Obchodní plán pro mini hotel: jak otevřít mini hotel od začátku

Rozhodli jste se začít podnikat sami? Jedná se o poměrně slibný a výnosný podnik, který, pokud bude řádně organizován, bude splácet poměrně rychle. Hlavní věcí je vybrat si místo, kde otevřít hotel a správně ho inzerovat. Nejlepší možností pro začátečníky je klasický mini-hotel s 10-15 pokoji. Je snadné ji otevřít a díky správnému přístupu přináší zisk ne méně než tradiční hotel.

Studium na trhu

Přemýšlejte o tom, jak otevřít mini hotel? Nejdříve si prostudujte již existující trh. Kde mám otevřít hotel? Kde bude požadovaná. Jedná se o rekreační střediska, velké megacities, oblíbené turistické osady. Přemýšlejte o tom, kdo se ve vašich pokojích usadí. Studenti a mladí lidé obvykle vybírají ubytovny - jsou spokojeni s nízkou cenou a společenskými místnostmi.

Mini-hotely jsou využívány lidmi ve věku od 23 do 65 let, kteří raději žijí v samostatné místnosti. Také mini-hotely jsou oblíbené u páry, páry s dětmi a obchodními cestujícími. Myslete na to, kdo z tohoto cílového publika se může stát vaším klientem.

Pozor prosím: vytvořte portrét vašeho spotřebitele, který počítá jeho věk, úroveň příjmu, služby nezbytné pro něj. Na základě toho můžete vytvořit další strategii pro propagaci hotelu.

Poté analyzujte konkurenty. Ve vašem městě pravděpodobně už mají hotely a mini-hotely, protože tato podnikání přináší dobré peníze. Studie, jaký počet fondů nabízí, jaký cenový rozsah a jaké další služby. Informace o počtu místností, způsobu provozu atd.

Pak najděte vedoucí postavení na trhu. Nastavují tón pro celý hotelový obchod ve městě, tvoří návyky hostů a určitě vědí, jak se dumpovat. Budete se muset přizpůsobit vůdcům a nabídnout svým návštěvníkům lepší podmínky za méně peněz. Nebo alespoň stejné podmínky.

Ve kterém formátu chcete otevřít

Pokud nemáte vážné zkušenosti s hotelovým podnikáním a obrovským počátečním kapitálem, pak je nejjednodušší otevřít v mini-hotelovém formátu. Jedná se o malý hotel, který se skládá z maximálně 30 pokojů. Podobné mini-hotely se nacházejí v blízkosti hlavní klíčové infrastruktury:

 • autobusové stanice;
 • železniční stanice;
 • stanice metra;
 • výměny motorových vozidel;
 • v centru města;
 • poblíž oblíbených památek;
 • poblíž čerpacích stanic nebo podél sjezdovek.

Mini-hotel znamená přítomnost společné kuchyně a mikrovlnné trouby v každém pokoji, několika sprchách a toaletách. V některých případech mohou být sprchové kabiny vybaveny přímo v místnostech. Předpokladem dneška je dostupnost vysokorychlostního Wi-Fi připojení k internetu v hotelu. Také bude zbytečné mít v blízkosti pohodlné parkoviště, ale to není volba.

Výrobní plán

Podívejme se na to, co je potřeba k otevření hotelu s 20 pokoji. Jedná se o klasickou velikost pro mini hotel. Čísla by měla být rozdělena následovně:

 1. 3 pokoje třídy "Lux". Zde je třeba provést kvalitní opravy, vybavit vlastní koupelny, nainstalovat veškerý potřebný nábytek a spotřebiče v místnostech, vytvořit mini-kuchyně.
 2. 13 pokojů pro klasické dvoulůžkové pokoje. A 7 čísel tvoří dvě oddělené postele, 6 - s manželskými postelemi.
 3. 4 pokoje pro jednolůžkové pokoje.

Také budete muset vybavit plnou kuchyň pro vaření, poskytnout jí nádobí a domácí spotřebiče, a vytvořit pohodlnou koupelnu pro několik lidí. Dále by měl mít mini-hotel "recepci" s administrátorem, technické místnosti pro ukládání čistících prostředků a prádla, kotelnu a samostatnou místnost na praní žehlení.

Nábytek v hotelu by neměl být vybrán nejlevnějším. Lůžka by měla být přednostně umístěna s kovovými rámy, skříněmi - s pevnými dveřmi na několika kování, podlahou pokrytou průmyslovým linoleem nebo "kancelářským" laminátem.

Navíc v mini-hotelu můžete vybavit malý bar a posilovnu. To vám umožní výrazně rozšířit dosah zákazníků a přinést další finanční prostředky.

Finanční plán

Existují dvě možnosti pro vývoj událostí:

 1. Najděte vhodnou velikost místnosti a pronajme ji.
 2. Vytvořte hotel od začátku.

Samozřejmě, že první možnost bude vyžadovat menší počáteční náklady, ale každý měsíc poskytnete solidní částku, což snižuje váš vlastní příjem. Druhá možnost bude vyžadovat vážné investice, ale nakonec budete mít svou vlastní budovu na výhodném místě, které pak můžete prodat nebo pronajmout, pokud se nudíte podnikání.

Stavba vlastní budovy trvá asi dva roky. Odhadované částky investic jsou následující:

 1. Získání povolení, výzkumu a projektové práce - 1 milion rublů.
 2. Výstavba budovy, dokončení - 10 milionů rublů.
 3. Zlepšení okolního prostoru, vytvoření vlastního parkoviště - 1 milion rublů.
 4. Nákup nábytku a vybavení - 5 milionů rublů.
 5. Ostatní výdaje - 1 milion rublů.

Celková výstavba vlastního zařízení vás bude stát asi 18 milionů rublů.

Rok fungování hotelu stojí přibližně 4,5 milionu rublů, z toho:

 1. Daně, mzdy - 2,5 milionu.
 2. Pomůcky, provozní náklady, nákup prádla, prádelny apod. - 1,5 milionu.
 3. Ostatní výdaje - 0,5 milionu.

Očekávaný zisk z hotelu je asi 7,5 milionu rublů. Pokoje v průměrných nákladech ve výši 1000 rublů za den vám přinese: 1000 * 20 * 30 = 600 000 za měsíc, nebo 7,2 milionu za rok při plném zatížení (v praxi je tato hodnota nižší než 10%, aby byla zajištěna 100% vytíženost celoročně ne prostě). Se správnou organizací obdržíte 6 500 000 milionů z pokojů a dalších milionů rublů z baru - tělocvičny. Čistý zisk bude 7 500 000 - 4 500 000 = 3 000 000 rublů ročně.

Pozor prosím: v našich 3 milionech není zahrnut nájemné za budovu. Pokud vytvoříte své vlastní, pak tyto 3 miliony budou vaším čistým ziskem. Pokud si je pronajmete, bude za pronájem zaplaceno zhruba 1,5-2 milionu.

Ukazuje se, že budování hotelu od začátku se vyplatí za 5-6 let. Nájemní budova s ​​příjmem 1 miliony ročně se za 5 let zaplatí za sebe. Proto je mnohem výhodnější budovat vlastní. Nebo hledat možnosti s hypotékou - je lepší splatit dluh za vaši budovu než jednoduše dát peníze na pronájem.

Organizace práce

Chcete se naučit, jak otevřít hotel od začátku? Především byste se měli zaregistrovat. Doporučujeme, abyste si vytvořili LLC a pracovali na zjednodušeném systému zdanění. Můžete to samozřejmě udělat a PI, ale v takovém případě riskujete závažnější pokuty a odpovědnost.

