešení. Můžete použít typické řešení, pak si můžete vytvořit jednoduchý (ne-li primitivní) Místo pro sumu 20 tisíc rublů, ale je lepší si objednat exkluzivní design, který bude stát částku již na 100 tisíc rublů. Tým bude nejen rozvíjet stránky, ale nabídne i jejich následnou propagaci a optimalizaci, stejně jako služby, které jsou v tomto oboru velmi důležité. Společnost, která vytváří webové stránky mohou také postarat o registraci názvu domény a poskytnout prostor na hosting, to je také v záběru a specializovaných firem (web hosting společnost), které můžete použít pro možnost obsahu, ale ne na vytvoření webu, pokud z nějakého důvodu Stvořitel nemůže zákazníkovi poskytnout následnou podporu. Náklady na obsah webu (to znamená, platba za název domény a prostor na serveru) bude stát malá částka - z 10 tisíc rublů ročně. Několik měsíců mohou profesionálové vytvořit velmi dobré stránky, které můžete použít. Funkčnost je do značné míry určována zákazníkem, ale při obchodování s elektronickými knihami je důležité vytvořit podporu pro co nejvíce elektronických platebních systémů bezhotovostních plateb.

Podnikatel může vytočit váš tým původně programátory, kteří vytvářejí místa, které chcete, v tomto případě plat bude mít jen název domény a webhostingové služby, ale pak veškerou podporu jak zaměstnance společnosti, a oni budou muset zaplatit dodatečné prostředky, které drží příliš velký tým zaměstnanců. Proto je použití externí společnosti odvoláním na externího dodavatele, což výrazně snižuje náklady. Existuje však malé riziko, že společnost nebude schopna zcela ovlivnit vývoj webu. Ale v každém případě je třeba mít tým svých odborníků, kteří se budou zabývat plněním a údržbu místa, které potřebují rychle reagovat na požadavky zákazníků, poskytnout řešení současných krátkodobých úkolů. Jeden programátor v takové pracovní místo může stát podnikatelem na 20 tisíc rublů měsíčně (výše mzdy se liší v závislosti na regionu, jedná se o průměrné hodnoty), původně měla mít alespoň jednu takovou osobu - v případě, že web je trochu - nebo skupinu 5-10 lidí - pro velké projekty. Kromě programátorů může být nezbytné zapojit do týmu další osoby. Nejprve je třeba pochopit, zda web bude jednat výhradně jako prodejce dokončené literatury nebo převezme některé z povinností vydavatelství. Pokud pracujete s nezávislými autory, je nutné mít k dispozici svou verzi, která zahrnuje editor, umělce, překladatel, pokud máte v plánu pracovat s zahraniční, ani přeložena do ruštiny psané literatuře. Programátoři v tomto případě se dále zabývají tím, že přenášejí papírové knihy do elektronického formátu nebo zpracovávají práci v již elektronické podobě pro následný prodej. Umělec a interpret může být užíván pod podmínkou, že budou dostávat fixní procento z jedné knihy zpracované, že není vždy nutné, aby se jim přímo do stavu, že je pro velké objemy práce nutná. Editor může být také podnikatelem sám, protože pokud začne takovou věc, musí pochopit zvolený směr. Plat mluvčího je v průměru 30 tisíc rublů. Proto, pokud se vezmete v úvahu dva programátoři a jeden editor, pak mzdový fond za měsíc bude 70 tisíc rublů.

Dalším krokem je hledání knih přímo. Nejviditelnější možnost - obrátit se na specializované nakladatelství, mnoho velkých společností nyní prodávají nejen skutečné papírové knihy, ale také elektronická nakladatelství je oprávněn distribuovat literaturu, a eliminuje potřebu prodávajícího kontaktovat autory děl. Náklady knih může výrazně lišit v závislosti na popularitě knihy a / nebo autora, ale v každém případě na tržní ceny elektronických knih na výrobek je nižší, protože není třeba vytvářet kopie knihy, nejsou tam žádné náklady na knihtisku a následnou distribuci. Cena e-knihy od prodávajícího začíná na poměrně populárních prací od 50 rublů za kus, méně populární knihy se prodávají v obecně za cenu 10-20 rublů, což není srovnatelná s cenou papírových knih, a to i v měkkém obalu. To znamená, že náklady budou velmi obsah stránek s velmi populární knihy, která se rychle vyprodané, obvykle vyrobeny výraznou slevu, to znamená, že prodejce vyhraje vzhledem k velkému objemu prodeje. Nicméně, tam je také exkluzivní knihu, která lze realizovat pouze jeden prodejce, a pokud se vám podařilo získat takové výlučné právo, můžete očekávat prodat knihu za několik set rublů. Vydavatel zase obvykle bere procento tržeb a tato hodnota může dosáhnout až 50%. Neexistují žádné přesné ukazatele, vše je rozhodnuto individuálně. Vydavatelé sami mají zájem prodat své knihy jako mnoho distributorů, ale jsou stále při pohledu na stavu zdrojů, a web, který nesplňuje základní požadavky, kniha nebude doručena. Přestože je nyní třeba vyřešit problémy s návrhem stránky a měl by konkurovat jiným portálem. Je třeba je ještě udělat pro potřeby spotřebitelů. Odvolání k hlavním vydavatelům naplní váš web velkým množstvím různých stupňů populárních knih. Mimochodem, knihy, které stojí za zmínku, si zaslouží zvláštní zmínku, kdy doba platnosti autorských práv vypršela nebo vůbec neexistovala. Legálně, umístit na své webové stránky je oprávněn, avšak v případě komerčních aktivit bude muset komunikovat s organizacemi, které jsou odpovědné za šíření literatury - to může být jakékoliv svazy, sdružení nebo sdružení. Pokud plánujete prodat knihu, kterou vydavatel vydal, měli byste kontaktovat vydavatele přímo.

