Tip 1: Jak otevřít penzion

Chcete-li otevřít vlastní hotel, je pro bohaté lidi možnost. Ale penzionu - Projekt je poměrně cenově dostupný. Tento formát je velmi známý na Západě, v Rusku se začíná rozvíjet, ale má velké vyhlídky.

Chcete-li zorganizovat penzion, nepotřebujete velký startovací kapitál. Koneckonců, můžete otevřít takový mini-hotel na základě stávajícího domu v obci. Samozřejmě, ideální volba - Penzion u moře. Ale je docela výhodné, aby se stal mini-hotel v hezké ruské vnitrozemí, kde je v blízkosti les, řeka a další krása.

U penzionů je poskytováno preferenční zdanění, pokud není více než 10 pokojů, není nutné zaregistrovat právnickou osobu, certifikace je přísně dobrovolná. Ovšem samozřejmě majitelé samých mají zájem o poskytování kvalitních služeb. Koneckonců, úspěch projektů tohoto formátu je založen na ohleduplném postoji k hostům, domácí atmosféře a nějaké "želé", kterou majitelé přišli.

Někdo organizuje pro hosty řadu programů, jako je jízda na koni nebo noční rybolov, někdo nabízí parník v reálné ruské lázni nebo rafting podél řeky - tvůrčí v tomto případě je vítán. Důležitou součástí úspěchu je lahodné domácké jídlo, které hostí hosté, kteří obvykle bydlí poblíž. Samozřejmě, musíme se postarat o pohodlí cestujících, zajistit různé typy pokojů s možností umístit přistýlku, organizovat parkoviště.

Pokud se turisté podařilo mít dobrý odpočinek, oni říkají přátelům a známým o penzionu, a také tam přijdou, věří v "ústní slovo". Odborníci to říkají soukromý penzion se vyplácí 2,5-4 let. Ziskovost se pohybuje mezi 20-30%. V mnoha ruských regionech dnes orgány podporují rozvoj penzionů. Existují speciální programy, školy pro správu soukromých hotelů.

Vlastní hotelový obchod: jak otevřít penzion

Jako moderní městští obyvatelé, zbaveni příležitosti pravidelně odpočívat na přírodě, snívají alespoň jednou ročně tuto příležitost získat penzion - vynikající volbou pro ziskový a udržitelný obchod. Otázka, jak otevřít penzion je zajímavá pro mnoho podnikatelů.

Výhody a sezónní omezení

Cílovou skupinou tohoto oboru podnikání jsou středního věku a starší lidé, páry, rodiny s dětmi. Mladí lidé si samozřejmě mohou zvolit i ubytování jako možnost ubytování, ale měli by se zaměřit na lidi více či méně bohatí, kteří přišli nešetřit, ale odpočívat. Chtějí zpravidla odpočívat a žít nějaký čas pryč od shonu.

Z jiných zařízení se penzion velmi liší:

 • Je pohodlnější a klidnější než hostel nebo levný hotel.
 • V penzionu můžete získat služby na 4 * úrovni bez přeplatků.
 • Atmosféra je příjemnější a příjemnější než v bytě.
Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Ale aby bylo vše uspořádáno správně, je třeba si uvědomit sezónní omezení a nepocetovat stejný obchodní plán po celý rok. Pokud uvažujete o tom, jak otevřít penzion na moři, podívejte se na statistiku návštěvnosti. Většinou lidé přijíždějí do střediska od května do září, zbytek času nebudou návštěvníci vůbec nebo velmi málo.

Dokonce i když neotevíráte penzion na pobřeží, ale někde jinde, nezapomeňte zjistit, co chtějí turisté na toto místo. To vám umožní vybrat si správné místo a naplánovat výlet za vysokou a nízkou sezónu. V opačném případě může být projekt nerentabilní, ne-li nerentabilní.

Zahraniční a ruské zkušenosti

Přestože penziony existovaly během sovětské éry, dnešní instituce spojují domácí zkušenosti se zahraničními. Moderní penziony již nejsou elitní zařízení "pouze pro své vlastní", ale poměrně přístupná, útulná a klidná místa, která by měla zanechat dobrý dojem. V ideálním případě, pokud je turista dostatečně spokojen, že poradí penzionu svým přátelům, příbuzným a kolegům.

Z pohledu přitažlivosti trhu není otázka, jak otevřít penzion v Rusku, příliš obtížné řešit. Proveďte průzkum nebo průzkum trhu, získáte statistiky o turistickém průmyslu v regionu a zjistěte, co obecně chtějí turisté, a zejména cílové publikum. Statistické údaje jsou obecně následující:

 • V přímořském letovisku je ideální volbou - poskytnout lidem vybavení na pláži: lehátka, deštníky a tak dále. Čím blíže je dům na pláži, tím lépe.
 • Pokud se v okolí nacházejí historické památky, exkurze mohou být nabízeny jako doplňková služba.
 • Existují i ​​jiné způsoby, jak diverzifikovat volný čas, v závislosti na zeměpisné poloze. Včetně tohoto potápění, surfování, rafting, jeeping, lyžování a snowboarding, pěší turistiku a jízdu na koni.
 • Komfort závisí těžce na malých věcech. Dávejte pozor na dostupnost internetu, neukládejte do uspořádání koupelen a toalet. Umožněte hostům v každém pokoji cítit se pohodlně: měkký nábytek zvyšuje komfort a záclony na oknech chrání před zvědavými očima.
 • Transfer, parkování a pronájem automobilů, motocyklů, koloběžek nebo jízdních kol umožňují hostům cítit se volnější a činí pobyt atraktivnějším.

Samostatně je nutné rozhodnout o problému s jídlem. Existují dva základní přístupy. První je poskytnout hostům moderní kuchyň s jídelnou, aby si mohli připravit vlastní jídlo. Druhým je péče o dostupnost stravovacích zařízení co nejblíže, nebo dokonce otevření vlastní kavárny na území. Pokud je to možné, tyto dva přístupy lze kombinovat, aby poskytly maximální svobodu volby.

Mezi další prvky, které mohou být komfort hostů - to je rybaření, ruská koupel nebo sauna, vybavená místo pro piknik a nastavit pro grilování, dětské hřiště, zahrada, venkovní a krytý bazén, a tak dále.

Nábor zaměstnanců

K penzionu pracoval bez přestávek a volných dnů, což hostům poskytlo pohodlí, bude zapotřebí následující personál:

 • vedoucí účetní;
 • administrátoři - od dvou nebo více;
 • pro pěší výlety - průvodce;
 • pro převoz a organizaci výletů - řidičů;
 • pro práci v kavárně nebo baru - kuchař nebo barman;
 • pracovní stráže;
 • čisticí prostředky nebo čisticí prostředky.