Chcete-li provozovat hotel s 20 pokoji, budete muset najmout následující personál:

 1. Administrátoři - 3 osoby, ZP - 20 000.
 2. Účetní - 1 osoba, ZP - 20 000.
 3. Manažer se znalostí počítače - 1 osoba, 20 000.
 4. Dívky - 3 osoby, ZP - 15 000.
 5. Čističe - 2 osoby, ZP - 15 000.
 6. Strážce - 2 osoby, ZP - 15 000.

Marketing

Hlavním důvodem pro hotel je správný marketing. Jak správně inzerovat? Nyní téměř 80% uživatelů vyhledává a rezervuje hotely přes internet. Proto musíte vytvořit vlastní vizitku s popisem pokojů a cen, zaregistrovat se s rezervačními systémy podle typu Rezervace nebo Okto, umístit oznámení o dostupnosti čísel na regionálních realitních portálech, sociálních sítích a fórech. Už to bude stačit, aby zajistily neustálý tok turistů.

Kromě toho doporučujeme, abyste spustili klasickou "papírovou" reklamu - streamery, transparenty, nápisy. Umístěte oznámení o oddávacích číslech u vlakových stanic, na turistických místech a v místních médiích. Rozvíjet systém slev pro běžné zákazníky a pro ty, kteří si pronajou dlouhodobá čísla. Bude to pro vás výhodnější, abyste usadili jednu rodinu po dobu dvou týdnů, než kdykoli změnit své hosty každé dva dny.

Možná rizika

Správný obchodní plán mini hotelu musí nutně zahrnovat analýzu možných rizik a způsobů, jak je řešit. Jaká rizika mohou existovat? Nedostatek zákazníků, změna cílového publika, rostoucí ceny zařízení a vybavení, vznik řady vážných konkurentů. Všechna tato rizika musí být brána v úvahu a předem pochopit, jak s nimi jednat.

Shrnutí

Je výhodné mít hotel? Ano, je to výhodné. Zvlášť pokud se nachází ve vaší budově a není pronajata. Nemáte-li budovu, vždy si můžete půjčku koupit a uhasit na úkor zisku. Často podnikatelé nakupují několik apartmánů v prvním patře nové budovy, čímž se stávají hypotékou. Pak jsou apartmány přeměněny na mini-hotel a část zisku jde splatit dluh. Výsledkem je, že za 5-6 let splácíte veškeré výdaje a stáváte se plnohodnotným vlastníkem ziskového a pracujícího podniku.

Jak otevřít hotel od začátku a uspět

Je třeba připustit, že rozvoj odvětví cestovního ruchu s sebou nese celou řadu pozitivních efektů, z nichž jeden je potřeba pro dočasné bydlení. A v tomto trendu jsou skryté příležitosti pro aktivní podnikatele. Otázkou je, jak otevřít hotel od nuly, zdánlivá jednoduchost je jiný: každý z nás alespoň jednou v životě zůstat v zařízeních takový smysl, a proto věříme, že jsme pochopili podstatu nápadu. Ale jen málo lidí si myslí, že je tu víc úskalí než v jakémkoli jiném směru podnikání.

Právní aspekt

Otevření hotelu v naší zemi není spojeno s získáním licence, ale některé formality budou muset být stále dodržovány. Povolení aktivit bude vyžadováno pouze v případě, že je v hotelu otevřena hotelová kavárna nebo restaurace s alkoholickými nápoji.

Registrace podniku může mít podobu IP. Pokud budete muset mluvit o velkých měřítcích, je lepší si uvědomit o LLC okamžitě.

Koordinaci činností v přítomnosti již připravených prostor bude muset provést s takovými orgány:

 • SES;
 • Požární služba;
 • Rospotrebnadzor (pokud hotel otevře obchody a stravovací místa).

Systém zdanění lze zvolit zjednodušeně, zatímco velikost instituce nezáleží. Chcete-li rozšířit rozsah klientů, doporučujeme vám předat certifikaci některých typů služeb, které budou dodatečně poskytovány v hotelu.

Vyberte formát

Ve fázi plánování je hlavní otázkou rozhodování o formátu instituce. Mini-hotel bude nejvhodnější možností pro začátečníky v podnikání. Mezi těmito hotely patří osoby, jejichž počet míst nepřesahuje 50 osob.

 • bytové hotely - ne více než 10 pokojů, které nejsou staženy z bytového fondu;
 • mini-hotely - 10-20 pokojů;
 • malé hotely ve volně stojících budovách - 50 pokojů.

Na základě formátu instituce je třeba stanovit její cenovou kategorii:

 • nízkorozpočtová studentská ubytovna;
 • hotel ekonomické třídy;
 • komfortní obchodní hotel;
 • apart-hotel.

Více a více nedávno najdete takzvaný bytový typ hotelu. Je však možné snadno označit za "šedou" firmu, neboť daná forma podnikání neobdrží řádnou registraci.

Existuje proces, jako je tato:

 1. Několik sousedních bytů je koupeno.
 2. Opravy se provádějí, nábytek je zakoupen.
 3. Návštěvníci byli obývaní.

Takové byty jsou zpravidla pronajaty. Ale se všemi vnějšími jednoduchostmi mínusů má tato forma organizace více podnikání než pluses. Hlavní věc je touha hostů města se chovat jinak než doma. To je hlučné, ve velkém měřítku, bez ohledu na zájmy sousedů. Ten druhý zase nestěžuje na stížnosti příslušným orgánům, což hrozí podnikateli pouze s problémy.

Kromě toho musíte vždy vyhledávat klienty sami, protože existuje možnost se sejít s daňovými úředníky, pokud inzerujete. A takový segment, jako obchodní cestující, okamžitě zmizí, protože potřebují kontroly pro hlášení.

Vyberte si pokoj

Takže otázka, kde otevřít mini-hotel zůstává pro podnikatele nejtěžší. Nejlepší volbou budou prostory v obchodních částech města, v historických centrech. Pokud se luxusní úroveň plánů neohýlí, pak budou nejlepší volbou budovy v blízkosti stanic, stanic metra, dopravních křižovatek, po svazích.

Dalším plusem bude krásná krajina mimo okno a samostatný vchod. To je zvláště důležité, pokud se vaše zařízení nenachází v samostatné budově.

Možnosti pro vlastnictví místnosti mohou být tři:

Právě v této fázi se mnohým odradí tímto směrem, jelikož se objevuje otázka vážných investic. Pronájem pokojů současně není nejlepší volbou, protože majitel může vždy změnit a rozhodnout se nechat budovu pro jiné účely. Pak bude vaše podnikání právě na ulici.

Stavba může trvat několik let, protože se bude muset zabývat přípravou povolení, koordinací projektů, problematikou pozemků. Proto můžeme usoudit, že je nejvýhodnější koupit prostory nebo je stále pronajmout, ale pouze po dlouhou dobu as právem na následné splacení.

Interiér a zaměstnanci

Po dokončení všech přípravných problémů, můžete přistoupit k vytvoření konceptu vaší instituce, vytvoření vnitřní a vnější design. Nezapomeňte zároveň, že v případě, že přední část přestavby nebo přestavbu, pak někdy to stojí polovinu ceny nemovitosti, a proto realisticky zhodnotit své schopnosti. Kromě toho budou tyto postupy vyžadovat také určité schválení.

Dokonce i když se musíte rozhodnout, zda otevřete hotel v soukromém domě, měli byste si vždy pamatovat, že to musí být rozeznatelné. Vynikající možností bude stavba samostatné budovy, v jejímž projektu budete položeni veškeré potřebné prostory a interiéry - sloupy, bazény, podkroví.

Důležité: pozvání SES a požárního útvaru bude nutné, pokud bude dokončena hlavní fáze stavebních úprav a bude sčítána veškerá komunikace.

