Jak otevřít klub motokár

V naší zemi se stále více fanoušků extrémních sportů. Koneckonců extrémní cvičení vzrušují krev, naplní je adrenalinem a podnítí energii. Mnoho lidí miluje rychlost a prudké zatáčky a právě pro ně se moderní kartingový klub může stát skvělým místem odpočinku. Dřívější jízda na malých pretekárech byla spousta elity, nyní si každý může užít takového aktivního odpočinku. Začátečník nebo zkušený podnikatel, který by chtěl vydělat peníze, by měl jasně pochopit, jak otevřít klub go-kart ze začátku, ať už je to výhodné a kde začít. O tom všem v tomto článku řekneme.

Souhrn

Nejprve se podívejme na to, co je karting. Toto slovo je chápáno jako druh závodění na automobilech, kde velmi malé, ale rychlé a manévrovatelné vozy působí jako vozidla. Takové stroje se nazývají karty. Nemají tělo, ve skutečnosti je to rám s koly, motorem a místem pro řidiče. Řízení se provádí na speciálních asfaltových plochách, které se nazývají kartodromy.

Karty pro profesionální závodníky mohou urychlit na dvě stě padesát kilometrů za hodinu, amatéři - dvakrát méně. Současně se však tento sport považuje za bezpečný, protože zranění jsou zde zřídka. Zajímavé je, že každý, kdo chce jet sem, dokonce ani nemá právo na auto. Hlavní věcí je poučit a učit se bezpečnostní pravidla.

Cílové publikum

Pořiďte si adrenalinu z závratnou rychlostí jsou obvykle ochotni mladých lidí, takže cílová skupina je zaměřena na období dvaceti až čtyřiceti let. Ale lidé jako starší mají rádi rychlou jízdu. A mylné přesvědčení, že ženy jsou vůči takovému hobby méně náchylné. Poměr mužských a ženských návštěvníků v klubu go-kart je přibližně 60 až 40.

Rovněž je třeba dbát na to, aby cílové publikum podle úrovně příjmů a odborné přípravy záviselo také na zvoleném formátu kartového klubu. Budeme o tom dále mluvit.

Výběr formátu

Než si otevřete vlastní klub motokár, musíte se rozhodnout o jeho formátu. K dispozici mohou být tři různé možnosti:

 • Elite.
 • Průměrný.
 • Ekonomika.

Pro elitní klub potřebujete velký prostor pro několik cest a drahé pomocné vybavení (scénáře, časové systémy atd.). Jedná se o nejdražší variantu, ale cílové publikum zde bude bohatší a připraveno platit za zábavu dobré peníze. Místa této úrovně v zemi jsou velmi malé, takže můžete počítat s hosty z jiných regionů, včetně profesionálů.

Pro průměrnou a ekonomickou třídu jsou vhodné volné plochy, stejně jako použité vybavení a vybavení. Neexistují žádné vysoké požadavky na službu, ale stále byste se neměli uvolňovat. Při výběru formátu klubu se musíte zaměřit na potřeby, které jsou ve vaší oblasti. V provinciálním městě je jen málo lidí, kteří chtějí navštívit váš klub, takže maximálně se můžete spolehnout na malou oblast.

Co bude zapotřebí

Náš krok za krokem pomůže podnikateli správně spustit takovou malou firmu, takže otevření klubu bylo úspěšné.

 1. Obchodní registrace. Problémy s tímto podnikatelem nebudou, protože návrh IP prochází podle standardního schématu. Pokud existuje několik vlastníků, je vhodnější otevřít LLC, i když to bude vyžadovat mnohem více papírů a času. U dokumentů je třeba dát státním orgánům registrací malé peníze. Je důležité zvolit kódy OKVED, které povolují státním orgánům, jakou činnost plánujete dělat. Zde jsou kódy 92.72 "Ostatní činnosti pro rekreaci a zábavu, které nejsou zahrnuty v jiných skupinách" a 71.40 "Pronájem domácích a osobních předmětů".
 2. Místo kartodromu je vybráno místo. Chcete-li to udělat, je nejlepší pronajmout městský městský park, kde je dostatek místa pro takový objekt. Nájemné v tomto případě bude malé, asi 50 tisíc rublů za měsíc na 1 tisíc čtverečních metrů plochy. Park je dobrý, protože tam již existují další atrakce, což znamená, že lidé zde cestují speciálně k odpočinku. V důsledku toho nebude k dispozici nedostatek zákazníků a pravidelné náklady na reklamu nejsou zapotřebí. Minimální délka trasy je 300 m, ale tato možnost je považována za krátkou, je lepší, pokud je 600-700 m. Profesionální sportovní trasy dosahují délky kilometru.
 3. Po výběru a pronájmu místa je trasa připravena. Tato fáze je namáhavá a drahá. Plošina je asfaltová, jsou vyrobeny oddělené koleje, jsou umístěny speciální měkké ploty. Je třeba si uvědomit, že koleje musí mít rozjezdové plochy a otáčky. V rozích stojí za to umístit staré pneumatiky, které ochrání piloty a diváky před zraněním. Pro odpočinek hosté mohou postavit pohodlný altán a poskytnout prostor pro změnu oblečení.
 4. Nákup zásob. Když je trať připravena, musíte si koupit závodní auta, vybavení a další související vybavení. Karty jsou zakoupeny nové nebo použité. Pro vedení týmových soutěží bude potřeba 5 až 12 strojů. Číslo závisí přímo na velikosti trasy. Zahraniční modely pro kvalitu montáže a jejich charakteristiky přesahují ty ruské, ale jejich cena je řádově vyšší. Také je třeba koupit digitální scénář, který zobrazuje výsledky závodů. A samozřejmě nemůžete bez ochranného vybavení pilota, který obsahuje speciální kombinézy, přilbu a kuklu.
 5. Vyhledávání zaměstnanců. Práce na kartodromu by měly být vysoce kvalifikovaní zaměstnanci, kteří chápou specifika tohoto případu. Závody jsou spojeny s ohrožením lidského zdraví, proto musí být respektována bezpečnost a zaměstnanci jsou za to sledováni. Potřebujeme specialisty, jako jsou mechanici, instruktoři a trenér. Pro správné fungování závodních automobilů je zodpovědný mechanik, který před operací opraví a kontroluje každý model. Instruktoři říkají zákazníkům, jak správně obsluhovat stroj a jak jezdit po silnici. A trenér vycvičuje ty, kteří chtějí v této zajímavé věci pokročit. Na plat zaměstnanců je každý měsíc přiděleno asi 68 tisíc rublů. Také je třeba poskytnout bonusovou část.
 6. Organizace reklamní kampaně a přemýšlivý marketing. Bez investic do reklamní kampaně je bezpodmínečné.

