Výroba ručně vyráběných obuvi: obchodní plán

Jak začít podnikat? Příklad Vladimíra Grigoríva vám řekne, s čím se podnikatel musel vypořádat, což přizpůsobilo výrobu exkluzivní obuvi.

Petrohradský podnikatel Vladimir Grigoriev dokázal založit vlastní podnik, aby vyráběl vysoce kvalitní obuv na míru pro individuální objednávky. Možná, že jeho zkušenost přijde vhodná pro ty, kteří chtějí otevřít vlastní podnikání a hledají vhodné místo.

Od dětství

V dospívání Vladimír miloval skateboarding. V tomto sportu je věnována zvláštní pozornost botám. Kedy a tenisky jsou důležitým atributem skateboardu, závisí nejen na vzhledu sportovce, ale také na jeho vlastní bezpečnosti. Značkové tenisky byly vzácné, ale ty šťastné, kteří mohli získat požadovanou dvojici bot, nebyli vždy schopni požívat nákup. Sortiment v obchodech byl poměrně velký, ale nerozhodoval odrůdu. Je-li model dobře vyhlášen a poptávka - nákupní manažeři dávají přednost tomu, aby si ho přesně objednali, nevěnovali pozornost ostatním modelům. Jako dítě se Vladimír a jeho přátelé snažili tuto situaci napravit samy, vložili ozdobné náplasti, vyráběli semišové vložky a tak dále. Později Vladimír vystudoval seriózní institut a problém se sortimentem upadl do pozadí. Ale život přinutil podnikatele, aby se vrátil k myšlence jedinečné obuvi.

Vraťte se k nápadu

V roce 2007 navrhl starý přítel Vladimíru Grigorjevi myšlenku šití tenisky. Přítel byl zaneprázdněn botami a chtěl se pokusit v novém podnikání. Od Vladimíra bylo nutné od nuly provést jedinečnou skici tenisky. První testy byly neúspěšné: získaly se buď životaschopné konstrukce nebo kopie známých značek. Ale myšlenka Grigorjeva byla odvedena a rozhodl se dále pracovat.

První věcí, kterou je třeba udělat, bylo změnit samotný pojem podnikání. Chcete-li spustit studio potřebné počáteční kapitál 300 tisíc rublů a vysoce kvalitní reklamu. Během šesti měsíců spolupráce se přátelům podařilo spustit vlastní stránky a uspořádat skupinu lidí podobně smýšlejících "Vkontakte". Výrobci se zaměřili na jedinečnost sportovní obuvi a nabízejí zákazníkům několik základních modelů přizpůsobených individuálním standardům zákazníka. Zákazník si může zvolit pouze barvu hotového výrobku. K tomu byl požádán, aby vyplnil barvu s předběžným náčrtem. Můžete to udělat v barvě nebo jednoduše vytisknout a malovat s plstěným perem.

První překážky Vlastní podnik vyžadoval neustálou pozornost a peníze. Toto napětí se ukázalo být mimo sílu Grigoríva společníka. Po krizi v roce 2008, partner vyzval Vladimíra, aby koupil podíl na podnikání. Gregorijev, který vynaložil poslední peníze, byl vlastníkem jeho vlastního, ale poměrně nevýnosného podnikání, který neměl ani tušení, co dělat dál.

Všechno na ramenou

Grigoriev se musel naučit vše od samého začátku. Především bylo nutné zvládnout proces výroby obuvi: jak šití, řezání; vybrat materiály, učit se všeobecně. Workshop, ve kterém partneři provedli první vzorek, odmítli spolupráci s Grigorjevem a byl nucen hledat novou továrnu na výrobu svých výrobků. Vladimír našel obuvníka, který měl vlastní malý obchod, a dokázal dlouhodobě pronajmout všechna průmyslová zařízení.

První vzorky bot Grigoriev nazval "Frankenstein". Byly nepohodlné a nevypadaly tak dobře. Aby dosáhl správné úrovně, potřeboval Vladimir šest měsíců tvrdé práce. A teprve v roce 2009 zvládl výrobu natolik, že začal přijímat první objednávky. První z nich se stala svatební obuv za nejlepšího přítele.

V průběhu celého roku Vladimir osobně šil boty na objednávku, nezávisle procházel všemi body šití. Když nedošlo k žádným příkazům, Vladimir pracoval jako nezávislý a přijímal objednávky na tvorbu a návrh webových stránek na internetu. Grigoryev pracoval přímo ve výrobě - ​​půldenní krole a šité boty pro neobvyklé klienty, půl dne vyřešil problémy s webdesignem.

Obchod se postupně zvedl. Vladimirovi se podařilo najít dobrého obuvníka, který přišel o víkendech a "utáhl" obrobky. Gragorievův podíl zůstává vyhledáváním zákazníků, vývojem modelů a finančními problémy.