Registrace čísel

Jediný přístup k návrhu interiéru, samozřejmě, ne. Zde vše závisí na osobních preferencích majitele. Důležité je jen jedna věc - kvalita. Nechte pokoje nesmírně luxusní, ale měly by být útulné, čisté, čisté a udržované v dokonalé čistotě.

Co šetřit nemusí stát:

Poslední dva body jsou vizitkou hotelu. Levné umyté ručníky v místnosti, ozdobené zlata, dobrá pověst si nezaslouží.

Výběr zaměstnanců

Další důležitou otázkou je personál. Musí být zmateni dlouho před otevřením, protože v tento nezapomenutelný den musí být všichni zaměstnanci hotelu řádně vyzdobeni a vyškoleni. Co se týče jejich počtu, musíte se řídit obecným pravidlem - celkový počet zaměstnanců (administrátorů, služebná, recepční) by měl odpovídat počtu pokojů.

Rozmanitost pozic bude zcela záviset na službách, které budou v hotelu prezentovány.

Analýza ziskovosti

Abychom měli přehled o nadcházejících výdajích, je třeba tyto body objasnit:

 • kolik je hotel obecně zapotřebí pro vaše město;
 • cenová politika a pracovní zátěž existujících hotelů;
 • hodnota nemovitostí ve vaší lokalitě;
 • určení konceptu, formátu a úrovně budoucí instituce.

V této souvislosti není možné přesně říci, jaký bude váš projekt. Všechno bude záviset na odpovědi, která dostanete k uvedeným otázkám.

Přibližné množství nákladů na otevření mini-hotel ve středně-velké regionální město je 10-15 milionů rublů.

Ale pro výstavbu vlastní budovy pod hotelem bude muset utrácet asi 150-200 milionů.

Výdaje

Přibližný odhad nákladů lze uvést následovně:

 • 50% částky bude vynaloženo na pronájem, koupi nebo výstavbu budovy;
 • 25% - pro rekonstrukci;
 • 15% - pro opravy interiéru;
 • 10% - u ostatních výdajů (reklama, platy, školení zaměstnanců).

Období návratnosti závisí také na velikosti města:

 • v hlavním městě - 5-7 let;
 • v regionálním centru - 6-8 let;
 • v okresním centru - 9-12 let.

Jak otevřít mini-hotel v soukromém domě

Bezpodmíneční vůdci mezi pokoji, ve kterých je možné uspořádat mini-hotel, jsou soukromé domy. Mnoho majitelů příměstských nemovitostí a obytných prostor se sídlem v soukromých sektorech měst vidí možnost uspořádat jejich malé podniky v odvětví služeb.

Ale dříve, než otevření mini-hotel v soukromém domě, je nutné provést několik právních požadavků, z nichž první je v designu jednotlivých činnosti (v případě, že vlastník firmy je jedna osoba) nebo společnosti (pro vedení hotelu více partnery).

Je třeba poznamenat, že plnohodnotné řízení hotelového podnikání bez příslušného statutu je nemožné - nebude to hotel, ale pronájmy místností, takže je nutná legální registrace.

Co je soukromý dům lepší než byt ve výškové budově?

Tam jsou některé velmi důležité nuance, které svědčí ve prospěch mini-hotel se nachází v soukromém domě:

 1. Přítomnost pozemku, na kterém je možné vybavit altány, bazén, dětské hřiště, parkoviště, další prostory.
 2. Absence sousedů ze spodní části, který může podat stížnost majiteli nově vzniklé hotelu (dle zákonných požadavků uspořádat mini-hotely v bytových domech může být pouze v přízemí nebo v nebytových prostor - obchody, kanceláře, atd.)
 3. Schopnost přeměnit se na hotel je nejenom speciálně navržená pro tuto stavbu, ale také dům, ve kterém nyní žijí majitelé.

Dostupnost několika volných místností se již stává skvělým počátkem pro realizaci myšlenky vlastního mini-hotelu.

Kategorie hostů pro hotel v soukromém domě

Přemýšlející o tom, jak otevřít mini-hotel v soukromém domě, by měl vlastník nejdříve určit, kterou kategorii zákazníků bude mít zájem, a jakou úroveň pohodlí musí pokoje vytvořit.

Pokud se dům nachází na místě s historickou hodnotou, měli bychom očekávat turisty, kteří nejsou tak důležití v pohodlí pokojů, a to tak možnost pohodlných dopravních uzlů.

Pokud je to místo s dobře rozvinutou obchodní infrastrukturou, hosté budou účastníky různých seminářů a podnikatelů. Místnosti pro tyto dvě kategorie hostů jsou mírně odlišné:

 • v prvním případě jednolůžkové pokoje v ekonomické třídě se standardním nábytkem;
 • ve druhém - dvoupokojových apartmá.

Je třeba zajistit dostupnost pokojů s různou úrovní pohodlí, stejně jako páry s dětmi, novomanželé a jediné osoby, které by měly zůstat.

Vedle majitelů

Hotel v soukromém domě zahrnuje bydliště majitelů, které se nazývají za zdí. Sousedství nezpůsobuje nepohodlí majiteli hotelu, ani jeho hostům, je nutné oddělit obytnou část domu od hotelu.

Bude to poněkud problematické rozdělit zóny v jednopodlažním domě, ale pokud chcete, je možné, že zapojíte zkušeného architekta a kompetentně organizujete re-plánování.

Ideální pro umístění určitého počtu hostů a hostitelských rodin je třípatrová budova. Pokud existuje několik pater na otázku: Jak otevřít mini-hotel v soukromém domě, který se nachází správnou odpověď - první a druhý stupeň budou obsazena recepce, hotelová hala, kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem, a třetí - za hotelové pokoje.

Chcete-li oddělit jednopatrový dům, můžete použít systém oddělených vchodů z různých stran budovy.

Ve třípatrovém domě je celkem možné vybavit až 20 hotelových pokojů v pokoji v jednom patře - od 5 do 7.

Cateringové služby

Důležitým bodem v organizaci hotelového podnikání v soukromém domě je uspořádání jídel pro hosty: právo na existenci má plný tříkrát a poskytnutí hostům s lehkým občerstvením.

S plnohodnotným jídelním systémem se majitel hotelu postará o dostupnost profesionálního kuchyňského vybavení a přítomnost kvalifikovaného kuchaře. Navíc musí projekt nutně zajistit uspořádání skladů a dílen pro vaření, nákup chladniček a mrazniček.

Je mnohem jednodušší pracovat s majiteli hotelů, které nabízejí hostům pouze občerstvení. Skladování produktů zajišťují běžné chladničky pro domácnost a minimalizují se technologické procesy jejich přípravy.

Nicméně hoteliéři v soukromých domech, a tak přátelští a pohostinní lidé, které často oddávají svým hostům domácí moučníky nebo původní self-vyrobené kuchyně.

Jak otevřít hotel od začátku: odstíny a rysy

Pořád útulné a komfortní hotely se v naší zemi těšily velkému požadavku. A dnes jsou velmi populární hotely různých úrovní, hvězd a podlaží, stejně jako mini-hotely, které se vyznačují tradičním domácím komfortem. Zjistíme, jak otevřít hotel od začátku a dosáhnout maximálního úspěchu v tomto oboru. Také bude zbytečné mít rozsáhlý katalog obchodních plánů, ve kterém můžete snadno najít vhodný model pro sebe.

Vytvoření vlastního mini-hotelu

Důležitější jsou malé hotely, kde můžete mít skvělý oběd a noc za dostupnou cenu. Faktem je, že pro pobyt v luxusní luxusní pěti- a dokonce i tříhvězdičkové hotely si mohou dovolit ne všechny, takže útulný mini-hotel může být pro ně nejlepší alternativou.

