Jak otevřít palačinku?

Pokud hledáte spouštění související s potravinářským průmyslem, pak se ponořte do nuance, jak otevřít palacink. Jedná se o jednoduchou práci, se kterou dokáže i začátečník.

♦ Kapitálové investice - 1 100 000 rub.
♦ návratnost - 1-1,5 let

Palačinky jsou jedním ze symbolů ruské kuchyně.

Tento roztomilý mnoho pochoutka snadno připravit i doma a v průmyslovém prostředí, není nikdy nuda díky hojnosti zálivek a je vhodný pro vaření, a to jak na svačinu, které si můžete vzít s sebou, a na velkolepé hostině.

A palačinky jsou skvělý způsob, jak vydělat peníze, takže pokud hledáte startup týkající se potravinářského průmyslu, pak se ponořte do nuance co, jak otevřít palačinku.

Jedná se o opravdu jednoduchý podnik, který nevyžaduje velké investice do kapitálu a který může i nováček zvládnout.

Obsahuje palačinku, stejně jako obchod


Pokud se rozhodnete otevřít palačinku, nezapomeňte si sami sebe požádat o všechny funkce nového podniku, abyste nemohli tolerovat ztráty.

Vlastnictví palačinek naštěstí nemůže být přičítáno obzvláště složité činnosti, takže neměli byste mít žádné velké problémy s zahájením startu.

Existuje několik druhů paláců:

 1. Plně rozvinuté restaurace se stoly a útulnými interiéry, kde můžete ochutnat nejen palačinky s různými pochvy, ale i další tradiční ruské pochoutky.
 2. Rychlé občerstvení, kde většinou připravují palačinky s náplní pro odjezd.
  Otevření takového plastu je zapotřebí v přeplněných místech: na náměstích, v parcích, v blízkosti trhů.
  Pokud to prostor dovolí, můžete si dát několik plastových stolů a koupit jednorázové nádobí, aby si zákazníci mohli sladit s palačinkami s teplem a teplem.
 3. Stánky, které kupují hotové palačinky a výplně, a pak jen sbírají pokrm a zahřejí.

Všechny tři obchodní možnosti mají své vlastní charakteristiky a vyžadují otevření jiné částky.

Na základě částky, kterou máte při otevření palacinky, proveďte obchodní plán, s přihlédnutím k charakteristikám regionu, ve kterém žijete.

5 důvodů pro otevření placky

 1. Zájem o ruskou kuchyni stále oživuje.
  Palačinky - vynikající alternativa k horkým psům, hamburgerům a dalším zástupcům rychlého občerstvení.
  Jedná se o lahodné a výživné pokrmy, které vám umožní ukázat svůj vlastenectví.
 2. Máte možnost vytvořit klientskou základnu nejen od krajanů, ale také od cizinců, protože turisté jsou velmi ochotni ochutnat tradiční jídla země, kterou navštěvují.
  A pokud polévka nebo nakládané houby nemůžou potěšit všechny, pak palačinky - bez možností.
 3. V závislosti na výši, kterou jste ochotni investovat do zahájení podnikání, můžete otevřít instituci různých typů.
  Pokud máte více peněz - otevřete kavárnu, méně - mobilní stánek.
 4. Palačinky jsou lehce připravené jídlo, které i velmi nepohodlné hostesky dokáže zpracovat a kuchař s minimálními zkušenostmi nevyvolá problémy.
  Nezapomínejte na to, že v hlavním městě je obrovská částka za mzdu šéfkuchaře, můžete si snadno najmout i včerejší absolvent školy pro potravinářský průmysl nebo kuchař pracující v jídelně.
 5. Palačinka jako podnik se hodí i lidem s malým bohatstvím, protože nevyžaduje obrovskou investice do vybavení, interiéru nebo pronájmu, zvláště pokud se rozhodnete se omezit na stánku.

Jak otevřít pancake: reklamní kampaň

Zajímavý fakt:
V Rusku existuje víra: čím více palačinek budete jíst na Štědrině, tím šťastnější a ziskovější bude rok.

Jakákoli činnost související s potravinářským průmyslem vyžaduje kreativní a efektivní reklamní kampaň, protože na tom, jak rychle vytvoříte svou klientskou základnu, záleží na tom, jak rychle se vaše palačinka stává sama sebe.

Částka, kterou potřebujete vynaložit na inzerci nové instituce, závisí na tom, jak velký projekt jste vytvořili.

Pokud se rozhodnete otevřít palačinku ve formě stánku s minimální investicí, můžete to udělat bez:

 • distribuce letáků v oblasti otevírání palačinky;
 • zbarvování stání v jasných barvách a zdobení s kresbami tak, aby vaše instituce z dálky byla nápadná;
 • komunikaci s potenciálními zákazníky v sociálních sítích a fórem města.

Pokud přemýšlíte o tom, jak otevřít dům na palačinky, který by mohl jít na plnohodnotnou restauraci s krásným interiérem, tabulkami a pestrou nabídkou, by městská média měla být připojena k reklamní kampani.

A skvělý způsob, jak inzerovat novou instituci, je naplánovat slavnostní otevření.

Takže v jeden den mnoho lidí bude vědět o vaší placky.

Pokud se rozhodnete otevřít palačinku, nezapomeňte se postarat o konkurenční výhody

Dnes už na trhu není tolik cateringových zařízení, které by se zabývaly přípravou palačinek, takže je čas vzít si výklenku.

A přesto konkurence v potravinářském průmyslu je dostatečně vysoká, takže byste se měli postarat o vytvoření konkurenčních výhod okamžitě poté, co se rozhodnete otevřít palacink.

 1. Věrnostní program pro zákazníky, kteří jíte vždycky.
 2. Pohodlné umístění vaší placky: v nejbližším okolí potenciálních zákazníků a mimo přímých konkurentů.
 3. Lahodné palačinky za nízké ceny.
 4. Rozmanité menu. Například nabízejí palačinky, a to nejen s tradičními polevy (maso, vejce, houby, sýr), ale také exotičtější: s plody moře, fazole, maso, jahody, atd.
 5. Přátelský personál, který je ochotný pečlivě zacházet s přáním zákazníků, zná perfektně a rychle servisní nabídku.

Jak otevřít palačinku: plán kalendáře

Poté, co jste napsali podnikatelský plán se specifickými výpočty, musíte vytvořit plán kalendáře, abyste věděli, jak dlouho bude trvat, než provedete jednu či druhou etapu.

Tento robot je obzvláště důležitý pro ty, kteří si myslí, jak otevřít palačinku od začátku a nemají mnoho zkušeností v podnikání.

