Nástroje pro rozvoj vašeho podnikání

Myšlenka otevřít pokladnu je navštívena mnoha podnikateli - zkušenými i začátečníky. Důvodem je rostoucí popularita leteckých a železničních dopravních služeb: každým rokem je využíváno rostoucím počtem lidí a poptávka po tomto druhu služeb se očekává pouze v růstu. Kromě toho nákup jízdenek přímo u železničních stanic a letišť - to je nekonečná fronta a ztráta času. Je mnohem pohodlnější koupit vstupenky na pokladnách poblíž vašeho domu nebo kanceláře.

3 způsoby, jak otevřít železniční nebo letenky

Běžku můžete otevřít třemi způsoby:

 • Staňte se agentem letecké společnosti nebo společností JSC Russian Railways uzavřením přímé smlouvy.
 • Uzavřete dohodu se zástupcem agentury.
 • Staňte se partnerem firmy OOO UFS.

Jeden z nich je jednoduchý. Ale pojďme začít s komplexem, a to s prvními dvěma možnostmi.

Staňte se agenta nebo subagent

Podnikatelé, kteří vědí, jak otevřít pokladnu, mohou s jistotou říci, že jde o velmi složitý postup, který navíc bude vyžadovat vážné investice. Musíte strávit na:

 • Uspořádání prodejních míst;
 • nákup vybavení (počítačové vybavení, tiskárna, kopírka, skener, telefon);
 • zajištění bezpečnosti jízdenek a hotovostních formulářů;
 • školení zaměstnanců;
 • reklamy.

Pokud se rozhodnete prodávat letecké letenky, je třeba vzít v úvahu, že velké letecké společnosti mají pro své agenty řadu požadavků, z nichž jedním je nákup určitého množství jízdenek. Bez vaší klientské základny a zkušeností s organizováním letů nebude vaše pokladna schopna realizovat takové množství cestovních dokladů. Proto většina podnikatelů získává právo uzavřít smlouvu o zastoupení pouze po několika letech, kdy úspěšně pracovala jako subagenti.

Stát se agentkou JSCo "Ruské železnice" je ještě složitější, protože stát a Dopravní zúčtovací středisko vyžadují zde vysoké požadavky. Tradičně společnost RZD nezaplatí provize svým agentům, takže železniční pokladna získává zisk pouze v případě úspěšného vlastního prodeje.

Požadavky na subagenty jsou méně přísné, ale nemohou být považovány za jednoduché. Je třeba poskytnout dokumenty potvrzující registraci podniku, dokumenty k právu užívat prostory, ve kterých se očekává železniční otevřít pokladní nebo letenku, potvrzení úrovně dovedností zaměstnanců a vhodné prostory a zařízení pro prodej vstupenek na zavedených požadavků.

Před otevřením pokladny byste měli vážit všechny výhody a nevýhody. Měli byste si uvědomit, že tím, že budete mít pokladnu sami, budete muset okamžitě zajistit vysoký prodej. To vyžaduje, aby mezi vašimi klienty bylo mnoho společností, které provádějí pravidelné a masivní služební cesty, a také potřebují vytvořit spojení s dopravci nebo zastupujícími agenturami s cílem získat nejvýhodnější podmínky pro prodej jízdenek. Pokud chybí cílové publikum a ziskové ceny, otevření pokladny pro sebe nebude ztrátové.

Snadný způsob, jak vydělat za prodej vstupenek

Jak otevřít železniční pokladnu a leteckou pokladnu co nejjednodušší? Staňte se partnerem LLC UFS.

„UFS“ LLC je přímý agent OJSC „Ruské dráhy“ JSC „FPK“ a více než 200 leteckých společností, včetně takových lídrů na ruském trhu, jsou JSC „Aeroflot“, Transaero, S7 Airlines a mnoho dalších, je akreditován sdružení IATA a dopravy Clearing oddělení.

Pro své partnery nabízí UFS rychlou organizaci podnikání v cestovním ruchu za pomoci jedinečného systému UFS-online, jehož vývojářem a vlastníkem je. Tento systém vám umožňuje prodávat letecké a železniční lístky, vstupenky do Aeroexpress, pojištění cestujících a rezervovat hotely. Je to snadné použití: stačí jednoduše nainstalovat pohodlné rozhraní pokladny, které bude přístupné z jakéhokoli počítače ve vaší kanceláři a prodávat vstupenky bez obav o technickou stránku problému.

Náš webový systém je plnohodnotnou pokladní službou, pomocí níž mohou partneři společnosti UFS LLC poskytovat svým zákazníkům vysoce kvalitní služby včetně kompletní nabídky služeb pro cestovatele. Agenti LLC UFS se již stali více než 5 tisíci firem, včetně cestovních kanceláří, bank, velkých maloobchodních řetězců a internetových portálů.

 • nevyžaduje speciální hardware a software - dostatek běžného počítače s přístupem k internetu;
 • nevyžaduje školení personálu - rozhraní systému je jednoduché a je určeno průměrnému uživateli;
 • vyžaduje minimální čas na přípravu a realizaci - připojení a konfigurace trvá nejdéle 2 dny;
 • umožňuje připojit neomezený počet pracovních míst a otevřít železniční lístky a pokladny na jakémkoli místě;
 • zaručuje nepřetržitou technickou a informační podporu;
 • nevyžaduje vykazování a potřebu akreditace prodejních míst;
 • je poskytována zdarma.

Nevíte, jak otevření železniční pokladny nebo pokladny ovlivní vaše příjmy? Chcete se vyhnout zbytečným starostem? Staňte se partnerem společnosti OOO UFS a poskytněte svým zákazníkům kompletní balíček služeb bez jakýchkoli výdajů z vaší strany.

Jak otevřít pokladnu na prodej jízdenek na vlak

Za prvé, je nutné se stát oficiálním zástupcem společnosti JSC Ruské železnice. Ihned však varujeme: RZhD neposkytuje žádné provize svým agentům, budete pracovat na "servisní poplatek". K tomu, aby se stal agentem RZD, jsou podniknuty následující kroky:

-přihlášku podáváte, čekáte na vaši žádost.

Získáte oficiální předpis o pravidlech zařízení.

Čekací proces trvá asi šest měsíců.

Bod je vybaven grilem, trezorem, alarmem, alarmem a dveřmi speciálního designu (vše v aplikaci).
je otevřen účet pro denní limit vstupenek (v průměru 150 000 rublů, u minibunku se dvěma terminály).

Po konečném schválení (úředníci vezmou práci) začnete podnikat.

Tato činnost je více než sezónní. Podle samotných hráčů pochází 80% příjmů z letních rekreantů, kteří míří do středisek nebo navštěvují vzdálené příbuzné. To i přes skutečnost, že průměrný objem prodeje v malém bodě - 14 tisíc vstupenek za rok.

Zaměstnanci: dva pokladníci, generální ředitel, účetní pro outsourcing a extra-departmental security jsou také outsourced.

Zahájení investic - 800 tisíc rublů.

Plocha a vybavení pracoviště: 45 metrů čtverečních a přísně podle předpisů, snížená shora od RZhD.

"Servisní poplatek" z lístku nebo obchodní marže: 200 až 500 rublů.

Vaše výdaje:

Daně,
pronájem,
mimořádná ochrana,
platy zaměstnancům,
vyhrazená linka,

Srážky ruské železnice (typ honoráře):

Pro informační služby - 11 tisíc rublů z každého terminálu měsíčně,
Odpočty na GDO (účetní skupina) z každého prodaného lístku - 15 rublů.

Celková spotřeba: 135 tisíc rublů měsíčně

Měsíční příjem: 200 tisíc rublů.

Stojí za to, že se tento "měsíční příjem" vypočítává v průměru, protože připomínáme, že v létě se prodává více než v zimě.

