Vlastní hotelový obchod: jak otevřít penzion

Jako moderní městští obyvatelé, zbaveni příležitosti pravidelně odpočívat na přírodě, snívají alespoň jednou ročně tuto příležitost získat penzion - vynikající volbou pro ziskový a udržitelný obchod. Otázka, jak otevřít penzion je zajímavá pro mnoho podnikatelů.

Výhody a sezónní omezení

Cílovou skupinou tohoto oboru podnikání jsou středního věku a starší lidé, páry, rodiny s dětmi. Mladí lidé si samozřejmě mohou zvolit i ubytování jako možnost ubytování, ale měli by se zaměřit na lidi více či méně bohatí, kteří přišli nešetřit, ale odpočívat. Chtějí zpravidla odpočívat a žít nějaký čas pryč od shonu.

Z jiných zařízení se penzion velmi liší:

 • Je pohodlnější a klidnější než hostel nebo levný hotel.
 • V penzionu můžete získat služby na 4 * úrovni bez přeplatků.
 • Atmosféra je příjemnější a příjemnější než v bytě.
Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Ale aby bylo vše uspořádáno správně, je třeba si uvědomit sezónní omezení a nepocetovat stejný obchodní plán po celý rok. Pokud uvažujete o tom, jak otevřít penzion na moři, podívejte se na statistiku návštěvnosti. Většinou lidé přijíždějí do střediska od května do září, zbytek času nebudou návštěvníci vůbec nebo velmi málo.

Dokonce i když neotevíráte penzion na pobřeží, ale někde jinde, nezapomeňte zjistit, co chtějí turisté na toto místo. To vám umožní vybrat si správné místo a naplánovat výlet za vysokou a nízkou sezónu. V opačném případě může být projekt nerentabilní, ne-li nerentabilní.

Zahraniční a ruské zkušenosti

Přestože penziony existovaly během sovětské éry, dnešní instituce spojují domácí zkušenosti se zahraničními. Moderní penziony již nejsou elitní zařízení "pouze pro své vlastní", ale poměrně přístupná, útulná a klidná místa, která by měla zanechat dobrý dojem. V ideálním případě, pokud je turista dostatečně spokojen, že poradí penzionu svým přátelům, příbuzným a kolegům.

Z pohledu přitažlivosti trhu není otázka, jak otevřít penzion v Rusku, příliš obtížné řešit. Proveďte průzkum nebo průzkum trhu, získáte statistiky o turistickém průmyslu v regionu a zjistěte, co obecně chtějí turisté, a zejména cílové publikum. Statistické údaje jsou obecně následující:

 • V přímořském letovisku je ideální volbou - poskytnout lidem vybavení na pláži: lehátka, deštníky a tak dále. Čím blíže je dům na pláži, tím lépe.
 • Pokud se v okolí nacházejí historické památky, exkurze mohou být nabízeny jako doplňková služba.
 • Existují i ​​jiné způsoby, jak diverzifikovat volný čas, v závislosti na zeměpisné poloze. Včetně tohoto potápění, surfování, rafting, jeeping, lyžování a snowboarding, pěší turistiku a jízdu na koni.
 • Komfort závisí těžce na malých věcech. Dávejte pozor na dostupnost internetu, neukládejte do uspořádání koupelen a toalet. Umožněte hostům v každém pokoji cítit se pohodlně: měkký nábytek zvyšuje komfort a záclony na oknech chrání před zvědavými očima.
 • Transfer, parkování a pronájem automobilů, motocyklů, koloběžek nebo jízdních kol umožňují hostům cítit se volnější a činí pobyt atraktivnějším.

Samostatně je nutné rozhodnout o problému s jídlem. Existují dva základní přístupy. První je poskytnout hostům moderní kuchyň s jídelnou, aby si mohli připravit vlastní jídlo. Druhým je péče o dostupnost stravovacích zařízení co nejblíže, nebo dokonce otevření vlastní kavárny na území. Pokud je to možné, tyto dva přístupy lze kombinovat, aby poskytly maximální svobodu volby.

Mezi další prvky, které mohou být komfort hostů - to je rybaření, ruská koupel nebo sauna, vybavená místo pro piknik a nastavit pro grilování, dětské hřiště, zahrada, venkovní a krytý bazén, a tak dále.

Nábor zaměstnanců

K penzionu pracoval bez přestávek a volných dnů, což hostům poskytlo pohodlí, bude zapotřebí následující personál:

 • vedoucí účetní;
 • administrátoři - od dvou nebo více;
 • pro pěší výlety - průvodce;
 • pro převoz a organizaci výletů - řidičů;
 • pro práci v kavárně nebo baru - kuchař nebo barman;
 • pracovní stráže;
 • čisticí prostředky nebo čisticí prostředky.

V malém penzionu může správce provádět několik funkcí najednou, ale vzhledem k tomu, že návštěvnost roste, bude nutné rozlišovat odpovědnosti. Klíčovými vlastnostmi personálu jsou upřímnost, pečlivost, dobrá vůle a bezkonkurenční konflikt.

Uspořádání budovy a pozemku

Pokud přemýšlíte o tom, jak otevřít penzion v bytovém domě, pak mějte na paměti: je to mnohem jednodušší, aby to bylo v přírodě než ve městě. Opuštění pozemku v penzionu v tomto případě nebude vyžadovat aukční řízení. Bude docela těžké vyzdvihnout místo v již rozvinutém letovisku nebo turistickém městě: obvykle tam už je vše obsazeno. Zvažte malé osady: vesnice, vesnice, vesnice nebo dokonce farmy.

Ideální budova pod penzionem je dvoupodlažní, třípodlažní a čtyřpatrová chata, ve které se budou nacházet čtyři až deset místností. Pokud můžete najít stavbu v dobrém stavu, ušetříte na opravách, ale bez počátečního kapitálu to stále nemůžete udělat. Vyzdobení areálu a samotné budovy musí být doprovázeno uspořádáním společné hostelu, kuchyně nebo jídelny, technických místností, parkoviště. V závislosti na životním prostředí se problém s plotem řeší samostatně. Je zpravidla pevné, s výškou dvou až tří metrů, takže se hosté cítí v bezpečí.

Složení zařízení a materiálů zahrnuje následující kategorie:

 • pro kuchyň: sporák, umyvadlo, stoly a židle, skříňky a police, digestoř, nádobí a příbory;
 • pro koupelny a latríny: instalatérské, vany nebo sprchy, doplňovací sada hygienických a sprchových doplňků;
 • pro obývací pokoje: nábytek, soupravy ložního prádla, klimatizační jednotky nebo dělené systémy, závěsy a dekorační prvky;
 • nástroje a spotřební materiály pro čištění;
 • bezpečnost a bezpečnost: alarm, kamery, požární a poplašné systémy, dveře a zámky.

