Jak otevřít mikrofony pro veřejnost. Pokyny krok za krokem

Jak otevřít firmu na mikroúvěry a vydělat obrovské peníze na zuřivé procento? Většina lidí si myslí, že je to velmi jednoduché, ale je to chybný nápad, který nemá nic společného s realitou. Otevření vlastního podnikání při poskytování mikroúvěrů obyvatelstvu od nuly je velmi drahé a pochybné "potěšení".

Podnikání - mikročipy před výplatou na obyvatele

Podstatou tohoto obchodního modelu je poskytnutí vlastních nebo vypůjčených prostředků v dluhu za úroky. Hlavní příjem tvoří úroky za použití vypůjčených prostředků, které jsou vybírány z částky jistiny dluhu a jsou vyplaceny dlužníkem v den splatnosti.

Nejvýhodnější je vydávat krátkodobé půjčky na platy. Na nich průměrná úroková sazba činí 2% za den, a na mikroúvěry na dlouhou dobu 0,5-1% za den. Vydání mikroúvěru na krátkou dobu, peníze mohou být vráceny rychle a poslány na novou půjčku jinému klientovi. Zvyšuje se tak ziskovost ve srovnání s poskytováním dlouhodobých půjček.

Představíme-li si, že průměrný MFI v malém městečku poskytuje denně až 15 mikro-úvěrů ve výši 5000 rublů po dobu 10 dnů, bude čistý zisk společnosti za celý den se 1500 rublů za 10 dnů - 15.000 rublů za 30 dnů - 45.000 rublů. A to je nejmírnější výpočty. Ve skutečnosti, a to i v malých městech v MFI hladce otočil potenciálních dlužníků získat peníze na výplaty pohledávky.

Jak otevřít mikrofony? Co potřebujete otevřít?

Chcete-li otevřít organizaci mikroúvěrů od začátku, budete potřebovat působivé kapitálové investice a postup pro vydávání měnové finanční instituce bude trvat asi 1-2 měsíce. Pokud vypočítáme nejvíce rozpočtovou verzi offline MFI v malém městě na periferii, odhad bude vypadat takto:

 • Registrace, státní povinnost, odborná pomoc (asi 10 tisíc rublů.)
 • Pronájem kanceláře, drobné kosmetické opravy - asi 25-35 tisíc rublů, následné pronájmu objektu s měsíční splátkou. Levnější možností je umístění prodejního stojanu do velkého nákupního centra.
 • Nákup vybavení (stoly, židle, počítače a příslušenství, tiskárna, skener atd.) Je asi 50 tisíc rublů, pokud ušetříte peníze a vše vezmete v dobrém stavu.
 • Výběr zaměstnanců / plat. Aby bylo možné maximálně snížit náklady na podnik, může se řídit jeden z manažerů konzultantů, kteří budou působit jako pokladník, bezpečnostní stráž, bezpečnostní stráž, čistič. Nejčastěji se jedná o místní místní měnové finanční instituce. Plat v malém okrajovém městě bude kolem 12-20 tisíc rublů. pro každý.
 • Náklady pro účetního. Zde můžete ušetřit zaměstnáním účetního pro práci na částečný úvazek a rozdáním dokladů, které vyplníte bezprostředně před podáním hlášení vyšším orgánům, daňovým úřadům, centrální bance atd. Takováto jednorázová práce účetního bude stát zhruba 4-8 tisíc měsíčně.
 • Každodenní výdaje. Vedle základních nákladů majitele podniku čekají malé, ale velmi důležité měsíční platby. Tato platba účtů za internetovou a telefonickou komunikaci (mobilní a stacionární). To bude trvat v průměru 1000-1500 rublů za měsíc. Nákup kancelářské potřeby, doplňování kazet pro tiskárnu apod. V závislosti na podmínkách pronájmu místnosti mohou být náklady na elektřinu a vodu. Nezapomeňte na služby tiskárny (vizitky, různé formy, atd.) Obecně platí, že pro měsíční potřeby bude stále asi 3-5 tisíc rublů.
 • Velmi důležitým faktorem je kontrola dlužníka. V závislosti na rozpočtu může majitel použít různé metody ověření:
 1. Bodování je nejdražší volbou. Musíte si zakoupit licencovaný program a zaplatit za něj spoustu peněz.
 2. Dotazy na BCH a volání na kontaktní osoby. Můžete propojit dávkové (velkoobchodní) požadavky nebo jednotlivé. V prvním případě se náklady na žádost liší od 150-200 rublů. a vyšší. Ve druhém je minimum 250-300 rublů.
 3. Volná poptávka v základně FSSP a volání kontaktovat osoby. Volné a nejnebezpečnější pro způsoby ověřování měnových finančních institucí, které zvyšují procentní podíl úvěrů podvodníkům a hlavním dlužníkům.

V důsledku toho se ukazuje, že otevření nejrozsáhlejší mikrofinanční organizace v malém městě na periferii bude stát majitel 125-135 tisíc rublů. Částka je malá, ale je vytvořena bez zohlednění tvorby a podpory webu bez reklam, operátorů hotline, bodovacích systémů pro ověření klienta nebo placených dotazů v BCH, bezpečnostních služeb, pokladny apod. S těmito součástmi by vytvoření MFI mělo stát alespoň 3-4krát vyšší než minimální odhad.

Kde a jak se zaregistrovat?

Proces registrace a stav ICC (mikroúvěry organizace) - pečlivý a dlouhotrvající povolání, které vyžaduje peníze, čas a úsilí. První věc, kterou majitel budoucí podnikání je třeba, aby všechny právní dokumenty (stanovy, jednací běžných provozních podmínek, atd), dokumenty musí být připraven v souladu s ruskou legislativou a konkrétních federálních zákonů (№151, 152, 230, 115 a tak dále. atd.)

Pak musíte určit právní formu: LLC, AO, atd. a zaregistrovat právnickou osobu v daňové kontrole, která zaplatila státní povinnost (4000 rublů.) Seznam potřebných dokumentů lze specifikovat v jakékoli pobočce daňové inspekce. Registrační procedura je standardní, trvá to 5 dnů, po které je možné jít za certifikát a další dokumenty.

Dále musíte objednat pečeť a otevřít bankovní účet. K tomu je třeba zvolit vhodnou úvěrovou instituci, seznámit se se seznamem všech potřebných dokumentů pro otevření zúčtovacího účtu právními osobami. Přibližně po 2-5 dnech bude účet otevřen.

Poté musíte odeslat státnímu poplatku CBR ve výši 1000 rublů z tohoto účtu organizace. Státní daň se platí za zadání informací o právnické osobě do státního rejstříku organizací poskytujících mikroúvěry. Pro účely platby musíte přesně napsat.

Kdy bude vyplacena kolek, je třeba poslat balíček dokumentů spolu s dokladem o zaplacení poplatku na centrální banky za stavu ICC a seznam účastníků finančního trhu (MFI registraci). V průběhu 14 dnů by měla služba centrální banky pro finanční trhy rozhodnout o zařazení organizace do registru nebo o odmítnutí.
Jakmile budou informace o organizaci přidány do registru, budou moci poskytovat mikropůjčky v hotovosti v kancelářích a místech prodeje.

Franchises of microloans: Co to je, co si vybrat?

