Jak otevřít značkový obchod s oblečením? Podnikatelský plán butiku značkového oblečení

Lidé vždy mají tendenci vypadat krásně, módní. Tato touha je zcela srozumitelná, protože se setkávají, jak všichni ví, oblečením.

Máte podnikatelskou žílu? Zajímá vás, jak otevřít značkový obchod s oděvy od začátku? Následující tipy vám umožní určit hlavní směr činnosti a vyhnout se chybám, které jsou pro začátečníky důležité.

Typy zásuvek

Reprezentujeme klasifikaci obchodů, které prodávají oblečení slavných značek:

 • multi-značka (v sortimentu několika výrobců);
 • monobrand (jeden výrobce dodává značkové věci);
 • (na prodej zboží jedné nebo různých značek se značkovacími značkami).

Nyní zvažte tyto odrůdy podrobněji.

 • Obchody Monobrand se zabývají prodejem produktu s jednou značkou (obvykle se vydává na jméno prodejny). Obchodování s tímto oblečením je obvykle založeno na franchisingu. Může to být butik nebo síť. Dekorace pokoje je provedena s ohledem na styl zvolené značky. Jako příklad můžete přinést výrobce oděvu Max Mara. Výrobky této společnosti se prodávají pouze v maloobchodních prodejnách s jednou značkou.
 • Obchod s více značkami má své vlastní jméno. V něm si můžete koupit oblečení, které jsou vydávány pod různými značkami. Toto je nejčastěji preferovaný formát podnikatelů. Navíc obchod s více značkami je pro průměrného kupce většího zájmu. Díky prodeji zboží několika značek je možné výrazně zvýšit obrat a rozšířit rozsah.
 • Zásoby nejsou ničím jiným než obchodem v ekonomické třídě. Takové prodejny prodávají zboží, které bylo sníženo (to jsou zpravidla oděvy ze starých sbírek), stejně jako konfiskace a tovární sňatek.

Kde začít?

Pokud máte zájem o otevření značkového oděvního obchodu, věnujte zvláštní pozornost shromažďování nezbytné dokumentace a organizačních údajů.

Zásuvka podléhá registraci, stejně jako jakýkoli komerční objekt. Na začátku musíte určit organizační a právní formu podnikání.

Takže můžete být individuálním podnikatelem, otevřít soukromý podnik nebo společnost s ručením omezeným.

Je dokonale přípustné používat již fungující právnickou osobu, avšak je důležité, aby se v jejích hlavních činnostech vyznačoval maloobchod. Název odbytu nesmí být shodný s názvem právnické osoby, která je vlastníkem.

Registrační formulář

V druhé fázi vzniku podniku je právnická osoba registrována a evidována v Penzijním fondu, v daňových a statistických orgánech. Neméně důležitý je proces otevření bankovního účtu a vytváření vlastního razítka.

Jak si vybrat pokoj?

Pokud máte k dispozici finanční prostředky, můžete obchod koupit. S menšími rozpočty jsou prostory pronajaty. Jak otevřít značkový obchod s oblečením a neklamat podvodníky? Aby se minimalizovaly rizika, podnikatelé zpravidla registrují obchodní oblast pro jednotlivce (pro sebe) a pak ji pronajmou do svého vlastního skladu.

V situaci, kdy butik pracuje na jediné dani, nemá smysl přesunout nájem z účtu na účet. Chcete-li tento problém vyřešit, můžete použít následující volbu: převod všech práv k užívání prostor v autorizovaném kapitálu právnické osoby. Takovýto krok umožní vyhnout se placení nájemného (stejně jako z poplatků daňové služby při bezplatném užívání nemovitosti) a z rizika spojeného s uzavřením trhu na obchodním základě kvůli závazkům z obchodu.

Postup legalizace

V této fázi je nutné provést následující kroky:

 • získat závěry požární služby a SES;
 • koordinovat provozní režim odbytu s místní správou;
 • získat povolení k uložení obchodu;
 • získat komerční patent;
 • zaregistrovat pokladnu;
 • organizovat roh kupujícího;
 • uzavřít smlouvy o dezinfekci, deratizaci a odstraňování odpadků.

Zvažte skutečnost, že dlouho před okamžitým otevřením zásuvky by neměly být všechny tyto problémy vyřešeny. Během doby opravy, výzdoby prostor, nákupu zboží a jiných přípravných akcí se legalizace nevyžaduje. Jedinou výjimkou je povolení od požární služby.

Pokud je butik v nákupním centru, bude mnohem méně problémů s tím, jak otevřít značkový obchod s oblečením - za dostupnost povolení ze sanitárního zařízení a hasičů je odpovědný pronajímatel.

Formalizovat vztah s majitelem značky

Tato etapa má obzvláštní význam pro monobrand butiky, protože budou muset legalizovat vztah s firmou, která vlastní ochrannou známku. Nejčastější možností v tomto případě je franchising.

Podle tohoto schématu podnikat jako výrobce luxusního oblečení a zboží středním cenovém segmentu. První z nich zahrnuje Armani a Max Mara, a do druhého -.. MEXX, mango, apod Pokud plánujete otevřít Prodejně dětského oblečení butiku nebo dospělí Dandies a dámy, být připraven tvrdě pracovat, aby si právo prodávat populární produkt.

Úspěšný pohyb

Pokud uvažujete o tom, jak otevřít značkový obchod s oblečením, můžete si vybrat svobodu. Všechny výhody budou na vaší straně. Umožní to nejen být zástupcem světoznámého podniku, ale také stát se součástí obrovského, stabilního fungujícího obchodního mechanismu.

Nicméně, pokud se divíte, jak otevřít značkový módní butik, zvážit skutečnost, že získání povolení světově proslulé značky, i když není luxusní, není tak jednoduché. Připravte se na to, že franchisor vám nabídne náročné podmínky.

Zahájení jednání bez jasného podnikatelského plánu s určitou mírou investic nemá smysl. Zkušení podnikatelé v tomto podnikání poznamenat, že je nutné mít nejméně 250 tisíc eur počátečního kapitálu. Obecným pravidlem je, že investiční náklady na špičkové značky jsou nejméně tisíce eur za čtvereční metr v obchodě.

Zvláštní požadavky franchisora

Výrobci slavných značek zohledňují lokalitu, ve které se nachází vaše firma. Takže pro realizaci světoznámých luxusních značek musíte mít obchod ve městě s populací nejméně jednoho milionu lidí. Existuje však vždy možnost dostat franchisu méně drahou značku. Mango například spolupracuje s podnikateli, jejichž prodejny se nacházejí ve městech s populací sto třicet tisíc lidí.

