Jak otevřít galerii nebo umělecký salon

V listopadu 2016 Irina Sinitsina otevřela vlastní galerii současného umění, která vystavuje díla ryazanských umělců a autorů z Moskvy a Petrohradu.

Než Irina žila v Petrohradě a vycvičovala v místní galerii, chtěla tam začít podnikat, ale místnost v Ryazanu byla nalezena rychleji. To šlo a za dva týdny se otevřela první výstava galerie "Lidé".

Irina Sinitcina Kontur.Zhurnalu vyprávěla o tom, jak ona se snaží přejít od realistického malířství veřejného zájmu na konceptuální umění, proč umělci milovníci ocení jeho obrazy ve dvou krát vyšší než profesionálové, a to řeší problémy s on-line propagace.

Spuštění

Můj přítel a já přišel s formát kavárna, butik studio, kde se lidé mohli přijít k obědu a večeři, a čas od času se seznámit s různými směry v umění - jednou za tři měsíce, jsme uspořádali výstavu.

Zpočátku jsme pracovali s ryazanskými umělci - pro nás to bylo zásadní, ale postupně se o nás v Moskvě a Petrohradě dozvěděli, někteří umělci v hlavním městě měli zájem zde vystavovat - napsali se. Takže náš projekt se začal rozvíjet, ale chtěl jsem zlepšit úzkou cestu - vstoupit do galerie. V té době jsem žil v Petrohradě a vycvičil jsem v místní galerii, a proto jsem plánoval otevřít své podnikání tam.

Velmi rychle se tam byl pokoj v centru města jen v Rjazani, a myslel jsem si, že soukromých galerií, které pracují s mladými umělci, experimentátory umělců a amatérských umělců, tady, asi ne, protože všichni mají tendenci se snaží apelovat na " Svaz umělců Ruska ", profesionálnější a tradiční malířství. Galerie lidí slíbila, že se stane zajímavým experimentem pro Ryazan.

Soutěžící

Dávám přednost konceptuálnímu umění, například umění 20. století, zejména surrealismus, podle kterého jsem napsal tezi. Právě tyto oblasti se snažím vystavovat, i když divák lépe vnímá tradiční realistickou malbu.

Mám zájem představit publikum na něco nového, aby lidé postupně zvykli a přiměřeně vnímali nové směry. Dřívější výstavy mohly být spojeny s rokem a některými událostmi, později jsem je nechal.

Někteří umělci, kteří mají vlastní podnikání, například keramická dílna, někdy drží s námi mistrovské kurzy. Totéž platí pro mozaiku: dívka žije v Moskvě, má tam své vlastní podnikání, ale také s námi spolupracuje čas od času.

Ve městě se nachází zhruba pět soukromých galerií, se kterými se soutěžíme při prodeji děl umělců ze svazu umělců Ruska. Jedna z nejstarších galerií spolupracuje přímo s touto tvůrčí organizací. Tam je malá galerie, která vystavuje Petersburg umělce. Snažím se navštívit a podporovat obě.

V uměleckém obchodě je galerie, na jejímž výstavu jsem nebyl, ale bylo mi řečeno, že expozice je neustále aktualizována. Jedná se o galerie, které jsou na sluch, které ví téměř každý ve městě.

Autoři najdeme prostřednictvím internetu, osobní kontakty také pomáhají. S některými jsem se setkal, dokonce i když jsem studoval architekta, dokonce jsme spolu prošli úvodními testy - připravovali jsme se na kreslení a plán. Také se neustále zúčastňuji mnoha výstav v různých městech a snažím se okamžitě jednat s umělci na místě.

Mnoho umělců doporučuje své kamarády, obrátit se na nás, poslat jejich životopis a portfolio. Pokud mám zájem, budeme i nadále spolupracovat. Nejprve můžete dát několik snímků společně s jinými umělci, a pokud vše funguje dobře, zorganizujte osobní výstavu.

Vlastnosti

Fanoušci obvykle přijíždějí k fanouškům veletrhu, kteří jsou již s jeho dílem obeznámeni a mají zájem vidět, jak se dále rozvíjí. Výstava je obvykle připravena na šest měsíců nebo dokonce delší dobu - veřejnost má zájem sledovat vývoj.

Kupujícím může být každý. Dvacet let starí návštěvníci často získají drobné dárky, starší publikum, které si mohou dovolit koupit drahé věci, vybírat si obrazy sami domů.

Někdy lidé požádají o fotografie na požádání. S sochami se ještě nekontaktuji, protože v galerii nemám dostatek prostoru, ale pokud se lidé obrátí, dávám kontakty sochařům. Častěji si objednáme seznam stěn ve vchodu, domě nebo kavárně.

Průměrné náklady na obraz v galerii "Lidé" - 10 000 - 20 000 rublů. Pro srovnání: v Petrohradě se průměrná cena zvyšuje na 50 000 rublů. Alespoň to bylo v galerii, ve které jsem pracoval.

Cena zpravidla určuje umělec. Ví, kolik chce získat pro určitý obrázek. Je zajímavé poznamenat, že profesionálové umělci obvykle stanovují cenu dvakrát nižší než amatérští umělci, protože fanoušci mají méně praxe, na univerzitě nemají studium, mají zvláštní postoj ke každému snímku. Takový umělec nevytváří "salonní" práci, je to jeho osobní pátrání. Někdy to vůbec odmítá prodávat, používá je pouze k demonstraci na výstavách.

Cena nezávisí na tom, jak dlouho je produkt vytvořen, protože každý pracuje v různých technikách a různých rychlostech. Někdo je příjemné psát na pár let, někdo na pár týdnů. Konečný výsledek je důležitější.

Bohužel, kde jsem si pronajal pokoj, nemáme žádné signage, to znamená, že reklama je pouze prostřednictvím internetu - propaguji galerii v sociálních sítích a připravuji se na uvedení webu do provozu.

Mám několik vlastních zdrojů - to jsou ryazanské noviny, které pokrývají naše výstavy v sekci "Vývěsní tabule" na stejné úrovni jako státní muzea umění.

