Podnikatelský plán dětského oblečení s výpočty

Víte, co lidé nikdy nezachrání? Na jejich děti. To je důvod, proč podnikání související s dětskými výrobky vždy přináší zisk. Řekneme vám, jak otevřít dětský oděv od začátku a kolik toho můžete udělat.

Druhy obchodů

Obvykle jsou obchody rozděleny do věkových skupin a kategorií produktů. Děti se nazývají oblečení, které nosí děti od 0 do 14 nebo 15 let. Ale musíte pochopit, že nebudete schopni pokrýt celou škálu oblečení najednou. Proto začněte s výběrem úzké specializace a poté, co se vyvíjíte, uchopte nové výklenky.

Existuje několik typů dětských obchodů. Uvádíme nejběžnější z nich:

 1. Velké dětské obchody, které prodávají oblečení pro jakýkoli věk.
 2. Prodejny oblečení a různých užitečných věcí pro novorozence.
 3. Prodejny oblečení pro děti od 2 do 7 let (předškolní věk).
 4. Prodejny oblečení pro děti ve školním věku (včetně školních uniform).
 5. Obchody prodávající sportovní oblečení a doplňky.
 6. Obchody prodávající oblečení výhradně pro dívky ve věku od 5 do 15 let.
 7. Obchody prodávající oblečení výhradně pro chlapce ve věku od 5 do 15 let.
 8. Obchody prodejní specializované, karnevalové nebo sváteční oděvy.

Jsou zde i další specializace prodejen, stejně jako různé kombinace stávajících. Vyberte, který směr je nejblíže k vám, a začněte pracovat výhradně na něm.

Průzkum trhu

V obchodních obchodech je obvykle velmi konkurenční, ale s pravým přístupem, můžete určitě vstoupit na trh a vzít si své místo. Před otevřením obchodu doporučujeme shromažďovat informace o konkurenci ve vaší oblasti. Studovat jejich sortiment, úroveň cen, situaci v samotném obchodě. Při procházce promluvte na místních fórech a skupinách mladých matek a zjistěte, jaké oblečení jim chybí.

Pozor prosím: vyřešit sortiment, zhodnotit prodejní úroveň, studovat trh a počet potenciálních kupujících, je žádoucí mít zkušenosti s obchodem s oděvy. Pokud nemáte, můžete získat práci jako obchodník a pracovat po dobu několika měsíců, abyste se seznámili.

Také budete pravděpodobně rozumět dětskému oblečení, pokud jste rodiči malých dětí.

Aby bylo možné úspěšně bojovat proti konkurenci, je nutné kupujícím nabídnout lepší podmínky. Podívejte se na dodavatele, kteří nabízejí lepší ceny, zvážit rozsah, zkuste si vybrat jen ty kvalitní a exkluzivní oblečení, vytvořit jedinečný interiér a koutek pro děti, aby mohli trochu odpočinout, zatímco jejich rodiče si vybírá věci.

Co by měl být obchod

Pro otevření maloobchodní prodejny je zapotřebí minimálně 25 metrů čtverečních, ale nejméně 50 m2 je považováno za nejlepší variantu. To je dost uspořádat několik vitrín a polic, organizovat funkci pokladny, kování, atd Nezapomeňte, že si návštěvníci mohou být hodně -. Je třeba, aby svobodně chodit bez lpění na stole.

Kde je nejlepší způsob, jak organizovat prodej dětských věcí? Nejlepší je u mateřské školy, školy, nemocnice, různých kruhů nebo kreativních domů. Dobré věci se prodávají v nákupních a zábavních centrech, na trzích, na centrálních ulicích a v blízkosti parků, kde mohou rodiče jednoduše chodit s dětmi.

Jak správně zaregistrovat obchodní činnost

Chcete-li oficiálně formalizovat své aktivity, musíte se zaregistrovat u daňového inspektorátu. Existují dvě možnosti registrace:

 1. Individuální podnikání. Nejjednodušší způsob, jak formalizovat IP, je, že nebude trvat hodně času a nebude vyžadovat mnoho peněz.
 2. LLC. Tato možnost je o něco obtížnější, ale umožňuje legálně zaregistrovat několik vlastníků firem.

Pro práci je nejlepší zvolit imputovanou daň (UTII), která nezávisí na příjmu a obratu. Budete také muset zadat prodejní místo do jednoho obchodního rejstříku.

Pozor prosím: pokud ve svém pokoji bývá obytná budova, budete potřebovat od Rospotrebnadzoru, od hasičů a sanitární stanice povolení k zahájení práce.

Pokud si pronajmete místnost, kde obchod již funguje, jsou tyto dokumenty pravděpodobně již vyzdobeny majitelem.

Základní požadavky na obchodní místo jsou popsány v Pravidlech obchodu s určitými druhy zboží - nezapomeňte je studovat, aby nedošlo k žádnému problému během práce.

Než obchodovat

Dětské oblečení je poměrně specifický výrobek, který se rychle stává zastaralým a vhodným pouze pro určitý věk. Nejjednodušší je obchodování s novorozenci - prakticky neexistují žádné rozdíly. Oblečení pro novorozence a nováčky se prakticky nemění, nevychází z módy a je neustále zakoupeno mladými rodiči.

Hlavní věc v dětských věcech je přirozenost, bezpečnost, praktičnost, spolehlivost. Čím méně je na něm ryushechek, kostýmní šperky, spojovací materiál a pásy, tím snadněji se oblékáte a tím lépe se bude kupovat.

Druhým segmentem jsou věci pro mateřskou školu. Zde už potřebujete pochopit, jak se děti oblékají, co mohou nosit, co budou nakupovat častěji nebo méně často. Oblečení pro chlapce - školáky se většinou neliší v rozmanitosti - nezajímá se, co nosit. Ale oblečení pro dívky by už mělo být krásné a tématické. Dívky od raného věku jako krásné šaty, světlé boty, pohodlné tepláky atd.

Třetí se týká oblečení pro školáky. Toto oblečení je spíše jako dospělý, je přísnější a funkčnější. Ale stále potřebujete pochopit, že čím mladší je dítě, tím více je vystaveno módě. Sledujte, co školní děti nosí a prodávají tyto věci ve svém obchodě.

Jak se otevřít

Podívejme se, co to znamená otevřít obchod s dětskými oděvy. Již jste obdrželi potřebné dokumenty, našli jste prostory, zvedli jste dobré dodavatele. Nyní je nutné správně navrhnout vaši zásuvku. Nemyslete si, že pokud si koupíte standardní regály a naplníte je standardním produktem, pak budete mít mnoho kupujících. Musíme vytvořit nějaký druh "čipu", který přiláká lidi. Ujistěte se, že si objednejte dobrý tematický vývěsní štítek, vytvořte krásný interiér, zdobí ho světlými a veselými kresbami (vypadají dobře na stěnách obrazu karikaturních postav).

Nezapomeňte vybavit malý roh pro děti - dát pohodlnou pohovku se stolem, koupit pár desítek časopisů, barviva, tužky. Můžete si dokonce dát malý televizor před gauč a otočit karikatury kolem něj - děti jistě rádi odpočinout, zatímco máma a táta vybrat správné oblečení. Nezapomeňte na vysoce kvalitní osvětlení - světlé a krásné lampy nejen osvětlí vaše zboží, ale také doplní interiérový design.

Nezapomeňte vybavit alespoň dvě šatny vybavené velkým zrcadlem od podlahy, sadu háčků na oblečení a polstrovanou stoličku. Police by měly být umístěny tak, aby vaše potenciální zákazníci viděli oblečení, než aby se k němu dostali. Nejjednodušší způsob, jak umístit police a regály podél zdí a uprostřed uspořádat "ostrov" z police.

Nábor zaměstnanců

Výběr prodejců by měl být řešen s veškerou odpovědností. Doporučuje se, abyste pracoval pro ženy ve věku 25-40 let, kteří měli vlastní děti a mohli s nimi najít společný jazyk. Prodejci by měli být co nejpřesnější, nemějte strach pracovat s dětmi, přátelští a usměvavý. Specifičnost práce s dětmi znamená existenci trpělivosti - často děti jsou škodlivé, rozmarné a odmítají měřit oblečení, zvláště pokud si musíte vybrat dlouhou dobu.

U malého skladu ve výši 50 m2 stačí jen jeden prodejce, u obchodů na úrovni 75-80 budou zapotřebí dva prodejci (přesněji 4 zaměstnanci pracující na směnách). Budete také potřebovat administrátora, který zvládne všechny aktuální věci - účetnictví, daně, organizační otázky. Můžete samostatně hrát roli administrátora, abyste ušetřili plat. Přinejmenším v prvních fázích.

Jak správně inzerovat

Vaše zásuvka by měla být viditelná - vytvořte znamení, vytvořte vitrínu s jasnými tematickými výkresy. Udělejte tak, aby se lidé chtěli vrátit do vašeho obchodu - zorganizovat různé slevy a prodeje, vytvořit systém slev. Inzerujte na fórech a skupinách mladých matek, vytvářejte své vlastní skupiny v sociálních sítích a zveřejňujte oznámení o novém produktu, slevách apod. Objednejte si papírovou reklamu - letáky, plakáty atd.

Ziskovost

Přidáme přibližný obchodní plán pro prodej dětského oblečení s výpočty, na základě kterých si můžete vytvořit svůj vlastní. Náš podmíněný obchod se nachází v nákupním centru a prodává oblečení pro děti ve věku nižšího školního věku. ETato plocha - 50 m2, renovace prostor není vyžadována (pouze povolení). Výdaje jsou tvořeny:

 1. Pronájem - 50 000 rublů měsíčně.
 2. Registrace - 50 000.
 3. Ostrovní stání - 30 000.
 4. Police a vitríny - 50 000.
 5. Vybavení pro dva šatny - 20 000.
 6. Pokladna - 25 000.
 7. Vybavení koutek - 10 000.
 8. Počáteční nákup zboží - 500 000 ks.
 9. ZP prodejci - 25 000 za měsíc.

Celkem za vybavení sálu a práce po dobu 2 měsíců budete potřebovat asi 820 tisíc rublů. Průměrný obal na dětské oblečení je 30-40 procent. V den, kdy prodejna prodává zhruba 10-15 000 rublů, což znamená, že čistý zisk činí nejméně 3000-4000, nebo 90-120 tisíc měsíčně. To znamená, že počáteční investici zaplatíte za 8-10 měsíců, což je poměrně dobrý výsledek.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy od začátku a uhradit náklady za krátkou dobu

Oficiální informace poskytnuté společností Rosstat ukazují, že situace v zemi s plodností se stále vyvíjí dobře. Od roku 1999 se tak zvýšila z 1,2 milionu na 1,79 milionu dětí ročně. Současně vzrůstá poptávka po dětském oblečení, což lze snadno zjistit pomocí statistiky vyhledávačů, která není ve většině regionů plně pokryta specializovanými prodejnami.

Podle výzkumných center se růst trhu dětských výrobků v roce 2016 odhaduje na 5-7% a podíl oblečení v něm je 30-35%. Oděvy pro děti a novorozence jsou segment trhu, který se neustále rozrůstá a který, pokud bude řádně investován, přinese dobré dividendy. Navíc je to jedno z odvětví, kde existují dobré příležitosti pro náhradu dovozu. Objem výroby dětského oblečení v Rusku v roce 2015 vzrostl podle Federální státní statistické služby o 5,8%.

V článku se dozvíte, jak otevřít obchod s dětskými oděvy od začátku, aniž byste vystavili své investice zbytečným hrozbám. Je třeba si uvědomit, že podnikání je vždy rizikem, takže je důležité mít podrobnou představu o náladě potenciálních zákazníků a v budoucnu je lepší ji ovlivňovat prostřednictvím reklamy.

Fáze sběru a analýzy dat

Bez vaší strategie se dostanete pod vlivem někoho jiného taktika.

Ti, kteří chtějí otevřít obchod s dětskými oděvy a kde začít, se ještě nerozhodli, můžete doporučit získat informace o nabídce a poptávce na začátku. "Poptávka" zahrnuje nejen počet žádostí na jednoho obyvatele, je nutné určit, které modely jsou populární a proč mít předběžný plán dalšího prodeje. Je důležité provést průzkum, zejména mezi rodiči, pokud existuje řada specializovaných škol a internátních škol, které používají jednotný formulář, může být užitečné snažit se s nimi dohodnout na správných dodávkách.

Také okamžitě rozhodněte, co je relevantnější pro váš region, internetový obchod nebo běžnou prodejnu. První vám umožní pokrýt větší území a odečíst náklady na pronájem prostor, ale vaše konkurence bude mít větší počet podnikatelů, a jedním z hlavních „cenzoři“ (což je v nákupním centru se může pohybovat od 1000 do 3000 str za m2 za měsíc.) - vyhledávače. Chcete-li tento druh zkrotit, to trvá dlouho a často najatým týmem profesionálů, aby optimalizovali stránky.

Mnoho velkých podnikatelů se vydalo z práce za pult na menších velkých trzích, kde získali jasnou představu o tom, co potřebuje pro otevření dětského oděvního obchodu. Je nutné předem vypočítat, jaké zdroje budou potřebné k doplnění sortimentu, měsíční platba personálních a územních nákladů. Pokud v oblasti už pracuje obchodní firma prodávající dětské oblečení, pak byste měli analyzovat její práci a využít zkušenosti soutěžícího. Nicméně, okamžitě odpovězte na to, zda jste připraveni na vážnou konkurenci a zda máte specifický turn-based plán pro vítězství, nebo je lepší si vzít volné místo jinde. Zjistěte, jaká je kupní síla obyvatelstva založená na stávajících mzdách a nákladech, mínus jiné potřeby. Otevření dětského obchodu od začátku nebude uspět bez přesných znalostí všech těchto detailů.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy od nuly - podnikatelský plán

Budoucnost musí být položena v přítomnosti. Toto se nazývá plán.

Začínáme s přípravou koncepce dětského oblečení:

 • musíte jasně stanovit, zda je obchodem tematická, od které bude záviset jak návrh, tak plnění zboží;
 • na jakém rozsahu cílového publika se bude počítat, protože to určuje modely a cenovou politiku;
 • ať už kupujete dokončenou budovu nebo stavíte novou budovu, je vhodné vytvořit atraktivní vnější povrch a vytvořit vnitřní atmosféru uvnitř s pomocí interiérového designu, aby kupující rád sem přišel znovu. Ale nezapomeňte na efektivní využití prostorových a hygienických standardů. Začátečníci mohou potřebovat pomoc profesionálního designéra.

Určete umístění místnosti, ze které bude vážně ovlivněna cena nájemného. Je možné ji snadno vykompenzovat díky rozvinuté infrastruktuře, a tím i přístupnosti a v budoucnu snadnějšímu získávání popularity a rostoucímu obchodu.

Jeden z nejdůležitějších okamžiků otevírání dětského obchodu od začátku, stejně jako jakýkoli jiný podnik - kde získat počáteční počáteční peníze? Nejvýnosnější možnost - dostupnost vlastních prostředků, zakoupených z prodeje nemovitostí, vozidel, akcií, minulých obchodů nebo úspor. Úvěrové organizace pravděpodobně nebudou poskytovat peníze na zahájení podnikání bez jistoty a spotřebitelské úvěry s vysokým zájmem by neměly být brány v podnikání. Nikdo neví, jak se věci ukáží.

Právní otázky týkající se registrace podnikání, prostor a personálu

Jakákoli naděje založená na zásluhách je legální.

Nejvhodnějšími podmínkami pro takový podnik je registrace jednotlivých podnikatelů s jediným daňovým poplatkem za dočasný příjem nebo se zjednodušeným systémem podávání zpráv. Díky snadnosti účtování a vykazování. Budete také potřebovat certifikát (po dobu 3 let) o zapsání do obchodního rejstříku - ETR. Pokud předtím nebyla budova podrobena příslušným inspekcím nebo nebylo provedeno nové plánování, je nutné přijmout závěry od Federální služby pro dohled nad ochranou práv spotřebitelů a protipožární služby.

Jak si vybrat místo pro ubytování a vytvořit pohodlné podmínky

Najít své místo na světě je snadné, je těžké zbavit se ostatních.

Když otevřete obchod s dětskými oděvy, nemusíte pronásledovat velké plochy: standardní plocha je 50 až 100 m2. S nárůstem pracovních ploch se přidává riziko, takže nezačínejte s velkými objemy, zejména proto, že nezaručují příjem odpovídajícího zisku. Mnoho úspěšných kolegové věří, že ideálním řešením pro otevření bodu v nákupním centru Mall nebo na příslušné oddělení, protože tímto způsobem budete zbavit extra času stráveného na výběru dobré místo, jakmile je obeznámena s tím hlediska zajišťování primární dopravu v pasivním způsobem, a to díky stálému průtoku lidí. Pokud taková možnost neexistuje, je místo vybráno v závislosti na zdrojích a dostupnosti pro příliv potenciálních kupujících. Spací prostor nebo místo blízko trhu, všeobecné vzdělávací zařízení a mateřské školy je dobré.

Chcete-li dosáhnout pohody, potřebujete pocit proporce v návrhu květin a volbě úrovně osvětlení. Někteří zákazníci nemají rádi barevné osvětlení, které neurčují přesně barvu modelu. Proto je lepší jej přenést do herny nebo venku jako atrakci. Je dobré rozdělit obchod na podmíněné "poloviny" pro dívky a chlapce, kde můžete umístit vhodné plakáty a postavy. Důležité je sledovat vzdálenost mezi stojany tak, aby se 2 lidé mohli navzájem chybět, aniž by došlo k dopravní zácpě nebo ke vzniku konfliktních situací. Je žádoucí nainstalovat klimatizaci, která vyžaduje její péči. Ideální volba - přítomnost dětského hřiště nebo haly, ve které by děti mohly dělat svou vlastní věc, aniž by rušily své rodiče z nákupu.

Otevření dětského oděvního obchodu - dodavatelů

Bavte se dánům, dary těch, kteří přinášejí.

Výběr dodavatele závisí na zvoleném sortimentu, jeho šířce, ceně, specializaci. Když přijde na úrovni mateřské školy nebo velmi malých dětí, pak se do popředí zájmu na životní prostředí základní materiál a barvy, stejně jako hypoalergenní s atraktivním designem vychází z matek. Se zvyšujícím se věkem klienta bude změněn a rozšířen preference, protože musíme rozšířit navrhované uspořádání vzorku v Rusku, Číně, Turecku a Polsku (jak v Evropské unii na nízké země, v níž jsou výrobní závody nacházející se známých značek, včetně USA). Zboží ze Spojených států je poměrně dražší, ale často existují větší akcie s nabídkou nevyžádané ceny.

Základní orientace obvykle provádí domácí výrobce. To je způsobeno následujícími výhodami:

 • Dobrý poměr cena / kvalita;
 • Lepší znalost místního spotřebitele;
 • Přítomnost všech potřebných certifikátů;
 • Rychlejší dodání;
 • Nejsou žádné problémy s celními úřady.

Hlavní výhodou Číny je neuvěřitelná odrůda za relativně nízké ceny. Nejhorší kvalita je často spojena nejen se standardy země, ale s vysokým počtem padělků, takže je důležité jít do vážné firmy. Polský a turecký zboží často využívají novější technologie a je snadnější najít dobré "dýchání" nebo neznečištěné oblečení.

Reklamy dětského oblečení

Reklama není přesná věda. Tento návrh. Návrh je umění.

Pokud se nacházíte v nákupních centrech nebo v blízkosti škol, gymnázií a lyceí, může to být dost znamení, přitahuje pozornost a kvalitní služby za správnou cenu. Efektivní byla internetová reklama za relativně nízkou cenu, stejně jako obvyklá distribuce letáků. Nejlepší volbou je, pokud se jedná o konkrétní nabídku koupit levnější známou značku akcií během otevření nebo na krátkou dobu. Systém slevových a bonusových karet funguje dobře pro získávání pravidelných zákazníků. Prodej dětského oblečení jako podnik vyžaduje uznání, pro které můžete přidat logo svého vlastního designu nebo jej svěřit vysoce kvalifikovanému umělci. V menších měst a obcí může učinit oznámení o nové prodejny v části místních novinách inzeráty, budou stejné taktiky pracovat ve velké městské vydání, ale rozdělení mezi konkurenty bude stát mnohem více. Billboardy pracují pro širší publikum, ale zřídka ospravedlňují jejich hodnotu pro malé obchody.

Osobní přístup, včetně zasílání zpráv o aktivních propagačních akcích, slevách a gratulacích k narozeninám a dalšímu bonusu jako daru, funguje dobře.

Vypočítáme naše příjmy a výdaje

Otevřeme prodej dětského oblečení, ve věkové kategorii 0-6 let. Zaměřujeme se na pleteniny, bavlnu, sportovní oblečení a běžné nošení. Plánujeme otevřít obchod v nákupním centru, nejlépe v prvním až třetím patře. Není-li ubytování v prvním patře, je nutné mít k dispozici eskalátor a výtah. Rozloha nákupní haly je 21 m2., Další pokoje - 4 m2. Celková plocha je 25 m2. Nájemné činí 2 000 rublů na metr čtvereční. Kosmetické opravy a osvětlení zařízení v obchodě - 80 000 rublů. Obchodní zařízení, pokladna, počítač, tiskárna, stůl a tři židle - 250 000 rublů. Vývěsní tabule - 20 000 rublů.

Organizační plán, otevření obchodu se uskuteční po dobu 3 měsíců.

Otevíráme dětský obchod s oblečením: rady úspěšných podnikatelů

Jděte do kteréhokoli velkého nákupního centra a podívejte se pozorně. Všude budou butiky moderního oblečení pro mládež, obchody nabízející pánské oblečení nebo večerní šaty. A dětské obchody mezi touto rozmanitostí budou s největší pravděpodobností trochu. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak otevřít obchod s dětskými oděvy a rozvíjet jej efektivně a získávat vysoké zisky.

Přemýšlejte o tom, kde jsou nejčastěji mladí rodiče nuceni kupovat oblečení pro dítě? Jdou na trh, kde je možnost koupit zboží za nízkou cenu.

Jejich kvalita však vždy odpovídá přáním rodičů! V tomto případě butiky v nákupních centrech nabízejí zpravidla velmi omezenou škálu výrobků.

To je důvod, proč butik s dobrou volbou dětského oblečení za přijatelné ceny bude vždy mezi zákazníky velkou poptávkou, která zajistí vysokému zisku svého majitele.

Koncept budoucího obchodu

Pokud jste se rozhodli začít podnikat od začátku, je třeba nejprve rozhodnout o konceptu budoucího obchodu.

Existují dvě nejoblíbenější možnosti:

 1. online prodej dětského oblečení;
 2. klasický prodej produktů přes oddělení a butiky v nákupním centru.

Každá z nich má své vlastní vlastnosti. Pokud plánujete prodávat prostřednictvím internetu poštou nebo přímým doručením zboží klientovi, budete si moci ušetřit na pronájmu prostor pro obchod, ale budete muset věnovat více energie na reklamu.

Důležitá důležitost bude navíc hrát místo, které bude fungovat v kanceláři a v prodejnách ve vaší prodejně. Budete muset nejen objednat nebo vytvořit webové stránky s pohodlnou funkčností sami, ale také si koupit hosting a doménu, a také objednat optimalizaci webu ve vyhledávačích.

S rozvojem sociálních sítí začalo mnoho prodejců namísto stránek používat skupinu vkontakte. Takové řešení je ekonomičtější, ale má také své negativní stránky. Pokud osoba není registrována v sociálních sítích, nebude moci stránku otevřít a objednat. V tomto případě, pokud ztratíte potenciální zákazníky, nebude tolik důležité, jak ušetřit na vytvoření webové stránky výběrem nejlevnější možnosti.

Budoucí umístění obchodu

Dětský obchod s oblečením nevyžaduje velkou plochu: nejdřív stačí otevřít bod od 50 metrů čtverečních. Proporcionální nárůst oblasti a rozšíření sortimentu výrobků zvyšuje rizika a složitost podnikání, takže začínáte lépe s malým oddělením.

Především je třeba provést analýzu trhu, provést hodnocení cílového kupujícího, vypočítat, kolik zákazníků můžete přilákat tím, že umístíte bod v jedné nebo jiné oblasti města.

V našem případě budou klienti rodiče, takže byste si měli vybrat místo, kde se můžete setkat častěji s mladými matkami, otci a babičkami. Za prvé, nejlepším řešením je pronajmout si pokoj v nákupním centru uvnitř spánku nebo ve velkém obchodě. Nejvýhodnější je otevřít místo vedle jiných podobných oddělení, které se již osvědčily. Takže se ocitnete na cestě potenciálních zákazníků, kteří budou nutně věnovat pozornost novému obchodu.

Pokud začínáte od samého počátku samostatného prodejního místa, musíte se zaměřit na místa v oblasti, kterou nejčastěji navštěvuje vaše cílové publikum: mateřské školy, dětské hřiště, školy, obchody s potravinami. Dobře zvolené místo pro obchod zajišťuje, že potenciální zákazníci vás snadno naleznou.

V průměru, náklady na nájemné v nákupních centrech je asi 900-2000 rublů na metr čtvereční, a někdy dosahuje až 3500 rublů ve velkých obchodech. Je lepší předem analyzovat, kolik konkrétní nájemné je v některých okresech měst.

Možná budete muset opravit prostory, které by měly být také zohledněny v obchodním plánu. Je třeba, aby bylo oddělení dekorováno zářivě a atraktivně pro dítě.

Doporučujeme zajistit malou hernu nebo roh, aby děti mohly hrát, zatímco jejich rodiče se tiše zabývají nakupováním.

Kromě toho, pokud šatny postaví stojany s televizory, které vysílají oblíbené dětské karikatury, dokonce i ty nejkrásnější děti budou klidně měřit své oblečení. Rodiče milují zamyšlené obchody pro děti, kde nákupní proces bude snadný a v pohodě, takže se k vám opět vrátí.

Otevření nové zásuvky

Dětské oblečení má řadu funkcí. Především je třeba si uvědomit, že vaši hlavní klienti budou matky s dětmi, které potřebují zvláštní přístup k sobě. Za druhé, pro normální provoz musíte mít certifikát pro produkty.

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, budete potřebovat následující:

 1. najít spolehlivé dodavatele;
 2. předložit doklady penzijnímu fondu a daňovým orgánům, získání osvědčení o registraci IP (LLC nebo JSC na Vaše přání);
 3. vybrat vhodný pokoj, provést potřebné opravy;
 4. najít prodejce;
 5. držet reklamní kampaň.

Registrace dokumentů trvá asi týden. Během této doby můžete uzavřít smlouvy s dodavateli a vyřešit další důležité problémy. Dodavatelé mají obecně tři typy: velkoobchodní trhy, dodavatele z jiných regionů a jejich region.

Vezměte prosím na vědomí, že zboží na velkoobchodních trzích nemusí vždy mít potřebné certifikáty. Pokud máte zájem o kvalitní výrobky, je nejlepší kontaktovat důvěryhodné a spolehlivé dodavatele z Ruska, Polska, Turecka, Ameriky a dalších zemí.

Současně mají domácí výrobci dětského oblečení řadu výhod:

 • dostupné ceny pro celou řadu;
 • neexistence cel a dlouhodobé přepravy zboží;
 • vysoké standardy kvality;
 • Jasný systém označování velikostí oděvů a zjednodušených objednávkových systémů;
 • oblečení tuzemské výroby je v továrně certifikováno, takže má veškerý potřebný balíček dokumentů.

Práce se zahraničními dodavateli má větší potíže. Takové zboží má minimální balíček dokumentů a osvědčení o prodeji oblečení na území Ruska budete muset obdržet nezávisle. Nejjednodušší je pracovat s online obchody nebo přímo s továrními zástupci, protože vaše vlastní obchodní cesty budou zpočátku velmi obtížné. Při přijetí vadného zboží bude mnohem snazší dohodnout se na návratu s domácími výrobci. Vezměte v úvahu všechny tyto body při výběru dodavatelů.

Sortiment a oblast prodejního místa určují počet prodejců, které budete potřebovat k pronájmu. Pro malé oddělení v obchodním centru stačí najmout jen jednu osobu. Poté s rozšířením sortimentu budete muset zvýšit počet zaměstnanců a případně otevřít nové prodejní místa.

Při pronájmu prodejců je velkou hodnotou jejich schopnost prezentovat produkty a dovednosti komunikace se zákazníky. Současně by úspěšní prodejci měli být schopni dostat se z jakékoliv situace, vyrovnat se s tlakem, být upřímní a spolehliví. Možná, zpočátku, budete muset vykonávat funkce prodávajícího. Zvláště v případě, že hodláte zavést plán změn. K náboru personálu pečlivě zacházejte, protože se jedná o prodejce, kteří budou sloužit potenciálním kupcům.

Výdaje na otevření obchodu

Pokud jste se zabývali hlavními aspekty fungování takového podnikání, musíte začít hodnotit finanční výdaje a vypočítat, kolik peněz bude zapotřebí k realizaci projektu.

 1. Registrace rublů IP - 800;
 2. získání certifikátů, povolení (v případě potřeby) - 10 000 rublů;
 3. pronájem prostor - 70 000 rublů;
 4. opravy, návrh obchodů, obchodní zařízení - 200 000 rublů;
 5. spotřební materiál, kancelářské potřeby - 50 000 rublů;
 6. nákup zboží - 300 000 rublů;
 7. náklady na reklamu - 15 000 rublů;
 8. mzda prodávajícímu - 20 000 rublů;
 9. další výdaje - 50 000 rublů.

Celkem: 715 800 rublů.

Otevření malého oddělení dětského oblečení od nuly s minimálním sortimentem zboží bude vyžadovat více než 700 000 rublů.

Návrat na podnikání

Průměrná doba návratnosti obchodu s oděvy je v průměru asi jeden a půl roku. S dobrou reklamou, vysoce kvalitními produkty, kompetentní cenovou politikou a úspěšnou polohou může podnik dosahovat normálního zisku i během prvních šesti měsíců. Nezapomeňte však, že takový obchod vyžaduje neustálou investici a obnovu sortimentu. Průměrná cena dětského oblečení je 110-130%.

Zahájení podnikání od začátku bychom neměli zapomenout na sezónní pokles. Samozřejmě, existuje čas poklesu poptávky, ale je zde také období významného růstu tržeb. V létě během prázdnin se může snížit prodej. Chcete-li udržet úroveň zisku, můžete rozšířit sortiment prodejem hraček, jejichž poptávka zůstává stabilnější.

Marketingové zásady a reklama

Otevření vlastní firmy od začátku není snadný úkol. Zvláště pokud nemáte zkušenosti s podnikáním. Nejprve se pokuste přilákat zákazníky s různými propagačními akcemi a slevami.

V den zahájení a v prvních týdnech prodeje můžete zákazníkům poskytnout slevové karty, které nejenže zajímají zákazníky, ale mohou také způsobit pravidelné nákupy ve vašem obchodě. Minimální sleva na kartě by měla činit 5%. Současně lze zvýšit slevy na různé zboží, což je důležité informovat potenciální zákazníky zasláním e-mailem nebo SMS zprávou.

Nezapomeňte přemýšlet o slevách a dárcích na dovolenou. Může to být nejen Nový rok, 1. září, 8. března, ale také narozeniny vašeho klienta. Pokud nabízíte slevu týden před oslavou, zvyšuje se pravděpodobnost, že pro narozeniny rodiče budou chtít koupit dívku pro narozeniny nové šaty ve vašem obchodě.

Účinnost reklamy různých typů určuje konkrétní region země. V některých městech je reklama televizního vysílání nejúčinnější, v jiných - módní časopisy nebo velké známky na klíčových dálnicích. Chcete-li vědět, která reklama na objednávku je pro vás zisková, proveďte analýzu cílové skupiny, rozhovor s potenciálními kupci.

Reklama má velký význam pro rozvoj podnikání. Nehodnotte je jako výdaje. Za prvé, reklama je způsob, jak zvýšit prodej. Hlavním cílem je vytvořit pozitivní obraz vašeho obchodu a přesvědčit potenciální zákazníky, že je musí navštívit. Dokonce i když váš bod není na cestě klienta, musíte si být jisti, že se o tom dozví z reklamy v televizi nebo v časopise. A nezapomeňte věnovat pozornost tomu.

Reklamní zprávy by měly být informativní, atraktivní a přímé. Z nich by se potenciální kupci měli dozvědět o vašem sortimentu, o prodeji nebo o speciální propagaci.

Závěr

Před otevřením dětský obchod s oblečením, ještě předtím, než jakékoli podnikání, je třeba nejen shromažďovat obecné informace a provádět povrchní analýzu trhu, ale také pokusit se pochopit podstatu věcí, aby pochopili, jak tento mechanismus funguje v praxi.

Povolání podnikatele vyžaduje určité znalosti a kompetence. Je lepší, aby ušetřit 10-15 tisíc v tréninku, myslet si, že to už není rentabilní pro vás, a začít přesně pochopit, jaké dovednosti a znalosti potřebné na majitele podniku, jak se chovat v různých situacích a efektivně řídit své podnikání.

Založením nového podniku, měl by být odpovědný přístup k sestavení podnikatelského plánu jako výchozí bod, pečlivě vypočítat síly a rozhodnout, jak jimi zvolené pole pro vás zajímavé a atraktivní. Nezapomínejme však, že podnik bude vyžadovat neustálou podporu. Pouze v tomto případě vám přinese finanční a morální uspokojení.

Jaké jsou rizika a jak se jim vyhnout? Přečtěte si video instrukci!

Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení

Toto obchodní plán o tom, jak otevřít obchod s dětskými oděvy.

Dnes se pokouším podrobně popsat kroky, jak otevřít svůj dětský oděvní obchod.

Jako vždy jsem se zpočátku podíval na internetové stránky, které psaly obchodní plány pro maloobchodní prodej dětských oděvů.

A nebyla jsem překvapena všemi obdrženými informacemi, jako vždy existují weby, kde si můžete koupit takový obchodní plán pro 24000-25000 rublů, a když se podíváte na data, bylo jasné, že tyto obchodní plány jsou již dávno zastaralé.

A zbytek materiálů jsou spíše podnikatelskými nápady, nikoli podnikatelskými plány. Takže můj článek bude jen tématem pro ty, kteří chtějí otevřete obchod s dětskými oděvy.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy

A první věc, kterou musíte udělat pro otevření obchodu s dětskými oděvy, je oficiálně zaregistrovat.

Chcete-li to provést, musíte zvolit formu vlastnictví podniku, pod kterým budete pracovat.

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, je nejlepší:

Pokud právě děláte první kroky v podnikání, doporučuji otevřít IP adresu. Toto je nejjednodušší forma vlastnictví podniku a jak jej zrušte o nejjednodušší způsob, jak pracovat: stát povinnost levnější, menší odpovědnost, méně pokut a pence, a co je důležitější, může SP pomocí patentového systému zdanění (ale o tom více níže).

Bez ohledu na typ majetku, který si vyberete, budete potřebovat typy aktivit z klasifikátoru OKVED, v roce 2016 stále používáme starou verzi OKVED 2001.

Druh činnosti pro maloobchodní prodej dětského oblečení:

52.42.1 - Maloobchod s pánským, dámským a dětským oděvem.

Abyste mohli začít podnikat v oblasti obchodu s dětským oděvem, je tento typ činnosti dost tak dobrý, jak jste si pravděpodobně všimli kromě dětského oblečení, můžete také obchodovat s ženami i muži.

Tento typ činnosti bude vyžadován při dokončení přihlášky k registraci IP.

Daň z dětského oblečení

Po úspěšném otevření vašeho PI musíte určit druh daňového zacházení, který bude v obchodě s dětskými oděvy.

Navrhuji následující daňové režimy pro maloobchodní prodej dětského oblečení:

 1. UTII (jednotná daň z připsaných příjmů). Tento daňový režim je přínosný, pokud prodejní plocha skladu dětských věcí nebude velká až do 20 metrů čtverečních;
 2. SPE (patentový systém zdanění). Tento daňový režim stojí za to, pokud prodejní plocha dětského skladu je od 20 do 50 metrů čtverečních;
 3. USN 6% (zjednodušený daňový systém 6%). Tato daň by se měla uplatňovat, pokud prodejní plocha přesahuje 50 m2.

Samozřejmě je pro každý konkrétní případ nutné provést výpočty. Umožním prodejní plochu obchodu až do 50 m². a já uplatnit daňové PSN (kupodivu v mém regionu to není vázáno na velikost prodejní plochy (což je 1 metr čtvereční -, že 50 m patent cena je stejná, rozdíl je pouze v případě, pokud jsou zaměstnanci).

Pokud vím, v některých oblastech závisí velikost ceny patentu na velikosti oblasti), přesto se náklady na patent v každém případě ukáží jako levnější.

Je škoda, že maximální podlahovou plochu 50 čtverečních metrů. Pokud jde o PSN, více, pak už nemůžete tuto daň uplatňovat.

Obchodní prostory pro dětské oblečení

Výběr prostor pro prodej dětského oblečení je jedním z nejdůležitějších okamžiků na začátku maloobchodu.

Správným místem a místem je alespoň ½ úspěchu založení podniku v obchodě.

Vzhledem k tomu, že jste stále začátečník, doporučil bych butik v nákupním středisku, jehož hlavní sortiment jsou jen věci.

Nechte to být dámské, pánské a dětské věci. Najděte nákupní komplex speciálně pro věci pro děti a podle toho, co je k pronájmu místa v něm, je nepravděpodobné.

Musíme si uvědomit, že nákupní komplex by již měl podporovat jiní podnikatelé a měl by dostat dostatečný počet potenciálních zákazníků. Samozřejmě byste si neměli pronajmout místo v nákupním komplexu na okraji města, jehož návštěvnost je 30 lidí denně.

Návštěva nákupního komplexu by měla činit nejméně 500 lidí denně, pokud by byla nižší, pak by neměla být otevřena. Chcete-li zjistit návštěvnost, promluvte si s podnikateli, kteří tam již stojí, nebo nezávisle provádějte průzkum: za jeden den počítat počet kupujících.

Jak ekonomická volba místa pro prodej dětského oblečení může sloužit jako oděvním trhu, je tam bude velký počet potenciálních kupců (minus tady kromě toho, že nemůžete zvýraznit možnost propagovat svou firmu na prodej dětského oblečení).

Pronajmout si butik je v první řadě nutné jej přinést do správného druhu pro prodej dětských věcí.

Proveďte malé kosmetické opravy, aby v butiku vládla útulná a dokonce báječná atmosféra, a to vám pomohou v tomto seriálu obrázky hrdinů vašich oblíbených karikatur.

Když velikost butiku je 50 metrů čtverečních, doporučuji pozvat návrháře interiéru a za nominální poplatek 20 000 rublů. zvolí perfektní možnost opravy vašeho butiku. Pokud je oblast malá, je zřejmé, že návrhář vám zde nepomůže, protože není dostatek místa.

Bližší informace o tom, jak si vybrat místnost pro dětský oděvní prodejnu, píšu v článku "Prostory obchodu s dětskými oděvy".

Nyní je nutné vybavit otevřený obchod s dětskými věcmi.

Vybavení dětských obchodů

Chcete-li otevřít obchod s dětskými věcmi, musí být zpočátku vybaveno:

 1. NMP (cash machine). Vzhledem k tomu, že jsme zvolili daňový systém pro PSN, nepotřebujeme pokladnu a stačí koupit NMP (doporučujeme);
 2. Laptop. Pro správu skladu, práci s bankou a dodavateli apod.;
 3. MFI (kopírka skeneru tiskárny). Pro tisk cenových značek, faktur atd.;
 4. Obchodní zařízení. Regály, regály, vitríny atd.;
 5. Terminál pro příjem plateb kartami. Vydává se v bance, kde máte běžný účet;
 6. Vysokorychlostní internet. Měli byste mít obvyklé internetové připojení, znovu pracovat s bankou a dodavateli.

Téma nákupu vybavení při otevírání skladu dětských věcí vyžaduje podrobnější uvážení. Takže brzy napíš článek "Vybavení dětského oblečení."

Sortiment dětského oblečení

Pokud vezmete v úvahu dětský oděv, pak nejprve musíte věnovat pozornost velikosti místnosti, kterou budete pronajmout.

Čím větší je místnost, tím víc odrůd dětského oblečení v ní můžete umístit.

Pokud jde o sortiment, pozice jsou prostě tisíce.

V případě, že jste omezeni finančními prostředky, doporučuji věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

 1. Můžete otevřít specializovaný obchod pro dívky nebo chlapce. Takže budete mít širokou škálu zboží a strávit 2 krát méně peněz na nákup zboží;
 2. Samotný výrobek by neměl být upřímně čínským spotřebním zbožím, přestože je levnější než tisíce takovýchto obchodů a budete se postavit proti jejich pozadí;
 3. Při nákupu zboží nekupujte desítky stejné pozice. Lepší je koupit 2-3 kusy z každé položky, takže vy a obchod bude naplněn zbožím a obrat bude rychlejší;
 4. Jednou za 3 měsíce - v ročních obdobích, provádět prodej stale zboží, je lepší vrátit peníze vynaložené na to s malým ziskem a investovat do jiných modelů. A tak nepatrné zboží prostě zamrzne vaše peníze, které by se měly otáčet a přinášet zisk.

Zde je několik tipů pro začínající začínající firmy otevření obchodu s dětskými oděvy.

Podnikatel musí také rozhodnout o věkové skupině zboží, které prodá. Chcete-li to provést, proveďte průzkum trhu a určit, které kategorie jsou nejmenší.

Dobrý sortiment zboží + ne příliš vysoké ceny vám poskytnou vážnou konkurenční výhodu oproti ostatním účastníkům trhu s dětským oblečením.

Reklamy dětského oblečení

Je třeba zvážit reklamní společnost, aby poměr ceny a kvality byl optimální.

Navzdory skutečnosti, že není příliš mnoho reklamy - nemá smysl snížit 50 000 rublů. ve vzduchu a získat minimum zákazníků.

