Jak otevřít škola cizích jazyků. Podnikatelský plán pro školu cizích jazyků: vybavení pro školu a náklady na start

Kdo hovoří a znalost cizích jazyků (angličtina, francouzština, němčina atd.) - je to nejdražší klíč k získání prestižní, vysoce placené práce, možná iv zahraničí. Proto je škola cizích jazyků opravdu slibným obchodním nápadem, úspěšně si to uvědomila, můžete jako charakter slavné karikatury Disneyho Scrooge McDucka koupat ve zlatě! No, možná poslední věta byla umělecká přehánění, ale opravdu stojí za to přemýšlet o realizaci tohoto nápadu.

Krok 1. Vyberte formulář organizace a zaregistrujte se v daně

Jak otevřít škola cizích jazyků? Začněte volbou právní formy. Začátečníci jsou zpravidla omezeni na registraci jako IP. To vám umožní vycvičit studenty a zaměstnat zaměstnance, ale nemůľete vydávat certifikáty. A v sešitu bude nápis "odborník na cizí jazyky", ale ne "učitel".

V praxi se ukazuje, že pokud existuje nějaký počáteční kapitál a podnikatelské žíly, je mnohem výhodnější zaregistrovat LEU. Samozřejmě bude v tomto případě mnohem větší odpovědnost a nejrůznější jemnosti. Získáte však vyšší status a budete moci vydat studentům úplné certifikáty.

Kromě toho má LEU větší šanci získat místo ve městě, protože zkušení a kvalifikovaní učitelé půjdou do spolehlivé organizace s odlišným sociálním balíčkem.

Poté se budete muset zaregistrovat u daňového úřadu. V závislosti na zvolené organizaci může tento proces trvat od 5 dnů do 1 měsíce.

Krok 2. Získání licence na vzdělávací činnost

Tento doklad vydává územní vzdělávací orgán. Abyste je mohli získat, musíte zadat určitý soubor dokumentů (úplný seznam je uveden v samotném těle). Může to být dokumentace týkající se místnosti, instruktorů kurzů, úrovně jejich kvalifikace a tak dále.

Krok 3. Výběr místnosti

Ujistěte se, že zjistíte, kde bude umístěno centrum pro výuku jazyků. Zvláštní problémy s nalezením vhodného místa by neměly vzniknout. Můžete si koupit nebo pronajmout pokoj v blízkosti hlavních nákupních center, v blízkosti různých vzdělávacích zařízení (od mateřských škol až po univerzity).

Pokud je to možné, snažte se zabránit tomu, aby jste se ubytovali ve spacích oblastech. Dále zjistěte, zda existují nějaké blízké školy vašich přímých konkurentů - více oblíbená a známá organizace bude od vás dostat značné množství studentů.

Krok 4. Nákup nábytku a vybavení

Když hovoříte o tom, jak otevřít cizojazyčnou školu, ujistěte se, že tuto položku výdajů zvažte. V zásadě neexistují žádné zvláštní požadavky: můžete dokonce studovat jazyk sedící na podlaze. Ale abyste vytvořili prestižní a důvěryhodný obraz, souhlasíte, to nestačí. Stylové stoly a židle, knihovny, základní metodické nástroje (učebnice, sešity) - to vše, co budete potřebovat, na prvním místě.

Kromě toho každá třída by měla být přítomna mediální obsah. Patří mezi ně audio, video, interaktivní program pro studium jazyka, atd V ideálním případě by měla být nainstalována v prostorách interaktivními tabulemi a koupit některé notebooky -.. Pokrok jde kupředu, nahradit tradiční metody rozvoje poznání přicházejí nové.

Jak se vaše podnikání rozvíjí a rozvíjí (to může být také zahrnuto v obchodním plánu školy cizích jazyků), budete moci zakoupit nové metodologické pomůcky a vybavení - interaktivní obrazovky, projektory atd.

Krok 5. Vyhledejte učitele

Úspěch, který bude mít vaše škola cizích jazyků, 95% závisí na kvalitě výuky. Zde však budete muset pot - několik talentovaných a zkušených učitelů se rozhodne opustit své domovy kvůli novému projektu.

Nejdříve se musíte rozhodnout, které jazyky chcete učit. Podle statistik nejpopulárnější jsou angličtina, španělština a italština. Ale německá a francouzská, v posledních letech se podivně dostala do pozadí.

Můžete vyhledávat zaměstnance prostřednictvím přátel i prostřednictvím specializovaných webových stránek, které souvisejí s nalezením zaměstnání.

Je důležité stavět na vašem cílovém publiku. Takže pokud jde o vzdělávání dětí a mládeže, je nejlepší pozvat učitele, kteří pracují alespoň několik let ve škole. Vědí, jak zajímat děti, přitahují jejich pozornost a pomáhají upevňovat nové znalosti. Ale pokud jde o výuku obchodního jazyka pro studenty a dospělé, bylo by logičtější volit jako učitele ty lidi, kteří žili několik let v zahraničí.

Krok 6. Nábor studentů

Přemýšlejte o tom, jak otevřít svou škola cizích jazyků, pokuste se vše připravit tak, abyste začali pracovat pozdě v létě nebo na začátku podzimu. Právě začínají hodiny ve školách a na univerzitách. A dokonce i dospělí, kteří dlouho zapomněli na takovou koncepci jako letní prázdniny, touží po nových poznatcích, když se nesnesitelné teplo utíká.

Krok 7: Reklama

Samozřejmě jste už ve vaší fantazii nakreslili publikum plné nadšených studentů, kteří aktivně načrtávají nový materiál a snaží se o nich diskutovat ve zvládnutém jazyce. Pokud máte zájem o otevření školy cizích jazyků, nezapomeňte přemýšlet o tom, jak budete inzerovat své služby. Koneckonců, bez tohoto, potenciální zákazníci jednoduše nevědí, že existuje!

Nejúčinnějším způsobem v současné době je reklama na internetu. Mnozí ji podceňují, ale marně. Vytvořením vašeho webu budete schopni poskytnout lidem podrobné informace o každém kurzu a podmínkách školení, mluvit o výuce týmu, zkušenosti a úspěchy každého zaměstnance.

Zde bude možné zveřejnit důležitá oznámení, oznámení o propagačních akcích. A samozřejmě ty výhody, kvůli kterým by si lidé měli vybrat své centrum pro výuku cizích jazyků, a ne jinou instituci.

Kromě toho můžete přemýšlet o umístění reklam na různých tematických fórech, ve vašich městech, v sociálních sítích, on-line slovníků. Zpravidla můžete umístit reklamy na tyto zdroje zdarma nebo za minimální cenu.

Další poměrně levný a efektivní způsob, jak se o sobě dozvědět, je distribuce propagačních letáků. To by se mělo dělat na místech s velkým množstvím lidí - na univerzitách a školách, v nákupních centrech a kancelářích významných mezinárodních společností. Stručně řečeno, všude, kde mohou být potenciální studenti.

Krok 8. Odhad potřebných investic

Mělo by se okamžitě říci, že velmi závisí na vašich schopnostech. Můžete začít malé a postupně zvyšovat jak kvalitu, tak náklady na trénink. Nicméně nejméně malý počáteční kapitál, který je třeba začít:

 • pronájem objektu - od 0,2 tis. e.
 • registrace dokladů o registraci a získání licence - 1,7 tis. e.
 • nákup nábytku a vybavení - 3 tis. e.
 • nákup minimálního souboru metodických výhod - od 0,4 tis. e.
 • Plat (3 učitelé) - 1,8 tis. e.
 • služby účetního - 0,3 tis. e.
 • reklamní kampaň - 1 tisíc. e.

Takže naše vlastní jazyková škola, jejíž obchodní plán v současné době sestavujeme, vás bude stát asi 9 tisíc dolarů.