Mezi hlavní výhody mini-hotelu jako podnikání patří malé finanční náklady, jednoduchost právní registrace.

Kromě toho mohou začátečníci uspořádat malý útulný hotel i v soukromém domě.

Ti, kteří chtějí otevřít minihotel, by si měli být vědomi toho, jaké moderní požadavky jsou pro tuto instituci uloženy. Počet sedadel se může lišit od desetiny do čtyřiceti pěti. Kromě toho by měla být budova vybavena zařízeními, jako jsou:

 • sauna nebo parní lázeň;
 • bazén;
 • bar;
 • kulečník.

To je nezbytné minimum. Pokud chcete a dostupnost finančních prostředků, můžete vybavit i další další pokoje, které zpříjemní pobyt hostů.

Obchodní registrace

Chcete-li zaregistrovat hotelový obchod, můžete zvolit jednu ze dvou možností:

 • individuální podnikání - pokud má hotel zakladatele a vlastníka;
 • společnost s ručením omezeným - pokud spravuje podnik několik partnerů.

Jakmile je podnik řádně zaregistrován, je třeba se zaregistrovat u daňových úřadů. V tomto případě je nejlepším řešením smíšený daňový systém, který zahrnuje:

 • zjednodušený systém - pro činnosti spojené s dodávkou obytných místností;
 • jednotná daň z imputovaných příjmů (UTII) - pro pořádání jídel pro hotelové hosty.
Zpět na obsah

Výběr prostor je jedním z nejdůležitějších etap

Ze správné volby prostor pro uspořádání hotelu může úspěch v tomto podnikání do značné míry záviset. Co může být zapotřebí, vyvolá dobře vytvořený obchodní plán, například takový.

Než otevřete hotel, musíte pro něj vybrat ten nejvhodnější terén. Jak ukazuje praxe, nejlepšími možnostmi jsou místa, která představují významnou historickou hodnotu, a ty, ve kterých je moderní podnikatelská infrastruktura velmi dobře rozvinutá.

Hotel má několik podmínek, které jsou pro hotel povinné:

 • pokud je město velké - nejbližší stanice metra;
 • dostupnost taxiových zastávek a veřejné dopravy v blízkosti budovy hotelu;
 • dobře rozvinutá infrastruktura vybrané oblasti;
 • maximální bezpečné místo;
 • K dispozici je samostatný vchod s 24hodinovou ochranou.

Předpoklady pro budoucí hotel mohou být postaveny od začátku, zakoupeny nebo pronajaty. Každá z těchto možností má jednotlivé funkce a výhody. A výběr závisí na vašich preferencích a finančních možnostech. Nejčastěji podnikatelé nakupují připravenou místnost pro ubytování v hotelu a provádějí nezbytnou přestavbu.

V kolik hodin bude úvodní cena

Průměrná počáteční kapitál potřebná pro otevření hotelu je asi patnáct milionů ruských rublů. To zahrnuje náklady na:

 • získání hotových prostor;
 • provádění nezbytných rekonstrukčních a opravárenských prací;
 • úplná výměna všech dveřních a okenních konstrukcí;
 • uspořádání takových důležitých a nezbytných systémů, jako je ventilace a klimatizace;
 • uspořádání spolehlivého a účinného hasicího systému;
 • nákup komfortního moderního nábytku, televizních přístrojů, sanitárních zařízení a dalších potřebných předmětů;
 • reklamní materiály.
Zpět na obsah

Zaměstnanci a kvalita služeb

Pokud chcete otevřít mini-hotel s počtem míst od deseti do patnácti, celkový počet zaměstnanců může být sedm zaměstnanců. Z těchto:

 • Dva správci, kteří budou pracovat na směnném plánu;
 • čtyři dívky;
 • ředitele a majitele minihotelu v jedné osobě.

Vysoká kvalita služeb a individuální služby jsou prioritou práce mini-hotelu. Zákazníci budou mnohem ochotni zastavit se ve vaší instituci, pokud skutečně vládne útulně a cenová úroveň je přijatelná.

Hotel v soukromém domě jako možnost win-win

Mnoho začínajících podnikatelů, kteří chtějí minimalizovat výši počátečních nákladů, se zajímají o to, jak otevřít hotel v soukromém domě.

V tomto případě je třeba vzít v úvahu, že takový předpoklad je určen nejen pro ubytování hostů, ale také pro bydlení vlastníků. Rezidenční část soukromého domu by proto měla být řádně oddělena od hotelu - to musí být vzato v úvahu při počátečních fázích návrhu budovy.

Pokud jde o počet podlaží takové budovy, jsou nejvhodnější tři podlaží - umožní to vybavit přibližně deset až patnáct pokojů, které budou hrát roli hotelových pokojů. Ideální - když každá z pokojů bude mít vlastní koupelnu a sprchu. Místo, na kterém se nachází soukromý dům s hotelem, by mělo být co nejpříjemnější. Je žádoucí, aby měl bazén, zahradu, útulné altány, houpačku a mnoho dalších věcí, které přispějí k příjemnému odpočinku.

Nyní víte, jak otevřít vlastní mini-hotel, který vám přinese dobrý zisk. Vzhledem k dokonalé kvalitě služeb a dokonalému pohodlí se zákazníci chtějí znovu a znovu vrátit.

Získání podnikatelského plánu

Když jste se snažili tuto myšlenku uplatnit sami, můžete se na začátku setkat s odbornými otázkami, které mohou bránit realizaci koncipovaného podnikání. Proto je jednodušší a spolehlivější se obrátit na projekt připravený podnikatelský plán, který najdete a chcete-li si ho koupit jako odkaz.

Jak otevřít hotel je těžké, ale výnosné podnikání

Hotelové podnikání se rychle a rychle rozvíjí a jedním z hlavních důvodů je jeho vysoká poptávka. Vysoká ekonomická aktivita, rozvoj cestovního ruchu vedou k tomu, že ve většině měst - a velkých a ne velmi - se stále zvyšuje poptávka po místech, kde se hosté mohou ubytovat. Zejména se jedná o levné hotelové pokoje a středně velké pokoje. Pokud uvažujete o tom, jak otevřít hotel, je to pravděpodobně soukromý mini-hotel: může být organizován s nejmenšími náklady a poměrně rychle se vyplácí. Cestující obvykle upřednostňují takové instituce: samozřejmě, nejsou žádné velké konferenční místnosti nebo tucet restaurací pro každý vkus, ale tato místa obvykle mají nízké ceny a téměř domácí pohodlí.

Který hotel se otevře

Formát mini-hotelu je optimální, pokud právě přijdete do hotelového biznisu. Je však třeba uvědomit, že i malý hotel určitě bude vyžadovat značné investice, a že je třeba se připravit, že se vyplatí ne najednou. A jedna z prvních úkolů, které budoucí podnikatel muset vyřešit, je přitahovat investory. Ale než začnete přemýšlet o financování podniku, musíte se rozhodnout, který hotel chcete otevřít.

Malé hotely jsou hotely s počtem místností, které nepřesahují 50. Mezi ně patří:

 • hotely typu apartmánu (cca 10 pokojů, které nebyly staženy z bytového fondu);
 • mini-hotely pro 10-20 pokojů
 • Malé hotely se nacházejí v samostatných budovách, jejich počet pokojů může být až 50 pokojů.

V závislosti na úrovni služeb, které hotel nabízí, je vybrána jeho cenová kategorie. Může to být:

 • nízkonákladové studentské ubytovny,
 • malý hotel ekonomické třídy,
 • komfortní business hotel,
 • Aparthotel (může být jak střední, tak luxusní).

