Jak otevřít podnikání v Rusku

První recenze - otevřel jsem obchod třikrát, účet až do neutrálního (selhání, úspěch a mrznutí s vágními vyhlídkami).

Poprvé jsem přišel k podnikání s názory obyčejné osoby (stejně jako jakýkoli pikabushnik nezapojený do obchodu). Historie prvního podnikání skončila bez začátku, ale dala mi to nejdůležitější věc - zkušenost. To bylo na počátku roku 2009.

Shromážděné se síly, začal jsem tvrdě a sebekriticky vyřešit své chyby, ušetřit peníze na druhý pokus a učit materiál. Stručně řečeno, toto bylo 10 velmi těžkých měsíců shabby, práce a spousty literatury. A teď jsem si uvědomil, že jsem připravený na druhý pokus. Práce, kterou jsem otevřel, byla komplexní služba právnických osob (právní služby a I-sledování).

Takže začněte s přípravou na otevření, protože toto číslování bude záporné:

Mínus nekonečno: Pokud nemáte příbuzného, ​​který by někdy či jinak praní peněz skrze vás, pak připravte, že vaše motto bude "vlk nohy jsou krmení" a "voda neteče pod kamenný kámen". To znamená, připravte se, aby dokonce ani pracovat, a přinejmenším měsíce na orbu "odmítnout".

-8 Vyberte směr činnosti. Jedná se o nejdůležitější fáze, pak je třeba během několika měsíců (přednostně rok) ke studiu na trh, který se chystá přijít. Neměl jsem rok, ale všechno se ukázalo. Co bych měl hledat? Nabídka a poptávka. Poptávka - počet zákazníků a peníze, které jsou ochotni utratit, návrh - jak budete mít závodníky, za všechny peníze, které pracují a jaké kvality služeb. Zde je třeba poznamenat, že vlastník na trhu nabízí celou řadu zákazníků, a to nebude vás, takže se vytvoří svůj sortiment o klienti potřebují 3 možnosti: práci ve stejné kvalitě, ale levnější (nejlepší); pracovat za stejné peníze, ale lépe; jeho vlastní čip (v ruské realitě - téměř marné).

-7 studujeme (opravdu studujeme - to je fáze 90% úspěchu), který se hodí pro podnikání, které chceme vstoupit. Seznámíme se (v nepřítomnosti) s hráči na trhu, studujeme jejich principy práce, silné a slabé stránky. Je-li to možné, komunikujeme s klientem a píšíme notebooku, s čím je tato klientela nespokojena. Hledáme ty, kteří jsou připraveni jít na nového dodavatele zboží nebo služeb (potenciálně - na vás).

-6 zkoumáme regulační rámec. To znamená, že všechny zákony se vztahují k tomu, co uděláte. Podmínkou je, že jste podřízeni advokátovi ve firmě s Ručitelem / Konzultantem nebo jdete na advokáta.

-5 studujeme kontrolní organizace a seznámíme se s jejich prací. Můžete dokonce pít s někým ;-)

-4 seznam služeb, které budete nabízet a které budou za tyto služby stát.

-3 obchodní plán. Na základě získaných údajů je vypracován plán Vaší práce po dobu 3-5 let. Plán by měl být chápán kriticky. Nezapomeňte - nikdo se vám neproběhne, zákazníci telefon neporuší. Optimisticky lze předpokládat, že počáteční náklady budou splaceny za 6-9 měsíců. Zde upozorňujeme na banku, s níž budeme pracovat. Banka je nejprve vybrána pro spolehlivost (neuzavře) a pak nejspolehlivější.

-2 shromažďujeme peníze. Zde musíte zvážit, že musíte nejen koupit zařízení / platit daně / nájemné, ale také 6-9 měsíců, abyste zaplatili za jídlo, komunální a benzín.

-1, jakmile je vše připraveno, začneme hledat první klienta. Jakmile máme 100% prvního zákazníka (nejlépe připraveného na trvalou práci), konečně

0. Zaregistrujeme IP nebo LLC. Existuje mnoho nuancí, které si můžete vybrat včetně. daňové systémy a kódy hospodářské činnosti.

0-1 (při registraci). Hledáme účetní pro údržbu. Máme asi 1000 rublů pro podávání zpráv a 3000 za měsíc pro úplné řízení podniku. Měl jsem dost odpovědnosti.

1. Silně a kvalitativně plníme první objednávku a současně nezapomínáme na intenzivní propagaci

Další pracovní směry lze rozdělit takto:

2.A - propagace. Všichni potenciální zákazníci potřebují ohlásit vaši existenci (zde -7 a -4 práce). Zde je důležité ukázat, že nemáte nevýhody konkurentů a nemáte jen konkurenční výhody, ale jejich vlastní.

2.B - kvalita práce. Každý kloub na začátku je hemoroid, který se může zhroutit několik měsíců / let. Zde pracujete i na ztrátě, ale získáváte si pověst (jméno). Má dobrá pověst je to, a tři roky po ukončení podnikání jsou řešeny.

2. B - pracovní zkušenosti. Všechno, co děláte, by mělo být zdokumentováno a analyzováno.

3. Po "výstřelu" (první objednávka) začíná největší peklo - hledáme zákazníky. Obecně platí, že první rok je peklo. Je důležité, aby v důsledku -2, jsme neměli vzít úvěr, a proto může nabídnout cenu nižší než -7 už máme připravený seznam potenciálních zákazníků a jejich potřeb -4 víme, kolik vydělám s každou transakci, a mohou plánovat akce obcházet low-ziskové položky. V tempu kulometu vyrábíme a vysíláme komerční, organizujeme reklamní kampaň, jsme víceméně neohraničeni. V prvních třech měsících chytáme jakoukoli objednávku, a to i za ztrátu (samozřejmě rozumné).

4. Stabilní stádium. Pokud nebudeme hromadit až do tohoto bodu, pak máme kruh potenciálních zákazníků a nějaký stabilní příjem. Mnoho zde zůstává a úspěšně pracuje léta, ale tohle není naše metoda ;-)

Pamatujte si, že ve fázi 2 jsme zahrnovali dokumentaci? Vezmeme to a zkoumáme to. Naším úkolem je snížit náklady, protože tím zvýšíme naše příjmy. Jednoduché zvýšení příjmů v důsledku zvýšení prodeje může nebo nemusí být. Najednou jsem dokázal snížit náklady o 40%. Například kancelář. Zaprvé, potřebujete to v zásadě? A pokud budete potřebovat, kde? Neexistují žádné univerzální předpisy a někdy řešení vypadají šíleně, ale je zde něco navíc: tam jsem já a Vasya, nabízíme službu 16k. Cena služeb 15k. Optimalizoval jsem se a získal jsem cenu 12k. Poté jsem snížil cenu na 14k a nechal Vasya v zadku.

5. Vývoj. Když jsme se stabilizovali a optimalizovali, probíhá vývoj podnikání. Následující zásady fungují zde:

5.A. Nikdy nepracujte na výsledky! Lepší strávit 4-5 krát více času, ale k tomu, aby tento problém nenastane, než trávit hodně času, úsilí a peněz vyřešit drobné problémy. To je práce tohoto procesu.

5.B. Funguje to - nedotýkej se! Pokud je provedena položka 5.А a podnik dosahuje zisku, nedotýkejte se upraveného procesu žádným způsobem.

5.B. Stasis je nepřijatelný! Když se uvolníš, věci se rozvalily. Toto je axiom.

5.G. Zaměstnanec musí mít zisk! Na pracovníky jsem to udělal:

5.D.1. Zaměstnanec je přijímán, když je pro práci jeho plat.