V prostorách skladu se neustále objevují vysoké nároky. Jeho plocha by měla být nejméně dvě stě metrů čtverečních plus dalších 50-70 m 2 pro skladování. Poloha je také velmi důležitá - měla by být buď ulice uprostřed, nebo velký obchodní komplex. Zvláštní pozornost je věnována výloze a vnitřku skladu.

Franchiser také studuje osobnost majitele podniku, jeho zkušenosti v oblasti obchodu. Nepochybnou výhodou bude přítomnost dalších aktivních začínajících podniků, a nikoli nutně v módním průmyslu. Kromě toho je vždy potřeba otevřít ne jeden obchod, ale celou síť.

V první fázi se zástupci výrobce dostanou na místo navrhovaného otevření butiku, seznámí se s vlastníkem podniku a manažery. Pokud jsou obě strany nakloněny k další spolupráci, začíná fáze vyjednávání.

Ve většině případů je uzavřena smlouva o přistoupení, zejména pokud jde o jediný butik. Pokud máte v úmyslu otevřít několik bodů nebo koupit působivé množství zboží, můžete počítat se stejnou diskusí o základních podmínkách smlouvy.

Otevřeme obchod s více značkami

Boutičky, které prodávají oděvy různých značek, většinou nakupují zboží, které již bylo uvedeno do oběhu, tj. Spolupracují s velkoobchodními dodavateli. Proto je-li pro věci k dispozici veškerá potřebná dokumentace, není povolení majitele značky požadováno. Doporučuje se přidat ke smlouvě s dodavatelem doložku, která upozorňuje na to, že neporušuje oprávněné práva a zájmy producentů.

Příklad:

Podnikatelský plán obchodování s více značkami by měl obsahovat následující položky:

 1. Investice.
 2. Doba návratnosti investice.
 3. Velikost čistého zisku projektu.

Řekněme, že můžete investovat 43 tisíc dolarů. Přiložené finanční prostředky vám budou vráceny za pět až osm měsíců. Čistý zisk projektu bude od pěti do osm tisíc dolarů.

Možnost tučného písmene

Pokud nejste spokojeni s perspektivou spolupráce se světoznámými výrobci, vytvořte značku oblečení. V takovém případě se budete moci vyhnout zdlouhavým jednáním a přísným požadavkům. Hodně štěstí!

Vlastnosti otevření butiku ženského oblečení

Každá žena miluje nakupování. Proto otevření butiku ženského oblečení nezávisle, s přihlédnutím k možným rizikům, bude vždy výnosné a výnosné. Ale nováček podnikatel má spoustu otázek o tom, jak otevřít butik, kolik peněz potřebujete, kam dostat zboží a prodejce, když se náklady vyplatí. Existují také "úskalí" v tomto oboru: ne každý dodavatel je upřímný a nikoli na každém místě, kde můžete otevřít obchod.

V kterém segmentu prodávat

Než začnete plánovat svůj butik, měli byste projít místními nákupními centry a vidět rozsah. Určitě existují podobné obchody a značky. Pro určení výběru lze dámské oblečení rozdělit do následujících kategorií: pro mladé dívky od 16 do 25 let, pro těhotné ženy, od 30 let a starší, pro ženy ve věku, sportovní oblečení.

Po prozkoumání návrhů jiných butiků můžeme konstatovat, která kategorie oděvů a značek jsou nejméně zastoupena. Vycházíme z toho, že musíte určit vlastní směr. Někteří majitelé obchodů obchodují ve společných kategoriích. Například šaty pro nastávající matky a dětské oblečení v raném věku.

Dobrým nápadem je prodávat oblečení pro kancelář. Večerní šaty se nekupují tak často, drahé značky nejsou dostupné pro každého a všichni chodí pracovat a studovat každý den. Pro tuto kategorii jsou vhodné dětské oblečení pro školu.

Kde otevřít obchod

V maloobchodních prodejnách existuje jedno železné pravidlo: čím větší je průchodnost, tím lepší je prodej. Boutique značkové dámské oblečení není výjimkou. Obchod můžete umístit do jednoho z obchodních center. Dobrá volba bude předpokladem v přízemí v centrálních ulicích města. Zvláště výhodné je uspořádat butiky na pěších ulicích. Tato poloha přiláká oba obyvatele města, spěchá na podnikání a nečinní turisté a hosté regionu.

Je-li otevřeno více značek butik, nejen Itálie, ale také například, německé nebo ruské oblečení nebo plánuje společný prodej dětského a dámského oblečení a boty, pak je třeba vzít v úvahu velikost a model obchodního nábytku, zrcadla, regály a police. Tip: Aby to bylo levnější, měli by být objednány od soukromé osoby, nikoli od nábytkářských společností. Navíc bude vyžadováno příslušné příslušenství a osvětlení.

Kde najít dodavatele zboží

V butikách se prodávají značkové výrobky. Pokud otevřete svůj italský obchod s oblečením, můžete využít franchisovou službu. Získejte povolení (povolení obchodovat s oblečením určité značky) není snadné. Například společnost MaxMara spolupracuje pouze se zástupci velkých měst. LucianoCarvari připravuje město s 200 tisíci lidmi. Obecně platí, že všichni výrobci požadují určitou velikost maloobchodních prostor.

Franchising nabízí velké výhody. A nejen z hlediska výběru modelů sukní, kalhot, blůz, atd. Nehromažďujte design, sortiment a nové sbírky. Navíc tím, že podepsáním povolení, můžete bod, který, na rozdíl od italské oděvní vlastníka značky mohou prodávat místních návrhářů nebo rozšířit sortiment kvůli dětského oblečení a dámské obuvi.

Dodavatelé se nacházejí v Moskvě. Velkoobchodní společnosti, které prodávají značkové dámské oděvy, jsou v hlavním městě více než dost. A není nutné jet do Istanbulu nebo do Šanghaje. Rusští výrobci, kteří jsou stejně tak asijští, se naučili šit módní obleky, blůzy a šaty. A pro dětské publikum najdete modely.

Další nápad pro velkoobchodní nákupy je internet. Zde musíte být opatrní, protože síť je plná podvodníků. Než zaplatíte pořadí zboží, měli byste získat co nejvíce informací o prodávajícím a jeho pověsti v obchodním světě.

Reklama a personál - motor obchodu

Jak John Rockefeller kdysi řekl: "Nemůžete zachránit reklamu, ochranu a pojištění."