Bohužel se ukázalo, že mé oznámení o sociálních sítích, které zveřejňuji několik týdnů před otevřením výstavy, ne všichni včas vidí. Mnozí se dozví o výstavě po faktu a jsou rozrušení. Chtěl bych lépe informovat veřejnost - to je můj hlavní problém při vývoji galerie.

Obecně platí, že galerie je těžká, musí být aktivně investována.

Obrazy se kupují velmi vzácně - asi jednou za měsíc. Vybrala jsem ještě obtížnější cestu, protože nejsem vystavena tradiční malbě, ale koncepční, na kterou se veřejnost musí zvyknout.

Ryazan je považován za turistické město, ale pokud si to srovnat do Petrohradu, kde v létě přichází několik milionů lidí, můžete vidět, jak tržby rostou tam, a to zejména na úkor zahraničních odběratelů, a jak oni padají z nás, protože všichni odjíždějí na léto.

Nejlepší fotky se prodávají blíže k novému roku a v březnu. Ukázalo se, že jsem si vybral dobré období pro zahájení: otevřela jsem galerii v listopadu a do března jsem byla schopna jít na nulu.

Koncepce

Zčásti jsem si vypůjčil koncept mé galerie z Petrohradu. V letošním roce se na výstavách účastní šest umělců: zaplatí malé nájemné a předem přidělíme, kdo bude vystaven v měsíci.

Tak jsem se zajistil a poskytoval galerii pravidelné výstavy. Vím přesně, kdo a kdy bude tento rok vystaven, a měl jsem dost času na to, abych našel umělce po nějaké volné měsíce. Až do listopadu jsou všechny měsíce namalovány.

Brzy budu inzerovat, co může být vystaveno v naší galerii v Ryazanu. Již jsme začali spolupracovat s mladými umělci z Petrohradu, účastníme se naší všeobecné výstavy a chceme organizovat osobní.

V galerii můžete umístit až 70 obrazů, takže na jedné výstavě jsme viseli naprosto veškerý prostor. V průměru vystavujeme 30-40 obrazů - to je standardní číslo pro jednu místnost ve středně velké galerii. Samozřejmě potřebujeme sklady pro skladování děl, stejně jako sklady v muzeích. Pracuji na tom, zatímco v této místnosti vybírám roh a tam ukládat práci umělců.

Mám vždy na skladě katalogu nebo sortiment snímků v elektronické podobě a na listu - seznam děl, která umělci jdou prodat, ale já neměl kam ukládat, nebo nemají čas přivést je ke mně. Po výstavě vždy opouštím pár prací, které si můžete koupit.

Na stránce "VKontakte" je zobrazen celý rozsah, všechny ceny a velikosti a moje telefonní číslo. Jsem k dispozici online téměř 24 hodin denně. V galerii můžu být každý den od 12.00 do 21.00. Pokud se ke mně přijedou návštěvníci, kteří se chtějí seznámit s galerií nebo přijít na výstavu, věnuji jim úplnou pozornost, říkám jim něco, radím jim. Pokud nejsou návštěvníci, snažím se inzerovat. Učím také architekturu na místní univerzitě, kde byla nedávno otevřena architektonická fakulta, je to jeden z povinných předmětů.

Já sám kresluji velmi zřídka. Brzy se bude konat všeobecná výstava - v ní se také účastním. Doufám, že jednou pořádám svou výstavu.

Umělci

Pracuji s každým umělcem individuálně, při výběru autora a jeho děl hraje mé osobní vnímání významnou roli - co se mi líbí, co se mi nelíbí. Obvykle, pokud se mi umělec osloví, a vidím, že má jednu nebo dvě práce, které se dají postavit, pamatuji si to a v budoucnosti už vím, že je k ní přístup.

V den zahájení je vždy umělec a asi 30 návštěvníků. Tolik vám dovolí, abyste se do místnosti zapojili. Reprezentujeme umělce, pak se můžete zeptat, většinou autor sděluje některé zajímavé případy týkající se jeho obrazů.

Valentina Šunková v současné době provozuje výstavu. Je to jeden z mých oblíbených umělců, s nimiž pracujeme tři roky. Žije v Moskvě, ale je vystaven v Ryazanu. Mnozí ho znají, má expresivní pastosovou techniku, inspiruje umělce amerického expresionismu druhé vlny, je to druhá polovina XX. Století. Má působivé snímky. Neexistují žádné lhostejné: návštěvníci jako kontrasty a barvy, nebo okamžitě v práci určitou životní situaci, nebo říkají, že je příliš jednoduché. Každý píše každý tři hodiny.

Tato výstava se liší od všech předchozích výstav. Dříve jsem si vybral fotky, abych potěšil veřejnost: městské krajiny a letní motivy. Nyní byl základ expozice proveden sám od svých oblíbených skladeb, kde nejsou všechny srozumitelné výkresy a neobvyklé úhly. Jen málo si to uvědomuje, ale riskovali jsme, že takovou práci předvedeme divákovi.

Zajímavou technikou pro Anny Filimonovou: studovala v Ryazanu, ale vystavovala po celém světě - například měla výstavy ve Florencii a ve Španělsku.

Má abstraktní obraz: vnímá svět prostřednictvím energie, skrze ozdobu, kterou přináší některé scény nebo předměty. V jejích malbách zjistíte situace ze života, nicméně někteří vidí v jejích předmětech zcela opačný význam - ne ten, který investoval.

Jak otevřít galerii

Úspěch slavného amerického obchodníka s uměleckými díly Larryho Gagosianem stále nedává odpočinku začínajícím sběratelům a majitelům galerií.

V jeho mládí, neznámá syn arménských přistěhovalců Larry Gagosian uměleckého světa ani nesnilo a pracoval na částečný úvazek kdekoli mohl - zaparkovat auto, a tak dále, až jednoho dne začala smlouvání plakáty. Později přešel k malbě, začal prosazovat moderní obrazy, a jakmile je to díky němu, že svět věděl, Damien Hirst a Jeff Koons. Za to, že Larry Gagosian pohádkově bohaté a dlouhé vedl žebříčku nejvlivnějších osobností v oblasti výtvarného umění. Příběh amerického snu, ne?

Mýty a realita.