Pochopení plného cyklu výroby sloužilo dobrou službou: Vladimir důkladně pochopil složitost výrobních procesů a dokázal organizovat své podnikání s maximální efektivitou. Volal jeho firmu Afour - velmi podobný našemu slovu "euforie". Tento pocit, jak říká, je velmi podobný tomu, co zažíváte, když je nová dvojice obuvi perfektní a klient nám děkuje za vykonanou práci.

Něco exkluzivního

Když se Grigoriev naučil vytvářet základní modely sportovní obuvi, uvědomil si, že bez jedinečného designu není možné dosáhnout slávy a uznání. Pokud je model špatně navržen a navržen - dobré boty nefungují. Souběžně se Vladimír začal vyvíjet a navrhovat novou obuv. Po nějaké době dokázal vytvořit svůj první jedinečný model, který je v jakékoliv podobě vždy přítomen v sortimentu firmy. Jedná se o boty klasického sportovního stylu.

Další etapou rozšiřování podnikání byla obnovení vlastního internetového obchodu. Vladimir plánované většinu své boty plnit jednotlivé příkazy proto vytvořila modul online uspořádání tak jednoduché, jak je to možné pro klienta. Za tímto účelem, kromě standardního formuláře byl vynalezen virtuální konstruktor, jehož prostřednictvím si zákazník může „vidět“ požadovaný model v trojrozměrném obraze, otočit to, aby vyzvednout nějaké detaily a dokonce i barvy v požadované barvě.

Grigoriev navíc zavedl nový standard pro výrobu obuvi: každý, dokonce i nejkomplexnější model je vyroben na deset dní. Taková krátká doba je nedosažitelným ideálem pro většinu malých obchodů s obuví - v průběhu jednoho měsíce je provedena individuální objednávka.

Mnoho vlastností výroby obuvi - know-how samotného Grigorjeva. Například výhradní vybavení pro výrobu podešví. Sériová výroba nezohledňuje mnoho vlastností chůze a jednoduše slepí hotovou podrážku na obrobek. V továrně Afour jsou všechny podrážky vyrobené sami. Pro jejich výrobu se používají materiály splňující moderní ergonomické a hygienické požadavky.

V současné době se továrna Grigorjev nachází v Petrohradě a zabírá dvě malé výrobní prostory. Celá produkce může být rozdělena do několika etap. Nejdříve - řez, pak šití, broušení podešve, spojování s obrobkem. Konečné zpracování produktu, balení a odeslání objednávky.

Obuv podle velikosti

Předtím továrna vyráběla obuv standardní velikosti. Ale později byl překvapen, že si uvědomuje, že překvapivě málo lidí nosí boty své velikosti. Rozhodl se, že se s touto otázkou setká a udělá boty tak, aby dokonale odpovídaly zákazníkovi noze. Koneckonců, podle zákona zákazník má právo odmítnout obuv, pokud při objednávce uvedl nesprávnou velikost. Prodávat takový pár jinému klientovi bude téměř nemožné.

Je velmi oblíbený názor, že boty se nosí. Nové boty se skutečně mohou roztahovat po šířce, avšak délka hotového výrobku se v žádném případě nezmění. Tato mylná představa vede k tomu, že miliony lidí chodí v těsné, nepohodlné obuvi, naprosto nevhodné pro jejich velikost.

Majitel továrny Afour vyřešil tento problém. Nabízí zákazníkům, aby změřili vzorový model boty takzvaný skluz. Takový "zjednodušený" pár je vytvořen ve formě budoucí boty a některé části rozvržení jsou transparentní - například ponožka budoucí boty. Náklady na výrobu takového skluzu jsou zahrnuty v ceně hotového páru.

Dokonce i když je zákazník přesvědčen o své vlastní velikosti, koupit pár obuvi Afour "právě tak" nebude fungovat. Po vyzkoušení na skluzu se zákazník může rozhodnout, zda je vhodný pro boty objednané velikosti, a předloží své návrhy i před zahájením práce. Velmi žádoucí a fotografická záležitost ve skluzu zákazníka. Návrháři obuvi v továrně studují odeslané snímky, s přihlédnutím ke zvláštnostem klienta a rozhodují o požadované velikosti obuvi.

Předběžný systém montáže vede k minimalizaci ztrát: šance, že zákazník obdrží nevhodnou obuv, se sníží na nulu. Navíc každá dvojice skic obsahuje instrukci, která navrhuje odpověď na pět nebo šest otázek. Pro každý problémový případ se návrháři zabývají samostatně a vždy se snaží zajistit, aby byl zákazník spokojen s jejich nákupem.

Boty standardních velikostí, které z nějakého důvodu zákazník neodpovídal, můžete se vrátit. Jednotlivé objednávky však nejsou přijaty zpět. Chcete-li vyloučit stížnosti ze strany zákazníků, továrna pošle dvě nebo tři dodatečné skládky a přesto přinese práci na požadovaný výsledek.