Krok 9. Odhad předpokládaného příjmu

A teď - nejvíce "chutná" část. Průměrná cena jedné hodiny za hodinu se pohybuje od 6 do 20 let. e. (pokud jde o specializované a individuální lekce - od 10 do 25 cu). Počet jedné skupiny je až 10 osob. To znamená, že s jednou skupinou na jeden den dostaneme minimálně 60 cu. Pokud váš stát má tři učitele, kteří vedou tři skupiny, přinesou každý den 180 dolarů. Aby třídy byly efektivní, musí se konat alespoň 3-4krát týdně. To znamená, že za týden dostaneme minimálně 540-720 y. a za měsíc - 2,1-2,8 tis. e. Pokud použijete maximální počet, měsíční zisk může být od 7,2 do 9,6 tisíc. e.

Doporučujeme však nastavit průměrné ceny - v tomto případě se projekt splatí za několik měsíců a váš čistý zisk dosáhne 2-4 tisíc. měsíčně.

Krok 10. Rozšiřte rozsah činností

Takže teď víte, jak otevřít jazykovou školu a zda bude tato myšlenka prospěšná. Mějte však na paměti, že tím, že svým zákazníkům nabízíte další služby, můžete výrazně zvýšit úroveň příjmů. Zejména může být následující:

 • úzce-matematická výuka (například lékařská angličtina);
 • příprava na mezinárodní zkoušky (vyžaduje zvláštní licenci);
 • psaní překladů a zpráv na zakázku.

Nyní víte, jak otevřít škola cizích jazyků!

Podnikání pro lingvisty: jak otevřít škola cizích jazyků

Podrobný návod vám pomůže naplánovat, jak otevřít cizí jazykovou školu, učit se, co je potřeba získat a co budou muset utrácet peníze, kolik peněz může přinést své vlastní podnikání na výuku v této oblasti, a to, co se bude muset podívat na zahájení své jazykové výcvikového střediska.

Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Organizační otázky týkající se vytváření takové činnosti

Výuku cizích jazyků lze nabízet s různými účely a různými kategoriemi klientů. Tuto oblast podnikání můžete vytvořit ve formě pokročilých kurzů, školení, kurzů cizích jazyků, vzdělávacího centra pro batolata, školáky, studenty nebo dospělé. Od výběru specializace a plánovaného rozsahu činnosti závisí organizační a právní forma organizace.

 1. Registrace jako samostatný podnikatel;
 2. Vytvoření nestátní vzdělávací instituce nebo autonomní nezisková organizace.

Povolení dokumentace a daňové zatížení

Jednotlivé výukové činnosti nepodléhají licencování, ale klientům nebudou poskytnuty žádné státní doklady o absolvování školení ani se nebude provádět závěrečná certifikace. Tato možnost je vhodnější pro výuku dospělých v kurzech, pro ně často není tak důležité mít doklady potvrzující jejich jazykovou kvalifikaci, což je nejdůležitější - skutečná znalost jazyka.

Nebudou mít problémy s náborem dalších učitelů, nová legislativa v oblasti vzdělávání umožňuje přijmout PI pro práci ostatních učitelů (při práci na patentu to není víc než 15 zaměstnanců). Je tu jen jeden kvalifikace: v případě, že majitel pracuje sám a přitahuje na volné noze, licence nepotřebuje, protože v nájmu trvale další učitelé budou muset získat povolení k provádění této činnosti. Jako daňový systém pro vzdělávací aktivity si můžete zvolit "zjednodušený" (6% příjmu nebo 15% rozdílu mezi výnosy a náklady) nebo patent (pro samostatně výdělečně činné podnikatele).

Pokud se očekává školení s vydáním dokladů potvrzujících kvalifikaci absolventů, budete muset zaregistrovat právnickou osobu (LEU nebo ANE) a získat licenci na místním oddělení ministerstva školství. S touto verzí organizace může klient po absolvování školení obdržet certifikát nebo osvědčení o dodatečném vzdělávání. Ale licencí je povinen připravit objemný balíček dokumentů, většinou prokázání vhodnosti prostor pro školení a úroveň materiálního a technického vybavení instituce, profesní kvalifikace učitelů a struktura učebních plánů. Balíček dokumentů a žádost o udělení licence jsou v okrese považováni za 2 měsíce, licence je platná po dobu 5 let, pak je nutné obnovení.

Nezbytná základna pro výuku cizích jazyků

Co potřebujete k otevření školy cizích jazyků? Vedle přímých znalostí jazyka, sklonu k výuce nebo alespoň organizační činnosti, začáteční podnikatel bude potřebovat další zdroje k vytvoření vlastního vzdělávacího centra.

Jednotlivci v seznamu potřebných pro všechny kurzy elm budou lidé. Zaměstnanci mohou zahrnovat rodilí mluvčí nebo rusky mluvící učitele a lingvisty s požadovanou kvalifikací v angličtině, němčině, francouzštině nebo čínštině. Správně vybraný učitel je klíčem k úspěchu vzdělávací instituce. K dobrému učiteli bude pokračovat v doporučení, a podnikatel proto bude moci snížit náklady na získávání zákazníků prostřednictvím slova "ústně".

Dokonce i v případě, že se rozhodnete nezávisle provádět kurzy a učit všechny klienty, budete potřebovat služby podpory zaměstnanců pro účetní služby pro firmu, IT podporu, bezpečnost, úklid apod. Tyto vedlejší služby mohou být outsourcovány a uzavírány smlouvy se specializovanými společnostmi, které poskytují příslušným odborníkům.

Hlavní položky výdajů při zahájení školy cizích jazyků

Existují další obchodní potřeby, které vyžadují startovní investice při startu. Potřebujete utratit následující položky:

 • Prostory (třída, učebna, konferenční místnost, kancelářská plocha 20-50 m2 ve výši cca 2 m2 na osobu) pro požadovaný počet studentů s přihlédnutím k počtu skupin, jejich obsazenosti a rozvrhu. Pro udělení licencí je nutné, aby tyto prostory byly schváleny hygienickou a epidemiologickou stanicí, požárním oddělením a jinými orgány dohledu (je lepší je pronajmout v budově, která již splňuje všechny nezbytné normy).
 • Nábytek a vybavení pro studovny (stoly nebo stoly, židle, desky nebo projektory, počítače pro učitele a studentské tablety, reproduktory a sluchátka, lingaphone).
 • Pomocné školicí materiály (učebnice, doplňková literatura, sešity, zvukové nahrávky a videopřehrávače, plakáty a další vizuální pomůcky), papíry a zásoby.

Nejdůležitější nehmotnou investicí je vzdělávací program a metodické materiály, které pomohou vybudovat proces výuky jazyka s maximálním účinkem ve vztahu k vybraným skupinám zákazníků a zákazníků.

Finanční aspekty výuky jazyků

Podnikatelský plán s doporučeními o tom, jak otevřít škola cizích jazyků, obsahuje seznam potřebných výdajů a možných příjmů z tohoto druhu činnosti. Začněte finanční analýzu s definicí velikosti počátečního kapitálu.

Kolik peněz bude zapotřebí k přípravě na otevření vzdělávacího lingvistického centra:

 • Registrace IP nebo právnické osoby - 1000-5000 rublů, stejně jako náklady na otevření zúčtovacího účtu - další 1000-2000 rublů najednou.
 • Náklady na pronájem a opravy místnosti závisí na stavu a velikosti prostor a jeho připravenosti přijmout studenty, a co je nejdůležitější z regionu, umístění a chuti pronajímatele. Můžete se setkat se sumou 5-10 tisíc rublů pro malou třídu nebo zaplatit první měsíc nájemného ve výši 50-100 tisíc rublů za celý komplex prostor, a dokonce tráví za to, aby to v pořádku několik desítek tisíc rublů.
 • Nákup nábytku a zařízení - počítačová třídě 5-10 studentů bude stát asi 100 až 150 tisíc rublů, ale můžete to udělat minimálně náklady, základním nábytkem a jednoduché zařízení ve výši 5-10 tisíc rublů na úřad...
 • Nákup metodických učebních materiálů a manuálů - soubor vzdělávací literatury může stát od 500 rublů až po několik tisíc rublů pro každého studenta.
 • Expendables - za 1-5 tisíc rublů budou muset být zásobeny kancelářskými potřebami, papírem, spotřebním materiálem pro kancelářské potřeby a dalšími malými věcmi, které budou pracovat se studenty.