Ve skutečnosti se v uměleckém světě liší všechno, zvláště když mluvíme o ruském uměleckém trhu. Moderní podmínky, v nichž je malba v naší zemi, vyžadují od galleristy mimořádnou trpělivost, vážné materiální investice a obtížnou práci na formování jejich posluchačů. Ani v Moskvě se prodeje galerií nemohou nazvat dobrým způsobem, jak získat kapitál: je to stále velmi daleko. V našem případě je galerie ve většině případů spíše obrazovým charakterem, je to příležitost vyjádřit se, vytvářet kurátorské projekty, které jsou nyní módní, a podporovat talentované umělce.

V moderním Rusku je mnoho majitelů galerií, jejichž profesionalita a oddanost umění přinášejí opravdový respekt. To například Elena Selina (Galerie XL), Alexander Sharov (galerie "11.12"), Marat Guelman. Nicméně, žádný dosud vydělal z prodeje ruského umění multimiliónového kapitálu. Dlouho jsme byli izolovaní od světových uměleckých procesů a střední třída v naší zemi dosud nezformovala zvyk investovat peníze do umění. Proto můžeme říci, že trh s uměním je právě formován.

Tři kroky k úspěchu.

Jaké otázky musíte nejdříve rozhodnout, pokud jste odhodláni propojit vaši budoucnost s uměním a stát se majitelem galerie? Samozřejmě, že hlavní věc, bez které nemůže dělat, - vášnivý vztah k umění a důvěru ve vlastní umělecký vkus a intuici. Druhá je speciální znalost, kterou lze získat jak samostatně, tak s podporou odborníků na trhu s uměním. Můžete se obrátit na specializovanou univerzitu v naší zemi nebo v zahraničí. Například v Moskvě podnikatelská škola RMA nabízí vzdělávací program "Management umění a galerijní podnikání". Třídy se konají na území Centra pro současné umění „Vinice“, kurz se skládá z přednášky a mistrovské kurzy, a tu učil jsou nejvlivnějších lidí ve světě umění: Olga Sviblova, Vasily Tsereteli, Marina muly, Joseph Backstein a další.

Rekvalifikační programy pro majitele galerií nabízejí takové univerzity jako Moskevská státní univerzita, RGGU, HSE a St Petersburgská státní univerzita. Kurátoři připravit a „Volné sklady“ v moskevském Muzeu moderního umění, stejně jako institut „Base“ Anatoly Osmolovsky. Ze zahraničních specializovaných institucí můžeme doporučit londýnské Sotheby Ústav umění, které slouží profesionálům v programu umění s různou délkou trvání od letního kurzu pro absolventa.

Kromě toho je samozřejmě třeba navštívit výstavy, komunikovat s umělci, vlastníky galerií a sběrateli. To je jediný způsob, jak porozumět tomu, co se děje na umělecké scéně, a identifikovat směry, které vám budou nejblíže. Pokud však v umělecké komunitě už nejste začátečníkem, je čas pokračovat v konkrétních činnostech.

První krok.

Určete kruh umělců, které zastupujete na trhu. Všechny galerie lze rozdělit do dvou typů: skutečné a tradiční. První odráží nejnovější trendy v umění, otevře se nové i nové, druhé představují dlouho známé umělecké formy. A jestliže bývalí lidé mají tendenci šokovat veřejnost novými originálními myšlenkami a nákladnými projekty, jsou naopak konzervativní a organizují zpravidla výstavy a prodeje.

Projekty první jsou zajímavé, protože společenské procesy probíhající ve společnosti jsou dynamické a ostře odrazené, takové galerie mají své fanoušky. Existuje však další část diváků, kteří budou sledovat snímek pro svou sbírku v tradiční galerii, protože jsou blízcí umělecké dílo, testovány časem a nepodléhají kolísání trhu.

Například dílem známého dua Vinogradov - Dubosarskiy (. Viz obrázek níže), Na pokraji Sots a pop artu, s provokativní scény na velkých pláten, jsou galerie prvního typu, vypršela. A říkat, funguje stejně dobře známý Natalia Nesterova, laureát státní ceny, ctěná umělec Ruské federace, s představami o biblickými výjevy, žánrové scény, zátiší s - ochozu druhého typu.

Skutečné galerie se zaměřují na své projekty na politizovanou veřejnost, stejně jako na ty, kteří mají zájem o protestní hnutí nebo o myšlenky, které v mysli otevírají nové obzory. Mezi publikem a těmi, kteří prostě chtějí překvapit své bohaté přátele, jsou mezi nimi.

Pokud jste se rozhodli o směru, našli jste svůj výklenek - pokuste se získat podporu nejméně pěti až deseti umělců, kteří budou pracovat s vaší galerií. V počáteční fázi by se měli zapojit dva nebo tři známí autoři - tímto způsobem lze vyvolat počáteční zájem o galerii. A aby byl trh efektivní, snažte se, aby váš první projekt byl zajímavý a ne obyčejný.

Druhý krok.

Vyberte místo pro galerii. V západních zemích existují určité oblasti, kde je přijatelné je otevřít: v New Yorku, Londýně a Paříži existují celé prostory, ve kterých umělecké instituce zahájily svou činnost. Vytvářili jsme pouze galerijní zóny, ale již existuje centrum současného umění "Winzavod", takže by bylo lepší vystavovat tam současné umění. Jiné galerie mohou být umístěny mimo klastry, ale nejlépe v centru města, protože je třeba vzít v úvahu stav dopravy a respektovat čas návštěvníků.

Možný a bytový formát, a existuje mnoho takových galerií. Výhodou je, že nepotřebujete vynaložit peníze na pronájem místnosti, která se stává nejtěžší položkou výdajů. Některé galerie tedy nemají trvalou adresu, ale vždy používají nové mezery. Tento formát je zajímavý tím, že rozšiřuje možnosti kurátora představit další výstavní projekt v novém vhodném prostředí pro něj. Takže můžete nabídnout koncept umění mimo obvyklé zdi galerií a muzeí, jak dnes dělá mnoho nových galerií.

Třetí krok.