Doporučujeme používat tyto reklamní nástroje:

 • Umístění videí o klubu na televizních kanálech.
 • Informace v tištěných publikacích.
 • Údaje o kartování na internetových stránkách (fóra, skupiny sociálních sítí, na vašich webových stránkách).
 • Reklama na místních rozhlasových stanicích.
 • Venkovní reklama.
 • Akcie, soutěže a diskontní systémy prospěšné pro zákazníky.

To vše pomáhá přilákat lidi do klubu a udržet je. Také kompetentní marketingová strategie je důležitá, zejména pokud existují jiné kartové kluby ve městě. V takovém případě musíte přemýšlet o svých výhodách před konkurencí. Mohou být:

 • Vývoj zajímavé cesty.
 • Modernější modely karet.
 • Kvalifikovaní instruktoři a dostupnost jejich trenéra.
 • Speciální programy pro firemní klienty a flexibilní systém slev.
 • Demokratické ceny.

Karting je zajímavá soutěž, takže se klub především zaměří na firemní klientelu. Tito hosté potřebují nejpohodlnější podmínky, aby se chtěli vrátit znovu.

Výhody a nevýhody

Chcete-li nezávisle otevřít takovou zábavnou instituci, je důležité se naučit všechny výhody a nevýhody a teprve poté, co je vážíte, rozhodněte se. Tento obchodní nápad je dobrý pro následující body:

 • Extrémní zábava na vrcholu popularity.
 • Malé náklady na zaměstnance, které nejsou příliš mnoho.
 • Relativně malý nájem, pokud si pronajmeme obecní pozemky.

Ale tato myšlenka má také své negativní stránky. Patří sem:

 • Dlouhá doba návratnosti (více než 2 roky).
 • Sezónnost podnikání (pokud trať není uvnitř).
 • Závislost poptávky na ekonomickou situaci v zemi, protože během krize nejprve začnou šetřit na zábavu.
 • Velké počáteční investice pro vstup do tohoto obchodu.

A na závěr

Karting Club je moderní a populární myšlenka, kterou může podnikatel plně uvědomit, připraven k vážným počátečním investicím. Chcete-li otevřít takový klub, bude potřebovat nejméně 6 milionů rublů. Tato částka není pro začínající podnikatele vždy k dispozici.

Ale obecně je ziskovost podniku poměrně vysoká a za rok nebo dva zisky bude patrné. Fanoušci adrenalinu, kteří chtějí s malými závodními vozy řídit s velkou rychlostí na vinutých trasách, opravdu hodně. Vydělávat na tom je nejdůležitější věcí rozvíjet kompetentní a promyšlený obchodní plán, který uskuteční podnikatelské síly v životě.

Vlastní podnikání: závodní motokáry. Obchodní plán karting klub: výpočet nákladů a nákladů na potřebné vybavení

Kartingem se míní nejen závod, na kterém se účastní teenagery. Neustálí klienti těchto center jsou považováni za bohaté lidi, kteří mají akutní nedostatek adrenalinu.

To je důvodem, proč by se mělo stavět karta jako podnikání, a to s ohledem na všechny jemnosti a nuance.

Je-li vše organizováno kompetentně, pak bude ziskovost podnikatelské činnosti přibližně jeden rok. V tomto přehledu budeme zvažovat přibližný obchodní plán pro klub motokár.

Co musíte zvážit při navrhování tras?

Stopa je to, co by mělo být k dispozici v jakémkoli vozíku. Musí ztělesňovat jednotu protikladů. Z jedné pozice musí být dráha organizována zajímavě a na druhé straně - během závodů by nemělo trpět. Strmé zatáčky, mosty, úzké zatáčky - díky tomu můžete tuto trasu zajímat a zajímavější.

Ale během výstavby trasy se nezapojujte do extrému. Bude nutné zajistit vše, aby potenciální klienti nebyli zraněni. Je také nutné předvídat skutečnost, že úhel náklonu takové konstrukce na silnici, jako most, by měl být asi pět stupňů.

Na trati obvykle zrychluje vozidlo na 70 kilometrů za hodinu. Je však třeba si uvědomit, že duch konkurence, stejně jako síla ocelových strojů, může být dobrým motivem pro dosažení vyšších rychlostí. Při návrhu kartového centra je proto nutné zajistit, aby na trati nebyly příliš dlouhé příčné řezy. To vše musí být bráno v úvahu při přípravě obchodního plánu pro klub motokár.

Kolik stojí zařízení?

Významnou roli při správné organizaci jejich podnikatelských aktivit v kartingovém poli je výběr vybavení. S pomocí svých potenciálních zákazníků se mohou stát mezinárodními závodníky. Cena jednoho setu uniformy může dosáhnout jednoho a půl tisíce rublů.

Přilba bude muset strávit asi 450 rublů. Je samozřejmé, že je nutné zakoupit zařízení různých velikostí, aby každý klient mohl vyzvednout sadu pro sebe ve velikosti. Například pokud máte asi 8 karet, budete muset zakoupit dvakrát tolik oblečení jako 6 velikostí. Přilby by měly být přesně stejné, pouze 4 různé velikosti.

Duch konkurence musí být zachován

Podle odborníků je důležitým prvkem organizace kartingu chronometrický systém. Stojí za to pochopit, že takové centrum je zábava na hranici sportu.

Bude zajímavé, kdyby někdo zvítězil, předběhl atd. Proto bude první a poslední účastník určen na základě svědectví časoměru. Cena takového zařízení bude průměrně 150 000 rublů.

Nicméně vypracování obchodního plánu pro kartingový klub musí být zohledněn bez ohledu na vysoké náklady. Kromě toho se všechny výdaje dostatečně rychle vyplatí.