Máte-li vlastní síly nestačí vytvořit MFI od nuly, a myšlenka vytvořit svůj první milion je Microloan se vás nenechá, to je nejlepší podívat se na Microloan povolení.

Alternativní volbou je, jak otevřít bod na mikroúvěr bude franšízem organizace mikrofinancování. To je skvělá volba pro začínající podnikatele s nedostatkem zkušeností a velkou touhou vypořádat se s tímto konkrétním obchodem.

Povolení mikroúvěrů je právo užívat duševní vlastnictví (značka, logo, náležitosti, dokumenty, podmínky atd.) Velké mikrofinanční organizace "mladšího bratra". Podnikatel začínající podnik zaplatí majiteli velké měnové finanční instituce peníze za právo otevřít středisko mikroúvěrů, které bude fungovat pod obchodním názvem "rodičovské" organizace. V tomto případě transakce stanoví, že franchisant bude dodržovat chartu a všechny regulační dokumenty franchisora.

Mezi mikrofinančních institucí, které nabízejí povolení lze rozlišit: Peníze pro vás peníze na zaplacení, v okamžiku, kdy peníze Miladenezhka, FastFinans, Udobnodengi, MasterDengi, Migomdengi a další.

Pokud jsou založeny na termínech franchisingu a recenzích zákazníků, získají se velmi slušné odhady od franšízy FastMani MFI a Moneyman. V anti-TOP byly peníze před plat a Momento Money.

5 důvodů, proč pracovat na franchisingu

Pokud nemáte dostatek zkušeností a peněz, nevíte, jak otevřít mikropůjčku od začátku, pak je lepší používat franchising. A proto:

 1. Bylo velmi obtížné a nákladné otevřít vlastní měnové finanční instituce a je dokonce obtížnější jej provádět (oběh dokumentů, podávání zpráv, kontrola CB atd.).
 2. Posouzení dlužníka bude provedeno ústředím organizace. Nemusíte utrácet další peníze na dotazy na BKI, volání na kontakty atd. Možná, že franchisor má svůj vlastní software nebo scoring program, který může být použit v dalších kancelářích pracujících v rámci franšízy.
 3. Účetní a právní služby se postará o hlavní organizaci. Franchisant ukládá účetnímu, bezpečnostní službě, právníkovi atd.
 4. Rozpoznatelná a propagovaná značka, pomoc v reklamě. Majitel nového podnikání budete muset odpočinout od začátku, zde si můžete vychutnat všechny připravené (nákresy, video tutoriály, call centrum s bezplatnou zákaznickou podporou, pokyny pro online propagaci prostřednictvím SMS novinek, návod, jak otevřít centrum mikropůjček, atd ).
 5. Ani Vymáhání organizace poté, co vstoupí v platnost zákona „Na kanále“ (FZ-№230) nebude fungovat s malým MFI, která poskytuje úvěry pouze v jedné vesnici na okraji. Pokud pracujete s franchisorem, budete mít přístup ke kosmické lodi, s níž spolupracuje "starší bratr".

Často velké franšízové ​​společnosti používají nezkušenost potenciálních „partnery“ a upřímně řečeno, velmi lukrativní předem investiční marnotratnost 300-500 tisíc. Rub., Krátká doba návratnosti několika měsíců, slibují neomezený zisk prognózy, pomoc při organizaci a školení, atd. Ve skutečnosti, po obdržení paušálních a licenční poplatky „velký bratr“ jen zapomenout na své nově nabyté partnera. Na konci se ukáže, že neexistuje žádný přebytek zisků, není odplata úvěrové portfolio je příliš nízká, a kapitál nestačí. To je důvod, proč je nutné pečlivě přečíst recenze franšízy, studijní podmínky, vážení „výhody“ a „nevýhody“.

Jak otevřít měnové finanční instituce: pokyny krok za krokem

Financování obyvatelstva je slibnou oblastí podnikání. Umožňuje vám získat velký zisk již od samého začátku činnosti. Nejjednodušší a nejvíce přístupná forma je organizace pro mikrofinancování. Jsou-li vyžadovány vážné finanční investice k otevření banky, vyžadují PFI podstatně nižší výdaje. Ale než začnete s takovou věcí, musíte pochopit, jak otevřít firmu na mikroúvěr.

Právní aspekty fungování měnových finančních institucí

Před zvážením vlastností a postupů pro založení vlastního podnikání musíte jasně pochopit, jaké legislativní akty upravují provádění této činnosti. Nevím, Co potřebujete k založení firmy pro vydávání mikroúvěrů? Za prvé pečlivě prostudujte federální zákon č.151-FZ, který byl přijat 2. července 2010. Řídí činnost organizací poskytujících mikrofinancování. Právě tento dokument umožňuje porozumět tomu, jak by měli soukromí věřitelé fungovat a půjčovat obyvatelům malé částky.

Až do zavedení tohoto federálního zákona nebylo mnoho jasné. Dnes situace jasně upravuje, že mikropůjčka je půjčka, jejíž výše nepřesahuje 1 milion rublů. A vydávání těchto půjček provádí specializované organizace. Ale příležitost provádět takové aktivity vůbec není. Existuje řada pravidel. Zde jsou nejvýznamnější z nich:

 1. MFI je registrovaná právnická osoba s majetkovou formou uvedenou v seznamu povolených (podle 151-FZ);
 2. povinné udělení povolení k činnosti;
 3. Předběžné uvedení informací o měnových finančních institucích do státního rejstříku (zde jsou zapsány veškeré údaje o organizaci), jinak je vedení činností nezákonné;
 4. peníze jsou dány dlužníkům pouze v rublech;
 5. je zakázáno jednostranně měnit smlouvu;
 6. v případě předčasného splacení nemá MFI právo ukládat pokuty (jako v případě bank).

Poptávka po službách je kvůli více loajální k požadavkům spojeným s dlužníkem, rychlé navrhování a pohodlný způsob, jak získat peníze (které nelze získat hotovost nebo bankovní účet, ale také na plastové karty, elektronické peněženky).

Svoboda nebo nezávislý podnik - co si vybrat?

MFI jsou populární formou podnikání. Zde můžete nejen podnikat od začátku, ale také získávat povolení známého podniku a být jeho zástupcem ve vašem městě nebo v celém regionu. Zvažme vlastnosti obou forem ve srovnávací tabulce:

Jak otevřít mikrofony od začátku

Za dva roky v Rusku, na trhu mikroúvěru se začalo užívat záviděníhodné poptávky mezi našimi obyvateli. Celkový objem mikroúvěrů, počínaje rokem 2011, se začal zvyšovat 34%, v roce 2012 již objemy mikroúvěrů začal být stanoven na úrovni 50%. A od počátku roku 2013 se odhadovaly na mikroúvěry 36 miliard rublů. Toto vše je nejdříve vysvětleno dostupností, rychlostí registrace mikroúvěrů a minimálním balíčkem dokumentů. Pokud v procesu registrace trvá 2 dny, může firma pro mikroúvěry vydat úvěr za 20 minut. Proto je pro mnohé firmy otázkou, jak spustit mikropočítače od začátku, stává se relevantní.

Při otevření mikroúvěrů od začátku

Jaká je podstata tak ziskového podnikání? Co musíte udělat, a jak otevřít mikroúčty od začátku? Mikrokreditování - jedná se o vydávání malých úvěrů obyvatelstvu, jehož částka by neměla překročit 1 milion ruských rublů. Dnes může být tato transakce prováděna právními subjekty na základě smlouvy o půjčce upravené federálním zákonem, nazvaným "Na mikrofinančních organizacích". Taková smlouva se řídí občanským zákoníkem Ruska.