Celkový počet začínajících náklady mohou pohybovat v rozmezí od 20-40 tisíc rublů (jedna místnost a celkového počtu 10-50 studentů) na 300-500 tisíc rublů (při zahájení plnohodnotné vzdělávací instituce s mnoha skupinami a několika jednotlivých tříd).

Náklady na práci školícího střediska

To zde nekončí, protože současné aktivity budou doprovázeny jinými konstantními a variabilními náklady:

 • zaplacení nájemného a úplatky - od 5-10 tisíc rublů na 100-150 tisíc rublů měsíčně;
 • Srážky ze mzdy pro zaměstnance (osoby samostatně výdělečně činné pro IP - pouze související příspěvky) může dosáhnout 10-70 tisíc rublů pro učitele v uznání jeho akademického nákladu, obsazení skupiny, průměrné mzdy v regionu, a dalších faktorech;
 • daní a účetních služeb - od 3-5 tisíc rublů měsíčně na 10-20 tisíc rublů měsíčně;
 • nákup nových výhod, kancelářské potřeby, zásoby - 1-5 tisíc rublů a až 10-15 tisíc rublů;
 • platba podpůrných služeb - od 2-3 tisíc rublů. až 10 až 20 tisíc rublů měsíčně;
 • inzerce a údržba stránek - od 1-2 tisíc rublů na 5-10 tisíc rublů měsíčně.

Celková údržba školy cizích jazyků za měsíc může kolísat z 20-30 tisíc rublů na 250-400 tisíc rublů a více v závislosti na rozsahu práce a počtu učitelů.

Výnosy vzdělávacího centra: odkud pocházejí peníze?

Podnik by proto měl přinést více peněz, než je měsíc potřebný k jeho údržbě. Náklady na služby pro výuku cizích jazyků ovlivňují průměrné ceny v konkrétním městě, kvalifikace učitelů a úroveň odborné přípravy. Průměrné tarify mohou být následující:

 • skupinové kurzy (5-10 osob a více) - od 1000 do 5000 rublů měsíčně nebo více;
 • individuální lekce (1-2 osoby) - od 2000 do 10 000 rublů měsíčně.

Podle harmonogramu může být 1 až 2 hodiny týdně po dobu 1-2 hodin. Zatížení na učitele je 10-18 ak. hodin týdně, v průměru může pracovat s 2-3 skupinami a stejným počtem jednotlivých studentů. Na základě toho a potřebujete vypočítat potenciální počet skupin, to znamená, a plánujte příjem.

Pracuje nezávisle s 20-30 studenty (ve skupinách a individuálně), podnikatel může získat asi 30-100 tisíc rublů měsíčně. Taková opatření, jako je přilákání zaměstnanců, konsolidace časového rozvrhu a zvýšení počtu studijních míst, zvýší příjem o stejnou částku na každého nového učitele. Pokud je 5 učitelů a pokud jsou plně načteny, můžete získat měsíčně asi půl milionu rublů. Ale pak musí škola pracovat současně s 100-150 studenty.

Doba návratnosti takového jazykového centra je od 3 do 12 měsíců, ale vše závisí na výši počátečních investic i na měsíčním poměru výše výnosů a výše výdajů.

Je výhodné, aby byla otevřena škola cizích jazyků, závisí pouze na tom, zda začínající podnikatel může získat potřebný počet studentů, aby nejen šel na nulu, ale také aby využil výuku angličtiny, čínštiny nebo jiných jazyků. Hlavním úkolem však je, zda bude schopen udržet kvalitu vzdělání na konzistentně vysoké úrovni, takže tok klientů nevyjde celoročně. Chcete-li to udělat, můžete nabídnout speciální nabídky pro letní tábory, pro ty, kteří se chtějí připravit na zkoušky nebo pro ty, kteří chtějí "zvednout" své znalosti před turistikou.

Jak otevřít anglickou školu?

Jak otevřít anglická škola - 3 konkurenční výhody + 5 způsobů, jak propagovat + 5 tajemství od profesionálů.

Kapitálové investice do školy: ze 150 000 rublů.
Doba návratnosti: od 6 měsíců.

Jak otevřít anglická škola často se jich zeptávají lidé, kteří je dokonale vědí.

Za tímto účelem je zapotřebí poměrně malých kapitálových investic a zaměstnanců pracovníků.

Zároveň poptávka po této službě zůstává stabilní.

Stále více lidí se učí anglicky pro profesní růst, cestování do zahraničí a jen pro všeobecný rozvoj.

Jedna touha po úspěšném podnikání ve vysoce konkurenčním prostředí však nestačí.

Je důležité provést marketingovou analýzu, vybrat reklamní metody, správně zaregistrovat aktivity a vypočítat náklady.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření jazykové školy?


Za účelem otevření anglické školy stačí zaregistrovat se jako individuální podnikatel (IP).

Postup získávání cenných papírů je jednoduchý.

Proto i začátečníci se dokážou vypořádat, aniž by se uchýlili k prostředníkům.

Jazykové kurzy jsou vzdělávací program, jehož existence je možná až po získání licence.

Jenom dává právo najímat pedagogické pracovníky.

Je dobré, že tento dokument již nemusí být obnovován každých 5 let.

Jakmile získáte licenci, můžete ji používat po celý svůj život.

Pokud vyučujete pouze, zaregistrujete IP.

Nezapomeňte, že se budete muset také zaregistrovat u daňové služby.

Jak otevřít anglickou školu: marketingová analýza

Zajímavý fakt:
Přestože angličtina zaujímá pouze třetí místo na seznamu nejoblíbenějších, celkový počet osob, které mluví anglicky, je více než jedna miliarda. Tohle je asi každý sedmý pozemský.

Požadavek na studium cizích jazyků v současné době není plně spokojen, navzdory aktivní konkurenci a nasycení tohoto segmentu.

Kromě angličtiny, francouzštiny, němčiny a italštiny jsou populární.

Lidé potřebují zvýšit úroveň znalostí pro zlepšení svých pracovních dovedností, cestování do jiných zemí, emigrace do zahraničí a distanční vzdělávání v zahraničních vzdělávacích institucích.

Chcete-li otevřít kurzy anglického jazyka, je pro začátek důležité analyzovat situaci ve vašem městě a obecně na trhu.

Analýza cílové skupiny anglické školy


Odborníci doporučují pro propagaci zvolit samostatné, úzké nika.

Například učit děti nebo přípravné kurzy před absolvováním mezinárodních zkoušek.

Cílovou skupinou kurzů angličtiny jsou obecně následující kategorie:

 • turisty;
 • děti od 3 let;
 • emigranty;
 • Pracovníci firem, ve kterých je angličtina nezbytná pro kariérní postup;
 • lidé, kteří se učí angličtinu pro sebe-rozvoj;
 • budoucích učitelů.

Seznam konkurenčních výhod pro školu


Několikrát bylo uvedeno, že konkurence v segmentu je velmi vysoká.

Aby se zajistilo, že poptávka po jazykových kursech neprochází, je důležité rozlišit několik silných konkurenčních výhod.

Před otevřením anglické školy je důležité ujistit se, že bude mít zvláštní rysy:

Velký plus, pokud po ukončení kurzu budete moci vydat studentům certifikáty o školení.

Samozřejmě, že nebude vypracovat mezinárodní diplom.

Ale zde je obvyklý list chvály nebo interní certifikát - ano.

Pro studenty je to motivace lépe se učit, příležitost se chlubit známým a dokument, který může zdobit životopis.

Pokud se chystáte otevřít kurzy, dumpingové ceny jsou oprávněným krokem.

Dostupné ceny vždy přitahují zákazníky.

A to umožní spuštění slova "ústně", což je nejlepší způsob reklamy.

Jak víte, nejlépe se cvičí cizí jazyk během praxe.

Významnou konkurenční výhodou je přítomnost rodilého mluvčího ve třídě, která zlepší živou řeč žáků.

Často lidé velmi dobře znají angličtinu, ale váhají se s ním.

Třídy s dopravcem pomohou překonat tuto obtíž.

Metody propagace anglické školy


Důležité je nejen otevření anglické školy, ale také jak přilákat zákazníky.