Nákup a údržba automobilů

Náklady na kartu pro karting bude od 70 do 150 tisíc rublů. Mnoho podnikatelů vybírá ve prospěch českých automobilů. Existuje názor, že mají optimální poměr kvality a nákladů. V případě, že trať na její ploše dosáhne tři tisíce metrů čtverečních, pak v ideálním případě bude trvat osm vozů. Pokud je velký počáteční kapitál, můžete si zakoupit modely pro děti. Pomocí takového kroku bude možné upozornit rodiče na instituci.

Použití jednoho auta bude stát asi 15 tisíc rublů na jeden měsíc. Hlavní náklady půjdou na údržbu gumy. Cena jedné sady bude asi 3 tisíc rublů. Výměna by měla být provedena přibližně dvakrát za měsíc. Kromě pneumatik se pravidelné náklady týkají nákupu pohonných hmot (benzín 95 značek), jakož i náhradních dílů a opravných sad.

Auta se často rozpadají. A ve většině případů to za to viní zákazníci. Mělo by však být zřejmé, že oprava bude muset jednat přímo s podnikatelem. To jsou nepopsané pravidla této oblasti činnosti. Podnikový plán pro klub go-carting proto musí být navržen tak, aby to bylo zohledněno.

Zaměstnanci by měli mít vysokou kvalifikaci

Za prvé bude nutné najít správného správce, který má klidný a vyvážený charakter. Na jeho ramenou stojí úkol řešit konfliktní situace se zákazníky.

Správce, který klidně komunikuje s lidmi, je schopen nejen vyřešit všechny druhy konfliktů, ale také udržet reputaci klubu na dostatečně vysoké úrovni.

Nezapomeňte na nábor mechaniků. Hledání specialistů, kteří budou schopni obsluhovat karty, není jednoduché, jak se to může zdát na první pohled. Samozřejmě, každý mechanik může pochopit mapy. Je však nutné, aby odborník, který má dostatek rozsáhlých zkušeností v této oblasti.

Profesionál bude schopen nejen opravit vozidlo, ale také přizpůsobit motor, jehož kvalitativní práce bude záviset na spotřebě paliva a jízdním komfortu. Majitelé kartodromů spojují jednu věc: že odborníci nejen kvalitativně pracují, ale také drží na svém místě, je nutné zajistit, aby byly mzdy konkurenceschopné.

Reklamní kampaň hraje důležitou roli

Ve fázi, kdy bude otevřeno go-karting ve vnitřních prostorách, bude nutné přijmout odpovědný přístup k podpoře instituce. Nejúspěšnější bude reklama, která bude předložena prostřednictvím rozhlasových a pánských časopisů. Další dobrou publicitou bude uspořádání různých soutěží a šampionátů. Z těchto událostí nelze obdržet spoustu peněz, ale vytvoří se profesionální hnutí. V souladu s tím bude podnikům poskytnuto velké množství potenciálních zákazníků.

Hledání místa pro centrum go-carting

Krytý go-karting nemůže existovat bez vhodného prostoru, který zajistí relevanci této instituce i v zimě. Otevřená plocha bude vyžadována pro závody v létě. Vytvoření pokryté organizace se stane dražším potěšením. Je to proto, že mnoho podnikatelů velmi často pronajímá tovární dílenské dílny a připravuje zde trasy.

Tvorba nákladů na služby

Bude zapotřebí tvořit náklady na používání kartodromu. Pronájmem kartogov by mělo být provedeno zhruba tři stovky rublů za deset minut. Během prázdnin mohou být ceny zvýšeny. Za své peníze mají potenciální zákazníci právo dostat plné vybavení, stejně jako statistiky projíždějících kol. Za hodinu může výrobce karty přeskočit asi 25 zákazníků.

Vytvoření ventilačního systému

Při organizaci indoor kartingu budete muset navrhnout ventilační systém. Je nutné zajistit, aby výfukové plyny nezůstaly v místnosti. Jeho nákup bude stát zhruba 300 tisíc rublů.

Jaký je výsledek?

Jako příklad by mělo být uvedeno několik možných variant navrhování kartodromu. Jsou to následující:

 • Malá organizace. Bude nutné položit 300 metrů asfaltu, zakoupit tři ne zcela nové mapy, náhradní pneumatiky, uniformy. Bude také nutné platit mezd mechanikovi a postavit malou "kůlnu" pod budovu pro správu. Celkem: počáteční kapitál by měl dosáhnout nejméně 120 tisíc rublů. Rozloha areálu dosahuje 3 tisíc metrů čtverečních.
 • Průměrná organizace. Bude to trvat asi 400 metrů asfaltové komunikace, skromná administrativní budova, deset automobilů, příliš málo personálu. Tato možnost znamená přítomnost počátečního kapitálu 900 tisíc rublů.
 • Organizace sportovní úrovně. Je třeba postavit 900 metrů dlouhou trať a budovu pro správu. Budete také muset zakoupit časomírový systém, najmout mechaniků a pracovníky, kteří budou provádět karting, navrhnout sprchu, dát do haly kašnu atd. Počáteční kapitál v tomto případě by měl dosáhnout několika milionů rublů. Prostor prostor může dosáhnout 40 tisíc metrů čtverečních.

Potenciální zákazníci by měli být velmi

Aby bylo zajištěno, že veškeré kapitálové investice jsou plně odůvodněné, bude nutné neustále rozšiřovat klientskou základnu. K tomu je třeba organizovat další zdroje příjmů.

Například velmi často v kartingových centrech je vidět bar. Samozřejmě, opilý klient nemůže mít přístup k kartě. Nicméně, po jednom hrnečku piva je to docela možné, protože dopravní policie nebude na trati. Můžete také otevřít sekci ve vaší firmě.

Například pro děti. Velký zisk pro vozík bude poskytovat řada firemních večírků. S jejich pomocí je možnost zakoupit asi 6 tisíc rublů za hodinu.

Je však třeba vzít v úvahu jeden velmi důležitý faktor. Pro firemní klientelu je třeba zajistit vysokou úroveň služeb. Personál by měl být zdvořilý a restaurace, která je k dispozici v prostorách organizace, je čistá. V této oblasti činnosti bude také nutné se seznámit s event-agentury. S jejich pomocí je možné na území kartingového centra poskytnout výstavní programy a různé akce. Také s pomocí nich bude vytvořen skript pro všechny druhy svátků.

Se správnou organizací podnikatelské činnosti se otevření klubu go-carting vyplatí asi za jeden a půl nebo dva roky.