V malém penzionu může správce provádět několik funkcí najednou, ale vzhledem k tomu, že návštěvnost roste, bude nutné rozlišovat odpovědnosti. Klíčovými vlastnostmi personálu jsou upřímnost, pečlivost, dobrá vůle a bezkonkurenční konflikt.

Uspořádání budovy a pozemku

Pokud přemýšlíte o tom, jak otevřít penzion v bytovém domě, pak mějte na paměti: je to mnohem jednodušší, aby to bylo v přírodě než ve městě. Opuštění pozemku v penzionu v tomto případě nebude vyžadovat aukční řízení. Bude docela těžké vyzdvihnout místo v již rozvinutém letovisku nebo turistickém městě: obvykle tam už je vše obsazeno. Zvažte malé osady: vesnice, vesnice, vesnice nebo dokonce farmy.

Ideální budova pod penzionem je dvoupodlažní, třípodlažní a čtyřpatrová chata, ve které se budou nacházet čtyři až deset místností. Pokud můžete najít stavbu v dobrém stavu, ušetříte na opravách, ale bez počátečního kapitálu to stále nemůžete udělat. Vyzdobení areálu a samotné budovy musí být doprovázeno uspořádáním společné hostelu, kuchyně nebo jídelny, technických místností, parkoviště. V závislosti na životním prostředí se problém s plotem řeší samostatně. Je zpravidla pevné, s výškou dvou až tří metrů, takže se hosté cítí v bezpečí.

Složení zařízení a materiálů zahrnuje následující kategorie:

 • pro kuchyň: sporák, umyvadlo, stoly a židle, skříňky a police, digestoř, nádobí a příbory;
 • pro koupelny a latríny: instalatérské, vany nebo sprchy, doplňovací sada hygienických a sprchových doplňků;
 • pro obývací pokoje: nábytek, soupravy ložního prádla, klimatizační jednotky nebo dělené systémy, závěsy a dekorační prvky;
 • nástroje a spotřební materiály pro čištění;
 • bezpečnost a bezpečnost: alarm, kamery, požární a poplašné systémy, dveře a zámky.

Použití služeb profesionálního architekta a interiérového návrháře vám umožní vyhnout se obtěžujícím chybám při přestavbě a návrhu budovy.

Právní základ a dodržování norem

Pokud nemáte v plánu vytvořit hotelový řetězec, rozhodněte se vytvořit IP se zjednodušeným systémem zdanění příjmů. To vám ušetří nároky od daňové služby a také vám umožní vyjednávat s cestovními kancelářemi, organizátory zájezdů, zábavními institucemi na stejné úrovni.

Pokud uvažujete o tom, jak otevřít penzion, je třeba, aby dokumenty byly zpracovány v souladu se zákonem. Dokumentační postupy zahrnují:

 • získání povolení Rospotrebnadzor, požární a sanitární epidemiologické služby;
 • certifikace penzionu v souladu s ruskými předpisy založenými na mezinárodní normě ISO;
 • v přítomnosti vlastního baru - povolení k prodeji alkoholu a uzavření souvisejících smluv;
 • v přítomnosti kuchyně, jídelny nebo kavárny - získání povolení, uzavírání smluv o hygieně, odstraňování odpadků, ošetření prostor od škůdců.

Chcete-li vyhlásit své přání a přilákat hosty, budete muset spolupracovat s cestovními kancelářemi a informačními agregátory a hotelovými zařízeními. Pokud chcete, aby přitahovali pozornost hostů dvěma, třemi nebo čtyřmi hvězdičkami rozumně a legálně, přečtěte si požadavky a zkontrolujte, zda vše odpovídá požadované úrovni.

Pokud jde o otázku, jak otevřít penzion, právní rámec je poměrně složitý a vysoce závislé na specifika, nepřehánějte to v ekonomice a hledat pomoc od kvalifikovaných právníků. Několik konzultací vám pomůže splnit zákonné požadavky a vyhnout se mnoha problémům.

Přibližné výpočty

Celkové náklady, jako například splacení, penzionu závisí na regionu a lokalitě. Průměrné náklady jsou přibližně následující:

 • Akvizice budovy s místem - od jednoho a půl milionu rublů.
 • Re-vybavení, vylepšení, dokončení, výstavba dalších staveb - od jednoho milionu rublů.
 • Reklamní kampaň pro "propagaci" - asi 100-150 tisíc rublů.
 • Platy zaměstnancům za měsíc - asi 100 až 200 tisíc rublů.
 • Daně a související náklady na údržbu penzionu za měsíc - od 50 tisíc rublů.

Minimální výše počáteční investice je tedy téměř tři miliony rublů. Současně jsou pokoje zpravidla pronajaty za cenu 500 rublů na osobu a den s minimálním množstvím služeb. Pokud máte další služby a pohodlí na úrovni tří nebo čtyř hvězdiček, můžete zvýšit cenu ubytování na jeden a půl, dvě nebo tři tisíce rublů na osobu a den. Při průměrné návštěvě bude pět standardních dvoupodlažních pokojů generovat tržby přibližně 400-600 tisíc měsíčně. Tak, aby se penzijní důchod udržel při zachování docházky po celý rok, může být po dobu osmi měsíců za přítomnosti vysokých a malých období - po dobu jednoho a půl až dvou let.

Penzion jako podnik může být doporučen podnikatelům s počátečním kapitálem pět milionů rublů nebo více. Ziskovost a stabilita podniku bude vysoká, pokud se kompetentně zaměříte na volbu místa a uspořádání instituce. Nedoporučuje se plně spoléhat na sebe - je lepší zapojit zkušenosti odborníků: právníka, architekta, návrháře interiéru a tak dále. Pokud již v této oblasti podnikáte, bude pro vás mnohem jednodušší; pokud ne, bude muset věnovat spoustu času studování vlastností turistického ruchu, a to od základů.

Host jako podnik: jak otevřít podnik

V tomto materiálu:

V poslední době začíná stále více začínajících podnikatelů přemýšlet o tom, jak otevřít penzion a uvědomit si, jak moc mohou být ziskové. V současné době nemá každý obyvatel města možnost získat kvalitní odpočinek. Ale někdy chceš trávit čas v přírodě, ale příprava na odpočinek trvá hodně času, takže se každý rozhodne, že se s touto záležitostí sám vypořádá. Chcete-li si odpočinout a strávit příjemný čas mimo město, mnoho penzionů. Nabízí celou škálu služeb, které mohou být zajímavé pro rodiny, kteří jsou unaveni městským životem.

