Výhodná činnost: šití záclon. Salonní záclony pro obchodní plány

Nezvratně pryč je čas na záclony na řetězec, a dnes je všechno velmi pečlivé o konstrukci prvku, jako jsou záclony. Nyní hlavní věc není jejich přímá funkce chránit před slunečním zářením, ale schopnost udělat interiér atraktivní a okouzlující nebo stát se určitým stylem. Ukázalo se, že šití záclon v současné době je docela poptávka podnikání, což přináší vysoký zisk.

Firmy, které nabízejí designové služby obecně, stále více nabízejí výrobu a design závěsů. Pokud se však rozhodnete otevřít společnost, která poskytuje takové služby sama o sobě, stojí za to vědět, že správně vypracovaný obchodní plán pro záclonový salon, stejně jako odpovědný přístup k tomuto podnikání vám umožní dosáhnout vynikajících výsledků. Je třeba pochopit všechny nuance tohoto případu.

Hlavní body

Podnikatelský plán pro záclonový salon by měl zajistit dostupnost šicích dílny a salonu, ve kterých můžete prezentovat různé kategorie tkanin i hotové výrobky. Docela často se firmy, které se zabývají šití záclon, také prodávají související produkty, a to: tkaniny, římsy, veškeré doplňky pro závěsy.

Samozřejmě budete potřebovat zvláštní místnost, ve které bude probíhat celý proces. Šití záclon nevyžaduje, abyste měli obrovské plochy. Zde je všechno zváženo podle jednoduchého vzorce: každá švadlena potřebuje 7 čtverečních metrů plochy a pro každého zaměstnance jiné kvalifikace - 5 metrů.

Ukázalo se, že v počáteční fázi může být váš obchod pro šicí závěsy umístěn v místnosti o rozloze 30 metrů čtverečních. Kromě toho budete muset zakoupit profesionální vybavení. Budete potřebovat overlock, profesionální šicí stroj, přístroj pro skryté švy, řezný stůl, žehličku, žehlící stůl.

Dostanete to všechno v docela značné míře, ale pokud nejste připraveni platit velké peníze najednou, můžete si koupit použité zařízení, protože stupeň opotřebení těchto jednotek je poměrně velký. Pokud je to nutné, pak bude možné zakoupit další zařízení, například pro pokládku lambrekuinů nebo smršťování tkáně.

Cena za dotazy

Takže můžeme říci, že než se otevře krejčovna pro šití závěsů, je nutné určit, kolik bude zapotřebí veškeré potřebné vybavení. Šicí stroj může stát od 300 dolarů, překrytí bude stát 1800 až 2000 dolarů a stroj pro tajné švy - asi 1000 dolarů. Samozřejmě, je to hodně. Nicméně stojí za to zvážit, kolik stojí za šití záclon. Každý klient odešle ve vašem salonu z 500 dolarů. Díky tomu lze říci, že za 6-7 měsíců se veškeré peníze vynaložené na vybavení mohou vrátit a dokonce i s přebytkem.

Zaměstnanci

Měli byste pochopit, že pokud nemáte dostatečné znalosti a dovednosti k samostatné práci, budete muset najmout profesionální krejčí a švadlena. Jejich kvalita zcela závisí na kvalitě hotových výrobků. Je velmi důležité, aby konečný výsledek odpovídal obrázku navrhovanému konstruktérem. V opačném případě budou zákazníci nešťastní a nezobrazí se požadovaný zisk.

Otevření skladu

Podnikatelský záměr pro kabinu závěsů musí nutně zajistit otevření obchodu, což je nezbytné nejen pro obraz. Zobrazování vzorků vašich výrobků může být organizováno i v bytě a více místností, otvorů, výklenků a dalších prvků, tím větší prostor pro designovou fantazii - to vše bude odstraněno a zakryto záclonami různých stylů.

A čím více je klientovi vybrána, tím vyšší je pravděpodobnost nalezení jeho klienta. Zákazník nebude spokojen s tradičními závěsy, ale ocení kvalitu, exkluzivitu a styl. Salon by proto měl pracovat 100% a prokázat absolutně vše, co můžete nabídnout.

Virtuální showroom - alternativa k reálnému s nedostatkem finančních prostředků

Pokud jste vypracovali obchodní plán pro salon se závěsem a zároveň si uvědomíte, že vaše počáteční finanční možnosti vám neumožňují uspořádat výstavní síň, můžete ji virtualizovat. K tomu je třeba vytvořit vlastní webové stránky, kde umístíte barevný katalog použitých materiálů a možností návrhu. Poprvé to stačí. A když šití záclon vám přinese hmatatelný zisk, zorganizujete showroom, kde potenciální zákazníci uvidí vše osobně.

Jemnost a nuance podnikání

Důležitou etapou je proces vypracování zákaznické základny. Zde musíte přilákat veškeré prostředky, které jsou k dispozici pouze vám: aktivujte vaše spojení ve světě architektů a designérů, navštěvujte specializované výstavy a zúčastněte se na nich, použijte slovo "ústní" a reklamu. Díky tomu budete postupně stále více známí a s podporou kvalitního šití na požadované úrovni necítíte nedostatek zákazníků.

Některé další nuance souvisejí s touto činností. Je zřejmé, že nákup tkanin budete provádět pouze od velkých výrobců nebo velkoobchodníků. Všechna potřebná příslušenství pro práci ve formě konzol, říms a dalších věcí budou zakoupena v katalozích výrobců známých v tomto segmentu a možnost ekonomiky může být zakoupena ve stavebních supermarketech.

Dalším důležitým bodem je následující: všechny látky a příslušenství by měly být zakoupeny výhradně pro konkrétní objednávku. Nechte klienta platit, a ne vy, jinak byste mohl jít zlomit. Pokud máte zájem o to, co nazývat salonní závěsy, pak stojí za to říct, že jméno by mělo být atraktivní, ale ne banální. Měli byste se zabývat jmény jako obyvatelé vaší vesnice. Můžete dokonce provést průzkum mezi svými přáteli.

Přidružené zboží

Přestože žaluzie pro ruské spotřebitele nejsou velkou poptávkou, protože jsou obvykle spojeny s prašnými pruhy, které lze vidět na oknech kanceláří, můžete najít spojence v osobě společností, které se specializují na jejich výrobu.

Každý zkušený prodejní odborník bude schopen přesvědčit klienta, že potřebuje nejen záclony, které plní dekorativní a funkční role, ale také rolety, které mohou ušetřit drahé tkaniny před vyhořením. Kromě toho mohou žaluzie hrát na kontrastu s záclonami, což vytvoří poměrně složitou kompozici.