Zahájení projektu a následné marketingové aktivity. Přípravná práce před otevřením bude trvat hodně času, ale bez ní nemůžete udělat. Rozvíjení firemní identity a spuštění webové stránky je prostě nezbytné: jinak, jak vás potenciální kupce identifikuje? Pojmenování, vytváření loga, příprava a tisk katalogů, brožur a pozvánek, psaní oznámení a vydání - to je jen malá část reklamy. Buďte připraveni na to, že musíte vygenerovat prostor pro galerii a uskutečnit závěs.

Musíte také přijít s nějakým vlastním "čipem", který vás odlišuje od konkurence. Například pro galerii "Street 73" byla vytvořena speciální lampová lampa s indexem "Galerie zde" a logo, které je nastaveno pokaždé pro den otevření. To je děláno tak, aby návštěvníci mohli snadno najít vstup do výstavy, protože galerie provádí své projekty vždy na různých místech v Moskvě. Dále určete kruhovou pozvánku na otevření vaší galerie, ať už bude uzavřena nebo přístupná všem návštěvníkům.

Řekněte hostům o datu a čase otevření, přemýšlejte o jídle a programu, napište si tiskové prohlášení. Mimochodem, připravte se na to, co bude muset mít přehled o tom, co se děje na trhu s uměním, navštěvovat mnoho událostí a hodně komunikovat s lidmi, k účasti na Bienále mladého umění a mezinárodních veletrhů umění, to musí být v neustálém hledání a pohybu.

Takže jste otevřeli a vaše galerie se stala známou určitým počtem lidí. Patří mezi ně možná i vaši budoucí zákazníci. Nyní je důležité podporovat jejich zájem o nové projekty, otevírat pro ně jména mladých a slibných umělců, tj. Přeměnit návštěvníky na kupce a možná i na skutečné sběratele. Vaše galerie se stane atraktivním místem pro investory a znalce malířství, pro novináře a umělce, nyní závisí pouze na vaší profesionalitě, schopnosti komunikovat s lidmi a do velké míry ze štěstí. Přeji vám hodně štěstí!

O autorovi: Elena Komarenko - sběratelka, prodejce umění, zakladatel a vedoucí galerie "73". Pomáhá při tvorbě sbírek současného umění. Galerie "73 Street" byla založena v roce 2011 a představuje známá jména současného ruského umění (od šedesátých let), stejně jako talentovaní nováčci, včetně zahraničních.

V papírové verzi lze tento text přečíst v časopise "Peace and Home" (č. 11, 2014), který je partnerem portálu Elitnoe.Ru

Otevřete si vlastní uměleckou galerii na základě licence "White Horse"

Získejte více než 5 000 000 rublů v prvním roce práce

Připravený společensky významný podnik, který přináší potěšení

O trhu s galerií

Impuls pro rozvoj podnikání v galerii vychází ze současného zájmu o umění, od lásky k kráse.
Je to přirozená potřeba osoby, která vyžaduje uspokojení a dává životu emocionální zbarvení.

Obchodní přínosy

Debugged business system. Potřebujete sledovat naše doporučení na základě 10 let zkušeností. Podle principu "vzít a dělat."

O vás napíšete média, střílíte zprávy a poskytnete vám informační podporu.

Průměrný čistý zisk za měsíc činí 219 000 (v prvním roce provozu)

Je nám jedno. Upozorňujeme děti a dospělé na problémy znečištění životního prostředí.

Obliba galerie "Bílý kůň", neuvěřitelné práce a význam problému ekologie nám umožňují dostávat denní tok návštěvníků. Přicházejí k nám autobusem.

Ušetříte na vývoji:

 • firemní identitu,
 • design místnosti,
 • místo,
 • marketingová strategie,
 • reklamní materiály,
 • dokumenty pro podnikání a mnoho dalšího.

A kolik se mohou chyby rozhodnout?

Dobře vyvinutý podnikatelský model vám umožňuje získat zpět počáteční investice v rekordním čase.

Náklady na vaši sbírku rostou každý den.

Ziskovost podnikání - 39%.

Získejte více než 5 000 000 rublů v prvním roce práce na koncesi "White Horse"

Investice

 • Platba all-inclusive
 • Prostory k pronájmu
 • Nábytek, vybavení, technologie
 • Unikátní sbírka uměleckých děl
 • Marketingový rozpočet
 • Ostatní výdaje

Přílohy celkem: 1 350 000 ₽

Ziskovost

 • Příjmy v prvním roce galerie
 • Čistý zisk v prvním roce galerie

Návrat na investice

 • Příjem
 • Zisk

Chcete vidět podrobný obchodní plán? Zanechat požadavek!

Co je součástí franšízy

 • Značka a firemní identita
 • Firemní stránky
 • Efektivní reklamní kampaně
 • Balíček připravených marketingových materiálů
 • Společné činnosti
 • Ceny
 • Věrnostní systém
 • Audio a video doprovod v galerii
 • Podrobné pokyny pro spuštění galerie
 • Průvodce po vedení galerijního obchodu
 • Nejlepší nápady a efektivní řešení
 • Seznam potřebných zařízení
 • Příležitost pracovat pod oblíbenou značkou "White Horse"
 • Sociálně významné podnikání
 • Publikace v médiích
 • Logika prodeje
 • Skripty
 • Další prodej a křížový prodej
 • Práce s námitkami
 • Individuální obchodní plán
 • Řízení financí
 • Zvláštní podmínky pro nákup jedinečných uměleckých děl
 • Doporučení pro zvýšení zisku prostřednictvím dodatečných. služeb
 • Stránky pro vyhledávání
 • Šablony reklam
 • Dotazníky
 • Pracovní smlouvy
 • Motivační systémy
 • Výběr místnosti
 • Oprava prostor
 • Galerie zařízení
 • Otevření
 • Obchodní školení
 • Reklamní podpora
 • Provozní podpora
 • Smluvní šablony
 • Kontrolní seznamy
 • Standardy
 • Předpisy

Proč bychom se měli stát partnery

Co říkají média o nás

Prioritní rozvojové regiony

Zkontrolujte, zda je vaše město k dispozici!

O nás

"Bílý kůň" je jedinečnou galerií umění, kde jsou všechny práce z plýtvání civilizace.