Další možností pro uspořádání hotelu je takzvaný "apartmán". Tento druh činnosti se nedávno těšil velké oblibě podnikatelů, a proto bychom se na ni měli podrobněji zabývat. Tato firma je mezi "šedou" - není správně navržena. Zde je návod: Prodám několik sousedních bytů ve stejném domě, minimální opravy provedené (zřídka - přestavby), apartmány Meblirujte, a zbývá jen najít klienty k pronájmu na den (obvykle prostřednictvím inzerátů na internetu nebo v místních novinách). Zdá se, že otevření soukromého hotelu v tomto případě je velmi snadné.

Ale i zde existují určité problémy, například sousedi mohou vadí skutečnost, že okolí - „tepnou“, a vtrhl do jiného města, turisty a obchodní cestující často nechtějí chovat slušně a ušlechtilý, ale naopak preferují hlučný a prostor pro relaxaci, což obtěžuje sousedy, a dokonce i stížnosti k příslušným orgánům, že „podzemní“ podnikatel může proměnit v maléru.

Podnikání bez řádné registrace je vždy rizikem, nezákonné podnikání znamená nejen správní a daňové, ale v některých případech i trestní odpovědnost.

Kromě práce na podnikatele v tomto případě bylo obtížné: hledat mají hosté na vlastní zdroje, podniky, organizace a instituce okamžitě vyloučeny z počtu potenciálních zákazníků (které potřebují podpůrné dokumenty pro vykazování), mají potíže s umístěním plnohodnotného reklamy, protože hotel je instituce oficiálně se nepočítá a každý klient, který přijde na reklamu, může být daňovým zástupcem.

Přestože bez nákladů na úřední registraci, dodržování hygienických norem a placení živnostenské daně z může zdát prospěšné, zdůvodnit, zda jsou tyto zisky jsou vysoké riziko, které jsou nevyhnutelné v tomto případě - je otevřená otázka, a každý rozhodne sám.

A přesto, když mluvíme o tom, jak otevřít svůj vlastní hotel, budeme zvažovat podnik, který je legálně veden. A musíte začít s registrací IP nebo vytvořením LLC a pak pokračovat v řešení dalších důležitých úkolů.

Hledání správného pokoje

Jedna z nejtěžších a současně nejdůležitějších otázek - kde otevřít hotel. Nejlepší je najít místo v obchodní nebo historické části města. Musí být vybudována infrastruktura: dopravní zastávky, kavárny, restaurace, obchody. No, v blízkosti jsou atrakce. Pěkný výhled z okna - to je plus hotel, ačkoli příplatky za to, samozřejmě, neberou.

Dokonce i když instituce nezabývá celou budovu, je vhodné, aby váš hotel měl samostatný vchod.

Jedním z důvodů vysokých nákladů tohoto podniku je, že je žádoucí, aby byly prostory vykoupeny. Pronájem budovy pro hotel stěží stojí za to: v interiéru a vybavení se bude muset udělat příliš mnoho investic a nečekaná nabídka pronajímatele ukončit vztah může mít za následek velké ztráty a samozřejmě ztrátu podnikání. Přijatelnou možností je dlouhodobý pronájem s právem zpětného odkupu.

Pokud můžete přinést do projektu silně, můžete začít výstavba samostatné budově hotelu, ale je třeba mít na paměti, že hledání a koupit si vhodné místo, příprava licenční dokumentace, návrh a stavební práce může trvat déle než jeden rok.

Nejlepší možností je koupit pokoj pro hotel. Může být oba neobývaný a představovat několik apartmánů (vhodných pro tento účel a velký společný byt). Oblast by měla být od 300 metrů čtverečních. metrů a výše. Pokud si koupíte byt, budou muset být odebrány z bytového fondu. Buďte připraveni na to, že tento postup bude vyžadovat náklady - finanční i dočasné.

Interiér hotelu: důležité trivia

Po výběru a nákupu místnosti je čas začít vytvářet hotelový projekt, přestavbu a opravu. A koordinace projektu a získání povolení k přestavbě může trvat mnohem déle než skutečná oprava. Rekonstrukce prostor a jeho dokumentace může činit až polovinu nákladů samotné nemovitosti.

Když přestavba bude znovu a začnete design interiéru hotelu, je již možné usilovat o souběh dotčených služeb (hygienické a epidemiologické stanice, do požárního dozoru), jakož i uzavírat smlouvy s utility.

Vytvoření interiéru hotelu má velký význam, i když neexistují jednotná pravidla a nemohou být. Přístup k uspořádání areálu bude záviset na koncepci hotelu a na jeho cenové kategorii. Někde podnikání a praktický minimalismus bude vhodný, někde - věčná klasika a někdo bude chtít vytvořit pokoje s bohatým nábytkem - vše závisí na chuti a preferencích majitele cílového publika. Ale hlavní věc je pohodlné uspořádání a kvalitativně provedená oprava, pokoje by měly vypadat čisté a čisté, i když nejsou luxusní.

Dalším důležitým bodem - nábytkem a instalatérstvím by měla být vysoká kvalita. Nemá to za to záchranu, takové úspory mohou vést k dodatečným nákladům: hubený nábytek se rychle rozpadne, není žádným tajemstvím, že "veřejná" nemovitost je zřídka ošetřena s péčí.

Dávejte pozor na to, že hotel má svou vlastní firemní identitu, která je patrná i v malých věcech. Netřeba dodávat, že je lepší navrhnout profesionály v interiérovém designu.

Personál mini-hotelu: kolik a co?

Je lepší najít personál lépe než několik měsíců před plánovaným otevřením. V době, kdy práce začne, musí zaměstnanci dokončit všechny potřebné dokumenty a musí být vyškoleni a připraveni začít pracovat.

Musíte najímat personál na základě toho, jaké služby plánujete poskytnout v hotelu. Pokud budou hosté například vybaveni potravinami, budou kuchaři potřební. Pokud jde o účastníky, platí pravidlo: celkový počet (administrátoři, služky, vrátnice) se přibližně rovná počtu místností.

Pokud je hotel malý, mohou zaměstnanci kombinovat různé pozice (administrátor - provádět rezervace, služka - být odpovědný za prádlo). To je přínosné pro majitele, který nemusí v práci zaměstnávat další zaměstnance a zaměstnanci, kteří mohou vydělat více.

Důležitým požadavkem pro hotelový personál je znalost cizích jazyků (alespoň angličtina). Je nezbytné organizovat systematické školení a školení.

Služby v hotelu: důležité a malé

První a nejdůležitější věc je, že pokoje by měly být čisté. Denní úklid, včasná výměna ložního prádla a ručníků je nutností pro každý hotel. Není-li možnost uspořádat prádelnu přímo v hotelu, měli byste uzavřít smlouvu se společností třetí strany, která poskytuje tento druh služby.

Snídaně, která se skládá z kávy, čaje, hotových sušenek, může hotel poskytnout, i když nemá restauraci nebo kavárnu. Pokud plánujete vlastní kavárnu, musíte být připraveni na další náklady. Chcete-li ji otevřít, budete potřebovat:

 • vybavené prostory, které odpovídají všem požárním a hygienickým požadavkům;
 • všechna potřebná povolení a schválení;
 • zaměstnanci: kuchaři a číšníci;
 • licence na obchod s alkoholem.

Vlastní kavárna nebo restaurace - jedná se o samostatnou firmu, v takové instituci budete muset přilákat zákazníky a zvenčí, pouze hosté mini-hotelu se za sebe sama nezaplatí. Mnohem snadnější vyjednávat s jednou ze sousedních kaváren o dodávce jídla hostům v místnosti nebo například o snídani se slevou.