Vzhledem k tomu, že se jedná o otevření provozovny veřejného stravování, budete muset získat především množství povolení, a to především z SES, a podstoupit registrační řízení.

To vše bude trvat asi dva až tři měsíce.

Termín realizace zbývajících etap otevření palačinky: prostory, vybavení, personál, atd závisí na tom, jak vážně jste se rozhodli otevřít firmu: od restaurace-palačinky vyžaduje alespoň šest měsíců, zatímco u stánku, kde prodávají palačinky, můžete otevřít obchod v 3-4 měsíců po nápadu.

Přibližný kalendář pro otevření palačinky vypadá takto:

Jak otevřít palačinku od začátku v malém městě

Podnikání v oblasti výživy je zpravidla velmi výnosné a přináší vynikající příjem. Oblíbenou formou moderní stravy může být vlastní palačinka. Koneckonců, tato národní jídla je v naší zemi velkou poptávkou. Proto pochopíme komplikovanost této záležitosti a pokusíme se zjistit, kolik stojí za otevření palacinky.

Analýza trhu

Samozřejmě, než se pusti do aktivní implementace myšlenky, stojí za to pracovat s nejmenšími detaily. Takže by bylo zbytečné analyzovat segment potenciálních návštěvníků. Všechno je důležité zde: věk, vkus, sociální a finanční situace. Na základě získaných údajů můžete snadno odhadnout, která instituce bude optimální a zisková.

Také je nutné udělat detailní obchodní projekt palačinky. Je důležité jasně definovat obecný koncept a formát instituce. Koneckonců, někde by bylo vhodné začít podnikat s kavárnou nebo restaurací a ve většině případů je vhodné otevřít obchod s palacinkami. Vytvoření obecné strategie zvažte velikost vašich úspor a skutečné finanční příležitosti.

Samostatnou otázkou bude boj proti konkurenci. Koneckonců v tomto odvětví je úroveň hospodářské soutěže poměrně vážná. To znamená, že chcete získat své vlastní klienty, musíte dát svou představivost do interiéru a vytvořit optimální a pohodlné podmínky pro hosty.

Jedním slovem, palačinky-jako recenze zkušených podnikatelů o sobě opustí velmi pozitivní. Je pravda, že takový projekt nebude tak jednoduchý a levný, jak si většina nováčků představí. Vzhledem k předpokládaným vysokým příjmům by se však mohlo doporučit, aby se v tomto odvětví zabývalo určitým místem. Koneckonců, všechny investované síly a prostředky budou v rozumném a vážném přístupu splňovat vaše očekávání.

Určete koncept instituce

Samozřejmě, že vývoj projektu musí začínat jasnou znalostí formátu případu. Dnes bude poptávka a návštěva kavárny nebo restaurace, ačkoli byste měli zvážit možnosti, jako například otevření palacinky na kolečkách. Koneckonců, v takové situaci vynakládáte mnohem méně peněz na realizaci vašeho nápadu, ale můžete v budoucnu vydělat peníze a rozšířit své podnikání. Kromě toho bude mobilita stánku nepopiratelnou výhodou - protože můžete změnit umístění instituce v závislosti na vnějších a klimatických faktorech.

Samozřejmě, nevýhodou tohoto formátu bude malá plocha pro přípravu vašich výrobků a v důsledku toho i skromný sortiment. Můžete také říct o neschopnosti vytvořit určitou atmosféru instituce, aby přilákala většinu zákazníků.

Podnik zaregistrujeme

Zvažte fázový proces, jak otevřít palačinku od začátku v malém městě. Je lepší začít s případem. Odborníci proto doporučují získat status IP a přejít na zjednodušený daňový systém. Proto bude nutné stanovit měsíční odpočty ve výši 6% hrubého příjmu, stejně jako placení poplatků a příspěvků do FIU a FESS přibližně 3 172 r. Samozřejmě, povinným postupem bude získání a registrace pokladny.

Dalším krokem bude získání balíku povolení od místních orgánů a kontrolních organizací: Rospotrebnadzor, SES a požární ochrany. Zde je nutné pro Vás připravit obchodní místo a dokumenty v souladu s požadavky zákonů. Dále bude nutné uzavřít smlouvy s komunálními společnostmi, které vám poskytnou elektřinu a vodu, stejně jako podepsat smlouvu o likvidaci odpadků. Podle zkušených podnikatelů bude nejrozumnějším krokem shromáždit všechno, co je nezbytné pro otevření specializovaných specialit v této oblasti. Takové potíže zpravidla stojí od 50 000 r.

Nuance výběru místa

Složitou, ale zároveň zajímavou etapou bude hledání vhodného pokoje. Opět, když je vaším cílem kavárna-palačinka - podnikatelský plán by měl poskytovat různé nuance. Za prvé, umístění instituce. Za druhé, soulad místností se všemi hygienickými normami. Důležitým bodem bude konečně otázka propojení budovy s městskými komunikací a možnost přestavby nebo opravy.

Takže je třeba věnovat pozornost rušným a navštěvovaným oblastem, například parkům, stanicím, obchodním podlahám a obchodním čtvrtím města. Přestože úspěch může být dosažen v útulném prostoru pro spaní. Vše bude rozhodnuto o obecném pojetí projektu a stylu, který jste si vybrali.

Je velmi důležité rozhodnout o oblasti struktury. Zde jsou obecně uznávané normy stravovacích zařízení asi dva metry čtvereční na návštěvníka a minimálně 15 pro kuchyňskou jednotku. Uveďte, že potřebujete technickou místnost a koupelnu. To znamená, že je vhodné vybrat budovy s rozlohou 65 metrů čtverečních. Nájemné z takové struktury bude od 61 000 rublů.

Pokud váš obchodní plán představuje palačinku, podrobně popište podrobně výpočet ziskovosti podniku, popište umístění vašeho kiosku. Bude to velmi důležitá nuance. Vzhledem k tomu, že v takové situaci je obtížné uspořádat normální zónu pro příjem potravin, přemýšlejte, jak přesně budete vybavit zásuvku. Odborníci tvrdí, že je možné instalovat lehké plastové desky nebo obsluhovat návštěvníky v improvizovaném rozvaděči. Nákup specializovaného dodávkového vozu bude stát 150 000 rublů.

Registrace stacionárních institucí

Pokud nevíte, jak otevřít svůj kapitál typu palačinky, nabídneme vám některé užitečné doporučení specialistů, kteří dosáhli určitých výšek v tomto oboru. Nezapomeňte věnovat pozornost návrhu interiéru vašeho podniku. Vzhledem k tomu, že hlavní chod kavárny patří k národní barvě, může být vhodné použít podobné poznámky v interiéru místnosti. Dobrý nápad by byl nákup masivního dřevěného nábytku, dekorace oken s řezbami a napodobování dekorace stěn zrubového domu.