Nuance, na které byste neměli zapomenout

Vytvoření vlastního go-carting centra, musíte vzít v úvahu některé z jemností. Měli byste je seznamovat:

 1. Chcete-li zachovat zájem o kartodrom, bude nutné pravidelně měnit tvar a konfiguraci stop.
 2. Pro podnikatele bude výhodnější, aby sbíral automobily vlastním rukama, a nikoli je získávat. Pokud existují kvalifikovaní zaměstnanci, počáteční kapitál potřebný k otevření centra bude snížen o částku rovnající se přibližně 30 tisíc rublů za jednu kartu. Auta nepodléhají certifikaci. Na základě toho můžeme říci, že od státních orgánů nebudou žádné nároky.
 3. Náklady na motokáry je možné snížit, pokud se některé materiály vyrábějí samostatně. Například kukátka, kterou někteří zákazníci neustále odnášejí, jsou pro správu neviditelná.
 4. Chcete-li se zbavit možnosti ztráty helmy na 2 tisíce rublů, musíte je zakoupit za 500 rublů. Zároveň musíte na výstupu dát stráž. Je to ten, kdo se postará o to, aby nikdo nic neuškodil.
 5. Zdroje jedné karty dosahují 500 hodin. Po skončení tohoto zdroje bude muset být auto prodáno. V opačném případě se náklady na jeho údržbu zvýší.
 6. Pneumatiky pro automobily. Tento materiál je ideální pro navrhování nárazníků. Kromě toho mohou být ve většině případů poskytovány zcela zdarma vlastníky opravárenských společností, neboť jejich likvidace bude dražší.

Vezmeme-li v úvahu všechny tyto momenty a také jsme ukázali představivost a organizační schopnosti, je možné vytvořit vысокодоходную podnikatelskou aktivitu, od níž všichni obdrží pouze pozitivní emoce. Doufáme, že tato recenze pomohla pochopit, jak otevřít klub go-kart.

Otevření klubu motokár. Stáhněte si připravený obchodní plán karting

Přidáno do záložek: 0

Myšlenka podnikání spočívá v otevření go-kartového klubu (nedá se zaměňovat s kitingem). Podnikání pro Rusko je docela slibné, protože má nějaké plus - malé investice.

Centrum pro kartování nebo "karting" je platforma nebo dráha vybavená speciálním vozem, bez karoserie, to znamená, pro závodění. Skutečné nápady a objevy kartingu jsou ospravedlňovány poptávkou po takových zábavách, vzhledem k popularitě sportovního kartingu.

Mapy existují ve dvou podobách: zábava a sport. Stezky jsou také jiné - tam jsou otevřené, tam jsou vnitřní. Uzavřený kartový klub může fungovat po celý rok. Ale otevřený klub je mnohem výhodnější, i když funguje pouze v létě.

Organizace obchodu

Chcete-li začít podnikat, musíte zaregistrovat zahájení klubových go-kartingových aktivit a zvolit daňový systém. Optimální organizačně-právní možnost je forma IP, tedy individuální podnikatel. Formou zdanění v tomto případě je patentový účetní systém.

Výběr místa pro go-carting

Chcete-li vytvořit otevřený klub, potřebujete vhodný pozemek. Hlavními kritérii výběru jsou oblast, velikost, která má velký význam a dobrý dopravní dostupnost. Podobný klub může existovat i v průmyslové části města, pokud je to bez problémů dosaženo veřejnou dopravou.

Příprava a oprava trasy. Při vytváření takové cesty je třeba připravit stoupání, sestupy, otáčky, zvolit správné úhly, musí existovat přímé platformy pro přetaktování. Design takového kartodromu lze dnes vytvořit pomocí počítačové grafiky 3D, asfaltová dráha by měla mít dokonale rovný povrch. Hrany všech asfaltovaných silnic na silnici jsou vybaveny starými pneumatikami, které pomáhají zmírnit rány.

Stáhněte si kartografický obchodní plán za 550 rublů., Naši partneři se zárukou kvality.

Nákup zařízení

Pro start kartodromu stačí šest automobilů, různé modely. Je třeba poznamenat, že pokud jsou drženy závody, jsou potřeba duplicitní stroje. Proto se doporučuje koupit tři značky automobilů, z nichž každá dvě.

Nejlepší modely se zabývají evropskými modely, dnes však v Rusku existují podniky, které vyrábějí podobné stroje. Jsou levnější, ale jejich opotřebení se stává rychlejším. Tato skutečnost je důležitá. Při organizaci takového případu by v nejlepším možném případě měly být zakoupeny dětské vozy. Jako doplňkové vybavení se zakoupí: vlajky, tabulky, vozíky a semafory. Vše ostatní se zakoupí v případě potřeby.

Zisk z kartodromu je tvořen na úkor motokáry, náklady na jeden příjezd jsou 200 až 800 rublů a také kartingová škola, firemní akce a různé soutěže. Hlavním vybavením v tomto oboru jsou mapy (automobily), doplňkové semafory, vozíky, vlajky, tabule a časovací systém. Minimální sada vybavení pro otevření klubu motokár:

 1. Dopravní světla a ovládací panel 17 200 rub.
 2. Trolley B Ltd. rub.
 3. Scoreboard 208 OOO rub.
 4. Sada příznaků 6400 rub.

Finanční plán

Chcete-li vytvořit klub go-cart, budete potřebovat následující přílohy:

 • nákup automobilů - 799000 rublů;
 • přidat. vybavení - 240000 rublů;
 • dodávka zařízení - 70000 rublů;
 • příprava a oprava trasy - 200 000 rublů;
 • různé organizační náklady - 50 000 rublů.

Chcete-li vytvořit vnitřní karting, bude nutné investovat ve výši 1359000 rublů. Přibližný zisk bude:

 1. Počet závodů za den, ks 50.
 2. Počet směn za měsíc, v ks. 30.
 3. Počet příjezdů měsíčně, v ks. 1 500.
 4. Cena vstupenek, rub. 200.
 5. Předběžné výnosy v rublech. * 300 000.
 6. Ziskovost **,% 50%.
 7. Náhrada, měsíce 9-12.

V praxi to trvá 3-6 měsíců, než dosáhnete předpokládaných příjmů. ** Podle statistik pro dosažení předpokládaných příjmů z podnikání při otevření klubu go-kart trvá 3 až 6 měsíců práce. Myšlenka podnikání v kartovém klubu bude zisková a přinese to zisk.