Pros investovat do penzionu

Funkcí penzionů je, že jsou většinou využíváni střední a starší generací, tj. Zákazníci s penězi, které jsou připraveny strávit na pohodlí. Samozřejmě, že i mladí lidé si mohou vybrat svůj penzion, ale především mladí lidé preferují aktivnější a dokonce i extrémní odpočinek.

Hosté těchto domů jsou zpravidla obyvatelé měst s průměrnou nebo vysokou úrovní příjmu. Pro ně je komfort důležitý během zbytku, takže vše musí odpovídat vysoké úrovni. To zase bude vyžadovat značné investice. Ale všechny náklady se vyplatí, protože hostince jsou dnes velmi oblíbené.

Charakteristickým znakem tohoto druhu rekreace je, že penziony jsou útulnější než levné hotely a sanatoria. Úroveň služby zde zpravidla trvá na všech čtyřech hvězdách, ale v tomto případě neexistuje žádná nadměrná platba. Majitelé penzionů se snaží vytvořit nejjemnější a přátelskou atmosféru, která přispívá k rekreaci a je tak oblíbená u obyvatel měst. Kvůli obrovským výhodám těchto zařízení jsou v poslední době velkou poptávkou.

Ale tady stojí za zmínku jeden mínus, totiž sezónnost práce.

Penziony, jako například obchod, mohou být velmi výnosné pouze během prázdnin, tj. Od května do září.

V zimě jsou návštěvníci penzionů velmi málo. Výjimkou může být pouze úspěšné umístění firmy. Například, pokud podnikatel může získat místo pro výstavbu v blízkosti turistického místa, může se dostat po celý rok.

Důležité body pro otevření penzionu

Takové typy hotelů existovaly i v době Sovětského svazu a byly docela populární. Jenže dříve se jednalo o jednoduchou alternativu k sanatoriu a nyní zůstává v penzionu nazýváno elitní odpočinek. Úroveň služby by proto měla být v nadmořské výšce.

Jednou z nejlepších možností je otevření penzionu u moře. Takové domy jsou v sezóně velkou poptávkou, ale počáteční investice bude velká. Pozemek u moře je drahý. Kromě toho je třeba vybavit pláž turisty. Jedná se o lehátka, deštníky, záchrannou stanici a vodní aktivity. To vše není předpokladem, ale pomůže zvýšit podnik na novou úroveň. Dobré pláže vždy přitahují lidi, kteří budou odpočívat u moře.

V případě, že místo pro výstavbu penzionů bude v blízkosti atrakcí, můžete si udělat další výlety. Je to velmi výhodné pro hosty a je výhodné pro majitele domů. Můžete si zorganizovat další volný čas. Pokud je to možné, stojí za to organizovat potápění, rafting nebo vodní lyžování. Jízda na koních a pěší turistika jsou vždy velmi žádané.

Vzhledem k tomu, že v penzionu převážně lidé, kteří upřednostňují pohodlí, stojí za to postarat se o to, aby byl zajištěn vysoce kvalitní internet a vybavení komfortní koupelny s teplou vodou. Doporučujeme vám nabídnout hostům transfer. To je velmi důležité pro ty zákazníky, kteří zůstanou v penzionu poprvé.

Obecně platí, že penziony jsou vybaveny pohodlným nábytkem, ale bez výrazných excesů. Samozřejmě, můžete vydat jednu místnost pro "luxus", ale obecně, poptávka po domích z obvyklé kategorie "standard" a "pohodlí."

Samostatně je třeba rozdělit jídlo, protože musí být nabízeno v penzionu. Zde můžete jít dvěma způsoby, to znamená pozvat hosty k použití kuchyně nebo využít služby "místního" šéfkuchaře, který bude sloužit snídani, oběd a večeře (jídlo je zahrnuto v ceně pokoje). Je žádoucí vybavit speciální prostory pro vaření kešu. Mohou být instalovány v blízkosti bazénu.

Dokumenty pro otevření penzionu

Kromě toho, abyste mohli sestavit kompetentní podnikatelský plán pro penzion, pokud je to malý projekt, a ne hotel v síti, musíte se zaregistrovat jako IP. Jedná se o nejjednodušší organizační a právní formu, která vám umožní vybrat nejjednodušší a nejvhodnější daňový systém. Vypořádání se s prací v penzionu nebude fungovat samostatně, takže budete muset najmout zaměstnance. To by mělo být zohledněno a registrováno jako zaměstnavatel v Penzijním fondu.

Kromě toho k otevření hotelového podnikání bude muset získat požární oddělení, SES a Rospotrebnadzor. Pokud má penzion vlastní bar, musíte získat také licenci na prodej lihovin. Existuje povinná smlouva o vývozu odpadků, dodávky elektřiny a vody.

Dodatečná dokumentace závisí na specifikách firmy. Je možné, že majitel penzionu bude chtít poskytnout hostům další služby, například prohlídku památek. Zde budete muset získat příslušná povolení a certifikáty. Pokud podnikatel potěší zákazníky s procházkami na koni, to znamená, že bude mít vlastní stáj, bude to vyžadovat spoustu dalších dokumentů a především veterinární závěry o zdraví zvířat.

Kolik stojí dům?

Náklady na takový projekt, stejně jako rychlost jeho návratnosti, závisí přímo na tom, kde se dům nachází. Počáteční náklady budou nutné k nákupu místa a budování vhodné budovy, která bude stát nejméně 1,5 milionu rublů. Dodatečné vybavení bude stát další milion. Reklamní činnost bude vyžadovat zhruba 200 tisíc.

Každý měsíc vzniknou určité náklady. V hlavní sezóně budou více, ale zisk se zvýší. V průměru je 100 000 měsíčně vynaloženo na mzdy, 50 000 na daně a účty za služby.

Odborníci odhadovali, že při investicích do penzionu přinese 3 miliony firem každý měsíc kolem 400 000. Se všemi měsíčními výdaji se podnik vrátí po 2-3 letech, což je považováno za vynikající výsledek.

Jak otevřít penzion

Hostinec - to je jedna z rychle rostoucích forem ubytování pro turisty na dovolené. Zvláště často penziony najdete na mořských pobřežích. Otevřít podobný mini-hotel není tak obtížné, jak se zdá na první pohled.