Někteří podnikatelé vydělávají z toho, že prodávají knihy neznámých autorů. Vycházejí z toho, že autor zaplatí za vytvoření knihy a po - kvůli prodeji, které jsou v tomto případě velmi často velmi skromné ​​(nebo dokonce zcela chybějící). Průměrné náklady na vytvoření jedné knihy pro autorské náklady ve velmi průměrném přepočtu 1000 rublů závisí na tom, zda autor objednává výzdobu, počet stránek, složitost formátování a úpravy. Také autor se postará o propagaci knihy a místo, na kterém jsou umístěny jeho knihy, mu může pomoci. Například odhalení jeho práce na hlavní stránce - potom poměrně velký počet spotřebitelů koupí svou knihu. Taková díla se prodávají za nejnižší ceny, někdy se prodávají najednou několik kusů za pevnou cenu. Je těžké vydělat si v tomto směru a poprvé je téměř jisté, že to bude práce s autory, kteří se zajímají o propagaci svých knih.

Nemůžeme zapomenout na propagaci samotného webu. Chcete-li to provést, musíte dnes používat všechny možné SMM a SEO techniky, které vám umožní zvýšit místo ve vyhledávačích a komunikovat přímo se spotřebiteli. Je pravděpodobné, že práce budou muset přitahovat nejen společnost, která se zabývá podporou - náklady na své služby až do výše 100 tisíc rublů za pár měsíců, pak se měsíční splátka sníží na 5 - 10000 - ale zaměstnanci a zaměstnanci, kteří mohou komunikovat se zákazníky přes internet, které propagují knihy, napište jim anotace. Pokud jste nepodporují tímto směrem, pak nemůžeme hovořit o úspěšné opozičních soupeři dnes mnoho velkých stránky mají své pravidelné čtenáře a bude velmi těžké získat dobrou pověst a stát se slavnou všechny stránky, pokud se neobjeví v reklamách a nesmí být v top vyhledávání. Práce zahrnuje nejen pokrytí vašeho regionu a dokonce nejen Ruska, ale obecně všech rusky mluvících lidí na planetě, takže se musíte soustředit na různé trhy.

Minimální částka pro otevření takového podnikání - asi 200 tisíc rublů, a brát v úvahu mzdové náklady - nejméně 250 tisíc rublů, ale mnoho společností investuje milióny rublů k vytvoření výkonné webové stránky, která má velkou databázi, vypadá dobře a má vynikající funkčnost. Součet měsíčních výdajů až do výše 100 tisíc rublů, pokud zadáte tým profesionálů a věnovat neustálou podporu. S jednou střední knihou, která stojí 50 rublů, můžete získat asi 20 rublů čistého zisku. Tedy, aby pokryli své náklady na prodej za měsíc 5000 knih, což je velmi nízká hodnota pro hlavní místě prodávajícího, ale téměř nedosažitelné pro začátečníka. V této souvislosti je dobré mít zásobu peněz, protože takový podnik v mnoha případech začne vytvářet zisk během několika málo měsíců - na prvním místě je úroveň prodeje je příliš malá na pokrytí nákladů na údržbu místa a personál. Obecně platí, že firma bude zisková, ne-li ušetřit peníze na „podporu“ místa, nabídnout svým zákazníkům dobré (alespoň v rámci zvolené téma) databáze knih, držet ceny na rozumné úrovni (nejprve s výhodou alespoň trochu levnější než konkurence) a obsahují atraktivní a stabilní místo s vynikající funkčností a podporou pro maximální možný počet platebních systémů.

Jak otevřít digitální knihovnu

Prodej elektronických knih může být dobrým začátkem vašeho podnikání, protože dnes mnoho lidí dává přednost ne papírovým vydáním a elektronický ekvivalent je prostě vhodný. Existuje však mnoho společností, které se již zabývají zaváděním elektronických knih a hlavní hráči tohoto trhu si vybudovali podnik, s nímž je obtížné soutěžit o začínajícího podnikatele. Existují však i možnosti, jak zde zaujmout určité místo a vytvořit si vlastní ziskové podnikání.

Ve fázi registrace se musíte rozhodnout, který obchodní formát bude vybrán. Pokud vezmeme v úvahu rozsáhlou knihovnu, která je orientována na prakticky jakéhokoli spotřebitele, pak mohou vzniknout značné obtíže. Velcí hráči prostě nabídnout svým zákazníkům vše je možné literaturu na svých internetových stránkách jsou prodávány nejen umělecká díla, ale také učebnice, dětské knihy, příručky, odborné, vědecké a technické literatury. Začátečník může otevřít e-knihovnu, která se zabývá jen v jednom směru, a tak nabízí širší a kompletní sortiment knih vybraných subjektů, bude to do jisté míry se dostat pryč od konkurence s velkými obchodníky. Dnes existují také weby, které se zabývají výhradně prodejem knih novým autorům, kteří prodávají knihy protikultur, indie spisovatelů a podobně. Práce v této oblasti je obzvláště obtížné, protože existuje značné riziko, že bude kupující, je jasné, že mnohem slavnější práce jsou nakupovány než knihy neznámých nebo málo známých autorů. Pokud můžete získat velké množství investic, musíme přemýšlet o tom, jak začít soutěžit s významných lokalit, zatímco snadněji zaregistrovat jako právnická osoba, pokud se plánuje otevřít malou web určený pro relativně malém obratu, je možné vydat i jako samostatný podnikatel. Z právního hlediska neexistují žádná omezení.