Stáhněte si kartografický obchodní plán za 550 rublů., Naši partneři se zárukou kvality. V otevřeném přístupu na internetu to není.
Obsah podnikatelského plánu:
1. Důvěrnost
2. Shrnutí
3. Stupně realizace projektu
4. Charakteristika objektu
5. Marketingový plán
6. Technická a ekonomická data zařízení
7. Finanční plán
8. Hodnocení rizik
9. Finanční a ekonomické odůvodnění investic
10. Závěry

Na videu: jak otevřít karting od začátku a co potřebujete pro to

Idea č. 186: rysy otevření a údržby klubu go-kart

Jak otevřít klub go-kart od začátku? Budeme popisovat podrobný obchodní plán s výpočty, takže i začátečník nemá žádné problémy s organizací tohoto druhu činnosti. Implementovat takový zajímavý nápad může každý, najít jen dostatek finančních prostředků na kapitálové investice.

Tento typ podnikání je považován za slibný, protože konkurence v něm je nízká a v mnoha městech vůbec neexistuje. A přestože se zábavní centra stále více a více otvírají, takové extrémní sportovní kluby zůstávají vzácností.

Kartingové funkce

Tímto termínem rozumíme závody na speciálních strojích (kartách) na jednotlivých závodních tratích. Samotná vozidla nevypadají jako moderní automobily, ale jsou to malé kompaktní automobily, které se skládají z hlavního rámu, kol, volantu a sedadla řidiče. Jsou otevřené, nemají tělo a řídí pouze na připravených závodních plošinách (kartodromah).

Amatérské karty jsou zrychleny na rychlost přesahující 100 km / h, ale profesionální auta jsou připravena dobýt značku 250 km / h. A dokonce s takovými postavami je tento druh zábavy považován za relativně bezpečný.

Seznamte se s hlavními výhodami kartingu jako podnikání:

 1. Extrémní druhy zábavy v moderním světě jsou obzvláště oblíbené a poptávané.
 2. Vyžaduje malý personál.
 3. Nízký nájem, pokud žádáte o užívání městských pozemků ve městě.

Existují však také nevýhody tohoto odvětví:

 • Dlouhá doba návratnosti (do dvou let), zejména pokud se očekává otevření trasy formou sezónních činností.
 • Závislost na povětrnostních podmínkách při organizování závodů na otevřeném území.
 • Výrazný dopad ekonomické situace v zemi má na počet klientů, protože v době krize lidé šetří více zábavy.
 • Otevírání kartového klubu vysoké třídy bude vyžadovat velké počáteční náklady.

Jaký obchodní formát si můžete vybrat?

Chcete-li zjistit finanční stránku případu a počet zakoupených inventářů, musíte se nejprve rozhodnout, jakou úroveň bude vaše podnikání:

 1. Elite - vyžaduje maximální investice a předpokládá existenci dlouhé profesionální trasy, nejméně 1 km, dalšího vybavení a získání velkého počtu drahých automobilů. Samozřejmě to bude platit za všechno s klienty s vysokými příjmy. Zde můžete organizovat i profesionální soutěže, které přinesou další zisk.
 2. Průměr - vyžaduje nižší náklady, jednoduchou službu. Současně je povoleno používat domácí stroje a vytvořit stopu dlouhou 600-700 metrů.
 3. Ekonomická třída - zahrnuje vstup do podnikání s minimálními investicemi, neboť zařízení a zásoby jsou obvykle nakupovány za nízké ceny, např. Používané. Služba a cena služeb budou mnohem nižší, ale přiláká mnoho návštěvníků s průměrnou úrovní příjmu.

Chcete-li zjistit, které z formátů chcete upřednostnit, je třeba posoudit ekonomickou situaci ve svém regionu, počet lidí, kteří chtějí navštívit takovou instituci, jejich příjmy a finanční možnosti.

Existuje také rozdíl v jiné nuance:

 • Otevřená trať je mnohem jednodušší, protože předpokládá pouze přítomnost závodní dráhy v parku nebo průmyslové části města. Existuje však přísná závislost na povětrnostních podmínkách a podnikání bude sezónní.
 • Uzavřená karting - poskytuje více příležitostí k vydělávání, protože je přístupná návštěvníkům po celý rok. Ale jeho tvorba bude mnohem dražší a obtížnější. Ale náklady se vyplatí rychleji.

Zde si můžete stáhnout zdarma ukázku obchodního plánu karting klubu.

Registrační formulář

Pro registraci dokladů a otevření klubu go-cart je nutno se zaregistrovat u daňové služby jako IP nebo LLC. V případě individuálního podnikání budou náklady nižší a získání povolení a požadované dokumentace bude rychlejší. Daňový systém může být patent.

Pokud se rozhodnete zaregistrovat společnost jako právnickou osobu, bude to trvat mnohem více času a náklady budou dražší. Pak budou muset platit daně s vysokými sazbami a provést složitou dokumentaci. Tento typ podnikání se však ospravedlňuje za přítomnosti několika spoluzakladatelů.

Nezapomeňte správně zvolit kódy OKVED. Vybírá se podle služeb, které nabízíte:

 1. 72 "Ostatní činnosti pro rekreaci a zábavu".
 2. 40 "Pronájem zboží pro domácnost a osobní potřeby".
 3. 11 "Činnosti sportovních zařízení".

Chcete-li přesně vypočítat, kolik potřebujete peníze, a také přilákat investory nebo věřitele, budete muset vytvořit obchodní plán s finančním modelem.

Vytvořte web

V závislosti na tom, jakou úrovní má být vaše podnikání, musíte pro ni vybrat správné území a vytvořit závodní stopu. Neexistuje žádný zásadní význam, kde přesně bude kartingový klub.

Může to být průmyslová zóna, ať už v centru města nebo venku, v parku atd. Hlavním důvodem je, že se tam můžete dostat pěšky, veřejnou dopravou nebo autem. Při vytváření elitního komplexu je třeba myslet na možnost parkování.

Na stejném území může být otevřeno, kde je určeno pouze vytvoření kvalitního pokrytí tratě pro požadavky na závodní dráhy tohoto typu nebo uzavřené, pro které bude nutné vybudovat specializovaný komplex.

Pronajaté prostory musí mít dostatečnou velikost, aby vyhovovaly samotné trase požadované délky, stánky nebo plošiny pro diváky, stejně jako kancelářské prostory, administrativní kancelář a šatny.