A měl pravdu. Nikdo nebude vědět o novém obchodě, pokud se sám nehlásí. Obchodníci již dlouho prokázali, že prodávání obchodu, ani nejslavnější italské oblečení od společnosti Armani nebude bez reklamní kampaně vysoké. Obchod musí mít nejen atraktivní značku, ale také vlastní billboard nebo banner. Pro "propagaci" v počáteční fázi budou vyžadovat letáky, letáky se slevami a reklamní brožury. Mohou být distribuovány v nákupních centrech nebo prostě na ulicích v různých částech města.

Na začátku činnosti budou vyžadováni nejméně dva prodejci. Příjemný vzhled, zdvořilost, společenská schopnost a schopnost porozumět složitosti dámské módy - tyto osobní vlastnosti musí mít butiku. Zde můžete přidat pracovní zkušenosti a schopnost prodat. Nicméně, v přání prodat zboží, prodávající musí znát opatření. Žádný kupující se nebude potýkat s výslovným uložením dámských obuvi, pokud přijede do obchodu s dětským oblečením.

Jak řešit právní problémy

Je lepší přiřadit doklady zkušeného právníka. Ukáže nejen právní aspekty procesu, ale také dokumenty. Takže bude rychlejší a riziko jejich změny bude vyloučeno. Spravidla, otevřít obchod otevřít společnost s ručením omezeným nebo vlastník prodejny se stává individuální podnikatel. Druhá možnost je nejvýhodnější, protože vám umožňuje použít zjednodušený daňový systém. A v případě prvního a druhého případu budete muset zakoupit pokladnu a postarat se o platební terminály pro plastové karty.

Obchod, který prodává dámské oděvy, je mimořádně výnosné zaměstnání a přináší dobrý příjem. Jeho otevření bude vyžadovat značné výdaje. Chcete-li otevřít dobrý butik, potřebujete asi 2 miliony rublů. Ale taková částka by se neměla vyděsit. Není nutné otevřít velký obchod. Můžete začít s malými plochami a nakupovat malé množství zboží. Kvalitní služby, demokratické ceny a široký sortiment povedou k nárůstu počtu zákazníků a rozšíření obchodu.

Jak otevřít butik značky oblečení

Stejně jako v každém podnikání musíte začít s konceptem budoucího obchodu. Existuje několik možností pro butiky:

 • nákladný obchod pro zajištěné kupce;
 • prodej oblečení pro mládež;
 • prodej ložního prádla;
 • obchod, který prodává kvalitní denní oblečení.

Od výběru konceptu závisí rozsah, styl oblečení a podle toho budoucí kupci.

Za prvé, musíte se rozhodnout, pro koho je obchod navržen, zda bude poptávka po vašem oblečení, kde ho otevřete. Módní butikový nebo elitní obchod s oblečením je nepravděpodobné, že by bylo výhodné v malém městě: kupující nemusí být dost. Současně může být obchod s prádelnami docela úspěšný, zvláště pokud neexistují vážní konkurenti.

Boutique lze otevřít samostatně nebo prostřednictvím franchisingu (viz katalog franchisů). S franšízou se můžete zbavit starostí o dodavatele a značky.

Toto vše obdržíte od franchisora ​​v hotové podobě, při otevření jednorázového poplatku a zaplacením procentního podílu z obratu (licenčních poplatků). Nevýhodou této práce bude omezení svobody volby a nutnosti sdílet zisky. Pokud vaše plány nejsou jen pro zisk, ale pro sebe-naplnění, franchising není nejlepší volba.

Rozhodněte se, které dodavatele a značky chcete pracovat. Není nutné dodat docela kvalitní oblečení z dálky: v Turecku a v Číně jsou také vysoce kvalitní zboží. A v posledních letech se v Rusku začalo šit docela dobré oblečení.

Můžete si vybrat známé značky nebo se pokusit prodat nové položky: záleží na tom, na který kupující je váš obchod určen. Mladí lidé mají rádi nové značky. Stylové a vysoce kvalitní oblečení za odpovídající ceny budou vždy nakupovány s potěšením.

Uvedení butiku

Když je tento koncept formulován, musíte začít sestavit podrobný obchodní plán pro butiku a vybrat si místo pro něj. Nejvýhodnější místo pro butiku lze považovat za velké nákupní centrum, ve kterém lidé nakupují vše na jednom místě. Pravděpodobnost, že návštěvníci půjdou do vašeho obchodu na takovém místě, je velmi vysoká. Pokud nemůžete najít místo v nákupním centru, musíte si vybrat místo na rušných ulicích, nejlépe pěší.

Plocha místnosti by měla být nejméně 50-100 metrů čtverečních. m, takže je dostatek prostoru pro řady s oblečením a pro vybavení místností. Můžete si pronajmout nebo koupit pokoj. Pronajmout si pokoj ve velkém nákupním centru může být velmi drahý.

Když je vybrána místnost, začněte ji připravovat na práci. Pokud oblečení, které budete prodávat, vyžaduje zvláštní styl v interiéru, objednejte si projekt specialistům. Při zdobení značkových butiků nezapomeňte na zvláštní atmosféru, kterou musíte navštívit a koupit. Váš obchod je určen pro bohaté zákazníky, takže vaším úkolem je vytvořit prostředí, které nepochybuje o poctivosti oblečení.

Registrace společností

Chcete-li otevřít butik, musíte zaregistrovat podnik. V tomto případě jsou vhodné také individuální podnikání (IP) a společnost s ručením omezeným (LLC). Základní dokumenty, které jsou nezbytné pro práci butiku v stacionární místnosti, například v obchodním centru:

Dokumenty o registraci podnikatelské činnosti: certifikát (IP nebo LLC), pro IP - výpis z EGRIP a LLC - EGRUL;

Závěr požární kontroly, který vydává územní orgán Ministerstva pro mimořádné události po ustanovení:

 • osvědčení o zápisu podniku, plán prostor,
 • pronájem nebo vlastnická práva,
 • dokument o přítomnosti požárního poplachu, pojištění prostor.

Závěr Rospotrebnadzor (SES). Požadované dokumenty:

 • osvědčení o registraci,
 • osvědčení o registraci u daňové inspekce,
 • pronájem nebo vlastnictví prostor,
 • lékařské knihy zaměstnanců,
 • seznam zboží,
 • certifikáty pro výrobky,
 • hygienický pas,
 • smlouva o vývozu pevného domácího odpadu a odpadků.
 • certifikát registrace IP / LLC,
 • osvědčení o registraci u daňové inspekce,
 • extrakt z EGRIP / EGRYuL,
 • cestovní pas;
 • smlouva o vývozu odpadků a tuhého odpadu.
 • pronájem prostor nebo doklad o vlastnictví.
 • Povolení pro venkovní reklamu. Vydává oddělení architektury města nebo okresní správy.