Použití služeb profesionálního architekta a interiérového návrháře vám umožní vyhnout se obtěžujícím chybám při přestavbě a návrhu budovy.

Právní základ a dodržování norem

Pokud nemáte v plánu vytvořit hotelový řetězec, rozhodněte se vytvořit IP se zjednodušeným systémem zdanění příjmů. To vám ušetří nároky od daňové služby a také vám umožní vyjednávat s cestovními kancelářemi, organizátory zájezdů, zábavními institucemi na stejné úrovni.

Pokud uvažujete o tom, jak otevřít penzion, je třeba, aby dokumenty byly zpracovány v souladu se zákonem. Dokumentační postupy zahrnují:

 • získání povolení Rospotrebnadzor, požární a sanitární epidemiologické služby;
 • certifikace penzionu v souladu s ruskými předpisy založenými na mezinárodní normě ISO;
 • v přítomnosti vlastního baru - povolení k prodeji alkoholu a uzavření souvisejících smluv;
 • v přítomnosti kuchyně, jídelny nebo kavárny - získání povolení, uzavírání smluv o hygieně, odstraňování odpadků, ošetření prostor od škůdců.

Chcete-li vyhlásit své přání a přilákat hosty, budete muset spolupracovat s cestovními kancelářemi a informačními agregátory a hotelovými zařízeními. Pokud chcete, aby přitahovali pozornost hostů dvěma, třemi nebo čtyřmi hvězdičkami rozumně a legálně, přečtěte si požadavky a zkontrolujte, zda vše odpovídá požadované úrovni.

Pokud jde o otázku, jak otevřít penzion, právní rámec je poměrně složitý a vysoce závislé na specifika, nepřehánějte to v ekonomice a hledat pomoc od kvalifikovaných právníků. Několik konzultací vám pomůže splnit zákonné požadavky a vyhnout se mnoha problémům.

Přibližné výpočty

Celkové náklady, jako například splacení, penzionu závisí na regionu a lokalitě. Průměrné náklady jsou přibližně následující:

 • Akvizice budovy s místem - od jednoho a půl milionu rublů.
 • Re-vybavení, vylepšení, dokončení, výstavba dalších staveb - od jednoho milionu rublů.
 • Reklamní kampaň pro "propagaci" - asi 100-150 tisíc rublů.
 • Platy zaměstnancům za měsíc - asi 100 až 200 tisíc rublů.
 • Daně a související náklady na údržbu penzionu za měsíc - od 50 tisíc rublů.

Minimální výše počáteční investice je tedy téměř tři miliony rublů. Současně jsou pokoje zpravidla pronajaty za cenu 500 rublů na osobu a den s minimálním množstvím služeb. Pokud máte další služby a pohodlí na úrovni tří nebo čtyř hvězdiček, můžete zvýšit cenu ubytování na jeden a půl, dvě nebo tři tisíce rublů na osobu a den. Při průměrné návštěvě bude pět standardních dvoupodlažních pokojů generovat tržby přibližně 400-600 tisíc měsíčně. Tak, aby se penzijní důchod udržel při zachování docházky po celý rok, může být po dobu osmi měsíců za přítomnosti vysokých a malých období - po dobu jednoho a půl až dvou let.

Penzion jako podnik může být doporučen podnikatelům s počátečním kapitálem pět milionů rublů nebo více. Ziskovost a stabilita podniku bude vysoká, pokud se kompetentně zaměříte na volbu místa a uspořádání instituce. Nedoporučuje se plně spoléhat na sebe - je lepší zapojit zkušenosti odborníků: právníka, architekta, návrháře interiéru a tak dále. Pokud již v této oblasti podnikáte, bude pro vás mnohem jednodušší; pokud ne, bude muset věnovat spoustu času studování vlastností turistického ruchu, a to od základů.

Definice penzionu podle zákona

Právní právní posouzení

Penzion byl postaven pod zemí pod Izhs. Několik pokojů (pokojů) se samostatnými vchody. V několika místnostech žiji já a moje děti. Městská správa trvá na tom, že je třeba je přeměnit na hotel, protože penzion je objekt s jedním vchodem a každý pokoj má samostatný vchod. Je to tak? A jaké zákony upravují definici "penzionu"? Jaké další nuance jsou tam?

Definice penzionu podle zákona - právní poradenství

NÁRODNÍ STANDARD RUSSKÉ FEDERACE - Služby malých ubytovacích zařízení - VELKOOBCHODOVÉ HOSTY.

Anatoly Stavskij, Dobrý den, Anatoly Ivanovič. Díky za odpověď. A můžete specifikovat "venkovský penzion" a jen "penzion" je to samé?

Podle norem stávající legislativy Ruské federace je hotel podnik (nebo komplex nemovitostí), kočka. poskytuje dočasný pobyt. Počet pokojů v hotelu musí být nejméně 10 (deset). A forma vlastnictví může být jakákoli. Hotelové podniky se liší v počtu míst bydlení, počtu a tříd místností, ale nikoliv podle počtu vchodů.

Guest House (v zásadě stejné jako to venkovské penzionu) - soukromý dům, který ji majitel pronajme v najímání (nájemné) zcela nebo jednotlivé místnosti. Majitel a jeho rodina mají právo bydlet ve stejné domácnosti, ale na samostatné podlaze nebo v samostatné části bytu. Počet podlaží a prostor penzionů, počet pokojů a místností podle norem stávající legislativy není regulován.

 • 1 Napište
  vydání
 • 2 Klikněte na
  položte otázku
 • 3 Očekávejte
  odpověď

Děkujeme za rychlou odpověď!

Xenia, tip pro konzultaci

Je důležité, abychom věděli svůj názor. Zanechte zpětnou vazbu o naší službě

Je možné použít v roce 2018 obytný dům pro hotel

Radu Razvan Gheorghe / Fotolia Hostel, pokud jde o právní předpisy, je hotel, to znamená, že vaší činností bude poskytování hotelových služeb. Proto budete muset buď splňovat všechny požadavky a omezení, které zákon zavádí na hotely, nebo pracovat mimo zákon a nesou relevantní právní rizika. Ne, soukromý dům nelze použít jako hostel. Pokud se jedná o dům v obci, jejíž povolené užívání je "individuální bytová výstavba" nebo "osobní dceřiné zemědělství", pak je tento objekt oprávněný zvážit pouze bydliště jedné rodiny. Pro použití předmětu pro jiné účely může existovat riziko porušení právních předpisů v oblasti migrace, které ohrožují obrovskou pokutu. Jak legalizovat penziony k pronájmu? Kde je lepší otevřít hotel v Rusku? Hostel je součástí zařízení, ve kterém jsou poskytovány hotelové služby.