Takže musíte vytvořit webovou stránku, a proto můžete kontaktovat jakoukoli specializovanou firmu, která nabízí svým zákazníkům možnost nejen vytvářet, ale také podporovat stránky. V případě elektronické knihovny budete muset vytvořit komplexní adresář, což je jedno z nejdražších řešení. Můžete použít typické řešení, pak si můžete vytvořit jednoduchý (ne-li primitivní) Místo pro sumu 20 tisíc rublů, ale je lepší si objednat exkluzivní design, který bude stát částku již na 100 tisíc rublů. Tým bude nejen rozvíjet stránky, ale nabídne i jejich následnou propagaci a optimalizaci, stejně jako služby, které jsou v tomto oboru velmi důležité. Společnost, která vytváří webové stránky mohou také postarat o registraci názvu domény a poskytnout prostor na hosting, to je také v záběru a specializovaných firem (web hosting společnost), které můžete použít pro možnost obsahu, ale ne na vytvoření webu, pokud z nějakého důvodu Stvořitel nemůže zákazníkovi poskytnout následnou podporu. Náklady na obsah webu (to znamená, platba za název domény a prostor na serveru) bude stát malá částka - z 10 tisíc rublů ročně. Několik měsíců mohou profesionálové vytvořit velmi dobré stránky, které můžete použít. Funkčnost je do značné míry určována zákazníkem, ale při obchodování s elektronickými knihami je důležité vytvořit podporu pro co nejvíce elektronických platebních systémů bezhotovostních plateb.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Podnikatel může vytočit váš tým původně programátory, kteří vytvářejí místa, které chcete, v tomto případě plat bude mít jen název domény a webhostingové služby, ale pak veškerou podporu jak zaměstnance společnosti, a oni budou muset zaplatit dodatečné prostředky, které drží příliš velký tým zaměstnanců. Proto je použití externí společnosti odvoláním na externího dodavatele, což výrazně snižuje náklady. Existuje však malé riziko, že společnost nebude schopna zcela ovlivnit vývoj webu. Ale v každém případě je třeba mít tým svých odborníků, kteří se budou zabývat plněním a údržbu místa, které potřebují rychle reagovat na požadavky zákazníků, poskytnout řešení současných krátkodobých úkolů. Jeden programátor v takové pracovní místo může stát podnikatelem na 20 tisíc rublů měsíčně (výše mzdy se liší v závislosti na regionu, jedná se o průměrné hodnoty), původně měla mít alespoň jednu takovou osobu - v případě, že web je trochu - nebo skupinu 5-10 lidí - pro velké projekty. Kromě programátorů může být nezbytné zapojit do týmu další osoby. Nejprve je třeba pochopit, zda web bude jednat výhradně jako prodejce dokončené literatury nebo převezme některé z povinností vydavatelství. Pokud pracujete s nezávislými autory, je nutné mít k dispozici svou verzi, která zahrnuje editor, umělce, překladatel, pokud máte v plánu pracovat s zahraniční, ani přeložena do ruštiny psané literatuře. Programátoři v tomto případě se dále zabývají tím, že přenášejí papírové knihy do elektronického formátu nebo zpracovávají práci v již elektronické podobě pro následný prodej. Umělec a interpret může být užíván pod podmínkou, že budou dostávat fixní procento z jedné knihy zpracované, že není vždy nutné, aby se jim přímo do stavu, že je pro velké objemy práce nutná. Editor může být také podnikatelem sám, protože pokud začne takovou věc, musí pochopit zvolený směr. Plat mluvčího je v průměru 30 tisíc rublů. Proto, pokud se vezmete v úvahu dva programátoři a jeden editor, pak mzdový fond za měsíc bude 70 tisíc rublů.

Dalším krokem je hledání knih přímo. Nejviditelnější možnost - obrátit se na specializované nakladatelství, mnoho velkých společností nyní prodávají nejen skutečné papírové knihy, ale také elektronická nakladatelství je oprávněn distribuovat literaturu, a eliminuje potřebu prodávajícího kontaktovat autory děl. Náklady knih může výrazně lišit v závislosti na popularitě knihy a / nebo autora, ale v každém případě na tržní ceny elektronických knih na výrobek je nižší, protože není třeba vytvářet kopie knihy, nejsou tam žádné náklady na knihtisku a následnou distribuci. Cena e-knihy od prodávajícího začíná na poměrně populárních prací od 50 rublů za kus, méně populární knihy se prodávají v obecně za cenu 10-20 rublů, což není srovnatelná s cenou papírových knih, a to i v měkkém obalu. To znamená, že náklady budou velmi obsah stránek s velmi populární knihy, která se rychle vyprodané, obvykle vyrobeny výraznou slevu, to znamená, že prodejce vyhraje vzhledem k velkému objemu prodeje. Nicméně, tam je také exkluzivní knihu, která lze realizovat pouze jeden prodejce, a pokud se vám podařilo získat takové výlučné právo, můžete očekávat prodat knihu za několik set rublů. Vydavatel zase obvykle bere procento tržeb a tato hodnota může dosáhnout až 50%. Neexistují žádné přesné ukazatele, vše je rozhodnuto individuálně. Vydavatelé sami mají zájem prodat své knihy jako mnoho distributorů, ale jsou stále při pohledu na stavu zdrojů, a web, který nesplňuje základní požadavky, kniha nebude doručena. Přestože je nyní třeba vyřešit problémy s návrhem stránky a měl by konkurovat jiným portálem. Je třeba je ještě udělat pro potřeby spotřebitelů. Odvolání k hlavním vydavatelům naplní váš web velkým množstvím různých stupňů populárních knih. Mimochodem, knihy, které stojí za zmínku, si zaslouží zvláštní zmínku, kdy doba platnosti autorských práv vypršela nebo vůbec neexistovala. Legálně, umístit na své webové stránky je oprávněn, avšak v případě komerčních aktivit bude muset komunikovat s organizacemi, které jsou odpovědné za šíření literatury - to může být jakékoliv svazy, sdružení nebo sdružení. Pokud plánujete prodat knihu, kterou vydavatel vydal, měli byste kontaktovat vydavatele přímo.