5.D.2. Zaměstnanec je přijímán na základě smlouvy na dobu určitou po dobu 3 měsíců. Během této doby musí vydělat dvakrát více než jeho plat. Přijímám 20k, za 3 měsíce si vydělat za firmu 120k. Ne? Není to dobročinná organizace.

5.D.3. Není nutné pronásledovat vysoce kvalifikované pracovníky. 80% práce je rutinní, polovina z této rutiny může být automatizovaná, druhá polovina je dána studentu pracujícímu s polovičnou sazbou za 0,5-0,75 minimální mzdy. Konečná kvalita z toho netrpí a náklady na zaměstnance jsou celkem přijatelné.

5.D.4. Prodejce se řídí výhradně 30% zisků z objednávek. Má jmenovku, kolik dostane za každou objednávku. Kolik zákazníků přineslo - tolik a vydělalo. Můžete stále odměnit v rozmezí 5%, ale ne více.

Moje práce skončila s pozváním velké společnosti za slušnou mzdu. Začal jsem vydělávat méně, ale. Po čtyři roky jsem jen unavená. Ačkoliv jsem teď odpočívala a znovu na fázi "mínus" - plánuji nový obchod.

Nejdůležitější je pochopit, že nejdříve kolem nás objektivní realita a to, o čem jsme si mysleli, nejsou důležité, ale je důležité, abychom kompetentně a objektově plánovali a druhým je podnikání, to není láska. Pokud si myslíte, že budete pít kávu, pak najednou Mercedes letí z oblohy. To není pro vás. Podnikání - tvrdá práce po dobu 14-20 hodin denně. A cena tohoto otroctví na sobě - ​​ve věku 30 let jsem změnil dva stroje na mé peníze, postavil jsem dům a naplnil ho obsahem, ne sedím kolem něčího krku a vychovávám 3 děti.

Při příležitosti legality - při kompetentním plánování a při absenci zálohových peněz postačí úplně zákonná činnost. Ale pouze pokud je vše správně plánováno a nevytvářejí zárubně. Jakmile je kontrola oslabena - zisk klesá a zákony nejsou respektovány. Nebo se zlomíte nebo zaniknete.

Jaké podnikání je lepší otevřít začínajícího podnikatele

Otevření vlastního podnikání není snadné, ale velmi zajímavé úkoly a vyhlídky mohou být jen vzrušující. Osobní podnik poskytuje nejen zdroj příjmů, ale i nezávislost, možnost optimálně spravovat svůj čas a zdroje, získávat nové znalosti a dovednosti.

Jaký druh podnikání je pro začínajícího podnikatele otevřený? Odpověď na tuto otázku je vždy individuální a je určena nejen tržními a ekonomickými faktory.

Který podnik je lepší otevřít: faktory výběru

Otevřením vlastního podnikání budete muset vyřešit řadu úkolů - strategických a procedurálních i tvůrčích - aby společnost začala pracovat a vytvářet příjmy.

Chcete-li začít, vyřešte, jaký druh podnikání otevíráte, rozhodněte se o průmyslu a trhu. Jaké jsou výhody, které vaše podnikání musí mít, aby bylo úspěšné a oblíbené? Jaké jsou vlastnosti vybraného obchodního místa?

Poté je nutné vypracovat obchodní myšlenku a odpovědět na otázku, co přesně bude firma dělat. Myšlenka na podnikání by měla být realizovatelná v praxi a perspektivě. Jedinečnost není hlavní věcí pro podnikání, ale musíte mít nějakou kůru, která vás odlišuje od konkurentů.

Na obchodní myšlenku je postavena marketingová strategie firmy. Tato strategie se skládá z několika částí: základní vymezení oblastí činnosti, způsoby získávání a udržení zákazníků je rozladění ze soutěže, výběr reklamních kanálů, unikalizatsiya jejich zboží a služby (tak, aby příznivě s ostatními nabídkami na trhu).

 • Ochota bojovat.
Podnikatel začínající by měl být připraven na dlouhý a trvalý boj o úspěch, často rutinní, s mnoha chybami v procesu. Je žádoucí okamžitě naladit na něco, co nebude snadné, a podnikatel nese odpovědnost za všechny kroky sám, ale úspěch je možný, pokud vyvíjíte dostatečné úsilí. Kromě toho je zahájení podnikání jen počátkem dlouhé cesty: pokud se věci daří, pak podnikatel čeká po léta aktivní práce. Proto je žádoucí poskytnout vám podporu příbuzným a příbuzným, aby nedošlo k rozpadu a neopustení vašeho podnikání s prvními překážkami.
 • Registrace.

V různých zemích jsou postupy registrace obchodních firem velmi odlišné a při rozhodování o tom, který malý podnik se má lépe otevřít, musíte studovat všechny právní záležitosti tohoto procesu. V Ruské federaci se můžete zaregistrovat jako IP nebo jako právnická osoba. Přemýšlejte o tom, co bude ve vašem případě vhodnější.

Vypracování podnikatelského plánu je nezbytné pro všechny, kteří se chystáte otevřít své podnikání, a to bez ohledu na jeho specifika. Zahrnuje strategii rozvoje společnosti, taktická opatření, termíny a náklady. Správně napsaný obchodní plán umožňuje zhodnotit vyhlídky společnosti.

Z tohoto dokumentu by mělo být jasné, jaký startovní kapitál je třeba mít k založení podniku. V případě vyšší moci a neplánovaných nákladů byste tento údaj zvýšili o jeden a půlkrát. Pokud váš podnikatel nemá finanční prostředky, můžete požádat o spolehlivou banku o úvěr na maximální možné období a za nejnižší úroky.

Problémy v oblasti účetnictví a oběhu dokumentů by měly být také předem zvažovány. Pokud nemáte příslušné vzdělání, je lepší najmout zkušeného účetního hned. To lze provést v rámci smlouvy o outsourcingu nebo pozvat práci některých známých účetních.

Business zakladatel osobnost do značné míry závisí úspěch projektu. V této činnosti jsou důležité vlastnosti, jako je odolnost, hbitost, disciplínu, efektivitu, vysokou sebeorganizace, energetiky, vůdčí schopnosti. Mnoho skvělých podnikatelských nápadů přilepená na fázi návrhu, protože autoři neměli sílu, motivaci a dovednosti k zahájení vlastního podnikání a trvale zapojen do jejího rozvoje. Z tohoto důvodu ve fázi přemýšlení o tom, co pro malé podniky je lepší otevřít, je nutné analyzovat jejich vlastní schopnosti, psychologické charakteristiky a omezení, a to nejen na podmínky na trhu.

Vedle obchodu se znaky jsou důležitými zdroji vedoucího podniku jeho odborné znalosti, znalosti, zkušenosti, spojení. Pokud si člověk otevře své podnikání v oblasti, kde pracoval nějakou dobu a dobře zná nuance, získává to výhodu vůči méně informovaným a zkušeným podnikatelům.

Které je lepší otevřít firmu od začátku

Všechny existující typy obchodů lze přičíst jednomu ze tří typů:

Výroba

Nemusíte být rozsáhlé, časově náročné a drahé. Pro začínajícího podnikatele nemá smysl okamžitě otevřít něco velkého - například továrnu - pokud je pro práci dostačující malá dílna s nejdůležitějším vybavením.

V současné době je nejslibnější a populární podnikání na výrobu unikátních produktů: soukromé pekárny a cukrárny, pivovaru ruční práce, uvolnění designového nábytku, vytvářet neobvyklé doplňky a šperky. Tento obchod nevyžaduje velký počáteční kapitál, ale je to velmi důležité znalosti a dovednosti podnikatel a ty se vytočí do svého týmu - a odborných schopností a kreativitu a manažerských kompetencí. Ze pro ty, kteří se chystají otevřít takový malý podnik zvláštní význam má na výběr z podnikání nika a studiu situaci na trhu.