Jak vytvořit vlastní nezávislou organizaci mikrofinancování?

Neexistují velké problémy s otevřením vlastní firmy na mikroúvěrách od začátku. Vaše podnikání v oblasti mikroúvěrů můžete rychle a v krátké době vytvořit. Otevřete mikroúvěrovou společnost, je to jako otevření LLC, ale předtím je třeba zapadnout do jednoho státního registru. Patří sem všechny malé finanční organizace. Bez toho nebudete vůbec moci otevřít.

Chcete-li název vaší společnosti zveřejnit v tomto registru, kontaktujte ruské ministerstvo financí a poskytněte jej:

 • prohlášení, že chcete zahrnout vaši společnost do stát. seznam;
 • osvědčení notářem fotokopií osvědčení společnosti (zápis, datum, všechna data), jakož i všechny doklady, které tvoří;
 • potvrzeno majitelem fotokopie rozhodnutí všech zakladatelů společnosti, že vaše mikrofinancování;
 • příslušné dokumenty o jmenování ředitele, vedoucího jednoho ze zakladatelů firmy na mikroúvěr;
 • úplný kontakt, podrobné informace o otevřené společnosti;
 • pokud je zakladatelem společnosti cizí státní příslušník, předloží se osvědčení Ministerstvu financí Ruské federace, které je podřízeno. osoba je cizí registr;
 • zaplacení státního poplatku - příjem za 1000 rublů.

Nicméně pokud nevíte, jakou formou podat žádost a dokumentaci, pak jejich vzorky naleznete v publikovaných stránkách Žádost Ministerstva financí (od 03/03/2011 rok č. 26n). Do 14 dnů budou zadány informace o vaší společnosti v registru. Na vašich rukou se dostanete vhodného závěru. Od tohoto dne se stáváte mikrofinanční oficiální firmou, která může poskytnout dlužníkům mikroúvěry.

Nejúčinnější metodou mikroúvěru je franchising

Den za dnem, role franchising roste podle toho obě strany, franchisor a franchisant úspěšně spolupracují mezi sebou. Jak otevřít mikrofony od začátku, aby obě strany měly prospěch? Z franšízant je nutné mít jen správné množství kapitálových investic a velkou touhu zcela se dostat do této sféry. Firma - franchisor - všechny momenty pro organizaci a údržbu podnikání by měly převzít.

Franchise malé úvěry za poslední 2 roky se těší s neuvěřitelným úspěchem. Věc je, že podle podmínek této franšízy je gen. Režisér už je dobře zavedené podnikání, všechny programy a dokumentace pro kompetentní školení, podrobnou organizaci procesu, koncepce mikrokreditace, schopnost pracovat s běžnými dlužníky pomocí jejich jména.

Pokud jste již projevili svou účinnou aktivitu, znamená to, že jste již získali důvěru obyvatelstva země a budou se na vás vztahovat pouze na mikročip. Pak vás žádný konkurenti nebude děsivý.

Hlavní rizika organizování podniku na mikroúvěr

Dále jsme podrobně popsali, co dělat a jak otevřít mikroúvěry od začátku. Nicméně chceme vás upozornit na možné finanční rizika. Každý dlužník budete znát osobně, ale nebudete vědět, co se děje v jeho duši. Mohu se na něj spolehnout? Nevylučujeme skutečnost, že existuje mnoho bezohledných klientů, které uvidíte pouze jednou, když jim poskytnete mikroúvěr, pak na vás zapomene. Navrhujeme nyní uvažovat o pojištění.

Možná rizika, kterým organizace mikrofinancování čelí:

 • obrovské procento nesplácení úvěru;
 • správní odpovědnost za porušování práva;
 • neboť jejich časové rozlišení bylo uznáno za neoprávněné.

Jak uspořádat firmu na microloan

Takže jste nedávno otevřeli a zaregistrovali vaši společnost, která se bude zabývat mikroúvěry pro obyvatelstvo. Za prvé byste měli najít vhodné pokoj. Lepší je, když se nachází v centru města, kde je velký proud lidí. Je lepší pronajmout kancelářské prostory v obchodní čtvrti. Velká kancelář není nutná, až 30 metrů čtverečních bude stačit.

Vaším hlavním úkolem je pracovat hotovosti a cenných papírů, tak pečujte o moderní kancelářský nábytek a kvalitní kancelářské vybavení. Veškeré spotřební materiály, stoly, židle, počítače, notebooky, tiskárny, kancelářské potřeby by měly být ve vašem kancelářském prostoru. Postarejte se o opravu evropské kvality a drahý nábytek - ukazatel prestiže společnosti.

A předem, přemýšlejte o tom, kdo budete pracovat. Poprvé budete potřebovat zkušenými manažery, kdo vám pomůže ve všem. Nezapomeňte na bezpečnostního strážce nebo bezpečnostního důstojníka. Vezměte na vědomí skutečnost, že bez zohlednění daňových odpočtů by měl každý zaměstnanec platit plat 12-15 tisíc rublů.

Pokud se vám nepodařilo využít výhodnou nabídku franchising, pak musíte inzerovat své služby. To vám pomůže marketingové akce, výroba a distribuce propagačních brožur, vytváření informací o vaší společnosti a tisk na bulletin, publikování v on-line publikacích, v místních novinách av rozhlase. Měli bychom poznamenat, že o to všechno potřebujete 50 000 rublů měsíčně.

Jak otevřít mikrofony od začátku?

Dokonce i ti, kteří se nikdy uchýlili k spotřebitelským úvěrovým službám, mohou pozorovat velké množství nabídek mikroúvěrů od různých společností, které se v poslední době objevily v hojnosti.

Obsah

Bankovní instituce, které byly dříve lokomotivy pro spotřebitelské úvěry, postupně začínají pociťovat narůstající konkurenční hrozby od mnoha organizací poskytujících mikrofinancování.

Ta druhá získává trh díky rychlému a pohodlnému servisu a často i zcela vzdálenému zákaznickému servisu.

Je zřejmé, že rostoucí počet měnových finančních institucí na trhu je dán touhou vydělat peníze na rostoucí poptávku mezi obyvatelstvem.

Mikroúvěra je slibným a velmi výnosným obchodním směrem. Na rozdíl od bankovních institucí nevyžaduje otevření společnosti pro mikrofinancování významné investice a může být zpřístupněna širšímu spektru podnikatelů.

Jak otevřít mikrofony od začátku? ↑

Mikrokreditace jako obchodní linka má řadu funkcí, které ji velmi výrazně odlišují od bankovních spotřebitelských úvěrů.

Nepochybně má na domácím trhu spíše vysoké vyhlídky, což svědčí i rostoucí počet společností poskytujících mikrofinancování.

Avšak za účelem vytvoření služby pro mikroúvěry, které následně přinesou značné zisky a budou oblíbené u zákazníků, je nutné pečlivě analyzovat mnoho etap a věnovat pozornost důležitým nuancům.

Od výběru jména až po pracovní algoritmus a umístění zastoupení společnosti, pokud služba zahrnuje osobní setkání s dlužníkem.