Není špatným nápadem zajistit nákup textilií a nádobí vhodných pro obecný směr interiéru. Zvláštní atmosféru můžete vytvořit pomocí hudby, uniformy obsluhy a různých drobných doplňků. Kromě toho zahrnout do menu a další pokrmy národní kuchyně. Plné rozvíjení stylu, opravy a nákup všeho potřebného v hale bude stát od 1 000 000 p. Neexistuje tak obtížná možnost - otevřít franchisovou franšízu. Takže máte připravený projekt, který budete muset provést pouze.

Seznam potřebných zařízení

Vzhledem k otázce, jak otevřít podnikatelský plán palačinky projektu, by měly být stanoveny náklady na nákup zařízení nezbytných pro danou operaci. Univerzální seznam samozřejmě nemůže být zde - hodně závisí na formátu podnikání. Uvádíme vše, co je potřeba k otevření mobilního typu. U stacionárních zařízení může být tento seznam doplněn, přičemž se řídí obecnou koncepcí a představou projektu. Takže pozice potřebná k akvizici budou:

 • chladnička pro skladování polotovarů a přísad;
 • vitrína hotových výrobků;
 • palačinka;
 • mixér a mixér;
 • kávovar;
 • malý inventář pro práci;
 • nádobí a balicí stroj.

Samozřejmě, že je v kiosku, kuchař nemůže samostatně připravit různé náplně, a proto se zamyslete nad tímto problémem.

Obvykle bude nákup vybavení v mobilním vozidle stát 170 000 rublů. Zvažte také nákup nábytku pro návštěvníky. Zde nastavte číslo na 40 000 rublů. - to jsou minimální náklady na otevření palacinky. Jak začít hledat zařízení? Zpravidla můžete najít zařízení, které vám vyhovuje při zkoumání oficiálních webových stránek výrobců. Takže si můžete snadno vybrat vhodný model velikosti a ceny kuchyňských spotřebičů.

Plán náboru

Podívejme se na otázku zaměstnávání zaměstnanců, protože tento okamžik je důležitý a měl by být zvážen před otevřením palačinky od začátku. Zkušenosti odborníků říkají, že není nutné zaměstnávat velký personál. Dokonce i pro práci v kavárně to bude trvat asi 15 lidí (kuchaři, pomocníci v kuchyni, číšníci, čistič, myčky nádobí, správce). Pokud jde o mobilní prodejní body, můžete to udělat s dvěma kuchaři pracujícími na směny.

Samozřejmě, že by měl být připraven zaměstnancům zdravotní knížky a chybějící kůže a některé další nemoci, které ohrožují zdraví vaší instituce návštěvníků. Obvykle by průměrná mzda kuchaře měla být asi 18 000 až 22 000 rublů. To znamená, že maximální náklady na platy zaměstnanců mobilního kiosku nepřekročí 44 000. Pokud jde o stacionární instituci, tato částka se zvýší na 270 000 rub.

Menu a marketing

Nezapomeňte na samostatný článek, který počítá produkty, které potřebujete k provádění činností. Nezapomeňte, že je to podstatná část běžných výdajů společnosti, takže ji nezapomeňte zahrnout do svého podnikatelského plánu. Creperie, jehož příklad dáváme (mobilní), obvykle zahrnuje rozsah výhradně palačinky s různými náplněmi a nealkoholických nápojů (čaj, káva, soda). V takovém případě utratíte za nákup ingrediencí asi 190 000 rublů měsíčně.

Pokud mluvíme o kavárně, je vhodné doplnit sortiment teplými pokrmy a dezerty, stejně jako širokou nabídku vína pro hosty. Samozřejmě a náklady poměrně roste. Takže v případě současného nákupu rezerv by majitel takové instituce měl poskytnout minimálně 270 000 rublů.

Navíc zvážit určitou částku na podporu vaší společnosti, zvláště když se rozhodne vybudovat budování kapitálu. Reklama znamená dobré označení, distribuci brožur, vlastní stránky. Samozřejmě, že je dobré si uvědomit, že možnost konání hostů a poskytnutí slev pravidelným návštěvníkům zařízení. Ujistěte se o této 78 000 r.

U mobilního kiosku můžete tato opatření zanedbávat a v důsledku toho ušetřit reklamu. Možná je třeba objednat pouze vývěsní štítek a uvažovat o slevách. Zpravidla nebudete trávit více než 20 000 rublů. Jak můžete vidět, náklady na provoz takové instituce budou několikrát méně než u běžného kavárny. Proto odborníci radí začátečníkům, aby začali podnikat tímto způsobem.

Dozvíme se, kolik bude společnost zisková

Vypočítáme ziskovost mobilního stánku. Takže na začátku projektu budete muset zaplatit následující položky:

 • registrace - 50 000;
 • koupě dodávky - 150 000;
 • vybavení - 170 000;
 • plastový nábytek pro návštěvníky - 40 000;
 • výrobky - 190 000;
 • reklamní a ostatní výdaje - 50 000.

To znamená, že k zahájení práce potřebujete pouze 650 000 rublů. Je třeba říci, že při otevření kavárny se toto číslo zvýší na 1 900 000 r. Dále zjistíme, jaké budou současné náklady. Výpočet, sestavený pro mobilní kiosk, vypadá takto:

 • komunální služby (sběr odpadků) - 65 000;
 • plat - 528 000;
 • produkty - 2 090 000;
 • daně a poplatky - 305 000;
 • reklamní akce - 120 000;
 • ostatní výdaje - 57 000.

Během roku budete muset zaplatit za výše uvedené pozice přibližně 3 100 000 osob. Pokud jde o standardní formát instituce, náklady se zvýší na 8 500 000 rublů. Hrubý roční příjem mobilních placátek dosahuje v průměru 5 040 000 řek a kapitálových zařízení - 14 000 000 řek. To znamená, že zisk pro majitele mobilní zásuvky lze označit jako 1 940 000 rublů. Majitel kavárny může počítat s 5 500 000 p. Jak vidíte, podnikání se poměrně rychle vyplatí - maximálně šest měsíců.

Samozřejmě, abyste získali plánovanou částku, budete muset vynaložit velké úsilí a představivost. Koneckonců, konkurence v tomto oboru je poměrně vážná, ale vždy existuje příležitost stát se vedoucím prodeje kvůli originálním receptům a kvalitním produktům. Možná jsme poskytli vyčerpávající odpověď, což je obchod s palačinkami. Video níže vám pomůže dozvědět se více o tomto.