Osvědčení o shodě u oděvů v butiku za předpokladu, že toto:

 • dětské oblečení,
 • prostředky osobní ochrany,
 • pracovní oděvy,
 • kožešinové oděvy a kožichy.

U zbytku oděvu se předpokládá prohlášení o shodě.

Zaměstnanci

Za prvé, v butiku jsou zapotřebí pouze obchodní konzultanti (manažeři) a gardista. Manažeři by měli sledovat objednávku v oknech, umístit zboží, provádět nákupy prostřednictvím pokladní a poradit zákazníkům. Musím říct pár slov o poradenství kupujícím. Existují dvě názory: někteří se domnívají, že aktivní účast poradců je vždy velmi žádoucí, zatímco jiní dávají přednost konzultací, když je to potřeba.

Vyvážené řešení je vidět následovně: konzultanti pečlivě sledují kupující, aniž by je obtěžovali od prahu. Kupující by neměl hledat konzultanta, pokud potřebuje jeho pomoc, ale nikdo nemá rád obsesivní pozornost prodejců.

Zařízení

Při otevření butiku budete potřebovat:

 • závěsy,
 • regály,
 • regály,
 • figuríny a busty,
 • zrcadla,
 • obchodní a pokladní zařízení (snímač čárových kódů, pokladna),
 • systém kontroly zboží (rámy a elektronické majáky, které neumožňují vybírat z obchodu skládky neplaceného oblečení).

Reklama

Reklama vašeho butiku bude záviset na umístění obchodu a jeho formátu. Pokud se butik nachází v nákupním centru, nebude nutná seriózní reklamní kampaň: návštěvníci vás budou mít v každém případě. Pokud je obchod umístěn na příliš nepříliš hustém místě, nemůžete to bez reklam. Využijte všechny dostupné prostředky, které váš rozpočet umožňuje: inzerci v médiích, venkovní reklamu, slevové kupony a slevové karty.

Finanční investice

Hlavními náklady na otevření butiku bude nákup oděvů - nákup a celní odbavení zboží (s přímými nákupy), reklama, nájemné, daně a platy zaměstnancům. Chcete-li udržet vysoký obrat, nezapomeňte na slevy a prodej, aktualizujte rozsah a pečlivě si vyberte výrobky. Pouze za těchto podmínek se boutique stane samonosným a bude ziskové.

Na přesné velikosti investice je obtížné mluvit, hodně záleží na městě, umístění obchodu, výběr sbírek. Abychom trochu vyjasnili situaci, říkáme, že pro zahájení jednání s touto značkou potřebujete kapitál ve výši 200-250 tisíc eur. Investice do luxusních značek jsou nejméně 1 000 eur za čtvereční metr skladového prostoru.

Jak otevřít dámský oděvní butik: praktické zkušenosti

Rozhovor s podnikatelem:

Jak otevřít dámský oděvní butik: praktické zkušenosti

zkušenosti s otevíráním vašeho podnikání v oblasti franšízy

Webové stránky openbusiness.ru společný projekt Společenství informačních portálů, malá podpora podnikání navazuje na cyklus rozhovorů s úspěšnými podnikateli, kteří jsou ochotni podělit se o své vlastní zkušenosti ze zakládání podniků a pomoci začátečníkům, aby jejich první kroky v podnikání.

"Strávil jsem 630 000 rublů na všechno potřebné, včetně pronájmu místnosti, opravy a nákupu sbírky,

Serdyukova Natalia (Arkhangelsk) vyprávěla o své zkušenosti s otevřením franšízového obchodu pro módní butiku ženského oblečení "FLER-O-FLER" čtenářům openbusiness.ru.

Natalia, řekni nám trochu o vaší společnosti.

Mám obchod s dámskými oděvy v nákupním centru s rozlohou 38 m². Obchod je starší než 1 rok.

Mnoho lidí si myslí o zahájení vlastního podnikání, ale ne všichni nakonec otevřít. Bylo pro vás snadné rozhodnout se stát se podnikatelem?

Samozřejmě, jako většina lidí, přemýšlel jsem o nejisté budoucnosti a možných finančních ztrátách, ale riziko je šlechtické podnikání a rozhodl jsem se o tom. Měl jsem již zkušenosti v maloobchodě, takže toto rozhodnutí bylo nicméně posíleno určitým velkoobchodem.

Jak jste přišel k myšlence zahájení tohoto konkrétního podnikání?

Myšlenka na obchod s oděvy pro ženy přišla najednou.

Mám ráda módu, považuji ji za nedílnou součást mého života. Proto byla volba rozsahu činnosti jistá. Ale rozhodnutí o otevření obchodu na franchisingu nepřišlo okamžitě.

Nejprve jsem chtěl otevřít obchod s více značkami, ale na nákup zboží nebylo moc peněz. Bylo mi doporučeno, abych si vybral franchisovou společnost, je mnohem výhodnější a volba designu obchodu nepadla na mé ramena a bylo to velmi užitečné, protože tam nebyl žádný čas. Po analýze všech společností a podmínek spolupráce s nimi jsem přišel k výběru značky Fler-o-Fler.

Jak dlouho trvá tato myšlenka?

Při otevření obchodu jsem plánoval měsíc nebo trochu víc. Ukázalo se, že pořadí zboží, podepisování dokladů, oprava místnosti a ukázalo se. Jak jsem již řekl, podařilo se mi otevřít obchod dostatečně rychle. Výběr místa a pořadí všech potřebných, včetně oprav, trvalo asi 2-2,5 měsíců.

Jak jste ztělesnil myšlenku od jejího návrhu až po závěrečnou realizaci?

Především výběr franchisanta - trvalo asi měsíc 1,5. Koneckonců, bylo nutné vážit výhody a nevýhody. Prestiž a stabilita společnosti, konkurenční ceny a kvalita oblečení. Také styl oblečení, které by odpovídalo prodeji. Pak seznámení se společností, její sbírkou a cenami. Podpis všech potřebných dokumentů. Nákup sbírky, opravy v místnosti, výběr ze 2 prodejců. A otevření obchodu.

V jakém čase jste zahájili projekt?

Strávil jsem 630 000 rublů na všechno potřebné, včetně pronájmu místnosti, opravy a nákupu sbírky.

Existují nějaké dodatečné nebo administrativní požadavky na kancelář, vybavení a pracovní zkušenosti?