Hotel by měl být schopen poskytnout svým návštěvníkům parkoviště, trezor, internet, telefon, v případě potřeby - dočasnou registraci.

Další bezpodmínečná povinnost hotelu je poskytovat zákazníkům bezpečnost. K tomu musíte uzavřít smlouvu s bezpečnostní společností, nastavit tlačítko poplachu. Neměli bychom zapomenout na opatření protipožární bezpečnosti: nouzový východ, detektory požáru. Nebude to příliš hlídané parkoviště.

Samostatně je nutné postarat se o hosty s dětmi (hotel neinterferuje s dětskými postýlkami a vysokými židlemi) a s postiženými návštěvníky (potřebujete prostorný výtah a rampy).

Hotelová inzerce

Informujte o zahájení hotelu předem, nejlépe po dobu 2-3 měsíců. Umístěte na budovu banner o bezprostředním otevření, poskytněte informace cestovních kancelářím, vytvořte hotelové stránky a inzerujte na internetu na specializovaných zdrojích.

Kvalitní služby a přiměřené ceny budou v pravý čas dělat svou věc - bude zde vlastní klientská základna a včerejší hosté hotel doporučí svým přátelům.

Zvažujeme ziskovost hotelu

Skutečnost, že hotel - nákladný podnik, bylo řečeno mnohokrát. Je čas zjistit, jak moc stojí za to otevřít malý hotel. Výpočty budou samozřejmě přibližné, aby bylo možné získat přesný obraz o budoucích výdajích a příjmech, budete muset získat další informace:

 • zjistit, kolik se požaduje služba ve vašem městě (počet obyvatel, úroveň rozvoje infrastruktury, stav cestovního ruchu, podnikání a průmysl, jaké sportovní nebo kulturní akce se zde konají);
 • analyzovat trh: kolik hotelů ve vašem městě, jaká je jejich reklamní a cenová politika, kolik jsou načteny a jak to ovlivňuje sezónnost);
 • předběžný odhad nákladů: hodnota nemovitostí v obci, jakož i ceny stavebních a jiných prací;
 • určit, jaká bude koncepce hotelu: počet místností, poskytovaných služeb, úroveň služeb a v důsledku toho - cílové publikum.

Jak vidíme, s přesností, abychom odpověděli na otázku, kolik je otevření mini-hotelu, je téměř nemožné, ovlivní to příliš mnoho faktorů. Investice do hlavního hotelu mohou být desetkrát větší než v regionálním, takže níže uvedené údaje jsou velmi přibližné.

Otevřít mini-hotel pro 10-15 místností v malém regionálním městě může být, utrácet asi 8-15 milionů rublů. Zároveň malý hotel si vyžádá asi 50 milionů v Petrohradu nebo Moskvě. A pokud se rozhodnete postavit samostatnou budovu a získat pozemek, bude cena zvýší na 150-200 mil. Rublů.

Všechny výdaje na organizaci hotelu jsou rozděleny takto:

 • 50% - na nákup nebo výstavbu prostor;
 • 25% - na sanaci (včetně projektových a správních nákladů);
 • 15% - pro opravy interiérů, interiérové ​​úpravy, nákup vybavení a nábytku,
 • 10% - ostatní výdaje (mzdové náklady a školení zaměstnanců, reklama, nákup spotřebního materiálu).

V hlavním městě se hotel vyplatí za 5-7 let ve velkém městě s více než milionem obyvatel - po dobu 6-8 let. V malém regionálním městě to může trvat od 9 do 12 let.

Hotelové obchody nejsou marně považovány za ziskové, což je důvod, proč existují všechny nové hotely. Nicméně to nemůže být nazýváno rychlou návratností, takže je to podnikání pro ty, kteří jsou pevně na nohou, a proto se nebojí velkých investic a rozsáhlých projektů. Je lepší svěřit podrobný obchodní plán pro takový komplexní a nákladný projekt odborníkům.

Je možné použít v roce 2018 obytný dům pro hotel

Radu Razvan Gheorghe / Fotolia Hostel, pokud jde o právní předpisy, je hotel, to znamená, že vaší činností bude poskytování hotelových služeb. Proto budete muset buď splňovat všechny požadavky a omezení, které zákon zavádí na hotely, nebo pracovat mimo zákon a nesou relevantní právní rizika. Ne, soukromý dům nelze použít jako hostel. Pokud se jedná o dům v obci, jejíž povolené užívání je "individuální bytová výstavba" nebo "osobní dceřiné zemědělství", pak je tento objekt oprávněný zvážit pouze bydliště jedné rodiny. Pro použití předmětu pro jiné účely může existovat riziko porušení právních předpisů v oblasti migrace, které ohrožují obrovskou pokutu. Jak legalizovat penziony k pronájmu? Kde je lepší otevřít hotel v Rusku? Hostel je součástí zařízení, ve kterém jsou poskytovány hotelové služby.

O možnosti budování hotelu na místě

Bezpodmíneční vůdci mezi pokoji, ve kterých je možné uspořádat mini-hotel, jsou soukromé domy. Mnoho majitelů příměstských nemovitostí a obytných prostor se sídlem v soukromých sektorech měst vidí možnost uspořádat jejich malé podniky v odvětví služeb.

Obvykle je taková budova navržena jako nebytová, má hotel, kancelář nebo jiný podobný účel. Při zlepšování území nebo infrastruktury nejsou byty nižší než obytné budovy a někdy jsou nadřazené.

Musíte však věnovat pozornost umístění místnosti. Pokud se kromě bytů v budově budou nacházet kanceláře a nákupní oblasti, je nepravděpodobné, že by takový objekt mohl být nazýván pohodlným pro život.

Jak otevřít mini-hotel v soukromém domě

Pokud existuje několik pater na otázku: Jak otevřít mini-hotel v soukromém domě, který se nachází správnou odpověď - první a druhý stupeň budou obsazena recepce, hotelová hala, kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem, a třetí - za hotelové pokoje. Chcete-li oddělit jednopatrový dům, můžete použít systém oddělených vchodů z různých stran budovy.

Třípodlažní dům je docela možné vybavit až 20 pokojů v místnosti o patro - od 5 do 7. Pravomoc Důležitým bodem v organizaci hotelnictví v soukromém domě je organizace nabízí jídlo: právo na existenci a má plnou třikrát denně, a které poskytují hostům snadný občerstvení.

S plnohodnotným jídelním systémem se majitel hotelu postará o dostupnost profesionálního kuchyňského vybavení a přítomnost kvalifikovaného kuchaře.

Může soused využít dům jako hotel a saunu?

Ubytování je možné na pozemku, který má příslušný typ povoleného užívání, a to "pro hotelové služby". K vybudování hotelu na takovém pozemku je nutné získat povolení k jeho výstavbě.

Vydává se na základě schválené projektové dokumentace. Stavební povolení je dokladem, který potvrzuje soulad projektové dokumentace s požadavky stanovenými územními předpisy, projektem územního plánování a územním plánovacím projektem.

Na základě této otázky, lze dojít k závěru, že soukromý dům ve výstavbě je předmětem individuálního bydlení, které budete stavět na pozemku s výhledem povoleného použití, kromě formy „pro hotelové služby.“

Může být hotel v obytné budově? jak organizovat aktivity?

 • obytné budovy (domy pro rodiny a hosty);
 • hospodářských nebo výrobních prostor (sklady, malé obchody, mytí automobilů);
 • budovy pro komerční využití (obchod, mini-hotel).

Důležité! Obytné budovy postavené v těchto oblastech v rezidenční oblasti by měly splňovat požadavky pro IZHS: ne více než tři patra a celkovou plochu ne více než jeden a půl tisíc metrů čtverečních. Předpokládá se, že v takovém domě žije pouze jedna rodina, nicméně přítomnost několika bytů nebude porušením. Je možné vybudovat na svém místě mini hotel? Z hlediska legislativy nepatří mini-hotel do obytných budov.