Vzhledem k tomu, co podnikatelé, kteří vydělávají na železničních lístcích, žijí?

Podle čestného uznání samotných hráčů na trhu žijí pouze tím, že v pokladnách ruských drah vzniká skutečný chaos, nepořádek a chaos. Systém, který po staletí nuceni všechny poctivé lidi „aby si lístky přes přítele“ jen konečně zpeněžit - a dostal druh legitimní podnikání. Spekulace lístků je přijímána s potěšením, protože si můžete koupit jízdenku v takovém boxu "na telefonu" bez utrpení a potíží, takže se necítí nadměrné zaplacení. Co dělá takový podnikatel? On, podle apt výrazu samotných hráčů, "vyskruzhivaet" lístky, které v oficiálním pokladně je vždy "ne".

Kromě toho majitel takového obchodního pokladníka svázá s celou obchodní činností, která žije na služebních cestách a cestách, což dává vyhlídce na světlou budoucnost v jiném podnikání.

(údaje z Business Journal byly použity při přípravě článku)

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak otevřít pokladnu pro jízdenky na železnici

Chcete-li otevřít vlastní pokladnu, která se zabývá prodejem železničních jízdenek, musíte se nejprve stát oficiálním zástupcem "Ruských železnic".

Ale jakmile se vezmete v úvahu, od společnosti "Ruské železnice" nebudete obdržet žádné provize, prostě nedává svým agentům. Budete pracovat pouze za poplatek za službu - to bude váš zisk.

Abyste se stali oficiálním zástupcem "Ruských železnic", musíte postupovat třemi jednoduchými kroky. Nejprve budete muset požádat. Poté, co je podána, budete ve frontě, abyste si prohlédli a projednali vaši žádost.

Druhým krokem k otevření vaší pokladny bude získání oficiálního předpisu, který stanoví všechna pravidla pro správné vybavení Vaší prodejny. Třetí krok je proces čekání, který trvá asi šest měsíců.

Po tom všem budete muset vybavit vše, co potřebujete, s vaší zásuvkou. Budete muset nainstalovat budík, tlačítko upozornění a gril a zakoupit si trezor. Také budete muset zakoupit speciální dveře a nainstalovat je. Veškeré položky a zařízení potřebné pro vybavení plnohodnotné zásuvky budou v aplikaci uvedeny.

Také je třeba otevřít vkladový účet pro denní limit lístku v průměru až sto padesát tisíc rublů. Tento limit je určen pro prodejní místnost s pouze dvěma terminály. Množství však může být jiné. Limit závisí na výstupu a počtu svorek.

Poté, co úředníci přijmou vaši práci, po konečném schválení budete moci začít podnikat. Tento obchod je sezónnější než kterýkoli jiný. Podle odborníků z tohoto regionu je v letním období obdrženo asi osmdesát procent tržeb ze vstupenek na prodej železničních jízdenek.

Tyto příjmy jsou získávány na úkor lidí, kteří hledají místa, tábory, navštěvují příbuzné, kteří žijí na druhém konci země. Také hlavní příjmovou položkou jsou svátky, z nichž většina se vyskytuje i v létě.

Průměrný objem prodeje v malém bodě se přibližně rovná čtrnácti tisícům vstupenek za rok. Také budete muset najmout zaměstnance, aby pracovali ve vaší firmě. Budete potřebovat generálního manažera, dva pokladníky, bezpečnostní a účetní pro outsourcing.

Outsourcing je převod nevýznamných, ale tradičních funkcí externím exekutorům nebo ausoristům. Takovými funkcemi mohou být například reklama, účetnictví, účetní služby a tak dále. Ausoristé se nazývají externí exekutoři, odborníci zahraniční firmy s vysokou kvalifikací.

Někdy se outsourcing také nazývá opuštění jakéhokoli obchodního procesu, například dříve, když některé části byly obsazeny v továrně společnosti a poté začala podnikat další proces.

Zahájení investic bude přibližně rovno osm set tisíc rublů. Plocha, kterou potřebujete pro práci a vybavení, činí čtyřicet pět metrů čtverečních. Oblast a vybavení pracovišť musí plně odpovídat normám společnosti "Ruské dráhy".

Obchodní marže a "servisní poplatek" z každé jízdenky budou přibližně rovny dvě stě až pět set rublů. Budete muset zaplatit pronájem prostor, platit platy zaměstnancům (generální ředitel, bezpečnostní stráž, účetní, pokladníci). Musíte také platit daně.

Každý měsíc budete muset zaplatit jedenáct tisíc rublů společnosti "Ruské dráhy" pro informační služby. A z každého prodávaného v obchodním bodě jízdenky na železnici zaplatit odpisu patnácti rublů zpravodajské skupině (v GDO).

Vaše měsíční výdaje budou zhruba sto třicet pět tisíc rublů. Tyto výpočty jsou přibližné a vypočítané v průměru, takže si pamatujte, že příjem v létě bude mnohem vyšší a příjem v jiných obdobích je nižší. Tento rozdíl v příjmech je způsoben sezónností tohoto podnikání.

Na úkor jakých příjmů žijí obchodníci a vydělávají na prodeji železničních lístků? Hráči na trhu pro prodej železničních jízdenek přiznali, že pouze živí chaosu, bezpráví a chaosu, které se dějí na jízdenky přileb „Ruské dráhy“. Systém, který nutí všechny upřímné občany země využít služeb známých pro získání vstupenek, nyní získal právní vzhled, jen zpeněžoval.

Spekulace lístků je s nadšením téměř všeobecně přijímána. To je způsobeno skutečností, že v takových pokladnách můžete bez potíží, muk, rozumného přeplatku získat lístek. A pro to stačí zavolat.

Co dělají tito podnikatelé? Samotní hráči tvrdí, že vydělávají hlavně zvýšením cen za ty lístky, které již nejsou v oficiálním pokladně, nebo vůbec žádné. Kromě toho majitelé pokladen na prodej železničních jízdenek mimo jiné dobře vydělávají u organizací, které často posílají své zaměstnance na různé pracovní cesty.

Organizace a společnosti, které žijí na výletech a služebních cestách, poskytují dobrou perspektivu pro světlou budoucnost. Lístek na prodej železničních jízdenek se může nacházet v kterékoli části města. Hlavní věc je, že nemusejí trávit spoustu času hledáním.

Nákup železničních jízdenek by neměl trvat dlouho. Všichni zaměstnanci hotovostního oddělení musí být profesionálové ve svém oboru a mají klienty pro další spolupráci.

Jak otevřít pokladnu na prodej jízdenek na vlak

Za prvé, je nutné se stát oficiálním zástupcem společnosti JSC Ruské železnice. Ihned však varujeme: RZhD neposkytuje žádné provize svým agentům, budete pracovat na "servisní poplatek". K tomu, aby se stal agentem RZD, jsou podniknuty následující kroky:

-přihlášku podáváte, čekáte na vaši žádost.

Získáte oficiální předpis o pravidlech zařízení.

Čekací proces trvá asi šest měsíců.

Bod je vybaven grilem, trezorem, alarmem, alarmem a dveřmi speciálního designu (vše v aplikaci).

je otevřen účet pro denní limit vstupenek (v průměru 150 000 rublů, u minibunku se dvěma terminály).

Po konečném schválení (úředníci vezmou práci) začnete podnikat.

Tato činnost je více než sezónní. Podle samotných hráčů pochází 80% příjmů z letních rekreantů, kteří míří do středisek nebo navštěvují vzdálené příbuzné. To i přes skutečnost, že průměrný objem prodeje v malém bodě - 14 tisíc vstupenek za rok.