I ve špatném měsíci si v malé vesničce vydělám ze 75 000 rublů! Historie objevu palačinky v garáži

Tradice požívání čaje v naší zemi se datuje do vzdálené minulosti. Od obvyklých ovcí až po lahodné koláče a pečivo. Všechny tyto dárky najdete na našich stolech. Palačinky jsou však považovány za jednu z nejoblíbenějších jídel. Je naprosto jednoduché připravit lék, který je k dispozici každé rodině. Ale lívance mohou nejen jíst, ale i přesto mohou dobře vydělat. Dobré palačinky nejsou nižší než tradiční zařízení pro rychlé občerstvení a jsou oblíbené jak u mladých lidí, tak u dospělé populace.

Rekonomica mluvil s podnikatelem, který na své pozemku u dálnice otevřel dům na palačinky. Získává peníze z domova. Podnikatel se s našimi čtenáři podělí o tajemství jeho úspěchu a zároveň poskytne podrobný obchodní plán a strategii pro otevření malé placky. Tyto tipy mohou využít všichni, kteří chtějí začít podnikat.

Jak se mi přišla myšlenka na podnikání?

Zdravím všem. Jmenuji se Fedor, mám 24 let. Žiji v jedné z vesnic Krasnodarského území. Můj dům se nachází podél jedné z živých cest vedoucích do Krasnodaru. V létě, přes naši vesnici, prochází spousta turistů, kteří si udržují cestu k pobřeží. Ale i bez prázdnin je naše trať vždy živá.

Každý obchoduje po trase a je velmi výnosný. Taky jsem se rozhodl tuto záležitost přijmout

Téměř každý, kdo má nemovitosti na trase, prodává různé zboží. Suvenýry, ručníky, polštáře, měkké hračky, vycpaná zvířata a další věci.

Mnoho lidí v rekreačních oblastech je zaneprázdněno obchodem na silnicích.

Také po trase mnoho lidí prodává ojeté automobily. Tento typ podnikání se stal tak oblíbeným, že v naší obci máme trh s automobily. Lidé přijíždějí z nás po celém jihu země pro ojeté vozy.

Ti, kteří mají vedlejší farmy, ale nemají přístup na dálnici, prodávají své výrobky na improvizovaném trhu. Prodávají zeleninu, ovoce, drůbež a maso.

Začala jsem analyzovat situaci, potřebovala jsem obchodní myšlenku

Už dlouho jsem si myslel, jaký druh zboží můžete začít obchodovat. Všechny výklenky již byly opakovaně obsazeny a zbývalo jen vymyslet něco nového.

Nápad vznikl z analýzy trhu

Po započítání všech možností jsme dospěli k závěru, že je skoro nikde, aby lidé mohli kousnout. Není dostatek jídel, ale žádné palačinky nejsou. Rozhodla jsem se obsadit toto místo.

Garáž po rekonstrukci se změnila v atraktivní kavárnu

Moje stránky byly přímo na silnici. Dům byl v zadní části pozemku a na cestě se objevila cihlová garáž. Garáž byla nestandardní, s rozlohou 30 metrů čtverečních. Z toho jsem se rozhodl udělat palačinku. Rekonstruoval jsem garáž, udělal dobrou opravu a místo brány jsem dal velké dvojité zasklení s dveřmi. Venku jsem udělal přiléhavý baldachýn lehké konstrukce, takže v teplé sezoně byste mohli dát zákazníkům stoly.

Trochu fantazie a každá garáž se změní v útulnou kavárnu.

Celá tato operace mě stála 300 000 rublů. Ale situace je pro každého úplně odlišná, možná někdo má připravený pokoj, ale někdo ne, takže budu poskytovat pouze podnikatelský plán pro vybavení palacinky.

Podnikatelský plán palačinka. Specifické údaje

Stručný přehled podnikatelského plánu pro otevření palacinky.

 • Plocha 30 metrů - samostatně pro samostatný projekt.
 • Barový regál s výkopy pro vybavení - 24 000 rublů.
 • Skříně (2 kusy) kuchyň s policemi a dekorativní design - 13 800 rublů.
 • Chladící vitrína - 21 000 rublů.
 • Palačinka elektrická pro velké palačinky 1 ks. - 9 250 rublů.
 • Palačinka na malé palačinky 1 ks. - 4 400 rublů.
 • Elektrický sporák - 9 300 rublů.
 • Odsávací odsavač 2 ks. - 8 050 rublů.
 • Sada nádob pro plnění - 4 950 rublů.
 • Stolní a další kuchyňské potřeby - 14 000 rublů.
 • Těsto - 18 000 rublů.
 • Mikrovlnná trouba - 4 000 rublů.
 • Elektrické čajníky 2 ks. - 3 000 rublů.
 • Lednice - 32 000 rublů.
 • Nábytek (kovové a dřevěné konstrukce) 4 stoly a 16 židlí - 24 000 rublů.
 • Sanitární zařízení, umyvadla, kohoutky, kanalizace - 8 400 rublů.
 • Barová stolička 4ks. - 16 400 rublů.
 • Plastový nábytek pro ulici, 4 stoly a 16 židlí - 6 900 rublů.
 • Zástěry, trička a čepice pro zaměstnance - 2 000 rublů.
 • Dekorativní design (hodinky, malby, vázy a další) - 5 000 rublů.
 • Registrace jednotlivých podnikatelů se všemi povoleními k obchodu, hygienické knihy - 11 000 rublů.
 • Výstražná zařízení, hasicí přístroje a další speciální prostředky - 9 550 rublů.
 • Reklamní značky a běžící čára - 22 000 rublů.
 • Ostatní výdaje, včetně dopravy, činí 10 000 rublů.

Celková částka činí 280 300 rublů.

Tyto peníze jsem měl dost, abych otevřel plnohodnotnou malou palacink.

Z personálu jsem plánoval najmout dva pracovníky na směny, kteří budou pracovat dva ve dvou od 10:00 do 22:00. Mzda zaměstnance činila 18 000 rublů. Jeho povinnosti zahrnovaly pečící palacinky, přípravu plnění, podávání a vyjmutí z něj, mytí nádobí a udržení místnosti čisté.

Výnosnost a návratnost

Pro palačinky i pro rychlé občerstvení jsou charakteristické:

 • Nízké konkurenční ceny.
 • Doplatek je 150 - 250%.
 • Vysoká návštěvnost.
 • Průměrná kontrola 150 - 350 rublů.