Nejprve se zaregistrujte jako individuální podnikatel. Po dokončení můžete začít organizovat svůj vlastní penzion.

Sledujte terén, kam chcete otevřít svou firmu. Určete nejlepší místo pro váš penzion. Poté vypočítat, kolik místností a lidí chcete vytvořit svůj mini-hotel. To vše závisí na výpočtu vašeho projektu. Zpravidla, v penzionech ne více než 5-10 pokojů.

Pokud máte připravenou strukturu, je to velká výhoda. Bude to nutné pouze k tomu, aby to bylo zapotřebí - dokončit, opravit atd. Při budování nového domova se vaše náklady výrazně zvýší.

Po dokončení domu se zabývá jeho dekorací a plnění. Přemýšlejte o tom, kolik pokojů by měly být postele, koupit je. Nezapomeňte připravit prádlo na změnu. Vyplňte odhad 2-3 setů pro 2 týdny rekreantů v každé místnosti.

Zajistěte možnost instalace rozděleného systému, TV, chladničky a dalších užitečných zařízení, abyste zajistili příjemný pobyt.

Návrh kuchyně také vyžaduje velké úsilí a finanční prostředky. Koneckonců, je nutné, aby to bylo pohodlné a pohodlné pro všechny hosty. Takže je nutné vyplnit všechny domácí trivia - nádobí, nádobí atd. Pokud chcete mít ve svém penzionu dodatečný napájecí systém, pomůžete-li zákazníkům obsluhovat, přemýšlejte o této oblasti. V ideálním případě by měla být autonomní od společné kuchyně. Kromě toho musíte každým dnem přemýšlet o menu.

Ujistěte se, že se o personál postaráte. Součástí práce mohou být i vaši rodinní příslušníci nebo sami. Muži například mohou provádět rutinní opravy, provádět nákupy výrobků, zajišťovat transfery apod. Ženy mohou vařit, čisté místnosti atd.

Dnes mnoho lidí přemýšlí nad místem odpočinku, preferuje ekonomické možnosti, domácí prostředí, přírodní krásy středního pásu. Často takoví turisté volí soukromou dovolenou, kterou nabízejí majitelé penzionů. Proto tento druh podnikání vypadá docela atraktivní.

Chcete-li otevřít vlastní hotel, je pro bohaté lidi možnost. Ale penzion - projekt je docela cenově dostupný. Tento formát je velmi známý na Západě, v Rusku se začíná rozvíjet, ale má velké vyhlídky.

Chcete-li zorganizovat penzion, nepotřebujete velký startovací kapitál. Koneckonců, můžete otevřít takový mini-hotel na základě stávajícího domu v obci. Samozřejmě ideální volbou je penzion u moře. Ale je docela výhodné, aby se stal mini-hotel v hezké ruské vnitrozemí, kde je v blízkosti les, řeka a další krása.

U penzionů je poskytováno preferenční zdanění, pokud není více než 10 pokojů, není nutné zaregistrovat právnickou osobu, certifikace je přísně dobrovolná. Ovšem samozřejmě majitelé samých mají zájem o poskytování kvalitních služeb. Koneckonců, úspěch projektů tohoto formátu je založen na ohleduplném postoji k hostům, domácí atmosféře a nějaké "želé", kterou majitelé přišli.

Někdo organizuje pro hosty řadu programů, jako je jízda na koni nebo noční rybolov, někdo nabízí parník v reálné ruské lázni nebo rafting podél řeky - tvůrčí v tomto případě je vítán. Důležitou součástí úspěchu je lahodné domácké jídlo, které hostí hosté, kteří obvykle bydlí poblíž. Samozřejmě, musíme se postarat o pohodlí cestujících, zajistit různé typy pokojů s možností umístit přistýlku, organizovat parkoviště.

Pokud se turistům podařilo odpočinout, řeknou přátelům a známým o penzionu a oni také přijdou tam, kde věří "ústně". Odborníci tvrdí, že soukromý penzion platí 2,5-4 let. Ziskovost se pohybuje mezi 20-30%. V mnoha ruských regionech dnes orgány podporují rozvoj penzionů. Existují speciální programy, školy pro správu soukromých hotelů.

Hrůzy veřejných domovů pro seniory slyší všichni. Hodně z toho samozřejmě není pravda (zvláště v poslední době). Ale jak pomoci těm občanům, kteří na sklonku života nemusí mít k udržení jejich způsob života v dobrém stavu a nechce zatěžovat ostatní. Co když veřejný sesterský dům je buď uzavřený nebo přeplněný? Cesta je otevření penzionu pro seniory na komerčním základě.

Zaregistrujte právnickou osobu u daňových úřadů. Získejte certifikát o registraci a statistické kódy (85.32). Zaregistrujte pečeť v moskevské registrační síni. Kromě toho budete potřebovat také licenci na poskytování zdravotních služeb, které můžete získat na ministerstvu zdravotnictví pouze tehdy, pokud vy nebo vaši zaměstnanci máte příslušné vzdělání.

Souhlasím s Ústavem sociální ochrany obyvatelstva a penzijním fondem se všemi požadavky na organizace tohoto druhu. Obvykle se jedná o otázky o potřebě vašeho regionu na místech v podobných institucích ao otázkách převodu vašich důchodů na váš účet (pokud nechcete zřídit domov pro rodiče bohatých občanů).

Koupit nebo pronajmout prázdný dům nebo opuštěný tábor (rekreační středisko), ale před tím nezapomeňte zjistit, kde je jeho skutečný vlastník. Je důležité, aby odhadovaný počet míst v pečovatelském domově byl v souladu s tím, co jste uvedli na oddělení sociální ochrany. Kromě toho bude záviset na tom a kolik pravidelných a nepracovních jednotek pracovníků údržby budete potřebovat. Zaregistrujte prodejní nebo kupní smlouvu nebo smlouvu o pronájmu a potvrzení o převodu a převzetí s Federální registrační službou a daňovými úřady.

Každý žadatel o pracovní místo v penzionu (služky, lékaři, zdravotní sestry, kuchaři, technici) musí vést osobní pohovor zjistit, jaký druh člověka před vámi. Někdy se stane, že práce na veřejnosti, a v soukromých domovech pro seniory se organizují lidé s vynikajícím rejstříku trestů nebo skrývají před zákonem. Proto byste měli pečlivě studovat dokumenty nově přijímaných žadatelů.