Galerie byla založena v letním letovisku Gelendzhik v roce 2006 Ninou Nikiforovou, umělkyní, autorem knih, laureátem francouzské národní ceny "Terre de Femmes - 2011".

 • Nina Nikiforová - výtvarnice a pořadatel galerie současného umění "White Horse"
 • Laureát francouzské národní ceny "Terre de Femmes - 2011"
 • Organizátor mezinárodní dětské kulturní a ekologické tvůrčí soutěže "Foal"
 • Spisovatel a autor knih: "Ostrý obrat nebo očkování ze stáří", "Dobrodružství Aliny Bug"
 • Torchbearer torch relay Olympijské zimní olympijské hry v Soči patří k nejlepším lidem v Rusku
 • Autor mnoha uměleckých děl vyrobených pomocí unikátní technologie z odpadu civilizace
 • Podnikatel a držitel certifikátu o úspěšném dokončení tříletého programu profesního rozvoje sociálních podnikatelů "Incubator" (mezinárodní fond Reach for Change)

Naším cílem je přilákat pozornost lidí k environmentálnímu problému spojenému s ochranou životního prostředí před negativním dopadem civilizace.

Hlavním nástrojem k dosažení tohoto cíle je vizuální umění.

Na základě principu "Zbytečné - v krásném" vytváříme esteticky zajímavé umělecké dílo ze sekundárních materiálů, které se běžně označují jako odpad.

V kouzelném světě úžasných obrazů vedeme dialog s divákem o pečlivém přístupu k Zemi a jejím zdrojům.

Naše hlavní metody: výstavy, soutěže, mistrovské kurzy, festivaly, lekce životního prostředí.

Stála expozice koláží, souborů, krajinných forem a interiérů je organizována na ploše šest set metrů čtverečních ve čtyřech prostorech:

 • pod otevřenou oblohou,
 • v letním pavilonu,
 • ve výstavní síni,
 • umělecká dílna.

Finalista Národní cena "Crystal Compass", založený ruskou geografickou společností v nominaci "Civilní postavení". V této nominaci byla finále galerie "Bílý kůň", Ústav dějin hmotné kultury Ruské akademie věd, Nadace prince Alberta II. Monaka (Hélène El Missouri).

Vítěz ceny Národní cena nadace Yves Rocher pod záštitou Institutu Francie "Země žen".

Zástupce z Ruska na 5. mezinárodní festival "Od odpadu k umění" pod záštitou prezidenta Ázerbájdžánu a Nadace Heydara Alijeva.

Vítěz soutěže sociálních podnikatelů, která vede Mezinárodní fond "Reach for Change" (Ke změně).

Galerie "White Horse" je na seznamu nejlepších sociálních podniků v soutěži Impact2, které provádí francouzská asociace sociálního podnikání «Groupe SOS» - Le Comptoir de I'Innovation a A + Assocuates spolu s vydavatelstvím "Kommersant".

Největší mezinárodní charitativní fond Černý mořský fond pro regionální spolupráci Černého moře, uznal projektovou galerii "Bílý kůň" jedinečný.

Jak otevřít svou galerii

Začněte soukromou firmu řeší mnoho. A absolutní většina začínajících podniků je nakloněna možnosti obchodování s určitým zbožím a službami. Může jít o otevření obchodu, obchodu s potravinami nebo obchodu s oděvy, zboží pro domácnost nebo stavební zboží. Tato možnost předpokládá téměř okamžitý zisk a rychlou návratnost investic, avšak konkurence zde představuje velmi, velmi vážnou sílu. Poté, co se síť obchodů s potravinami nachází všude a překvapí jejich zákazníci, je nepravděpodobné, že budou nově vyrobené sklady výrobků schopné. Ale otevření obchodu spojeného s něčím méně obvyklým, například s uměním, může být velmi výnosné a co je ještě důležitější, jedinečné. Zvláště pokud ji otevřete ve městě, kde jsou umělecké domy nebo kina ještě zvyklí prezentovat divákům uměleckých děl.

Nejúspěšnější je možnost otevření galerie. Takové podnikání se v Rusku objevilo ne tak dávno - od otevření prvních soukromých galerií v Moskvě uplynulo téměř 20 let a nyní se někteří z nich cítí velmi sebejistě nejen doma, ale i na mezinárodní úrovni. Na počátku dvacátého století mnoho lidí upozorňovalo na tento typ soukromého podnikání. Ale v tomto případě je důležité nejen to, že jsou k dispozici materiálové prostředky, které tvoří počáteční kapitál, ale je také důležité pochopit podstatu tohoto jednoduchého podniku na první pohled. Jako každá jiná důležitá věc, otevření galerie vyžaduje pečlivý a odpovědný přístup. A nejdůležitější v této fázi bude obchodní plán galerie. Který bude určovat celý průběh záležitostí spojených s otevřením a fungováním, a také umožní vytvořit základní finanční výpočty.

Galerie může být uměleckým nebo dekorativním a aplikovaným uměním.

Příklad úspěšného otevření umělecké galerie

„Atelier Karas“ - galerie, která byla otevřena v roce 1995. Nicméně, myšlenka na vytvoření vlastní galerii v rodině vůdce Eugene Karas, začali diskutovat dříve - v roce 1986. Vzhledem k tomu, rodina Karas se skládala výhradně z lidí zapojených ve výtvarném umění a malby, které nebylo by příliš obtížné organizovat efektivní fungování takové kulturní instituce. Umístění galerie bylo pořízeno studiem, které poskytlo sdružení umělců rodičům Eugene. Byla umístěna v prvním patře budovy a jeho plocha byla odhadována až na 200 metrů čtverečních. Tam po dobu 8 let se konala osobní dílna umělců Karasei. A je to tady, že všichni chtěli tolik vytvořit na území umělecký život, naplněný unikátních exponátů a samozřejmě, stejně smýšlející lidé v tomto ohledu.