Jak byl proces objednávky organizován

Registrace žádosti o výrobu obuvi je následující. Zákazník nejdříve vstoupí na internetový obchod a prohlédne dostupné modely. Poté je poslán příkaz, podle kterého musí provést vlastní měření. Zákazník sám vystopuje obrys nohy, fotografuje je a odešle nám ji. Poté zákazník obdrží rozměrové kousky. Okamžitě zhodnotit jejich pohodlí nebude fungovat - zákazník je nabízen, aby zůstali v klecích po dobu přibližně půl hodiny, vstát, sedět, provádět jednoduché fyzické cvičení. Proces studování dat předložených zákazníkem a výroba slipov trvá dva pracovní dny.

Po schválení velikosti objednávky je uvedena do provozu. Celkově doba výroby obuvi z aplikace na místě před uvolněním hotového páru trvá asi 20 dní. Hodně závisí na zákazníkovi - jak rychle se může dostat a předložit měření. Vzdálenost je také důležitá - dokonce i nejrychlejší zákazníci z hlavního města budou moci dostat boty za pouhé dva týdny. A zákazníci z Austrálie - továrna má takový - by měli počkat na jejich objednávku více než dva měsíce kvůli vzdálenosti letu.

Zákazníci, kteří chtějí okamžitě koupit boty, továrna Grigorieva neslouží. Pro ně je spousta obchodů, kde si můžete vybrat boty podle vašich preferencí a možností. Nejsou zde zájem o mladé klienty - exkluzivní boty pro ně být dost drahé, kromě toho ochranná známka je prakticky neznámé primární cílovou skupinou firmy - dospělí, bohatí lidé, kteří chtějí mít nejvíce komfortní a moderní obuv pro své peníze. Cizinci jsou více oceňují jedinečnost - velký příliv zakázek ze zahraničí z důvodu možnosti pro každý zákazník mít svůj vlastní, exkluzivní boty. Objednávky pro domácí zákazníky se provádějí prostřednictvím platby za hotovost nebo bankovním převodem. Dovozy jsou prováděny prostřednictvím PayPal - ostatní cizinci nedůvěřují. Každý desátý klient společnosti žije v zahraničí.

Cenová cena hotových párů obuvi je poměrně vysoká - je to více než polovina maloobchodní ceny. A výroba a poprodejní servis vyžadují značné náklady. Společnost se specializuje na individuální objednávky pro své vlastní zákazníky, takže velkoobchodní složka v obchodě prakticky neexistuje.

Náklady na hotový pár závisí přímo na materiálu vybraném zákazníkem a složitosti díla. Ceny bot se značkou Afour začínají od 6500 rublů. Existuje také motivační systém - každá další objednávka může být provedena s ohledem na kumulativní slevu.

Domácí podniky, které se specializují na výrobu obuvi podle jednotlivých opatření, jsou málo. Firma Afour zaujímá na tomto trhu své vlastní místo a neustále pracuje na kvalitě svých produktů.

Výdělečná činnost: jak otevřít výrobu obuvi. Podnikatelský plán: výroba a prodej obuvi

Pokud máte volné finanční prostředky a velkou touhu začít své vlastní podnikání, náš materiál bude pro vás velmi zajímavý.

K dnešnímu dni je jedním z nejvýnosnějších a nejslibnějších oblastí podnikání výroba obuvi v Rusku. Proč? Je to velmi jednoduché. Obuv - po jídle a oděvu - je předmětem systematického výdaje téměř jakékoliv moderní osoby.

Otevření vlastního obchodu a výroba obuvi v malém městečku, kde trh ještě není tak nasáklý, a tam nejsou žádné velké továrny na výrobu obuvi, je prostě odsouzen k úspěchu! A přesto se nespoléhejte jen na šílené štěstí. Ujistěte se, že podniknete obchodní plán. Měla by být dobře upravená a podrobná. Musíte jasně pochopit, jaké finanční prostředky máte, kolik peněz musíte investovat do podnikání, kdy začíná přinášet zisk atd. Tak, jak otevřít výrobu obuvi? Co je třeba pro to udělat? S čím začít? Nespěchejte. Promluvme si o všechno v pořádku.

Je lepší být pro jednou věcí

Možná vám nebudeme otevírat žádné tajemství a tvrdíme, že trh s obuví vyžaduje kompetence a systematické sledování jak nových trendů, tak designových inovací. Tato koule je velmi rozsáhlá, takže jej nestříkejte. Pokud soustředíte svůj mladý obchod na jeden segment a stanete se tak "guru" v tom, pak úspěch jistě na vás čeká a žádný konkurent mu nemůže zabránit. Takže pojďme přejít na hlavní parametry tohoto zajímavého podnikání z hlediska investování financí.

