Jak otevřít obchod s oděvy

Oblečení - produkt, bez kterého žádný moderní člověk, žádná rodina, bez ohledu na výši příjmů a společenského postavení. Jakékoli oblečení má tendenci se opotřebovávat a stávat se zastaralým z hlediska módních trendů. Zároveň se lidé stále více orientují na módu, hledají nové styly. Proto obchodní myšlenka obchodu bude docela zisková. V tomto článku vám řekneme, jak otevřít obchod oděvů od začátku, je to výhodné, jaké jsou výhody a nevýhody, odkud začít. Rovněž vám poskytneme podrobné pokyny k otevření obchodu s oděvy.

Formáty práce

Existuje několik formátů prodejen oblečení:

 • Monobrands (výrobky jedné značky se prodávají, pracují pod franšízou).
 • Použité zboží (prodej oblečení z druhé ruky).
 • Skladové pavilony (prodej nových oděvů).
 • Multibrand (oděvní prodejna různých značek).
 • Bod na trhu (ve skutečnosti stejná značka více značek, ale zpravidla se zaměřuje na zákazníky s nízkými příjmy).
 • Internetové obchody.

Na každé prodejně je kupující v souladu s úrovní příjmu a kritérii pro výběr oblečení.

Otevírání obchodu s oblečením je možné v rámci franšízy, pokud plánujete prodávat značkové oblečení, nebo sami (pak musíte najít dodavatele sami). Nejčastějšími malými podniky v této oblasti jsou samostatné obchody nebo oddělení v nákupních centrech. Tato možnost je nejlepší pro spuštění a dává příležitost vyzkoušet si obchodní výhled a cítit svou vlastní sílu v této výklenku.

Značkové prodejny jsou relevantní ve velkých městech, kde je kupní síla obyvatelstva vyšší. U běžného oděvního obchodu nebo zásoby je průměrné město vhodné pro počet obyvatel.

Výhody a nevýhody

 • Široké cílové publikum.
 • Schopnost vybrat jeden ze segmentů certifikační autority.
 • Možnost volby oddělené kategorie oblečení (sport, kostýmy atd.).
 • Poměrně vysoký přírůstek (zvláště pokud otevřete značkový butik pro franchisu) správně organizuje obchodní procesy a obchod sám.
 • Prodej oblečení lze provádět jak offline, tak online. A také v obou formátech současně.
 • Vysoká úroveň hospodářské soutěže na trhu.
 • Trendy v oblasti módy se rychle mění, v důsledku toho se nákup rychle stává zastaralým, vyžaduje se prodej za sníženou cenu.

Algoritmus akcí

 1. Tvorba podnikatelského nápadu, určení formátu práce a kategorií oblečení, které budou prodávány v obchodě.
 2. Vypracování obchodního plánu s popisem všech nákladů, finančních rizik a nesprávného výpočtu návratnosti investic.
 3. Registrace formy podnikatelské činnosti, výběr daňového systému.
 4. Vyhledávání a opravy pokojů.
 5. Hledání dodavatelů a uzavírání smluv.
 6. Rozvoj počáteční reklamní kampaně.
 7. Nábor a školení zaměstnanců.
 8. Otevření obchodu.
 9. Rozšíření reklamní kampaně.
 10. Analýza poptávky, efektivita reklamy, práce zaměstnanců, tvorba sortimentu.

Obchodní registrace

V každém případě musíte zaregistrovat firmu. Existují dvě možnosti - individuální podnikatel nebo právnická osoba - LLC. Pokud je jeden majitel obchodu bez partnerů a plány nemají rychlý růst do velké federální sítě, stačí zaregistrovat IP. Pokud je obchod otevřen dvěma osobami za všeobecných podmínek, je zapotřebí registrace LLC.

Musíte podat žádost a požadovaný formát pro vybrané deyatelnsti dokumentů daňovým úřadům zaplatit státu poplatek, zvolit systém zdanění, NACE kód a čekat na vydání příslušného certifikátu.

IP má méně pravomocí a možností pro spolupráci s právnickými osobami, ale není vyžadováno pro malý obchod nebo značkový butik na franšízu. Dále platí, že IP platí daně zjednodušeného daňového systému a nemusí zpracovávat velké množství informací a vytvářet podrobné zprávy o ziscích a činnostech organizace.

Co bude trvat, než otevřete obchod

Chcete-li otevřít prodejnu oblečení, musíte si pronajmout pokoj na dobře cestě, v blízkosti trhu, v centru města nebo v místě soustředění cílového publika. Například oblečení pro mládež - v oblasti studentských budov, butik - v blízkosti kancelářských budov v souladu s dalšími obchody, lékárnami a kosmetickými salony. Pro průměrný formát obchodu bude nutné pronajmout pokojovou plochu nejméně 30-40 metrů čtverečních. m. Náklady na tyto prostory v centrální čtvrti města bude nejméně 50 tisíc rublů.

Pro předvedení zboží je nutné zakoupit příslušné obchodní zařízení. Jedná se o stojany, otevřené vitríny a police, závěsy a stojany. Jejich počet a cena závisí na velikosti místnosti

Velmi důležitým faktorem úspěchu rozvoje obchodu a samotné značky je kvalifikovaný personál, který může produkt správně prezentovat, prodávat a ponechat dobrý názor na obchod. Ziskovost obchodu a úroveň loajality k prodejně závisí na tom, jak zákaznický prodejní poradce slouží. Pro takový obchod bude vyžadováno alespoň 2 prodejní konzultanti, kteří budou pracovat na směnách, a správce obchodu. Funkce správce, účetního, inzerenta v první fázi může provádět sám podnikatel. Tím ušetříte náklady na zaměstnance, zvýšíte ziskovost podniku a v důsledku toho vydělat více.

Dodavatelé zboží hrají přinejmenším roli v prosperitě obchodu a jeho jméno, tk. sortiment, kvalita oděvu a zvukovost značky závisí na poptávce a toku zákazníků. Proto bude nutné najít spolehlivé výrobce oděvů, kteří mohou poskytnout širokou škálu kategorií oděvů, na které se obchod zaměřuje.

Marketing a reklama

Marketingový přístup a aktivní reklama jsou zvláště potřebná ve velkém městě a konkrétně v prodeji oděvů. soutěž tam je velmi velká. Proto na začátku vývoje podnikatelského nápadu a vypracování podnikatelského plánu bude nutné pečlivě analyzovat konkurence a cílové publikum a také provést přísné sledování dodavatelů. To bude tvořit funkční marketingovou strategii značky.

Aby bylo možné bojovat proti konkurenci, je nutné zahájit reklamní kampaně jak od výrobců, tak od administrativy obchodu. Zvlášť v případě, že obchod značkové, je nutné uspořádat každou sezónu a prodávat akcie, bude přitahovat více diváků, méně rozpouštědla, jak se zbavit neprodaného zboží, po módní velmi rychle přejde, a nemohl prodat sbírku, nebo jeho zbytky, může zůstat navždy. Proto jsou tržby ziskové jak pro samotný obchod, tak i pro kupce.