Požadavky především na místo pronájmu, místo musí být průchodné, to je nejdůležitější. Tím zvýšíte příliv zákazníků a napomůžete rychlé návratnosti. Velikost obchodu FLER-O-FLER od 30m2 do 55m2

Co můžete ušetřit a proč nešetřit peníze?

Není nutné ušetřit reklamu, je to velmi důležitý faktor pro rozvoj podnikání.

Jaké potíže jste narazili v počátečních fázích podnikání? Jak se vyřešily problémy?

Prvním problémem je sezónnost, kolekce FLER-O-FLER nepředstavuje vrchní oděv a v podzimních sezónách jsou příjmy z obchodu založeny na prodeji svrchní oděvy. Podle smlouvy můžu zavěsit oblečení jiných značek a na tomto místě vyhrát. Koupíme svrchní ošacení a v těchto sezónách přinášíme hlavní zisk.

Jaký je nákup zboží? Které produkty jsou nejoblíbenější?

Sbírka je zakoupena v plné velikosti od 42 do 52 velikostí. Celková částka na nákup sbírky byla - 453 000 rublů.

Závěsy, tašky a karty s diskontním předmětem v první dodávce mi byly zaslány zdarma. Na konci sezóny si můžete vyměnit 10% zboží za novou sbírku.

Okraj pro výrobek předpokládá koeficient 2,0 - 2,3. Zpočátku je 100% zaplaceno za inkaso pro nové zákazníky a pro ty, kteří pracují déle než rok, je zpoždění 50% platby 30 dní.

Sbírku lze zakoupit ne plné, ale selektivní modely. Při údržbě zbytku komodity je třeba zhruba 100 000 rbl. Nejběžnější zboží obvykle není. V každé sezóně, něco lepšího, bude něco horšího.

Z jakých zaměstnanců se vaše společnost skládá? Jak jste vybrali klíčové zaměstnance?

Pro optimální práci v prodejně jsou potřebné 2 prodejce. Samozřejmě, je lepší, aby prodejci s již zkušenými zkušenostmi v maloobchodě. Znalost oddělení hotovosti a dobré prodejní dovednosti. Obvykle píšu na ob'yvleniem.

Jak propagujete své služby? Jaký je hlavní propagační kanál? Jaké reklamní média prokázaly svou účinnost a jaké jste nakonec odmítli?

Reklama je také většinou sezónní. Každá sezóna zobrazuje informace o nové kolekci nebo o prodeji.

Banner také vytiskneme a umístíme na fasádu nákupního centra.

Pořádáme akce s časovým předstihem ke svátkům: "Nový rok", "8. března" atd.

Venkovní reklama funguje nejlépe a propagace jsou méně efektivní.

Zaplatili jste svou počáteční investici?

Ano, po půl roku, skutečná návratnost.

Co můžete říct o ziskovosti tohoto podnikání?

Dámské oblečení bude vždy relevantní. Každá žena chce vypadat krásně. A není žádným tajemstvím, že to ušetří jen málo lidí. Odtud a ziskovost. V sezóně mohou čisté výnosy dosáhnout 180 000 rublů. za měsíc.

Co můžete říci o konkurenci v tomto oboru?

Samozřejmě, že existuje konkurence, to je jeden z problémů, hlavním úkolem je vezmout svůj výklenek, najít správné cílové publikum, pro které budete pracovat

Pro jaké zákazníky je váš obchod?

Obchod se dodává v jiné kategorii žen od 23 let do 58. Každý si může vybrat své vlastní oblečení. Ale budeme stavět portrét zákazníka na základě věku 27-55 let

Jaké další úskalí má tento podnik?

Zatím ne. Pokud kompetentně pracujete, vyzvedněte běžící produkt, nebudou žádné nástrahy.

Jak vidíte vaše vyhlídky na další rozvoj vašeho podnikání?

Z dlouhodobého hlediska bych chtěl otevřít další obchod.

Jakou radu byste mohli dát začínajícím podnikatelům, pouze těm, kteří hodlají otevřít své vlastní podnikání?

Vezměte všechny klady a zápory, a pokud jste si jisti výsledkem, pak stojí za to otevřít váš případ.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak otevřít obchod - postupné pokyny pro začátečníky + příklad z reálného života

Dobrý den, drahí čtenáři obchodního časopisu HitBoyer.ru. C jste podnikatelem a autorem stránky Alexander Berezhnov.

Když začínající podnikatelé mají otázku, která podnikání dělají, potom si mnozí zvolí nejjednodušší a nejzřetelnější - maloobchod, tedy otevření svého prodejního místa nebo prodejny, což je v podstatě to samé.

Článek bude zajímavý zejména pro nováčky, kteří se rozhodli otevřít obchod bez dostatečných zkušeností. Po studiu se dozvíte o všech tajemstvích a nuáních tohoto podnikání.

Informace v článku jsou univerzální pro otevírání libovolného druhu obchodů.

Pokud se například rozhodnete otevřít obchod s oblečením, obchod s autodíly, dětský obchod nebo obchod s potravinami, budete muset projít stejnými kroky. Zde také najdete doporučení pro otevření nejběžnějších typů obchodů. To platí zejména pro vás, pokud jste se nerozhodli, který obchod se otevře.

Teď vám řeknu všechno v pořádku!

1. Co potřebujete vědět, abyste otevřeli výhodný obchod

Drahý přítel, a co je nejdůležitější, musíte pochopit, že naprostá většina lidí přijde s nápadem otevřít obchod jako jednoduchý komerční projekt na první pohled.

Pros (+) vašeho obchodu jako podnik

1. Pochopitelnost pro muže na ulici

Proto většina začínajících podnikatelů považuje svůj obchod za svůj první projekt. Již od dětství jsme si zvykli vidět trhy, stánky a dokonce i supermarkety, kde je dnes možné prakticky koupit všechno.

Pravdou je, že osoba neochotně převezme práci, kterou nerozumí. V případě obchodu se nám zdá, že budeme mít nejmenší problémy. Ale to je jen částečně pravda.

2. Snadná realizace myšlenky

Obecně platí, že 99% všech obchodních procesů bylo v obchodě dlouho zpracováno.

Vědomě, když otevřela 1 obchod, jeho majitel se často nezastaví a se správným přístupem k podnikání se maloobchodní prodejny vynásobí jako houby po dešti.

Opravdu vše, co potřebujete - nejedná se znovu vynalézat kolo a jít na vyšlapané cesty, které by měly vést k úspěchu ve svém podnikání, pokud jste, samozřejmě, ne „tlak zásob“ na začátku.

3. Snadné výpočty (prognóza výnosů a nákladů)

Obchod - to je nejrozumnější podnikání i z hlediska výpočtů. Máte náklady na zboží, obchodní marži a náklady, které jste vynaložili.