Přemýšlejte o trati, její délce, vzestupy, sestupy, zatáčky, rohy, plošiny pro rozptýlení jsou požadovány předem. Chcete-li to udělat, můžete použít speciální počítačové a 3D technologie pro návrh. Samotný povrch silnice by měl být dokonale plochý, neměl by mít jámy, deprese, trhliny apod. Pro bezpečnost diváků a účastníků jsou všechny okraje závodní dráhy položeny se starými pneumatikami, aby se zmírnily údery.

Co mám koupit?

Vedle nákladů na výstavbu a pronájem území je také nutné koupit dostatečný počet karet samotných, stejně jako různé vybavení, vybavení a další drobné předměty. Jejich objem, kvalita a náklady by měly být zvoleny podle toho, jaký komplex jste vytvořili. Pokud je to elitní klub, pak byste neměli ušetřit - vybírat drahé evropské modely aut v dostatečném množství.

Pro průměrnou a ekonomickou třídu můžete vozy jednodušší - používané nebo vyráběné v domácích továrnách. Ale buďte připraveni na to, že jejich opotřebení bude rychlé a častěji se zlomí. To však výrazně sníží náklady při zahájení podnikání od začátku. Počet karet v průměru by měl být od 5 do 12 kusů různých modelů.

Vzhledem k tomu, že tento typ zábavy přitahuje nejen dospělé publikum, ale i děti, je možné zakoupit několik dětských strojů. Kromě toho budete potřebovat:

 • vlajky;
 • srovnávací tabulka;
 • vozík;
 • semafory;
 • časoměrný systém;
 • ochranné prostředky pro piloty (helmy, kombinézy, jednorázové čelenky, rukavice) různých velikostí;
 • staré pneumatiky pro oplocení.

Kolik je kompletní sada vybavení? Záleží na prestižnosti vaší instituce, na počtu zakoupeného inventáře a na vybraném výrobci.

Zaměstnanci

K pronájmu je potřeba pouze vysoce kvalifikovaní profesionálové, kteří jsou dobře zběhlí v závodním podnikání. I s malým kartovým klubem by se měly skládat:

 1. Mechanik, sledování stavu každého stroje a provádění oprav.
 2. Instruktory a trenéry, které pomáhají účastníkům zvládnout řízení a techniku ​​jízdních karet, stejně jako sledovat bezpečnost procesu.
 3. Poskytovatel první pomoci.
 4. Správce nebo správce pro práci s klienty.
 5. Účetní (můžete využít služby outsourcingu).
 6. Pracovníci údržby udržují trasu ve správném stavu.

Marketing

Chcete-li finanční investice vyplatit co nejdříve, musíte přilákat nové návštěvníky. Chcete-li to provést, použijte všechny dostupné metody moderní reklamy:

 • Umístěte na místní televizní kanály malé videoklipy reklamního charakteru.
 • Pojďme inzerovat v tištěných médiích.
 • Distribuujte informace o kartingovém klubu v sociálních sítích, na fórech.
 • Vytvořte své stránky a používejte inzerci online.
 • Zamyslete se nad výnosnými a zajímavými nabídkami s bonusy a propagacemi.
 • Pro běžné zákazníky můžete vytvořit slevové karty.

Pokud ve vašem regionu již existuje nějaká soutěž pro tento typ zábavy, pak propagovat a přilákat více návštěvníků, je žádoucí přemýšlet o kompetentní strategii:

 1. Vytvořte zajímavou stopu.
 2. Získejte moderní modely karet.
 3. Máte v personálu zkušených trenérů, kteří jsou schopni nejen učit jednoduché vedení, ale také rozvíjet specializované dovednosti.
 4. Používejte flexibilní systém slev pro běžné a firemní klienty.
 5. Skvěle měnit ceny zábavy a služeb.
 6. Na území můžete vytvořit komfortní kavárny, prodávat suvenýry nebo jiné související produkty.
 7. Provádějte mistrovské kurzy a soutěže.

Finanční část

Především podnikatelé mají obavy z počátečních investic a návratnosti projektu. Samozřejmě, hodně závisí na různých nuancích, úrovni a velikosti komplexu, ale v průměru ukazatele jsou následující:

Jak otevřít kartový klub

Karting je rychlost, adrenalin, zábava, hobby. Na druhou stranu je to podnik založený na stejném koníčku.

V současné době existují klubové kluby v každé federální čtvrti a téměř ve všech městech s počtem obyvatel více než půl milionu lidí. Ale to neznamená, že zahájení jednoduchého otevřeného kartového klubu je jen maličkost, a výstavba krytého komplexu je prostě nejúspěšnějším způsobem, jak házet peníze. Všechno v tomto oboru je mnohem složitější.

Tři obchodní modely

V závislosti na účelu a formát podnikatele plánované činnosti existují tři možnosti obchodní organizace: economy class stopy, „medium“ verze s otevřenou platformou a - krytá motokárová centra s rozvinutou infrastrukturou. Samozřejmě, výše počáteční investice bude záviset přímo na zvoleném modelu.

Závažný klub s 10 až 15 kvalitními vozy, speciální vozovkou, telemetrickým systémem a především plnou infrastrukturou - sprchové kabiny, teplé šatny - bude stát dnes nejméně 500 000 dolarů. Takové projekty jsou plánovány do budoucna a nejsou vůbec vhodné pro rychlé vrácení vložených peněz. Období návratnosti se v tomto případě zvyšuje na 4-8 let.

Nejběžnějším formátem ruské kartingové činnosti je běžná asfaltová podložka o rozměrech 30 až 40 metrů a pět vozů. Náklady na takový projekt není vyšší než 15 tisíc dolarů - s ohledem na pronájem pozemků a nákup potřebného vybavení. Požadavky na trasy jsou velmi minimální, hlavní je zajistit úroveň bezpečnosti pilotů a diváků.

Nejjednodušší a nejrychlejší možností je uspořádání trati v rekreačním parku. Bariéry mohou být vyrobeny ze starých pneumatik. Takovou firmu můžete začít s pěti použitými kartami a dvěma mechanikami.