Služby

Jsou rozděleny na hmotné a nehmotné. Do první kategorie patří, například, vzdělání, služby potravin, pohostinství, přepravě cestujících, stavebnictví a dalších. Otevřete podnikání může být pouze v přítomnosti určitého počátečního kapitálu. Nehmotné služby však nevyžadují zvláštní finanční investice. To Poradenství v různých oblastech designu, doučování a trénovat, kadeřnické a manikúra služby, drobných oprav věcí a spotřebičů pro domácnost, a tak dále. N. Pro ty, kteří mají znalosti v dané oblasti má smysl přemýšlet o tom, jak otevřít svůj vlastní malý podnikání (další možností je najmout kvalifikovaný personál).

Obchod

Obchodní činnost se mění v měřítku: jedná se o velkoobchod a maloobchod. Na jakém druhu obchodu je lepší se specializovat, otevření soukromého podnikání je obtížná otázka. V obou případech můžete získat dobré zisky, pokud správně organizujete obchodní procesy. Pokud jde o investice, velkoobchodní prodej je však nákladnější.

V situaci, kdy podnikatel má velmi omezený kapitál, ale chce otevřít obchod, nejlepším řešením by být zprostředkovatelská činnost v oblasti obchodu a služeb. Prodejce nebo distributor nevyžaduje značné výdaje. Vybírá oblast, která již má nějaké znalosti a zkušenosti podnikatele, a to nejen kombinovat práci a hobby, ale je lépe vybavena k manipulaci s jejich podnikání, spíše než někoho, kdo se vyvíjí zcela neznámé pro sebe sféru činnosti.

Takže například osoba s diplomem inženýra s nízkoteplotními zařízeními je nejlepší otevřít takovou firmu jako:

výrobní společnost, která vyrábí náhradní díly a součásti pro instalaci chladicích jednotek;

obchod prodávající hotové ledničky a náhradní díly pro ně, pomocná zařízení;

zprostředkování a poradenství při nákupu komplexních a velkých mrazíren pro průmyslová zařízení;

poskytování služeb pro hlavní opravu a instalaci chladniček nebo otevření vhodné firmy.

V těchto případech se podnikatel alespoň bude těšit na svou činnost. A znalosti a porozumění vybrané oblasti poskytnou příležitost získat relativně krátkou dobu vysoké zisky.

Pokud podnikatel otevře podnik pro malé peníze, pak ve velkých městech a rozvinutých regionech bude těžké dělat kvůli silné konkurenci. Vstup na trh a vytvoření trvalé klientely bude vyžadovat mnohem více peněz než vytváření podobného podnikání v menších městech.

Otevřením podnikání v malém městě získáte následující výhody:

nízké náklady na pronájem kancelářských prostor, obchodů, obchodů apod.;

Reklama na nový obchod bude levnější;

méně personálních nákladů;

možnost neomezovat konkurenty ve zvoleném výklenku a stanovovat ceny výhradně pro své zboží a služby.

Existují ovšem nevýhody podnikání v malých městech:

malý příliv zákazníků kvůli omezené průchodnosti;

zisky jsou stabilní, ale malé;

je obtížné nalézt personál, protože mnoho ambiciózních a vysoce kvalifikovaných pracovníků se těší na práci ve velkých městech a hlavním městě.

Proto před otevřením soukromé firmy v malé vesnici pečlivě porovnejte všechny pro a proti tomuto rozhodnutí a jeho vyhlídky pro vás osobně.

10 nápadů, které je lepší otevřít

Online obchodování nyní prochází obdobím rychlého vývoje a nejoblíbenějším typem startu je internetový obchod. Demonstrace a prodej zboží se uskutečňuje na internetových stránkách obchodu a poté jsou doručovány zákazníkům prostřednictvím kurýrních služeb nebo poštou. Nakupování v internetových obchodech je přitahováno stále více lidí, zejména středního věku, a ti, kteří se chystají otevřít podnik, který prodává jakékoliv zboží na internetu, jsou vyhlídky nejvíce povzbudivé. Tento formát obchodů nepotřebuje obchodování s podlahami, ale zcela závisí na výkonu, použitelnosti a propagaci ve vyhledávačích.

Za účelem otevření online obchodu s oděvy pro ženy nebo děti bude nutné mít počáteční kapitál 200 tisíc rublů, který půjde na:

vývoj, obsah, podpora webu;

správci platů (a případně i kurýři, pokud jsou součástí zaměstnanců firmy);

případně, pronájem skladu;

nákup výrobků a jejich přepravu.

U obchodů prodávajících oblečení a pleteniny dosahuje ziskovost podnikání 20-25%. Pokud kupujete zboží měsíčně více než 200 tisíc rublů, můžete očekávat čistý zisk 40 tisíc rublů. Vzhledem k aktivní podpoře obchodu, příslušné sortimentní politice a úspěšnému výběru dodavatelů se takový podnik vyplatí po 4-6 měsících od jeho otevření.

2. Ulice rychlého občerstvení.

Další populární druh malé podniky je malý stacionární shop, zabývající se výrobou a prodejem potravin a nápojů s rychlým občerstvením, především uzavřené a klasické sendviče podle původních receptur, kávu a tak dále. D. od obvyklých shavermy a párky v rohlíku Tento druh rychlého občerstvení jsou vysoké kvalitní a široký sortiment, neobvyklé komponenty a recepty, orientace na fanoušky zdravého způsobu života a vegetariány. Během krize, příjmy z kaváren, restaurací a dalších tradičních gastronomických podniků klesá, ale fast food nabírá na síle, a mnoho podnikatelů se otevírají právě takový obchod.

Polohovací bod pro prodej na ulici fast food je nejlépe v oblastech s velkými davy a vysoké návštěvnosti: kolem dopravních uzlů, vlakových nádražích, nákupních center a trhů, školy. Otevření se zabýváme prodejem rychlého občerstvení, zásobit na start-up kapitál ve výši nejméně 275 tisíc rublů za pronájem obchodních prostor, nákup pokoj (která může být ve formě pavilonu nebo kiosek, a mobilní přívěsu), ke koupi vybavení (windows zahřívá, lednice, trouba, kávovar stroje atd.). S denním obratem asi osm tisíc měsíčně z hlediska tržeb za prodej rychlého občerstvení učiní až 240 tisíc rublů, a ziskovost v 30% obchodu se vyplatí za méně než šest měsíců práce.

3. Outsourcingová společnost.

Tento druh podnikání spočívá v poskytování služeb třetím stranám s různými službami za poplatek: právní podpora, účetnictví a finanční řízení, technická podpora v oblasti IT a využívání call centra pro přijímání objednávek. Outsourcing jako typ podnikání je relativně nový, jeho trh je ve fázi tvorby. Během krize se stále více a více outsourcingových firem otvírá, protože je pro společnosti obtížnější udržet si všechny potřebné specialisty ve svém státě a potřeba jejich služeb nikde nezmizela.

Chcete-li otevřít outsourcingovou společnost, potřebujete počáteční kapitál ve výši 550 tisíc rublů. Hlavní náklady v první fázi jsou tvořeny:

vyhledávání, nájem a placení za služby kvalifikovaných odborníků ve zvolené oblasti;

Pronájem kanceláře v centru města nebo na jiném snadno přístupném místě, opravu a nákup kancelářského nábytku a vše potřebné pro práci;

náklady na obchodní reklamu.

Hlavním důvodem outsourcingu je vysoká kvalita a úplnost poskytovaných služeb, dodržování lhůt, odpovědnost za výsledek. Zpravidla outsourcingové společnosti nemají jediný schválený ceník, protože náklady na služby jsou stanoveny individuálně v každém případě a jsou předepsány ve zvláštní smlouvě s klientem.