V obvyklém průzkumu je součástí palačinky plněné 130 ruble. Cena čaje nebo kávy činí 35 rublů. Palačinka bez malého plnění stojí 40 rublů. Servíru jam na 35 rublů. Minerální voda nebo džus od 50 rublů. Jedná se o nejvíce prodané pozice a z nich se vypočítá průměrná kontrola. Ve skutečnosti však v období prázdnin činí průměrná kontrola více než 300 rublů.

Kolik mi instituce přináší do praxe?

Palačinky, jako každý fast-food produkt, mají vysoké procento podvádění. Až 250%!

Palačinka je velmi výnosná záležitost. I při nízké průchodnosti 25 návštěvníků denně, s průměrnou kontrolou 200 rublů, jsou tržby přibližně 4,500-5,500 rublů denně.

Vezměte průměr 5 000 rublů a tuto částku vynásobte 30 dní v měsíci, získáme částku 150 000 rublů. Pokud vezmete v úvahu všechny náklady na nákup produktů, platy zaměstnanců, platby za elektřinu, daně a odpočty, pak zůstanou čisté nejméně 60 000 rublů, odečteme z této částky další procentní podíl na odpisy zařízení a zůstaneme 50 000 rublů.

Výpočet jsem provedl na základě minimální návštěvnosti 25 lidí denně. Ale podle mé osobní zkušenosti s prací, den prochází nejméně 35 - 40 návštěvníků. Takže výnosy ve výši 75 000 rublů jsou garantovány kdykoli během roku. Vzhledem k tomu, že mám vlastní pokoj, neplatím nájemné, ale tyto výpočty budou užitečné a budou sloužit jako průvodce pro podnikatele, kteří chtějí pronajmout pokoj.

Variant franšízy

Také jsem se rozhodl koupit franšízu pro nějakou slavnou palačinku. Ale franšíza je dobrá věc, když existuje hodně konkurence. Neměl jsem žádný takový problém a já jsem odmítl koupit franšízu. Ale dozvěděl jsem se mnoho užitečných věcí, když jsem se seznámil se zásadou práce těchto síťových společností.

A pokud budete muset koupit franšízu, pak musíte být připraveni, aby franchisor (legální majitel) prodával nejdražší zařízení. Je samozřejmě lepší než obvykle a vyrábí je významné značky, ale je třeba zvážit některé faktory. V prostředí, kde neexistuje konkurence, neměli byste vynaložit další peníze na drahé vybavení. Principy práce a hodně užitečných čipů lze naučit od síťových pracovníků, ale s omezenými finančními prostředky na nákup franšízy, je lepší se nezapojit.

Problémy při otevírání palačinky a možnosti jejich řešení

Ale nebudou mi rozptýleni a vrátím se k tématu mojí palačinky.

Palačinka jsem otevřel. Návštěvníci začali chodit, zastavit a mít večeři. Nejnavštěvovanější doba byla od 12:00 do 17:00 a od 20:00 do 22:00. Ale byl dokonce vrchol návštěv před velmi uzavřením.

Vzhledem k tomu, že vše bylo v okrese uzavřeno a dokonce ani obchody, které pracovaly po 22:00, tam nebyly, rozhodla jsem se změnit plán a koupit si další nápoj. Téměř každý zákazník si vzal minerální vodu nebo džus.

Musel jsem se přizpůsobit práci instituce

Vzhledem k tomu, že prodávající byli po pracovní směně velmi unavení, zpočátku jsem zůstal pracovat sám. Blinovi se během denního posunu víc pečili, takže jsem musel přidat do nich nádivku a ohřívat v mikrovlnné troubě. Také v noci se kávu a energetické nápoje prodávaly dobře.

Postupně jsem začal obchodovat s cigaretami také nejprve nelegálně a včas vydal potřebné dokumenty. Nechtěla jsem prodávat tabákové výrobky, ale řidiči nákladních automobilů se zastavili v noci a každá druhá z nich požádala o cigarety. Nechtěl jsem ztratit klienty a začal obchodovat s tabákem.

Doplnění jednoho dalšího zaměstnance

O měsíc později jsem najal dalšího zaměstnance - nočního prodejce, a sám jsem si ho změnil s plánem dvěma dvěma. Noční obchodování přineslo malý příjem, ale s nárůstem toku zákazníků jsem zvýšil cenu zboží v noci o 25%.

Reputační palačinka nechtěla kazit

Časem se noční obchod se zvláštnostmi změnil v samostatnou firmu a v blízké budoucnosti jsem se rozhodl otevřít 24hodinový obchod. Palačinka nebyla vhodná pro tento druh činnosti. Navíc byla to jediná instituce v naší obci, kde jsme alkohol neplývali. Často jsem měl dětské narozeniny a neztratil jsem svou pověst jako palačinka.

Úspěšná firma požadovala expanzi. Můj marketing se pohybuje

Palačinka pracovala po dobu jednoho roku a dosáhla stabilního příjmu nejméně 90 000 rublů měsíčně. Jako možnosti rozšíření jsem uvažoval o otevření velké placky. Již v pronajatém prostoru 150 metrů.

Moje palačinka získala dobrou popularitu a vyžadovala rozšíření. Mnoho řidičů ocenilo naše pokrmy a stalo se pravidelnými návštěvníky.

Obzvláště oblíbeným místem byly palačinky s červeným kaviárem. Cena takového podílu činila 300 rublů, ale jejich poptávka byla vždycky náročná. Byly vydatné a nahradily plnou večeři.

Pro takové pokušení je nemožné odolat.

Návštěvy prodeje

Na předních místech prodeje byly palačinky se sýrem a houbami, palačinky s krůty, kuřecím masem a játry. Ze sladkých porcí byly dobré palačinky s džemy z fíg, broskví a meruňky.

Také jsme neustále přišli s našimi vlastními recepty. Například palačinky s pečenými jablky a skořicí jsou stěží nikde jinde, které můžete vyzkoušet.

Naše čipy

Původní recepty se obecně staly naším čipem.

Na stěně jsme viseli krabici přání a zákazníci mohli opustit své recepty, z nichž jsme vybrali ty nejlepší a později je přidali do menu. Cenou pro nejlepší recept byl, že pokud recept vyhrála soutěž a byl zařazen do menu, pak se jeho jméno stalo tím, co si zákazník přeje. Jako součást slušného, ​​samozřejmě. Například máme v menu palačinky s názvem "z Seryogy z Tyumenu" a palačinky "z Petrohradu s láskou". To je naše kreativita, která nám pomáhá rozvíjet a udržovat značku.