Někteří podnikatelé vydělávají z toho, že prodávají knihy neznámých autorů. Vycházejí z toho, že autor zaplatí za vytvoření knihy a po - kvůli prodeji, které jsou v tomto případě velmi často velmi skromné ​​(nebo dokonce zcela chybějící). Průměrné náklady na vytvoření jedné knihy pro autorské náklady ve velmi průměrném přepočtu 1000 rublů závisí na tom, zda autor objednává výzdobu, počet stránek, složitost formátování a úpravy. Také autor se postará o propagaci knihy a místo, na kterém jsou umístěny jeho knihy, mu může pomoci. Například odhalení jeho práce na hlavní stránce - potom poměrně velký počet spotřebitelů koupí svou knihu. Taková díla se prodávají za nejnižší ceny, někdy se prodávají najednou několik kusů za pevnou cenu. Je těžké vydělat si v tomto směru a poprvé je téměř jisté, že to bude práce s autory, kteří se zajímají o propagaci svých knih.

Nemůžeme zapomenout na propagaci samotného webu. Chcete-li to provést, musíte dnes používat všechny možné SMM a SEO techniky, které vám umožní zvýšit místo ve vyhledávačích a komunikovat přímo se spotřebiteli. Je pravděpodobné, že práce budou muset přitahovat nejen společnost, která se zabývá podporou - náklady na své služby až do výše 100 tisíc rublů za pár měsíců, pak se měsíční splátka sníží na 5 - 10000 - ale zaměstnanci a zaměstnanci, kteří mohou komunikovat se zákazníky přes internet, které propagují knihy, napište jim anotace. Pokud jste nepodporují tímto směrem, pak nemůžeme hovořit o úspěšné opozičních soupeři dnes mnoho velkých stránky mají své pravidelné čtenáře a bude velmi těžké získat dobrou pověst a stát se slavnou všechny stránky, pokud se neobjeví v reklamách a nesmí být v top vyhledávání. Práce zahrnuje nejen pokrytí vašeho regionu a dokonce nejen Ruska, ale obecně všech rusky mluvících lidí na planetě, takže se musíte soustředit na různé trhy.

Minimální částka pro otevření takového podnikání - asi 200 tisíc rublů, a brát v úvahu mzdové náklady - nejméně 250 tisíc rublů, ale mnoho společností investuje milióny rublů k vytvoření výkonné webové stránky, která má velkou databázi, vypadá dobře a má vynikající funkčnost. Součet měsíčních výdajů až do výše 100 tisíc rublů, pokud zadáte tým profesionálů a věnovat neustálou podporu. S jednou střední knihou, která stojí 50 rublů, můžete získat asi 20 rublů čistého zisku. Tedy, aby pokryli své náklady na prodej za měsíc 5000 knih, což je velmi nízká hodnota pro hlavní místě prodávajícího, ale téměř nedosažitelné pro začátečníka. V této souvislosti je dobré mít zásobu peněz, protože takový podnik v mnoha případech začne vytvářet zisk během několika málo měsíců - na prvním místě je úroveň prodeje je příliš malá na pokrytí nákladů na údržbu místa a personál. Obecně platí, že firma bude zisková, ne-li ušetřit peníze na „podporu“ místa, nabídnout svým zákazníkům dobré (alespoň v rámci zvolené téma) databáze knih, držet ceny na rozumné úrovni (nejprve s výhodou alespoň trochu levnější než konkurence) a obsahují atraktivní a stabilní místo s vynikající funkčností a podporou pro maximální možný počet platebních systémů.

Mathias Laudanum
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a pokynů pro otevření malého podniku

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Knihovnictví: je to možné?

Často nás pravidelní čtenáři oslovují s otázkami, jak implementovat tuto myšlenku nebo její myšlenku prezentovanou na portál «1000 nápadů». Proto jsme se rozhodli zahájit novou řadu článků, které popisují, jak v Rusku můžete realizovat mnoho projektů, které úspěšně pracují v zahraničí.

Zdá se, že "obchodní" a "knihovna" jsou zcela neslučitelné pojmy. Knihovny jsou v podstatě statusem státních a obecních institucí. Zdá se tedy, že otevření komerční knihovny nebo komercializace stávajících knihoven je na první pohled absurdním nápadem. Mezitím je docela možné, že bude v blízké budoucnosti implementováno na státní úrovni.

Doposud však změny ovlivní pouze moskevní knihovny, ale někteří podnikatelé v regionech již zvažují příležitosti rozvíjet své podnikání v této oblasti. Knihovní systém má obrovský potenciál, říkají odborníci. Stále zůstává sociálně orientovaná, má za cíl popularizovat četbu mezi obyvatelstvem země. Hlavním problémem je, že moderní knihovny nejsou v nejlepším stavu, zejména pokud jde o regiony. K modernizaci je zapotřebí spousty peněz, i když podle odborníků je návratnost takového projektu poměrně vysoká.