Je možné otevřít hotel v bytovém domě?

Je jiná záležitost, pokud se lokalita nachází mimo hranice osídlení nebo pod ní je poskytována zemědělská půda. V tomto případě není konstrukce povolena v terénu.
Jednoduše řečeno - na pozemku lze postavit dům a další budovy (v souladu se všemi pravidla jsou stejná pro stavební práce, požární ochrany, hygieny, a mohou produkovat celou řadu zemědělských produktů (rostlinných rostliny, zasadit ptáka, dal včelín) v domě, který byl postaven na toto téma. můžete se zaregistrovat u vašeho bydliště a získat odpočet daně z nemovitosti. Na pozemku můžete vyrábět zemědělské produkty a stavět jiné budovy. je opuštěná a pokud je postavena, může být zničena.

Vlastní podnikání: otevřeme mini-hotel

Z nich jsou k dispozici pouze dva k získání majetku občanů: zemědělská půda a půda v sídlech (osadách). Nakoupená nebo privatizovaná zásilka však nemůže být použita, jak se vám líbí.

Pro něj je specifický účel, předepsaný v nařízeních. Jejich porušení může vést ke ztrátě majetku, který bude zabaven.

Celkové přípustné využití pozemků je více než 3000. Jsou uvedeny ve speciálním klasifikátoru. Ve fázi plánování by měly být řešeny určité akce, například výstavba hotelu na místě IZHS.

V opačném případě je vysoká pravděpodobnost, že struktura bude rozpoznána jako neoprávněná a bude podléhat demolici. Které pozemky jsou přiděleny pro IZHS Občané jsou k dispozici k nákupu pozemků pro individuální bytovou výstavbu.
Často, aby se apartmán změnil na hostelu, je třeba jeho přestavba. Jedná se o velmi citlivou záležitost, protože přestavba prostor vyžaduje dohodu, jinak bude považována za nelegální.

Soutěží můžete sami koordinovat sami nebo s pomocí společnosti specializující se na tuto oblast, která nabízí své služby. Tím ušetříte čas a úsilí, protože nezávislá koordinace rekonstrukce je někdy zpožděná po mnoho měsíců.

Otevřete hostel v obytné budově - nejen jednoduché, ale také výnosné. Turistům se podařilo zamilovat se do tohoto formátu hotelů a stále více se raději nezdávají obvyklým hotelem, ale cenověji a neméně útulným ubytovnám. Jsem rád také, že představitelé státních institucí (policie, hasiči a zhilinspektsii) není snadné najít formální důvod pro uzavření ubytovny či úplatkářství, protože byt je samozřejmě splňuje požadavky SanPiN.

Je možné použít v roce 2018 obytný dům pro hotel

Rozhodnutím ve prospěch žadatele předchází veřejné slyšení a přezkoumání potřebných dokumentů. Spolu s peticí jsou zasílány kopie následujících dokumentů:

 • katastrální pas a plán;
 • důkaz o referenčním právu nebo výpis z rejstříku.

Majitel stojí před nějakými náklady spojenými s přenosem webu pro komerční využití.

Jsou složeny z platby:

 • publikace v místních tiskových zprávách nadcházejících slyšení;
 • zveřejnění výsledku slyšení ve stejném tisku;
 • vyzývá šéf architekta ke zkoušce atd.

Je také třeba připomenout, že změna v určení lokality vyžaduje přezkoumání její katastrální hodnoty, a tedy i zvýšení pozemkové daně. Navíc budete muset objednat projekt budoucího hotelu v specializované organizaci.

Vlastní podnikání: otevřeme mini-hotel

Vlastníte vlastní hotelový obchod je sen mnoha podnikatelů. Navíc je tento směr považován za slibný a ziskový. Postupný rozvoj cestovního ruchu v naší zemi vede k rozvoji hotelového průmyslu. A jejich vlastní hotely v Rusku jsou otevřeny nejen velkými globálními zájmy, ale také malými společnostmi a dokonce i jednotlivými soukromými podnikateli.

Odborníci se domnívají, že nejoblíbenější dnes nejsou velké hotelové komplexy, ale takzvané mini-hotely. Náklady na ubytování jsou mnohem nižší a úroveň služeb často není výrazně horší než úroveň služeb v hotelech, které jsou součástí velké sítě. A nejzajímavější jsou místa ekonomické třídy, pokud jde o velké města. Mezi mini-hotely jsou instituce s řadou místností až do padesáti pokojů. Kromě samotných pokojů mohou hosté nabídnout kavárnu, saunu nebo saunu, kulečník a dokonce i bazén.

Ruští provozovatelé hotelnictví nabízí dvě hlavní možnosti pro své zákazníky: ubytování v hotelu první třídy, kde je cena ve velkých městech může být více než 10 tisíc rublů za den nebo dva, tři hvězdičkové hotely, v nichž může být počet odstraněny na 1000 rublů. za den. Z tohoto důvodu je tento přechodný segment hotelů ekonomické třídy, který přitahuje největší pozornost podnikatelů, kteří vlastní soukromé domy nebo chaty.

Pokud jste se ještě rozhodli vyzkoušet si ruku v hotelovém biznisu, stojí za to předem určit formát vašeho budoucího hotelu a jeho umístění. Nejčastější možností je malý hotel ve velkém městě (především jeho hosté jsou návštěvníci a obchodní cestující).

Pronájem bytu nebo domu pro hotel s třetí osobou není nejlepší volbou. Budete utrácet spoustu peněz na opravu prostor, které ve skutečnosti nepatříte.

Dalším problémem jsou vysoké náklady na nájem, kvůli tomu, co musíte zvýšit ceny pro své hosty. A konečně tato možnost je plná mnoha rizik - od zvyšování nájemného ke změně vlastníků bytů nebo domů.

Trochu lepší je možnost vybudování vlastní budovy pro malý hotel. Za prvé, pokud žijete ve velkém městě, je zde vysoká pravděpodobnost, že nenajdete příznivé místo pro rozvoj (ideálně v centru města, nebo alespoň její blízkosti a dopravní výměnu).

Ze všech těchto důvodů, ve většině případů v rámci malého hotelu používal malou část současných nebo bývalých ubytoven, sklepů, několika byty na stejné přistání, nebo ve dvou patrech, o něco méně pro tyto účely staly součástí obytných domů nebo v samostatné budově.

Velkou popularitu pro organizaci minihotelu využívají společné byty, které jsou usazovány a následně opraveny. Můžete tedy vytvořit ze šesti až osmi oddělených čísel. Ve stejnou dobu jsou obyčejné byty méně vhodné pro plánování restrukturalizace. Náklady na přeprogramování a dodatečné schválení strojírenství z ITO budou tedy mnohem větší. Na druhou stranu bude mít vaši výhodu samostatný vchod a vchod s 24hodinovou bezpečnostní službou nebo concierge.

Zvažte celkové náklady na takový hotelový projekt. Jsou tvořeny tržní hodnotou nemovitosti, náklady na opravy a přestavbu (pokud je to nutné). Přidejte k tomu náklady na nákup nábytku, vedení elektroinstalace, instalace instalatérských a jiných zařízení. Podle přibližných odhadů budou asi 10-13 tisíc rublů na metr čtvereční.