Konzultujeme a pak děláme

Nejdříve budete muset zaregistrovat vaši firmu. Výběr formy vlastnictví závisí na rozsahu případu. Podrobněji o tom můžete diskutovat s právníkem nebo zkušenými účetními. Ta druhá, mimochodem, vám může pomoci vybrat si formu vlastnictví, ve které můžete platit minimální částku daní.

Po zaregistrování společnosti je čas začít vybírat místo, kde bude vaše zařízení umístěno. Je velmi důležité, že na jedné straně je to přeplněné místo, blíže ke středu města, aby byla zajištěna maximální rentabilita obchodu s obuví, a na druhé straně je důležité, aby nájemné bylo v rozumných mezích. Optimální pracovní doba je od 10:00 do 20:00.

Pokud jde o sortiment, je lepší, pokud bude určen pro kupující s běžným příjmem a osoby s průměrnými schopnostmi. To je nejvýnosnější výklenek. Je důležité, aby byla prezentována široká škála různých pánských, dětských a dámských bot. Kupující by měl mít možnost zvolit si mezi různými cenovými kategoriemi.

Analýza a monitoring

Chyběli jsme to. Než otevřete svůj případ přímo, pečlivě prostudujte výklenku, kterou očekáváte. Pro vás je nesmírně důležité mít informace o konkurentovi, míře nasycení trhu, jeho kvalitě a tak dále. V opačném případě jste velmi ohroženi. A obecně situace, kdy osoba investuje peníze do nedostatečně studovaného případu, se zdá být velmi absurdní.

Tak jak otevřít výrobu obuvi?

Pokud jste určili přibližné umístění vaší prodejny, je důležité vyřešit řadu závažných problémů. Takže například potřebujete pochopit, zda váš obchod bude jakýmsi pavilonem na trhu s oděvy, nebo preferujete, že se nachází ve velkém nákupním centru? Nebo snad to bude samostatný butik? V závislosti na přijatém rozhodnutí je nutné připravit finanční prostředky.

Přivést určitý počet je zde nesprávné, protože v každém městě jejich ceny za pronájem prostor, maloobchodních prostor a jednotlivých butiků. V tomto případě má každé z možných řešení své výhody a nevýhody.

Od trhu až po butik

Nicméně, pokud se zeptáte, jak otevřít výrobu obuvi s minimální investicí (od počátku každého podnikání uložení kapitálu většinou není ten případ), pak vám můžeme doporučit pronajmout malý butik v nákupním středisku. V nejnáročnějším případě můžete začít s běžným oděvním trhem. Nejdůležitější věc v tomto oboru - mít kvalitní produkt za dobrou cenu pro vás (a to je lepší k self-vyrábět jej ovládat vlastní náklady).

Díky tomu rychle získáte okruh maloobchodních a velkoobchodních zákazníků, což vám přinese množství peněz potřebných pro expanzi firmy. Pokud nemáte vybavení pro výrobu obuvi a nemůžete si vytvořit vlastní výrobek, budete muset problém s dodavateli vyřešit. Naštěstí nejsou s jejich přítomností žádné problémy. Je zde jen otázka spolehlivosti a kvality obuvi.

Trh je ve skutečnosti doslova zaplaven různými nabídkami velkoobchodní dodávky tohoto produktu jak od tuzemských, tak od zahraničních výrobců. Široká škála čínských, tureckých a italských obuvi. Je příjemně překvapen množstvím materiálů, ze kterých je vyroben, stejně jako barevnou a druhovou rozmanitostí. V zahraničí jsou továrny (z větší části) dobře vybavené a mají nádherné vybavení pro výrobu obuvi. Proto jsou jejich výrobky opravdu krásné.

Kdo a kolik?

Zjistěte, s jakým dodavatelem dáváte přednost, je důležité, abyste se nejprve řídili přáním vašeho cílového publika. Není nadbytečné také vzít v úvahu klimatické rysy vašeho regionu. Nicméně, bez ohledu na to, kde jste si přinesli boty, nedoporučujeme, abyste udělali velké poplatky. Jen proto, že jste se právě otevřeli, musíte být uznáváni, spotřebitelé vás musí milovat.

Kvalita obuvi by měla odpovídat ceně. Zkuste vždy přiměřeně vyhodnotit produkty nabízené zákazníkům. Nezapomeňte, že pokud nyní ukončíte cenu a vyděsíte potenciálního kupujícího, bude kupovat boty od vašich konkurentů. Měli byste být vždy znepokojeni prodejem, protože jen vám mohou umožnit růst a rozšíření vašeho podnikání. V nich je soustředěna celá síla.