A vy můžete jen z nich udělit barevný přízvuk v celkové stylistiky. Takže budete pomáhat slepým prodejcům, a na oplátku vás doporučí svým zákazníkům. Tato spolupráce bude vzájemně prospěšná. Také by vás mohlo zajímat výroba rolety, v takovém případě budete pokrývat ještě větší tržní segment.

Alternativní obchodní možnosti

Samozřejmě výše uvedený plán činnosti je příkladem pro dosažení výsledku popsaného podnikání. Existují různé možnosti. Můžete například zastavit organizaci výlučně šicí dílny. Zde budete čelit úkolu vybavit je potřebným vybavením, nářadím a špičkovými švadleny, stejně jako správnou organizaci pracovního procesu. Nebudete jednat s vybíravými zákazníky, vaším úkolem bude pouze splnění objednávek na již připravené náčrty. Je to docela možné udělat bez šicí dílny, ale jednoduše si najme několik šicích strojů.

Další možností je: budete hledat zákazníky, návrhář vytvoří pro ně jedinečné náčrty pro budoucí záclony a přímou práci na přizpůsobení výrobků lze přesunout na ramena externích specialistů, které budete přitahovat k plnění jednotlivých objednávek.

Tato možnost je vhodná pro podnikání v počáteční fázi, zatímco ještě není příliš mnoho zákazníků, a pak si můžete uspořádat vlastní obchod. Zde je hlavní role přidělena konstruktérovi. Je na jeho ramenou, že povinnosti manažera, stejně jako obchodního manažera, padnou. A budete muset otevřít výstavní salon, kde budou prezentovány všechny vzorky.

Výsledky

Za zmínku stojí také optimální místo pro otevření salonu. Má smysl organizovat tam, kde existují obchody pro prodej stavebních materiálů, nábytku, stejně jako další zboží související s opravami a návrhy interiérů. V tomto případě přilákáte klienta jako jeden z důležitých vazeb při vytváření jedinečného stylu svého domova. A blízkost dalších důležitých obchodů zaručuje velký příliv návštěvníků, z nichž 20% se rozhodně stane vaším zákazníkem.

Je důležité zvolit správnou organizační a právní formu - může to být individuální podnik nebo LLC. Je lepší zastavit se při první volbě, protože bude pro vás snadnější se zaregistrovat, potřebujete méně dokumentů.

Obchodní myšlenka na otevření záclonových prodejen

Ahoj všichni! Dnes se budeme zabývat otázkou, jak otevřít skleněné záclony a dělat slibné podnikání v tomto.

Dnešní obchodní myšlenka jako žádná jiná se netýká tématu zdobení interiéru bytu a vytvoření útulné a teplé atmosféry.

Zvláštní, jak se to může zdát, ale záclony jsou takový předmět, že i začínající podnikatel může začít obchodovat.

V současné době odborníci v tomto oboru úspěšně provedli ocenění kupní ceny ve výši 100%.

A spotřebitel za takové ceny reaguje extrémně pomalu, což činí záclony skladeb velmi slibné a vyžadují zvláštní pozornost podnikání.

Promluvme si o výše uvedeném nápadu podrobněji a snažíme se připravit mini obchodní plán, abychom porozuměli všem nuancům organizace prodeje a nákupu přímo od dodavatelů.

Jak otevřít skleněné záclony

Před začátkem prezentace přímých informací stojí za to mluvit o tom, jak a kde hledáme produkty pro obchod a kde je již podniknuto.

Chtěl bych poznamenat, že nejrychlejší a levnější jak z hlediska peněz, tak i peněz bude nakupovat záclony přímo od velkoobchodníků.

V tomto případě bude dobré poradit kontaktovat kontakty přímo před otevřením obchodu.

To vám umožní pochopit přímo na výrobku, s čím budete muset čelit a co to bude stát.

Zbytek nuancí otevírání skleněných záclon načrtneme body:

 1. Místo pro záclony. Výběr oblasti by měl být založen na rozumných úvahách. Pokud jste dodrželi výše uvedené pokyny a zakoupili si výrobky v předstihu, měli byste přibližně představit, jaké oblasti budoucího obchodu. Profesionálům doporučujeme, aby v blízkosti obchodů pro dům otevřeli obchod se závěsy. Například si můžete pronajmout místo vedle prodeje nábytku nebo tapety. To vám umožní zajímat zákazníky, kteří jsou již v blízkém obchodě přitahováni.
 2. Skladujte vnitřní záclony. Plánování a vnitřní organizace skladových záclon je téměř hlavním bodem. Obchod by měl vypadat jako svatební salon a dopřát návštěvníkům nejen s dostupností čerstvých produktů, ale také s přítomností obrovského množství světla. Věnujte prosím pozornost tomu nejnáročnějšímu a organizujte interiér místnosti tak, jak by měl. Kromě toho není tajemstvím, že přítomnost skleněné kazety ve vašem obchodě pomůže úspěšně přilákat zákazníky z ulic. Pokud tedy vaše prodejní plocha umožňuje uspořádat prezentaci, doporučuji vám, abyste jí poskytli čas a následně vystavili nejprodávanější typy záclon, které stojí na nápadném místě vedle nejdražších.
 3. Reklamní reklamní závěsy. Tato položka má druhořadý význam a v tomto nebo takovém případě ji nemusíte potřebovat. Všechno určí vaši prodejní oblast. Je-li váš obchod velmi vzdálen od viditelnosti lidí nebo chcete informovat o sobě při otevírání, pak by reklama měla pomoci.

Jak otevřít záclonový obchod a nezatěžovat

Statistiky a pozorování některých prodejen se specializací na prodej závěsů vedou k velmi pozitivnímu výsledku.

Tento případ, jak bylo uvedeno výše, umožňuje prodat produkty se 100% zabalením a kupující bude velmi lazně reagovat na takový příplatek.

Kromě toho může složitost všech fází, a to jak ve fázi organizace, tak ve stadiu okamžitého objevu, jen potěšit spíše než odcizení se svými podmínkami.

Rozhodněte se pro sebe, pro obchod (bez zohlednění papírování), stačí jen si pronajmout pokoj a zakoupit si přímo závěsy, obchodovat s nábytkem, paralelně, organizovat dobré osvětlení a vše.

Zkušenost kolegů v prodejně vás přiměje k tomu, abyste se drželi nějakého rámce a snažili se je pozorovat alespoň poprvé:

 • Za prvé, neměli byste je přeceňovat s příplatkem. V každém případě, ne v každém městě a jednom okrese, situace bude odpovídat výše. Proto bude užitečné provést přesné a bezproblémové zvyšování přírůstku podle chování zákazníků.
 • Za druhé, rozhodnutí o tom, jak otevřít sklad záclon, vás nutí vážně sledovat situaci přímých konkurentů. Proto můžete okamžitě říci, že pokud máte záclonu, stojí 3 rubla a váš konkurent 1 rubl návštěvníků byste neměli čekat. Doufám, že se na tuto radu budeš věnovat a v pravém slova smyslu bude porovnávat cenu s vaším. To vám umožní nejen být vždy informováni o vaší firmě, ale také přitahovat stále více nových zákazníků.

To je všechno. Doufám, že vám tyto informace mohly být užitečné. Všechny otázky prosím ponechte v komentáři k článku.

Bezplatné konzultace o podnikání se můžete dostat do mé skupiny VC "Nové obchodní nápady a plány".

Jak otevřít skleněné záclony

Každý podnikatel, než investuje své finanční prostředky, vždy myslí na úspěch budoucího projektu, zvažuje, zda se tyto prostředky vrátí do jaké míry. Otevření obchodních záclon je dost jednoduché a v současné době je tento směr jedním z nejvýnosnějších v obchodě.

Stabilní úspěch je zaručen pouze tehdy, když je efektivní plánování jejich činnosti, je třeba neustále shromažďovat a analyzovat informace o tomto segmentu trhu, analyzovat stav hospodářské soutěže, vytvořit podnikatelský plán, který bude jasně stanovené perspektivu záclony obchodu, tj je třeba vypočítat náklady na fondy, síly a míru návratnosti. Takže v počáteční fázi se musíte dozvědět všechny specifické rysy tohoto směru, zhodnotit finanční, pracovní a materiální zdroje, zvolit strategii pro rozvoj vašeho obchodu v konkurenčním prostředí.

Počáteční kapitál a organizační záležitosti

Počáteční investice za účelem otevření malého skladu záclon bude asi 5-10 tisíc dolarů. Návrat stejného množství za podmínek stabilní práce obchodu se uskuteční po cca 1 roce, možná ještě dříve. Tato částka zahrnuje: pronájem nájemního zařízení, zaplacení dodání potřebné tkaniny, zaplacení pracovníků, zapsání souboru dokumentů do příslušných orgánů.

Takže se musíte zaregistrovat jako soukromý podnikatel, urovnávat záležitosti s požárními útvary, zaplatit pokladnu.

Místnost

Pro malou skladovou plochu 20 m2. m., na kterých je možné prezentovat katalogy základních modelů a tkanin. Samozřejmě můžete najít pokoj s větší plochou, například 40 metrů čtverečních. m. (což je výhodné), protože to umožní umístit celou řadu záclon. Nejúčinnější bude prodej v těsné blízkosti prodejních míst a oprav nábytku, což zvyšuje pravděpodobnost setkání s potenciálními kupujícími občas. Navíc toto uspořádání vám pomůže ušetřit peníze na inzerci vašeho obchodu.

Obchodní zařízení a organizace práce

Otevření záclonového obchodu znamená dostupnost vhodného vybavení, včetně: obchodních a výstavních stojanů, stůl pro měření tkanin, pořízení pohovky nebo křesel, pokladna a pult pro prodejce jsou povinné. Celková cena takového zařízení bude tedy přibližně 50 tisíc rublů.

Volba směru a personálu

Otevření vlastní záclonové dílny je důležité včas, aby bylo možné určit směr jejího vývoje. Takže můžeme uspořádat výrobu závěsných modelů z vlastních tkanin. Tento směr činnosti je však spojen s některými obtížemi, mezi něž patří: nákup velkoobchodů textilií válci namísto řezů. Na jedné straně je velkoobchodní cena znamená slevu na druhé straně - realizace těchto modelů není vždy stabilní, v souvislosti s nimiž taková látka může být jednoduše Neuplatněný zmrazením finančních prostředků investovaných v něm.

Druhou možností je přizpůsobení závěsů pouze na zakázku, ale realizace takového projektu bude také záviset na přání zákazníků. Jediná věc, tato možnost může být vážně považována za doplněk k hlavnímu prodeji záclon.

Třetí volbou, nejvýnosnější, je realizace záclon s použitím katalogů, ve kterých bude prezentována celá řada výrobků, vzorky, které můžete provést na zakázku. Toto chování předpokládá přítomnost kvalifikovaného designéra ve státě, jehož povinnosti zahrnují návštěvu klienta doma. Pro informaci, odjezd by měl být také věnován specialistovi, v průměru by cena takové služby by měla být 150 rublů. Také odpovědnost designéra je měřit, načrtávat několik náčrtek modelů závěsů podle přání zákazníka. Poté, co je zákazník zvolen, jsou náklady vyjednány. Úspěch této možnosti tedy přímo závisí na odborných kvalitách návrháře. Mimochodem, ve stavu je nejlepší mít 2 návrháře najednou.

Tipy

Pokud jde o doporučení týkající se samotného výrobku, je třeba vzít v úvahu některé nuance:

 • S drahým materiálem je model závěsu lepší vytvořit v jednodušší verzi;
 • Barevnost tkaniny by měla odpovídat vnitřnímu prostoru zákazníka, kontrastuje s oknem;
 • Nekupujte drahé látky z malých záběrů, vyberte látku s nižšími náklady, ale s správnou částkou.

Co se týče cen, v tomto případě je nutné se zaměřit na hodnoty analogických produktů v jiných prodejnách, ale je třeba vzít v úvahu sklon ke změně složek konečné náklady faktorů, včetně cen odběrem tkání, náklady na jeho dodání, atd Hlavní věcí je schopnost udržet stav konkurenčního obchodu v měnícím se prostředí.

Tak, aby byl zajištěn úspěšný rozvoj svého obchodu záclon, které potřebujete k zajištění nepřerušené dodávky výrobků, včasné jeho umístění, neustále zlepšovat práci výpočetních uzlů, zavedení progresivních metod zákaznického servisu.

Časopisy

Směnné kurzy

Organizujeme obchody na šití záclon od začátku

Je těžké si představit dům bez záclon. Pro některé jsou součástí luxusu, pro druhé - ochranu před cizími názory. Šití záclon je vynikající podnikání, které vám umožní realizovat design nápady, které vám pomohou vytvořit domácí pohodlí a získat dobrý příjem. Jaké jsou nuance otevření obchodu pro šití záclon? Jaké jsou charakteristiky organizace, ateliéru, obchodu, salonu nebo práce doma? Jak udělat podnikatelský plán pro šití záclon doma? Co je potřeba nejprve. Budeme se snažit porozumět těmto problémům.

Obchodní příležitosti

Podnikání šití závěsů má nepochybné výhody, protože umožňuje realizaci nejvýnosnějších nápadů do reality a let kreativního myšlení nemá žádný limit. Organizace těchto činností může mít různé měřítky.

Šité závěsy doma

Šití závěsů doma je nejjednodušší možností podnikání. Pro mnohé je to odrazový můstek pro další rozvoj vlastního podnikání. Vše, co je potřeba:

 • Pracoviště nebo pokoj.
 • Přítomnost šicího stroje.
 • Tkaniny.
 • Příslušenství.
 • Šití.

Klienti mohou být známí nebo známí známí - "slovo z úst" vždy funguje dobře. Můžete vytvořit kontakty s velkými ateliéry a podniknout jejich práci.

Tento druh činnosti Dobré pro ženy na mateřské dovolené, kdy není možnost opustit dítě, ale je nutné pracovat. Ve skutečnosti, tato volba - pracoviště pro svého tvůrce, protože pronajaté pracovníky, zpravidla chybí.

Otevřete atelier pro šití záclon

Vyšší úrovní podnikání je šití závěsů v objednávce v ateliéru. Často takový krok dělají přátelé, kteří vědí, jak šit. Co je pro to nutné? Pronajme si pokoj v průchodu spánku na rušné ulici v centru města nebo v nákupním centru. Místnost by neměla být příliš velká, stačí 30-40 čtverečních pro umístění šicích strojů, stolů a dalšího vybavení. Personál se může skládat z 4-5 osob. Jeden pracuje s klienty, tři šité, jeden jde do domu ke klientovi pro měření.

Salon nebo obchod pro šití záclon

Otevření salonu nebo prodej záclon je přístup k podnikání s velkým měřítkem. Taková osoba je schopna mít velký potenciál. Bude to trvat velkou místnost, nejlépe v prestižní lokalitě - v centru města nebo v elitní čtvrti. V něm je třeba umístit sál s hotovými výrobky jako vzorky a šicí dílnu. Personál se také zvýší: švadle, návrhář, správce. Potřebujeme vytvořit vazby s dodavateli tkanin a doplňků a mnoho dalšího. Samozřejmě, náklady jsou velké, ale příjmy se také zvýší, pokud se správně zabýváme otázkami reklamy a organizací výrobního procesu.

Kde začít? Požadované dokumenty pro zahájení podnikání

Jak začít podnikat pro šití závěsů? S formalizací právních vztahů se státem.

 • Získat u daňových orgánů doklad potvrzující registraci IP nebo LLC.
 • Vyberte si způsob zdanění (jednoduchá daň nebo zjednodušený systém).
 • Zaregistrujte se u penzijního fondu.
 • Získejte povolení od Spolkové služby pro dohled nad ochranou spotřebitelských práv a Státní kontrolní služba, aby vykonávaly činnosti v prostorách, které jsou vybrány v rámci ateliéru nebo salonu.

Tato práce nevyžaduje zvláštní licence. Chcete-li otevřít malý podnik, stačí se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Velké módní salony vybírají status akciové společnosti, ačkoli tato možnost zvyšuje pevnost firmy více, než vyžaduje zákon.

Co bude nutné pro podnikání šití záclon?

Chcete-li uspořádat podnikání pro šití závěsů, potřebujete dostupnost materiálů, vybavení, pracovníků a zákazníků. To znamená, že potřebujete něco z toho, co šit, co šit, těch, kteří budou dělat práci a ti, kteří potřebují záclony. Je to jednoduché. Podívejme se podrobněji na každou složku:

Požadované materiály

Závěsy jsou šité ze speciálních textilií a nejdříve je potřeba tkaniny. Potřebujeme dohodu s dodavateli záclonových tkanin, které zajistí jejich katalog. Podle vzorků budou zákazníci snadno objednávat. Stejná doporučení platí pro armatury (římsy pro záclony, konzoly, potrubí).

Nekupujte látku a příslušenství pro budoucí použití. Neexistuje žádná záruka, že bude vše použito. Odborníci v oboru záclon doporučují nakupovat pro konkrétní objednávku.

Zařízení

Jaký je minimální seznam vybavení pro studio nebo salon, šicí závěsy na objednávku:

 • Ze šicího stroje (můžete zastavit výběr ve střední třídě technologie).
 • Overlock - okraje produktů by měly vypadat perfektně.
 • Řezací stoly.
 • Malé nástroje: centimetry, nůžky a další.
 • Železo.

V průběhu doby, kdy podnikání stoupá, je možné zakoupit kopce:

 • Stroj schopný vytvářet skryté švy.
 • Techniky, které umožňují tepelné zpracování tkaniny, aby se zabránilo deformaci nebo smršťování hotového výrobku.
 • Stojan na pokládku lambrequinů.
 • Nábytek pro vybavení haly pro příjem zákazníků.

Někdy je pro zákazníky velmi obtížné představit si, jaký produkt bude vypadat. Proto, potřebujete počítač, který vizuálně vizualizuje konfiguraci a barvu. S jeho pomocí můžete vytvářet a demonstrovat náčrty budoucích záclon. Jaké množství k nákupu každého typu zařízení závisí na rozsahu vašeho podniku.

Zaměstnanci

Počet zaměstnanců by měl být přijímán na základě množství práce. Na začátku cesty mohou být najati pouze dva lidé: jeden šišek, druhý rozřezá. Pro instalaci záclon a instalace říms, můžete pozvat tým odborníků mezi přáteli. V budoucnu, kdy se podnik spřádá, může být personální obsazení:

 • Návrhář.
 • Fréza.
 • Dva nebo pět kroketů.
 • Drotář.
 • Montáž záclon a říms.
 • Čističe.

Kdo zpracovává účetnictví a vedení účetnictví, rozhodne vlastník firmy. Možná, že to budou další lidé nebo tyto funkce budou zpracovávány osobně vlastníkem studia.

Reklamní a marketingové akce

Počet klientů přímo závisí na reklamních a marketingových aktivitách. Co by se mělo udělat naléhavě, otevření obchodu pro šití záclon?

 • Řekněte svým přátelům a známým o zahájení vlastního podnikání a vyzve je, aby se stali vaši prvními klienty. Dobře provedené zakázky zahájí "ústní slovo" s pozitivními doporučeními.
 • Naučte se rozvrh odborných výstav a staňte se jejich aktivním návštěvníkem. Tam Můžete dát letáky a vizitky, seznámit se s architekty a designéry, které budou v budoucnu na úkor svých zákazníků naplňovat zákazníky vašich kabinových závěsů.
 • Umístěte reklama v tištěných médiích a dopravě.
 • Vytvořte web. Postarejte se o jeho atraktivní design a užitečné informace - mluvte o společnosti, představte si fotografie provedené práce a tak dále.
 • Dalším krokem - propagace webu. Tato otázka se zabývá vývojářem webu.
 • Můžete vytvořte svou vlastní skupinu v sociálních sítích nebo osobním blogu, kde jsou vystaveny vaše práce, existují doporučení pro výběr barvy tkanin pro různé interiéry a mnohem více, jako u závěsů.

Postupně se vytvoří klientská základna, která může být úspěšně provozována. Nezapomeňte na systém slev pro pravidelné zákazníky, pak určitě nebudou hledat další ateliér.

Připravený obchodní plán pro šití závěsů doma - podrobně zodpovíme všechny otázky

Pro organizaci šití záclon doma není pečlivě navržený podnikatelský záměr nevyžadován. Stačí stanovit hlavní náklady na začátku:

 • Náklady na nákup zařízení (pokud ne) bude 130 000 rublů, z toho: šicí stroj - 60 000 rublů, overlock - 50 000 rublů, další zařízení - 20 000 rublů.
 • Katalog s vzorkami tkání stojí v průměru 4000 rublů.
 • Provádění souboru dokumentů - ne více než 2000 rublů.

Nemusíte platit za pronájem pokoje. Nejsou zde žádné pracovníci. Propagační akce mohou probíhat bez finančních nákladů. Distribuce vizitek známým a vyhledávání klientů prostřednictvím osobní stránky v соцсетях, zde s tím, co je třeba začít.

Náklady na zpracování jednoho okna jsou přibližně 20 000-30 000 rublů. Doplatek je 40-100%. Při výpočtech používáme minimální hodnotu 40%. Takže na jednu objednávku, jejíž cena činí 15 000 rublů, je příjmy 6 000 rublů (tkanina a příslušenství jsou zakoupeny na základě objednávky). Pokud bude měsíc vydán nejméně deset oken, příjmy budou 60 000 rublů. Po odečtení elektřiny, daní a osobních mezd zůstává přibližně 12 000 rublů čistého příjmu. Po rozdělení počátečních nákladů o částku čistého zisku získáme období návratnosti. Je to 11 měsíců. Velmi dobré pro začátek.

Podnikání od začátku: vnitřní záclony

Pryč jsou časy záclon na řetězec. K dnešnímu dni si každý člověk vybírá design takového výrobku jako záclony je docela náročné. K organizaci takovéto činnosti je žádoucí, aby podnikatel měl jasnou představu o kvalitě tkaniny, která se používá k výrobě závěsů a potřebného vybavení.

Analýza trhu

Takový podnik je nejen schopen přinést vysoký příjem, ale také realizovat návrhové nápady a pomáhat při vytváření domácí pohodlí. Před zahájením podnikání je nutná důkladná studie trhu, potenciální kupující, jejich příjmy a životní podmínky. To dává impuls správné volbě směru a nastavení cenové politiky.

Kromě toho je tato činnost rozdělena do dvou oblastí: salon, kde budou vystaveny záclony na prodej a workshop, ve kterém budou šité. Pokusme se pochopit zvláštnosti otevření obchodu pro šití záclon.

Registrace a organizace obchodu

Organizace tohoto případu může být provedena ve dvou verzích:

 1. Šité závěsy doma
 2. Otevřený salon pro šití záclon.

První možnost je nejjednodušší a vhodnější pro ženy, které jsou ve vyhlášce. V takovém případě budete potřebovat: šití, pracoviště, šicí stroj, příslušenství. Potenciálními klienty jsou přátelé, známí, známí známých a tak dále. Jednoduše řečeno, existuje slovo "ústní".

Zvažte co nejvíce podrobností vyšší stupeň podnikání - šití záclon v ateliéru. Co se bude požadovat:

 1. Pronájem pokoje na rušném a obtížném místě, jehož prostor by měl být dostatečný k pořádání stolů, různého vybavení a šicího stroje.
 2. Personál, který může být složen z 3-5 osob. Někdo se bude zabývat zákazníky, někdo bude šit a někdo bude kupovat kupujícím, aby změřili velikost.

Také obchodní organizace budou vyžadovat materiály, vybavení, zaměstnance a zákazníky. Jinými slovy, co budete potřebovat, abyste vyrobili produkty, co je vyrobit, kdo je vyrobí, a ti, kteří potřebují vyráběné výrobky.

Umístění a umístění

Je velmi důležité přistupovat k výběru místa pro salon. Může se jednat o místo na spaní, nákupní centrum nebo samostatnou budovu v centru města. Když mluvíme o spánku, otevření velkého bodu není vhodné. Nejlepší volbou by byl malý obchod s hotovými výrobky. Obchod by měl být otevřen poblíž obchodů s nábytkem nebo u obchodů prodávajících stavební materiály a interiérové ​​předměty. Náklady na závěsy by měly být střední nebo nízké. Protože v takových místech je malé publikum zákazníků.

Nejlepší místo pro umístění salonu je nákupní centrum. Vzhledem k tomu, že zohledňuje jak vysokou návštěvnost, tak dostupnost bohatých zákazníků, což je v obchodních centrech spousta. Další výhodou je situace, kdy se v blízkosti salonu záclon nachází obchod s nábytkem nebo tapetárna. Můžete začít podnikat z malých prostor, cca 30 m². Koneckonců pronájmy velkých místností, dokonce i v obchodním centru, nebudou drahé.

Při výběru místnosti věnujte pozornost halám, ve kterých můžete maximalizovat okno displeje a poskytnout tak velké množství zboží. Nakonec všichni kupci zpočátku věnují pozornost vitríně. Místnost musí mít dobré osvětlení. Vzorky tkanin a hotových výrobků se nedoporučují instalovat blízko sebe, takže potenciální kupující může snadno prozkoumat každý vzorek. Umístěte nejlepší a oblíbené modely pohodlně a vizuálně. Chcete-li zobrazit celý rozsah, zorganizujte katalog, ve kterém budou prezentovány všechny závěsy.

Interiér a vybavení

Vnitřní salon by měl být takový, aby kupující okamžitě viděli, že byl vypracován odborníky. Koneckonců, pro vnitřní záclony, rozložení místnosti je hlavní věc! Salon by měl vypadat jako svatba a potěšit ostatní s velkým množstvím světla. Také, pokud váš obchod umožňuje vytvoření skleněné nádoby, postarat se o to. Zejména může přilákat zákazníky z ulice. V tomto případě můžete představovat nejoblíbenější typy závěsů spolu s nejdražšími.

V salonu musíte vytvořit místo, kde by kupující mohl poradit se specialistou o modelu výrobku, textilií a podmínkách skladování. Navíc musíte mít katalog textilií a hotových výrobků s indikací nákladů. To dává klientovi příležitost zvolit si model, který splní jeho potřeby a přání.

Není to tak důležité, že záclony a prodejna pro jejich výrobu byly ve stejné místnosti. Dílna pro přizpůsobení výrobků může být umístěna kdekoli ve městě, může poskytnout záclony všem prodejnám. A umístění samotného salonu je důležité. Čím více lidí projde, tím více peněz bude získáno. Klient nemůže koupit závěsy, ale koupit požadované kování nebo látku. Tato činnost by neměla provádět pouze individuální výrobu závěsů, v salonu je nutné vystavit hotový výrobek. Obvykle jsou všechny domy postaveny na stejných projektech, proto by neměly vzniknout problémy s rozměry.

Vyčíslujeme nejdůležitější vybavení pro salon zabývající se šití závěsů:

 • šicí stroj (střední třída bude dělat);
 • že okraj závěsů byl ideální - překrývání;
 • řezací stůl;
 • nástroje (nůžky, centimetry, jehly apod.);
 • železo;
 • nábytek pro haly;
 • znamená lambrekiny;
 • stroj pro skryté švy.

Také potřebujete počítač s konfigurací, vizualizací a barevným editorem, který vizuálně zobrazuje zákazníkům budoucí žaluzie. Díky němu je možné vytvořit náčrty plánovaného produktu. Množství vybavení, které má být zakoupeno, závisí na objemech výroby.

Sortiment

K nákupu řady zboží za různé ceny bude potřebovat až 700 tisíc rublů. Typicky je to kvůli velikosti místnosti. Velká oblast vyžaduje spoustu zboží, to znamená, že se očekávají vysoké náklady. Koneckonců, prázdné vitríny mohou vystrašit zákazníky. Pokud je rozpočet omezen, pronajmout menší prostor, hlavním důvodem je, že celá prodejní plocha je vyplněna na maximum.

Sortiment zboží, který lze prodávat v záclonovém salonu, zahrnuje:

 1. Hotové výrobky.
 2. Tkaniny pro výrobky.
 3. Římsy.
 4. Žaluzie.
 5. Cysty.
 6. Fringe.
 7. Pick up.
 8. Různé příslušenství pro závěsy.

Zaměstnanci

Hlavní zaměstnanci salonu jsou prodejci. V malém obchodě budou stačeni dva pracovníci. Vedle nich je hlavním zaměstnancem návrhář. Hodně závisí na jeho práci. Bude řídit zákazníky k měření, porozumět návrhovým metodám apod. Od designéra se vyžaduje znalost designu a také, že cítí náladu kupujícího, věděl, jak pochopit jeho touhy a potřeby. Můžete nabídnout osobě, která tvrdí, že je designér, zařídit salon, a tak zkontrolovat své dovednosti a schopnosti. Vezměte na plný úvazek návrháře není nutné. Jeho výdělky budou v odletech a prodejích, z nichž má nárok na procento.

Stejný harmonogram platí pro pracovníka pro instalaci hotových výrobků. Když otevřete svůj obchod, budete si muset najmout několik švadlenic. Kromě toho jsou potřeba služby čističe, řezačky a žehlení.

Reklama

Reklama přímo ovlivní počet zákazníků, stejně jako výši příjmu. Pro začátek by bylo hezké říct přátelům a známým o vašem salonu, pozvat je, aby provedli první objednávku.

Můžete prezentovat svůj salon v reklamní dopravě nebo inzerovat v novinách a časopisech. Nedílnou součástí reklamy je vytvoření jasné vývěsní tabule před vstupem do salonu nebo nákupního centra. Dostatečně produktivní metodou je reklama na internetu a vytváření vlastního webu. Jelikož v současné době většina lidí hledá potřebné zboží a služby prostřednictvím internetu. Kromě webu vytvořte svou skupinu v sociálních sítích.

Nezapomeňte na slevy a propagace pravidelným zákazníkům, pak se vrátí na nové objednávky.

Finanční složka podniku

Pro otevření salonních závěsů nejsou nutné žádné významné náklady. Hlavní součástí nákladů je pronájem prostoru, interiéru, nákup materiálu nebo výroba první dávky. Odhadované počáteční náklady jsou tedy:

 1. Při vytváření interiéru salonu - 100 tisíc rublů.
 2. Při nákupu nábytku - 100 tisíc rublů.
 3. Při nákupu sortimentu zboží - 400 tisíc rublů.
 4. V reklamních akcích - 100 tisíc rublů.
 5. V rezervních fondech - 100 tisíc rublů.
 6. Jiné organizační náklady (registrace IP, dodání materiálu apod.) - 50 tisíc rublů

Celkem - 850 tisíc rublů

Výše budoucích příjmů

Kromě zahájení investic se budou vyžadovat měsíční výdaje, a to:

 • pronájem haly - 50 tisíc rublů;
 • plat za 3 osoby - 80 tisíc rublů;
 • daně - 10 tisíc rublů:
 • různé náklady - asi 15 tisíc rublů.

Celkově bude každý měsíc cena 155 tisíc rublů.

 • přibližná částka šeku za určité období činí 3000 rublů;
 • obchodní marže - 100%;
 • průměrný zisk na jednu komoditu - 1500 tisíc rublů;
 • Přibližný počet denních tržeb - 5, tedy měsíčně - 150;
 • měsíční zisk 225 tisíc rublů.

Doba návratnosti

Na základě přibližných nákladů a zisků jsme shledali, že měsíční příjem bude asi 70 tisíc rublů. Doba návratnosti bez období propagace (4 měsíce) bude 1 rok a 2 měsíce. Mnoho podnikatelů však po šesti měsících odrazilo náklady.

Prodej záclon je spíše zisková a zajímavá aktivita. Výhody této firmy jsou malé počáteční investice, relativně rychlá návratnost.

Závěs obchodních plánů

1. Shrnutí projektu

Cílem tohoto projektu je otevřít záclonový obchod s cílem maloobchodního prodeje tulgardinu a příbuzných výrobků ve městě s populací více než 1 milionu lidí.

Cílové publikum prodejny závěsů reprezentuje ženskou populaci města ve věku od 23 do 65 let. Cílovou skupinou mohou být rozděleny do dvou skupin: úspěšných zákazníků - zákazníci, kteří jsou připraveni k nákupu produktů průměrného cenového segmentu (pro které je hlavním kritériem při nákupu závěsy jsou jedinečným nabízet vysoce kvalitní materiály, schopnost vyrábět závěsy na zakázku); Zákazníci s nízkými příjmy - největší podíl uživatelů (z hlavních kritérií při nákupu závěsy: Poměr cena / kvalita).

Účelem této záclonové skříně je vyhovět potřebám všech skupin zákazníků. Pro realizaci projektu je lokalita pronajata v rezidenční čtvrti města. Celková plocha je 40 metrů čtverečních. m., Pronájem - 30 000 rublů za měsíc. Výhody lokality: úspory na pronájmu prodejní plochy, postupná dostupnost pro obyvatele domů, blízkost s budovami - tj. v místě koncentrace cílového publika.

Objem počáteční investice je 1 017 000 rublů. Investiční náklady směřují na nákup zařízení, počáteční nákup zboží, organizaci prodejního prostoru, podporu propagace společnosti a vytváření fondu provozního kapitálu, dokud projekt nedosáhne návratnosti. Převážná část požadovaných investic je určena na nákup zboží - 49,2% a nákup zařízení - 18,7%. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky.

Finanční výpočty podnikatelského plánu berou v úvahu všechny příjmy a výdaje projektu, horizont plánování je 3 roky. Po uplynutí tohoto období se očekává expanze firmy. Podle výpočtů se počáteční investice splácí po 8 měsících práce. Konec plánovaného objemu prodeje je plánován na 7. měsíc provozu. Ziskovost tržeb v prvním roce provozu bude 28,6%. Čistý zisk současně činí 228 000 rublů měsíčně. Prodej závěsů má výraznou sezónnost: maximální prodej se plánuje od května do září.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Index ziskovosti je více než jeden, čistá současná hodnota je kladná a je 1,044,175 rublů, což naznačuje investiční přitažlivost projektu.

2. Popis odvětví

Aktivní růst bytové výstavby a počet prodejních transakcí na trhu s nemovitostmi na bydlení vedly k nárůstu poptávky po nábytku a dalších interiérových předmětech. Akvizice nového bydlení je vždy spojena s potřebou nákupu zboží pro bydlení. Obrázek 1 ukazuje dynamiku prodeje stavebních materiálů a zboží pro domácnost.

Podle poskytnutých údajů se objem trhu DIY v letech 2015-2016 snižuje kvůli krizi av roce 2016 činil 1418 miliard rublů. Je však třeba si uvědomit, že pro tento obchodní sektor se v letech 2015-2016 stalo méně složité než u ostatních maloobchodníků. Například segment potravin se snížil o 10%. Pro trhy DIY se krize stala nejen příčinou recese, ale také motivací ke změnám a optimalizaci obchodních procesů.

Obrázek 1. Dynamika prodeje stavebních, dokončovacích materiálů a zboží pro domácnost v letech 2012 - 2016 podle RBC

Nejzranitelnějšími jsou stavební a hrubovací materiály - v roce 2016 byl zaznamenán pokles o 16,7%. Nejstabilnější trh s dokončovacími materiály, který se snížil pouze o 0,3%. Jinými slovy, v Rusku začaly stavět méně, ale nevzdávaly se oprav.

Často po rekonstrukci se majitelé bydlení snaží renovovat interiér: měnit nábytek, dekor nebo textil. Trh s domácím textilem v současné době prochází obtížným obdobím kvůli kolísání deviz. 80% zboží prodávaného na trhu se vyrábí v zahraničí, což způsobuje nestabilitu cen. Vedoucími subjekty na trhu jsou Čína a Turecko.

V souvislosti s růstem cen se poptávka posunula směrem k většímu segmentu rozpočtu, značka přestala být při výběru důležitá. Tyto okolnosti nutí mnoho hráčů opustit trh, což otevírá vyhlídky na nové podnikání, které mohou zohlednit klíčové trendy na trhu. V tomto ohledu je hlavním trendem trhu s domácími textily posun v důrazu v oblasti směřování k více rozpočtovým možnostem. Po snížení kupní síly se spotřebitelé snaží ušetřit na domácím zboží.

Spolu s tím, i v době krize, nejsou spotřebitelé připraveni vzdát se svých nákupů za opravy a doma. V roce 2017 došlo ke zlepšení situace, která otevírá vyhlídky na vývoj trhu a jeho jednotlivých segmentů.

Podle předpovědí se trh DIY bude moci vrátit k předchozímu objemu nejdříve v roce 2018. Obnova v roce 2017 bude poměrně pomalá - pouze 2-3% ročně, což lze vysvětlit výrazně sníženou kupní silou obyvatelstva a poklesem podnikatelské činnosti. Během této doby segment opustí malé a neúčinné hráče, ale velcí maloobchodní prodejci budou udržovat svůj objem na stejné úrovni.

Dosud představuje trh více než 1000 univerzálních a specializovaných prodejen zboží pro výstavbu a bydlení. Díky tomu dosahují TOP-10 největší prodejci téměř 25% trhu. Krize v letech 2014-2015 upevnila úspěch velkých maloobchodníků ve stavebnictví. Zvýšená konkurence na trhu a zvýšená regionální expanze vedoucích osob na trhu vedla ke snížení dopravy a zhoršení finanční situace ostatních ruských maloobchodníků.

Proto je nejvýnosnější otevření vysoce specializovaných prodejen, kde je prezentována široká škála jednotlivých produktů pro dům. Konkurence s velkými prodejci mohou pouze ty obchody, které věnují zvláštní pozornost jejich sortimentu.

Jednou z možností takového obchodu by mohl být záclona obchod, kde různé opona krajky, záclonové tyče, záclonové doplňky a textilie, a také má závěsy krejčovské služby na zakázku. Dotaz Statistiky ve vyhledávačích ukazuje, že spotřebitelé mají větší zájem o ready-made záclony a závěsy ekonomice segmentu, spíše než výrobky záclonové salonech. Na základě těchto údajů lze dojít k závěru, že segmentu dominují možnosti rozpočtu.

Obrázek 2. Dynamika vyhledávacích dotazů "hotové záclony" a "kabinové závěsy"

Otvírání skleněných záclon má tak své výhody a nevýhody. Hlavní výhodou je vysoká poptávka po produktu, která zaručuje stabilní příjem. Podle statistik průměrná rodina v Rusku provádí opravy každých 5-7 let. Některé ženy v domácnosti mají několik sad záclon, které se mění v závislosti na ročním období. Psychologové doporučují jednou ročně měnit záclony.

Nepochybně jsou domácí spotřebitelé zvyklí na to, ale názor psychologů odráží potřebu člověka pro změny v interiéru. Další výhodou je vysoká úroveň ziskovosti, která je poskytována z důvodu významné přirážky produktů.

Problémy při podnikání jsou:

- Přísná hospodářská soutěž v odvětví. Trh bude muset konkurovat nejen malým maloobchodním prodejnám, ale i stavebním hypermarketem, které mohou spotřebitelům nabízet široký sortiment za nižší ceny;

- vysoká závislost prodeje na příjmech spotřebitelů. Záclony nejsou primárním prvkem výzdoby, takže pokud klesá kupní síla obyvatelstva, tento segment ohrožuje podstatné mezery;

- potřeba vytvořit jedinečný sortiment. Konkurzovat s velkými prodejci je možné pouze díky širokému sortimentu, který dává spotřebiteli na výběr. To bude vyžadovat analýzu produktů hlavních konkurentů, pečlivou studii rozsahu a hledání vhodných dodavatelů;

- cenová politika. Je nutné stanovit optimální cenu zboží, protože nafouknuté ceny odvádějí potenciální zákazníky a příliš nízké ceny neumožňují návrat k podnikání. Optimální možností je analyzovat cenovou politiku konkurentů a snížit ceny o 2%.

Všechny tyto podmínky by měly být zohledněny při plánování podniku pro maloobchodní prodej záclon.

3. Popis záclonových prodejen zboží a služeb

Sortiment záclonového obchodu se určuje na základě formátu obchodu a velikosti místnosti. Hlavní podmínkou v tomto případě je úplné vyplnění oken, ale absence hromady zboží. Poloprázdné stánky mohou vyděsit kupující a v přeplněných oknech je velmi obtížné se pohybovat.

Nákup zboží bude vyžadovat zhruba 500 tisíc rublů. Sortiment skladu záclon zahrnuje následující skupiny zboží:

 • hotové výrobky: záclony, záclony, tyly pro různé typy prostor;
 • tkaniny pro výrobky;
 • římsy;
 • Kartáče a podložky pro záclony;
 • různé příslušenství pro závěsy;
 • žaluzie;
 • rolety;
 • ostatní textilie (přehozy, dekorační polštáře).

Před sestavením sortimentu byste měli provést důkladnou analýzu trhu, dodavatelů a sortimentu obchodů-konkurentů. To určí poptávku spotřebitelů a vyzvedne výrobky takovým způsobem, že vytvoří jedinečnou nabídku na trhu.

Kompetentní přístup k výběru sortimentu zabrání zbytečné inventarizaci, snižuje pravděpodobnost nelikvidního růstu obratu, vytvoří konkurenční výhody a přiláká potenciálního kupce.

Při vytváření sortimentu pro záclonové dílny je třeba zvážit následující doporučení:

- Je žádoucí, aby každá skupina výrobků zastupovala několik výrobců v různých cenových kategoriích. V tomto případě by měl v cenovém segmentu převládat zboží v cenovém segmentu "pod průměrem";

- vybrat si osvědčené, kvalitní dodavatele záclon, protože na tom závisí pověst skladu;

- Při výběru dodavatelů věnujte také pozornost tomu, zda jsou zastoupeni v jiných obchodech. Unikátní nabídky na trhu přilákají zákazníky;

- měly zajistit záclony v různých stylech (klasické, high-tech, etnické, provence), stejně jako v různých barvách.

Úložiště bude pracovat v obvyklém formátu, kde je prodejcem-konzultant-pokladník odpovědný za proces obchodování. Zboží v obchodě pro pohodlí bude rozděleno podle barvy.

Tento podnikatelský plán tak umožňuje otevření záclonového obchodu s následujícími konkurenčními výhodami:

- výhodné umístění pro zákazníky. Hypermarkety se zbožím pro bydlení se obvykle nacházejí mimo město, což není pro kupce vždy výhodné. Nachází se v docházkové vzdálenosti obchody záclony v tomto případě budou atraktivnější volbou;

- cenová politika. Velkou část sortimentu budou rozpočtové zboží, které jsou prezentovány v různých verzích;

Variabilita sortimentu. Předpokládá se, že sortiment výrobků bude prezentován nejen zbožím oblíbených výrobců, ale také méně běžnými značkami, které vytvářejí jedinečnost nabídky;

- věrnostní systém pro zákazníky. V tomto obchodě budou záclony poskytovat systém slev pro stálé zákazníky.

4. Prodej a marketing skleněných záclon

Cílovou skupinou prodejen záclon je maloobchodníci, z nichž 75% tvoří populace žen ve věku od 23 do 65 let. Cílové publikum je poměrně rozsáhlé, proto pro rozvoj efektivní marketingové strategie je nutné cílovou skupinu rozdělit na podskupiny spotřebitelů:

1) Úspěšní zákazníci jsou spotřebitelé, kteří jsou připraveni koupit produkty středního cenového segmentu. Hlavní kritéria pro výběr záclon: jedinečnost nabídky, kvalitní materiály, možnost vytváření závěsů pro individuální zakázky;

2) Klienti s nízkými příjmy - zaujímají největší podíl na složení spotřebitelů. Hlavní kritéria pro výběr záclon: poměr cena / kvalita, dostupnost hotových možností v obchodě.

Účelem této záclonové skříně je vyhovět potřebám všech skupin zákazníků.

Reklamní závěsy obchodu lze rozdělit na dva typy - pasivní a aktivní. Pasivní reklama zahrnuje značky, bannery, pilíře atd. Aktivní reklama zahrnuje distribuci letáků, distribuci vizitek, články v odborných publikacích, reklamu v rozhlase a televizi.

Dalším efektivním reklamním nástrojem je spolupráce se soukromými návrháři interiérů, designovými ateliéry, nábytkáři. Hledání zprostředkovatelů musí být provedeno nezávisle a nabídnout jim procento objednávky ve výši 10-20%.

Měli byste také zvážit pravděpodobnost umístění brožur se seznamem všech služeb a možností sortimentu ve stavebnictví a obchodech. Náklady na takové umístění závisí na podmínkách obchodu a jedná se individuálně. Je možné nabídnout spolupráci při skladování a společném držení akce, což znamená vydávání slevových kuponů v záclonovém obchodě s pevnou kupní částkou v partnerském obchodě. V této reklamní metodě se plánuje utrácet 10 000 rublů.

Jako reklamní nástroj je vyzdobené výkladní sklo, které přiláká pozornost potenciálních zákazníků. Podle marketingového výzkumu přichází do obchodu 70% zákazníků, protože jsou přitahovány krásně navrženými vitrínami. Náklady na registraci obchodu jsou v průměru 25 000 rublů.

Účinnými způsoby, jak přilákat pozornost spotřebitelů, jsou účast na různých výstavách a veletrzích, distribuce propagačních materiálů, dostupnost doplňkových služeb apod.

Protože konkurence v segmentu je poměrně velká, je nutné pečlivě zvážit reklamní strategii. Nejúčinnější formy reklamy pro tento projekt jsou: reklama ve výtazích, distribuce letáků, umístění jasného znaku. Je důležité si uvědomit, že značka musí být na fasádě budovy s oponou a může být snadno vidět z cesty při pohybu v jakémkoliv směru.

Kompetentní design obchodního sálu je důležitým prvkem marketingové strategie. Dnes musí mít každý obchod příjemný interiér, který bude kupujícím zajímat. Je také nutné věnovat pozornost umístění zboží - každá pozice by měla být viditelná, měla by být snadno přístupná, aby kupující mohl pečlivě prozkoumat zboží - při zakoupení záclon, je velmi důležité hmatové vnímání látky.

Orientační plán propagace záclonového obchodu je uveden v tabulce 2 obchodního plánu. V souladu s výpočty se plánuje utrácet 40 000 rublů na propagaci obchodu. Převážná část propagačních akcí se plánuje na první měsíce otevření záclonového obchodu.

Tabulka 2. Závěsy reklamních rozpočtů