Začátek podnikání v umění

Navzdory skutečnosti, že rodina měla poměrně velký pracovní prostor, byly provedeny grandiózní opravy, které vytvořily prostor pro galerii. Po tomto, ale spíše souběžně s tímto procesem, se Eugene Karas, který se stal počátkem galerie, až do roku 1995, podílel na akumulaci znalostí týkajících se oblasti současného výtvarného umění. Aktivně studoval situaci ve výtvarném umění sousedních zemí - Ukrajiny, Ruska a daleko v zahraničí - Evropě, Spojených státech, Kanadě atd. Následovala obtížná volba tématu počáteční výstavy, ale rozhodlo se představit veřejnosti díla ukrajinských umělců jednomyslně. A přišla doba bližší studie situace s ukrajinským uměním. Byly studovány umělecké směry současné kreativity, infrastruktury a hodnocení. Kromě toho měl Eugene jako začátečník v této oblasti obchodník, aby studoval okruh kontaktů a jména potenciálních návštěvníků, sponzorů a podobně.

Spolu s náborovým týmem galerijních pracovníků začal proces tvorby databáze: byly shromážděny informace o umělcích, byly prozkoumány fotografie jejich tvůrčí práce, byly shromážděny texty výtvarné kritiky a kritiky. Později byl sestaven seznam nejzajímavějších pro veřejnost a silný z pohledu profesionálních mistrů, umělců. Rozvinuté výstavní programy se začaly vysílat těm umělcům, jejichž díla chtěli vidět ve stěnách galerie, která byla připravena k otevření.

Takový plán na přípravu soukromé galerie, jak vypráví Evgenij Karas, mu pomohl sestavit a poté uplatnit zkušenosti zahraničních odborníků, kteří již v tomto oboru již měli pozitivní úspěchy. Na toto téma nečetl žádnou zvláštní literaturu. Ano, a nic nebylo čitelné. Pak, na konci dvacátého století, to bylo všechno novinka. A musel jsem studovat ne v ústavu managementu a obchodu a ne v kurzech, protože ještě nebyli v naší zemi. Vše muselo být samostatně pochopeno, na útěku k vytvoření některých kreativních nápadů, které se nakonec staly základem pro nově otevřené soukromé galerie Ruska.

Výše uvedené funkce otevírání galerie mohou být krátce přeneseny do hlavní rady začínajících lidí podobně smýšlejících - bude lepší, kdyby budova galerie byla umístěna v centru města. Celková plocha jejích prostor by neměla přesáhnout 200 - 250 metrů čtverečních. m. Tento údaj je převzat z následujících výpočtů: výstavní hala bude stačit k umístění v místnosti o rozloze 80-100 m2. m, v kanceláři lze připsat - 15-20 metrů čtverečních. m. od všech manželů galerie, nesmíme zapomenout na prostory pro ukládání děl. Které mohou být umístěny na 30-50 metrů čtverečních. Také pro technické prostory je třeba zdůraznit alespoň 50 metrů čtverečních. m, na které zařízení bude uloženo atd. Nicméně, některé galerie jsou pouze 25 metrů čtverečních. m a velmi dobře existují.

Nábor pracovníků galerie

Ve stálém personálu středně velkých galerií, jako je "Atelier Karas", bude trvat nejvýše 5-6 osob: majitel nebo vedoucí galerie, sekretářka tisku, kurátor, konzultant, exponent a programátor.

Majitel galerie ovšem samozřejmě hraje hlavní roli v celém procesu otevření soukromé galerie, další přípravy expozic apod., Jejichž vkus a postavení vám pomohou sázet na některé umělecké díla, které budou správně přijaty veřejností. Právě on vytváří obraz kulturní instituce. Rozhoduje pouze, s jakými autory by měl pracovat, a co ne, to platí i pro najaté zaměstnance. Jeho rozhodnutí určuje umění, které žánr a éru je možné vystavovat ve svých galeriích a které ne. Jak ukazuje praxe, majitel galerie nemusí být vůbec profesionálním umělcem. Má dost povrchní znalosti o tomto umění, jako malování a samozřejmě ho musí milovat. Navíc v moderních vysokých školách v zemích SNS a v Rusku jsou vyškoleni profesionální umělečtí manažeři, kteří podle plánu dokonale zvládnou řízení kulturních podniků.

Druhým, co se týče důležitosti, za majitelem galerie v personálním seznamu tohoto projektu je kurátor. Je iniciátorem pořádání konkrétní výstavy, organizuje ji a nakonec ji provádí. Tato osoba by měla vědět vše, dokud se nezdá zdánlivě nevýznamné, malé věci, které se mohou objevit během přípravy expozice. Obzvlášť cenným bude kurátor, který má vyšší umělecké vzdělání a schopnost provádět a připravovat několik výstavních projektů najednou.

Třetí místo je obsazeno exponátorem, který se zabývá visícími obrázky ve výstavní síni. Samozřejmě to nedělá sám, s připraveným žebříkem. Plánuje, v jaké místnosti by měl tento nebo ten obraz viset, obklopen tím, které tkaniny bude výhodnější podívat. Koneckonců, jak poznamenávají zkušení pracovníci galerií a muzeí, je správné a dokonce i řekněme více, talentovaná exkurze dává i starým, již nudným plátům "nový zvuk".

Funkční poradci má být v době výstavy v hale, kde se expozice, a poskytnout potřebnou pomoc pro návštěvníky a potenciální kupce. Jak již je pochopitelné, jsou také povinny znát všechny detaily o malbách a jejich autorech. S touto rolí může dokonale zvládnout nedávné absolventy institucí malířství a výtvarného umění nebo starších studentů. Mluvčí, stejně jako ve všech ostatních oblastech, je zodpovědný za práci s médii, podle vedení, nejen soukromé, ale i veřejných galerií, člověk s uměleckou může bezpečně kombinovat několik funkcí, například, aby se expozice, práce s návštěvníky a psaní originálních textů.

Ve stavu moderní galerie musí být nutně profesionální programátor nebo správce systému, který organizuje provoz webových stránek galerie, aktualizuje ji a sleduje správnost informací obsažených na oficiálních stránkách instituce.

Jaké dokumenty a prostředky jsou potřebné k otevření tohoto podnikání?