O možnosti budování hotelu na místě

Bezpodmíneční vůdci mezi pokoji, ve kterých je možné uspořádat mini-hotel, jsou soukromé domy. Mnoho majitelů příměstských nemovitostí a obytných prostor se sídlem v soukromých sektorech měst vidí možnost uspořádat jejich malé podniky v odvětví služeb.

Obvykle je taková budova navržena jako nebytová, má hotel, kancelář nebo jiný podobný účel. Při zlepšování území nebo infrastruktury nejsou byty nižší než obytné budovy a někdy jsou nadřazené.

Musíte však věnovat pozornost umístění místnosti. Pokud se kromě bytů v budově budou nacházet kanceláře a nákupní oblasti, je nepravděpodobné, že by takový objekt mohl být nazýván pohodlným pro život.

Jak otevřít mini-hotel v soukromém domě

Pokud existuje několik pater na otázku: Jak otevřít mini-hotel v soukromém domě, který se nachází správnou odpověď - první a druhý stupeň budou obsazena recepce, hotelová hala, kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem, a třetí - za hotelové pokoje. Chcete-li oddělit jednopatrový dům, můžete použít systém oddělených vchodů z různých stran budovy.

Třípodlažní dům je docela možné vybavit až 20 pokojů v místnosti o patro - od 5 do 7. Pravomoc Důležitým bodem v organizaci hotelnictví v soukromém domě je organizace nabízí jídlo: právo na existenci a má plnou třikrát denně, a které poskytují hostům snadný občerstvení.

S plnohodnotným jídelním systémem se majitel hotelu postará o dostupnost profesionálního kuchyňského vybavení a přítomnost kvalifikovaného kuchaře.

Může soused využít dům jako hotel a saunu?

Ubytování je možné na pozemku, který má příslušný typ povoleného užívání, a to "pro hotelové služby". K vybudování hotelu na takovém pozemku je nutné získat povolení k jeho výstavbě.

Vydává se na základě schválené projektové dokumentace. Stavební povolení je dokladem, který potvrzuje soulad projektové dokumentace s požadavky stanovenými územními předpisy, projektem územního plánování a územním plánovacím projektem.

Na základě této otázky, lze dojít k závěru, že soukromý dům ve výstavbě je předmětem individuálního bydlení, které budete stavět na pozemku s výhledem povoleného použití, kromě formy „pro hotelové služby.“

Může být hotel v obytné budově? jak organizovat aktivity?

 • obytné budovy (domy pro rodiny a hosty);
 • hospodářských nebo výrobních prostor (sklady, malé obchody, mytí automobilů);
 • budovy pro komerční využití (obchod, mini-hotel).

Důležité! Obytné budovy postavené v těchto oblastech v rezidenční oblasti by měly splňovat požadavky pro IZHS: ne více než tři patra a celkovou plochu ne více než jeden a půl tisíc metrů čtverečních. Předpokládá se, že v takovém domě žije pouze jedna rodina, nicméně přítomnost několika bytů nebude porušením. Je možné vybudovat na svém místě mini hotel? Z hlediska legislativy nepatří mini-hotel do obytných budov.

Je možné otevřít hotel v bytovém domě?

Je jiná záležitost, pokud se lokalita nachází mimo hranice osídlení nebo pod ní je poskytována zemědělská půda. V tomto případě není konstrukce povolena v terénu.
Jednoduše řečeno - na pozemku lze postavit dům a další budovy (v souladu se všemi pravidla jsou stejná pro stavební práce, požární ochrany, hygieny, a mohou produkovat celou řadu zemědělských produktů (rostlinných rostliny, zasadit ptáka, dal včelín) v domě, který byl postaven na toto téma. můžete se zaregistrovat u vašeho bydliště a získat odpočet daně z nemovitosti. Na pozemku můžete vyrábět zemědělské produkty a stavět jiné budovy. je opuštěná a pokud je postavena, může být zničena.

Vlastní podnikání: otevřeme mini-hotel

Z nich jsou k dispozici pouze dva k získání majetku občanů: zemědělská půda a půda v sídlech (osadách). Nakoupená nebo privatizovaná zásilka však nemůže být použita, jak se vám líbí.

Pro něj je specifický účel, předepsaný v nařízeních. Jejich porušení může vést ke ztrátě majetku, který bude zabaven.

Celkové přípustné využití pozemků je více než 3000. Jsou uvedeny ve speciálním klasifikátoru. Ve fázi plánování by měly být řešeny určité akce, například výstavba hotelu na místě IZHS.

V opačném případě je vysoká pravděpodobnost, že struktura bude rozpoznána jako neoprávněná a bude podléhat demolici. Které pozemky jsou přiděleny pro IZHS Občané jsou k dispozici k nákupu pozemků pro individuální bytovou výstavbu.
Často, aby se apartmán změnil na hostelu, je třeba jeho přestavba. Jedná se o velmi citlivou záležitost, protože přestavba prostor vyžaduje dohodu, jinak bude považována za nelegální.

Soutěží můžete sami koordinovat sami nebo s pomocí společnosti specializující se na tuto oblast, která nabízí své služby. Tím ušetříte čas a úsilí, protože nezávislá koordinace rekonstrukce je někdy zpožděná po mnoho měsíců.

Otevřete hostel v obytné budově - nejen jednoduché, ale také výnosné. Turistům se podařilo zamilovat se do tohoto formátu hotelů a stále více se raději nezdávají obvyklým hotelem, ale cenověji a neméně útulným ubytovnám. Jsem rád také, že představitelé státních institucí (policie, hasiči a zhilinspektsii) není snadné najít formální důvod pro uzavření ubytovny či úplatkářství, protože byt je samozřejmě splňuje požadavky SanPiN.

Je možné použít v roce 2018 obytný dům pro hotel

Rozhodnutím ve prospěch žadatele předchází veřejné slyšení a přezkoumání potřebných dokumentů. Spolu s peticí jsou zasílány kopie následujících dokumentů:

 • katastrální pas a plán;
 • důkaz o referenčním právu nebo výpis z rejstříku.