Samozřejmě nejúčinnější metoda je slovo z úst.

Ale ty fámy o vás se začínají rozcházet ve všech směrech, musíte přilákat první návštěvníky.

Chcete-li propagovat školu v anglickém jazyce, použijte tyto reklamní metody:

Žádná organizace, která se vážně nepostaví, nemůže bez svého vlastního místa.

Stane se vaším zastoupením ve virtuálním prostoru.

Propagace na internetu přitahuje finanční přístup.

Domníváme se také, že reklamní kampaň na internetu v současné době je často účinnější než standardní metody.

Místo musí být optimalizováno, naplněno zajímavým obsahem, propagovaným prostřednictvím kontextové a bannerové reklamy.

Tento úkol by měl být svěřen odborníkům.

Pokud se ale snažíte ušetřit peníze, můžete si vzít věci do vlastních rukou a osvojit si základy virtuální propagace sami.

Neopouštějte zcela standardní metody propagace.

To zahrnuje reklamu v rozhlase a místních televizních kanálech, reklamy v novinách a distribuci letáků.

Dražší reklamní metodou je umístění bannerů.

Kurzy angličtiny jsou oblast podnikání, ve které fungování akcí a soutěží funguje dokonale.

Můžete například klientovi nabídnout působivou slevu (20-30%) pro pozvaného přítele.

 • Pokud jsou hlavními klienty děti, je smysluplné uzavírat dohody o spolupráci s běžnými vzdělávacími institucemi, mateřskými školkami a jinými místy, kde se mohou setkat mladí rodiče.
 • Jak si vybrat místnost pro otevření anglické školy?


  Otevřete malou jazykovou školu, která vás pouze učí, nemůžete ani v samostatné místnosti a pronajmout si třídu ve vzdělávací instituci.

  Pak bude cena nájemného podstatně nižší a získáte více finančních prostředků na investice do školicích materiálů.

  Obecně platí, že při výběru místa byste neměli čelit žádným potížím.

  To by mělo být prostor pro dosažení toho, aby zákazníci mohli snadno a autem a veřejnou dopravou.

  Velké města k pronájmu místa v centru není zásadní.

  Koneckonců, kvůli vysoké konkurenci se může stát, že se klient obrátí na firmu, která je jednoduše blíže doma.

  V malých městech je však ubytování v centru mnohem pohodlnější a prestižnější než na okraji města.

  Kromě toho se zpravidla dostanete do centrální oblasti rychle a snadno z téměř jakékoliv části malé vesnice.

  Jaké vybavení potřebujete pro anglickou školu?


  Chcete-li otevřít anglickou školu, nepotřebujete tak rozsáhlý seznam potřebných zařízení.

  Chcete-li vytvořit "základnu" stačí koupit potřebné výhody, nábytek pro třídu, stravu, vybavení pro pokoj.

  Čím vyšší je číslo a tím vyšší je deklarovaná úroveň, tím více zařízení bude vyžadováno.

  A čím pevnější budou investice.

  Zvažte hlavní kategorie zařízení, která jsou potřebná k otevření anglické školy.

  S jazyky v životě: otevření školy cizích jazyků

  Nejvýnosnější investice jsou v poznání. Proč ne otevřít podnikatelskou činnost související s poskytováním služeb pro výuku cizích jazyků? Je tento směr v poptávce? Ve slovnících "škola anglického jazyka" vyhledávač Yandex zachycuje každý měsíc více než 100 tisíc žádostí uživatelů a frázi "angličtinu" a více než 13 milionů žádostí za měsíc.

  Pokud se vyskytne otázka o významu studia cizích jazyků, postačí jít na nějakou stránku, abys našel práci a vyhodnotil volné pozice s více či méně hodnými příspěvky a mzdy. Co je spojuje? Vyžaduje znalost angličtiny a v některých případech i jiných cizích jazyků.

  A pokud znalosti přijaté ve škole a instituci nestačí, lidé hledají příležitost získat další jazykové vzdělání. Mnoho rodičů "v létě připravuje sáňky" - pronajmout lektory, řídit jejich děti na jazykové kurzy. A protože existuje poptávka, podnikatelé, kteří hledají své místo, mají přirozenou otázku: jak otevřít škola cizích jazyků? Podnikový plán, kde začít, jaký formát zvolit, jak legalizovat, a další důležité nuance jsou popsány v článku.

  Relevance a cílové publikum

  Význam studia cizích jazyků roste nejen díky požadavkům firem zaměstnavatelů, kteří postupují krok s časem, ale také takovými faktory, jako jsou:

  • aktivní zájem občanů o turistické cesty do zahraničí;
  • migrace do cizích zemí;
  • přijetí do zahraničních vzdělávacích institucí;
  • zahraniční obchodní cesty;
  • včasný rozvoj dětí, včetně studia jazyka již od mateřského věku;
  • vyplňování mezery ve školním vzdělávání při přípravě na zkoušky;
  • touha moderních lidí rozvíjet intelektuálně a rozvíjet své děti.

  V závislosti na zvoleném formátu se tedy vytvoří portrét cílového spotřebitele. K dispozici budou rodiče dětí předškolního a školního věku, studenti, absolventi, podnikatelé, turisté atd.

  Výběr formátu

  Příprava podnikatelského plánu pro škola cizích jazyků začíná výběrem formátu:

  • Individuální kurzy (doučování), které budou probíhat osobně.
  • Škola cizích jazyků, která bude zaměstnávat učitele pro dospělé.
  • Instituce, kde jsou děti vyučovány cizí jazyky: předškolní děti, školní děti, příprava na absolvování USE se zapojením učitelů.
  • Univerzální jazykové centrum pro děti a dospělé s různými vzdělávacími programy a úrovněmi znalostí.
  • Obnovovací kurzy bez zaměstnání zaměstnanců na plný úvazek.
  • On-line kurzy s tréninkem na Skype.

  Maria Sergeeva, šéfka školy Nizozemského Novgorodu pro dospělé, v rozhovoru pro zpravodajský portál RBC, hovoří o významu segmentace podnikání ve výuce cizích jazyků. Například ve Velké Británii má výuka jazyků jasné pokyny: příprava na zkoušky, obchodní angličtinu a jiné formáty. To znamená, že úzce zaměřený kurz je důležitý. Proto pokud škola učí všechno a jen málo, výsledek nebude moc dobrý.

  Právní registrace

  V závislosti na zvoleném formátu závisí právní návrh podniku. Jedna z hlavních otázek začínajících podnikatelů, kteří chtějí otevřít jazykovou školu: potřebuje licence pro tuto činnost?

  Podle FZ-99 z 4. května 2011 "O licencování některých typů činností" vzdělávací činnosti podléhají licencování. Existují výjimky z tohoto pravidla:

  • pokud jsou činnosti prováděny soukromými organizacemi, které se nacházejí na území inovačního střediska Skolkovo, není požadováno, aby jej bylo uděleno povolení;
  • pokud je vzdělávací činnost prováděna přímo podnikatelem (článek 91 federálního zákona "o vzdělávání v Ruské federaci"). To znamená, že pokud se jednotlivec podnikatel provozuje jednu (doučování), nebo přitahuje externích učitelů (například na základě dohody), pak má právo nevydat povolení k této činnosti. Po takovém školení klient nedostane žádný dokument o jeho dokončení.

  Ve všech ostatních případech je při organizaci školy cizích jazyků v obchodním plánu nutné zahrnout takovou věc jako získání povolení k výkonu vzdělávacích aktivit. Umožní to studentům udělení osvědčení o absolvování: certifikát, diplom atd. Po absolvování školení v licencované škole mohou klienti požádat daňové úřady o vrácení daně z příjmu fyzických osob.

  Zahájení jazykové školy nebo kurzy v postavení PI není v rozporu s normami zákona o vzdělávání v Ruské federaci. Je také možné provádět činnosti ve stavu LLC. Pokud se plánuje vydat státní diplom a oficiálně volal školu, je nutné zajistit noc (PEI) na - nevládní vzdělávací soukromá instituce dalšího vzdělávání, získat licenci a být akreditovány (viz usnesení vlády №1039 ze dne 18. listopadu 2013 „On stavu. akreditace vzdělávacích aktivit ").