Zaměstnanci: dva pokladníci, generální ředitel, účetní pro outsourcing a extra-departmental security jsou také outsourced.

Zahájení investic - 800 tisíc rublů.

Plocha a vybavení pracoviště: 45 metrů čtverečních a přísně podle předpisů, snížená shora od RZhD.

"Servisní poplatek" z lístku nebo obchodní marže: 200 až 500 rublů.

Srážky ruské železnice (typ honoráře):

Pro informační služby - 11 tisíc rublů z každého terminálu měsíčně,

Odpočty na GDO (účetní skupina) z každého prodaného lístku - 15 rublů.

Celková spotřeba: 135 tisíc rublů měsíčně

Měsíční příjem: 200 tisíc rublů.

Stojí za to, že se tento "měsíční příjem" vypočítává v průměru, protože připomínáme, že v létě se prodává více než v zimě.

Vzhledem k tomu, co podnikatelé, kteří vydělávají na železničních lístcích, žijí?

Podle čestného uznání samotných hráčů na trhu žijí pouze tím, že v pokladnách ruských drah vzniká skutečný chaos, nepořádek a chaos. Systém, který po staletí nuceni všechny poctivé lidi „aby si lístky přes přítele“ jen konečně zpeněžit - a dostal druh legitimní podnikání. Spekulace lístků je přijímána s potěšením, protože si můžete koupit jízdenku v takovém boxu "na telefonu" bez utrpení a potíží, takže se necítí nadměrné zaplacení. Co dělá takový podnikatel? On, podle apt výrazu samotných hráčů, "vyskruzhivaet" lístky, které v oficiálním pokladně je vždy "ne".

Kromě toho majitel takového obchodního pokladníka svázá s celou obchodní činností, která žije na služebních cestách a cestách, což dává vyhlídce na světlou budoucnost v jiném podnikání.

Nazarenko Elena

(údaje z Business Journal byly použity při přípravě článku)

* Článek je starší než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Jak otevřít pokladnu pro jízdenky na železnici

V současné době lze pozorovat tendenci zvyšovat popularitu leteckých a železničních služeb. Samozřejmě, že servisní organizace, která vám umožní prodávat vstupenky i vzduch a vlaků, tato myšlenka je samozřejmě není nový, ale v moderních podmínkách má dobré vyhlídky, jak odborníci poukazují na to, že v budoucnu se poptávka po vstupenek bude pravděpodobně pokračovat.

Poptávka po železničních jízdenkách roste také kvůli zavedení nových služeb Ruských drah, zejména možnosti online rezervace jízdenek. Taková služba se stala možná v důsledku vlivu vědeckého a technického pokroku, kdy se začal vytvářet dálkový přístup koncových uživatelů k mnoha službám a zbožím. Nicméně je třeba poznamenat, že oficiální on-line rezervace je ještě nedokonalé, je-li to nutné, například posílat zavazadla do zavazadlového vozu, překládat mazlíčky. Problémy s elektronickou registrací mohou nastat také ze strany zaměstnanců firem, které se účastní služební cesty, neboť předplatné musí být předloženo na papírovou letenku. Samozřejmě, že kontrolní kód získaný při zakoupení jízdenky on-line, v souladu s nařízením ministerstva dopravy Rusko № 322 z 21.08.2012, is dokumentem přísné odpovědnosti, ale ještě mnoho buhgartera společnosti mohou odmítnout přijmout na základě konzervativního obrazu. Samozřejmě, služba se postupně vylepšuje a následně on-line rezervace bude plnohodnotnou sto procentní výměnou za nákup papírových lístků. Ve skutečnosti tedy při otevření kanceláře na prodej železničních jízdenek stojí za zvážení další rozšíření služeb, zejména o tom, jak zadávat prodej vstupenek, stejně jako na spolupráci s cestovními kancelářemi.

Statistiky ukazují, že dnes značný počet lidí, kteří se dohodly na nákup vlakové jízdenky dražší komerčních kanceláří, protože to jim umožní vyhnout se dlouhé fronty, to znamená, že ve skutečnosti jsou lidé ochotni platit více za více příjemném prostředí, jakož i vynikající servis, přítomný v mnoha pokladny letence zadaná adresa.

Způsoby otevření železniční pokladny

V zásadě existují dva hlavní způsoby, jak provádět činnosti pro prodej železničních jízdenek:

 1. Uzavření agenturní smlouvy s ruskými železnicemi JSC;
 2. Uzavření smlouvy se zástupcem s existujícím zástupcem.

Pro mladou firmu, která uzavře smlouvu s agenturou, je mimořádně obtížná kvůli vysokým požadavkům z oblasti vybavování hotovostního oddělení, školení zaměstnanců, hlášení, povinného nákupu určitého počtu vstupenek. Náklady na organizační etapu budou asi 6,5 tisíc dolarů, přičemž tato etapa bude zahrnovat:

 • Akreditace;
 • Získání specializované tiskárny;
 • Průjezd školení zaměstnanci.

Uzavření smlouvy o podskupině pro začínající firmu je výhodnější, protože požadavky agentů, i když jsou povinné, jsou mnohem jednodušší. Cena organizační fáze v tomto případě bude přibližně pětkrát nižší než při uzavření dohody o přímém zastoupení. Stojí za zmínku, že dnes někteří agenti poskytují možnost registrovat se online.

Práce s agenty je možná ve dvou formátech:

 1. Depozitáři;
 2. Úvěrová linka.

Je přirozené, že s neznámými partnery, kteří nemají významnou goodwill je pravděpodobné, že spolupráce bude probíhat ve formátu depozitáře, pokud potřebujete peníze, které potřebujete bude přenášet činidlo před nákupem, takže je třeba zajistit dostupnost finančních prostředků v organizaci účtu.

Prodejní zařízení

Ve skutečnosti, otevření železniční pokladny bude potřebovat prostor o rozloze 45-50 metrů čtverečních. Je účelnější umístit pokladní ve středních městských oblastech s vysokou dopravní kapacitou, protože v tomto případě bude pro kurýře mnohem jednodušší pracovat a pokrývat více oblastí.

Kromě nákupu standardního kancelářského nábytku bude nutné vybavit rošt na pokladně, koupit trezor za hotovost a také vybavit kancelář poplašným systémem. Chcete-li uspořádat pracovní místo pokladníka, budete potřebovat také stacionární počítač s možností přístupu na internet.

Zaměstnanci

Na tabuli personálu organizace provádějící železniční jízdenky by měly být uvedeny následující pracovní místa:

 • Pokladna - 2 osoby;
 • Účetní - 1 osoba;
 • Strážník - 1 osoba;
 • Reklamní manažer - 1 osoba;
 • Courier - 3-5 osob.

V sezónních obdobích bude nutné najmout více kuriérů a dalších pokladníků. V úvodní fázi mohou být funkce účetního přiděleny třetí straně, v budoucnu s rozšiřováním podnikání a otevřením dalších prodejních míst, bude vhodnější najmout samostatného specialistu.

Výdaje

Pro otevření pokladny na prodej jízdenek na vlak je třeba asi 23,8-33,5 tisíc dolarů:

 1. Poskytování služeb advokátní kanceláře při registraci - 1 000 dolarů;
 2. Uzavření smlouvy se subagentorem - 1,3-1,5 tisíc dolarů;
 3. Nabytí kancelářského nábytku - 3-4 tisíc dolarů;
 4. Oprava prostor - 5-6 tisíc dolarů;
 5. Nákup kancelářských potřeb - 3,5-5 tisíc dolarů;
 6. Pracovní kapitál - 5-10 tisíc dolarů;
 7. Tvorba webových stránek - 1,5-2 tisíc dolarů;
 8. Reklama - 2-2,5 tisíc dolarů;
 9. Ostatní výdaje - 1,5 tisíc dolarů.
 1. Platy zaměstnanců - 5-7 tisíc dolarů;
 2. Pronájem - 1,5-2,5 tisíc dolarů;
 3. Reklama - 1,5-2 tisíc dolarů.

Celkem: 8-11,5 tisíc dolarů.

Vyhlídky

V prvních měsících roku jízdence kvůli malému okruhu zákazníků, s největší pravděpodobností, že prodeje nebudou moc. V tomto období hraje důležitou roli správné vedení reklamní kampaně. Reklama na velké plakáty a transparenty u takových projektů, zpravidla nepřináší co nejlepších výsledků. Můžete se soustředit na podávání inzerátů v tematických publikacích a přístupu k firemním zákazníkům. Dobrý výnos může přinést reklamy na internetu, a to zejména v případě, že je možnost, aby si on-line prostor potřebný.

Vzhledem k tomu, že klientská základna není v podstatě shromážděna rychle, otevřete pokladnu a podržte reklamní kampaň nejlépe 1-2 měsíce před sezonou. Pro dosažení stabilního peněžního toku je vhodné uzavřít smlouvy s několika společnostmi, jejichž zaměstnanci často musí cestovat po celé zemi.

V současné době existuje tendence, podle níž je mnoho služeb dostupných uživatelům bez nutnosti navštívit skutečné pokladny. Proto pokud zvážíme vyhlídky na prodej jízdenek na železniční lístky, pak musíme očekávat postupný přechod k práci v dálkovém režimu. Velkou výhodou tohoto formátu je, že v tomto případě je možné kombinovat prodej železničních jízdenek a letenek. Po takovém rozšíření můžete začít nabízet služby nejen pro prodej vstupenek, ale také pro rezervace pokojů v hotelech.

Jak otevřít pokladnu

V současné době si můžete zakoupit vstupenky kontaktováním jakékoli kanceláře cestovního kanceláře nebo letecké společnosti. Zde si můžete vybrat nejlepší volbu ceny a času. V sovětských dobách neexistují žádné řádky, díky dostatečnému počtu pokladen.

Vstupenky se nacházejí ve velkých městech mnohem častěji než železnice. To se vysvětluje skutečností, že ministerstvo železnic je stále monopolistou. Na vlakových nádražích se nacházejí fronty a mnoho prodejců, které nabízejí vstupenky na požadované lety.

V Rusku dnes 10-15% všech vstupenek prodávají cestovní kanceláře. Procento se zvyšuje, pokud mluvíme o mezinárodních cestách. Pokud si zakoupíte jízdenku od cestovní kanceláře, nemusíte mít náklad jako lístek. 50-70% nákladů na "balíček" jsou lístky. Letecká doprava je mnohem důležitější a dražší než rezervace hotelu a pořádání volného času.

Zvenku se může zdát, že stačí jen si pronajmout pokoj a dát počítač, aby otevřel pokladnu. Ve skutečnosti je vše mnohem složitější. Nejdůležitější je zde informace. Organizace přístupu k informačním zdrojům zahrnuje mnoho drsných podmínek. Chcete-li prodat letenku, musíte být agentem nebo sub agentem letecké společnosti, jehož lístky máte v úmyslu prodat. Všechny společnosti mají své vlastní požadavky. Aby se stala agentkou zahraniční společnosti, je třeba stát se akreditovaným zástupcem IATA (International Association of Carriers). Toto sdružení provádí velmi přísné požadavky na bezpečné vybavení, úroveň výcviku personálu, která se bude zabývat návrhem jízdenek. IATA navíc přijímá záruky pouze pro určitou řadu zahraničních bank. Pro členství v IATA je požadována záloha ve výši 20 000 USD. U malých agentur nejsou tyto podmínky prakticky možné. V takovém případě můžete uzavřít smlouvu se zástupcem.

Dohody o agentuře vám umožňují napsat letenky na formuláře leteckého dopravce (výlevky). Především je letecká společnost znepokojena bezpečností odtoků. Aby se zabránilo ztrátě nebo poškození odpadních vod, jejich vlastníci kontrolují spolehlivost bezpečného vybavení svého potenciálního agenta (a obecně podmínky pro ukládání a vyplňování formulářů) a kvalifikace pracovníků. V případě znehodnocení je agentura povinna uložit pokutu. Velikost trestu závisí na letecké společnosti. Přibližně $ 200-500 pro formulář. Jedná se o získání finančních záruk, v případě ukončení smlouvy je vklad vrácen.

K tomu, aby se stalo leteckým agentem, nestačí se stát akreditovaným agentem IATA nebo Transport Clearing House (pro agenty ruské letecké společnosti).

Je velmi důležité získat přístup k globálním rezervačním systémům (Amadeus, Gabriel, Galileo, Star nebo Sirena, pro expresní železniční služby). Můžete se připojit jednorázově nebo trvale. Takové systémy vám umožní rezervovat místa pro lety z jakéhokoliv místa na světě. Přístup k těmto systémům stojí 40-60 USD za měsíc a 40-100 USD - jednorázové připojení (závisí na operátorovi).

Můžete se stát agencem leteckého dopravce, jenž má zkušenosti s organizací letů a klientskou základnou, jinak se o dopravce nebudete zajímat. Nedoporučujeme využívat služby "levné" dopravy. "Hra" na rozdíl v cenách hlavních leteckých společností, můžete ušetřit $ 6,000-10,000 za jeden let nebo $ 30 z jízdenky.

Většina letů se sleduje na svátcích: Nový rok, svátek máje. Vzhledem k tomu, že linky jsou často vráceny prázdné, ceny vstupenek se liší. Například letenky do Egypta v běžných dnech stojí asi 170 dolarů, na dovolené - 260-280 dolarů.

V případě, že cestovní kancelář nemůže dovolit agenturu několika velkých leteckých dopravců, uchýlí se k uzavření smluvních smluv. Je možné se stát sub-agentem letecké společnosti pouze s jejím svolením a za podmínek stanovených společností. Přestože tyto požadavky nejsou tak závažné jako agentury. Tam jsou subagents, stejně jako agenti na provizi.

Dostávají přibližně 6-7% ceny jízdenek. Samotná společnost obdrží 5-7% jako provizi. Nicméně mnoho leteckých společností má bonusový systém odměn. Ale od té doby tarifní plány neustále rostou, a to i pro velké společnosti je obtížné pravidelně dostávat bonusy.

Již dlouho je praxí prodeje lístků online. Mnoho internetových agentur se objevilo a je třeba, aby bylo možné "vyniknout z davu". Takže jedna z těchto agentur, nabízí rezervaci letenek pro mezinárodní a domácí letecké společnosti, hotely, pronájem aut přes internet. K dispozici je speciálně vyvinutý program, který umožňuje zpracovávat obrovské množství aplikací a rezervovat v reálném čase (ihned Vás informuje o dostupnosti míst a ceně jízdenky). S takovým systémem můžete ušetřit peníze (rezervovat lístek bez zprostředkovatelů), čas (vyplnění jednoduchého formuláře a rychlé doručení jízdenky kurýrem), volnost volby (desítky letových možností a mnoho speciálních nabídek). Kromě toho vám tento systém umožňuje získat lístek nejen s kuriérem, ale také samostatně, na letišti nebo v jednom z měst Ruska (ani ne velmi velké). Je pravda, že tato služba je poskytována za poplatek.

Systém umožňuje malým cestovním kancelářím lépe sloužit svým zákazníkům. Poskytuje také pověření cestovních kanceláří.

Tam jsou potíže s rezervací vstupenek na charterové lety. Informace o nich jsou k dispozici pouze od cestovní kanceláře, která je organizovala. Vstupenky na "grafy" jsou levnější než běžné lety. Nyní řada internetových stránek umožňuje nejen zakoupení vstupenek na "grafy", ale také porovnání cen většiny dopravců a výběr nejlevnějšího a pohodlnějšího řešení.

Situace je odlišná v případě rezervace jízdenek na vlak, protože MPS je monopol. Zde vstupenky nejsou rezervovány, ale jsou vydávány, což je v zásadě stejné.

Moskevská železnice (MZD) delegovala uzavření smluv s Moskevskou železniční agenturou (MJA). Smlouva, kterou provozovatel zájezdu uzavřela s MJA, předpokládá umístění terminálu pro prodej jízdenek železnice v kanceláři společnosti a umožňuje prodej jízdenek na vnitrostátní trasy.

Požadavky na MFA nejsou nižší než požadavky IATA. Existují tři stupně akreditace: 1 - akreditace práva agenta na uzavření smlouvy, 2 - akreditace místa prodeje, 3 - akreditace zaměstnanců, kteří budou pracovat v místě prodeje ve společnosti.

Cestovní kanceláře nezávisle vytvářejí sbírku, tk. MJA neposkytuje provizi. Poplatek za všechny společnosti je jiný, je přibližně 120 rublů. z jízdenky.

V obchodě s lístky je jedna nuance. Během sezóny je příliš mnoho zájezdů a za účelem přilákání klienta cestovní kanceláře nemusí účtovat 5% daň z prodeje. Faktem je, že při zakoupení letenky od leteckého dopravce cestovní společnost jako právnická osoba tuto daň neplatí. Teoreticky by tato daň měla být vybírána od klienta, ale.

Takže, shrnutí, můžeme říci, že je výhodnější prodávat letenky, protože MJA nevykonává provizi. Je také mnohem výhodnější mít non-depozitní vztahy s leteckou společností, ale mít maximální míru loajality ze strany letecké společnosti.

Na základě článku Olega Krespa, publikovaného v "Business Journal"

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Obchodní myšlenka: prodej železničních a leteckých jízdenek

Doprava je jedním z nejvíce udržitelných odvětví hospodářství. Poptávka po osobní dopravě je v průběhu roku stabilní a po nástupu určité sezóny se tok cestujících několikrát zvyšuje. Proto je prodej železničních a leteckých lístků jako podnikání pro podnikatele velmi atraktivní.

Ale tato aktivita není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jen důkladná studie o tématu vytvoří úspěšný obchod při prodeji vstupenek.

Letecká přeprava - jak uspořádat

Seznamte se s prodejnou vstupenek na lety nyní mohou být všude: v nákupních a kancelářských centrech, v turistických a pojišťovacích společnostech. Taková hojnost implementačních bodů vyvolává zájem začínajících podnikatelů. Zdá se, že při organizaci pokladny stačí pronajmout malou místnost a vytvořit obchodní vztahy s dopravci. Poskytnutí přístupu k lístkům však není tak snadné.

Jak otevřít pokladnu od začátku? K dnešnímu dni je možné pracovat ve dvou oblastech: jako agent nebo subagent. Obě možnosti umožňují prodávat letecké letenky, ale požadavky na implementátora pro každý typ spolupráce jsou výrazně odlišné.

Otevření pokladny formou dohody s agenturou

Chcete-li uzavřít smlouvu o zastoupení, musíte:

 • předat akreditaci Mezinárodní asociaci dopravců - IATA nebo Dopravní zúčtovací společnosti;
 • školení zaměstnanců v souladu s požadavky leteckých společností a akreditačních společností (personál také vyžaduje pracovní zkušenosti v oblasti dopravy);
 • připravuje kancelář v souladu s regulačními požadavky pro pokladny;
 • získat přístup k systémům rezervací vstupenek - "Gabriel", "Amadeus", "Galileo", "Sirena", "Start".

Navíc každá letecká společnost předkládá své další požadavky na možné agenty. Například smlouva o zastoupení může stanovit podmínky pro otevření určitého počtu prodejních míst agenturou nebo o povinném odkupu určitého počtu jízdenek, včetně letů.

Důležité! Na agenty jsou kladeny vážné požadavky na objemy prodeje ve formě měsíčních plánů a také na dostupnost aktivní klientské základny.

Letecký dopravce poradí podnikatel o tom, jak otevřít letenku s přímým oběhu, ale ještě před uzavřením smlouvy o obchodním zastoupení je jen zřídka, protože letecké společnosti potřebují velké operátory, kteří jsou schopni organizovat prodej ve velkém měřítku a s vážnou finanční prostředky.

Otevření místa prodeje letenek podle smlouvy se subagentou

Pro mnoho podnikatelů je přijatelnější možnost organizovat prodej letenek - stát se subagent. Téměř všechny letecké společnosti umožňují svým agentům, aby měli subagenty. Jsou také předmětem určitých požadavků, ale nejsou tak přísné jako v prvním případě.

Chcete-li uzavřít smlouvu se sub-agentem, je nutné kontaktovat agent a splnit všechny podmínky, které jeho partnerská letecká společnost, stejně jako samotný agent, činí. Nejčastěji tyto podmínky poskytují takové povinnosti, jako je registrace PI, vybavení prodejního místa kancelářským vybavením, stáže pro práci se speciálními programy a poskytování reklamních služeb.

To vše by mělo odrážet obsah podnikatelského plánu pro pokladnu, který od svých potenciálních partnerů vyžaduje některé ze svých leteckých partnerů. Subagenty jsou zřídkakdy požadovány objemy prodeje a povinná kvóta pro vykoupení lístku není stanovena. Práce na smlouvě s poddůstojníkem je nejatraktivnější možností pro vytvoření vlastního podniku prodávajícího letenku, který nevyžaduje vážnou investici.

Další podrobnosti o tom, jaké druhy pokladen jsou a co vydělávají z těchto podniků, je uvedeno v následujícím videu:

Jak uspořádat prodej železničních jízdenek

Neméně zajímavou oblastí "obchodování s lístky" je realizace železničních jízdenek. Zde se situace poněkud liší od oblasti letecké dopravy. RZD je monopolista, takže diktuje velmi přísné podmínky pro organizaci prodeje vstupenek.

K dnešnímu dni jsou přímí agenti z ruských železnic několik desítek, protože společnost vede vážný výběr partnerů. Spolupráce se společností v podmínkách agentury vyžaduje absolvování tří úrovní akreditace:

 • akreditace práva uzavřít smlouvu;
 • potvrzení souladu každého prodejního místa se stanovenými požadavky;
 • akreditace každého zaměstnance, který prodává vstupenky.

Kromě toho si RZD vyhrazuje právo sledovat činnost agentů, včetně pravidelné certifikace prodejních kanceláří a partnerů.

Požadavky na subagenty jsou také poměrně vysoké, ale jsou pro odborníky, kteří znají specifika práce ruských drah.

Při otevření železniční pokladny je důležité vědět, jak vydělat peníze prodejem železničních jízdenek, protože ani dopravce, ani zástupci nezaplatí provizi za prodej. V tomto případě se zisk vytváří z důvodu poplatku za vystavení jízdenky, jejíž velikost je stanovena samostatně nebo dohodou s agentem. Dodatečné příjmy mohou být poskytovány pomocnými službami, např. Poskytováním vstupenek, hotelovými rezervacemi apod.

Prodej jízdenek online - skutečné podnikání

S představou o tom, jak otevřít pokladnu pro železnici a leteckou dopravu, můžete plánovat své podnikání tímto směrem. Jednou z zajímavých možností je prodej jízdenek na internetu. V tomto případě nepotřebujete organizovat kancelář, najmout zaměstnance, všechny náklady jsou minimální.

Pro takovou práci je třeba uzavřít smlouvu o sub-agentovi a nastavit prodejní kanály. Mohou to být specializované stránky, bulletinové desky, sociální sítě.