Majitel stojí před nějakými náklady spojenými s přenosem webu pro komerční využití.

Jsou složeny z platby:

 • publikace v místních tiskových zprávách nadcházejících slyšení;
 • zveřejnění výsledku slyšení ve stejném tisku;
 • vyzývá šéf architekta ke zkoušce atd.

Je také třeba připomenout, že změna v určení lokality vyžaduje přezkoumání její katastrální hodnoty, a tedy i zvýšení pozemkové daně. Navíc budete muset objednat projekt budoucího hotelu v specializované organizaci.

Host jako podnik: jak otevřít podnik

V tomto materiálu:

V poslední době začíná stále více začínajících podnikatelů přemýšlet o tom, jak otevřít penzion a uvědomit si, jak moc mohou být ziskové. V současné době nemá každý obyvatel města možnost získat kvalitní odpočinek. Ale někdy chceš trávit čas v přírodě, ale příprava na odpočinek trvá hodně času, takže se každý rozhodne, že se s touto záležitostí sám vypořádá. Chcete-li si odpočinout a strávit příjemný čas mimo město, mnoho penzionů. Nabízí celou škálu služeb, které mohou být zajímavé pro rodiny, kteří jsou unaveni městským životem.

Pros investovat do penzionu

Funkcí penzionů je, že jsou většinou využíváni střední a starší generací, tj. Zákazníci s penězi, které jsou připraveny strávit na pohodlí. Samozřejmě, že i mladí lidé si mohou vybrat svůj penzion, ale především mladí lidé preferují aktivnější a dokonce i extrémní odpočinek.

Hosté těchto domů jsou zpravidla obyvatelé měst s průměrnou nebo vysokou úrovní příjmu. Pro ně je komfort důležitý během zbytku, takže vše musí odpovídat vysoké úrovni. To zase bude vyžadovat značné investice. Ale všechny náklady se vyplatí, protože hostince jsou dnes velmi oblíbené.

Charakteristickým znakem tohoto druhu rekreace je, že penziony jsou útulnější než levné hotely a sanatoria. Úroveň služby zde zpravidla trvá na všech čtyřech hvězdách, ale v tomto případě neexistuje žádná nadměrná platba. Majitelé penzionů se snaží vytvořit nejjemnější a přátelskou atmosféru, která přispívá k rekreaci a je tak oblíbená u obyvatel měst. Kvůli obrovským výhodám těchto zařízení jsou v poslední době velkou poptávkou.

Ale tady stojí za zmínku jeden mínus, totiž sezónnost práce.

Penziony, jako například obchod, mohou být velmi výnosné pouze během prázdnin, tj. Od května do září.

V zimě jsou návštěvníci penzionů velmi málo. Výjimkou může být pouze úspěšné umístění firmy. Například, pokud podnikatel může získat místo pro výstavbu v blízkosti turistického místa, může se dostat po celý rok.

Důležité body pro otevření penzionu

Takové typy hotelů existovaly i v době Sovětského svazu a byly docela populární. Jenže dříve se jednalo o jednoduchou alternativu k sanatoriu a nyní zůstává v penzionu nazýváno elitní odpočinek. Úroveň služby by proto měla být v nadmořské výšce.

Jednou z nejlepších možností je otevření penzionu u moře. Takové domy jsou v sezóně velkou poptávkou, ale počáteční investice bude velká. Pozemek u moře je drahý. Kromě toho je třeba vybavit pláž turisty. Jedná se o lehátka, deštníky, záchrannou stanici a vodní aktivity. To vše není předpokladem, ale pomůže zvýšit podnik na novou úroveň. Dobré pláže vždy přitahují lidi, kteří budou odpočívat u moře.

V případě, že místo pro výstavbu penzionů bude v blízkosti atrakcí, můžete si udělat další výlety. Je to velmi výhodné pro hosty a je výhodné pro majitele domů. Můžete si zorganizovat další volný čas. Pokud je to možné, stojí za to organizovat potápění, rafting nebo vodní lyžování. Jízda na koních a pěší turistika jsou vždy velmi žádané.

Vzhledem k tomu, že v penzionu převážně lidé, kteří upřednostňují pohodlí, stojí za to postarat se o to, aby byl zajištěn vysoce kvalitní internet a vybavení komfortní koupelny s teplou vodou. Doporučujeme vám nabídnout hostům transfer. To je velmi důležité pro ty zákazníky, kteří zůstanou v penzionu poprvé.

Obecně platí, že penziony jsou vybaveny pohodlným nábytkem, ale bez výrazných excesů. Samozřejmě, můžete vydat jednu místnost pro "luxus", ale obecně, poptávka po domích z obvyklé kategorie "standard" a "pohodlí."

Samostatně je třeba rozdělit jídlo, protože musí být nabízeno v penzionu. Zde můžete jít dvěma způsoby, to znamená pozvat hosty k použití kuchyně nebo využít služby "místního" šéfkuchaře, který bude sloužit snídani, oběd a večeře (jídlo je zahrnuto v ceně pokoje). Je žádoucí vybavit speciální prostory pro vaření kešu. Mohou být instalovány v blízkosti bazénu.

Dokumenty pro otevření penzionu

Kromě toho, abyste mohli sestavit kompetentní podnikatelský plán pro penzion, pokud je to malý projekt, a ne hotel v síti, musíte se zaregistrovat jako IP. Jedná se o nejjednodušší organizační a právní formu, která vám umožní vybrat nejjednodušší a nejvhodnější daňový systém. Vypořádání se s prací v penzionu nebude fungovat samostatně, takže budete muset najmout zaměstnance. To by mělo být zohledněno a registrováno jako zaměstnavatel v Penzijním fondu.

Kromě toho k otevření hotelového podnikání bude muset získat požární oddělení, SES a Rospotrebnadzor. Pokud má penzion vlastní bar, musíte získat také licenci na prodej lihovin. Existuje povinná smlouva o vývozu odpadků, dodávky elektřiny a vody.

Dodatečná dokumentace závisí na specifikách firmy. Je možné, že majitel penzionu bude chtít poskytnout hostům další služby, například prohlídku památek. Zde budete muset získat příslušná povolení a certifikáty. Pokud podnikatel potěší zákazníky s procházkami na koni, to znamená, že bude mít vlastní stáj, bude to vyžadovat spoustu dalších dokumentů a především veterinární závěry o zdraví zvířat.

Kolik stojí dům?