Za účelem ochrany délka trati 300 metrů, bude trvat 3000 pneumatiky (hlavní věc - nebuďte líní sbírat), který se používá na kartě bude stát 800-900 dolarů za kus. Mimochodem, takové stroje v provozu jsou poměrně jednoduché a trh náhradních dílů pro ně již byl vytvořen. Nová třída vozů amatérský bude stát mnohem dražší: minimálně 4-5 tisíc dolarů za kus, i náklady na tisíce sportovních karet začínat sedm.

Představitelé společenství vlastníků lokalit kart jistý, že v regionech je možné vydělávat peníze tím, že jedná v takové minimalistické podobě, alespoň na čas, můžete sbírat 7-8 tisíc dolarů, to znamená, že po dvou letech zajistit návratnost svých investic.

K dispozici je také střední možnost. Jedná se o otevřenou oblast, ale s rozvinutou infrastrukturou. Náklady na výstavbu takového komplexu dnes se odhadují na zhruba 100-150 tisíc dolarů. Výplata v tomto případě je prodloužena o pět až šest let, ale v budoucnu bude měsíční ziskovost klubu mnohem vyšší.

Tři zdroje příjmů

Kartingové kluby mají přinejmenším tři zdroje příjmů: karting sám, pronájem kart, firemní akce a školení.

Nájem kart je velice náročný a ziskovost přímo závisí na toku těch, kteří si přejí, a na cenu minuty. V Moskvě, standardní sazba je nyní 30-45 rublů, v regionech 10-20 rublů.

Školení pilotů je důležitým příjmovým bodem pro kartové kluby, které slouží jako vážná sportovní a zábavní zařízení. Náklady na úplné studium zde mohou činit až několik set dolarů. Mimochodem, trénink začíná už ve věku šesti. Díky tréninku nejsou takové kluby uzavřeny, ale pracují po celý rok a přinášejí zisk po celý rok.

Samozřejmě nejvíce hmatatelné příjmy go-kart klubů přináší firemní segment. Náklady na pronájem trasy v den volna v jednom z hlavních klubů je nyní 500 euro za hodinu pro firemní klienta. Ve všední dny může být sazba snížena na 300 eur. Příjem bude záviset na počtu těchto zákazníků. Poradenství od odborníků: pokud chcete shromáždit celé balíčky "pracovníků", ušetřit peníze a investovat do služby. Vaším úkolem je poskytnout zákazníkům maximální komfort. Zobrazit individuální přístup k klientovi. To je nutné pro b2b.

Stejně jako jakékoli jiné centrum pro volný čas nabízí kartingový klub hostům spoustu dalších a vůbec bezplatných služeb. Jedním z takových zdrojů je restaurace. Logika je jednoduchá - to je sport-vozík, ve sportu je vítěz, a tak se musí oslavit vítězství, hned lépe. Mimochodem, restaurace není jen dalším zdrojem příjmů, ale také dalším důvodem pro přilákání zákazníků.

Problémy

Pronájem pozemků a stavebnictví - jeden z nejhmatatelnějších položek pro každý klub motokár. Tyto dvě etapy a nejvíce časově náročné. V dalším kroku - nákup potřebného vybavení, vytváření parkových mapách vyhledávat výrobce jednorázové kombinézy, obličeje a rukou. Pak - výběr pracovníků, reklamní kampaň. Při práci s podnikovým sektorem - vytvoření zákaznického servisu. V zásadě není vše snadné, každá fáze je poměrně namáhavá.

A hlavním problémem tohoto podnikání je samozřejmě sezónnost. Vliv tohoto faktoru je předmětem otevřených i uzavřených prostorách - otevřený, otevřený od dubna do poloviny října, a pak „složit“, zatímco v uzavřeném kart centra, naopak, jsou nečinné po celé léto.

Proto problémy majitelů klubů se zaměstnanci. Hlavním obrat problematické zaměstnanci - trochu obtížné udržet odborníky kluby během recese, nemohou poskytnout jim slušný plat.

Na základě článku Ekateriny Chinarové pro časopis Business Magazine

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Karting

Trénujte svůj mozek s potěšením

Je možné hádat hodně o tom, co je ziskové v oblasti zábavy a sportu. Dnes budeme pamatovat směr, který se narodil v 50. letech minulého století. Milovníci aktivní rekreace dokonce ocenili nový hobby - go-carting a dnes je stále oblíbený.

 • Jak začít s organizací kartodromu
 • Mapy - koupit nebo si sami?
 • Kolik můžete vydělat
 • Kolik peněz potřebujete k zahájení motokár?
 • Jaké vybavení si vybrat
 • Které OKVED pro podnikání v organizaci kartového klubu by měly být uvedeny při registraci u federální daňové služby
 • Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření klubu
 • Jaký daňový systém si vyberete
 • Potřebuji povolení

V srdci sportovní zábavy je velké dětské hřiště nebo dráha, která se nazývá "karting". Může být pokryta nebo otevřená. Druhá místa, která se nacházejí ve volné přírodě, fungují teprve v teplé sezóně, takže tento kartingový klub může být považován za sezónní. Malé automobily, které jsou vyrobeny speciálně pro závodění na malých trasách, se nazývají "karty". Jsou to malé vozy, které nemají tělo, ale mohou zrychlovat na vysokou rychlost.

Karting je výnosný obchod. Má relativně malý vstupní práh a trh je prakticky zdarma. Soutěžící lze nalézt pouze ve velkých městech a pak trochu. Existují dvě oblasti podnikání:

 • Zábavný kartingový klub;
 • Sportovní část, která připravuje sportovce pro účast na soutěžích.

Zábava karting klub, podle odborníků, je výhodnější otevřít. Karting je především poptávka po dětech.

Jak začít s organizací kartodromu

K vybudování 700 metrů dlouhé silnice bude zapotřebí pozemek o rozloze 3-4 tisíc metrů čtverečních. Cesta ke strojům musí být položena se správnými otáčky a dostatečným počtem přímých úseků. Obvykle je od domu a centra města postaven kartový amatér nebo sportovní klub. Jako vnitřní prostor je vhodná stará výrobní místnost nebo nevyžádaný sklad.

Počet zaměstnanců v klubu závisí na jejich profesionalitě a dovednostech. Je ideální najít takové lidi, kteří budou chápat technologii, budou schopni vylepšit karty a současně instruovat klienty. Pokud se jedná o karting pro děti, pak je dobré, že instruktoři vědí, jak s dětmi pokračovat.