Cateringová společnost ve formě městské jídelny je dražší a komplikovanější obchod než místo pro prodej rychlého občerstvení, ale z dlouhodobého hlediska je mnohem výhodnější. Rozpočetové jídelny mají stabilní poptávku mezi různými skupinami obyvatel, od studentů a pracovníků blízkých podniků až po turisty (jestliže se jídelna nachází v centru města nebo v blízkosti památek). I při vysokém nasýcení trhu s těmito stravovacími zařízeními jídelny stále přinášejí stabilní zisk. Velmi významnou roli v tomto oboru hraje výběr prostor: kromě úspěšného umístění musí splňovat řadu technických, hygienických a dalších požadavků.

Počáteční kapitál potřebný pro otevření jídelny bude přibližně jeden milion rublů. Tyto peníze jsou potřebné pro:

pronájem pokoje, opravy, zdobení sálů pro návštěvníky;

výběr, školení, plat pro zaměstnance;

nákup a instalace potřebného vybavení a nábytku.

Nejvhodnější možností je jídelna s kapacitou 50 osob (nicméně je třeba mít na paměti, že plné zatížení je možné pouze v určitých hodinách pracovního dne, zbytek času to bude mnohem méně). Za rok stabilního fungování se takový podnik vyplatí, když denní příjem dosáhne 25 tisíc rublů (s výjimkou režijních nákladů) a to je možné s průměrnou kontrolou 200-300 rublů a průchodností 50-60%.

5. Prefabrikované konstrukce.

Tento obchodní nápad spočívá v výstavbě dřevěných domů na klíč. Takové budovy jsou velmi žádané mezi zástupci střední třídy, kteří chtějí mít v přírodě letní chatu nebo chalupu. Celý cyklus výstavby rámového domu je jen několik měsíců a levné materiály používané při stavbě takového objektu činí z něj velmi výnosnou investici.

Můžete otevřít podnik pro výstavbu rámových domů, pokud je počáteční kapitál 500 tisíc rublů nebo více. Hlavními nákladovými položkami pro zahájení takového podnikatelského projektu budou:

otevření jedné nebo několika kanceláří (pro přijímání objednávek, komunikaci s klienty, formalizování smluv o koupi dokončených rámových konstrukcí);

výběr, školení stavebních týmů, mzdy za ně;

nákup potřebných nástrojů, stavební vybavení, zařízení;

pronájem kancelářských zaměstnanců, zaplacení za jejich práci a výdaje na údržbu kanceláří;

investice do reklamy, tvorba a propagace webových stránek společnosti.

Výnosnost tohoto druhu podnikání závisí na nákladech na materiály použité k výstavbě každého domu. Průměrné náklady na 1 m 2 obytných prostor rámové domy obvykle je 30-40 tisíc rublů, a tržní cena každého takového metru je 70 tisíc rublů. To znamená, že celý dům nebo chalupa stojí kupujícímu asi dva miliony rublů. Pouze dva realizované objekty jsou dostatečné k tomu, aby získaly počáteční náklady na tuto firmu.

Malé kadeřníky s nízkým a středním cenovým segmentem, které poskytují celou škálu služeb, mají stabilní poptávku všech kategorií obyvatel ve velkých a středně velkých městech. Při otevření takové firmy byste měli usilovat o kvalitní služby, budovat dobré vztahy se zákazníky (lidé by rádi chodili k vašemu kadeřnictví znovu a znovu) a udržovali ceny na cenově dostupné úrovni. Nejvhodnějšími místy pro kadeřníky jsou spaní s velkým počtem obyvatel, v blízkosti nákupních center a velkých dopravních uzlů - autobusové a tramvajové zastávky, stanice metra atd.

Aby bylo možné otevřít holičství, budete mít počáteční kapitál ve výši 300 tisíc rublů, která je potřebná k úhradě nájemného za prostory, nákup nábytku a vybavení, zásoby, zařízení pro registraci a spuštění reklamy, jakož i pro přijímání umělců a správců.

Tento druh podnikání poskytuje příležitosti k získání dalšího zisku:

umístění prostor nebo jeho části do podnájmu zástupcům příbuzných profesí - majitelům manikúry a pedikúry, make-upu - zaujetí zákazníků;

převést některé práce na trenéry (namísto pronájmu vlastních zaměstnanců).

Malý kadeřník, kde průměrná kontrola na služby je 250 rublů a přibližně 16 klientů se podává během pracovního dne, všechny ostatní věci jsou stejné, platí za rok a půl. A pokud se seznam služeb rozšiřuje a firma bude aktivně provádět marketingové akce a využívat všechny reklamní kanály, pak se to stane ještě rychleji. Plánovaná ziskovost se v tomto případě očekává na úrovni 29%.

Podobným druhem podnikání je kosmetický salon. Pokud jej otevřete v nejmenší velikosti - jako kosmetické služby magisterského kanceláři doma - počáteční investice bude činit celkem 30 tisíc rublů (při průchodu kurzů, nákup všech potřebných kosmetických přístrojů a zařízení, nabízet své služby).

Pokud již máte školení v oblasti stříhání a styling, make-up, manikúra, pedikúra, korekce obočí, depilace a podobně. E., první krok k budování vašeho podnikání pro vás, aby se stal soubor zkušeností a portfolia. Chcete-li to provést, můžete prvním volném tréninku na jejich příbuzných a známých, a pak vytvořit skupinu v sociální síti a nabízet své služby za nízkou cenu.

Popularita tohoto obchodního formátu vzhledem k tomu, že v době krize hlavní kosmetické salony zvýšit pouze jejich ceny, a soukromý master, opouštět domov pro klienty, aby byli připraveni na důležité události (svatba, dovolené, a tak dále. D.) nebo hostování je doma, učinit tytéž služby mnohem levnější. Koneckonců, nemusí zaplatit nájem ani sdílet zisky s majitelem.

U soukromých umělců jsou relevantní neformální kanály reklamy - doporučení, slova z úst, sociální sítě. Z dražších míst pro reklamu jejich služby mohou být nazývány svatebními časopisy a internetovými portály.

Lidé budou potřebovat léky vždy a všude, takže otevření stacionární lékárny k prodeji léčivých přípravků v maloobchodě je velmi slibným obchodním nápadem, a to i při vysoké konkurenci na tomto trhu. Nejlepší je otevřít takovou firmu v obytných oblastech poblíž stanic metra a dalších dopravních uzlů (železniční stanice, zastávky veřejné dopravy) nebo v blízkosti velkých supermarketů, vybrat si diskontní sázku a pronajmout malou místnost pro lékárnu.

Vedle umístění je úspěch tohoto druhu podnikání silně ovlivněn cenovou politikou lékárny a spolehlivostí dodavatelů. To znamená, že zisky v tomto případě jsou určeny obratem. Prodej hygienických výrobků a kosmetiky, kojenecké výživy, zdravotnické techniky se může stát dodatečným příjmem. Právní předpisy navíc umožňují prodejcům stanovit vysoké přírůstky na jednotlivé skupiny léků.

Pokud jde o počáteční kapitál, začínající podnikatel, který chce otevřít lékárnu, bude potřebovat alespoň půl milionu rublů. Kromě finančních prostředků bude nutné:

Nebytové prostory se všemi lékárenskými zařízeními;

uzavřených vztahů a smluv s velkoobchodními dodavateli léků.

8. Dětská provize.

Podstatou tohoto podnikatelského záměru je otevření malého obchodu, který přijímá vysoce kvalitní výrobky pro děti z prodeje od zákazníků a prodává je za cenu, která zahrnuje provizi prodejce. Takové obchody aktivně získávají popularitu a stále více se otevírají, protože děti rostou, stále potřebují nové oblečení, boty a předměty pro domácnost a mnohé rodiny jsou nuceny zachránit a nemohou si to dovolit koupit v běžných obchodech.