4. Udržitelnost podnikání s jeho nezůstával

Nakupované místo prodeje je rájem pro svého majitele. Například, "brisk" obchod s potravinami v rezidenční čtvrti města vám může poskytnout pohodlný život, i když se nachází vedle konkurentů.

5. Příležitost prodávat váš obchod jako ready-made podnikání

Po správném vybudování celého systému správy skladu můžete z času na čas pouze koordinovat hlavní procesy, veškeré podnikání se setká s neomezeností. Takže se stanete vlastníkem zcela autonomního systému, který vytváří zisk.

Samozřejmě, mnoho lidí, kteří mají kapitál, ale nechtějí otevřít svůj obchod od začátku, bude chtít mít takovou "chutnou pochoutku".

Nevýhody (-) vašeho obchodu jako podnik

1. Vysoká konkurence

Zadní strana jednoduchosti a otevřenosti obchodu je vysoká úroveň konkurence. Koneckonců, existuje spousta těch, kteří chtějí stát se vlastníkem své vlastní prodejny. Každý druhý podnikatel chce otevřít svůj obchod v jedné nebo jiné oblasti. To značně komplikuje začátek v tomto oboru a jeho další rozvoj.

2. Relativně vysoký prah vstupu do podnikání

Pokud se zabýváte výrobkem a prodáváte ho prostřednictvím běžného obchodu, v tomto případě budete potřebovat několik set tisíc rublů nebo v průměru 10 000 dolarů, abyste mohli začít podnikat.

3. Vzhled zbytků neprodaných zboží

Další slabost obchodu jako jejich podnikání jsou pozůstatky zboží.

Obzvlášť často se tvoří v obchodech s potravinami a v obchodech se sezónním zbožím. Například novoroční hračky a další slavnostní doplňky.

Náklady na zbytky zboží musí být zahrnuty do současné hodnoty, což vede k poklesu poptávky, protože konečná cena produktu se zvyšuje a kupující nechce přeplňovat.

4. Velké množství pravidelných rutinních operací

Dodavatelé a práce s nimi, sledování zbytky zboží, sortiment aktualizování, pronájem, lidských zdrojů (pokud existují), daně, inspekce, inventář - to je neúplný seznam toho, co se kterými se setkáte v procesu pracovat na svém vlastním obchodě.

5. Sezónnost podnikání v závislosti na zvoleném výklenku

Každá obchodní výklenek má svou vlastní sezónnost. Může být vyjádřeno víceméně jasně. Například v létě jsou stavební a dekorační materiály dobře prodávány a v zimě výrazně klesají.

Jiné obchody vytvářejí v zimě superzákony, a v létě "sání laku" v očekávání nové ziskové sezóny. Dávejte pozor na tento faktor při výběru výklenku pro budoucí obchod.

6. Při neúspěšném obchodním výsledku je riziko ztráty 80% peněz

Pokud se náhle vaše firma nepřekračuje, pak koupil komerční zařízení budou muset prodávat za almužnu, a zbytek zboží také implementovat velkoobchod nebo prostě dát do přátel na prázdniny (v případě, že výrobek se nevztahuje na potraviny).

Doufám, že nyní máte úplnější představu o otevření svého obchodu a víte, jaké obtíže budete v procesu čelit.

Chcete-li snížit riziko finanční ztráty, můžete se blížit k otevření svého obchodu nebo spíše k obchodním aktivitám trochu jinak, například zahájením obchodu v divizi "Obchod s Čínou".

Toto je dnes velmi trendové a zajímavé téma. Moji přátelé jsou v tom úspěšní. Při nákupu zboží v Číně je můžete prodat za příplatek až do výše 500%, aniž byste museli otevřít prodejní místo. Můžete také podnikat na internetu.

Eugene Guriev je velmi chytrý k tomuto podnikání - zvláštní na téma "čínské téma". Náš tým je Zhenya seznámen osobně a doporučuje ho jako profesionál v tomto směru.

Sledujte video, ve kterém student Eugene sdílel své dojmy z tréninkových a měnových výsledků:

Pokračujeme v tématu otevření našeho obchodu.

2. Otevření obchodu od začátku - sladký mýtus nebo hořká pravda

Pokud se "nulou" rozumí nedostatek znalostí a zkušeností, pak samozřejmě taková nula nebude překážkou pro realizaci projektu.

Ale pokud si někdo myslí, že můžete otevřít svůj obchod bez toho, že byste měli něco, pak byste měli být zklamáni - to je opravdu mýtus!

Uvažujme o těch povinných prvcích, bez nichž se v zásadě nemůže otevřít obchod.

Uvedu toto minimum, a pak vy sám v číslech dokážete vypočítat, kolik, podle skromných odhadů, bude účtovat otevření a údržbu obchodu.

Například, jeden z mých známých, když otevřel obchod s dámskými oděvy prémiové třídy, investoval do něj více než 1 200 000 rublů. Tato částka zahrnovala pronájem místnosti, opravu, nákup zboží, nákup komerčního vybavení, nábor zaměstnanců, registrace firmy.

Kolik stojí za otevření obchodu?

1. Prostory (maloobchodní prostory)

Vlastní nebo pronajatý.

Samozřejmě, vaše prostory (ne pronajaté) vám dávají obrovské výhody, ale bohužel, malá část lidí má takový bonus na začátku.

Připravte se na skutečnost, že nájem "bude jíst" většinu zisků a v sezónních útlumech můžete pracovat "na nulu", aniž byste vydělali penny nebo dokonce jdete do mínusu a rozdáváte peníze z kapsy.

2. Obchodní zařízení

Ve vzácných případech nebudete potřebovat čítače nebo jiná zařízení: stánky, ledničky (pokud otevřete obchod s potravinami). V závislosti na specifikaci a velikosti vaší zásuvky se náklady na obchodní zařízení liší.

3. Výrobek

Část zboží, kterou můžete provést od dodavatelů za účelem provedení odložené platby. To znamená, dát mu peníze po prodeji. Ale druhá polovina zboží bude pravděpodobně třeba zakoupit.

Obzvlášť těžké jsou zde začínající hráči tohoto trhu. Takže pokud jste začátečník, pak ne každý dodavatel bude souhlasit, že vám produkt poskytne kvůli nedostatku důvěry.

4. Prodávající

Zpočátku sami můžete jednat jako prodejce a to bude dokonce užitečné, protože majitel se především zajímá o úspěch svého podnikání.

Takže se naučíte nejvíce provozovat zboží, pracovat s námitkami zákazníků a v budoucnu budete schopni přenést své úspěchy na zaměstnance.