Vydejte se a pracujte

Aby bylo možné úspěšně fungovat na jakémkoli trhu, je důležité vyniknout. Pokud vyplníte obchod s různými botami od několika výrobců, pravděpodobně se nebudete lišit od konkurence. Je mnohem výhodnější udělat si firemní obchod se specializací na výrobky jedné značky, například slavnou továrnu na výrobu obuvi v Rusku. Děláme si srandu.

K dnešnímu dni na našem trhu existují opravdu hodné společnosti v této oblasti. Produkce obuvi v Rusku se neliší od stejných továren v Turecku nebo v Itálii. A výhody a výhody jsou zřejmé. Z důvodu nedostatečné dodávky a celního odbavení bude cena obuvi nižší než cena zahraničních analogů, a proto produkt prodat za přijatelnou cenu.

Důležití lidé

Otevřením svého vlastního obchodu jste ponořeni do odvětví služeb. A zde je velmi důležitá pozornost vůči klientovi a zdvořilost. Věnujte zvláštní pozornost náboru. Pokud máte dostatek peněz, nejlepší možností je hlavní a dva prodejci. V opačném případě musíte kombinovat různé pozice. Prodejci by měli splňovat následující požadavky: čistotu, komunikační dovednosti, dobrou znalost výroby obuvi.

Je dobré, když má člověk několik specializovaných školení za sebou. Pak prodávat boty ve vašem obchodě půjde šikovněji. Od prodávajícího v obchodě velmi závisí, pokud ne celá věc. Koneckonců, nemůžete mít dobrý obchod, ne elegantní sortiment, ale pokud jste ve stavu přítomen ambiciózní, mladé a co je nejdůležitější, talentovaní lidé, kteří vědí, jak správně přítomna osoba produkt najevo, říkají, osoba v tomto případě ujistěte se, že prodej bot, nebo spíše tržby, zablokuje všechny předběžné odhady.

Obvykle se obchod s obuví vyplácí za rok. Je však lepší zaměřit se na delší období, protože ceny nákupu a pronájmu budov budou nadále růst. A přesto tento typ podnikání je považován za velmi nákladově efektivní.

Kromě toho, pokud kreativně přistupujete k podnikatelskému plánu, můžete mít vynikající výklenky a získat na trhu. Abychom však mohli plně vstoupit na trh, je nutné pochopit nejen to, jak prodávat výrobky, ale také jak se vyrábějí. Toto je další část našeho materiálu.

Trochu o technologii

Výroba obuvi má několik etap. Na začátku jsou obrobky pro budoucí boty vyříznuty z kůže. Je zajímavé, že takové detaily pro jeden produkt mohou být až 30 kusů! Akce byla úspěšně provedena díky speciálnímu lisu obsluhovanému operátorem.

Zpravidla se ve stejném obchodě nachází proces řezání vložky pro budoucí boty, avšak s pomocí zcela jiného vybavení. Nejprve je odebrána speciální tkanina. Je stlačen na obou stranách pro vytvoření stélky. Výsledné polotovary jsou lepeny speciálním gumovým lepidlem.

V jiném velkém dílenském pracovišti existují pracovníci, kteří se zabývají stroji. Pomocí tužky kreslí řady budoucích švů. Pak jsou všechny značky odeslány k odpálení, kde s pomocí speciálního tepelného zpracování mají hrany dílů požadovaný tvar. V šicí síti se speciální stroje pod dozorem zkušených kanalizací shromažďují díly, aby získaly obrobky. Poté jsou vloženy do termoplastických vložek, s nimiž obuv zachovává svůj původní tvar déle.

Krajky na konci

Dále, v závislosti na výrobním procesu, výsledný produkt je kladen na kovové nohy, který je předehřátý na 150 °, a pak se téměř okamžitě odstraněn a ochlazeného na teplotu -20 °.

Mimochodem, že ruští výrobci obuvi, že zahraniční - všichni dodržují přibližně jednu technologii. V závěrečné fázi budoucí boty získávají jediný jazyk. To zase prochází jeho technologickými cykly.

Podrážky pro boty by měly být mírně ztužené, aby uživatel nepoškodil nohu a zároveň byl maximálně pohodlný. Výrobci se snaží udržet rovnováhu mezi silou a únavou a lehkostí.

Podrážky pro boty se obvykle vyrábějí ve stejné továrně jako polotovary pro budoucí boty. V poslední fázi jsou výrobky leštěny speciálními prostředky, které mají prodloužit životnost a jsou dodávány s tkaničkami (je-li to nutné). Mimochodem, tento proces se provádí ručně.

Výroba obuvi: technologie, lidé, kreativní

Jak můžete vidět, vytváření obuvi, obuvi a baletní obuvi, i přes zjevnou jednoduchost pro laika, je ve skutečnosti složitý a velmi pracný proces. Vyžaduje zapojení velkého počtu špičkových moderních strojů a profesionálních pracovníků. Továrna, kde se vyrábí obuv, musí mít dostatečnou plochu, aby bylo možné na ni instalovat veškeré potřebné vybavení. Ano, a operátoři na plný úvazek musí pracovat za normálních podmínek.