Přestavte pokoj tak, aby ve všech pokojích pro starší lidi žilo maximálně 2 osoby. V penzionu by měla být společenská místnost pro volný čas, sport a tanec (něco jako symbióza montážní a tréninkové haly). Jídelna by měla být navržena tak, aby během dne bylo možné uspořádat tři až čtyři jídla denně bez front na sedadlech. Dům by měl mít dobrý lékařský pokoj s veškerým potřebným vybavením. Souhlasíte s technickou organizací Rospotrebnadzor vašeho ošetřovatelského domu.

Pokud je finanční příležitost, umístěte v každé místnosti (nebo alespoň na každém patře) v televizi. V každém případě by měla být chladnička v každé místnosti. Nezajistěte z vašeho domova pobočku nemocnice nebo vězeňské instituce: nechte své hosty setkat se svými příbuznými ve svých pokojích, nikoliv v pokoji pro hosty.

Vzhledem k tomu, že bydlení v komerčním penzionu není pro staré lidi levnou věcí, měli byste inzerovat o otevření nové instituce tohoto typu ve víceméně úctyhodných časopisech a novinách. Přestože máte-li v úmyslu otevírat téměř zdarma penzion, máte smysl inzerovat v masových vydáních i na internetu.

Aby se starší občané mohli ubytovat ve vašem penzionu, musíte uzavřít dohodu s nimi (nebo s jejich příbuznými, na jejichž základě jste byli svěřeni) a obdržet následující dokumenty:

Otevírání stájí je pro velké fanoušky a fanoušky koní. Přestože tento segment trhu je téměř není zaneprázdněn a móda pro koně v bohatých kruzích roste, nemůžeme spoléhat na zisku. Přestože v závislosti na zvoleném formátu je zcela možné získat solidní příjem.

Začátek organizace podnikání vyplývá ze zápisu na účet v daňové kontrole a zápisu patentu jednotlivého podnikatele nebo zápisu právnické osoby.

Nejdůležitější věcí pro otevření stájí je výběr místa. Měla by se nacházet mimo město, ale dost blízko, aby potenciální zákazníci mohli bez problémů dorazit do vašich stájí. Mimo to by mělo být malebné místo: s lesem a loukou, kde je příjemné procházet se koni, kde je pastvina a schopnost sklízet seno na zimu. Vezměte prosím na vědomí, že požadovaná plocha je 8 až 10 akrů pro 4-5 koní.

Dávejte pozor na opuštěné pozemky s budovami, vesnice se zchátralými stájími. V tomto případě můžete ušetřit slušné množství peněz. Obnova a oprava hotových budov bude dražší než jejich přestavba. Nájem pozemků v takové vesnici bude také výrazně nižší.

Stojan musí splňovat řadu požadavků: přítomnost oken a větrání, stánky musí být suché, střecha - neteče.

Pokud se chystáte svým majitelům nabídnout své služby pro údržbu svých domácích mazlíčků, bude nutné dodatečně postavit penziony a stavby pro personál stewardů.

Je-li základem vašeho podnikání je jízda na koni, jízda na koni, budete muset koupit zvířata. V tomto případě není třeba kupovat drahé elitní koně, neboť vaše stáje jsou vhodné obyčejné koně, jejichž cena se pohybuje od 30 do 50 tisíc rublů. Je také třeba koupit pár poníků pro děti.

Vezměte pracovníky do stájí. Musí nejen milovat koně, ale mají také znalosti a zkušenosti s jejich obsahem. No, pokud bude mít alespoň jedno z nich veterinární vzdělání.

Jakmile se první koně objeví ve vaší stáji, ujistěte se, že vaše pojištění vaše pojištění čelí všem možným rizikům: krádežím, požárům, nehodám.

Zamyslete se nad reklamou vaší společnosti. Dejte reklamy na speciální média, která si mohou potenciální zákazníci přečíst. Vytvořte vztahy s veterináři, zjistěte informace o majitelích koní. Pokud je to možné, obraťte se na ně osobně a nabídněte jejich služby. Pokud máte zájem o jízdu na koni, obraťte se na cestovní kanceláře. Mohou volat exkurzní skupiny s návštěvou vaší stáje.

Rodinné podnikání pro mnohé je velmi atraktivní - je snazší dosáhnout společného názoru s blízkými lidmi, méně neshod, více soudržnosti. V historii jsou příklady známy, když rodinný podnik existuje po staletí. Legálně a prakticky se proces vytváření vlastního podnikání příbuznými nijak neliší.

Společně, diskutujte, které podnikání je lepší udělat a okamžitě vymezte odpovědnost každého člena rodiny účastnícího se případu, je žádoucí konsolidovat dohody na papíře. Díky tomu se vyvarujete mnoha problémů a nedorozumění v budoucnosti, mezi příbuznými to je také velmi důležité. Zvažte příklad vytvoření malé rodinné kavárny.

Pro rodinný podnik zaregistrujte LLC. Nezapomeňte přemýšlet a podniknout obchodní plán, abyste jasně porozuměli svým schopnostem a vyhlídkám.

Chcete-li začít, nepotřebujete mnoho zařízení. Připravte si jednoduché a levné pokrmy, které jsou oblíbené: sendviče, palačinky, vareniki, ravioli, grilované kuře. Vše, co potřebujete, je běžný sporák, stůl, nádobí a kuchyňské spotřebiče. Grilované kuře je možné vařit v aerogrilu. Vytvořte si kavárnu nepřetržitě, a pokud je k dispozici auto, přidejte další službu - doručení jídel doma nebo přípravu vlastní večeře pro organizace.

Reklama je velmi důležitá! Nechte to být v cenově dostupných publikacích, použijte také auto jako "billboard". A šířit informace prostřednictvím svých přátel a příbuzných - slovo z úst je vždy efektivní.

Snažte se vždy více. Rozšiřte svou firmu a počet služeb. Vytvořte si databázi běžných zákazníků a provádějte pro ně speciální promo akce, protože to povede ke zvýšení počtu pravidelných zákazníků. Vždy sledujte kvalitu vašich pokrmů. Cenné jídlo se připravuje ze srdce a bez podvodu. Nepokládejte je na dopravník, ale pracujte samostatně, protože v budoucnu to pomůže otevřít dobrou restauraci elity a pravidelné zákazníky, které se budou rozvíjet na úsvitu Vašeho podniku, budou klíčem k jejímu úspěchu. Přijde čas a pravděpodobně vaše rodinné podnikání bude stavěno pouze na mzdovou práci, příbuzní si nechávají pro sebe pouze řídící funkce.