Za účelem otevření takového podnikání to bude mít startovní kapitál asi 300 tisíc rublů. Tato částka půjde na pronájem, dokončení a vybavení obchodního centra (nákup nábytku, stánky, vybavení, vytvoření barevného vývěsního štítku nebo vitríny), mzdy zaměstnanců. Nicméně, pokud je to rodinný podnik, pak můžete ušetřit na nájem prodejců a zbytek zaměstnanců. Propagace obchodu a provozování jeho skupin v sociálních sítích si vyžádá nějaké finanční investice, protože bude nutné nepřetržitě přilákat prodejce a kupce. Nemusí však kupovat zboží od velkoobchodníků.

Nejvhodnějšími místy pro otevření dětské komise jsou spící hustě osídlené oblasti, domy v blízkosti mateřských škol, polyklinik, obchodů s potravinami.

Optimální úroveň ziskovosti takového podniku, podle ekonomů, by měla být 12-15%. Na základě denního obratu 15 tisíc rublů, čistý zisk za měsíc může být až 30 tisíc rublů (po odečtení všech výdajů).

9. Školení, doučování.

Doučování bylo vždy relevantní, a to i ve většině krizových období a zejména po zavedení USE. Ne všichni rodiče si mohou dovolit zaplatit za jazykovou školu nebo speciální kurzy pro přípravu dítěte za USE, ale soukromé školitelské služby jsou poměrně povznášející (zvláště pokud není výcvik individuální, ale v malých skupinách).

Kromě přípravy studentů na zkoušky je stále ještě velký počet školení, školení a seminářů pro dospělé. Chcete-li otevřít svou firmu v této oblasti, nemusíte utrácet za pronájem pokoje atd. - můžete absolvovat kurzy online nebo provádět samostatné tréninkové akce, které si na několik hodin zapůjčí vhodné stránky. Taková podnikání však bude vyžadovat investice do reklamy.

10. Uložte pevné ceny.

Pro podnikání prodeje levných každodenních zboží se krize stala katalyzátorem úspěchu. Spotřebitelé stále více a více a pevný cenový formát přitahuje nízké ceny. Sortiment těchto obchodů může zahrnovat jídlo, drobné zboží pro domácnost a kosmetiku.

Existují dvě možnosti pro zahájení takového podnikání: otevření obchodu samostatně nebo zakoupení licence. Počáteční kapitál je požadován ve výši nejméně 700 tisíc rublů, které budou vynaloženy na:

zaplacení nájmu nebo podnájmu prostor;

nákup komerčního vybavení;

nákup první dávky zboží;

mzdy zaměstnancům.

U míst maloobchodu hraje velkou roli místo. Je lepší otevřít podnikání na místech s velkým množstvím lidí.

Můžete nakupovat zboží v Číně (pokud to uděláte přímo, cena bude rekordně nízká).

Jak víte, existuje mnoho možností pro soukromé podnikání. Zvýrazňujeme jejich nejvýznamnější a nejvýnosnější z nich:

Srovnávací tabulka, která ukazuje, jakou firmu je lepší otevřít:

Podnikání v Rusku

Přidáno do záložek: 0

Pokud čtete tento článek, téměř jistě víte o podnikání v Rusku z první ruky. A jak se cizinci dívají na podnikání v Rusku? A co může být kognitivní o podnikání v Rusku, které jim to řekne.

Dnes existuje tendence, aby se stále více dětí a mladistvých v Rusku chtělo stát státními komunálními zaměstnanci, protože nyní prakticky zaručuje stabilní budoucnost. Počet dospělých, kteří chtějí, aby jejich děti podnikali, se však ve srovnání s předchozími lety podstatně zvýšil.

To naznačuje, že postoj k podnikání v Rusku se hodně změnil. Lidé začali chápat: v této oblasti existuje více příležitostí k realizaci sebe sama. Lidé jsou také přitahováni z perspektivy finanční pohody. Dnes máme příležitost pozorovat vývoj velkého počtu začínajících podnikatelů v Rusku v různých měřítkách a směrech. Nicméně Rusové projevují velký zájem o podnikání v zahraničí. Jedná se o masový trend, který se týká jak začínajících mladých lidí, tak podnikatelů, kteří se již setkali. Jedním z důvodů tohoto jevu je nedůvěra ke státu, jeho systému kontroly nad podnikatelstvím.

Mnoho mladých profesionálů, kteří dokončili své vzdělání (možná obchodní vzdělávání) v Rusku, opouští zemi, aby zahájili vlastní podnikání. Je třeba poznamenat, že naši krajané se vyznačují svým odhodláním, flexibilitou myšlení a množstvím obchodních myšlenek.

Dnes se díky sankcím, sankcím a zvýšením měnových sazeb výrazně snížila konkurence v Rusku. Nevedlo to k vypuknutí nových projektů. Již existující podniky se však začaly rozšiřovat a posilovat.

V Rusku dochází k elektronickému toku dokumentů, ale v praxi to nebylo vyvinuto tolik, jako v Evropě. Zajímavostí je, že v Rusku a v celém evropském prostoru existuje více účetních. V Rusku je obtížné podnikat. Jednoduchým obchodem má naše země 120 míst (z 183).

Malé podnikání v Rusku

Situace s malým podnikem v Rusku je poměrně komplikovaná. Jedním z důvodů je "drahé peníze", tj. v naší zemi je s půjčkami těžké. Než podnik začal správně, nedostal produkt a navíc zisk, podnikatel se dostane do dluhu. Je těžké tyto peníze vzít v bance. Úvěr může poskytnout, ale na kauci, která může být více než částka půjčky dvakrát. Přestože existují speciální programy podpory podnikání, finanční prostředky, které sponzorují různé začínající podniky.

Průmysl služeb je nejrozvinutější oblastí pro malé podniky v Rusku. K dispozici je mnoho kaváren a restaurací, obchodů a ateliér, doručovací služby a výroba suvenýrů. Velmi oblíbené franšízy, protože snižují riziko a zjednodušují práci na vytváření podnikání.

Na videu: Malé a střední podnikání v Rusku, zahájení podnikání, nástrahy

Malé a střední podniky v Rusku. Co dělat?

 • Jak již bylo uvedeno výše, nejoblíbenější v naší zemi je sektor služeb. Spotřebitelé zde mohou jednat jako jednotlivci, a tak organizace na jakékoliv úrovni. Zvažte nejpopulárnější oblasti v sektoru služeb.
 1. Cateringové služby. Restaurace, bary, pizzerie, kavárny, snack bary, jídelny a obchody - všechna tato zařízení jsou velmi populární. Oni se liší ve velikosti, stylu a ceně, ale každý z nich najde svého klienta.
 2. Bydlení a komunální služby. Jedná se o velmi rozmanitý průmysl. To zahrnuje služby pro opravy, údržbu a údržbu prostor.
 3. Finanční služby. Dnes je pro nás těžké si představit náš život bez nich. Jedná se o službu bankovních karet, převodů peněz, doplnění účtu, platby důchodů a platů atd.
 4. Informační služby. Zahrnuje poradenské služby a různé kurzy, školy atd.
 5. Pronájem služeb
 6. Turistické služby
 7. Hotelové služby
 8. Dopravní služby
 9. Zábavní služby
 • Samozřejmě, stejně jako v jakékoli zemi, máme velmi slibné IT technologie. Počet lidí zapojených do této oblasti se neustále rozrůstá. Výhodou tohoto podnikání je odlehlost a příležitost začít podnikat s minimálním počátečním kapitálem.