Cena za dotazy

Odborníci poznamenávají, že optimální plocha, která je v továrně obsazena (s přihlédnutím ke všem druhům skladů, kancelářských oddělení, výrobní části), je přibližně 7 000 metrů čtverečních.

Pokud jde o automatizaci výroby, v této oblasti není zdaleka dokonalá. Mnoho strojů nutně vyžaduje provozovatele, kteří jsou z času na čas spojeni s procesem a plní si úkoly, které jim byly přiděleny.

V takové produkci může být v průměru zapojeno asi 250 lidí. A občas i mnohem víc. Všechno závisí na počtu objednávek, které závod odevzdá od velkých velkoobchodníků. Odborníci odhadovali, že organizovat továrnu na výrobu obuvi, jak se říká, od začátku bude nutné investovat zhruba 180 milionů rublů.

Není to tak jednoduché

Za 4 roky bude platit za sebe. Realizace přijatých produktů je obecně samostatným tématem (pro který jsme se také mírně otevřeli). Zahrnuje složitý proces marketingu a reklamy, který zohledňuje vlastnosti trhu a nabízí na něm, stejně jako mnohem více. S upřímně doufáme, že po přečtení našeho materiálu budete i nadále chtít začít obchod s obuví. Jste také motivováni a toužíte získat v tomto trhu hodné místo. A otázka: "Jak otevřít výrobu obuvi?" pro vás to není tak těžké. Již víte téměř všechno. Hodně štěstí!

Jak otevřít výrobu boty od začátku: podnikatelský plán

Boty - to je prvek šatníku, který každý člověk potřebuje. Všichni lidé dříve nebo později koupili nový pár obuvi z důvodu opotřebení starého. Takže předtím, než si myslíte o spuštění vlastního podnikání, měli byste věnovat pozornost této oblasti, která je důležitá po celý rok: v létě mužů a žen ve snaze vytvořit jedinečný obraz o koupi několik párů obuvi - sportovní, klasické, turistiku, návštěvy do práce, a tak dále. V zimě je hlavním kritériem pro hodnocení kvalita obuvi: musí se udržovat v teple, nemít mokrý a současně být stylový. V každém případě každý člověk jednou za rok nebo dokonce 2-3 krát získá pár nových bot.

Vzhledem k tomu, že výroba obuvi je předmětem podnikání, musíte se řídit nejen vysokou úrovní poptávky, ale také určitými parametry, které jsou navrženy tak, aby vaše podnikání bylo konkurenceschopné a ziskové.

Jak začít s výrobou bot

Myšlenka průzkumu trhu a trhu v této oblasti. Například, musíte analyzovat své konkurenty, jasně pochopit, jaká bude vaše výhoda.

 1. Vytvoření cíle - zda bude skutečná touha vyrábět kvalitní produkt nebo žízní pro velké zisky.
 2. Určení specifik podnikání a její specializace. Je důležité mít jasnou vizi směru své činnosti. Otázkou je, že za účelem zvýšení konkurenceschopnosti je důležité pochopit, co přesně bude určitá vlastnost, a proto je třeba poskytnout všechny možnosti pro vývoj událostí.
 3. Podnikatelský plán, ve kterém se počítají skutečné náklady a předpokládá se potenciální zisky, počítání všech druhů rizik, řešení problémů se sanitační stanicí a dalšími službami. Zahájení a registrace právnické osoby.

Poté, co projdete všemi těmito kroky, můžete začít přímo otevřít vlastní firmu, což bude vyžadovat určité aspekty: pronájem místnosti, nákup vybavení, veškeré potřebné materiály, náklady na reklamu a tak dále.

Podnikatelský plán

Po popisu projektu vyplývá výpočetní část, která bere v úvahu všechny finanční aspekty a aspekty podnikání.

Pokoj: výběr a kritéria

Zvláštní požadavky nejsou k dispozici, protože to není veřejné stravování, a nikoliv výroba potravin, takže můžete otevřít instituci v suterénu. A to naznačuje, že ceny budou nižší než náklady na jiné prostory. Nicméně, pokud chcete šité elitní boty pro bohaté lidi, musíte se postarat o vhodnou kvalitu svého obchodu.

Pozor prosím: Budova by měla být umístěna nejen v centru města nebo v prestižní oblasti, ale měla by být krásně navržena.

Pro výrobu obuvi si můžete vybrat pokoj v samostatné budově nebo jako součást jiné struktury: vše závisí na nabídce komerčních nemovitostí na trhu a na vašem osobním přání. V průměru je cena pronájmu místnosti 100 metrů čtverečních zhruba 100 000 rublů. Jedná se o poměrně malou částku, vzhledem k tomu, že u jiných typů podnikání jsou požadavky na prostory mnohem vyšší.

Vybavení: Kde koupit a jak si vybrat

Bude vyžadovat dobrý šicí stroj, přístroje a zařízení pro zpracování materiálů, aby hotové výrobky přinesly "obchodovatelnou formu". V průměru, celkové náklady na všechny položky vybavení, které potřebujete koupit bude asi 400.000 rublů.

Můžete vidět zařízení používané, její cenu - nižší, ale pokud nechcete pochopit principy fungování a nechcete trávit spoustu času a peněz na opravy, je lepší, aby nákup nového vybavení, které umožní svým zákazníkům vysoce kvalitní a stylové boty.

Materiály: nalezení nejlepšího dodavatele

Poté, co se rozhodnete, z jakého materiálu bude vaše obuv vyrobena, je nutné se o ni postarat. První kritérium, na které je důležité věnovat pozornost, je volba dodavatele. Musí být osvědčená a spolehlivá nejen z hlediska dodržování termínů dodání, ale také v oblasti kvality výrobků. Před výběrem prodejce surovin si pečlivě přečtěte recenze na internetu.

Pokud chcete koupit zpracované přírodní materiály - kůže a semiš, pak se připravte na to, že jejich náklady jsou vyšší než náklady na umělé prvky surovin. Nezapomínejte však na výrobu druhého: s největší pravděpodobností jsou boty z pravé kůže, obzvláště ty, které jsou šité v soukromé malé společnosti, přiřazeny k elitní kategorii a jejich cena je vysoká. Ale ne každá moderní osoba, vzhledem k nízkému příjmu, si může dovolit koupi tak drahého páru.

Nejlepší je upřednostnit rozmanitost obuvi: pro osoby s průměrným příjmem a vyšší. Tím se automaticky rozšíří vaše produkce a tím i zákaznická základna. V průměru počáteční náklady na nákup surovin činí asi 200 000 rublů.

Reklama: marketingová politika

Bude zapotřebí zahrnout do výčtu jeho výdajů další článek - vytvoření reklamy. Může být umístěn na bezplatných a placených místech na internetu, v rádiu a dokonce i na videu. Zpočátku to bude dost staré dobré slovo z úst, a pak se k němu můžete připojit a další typy marketingu. V průměru činí výše reklamních nákladů za měsíc zhruba 5 000 rublů, včetně nejen reklamy na zdroje třetích stran, ale také návrh vnější reklamy, interní distribuce letáků, výroba dárků s logem značky a značkou.

Personál: kdo najat

V tomto okamžiku je úspora rozhodně nestojí za to, protože proslulý přísloví "blázen platí dvakrát" jedná. Je lepší vynaložit úsilí na hledání kvalifikovaného personálu, který se bude moci vypořádat s rozhodnutím nějakého úkolu, než hledat sám sebe rozpočtové varianty. Průměrná mzda obuvníka, v našem případě - výrobce obuvi - je 100 000 rublů měsíčně.

Výrobní technologie

Takže odpověď na otázku, jak otevřít obuv od nuly je docela jednoduchý: je třeba vzít v úvahu několik odstínů a jejich realizaci v praxi. Promluvme si trochu o tom, co je technologie výroby obuvi. Samotný proces je rozdělen do několika etap:

 • z kůže jsou vyrobeny polotovary. Pro jeden produkt může být k dispozici velký počet dílů;
 • operátor nastaví speciální tisk a správně ho spravuje, což činí proces úspěšnější;
 • ve stejném stádiu je nutné stříhat stélky, ale používají se i další prvky zařízení: tkanina je lisována na obou stranách, aby se vytvořil hotový výrobek, který je následně lepen;
 • značení - na procesních vypracovány švů linek, pak všechny poslal do palby pomocí speciální techniky, získání požadované obrysy forem.

Takže výrobní technologie je poměrně jednoduchá, ale pro dosažení dobrého výsledku je nutné dodržovat všechny funkce a používat práci kvalifikovaného personálu.

Výpočty zisku, nákladů a návratnosti investic

Zvažte podnikatelský plán pro výrobu obuvi s výpočty:

 • částka počátečních nákladů;
 • pronájem prostor - 100 000 rublů;
 • nákup vybavení - 400 000 rublů;
 • materiály - 200 000 rublů;
 • nábor zaměstnanců - 200 000 rublů;
 • reklama - 10 000 rublů;
 • celková částka je 910 000 rublů.
 • prostory - 200 000 rublů;
 • materiály - 100 000 rublů;
 • plat - 200 000 rublů;
 • reklama - 10 000 rublů;
 • celková částka je 510 000 rublů.

Pro tento segment trhu je průměrný měsíční zisk přibližně 100 000 rublů. Chcete-li dále rozšířit produkci, můžete rozšířit reklamní aktivity.