K rozvoji úspěšné podnikatelské činnosti člověk nemusí být velmi bohatou a vlivnou osobou, ale musí jednat podle plánu. Koneckonců, při vytváření dobrého podnikatelského projektu, můžete jej přeměnit na realitu s minimálními náklady.

Přihlaste se k tréninku a dokončete trénink. Existuje mnoho z nich a můžete si vybrat ten nejvhodnější směr: rozšíření nehtů, řasy nebo vlasy, kadeřnické služby, kurz make-upu nebo kosmetiku, organizaci svátků. Pro školení budete muset zaplatit velmi malou částku. Bezprostředně po dokončení kurzů budete schopni pracovat doma, navštívit klienty nebo otevřít kancelář.

Udělejte to psaním dokladů o kurzu, diplomových prací a testovacích dokladů na objednávku. V takovém případě možná budete potřebovat peníze pouze pro reklamu, a to i tehdy, pokud podáte reklamu novinám. Pokud nechcete utrácet peníze, můžete jednoduše využívat služby Internetu a umístit reklamu na specializované a často navštěvované weby.

Vytvořte si vlastní obchod s pneumatikami. Tato firma nevyžaduje žádné velké investice, můžete pracovat přímo ve vaší garáži (samozřejmě, pokud ji máte). Stačí si koupit nářadí a malé zařízení pro zvedání automobilů.

Zaujmout pronájem bytů. Zde budete muset investovat peníze do nákupu počáteční databáze vlastníků pro vaše město. Na internetových stránkách (Ural student, e1, avito) vložte co nejvíce reklam. Postupně získáte klientskou základnu a otevřete svou kancelář.

Pokuste se prodat kosmetiku. Chcete-li to provést, musíte se zaregistrovat u síťové společnosti, jako jsou například Oriflame, Avon nebo Faberlic. Poté budete muset zakoupit několik katalogů a začít s nimi, abyste přilákali zákazníky. Chcete-li přilákat zákazníky, vytvořte svou vlastní skupinu nebo komunitu v sociální síti (například u spolužáků).

Prvním pravidlem otevření nového podniku je vymezit jasný okruh segmentu trhu, ke kterému je zaměřen. Při tom je třeba začít, pokud plánujete otevřít lesklý časopis.

Prvním krokem, který byste měli podniknout, je pracovat na současném trhu s tištěnými médii v regionech, ve kterých chcete časopis distribuovat. Dokonce i když máte nápad na ruce, který na první pohled nebyl realizován, proveďte důkladnou analýzu. Je možné, že již byla úspěšně provedena poněkud jiným způsobem. V takovém případě by měla vaše strategie jít buď podél kontrastu svého zdroje s existujícím, nebo pokrýt ty oblasti, které nemá vliv.

Otevření nového vydavatelství má řadu potíží. Na vás budou spát všechny těžkosti pro propagaci značky, stejně jako vyhledávání inzerentů. V porovnání s touto možností má vydání časopisu pod licencí již existujícího úspěšného zahraničního vydavatelství řadu výhod. Například se nemusíte starat o to, abyste si vytvořili pověst - název publikace bude mluvit za vás. Kromě toho se vaše příjmy budou vytvářet nejen prostřednictvím reklamy, kterou zveřejníte osobně, ale také na úkor reklamních smluv uzavřených se společností, od které jste licenci zakoupili. Praxe také ukazuje, že časopisy vyráběné pod západní značkou jsou v Rusku úspěšnější než domácí protějšky - spotřebitel je stále orientován na západ jako ukazatel kvality.

Pečlivě vyřešte mechanismus počáteční implementace časopisu. Vyzkoušejte různé schémata, včetně počáteční bezplatné distribuce. Nezapomeňte, že váš časopis musí být nejprve rozpoznatelný. pokud lidé například, když váš časopis je určen pro ženské publikum, nejlepší místo by bylo rozšíření kosmetické salony, holičství a solárií, - - se tělocvičny a automobilové interiéry high-level prozkoumat možnosti akumulace publika míst. Není nutné instalovat celé stánky, stačí umístit časopis do rozvržení časopisů prezentovaných pro čekanou návštěvníky.

Jak otevřít mini hotel doma - zkušenost Olgy

Mám dobrého přítele, moje matky jsou blízké přátelé a Olga Dmitrievna Lebedeva a já udržujeme přátelské vztahy již více než 20 let. Olga Dmitrievna pracovala jako hlavní účetní po celý svůj život, je v tomto oboru opravdovým profesionálem.

Provedení a audity. Mimochodem, tyto dovednosti jsou pro ni velice užitečné a začínají podnikat, kde už je sama milenkou. Její podnikání je velmi neobvyklé. Olga a její manžel postavili venkovský dům v oblasti Leningradu, plánovali tam bydlet, když odešli do důchodu.

Ukázalo se však, že změna rušného města do klidného přístavu mnohem dříve než věk odchodu do důchodu. Ve svém domě otevřela Olga mini-hotel. Sám řídí tento hotel.
Zvláště pro čtenáře webu BizMam jsem se rozhodl zjistit, jak Olga Dmitrievna přišla k tomuto rozhodnutí, které dosáhla, co chce.

Jak otevřít mini domácí hotel od začátku - vynikající ženský obchod


Olga, jak jste se rozhodla ukončit hlavní profesi?
Práce s čísly má své vlastní specifika. Někdy nemůžete usínat z nekonečných čísel v noci, všechny zprávy, úvěrové debty plavou před vašima očima. Na to si můžete zvyknout a včas jsem si zvykl na papíry a postavy, které mě obklopují, ale v poslední době se v mé práci vyskytly potíže.

Trh práce v účetnictví má určitý druh krize, mzdy byly sníženy o více než 30%, zatímco požadavky zaměstnavatele rostly. Vedoucí účetní obvykle pracuje na jednom místě na dlouhou dobu a moje pracovní zkušenost v poslední organizaci byla více než 7 let.

Nicméně po řadě konfliktů s majitelem podniku jsem se rozhodl, že se s touto prací rozhodnu. Myslel jsem si, že si odpočineme na přírodě, máme dům u vody a tam hledat nové místo práce.


Co vás přimělo ke změně?
Starší přátelé přišli navštívit nás, celou společnost 15 lidí. Naplánovali jsme takovou schůzku po dlouhou dobu, ale všichni se odkládali kvůli nedostatku času. V našem domě jsou 5 pokoje, byly postaveny tak, že v budoucnu nás synové navštíví společně s rodinami a že je dostatek prostoru pro každého. V těchto pokojích jsme umístili všechny naše kamarády, bylo tam jen 5 rodin.