Vzhledem k tomu, že činnost galerií není na území naší země regulována, nejsou pro její oficiální uznání vyžadovány žádné zvláštní dokumenty, není to nutné. Důležité je pouze formalizovat zahájení podnikání jednotlivců, registrovat se v daňové službě a pravidelně platit daň z příjmů a poplatky do penzijního fondu. Služby ke kontrole činnosti galerií také dosud neexistují, takže majitelé galerií mohou zatím klidně dýchat. Můžete zahájit galerijní obchod, jak říká Evgenij Karas, který má jen 2000-3000 dolarů.

Nicméně, pokud nemáte pokoj, částka se výrazně zvýší. Tato částka bude vynaložena na mzdy zaměstnancům za první měsíc, organizaci slavnostního zahájení a pořadí letáků propagujících výstavu debut. Na základě možnosti, že vaše galerie bude první a jediná ve městě, bude možné, aby se pokusili získat podporu místních orgánů, a dokonce, pokud budete mít štěstí, dostanete budově v centru města, v takovém případě vám bude sdílení právo na podnikání s vládní agenturou. Dalším řešením problému nedostatku finančních prostředků za pronájem prostor je uzavřen s galerií na běžné záležitosti, například, může být v montážních halách či v sálech soukromé banky.

Plán otevření galerie umění a řemesel

Po zvážení plánu otevření galerie, ve kterém budou vystaveny díla malířů, je možné jít do jiného typu galerií - umění a řemesel. Aby začínatelská činnost mohla poměrně rychle splácet, musíte se pokusit najít kvalitní expozici. Odborníci říkají, že velké množství lidí, jejichž příjem jim umožňuje strávit poměrně velké sumy peněz pro domácí zlepšení, s radostí stane dekorace interiérů domu, vyrobené v USA nebo v jiném stylu a designu. Krásný kvalitní nábytek a doplňky do ní, které jsou skutečnými příklady umění národů na světě, bude vždy přitahovat bohaté lidi, a to zejména v případě, že návrh jde na náš trh v omezených množstvích. Tato řada, spravedlivý a musí vykazovat galerie umění a řemesel, v případě, že majitel chce nejen sdílet s veřejností uměleckých děl, ale také vydělat slušné peníze.

Odhadované příjmy

Jak naznačují údaje z obchodního plánu, jednotková hodnota zboží shromážděného v expozici galerie bude v rozmezí od 200 do 1200 dolarů. To není tak drahé, vzhledem k tomu, že hlavní konkurenční výhodou galerie bude široká škála krásně a stylově navržených obrazů, vzorky dekorativního a užitého umění a sochářských výrobků poskytovaných kupujícím. Společnost, která se zavázala poskytnout na maloobchodním trhu jedinečné předměty umění a řemesel, bude vystavovat díla zakoupená od umělců za velmi nízkou cenu. Za významný zisk přispěje vážná dodatečná platba podle plánu. Plány řízení galerie rovněž provádějí různé akce a prodeje. Samozřejmě, že budou prováděny výhradně za jediným účelem, aby správně propagovaly otevřenou galerii a přilákaly co nejvíce návštěvníků.

Zvláštní zájem kupujících bude způsoben například zbožím přivezeným ze zahraničí. Nebo vzory aplikované tvořivosti lidí žijících ve vzdálených oblastech.

Místo otevření galerie a plánování fungování

Galerie, která se bude zabývat zobrazováním a prodejem exponátů v maloobchodě, může zahrnovat několik budov. Jedná se především o výstavní halu, kde budou přímo prezentovány objekty tvořivosti a veřejnosti. Druhou částí je hala pro ukládání stávajících exponátů, jinými slovy místo pro uložení předmětů, které v daném okamžiku nejsou vystaveny. Za třetí - prostor pro nezbytnou údržbu exponátů. Koneckonců se stává, že věci přinesené z dálky mírně ztrácejí svůj obchodovatelný vzhled. Takže je třeba zavěsit, ostatní vyladit, ostatní se shromáždit atd. Kancelářské prostory mají také místo. Měly by existovat alespoň dva - samostatný kabinet pro manažera a společný pro ostatní pracovníky - kurátory, správce systému atd.

Je lepší otevřít galerii na místě, kde je průchodnost velmi velká. Možnost s velkým obchodním nebo zábavním centrem má vždy dobré vyhlídky. Pokud se tedy budete moci ubytovat sami sebe, nenechte si ujít šanci. Nájemné jen riziko je extrémně vysoké. Průměrná cena sálu ve velkém centru v centru města činí 4000 dolarů za měsíc.

Odborníci odhadovali, že největší počet nákupů se blíží ke konci kalendářního roku. Proto, rady pro začátečníky v podnikání - otevřete svou galerii na podzim. Pak, pokud máte samozřejmě dobrý sortiment a reklamu, je vám zaručeno příliv zákazníků. Hlavním cílem celé společnosti by však mělo být vytvoření dobré pověsti na úrovni trhu umění a řemesel místního nebo regionálního významu. Příslušný vůdce by měl pečlivě vytvářet personál a zajistit, aby byl rozsah galerie neustále aktualizován a splňoval požadavky návštěvníků.

Vlastní podnikání: jak otevřít galerii

Dnes se v hlavním městě může pochlubit několik galerií, které, pokud ne shikuyut, v každém případě mají pocit jistoty. Vedoucí jednoho z nich, Eugene Karas, hovoří o tom, jak a kdo by měl být zapojen do tohoto podnikání.

Galerie Atelier Karas byla otevřena v roce 1995. Myšlenka na vytvoření galerie vznikla v roce 1986 v rodině, v rodině umělců, a pak byl prostor pro budoucí galerii. Svaz umělců udělila rodičům Evgenyho celé patro za tvůrčí dílnu: celková plocha budovy činila přibližně 200 m². "Chtěla jsem vytvořit prostor pro" procházení "zajímavých kreativních nápadů, kulturního prostředí pro komunikaci lidí s podobnými názory, platformy pro krásný život," vzpomíná Evgeny Karas.

Vytvoření "prostoru" začalo s mnoha opravami. Budova potřebovala nejen opravu, ale restaurování. Ale i poté, co se pokoj řádně podíval, nebylo to okamžitě "prostor pro" procházení "kreativních nápadů".