Náklady na takový projekt, stejně jako rychlost jeho návratnosti, závisí přímo na tom, kde se dům nachází. Počáteční náklady budou nutné k nákupu místa a budování vhodné budovy, která bude stát nejméně 1,5 milionu rublů. Dodatečné vybavení bude stát další milion. Reklamní činnost bude vyžadovat zhruba 200 tisíc.

Každý měsíc vzniknou určité náklady. V hlavní sezóně budou více, ale zisk se zvýší. V průměru je 100 000 měsíčně vynaloženo na mzdy, 50 000 na daně a účty za služby.

Odborníci odhadovali, že při investicích do penzionu přinese 3 miliony firem každý měsíc kolem 400 000. Se všemi měsíčními výdaji se podnik vrátí po 2-3 letech, což je považováno za vynikající výsledek.

Jak otevřít penzion

Obchod pro duši

Na Ukrajině podnikatel Yuri Skorokhod spolu se svým otcem živili opravou parníků - jejich malá brigáda sloužila lodím v přístavu Sevastopolu. Ale po přistoupení Krym do Ruska, většina cizích lodí zmizela z přístavu a poptávka po službách prudce klesla.

Skorokhod se rozhodl vydělat peníze turistům - většina obyvatel tohoto poloostrova se na tom podílí. V roce 2002 společně se svou ženou Yaninou pracoval na 1 milionu rublů. (Všechny investice jsou přeloženy do rublů na základě kurzu ukrajinské hřivny v té době) koupil devět akrů půdy a nedokončený dvoupodlažní rodinný dům v obci Elm Grove, 30 km od Sevastopolu.. Na pláž od domu jen 200-300 metrů, „Miluji komunikovat s lidmi z různých částí země a rozhodl se, že penzion - to je případ pro duši a velkou pomoc po dosažení věku 50,“ - říká Yuri.

Nejprve se manželé rozhodli nepřihlásit dacha jako hotel. "Abychom nemuseli bláznit hory dokumentace, informovali jsme ukrajinskou daňovou službu, že plánujeme přijmout až 20 turistů za sezónu. Neměli jsme povinnost vytvořit pro tyto účely právní subjekt, "připomíná Skorokhod.

Při příjezdu prvních hostů Jurij nebyl spěch a když loď opravovala lodě stále přinášela peníze, investoval volné peníze do opravy vily. První dvě místnosti byly otevřeny pro turisty v roce 2008. Asi 1,4 milionu rublů. musel investovat do přestavby budovy, a opravy jednoho čísla stojí asi 200 tisíc rublů. Skorokhod se rozhodl nešetřit: převedl pokoje do studia se samostatným vchodem, kuchyní, koupelnou a pavilony pro každou místnost. "Možnost izolace je velmi důležitou možností, kterou si hotely z ekonomické třídy většinou nemohou dovolit," říká.

První turisté Skorokhod přilákali reklamy na ukrajinských internetových stránkách a v roce 2010 téměř všichni zákazníci začali pocházet ze služby Airbnb. Ale v roce 2014 USA uložily zákaz vývozu zboží, služeb a technologií na Krymu a Airbnb přestal pracovat na poloostrově - proud hostů prudce klesl. Nyní podnikatel přitahuje publikum prostřednictvím ruské reklamní služby Avito a holandského online rezervačního systému Booking.com.

Letní ekonomika

Nyní v penzionu "Přátelé u chaty" se nachází sedm pokojů: pět dvoulůžkových a dvou čtyřlůžkových pokojů o rozloze od 10 do 30 metrů čtverečních. Na území jsou k dispozici bezplatné společné ohniště a kotlík, pavilony, trávník s lehátky, dětská trampolína.

Pro měsíc letní sezóny penzion obvykle trvá až 15 turistů, v květnu a v září přichází asi sedm lidí. Obvykle hosté bydlí v hotelu po dobu 10-12 dní. 95% návštěvníků jsou rodiny s dětmi, říká Yuri: "Přicházejí k nám na klidnou dovolenou na pláži. V okrese, kromě čistého moře, žádná zábava - na pláži, žádná diskotéka a jen jeden bar s orientálním jídlem. "

Náklady na život v dvoulůžkovém pokoji se pohybují od 1 100 do 2 000 rublů. za den v závislosti na měsíci, může být pronajata čtyřlůžkový pokoj za 1,4 tisíc rublů. v květnu a září a 2,8 tis. rublů. v létě. V ceně je zahrnuta čistota a výměna ložního prádla jednou týdně, satelitní TV a Wi-Fi v celém hotelu. Prádelna je další služba, stojí 100 rublů. najednou. "První [mytí] stroje bylo použito zdarma, my to nevadí, ale pak začali házet častěji jednu košili. V důsledku toho bude slušná linka vyplána a náklady na elektřinu rostou. Zavedli jsme kousek s cenou, aby lidé umyli, jako doma, "vysvětluje Jurij. Mini-hotel nabízí půjčovnu kol: dcera Yuri a Ioannina, 13letá Polina, pronajmout dvě vlastní jízdní kola.

Skorokhod se snaží udržet "domáckou atmosféru" v dachu: "Nashromáždili jsme několik dětských postýlky, koupele a stoly na krmení, vlastní a ty přinesené přáteli. To vše poskytujeme našim hostům zdarma. " Jakmile Jurij koupil hromadně pro lodní opravářskou firmu strečinkový film, nyní zdarma balí kufry hostů.

Hotel v číslech

767 sanatoria, hotely, penziony a ubytovny pracující na Krymu

14 tisíc bytů se vydává na Krymu

54% je průměrné zatížení sanatoria a středisek od 23. června na Krymu, před rokem to bylo 50,5%

10,2-20,9 tisíc rublů. v průměru je týden odpočinku pro dva v krymských mini-hotelech

Až 15 hostů měsíc trvá mini-hotel "Přátelé u chaty"

95% hostů - rodiny s dětmi

1,1-2,8 tisíc rublů. - Denní náklady na pokoj v mini-hotelu "Přátelé u dachy"

Zdroj: Ministerstvo resortů a cestovního ruchu Krymské republiky, Státní program pro rozvoj středisek a cestovního ruchu v Krymu na období 2015-2017

Největším problémem krymských hotelových turistů je krátká sezóna: turisté chodí na poloostrov od poloviny května do poloviny září. Do konce srpna je skorokodská dacha prázdná. "Pokud jsou lidé na plážích mládí před prvními dešti, naši hosté koncem srpna již šití školní uniformu pro děti," říká Jurij.