Uvařil jsem snídani, oběd a večeři pro celou společnost, někdo mi s tímhle vždycky pomáhal. Chodili jsme, šli do Perského zálivu, obecně lovili, odpočívali, jak to počasí a příroda dovolují. Jeden z přátel řekl frázi - "Olga, otevřeš hotel a přijmeš hosty.

Je to pro tebe báječné! "Myslel jsem, že mě nápad potěšil. Dlouho jsem se chtěl pokusit, abych nebyl zaměstnán, ale mistr a manažer vlastního podnikání.


Jaký byl váš první krok?
Manžel mě podporoval ve svém úsilí. Kromě toho pokoje mají samostatný vchod z ulice a design domu umožnil rozdělit hotelovou zónu a zónu, kde žila moje rodina.

Dále jsem sdílel s přáteli a přáteli, že jsem otevřel hotel pro 5 pokojů, a budu rád hostům, že chci vařit domácí jídlo pro hosty. Abych je mohl organizovat. To byl začátek.


Olga, pamatuješ si své první klienty?
Samozřejmě si pamatuji, že jsou to Finové - přátelé našich známých. Bál jsem se, že by nám bránili jazyková bariéra, ale Finové mluvili plynně rusky. Moc nás to tak líbilo, že slíbili, že náš mini-hotel inzerují po celém Finsku.

A skutečně pak několik lidí volalo, aby si rezervovali pokoj, odkazujíc na naše první Finové.


Kolik klientů máte nyní?
Jsme již 3 roky. Objednávali jsme pokoje po dlouhou dobu přes internet. Méně než 10 hostů najednou nebylo nikdy. Po nějaké době plánujeme provést některé kosmetické opravy, takže v práci bude krátká přestávka.


Co můžete za začátečníky přát?
Nikdy se nevzdávejte před potížemi a respektujte sebe, jako osobu a profesionála!

Podívejte se na několik tipů, jak vytvořit svůj obchodní plán.

A pár tipů pro ty, kteří se rozhodnou otevřít mini hotel, kde začít?

Co potřebujete vědět, abyste otevřeli mini-hotel?

Na místech přílivu turistů, na mořské pobřeží nebo v jakémkoli městě, kde podnikatelé tak často hledají místo pro dočasnou zastávku, bude myšlenka otevření hotelového podnikání velmi vítaná. S dovedným a kompetentním přístupem se stane velmi úspěšným a výnosným.

1. Najděte budovu pro umístění pokojů
Podmínkou pro zahájení podnikání je dostupnost vhodných prostor. Pokud nevlastníte takovou nemovitost, můžete provést následující:
- pronajmout předpoklad po dlouhou dobu s cílem získat zpět časově spojené náklady;
- Koupit pokoj v pravé oblasti nebo několik apartmánů, v tomto případě počítat své peníze;
- vybudovat hotelový pokoj; pohodlí této možnosti je možnost zpočátku vytvořit požadované uspořádání, ale všimněte si, že celý proces od akvizice místa pro stavbu před provozem budovy se bude roztahovat v čase.
Snažte se vybavit ve vaší mini-hotelové kavárně. V každém případě by měly být obchody, bary a další místa v okolí, které můžete navštívit.

2. Vyplňte potřebné dokumenty
Mnoho majitelů malých hotelů nezaregistruje své aktivity, aby nezaplatili daně. Pokud však máte status IP nebo LLC, můžete klientskou základnu rozšířit na úkor cestujících, kteří potřebují dokumenty pro reportování. Rovněž by měla být zdokumentována výstavba nového předpokladu nebo přestavby zakoupeného (pronajatého) území. Je také nutné uzavřít smlouvy s řadou služeb.

3. Hodně závisí na výběru personálu a uspořádání prostor
Pro hotel s až 15 pokoji stačí dva správci, účetní, manažer rezervace a několik služebných. Samozřejmě, hlava hotelu by měla být vedoucím hotelu. Je žádoucí, aby zaměstnanci byli stálí, protože pokud tým pracuje, zvyšuje se kvalita služeb.

Zajistěte přítomnost trezorů pro hodnoty zákazníků a poplachových tlačítek. Vždy se starat o zdraví instalatérských zařízení.
Krása malých hotelů je možnost vytvořit atmosféru domácí pohodlí. Čistota prostor a vkusně zařízený interiér zanecháte příjemný dojem hotelu. Ale co je nejdůležitější, zacházet s klienty, aby se nechtěli rozloučit s tímto místem, a příště vás vybrali za jejich dočasnou zastávku.

Pokud se vám líbil materiál - sdílejte to s přáteli:

Jak otevřít host: průvodce krok za krokem

Přidáno do záložek: 0

Jak otevřít hotel od začátku

Potřeba městských obyvatel pohodlně relaxovat mimo město stimuluje podnikání k vytvoření nových odrůd služeb. Jednou z oblíbených služeb lze považovat za hosty, jejichž klienti mají možnost strávit příjemné a tiché víkendy se svými rodinami, odvrácenými od městského shonu. K organizaci takovéto činnosti je důležité znát základní fáze jejího vzniku.

Vlastnosti, výhody komplexů hostů

Mezi neocenitelné výhody ubytovacího komplexu jako podnikání patří zvláštní charakter kategorie zákazníků, kteří tuto službu využívají. Zpravidla se jedná o zajištěné obyvatele velkých měst s vysokou mírou solventnosti. Tak, brzy po otevření takového komplexu, to se vyplatí a začnou přinášet stabilní příjem.

Ve videu: Funkce hotelového podnikání, nástrahy

Dalším přínosem otevření penzionového komplexu nebo penzionu - požadavky všech veřejných služeb ve vztahu k takovému podniku jsou nižší než klasické hotely, což znamená, že zřízení takového podniku bude vyžadovat výrazně menší investice. Hlavní věc, kterou majitel komplexu hostů může vyhrát, je vyšší úroveň pohodlí, která může poskytnout malé komfortní chaty ve srovnání s velkými a hlučným hotelem.

Je však důležité vzít v úvahu určitý nedostatek penzionů - jejich sezónnost: jsou nejvíce populární během prázdnin, zejména od května do září, ve zbývajících měsících bude zisk mnohem nižší.

Hlavní podmínky pro poskytnutí pohodlného odpočinku pro hosty, díky nimž bude komplex hostingu konkurenceschopný, lze pojmenovat takto:

 • umístění na přírodě (ideálně - na pláži nebo jiném vodním toku s vybavenými plážemi, v lese nebo horách);
 • organizování volného času hostů. Takže můžete doporučit návštěvy exkurzí, vstup na koni nebo zajímavé turistické cesty atd.
 • poskytovat hostům internet a pohodlný transfer.