Takže pojďme zvážit hlavní reklamní možnosti pro nový obchod s dětskými oděvy:

 • Vývěsní štít. Doufám, že nemusíte vysvětlovat, proč by značka dětského oblečení měla být barevná a světlá, přitahující děti i dospělé;
 • Stender. Požadováno pro jakýkoli maloobchodní prodej, je třeba jej dát na ulici s koordináty obchodu s dětskými oděvy. Samotný sloup by měl být také světlý a nezapomenutelný, na něm by mělo být uvedeno číslo butiku, pracovní doba a pracovní telefon;
 • Diskontní karty. Vytvořte si karty se slevami od 5% do 10%, například při nákupu až 5000 rublů. ruční slevová karta 5%, a pokud je koupě více než 5000 rublů. pak již 10% sleva;
 • Letáky. Barevné letáky mohly být rozloženy na schránky okolních čtvrtích, provést nějakou akci, jako je prezentační letáky sleva na zboží 15%, je nutné podporovat potenciální kupce;
 • Reklama ve výtazích. Poměrně efektivní a doporučuji ji také. Jen nedávejte příliš mnoho, dostatečně dost formátu A6 a pak znovu potřebujete nějakým způsobem podněcovat potenciálního kupce, aby navštívil váš obchod, organizoval akci na nějaké kategorii zboží;
 • Telecast. Tak efektivní a ne příliš drahá reklama.

Vaším hlavním úkolem je lákat potenciálního kupce a prodávajícího je podnikání "zpracovávat" kupujícího. Měli byste pochopit, že prodavač také závisí na velikosti prodeje, takže by měl mít zájem o prodej zboží.

Je to přirozené ne všechny druhy reklamy, které můžete použít při otevírání dětského oblečení.

Toto téma je velmi důležité a vyžaduje podrobnější vyšetřování, takže čekejte brzy na můj článek "Reklama dětského oblečení".

Prodejce dětského oblečení

Tento sloupec lze označit za klíšťata. V textu jsem se již zmínil o tom, že by se měl zajímat prodávající o maximální výnosy a vysoké tržby.

A kdo si myslíte, že se nejvíce zajímá o rozvoj a prosperitu obchodu s dětskými oděvy? Řeknu ti tajemství - to jsi ty!

Nikdo kromě vás, podnikání, které jste otevřeli pro prodej dětského oblečení, není potřeba. Pouze vy sami můžete ovládat celou situaci v podnikání, zjistit, co je nejvíce zajímá, a také odborně a zdvořile prodat stávající dětské oblečení.

Pokud už pracujete - Odmítněte! Stačí, abyste pracovali pro třetí strany a začali pracovat pro sebe.

To je možná nejlepší možnost pro podnikání, když se podnikatel sám zabývá vývojem a maloobchodním prodejem.

Chápu, že někteří lidé mají strach... ale najednou nebudou a tak dále.. nemělo by existovat žádná část.

Všechno půjde, hlavní věcí není dovolit kritické chyby a vše bude fungovat. Musíte převzít zodpovědnost ve svých rukou.

Kromě toho podnikatel sám je motorem jeho podnikání. Nemyslím tím, že budete celoživotním prodávajícím, ale doba založení obchodu je 6-12 měsíců. to jste vy, kdo musíte vyměnit své zboží.

Když je vše upraveno a otevření obchodu s ženskými oděvy začne přinášet stabilní zisk, můžete přemýšlet o dalším vývoji a pronajmout si prodávajícího.

To je moje silné doporučení, v tomto případě procento skutečnosti, že podnik bude úspěšný výrazně stoupá.

Příjmy a výdaje dětského oblečení

Nemáte-li dostatek peněz na to, abyste otevřeli obchod s dětskými oděvy, přečtěte si můj článek "Kde získat peníze pro podnikání" a "Jak vydělat peníze".

Při výpočtu příjmu dětského oblečení existuje několik důležitých výhod:

 • U dětských věcí je značně vysoká známka, asi 200%, na malých věcech, celková výše 500%. Pokud budeme brát ohled na podnik jako celek, pak je na oblečení, že obal je nejvyšší;
 • Druhou výhodou je, že děti neustále roste a alespoň jednou za rok vyžadují aktualizaci šatníku nebo dokonce dvakrát ročně.

To činí tento podnik supervýnosným. Pokud jde o příjmy a výdaje, je samozřejmě nutné provést podrobnější výpočty pro každý případ.

Také jsem se rozhodl vynechat toto téma v samostatném článku "Příjmy a výdaje dětského oblečení".

V tom budu provádět výpočty pro otevírání dětského oděvního obchodu s rozlohou 50 metrů čtverečních, takže počkejte v blízké budoucnosti pro tyto informace.

Vývoj dětského oblečení

Pro rozvoj obchodu s dětskými oděvy existuje mnoho možností:

 1. Zvýšení rozsahu - toto může být možná řešeno na dobu neurčitou, pokud to povoluje pouze obchodní oblast;
 2. Otevření dalšího dětského oděvního obchodu. Předpokládejme, že první obchod, který jste otevřeli s oděvy pro chlapce, druhý otevřený s oblečením pro dívky, můžete také otevřít obchod s dětskými botami nebo vzdělávacími hrami a měkkými hračky;
 3. Rozvoj sítě obchodů. V případě, že máte velké město, můžete otevřít specializované obchody po městě.

Existuje mnoho možností pro vývoj dětského oblečení. A uvedu toto téma v samostatném článku "Vývoj obchodu s dětskými oděvy", kde se podrobněji podíváme.

Stáhněte si kompletní obchodní plán dětského oděvního obchodu s výpočty: stáhněte si obchodní plán pro obchod s dětskými oděvy.

Na tom možná všem, obchodní plán dětského oblečení Já skončím.

Máte-li jakékoli dotazy, zeptejte se je v komentářích nebo skupině kontaktů.

Podnikatelský plán dětského oblečení s výpočty

Prodej oblečení pro děti se může stát výnosným obchodem, i přes poměrně vysokou úroveň konkurence v této oblasti. Koneckonců, děti rychle vyrůstají z věcí, takže rodiče musí pravidelně aktualizovat svůj šatník. Práce na této myšlence začíná sběrem a analýzou informací, vypracováním obchodního plánu pro obchod s dětskými oděvy. Důležitými momenty při organizaci těchto příjmů jsou analýza trhu, identifikace cílové skupiny a vytvoření originálního konceptu. Je třeba mít na paměti, že poptávka po dětském oblečení poněkud klesá v období jaro-léto, takže je lepší otevřít obchod blíž k podzimu.

Vlastnosti podnikání

Než otevřete od začátku obchod s dětskými oděvy, musíte se ponořit do jemnosti tohoto podnikání, abyste se vyvarovali chyb. Pokud si dospělí mohou koupit věci pro sebe, ne kvůli ekonomice, v zájmu dětí se vybírá nejlepší. Vysoká kvalita dětského oblečení je proto hlavním kritériem při vývoji základního konceptu a cenným doporučením, jak správně otevřít prodej dětského oblečení. V ideálním případě by nákupy měly být přímo od výrobce a certifikáty kvality by se měly zobrazovat pro kupující. Pro mnohé je dnes důležité zajistit bezpečnost zboží zakoupeného pro děti. Nicméně ceny dětských věcí by měly být pro cílové publikum zdviženy. Elite dětské zboží v obvyklém spací mikrodistrict nebude prodáno, avšak v uzavřeném rezidenčním komplexu obchodní třídy bude poptávka.

Navzdory jasně vysoké poptávce po zboží pro batolata začínající podnikatelé stále znepokojují otázku: "Je výhodné otevřít obchod s dětskými oděvy?". Pokud uděláte všechno v pořádku, vezměte v úvahu zkušenosti těch, kteří úspěšně realizovali tuto myšlenku, zvážte několik příkladů obchodních plánů pro dětské oděvní prodejny a přišli s vlastními "žetony", pak šance na úspěch jsou poměrně velké. Kromě toho je marže za zboží obvykle 120-130%, což je docela dobré.

Formát instituce

Důležitým bodem v obchodním plánu dětského oděvního obchodu je od začátku harmonogram práce a náboru. Doporučený pracovní čas je 10 hodin denně, bez vypnutí a přestávek. Vzhledem k tomu, že drobní zákazníci jsou velmi netrpěliví, dospělí, kteří je doprovázejí, nebudou moci čekat, až skončí oběd a ztratit zákazníky. Pokud jde o prodejce - chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, je lepší vybrat nejen zkušené odborníky v oblasti obchodu, ale také věrné dětem, pacientům a zdvořilým zaměstnancům. Drobní kupci jsou velmi citliví na neomylnost a mohou snadno přesvědčit rodiče, aby opustili místo s nepříjemným prodávajícím a bez nákupu.

Výhody a nevýhody podnikání

Jako každý jiný druh činnosti má obchod s dětskými věcmi své nevýhody. Patří sem:

 • Obrovský počet konkurentů z důvodu jednoduchosti vstupu do firmy;
 • Nevyhnutelné soupeření se síťovými obchodními místy pro děti;
 • Poměrně vysoké náklady na pronájem dobře umístěných prostor;
 • Sezónnost prodeje (letní recese je obtížné kompenzovat i zavedením příslušenství pro letní zábavu do sortimentu).

Mám otevřít online prodej dětských oděvů od začátku? - kontroverzní problém. Na jedné straně jsou naši občané již zvyklí nakupovat online. Mnozí budou však pochybovat o kvalitě zboží nebo o tom, že oblečení vypadá dobře na jejich děti. S největší pravděpodobností bude dostatečně velký počet výnosů a neopatrných odpovědí od rodičů, jejichž děti z nějakého důvodu nedostaly. Proto je otevření online obchodu s dětským oblečením od začátku poměrně riskantní. Ale můžete o tom přemýšlet po úspěšném vstupu na trh v obvyklém formátu.

Registrace činností

 • Osvědčení o registraci IP;
 • Doklad o dani z registrace;
 • Osvědčení o zapsání skladu do jediného obchodního rejstříku (doba platnosti - 3 roky);
 • Závěry z hasičské služby a Rospotrebnadzor.

Kritéria pro výběr umístění obchodu

Ziskovost a úspěch závodu přímo závisí na místě, kde se nachází. Tento bod je třeba pečlivě promyslet před otevřením dětského oděvního obchodu.

Existuje několik principů umístění:

 • V blízkosti nových obytných komplexů (pravděpodobně žije obrovský počet mladých rodin s dětmi);
 • Vedle škol jsou i mateřské školy, místnosti, kde se konají třídy různých úseků a kruhů;
 • Nedaleko parků a rekreačních oblastí.

Vedle základních přístupů se při výběru místa řídí také principem "v blízkosti míst navštěvovaných ženami" - obchody s kosmetikou, obuv a doplňky, kadeřnictví.

Samozřejmě je žádoucí, aby v okolí nebyli žádní konkurenti. Ale pokud to není možné, musíte svůj obchod přidělit pomocí určitého "čipu". Může to být nějaká zábava pro děti nebo přítomnost originálního produktu, který konkurenti nemohou nabídnout zákazníkům. Chcete-li pochopit, kde otevřít obchod s dětskými oděvy, aby přinášel dobrý zisk, musíte analyzovat, kde jsou toky potenciálních kupců.

Vybavení pokojů a interiérové ​​dekorace

Důležitým bodem designu je osvětlení. Jasné barevné lampy příznivě zdůrazňují výhody produktu.

V hotovém obchodním plánu pro obchod s dětskými oděvy nezapomeňte zahrnout položky pro návrh místnosti a návrh interiéru.

V obchodě by mělo být několik místností, které jsou dostatečně velké, aby vyhovovaly dítěti a rodiči. Zrcadla a závěsy v nich by měly být umístěny tak, aby děti mohly pohodlně používat.

Veškeré věci pro děti by měly být umístěny v prodejní oblasti takovým způsobem, aby je mohli oslovit drobní zákazníci. Na stěnách můžete umístit panely s věšáky a ve volném prostoru "ostrovní vybavení", mezi nimiž je vhodné pohybovat se při hledání správné věci.

Finanční investice

 • Registrace IP, získání certifikátů a povolení (10 000 - 15 000 rub);
 • Nájemné (50 000 - 80 000 rub);
 • Náklady na opravy, návrhy interiérů a obchodní zařízení (250 000 rublů);
 • Kancelářské zařízení a spotřební materiál (40 000 rublů);
 • Nákup zboží (500 000 rub);
 • Reklama (30 000 rublů);
 • Plat (60 000 rublů);
 • Komunální platby (30 000 rublů).

Tedy kolem 1 000 000 rublů. - to je, kolik potřebujete otevřít obchod s dětskými oděvy.

Ziskovost obchodu

Pokud vezmete v úvahu všechny tipy na podnikání pro prodej dětských věcí, můžete získat asi 200 000 rublů. za měsíc. Tato úroveň zisku je možná kvůli masové poptávce po zboží, úspěšné umístění prodejny, původní koncepce, vysoká kvalita předaných věcí a dobrá reklamní kampaň. Odpověď na otázku: "stojí za to otevřít obchod s dětskými oděvy?" Je zřejmé - stojí to za to. Jedná se o výnosné podnikání se schopností dosáhnout vysoké marže pro zboží, rozšířit, souběžně s otevřením internetových obchodů.

Doba splácení obchodu

Závěry a tipy

Obchod s dětskými věcmi vyžaduje ponoření do procesu podnikání, aby bylo možné jasně porozumět potřebám zákazníků. Bez předběžného sběru a analýzy informací není možné úspěšně začít v takové nasycené výklenku. Na základě doporučení zkušených podnikatelů a zavedení vlastního nestandardního přístupu k návrhu interiérů a tvorbě sortimentu v obchodě je možné vytvořit konkurenceschopnou prodejnu, která přinese požadovaný příjem. Měli bychom začít s malým obchodem zaměřeným na děti, kde je všechno přemýšleno o posledním detailu, jsou zde všechny druhy stylů, barev a velikostí. Poté bude zásuvka rychle najít pravidelné zákazníky a začnou přinášet stabilní příjem. Samozřejmě, že podnikání na tuto úroveň vyžaduje velké úsilí, nebo můžete jen otevřít obchod s dětskými oděvy pro povolení. Bude to stát mnohem víc, ale mnoho otázek bude vyřešeno a vy budete muset pouze zlepšit vaše podnikání. Mít fungující obchod prodávající dětské věci, můžete přemýšlet o tom, jak otevřít dětský hračkový obchod od začátku. Nebude to tak obtížné, protože už se dobře seznámíte se zvláštnostmi obchodu se zbožím pro děti.