Kvůli krátké sezóně se investování do hotelu na pobřeží Krymu odměňuje v průměru 12-16 let po otevření, uvedl Cyril Agapov, generální ředitel poradenské společnosti Umbrella Hospitality CIS. "Nejslibnějším hotelovým produktem na Krymu jsou hotely s 40-80 pokoji s vysokou úrovní služeb (pět hvězdiček) a celoroční nabídka služeb: krytý bazén, lázeňské procedury, sportovní hřiště. Právě tento hotel má nejmenší pravděpodobnost sezónních výkyvů, "říká Agapov. Mini-hotely jsou v lepší pozici než hotel s velkým počtem pokojů, nesouhlasí s vedoucím Sochiho penzionu "Ev Rochelle" Elena Valeeva. "V hotelech s 20 nebo více pokoji se výdajová část rychle rozrůstá a hotel je již nucen předat klasifikaci, vydat bezpečnostní pas, zaregistrovat se v FMS - a to je velká dodatečná cena," uvedl Valeeva.

"Standardní mini-hotel na Krymu pracuje s maximální ziskovostí 20-25%," říká Natalia Kurdyuková, generální ředitelka konzultační společnosti Krasotel. Ale penzion "Přátelé u dachy" ušetří zaměstnance: vůbec nejsou zaměstnanci "Friends at the dacha". Setkání, ubytování a účetnictví jsou sami manželi, Jurij je zodpovědný za opravy a uspořádání, Janina má na starosti čištění a mytí, Polina žehluje ložní prádlo. Výsledkem je, že provozní zisk minihotelu podle společnosti Skorokhod dosahuje 50%. Rodina ji reinvestuje do rozšiřování ekonomiky. Například letos v létě Skorokhod postavil na území malého samostatného domu pro sebe - před každou sezónou se rodina schovávala v neobývaných chatách.

Skorokhod bude postupně zvyšovat úroveň služeb a pak ceny za své služby. V nejbližších plánech - dokončit opravu vily fasády, instalace klimatizačních jednotek, začátek výstavby bazénu a samostatné kuchyně nabídnout hostům snídaně a obědy. Rodina pak chce dělat exkurze pro hosty v Jaltě a Bakhchisaray. "Nikdy jsem nechtěl jen si pronajmout postel - je to nudné," říká Jurij.

Za 14 let Skorokhod svým vlastním výpočtem investoval do vybavení penzionu více než 5 milionů rublů. Kompletně získáte prostředky investované do mini-hotelových fondů, plánuje se v příštích dvou až čtyřech letech, tj. 10-12 let po začátku. Nyní se penzion stal hlavním zdrojem rodinných příjmů: Skorokhod nemá velké naděje na opravu lodí, ale dacha s plným obsazením může přinést více než 200 tisíc rublů. za měsíc.

"Poptávka po službách mini-hotelů vzrostla kvůli vzhledu nového druhu turistů v Rusku. Takový host si zvolí individuální přístup a domáckou atmosféru pro relativně malé množství peněz, "uvedla Ilya Umansky, místopředsedkyně vnitrozemského cestovního ruchu Asociace cestovních kanceláří Ruska. "Kromě toho v našich střediscích je jasný nedostatek kvalitních tříhvězdičkových hotelů za přijatelnou cenu, kterou kompenzují i ​​malé penziony."

Na mini-hotel s desítkami místností pracoval se ziskem, budova hotelu musí být ve vlastnictví, říká Natalia Kurdyukova trestního zákoníku „Krasotel“: „Pro Hoteliér prostě neekonomické provádět pronájem podnikání v hotelech s objemem počtu pokojů nejméně 50 pokojů, protože náklady na pracovníky nejsou hrazeny příjmy. "

Resort pro omezené cestování

Když byl Krym ukrajinský, jedna sezona přinesla Juriji Skorokodovi výnosy ve výši 10 až 12 tisíc dolarů, z nichž polovina šla platit za služby a reklamu. Ale léto 2014 bylo katastrofou pro malé hotely. Po vstupu do Krymu do Ruska došlo k prudkému poklesu turistického toku a minipokojový hotel Skorokod nebyl výjimkou: v létě roku 2014 činily výnosy jen 40 až 50 tisíc rublů. (1,1-1,4 tisíce dolarů v té době), v létě 2015 - 85 tisíc rublů. (1,4 tisíc dolarů).

"Všechno kvůli hroznému dopravní zácpě na trajektu, kde lidé stáli 40 hodin. Pro nás v tom roce jen pár rodin z Moskvy ", - říká Skorokhod. Ale teď turistická tok znovu začal růst, říká Skorokhod: Ukrajinci přestali cestovat na Krymu, ale jejich místo je obsazeno Rusy.

Problémy s logistikou ovlivnily práci místních podnikatelů: nyní uprostřed jara nábytkářské obchody na poloostrově nemohou najít lůžka a matrace. "Tohle je Krym, každou sekundu tam je pronajímatel," říká Skorokhod. - Pokud dříve, než bylo možné usadit, bylo možné objednat chybějící lůžko z Kyjeva jeden den nebo dva, nyní parcel bude trvat nejméně dva týdny. Proto se snažíme koupit v zimě. " Prodloužení výpadku elektrické energie na počátku 2016 pobřežních oblastí neovlivnilo: Jurij dokonce šel zvlášť do venkovského domu z domu v Sevastopolu, aby dobil elektrické spotřebiče.

V roce 2015 se příliv turistů téměř dosáhl na „pre-ruský“ úroveň, ale ztratil obvyklý Skorokhod propagace kanálu Airbnb a nebyla schopna získat dostatek turistů. V této sezóně, řekl, slibuje přinést penzion na míře úspěšnosti posledního „ukrajinštině.“ - 2013, kdy se mini-hotel má vydělal více než 12.000 $ v lednu 2016 cestovní kanceláře zaznamenaly prudký nárůst poptávky po letních zájezdů do Krymu, říká Black. Yuri Skorokhod, stejně jako mnoho hoteliéři Krym očekává cestovního ruchu boom, jakmile dosáhnete lepších dopravních spojení s Ruskem: most přes úžinu Kerch vládní slib vybudovat do roku 2018.

Uzavření tureckých a egyptských pláží naopak nepřidávaly zákazníky do hotelů v Krymu. "Ti, kteří jsou zvyklí cestovat do Turecka a Egypta, buď letos úplně opustili dovolenou, nebo létali do Řecka, Kypru nebo do stejného Turecka přes Bělorusko," tvrdí Skorokhod. Podobná situace v Soči. "Úroveň příjmů Rusů klesla a přestože patříme do rozpočtové kategorie hotelů, v loňském roce bylo tempo rezervací a stahování vyšší," říká Elena Valeeva. "Ti, kteří se orientovali na zahraniční prázdniny, preferují Bulharsko, Řecko, Černá Hora." Mnozí přijíždějí do Soči a na Krymu jen proto, že nemají pasy.