V poslední době má síť specializované služby a affiliate programy, které vám umožňují prodat vstupenky bez opuštění domova. Organizátoři těchto zdrojů pravidelně pořádají školení na téma: jak vydělat za prodej železničních a leteckých jízdenek na internetu, což vám umožní začít podnikat v této oblasti, a to i osobě, která není obeznámena se specifikami dopravy.

Nákup a rezervace vstupenek on-line získávají popularitu mezi spotřebiteli. Potenciální podnikatelé, kteří uvažují o tom, jak začít podnikat od začátku, by se měli podrobněji zabývat touto oblastí. Jedná se o jeden z mála pracovních nápadů s minimálními investicemi a velkými vyhlídkami.

Obchodní činnost v oblasti prodeje letenek

Přidáno do záložek: 0

Začátek je položen takovouto otázkou: jak otevřít pokladnu a začít vydělávat na prodeji jízdenek? Zjistíme to krok za krokem. Podnikový plán "Air Ticket Office" nabízí několik možností pro rozvoj akcí.

Jak otevřít pokladnu

Vlastní pokladny jako druh podnikání lze rozvíjet dvěma způsoby: jako samostatná instituce a jako součást cestovní kanceláře, cestovní kanceláře nebo cestovní kanceláře. V druhém případě by měl obchodník předepsat v pronájmu pronájem letenek jako doprovodnou službu, stejně jako požádat o vydání osvědčení.

Podrobnější informace o postupu certifikace a licencování podnikání v cestovním ruchu naleznete na stejném jménu na našich webových stránkách.

Tento typ podnikání je považován za rentabilní, protože zákazníci často nechtějí jet na letiště za lístky a stát na únavném frontu. Někteří zákazníci potřebují lístky naléhavě a prostě není čas jít a vyzvednout je. Avšak online nákup jízdenek je spojen s některými nepohodlí - to je délka procesu výběru jízdenek, společnost - dopravce, porovnáním cen vstupenek a mnoho dalších nuancí. Někdy je pro člověka jednodušší přijít na pokladnu a vysvětlit, co přesně potřebuje.

Dva hlavní důvody, proč je výhodné otevřít prodejnu ve vašem městě: poptávka po takových službách roste s obyvatelstvem každý den.

Lidé s průměrnou úrovní prosperity začali častěji využívat leteckou dopravu. Ale když si je zakoupí lístek na letišti nebo online, je plný řady nepříjemností, které je třeba řešit. Výklenek se rychle rozvíjí a získává dynamiku, takže je důležité mít čas, abyste se dostali na trh prodeje letenek. Tento typ podnikání však vyžaduje velké investice. Za prvních šest měsíců bude s největší pravděpodobností pokladna fungovat se ztrátou.

Letenky nejsou pro většinu lidí zásadní. Pokud je však možné s leteckými společnostmi uzavřít dohody o výhodných podmínkách, pak můžete prodávat lístky svým zákazníkům za velmi atraktivní ceny a poskytovat si spolehlivou klientskou základnu.

Letecká pokladna může být otevřena dvěma způsoby: uzavření smlouvy s dopravcem nebo sjednání smlouvy o podnájmu se zástupcem významné letecké společnosti.

Jak vybrat výhodné místo pro pokladnu

Nejlepší volbou by byla oblast vzdálená od letiště a s velkým počtem kancelářských budov. Při přípravě podnikatelského plánu budete muset uzavřít dohodu s leteckou společností. Hlavní položky výdajů při otevření pokladny:

 1. Kancelářská služba - 30 000 rublů.
 2. Vybavení a nábytek - 30 000 - 60 000 rub.
 3. Vykonání smlouvy, s přihlédnutím k veškeré právní jemnosti - 200 tisíc rublů.
 4. Reklamní kampaň a plat zaměstnancům - 60 000 rublů.

Reklamní kancelář

Jak provést efektivní reklamní kampaň pokladny? Reklamy můžete umístit do kanceláří, sloupů, metra a čerpacích stanic. Můžete také kontaktovat agenturu BTL nebo agenturu pro venkovní reklamu.

Novopodnikatel nemůže uzavřít dohodu s dopravcem - podmínky jejich dohody jsou příliš přísné. Například měsíčně je nutné si koupit určitý počet letenek, které si budete muset nějakým způsobem uvědomit. Velké letecké společnosti také předložily určité požadavky na uspořádání prostor pro prodej letenek.

Pokud spuštění poruší tyto požadavky, bude čelit velkým pokutám nebo ukončení smlouvy. Takže je lepší, když se zabýváte prodejem letenek v rámci svého cestovního ruchu - je vícekrát výhodnější. Obvykle se začátečníkům doporučuje, aby začali s podskupinou smlouvy a teprve po získání potřebných dovedností se můžete pokusit sami.

Stáhněte si obchodní plán pokladny za 550 rublů.Můžete mít naše partnery se zárukou kvality.

Co je smlouva se subagent?

Tento typ smlouvy je mezi začínajícím obchodníkem a zástupci, kteří představují hlavní letecké společnosti. K formalizaci takové dohody je třeba připravit následující dokumenty:

 • složené dokumenty;
 • doklady potvrzující státní registraci a registraci u daňového úřadu;
 • smlouva o pronájmu (koupě);
 • seznam personálu a dokladů, které potvrzují jeho odbornou způsobilost a způsobilost;
 • doklady, podle kterých jsou všechny body prodeje letenek vydávány v souladu s požadavky leteckého dopravce.

Letenku lze otevřít podle následujícího schématu:

 1. V první fázi vyberete a vybavíte prostory.
 2. Na druhou stranu, nákup zařízení a formalizovat dohody o spolupráci.

Při uspořádání prostorů je důležité věnovat pozornost zajištění komfortu zákazníků: světlé barvy v celkovém designu, pohodlné židle, vysílací plány, instalace klimatizace a větrání. Také povinná je dostupnost systémů pro sledování videa, zabezpečení, poplachového systému nebo tlačítka upozornění pro volání do policie. Kromě toho je nutné zajistit protipožární bezpečnost prostor.

Jaké vybavení potřebujete pro rezervaci pokladny?

 • osobní počítač, tiskárna;
 • scanner;
 • kopírka pro vedení záznamů a tiskových dokumentů;
 • tiskárna pro tisk na lístky a telefon;
 • venkovní trezor.

Navíc agenti často (1 krát za měsíc nebo 1 krát za čtvrtletí) zkontrolují správnost manipulace s odtoky (speciální formy letenek). Proto by měla být veškerá dokumentace týkající se realizace vstupenek v dokonalém pořádku. Pokud dojde ke ztrátě nebo poškození kanalizace, pokladna zaplatí pokutu. Jeho velikost je obvykle uvedena ve smlouvě.

Podle podmínek smlouvy budete mít také přístup k systému rezervačních míst pro letadla. Hlavní programy, které používají většina letišť, jsou Siren, Galileo, Gabriel, Amadeus. Pro použití těchto systémů musíte zaplatit 3-6 tisíc rublů. za měsíc. Dalším povinným postupem je akreditace. To bude vyžadovat balíček dokumentů pro zaměstnance.

Také budete informováni o tom, kde a jak mohou zaměstnanci získat další znalosti o prodeji letenek, správně je trénovat a rychle používat software. V místnosti, kde se vstupenky prodávají, by měly být umístěny následující informace:

 • plán práce prodejního místa (čas, kdy se otevírají a zavírají pokladny, rozvrh dnů a přestávky);
 • základní pravidla letecké přepravy cestujících;
 • úplné informace o agentuře.