Na videu: Investice do Ruska

Vlastnosti ruského obchodu

Charakteristickým rozdílem ruského podnikání z téměř všech ostatních je, že při vytváření podnikání v Rusku je podnikatel nucen bojovat ne tak silně s konkurenty, jako se státem. Ačkoli k dnešnímu dni existují různé moratoria pro inspekce pro malé a střední podniky.

Teoreticky v Rusku jsou zákony takové, že je pro ně snadné vytvářet a rozvíjet podnikání. Avšak v praxi může být výklad těchto zákonů různými aktéry (například kontrolními subjekty) odlišný. Dnes existuje zhruba 30 tisíc různých předpisů, co se týká podnikání. Samozřejmě, že všechny je nemožné, je dokonce i takzvaný "princip selektivního prosazování". Na druhou stranu můžete vždy najít porušení. Proto byste neměli v žádném případě dělat nepřátele ve vlivných strukturách.

Nejvyšší vedení naší země často hovoří o zjednodušení podmínek pro vedení malého a průměrného podnikání. Dnes však bylo v tomto směru přijato jen velmi málo kroků. Země má silné daňové zatížení a komplexní systém zákonů. To dělá z podnikání v Rusku obtížné a vysoce rizikové podnikání.

Na videu: Expertní komentář k podnikání v Rusku

Obchodní nápady pro začínající podnikatele: Top 25 nejlepších tipů pro malé firmy od začátku k zahájení podnikání

V tomto článku jsme pro vás shromáždili nejvýnosnější obchodní myšlenky pro začátečníky, s přílohami a bez nich. To je nejdůležitější a výnosný podnik, který vám přinese stabilní příjem.

Prodej věcí na Avito

Schopnost správně odevzdat zboží společnosti Avito vám umožní dobře vydělat. Můžete začít tím, že prodáváte své nepotřebné věci. Můžete si koupit zboží od těch, kteří je chtějí prodat rychleji a levněji, a poté je prodat dražší. Zajímavou možností - prodávat produkty a služby ostatních lidí za procentní podíl. Chcete-li to udělat, téměř nemusíte investovat a příjmy s aktivní prací začínají od 300-400 dolarů měsíčně.

Reklamní agentura

Pro malou agenturu budete mít dostatek kanceláře v 10 metrech čtverečních. m, minimální vybavení a 2-3 osoby. Takové podnikání je výhodné otevřít ve velkém městě. Pak tam bude velká poptávka po vývoji tiskových materiálů a tvůrčích odvětví, jako je například vytvoření loga, corporate identity, slogany. Budete muset investovat od $ 1,000, ale měsíční příjem bude minimálně $ 700.

V této oblasti jsou příjmy s každým měsícem je jen víc. V budoucnu se můžete spolehnout na čistý zisk ve výši 2-3 tisíc dolarů.

Agentura svátků

Jedná se o velmi zajímavý obchod a navíc s minimálními investicemi. Malá kancelář, počítač a reklama - to jsou hlavní náklady na její organizaci. Hlavním úkolem bude výběr umělců pro zákazníky a vývoj slavnostních programů. A prakticky všechny výdělky jsou "čisté" peníze. Pro malou agenturu budou potřebovat investice v oblasti 1000 dolarů, a zisk bude od 1500 dolarů měsíčně.

Nákladní doprava

Vynikající podnik, který se velmi snadno rozšiřuje a postupně zvyšuje jeho flotilu. Dvě auta s řidičem a jedním dispečerem - vše, co musíte začít. S počáteční investicí asi 15 tisíc dolarů, čistý zisk dosáhne 1000-2000 dolarů měsíčně.

Služba "manžela za hodinu"

Jedná se o relativně nový a velmi oblíbený typ podnikání bez kapitálových investic. Vaším úkolem je uspořádat základnu pracovníků různých oborů, koordinovat jejich práci a hledat zákazníky. S denními, dokonce i nejmenšími objednávkami, čistý zisk za měsíc začíná od 500 dolarů.

Opravy obuvi a výroba klíčů

Místnost je 5-10 metrů čtverečních, nářadí, regály a dobrý pán - a můžete začít pracovat. Pokud máte kvalifikaci, můžete to udělat sami. Chcete-li začít, budete potřebovat 800-900 dolarů. A měsíční příjem takového případu je 600-1500 dolarů, v závislosti na počtu objednávek.

Chov a prodej zvířat

Úspěšné malé podniky mohou být postaveny na chov a prodej zvířat: psi, kočky, činčily, králíci, ryby, prasata, nutrie, kachny, včely, křepelky, bažanti, fretky, hlemýžďů, slepice, atd...

Samozřejmě je počáteční kapitál pro každý případ odlišný (oba 500 dolarů a 15 tisíc - za organizaci plné farmy). Ale čistý zisk v každém případě začíná značkou 1000 dolarů. Díky chovu drahých a "populárních" zvířat můžete získat a 3-5 tisíc dolarů měsíčně.

Tutoring

Při studiu různých disciplín, hraní na kytaru, zpěvu a dokonce i spoustu zajímavých věcí můžete získat od 400 dolarů měsíčně. Pro dobré zaměstnání však bude nutné věnovat minimální reklamu na internetu (50-70 dolarů).

Internetový obchod s věcmi z Číny

Prodej levných oděvů z Číny - vynikající podnik, který nevyžaduje velké počáteční kapitál. Chcete-li koupit nejvíce "běžící" věci a už je na skladě, potřebujete asi 700 dolarů. Dokonce i s malým rozpětím (15-25%), měsíční tržby mohou dosáhnout 600-1000 dolarů "čisté".

Počítačové služby

Organizace počítačové opravy vyžaduje pronájem místnosti o rozloze přibližně 15 metrů čtverečních. m a nákup nástrojů. Všechny náklady spojené s nákupem komponentů a náhradních dílů jsou již hrazeny vašimi zákazníky.

Po investování asi 500 dolarů do tohoto obchodu můžete počítat s čistým ziskem v oblasti 600 USD za měsíc. Populární služby vydělávají od 900 dolarů. Ale pro rozšíření budete muset najmout dalšího nebo dvou opravářů.

Tisk na oblečení

Přes velkou konkurenci je to velmi oblíbená služba. K pronájmu předpokladů a nákupu termopráce opustí 800-900 dolarů. A za měsíc můžete za takovou práci získat $ 300-400 "čistý". A to je, pokud máte opravdu malou firmochku s jedním zaměstnancem. Rozbalíte-li reklama o sobě, můžete se spolehnout na větší částky.

Soukromý kosmetolog (kadeřník, make-up artist, majster manikúry)

Taková práce doma je skutečná záležitost. A vy nemusíte utrácet peníze za pronájem a pořádání salonu. Pouze na jejich nástrojích a spotřebním materiálu. Chcete-li koupit kvalitní nástroje a dobré výrobky (kosmetika, balzámy, barvy atd.), Potřebujete nejméně 900-1200 dolarů. A čistý zisk bude z 1000 dolarů měsíčně.

Jídelna

Chcete-li otevřít malou jídelnu pro 20-30 míst bude potřebovat asi 24-25 tisíc dolarů (pronájem a opravy prostor, dokumenty, vybavení, mzdy, jídlo). Ziskovost takového podniku činí 1500-2000 dolarů za měsíc.

Čištění koberců

Nejprve je potřeba vynaložit peníze na vybavení a efektivní čisticí prostředky (vysavač, odizolovací stroj, odstraňovač bodů apod.) A reklamu. To vše bude trvat přibližně 2500-3000 dolarů. A vaše čisté výdělky budou za první rok práce měsíčně 1500-2000 dolarů měsíčně.