Také pořádáme různé soutěže, například na nejlepším vozidle, které jezdilo za týden. Vítězem je vyhlášena cena - volná část palačinek z čeho vybírat. To může být hloupé, ale tento krok vám umožní přilákat více zákazníků s vyššími než průměrnými příjmy. Tito zákazníci zvyšují průměrnou kontrolu instituce.

Palačinky a čaj jsou neodmyslitelnými přáteli.

Palačinky bez čaje - peníze do větru!

Také v palačinku byl kladen velký důraz na čaj, protože podle tradice jsou palačinky podávány s čajem. Na prodej jsou oba čajové sáčky a volné, které se vaří v samostatných kotlích různých kapacit. Nejoblíbenější odrůdy jsou naše místní. Zvláště dobře prodávaný bylinný čaj. Je velmi oblíbený u turistů, protože některé odrůdy lze vyzkoušet pouze v našem regionu.

Improvizované propagace

Z reklamních triků chci zmínit naši společnou reklamní kampaň s jednou sítí čerpacích stanic. Poslali jsme řidiče na čerpací stanice a rozdávali letáky, které propagovaly mou plackou na čerpací stanici. Připojili letáky ke kontrole na palivo. To dalo dobrý výsledek. Při provádění takové akce se naše tržby neustále zvyšují o 50-70%.

Z naší strany byla provedena práce jiné povahy. Cílem mých zaměstnanců bylo následující: Když se zákazník zeptal na otázku, kde má naplnit palivo, měl zaměstnanec pancakeho domu přesně určit nášho partnera pro čerpací stanici. A ne jen bod a vyprávět příběh o tom, že na cestě může být chycen s druhou plnicí nekvalitního benzínu, o němž všichni místní obyvatelé dobře znají a jdou kolem těchto míst straně.

Plány do budoucna a rozloučení s začínajícími podnikateli

Teď, od května 2018, jednám o pronájmu velkého předpokladu. Z mé garáže, přestavěné na pancake house, budu dělat dvacátý čtyřhodinový obchod.

Buďte rozhodující!

Jako oddělovací slova chci říct následující: pokud chcete něco udělat, udělejte to. Získejte co nejvíce informací o podnikání, s nímž budete jednat. Vše lze vypočítat. V malých obchodech neexistují žádné výklenky na plný úvazek. Vždy a všude si můžete najít své místo pod sluncem.

Trochu obchodní psychologie

Když člověk začne podnikat a dosáhne určité úrovně, uklidní se a najde svou komfortní zónu. V jeho komfortní zóně podnikatel oslabuje a částečně ztrácí kontrolu nad obchodem. Z tohoto důvodu se objevují nové hvězdy, z toho důvodu se zdá, že se společnosti objeví, že v určité době převezmou kontrolu nad trhem. Kdyby byli všichni podnikatelé vyčleněni na 100%, pak by konkurence nebyla možná.

Velmi stručně o rozvojové strategii v oblasti podnikání a plánování

Při správném plánování jsou dosažitelné všechny cíle. Plánování by mělo být rozděleno na dvě části - strategické (dlouhodobé) a operační (krátkodobé). Dlouhodobé plánování se skládá z řetězce krátkých provozních rozhodnutí.

Cílem (mým) nebyla otevření jedné placky. Jedna placka je operační řešení, které zpracuje jeden prvek ze sady. Z tohoto operačního rozhodnutí jsem dospěla k závěru, a teď vím přesně, jak se dále rozvíjet. Nyní se podle algoritmu rozšiřuji, dále zlepšuji a zlepšuji.

Mám záměry rozšířit a vytvořit vlastní značkovou síť.

Nejcennějším produktem je myšlenka

Nejcennější komodita je nápad a myšlení je dáno každému člověku. Pokud něco chcete, jen si ji vzít. Pokud někdo vydělá - to znamená, že můžete!

Vaše podnikání: jak otevřít kiosk na palačinky

Objev jeho palačinky - poměrně výnosný podnik. Výroba palačinky lze připsat do kategorie fast food, zároveň v očích spotřebitelů je docela dobrá alternativa shawarma, malé kavárny a podobná zařízení, a mnoho lidí raději kuchyní každý jiný. Nicméně je třeba poznamenat, že v tomto směru může být velmi vysoká konkurence a obchodní stává ziskový, zpravidla jen při otevření několika stáncích po celém městě. A i zde je třeba vzít v úvahu městský práce - pokud v malých osadách Creperie, ve kterém jídlo je připraven po dobu několika minut, bude stále novinkou, která je téměř jisté, že stát se populární ve velkých městech téměř všude tam, kde je rozvinutá síť a (a někdy i více než jeden) palacinky, patřící konkurentům. Ale vzhledem k vysoké poptávce po těchto produktech, stejně jako skutečnost, že velká část úspěchu je určena tím, že marketingové kampaně a umístění jednoduše stánků, můžeme říci, že i začátečník v tomto oboru má každý šanci na růst a úspěch ve svém snažení.

Chcete-li začít, kontaktujte místní daňový úřad a zaregistrujte se jako podnikatelský subjekt. Registrace jako individuální podnikatel může být pro 800 rublů, ale pro registraci společnosti s ručením omezeným by měla přidělit asi 20 tisíc. Po registraci budete muset obrátit na federální službu a krizových situací Ministry - bez souhlasu těchto orgánů nemůže zapojit do maloobchodního prodeje potravin. Po registraci je nutné koupit jednoduchý kiosek, a non-kapitálové struktury bude stačit 5-10 metrů čtverečních. Náklady se mohou lišit v závislosti na výkonu. Kuchař by měl mít dostatek prostoru pro práci, a proto by to mělo být blízko. Proces vaření se nedá nazvat technologicky obtížným, protože při vaření je používán pouze palačinkový přístroj. Pavilon stojí na 8-10 m 2 z 70 tisíc rublů navíc muset vynaložit asi 30 tisíc více než na napájecích zdrojů kiosk zařízení a topná zařízení. Mnozí výrobci nabízejí, aby se stánky na zakázku - to umožňuje podnikateli získat prostor pod jeho měřítek, a zdobí ji podle vybraného vizuálního stylu. Pak můžete začít hledat umístění. Nejlepší místa, kde jsou vždy spousty lidí - je to blízko univerzit, na autobusových zastávkách, případně i v obytných oblastech. Je žádoucí, aby v okolí nebyly žádné body soutěžící, jinak by k nim mohla jít značná část potenciálních zákazníků. Nestačí však najít místo - je také nutné dohodnout se s úřady na vytvoření kiosku. Mluvíme samozřejmě při uvádění svého kiosku odůvodněno na území, které patří k nikomu (jen zastavit, například), v opačném případě bude muset promluvit s majitelem pozemku, na kterém plánujete dát své prodejní místo. Chcete-li získat právo hostovat svůj kiosk, musíte kontaktovat místní úřady; protože kiosek není stálým strukturu, podnikatel má právo instalovat jej z důvodu, že není v něčí majetek. Nicméně, aby se zabránilo problémům, místní orgány by měly být informovány o svém záměru. Po udělení souhlasu administrativy je třeba obrátit se na Ústav architektury a urbanismu. Dokonce i po vyřešení problémů s tímto oddělením můžete vytvořit vlastní kiosk.