Výnosy a náklady

Pro spolupráci na podnájemní smlouvě můžete získat od 8 do 12 procent. Nejvýhodnější je obvykle považováno za prázdninové a letní dny, kdy většina lidí jede na dovolenou. Můžete také zvážit možnost prodeje (rezervace) on-line vstupenek. Přibližný výpočet finančních nákladů na otevření pokladny:

 • Pronájem kancelářských prostor - 15 000-30 000 rublů;
 • plat za zaměstnance - 12 000-50 000 rublů;
 • nákup zařízení pro kancelář - 30 000-100 000 rublů;
 • reklamní činnost - 10 000 - 40 000 rub;
 • Ostatní výdaje - 10 000-30 000 rublů.

Co potřebujete k otevření pokladny

Návrat k podnikání přijde nejdříve 6-8 měsíců od pokladny. Příjem bude záviset na úrovni konkurence v regionu, kupní síle obyvatelstva, situaci v místech hromadného turistického odpočinku v zahraničí a v Rusku, náklady na palivo. Pokud vezmete v úvahu všechny platby pro daňové služby a jiné orgány, výše čistého zisku se může pohybovat od 30 000 do 70 000 rublů. za měsíc. Co potřebujete k zahájení podnikání:

 1. Přihlaste se u daňového úřadu a vystavte individuálního podnikatele nebo společnost s ručením omezeným.
 2. Najděte kancelářské prostory.
 3. Koupit potřebné vybavení.
 4. Uzavřete smlouvu.
 5. Provést reklamní kampaň.

Chcete-li zvýšit výnos z prodeje letenek, musíte také uzavřít smlouvy o prodeji jízdenek na železnici a autobusy. Navíc můžete začít pracovat se společnostmi, které často posílají své zaměstnance na služební cesty.

Stáhněte si obchodní plán pokladny za 550 rublů., Naši partneři se zárukou kvality. V otevřeném přístupu na internetu to není.
Obsah podnikatelského plánu:
1. Důvěrnost
2. Shrnutí
3. Stupně realizace projektu
4. Charakteristika objektu
5. Marketingový plán
6. Technická a ekonomická data zařízení
7. Finanční plán
8. Hodnocení rizik
9. Finanční a ekonomické odůvodnění investic
10. Závěry

Celkově pro otevření obchodu s pokladnami od začátku musíte strávit nejméně 280 000 rublů.

Na videu: rada aspiračním podnikatelům, jak otevřít pokladnu

Jak se otevřít
pokladna.

Trh s pokladnami byl po dlouhou dobu považován za jeden z nejjednodušších a nejlevnějších vstupů. Ale časy se mění. Dnes je úspěšným vlastníkem tohoto podniku již malý obchodník, ale solidní podnikatel schopný investovat značné částky do své budoucnosti a hrát předem. Na této cestě byli investoři projektu "Ticket" - síť univerzálních pokladen pro prodej železničních a leteckých jízdenek.

V hlavním městě je více než půl tisíce míst prodeje letenek a desítky hlavních agentur zabývajících se výhradně prodejem letenek. Přesný počet hráčů "Business Magazine" však nemohl být jmenován ani v JSC "Ruské železnice", ani v Transport Clearing House (TCH).

To však není překvapující: letecké společnosti v Rusku více než dvě stě, většinou spolupracují s agenty prostřednictvím TCH a někteří přímo. Takže Aeroflot prodává přibližně 20% jízdenek nezávisle. Každá hlavní agent má zpravidla síť subagentů. Například "Glavagentstva", které každoročně eviduje více než jeden a půl milionu osobních a leteckých přeprav, má více než sto. Jednoduše řečeno, z pohledu kánonů budování marketingového kanálu, obchodování s lístky je samo o sobě neprůhledností.

- Odkud jste to dostali? - prezident Dopravního zúčtovacího centra Sergeje Ilyičev je rozhořčen. - TCH má všechny statistiky o prodeji osobní dopravy. Například v červnu loňského roku ruské letecké společnosti přepravily čtyři miliony cestujících. Samozřejmě, nemohu jmenovat největší hráče, kteří prodávají více než milion leteckých přeprav za rok: je to nesprávné pro ty agentury, které prodávají pouze 100 dopravních prostředků. Ale já vám řeknu, který trh je skutečně uzavřený. Jedná se o prodej služeb pro železniční dopravu: máme v oblasti vztahů na trhu civilního letectví, a v JSC "Ruské železnice" tarify jsou stanoveny státem!

Podle Federálního ředitelství pro cestující ruských drah je v prodeji železničních jízdenek asi 400 firem, z toho asi 250 v Moskvě.

- K dnešnímu dni se prostřednictvím hotovostních oddělení obchodních struktur prodává 25% z celkového počtu cestovních dokladů. A každým rokem toto číslo roste, - uvedl Vladimír Kalyagin, zástupce Federálního ředitelství pro cestující ruských drah. - V létě se prodává v průměru 560-620 tisíc a v některých dnech až 800 tisíc vstupenek za den. Kromě železničních stanic nelze vstupenky nikde koupit bez poplatku za služby. Veškeré struktury, které se podílejí na prodeji jízdenek, však musí dohodnout servisní poplatek s RZD. Oficiálně se jedná o 100-150 rublů, ale pokud společnost poskytuje některé doplňkové služby, může toto číslo zvýšit a dosáhnout (u mezinárodní dopravy) 600 rublů.

Na rozdíl od leteckých společností se však RZD zdrží zveřejňování informací o počtu prodaných jízdenek.

Happy ticket

Na první pohled není obchodování s leteckými a železničními jízdními doklady komplikované. Nejprve je zapotřebí pokladní a počítač. Peníze nejsou moc - asi 50 tisíc dolarů. Většina z této částky bude muset vynaložit na nákup přístupu k online rezervačním systémům a prodeji vstupenek, zbývající část bude vynaložena na pronájem prostor a školení. Ale tento podvodný snadnost vstupu brání malé soukromé podnikání, aby se stal významným a úspěšným účastníkem trhu: pokladna otevřena, vstupenky jsou v prodeji, co potřebujete něco?

"Je třeba udělat hodně," trvali generální ředitel společnosti Fuel World, Najiya Mukhutdinova a Andrei Kozlov, vedoucí projektu "Ticket". - Především - myšlenka, strategie, značka a, co je nejdůležitější, seriózní investice! Není náhodou, že pro drtivou většinu účastníků trhu s lístky je tato podnikatelská činnost druhotná, a proto do ní nejsou investovány žádné nápady ani peníze. Takže z 1500 prodejců letenek 1300 - cestovní kanceláře. Peníze, které dělají při cestování, a lístky prodávají "až na hromadu".

Počáteční investice do vytvoření sítě, „lístek“ ve výši několika milionů dolarů, s strávil 20 tisíc jen na vývoj firemní identity: objednávka byla udělena „Behemoth“, a barva Andrej Kozlov si vybral sám. "Bílá na oranžové je jediná kombinace, která nemusí být v noci osvětlena," směje se. "Ale neinvestovali do reklamy: velký příliv zákazníků někdy vede k tomu, že se společnosti nemohou vyrovnat s tím."

Byl to výrobce svíček za to? Zřejmě ano. Podle projektových manažerů se již vyplatilo, ačkoli namísto vypočtených dvou let bylo nutné strávit rok více. Ale teď na trhu, kde jsou stovky hráčů, byla velmi silná značka. Na stupnici "Ticket" je druhá pouze na JSC "Mostransagentstvo" (největší síť vstupenek hlavního města v příštím roce oslaví padesáté výročí). "Mostransagentstvo" se může pochlubit 42 pokladnami - prakticky ve všech okresech Moskvy a na mnoha stanicích metra. Síť univerzálních pokladen "Ticket" dnes sestává z 35 prodejních kanceláří, přičemž první deset se otevře během několika měsíců.