Otevřete podnikání v Rusku

Obchod v Rusku, je to možné? Nyní je celý internet zaplaven předpovědí různých lidí o složitosti podnikání v Rusku, o korupci, o korupci policie a soudů. Závěry těchto věštců samy - nic neudělejte, doma udržujte peníze.

V tomto článku se budeme snažit zjistit, zda stojí za to začít podnikání v Rusku.

Obecné informace: co je podnikání, výhody podnikání před ostatními činnostmi.

Pohyb kariérního žebříčku ve veřejné službě nebo práce k pronájmu vždy zahrnuje řadu omezení. Za prvé, maximální výše zisku, který lze získat z výsledků tohoto druhu pracovní činnosti, je přísně regulován státem zastoupeným zástupci jeho pověřených orgánů. Za druhé, práce zahrnuje systém oficiální hierarchie, jehož účinek lze charakterizovat takto: každý pracovník společnosti, organizace nebo podniku potenciál pro stabilní dobrý výkon, nedostatek disciplinárním opatřením a další služby před orgány mohou být přeneseny do vyšší polohy. To zase znamená, že příjem v podobě měsíční mzdy se zvýší, navíc ke změně bude zvýšena seznam povinností pravomoci, je možné, že na předložení vlastních zaměstnanců zaměstnance budou přiděleny v případě potřeby podle specifik své nové pozici, a tak dále.

Zdá se, že tento seznam neobsahuje nedostatky, ale pokud jej pečlivě analyzujete, zjistíte, že v něm vše, co je považováno za výhodu, lze zacházet úplně jinak. Například takzvaná kariéra, kterou se rozumí zvyšování vyhlídky má vždy své meze: to platí pro většinu pozic, výsad, práv a povinností, jakož i mzdy. Sama plat, který býval také považována za nejstabilnější formu příjmu, ve skutečnosti závisí na tom, jak výhodné a užitečné činnosti veřejného systému v rámci celého podniku jako celku - to znamená, že svým vlastním úsilím konkrétní zaměstnanec závisí jen velmi málo, a to je ve skutečnosti jen přispívá Menší příspěvek do pokladnice úspěchu. Neexistuje tedy žádný způsob, jak nezávisle ovlivnit úroveň příjmů běžných pracovníků a dokonce vůdců takových podniků.

Nejdůležitějším nedostatkem veřejné služby / pracovního systému je však vytvoření jediného modelu života pro všechny, kteří se na něm podílejí, a to po celou dobu jejich pracovního života. Vypadá to takto: "práce - práce doma - práce - odchod - práce... - důchod." Život se tak stává spíš jako veverka v kolečku - pohybuje se pouze v kruhu a tak dále až do samého konce. Lidé, kteří se stali součástí státního stroje, často zapomínají, že nežijí žít, ale naopak - vydělávají, aby mohli žít lépe. A na to zapomínají, protože nemají takový čas na takové úvahy - v důsledku toho, ty dny, týdny a měsíce, které snoubí s rodinou, cestováním a jinými radostimi života, pracují.

Samozřejmě, takový životní model znamená dosažení úspěchu: hodně času, který může být věnován vlastním zájmům, stejně jako slušná finanční situace, pouze pro zástupce nejvyšších míst. Aby bylo takové postavení přijato, to trvá v průměru 15-20 let práce - a pilné a prioritou pro zbytek životních hodnot nebo existence významné rodiny nebo přátelství. Existuje však i alternativní způsob, jak dosáhnout úspěchu - podnikání nebo tzv. "Práce pro sebe". Je to podnik, který otevírá nejvíce vynalézavou a dobrodružnou cestu k úspěchu, což lze dosáhnout mnohem dříve než ve státním systému.

Zvláštním aspektem je nejvyšší úroveň korupce v zemi. Je třeba mít na paměti, že bez ohledu na to, jak rychle a snadno alternativní způsob Nezdálo se, že obohacování, jak se asi rámci stanoveném platnými právními předpisy, jako je příjem není ani stabilní, ani neustále roste, protože jeho výroba je nezákonné a může být ukončena kdykoli zásahem příslušných státních orgánů.

Obecné charakteristiky podnikání v Ruské federaci: současný stav a vyhlídky.

V současné době existuje na území Ruské federace řada individuálních podnikatelů nebo jiných komerčních podniků, i když pomalu, ale rostou. Důvodem je především skutečnost, že byly vytvořeny dobré podmínky pro rozvoj podnikání, které umožňují zahájit vlastní podnikání i v případě, že existuje minimální počáteční kapitál. Stát každoročně přiděluje značné množství finančních prostředků na podporu rozvoje podnikání, pomáhá soukromým podnikům stabilizovat své aktivity a poskytuje záruky formou právní podpory, zejména v případě, že se podnikání zakládá na zahraniční obchodní činnosti.

Kromě toho je vznik a rozvoj vlastního podnikání pro obyvatele malých a odlehlých oblastech hlavního města - a to v Moskvě je soustředěno až 70 procent státního rozpočtu je jediný způsob, jak získat dostatečný příjem poskytnout základní životní potřeby. Problém nízké míry zaměstnanosti a nízké mzdy zůstává relevantní pro mnoho měst a vesnic, kde vláda nepřiděluje rozpočtové prostředky a průměrná mzda nepřesahuje 8-10 tisíc rublů. Skutečná průměrná velikost důchodů mimochodem je také na úrovni těchto ukazatelů, takže podnikání je vynikající příležitostí k vytvoření života pro osoby v důchodovém věku.

Pokud mluvíme o tom, jaký druh podnikání je v současné době nejziskovější a nejslibnější, se názory expertů na toto hodnocení liší. Mezi obměnami velkých obchodů je prioritou finanční, ropné, alkoholové a tabákové výrobky. Investice jsou považovány za poměrně efektivní způsob získání velkých zisků v co nejkratším čase, ale to vyžaduje značné bohatství pro velké investice. Co se týče středních a malých podniků, nelze vyčlenit mezi ně jednu, která by mohla být považována za atraktivnější a slibnější než ostatní - vše závisí na tom, kolik času, úsilí a zdrojů podnikatel investuje do fáze formace a vývoje.

Podnikání v Rusku - jemnosti a nuance domácího podnikání.

Obecné podmínky, které zaručí úspěch podnikání na území Ruské federace bez ohledu na její orientaci, lze s jistotou nazvat:

- orientace na získání pasivního příjmu - tedy zisku získaného v důsledku práce systému, který nebude záviset na úsilí samotného podnikatele. Rozvoj podnikání s prioritním pasivním příjmem je popsán mnoha slovy: "Nejdříve pracujete za peníze - pak nefunguje a peníze už pracují pro vás." Příklady tohoto druhu podnikatelské činnosti zahrnují síť prodejen, obchody, podniky poskytující určité služby, soukromé lékárny, internetové zdroje apod.;

- předmět spotřeby v podnikání - produkt, služba atd., - by měl být velkým požadavkem v prostředí spotřebitelů, ke kterému je podnikatel původně orientován. Současně, pokud jde o komoditu, je třeba ji nejprve uplatnit na základě jejího vlastnictví a nutnosti zakoupení nových jednotek. Má-li být služba určena, měla by být poskytována buď jednorázově, ale s perspektivou neustálého růstu klientské základny nebo trvale na určitý podíl lidí s vysokou solventností. Nejvíce živý příklad: prodej potravinových surovin, nezbytný pro každou osobu v každodenním životě;

- Stejně důležitým aspektem podnikání je analytická práce: Aby úspěch uspěl, je nezbytné, aby byl podnik konkurenceschopný, protože v dnešní realitě je konkurence v každém odvětví extrémně vysoká. Vyrobené výrobky nebo poskytnuté služby musí ve všech ohledech překračovat ty, které nabízejí konkurenti;

Nicméně, konkrétně řečeno o Rusku, nejlepším řešením by bylo zvětšit míru vlastního podnikání za hranicemi jednoho města nebo jiné lokality alespoň na úrovni několika regionů. Prioritou bude umístění klíčových bodů v největších městech Ruska - Moskvě, Petrohradě atd. Důvodem je skutečnost, že zde je soustředěna většina státního rozpočtu, což znamená vysokou kupní sílu místního obyvatelstva a jeho zájem o služby, které nabízí. Tam je to, že soukromé podnikání dostane největší podporu od vlády.