  Otevřete škola cizích jazyků franchisingem

  Franchising pomůže snížit potíže s organizačními momenty v podnikání. Na příkladu franšízového průzkumu dvou škol budeme analyzovat hlavní články podnikatelského záměru, výši investic a požadavky na prostory.

  Síť jazykových škol ALIBRA SCHOOL

  Síť je zastoupena 17 pobočkami ve 4 regionech Ruska, které jsou na trhu již více než 15 let. Chcete-li otevřít podnik pod touto značkou, potřebujete následující kroky: požádejte o udělení licence, uzavřete licenční smlouvu, vybavte prostory a vyškolejte personál, získáte licenci. Společnost poskytuje komplexní podporu v každé fázi.

  Finanční podmínky partnerství s ALIBRA SCHOOL jsou uvedeny v tabulce.

  Průvodce otevřením školy cizích jazyků

  Schopnost mluvit cizí jazyk byla vždy ve společnosti velmi ceněná a byla velkou výhodou pro získání dobré práce. To je důvod, proč lidé, kteří chtějí uspět v životě a kariéře, se snaží získat nové poznatky v této oblasti. Pro ty ženy, které se rozhodly organizovat podnikání na školení, budou důležité tipy, jak otevřít cizí jazykovou školu od začátku. Doporučujeme seznámit se s podrobným průvodcem pro implementaci této myšlenky.

  Registrační formulář

  Jak začít podnikat? Aby bylo možné správně otevřít škola pro studium cizích jazyků, je nezbytné legálně formalizovat jejich činnost. Nejjednodušší způsob, jak zaregistrovat IP. Budete moci trénovat a najímat učitele, ale společnost nebude mít právo vydávat zvláštní osvědčení pro absolvování angličtiny nebo jiných jazykových kurzů. Odborníci doporučují otevřít LEU (nestátní vzdělávací instituce). Jedná se o poměrně pracný proces, ale bude stále jednodušší "otáčet" vaši instituci a vydělat peníze. Společnost bude mít lepší postavení, než kdyby byla vydána IP. Souhlaste s tím, že studenti s velkým potěšením půjdou studovat ve specializované instituci, než soukromému podnikateli. Totéž platí pro učitele. Samotný proces registrace u daňových úřadů bude trvat až 1 měsíc.

  Licence

  Mnoho žen má zájem o to, zda je možné otevřít svou škola cizích jazyků bez licence? Bohužel, pro poskytování vzdělávacích služeb a vydávání certifikátů je licencování povinnou položkou (není nutné ji formalizovat pouze pro soukromé doučování). Můžete je získat na oddělení městského vzdělávání, pro které budete potřebovat shromáždit určitý balíček dokumentů. Její seznam zahrnuje:

  • žádost o licenci;
  • notářské kopie zakládajících dokladů;
  • notářské kopie povolení pro prostory od SES a Gospozhnadzor;
  • učební osnovy a osvědčení potvrzující dostupnost potřebné metodické a odborné literatury;
  • informace o zaměstnancích;
  • osvědčení o zaplacení státního poplatku;
  • seznam všech přiložených dokumentů.

  Přesný seznam dokumentace, která je potřebná k získání licence a otevření vzdělávací instituce od začátku, se obraťte na územní úřad. Upozorňujeme, že se může změnit.

  Jeden z populárních nápadů na získání dívky na internetu doma je výuka angličtiny nebo jiných zahraničních online, přes Skype. Tato možnost je vhodná, pokud máte příslušné vzdělání a minimální pracovní zkušenost.

  Pokoje a zařízení

  Kde je nejlepší způsob, jak otevřít svou školu angličtinu nebo jiné cizí jazyky od začátku? Odborníci doporučují pronájem nebo koupi místa v blízkosti vzdělávacích institucí, nákupních center a dalších míst s velkým provozem. Instituce je mnohem výhodnější otevřít v centrálních oblastech města, protože v ložnici je nepravděpodobné, že budete schopni přilákat mnoho zákazníků. Nezapomeňte pečlivě vyhodnotit konkurenci. Pokud je v blízkosti podobná instituce, najděte si další místo, kde můžete organizovat svou firmu.

  Dalším krokem k otevření školy bude oprava, nákup vybavení a nábytku. To je možná největší výdaj a musí být zacházeno s veškerou vážností. Vzdělávací instituce by měla být moderní, se stylovým nábytkem a inventářem. Nejprve se postarat o koupi dobrých stolů, židlí, skříní a tabulek. Škola samozřejmě nemůže dělat bez vzdělávací a metodologické literatury. Bude také velmi cool, pokud otevřete několik počítačů a provozujete internet. Pokud jde o design, vše závisí na vašem vkusu a finančních možnostech, ale doporučujeme, aby byla místnost krásná a útulná. Zavěste tematikou obrazy a plakáty na stěnách, položte vtipné symboly sošků na police s Eiffelovou věží nebo Big Benem. Lidé by měli mít pocit, že chtějí znovu a znovu chodit. Zvláště pokud chcete otevřít školu pro výuku cizích jazyků pro děti.

  Zaměstnanci

  Chcete-li otevřít úspěšnou školu cizích jazyků od začátku, je nutné najít vysoce kvalifikované učitele. Bohužel, není to tak snadné, jak to zní. Zkušení pracovníci na novém pracovišti mohou být přitahováni vysokými mzdami. Budeme se muset snažit najít hodného učitele, zejména pokud instituce vyučuje nejen angličtinu, ale také například španělštinu, čínštinu, italštinu nebo němčinu. Důležitou roli hraje věk vašich studentů. Pro dospělé klienty je nejlepší najít cizího učitele, který může učit nuansy obchodní řeči. Učitelé běžných škol mohou dobře učit děti, včetně dětí předškolního věku. V každém případě je to velmi důležitá otázka, kterou je třeba řešit dlouho před otevřením instituce. Ve vaší vzdělávací instituci by měli existovat pouze zkušení, kompetentní a kvalifikovaní učitelé s bezvadnou pověstí, protože na tom závisí většina úspěchů. Z personálu budete potřebovat i čistiacu dámu a příchozí účetní.

  Reklama

  Chcete-li otevřít jakoukoli firmu od začátku, včetně soukromé školy cizích jazyků, nemůžete to udělat bez reklamy. Použijte všechny známé způsoby propagace, pro které máte dostatek finančních prostředků:

  • předkládání reklam na internetu, rozhlasu a televizi;
  • vytvořte své stránky na internetu a skupinu v sociálních sítích;
  • distribuovat letáky na ulicích města a ve vzdělávacích institucích, dát je na krabice ve vchodech;
  • objednávejte reklamu na dopravu, zastávky, v metru a na billboardech;
  • mluvte o své firmě přátelům a známým.

  Kde začít

  Když mluvíme o konkurenci a trhu vzdělávacích služeb obecně, můžeme bezpečně říci, že v Rusku je přeplněná dodávkou a je vysoce konkurenceschopná. Můžete najít poskytovatele služeb pro každý vkus, v libovolném cenovém rozsahu.

  Zároveň je trh slibný a dynamicky se rozvíjející i v krizi. Potřeba učit cizí jazyk je pochopena jak optimisty, tak pesimisty. První se domnívají, že vše stabilizuje a nechtějí měnit obvyklé rytmy života (fitness, kavárna, kurzy cizích jazyků), a ty si myslí, že opustí zemi (a naléhavě začínají utlumovat jazyk).

  Proto je výhodné otevřít školu cizích jazyků, zvláště pokud se domníváme, že investice na začátku jsou minimální. Ale kvůli vysoké konkurenci nebude zbytečné studovat trh. Ačkoli to není vždy nutné.

  Nevyřezali jsme trh, protože v době otevření prostě neměli potřebné zkušenosti. A upřímně, nepotřebovali jsme to, protože jsme již měli požadavky od potenciálních zákazníků.

  U nás případ, kdy poptávka vyvolala nabídku: přesně jsme věděli, že určité množství studentů u nás bude. Stručně řečeno, nic společného s případy, kdy společnost vstoupí na trh s produktem, aniž by věděla, zda bude poptávka vůbec.