Jídlo je jedním z nejdůležitějších rysů, které ovlivňují úspěch budoucího podniku. Hosté by měli nabídnout lahodné a pestré menu, takže zbytek si bude pamatovat jen pozitivní momenty.

Organizace hostského komplexu: počáteční kroky

První věc, o které musí rozhodnout zakladatel komplexu hostů, je, jaký organizační a právní forma má jeho podnik. Pokud je organizace malá a zakladatel je jedna osoba, můžete začít registrovat jako samostatný podnikatel.

Ve videu: hotelové podnikání od začátku

V některých případech nebude možné vytvořit formu PI a bude vyžadováno založení právnické osoby k zahájení podnikání. S výhodou se obrátí na formulář LLC. Například pokud jsou zakladateli dvě nebo více osob, je nutné založit právnickou osobu. Poskytování úvěrů podnikům bankám vyžaduje také odvolání na takovou organizační a právní formu. Ve zbytku je registrace jako IP výhodnější pro začínajícího podnikatele, neboť je možné zvolit si šetrnou formu zdanění, včetně zjednodušeného zdanění, což značně zmírňuje daňový tlak na podnikání. Navíc individuální podnikatel, na rozdíl od právnické osoby, nesmí objednat pečeť, a v případě porušení jakýchkoli požadavků zákona jsou pokuty za IP mnohem nižší.

Je pravda, že zakladatelé LLC nesou osobní odpovědnost, protože všechny možné ztráty jsou vypláceny na úkor vloženého základního kapitálu.

Na samém začátku registrace společnosti se musíte postarat o výběr vhodného personálu pro hostující komplex. Především potřebujete zkušeného manažera, který je obeznámen se všemi organizačními rysy a finanční složkou podniku tohoto typu. Pokud se nejprve dostanete bez služeb příchozího účetního, což umožní obecně snížit náklady na práci, v budoucnu bude požadován odborný personál tohoto profilu na plný úvazek. Administrátor a ošetřovatelé jsou také povinní: dívky, kuchaři, číšníci, pracovníci v parku a další. Pokud hostující komplex nabízí služby, jako jsou výlety, jízda na koni, masáže nebo sportovní kurzy, měli by být také pravidelní nebo pozvaní pracovníci těchto akcí.

Před zahájením podnikání tohoto typu je třeba sestavit podrobný obchodní plán, ve kterém je třeba vzít v úvahu sezónnost podniku a skutečnost, že hostující komplex přinese nepravidelný zisk s přihlédnutím ke sezónnosti. Příjmy, které podnikatel obdrží během letní sezóny, by proto měly platit náklady na údržbu komplexu po celý rok.

Video: Výhody hotelového podnikání

Jednou z hlavních etap organizace hostinského komplexu je pronájem a koupě pozemku a prostor pro ubytování hostů. Tato nákladová položka bude jednou z nejdražších, protože bude vyžadovat vybavení obývacího pokoje, ložnic a kuchyně s veškerým potřebným nábytkem, spotřebiči a elektronikou. Za účelem přilákání zákazníků placených by měl být interní i externí design komplexu hostů na nejvyšší úrovni. Chcete-li jej vytvořit, doporučujeme kontaktovat profesionální designéry. Kromě služeb interiérového designéra budete potřebovat pomoc krajinného návrháře při návrhu přilehlého území.

Reklama - jedna z hlavních podmínek pro rozvoj podnikání v hotelovém průmyslu. Především se jedná o malé a málo známé, pouze otevřené podniky. Takže hotelový komplex může být ohlášen prostřednictvím internetu, a to jak kontextové reklamy, tak na turistických místech, stejně jako prostřednictvím sociálních sítí.

Média, stejně jako distribuce informačních letáků a brožur také fungují dobře. Nejprve klientům přitahují propagační akce, slevy a různé příjemné bonusy. Na těchto prvcích můžete zvýraznit.

Registrace a provádění dokumentů: hlavní etapy

 • Propsání aplikace na zvláštní formulář, který si zvolil a specifikoval odpovídající druh činnosti a doprovázel jej kódem OKVED;
 • poskytnout minimální balíček dokumentů (kopie pasu a čísla TIN);
 • zaplatit státní poplatek a přiložit k žádosti doklad o zaplacení.

Zaregistrujte PI v daňové službě, která se nachází v oblasti, kde je podnikatel registrován. Na stejném místě berou požadavky na zaplacení daně, které lze uplatnit téměř ve všech bankách, a to pouze s uvedením účelu platby.

Registrační dokumenty PI lze podávat buď osobně, nebo prostřednictvím jejich zástupce, nebo poštou, a to i prostřednictvím internetu. Ve druhém případě jsou všechny dokumenty certifikovány notářem a prošité, navíc potřebujete plnou moc zástupce, který je také certifikován oprávněnou osobou. Pro zasílání dokumentů je vyžadována plná moc. Pokud jsou dokumenty pro registraci zasílány prostřednictvím internetu, na místě daňové kontroly, všechny formuláře jsou vyplněny přímo online a můžete také automaticky platit poplatek.

Ve většině případů se registrace individuálního podnikatele provádí po dobu 3 dnů. Výsledkem je, že vlastník nového podniku obdrží certifikát, ve kterém uvede skutečnost, že podnikatelskou činnost a individuální kód, a záznamový list obsahující základní údaje o IP.

Když rozšiřujete svou firmu, můžete zaregistrovat právnickou osobu, která vám brzy umožní rozšířit se do širšího rozsahu hotelových aktivit. Hlavní podmínkou v tomto případě však bude přijetí certifikátu o hotelovém standardu. Povinností při přechodu na formulář LLC bude objednávka tisku, stejně jako dostupnost určitého schváleného kapitálu, bez něhož nemůže být právnická osoba registrována.

Po dokončení registrace musí zakladatel komplexu hostů získat všechna potřebná povolení včetně potvrzení souladu s požadavky takových specializovaných služeb, jako jsou požární a sanitární prohlídky. Včetně dokumentů, které potvrzují, že místnost je vybavena požární signalizací a hasicími přístroji, stejně jako dezinfekce, deratizace a další nezbytné postupy.

Vytvoření komplexu hostů je tedy celou sérií organizačních akcí, stejně jako významných finančních výdajů, takže nejprve musíte vypracovat kompetentní obchodní plán.