Ale nejdůležitější podmínkou pro nevyhnutelný úspěch ruských podnikatelů bylo a zůstává hlavním pravidlem - vybudovat ziskové podnikání, které potřebujete, a být schopen nejen pracovat, ale i vydělávat.

Malé podnikání v Rusku.

Podle analytických údajů je na území Ruské federace drobné podnikání, které poskytuje hospodářství země stabilní postavení a je hlavním motorem jejího rozvoje. Klíčovými postavami malých podniků jsou podnikatelé zastupující střední vrstvu obyvatelstva. Díky nárůstu vlastní ziskovosti jsou schopni nakupovat velkoplošné nemovitosti a auta, nakupovat jídlo, potřebné vybavení, předměty pro domácnost atd. Takto probíhá jejich vzájemná součinnost se státem a rozpočet je doplněn výdaji pro uvedené potřeby. Navíc, tváří v tvář podnikatelům - zástupcům malých podniků, země přijímá nové daňové poplatníky, kteří podléhají dalším typům daní v souvislosti se zvláštnostmi svých činností.

Hlavním úkolem malého podniku je získání svého vlastníka co nejvíce zisku. Z toho plyne, že nejvýnosnějším podnikáním v tomto měřítku je obchodní činnost - nákup určitého druhu zboží od dodavatelů a následný prodej spotřebitelům za nadměrnou cenu, jejíž utváření vzniká pod vlivem řady kritérií. Nejběžnější typ obchodní činnosti lze nazvat prodej potravin. Proto, abyste mohli začít podnikat v této oblasti, budete muset otevřít vlastní prodejní místo pro prodej produktů a v budoucnu by v ideálním případě zvýšit jejich počet a překročit rámec diskutovaného regionu. Takovým bodem může být obchod, stánek, kiosk, potraviny atd., Velikost zařízení samotného, ​​počet obsluhujících, rozsah nabízených produktů určuje podnikatel sám. Jedinou nuancí, kterou by měli obchodníci vzít v úvahu, jsou neustálé změny v právních předpisech týkajících se prodeje alkoholu a tabákových výrobků, které patří mezi nejoblíbenější spotřebitele, kteří mají největší poptávku. Například pokud bude prodej alkoholu omezen na časový rámec, během kterého bude implementace přípustná, stejně jako územní hranice, výrazně sníží příliv nových kupců a tím i popularitu samotné instituce.

Dalším ziskovým typem drobného podnikání, které není tak závislé na vnějších okolnostech, jako obchodní činnost je poskytování služeb jednotlivcům a právnickým osobám. To zahrnuje:

- výstavba nemovitostí;

- služby při opravách prostor;

- Komplexní údržba vozidel: servis pneumatik, malování, opravy a výměna součástí, ladění atd.;

- právní / účetní podpora: poradenství v oblasti důležitých otázek, zastupování u soudu v řízení atd.;

Začátek podnikatelů z malých měst by měl být obzvláště opatrný při výběru podnikání, s nímž se bude zabývat - úspěch podniku je určen především tím, jak rychle se mu podaří rozvíjet a zvyšovat své vlastní měřítko.

Střední a velké podniky na území Ruské federace.

Situace středních podniků v Rusku nemůže být považována za stabilní, neboť konkuruje malým i velkým podnikům. Taková obrovská konkurenční oblast jednoduše nedává mnoho podnikatelů čas na rozvoj svého projektu, ani příležitost, aby byl natolik ziskový, aby byl ziskový a mohl se dále rozvíjet.

Optimálním řešením v takové situaci je vytvoření poměrně unikátní nabídky na spotřebitelském trhu. Příkladem je výroba zboží pro osoby se zdravotním postižením - protézy, invalidní vozíky, berle, pomocná zařízení pro hlasové zesílení atd. Na druhou stranu, některé klasické typy středních podniků zůstávají dodnes velmi výhodné - výroba a opravy obuvi, šití a obnova oděvů, výroba dětských hraček, výroba potravin, zemědělská výroba, obchod, lékařství atd.

Co se týče velkých podniků - je to, jako pravidlo, se sídlem v určité oblasti monopolu, pracující podle svých vlastních pravidel, kontrolovány a opraveny, pokud je to nutné, stát, a přizpůsobit uvolnění levných spotřebního zboží. Na rozdíl od malých a středních podniků, tento druh podnikání na území Ruské federace má dvě historicky nejslibnější a ziskový směr - těžba ropy a výroby ropných produktů, jakož i hutní, zemědělství, farmacie, realitní rozvoj podnikání, atd.

Podnikání na internetu.

S rozvojem špičkových technologií se také rozšiřuje podnikání založené na jejich využívání. Samozřejmě, že Internet je skvělý nástroj pro reklamní kampaň jakýkoli podnik, který je již samo o sobě, je lukrativní činnost. Tvorba, rozvoj a propagace (nárůst popularity) lokality, umístění reklamy na různých zdrojů, plnění nejrůznějších obsahových stránkách - tento obchod je stále nabírá na obrátkách v Rusku, po vzoru zahraničních zemích, kde se stal jedním z nejvíce ziskové.

Nejvíce ze všech internetových podnikatelů v Rusku získal popularitu vytvoření a vývoj internetových obchodů. Výhodou tohoto systému je, že každý potenciální kupující se zbaví potřeby jít do obchodu pro správný výrobek - celý sortiment mu je dáván přímo na místě, kde si můžete okamžitě objednat a provést zálohu. Rychlý nárůst popularizace internetových obchodů je snadné vysvětlit - hospodářská soutěž v této oblasti je skutečně snížena na nulu, protože každý podnikatel pracuje s určitým druhem zboží a styl prezentování výhod vlastních služeb pro každou z nich je téměř zcela jedinečný.

Podnikání v sektoru služeb.

Samostatné místo při uvážení obchodu na území Ruska lze identifikovat popis sektoru služeb, protože podle statistických údajů zaměstnává více než 40% populace země. Mezi nejvýnosnější typy podnikání při poskytování sociálně náročných a užitečných služeb patří:

- činnost stravovacích zařízení: jídelny, bary, kavárny, restaurace, pizzerie atd.;

- služby v obecní sféře - opravy, restaurování, plánovaná a neplánovaná údržba apod.;

- finanční služby - peněžní převody, směnné operace atd.;

- informační služby - poskytovat v plné míře potřebné informace zájemcům o jejich získání přes internet a jiné druhy komunikace;

- pronájem prostor k pronájmu;

- služby pro přepravu osob a přepravu zboží;

Závěr.

Jakákoli činnost vykonávaná na území Ruské federace se tak může stát výnosným podnikem s dostatečným zájmem samotného podnikatele. Když jste objevili všechny výhody podnikání, můžete zajistit úspěšnou budoucnost, v níž budou finanční priority, velká část volného času a příležitost trávit čas a peníze na sebe a na vlastních zájmech. Potřebuji začít nebo pokračovat v podnikání v Rusku? Odpověď je jednoznačná - "Ano". Musíte se jen pečlivě rozhlížet a najdete tu spoustu žádostí o vaše nadání. Hodně štěstí v podnikání!