Hlavním cílem komercionalizace knihoven je přeměnit je na veřejné prostory, které se stanou jedním z center městského kulturního života. Městské knihovny jsou ve skutečnosti uzavřeny ze společnosti. Je těžké se tam zaregistrovat, pokud nemáte povolení k pobytu v oblasti, kde se nachází konkrétní knihovna. Fondy knihovny jsou zřídka aktualizovány. Přestože knihovny šetří také nájemné, ale platí pouze za náklady na zařízení, ale až 70% prostředků, které vynakládají na platbu svých zaměstnanců. S mimořádnými výjimkami se finanční prostředky vůbec neaktualizují nebo nejsou obnovovány dostatečně rychle, za ceny, které jsou mnohem vyšší než tržní ceny, a nejsou dostatečně promyšleny.

Služby knihoven jsou mezitím velmi žádané mezi velkým počtem lidí. A nejen mezi lidmi s nízkým příjmem, jak si lidé myslí. Například pravidelné knihovny jsou milovníky moderní literatury a rodiče dětí předškolního a základního školství. Sledují novinky na trhu s knihami a mohou si dovolit zakoupit publikace, které jsou pro ně zajímavé. Nicméně, tam není kam ukládat tolik knih, které lze číst nejvýše jednou. Jak ukazují průzkumy, mohli by snadno vzít knihy pro čtení doma za malý poplatek, pokud by je mohli najít v knihovnách.

Západní podnikatelé již dlouho zaznamenali potenciál knihoven a aktivně využívají tento model k rozvíjení svého podnikání. Například na ostrově Koh Samui v Thajsku je drahý hotel s názvem Library, který svým hostům nabízí nový intelektuální druh rekreačního odpočinku. Místo obvyklého baru nebo restaurace v tomto hotelu nedaleko bazénu je velká knihovna s širokým výběrem literatury(Obchodní myšlenka č. 2017). Zvláštní je, že neobvyklý hotel je velkým požadavkem mezi rekreanty.

V autobusech jsou také mobilní knihovny(Obchodní myšlenka č. 634). Jeden z autorů tohoto projektu, projekt knihovny autobusů, dokonce získal cenu švédské knihovnické komunity a jeho nápad získal titul "Projekt roku". Účelem takové knihovny na kolech je poskytovat služby veřejnosti, popularizovat knihy a myšlenku čtení. Kromě vydávání knih poskytuje knihovna návštěvníkům možnost komunikovat na internetu a pořádat schůzky o zájmech. K dispozici je kino, část počítačových her a hudba, přístupový bod k internetu.

Samozřejmě, není tak snadné otevřít malou komerční knihovnu, jak se zdá.

To bude vyžadovat samostatnou místnost v centru města (nejlepší volba pro město s populací méně než 500 tisíc lidí) nebo ve velkém prostoru pro spaní. Na rozdíl od běžných knihoven by měl být interiér soukromé knihovny přemýšlen až do nejmenších detailů. Není to jen místo, kde si lidé mohou půjčovat knihu k pronájmu. Především se jedná o klub zájmů, místo pro práci, komunikaci a setkání obyvatel okresu, kde se nachází vaše knihovna.

Je žádoucí, aby byla místnost dostatečně prostorná (s rozlohou nejméně 60-70m2) nebo sestávala ze dvou samostatných částí - malá čítárna a prostor pro knihovny. Nábytek si můžete koupit levně. Hlavní věc je, že by to mělo být pohodlné. Například mnoho knižních klubů a podobných veřejných institucí nakupuje v IKEA stoly, židle, pohovky a křesla. Samozřejmě, takový nábytek je docela podobný a rozpoznatelný, ale pokud je to žádoucí, může mu být dána jedinečnost bez velkých výdajů. Některé platí pro společnosti vyrábějící zakázkový nábytek. V některých případech je to ještě levnější než nákup.

V "sortimentu" soukromé knihovny (pokud nemá úzkou specializaci) by měl být prezentován velký výběr klasické literatury. S tímto problém nevzniká: kniha může být převzata z vaší vlastní domácí knihovny, koupil v second-hand obchodech nebo „kniha“ bazary, koupil za babku na internetových reklam se. Ale buďte připraveni na to, že většina návštěvníků přijde do knihovny při hledání nových knih, které ještě nelze najít a bezplatně číst elektronicky na internetu. Proto je nutné neustále sledovat vzhled zajímavé literatury na trhu knih a kupovat 2-3 kopie nových publikací, které mohou být pro vaše publikum zajímavé.

Asi 20 - 30 tisíc knih je zastoupeno ve fondu průměrné velikosti knihovny. V soukromé knihovně může být desetkrát méně knih, ale toto by mělo být z velké části populární u čtenářů publikace. Při průměrné ceně 300-500 rublů za novou knihu bude trvat průměrně 40 000 rublů, aby bylo možné zakoupit 100 novinových knih. Knižní fondy by měly být pravidelně doplňovány tak, aby měli pravidelní čtenáři motivaci neustále využívat služby placené knihovny.

Pro usnadnění používání služeb knihovny je potřeba vytvořit vhodný katalog. Pokud otevřete svůj vlastní knižní klub ve velkém městě, má smysl přemýšlet o vytvoření webové stránky s elektronickým katalogem a možností knihy knih online. Například vaše pravidelné čtenáři se mohou podívat na stránku, pokud je zajímavá kniha, a požádat o její odložení na chvíli.

Soukromá knihovna může nabízet i jiné nestandardní služby, jako například předání knihy čtenáři v kanceláři nebo doma za příplatek. Kromě toho může knihovna poskytnout uživatelům možnost vyjádřit své přání, jaké nové knihy by si přečetli. To vám umožní zakoupit novinky, které nebudou přesně uloženy na regálech.

Komerční knihovna se statusem knižního klubu má dva hlavní zdroje příjmů. Zaprvé majitel takového klubu získá zisk z pronájmu knih. Řekněme, že nová kniha stojí 350 rublů. Vydává se čtenáři na kauci v poměru k hodnotě knihy. Po přečtení je vrácena do knihovny, a výše zajištění klientských výnosy mínus malé procento (například 50 rublů) plus pokuty v případě, že kniha byla později předána určitého časového období. Buď čtenář vyplatí placené předplatné, které mu umožňuje zaberat určitý počet knih během jednoho měsíce, šesti měsíců nebo za rok bez poplatku.

Mimochodem, západní městské knihovny působí také na polo-komerčním základě. Například obyvatelé města mohou zdarma využívat služby knihovny a zbytek zaplatí předplatitelskou cenu asi 1000 rublů za čtvrtletí. Navíc, kromě knih, tyto knihovny mohou přijmout časopisy, noviny a dokonce i DVD-ROM, použijte elektronické ukládání hudby a filmů pronajmout notebook pro práci nebo přístup k Internetu.

U ruských soukromých knihoven - klubů je druhým zdrojem příjmů zvláště zajímavý pronájem prostor pro setkání, setkání, školení, semináře, mistrovské kurzy, přátelský rozhovor nebo práci. Ve skutečnosti knihovna funguje ve formě anti-kavárny s hodinovou platbou za pobyt. Je pravda, že ačkoli oni nenabízejí jídlo, mohou je přesto s sebou přivézt nebo si objednat v nedaleké kavárně. Přijetí stejného jídla do knihovny není přijato, ačkoli pokud je pronajímaná čítárna izolovaná od prostor s knihami, je docela možné nabídnout návštěvníkům čaj nebo kávu se sladkostmi. Chcete-li uspořádat takovou soukromou knihovnu, bude vyžadovat spoustu peněz.

Pokud to finanční prostředky umožňují, můžete si koupit 1-2 notebooky pro práci (v tomto případě může knihovna fungovat jako alternativa k domácí kanceláři), nainstalovat přístupový bod WiFi, zakoupit e-knihy, čtenáře, několik deskových her.

Komerční knihovny mají velkou výhodu oproti veřejným: mají možnost najmout studenty, což umožňuje výrazně ušetřit na mzdách. Mladí lidé například mohou pracovat v knihovně na směnách, přičemž dostávají splátky za odpracované hodiny spíše než pevnou plat. Normální pracovní doba knihovny probíhá ve všední dny od 9:00 do 16:00. Komerční knihovny jsou přístupné návštěvníkům od 8 do 9 hodin ráno od 7 do 18 hodin, včetně jednoho nebo dokonce dvou dnů volna.

Specializovaná knihovna je nejlepší volbou pro komerční provoz. Například taková knihovna může nabízet pouze obchodní literaturu (obvykle pracuje ve formátu kavárny) nebo je určena pouze pro děti. V druhém případě je to něco mezi knihovnou a dětským centrem pro volný čas. Mimochodem, ve velkých obecních knihovnách jsou také placené hodiny s dětmi (literární kroužky, výtvarné umění, kreativita). Částka pro lekci je obvykle symbolická.

Placené knižní kluby mohou také provádět kurzy nejen u dětí předškolního a základního školství, ale také u mladistvých. Poslední možnost vypadá docela slibně. Střediska pro děti, které poskytují především služby pro přípravu dítěte na školu, vedou rozvojové třídy, nabízejí kurzy s logopaře a psychologickým poradenstvím, které jsou více než dostatečné i v malých městech. Ale možnosti pro teenagery jsou mnohem menší, ačkoli tyto služby jsou stejně tak poptávky.

Pokud umístíte svůj klub jako centrum pro volný čas, pak není třeba získat licenci na poskytování služeb v oblasti vzdělávání. Pokud však vzdělávací program vašeho centra obsahuje slova jako "vývoj", "výuka" nebo název konkrétní metodologie, budete potřebovat získat licenci a status LEU. To je spojeno s určitými potížemi: ​​vyššími požadavky na zvolenou místnost, metodikou a učiteli, kteří pro vás pracují. Máte-li pedagogickou výchovu a plánujete pracovat nezávisle, pak můžete formalizovat IP a vykonávat svou činnost sama, aniž byste přilákali další zaměstnance. V tomto případě hovoříme o doučování. Můžete si prostě pronajmout samostatný pokoj a vést kurzy s dětmi. Knihovna s dětskou a dospívající literaturou může být dalším způsobem, jak přilákat zákazníky.

Počáteční investice, které by bylo zapotřebí otevřít svou vlastní knihovnu, v závislosti na formátu předmět a institucí. Hlavní výdajové položky: Pokoje k pronájmu (30 tisíc rublů, v závislosti na město a okolí, plus pomůcky), opravy, nákup nábytku, svítidel, počítače a podobně, knižního fondu, mzdy (12 tisíc rublů měsíčně. osoba, v závislosti na regionu), náklady na reklamu a propagaci (zejména letáky, reklamy v okrese, reklama ve veřejné dopravě, v regionálních místech a na fórech, sociálních sítí a tak dále. d.). Dodatečné výdaje v řádu 10-15 tisíc rublů měsíčně.

Ziskovost závisí na velikosti knihovny. V průměru splatit veškeré náklady takového centra je do 4-6 měsíců od začátku své práce, a začne dělat stabilní příjem na konci prvního roku (projektované, může přidat až velkých měst kolem 100 až 150 tisíc rublů za měsíc). Odborníci radí, aby se otevřít soukromou knihovnu na začátku podzimu, stejně jako v létě dochází k významnému poklesu. Dospělí jet na dovolenou, děti opustit město, k babičce nebo na moře. Další období klidu připadá na zimní dovolenou - v období od poloviny prosince do poloviny ledna.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Obchodní knihovna.

Dobrý večer, drahoušku!
Rozhodla se, že se k tobě obrátit a poslechnout zde vaše názory na jakou otázku.
Jsem nyní studentem posledního roku institutu a jako většina letních absolventů roku 2013 píšu diplom.
Předmět: "Vypracování podnikatelského plánu pro otevření nového podniku"
Nový podnik znamená soukromý KOMERČNÍ knihovna, ve které je hlavním cílem dosáhnout zisku, ale prostřednictvím vzdělávacích aktivit; propaganda a oživení čtení. Pro mě byla získána velmi úspěšná kombinace oblíbeného případu (knihy a vše, co s nimi souvisí) a varianty, kde můžete pracovat a získat plat.
Docházelo k diskusi s vědeckým poradcem o tom, zda myšlenka vůbec přežije.
Argumenty N.R. byly: zánik knihovnické činnosti, malý počet čtenářů a že obecně za ně nikdo nezaplatí a všudypřítomný internet.
Podle mého názoru je však moderní knihovna:
- moderní design místnosti
- špičková úroveň služeb (bez registračních karet, vstupenek a formulářů pro čtenáře a například ukládání veškerých informací o čtenáři na plastovou kartu pro čtenáře a elektronickou knihovní základnu)
- klasická literatura + POVĚŘEJTE POZOR V SOUČASNÉM. Měsíční nákupy novinek na trhu s knihami prostřednictvím definice nejoblíbenějších knih od čtenářů
- poskytování doplňkových služeb (fotokopírování, překlad zahraniční literatury apod.)
- organizování tematických výstav, setkání, školení ve stěnách knihovny pro různé cílové skupiny + pronájem prostor pro pořádání podobných akcí
- katalog e-knih
- a to vše pro 1000-1500 in čtvrtletí
+ poskytování služeb tzv. domácí kanceláře (pracovní plocha, kancelářské potřeby, internet, notebooky)

V tomto formátu se zdá, že myšlenka komerční knihovny je životaschopná.

A co si myslíš?
Vzhledem k tomu, že jsem nyní na křižovatce osobních pocitů a výmluv vědeckého poradce, každý názor pro mě bude velmi důležitý.

http://www.surveymonkey.com/s/TPJKDHT - odkaz na průzkum na stejné téma.

Komentáře

Souhlasím s vámi úplně. Ve svém městě už má podobnou knihovnu a funguje velmi úspěšně. Kromě všech položek, které jste uvedli, bych dodal přítomnost vzácných starožitných publikací a knih historické hodnoty.

Takové knihy jsou samozřejmě obtížnější vydávat doma)

Myslel jsem, že službu vyhledá takové starožitné a speciální (například miniaturní) knihy a jejich objednávku jako dárek pro každého.

A pokud zadáte vzácné a nevyužité knihy?
A možnost tisknout na vyžádání. Také představit osobní digitalizaci knih?

Nebylo by mi to přitahováno. To vše je již odpojeno nebo v různých kombinacích. A žádné čtvrtletní peněžní příspěvky.

Můžete vám podrobněji uvést, že "toto vše již existuje"? Abych byl upřímný, neviděl jsem odkazy na ruské analogie.

Například ve Voroněži je knihkupectví s novinkami a vzácnými knihami, kde se tam mohou umístit pohovky, stoly, knihy a tam se tam neomezeně číst. Tam, v jeskyních, konferenčních stolcích, jsou zde také pokoje pro placené / bezplatné akce. Přístup k internetu, e-mail. katalogy, fotokopie, události - v mnoha obchodech, běžných knihovnách, zábavních centrech.

Jaký obchod, ne-li tajný?

Knižní klub "Petrovský", TC "Petrovský průchod"

Děkuji. Určitě si to prohlédnu.

Myšlenka je samozřejmě dobrá. Také jsem o knihovně pomyslel docela nedávno. ALE
Četl jsem průměrně 5-6 knih měsíčně ZDARMA. Navrhujete, abych četl stejné 5-6 knih, ale na 1500 rublů? Omlouvám se, ale tuto službu odmítnu, bez ohledu na to, jak náročné to může být u všech vzácných knih a novinek =)

Autor navrhuje za 1500 za čtvrtletí, a ne za měsíc, ale podstata toho se nemění. Souhlasím také - v balíčku služeb musí být něco jiného, ​​kromě čtení knih.

Byla to otázka školení a schůzek (například se spisovateli) - jejich účast je součástí předplatného nebo samostatné platby? (toto je otázka autorovi :))

Ach, něco to neudělalo správně =)
Pak mám ještě jednu otázku pro autora: jak efektivní bude mít takovou nízkou cenu od čtenářů? Každý měsíc platit za pokoj, rezervovat nové věci, nemluvě o jiných zařízeních a nábytku, sp. Kolik čtenářů ve vašem obchodním plánu zaplatí za obsah knihovny? Kde je váš bod rovnováhy?

Abychom zajistili, že taková knihovna bude pohodlně dostatek 1000 čtenářů. Bod rovnováhy v oblasti 800 čteček.

Školení a schůzky o této myšlence jsou součástí předplatného.
Pravý vstup je naplánován postupně. Přibližně k 3. měsíci práce. Nejméně jedna událost každé orientace za měsíc.

Jsem v jednom takovém záznamu. 50 $ za rok. Specializuje se, existují knihy o určitém tématu a sortiment, který nemůžete najít v běžných obchodech.
Knihovna se nachází v rekreačním středisku se stejným tematickým zaměřením. Myslím, že kdyby to byla obyčejná knihovna bez doprovodného centra, které by poskytlo příliv zákazníků, nepřežilo by to. A to je v zemi, kde není běžné pirátství.

Pravděpodobně potřebujete ještě nějaké připomínky.
Cílové publikum:
- mladí rodiče, kteří jako peníze mohou koupit knihy pro své děti, ale jejich skladování není kam jít.
- studenty (stále existují ti čtenáři, pro koho je důležité držet tištěné knihy v ruce).

A samozřejmě dostupnost všech populárních moderních knih by dle mého názoru měla být podnětem k tomu, aby byla tato knihovna zaregistrována.

Můžete si koupit několik vzácných nebo populárních časopisů.

No, přidejte polonahé dívky, které budou číst podle rolí, mini-bar, žvýkat to-vlákno. Pak mám předplatné!
P.S. IMHO ve velkém městě (např. Moskambada), to má šanci na úspěch, jako útočiště pro hipstotu a další tvůrčí osobnosti. Hlavní správná reklama a lidé budou jít hledat / platit za cokoli.

Ve Voroněži je takové místo již někde za rok. Polonahé dívky zatím ještě neviděly), ačkoli nestačí, jaké druhy večerních aktivit by mohly být).
No, ano, jsou komorní divadelní představení, myslím, že pokud role vyžaduje, mohou být holé.
Ne vše je samozřejmě zdarma)

Typ klubu "Diogenes", kde se mýlí Mycroft Holmes?

1500 je stále o něco dražší. Za tuto cenu je třeba alespoň přidat čaj zdarma.)

:)))
Celkově jsem počítal všechny údaje za cenu 1000)
Čaj, mimochodem, bylo naplánováno příjemné doplnění)

za takové peníze a dodávky domů by měly být.

Podívejte se na tento projekt, možná to bude užitečné při práci na myšlence
Mimochodem, než tato knihovna je dobrá: nabízí knihy, které jsou drahé koupit, ale ne stahovat elektronicky - je třeba se podívat na ilustrace.

Hmm, pravda, píšou o sobě jako o neziskovém vzdělávání, možná ne užitečné.

Teď píšu diplom v GPIB (Istorichka) - kromě designu jsou všechny služby popsané v počátečním tématu poskytovány zdarma. Pouze 60 rublů. při registraci (u kopírky určitě musíte platit zvlášť).
A je zajímavé - kde vzít studenta 1,5 kusů za čtvrtletí?
PS. 1000-1500 rublů - to je pro mě 10-20 knih zakoupených v obchodě. Tyto peníze bych trávil tímto způsobem.

Neříkej.) Školák, obvykle bytost závislé na rodičích. A moji rodiče, podle mého názoru, budou rádi, pokud dítě požádá tisíce lidí o blok v knihovně. To je v podstatě stejné jako to, co se stalo současně ve stejné čokoládové tyčince. A tady je knihovna, přinejmenším dobrá. Školák dostane místo, kde si může posedět s přáteli na šálek čaje.) Hlavní věc je, že knihy stále čte.)

"Mami-táta, dej mi jeden a půl kusů v knihovně!" -. Jak si to představujete? Věříš v tohle?))
"Za šálek čaje." Prohlašuji bývalého školáka, bývalého vysokého umělce a bývalého zadku: já bych pak měl 1,5 kusů, bez váhání bych se s přáteli rozbít. Starší studenti, kteří tráví svůj čas s přáteli přes šálek čaje, jsou obrovskou vzácností, která zřejmě neposkytuje podobnou knihovnu ani finanční prostředky s takovou knihovnou.))

1000-1500 je 10-20. knihy.
na 80-100 rublů? Nevím, jaké knihy by měly být) Detektivové v měkkém krytu?

Nevíte, ale vím.))
Například nedávno jsem koupil tři knihy série "Corpus" za 100 rublů.

50-150 rublů nebo spíše. Reálná cena některých knih z druhé ruky a ta a nová kniha)

+1, nedokážu si představit, kde bych za takovou zábavu vzal 1500)

V mé 1000-1500r. - to je 2-3 knihy zakoupené v obchodě, a ne 10-20.

Necroposting dělá?)
Před třemi lety byly ceny a příležitosti odlišné.

Samozřejmě, nežiji v Courchevel, ale v průměrném ruském městském městečku, ale všechny výše uvedené jsou v Regionální ústřední knihovně zdarma. Plus kurzy cizích jazyků, klub místních tradic, zajímavé přednášky o dějinách a umění, práce s žáky a studenty, přátelský personál a knihovny pro knihkupectví s množstvím knih ve vstupní hale. No, kopírka stojí za něco.
Obecně podle mého názoru by knihovna měla být odpovídajícím způsobem financována státem.

Souhlasím, měla by být financována státem. Nic takového nic. Odpovídám pravdě mému městu.
Jedna centrální knihovna a 8 poboček. Neprovádějte žádnou placenou službu. Problémy s financováním.

A není snadné se dostat do centrální nebo jiné městské knihovny. Neexistuje žádná místní registrace - sbohem. K dispozici je registrace - pak pouze služby čítárny.
Osobně pro mě je vstup již uzavřen. Myslím, že takoví lidé nejsou tak málo. A chci to přečíst.

Co se týče větví, máte pravdu, ve většině případů se jedná o švy.
Ale. Možná něco nechápu, samozřejmě, ale teď většina lidí, kteří navštíví knihovnu dvěma způsoby: najít nějaký vzácný odbornou literaturu či uspokojit svou lásku k umění papírových knih (Přiznávám). Nicméně, studenti a šílený vědec, a to i z jiných měst, vzhledem k tomu vstup do univerzitní knihovny, a v případě nouze, požadovanou knihu lze číst v elektronke, a to zejména nyní více digitalizovány (nedávno jsem zjistil, dokonce i malý příběh publikovat v jednom ze sovětských časopisů na 3 čísla).