Odpočívejte na Krymu za cenu srovnatelnou s egyptským all inclusive a úroveň služeb na poloostrově je zřetelně nižší, připouští Yuri Skorokhod. "V Egyptě trvá sezóna devět měsíců, máme maximálně čtyři. Náklady na stavbu, opravu, služby máme na jedné úrovni a výnos - víte, "vysvětluje. - Proto bude Krym vždycky drahé: prodloužení léta není v našich silách. "

Mám místo pro IZHS. Postavil jsem dům pro svou rodinu a několik pokojů, které chci pronajmout.

Jak je zdokumentováno lepší a správnější konstrukce budovy: obytný dům nebo penzion. Z právního hlediska existuje pojem penzion? Co by mělo být a co by neměl být v takovém domě? Jaké jsou přínosy a důsledky v tom, že budu jmenovat dům (v dokumentech, které uvedu) host a ne jen bytový dům.

11 odpovědí na otázku od právníků 9111.ru

Na stránkách pod IZhS je zakázáno pronajmout pokoj.

Neexistuje žádný pojem penzionu.

A můžete čelit umění. 8.8 Správního řádu Ruské federace.

Použití děj není zamýšlený účel v souladu s jeho příslušnost k určité kategorie zemí a (nebo) povolené použití, zahrnuje správní pokuty, pokud určený katastrální hodnotu pozemku na množství od 0,5 do 1 procenta katastrální hodnota pozemku, ale ne méně než deset tisíc rublů; na úředníky - od 1 do 1,5 procenta katastrální hodnoty pozemku, ale ne méně než dvacet tisíc rublů; pro právnické osoby - od 1,5 až 2 procenta z katastrální hodnoty pozemků, ale ne méně než sto tisíc rublů, a pokud není definována katastrální hodnoty pozemků, na občany ve výši od deseti tisíc do dvaceti tisíc rublů; na úředníky - od dvaceti tisíc do padesáti tisíc rublů; na právnické osoby - od sto tisíc až dvě stě tisíc rublů.

Otevřeme náš penzion

Minimální počáteční kapitál

Mnoho lidí sní o svém hotelovém podnikání, ale nemají dostatek kapitálu k otevření celého hotelu nebo alespoň hotelů. Pokud jste jedním z nich, měli byste věnovat pozornost formátu mini-hotelů, populárních na Západě a více nedávno u nás, tzv. Penzionů.

Ačkoli přísně řečeno, penzion není hotel, ale má s ním hodně společného. Hlavní rozdíly mezi nimi jsou v počtu míst (v hotelu může být maximálně deset místností) a v životních podmínkách. Penziony jsou zpravidla soukromé domácnosti, jejichž majitelé je pronajávají zcela nebo jako samostatné pokoje. V mnoha případech majitel a jeho rodina žijí ve stejné domácnosti, ale na samostatné podlaze nebo v samostatné části domu. Životní podmínky v penzionu jsou co nejblíže domovu, ačkoli je také možné stylizovat interiér v tomto nebo ve stylu (například ve Středozemním moři, primárně ruském, rustikálním atd.).

Penzion na pozemku

Výhodou tohoto druhu hotelového podnikání je vysoká poptávka po podobných službách a poměrně malý počáteční kapitál potřebný pro jeho organizaci. Počet podlaží a prostor penzionů, počet místností a místností v nich prakticky není omezen legislativou. Vše závisí na tom, co máte. Ve většině případů jsou penziony umístěny v nízkých budovách (od jednoho do tří podlaží). Průměrná plocha penzionu je asi 300 metrů čtverečních. metrů.

Vzhledem k tomu, že zpočátku bylo hlavním účelem penzionů dosažení zisku minimalizací nákladů na údržbu domu a udržování hostů, pak se jejich právní postavení výrazně liší od obvyklých hotelů. Například penziony nemusejí přiřadit a koordinovat s regulačními orgány hotelovou třídu (počet hvězd), nemají hygienické a epidemiologické normy a neexistují žádné odpovídající požadavky. Dají se snížit sazby ve srovnání s konvenčními hotely. Přesná výše daňových odpočtů bude přímo záviset na velikosti vašeho penzionu. V průměru s oficiální registrací daní strávíte měsíčně až 30 tisíc rublů.

Samozřejmě, pro začínajícího podnikatele může být tato částka docela znatelná. Zahrnuje daň z pozemku (splatná jednou za šest měsíců), jediná daň z příjmů z příjmů a daň z mzdy, která se účtuje měsíčně. Přidejte k tomu potřebu pravidelně podávat prohlášení u daňového inspektorátu a vedení účetnictví. No, pokud máte dostatečné znalosti a co je stejně důležité, volný čas, abyste to všechno udělali sami. Pokud žádný z nich, nemáte, musíte vyhledat pomoc od odborníka.

Zkušený účetní vás v budoucnosti ušetří z možných problémů, ale jeho služby musí být zaplaceny. Náklady na služby příchozí účetní bude od 5 do 10 tisíc rublů za měsíc, v závislosti na regionu, velikosti podniku, forma zdanění a další faktory. A přesto, bez ohledu na to, jak velké je pokušení zachránit, má práce "v bílém" řadu nesporných výhod.

Provádějte bezhotovostní dohody se svými návštěvníky

Založit na území svých penzionů terminály pro příjem plateb za mobilní komunikaci apod.

Práce s právními subjekty - dodavateli, dodavateli a agenturami.

Jak se váš penzion rozšiřuje, měli byste zvážit registraci právnické osoby, která vám umožní dosáhnout úrovně plnohodnotného hotelu. V tomto případě bude však nutné předat postup certifikace podle hotelového standardu. Normy stanovují pořadí a metody plánování pro zlepšení kvality služeb ve všech fázích hostování, definují požadavky na prostředky a metody monitorování a hodnocení kvality služeb.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Hlavní cílová instalace kvalitních servisních systémů je zaměřena na dodržování norem ICO 9000, které určují požadavky na kvalitu podle mezinárodních norem na mezistátní úrovni. Aby bylo možné absolvovat certifikaci, je nutná odpovídající materiálová základna hotelového podniku, kvalifikovaný personál, který bude plnit své profesní povinnosti, racionálně odůvodněnou organizační a funkční strukturu, přesné řízení podniku jako celku a zejména řízení kvality služeb.