Až do roku 1995. "Došlo k procesu shromažďování znalostí v oblasti současného umění." Budoucí majitel galerie se snažil pochopit, co se děje ve výtvarném umění na Ukrajině, Rusku, Evropě, Americe. Také začal pečlivě studovat umělecké směry, infrastrukturu, strany, názvy, hodnocení. Bylo rozhodnuto vystavovat díla pouze ukrajinských umělců. Pracovníci galerie začali vytvářet databázi: shromažďovali informace o umělcích, fotografiích svých děl, uměleckých textech. A v roce 1995. začal pozvat umělce k účasti na výstavních programech.

Když nastal čas otevřít galerii v Eugene Karas měl vše, co potřebujeme: První z nich - velké a cenově dostupné ubytování, druhá - představa budoucích výstav, a třetí - databáze umělců a jejich děl, čtvrtý - kompetentní spolupracovníky.

Jak otevřít galerii: rámce

V galerii "Atelier Karas" pracuje pouze pět lidí: majitel galerie - hlava, kurátor, tiskový sekretář, konzultant a exponent.

Úspěch celého podniku závisí zcela na galeristovi: na jeho vkusu a jeho postavení. Ten, kdo nastaví tón, vytváří obraz galerie. Rozhoduje, jaký druh umění je pro jeho galerii přijatelný, a co není. S jakými autory to funguje, s čím - ne. Nastaví také "bar" pro galerii. Majitel galerie nemusí nutně být umělcem. Hlavní věcí je pochopit umění a milovat ho. Mimochodem, umělec-manažeři připravují některé univerzity na Ukrajině. Například Kiev Art Academy a Kyjevská univerzita kultury.

Druhá důležitá role Evgenije Karase je přidělena kurátorovi. Kurátor iniciuje, pořádá a pořádá výstavy. Kurátor potřebuje umělecké vzdělání.
Expozice se rozhodne, kam umístit tuto práci tak, aby "nebyla ztracena" v obecné mši, aby "nevykazovala" další díla, aby byla výstava co nejvíce přiměřená koncepci výstavy. To znamená, že uspořádání expozice je celé umění, často uměle vytvořená expozice dává obrazům "nový zvuk".

Co se týče poradců (kteří pracují s návštěvníky a potenciálními kupci) a tiskového sekretáře (pracujícího s médii), Evgeny Karas absolvoval akademii Kyjev-Mohyla na těchto pozicích. Tvrdí, že žádná univerzita není schopna soutěžit s absolventy fakulty kulturních studií Akademie Kyjev-Mohyla. Brzy bude mít galerie programátor, který se bude zabývat pouze internetovými zdroji vytvořenými a supervizovanými galerií.

Pravidelný personál galerie přijímá průměr
od $ 200 do $ 500 za měsíc.

Jak otevřít galerii: dokumenty

Podle Eugena Karase, abyste otevřeli galerii současného umění, nemusíte přijímat žádná povolení, s výjimkou všeobecně přijatých. A nikdo nekontroluje účelně galerii, protože činnost galerií není regulována legislativně: v našich zákonech neexistuje taková koncepce specifické kulturní činnosti jako "galerie".

Jak otevřít galerii: funguje

"Galerie Karas" se představuje jako galerie současného základního umění. To znamená, že ukazují umění tradičních technologií: malba, grafika, sochařství a fotografie. A jen ve vzácných případech - instalace, média a video umění.

Jevgenij Karasya má svůj vlastní systém hodnocení umělců, který však nepředstírá, že je objektivní. Zeptá se názoru odborníků, jejichž kvalita jsou respektovanými umělci v odborných kruzích, autor rozhoduje o událostech, které se účastnil. Nejvyšším stupněm mezinárodního uznání umělce je účast na prestižních mezinárodních festivalech, například na bienále v Benátkách.

Velkou roli hraje ta, kde byl autor vystaven. V případě, že umělec nazývá slavná muzea, jako je Ludwig Museum, Stedelijk Museum, atd, aby mohl potvrdit svou vysokou mezinárodní postavení. Takoví umělci na Ukrajině, podle galeristy, ne víc než 30. Zavolal pár jmen: Macs Savadov Tistol, Roitburd, Gnilitskiy, Zhyvotkov, Silvashi a další.

Podle vlastníka galerie "galerie jako každý umělecký projekt není posuzována nejsilnějším, ale nejslabším umělcem nebo projektem. A není tak těžké zvýšit "bar", jak těžké to není vynechat. "

Aby nedocházelo k pádu, galerie Atelier Karas pravidelně provádí výzkum zaměřený na posouzení a předpovídání umělecké situace a podle odborníků identifikuje nejlepší umělce v zemi. Systém je jednoduchý: rozhovor s 15 experty (vlastníky galerií, uměleckými manažery) a požádá je, aby jmenovali 50 nejzajímavějších umělců. Zpravidla se jejich názory shodují o 80%. Poté požádejte o vyznačené 50, aby si všiml 10 nejsilnějších: náhoda 20%. Vnitřní rating je tvořen.

Jeho galerie spolupracuje s více než 30 umělci. Je pravda, že každoročně přiděluje prostor pro práci jednoho nebo dvou nových autorů. A v průměru za rok trvá 10-15 výstav.

Jak otevřít galerii: tipy

Je lepší mít v centru města galerii. Ideální pokoj lze považovat za pokoj s celkovou rozlohou 200 m2: výstavní síň 50-80 m2, kancelář - 15-20 m2, místnost pro skladování prací - 30-50 m2 a technickou místnost (pro skladování zařízení a atd.) - 50 m².

Obchod s galerií můžete spustit z 1,5 tisíc dolarů, ale za přítomnosti areálu. V prvním měsíci bude věnováno 1,5 milionu dolarů za platy zaměstnanců, koktejl při příležitosti zahájení a brožury o výstavě. Pronájem pokoje v centru města, samozřejmě bude to velmi drahé. Ale můžete s místními úřady souhlasit - uspořádat společnou galerii. Můžete přidat galerii k existující firmě: například bankéř může uspořádat výstavy ve vstupní hale banky.

Založeno na novinách Business

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.