Také je potřeba, aby se označení na značce a skladovat mimo přilákat návštěvníky, provádět propagační aktivity na internetu, distribuovat letáky s akciemi, prodeje a nových kolekcí, využívat věrnostní karty - čím více nákupů, tím větší sleva. Všechny náklady na inzerci musí být při výpočtu ziskovosti zahrnuty do rozpočtu reklamy.

Nakonec,

obchod s oblečením může přinést stabilní rostoucí příjmy, ale pouze tehdy, pokud jste najít ten správný umístění úložiště, analyzovat konkurenty a vytvářet správný rozsah oblečení se zaměřením na specifickou cílovou skupinu deliriu, styl, úroveň příjmů. Na oblečení může mít vysokou přirážku, která bude dělat dobré peníze, a to zejména pokud jste otevřít obchod značky - může přesáhnout 300-400%. Mělo by se však postupovat postupně, zpočátku není třeba šokovat publikum. Je důležité vytvořit současný rozsah a nijak nespěchají s velkými nákupy sbírek v době zahájení řízení, jinak hrozí riziko velkého množství neprodaného zboží.

Otevíráme náš oděv od začátku

Správně jednou z nejoblíbenějších oblastí malého podnikání je obchod s oděvy. Ale pro mnoho začínajících podnikatelů je velmi obtížné odpovědět na otázku: jak otevřít obchod s oblečením?

A není tak důležité, zda se jedná o: showroom, butik pracovního oděvu nebo oddělení s dětskými věcmi. Problémy ve všech případech budou velmi podobné.

Od devadesátých let se toto odvětví značně vyvinulo. Dříve v naší zemi přinesli oblečení hlavně raketoplány a prodávali je na trhu. K dnešnímu dni značně klesla popularita trhů, kupci mají větší touhu jít do módních butiků a obchodů a malé firmy nakupují výrobky od velkoobchodníků.

Navíc zboží z Číny a prodeje ve formátu "show room" jsou v poptávce. V současné době je také důležité otevřít prodejny v hlavních nákupních centrech pro franšízy. Metoda má své silné a slabé stránky a vrátíme se k ní níže. Nyní budeme podrobněji zvažovat, jak otevřít značkový prodej oblečení bez pomoci franchisingu. Tento přístup je úspornější a dává příležitost začít od svého podnikání, které se v budoucnu může stát maloobchodní sítí.

Charakteristika maloobchodního maloobchodního prodeje

Obchod s výrobky z šatníku přitahuje začínající podnikatele zdánlivě jednoduchý a snadno ziskový. Ve skutečnosti ne každý myslí o tom, zda je výhodné otevřít obchod s oděvy a kde začít získat plánovaný zisk. Toto podnikání samozřejmě není jedno z nejobtížnějších, nicméně je důležité si uvědomit, že v každém obchodě existují jeho zvláštnosti a potíže.

Jedním z nejdůležitějších problémů, kterým čelí všichni podnikatelé, kteří se rozhodli věnovat prodeji šatů z Francie, Číny, Ukrajiny a dalších známých dodavatelů, je velmi vážná konkurence. Jak ve velkém městě, tak v malém městě se již vytvořil trh se svými vůdci, je s nimi velmi obtížné konkurovat, ale je to docela možné. Nejaktivnější v současné době se rozvíjejí síťové obchody. Proto se budete muset připravit na boj nejen s jednotlivými body, ale také s "síťovými příšerami".

Existují dva hlavní způsoby, jak získat konkurenci:

 • nízká cena;
 • Nabídka zboží, odlišná od výroby konkurentů.

Pro začínajícího obchodníka není snížení ceny dobrou volbou, neboť s neopatrností to může vést k bankrotu.

Nejlepší je přemýšlet o originální koncepci vaší sítě, najít produkt, který prakticky nebo vůbec nereprezentuje konkurent. Například výrobky z Číny doslova zatopily trh, ale jsou pozoruhodné nízkou cenou a designové výrobky vynikající kvality v mnoha malých městech chybí.

Kolik můžete například najít obchody s značkovými dětskými oděvy vysoké kvality nebo s dobrými kombinézy? Takové věci, častěji než ne, lze zakoupit pouze na zakázku.

Dalším rysem je závislost prodeje na módě. V menší míře se na to vztahují obchody s kombinézy, klasickým oblečením a tak dále. V mnoha ohledech bude úspěch záviset na řízení sortimentu a prognóze poptávky, měli byste být vždy vědomi všech změn ve světě módy.

Pokud vážně přemýšlíte o tom, jak otevřít obchod s oblečením pro ženy, zkuste najít správce nebo prodejce podobnou instituci. Mnoho z nich odmítne takovou nabídku, protože chcete začít své podnikání hned od začátku a nestávejte se prostým prodejcem. Ale tento krok bude velmi užitečný.

Samozřejmě, úplný nedostatek zkušeností vám nebrání v tom, aby jste založili vlastní firmu, ale dostupnost některých znalostí vám pomůže vyhnout se vážným chybám a ušetřit značné finanční prostředky, pokud zahájíte svou firmu od začátku. Jen pár měsíců práce v této struktuře vám umožní naučit se všechny jemnosti pracovního postupu, komunikovat se zákazníky a zaměstnanci, učit se jejich přání a požadavkům.

Navštivte různé obchody ve vašem městě a vše v nejbližším malém prostoru. Zjistěte, které body jsou nejoblíbenější, jaké produkty jsou nabízeny, jak zaměstnanci pracují. Snažte se pochopit, co ve vašem obchodě s oblečením může chybět, abyste vyplnili mezeru ve výklenku.

Vypracování koncepce budoucího obchodu

Poté, co osobně pracujete v obchodě a získáte potřebné zkušenosti, znalosti a dovednosti, je čas přejít k druhému kroku. Informace, které obdržíte, by měly být pečlivě zaznamenány, analyzovány a založeny na konceptu podnikání. Je velmi důležité, aby vaše myšlenka nebyla jen originální nebo dokonce jedinečná, ale i poptávka ve vašem městě.

Dvě hlavní otázky, které musíte najít odpovědi:

 • co prodávat, co vaše zákazníci postrádají a kolik;
 • komu chcete prodat.

Všeobecně platí, že obchod s oděvy má mnoho výklenků. Je lepší si vybrat jednu a pokusit se ji naplnit co nejvíce, než dostat butik pro každého, ale nikdo.

Čím užší se zaměříte, tím méně budete mít konkurenci. Když se věci zvedají, můžete rozšířit rozsah.

Například v důsledku analýzy informací shromážděných v obchodech ve vašem městě máte pocit, že vaši klienti budou mladými těhotnými dívkami ve věku od 18 do 30 let. V takovém případě byste měli myslet na to, jak otevřít vysoce kvalitní oděvní prodejnu pro těhotné ženy za přijatelné ceny. Kolik podobných bodů v okrese víte, jak zvýraznit jejich pozadí?

Možná stojí za to zdůraznit módní trendy pro mládež? Koneckonců, těhotné dívky chtějí zůstat mladé a stylové. Toto místo je poměrně úzké, takže jeho soutěž obejde party.

Při vytváření konceptu věnujte zvláštní pozornost názvu obchodu. Mělo by být nezapomenutelné a stylové.

Můžete také otevřít obchod s oblečením pro lékaře, obchod s oblečením nebo zboží z Číny. V takovém případě byste měli věnovat pozornost tomu, kolik takových obchodů se nachází ve vašem malém městě a okrese, což nestačí, abyste se vymanili ze soutěže.

Vlastnosti právní registrace podnikání

Chcete-li otevřít sklad nebo sklad, musíte nejprve zaregistrovat právnickou osobu nebo IP. Druhá možnost pro tento typ podnikání je nejvhodnější. Otevření IP vám umožní snížit daňové zatížení a zjednodušit podávání zpráv. Kromě toho budete muset koupit a zaregistrovat pokladnu, ale to by mělo být provedeno po podpisu nájemní smlouvy pro budoucí obchod.

Jak najít spolehlivé dodavatele a zboží, které budou požadovány?

Když je koncept obchodu vypracován, musíte najít spolehlivé dodavatele, kteří budou schopni nabídnout kvalitní produkt, který splní potřeby vašeho cílového publika. Často se stává, že podnikatelé najdou nejprve zajímavý produkt, který není na trhu, a pak na základě vlastností tohoto produktu vytvořte originální koncept obchodu. V závislosti na konkrétních podmínkách se může pořadí akcí lišit.

Hledání velkoobchodních dodavatelů produktů nebude problémem. Mohou to být továrny z Číny, Evropy, Ameriky nebo Ukrajiny. Hlavním problémem je, jak najít zajímavý produkt, který skutečně přitáhne zákazníky a odliší od konkurence.

Chcete-li najít produkty, můžete se zúčastnit tematických výstav, sledovat práci módních mladých návrhářů. Pokud máte zájem o určitou značku, můžete kontaktovat dodavatele prostřednictvím internetu.

Také populární je otevření obchodů s oblečením pro franšízy.

Práce na franšízu je výnosný boutique s minimálními riziky

Chcete-li začít podnikat, musíte mít dostatečné počáteční peníze a touhu dodržovat podrobné pokyny od vrcholového managementu. Podstata je poměrně jednoduchá: výměnou za příležitost využít propagované značky a osvědčených obchodních postupů sdílíte s franchisorem část svých zisků a dovolíte mu ovládat sebe.

Chcete-li začít podnikat na základě franchisingu, budete muset zaplatit počáteční poplatek, který je nejčastěji přibližně 10% nákladů na počáteční investici. Pak budete pravidelně platit další 6% objemu prodeje. Některé formy franchisingu navíc poskytují slevy pro marketing a reklamu.

Video o otevření na základě franšízy.

Hledáte perfektní prostor pro obchod s oblečením

Otevíráte-li svou firmu od začátku nebo z franšízy, všimněte si, že v mnoha případech je umístění bodu rozhodujícím faktorem na cestě k úspěchu. Dobrá lokalita s vysokou dopravní kapacitou určuje až sedmdesát procent zisku.

Jak ukazuje praxe, otevření showroomu, obchodu s oblečením z Číny, pracovního oblečení nebo jiného takového místa je nejlepší v obchodě nebo na tzv. "Nákupní ulici" v samostatné místnosti. Optimální plocha pro takové zařízení je 100-150 m2. m.

Atraktivita a pohodlí butiku

Objem prodeje také do značné míry závisí na interiéru, vzhledu a vybavení obchodu. Pro vývoj designu je nejlepší kontaktovat specialisty. Zvláštní pozornost by měla být věnována osvětlení a umístění zrcadel. Krásné podsvícení i při nízkých nákladech může váš obchod uklidnit a přitáhnout zákazníka. Šatny by měly být pohodlné, prostorné, s velkými zrcadly a klimatizací.

Také je nutné věnovat pozornost obchodnímu zařízení. Ujistěte se, že používáte figuríny, které by měly být umístěny na podkladu v různých místech obchodní plochy, a nikoli pouze u vchodu. K ochraně proti krádeži byste měli instalovat elektromagnetický rám.

Vyhledávání zaměstnanců

Najít dobré prodejce, kteří budou moci kupujícím vysvětlit výhody nákupu oblečení z Číny, vysvětlit vlastnosti jednoho nebo druhého kombinézu a zvolit tvar obleku přesně ve tvaru, je to docela obtížné. Pro začátečníky stojí za to umístit reklamy na specializované noviny a na vývěsky na internetu, ale je nejlepší požádat o pomoc od specializovaných náborových agentur.

Hlavní požadavky, které jsou kladeny na prodávajícího:

 • schopnost komunikovat se zákazníky;
 • pěkný vzhled;
 • znalost sortimentu;
 • účinnost, schopnost prodávat, chuť a touhu pomáhat klientovi.

Kromě prodejců byste měli najít správného administrátora, který bude nejen sledovat práci zaměstnanců, ale také provádět školení. Nejprve tuto funkci může provádět vlastník obchodu.

Pro lepší motivování prodejců by mzdy měly tvořit pevný plat a procento tržeb.

Marketingová politika a podpora prodeje

Otevření vlastní výstavní místnosti nebo butiku pánského oblečení od začátku byste měli předem promyslet reklamu. Nejprve si objednejte bannery a jasné znamení, které přiláká pozornost kupujících.

Ne všechny prodejny jsou inzerovány a pokud najdete obchod v dobrém nákupním centru, kupující vás najdou. Když otevřete showroom nebo oděvní butik z Číny, nezapomeňte se postarat o veřejnou stránku Vkontakte a Odnoklassniki, kde vás mohou najít další zákazníci. V sociálních sítích byste měli neustále aktualizovat stránky, přidávat nové modely a užitečné informace pro uživatele. Při otevírání obchodu s oděvy zvažte vytvoření webových stránek. Například, pokud chcete otevřít pracovní oděv pro lékaře, umístěte reklamní letáky do velkých klinik ve městě a na lékařských školách.

Nezapomeňte příliš na prodej: neměli by být více než dvakrát ročně. V opačném případě budou vaše zprávy o dalším poklesu cen jednoduše ignorovány.

Finanční plán

Pokud přemýšlíte o otevření obchodního domu pro muže nebo o výstavě pro mladé dívky, nejprve se pokuste co nejvíce odhadnout nezbytné výdaje.

Sada potřebného vybavení bude vypadat takto:

 • pokladna (15-25 tisíc rublů).
 • vitríny a regály. Pro průměrný obchod můžete potřebovat 2 až 6 vitríny v hodnotě až 15 tisíc. Cena polici je od 1 000 rublů.
 • police a konzoly (od 1000 rublů);
 • figuríny (asi 2000 rublů). Bude to trvat až 10 figurín;
 • zavěsil. Průměrná cena je 3 tis. Rublů;
 • zrcadla (cena za 3000 rublů pro podlahové modely).

Mzda zaměstnanců se pohybuje od 14 do 25 tisíc rublů. Pracovní kompenzační fond pro 4 prodejce (správní funkce dočasně provádí ředitel obchodu) je 72 000 rublů měsíčně a 864 000 rublů ročně.

Pronájem pokoje bude v průměru kolísat od 40 000 do 150 000 rublů měsíčně, v závislosti na ploše a oblasti města.

Pro výpočet výnosů je třeba odhadnout průměrnou kontrolu na osobu. Řekněme, že každý den denně navštěvuje 10 obchodů se šekem 2 000 rublů. Denní příjem bude 20 000 rublů. Čistý zisk za rok bude asi 5 milionů rublů. Pokud by se na otevření obchodu, vybavení a opravy vynaložilo zhruba 2 miliony rublů, vrátí se vrácení zboží v průměru 6-12 měsíců po otevření. Chcete-li získat stabilní příjem, může to trvat od jednoho a půl do dvou let.

Nyní máte představu o tom, jak otevřít obchod s oblečením pomocí franšízy nebo od začátku. A není tak důležité, jakým směrem si vyberete: ukázat pokoj, prodávat exkluzivní večerní šaty a pánské obleky nebo levné zboží z Číny. V každém z těchto výklenků můžete dosáhnout úspěchu.

Video návod k otevření svého obchodu s oděvy.

Jak správně otevřít vlastní oděvní prodejnu od začátku

Jedním z nejoblíbenějších destinací v malém podnikání je obchod s oděvy. Ale mnoho začínajících podnikatelů si nedokáže představit, jak otevřít a rozvíjet své podnikání v této oblasti. Formát tohoto bodu není tak důležitý, ať už jde o butik, ženský, dětský nebo pracovní oblečení, showroom. Problémy a produkční nuance budou stejné.

Od devadesátých let došlo k významným změnám v podnikání. Dříve byly oblečení přivezeny do Ruska pomocí raketoplánu a prodány na speciálních trzích. Dnes lidé nakupují oblečení ve specializovaných prodejnách nebo nákupních centrech. Jednotliví podnikatelé již nemají výrobky, ale kupují je v továrnách nebo od dodavatelů.

Hlavní činnosti

Výběr formátu bodů je nedílnou součástí zahájení podnikání. K dnešnímu dni existuje více než dost. Mezi nejoblíbenější možnosti obchodu patří:

 • Použitá.
 • Sklad.
 • Multi-značka.
 • Monobrand.
 • Vedení obchodu v rámci franšízy.
 • Boutique.

Použitá

V této instituci se prodává oblečení, které předtím někdo použil. V Evropě a dalších zemích existují společnosti, které nakupují oblečení od veřejnosti za málo peněz. Pak zaměstnanci třídí věci a pošlou je do obchodů s řetězci.

Hlavním kritériem pro odívání oděvu do druhé ruky je stupeň jeho opotřebení. Tím bude určena cena, za kterou bude výrobek prodán.

Značka v těchto obchodech může být u značky ve výši 200-250 procent. Chcete-li otevřít, nepotřebujete velký kapitál. Organizace takové činnosti je poměrně jednoduchá, zatímco poptávka po těchto zařízeních mezi obyvatelstvem je poměrně vysoká.

Sklad

Skladové sklady se specializují na věci, které nebyly vyprodány v předchozích obdobích. Také v nich najdete značkové oblečení, které se ukázalo být přebytkem.

Označení v podobných bodech je obvykle nepřesahuje 90-100 procent, tak tam je možnost koupit kvalitní zboží za nízké ceny.

Multibrand

Zařízení Multibrand se zaměřují na středních a vysokých zákazníků. Představují produkty předních designérů. V tomto obchodě prodávají oblečení od několika značek, což zákazníkům nabízí široký výběr.

Při otevírání si musíte uvědomit, že bude mnoho soutěžících. Při organizaci obchodního procesu musíte najmout kvalifikovaných prodejců a také věnovat zvláštní pozornost merchandisingu.

Monobrand

Zde je zpravidla zastoupena pouze jedna značka. Taková zařízení jsou zaměřena na středně a vysokou třídu kupujících. Kupující obvykle vstupují do úzkého okruhu zákazníků v prodejně. V obchodě jsou kladeny vysoké nároky na zaměstnance, protože dlouhodobé vztahy jsou vyžadovány u kupujících.

Podle franšízy

Takto otevřený obchod se může stát ziskovým projektem i selháním. Na jedné straně má franchisingový obchod výhodu ve formě populární inzerované značky, s pomocí a podporou franchisora. Na druhou stranu se může stát nerentabilní, protože nákupy a měsíční odpočty mohou být nákladné.

Chcete-li otevřít podobnou firmu, musíte mít počáteční peníze. Kromě toho je třeba pečlivě dodržovat pokyny od vyšších lidí. Podstata je dost jednoduchá: máte kapitál, nabízíte se k podnikání pomocí propagované značky. Vaším úkolem je rozdělit zisk mezi franchisor a sebe.

Obvykle je třeba provést nějaký počáteční příspěvek, jehož hodnota se od společnosti velmi různá. Dále musíte platit měsíční platby z celkového prodeje. Některé franšízy mohou také snižovat náklady na inzerci.

Boutique

Butik je malý obchod, který je vzdálen 15-20 metrů čtverečních. Oni převážně prodávají oblečení drahých značek.

Cílovým publikem jsou klienti se středním a vysokým stupněm prosperity. Otevření takové instituce bude poměrně nákladné, proto je nutné hledat individuální přístup téměř ke každému klientovi. V takovém případě byste měli najmout pouze kvalifikovaných prodejců.

Institucionální pokyny

Také obchody lze rozdělit do několika oblastí:

Na základě analýzy trhu můžeme s jistotou říci, že je nejlepší otevřít obchod s oblečením pro ženy, protože ženy věnují zvláštní pozornost jejich šatníku.

Podrobné pokyny pro organizaci takové činnosti naleznete na následujícím videu:

Registrace společností

Pro obchodování s oděvy je nutné zaregistrovat samostatného podnikatele (IP) nebo společnost s ručením omezeným (LLC). Chcete-li otevřít malý obchod v malém nebo středním městě, registrace jako IP je lepší. To podnikateli umožní ušetřit na placení daní a dalších závazků.

Musíte také zakoupit pokladnu a zaregistrovat ji. Nejlepší je udělat to poté, co jste si pronajali prodejní plochu.

Výběr místa bodu

Z místa vašeho obchodu bude záviset na toku zákazníků a tím i na příjmech. Chcete-li vybrat to nejlepší místo, můžete se zeptat kamarádů, kde raději koupí věci. Můžete také uspořádat průzkum o sociálních sítích a zjistit, kde nejvíce nakupovat.

Existuje několik možností pro umístění:

 • Nákupní a zábavní centra.
 • Samostatný obchod.

Pokud je obchod umístěn v nákupním centru, má několik výhod:

 • Nákupní centrum má velký tok zákazníků.
 • Nájemné do obchodního prostoru není tak vysoké.

Nevýhodou je, že nejlepší místa v nákupním centru jsou již obsazena. Pronájmy jiných míst se mohou stát nevýhodným řešením, protože umístění bodu závisí na obdrženém zisku. Nezapomeňte na místo, které je v posledních podlažích, protože může být jen velmi málo kupujících.

Výhoda volně stojícího bodu spočívá v tom, že je vlastněna majitelem a je za to zodpovědný.

Zvažme každý variant zvlášť:

 • Z druhé ruky je nejlepší otevřít jako samostatný obchod s malou plochou.
 • Možnost akcií bude fungovat také jako samostatná místnost.
 • Je žádoucí umístit multi-branded v obchodním centru, nejlépe na 1. nebo 2. patře.
 • Monobrand, stejně jako multi-brand, může být otevřen v obchodním centru na 1 nebo 2 podlažích. Můžete jej také zajistit jako samostatnou instituci.
 • Rozhodnutí o nalezení místa, kde se oblečení prodává v rámci franšízy, rozhodne franchisor, který bude analyzovat trh a potenciální konkurenty.
 • Butik musí být otevřen jako samostatný obchod. Je třeba se o něj postarat.

O tom, co je zapotřebí k otevření kanceláře notáře, se z tohoto materiálu dozvíte.

Potřebné vybavení

Před otevřením instituce byste měli pečovat o nákup potřebného vybavení.

Pro obchod s oděvy musíte koupit:

 • Figuríny, na kterých budou vystaveny tyto výrobky;
 • vitríny a regály;
 • kadeřnické kabiny, závěsy;
 • pokladna;
 • speciální skenery pro kreditní karty.

Hledání dodavatelů

Poté, co jste zvolili směr instituce, zaregistrovali firmu, pronajali jste si pokoj, koupili jste zařízení, musíte najít dodavatele. Dodavatel musí nejprve včas dodat vysoce kvalitní zboží, které může uspokojit vkus návštěvníků.

Hledání dodavatelů není obtížné. Dodavateli mohou být továrny z zemí Evropy, Ameriky, Číny a také Ruska. Hlavním problémem může být hledání původního produktu, který vás přidělí mezi konkurenční obchody.

Pokud chcete pracovat s určitou značkou, musíte kontaktovat dodavatele k dodání. Kontakty na těchto společnostech naleznete na internetu nebo zjistěte od známých, kteří se zabývají stejnou obchodní činností a pracují s touto značkou.

Zaměstnanci

Samozřejmě budete muset najmout profesionála prodejní konzultanti. Od těchto zaměstnanců bude záviset na tom, jak často nakupují kupující zboží ve vašem obchodě. Z toho pak závisí výnos.

Kvalifikovaný odborník by měl mít prezentovatelný vzhled, důvěrně pochopit zboží, být schopen najít individuální přístup ke každému klientovi.

Příjem bodů závisí přibližně na 70% na činnostech prodejců, takže je důležité vybrat dobré profesionály, kteří již mají zkušenosti s prodejem.

Kromě prodejců je třeba najmout účetní, čističe, správci, bezpečnostní stráže.

Nezapomeňte, že zaměstnanci musí být neustále motivováni. Tím se zlepší kvalita jejich práce a produktivita. Je třeba provést atestační aktivity jednou ročně.

Nezapomeňte, že prodejci budou muset být školeni, pokud někdo nemá potřebné pracovní zkušenosti.

Náklady, zdroje financování

Náklady budou vypadat takto:

 • Registrace individuálního podnikatele - 2 000 rublů.
 • Získání autorizačních dokladů - 10 000 rublů.
 • Pronájem - 30 000 rublů.
 • Design a dekorace - 100 000 rublů.
 • Nákup zboží - od 200 000 rublů.
 • Reklama - od 20 000 rublů.
 • Poplatek za zaměstnance - 180 000 rublů.
 • Zařízení - od 70 000 rublů.

Možné zdroje financování:

 • Úvěr na rozvoj malých podniků.
 • Soukromý investor.
 • Vlastní nebo půjčený kapitál.

Reklama

Můžete reklamní bod pomocí televize, rádia, sociálních sítí. V první den prodeje můžete dát pravidelným zákazníkům speciální karty, které poskytnou slevu na zboží.

V první den můžete také uspořádat soutěž s mnoha cenami. Nezapomeňte na dárky pro návštěvníky na dovolené.

Možný zisk

V průměru může obchod s oděvy splatit za 1-2 roky. Pokud byla obchodní organizace řádně vybudována, produkty odpovídají kvalitě, rozvíjí se přijatelná cenová politika, pak lze očekávaný příjem dosáhnout do šesti měsíců.

Nezapomeňte, že otevření takového zařízení, musíte neustále aktualizovat sortiment výrobků, abyste udrželi stálou poptávku po vašem zboží.

Jak otevřít obchod s oblečením?

Přemýšlejte o tom, jak otevřít obchod s oblečením, ale nevíte, kde začít? Článek popisuje podrobný obchodní plán s výpočty a tabulkami. Použijte to!

♦ Kapitálové investice - 1 500 000 rublů
♦ Návrat - 1,5-2 let

Podle stanoveného stanoviska lidé vždy kupují oblečení, boty a jídlo.

To je důvod, proč podnikatelé vypisují IP nebo LLC a začnou hledat podrobné informace o tom, jak otevřít obchod s oděvy buď - potraviny.

Naneštěstí, ale jsou to hotové obchody s oblečením, které jsou vedeny dvěma absolutně nepředstavitelnými ratingy: nejjednodušší začínající podniky od začátku a ty, které jsou nejčastěji zničeny.

A to není náhoda.

Nestačí jen říkat: "Chci vlastnit butik oblečení." Musíme přemýšlet všemi nuancemi, podporovat tento nápad s dostatečnými kapitálovými investicemi.

Takoví podnikatelé očekávají úspěch a ne finanční kolaps.

Jak otevřít obchod s oblečením: zvolte koncept obchodu


Pokud jste unaveni sedět doma nebo trpíte nízkou placenou prací a rozhodli jste se podnikat, pak jistě první myšlenka, že máte: proč ne otevřít obchod.

Podle statistik nejčastěji otevřou ženy oděvní prodejny (provize nebo butiky), muži - potraviny nebo specializované (stavební, domácnosti, automobily atd.).

Pokud patříte do první kategorie, měli byste začít tím, že přemýšlíte o konceptu svého budoucího obchodu.

To je velmi důležité a nezbytné, aby se maximalizovala zákaznická základna a vynikla konkurence.

A teprve potom je nutné začít provádět všechny zbývající etapy, včetně - a nákup zařízení.

Nejslibnější možnosti pro podnikání dnes jsou:

 1. Butik vysoce kvalitního zahraničního oblečení populárních značek.
  Spousta lidí, kteří se stanou vaším zákazníkem, jsou připraveni nakupovat méně oblečení, ale lepší kvalitu.
  Pro takové zákazníky je nutné nejen přinášet známé značky (Zara, Nekst, Mango apod.), Ale také otevřít nové značky.
 2. Obchod nebo second hand.
  Používané, ale v dobrém stavu jsou kvalitní oděvy poptávané u kupujících.
 3. Trh, prodej oblečení domácích výrobců.
  Stále více domů módních domů začíná šit krásné a kvalitní oblečení, takže se můžete snadno rozhodnout začít jen takový start-up.
 4. Obchod s elitními značkami.
  To je často otevřeno neškodnými módními ženami doma: při cestě do zahraničí nakupují více oblečení než potřebují a pak prodávají přebytky.
  A žádné výdaje na otevření OŠ, nákup zařízení nebo pronájem.
 5. Levné oblečení.
  Ano, to není kvalitní, ale pokud nastavíte nízké ceny, abyste přilákali zákazníky, budete mít možnost učinit váš obchod výnosný.
 6. Uložte jednu značku.
  Takové podnikání lze otevřít prostřednictvím povolení, získání finanční pomoci, rozumného poradenství, vybavení, připravených dokumentů atd.
 7. Původní start-up.
  Například pracujete s talentovaným designérem a prodáváte v obchodech oblečení, které uvaří doma. Po cestě přijmete individuální příkazy.
  Například zákazník měl model rád, ale barvu se mu nelíbilo.
  Za poplatek jste připraveni mu dát šaty jeho snů.

Jak otevřít obchod s oblečením: reklama


Kterýkoliv z typů oděvních prodejen jste neotevřely, včetně provize, budete muset přemýšlet o dobré kampaně, která již v prvním měsíci po otevření jste navštívili mnoho zákazníků, kteří by se obrátili od příležitostné na trvalý.

Nejprve musíte zjistit, jak pojmenovat obchod s oblečením.

Jméno by mělo být krátké a jasné, je dobré se podívat na propagační produkty a snadno si je zapamatovat.

Dobrý dojem na kupujícího tvoří cizí jména, která zřejmě naznačují, že zde se prodává luxusní oblečení.

Nepoužívejte peníze za znamení: měla by být velká, snadno čitelná a viděna z dálky.

Velmi účinné způsoby, jak inzerovat prodejny oblečení, jsou:

 1. Venkovní reklama: všechny druhy reklam, bannerů, plakátů a podobně.
 2. Letáky, které by měly být distribuovány na nejzachovalejším místě v oblasti poblíž vašeho butiku.
 3. Reklamy v rozhlase a televizi.

K volným, ale poměrně účinným způsobům reklamy jsou sociální sítě a městská fóra.

Ignorovat tento reklamní nástroj nemůže být žádným způsobem, zvláště pokud chcete prodávat oblečení pro mládež.

Jak otevřít obchod s oblečením: plán kalendáře

Zajímavý fakt:
Ve středověku mohli uložit pokutu pouze za to, že osoba, oblečená lépe než vyšší muž. Oblečení, které bylo v těchto dnech považováno za "nezákonné", bylo jednoduše zabaveno.

Zkušení podnikatelé nepochybují o tom, jak začít podnikat: od psaní finančního plánu se specifickými výpočty, aby pochopili, jak je ziskové spuštění.

A to je správné, ale kromě finančního plánu musíte také vytvořit plán kalendáře, který vám pomůže pochopit, jak dlouho trvá implementace tohoto nápadu.

Otevírání obchodu s oděvy od začátku (včetně provize) trvá od 3 měsíců do 6 měsíců.

Módní podnikání. Nenápadnost otevření obchodu s oděvy

Každá žena chce krásně a stylově se oblékat kdekoli a kdykoliv. A nedávno koupil věc se může rychle nudit a ležet v šatně nevyžádané. Z tohoto důvodu se přísloví objevilo: "skříň je plná, ale nic se neobléká". Jednoduše řečeno, obchod s oblečením žen bude vždy relevantní. Tak proč se nesnažíte dát lidem spokojenost s jejich vzhledem, získávat z toho dobrý zisk?

Vzhledem k tomu, že většinu oblečení koupí ženy, považujeme tento podnik za příklad otevření ženského obchodu s oděvy.

Kde začít?

Máte-li skvělý nápad otevřít obchod s oblečením, nejprve byste se měli rozhodnout - který z nich je obchod? Pro střední třídu s cenami, které jsou k dispozici téměř všem, nebo značkový butik s drahými věcmi? Volba je dost velká.

Obecně platí, že všechny obchody s oděvy lze klasifikovat jako:

 • Použité oblečení (použité oblečení).
 • Oblečení sklad stock (sbírka věcí, které již zmizely z módy).
 • Multi-značkový obchod (prodává oblečení různých značek).
 • Monobrand Store (prodává oblečení jedné firmy).
 • Obchodní dům byl otevřen pro povolení.

Každá z možností má své vlastní nevýhody a výhody. Takže například k otevření relativně malého počátečního kapitálu z druhé ruky je také velmi nízká kupní cena zboží. Ale zisk není příliš šťastný, je to pochopitelné - koneckonců, naši lidé nejsou zvyklí oblékat se v takových obchodech - prostě pohrdají a nechtějí hromadit v horách hadrů, aby našli perlu.

Přečtěte si o tom, jak otevřít úložiště autodílů. Výhodnější obchodovat s oblečením nebo autodíly?

Ve zprávách (zde) popis termínu spuštění.

Chcete-li otevřít prodejnu, samozřejmě potřebujete mnohem větší částku než za vteřinu, ale obrat je mnohem zábavnější. Na druhou stranu, podle názoru kupujícího, ceny tam nejsou tak nízké, jak se obvykle nachází v reklamě obchodů s akciemi. Za tyto ceny si můžete nakupovat oblečení v běžných obchodních značkách v době slev a prodejů, takže musíte být připraveni, aby cílovým publikem byli lidé s nadprůměrným příjmem. Proto v malých městech je nepravděpodobné, že by byl obchod s akciemi ziskový.

Z vlastníka: to samé. stejně jako v druhé ruce, budete muset koupit oblečení v kilogramech a poté budete muset hodně času analyzovat. Tam je malé procento zboží nekvalitní.

Obchod s více značkami je výhodnější než monobrand, který nebude záviset na jedné značce oblečení, můžete si koupit výrobky od různých firem, experimentovat a najít ty nejoptimálnější možnosti pro dosažení zisku. Ale někdo naopak věří, že je lepší mít jednu dobrou a osvědčenou značku, než málo málo. Kromě toho je obchod s monobrandy obvykle otevřen pomocí franchisingu a to je pro majitele další výhodu.

Pokyn z otvoru skladu:

Jaké výhody získáte získáním licence, dozvíte se dále.

Mezisoučet: pečlivě si promyslete konkrétní podobu obchodu, na který jste přitahováni, důkladně se seznámíte se všemi klady a zápory každého z nich.

Jak zjistit cílové publikum v obchodě?

Chcete-li zjistit budoucí CA (cílové publikum) vašeho obchodu, můžete jít dvěma způsoby. První je kontaktovat zkušeného obchodníka, který bude provádět průzkum trhu a analyzovat konkurenty. Samozřejmě, že to není levné.

Druhá možnost je rozpočtová - požádejte přátele a známé o to, jaké druhy zboží ve vašem městě nemohou najít, které by je nutně kupovaly. Průzkum na fórech a dokonce i na ulicích.

Poté, co jste určili vlastní CA, proveďte vlastní analýzu konkurentů.

Takže například vaši budoucí zákazníci - mladé ženy z 25 let s nízkým příjmem, ale zároveň se snaží, aby vypadaly dobře všemi směry.

Takže ve vašem obchodě by oblečení mělo být asi o něco vyšší než podobné čínské výrobky z trhu, ale zároveň by mělo být kvalitnější, nerozpadnout se a po prvním umytí se roztáhnout. Zákazníkům se bude líbit také, pokud má váš obchod USP - jedinečný obchodní návrh, tedy nabídku, která přitahuje, což stimuluje návštěvníky k nákupu. Ale v tomto článku se nedotkne reklamy a propagace.

Algoritmus pro otevření obchodu s oděvy

Takže víte jistě, kdo a jaký obchod budete mít. Nyní z teorie nemůžete čekat, až půjdete do cvičení. Před vámi, plán krok za krokem pro realizaci vašeho plánu.

 • Podnikatelský plán. To může být užitečné pro prokázání budoucím investorům, aby se mohli rozhodnout, zda stojí za to investovat do vašeho projektu. Ale nejprve potřebujete pro sebe podnikatelský plán. V něm vykreslíte cíl, strategii a taktiky vývoje vašich potomků, očekávané zisky a požadované investice, specifika práce s pracovníky a dodavateli. Poté, co jste podnikli dobrý obchodní plán, můžete ho následovat pouze pevně. Samozřejmě, že v procesu činnosti může podstoupit nějaké úpravy.
 • Registrace IP. Není žádným tajemstvím, že IP je výhodnější se registrovat než LLC, zvláště pro začátečníky. Chcete-li umístit IP, budete muset zvolit typ činnosti all-ruské číselníku zvolte typ daně (dále zjednodušit daňový systém), vyplňte přihlášku a zaplatit státu poplatek. Je rovněž nadbytečné najmout účetního, který je dobře známý v oblasti účetnictví a daní. Požadují se také dokumenty týkající se vlastnictví, osvědčení o produktu a práva obchodovat.
 • Vyhledání místa k otevření obchodu. Samozřejmě, že je to mnohem levnější pronajmout připravený prostor v nákupních centrech, než postavit samostatnou budovu. Podívejte se na pokoj v prvním patře velkých obchodů. Na náměstí nehromažďujte - příliš málo obchodů působí nepříznivě na zákazníky. Pronájem prostor, nemusíte ztrácet čas a nervy na povolení od ohně inspekce a Rospotrebnadzor - je povinností pronajímatele.
 • Skladujte interiér a vybavení. Styl designu obchodu může záviset na značkách, které budou prodány, nebo podle vašeho přání. Velkou výhodou je, když návrh vašeho obchodu může okamžitě přitáhnout a přilákat kupce. Osvětlení by mělo být jasné, ale ne oslňující návštěvníci a prodejci. Zařízení budete určitě potřebovat figuríny prokázat, oblečení, oblékání zrcadla a věšáky, pokladní videokamer (v případě, že ještě nenašli pronajímatel), může být počítač, stojany na zboží, výpočty stolek, pohovka pro návštěvníky.
 • Vyhledejte dodavatele a financování. Pokud je obchod otevřen franchisingem, pak otázka, kde najít dodavatele, nestojí za to - franchisor dodává jedinou možnou značku. V ostatních případech je třeba začít hledat dodavatele co nejdříve, aby oblast vývodu nebyla zbytečná. To lze provést na internetu: stačí zadat vyhledávací dotaz, například "dámské oblečení velkoobchod", a přejděte na poskytnuté odkazy. Vyberte si pro vás a spolehlivého dodavatele. V každém případě po uzavření smlouvy neprodleně zakoupit velkou šarži zboží, nejprve je třeba vyhodnotit její kvalitu a reakci kupujících. Investoři lze nalézt pomocí kompetentního obchodního plánu mezi přáteli nebo na specializovaných fórech a webových stránkách.
 • Nábor zaměstnanců. Především budete samozřejmě potřebovat prodejce. Měl by mít atraktivní vzhled, být schopen komunikovat a mít smysl pro styl, aby poskytl kupujícím cennou radu. Samozřejmě nebude snadné okamžitě najít vhodné kandidáty. Že nedošlo k obratu a neopustili jste efektivní zaměstnance, musíte vypracovat systém kvality motivace a placení. Také pravděpodobně potřebujete správce, který vyřeší všechny organizační problémy a problémy.

Věnujte pozornost - kde začít, když otevřete lékárnu. Jaké dokumenty jsou potřebné a kolik peněz?

Ve zprávách (zde) jak otevřít pneumatiku od začátku?

Franchising

Co je přitažlivé k otevření obchodu s oděvy pro franšízu? Nebude to levnější za peníze, protože bude muset vynaložit značné množství na nákup franšízy. Ale okamžitě prodáte značku, která již prokázala svou popularitu a konkurenceschopnost na trhu s oděvy.

Také franchisor pomáhá s přípravou podnikatelského plánu, zdobením obchodu, nalezením místa, kde by ho bylo možné otevřít, školením zaměstnanců apod. Jednoduše řečeno, franchising je přínosem pro obě strany: franchisor rozšiřuje prodejní trh a podnikatelé, kteří si zakoupí franchising, výrazně snižují rizika svého podnikání.

Významné mínus franchisingu, jak již bylo zmíněno - poměrně vysoká cena franšízy.

Určete ziskovost podniku

Chcete-li určit ziskovost vašeho obchodu v měsíci, budete potřebovat sumu měsíčních příjmů odečíst veškeré náklady - nájemné, platy zaměstnanců, nákup zboží, cestovních výdajů a tak dále. Bude to čistý zisk vašeho obchodu. Vaším cílem je neustále zvyšovat.

Přibližná cena obchodu

Takže nejzajímavější otázkou je, kolik to bude stát za otevření obchodu s oděvy? Záleží na ceny nájemného v dané oblasti, a jaký druh oblečení, které budete obchodu - drahé nebo ne, jaké jsou průměrné platy ve vaší oblasti (pro menší prostě nikdo nebude chodit do práce). Ale průměrná výše nákladů začíná od 5 tisíc dolarů.

Pokud otevřete svůj oděv od začátku, pak buďte připraveni na různé obtíže, které můžete očekávat. Sám budete potřebovat poradce v oblasti reklamy a marketingu, financí a účetnictví. Ale všechno vyjde jisté!

Jak otevřít dámský oděvní butik: praktické zkušenosti

Rozhovor s podnikatelem:

Jak otevřít dámský oděvní butik: praktické zkušenosti

zkušenosti s otevíráním vašeho podnikání v oblasti franšízy

Webové stránky openbusiness.ru společný projekt Společenství informačních portálů, malá podpora podnikání navazuje na cyklus rozhovorů s úspěšnými podnikateli, kteří jsou ochotni podělit se o své vlastní zkušenosti ze zakládání podniků a pomoci začátečníkům, aby jejich první kroky v podnikání.