  Navíc jsme byli již aktivními učiteli a říkali jsme, že jsme otevřeli firmu od začátku, není zcela pravda. Neměli jsme dovednosti, které se přímo souvisejí s podnikáním, ale my jsme měli představu o tom, jak organizovat trénink, měli v době otevření vlastní klientskou základnu a zkušenosti s vyučováním v soukromé škole.

  Právě to nás pomohlo na samém začátku. Sledovali jsme, jak ředitel této školy podniká, jak uzavírají smlouvy, podnikové tréninky, zaznamenávají chyby, které nechceme opakovat. Můžeme říci, že jediným soutěžícím, kterého jsme studovali, byla škola, ve které jsme my sami pracovali.

  Také na začátku se musíte rozhodnout, s jakým publikem chcete pracovat. Dnes cizí jazyky v soukromých školách studují lidé všech věkových kategorií od 3 let. Takže můžete pracovat s dětmi, předškoláky, školáky, studenty, pracujícími a důchodci. Pro každou kategorii potřebujete vlastní vzdělávací program, a ne jen jeden. Nemůžete učit první stupeň a absolvent připravovat se na USE, pro stejný vzor. A je téměř nemožné oslovit všechny segmenty obyvatelstva na začátku, takže je lepší začít pracovat s kategorií, se kterou již máte zkušenost s interakcí.

  Začali jsme pracovat se staršími lidmi a zatím jsem s mými dětmi nikdy nepracoval. Protože prostě nepoznám správný přístup k nim, mohu to pozorovat pouze ze strany jako moje matka. Proto jsme v našich školách spustili "dětský sektor" mnohem později, když jsem viděl vliv učení na mé dítě a pozval odborníka, aby vedl odpovídající směr naší školy.

  Pokud chcete začít podnikat s něčím, o čem vůbec nevíte, je důležité najmout si dobrého specialistu. V takovém případě musíte testovat metodu na sebe jako klienta a počkat na výsledky. Protože nemůžete přesvědčit lidi, že váš výrobek je dobrý, nikdy se o to nepokusil. Na začátku musíte dělat, co můžete, na co jste připraveni. Pouze to zajistí vysokou kvalitu služeb.

  To se týká také výběru jazyků, které budou vyučovány ve vaší škole. Pokud například uvažujete o zahájení španělského kurzu, aniž byste o tom informovali a o poradním trhu, nic z toho nebude. Nemůžete dokonce najmout dobré specialisty, protože jsou velmi ochotni jít do neznámých škol.

  Nejlepší je začít z jednoho směru, pracovat dobře a "spustit" a pak otevřít nové směry: spustit kurzy jiných jazyků, rozšířit dosah publika. Něco nového ve škole cizích jazyků by mělo být zahájeno pravidelně. Snažím se prodávat tytéž 10 let je velmi nebezpečné. Pravidelně se trh stává v každém segmentu. Stejná angličtina někdy přichází do popředí, jiné jazyky se pravidelně stávají populárnějšími a naopak.

  Ale paleta musí být postupně rozšiřována, aby se začalo hned od všeho - stejně jako postřik. To je přesně problém mnoha škol, které požadují mnoho jazyků, ale nemohou sestavovat skupiny a v důsledku toho se nespokojní zákazníci, aniž by čekali na začátek třídy za měsíc nebo dva, odešli. Současně nepřebírají jen své peníze, mají negativní dojem, nevracejí se do této školy.

  Je nutné oddělit dva typy podnikání. Existuje investiční podnik, který vyžaduje velké investice, aby dosáhl grandiózních cílů, uvolnil produkt a rychle profitoval ve velkém množství. A existuje tzv. Životní styl - podnikání, na které naše škola cizích jazyků patří. Naše podnikání je založeno na odborných pracovnících, kteří se již dlouho zabývali výukou soukromě a jednoduše se rozhodli přenést své aktivity na novou úroveň. V takovém případě můžete udělat opravdu "malou krev", aniž byste se uchýlili k úvěrům, podpoře fondů pro podnikatele, hledání investorů.

  Samozřejmě je zapotřebí určitá částka pro start, ale je poměrně obtížné pojmenovat přesné číslo. Vše závisí na mnoha faktorech: kde a za jakou cenu budete pronajmout pokoj, jak jej vybavit, jakou reklamní kampaň organizujete atd.

  V průměru můžete očekávat částku 300 000 rublů. Tyto peníze budou zapotřebí k zaplacení za pronájem kanceláře pro 4-6 pokojů po dobu dvou měsíců, nákup nábytku, vytváření a propagaci webových stránek, tisk vizitek a letáků. Množství se však může měnit jak na velké, tak na menší straně. Každý případ je zde individuální.

  Vzhledem k malým investicím je lepší investovat do otevírání vlastních, nikoliv vypůjčených prostředků. Možná je na začátku lépe spolupracovat s partnerem, abyste to ulehčili. A když jste již pracovali, uvidíte, kolik jsou vaše služby poptávané, oblíbené a budou moci investovat do dalšího rozvoje obchodních zisků. Nepoužívejte okamžitě půjčky, podívejte se na investory, ještě lepší klienti budou vaši investoři.

  Pokud nemůžete udělat bez investic, musíte zvolit jasného mluvčího ze zástupců společnosti. Nyní je spousta míst, kde můžete hovořit o vašich začínajících firmách, psát o tom co nejvíce, zapojit se do tisku, služby PR, přátelé. V takovém případě je možné, že budete zaznamenáni, a pak vše závisí na vaší schopnosti komunikovat s investory.

  Vezměte prosím na vědomí, že každá obchodní činnost je spojena s měsíčními náklady. Ve škole cizích jazyků spadají hlavně na úhradu nájemného a poplatků za veřejné služby, výplatu a reklamu. Průměrná hodnota je asi 150 000 rublů. Hodnota čísla se však může výrazně lišit v závislosti na výši nájmu, počtu osob ve státě, výši mzdy atd.

  Chcete-li přežít v konkurenčním prostředí a ne dumpingové ceny, musíte věnovat největší pozornost kvalitě poskytovaných služeb. Protože poté, co jste studovali podnikání zevnitř a shromáždili potřebné množství investic, musíte tuto otázku podrobně přemýšlet o učebních osnovách. Za prvé, bude to záviset na tom, jaký druh publika plánujete pracovat na začátku. Například velmi malé děti se lépe učí jazykům prostřednictvím tvořivosti: hudba, tanec, modelování atd.

  S dospělými je v tomto ohledu poněkud jednodušší, ale sledují různé cíle, když přijdou do školy cizích jazyků: někdo chce emigrovat, někdo potřebuje jazyk pro práci, někdo musí cestovat. Proto je žádoucí poskytnout různé programy pro různé účely.

  Otevření naší školy jsme napsali několik programů: obchodní angličtinu, mluvenou angličtinou, finanční, právní angličtinu, angličtinu pro turisty apod. Všechno, co jsme předtím učil, takže programy fungovaly a prokazovaly na veřejnosti.

  Nyní v naší škole se vyučuje asi 65 programů, včetně velmi úzkých oblastí, jako je příprava na pohovor. Všechny jsou napsány odborníky. A prostě neexistuje žádná jiná metoda, než zapojení specialisty do psaní programu. Například máme v současné době metodologa, který má vyšší pedagogické vzdělání a tři roky zkušeností v oboru.

  Dalším způsobem není psát svůj program, ale používat moderní učební pomůcky mezinárodní třídy - učebnice takových vydavatelů jako Macmillan, Longman, Cambridge atd. Nabízejí své programy, které můžete jednoduše stáhnout na internetu a používat dodané pokyny krok za krokem.

  Učitel může také provést program samostatně. Ale za to je nutné strávit spoustu tříd, popsat je, napsat termíny, výsledky, použité učebnice. Teprve pak bude skutečně běžným studijním programem.