Autoři projektu se setkali náhodně. Profesionální obchodník Andrei Kozlov jednou vypracoval strategii propagace jedné z hlavních prodejních sítí letenek. Nicméně jeho myšlenky nebyly přitahovány vedení společnosti, ale jejímu zaměstnance Naji Mukhutdinové, který už dávno snil o vytvoření vlastní maloobchodní sítě.

Čas nebo peníze?

Univerzální virtualizace

V blízké budoucnosti ruská pokladna začne masivně vydávat zákazníkům tzv. "Virtuální" lístky. V jistém smyslu opakujeme zkušenost Západu, kde již dlouho není zvědavost. Tato technologie navíc umožňuje snížit náklady leteckých společností o přibližně 16% (což dokazuje diskontní partner SkyExpress, který začal v prosinci). Se zavedením internetových technologií investují západní letečtí dopravci do prodeje svých lístků ne více než 3-4% z celkové částky všech výdajů.

Při pohledu na zahraniční kolegy začali v roce 2005 všichni největší dopravci Ruska rozvíjet své vlastní e-ticketingové systémy. Budeme sledovat jejich implementaci v běžném roce - alespoň pokladní zprávy o připravenosti pracovat s "virtuálním produktem". Ale klient většinou ještě není zralý: Rusové preferují "skutečné" vstupenky, které si můžete vyzvednout.

Dmitrij Smagin, první náměstek generálního ředitele IATVT (Institut automatizovaných technologií pro leteckou dopravu)

- Vědomě se snažíme být dražší než všichni ostatní, - říká Andrei Kozlov, - protože člověk musí platit za pohodlí. Nepracujeme pro všechny. To snižuje náklady na letenku určité části cílové skupiny - navíc za „jízdenkou“ zákazníky, kteří nějakou dobu trvat, pokladní a vytváří nepohodlí pro ty, s nimiž jsme se opravdu chcete pracovat. Zároveň máme body, kde již sedm ráno - odbočte. Náš klient je osoba, pro kterou je čas penězi.

Například vedle našeho sídla je kancelář společnosti Aeroflot. Vstupenky jsou prodávány bez příplatku, ale přibližně 10% těch, kteří si kupují služby Aeroflot, to dělají s námi. Protože máme - rychlejší. Zároveň jsme nikdy nekontaktovali charterové strany. Charterové lety znamenají cestovní ruch a v žádném případě s ní nebudeme jednat. V našem případě je jedinou volbou pravidelná zpráva. Kromě toho jsme se v okamžiku, kdy jsme se rozhodli specializovat na to, v tomto výklenku prostě nebyli žádní vážní konkurenti.

Ve skutečnosti a zatím žádná velká společnost v hlavním městě se zabývá maloobchodním prodejem vstupenek na pravidelné zprávy. V regionech, s výjimkou Petrohradu, kde působí velmi solidní hráč s přibližně 40 pokladnami, je tato výbava zdarma až dodnes.

Nicméně, teď, zaujmout pevnou pozici, "Ticket"... snížila provizi. Nyní, za lístek za méně než 500 rublů, platí zákazníci pouze 80, ne 200, stejně jako předtím. "To nám umožnilo zvýšit naše publikum o 15%," vysvětluje Andrei Kozlov. "Je mnohem snazší, než přijdeme k nám, než jít na vlakové nádraží a zhýbat se u pokladny."

Zákazníci "Ticket" ve skutečnosti jsou právě ti lidé, kteří raději zaplatí za komfort.

Od začátku "jízdenky" uplynulo tři a půl roku. Co se v této době změnilo na trhu pokladen?

- Upřímně, na trhu nebyl žádný pohyb, a ne. Tato činnost je z hlediska organizace velmi specifická a vnitřně obtížná, vypadá to prostě, zdá se, že Andrej Kozlov je si jistý. - Staří hráči ještě stále dominují: drží si jeden nebo dva pokladny, aby si sami říkali. Postupně však ztrácejí půdu. Ale nové velké specializované sítě se dosud neobjevily, lístky jsou obchodovány v cestovních kancelářích nebo starých sítích, jako je "Mostransagentstva".

Ale proč ještě nejsou žádné zastoupení "Ticket" v regionech?

"Jsme dychtiví bojovat," říká Andrei. - Nyní je však důležitější vytvořit udržitelnou obchodní architekturu. Zatímco systém je ve fázi ladění. Například podle našich plánů by se mělo splácet za dva roky, ale ukázalo se to - za tři. "

Současně "vstupenka" významně zvýšila náklady na vstup na tento trh pro následovníky, čímž se výrazně snížilo riziko úderu v zádech z dobytí. Prodej vstupenek byl předtím charakterizován nízkou počáteční bariérou, k zahájení podnikání existovala malá místnost s několika počítači a několika operátory, takže pokud byste chtěli, mohli byste udržet až dva nebo tři tisíce dolarů.

Navzdory neustálému zvyšování nákladů na spuštění nových klientských kanceláří (alespoň ceny nemovitostí rostou), "Ticket" se bude zdvojnásobovat počet maloobchodních prodejen v hlavním městě a teprve poté půjde do regionů.

Dnes společnost zaměstnává 150 lidí a obsluhuje 250-300 tisíc cestujících ročně, hrubý měsíční příjem vzrostl za dva roky více než desetkrát a činí asi čtyři miliony dolarů. Příjem se skládá z poplatku za službu a pětiprocentní provize, kterou síť obdrží od leteckých společností.

Podle Andrei Kozlova se počáteční investice již vyplatila. Pokud ano, Fuel World, který zahájil tento projekt, skutečně vytáhl "štěstí".

Internet a lístek

Opravdu stojí za to otevřít "skutečný" pokladnu, není lepší dělat virtuální? Na internetu dnes najdete řadu míst pro prodej jízdenek. Vypadá to, že budoucnost je pro on-line prodej?

Virtuální součet "Ticket", online pokladny "Ticket Line", je projekt vlastněný společností "Bílý most". Podniky začaly prakticky současně a každý z nich dosáhl jistých úspěchů. Takže "Ticket Line" je jednou z tří nejpopulárnějších online ticketingových agentur.

Dmitrij Gait, generální ředitel Bílého mostu, má tento formát skvělé vyhlídky do budoucna: počet zákazníků každoročně roste vysoko. Zvláště nyní, když je internet dostupný stále většímu počtu lidí - doma i v práci. Tradiční hotovostní pokladny budou však v budoucnu poptávat.

Navíc organizace online agentury pro prodej vstupenek není v žádném případě levnou radostí. "Na rozdíl od" reálných "pokladen, nemáme jen tucet" pokladníků ". Jedná se o operátory středisek call centra, kteří by se nejen měli ideálně orientovat v rezervačních a prodejních systémech, ale také být dobrými psychologymi, kteří mohou udržet klienta, říká Dmitrij Gait. - Faktem je, že ne každý volající si od nás zakoupí lístek: ve skutečnosti jsme nedobrovolně provedli bezplatný informační stůl. Samozřejmě je zde spousta lidí více než v obvyklé pokladně. Vybavit call centrum je polovina bitvy, ale bude vyžadovat i prostor pro patnáct kurýrů. "

Hodně práce internetových pokladen závisí na kvalitě reklamy a bezproblémovém fungování webu. A vytvoření takového technického řešení se schopnostmi duplikace a zálohování také letí do hezkého penny. "Bez vysoce kvalitní reklamy můžete počkat na měsíce, kdy zákazníci konečně dorazí," komentuje Dmitry Gait. "Takto zmizí desítky nových obchodů s lístky a pak zmizí." Starší hráči na trhu někdy nemají ani čas na to, aby si svou existenci opravili pro sebe - příliš krátké století... "