"Strávil jsem 630 000 rublů na všechno potřebné, včetně pronájmu místnosti, opravy a nákupu sbírky,

Serdyukova Natalia (Arkhangelsk) vyprávěla o své zkušenosti s otevřením franšízového obchodu pro módní butiku ženského oblečení "FLER-O-FLER" čtenářům openbusiness.ru.

Natalia, řekni nám trochu o vaší společnosti.

Mám obchod s dámskými oděvy v nákupním centru s rozlohou 38 m². Obchod je starší než 1 rok.

Mnoho lidí si myslí o zahájení vlastního podnikání, ale ne všichni nakonec otevřít. Bylo pro vás snadné rozhodnout se stát se podnikatelem?

Samozřejmě, jako většina lidí, přemýšlel jsem o nejisté budoucnosti a možných finančních ztrátách, ale riziko je šlechtické podnikání a rozhodl jsem se o tom. Měl jsem již zkušenosti v maloobchodě, takže toto rozhodnutí bylo nicméně posíleno určitým velkoobchodem.

Jak jste přišel k myšlence zahájení tohoto konkrétního podnikání?

Myšlenka na obchod s oděvy pro ženy přišla najednou.

Mám ráda módu, považuji ji za nedílnou součást mého života. Proto byla volba rozsahu činnosti jistá. Ale rozhodnutí o otevření obchodu na franchisingu nepřišlo okamžitě.

Nejprve jsem chtěl otevřít obchod s více značkami, ale na nákup zboží nebylo moc peněz. Bylo mi doporučeno, abych si vybral franchisovou společnost, je mnohem výhodnější a volba designu obchodu nepadla na mé ramena a bylo to velmi užitečné, protože tam nebyl žádný čas. Po analýze všech společností a podmínek spolupráce s nimi jsem přišel k výběru značky Fler-o-Fler.

Jak dlouho trvá tato myšlenka?

Při otevření obchodu jsem plánoval měsíc nebo trochu víc. Ukázalo se, že pořadí zboží, podepisování dokladů, oprava místnosti a ukázalo se. Jak jsem již řekl, podařilo se mi otevřít obchod dostatečně rychle. Výběr místa a pořadí všech potřebných, včetně oprav, trvalo asi 2-2,5 měsíců.

Jak jste ztělesnil myšlenku od jejího návrhu až po závěrečnou realizaci?

Především výběr franchisanta - trvalo asi měsíc 1,5. Koneckonců, bylo nutné vážit výhody a nevýhody. Prestiž a stabilita společnosti, konkurenční ceny a kvalita oblečení. Také styl oblečení, které by odpovídalo prodeji. Pak seznámení se společností, její sbírkou a cenami. Podpis všech potřebných dokumentů. Nákup sbírky, opravy v místnosti, výběr ze 2 prodejců. A otevření obchodu.

V jakém čase jste zahájili projekt?

Strávil jsem 630 000 rublů na všechno potřebné, včetně pronájmu místnosti, opravy a nákupu sbírky.

Existují nějaké dodatečné nebo administrativní požadavky na kancelář, vybavení a pracovní zkušenosti?

Požadavky především na místo pronájmu, místo musí být průchodné, to je nejdůležitější. Tím zvýšíte příliv zákazníků a napomůžete rychlé návratnosti. Velikost obchodu FLER-O-FLER od 30m2 do 55m2

Co můžete ušetřit a proč nešetřit peníze?

Není nutné ušetřit reklamu, je to velmi důležitý faktor pro rozvoj podnikání.

Jaké potíže jste narazili v počátečních fázích podnikání? Jak se vyřešily problémy?

Prvním problémem je sezónnost, kolekce FLER-O-FLER nepředstavuje vrchní oděv a v podzimních sezónách jsou příjmy z obchodu založeny na prodeji svrchní oděvy. Podle smlouvy můžu zavěsit oblečení jiných značek a na tomto místě vyhrát. Koupíme svrchní ošacení a v těchto sezónách přinášíme hlavní zisk.

Jaký je nákup zboží? Které produkty jsou nejoblíbenější?

Sbírka je zakoupena v plné velikosti od 42 do 52 velikostí. Celková částka na nákup sbírky byla - 453 000 rublů.

Závěsy, tašky a karty s diskontním předmětem v první dodávce mi byly zaslány zdarma. Na konci sezóny si můžete vyměnit 10% zboží za novou sbírku.

Okraj pro výrobek předpokládá koeficient 2,0 - 2,3. Zpočátku je 100% zaplaceno za inkaso pro nové zákazníky a pro ty, kteří pracují déle než rok, je zpoždění 50% platby 30 dní.

Sbírku lze zakoupit ne plné, ale selektivní modely. Při údržbě zbytku komodity je třeba zhruba 100 000 rbl. Nejběžnější zboží obvykle není. V každé sezóně, něco lepšího, bude něco horšího.

Z jakých zaměstnanců se vaše společnost skládá? Jak jste vybrali klíčové zaměstnance?

Pro optimální práci v prodejně jsou potřebné 2 prodejce. Samozřejmě, je lepší, aby prodejci s již zkušenými zkušenostmi v maloobchodě. Znalost oddělení hotovosti a dobré prodejní dovednosti. Obvykle píšu na ob'yvleniem.

Jak propagujete své služby? Jaký je hlavní propagační kanál? Jaké reklamní média prokázaly svou účinnost a jaké jste nakonec odmítli?

Reklama je také většinou sezónní. Každá sezóna zobrazuje informace o nové kolekci nebo o prodeji.

Banner také vytiskneme a umístíme na fasádu nákupního centra.

Pořádáme akce s časovým předstihem ke svátkům: "Nový rok", "8. března" atd.

Venkovní reklama funguje nejlépe a propagace jsou méně efektivní.

Zaplatili jste svou počáteční investici?

Ano, po půl roku, skutečná návratnost.

Co můžete říct o ziskovosti tohoto podnikání?

Dámské oblečení bude vždy relevantní. Každá žena chce vypadat krásně. A není žádným tajemstvím, že to ušetří jen málo lidí. Odtud a ziskovost. V sezóně mohou čisté výnosy dosáhnout 180 000 rublů. za měsíc.

Co můžete říci o konkurenci v tomto oboru?

Samozřejmě, že existuje konkurence, to je jeden z problémů, hlavním úkolem je vezmout svůj výklenek, najít správné cílové publikum, pro které budete pracovat

Pro jaké zákazníky je váš obchod?

Obchod se dodává v jiné kategorii žen od 23 let do 58. Každý si může vybrat své vlastní oblečení. Ale budeme stavět portrét zákazníka na základě věku 27-55 let

Jaké další úskalí má tento podnik?

Zatím ne. Pokud kompetentně pracujete, vyzvedněte běžící produkt, nebudou žádné nástrahy.

Jak vidíte vaše vyhlídky na další rozvoj vašeho podnikání?

Z dlouhodobého hlediska bych chtěl otevřít další obchod.

Jakou radu byste mohli dát začínajícím podnikatelům, pouze těm, kteří hodlají otevřít své vlastní podnikání?

Vezměte všechny klady a zápory, a pokud jste si jisti výsledkem, pak stojí za to otevřít váš případ.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.