  Prostřednictvím našich učitelů jsme zahájili výuku německého, francouzského a italského jazyka. Téměř všichni učitelé naší školy jsou vzděláváni v MSLU, všichni znají alespoň dva jazyky. Když jsme již vytvořili pracovníky našich učitelů, každý z nich vlastnil ještě jeden jazyk. V této fázi bylo snadné spustit druhý cizí jazyk, protože jsme byli přesvědčeni o profesionalitě našich zaměstnanců.

  Obecně platí, že učitel je klíčovou postavou v tomto oboru. Toto je osoba, která "zachová" vašeho klienta. Pokud uděláte chybu u učitele, klient nebude s vámi zůstat za všechny investice, krásné kanceláře, chytré prodejní manažery.

  Pokud se zakladatel školy sám specializuje, je v tomto prostředí "vařeno", pak bude mnohem jednodušší nábor zaměstnanců jednoduše proto, že člověk může přilákat své spolužáky k práci.

  V opačném případě můžete vyhledávat učitele standardními způsoby, například prostřednictvím stránek s reklamami. Je také nutné "sledovat" studenty a absolventy místních vysokých škol. Například, neustále jsem komunikovat s Moskevské státní lingvistické univerzitě, znám všechny fóra, které jsou na všech místech, kde studenti sedí, a často psát k nim přímo, ne s dotazem, zda chtějí, aby se tvar i po skončení nás na zaměstnance.

  Nebojte se zaměstnávat mladé profesionály. Od 21-22 let můžete pracovat a současně demonstrovat všechny talenty a vysokou úroveň jazykových znalostí - C1.

  Někdy k nám přijíždí žadatelé, ale po rozhovoru jim doporučujeme, aby začali studovat na naší škole na úrovni středně pokročilí - středně pokročilí, protože v řeči dělají hodně chyb. To se často vyskytuje na trhu Moskvy.

  Proto by měla být věnována zvláštní pozornost výběru nových učitelů. A tady je důležité nejen to, jak dobře člověk zná jazyk, ale také, jak může komunikovat s publikem. Než si najmete osobu, požádáme ho, aby ukázal demo lekci 30 minut.

  Důležité je také, jaké pracovní zkušenosti má člověk, jaké výhody využívá. Nově příchozí v naší škole se mohou cvičit. To znamená, že měsíc, kdy člověk vede kurzy pod vedením staršího učitele zdarma, zkoumá, jak pracují naši učitelé. Poté během týdne vede samotné lekce a od studentů získáváme zpětnou vazbu. Někdy má člověk takovou energii, že může dávat šanci jakémukoli zkušeného učitele na úkor jeho touhy pracovat.

  Efektivní a dobře navržený program a talentovaní učitelé jsou tím, čím zákazník zůstane s vámi na dlouhou dobu. Navíc to vše může pomoci při propagaci. A pokud je student nadále spokojen s tréninkem, bude nutně o škole informovat o ostatních, a všech "z úst" známých v Rusku začne pracovat, což vyvolává větší jistotu než přímá reklama. Navíc i v případě dočasného pozastavení školení se Vám nejdříve vrátí spokojený zákazník.

  Ale kromě „sarafanki“ alespoň na začátku měli použít jiné prostředky, jak přilákat publikum: moderní web a profesní růst nepochybně poskytuje velký příliv potenciálních zákazníků, a zkušení prodejní personál je pravděpodobné, aby se vám plán a zajistit vysokou průměrnou šek. Nezanedbávejte ani sociální sítě. Dnes je to jeden z nejúčinnějších nástrojů pro získávání zákazníků, což navíc nevyžaduje velké investice.

  Zkušení jsme zjistili, že značka je pro školu důležitá. Zpočátku jsme věřili, že dnes lidé hledají informace, včetně informací o kurzech, na internetu, a proto nejsou potřeba značky. Ukázalo se však, že když jsme si pronajali kancelář s přední vývěsní tabule, 30% zákazníků přišlo k nám jenom kolem.

  Ve fázi budování značky nezapomeňte na PR: publikace, volné akce, losování od partnerů. Pokuste se najít zajímavé partnery a vyměňovat si publikum. To je velmi užitečné.

  Dokonce i s nejpřísnější strategií propagace klienty nebudou s vámi jednat, pokud je to nepohodlné v čase. Na začátku jsme sami spolupracovali od 7 do 22 hodin, podívali jsme se, v čem jsou lidé nejaktivnější. Po prozkoumání špiček poptávky a psaní pracovníků odborníků jsme stanovili pracovní den od 10:30 do 19:30. Zároveň největší příliv nastává večer: po skončení práce přicházejí lidé na setkání, testování, demo lekce.

  Kromě toho je pro pohodlí klienta nutné pracovat na víkendu, s nímž zpočátku vznikl velký problém. Proto jsme vyvinuli daňový režim. Teď máme člověka, který pracuje v sobotu, ale nepracuje v pondělí a v neděli je jeden z koordinátorů na tréninku vždy ve službě. Ukazuje se, že zaměstnanec je v pracovním poměru jednou měsíčně v neděli a dostane den v den, kdy chce. Takto funguje kancelář téměř vždy, takže klient může kdykoliv přijít.

  Je samozřejmé, že dlouho před otevřením je třeba se starat o vhodné prostory školy a její design. Existuje také řada pravidel.

  Škola cizích jazyků musí být umístěna na místě s dobrým provozem. Ujali jsme se jako axiom, že vzdálenost od metra není delší než 6 minut. Přípustné číslo pro Moskvu je až 10 minut od metra.

  V jiných městech byste se měli také zaměřit na zastávky veřejné dopravy. Každopádně by lidé měli být schopni chodit klidně k vám, než jít na lůžko. Je velmi žádoucí, aby škola měla své vlastní parkoviště, ale ve středu města to může být problém.

  Mnoho začínajících podnikatelů si myslí, že kancelář musí být nutně v centru. Možná je v tom určitá pravda. Například naše ústředí je v rámci žádosti vždy zakousnuto. Ale výběr místnosti "více centrálně", je důležité zvážit jednu věc:

  Ve středu jsou konkurenti na každém rohu

  Navíc nájemní ceny v centrálních oblastech jsou poměrně vysoké a mohou se občas lišit. Například si můžete pronajmout kancelář třídy A, zaplatí za to odpovídající cenu a závodník doslova po silnici pronajme kancelář třídy B, která je téměř stejně kvalitní, ale jeho cena je mnohem nižší.

  Náklady na pronájem v konečném důsledku ovlivňují náklady na kurz pro vaše studenty. Proto je třeba dostatečně posoudit průměrnou kontrolu, rozpočet klienta. Dokonce i ti studenti, pro něž peníze nejsou problémem, nechtějí přeplňovat jen za budovu. Předtím, než se rozbijete na okolí, přemýšlejte o tom, zda vaši zákazníci za to zaplatí.

  Současně by podle zásady "levnější, tím lépe" by neměla být zvolena ani kancelář. Možnosti rozpočtu příliš nemusí být z právního hlediska zcela "čisté".

  Je žádoucí vyřešit problém s místností spolu s právníkem, aby kontroloval smlouvu a budovu o "čistotu". Někdy vypadá vše dokonalé, ale po několika měsících se ukázalo, že budova patří jiným lidem a každý den můžete být vykopnuty. Tím se poškodí vaši pověst.

  Přísné požadavky na účel a stav místnosti, opravit ji, neexistuje. Je žádoucí vyhnout se formátu otevřeného prostoru. Zdi musí být postaveny zpočátku, aby nemusely rozdělovat pokoj samostatně. V opačném případě bude trpět zvuková izolace a tím i kvalita výcviku.

  Počet tříd závisí na zatížení školy. V počátečním stadiu stačí 4-5 pokojů (celková plocha je cca 60-80 m2, s ohledem na vstupní a administrativní zóny). Větší číslo nemá smysl, protože třídy budou prázdné. Toto často nevyvolává na zákazníka nejlepší dojem. Lepší je čas se přesunout do větší místnosti ve stejném územním bloku. Pohyb do jiné oblasti je nežádoucí, protože mnozí klienti jsou obyvatelé sousedních domů, kteří po přestěhování často nejsou připraveni navštěvovat svou oblíbenou školu.