Další, ale povinné atributy, budete muset nakupovat pracovní oblečení pro pracovníky a přilby pro návštěvníky. Krásné uniformy kombinézy pracovníků vytvoří pozitivní image a firemní symboly vám umožní rozpoznat klub v soutěžích. V dnech běžné praxe umožňuje formulář návštěvníkům rychleji najít zaměstnance, aby mohli vyhledávat pomoc. Kvalitní přilba vyráběná v Itálii stojí asi 60 dolarů, ale existují také levné levné čínské volby.

Dětské a dětské kočárky

Je žádoucí vybavit karting s časomírem před položením krytu. Toto zařízení vám umožňuje zaznamenat čas příjezdu, výsledky a zobrazit je ve výsledkové tabulce. Při takovém atributu bude mít klient větší zájem o návštěvu klubu go-kart. Můžete uspořádat improvizované soutěže a sledovat dynamiku vlastních výsledků. Na úplné uspořádání trasy, s krytem a všechny atributy bude potřebovat asi 80 tisíc dolarů.

Mapy - koupit nebo si sami?

Karting musí být nutně doplněn stroji. Nové auto stojí od 1,5 do 4 tisíc dolarů, v závislosti na kapacitě. Hlavní a nejdražší část automobilu je motor. Rámy pro go-karting lze také zakoupit na domácím trhu nebo importovat. Nicméně, mnoho amatérů a profesionálů dělá karting vlastním rukama. Je mnohem levnější a spolehlivější.

Než začnete dělat, musíte určit, jaký bude budoucí motokár. Základem každého technického produktu je výkres, je třeba počítat počet potřebných materiálů. U rámů se používají kovové trubky, jsou rozřezávány na díly, ohýbány a svařovány. Po vytvoření základního rámu je možné zahájit projektování rámu motoru, ovládání pedálu a řídící jednotky. Všechny tyto části jsou vyrobeny podle stejného schématu, ale jejich rozměry lze nastavit v závislosti na růstu osoby, která bude řídit stroj.

Kartingová jednovalcová benzínová jednotka s chlazením vzduchu je instalována sama. Pilot by měl být chráněn před ICE a možnými popáleninami. Brzdový systém kombinuje přinejmenším dvojici kol.

Dílna, která vyrábí motokár s vlastními rukama, přítomnost šikovného trasa a pozorný personál, se může stát oblíbeným rekreačním místem jak pro dospělé, tak pro děti. Tyto komponenty se stanou slibem vašeho jedinečného a výnosného podnikání s nádherným jménem - go-karting.

Kolik můžete vydělat

Odhady teoretiků a podnikatele, kteří nemají vydělávat peníze na jeden rok motokáry, neliší se na klíčové ukazatele: ziskovosti, počáteční velikost kapitálu, doba potřebná pro vstup do vyrovnané úrovně, atd. (což je v takových situacích poměrně vzácné). Zvažte hlavní hospodářské výsledky firmy působící v prezentovaném odvětví.

 • Měsíční výnos je 7 500 USD.
 • Náklady společnosti, které zahrnují: platy zaměstnanců, inzerce, odpisy, pojistné, daně a další administrativní náklady - 2400 USD / měsíc.
 • Čistý zisk na základě těchto ukazatelů činí 5 100 USD měsíčně.

Avšak s přihlédnutím k různým silám, změnám v konkurenční situaci nebo obecným ekonomickým trendům může být zisk firmy 2500-6000 USD měsíčně.

Kolik peněz potřebujete k zahájení motokár?

Abychom odpověděli na otázku výše kapitálu počátečního kapitálu, který je nezbytný k vytvoření plnohodnotné společnosti pracující v tomto směru, je třeba zvážit dvě možnosti pro realizaci této myšlenky:

 1. Vytvoření plnohodnotného kartingového klubu. Vytváří se trasa a odpovídající infrastrukturní zařízení, získává se potřebné vybavení a organizují se přípravné kurzy pro různé věkové skupiny atd. V takovém případě musíte investovat ze 700 tisíc na 1 milion dolarů, ale přesná částka závisí především na umístění budoucí společnosti.
 2. Pro realizaci druhé verze podnikového projektu bude zapotřebí vysoce kvalitní vybavení a profesionální instruktoři, kteří přinesou hlavní zisk během různých celostátních akcí nebo objednávek na služby společnosti pro oslavy. V takovém případě bude počáteční kapitál mnohem nižší, ale výnosy vaší společnosti se sníží alespoň o 30-60%.

Pokud nebudete mít dostatek prostředků na realizaci předložených projektů, využijte půjčený bankovní kapitál. Ale kvůli tomu se budete muset zaregistrovat jako právnická osoba a také připravit skutečný a perspektivní obchodní plán.

Jaké vybavení si vybrat

Příprava podnikatelského plánu pro projekt, budete určitě potřebovat pro výpočet nákladů na základním vybavením a nejvíce „zabití“ částí (pneumatiky, brzdy, filtry atd), stejně jako podrobnou studii o nákladech na zařízení, které pomůže zachránit to nejcennější - život a zdraví každého člověka.

Při nákupu zařízení se zaměřte nejen na jeho náklady a technické ukazatele. Možná, že vynikající sportovní vůz ve všech ohledech vám poskytne spoustu potíží při hledání základních náhradních dílů nebo nebude přežít provozní podmínky na nepřipravených silnicích pro tyto účely.

Které OKVED pro podnikání v organizaci kartového klubu by měly být uvedeny při registraci u federální daňové služby

Pokud budeme studovat všestranný klasifikátor obchodních linek, po změnách v roce 2016 uvidíme, že kartingový klub patří do kategorie sportovních a zábavních aktivit s kódem OKVED 92.72.

Trénujte svůj mozek s potěšením

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření klubu

Chcete-li se zapojit do tohoto podnikání, musíte mít podobu PI nebo LLC, získat povolení od místních úřadů, SES a požární útvary, a také vydávat dokumenty pro auta a koupit pojistné smlouvy.

Jaký daňový systém si vyberete

Získat peníze kartingem, odborníci doporučují psát a podávat žádost Federální daňové službě o volbě zjednodušeného daňového režimu (což výrazně ušetří finanční zdroje při výpočtu se státním rozpočtem).

Potřebuji povolení

V tomto oboru musíte získat povolení od místních úřadů, SES a požární kontroly. Nemusíte dělat žádná další povolení ani licence.