Všimněte si, že toto je nejlevnější možnost uspořádat mini-hotel, který zcela nesplňuje požadavky zákona. Koneckonců, pokud si dělat všechno tak, jak má, váš hotel by měly být umístěny v nebytových prostor a splnit řadu požadavků SES, požární kontroly a bezpečnostních standardů. Licence na otevírání a provozování hotelového podnikání se nevyžaduje, ale mnoho majitelů mini-hotelů absolvuje dobrovolnou certifikaci v certifikačním centru Rospromtest. Vydávat dobrovolné certifikáty nebo ne, je komplikovaná otázka. Na jedné straně jsou certifikáty jsou vyžadovány, pokud jsou s cílem rozvíjet jejich podnikání, protože zaručují nejvyšší kvalitu a bezpečnost svých hostů, na druhou stranu, jejich příprava vyžaduje značné náklady jak finanční a časové.

Pokud projekt vašeho hotelu a plán jeho rozvoje předpokládá dostupnost stravovacích zařízení, budete muset získat také licenci pro maloobchodní prodej alkoholických nápojů.

Převedení prostor z bytového fondu na nebytový, získání všech potřebných povolení a schválení bude vyžadovat spoustu času a úsilí. Není nic překvapujícího skutečnosti, že mnozí majitelé takových hotelových zařízení se nezaregistrují a neudělují žádné povolení a nelegálně jedná. Především se jedná o hotely, jejichž počet nepřesahuje čtyři a které se nacházejí v malých bytech. Takto jejich vlastníci snižují své výdaje tím, že se vyhýbají daním a mohou stanovit životní náklady v jejich "hotelech" pod tržním průměrem.

Ale tento plán práce má své zjevné nedostatky. Za prvé, tato činnost je nezákonná a jakékoli stížnosti od nespokojeného klienta příslušným orgánům povede k jeho ukončení a majitel "šedé" firmy bude muset zaplatit značné pokuty. Přidejte k tomu drastické omezení počtu vašich zákazníků a partnerů. Například nebudete moci přijímat firemní klientelu (obchodní cestující), protože vaše firma nebude schopna jim poskytnout dokumenty pro finanční výkaznictví.

Ze stejného důvodu budete mít nesmírně omezené možnosti propagace služeb vašeho hotelu prostřednictvím médií, informace o tom nemusíte přidávat do různých adresářů. Je pravda, že mnoho podnikatelů to nevyděsit a úspěšně zvládnout "ústně". Kapacita mini-hotelů je velmi malý, a jejich náklady organizace jsou minimální, takže doba návratnosti na semi-právní instituce jsou mnohem nižší než ty, které podniká na základě právních předpisů, a aby se podle různých zdrojů, o něco více než dva roky.

Poptávka po službách mini-hotelů závisí na sezóně. Sezóna se však může lišit v závislosti na poloze. Například při lokalizaci v rekreační oblasti zvážit tok turistů a rekreantů. Pokud se hotel nachází ve velkém městě, pak období spadá do měsíců, kdy přijíždějí žadatelé z regionu a dalších měst na univerzity ve vašem městě. Částečně mezi rivaly mini-hotelů lze nazvat soukromé apartmány a byty, které denně předávají jejich majitelé. Hotely jsou však navrženy pro delší pobyt a v tomto případě jsou výhodnější než byty pronajaté za den.

Vzhledem k tomu, zkušenosti jiných podnikatelů, hlavní faktory, které vedou lidi při výběru mini-hotel - to vše za stejnou cenu, a ne krásný renovace a velmi výhodnou polohu (i když tyto dvě podmínky mají určitou hodnotu, a to zejména pokud se zaměřují více platící publikum). Ale pokud budete počítat s neustálým přílivem zákazníků a sázet na hmotnost, je nutné minimalizovat náklady a následně náklady na služby. Úspory se dosahují zpravidla optimalizací nákladů.

V hotelovém podnikání je spousta různých triků. I úspora na malých věcech vede k úsporám spousty peněz. Bohužel se všechny tyto věci neučí nikde, jsou pochopitelné pouze v praxi. Je však důležité si uvědomit, že úspora by se neměla proměnit v chamtivost a v žádném případě by nebyla na úkor pohodlí hostů. Například můžete koupit tekuté mýdla a šampony a nalijte je do dávkovače, což výrazně sníží jejich spotřebu. Není však nutné zcela vyjmout standardní sadu detergentů z místnosti.

Zkušení podnikatelé, kteří dlouhodobě pracují v hotelovém podnikání, vědí, že jejich příjmy přímo závisí na tom, zda jejich hosté mají rádi životní podmínky nebo ne. Nabízejí tak hostům možnost bezplatně volat v rámci města (s výjimkou volání na mobilní telefony), přístup k internetu, kopírovací služby (tyto služby mohou být poskytovány a placeny na žádost zákazníků).

Další dvě podmínky pro úspěch vašeho podnikání jsou maximální čistota a vysoká úroveň služeb. To můžete dosáhnout bez velkých nákladů. Pokud umístíte svůj hotel jako rozpočtovou instituci s přijatelnými cenami, neinvestujte do vývoje projektových projektů pro každý pokoj, drahé opravy, nábytek a nádobí. Ale zde služby čističe není nutné přesně ukládat.

Další důležitou otázkou je pečlivý výběr pracovníků údržby. I když celý personál vašeho hotelu zahrnuje jednoho správce, dvě panny, kuchařku, myčku a uklízečku, to neznamená, že si můžete dovolit sloužit svým hostům špatně. Společné pozornosti, zdvořilost a vstřícnost vytvoří nejpříznivější dojem z vašeho hotelu. Jak říkají odborníci, úspěch a popularita hotelového zařízení přímo závisí na atmosféře, kterou tvoří.

Také se ujistěte, že se vaši hosté nebudou starat o svou bezpečnost. Mnoho, dokonce i těch nejmenších hotelů, instaluje poplašné tlačítka, trezory pro ukládání cenností hostů, nabízí jim život, zdravotní a majetkové pojištění. Kromě toho, pokud má klient v úmyslu se usadit v hotelu po poměrně dlouhou dobu, jeho majitelé často navrhnou řešení problémů s dočasnou registrací.

Otázka výživy si zaslouží zvláštní pozornost. Některé hotely nabízejí pouze částečné pokrmy (například pouze snídani a teplé nápoje), některé nemají vlastní kuchyň, objednávají si jídlo v nedaleké kavárně nebo restauraci nebo si dokonce kupují hotová jídla v obchodech s potravinami. Jak říkají zkušení majitelé hotelů, náklady na organizaci kuchyně a přípravu obědů a večeří se zřídka vyplácejí.

Mini-hotel, který existuje ve velkých městech, lze rozdělit do tří hlavních typů - konvenční ploché bez větších oprav v rezidenční čtvrti, velký apartmán (3-6 pokoje) jsou v dobrém stavu a byt v soukromém domě. Náklady na pobyt v těchto hotelech se tedy liší, což se může pohybovat od 500 do 3000 rublů za den.

Obecně se domníváme, že doba návratnosti malého hotelu pro dlouhodobý pronájem je od 15 let. V praxi jsou však poněkud méně - od 5-6 do 9-12 let.

Náklady na otevření mini-hotelu pro krátkodobé pronájmy lze vrátit ještě rychleji - během prvních tří let provozu (s výhradou dodávky pokojů k pronájmu a nejméně šesti měsíců pronájmu za rok). Při výpočtech stanovte měsíční výdaje na provoz vašeho hotelu, který bude představovat přibližně třetinu svých příjmů. Tato částka zahrnuje mzdový fond, platby za služby, náklady na opravu a údržbu zařízení.

Samostatná nákladová položka je atrakcí konstantního toku zákazníků. Ve většině případů majitelé mini-hotelů zveřejňují informace o svých službách na internetu, bezplatných reklamních publikacích a různých informačních katalozích a příručkách. Některé spolupracují také s různými zprostředkovateli: realitními agenturami a cestovními společnostmi.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.