5. Právní a účetní nuance

V každém případě budete muset oficiálně zaregistrovat své obchodní aktivity, stejně jako pravidelně podávat zprávy daňové inspekci a penzijnímu fondu.

Kromě toho se zabýváte fakturami, fakturami a smlouvami. Ve všech těchto okamžicích musíte důsledně pochopit.

Kolik stojí za pronájem obchodního prostoru (příklad ze života)

Zde je příklad nájemních cen ve městě Stavropol, kde žiji. Tady žijí asi 500 000 obyvatel.

V Moskvě a Petrohradě budou čísla mnohem větší.

Pro rok 2015 je průměrná nájemní cena obchodních prostor (prostor) 1 000 rublů na metr čtvereční. m.

Velikost nájemného je výrazně ovlivněna velikostí místnosti - čím menší je, tím vyšší je cena za metr čtvereční.

3. Jak otevřít svůj obchod - 7 jednoduchých kroků pro začátečníky

Následující jednoduché kroky vám zjednoduší, ale zajímavou cestou.

Snažte se neztrácet jediný detail této postupné instrukce a jsem si jistý, že vaše šance na úspěch podniku budou růst mnohokrát.

Tyto kroky vám pomohou otevřít obchod i v malém městě a současně to ziskat.

Krok 1. Posoudit dostupné zdroje pro spuštění

Nejprve se podívejte na to, co znamená otevření svého obchodu. Veškeré prostředky, které máte k dispozici, lze rozdělit na hmotné a nehmotné.

Materiální zdroje:

 • předpoklad (obchodní oblast);
 • peněžní prostředky;
 • obchodní zařízení.

Nehmotné zdroje:

 • praktický přítel (úspěšný podnikatel s jeho obchodem);
 • vlastní obchodní zkušenost;
 • komunikace v administrativě (daně) vašeho sídla.

Proč vám doporučuji začít s hodnocením zdrojů. Faktem je, že jeden zdroj se správným přístupem může být změněn na jiný zdroj.

Například, pokud máte vlastní pokoj, ale není to pravé pro vás otevřít obchod, například se vám nelíbí jeho umístění, pak si můžete vzít to, a peníze použil k pronájmu vhodný nebytový prostor.

To je obecný princip. Pomůže vám, včetně volby výklenku, tedy směru obchodu.

Krok 2. Určete výklenek a produkt

Z vybraného výklenku (obchodní sféry) váš úspěch bude do značné míry záviset.

Jak si vybrat výklenek:

 1. Posoudit úroveň konkurence, kde chcete otevřít obchod. Pokud jsou již v oblasti, kde hodláte obchodovat, velké hráče, představují další rizika. V tomto případě bude strategie hnízdění smysluplné. To dokládá ruský miliardář, zakladatel obchodní sítě "Magnit" Sergej Galitsky: "Pokud se rozhodnete otevřít obchod s potravinami vedle obra, nesnažte se předjet na všech místech, bude to velmi obtížné. Zvolte užší výklenku, například: masné výrobky, sladkosti, pekařské výrobky a dokonale je vyřešte. Takže můžete získat pravidelné zákazníky pro svůj obchodní segment. "
 2. Počítat počáteční rozpočet projektu. Vždy počítte s tím, že výdaje budou 30 nebo dokonce o 50 procent více, než jste původně plánovali. To je také potvrzeno zkušenostmi mých přátel-podnikatelů. Pravidlo ponechání hotovostní rezervy na nepředvídané výdaje je jedním z klíčů nejen pro obchod, ale obecně pro jakýkoli druh podnikání.
 3. Zjistěte, zda je ve vašem výklenku výrazná sezónnost. Pokud se domníváte, že výřez, který jste si vybrali, má výraznou sezónnost, pak se ujistěte, že to zvažte při plánování vašeho podnikání. Co uděláte v "nudných" měsících a jak maximálně vytlačit zisk během dobrého obchodu.
 4. Zjistěte, zda na trhu máte libovolné obchody. To je důležité, pokud chcete otevřít obchod, který nemá žádné analogy, nenalezli jste úplný nedostatek zákazníků. Mnozí začínající podnikatelé čelí následujícímu mylnému pojmu: pokud neexistuje trh, který budu prodávat, pak kvůli nedostatku konkurence budu rychle zbohatnout.

Ale! Pravdou je, že tyto analogy často neexistují, protože tento výrobek vůbec není v poptávce.

Proto se nepokoušejte stát se milionářem přes noc a začít své podnikání v srozumitelném výklenku s výrobkem známým lidem. Získání prvních peněz a získání potřebných zkušeností vám umožní získat více příležitostí a prostředků pro experimentování s "exotickými" výklenky.

Krok 3. Vytvoříme obchodní plán pro obchod

Neberte tento krok za formální.

To neznamená, že je třeba namalovat Talmud na stovky stránek, přičemž je třeba vzít v úvahu každý penny a desítky možností pro vývoj událostí. Ujistěte se však, že máte před očima písemný plán akcí s přibližnými výpočty pro tři možné scénáře:

 • pesimistický scénář;
 • realistický scénář;
 • optimistický scénář.

Tento přístup vám zaručí, že na počátku ušetříte až 30% finančních prostředků a jasně porozumíte stávajícímu obrázku.

Jak učinit podnikatelský plán, který jsem již podrobně popsal ve stejnojmenném článku, který se skládá ze tří částí (část 1, část 2, část 3).

Krok 4. Najdeme místo pro obchodování nebo 99% úspěchu obchodu - místo, místo a opět místo!

Ani ten nejlepší produkt se nebude prodávat velmi dobře tam, kde je velký tok cílených kupujících.

To je základ pro výrok o významu místa při otevření obchodu.

V maloobchodě není marné, že se často používá termín "červená čára" *.

Červená čára - prodejní místo v blízkosti silnice s velkou pěší a automobilovou dopravou.

3 hlavní pravidla pro výběr ideálního umístění zásuvky:

Pravidlo číslo 1. Velký tok potenciálních zákazníků

To znamená, že umístění vašeho obchodu musí být průchozí. Koneckonců, čím více potenciálních zákazníků vidí vaši nabídku, tím větší je šance, že si koupíte.

Zapamatujte si:

Hromadit cenu zboží třídy, obrovský sortiment, bonusy, slevy a tak dále, pokud klient o vás prostě neví.

Pravidlo číslo 2. Pohodlí pro zákazníky (dostupnost)

Tato položka přímo souvisí s předchozím. Je-li váš obchod snadno dostupný, v blízkosti se nachází pohodlné parkoviště, v okolí se nacházejí významné reklamní štítky, pak si můžete být jisti, že se dostane nahoru do kopce.