Dalším krokem je vybavit kioskem vše, co potřebujete. Standardní vybavení (lednice, trouba) se používá k výrobě palačinky, ale nejdůležitější věc - je to placka zařízení, na nichž je základna vyrobena palačinku. Chcete-li prodat palačinky bez nádivky, nedává to smysl, lidé potřebují různorodé menu. Proto je třeba koupit chladící zařízení (alespoň jedna prostorná lednice), krbová kamna, regály, nádobí a ostatní zařízení a předměty. Malý profesionální lednička je možné zakoupit za přibližně 30.000 $, palačinka stroj stojí asi 20.000 rublů (až na jednu pracovní plochu, i když to nemusí stačit, a pak se budete muset koupit další), myčky nádobí (pokud je to nezbytné, protože někdy stačí nainstalovat umyvadlo) stojí 15 - 20.000, pak přijde laciný zařízení, jako je například mikrovlnnou troubou a kávovarem a nádobím. Obecně platí, že za 100-150 tisíc rublů můžete vybavit malý kiosk (až 10 m 2).

Nabídky franšíz a dodavatelů

Dalším bodem je organizace dodávek surovin do závodu. Mnoho podnikatelů nakupuje spotřební materiál pro výrobu těsta na palačinky, ale plnění provádí kuchaři přímo na místě z dodaných polotovarů. A zde mohou být potíže s tím, že není vždy možné nalézt dodavatele nezbytných zmrazených nebo hotových výplní. Podnikatel bude muset na základě rozvinutého menu najít jediného dodavatele produktů, ale v každém velkém městě vždy najdete společnost, která dodává maso, zeleninu, koření koření a vše ostatní. Ale pokud okamžitě otevře několik maloobchodních prodejen, má smysl přemýšlet o vybavení kuchyně, kde bude náplň vyrobena. Dělat to v kiosku nemusí vždy fungovat a dodavatelé pravděpodobně nebudou schopni přinést hotové výrobky pod rozvinutým menu. Také je třeba říci, že v důsledku toho bude značení na hotovém výrobku poměrně velké, zřídka z konečné ceny, cena je dokonce polovina, obvykle mnohem menší. Můžete si koupit na velkých velkoobchodních základnách nebo hypermarketech, pak přinést zakoupené výrobky na místo výroby, vyrobit náplň a mít ji v upravené podobě k dodání na kioscích. Je zřejmé, že bude výnosné pouze v případě, že bude otevřeno více odbytišť. Pokud stále otevřete jeden kobylkový láhev, doporučujeme připravit náplň přesně na místě. Cena za jednu palačinku se může lišit v závislosti na její plnění, avšak v průměru činí 50 rublů za příplatek 100-150%. Připravit 1 tisíc placinek, proto bude nutné vyčlenit asi 50 tisíc rublů na nákup surovin.

Rozvoj menu je také velmi důležitý při organizaci podnikání. V zásadě to lze provést a nezávisle, a co je nejdůležitější, chápat chuť a preference cílového publika. Pokud však nejste poprvé, pak při otevírání dalších prodejen potřebujete vytvořit plnohodnotný výrobní proces za účasti specialistů, tj. Kuchařů, kteří dokáží a vědí, jak správně vařit. Najděte kuchaře může být docela obtížné, jeho plat je nejméně 30 tisíc rublů měsíčně. Aby mu pomohli najmout další 2-3 profesionály, úroveň jejich mzdy je 20-25 tisíc rublů. Harmonogram palačinky je obvykle nejméně 12 hodin a funguje denně. Proto musíte zaměstnat 4 pracovníky v jednom kiosku. Nesmíme zapomenout, že až 30% mzdového fondu bude muset být poskytnuto jako sociální odpočty. V závislosti na počtu bodů je personál rekrutován, musí být předem vyškolen; nebo hledat ty, kteří již na takovém místě pracovali a mohou takové jídlo vařit. Kromě toho, pokud je doprava zakoupena pro přepravu výrobků, je třeba najmout řidiče (a nejčastěji - ne jeden, ale nejméně dva, protože výrobky jsou vyváženy denně), které také obdrží 20-25 tisíc. A samozřejmě budou muset být přiděleny nějaké finanční prostředky na nákup auta - to je v průměru 500 tisíc za ojeté auto. Současně mohou být externě zajištěny všechny obchodní procesy, které nemají přímý vliv na zisky; Nejjednodušším příkladem je účetnictví, které bude v tomto formátu stát 5-10 tisíc rublů za měsíc (stále levnější než pronájem účetního na plný úvazek). Samozřejmě, outsourcingy budou firmy v dalších oblastech - vývoz tuhého domácího odpadu, údržba prostor (deratizace, dezinfekce).

Také podnikatel by si měl koupit speciální chladící skříň, která se nachází na ulici. Je nutné pro prodej nápojů (soda voda, balený čaj a podobné výrobky), toto zařízení stojí v průměru 30 tisíc rublů. Další příjmy z prodeje nápojů mohou výrazně zlepšit ziskovost podniku, protože příplatky za takové nápoje jsou někdy více než 100% a kupují se poměrně často. Můžete tedy vypočítat náklady na otevírání kiosku na palačink bez zohlednění otevření kuchyně pro výrobu náplní:

Registrace - 20 tisíc rublů.

Akvizice a vybavení kiosku - 100 tisíc rublů.

Nákup potřebného vybavení - 100 tisíc rublů.

Nákup spotřebního materiálu - od 50 tisíc rublů.

Mzdy - 100 tisíc rublů.

Užitkové platby a platby za služby outsourcingu - z 10 tisíc rublů.

Zařízení s nápoji - 30 tisíc rublů.