  V případě registrace LEU (nevládní vzdělávací instituce) existuje celá řada dalších požadavků na prostor: přítomnost samostatným sociálním zařízením, samostatný vchod, výška stropu - 2,6 m, který je zdrojem přirozeného světla v každé třídě, atd. Důležité je také získat závěry od hasičů a SES. Budou se požadovat pro registraci licence k výkonu vzdělávacích aktivit.

  Při organizaci obchodu v Rusku je zapotřebí se nejdříve registrovat u daňových úřadů. A pro to je nutné určit organizační a právní formu vlastnictví vašeho budoucího podnikání: pracovat jako LLC, LEU nebo jako individuální podnikatel?

  Forma IP, samozřejmě, je pro začátečníky dobré. Umožňuje vám poskytovat služby zákazníkům za poplatek, pronajmout si prostory, najmout zaměstnance, ale nebudete moci vydat certifikáty vašim absolventům a vaše činnost z právního hlediska bude pouze poradní, ale ne vzdělávací. K firemním klientům nebudete mít přístup. A oficiálně budete považováni za odborníka na cizí jazyky a ne za svého učitele.

  Na vaší škole na stávajících zákonů v Rusku dnes by se mohla stát plnohodnotným vzdělávací instituce, měli byste se registrovat LEU (nevládní vzdělávací instituce) nebo obchodní organizace s tvarovým LLC (Limited Liability Company).

  Tím získáte licenci k výkonu vzdělávacích aktivit. Takový doklad je vypracován v územním vzdělávacím úřadu a jeho obdržení musíte poskytnout určitý soubor dokumentů (úplný seznam je uveden v samotném orgánu). Jedná se obvykle o dokumentaci týkající se umístění, kvalifikace učitelů, kvality učebních metod a plánů atd.

  Na konci roku 2013 Rusko přijalo změny federálního zákona o vzdělávání, které mají soukromé školy s jakoukoli právní formou možnost získat povolení k výkonu vzdělávacích aktivit. To je skvělá zpráva! Bohužel však proces získání licence nebyl jednodušší a požadavky na držitele licence v osobě malé soukromé školy jsou stále nadhodnoceny.

  Chcete-li získat licenci na vzdělávací činnost, je nejlepší využít pomoc specializovaných advokátních kanceláří. Ale nezaměňujte příjem licence s jeho nelegálním "nákupem". To nevyhnutelně povede k opakovaným kontrolám a identifikaci padělků.

  Závažným argumentem ve prospěch vydání licence je možnost, aby vaši zákazníci vrátili svou daň z příjmů fyzických osob (daň z příjmů fyzických osob - přímá federální daň v Rusku) na částku zaplacenou za vzdělávání (což je 13%). To je významná konkurenční výhoda.

  O tom, co potřebujete k registraci licence

  Obvykle se požaduje registrace licence:

  - kopie listinných dokladů ověřených notářem;

  - kopie osvědčených dokumentů notáře, které potvrzují, že máte místo k práci;

  - žádost o licenci;

  - dokumenty pro jídelnu, tělocvičnu nebo lékařskou kancelář (pokud existují);

  - osvědčení o tom, že jste zaplatili státní poplatek;

  - doklady potvrzující personální obsazení;

  - Osvědčení, že pro instituce tohoto typu máte potřebnou odbornou literaturu;

  - uzavření požárního a hygienicko-epidemiologického dozoru.

  Termín pro zpracování a vydávání licencí pro vzdělávací činnost, pokud jsou k dispozici všechny dokumenty, je dva měsíce.

  • Analýza trhu,
  • Vyhledat pokoj,
  • Hodnocení místa pronájmu.
  • Uzavření nájemní smlouvy,
  • Registrace IP, LLC nebo LEU, registrace u daňové kontroly,
  • Vývoj učebních osnov,
  • Předkládání dokumentů k získání oprávnění k výkonu vzdělávacích aktivit,
  • Měření místnosti pro vytvoření projektu,
  • Vytvoření návrhu projektu,
  • Vypracování odhadu opravy (seznam potřebného nábytku, stavebních materiálů),
  • Vyhledejte stavební tým,
  • Nákup stavebních materiálů,
  • Nákup nábytku a interiérů,
  • Opravy,
  • Hledat učitele,
  • Vyhledávání administrativních pracovníků,
  • Rozhovor, výběr kandidátů,
  • Vývoj reklamní kampaně pro otevření,
  • Vývoj a koordinace vývěsní tabule, její instalace,
  • Vývoj akcií, slev a dalších marketingových aktivit,
  • Plánování směn,
  • Slavnostní otevření.

  Je výhodné otevřít

  V oblasti služeb se stává otázka tvorby cen zvlášť důležitá. Mnoho začátečníků nerozumí tomu, jakou cenu mohou stanovit třídy. Současně bude záviset jak na území země, tak na specifikách vzdělávací instituce (o tom, zda vás vyučují rodilí mluvčí například).

  Náklady na 1 akademickou hodinu (45 minut) v hodinách v cizích jazycích v Moskvě dnes v rublech jsou následující:

  - rusky mluvící učitelé: ze 700 rublů (učitelé jsou studenti 3-4 kurzů profilových univerzit) na 3000 rublů (vyučují učitelé se zkušenostmi).

  - Učitelé - rodilí mluvčí: od 1500 rublů do 3000 rublů.

  - Třídy pro Skype: od 300 do 1300 rublů.

  - Náklady na školení v on-line školách (třídy na internetu): od 300 rublů až 2000 rublů jednotlivě nebo ve skupině.

  - Kurzy na univerzitách: od 800 do 2000 rublů.

  Opakuji, že ceny jsou pro kapitál přibližné a spravedlivé. Také můžete přibližně odhadnout ziskovost podniku. Podle průměrných ukazatelů bude příjem za měsíc od 300 000 rublů minus daň z 6% se zjednodušeným daňovým systémem, čistý zisk v následujících měsících - ze 100 000 rublů.

  Doba návratnosti může být velmi odlišná: od 1 měsíce do 1 roku

  Existují školy, které se vůbec nevyplatí. Zde je vše velmi individuální a závisí na mnoha faktorech. Chcete-li předpovědět, jak rychle zaplatíte za školu ve vašem případě, musíte udělat alespoň jednoduchý obchodní plán. Vypočítejte, kolik lidí bude ve skupinách, kolik bude trvat korporační školení, individuální trénink, jaký je plat učitelů, jaký je nájem, jaká je cena lekce. Všechny tyto faktory ovlivňují návratnost školy cizích jazyků, ale občas se mohou lišit. Nakonec však podnikání v této oblasti je docela ziskové, především z důvodu nízké počáteční investice.

  Škola cizích jazyků, stejně jako téměř každá obchodní činnost v Rusku, podléhá vlivu sezónnosti. Například v prosinci příliv studentů klesá, jak každý se připravuje na dovolenou, a v létě - protože lidé chodí na dovolenou. Ale můžete vždy najít řešení, které pomůže vyrovnat sezónní výkyvy.

  V prosinci pořádáme každoroční novoroční loterii. Každý, kdo si v prosinci koupí kurz s výraznou slevou, získává cenné dárky: vybavení Apple, cestování do Evropy, certifikáty k salonům krásy atd. Kvůli této akci je možné vytvořit obrovský humbuk: lidé nakupují roční předplatné, navzájem si poskytují kurzy.

  Další způsob, jak vyvážit vliv sezónnosti - poskytování různých bezplatných služeb. Každý týden budeme pokračovat v parcích bez jazykových setkání ve všech pěti jazycích, vedení semináře o outdoorové aktivity ve vzdělávacích centrech, prezentace v různých jazycích na požádání ukázat filmy v originále, s následnou diskusí s učiteli v kavárnách města. Účastnit může být kdokoli, zatímco on není povinen koupit kurzu.

  Volné služby jsou skvělá věc, která přesto, že nepřináší nic finančně, je velmi užitečná při organizaci práce školy, protože má určitou společenskou funkci a zvyšuje loajalitu stávajících studentů a zvyšuje informovanost cílové skupiny o naší škole. Současně je volný sektor mnohem levnější než reklama.