Pravidlo číslo 3. Správné umístění

Pokud prodáváte elitní zboží, vyberte místo s tímto názvem. Například v centru města nebo ve známém obchodním centru.

Naopak, pokud si obchod se spotřebním zbožím, není tam žádný smysl, aby byl umístěn ve stejné budově s drahými butiky, kde bude šílený výše nájemného a minimální přítomnost cílového publika.

Tato jednoduchá pravidla vám pomohou najít ideální místo pro budoucí zásuvku.

Krok 5. Vyberte dodavatele

Nyní každý obchodník bojuje za svého klienta a dodavatelé nejsou výjimkou.

Koneckonců, dodavatel je v podstatě stejný obchod, jen velkoobchod.

Před několika lety jsem měl štěstí, že pracuji pro známou společnost Coca-Cola jako obchodník ve městě Stavropol.

V průběhu práce jsem se hodně dozvěděl o maloobchodu a nyní vzhledem k této zkušenosti mohu říct, který dodavatel může být považován za dobrý a podle jakých kritérií by měl být vybrán.

Kritéria pro výběr dodavatele:

 1. Spolehlivost. Toto je nejdůležitější kritérium. Spolehlivost kombinuje parametry jako povinné provedení objednávky, poctivost ve společných sídlech, včasné dodání zboží;
 2. Cena. Samozřejmě, každá normální osoba chce koupit zboží za nejnižší cenu. Porovnejte ceny různých dodavatelů a vyberte si nejlepší, všechny ostatní věci jsou stejné;
 3. Sortiment. Obvykle je to důležité kritérium, protože široká škála produktů přitahuje více kupujících;
 4. Uznání (značka). Obchod je psychologie. Tím, že prodáváte produkty známých výrobců, získáte mnohem rychlejší pověst a problémy s osvědčeným (značkovým) produktem jsou obvykle méně. Koneckonců je snadné nahradit záruku, vrátit se v případě manželství nebo rychle opravit servisní středisko dodavatele (v případě práce s nepotravinářskými výrobky);
 5. Flexibilita ve výpočtech. Zpoždění v platbách, dodání zboží za účelem prodeje, slevy a bonusy jsou další úrovní služeb, které se vám budou líbit, a umožní vám pracovat s dalšími výhodami. Nezanedbávejte toto kritérium.

Krok 6. Zaregistrujeme aktivity (IP nebo LLC otevřeme)

Pokud můžete stále obchodovat z domova bez registrace aktivit, pak je lepší nechat to na veřejnosti, abyste se nedostali do potíží s klienty a kontrolními orgány.

K obchodním aktivitám ve formě maloobchodní prodejny (obchod) je nejvhodnější IP (individuální podnik) nebo LLC (společnost s ručením omezeným).

Nyní se nebudu zabývat podrobnostmi a srovnávat tyto dvě formy podnikání.

Krok 7. Spusťte úložiště a analyzujte výsledky

Zde, záměrně nemluvím o tom, jak si vybrat obchodní zařízení nebo umístit obchod, protože je individuální pro každý konkrétní obchod. Pro výběr komerčního vybavení a dekorace místnosti doporučuji, abyste kontaktovali specializované specialisty.

Znovu se dotkněte kroků, které je třeba provést před otevřením obchodu:

 1. Identifikujte místo;
 2. Pronájem a příprava místnosti;
 3. Nákup komerčního vybavení;
 4. K nákupu zboží;
 5. Zaregistrovat aktivity (otevřené IP nebo LLC);
 6. Zaměstnanci najme podle potřeby;
 7. Proveďte reklamní kampaň pro váš obchod.

Poté můžete barevně vyzdobit přední část obchodu, koupit kuličky a dokonce pozvat profesionálního hosta, který uspořádal celou show. Ale to je podle vás. Pokud vám to rozpočet umožňuje, je to dobré.

V extrémních případech může být oficiální otevření obchodu uskutečněno samostatně.

Pokud máte zkušenosti s prováděním akcí, pak jako zprostředkovatel můžete hovořit sami, protože jste vytvořili program se soutěží a malými cenami.

Vedle předvádějícího na zahájení musí být DJ (zvukový technik) s výkonnými reproduktory a dalším nezbytným vybavením.

Po otevření obchodu, po práci za měsíc nebo dva, podívejte se na to, co dostanete a co ne. S největší pravděpodobností budete mít "běh" a "stale" zboží v procesu.

Vyjměte nelikvidní látky a zaměřte se na skutečné produkty pro své zákazníky.

Tento přístup lze použít na všechny ostatní obchodní procesy.

Hlavní princip

Posílit to, co již funguje dobře, a zbavit se toho, co nefunguje co nejrychleji.

Pokud máte ambice a nemáte v úmyslu zastavit v obchodě, který pracoval celý systém na jednom prodejním místě, můžete pokračovat ve vytváření své vlastní multi-kanálové prodejce.

4. Pokladna - v jakých případech je potřeba a které je lepší koupit

Podle platných právních předpisů budete muset ve většině případů používat pokladnu, ale existují výjimky.

Nechcete-li malovat zde dlouhý text všechny podrobnosti, podívejte se na video z přední expert on-line účetnictví „Moje práce,“ Margarita Green.

Margarita vypráví o případech, kdy je používání pokladen (pokladna je povinná a v ní můžete bez pokladny):

Jak zvolit pokladnu pro váš obchod

Při výběru pokladny je nutnou podmínkou zahrnutí tohoto modelu CMC do státního registru. To se můžete dozvědět při nákupu. Také pokladna musí být vybavena elektronickou kontrolní páskou chráněnou (EKLZ).

EKLZ (elektronická pokladna chráněná proti pásku) je blokem fiskální paměti pro ukládání informací o probíhajících operacích.

Jednou za rok je nutné tuto jednotku změnit (EKLZ). Pokladna vám to připomene. Po načtení tohoto bloku paměti by měl být uložen po dobu pěti let.

5. Který obchod je výhodné otevřít - 10 populárních nápadů pro otevření svého obchodu od začátku

Všechny typy obchodů popsané níže mohou být otevřeny v profilu obchodu ve velkých i malých městech.

Vlastnosti každého z nich jsou zdobeny v tabulce vhodné pro vnímání. Pomohou vám rozhodnout, který obchod je lepší otevřít.

1) Jak otevřít obchod s oblečením

Jedna z nejoblíbenějších obchodních možností - pro fanoušky módy a stylu.