V souladu se zákonem Ruské federace "O certifikaci výrobků a služeb" je certifikace soubor opatření a postupů pro uznání a potvrzení shody služeb s požadavky (stanovenými) požadavky. Tyto požadavky na shodu stanovují GOST 28681.0-90 "Standardizace v oblasti turistických a exkurzních služeb. Základní ustanovení "; SNiP 2.08.02-89. "Veřejné budovy a stavby", Pravidla technického provozu hotelů a jejich vybavení, RF Zákon "o bezpečnosti", Pravidla pro poskytování hotelových služeb v Rusku, GOST R 50645-94 "Turistické a exkurzní služby. Klasifikace hotelů ", Pravidla protipožární bezpečnosti v Rusku PPB-01-93.

Státní norma Ruské federace (GOST R 50645-94) "Turistické a exkurzní služby. Klasifikace hotelů "definuje hotel jako" podnik určený k přechodnému pobytu ". Jeho požadavky se vztahují na hotely s kapacitou nejméně deseti pokojů.

Kde je výhodné otevřít penzion

Samozřejmě, že je nejvýhodnější otevřít penzion v regionech s rozvojem cestovního ruchu:.. u moře (střediscích Krasnodar území), v těsné blízkosti Federal Highway, v blízkosti národních hodnot, atd však přísná omezení na svém místě, není tam žádná rezerva. Iv případě, že osada, kde žijete, ne rušné turistické centrum, ale má hotel tudíž penzion zde může být také ziskový podnik. Nejjednodušší je koupit nebo pronajmout pozemek pro stavbu v přírodě.

V mnoha oblastech najdete vhodné možnosti pro téměř nic. Je pravda, že investování do stavebnictví nebo opravy, vybavení a vybavení bude hodně. Pokud by před penziony byla levná alternativa hotelů a neměla vysokou úroveň služeb, nyní se pomalu, ale jistě mění situace.

Vzhledem ke snížené daňové sazby, což eliminuje potřebu zaměstnávat velké pracovníky personálu a obecně menší ve srovnání s hotely, jsou náklady, majitelé penzionů mohou investovat více peněz v designu a vybavení pokojů, zlepšení podmínek pobytu pro rekreanty. Než si vyberete místo pro otevření penzionu, proveďte vlastní marketingový výzkum. Chcete-li to udělat, nemusíte být odborníkem, jen se podívejte na situaci očima vašich potenciálních zákazníků.

Jak určit ziskovost hostingu

Za prvé, musíte sestavit podrobný obchodní plán. I když budete mít svůj vlastní pozemek na vhodném místě a hlavního objektu, který nevyžaduje opravu, i když máte v plánu udělat své vlastní prostředky, a ne půjčit, budete ještě potřebovat obchodní plán, který se stane postupně akční plán, odhad nákladů a počasí očekávaný zisk.

Uveďte seznam potřebných dokumentů, které musíte získat před otevřením svého penzionu: potvrzení o státním zápisu jako samostatného podnikatele, doklady potvrzující vaše vlastnictví domu a pozemků atd. Pokud v této fázi nemáte nic než peníze a sny o vašem vlastním hotelovém podnikání, musíte se rozhodnout, zda získáte vhodné domácí vlastnictví nebo jej budovat od začátku.

Na tuto otázku neexistuje žádná odpověď. Pokud je připravena struktura, vaše náklady v první fázi budou nepochybně nižší. Nicméně, stále ještě utrácet peníze (a moc) na opravu, re-plánování, dokončení, a tak dále.. Kromě toho, mějte na paměti, že pokud je nutné přizpůsobit běžným bytového domu pod host dodržovat celou řadu požadavků v souladu se stavebními předpisy (SNIP) hygienické normy (SanPiN), kódy budov oddělení (VSN).

Při stavbě budovy od začátku můžete s pomocí zkušeného architekta správně naplánovat tuto oblast, efektivně využívat každý čtvereční metr a vyhnout se mnoha otravným chybám, které oblakají život vašich hostů. K takovým možným závadám patří například okna s výhledem na nádvoří nebo cihlovou zeď, pokoj umístěný v blízkosti kuchyně atd.

Počet pokojů v penzionech obvykle nepřesahuje deset. A přinejmenším polovina z nich by měla být dvoulůžkové s možností uspořádat další lůžko (postel nebo véčko). Druhá polovina čísel bude jednotná (nejlépe také s možností rozšíření alespoň o jedno místo). Pro více lidí je to, že čísla jsou nerentabilní: zabírají příliš mnoho prostoru, což je již omezené a jsou méně náročné než levnější jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje.

Interiérové ​​prvky v mini-hotelech

Pečlivě zvážit interiér svých mini-hotely, vypočítat potřebné množství nábytku, domácích spotřebičů, sanitární keramika, textil, nádobí, nástroje pro čištění a tak dále. V každém pokoji musí mít alespoň jedno okno (z kovu a plastu, které mohou být otevřeny pro větrání nebo normální, ale s okenním křídlem) a postel (jedno lůžko o rozměrech nejméně 80 x 190 cm a dvoulůžko - ne méně než 140 x 190 cm). Okna musí být vybavena sítěmi proti hmyzu.

Kompletní soupravy ložního prádla se doporučují, aby byly nejméně dva a půl krát více než lůžka. Obvykle se mění jednou týdně. Navíc potřebujete velké množství ručníků a závěsů pro svrchní oděvy. Nábytek bude potřebovat také skříň a noční stolek nebo věšák, zrcadlo, stolní lampu nebo podlahovou svítilnu, stůl, židli a / nebo křeslo. Od domácích spotřebičů, v závislosti na „status“ a cenové kategorie mini-hotelů, stejně jako oblast, je třeba klimatizaci nebo klimatizaci (v možnostech rozpočtu - ventilátor) a TV na každém pokoji.

Sprcha a toaleta zpravidla vytvářejí spojení - v každé místnosti nebo na podlaze. Samozřejmě, všechny tyto místnosti by měly být vybaveny dobrým větracím systémem. Nedávno mini-hotely neinstalují vany se sprchami, ale sprchy. Na jedné straně je tato možnost levnější a praktičtější. Na druhou stranu je životnost sprchového koutu menší - často je mimo provoz. Proto je vhodnější volba s vanou, sprchou a uzavírací plastovou clonou.

Také budete potřebovat koupit vše, co potřebujete pro kuchyni: