Nové obchodní nápady

Podrobný obchodní plán pro otevření ortopedického salonu

Když tam je touha není jen otevřít obchod a začít vést krásný, zdravý a sociálně - významné obchodní přijde na záchranných operacích v oblasti obchodu zdravotnického materiálu, které jsou určeny pro širokou škálu spotřebitelů, a to díky nízkým cenám.

V tomto článku budeme zvažovat rysy realizace myšlenky otevření ortopedického salonu.

Jak pochopit, že interiér potřebuje město?

Pokud ve velkých městech nejsou ortopedické salony neobvyklé, tím menší je počet obyvatel, tím menší je možnost setkat se nejen s ortopedickým salonem, ale také s takovým důležitým zbožím jako celku. Obvykle je potřeba ortopedických přípravků přesně stejná, je to jen to, že v malých městech lidé začnou přenášet výrobky ze sousedních velkých, což vede ke zvýšení cen pro kupujícího a zahrnuje řadu potíží

Otevření salonu je možné s počtem obyvatel 50 000 lidí, je důležité, že existují specializované zdravotnické zařízení, neboť některé výrobky jsou jmenovány pouze po konzultaci specialisty. Přítomnost velkých zdravotnických zařízení bude velkou pomocí, protože lékaři jsou našimi partnery a partnery v rozvoji podnikání.

Kde začít?

Všechno začíná plánováním. Kompetentní plán chrání před zbytečnými výdaji a současně vám dovoluje, abyste nezmeškali důležité body.

Je důležité pochopit, jaké výdaje a za jakým účelem budou na začátku, pak během chodu podniku a "velryb", na kterých budou založeny výnosy.

Před otevřením je třeba zvolit:

Vyhledávání a opravy budou stát

První nákup není předmětem ekonomiky, nedostatek komodit v budoucnu bude hrát proti podnikání. Optimální částka

Organizační forma podnikání

Náklady na registraci kolísají v závislosti na tom, zda je volba učiněna ve prospěch práce jako právnické osoby nebo fyzické. Také je třeba vydat zúčtovací účet.

Částka závisí na oddělení dodavatele a tarifech dopravní společnosti. V průměru se můžete zaměřit

30 000 rub. za měsíc

Velké společnosti komerčního vybavení jsou poskytovány zdarma, s určitým objemem nákupů. Vzhledem k tomu budou investice

Místnost by měla být vybrána na místech s nejvyšší průchodností, v blízkosti rušných křižovatek, míst kongescí lidí. Oblast se pohybuje od 30 do 80 metrů čtverečních. m. Velkou dopravu a dobrou viditelnost nejčastěji zajišťuje místnost, která se nachází v 1. patře 1. linky.

Sortiment se skládá z ortopedických výrobků, protikřečových úpletů, rehabilitačních zařízení, zdravotnického vybavení. Pochopit, bez lékařských zkušeností, hluboké pochopení poptávky zákazníků a nuance práce s ortopedií, které produkty by měly být zahrnuty a v jakém množství je dostatečně problematické. Bez odborníka to bude zkušební a chybová cesta. Podle statistik je 80% ortopedických salonů uzavřeno kvůli chybám v oblasti cenové a cenové politiky.

Organizační forma podnikání je slučitelná s volbou toho, jak podnikat jako individuální nebo legální a s optimálním personálním stolem. Většina začínajících podnikatelů se rozhodne zaregistrovat jako individuální podnikatel s přechodem na zjednodušený daňový systém "Výnosové výdaje * 15%".

Ve státě by měly být 2 prodejci, lékařský zástupce a manažer. Často na začátku funkce manažera a lékařského zástupce spojí majitele.

Logistika zahrnuje jak posouzení nákladů a dodací lhůty prostřednictvím dopravní společnosti, tak pravidelnost dodávek. Poloprázdné regály se budoucím zákazníkům jen vystrašit, ale zmrazení peněz v nadbytku komoditních zbytků je pro podnikání špatné.

Obchodní zařízení by mělo umožnit vytvoření "prodejního" rozvržení s pohodlným umístěním. Současně je výhodnější drahé zdravotnické zařízení pro demonstraci ve skleněných vitrínech pod klíčem a pro signalizaci.

Organizace účetnictví zahrnuje volbu obchodního programu, ruční řízení jen komplikuje analýzu prodeje. Je důležité vybrat osvědčený program, který vám umožní zobrazit všechny důležité statistiky. Je také důležité dát kamerový dohled, čítače návštěvníků, pokladnu, počítač.

Je důležité, aby prodej ortopedických přípravků nevyžadoval licenci.

Na první pohled jsou všechny kroky jednoduché, ale každá etapa vyžaduje pozornost a znalost nuancí a vlastností, které šetří čas a peníze pro zahájení podnikání.

Jak postupovat?

Během podnikání jsou výdaje v jednoduché prezentaci rozděleny do následujících článků:

Měsíční nákupy se týkají variabilních nákladů, průměrné částky

Plat mzdy zaměstnancům

Mzdy také kolísají od regionu, dva jsou prodáváni

Nájemné se liší v závislosti na regionu a průchodnosti místa. Průměrně je v regionech částka

50 000 rub. za měsíc.

Označení otevírání

50 000 rub. za měsíc

Ostatní náklady (běžné opravy, daně, údržba zařízení apod.)

Variabilní náklady. Výše daní bude záviset na zvoleném daňovém systému. V průměru článek opustí

Zadávání zakázek by mělo být založeno na kompetentní analýze prodeje, což odůvodňuje výše uvedené body ohledně tvorby matice, výběru dodavatelského a obchodního programu

Mzdy jsou s výhodou částečné, protože plat +%. Bonusová část motivuje zaměstnance ke zvýšení prodeje.

Cena pronájmu závisí na regionu, ploše, počtu podlažích, prestiži a mnoha dalších faktorech. Je důležité si uvědomit, že není vždy snadné šetřit na leasing. dobré místo není levné, ale rychle se vyplatí.

Reklama, jak říká znepokojená moudrost - motor obchodu. Nuance a jemnosti v propagaci marketingu ortopedického salonu jsou mnohé. Je důležité určit cílové publikum a pomocí kterých kanálů je lepší ovlivňovat toto publikum. Prostřednictvím společenských sítí nebo propagátorů v salonu, reklamy v rozhlase nebo distribuce letáků ve frontě traumatologie - což je přínosem pro konkrétní salon, je prokázáno pouze praxí. Nemyslete si však, že cílové publikum salonu jsou pouze důchodci nebo traumatizovaní lidé. Sportovci, maminky, pracovníci v kanceláři - všechny správné produkty pro zdraví a krásu.

Pokud jde o pochopení způsobu tvorby příjmů, je třeba se vrátit ke vzniku ekonomiky. Výnos se bude rovnat počtu kupujících, vynásobený průměrnou kupní částkou.

Počet kupujících bude určen jak úspěchem reklamní aktivity, tak výběrem místa (zachycování pěší dopravy). Důležitá práce prodávajícího. V ortopedickém salonu přicházejí lidé s problémy. Kompetentní a choulostivý prodávající, pochopení potřeby kupujícího, je schopen výrazně ovlivnit přeměnu právě vstoupilých osob do kupujících a ve výši průměrného šeku.

Bylo tam 10 lidí. 2 uskutečnil nákup na 1000r. Celkové tržby roku 2000r.

Bylo tam 10 lidí. 3 koupil na 1200r. Celkový příjem 3600r.

Výnosy vzrostly o 80%. To je naprosto realistické, ale prodávající by měl pochopit, že lidské tělo je jeden velký komplexní systém, takže nemoci nikdy neovlivní jednu věc. Nabídka souvisejících produktů není zbytečným prodejem, je to nápověda, zvýšení pohodlí života.

Je to výhodné?

statistiky nemocnosti onemocnění pohybového ústrojí a páteře, podle WHO (Světová zdravotnická organizace) a ministerstva zdravotnictví, je následující: 80-90% lidí, kteří trpí některými chorobami kostí a kloubů.

Statistické údaje o žilní nedostatečnosti jsou stejně působivé: 33% (40% žen a 20% mužů) má problémy se správnou funkcí žil dolních končetin.

Sortiment ortopedického salonu je zaměřen především na řešení výše uvedených problémů. Lidé nejsou ochotni zachránit zdraví ani v krizi.

Vzhledem k tomu, že celková výše investice při otevření salonu bude asi 2 000 000r a marže zboží je vysoká (100%) a poptávka je stálá a stabilní, je možné vrátit se zpět k výplatě po 6 měsících.

S povolením nebo bez?

Specifičnost podnikání v obchodu s takovým zbožím, jako jsou zdravotnické výrobky, určuje několik pravidel.

Je důležité pochopit, co prodávat a jak prodat: pochopit výrobky, pochopit nuance tvorby optimální obchodní matice a propagace zboží.

Spolupráce se zkušenými vlastníky této činnosti poskytuje mnoho výhod: povědomí o značce, podporu v úvodních fázích, kompletní řešení pro propagaci, technické a organizační podpory ve fázi podnikání generované vzdálenosti a propracované logistice, stejně jako komplexní výcvik na všech komoditních skupinách, plus radu praktikujícím v současných otázkách.

Samozřejmě, že za poskytnutou pomoc musíte zaplatit vstupní poplatek. Nicméně v řadě povolení takový splátka je podobný členství v klubu, za účelem získání většího počtu pěkných bonusů, včetně exkluzivních nákupních cen a práva na návrat a výměna neprodaného zboží.

Na franšízovém trhu jsme našli pouze jeden franchisový ortopedický salon od výrobce zdravotnických výrobků s dostatečnými zkušenostmi v jeho vlastním maloobchodním prodeji - "Health Pantry"

Jak otevřít ortopedický salon od začátku

Důvodem byrokracie byla opětovná registrace zakládacích dokumentů nového majitele. Nejprve se ukázalo, že balíček dokumentů byl původně vydán s hrubými chybami, pak byly problémy s pronajímatelem a bylo nutné vynaložit velké úsilí na podepsání nové smlouvy na dobu 11 měsíců s prodloužením. Současně se sazba na metr čtvereční vzrostla z 2,3 na 2,5 tisíc rublů. V důsledku toho bylo nájemné 18,7 tisíc rublů. za měsíc.

"S veškerými výdaji a cestovními náklady stojí hotová firma dvakrát vyšší cenu, kterou prodávající poprvé zavolal," přiznává podnikatel. - Doporučuji všem začátečníkům v této oblasti, aby zkontrolovali svou dokumentaci od začátku, aby neztrácel čas a peníze. To byla nejnepříznivější zkušenost při vstupu na trh. Ve všech ostatních ohledech vidím pozitivní věci: po dvou až třech měsících se chystám na nulu, klientská základna se rozšířila, vztahy s dodavateli se posílily. Nyní čistý zisk za měsíc je mezi 360-400 tisíc rublů. "

Obchodní myšlenka: otevření ortopedického salonu

Stejně jako předtím patří mezi slibné oblasti podnikání nejvýnosnější počátky spojené s lékařským obchodem. Abyste nebyli neopodstatněni, doporučujeme provést malý experiment - navštivte několik blízkých lékáren. Bude vám zřejmé, že v těchto nákupních zařízeních fronty téměř nikdy nekončí.

Samozřejmě, značná část obchodu s lékařským zbožím závisí na sortimentu. Jak ukazuje praxe podnikatelů, měl by být lví podíl na zboží dostupný potenciálním klientům se středními příjmy, neboť jsou nejvíce v zemi.

Upozorňuji vás, že pokud se rozhodnete otevřít ortopedický salon, musíte připravit obchodní plán, jak můžete vidět zde: ukázka vypracování podnikatelského plánu.

Jak otevřít ortopedický salon

Dnes budeme zvažovat nuance, které vám pomohou otevřený ortopedický salon a získat od něj v budoucnu stabilní příjem. Tato myšlenka je zvláště zajímavá pro podnikatele, kteří plánují otevřít své podnikání v malém provinčním městě. Ve většině podobných osad nejsou prodejny prodávající ortopedické výrobky.

Tip: výběr místa pro otevření ortopedického salonu, upřednostněte město s největším počtem lékařských a preventivních zařízení, středních škol, mateřských nemocnic. Proč školy a mateřské nemocnice? Faktem je, že problémy s držením těla jsou častější u školáků a mnoho žen v situaci potřebuje prostředky, které podporují držení těla. Mnoho klientů ortopedických salonů má spoustu lidí, kteří potřebují opravit držení těla.

Praktické aspekty realizace obchodní myšlenky otevírání ortopedického salonu:

Před legalizací obchodu je důležité jasně vidět budoucí základní a běžné náklady. Zvažte je.

Místnost pro ortopedický salon

V pronajatých, postavených nebo zakoupených prostorech se obvykle vyžadují opravy, což v našem případě bude trvat asi 100 tisíc rublů.

Na začátku musíte mít alespoň minimální sortiment nabízených produktů. V tomto obchodě pro první nákup vyžaduje asi 1,4 milionu rublů.

Pro legalizaci podnikání (získání všech povolení) je třeba připravit částku rovnající se 2 až 13 tisíc rublů. IP je levnější a právnická osoba je proto dražší.

Také je třeba plánovat zhruba 30 tisíc rublů. zaplatit za služby dopravní společnosti a další otázky související s logistikou.

Nerobte bez komerčního vybavení - od 300 tisíc rublů.

Srážky směřující k organizaci účetnictví, 120 tisíc rublů.

Výběr místa pro ortopedický salon

Návštěvní salon bude vyšší, pokud ho otevřete na jednom z rušných křižovatek. Dostatečná plocha bude 40 čtverců.

Dobré výsledky lze dosáhnout otevřením salonu v blízkosti regionální nemocnice.

Minimální rozsah pro prodej v ortopedickém salonu

 • ortopedické zboží;
 • pleteniny proti křečím žilám;
 • prostředky rehabilitace;
 • zdravotnické techniky.

Jedním z důvodů ztráty ortopedických salonů (a nejen) je nesprávný přístup k tvorbě sortimentu výrobků. Vyvarujte se takové nežádoucí perspektivy umožní spolupráci s odborníkem, například zaměstnancem zdravotnického centra, zdravotnického zařízení. Kromě toho nechce nechtěně doporučit zákazníkům váš salon.

Organizační a právní forma

Rozhodným rozhodnutím bude registrace IP. Optimální daňový systém je USN.

Personální ortopedický salon

Chcete-li začít, stačí najmout několik prodejců, lékařský zástupce, manažer. V zásadě lze předpokládat první dvě pozice.

Pokud jde o logistiku, je důležité stanovit takové ceny zboží, podmínky a četnost jejich dodávek, což vylučuje možnost poloprázdných regálů.

Nešetřete na komerční zařízení. Vyžadují se silné vitríny s předváděcím sklem. Pamatujte, že musíte být ve všem a vždy lepší než konkurenti, pokud skutečně potřebujete skutečně výnosný a životaschopný obchod.

Praktické ve všech sférách činnosti společnosti přešli na automatické systémy, včetně programů, které vedou záznamy o množství vyrobených výrobků, pokladních příjmech a odpočtech. Takový software vylučuje lidský faktor, například chyby ve výpočtech.

Mimochodem, pro prodej ortopedických produktů nepotřebujete licenci. Začněte podnikatelé, věnujte pozornost tomu.

Výdaje na otevření ortopedického salonu

Měsíční příspěvky v hotovosti v tis. Kč:

 1. Nákup zboží - 200;
 2. Odměna - 60;
 3. Pronájem - 50;
 4. Reklamní kampaň - 150;
 5. Náklady související s běžnými opravami, daněmi a jinými položkami - 60.

V mnoha prodejnách s cílem přilákat zákazníky některých kategorií jsou například důchodci poskytováni slevy na domácí zboží. Nezapomeňte tuto možnost zvážit tak, abyste rozšířili databázi klientů.

Na tom budu dokončovat uvažování o podnikatelské myšlence otevření ortopedického salonu, pokud máte zájem o stále důležité obchodní nápady, pak doporučuji jít na naše stránky, je zde poměrně široký výběr: obchodní nápady. Nezapomeňte se přihlásit k odběru sociálních sítí, zveřejňujeme všechny nové položky: nové nápady.

Jak otevřít ortopedickou prodejnu

Nabízíme Vám zvážit vynikající myšlenku úspěšného podnikání - otevření obchodu, který nabízí vzácné, ale velmi potřebné zboží, konkrétně různé ortopedické výrobky. Obchody-salóny s ortopedickými potřebami prodávají všechny druhy zdravotnických, sportovních a rehabilitačních pomůcek. Mezi ortopedickými výrobky patří masážní pomůcky, chrániče kolen, ortopedické boty a vložky, bandáže, diagnostické přístroje. Tam je vždy vysoká poptávka po těchto produktech, ale moderní trh je velmi daleko od plné sytosti.

Roční obrat prosperujících ortopedických obchodů se pohybuje od 100 000 do 1 000 000 USD.

Ziskovost prodeje v ortopedických bodech je velmi úspěšná - alespoň 100%. Investice do projektu se vyplácejí po 6-12 měsících. V mnohonásobných megacitech již existují specializované ortopedické obchody, ale tam je jen málo. Ve středních městech se tyto prodejní místa zřídka nacházejí. Proto má dnes téměř každý možnost otevřít úspěšný obchod s ortopedickými výrobky.

Jaké jsou první etapy projektu? K realizaci plánů budou potřebné investice. V průměru činí 1 až 1,5 milionu. Počáteční náklady jsou spojeny s návrhem skladů a získáním komerčního vybavení. Obvykle stojí 150-400 tisíc rublů. Také jsou investice potřebné k nákupu ortopedických výrobků a diagnostických přístrojů.

Pak byste měli vybrat ten správný pokoj pro obchod. Pro prodejní místo s ortopedickou orientací stačí pokrýt plochu asi 80 metrů čtverečních. Obchodní centrum by mělo mít velikost 30-60 čtverečních metrů. m. Navíc potřebujete prostor, kde se budete moci ubytovat v kanceláři lékaře, v salonku, v koupelně, ve skladišti a šatníku.

Doporučuje se zvolit umístění ortopedického obchodu na rušných ulicích. Je důležité, aby poblíž zásuvky stálo parkoviště a veranda byla vybavena pohodlnou rampou. Můžete také otevřít showroom v nákupním centru, ale je třeba vzít v úvahu, že vzhledem k významnému nájemnému nebude tento výběr místa v žádném případě ekonomicky odůvodněn.

Kde koupit kompletní sortiment ortopedických přípravků? Bez pomoci odborníků je téměř nemožné získat optimální sortiment zboží. Trh s ortopedickými výrobky je velmi rozmanitý, potřebujete to dobře vědět, takže nemůžete bez pracovních zkušeností. Proto, pro začátečníky, aby se předešlo riziku, bude nejlepší volbou otevřít ve franchisingovém systému speciální salon. Mezi ortopedickými franšízovými společnostmi, které nabízejí spolupráci začínajícím podnikatelům, je organizace "Health Spit". Tato moderní společnost má síť tematických maloobchodních prodejen, která v současné době zahrnuje 135 obchodních míst. Podle systému franchisingu společnost "Sprcha zdraví" otevřela 35 obchodů ve velkých městech Ruska.

Vstupní poplatek - 100 000 rublů. Franchisor poskytuje komplexní podporu pro realizaci projektu, zahrnuje kvalifikované poradenství týkající se organizace pracovní a obchodní politiky, školení zaměstnanců, pomoc při výběru prostor, propagace v médiích, stejně jako dodávky zboží.

Otevřeme ortopedickou prodejnu

Navrhujeme zvážit myšlenku otevření skladového salonu ortopedického zboží. Co prodávají? Za prvé, to je takové zboží jako nosných držáků, post-chirurgické obvazy, gymnastické míče, chrániče kolen, ortopedické vložky, masážní zařízení, komprese punčochové zboží, dětské a dospělé ortopedické obuvi, technickými prostředky rehabilitační zařízení (chodítka, rolleytory, vycházkové hole, zábradlí), diagnostických přístrojů (glukometry, tonometry, váhy atd.), dřevěné masáže a další produkty pro zdraví, rehabilitaci a sport. Poptávka po takových produktech byla vždy a zůstala vysoká a trh je stále ještě zdaleka nasycen.

Roční obrat úspěšných bodů za prodej ortopedických výrobků se pohybuje od 100 000 do 1 000 000 dolarů. Ziskovost prodeje v tomto případě je alespoň 100%. Splácejte stejné investice do 6 - 12 měsíců od zahájení projektu.

Pokud ve velkých městech a megacitech jsou takové obchody již (i když tam není mnoho), ve středně velkých městech s počtem obyvatel až 250 tisíc lidí se tyto obchody často nenacházejí. Ve skutečnosti má dnes každý možnost otevřít specializovaný obchod prodávající ortopedické výrobky.

Kolik peněz potřebujete k otevření ortopedického obchodu?

Pro úspěšnou realizaci projektu budou vyžadovány investice ve výši 1,0 až 1,5 milionu rublů. Hlavní náklady souvisejí s: nákupem obchodního vybavení a registrace prodejny - 150 - 400 tisíc rublů, investice do zboží - od 350 do 600 tisíc rublů a pořízení diagnostických zařízení - 800 tisíc rublů.

Podrobný plán otevření ortopedického salonu

Poté musíte vyzvednout pokoj pro obchod. Optimální plocha místnosti je v tomto případě od 40 do 80 metrů čtverečních. m. Ve stejné době, nejméně 30 - 60 metrů čtverečních. m. je přiděleno na obchodní ploše. Zbývající část je určena k ubytování kanceláře lékaře, skladu, salonku, koupelny a šatníku.

Nejlepší umístění ortopedického obchodu jsou rušné ulice města, v blízkosti silnic s pohodlnými příjezdovými cestami. Je třeba mít parkoviště a verandu s rampou. V obchodě můžete otevřít, ale kvůli vysokému nájemu nebude tato volba vždy ekonomicky opodstatněná.

Kde koupit celý sortiment? Nepoužíváte-li pomoc odborníků, bude téměř nemožné vytvořit optimální sortiment. Tento trh vyžaduje pečlivou studii a bez zkušeností s prací je zde nepostradatelný. Proto je pro začátečníky nejvhodnější a nejméně riskantní možnost otevřít podnik v systému franšízy. Mezi franšízovými společnostmi nabízejícími organizaci obchodu s ortopedickými výrobky je společnost "Sprcha zdraví". Společnost má vlastní maloobchodní síť, která zahrnuje 135 maloobchodních zařízení. Na franchisingové systému, již otevřela téměř 35 prodejen ve městech, jako jsou:.. Moskva, Petrohrad, Nižnij Novgorod, Jekatěrinburg, Čechova, Togliatti, Kemerovo, Naberezhnye Chelny, Orenburg, atd Vstupné činí 100 000 rublů. Franchisor poskytuje komplexní podporu pro zahájení podnikání, která zahrnuje: konzultaci o organizačních záležitostech, pomoc při výběru prostor a jeho design, školení, propagace v médiích, poskytují propagační materiály, dodávky zboží na prodej, radí o obchodní politice.

Kolik můžete získat při otevření ortopedického obchodu

Maloobchodní marže pro ortopedické výrobky se pohybují od 50 do 120%. Prosperující obchody, které jsou otevřeny na přeplněných místech a na rušných ulicích, přinášejí více než 1 milion rublů. ročně. Investiční prostředky se vyplatí po 4-6 měsících.

Jak vybrat zařízení pro zahájení podnikání

Pro umístění komoditních položek bude vyžadovat:

 • Regály pro matrace - náklady na 25 tisíc rublů.
 • Rack na polštáře - náklady na 6 tisíc rublů.
 • Skleněné vitríny - náklady na 9 tisíc rublů.
 • Jednosměrná vitrína - náklady na 8 tisíc rublů.

Také pro podnikání potřebujete:

 • Pohovka pro pohodlné čekání na zákazníky - náklady na 25 tisíc rublů.
 • Fitting room - náklady na 12 tisíc rublů.
 • Poof, lavička - cena 3 tisíc rublů.

Které OKVED zadáte při registraci

Při registraci ortopedického salonu byste měli zvolit OKVED 47.74 - maloobchod s výrobky pro lékařské účely, ortopedické výrobky.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření obchodního salonu

Chcete-li otevřít úložiště ortopedických salonů, musíte zaregistrovat IP. Chcete-li to provést, musíte zadat následující dokumenty:

 1. Prohlášení napsané v předepsaném formuláři.
 2. Fotokopie pasu.
 3. Fotokopie rodného listu.
 4. Doklad o zaplacení povinného státního poplatku.

Balíček dokumentů se předkládá daňovému inspektorátu v místě, kde je žadatel registrován.

Jaký daňový systém si můžete zvolit při zahájení podnikání?

Při otevírání ortopedického salonu je vhodné zvolit systém USN 15% pro systém "výnosy mínus výdaje".

Potřebuji povolení k podnikání?

Navzdory skutečnosti, že ortopedické výrobky jsou lékařské, nevyžadují licenci. Další povolení není potřeba.

Podnikatelský plán ortopedického salonu

1. SOUHRN PROJEKTU

Účelem projektu je uspořádání ortopedického salonu ve Voroněži. Salon se specializuje na maloobchodní prodej zdravotnických, rehabilitačních a sportovních potřeb pro obyvatelstvo a poskytuje specializované poradenské služby. Prodával v obchodě ortopedických pomůcek určených pro různé účely, včetně zajišťování bezpečného průchodu rehabilitaci po různých nemocí a úrazů, jejich prevenci, zpomalení progrese onemocnění a snížit riziko komplikací, snížit potřebu léků, odstranění nepříjemných pocitů, bezpečné těhotenství a tak dále. e.

Celková plocha ortopedického salonu bude 85 metrů čtverečních. metrů, plocha komerční haly je 70 metrů čtverečních. metrů. Investiční náklady na projekt budou využity k opravě prostor a nákupu vybavení, nákupu první dávky zboží a vytvoření fondu pracovního kapitálu. Objem zahajovacích investic - 1,58 milionů rublů. Doba návratnosti projektu je 14 měsíců.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele projektu

Diskontní sazba (r-rok),%

Diskontní sazba (r-měsíc),%

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistý zisk, tisíc rublů.

Ziskovost prodeje (ROS)

2. POPIS PRŮMYSLU A SPOLEČNOSTI

V posledních dvou desetiletích se aktivně rozvíjí prodej zboží pro zdraví a ortopedické výrobky. Existují různé důvody. Za prvé, více než 60% ruské populace má problémy s muskuloskeletálním systémem a potřebuje užívání určitých ortopedických přípravků. Za druhé, zdravotnické zboží - to je výklenek, ve kterém není přijata k záchraně, protože je to otázka lidského zdraví. Třetím důvodem je nárůst maloobchodních prostor a rozvoj nových forem maloobchodu v zemi.

Maloobchod s farmaceutickým, lékařským a ortopedickým zbožím je jedním z nejslibnějších segmentů maloobchodu. V cenovém rozmezí je podíl zdravotnického zboží mezi nepotravinářskými maloobchodníky na druhém místě pouze v obchodu s automobily, benzínem a svrchním oděvem a podle Rosstatu je to 7,6%. Od roku 2005 vzrostl podíl zdravotnického zboží o 2,3%. Jednou z hlavních výhod obchodu s léčivými přípravky je nedostatek výrazných sezónních a krizových jevů v poptávce.

Umístění ortopedického salonu je město Voronež, které je správním centrem regionu Voroněž. Voronež je jedním z největších průmyslových a kulturních center Ruska s počtem obyvatel více než 1,03 milionů lidí a populací aglomerací více než 1,3 milionu lidí. Proto je skutečný objem trhu pro tento projekt 1,03 * 60% = 0,618 milionů lidí. Projekt zajišťuje nábor týmu zaměstnanců a vytvoření salonu od začátku.

3. POPIS ORTOPEDICKÝCH SALONŮ

Salon se specializuje na maloobchodní prodej základních typů ortopedických výrobků a profesionální poradenství při jejich výběru. Sortiment ortopedického obchodu bude zahrnovat 28 skupin výrobků (tabulka 2). Zboží bude zakoupeno od jedné z největších velkoobchodních společností z Moskvy, která spolupracuje se všemi významnými výrobci. Cenový segment salónu ortopedických výrobků je střední. Průměrná obchodní marže pro zboží je 100%.

Tabulka 2. Variabilní náklady

PRŮMĚRNÉ NÁKLADY NA JEDNOTKU, RUB.

PRŮMĚRNÁ OBCHODNÍ CENY,%

PRŮMĚRNÁ CENA JEDNOTKY, rub.

Tyče pro Nordic Walking

Přístroje (ozáření, darsonvali, inhalátory, teploměry)

Topné výrobky, termoprádlo

Solné lampy a filtry

Rehabilitační prostředky (podpěry, invalidní vozíky, berle, chodci, vyjížďky atd.)

Zboží ke ztrátě hmotnosti

Tréninkové přístroje a expandéry

Spojovací fixátory

Cervikální držáky

Exoproteze a ložní prádlo pro exoprotézu

Dodávky zboží do skladu probíhají prostřednictvím dopravních společností. S nákupy z 30 tisíc rublů. náklady na dopravu hradí velkoobchodní společnost. Licenční licence na maloobchodní prodej ortopedického zboží se nevyžaduje.

4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ ORTOPEDICKÉHO SALONU

Cílové publikum ortopedického salonu je poměrně široké. Zahrnuje osoby trpící chorobami kloubů a muskuloskeletálního systému nebo prevencí těchto onemocnění. Podle charakteristik pohlaví a úrovně příjmů neexistují přísné limity. Mohou to být muži a ženy, starší lidé, děti a dospívající. Zaměstnání cílového publika je také extrémně široké. Potřeba ortopedických výrobků může mít zástupci všech profesí, ať už je to administrativní pracovníci problémy s držení těla, stravování zaměstnanců nebo služby, použité při stálé práci, sportovcům.

Klíčovým faktorem pro úspěch ortopedického obchodu bude jeho umístění. Při výběru byla zohledněna jak dostupnost pro potenciální zákazníky, tak jednoduchost vyhledávání - pro salon byl vybrán pokoj, který se nachází 5 minut chůze od velkého klinického a diagnostického centra. Jako způsoby propagace se kromě tradiční reklamy plánuje spolupráce s nemocnicemi a diagnostickými středisky města. S odpovídajícími údaji mohou lékaři doporučit pacientovi salon za poplatek.

Dalším důležitým prvkem bude kvalita služeb obsluhy. Prioritním směrem v práci zaměstnanců budou odborné a kompetentní konzultace o výběru ortopedického zboží. Pro pohodlí zákazníků bude obchod pracovat v otevřeném formátu - přístup k zboží bude neomezený. Zvláštní pozornost bude věnována merchandisingu, jednotlivá rozložení bude zvýrazněno zvláštním zvýrazněním. Pro vybudování základny běžných zákazníků je plánováno použití věrnostního programu.

K dnešnímu dni ve městě Voronezh prodává přibližně 70 organizací ortopedické zboží. Současně, jelikož hlavní konkurenti mohou být identifikováni kolem 8 obchodů, které provádějí činnosti v nejbližší blízkosti plánovaného zahajovacího salonu. Mezi nedostatky konkurentů lze určit poměrně úzký rozsah a nedostatek systému motivace při práci se zaměstnanci, v souvislosti s níž lze tento projekt považovat za konkurenceschopný.

5. PLÁN VÝROBY

Projekt předpokládá realizaci činnosti v pronajatém objektu. Umístění - první linka jedné z centrálních ulic města, v prvním patře. Do ortopedického salonu se dostanete veřejnou dopravou (autobusy, taxi) a osobní dopravou: u vchodu je parkoviště. 70 m2 metry areálu budou použity pod obchodním patrem, zbytek plochy (15m2) - pro mini-sklad, technickou místnost a koupelnu. Místnost má potřebnou komunikaci, nicméně vyžaduje provádění kosmetických oprav a nákup potřebného vybavení. Také je nutné provádět fasádní práce a instalaci reklamního štítku.

Hlavním vybavením obchodu jsou nákupní bary a regály. Na rozdíl od konkurentů je vybavení obchodu částečně na zakázku - pro nejlepší prezentaci zboží potenciálnímu kupci. Budete také muset zakoupit a zaregistrovat pokladní zařízení. Seznam požadavků je uveden v tabulce. 3.

Tabulka 3. Seznam vybavení ortopedického obchodu

Jak otevřít obchod s lékařským vybavením: výpočet nákladů, potřebných dokumentů a požadavků SES

Je nepravděpodobné, že bude alespoň jedna osoba, která v životě nikdy nepotřebovala žádné zdravotnické vybavení.

Proto mnoho začínajících podnikatelů má zájem o otázky o tom, jak otevřít obchod s lékařskými potřebami, o tom, kolik můžete vydělat za prodej vybavení a zdravotnických potřeb, jaké dokumenty budou potřebovat k zahájení podnikání.

Jak ziskové může být takový podnik?

Samozřejmě, lékařská technologie je nezbytná pro téměř každou osobu. Koneckonců každý dům má alespoň teploměr. Navíc ne všechny veřejné nemocnice mají k dispozici dostatečný počet potřebných nástrojů. V obchodě můžete prodávat nejen těžkopádné vybavení, ale také resuscitativní a porodní asistentky.

Správným přístupem může být prodej zdravotnického zařízení skutečně výnosným podnikem. Na druhou stranu stojí za zmínku, že k otevření obchodu budete potřebovat poměrně působivou částku peněz a času.

Koneckonců, nejprve budete muset studovat trh, abyste pochopili, zda bude podnikání ve vašem městě ziskové. Také musíte vyzvednout produkty, které budou požadovány. A samozřejmě budete potřebovat velké investice do peněz. Koneckonců, zdravotnické vybavení stojí hodně.

Jak otevřít lékařský obchod? Balíček úředních dokumentů

Za prvé, budete muset vydat některé dokumenty. Zaregistrujte potřebný obchod v daňové službě. Můžete se stát samostatným podnikatelem nebo založit společnost s ručením omezeným (druhá možnost je vhodná, pokud pracujete s partnerem nebo spolupracujete s jinými velkými společnostmi). Navíc, po pronájmu a opravě prostor budete potřebovat povolení sanitární a epidemiologické stanice, hasičské služby, služby ochrany práce.

Kde je nejlepší místo k pronájmu?

Pokud máte zájem o otevření obchodu s lékařskými potřebami, měli byste si uvědomit, že v tomto případě je jeho umístění nesmírně důležité. A pokud máte možnost pronajmout si pokoj v blízkosti nemocnic, trauma centra, chirurgického oddělení, Ortopedická podniku, nebo dokonce soukromé zdravotní středisko, není pochyb, je to pravé místo pro vás. Přímo z lékařské ordinace vám budou posláni pacienti.

Ale pokud nejsou blízko lékařských podniků, nezoufejte. Pronajměte si pokoj v rušné části města, například v centru, zde budete mít v mysli každého.

Jak vytvořit obchod?

Okamžitě stojí za zmínku, že obchod by měl mít několik oddělených místností: velkou obchodní halu, sklad, stejně jako alespoň malý roh pro pracovníky. Pokud potřebujete skříň, protože v obchodě budete trávit většinu pracovní doby, měli byste o tom předem uvažovat.

Pokud jde o design obchodu, zde nejsou žádné speciální úpravy. Bude to dost kvalitní opravy. Mimochodem, je žádoucí malovat stěny ve světlých barvách. Lékařské výrobky jsou primárně spojeny s čistotou a přesností, tyto zásady by měly být dodržovány během opravy.

Nezapomeňte, že budete potřebovat čítače, regály a regály, abyste dokázali zboží. Pokud budete chtít otevřít velký obchod, můžete uspořádat několik obchodů nebo pohovky, aby lidé mohli relaxovat, zatímco čekají na svůj obrat.

Ideální volbou bude nákup počítačového vybavení s příslušným softwarem, takže bude snazší sledovat množství zboží a zisk.

Sortiment zdravotnické techniky: vybereme zboží

Samozřejmě nejprve budete muset vytvořit seznam zboží, které budete prodávat. Mimochodem, sortiment je opravdu velký.

Můžete například prodávat invalidní vozíky, berle, chodce, vyjížďky a další věci, které jsou nezbytné pro osoby se zdravotním postižením a pacienty během rehabilitace.

Ortopedické výrobky, zejména korzety, kolenní chrániče, korektory držení těla, obvazy budou také požadovány. Pokud jsou vaši zákazníci lékaři, do cenníku můžete přidat lékařské oblečení a příslušenství.

Lékařské vybavení pro bydlení je také populární. Inhalátory, tonometry, glukometry, teploměry, sluchadla, ohřívací podložky, kompresní prádlo jsou také nezbytnou lékařskou výbavou. Můžete si koupit měřiče tepové frekvence a krokoměry.

K dispozici je také řada dalších nezbytných potřeb, zejména speciálních sad pro resuscitaci a porodnické a gynekologické sestavy, které má daleko od všech polyklinik dostatek jednorázových sterilních nástrojů.

Máte-li zájem o další zisky, můžete zahrnout vybavení pro zdraví a krásu do seznamu prodávaného zboží. Například jsou požadovány ionizátory a čističe vzduchu, ortopedické polštáře a matrace, speciální masáže, vodní filtry, zařízení pro péči o pokožku a celulitidu.

Není žádným tajemstvím, že nově vyrobené matky také potřebovat nějaké příslušenství, jako jsou sterilizátory, lékovky, prsíčka, speciální oblečení, pro utahování břišní pás, mohou být prodávány.

Při nákupu zboží je nepravděpodobné, že by byly problémy, protože existuje mnoho firem, které se dohodnou, že vám poskytnou potřebné vybavení.

Pracovní síly: základní požadavky

Pokud máte zájem o otevření obchodu s lékařskými potřebami, měli byste si uvědomit, že v tomto případě hrají důležitou roli pracovníci. Samozřejmě potřebujete zaměstnance s odpovídajícím lékařským vzděláním.

Výběr zaměstnanců by měl být zodpovědný. Měly by být přátelské a společenské. Kromě toho je důležité, aby zaměstnanci byli velmi dobře zběhlí v technologii a vybavení, které prodáváte. Jedna znalost vlastností a účelu výrobku nestačí, prodejci by měli být schopni jasně porozumět, jakou osobu kupuje a jak ji používat, a také doporučují vhodnější náhradní model.

V závislosti na velikosti obchodu budete potřebovat 1-3 prodejce-poradce. Navíc, stojí za to najmout čistič (nemůžete plný úvazek), protože v místnosti je třeba udržovat určitou úroveň čistoty. Samozřejmě, někdo bude muset sledovat účetnictví, můžete tuto práci vzít do vlastních rukou nebo najmout odborníka. Pokud nabízíte nejen prodej, ale také údržbu zařízení, budete potřebovat vhodné techniky (v případě potřeby je lze volat).

Reklama - klíč k úspěchu

Máte-li štěstí s místem pronájmu a jste otevřeli obchod v blízkosti nemocnice nebo trauma centra, pak nebudete potřebovat zvláštní reklamu, stačí vytvořit odpovídající znamení.

Pokud v blízkosti prodejny nejsou žádné zdravotnické střediska, můžete vytvořit několik bannerů. Pomocí distribučních letáků můžete vytvořit další zákazníky.

Navíc se snažte jednat s lékaři (zejména s lékaři, traumatology, gynekologisty), nechte odborníky doporučit pacientům, aby koupili zařízení ve vašem obchodě.

Pokud má vaše město protetický a ortopedický podíl, můžete podepsat zvláštní smlouvu tak, aby pacienti od vás koupili potřebné příslušenství nebo například speciální ortopedickou obuv se slevou.

Mimochodem, je nutné vytvořit pro zákazníky pravidelné karty s různými slevami, což učiní váš obchod více populární mezi kupujícími. A pokud jde o zdravotnické potřeby pro domácí použití, můžete čas od času provádět prodej, takovýto reklamní krok povede ke zvýšení počtu kupujících.

Internetový obchod jako zdroj dodatečných příjmů

Dnes mnoho podnikatelů otevře internetové obchody. Ve skutečnosti se takový webový zdroj stane pro vás nejen zdrojem dodatečných příjmů, ale také dobrým reklamou. A pokud máte zájem o to, jak vydělat peníze na prodej zdravotnické techniky, stojí za to číst tyto informace.

Stránky mohou navštívit lidé, kteří žijí ve vašem městě, kde se budou moci seznámit s sortimentem skladu a technickými vlastnostmi zboží v tichu a klidu. Můžete také publikovat pokyny, jak používat toto nebo to zařízení, které nabízíte.