Takže je třeba nejprve porozumět terminologii a definicím. Nedávno přijatý v Ruské federální zákon №151-F3 ze dne 02.07.2010 na „On mikrofinancování a mikrofinančních organizací“ roztroušených mezi soukromými věřiteli a malé firmy, které nabízejí krátkodobé úvěry pro veřejnost.

Tyto služby jsou nyní jasně kontrolovány a podléhají stejným pravidlům. Například mikroúvěry zahrnují úvěry ve výši až 1 000 000 rublů.

Mikrofinanční činnost znamená poskytování těchto velmi mikroúvěrů veřejnosti.

Aby bylo možné vydávat krátkodobé peněžní půjčky jednotlivcům, je nutné zaregistrovat mikrofinanční organizaci - právnickou osobu, která má podle výše uvedeného zákona jeden z povolených forem vlastnictví.

Všechny organizace mikrofinancování, jejichž činnost probíhá na území Ruské federace, jsou povinně zapsána do státního rejstříku, kde jsou uvedeny jejich náležitosti.

Činnosti společností, které nejsou uvedeny na seznamu, jsou zakázány.

Na první pohled jsou zásady fungování měnových finančních institucí prakticky shodné s bankovními úvěry, ale pokud se na ně podíváte podrobněji, můžete vidět hlavní rozdíly mezi těmito činnostmi od stejných bank:

 • Mikropůjčky jsou vydávány výhradně v národní měně - ruské rubly;
 • samotná organizace mikrofinancování nemá v žádném případě legální právo jednostranně měnit podmínky smlouvy;
 • předčasné splacení dluhu ze strany dlužníka nemůže být předmětem sankčních sankcí ze strany společnosti, ale pod podmínkou, že klient o tomto úmyslu předem informoval;
 • organizace mikrofinancování nemají přístup a právo provádět jakékoli operace na burze cenných papírů;
 • Rovněž stojí za zmínku mnohem transparentnější a minimální požadavky pro potenciální dlužníky.

Je společnost otevřena povolení nebo vlastní podnik? ↑

Pokud zvážíte možnosti a možnosti otevření vlastního podnikání v oblasti mikrofinancování, můžete jít dvěma způsoby, z nichž každá má své vlastní nuance:

 1. Použití neuzavřeného názvu těch společností, které nabízejí franšízy.
 2. Vytvořte vlastní organizaci mikrofinancování od začátku.

Podrobněji analyzujeme vlastnosti každé z uvedených metod. V prvním případě postup pro zahájení vlastního podnikání vypadá mnohem jednodušší a nevyžaduje vážné výdaje.

Samozřejmě, franchisingové podmínky pro každou společnost jsou různé - někdo poskytuje podporu, software, školení a mnoho dalších, a další organizace mohou být omezeny na velmi skromnou účast v práci franchisanta.

Jednoduchost této cesty však často znamená výrazně nižší příjem. Tito členové sítě nebo franšízové ​​zpravidla pravidelně platí příspěvky za práci pod ochrannou známkou společnosti poskytující mikrofinancování.

Druhá možnost je zdlouhavější a bude vyžadovat, aby vlastník podniku nebo jeho manažer prošel všemi etapami - od vytváření podnikatelského plánu a jeho výpočtu do práce s problémovými dlužníky.

Tento způsob zahrnuje mnohem více investic do času a peněz a také nese mnoho rizik, ale nakonec může přinést působivý příjem podléhající pečlivému zpracování.

Jak ukazuje praxe, na trhu je poměrně mnoho společností poskytujících mikrofinancování, jejichž činnost začala rychle růst, což vedlo k jejich uzavření mezi všemi ruskými vůdci.

A abyste se dozvěděli více o mikroprocesoru Čestné slovo, můžete nám poskytnout odkaz.

Jak vydělat peníze? ↑

Od starověku je poskytování úvěrů a zůstává velmi lukrativní činností. V moderních realitách existuje mnoho funkcí, které mohou ovlivnit ziskovost takového podniku.

Není žádným tajemstvím, že nejpopulárnější mikroúvěry využívá část obyvatelstva, která se neliší v hlubokých znalostech o financích a zásadách práce úvěrových institucí.

To je důvodem, proč jsou vysoké úrokové sazby charakteristickým znakem mikroúvěru.

Vysoká výše celkových nákladů na úvěr pro koncového uživatele je rovněž způsobena tím, že dlužníci, kteří provádějí mikroúvěry, velmi často nesplňují své povinnosti.

Z tohoto důvodu jsou rizika kompenzována stejnými vysokými úrokovými sazbami a malými částkami samotných úvěrů, přinejmenším pro nové zákazníky.

Při přípravě podnikatelského plánu na otevření společnosti pro mikrofinancování od 10 do 20% se uvádí v ukazatelích jako ztráty z nesplácených úvěrů vydaných dříve.

Jedná se o standardní indikátor, který lze v případě potřeby upravit libovolným směrem.

Pokud se předpokládá rychlý postup pro vydávání mikroúvěrů s minimální kontrolou, 30 nebo dokonce 40% nevratných úvěrových prostředků by mělo být připsáno problémovým půjčkám.

V případě, že úvěrovému přehledu předchází důkladná kontrola a hodnocení vážných bodů, můžete snížit riziko nevratnosti vydaných finančních prostředků a pod úrovní 10%.

Konečný výsledek finanční činnosti společnosti pro mikrofinancování je také ovlivněn tím, jak bude pracovat s dlužníky.

Služby mikroúvěrů často nemají vlastní bezpečnostní službu a právníky, takže práce s dlužníky je převedena na třetí strany.

Velké inkasní agentury nakupují s určitým koeficientem dluhy organizací poskytujících mikrofinancování.

Takové podmínky neumožňují trávit čas a peníze na práci s dlužníky, ale prostě prodávají právo sbírat je na jiné právnické osoby.

Velikost poměru bude v budoucnosti záviset na úrovni zisku nebo ztrát organizace pro mikrofinancování.

Právě dobře zavedený obchodní proces, charakterizovaný vysokou úrovní optimalizace a minimální úrovní nákladů, umožní organizaci mikrofinancování přilákat zákazníky, rozvíjet a přinášet značné příjmy.

Jak otevřít firmu na mikropůjčky? ↑

Takže rozhodnutí o otevření vlastního podnikání při vydávání mikroúvěrů je přijato a nyní je třeba vypracovat obchodní plán.

Zvažte možnost, kdy je taková společnost zcela vytvořena od začátku. Vzhledem k stávajícímu legislativnímu rámci je nyní nyní jednodušší, protože formalizace a regulace postupu pro otevření MFI.

Přes existenci státní kontroly nad činnostmi organizací poskytujících mikrofinancování je mnohem méně důkladná než ve srovnání s bankovním sektorem.

Organizace mikrofinancování tak mohou:

 • nezávisle regulovat výši vlastního kapitálu;
 • nestanoví rezervy pro úvěrové operace;
 • nezaplatí pojistné do účelových fondů;
 • zaregistrovat se pro relativně jednoduchý postup.

Federální zákon nestanoví přísnou kontrolu nad měnovými finančními institucemi, takže na trhu existuje řada takových společností, jejichž činnost není zcela legální a údaje o nich nejsou k dispozici v státním rejstříku.

Nicméně oficiální registrace umožňuje přilákání fondů investorů, zajištění pojištění vydaných úvěrů a podstatné zvýšení klientské základny společnosti.

Pokyny krok za krokem ↑

Pokud vyloučíte proces přípravy podnikatelského plánu, stejně jako související činnosti, jako je vytvoření marketingového konceptu, poskytnutí materiální základny apod., Může být vytváření měnových finančních institucí prezentováno ve dvou fázích.

Jsou povinné a skrze ně předávají všechny, kteří vytvářejí vlastní mikrofinanční organizaci.

Tyto etapy vypadají následovně:

 1. Provedení postupu registrace právnické osoby, pod níž bude fungovat MFI.
 2. Získání statutu mikrofinanční organizace v souladu s požadavky federálního zákona.

Proč jsou tyto dvě etapy hlavní? Faktem je, že v řadě případů podnikatelé, kteří rozvíjejí podnikání v oblasti mikrofinancování, nemusí mít předem připravený podnikatelský plán, postrádají marketingovou složku, nebo například systém práce společnosti neposkytuje síť poboček.

Registrace právnické osoby s pozdějším přijetím postavení MFI je však povinná a prostřednictvím ní neprochází pouze účastníci stínového trhu nebo společnosti působící mimo právní rámec.

Video: Jak začít podnikat s nulou? Tajemství od V.Dovgana

Registrace právnické osoby ↑

Je možné zvážit různé možnosti registrace právnické osoby jak samostatně, tak s pomocí společností poskytujících podporu v tomto směru.

Pro zjednodušení se bude zvažovat případ, kdy bude ředitel (budoucí) právnické osoby kombinovat povinnosti vedoucího účetního u jedné osoby.

Tato možnost je nejoblíbenější mezi malými společnostmi, které právě začínají svou činnost.

Forma vlastnictví je společnost s ručením omezeným, jako nejběžnější v takových případech.

Může to být také otevřená nebo uzavřená akciová společnost, ale tyto možnosti zahrnují složitější postup.

Chcete-li ji otevřít, budete muset připravit:

 • v předem připraveném nájmu;
 • rozhodnutí zakladatelů o založení společnosti;
 • příkaz k jmenování ředitele společnosti;
 • aktualizovaná kopie formuláře p11001;
 • doklad o zaplacení státního registračního poplatku;
 • žádost o převod na konkrétní formu zdanění (obyčejné nebo zjednodušené);
 • žádost o kopii charty.

Po zaregistrování právního subjektu je nutné získat status peněžní měnové finanční instituce a za to budete potřebovat dokumenty, které jste obdrželi při registraci.

Získání statusu MFI ↑

Postavení mikrofinanční organizace obdrží právnická osoba současně se zápisem jejích údajů do jednotného státního rejstříku měnových finančních institucí.

Aby k tomu mohlo dojít, je nutné poslat balíček dokumentů právnické osoby Federální službě pro finanční trhy.

Mezi nimi musí být:

 • žádost o zapojení právnické osoby do rejstříku měnových finančních institucí;
 • kopie certifikátu státní registrace LLC (s uvedením hlavního státního registračního čísla);
 • zakladatelské listiny společnosti (listina, objednávka jmenování ředitele a další);
 • rozhodnutí o založení měnové finanční instituce
 • rozhodnutí o jmenování řídících orgánů měnových finančních institucí;
 • osvědčení o skutečném umístění měnové finanční instituce;
 • potřebné informace o všech zakladatelích společnosti;
 • přijetí platby státního poplatku;
 • seznam všech předložených dokumentů.

Nejpozději do 14 dnů od předložení celého souboru dokumentů je Federální služba pro finanční trhy povinna právnické osobě přiznat status mikrofinanční společnosti za předpokladu, že jsou k dispozici všechny potřebné dokumenty a jsou v pořádku.

Během této doby by měly být aktualizovány údaje o jediném registru měnových finančních institucí a můžete sledovat vzhled registrované společnosti v ní.

Dokumenty ↑

V procesu otevírání společnosti a získání statusu mikrofinanční organizace je vydáno velké množství dokumentů.

Pro plnohodnotnou práci organizace bude zapotřebí velké množství dokumentů nejen pro pravidelné kontroly ze strany kontrolních orgánů, ale také pro předvedení potenciálním zákazníkům na požádání.

Každá měnová finanční instituce oficiálně registrovaná na území Ruské federace musí mít tyto dokumenty:

 1. Osvědčení o zápisu do státního rejstříku organizací poskytujících mikrofinancování.
 2. Osvědčení o státní registraci právnické osoby.
 3. Pravidla pro poskytování mikroúvěrů.
 4. Balík dokumentů o organizaci vnitřního kontrolního postupu.

Při kontrole ze strany kontrolních orgánů bude kontrolováno mnohem více dokumentů, ale výše uvedené jsou povinné a jsou uvedeny v zákoně o činnostech mikrofinancování.

Obchodní organizace ↑

Jaká je hlavní výhoda mikroúvěrů před spotřebitelskými bankovními úvěry?

Za prvé, je to rychlost, s jakou jsou navržena. V některých případech může příjem microloanu trvat 10 minut za předpokladu, že oblíbené vzdálené služby jsou používány s platbou na bankovní kartu nebo virtuální peněženku.

Za druhé, jde o minimální požadavky pro dlužníky, které jsou omezeny na dostupnost občanství Ruské federace a dosáhnou věku 18 let.

Avšak zpravidla zákazníci, kterým banka popírají, půjčují organizacím mikrofinancování za půjčku.

Bankovní instituce velmi reagují na hodnocení dlužníků, ale MFI ji prostě nemohou mít.

Všechna vznikající rizika zahrnují vysoké úrokové sazby a sankce.

Samozřejmě můžete použít údaje úvěrových úřadů nebo jiných bank, ale to bude znamenat zvýšení podmínek pro posouzení žádostí o úvěr, zvýšení nákladů a v důsledku toho ztrátu konkurenčních výhod.

Koneckonců, pro kontrolu kreditní historie i těch zákazníků, kteří budou později muset odmítnout spolupracovat, mikrofinanční organizace bude muset zaplatit.

Dalším důležitým bodem je práce s problémovými dluhy.

Je na velkých hráčích, aby ji nezávisle získali za pomoci kvalifikovaných právníků.

Ale i ti, kteří dávají přednost převodu práva sbírat na třetí strany - inkasní agentury.

Poté, co jste se dohodli na přijatelných podmínkách prodeje dluhu, nemusíte se obávat vrácení finančních prostředků.

Tipy pro začátečníky ↑

Organizace mikrofinancování zpravidla zpřístupňují ty, kteří velmi dobře znávají specifika tohoto podnikání nebo vlastní dostatečný kapitál nebo způsoby, jak je přitahovat.

Není překvapením, že vzhledem k velkému počtu měnových finančních institucí se mnoho nově příchozích také snaží vytvořit vlastní mikrofinanční společnost.

Každá z nich má vizi rozvoje nebo to dělá podle již připraveného scénáře, ale ve všech případech bez výjimky nebudou mít některé tipy:

 1. Konkurenční výhody. V současné fázi vývoje tohoto trhu je velmi obtížné vyniknout jakýmikoli inovacemi v oblasti mikroúvěru. Mnoho společností prochází testovanou cestou a pracuje podle dobře zavedených obchodních modelů.

Může se jednat o zcela vzdálený úvěrový servis, síť pravidelných pokladen nebo jiné možnosti.

Chcete-li získat konkurenci, je třeba vytvořit velmi rozvětvenou síť, velmi rychlou a bezproblémovou online službu nebo přicházet s inovací, která vám umožní nabídnout trh "exkluzivní" bez významných investic. Takovou možností může být například dohoda o partnerství s jinou maloobchodní společností.

 • Než otevřete vlastní měnové finanční instituce, měli byste se pokusit vniknout do tohoto podnikání zevnitř. K tomu můžete projít několika podobnými společnostmi a pokusit se o půjčku.

  Po několika organizacích bude možné porovnat přístupy k práci s klienty nebo vyhodnotit technické možnosti služby.

 • Nepokoušejte se obcházet všechny soutěžící, ale snažte se soustředit se na určitý segment a stát se tím nejlepším. Mnoho velkých společností již působí na trhu a poté, co se dozvěděli o svých slabostech, je snadné určit priority jejich budoucího vývoje.
 • Také na našich webových stránkách si můžete přečíst článek o úvěru Micro Vivus. Podrobnější informace jsou shromažďovány zde.

  A pokud máte zájem o mikroúvěr společnosti Manimen, doporučujeme si přečíst článek o této organizaci mikrofinancování.

  Důvody odmítnutí

  V procesu registrace mikrofinanční společnosti mohou její majitelé čelit odmítnutí vstupu do státního rejstříku měnových finančních institucí.

  Na právním základě je to možné pouze v těchto případech:

  1. Pokud dokumenty předložené k vkládání měnových finančních institucí do státního rejstříku nejsou v souladu se zákonem nebo byly připraveny v rozporu s postupem.
  2. Dokumenty poskytnuté oprávněnému subjektu nejsou plně připraveny.
  3. Pokud byla právnická osoba vyloučena ze státního rejstříku kvůli porušení požadavků federálního zákona o organizacích mikrofinancování.

  Mikrofony pro populaci podle franšízy ↑

  Otevřením společnosti pro mikrofinancování pod rouškou populární značky je velmi atraktivní podnikání, i když s omezenějšími příležitostmi v budoucnosti.

  Často podnikatelé musí zaplatit pouze náklady na používání ochranné známky určité PFI, jak je možné začít pracovat s klienty, protože se dříve dohodly na všech požadavcích mezi stranami.

  Často jsou tyto platby pravidelné povahy nebo jsou určeny jako procento z přijatých příjmů.

  Přístup různých společností k podpoře vlastních franšízů je také odlišný. Některé poskytují přístup k softwaru, proprietárním reklamním produktům, formě zaměstnanců a pomáhají v současné práci, zatímco jiné se mohou omezit pouze na právo pracovat pod jménem společnosti.

  V každém případě je obliba franšízy v oblasti mikrofinancování velkou a mnoho společností považuje tuto možnost za jednu ze slibných oblastí vývoje.

  Video: Jak začít podnikat od začátku?

  Kde otevřít problémový bod? ↑

  Stejně jako mnoho jiných typů maloobchodních obchodů a mikroúvěrů lze spolehlivě přičítat, vyžadují velký tok zákazníků a je žádoucí, aby se místo vydání úvěrů nacházelo v takovém místě.

  Při výběru místa zastoupení společnosti je důležité si uvědomit, že blízký velký supermarket nebo zábavní centrum může výrazně ovlivnit počet zákazníků ve směru jejich nárůstu.

  Nemluvě o tom, složitost hledání místa ve zvlášť frekventovaných částech velkých měst, můžeme říci, že malý bod vydávajících mikroúvěrů na stanici nebo v jiných přeplněných místech mohou přilákat více zákazníků než velké kanceláře v obytné zóně.

  Výhody a nevýhody ↑

  Jakýkoli druh příjmů, včetně poskytování mikroúvěrů pro obyvatelstvo, má své výhody a nevýhody.

  Z pozitivních aspektů mikrokreditace stojí za zmínku:

  • rostoucí popularita a vysoká poptávka;
  • vysoká marže;
  • relativně nízká vstupní prahová hodnota (v peněžním vyjádření).

  Z negativních bodů lze identifikovat:

  • potřebu zohlednit řadu parametrů pro soudržné a nákladově efektivní činnosti, jako jsou partnerství s inkasními agenturami.

  Líbí se vám článek? Přihlaste se k aktualizacím webu prostřednictvím RSS nebo postupujte podle aktualizací na VKontakte, Classmates, Facebook, Google Plus, Twitter.

  Řekněte svým přátelům! Řekněte o tomto článku vašim přátelům ve vaší oblíbené sociální síti pomocí tlačítek na panelu vlevo. Děkuji!

  Vlastní podnikání: jak vydělat peníze na mikroúvěry. Jak otevřít firmu na mikrofony

  Systém mikroúvěrů pro naši zemi dnes zažívá neuvěřitelné oživení. Počátkem roku byl trh odhadován na 36 miliard rublů.

  Analytici tvrdí, že do konce tohoto roku se jeho hodnota zvýší na 56 miliard. Statistika vypočítala, že počáteční balíček mikroúvěrů obyvatelům se vyplácí za pouhé 1-2 měsíce.

  První kroky

  Kanceláře, ve kterých si můžete půjčit malé množství, rostou ve velkých městech dokonce rychleji než houby po letním teplém dešti. Ale stejně jako v soukromém podnikání musí být podnikatel připraven co nejpřesněji splnit požadavky na podnikatele tohoto druhu. Za prvé, osoba, která se chystá vydělat peníze na mikropočítačích, by měla odpovědět na několik otázek.

  • Bude zvolený podnik konkurenceschopný? (Mikropůjčky jsou nyní vydávány stovkami podnikatelů).
  • Je zakladatel ochoten dodržovat požadavky zákona?
  • Je ochoten utrpět ztráty, pokud některé půjčky nejsou vráceny?
  • Kolik peněz je ochoten investovat do otevření podniku?

  Po vysvětlení odpovědí pro sebe a po přečtení článku 3 Federálního zákona Ruské federace č. 151-ФЗ z 02.07.2010 je podnikatel připraven zahájit registraci právnické osoby. Může to být nadace, partnerství, LLC nebo jiný druh organizace, která je mimo rozpočet, který je zapojen do nekomerčního partnerství.

  Jak otevřít firmu na mikropůjčky?

  Zahájení podnikání se nijak neliší od uspořádání jiné vlastní firmy a začíná papírem. Podnikatel by měl studovat řídící dokumenty, shromažďovat balíček potřebných dokladů, pronajmout si pokoj, který splňuje požadavky Federální služby pro kontrolu ochrany spotřebitelských práv a požární inspekce.

  Jediným rozdílem je, že společnost, která provádí mikroúvěr peněz, musí být zapsána do státního rejstříku mikrofinančních institucí. V opačném případě bude její činnost nezákonná. Pro udělení povolení k činnosti bude zapotřebí řada dokumentů.

  • Žádost majitele (se všemi jeho kontaktními a pasovými údaji) o zápisu společnosti (firmy, organizace) do rejstříku mikrofinančních organizací.
  • Registrace (kopie) právnické osoby.
  • Informace o zakladatelích. Obvykle je vzorek tohoto dokumentu zveřejněn na stránkách městských úřadů. V závislosti na městě se formuláře mohou mírně lišit.
  • Rozhodnutí (kopie) o volbě řídících orgánů organizace. Je vyroben v libovolné formě.
  • Standardní balík dokumentů: sv-o o státním zápisu společnosti, listině, zakládajících dokumentech. Charta musí nutně stanovit, že jednou z činností společnosti je vydávání půjček.
  • Doklady potvrzující právní a skutečnou adresu organizace.

  Několik tipů pro začátečníky

  Jak otevřít podnik "Micro Loans" osobě, která není občanem Ruské federace? Vedle obecného souboru dokumentů bude muset poskytnout:

  • překlad listiny do ruštiny (spolu s kopií ve státním jazyce žadatele);
  • výpis o právním statusu žadatele, vydaný v jeho státě a přeložený do dvou jazyků.

  Co je důležité pamatovat?

  Všechny dokumenty voliče by mělo dát jasnou představu o tom, že příjmy v důsledku vydání mikropůjčky, které mají být vynaloženy na mikroúvěrů, charity, vzdělání či splacení stávajících půjček (úvěrů).

  Vzorky dokumentů začínající podnikatel najdete v příloze zákona ministerstva financí z 03.03.2011 č. 26 n.

  Ještě před zahájením podnikání "Microloans", podnikatel by měl jasně pochopit: Státní poplatek za otevření je pouze 1000 rublů. Trest za nelegální vydání peněz - 30000.

  Není snadné sestavovat, sestavovat a registrovat všechny potřebné dokumenty: to vyžaduje čas, silné nervy. Proto je lepší najmout právníky. Oni nejen zbavit dlouhé procházky v případech, ale také pomoci správně vyplnit správné papíry. Náklady budou v každém případě odůvodněny.

  Důvody selhání

  Pokud je balíček dokumentů připraven bez chyb, pak do 14 kalendářních dnů je oprávněný subjekt povinen přidat společnost do rejstříku. Pokud existují důvody, proč nelze žádost vyhovět, musí být uvedeno v písemném odmítnutí.

  Z tohoto důvodu, přemýšlet o tom, jak založit firmu pro mikroúvěry, podnikatel musí být přijata úzkostlivě pokyny pro studium a výběr oficiálních dokumentů, které mají být předloženy příslušným orgánům.

  Důvody pro odmítnutí lze uvést níže:

  • Špatné dokumenty.
  • Dokumenty s nepravdivými informacemi.
  • Neúplný balíček požadovaných cenných papírů.
  • Pokud byla společnost vyloučena z rejstříku a od okamžiku jejího vyloučení až po podání nové žádosti, rok nevypršel.

  Přemýšlíte o tom, jak otevřít „mikroúvěrů“, musí být připraven podnikatel, aby zajistily, že sběr dokladů, evidence právnických osob a vydat rozhodnutí v autorizovaných osob obvykle trvá minimálně 1-3 měsíce. Kromě toho bude chvíle trvat, než přilákáte zákazníky. Společnost začne získávat první zisk z poskytování úvěrů nejdříve za 3-4 týdny.

  Jak otevřít mikropůjčku z technického hlediska?

  Souběžně s přípravou dokumentů musí podnikatel rozhodnout o konkurenceschopnosti své budoucí společnosti. Organizace, které vydávají malé peníze na úroky, jsou dnes mnoho. Jak otevřít "Microloans", aby se v prvních měsících "nevyhoření"? Koneckonců, organizace mikrofinancování, které nevyžadují (jako banky) velký balíček dokumentů, velmi riskují?

  Kromě toho budete muset zaplatit za pronájem prostor, udržovat minimálně zaměstnance. Přesně a správně odpověděte na otázku, jak otevřít "Mikropůjčky", aby se dosáhlo zisku, může vytvořit podnikatelský plán vypracovaný samotným podnikatelem.

  Kromě standardních položek údržby personálu, vybavení, výdajů na nájemné atd. Je třeba vzít v úvahu: nejméně 5% prostředků vypůjčených klientům nebude nikdy vráceno. Odborníci se domnívají, že v některých oblastech je tato částka ještě vyšší. Je třeba vzít v úvahu velmi vysoké reklamní náklady.

  Jak otevřít firmu na mikroúvěry, abyste získali zisk?

  Informovat co nejvíce lidí, kteří mají tendenci půjčovat si peníze. Reklama může být umístěna v médiích, na obrubníku. Barevné letáky a letáky, striže fungují dobře. V některých oblastech jsou i reklamy umístěné na pólech a verandách schopné přilákat zákazníky.

  Mohou však také zvýšit riziko selhání úvěrů: tento typ reklamy většinou nepoužívá nejvhodnější vrstva obyvatelstva. Můžete distribuovat letáky nebo letáky, používat suvenýry, propagovat v médiích. Vhodné jsou také desky městské dopravy, obrubníky atd.

  Orientační obchodní plán pro organizaci mikrofinancování

  Musí obsahovat následující položky. Náklady, které je třeba v plánu zohlednit, se mohou lišit v závislosti na regionu.

  Počáteční investice jsou následující.

  • Prostory k pronájmu.
  • Nákup nábytku.
  • Získávání počítačových programů a technologií.
  • Náklady na reklamu, značení atd.
  • Finanční prostředky na první půjčky.
  • Obvykle se počáteční náklady sníží na 1 až 1,5 milionu rublů. Proto, otázka, jak otevřít "Microloans", můžete ironicky odpovědět na toto: "Najděte peníze."

  Druhá část plánu by měla zohlednit stávající náklady.

  • Platba nájemného a splátkové úhrady.
  • Platy zaměstnanců.
  • Reklama.
  • Nákup spotřebního materiálu.

  Zisk lze považovat za následující. Příjem z 1 mikronu je přibližně 15% -20% za týden, tj. přibližně 80% měsíčně. Z obdržené částky je nutné odvést 5% zpětného vrácení peněz a odložit peníze za případné sankce. Zbývající peníze se stanou očekávaným ziskem.

  Kde otevřít problémový bod?

  Vypadli jsme na to, jak otevřít "Microloans". Neméně důležitá je otázka, jaké požadavky by měly být splněny v bodě vydání.

  • Především musí být na přeplněném místě. No, pokud se nachází nějaká vzdělávací instituce poblíž, velký obchod, snad továrna procházka nebo pitná zařízení, která nemá nejvyšší postavení. Lidé, kteří mají tendenci půjčovat si peníze "před výplatou", by neměli zaostávat za nimi: koneckonců mohou změnit svůj názor nebo najít jiného věřitele.
  • Je skvělé, pokud je kancelář otevřená nepřetržitě. Jak otevřít "Microloan" a učinit podnik ziskové? Buďte vždy připraveni k poskytnutí služeb těm, kteří to potřebují. Za tímto účelem je výhodné najmout dva zaměstnance pracující na směnách.

  A co ti, kdo chtějí vydělat peníze, ale nevědí, jak samostatně otevřít firmu na mikroúvěr, nebo se bojí? Zakoupení licence. Tam jsou finanční společnosti (například "peníze vedle sebe"), kteří nejen rádi poskytnou svou značku, ale také se bude trénovat, poskytne právní podporu, poradit. Tato licence umožní minimalizovat rizika, získat zkušenosti, získat klienty a postupně vstoupit do nezávislé cesty mikrofinancování.

  Jak otevřít organizaci mikrofinancování?

  Vnitrostátní trh s mikroúvěry se vyvíjí poměrně rychle a jeho další vyhlídky jsou velmi optimistické. V roce 2011 se vydávání mikroúvěrů zvýšilo o 34%, v roce 2012 - o 50%. A na počátku roku 2013 byl trh s mikrofinancováními odhadován na 36 miliard rublů.

  Prakticky každý podnikatel, který má potřebné prostředky k otevření tohoto druhu podnikání, se bude moci vypořádat s mikroúvěry.

  Její atraktivita spočívá v tom, že jde o velmi výnosný podnik. A není nutné, abyste byli odborníkem v oblasti bankovnictví nebo profesionálním ekonomem, abyste mohli vypočítat výhody. Tak, měsíční výnos je 60%, a za rok - více než 700%.

  Chcete-li otevřít organizaci pro vydávání mikroúvěrů, musíte nejprve vytvořit obchodní plán.

  Postup vytvoření mikrofinanční organizace

  Činnost těchto organizací se řídí právem Ruské federace "O mikrofinančních organizacích", podle něhož má tato společnost vydávat peníze obyvatelstvu na základě smlouvy o půjčce uzavřené až na 1 milion rublů. Smlouva o půjčce se řídí právními normami občanského zákoníku Ruské federace.

  Není tak obtížné vytvořit organizaci mikrofinancování. Chcete-li to provést, musíte nejprve zaregistrovat společnost jako LLC. Poté bude zapotřebí se zaregistrovat do státního rejstříku organizací mikrofinancování. Bez této registrace bude činnost zavedené organizace pro mikrofinancování uznána za nelegální a v takovém případě je nutné zaplatit pokutu ve výši přibližně 30 tisíc rublů.

  Za účelem zápisu do státního rejstříku musí být Ministerstvu financí předloženy tyto dokumenty:

  • žádost o registraci;
  • kopie osvědčení o zápisu společnosti LLC a kopie zakladatelských dokumentů společnosti, ověřené notářem;
  • kopie zápisu, kdy se zakladatelé rozhodli založit organizaci;
  • kopie rozhodnutí o jmenování generálního ředitele jako vedoucího podniku;
  • informace o zakladatelích LLC;
  • informace o právní adrese organizace a její skutečné poloze;
  • výpis z rejstříku registrace zahraničních právnických osob, je-li zřizovatelem právnická osoba z jiné země;
  • doklad o zaplacení státního poplatku ve výši 1000 rublů.

  Vzorky vyplnění dokladů a formulářů jsou uvedeny v příloze Příkazu Ministerstva financí ze dne 03.03.2011.

  Do 14 dnů jsou informace o organizaci zkontrolovány a zapsány do jednotného státního rejstříku, po němž je vydán odpovídající certifikát, na základě kterého může zahájená činnost mikrofinancované organizace.

  Základní principy práce organizace mikrofinancování

  V souladu se zákonem může organizace mikrofinancování přilákat vklady obyvatel pouze ve výši až 1,5 milionu rublů na základě smlouvy.

  Organizace mikrofinancování nemá právo:

  • vydávat mikroúvěry obyvatelstvu v cizí měně;
  • jednat jako jistota;
  • vykonávat svou činnost na trhu s cennými papíry;
  • vzít zájem o předčasné splacení úvěru;
  • požadovat od dlužníka více než jeden milión rublů, s ohledem na všechny sankce a naběhlých úroků.

  Za výše uvedené porušení organizace bude muset zaplatit pokutu - 30 tisíc rublů. Kromě toho mohou být požadavky na dlužníka uznané za nelegální a úvěr je neplatný a nebudete moci vybírat úroky z vydaných půjček.

  V tomto oboru existují určitá rizika, která by měla být brána v úvahu a zapracována do podnikatelského plánu. Mezi tato rizika patří:

  • nevrácení úvěrů;
  • správní odpovědnost za porušení právních předpisů;
  • napadat zájem o vydání půjčky u soudu s uznaním protiprávního nárůstu úroků.

  Mikropůjčky jsou vydávány občanům Ruské federace od 18 do 60 let. Při půjčování je vyžadován pouze pas ruského občana. Maximální výše úvěru je obvykle 30 tisíc rublů za 15 dní. Sazba je 2% za den.

  Další opatření k otevření mikrofinanční organizace

  Po registraci organizace a její registraci do státního rejstříku můžete hledat vhodné prostory. Kancelář je nejlépe umístěna v každém velkém nákupním nebo obchodním centru. Vyžaduje pokojovou plochu 30 metrů čtverečních. m.

  Budete také muset zakoupit potřebný kancelářský nábytek a vybavení - počítače, kopírku, tiskárnu, telefony, spotřební materiál a kancelářské potřeby.

  V počáteční fázi práce budou zapotřebí dva úvěrové důstojníci a bezpečnostní důstojník.

  A nejdůležitější a nejdůležitější v tomto oboru je reklama. Na tom není nutné šetřit, protože příjmy organizace závisí na tom. Proto v obchodním plánu pro reklamu stojí velká část nákladů. Můžete propagovat organizaci mikrofinancování tím, že předložíte oznámení místním novinám a rozhlasu a distribuujete propagační letáky. Kromě inzerce byste měli zajistit tisk a značení.

  Počáteční náklady zahrnují prostředky na vydávání mikroúvěrů obyvatelům, jejichž minimální částka činí jeden milion rublů. Tato částka je v počáteční fázi práce dostačující, aniž by se otevíraly další pobočky po městě.

  Připravíme finanční plán

  Finanční plán vypočítává počáteční a běžné náklady, odhadovaný příjem. To je nezbytné pro posouzení ziskovosti podniku a jeho doby návratnosti. Finanční plán je uveden v obchodním plánu.

  • nákup nábytku - 30 tisíc rublů;
  • získání vybavení a softwaru - 50 tisíc rublů;
  • reklama, tisk a výroba značek - 70 tisíc rublů;
  • počáteční prostředky pro vydávání mikroúvěrů - 1 milion rublů.

  Celkem: 1 milion 150 tisíc rublů.

  • pronájem kanceláře - 30 tisíc rublů;
  • Platy zaměstnancům organizace - 50 tisíc rublů;
  • reklamní a ostatní výdaje - 120 tisíc rublů.

  Celkem: 200 tisíc rublů.

  Tento příklad finančního plánu je určen k otevření jedné kanceláře v malém městě s počtem obyvatel nepřesahujícím milion lidí.

  S měsíčními výdaji ve výši 200 tisíc rublů je nutné vydat úvěry na nejméně 700 tisíc rublů.

  Podnikatelský plán také vyžaduje 50% nesplácení, i když ve skutečnosti bude toto procento nižší.

  Na úrovni soběstačnosti je možné vystoupit v prvním měsíci práce organizace. Jak ukazuje praxe, objem půjček v prvním měsíci práce činí asi 750 tisíc rublů a za šest měsíců se částka může zvýšit o 1,5 krát. Mnoho mikrofinančních institucí již do konce prvního roku otevře další pobočky s jedním zaměstnancem v místech s vysokou dopravní kapacitou lidí. Čím více poboček se otevře, tím více úvěrů bude vydáno, a tím vyšší bude příjem organizace. Zvýšení dodatečných emisních bodů půjček v budoucnu může být také v obchodním plánu.