Celkem - 410 tisíc rublů, s měsíční výdaje ve výši 160 tisíc rublů. Vezmeme-li průměrnou cenu placka, která se rovná 100 $, se ukáže, že k pokrytí měsíční výdaje dost prodat 1 600 palačinky za měsíc, nebo asi 54 kusů denně. U velkých řetězců placku je to poměrně mírný ukazatel, ale ne každý nedávno otevřený vývod může dosáhnout tohoto čísla v prvním měsíci. Například síť Rostov lívance „Vkusnolyubov“ slibuje svým franšízy v souladu s podmínkami příležitost k prodeji nejméně 100-150 palačinky za den. Ale i se 70 palačinkami denně za cenu 100 rublů činí celkový příjem za měsíc 210 tisíc. Provozní zisk tímto způsobem bude 50 tisíc rublů a čistý - 42500 (s zjednodušený daňový systém s očekáváním na provozní zisk). A to bez zohlednění dodatečných příjmů plynoucích z prodeje nápojů nebo jiných produktů.

Je také třeba poznamenat, že v mnoha velkých městech dnes můžete otevřít svůj palačinkový stánek pro franšízu. Rozpoznatelné jméno umožní přilákat maximální počet zákazníků a franchisor poskytne značnou pomoc při rozvoji podnikání. Náklady na povolení může být několik set tisíc rublů (450 tisíc rublů jako jednorázový příspěvek, například požaduje společnost "Blinoff"). Ale pokud si zvolíte takový formát práce, budete muset vyřešit všechny nedostatky práce na franchisingu, ale často (zejména ve velkých městech) soutěžit s rozvinutými sítěmi je tak obtížné, že je mnohem jednodušší stát se jejich součástí.

Takový podnik, i když poměrně slibný směr, stále vyžaduje neustálý rozvoj a rozšiřování své sítě. Faktem je, že jedna prodejna nepřináší příliš velký čistý zisk (jak bylo vysvětleno ve výpočtu, je to zřídka více než 50 tisíc rublů). Dokonce i dobrá lokalita a dobré menu nepřinese podnikateli s příliš vysokým příjmem. Samozřejmě, fronta může čekat na frontu, ale musíte pochopit, že to nebude celý den, a v každém případě jsou palačinky obvykle zakoupeny jednoduše tím, že projíždí hladní lidé. Je pravda, že například když jste blízko vzdělávací instituce, můžete se spolehnout na určité procento spotřebitelů, kteří přijíždějí do kiosku výhradně kvůli lívance - to jsou školáci a studenti. Mimochodem, proto důsledek - utrácet na reklamu je nepravděpodobné, protože bez ohledu na to, jak zajímavá a aktivní marketingová kampaň byla, člověk ještě nechodí na druhý konec města kvůli palačinkám. Je lepší strávit čas, peníze a energii při hledání dobrého místa. Samozřejmě a kvalita zboží by měla být na úrovni. Jeden bod však umožní 8 až 9 měsíců získat peníze na otevření nového. A právě v tomto okamžiku můžete začít hovořit o ziskovosti a ziskovosti tohoto podnikání. Shrneme-li, můžeme říci, že tento směr je složitý, plný konkurentů, ale slibný a důležitě nevyžaduje přílišné investice slibující poměrně rychlé období návratnosti, a to asi 9 měsíců.

Mathias Laudanum
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a pokynů pro otevření malého podniku

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Všechny položky podle značky: блинный киоск

Vytvořte síť pelmeni bez pronájmu a kuchařů!

Unikátní obchodní model, jedinečné zařízení, jedinečný produkt! Doba návratnosti je 6-12 měsíců.

Vaše podnikání: jak otevřít vízové ​​centrum

Mezi tipy na otevření vízového centra najdete zhruba 60 tisíc rublů "za všechno", ale za takové peníze můžete jen najmout jen dva lidi, kteří pracují pro počítače a nikdo o tom.

Sezónní podnikání: prodej cukrovinek

V průměru se zabýváme prodejem cukrové vaty je schopen přinést podnikateli na jednu sezónu v hodnotě asi 60 tisíc rublů na zisku, takže více obchodů může poskytnout x.

Finanční výpočty: obchod s potravinami

Tento finanční výpočet odhaluje určité pokyny pro otevření "Prodejny u domu" s prodejní plochou 40 m². na pronajaté plochy (nájemné od přidružené osoby na 300 rublů na 1 m2). Při investování.

Vlastní podnikání: rostoucí šneky

V případě farmy, ziskovost podnikání rostoucích slimáků může dosáhnout 90%, zatímco chov v bytě - o něco nižší. Odměna bude však nejméně dva roky,

Jak otevřít kulečník

Pro organizaci jeho kulečníkové herny by měl být umístěn asi jeden milion rublů, v tomto případě, můžete získat místo, ve kterém jsou lidé rádi, aby si odpočinout a vychutnat si hru, která má navíc WHO.

15 tipů pro úspěch při získání půjčky.

Není pro někoho tajemství, že pro malé podniky není snadné žít bez dalších kreditních prostředků. Tento typ činnosti převzaly finanční instituce - na vlastní riziko a riziko poskytnutí úvěru.

Vaše podnikání: rostoucí velbloudy

10 zvířat bude potřebovat 400 tisíc rublů a 10 velbloud - to je velmi malá farma, tj. Pro velké podniky, množství výdajů bude mnohokrát větší.

Vlastní podnikání: jak otevřít prodejnu zvířat

V průměru se otevírá prodejna 50 metrů čtverečních. metry budou vyžadovány od 1,5 milionu rublů. Otevřete malý obchod s protiprůmní plochou 10 metrů čtverečních. metrů může být, mít 300-350 tisíc rublů.

Podnikatelský plán. Laboratoř pro výrobu inokulovaného mycelia

Finanční výpočty byly provedeny pro laboratoř na výrobu semenného myceliu o kapacitě 4 tuny mycelií za měsíc. Náklady na projekt jsou 7 030 500 rublů. Doba návratnosti od začátku.

Jak otevřít květinářství

Obecně platí, že náklady na nákup všech potřebných nástrojů a uspořádání místa pro prodej květin bude stát podnikateli asi 200 tisíc rublů. Ale i zde může být částka mnohem nižší, pokud.

Připravený obchodní plán: prodej pivních zařízení

Investiční fáze trvá 1 měsíc, pak začíná okamžitě fáze projektu. Příjem zisku - od prvního měsíce provozu. Požadovaná výše investičních nákladů činí 2,03.

Podnikání: otevřeme centrum dalšího vzdělávání v oblasti psychologie

Proces získání vzdělávací licence je zdlouhavý a časově náročný. A obtíže vznikají dokonce i ve fázi výběru místnosti a jejího vybavení potřebným vybavením. Dalším předpokladem je.