Kromě toho můžete prodávat zařízení prakticky po celé zemi. V takovém případě stačí sledovat objednávky včas, komunikovat se zákazníky a také stanovit proces platby a dodání zboží. Mimochodem, pokud nemáte čas neustále sledovat činnost návštěvníků na webu, pak stojí za to najmout samostatného zaměstnance, který by byl zodpovědný za technickou podporu.

Jak otevřít ortopedický salon od začátku

Položka nebyla nalezena

Sada pro vytváření podnikatelských nápadů a brainstormingových setkání

Nejdůležitější nástroj pro moderní podnikatele, který pomáhá vidět příležitosti k získání a rychle najít nestandardní řešení pro dosažení cíle.

Jak vytvořit obchodní plán a ušetřit 30 000 rublů.

Podrobný průvodce krok za krokem pro vlastní přípravu podnikatelského plánu. S vysvětleními a příklady.

Návrhář obchodních nápadů. Rozvíjeli psychologové pro podnikatele

Garantovaný příliv nových nápadů i v dobách potíží a kreativního stupora. Díky tomuto vývoji zvýšíte svůj příjem za měsíc a vytvoříte více nápadů, než si konkurenti v roce mohou přinést.

Pouze 6 rublů na kontakt s potenciálním klientem

Program podpory ruských výrobců z portálu Openbusiness.ru

Hotové obchody pro školení a psychologické hry

Vše, co potřebujete, je podnikatelský plán, školení (plný úvazek + dálkové), vzdělávací programy a psychologické hry. Investice 60 000 rub.

Volná aplikace pro vlastní rozvoj podnikatelského plánu

Chcete vědět, kdy se podnik vyplatí a kolik můžete skutečně vydělat? Volná aplikace "Business Calculations" již pomohla ušetřit miliony.

Slavní ženy podnikatelé budou sdílet tajemství úspěchu na Fóru ruských žen

Od 13. října do 15. října 2018 se bude konat fórum věnované úspěchu žen v moderním světě. RWF2018 je příležitostí stát se lepší s podporou odborníků z oblasti podnikání, kosmetického průmyslu, zdraví, psychologie a kultury.

Podívejte se na nejužitečnější výstavu franšíz! 10.-12. Září, Moskva

Zjistěte, jaký druh podnikání bude v nadcházejících letech trend moudře investovat. Porovnejte stovky koncesí za tři dny nebo nabídněte svůj nápad stovkám potencionálních partnerů. 230 značek a 8000 franšízů z 25 zemí. Uvidíme se u BUYBRAND!

Otevřete svou firmu s Domino Pizza a získejte až 1 250 000 rublů měsíčně

Najdeme pokoj. Školení personálu. Poskytujeme reklamní podporu. Plná automatizace podnikání.

Jak otevřít ortopedickou prodejnu

Nabízíme Vám zvážit vynikající myšlenku úspěšného podnikání - otevření obchodu, který nabízí vzácné, ale velmi potřebné zboží, konkrétně různé ortopedické výrobky. Obchody-salóny s ortopedickými potřebami prodávají všechny druhy zdravotnických, sportovních a rehabilitačních pomůcek. Mezi ortopedickými výrobky patří masážní pomůcky, chrániče kolen, ortopedické boty a vložky, bandáže, diagnostické přístroje. Tam je vždy vysoká poptávka po těchto produktech, ale moderní trh je velmi daleko od plné sytosti.

Roční obrat prosperujících ortopedických obchodů se pohybuje od 100 000 do 1 000 000 USD.

Ziskovost prodeje v ortopedických bodech je velmi úspěšná - alespoň 100%. Investice do projektu se vyplácejí po 6-12 měsících. V mnohonásobných megacitech již existují specializované ortopedické obchody, ale tam je jen málo. Ve středních městech se tyto prodejní místa zřídka nacházejí. Proto má dnes téměř každý možnost otevřít úspěšný obchod s ortopedickými výrobky.

Jaké jsou první etapy projektu? K realizaci plánů budou potřebné investice. V průměru činí 1 až 1,5 milionu. Počáteční náklady jsou spojeny s návrhem skladů a získáním komerčního vybavení. Obvykle stojí 150-400 tisíc rublů. Také jsou investice potřebné k nákupu ortopedických výrobků a diagnostických přístrojů.

Pak byste měli vybrat ten správný pokoj pro obchod. Pro prodejní místo s ortopedickou orientací stačí pokrýt plochu asi 80 metrů čtverečních. Obchodní centrum by mělo mít velikost 30-60 čtverečních metrů. m. Navíc potřebujete prostor, kde se budete moci ubytovat v kanceláři lékaře, v salonku, v koupelně, ve skladišti a šatníku.

Doporučuje se zvolit umístění ortopedického obchodu na rušných ulicích. Je důležité, aby poblíž zásuvky stálo parkoviště a veranda byla vybavena pohodlnou rampou. Můžete také otevřít showroom v nákupním centru, ale je třeba vzít v úvahu, že vzhledem k významnému nájemnému nebude tento výběr místa v žádném případě ekonomicky odůvodněn.

Kde koupit kompletní sortiment ortopedických přípravků? Bez pomoci odborníků je téměř nemožné získat optimální sortiment zboží. Trh s ortopedickými výrobky je velmi rozmanitý, potřebujete to dobře vědět, takže nemůžete bez pracovních zkušeností. Proto, pro začátečníky, aby se předešlo riziku, bude nejlepší volbou otevřít ve franchisingovém systému speciální salon. Mezi ortopedickými franšízovými společnostmi, které nabízejí spolupráci začínajícím podnikatelům, je organizace "Health Spit". Tato moderní společnost má síť tematických maloobchodních prodejen, která v současné době zahrnuje 135 obchodních míst. Podle systému franchisingu společnost "Sprcha zdraví" otevřela 35 obchodů ve velkých městech Ruska.

Vstupní poplatek - 100 000 rublů. Franchisor poskytuje komplexní podporu pro realizaci projektu, zahrnuje kvalifikované poradenství týkající se organizace pracovní a obchodní politiky, školení zaměstnanců, pomoc při výběru prostor, propagace v médiích, stejně jako dodávky zboží.