Pozor prosím: návratnost výdajů ve výši 910 000 rublů a zisk 100 000 rublů / měsíc. může být přibližně 9 - 10 měsíců.

Takže jsme zkoumali, jak začít vyrábět boty. Začátek výrobní činnosti je prvním krokem při realizaci vašeho snu. Nebudete však muset pouze otevřít vlastní firmu, ale také "zůstat na hladině", abyste vytvořili velkou značku od malého podniku.

Jak otevřít výrobu obuvi

Hospodářská situace v naší zemi je obtížně nazývána stabilní a životní úroveň většiny obyvatelstva je slušná. Proto masové spotřebitelé stále častěji věnují pozornost získávání domácích výrobků, jelikož jsou v převážnou většině případů levnější než dovážené zboží. Především se týká základního zboží, včetně oblečení a obuvi. Proto v moderních realitách může otevření malé továrny na výrobu obuvi v provinčním ruském městě stát se značně výnosným podnikem. O tom, jak otevřít výrobu obuvi od nuly, promluvme si o tomto materiálu.

Etapy organizace

Na otázku, co je třeba udělat pro otevření své vlastní výroby obuvi, budou pro začátečníky zodpovězeni krok za krokem, který je uveden níže:

 1. Pokud divadlo začíná s věšákem, pak téměř jakýkoli obchod - od návštěvy nejbližšího úřadu FTS, kde je registrován. V tomto případě nejpřijatelnější organizační a právní forma OP na "zjednodušené". Potřebné dokumenty jsou poměrně jednoduché, takže tuto záležitost nebudeme podrobně věnovat. Mělo by být pouze poznamenáno, že je nezbytné co nejvíce přiblížit výběr potřebných kódů OKVED.
 2. Chcete-li najít vhodný prostor pro obchod s obuví, bude to vyžadovat velké úsilí. Měla by mít plochu nejméně 100 metrů čtverečních. metry, dobře vytápěné a s dokonalým stavem komunikace. Část z něj by měla být přidělena do skladu hotových výrobků a materiálů a na zbývající ploše přímo umístěna výrobní linka. V prostorách dílny musíte také provádět opravy a vytvářet nejpohodlnější pracovní podmínky pro zaměstnance.
 3. Zařízení pro výrobu obuvi je nejlépe zakoupeno od tuzemských výrobců, a ne nutně nové - bude sestoupit a z druhé ruky, ale v dobrém stavu. Pro nákup vybavení doporučujeme vzít zkušeného zámečníka, který dokáže přiměřeně posoudit stav strojů a provést jeho rozhodnutí ohledně vhodnosti jejich nákupu.
 4. Co se týče náboru pracovníků pro výrobu obuvi, hlavním cílem je najít pár zkušených obuvníků a zkušeného zámečníka na údržbě strojů. Jednoduchí pracovníci a dlouhodobí lidé nebudou potřebovat zvláštní dovednosti, základní požadavky na ně jsou absence špatných návyků a odpovědnosti.
 5. Kompetentní marketingová politika poskytne soukromé prodejně obuvi rychlý růst zisku a jistý vývoj. Důraz by měl být kladen na aktivní vyhledávání prodejních kanálů a navázání úzkých kontaktů s potenciálními velkoobchodními odběrateli výrobků. Rozvoj vlastních webových stránek je samozřejmě také nezbytnou podmínkou pro vytváření představitelného image firmy v očích zákazníků.

Ctižádostivý podnikatel se také musí postarat o vytvoření systému kontroly kvality, který by minimalizoval množství manželství a chránil pověst svého podnikání před vznikem "tmavých míst".

Výhody a nevýhody

V této části článku pochopíme, co je dobré o tomto podnikatelském nápadu a jaké jsou jeho negativní aspekty. Stručně řečeno, zvažte výhody a nevýhody soukromé mini-továrny na výrobu obuvi. Nejprve se podívejme na pozitivní aspekty tohoto podnikání:

 • V tomto segmentu trhu je stále nízká úroveň hospodářské soutěže, zejména v provinčních oblastech.
 • Rychlá návratnost investice do zahájení podnikání za předpokladu, že se kontakty na prodej rychle uskuteční.
 • Relativně nízké náklady na zařízení a snadné ovládání, které minimalizují dodatečné náklady na opravu, údržbu a případnou výměnu.
 • Možnost získání dodatečného financování od obecních úřadů, protože soukromá továrna na výrobu obuvi je společensky významnou obchodní činností, která může přispět k vytvoření obrazu daného regionu nebo konkrétního města.

Nyní o nevýhodách:

 • Potíže spojené s vyhledáváním kvalifikovaných výrobců obuvi. Toto povolání není běžné, a proto najít kvalitní odborníka, bude muset velmi tvrdě zkoušet.
 • Možné přerušení dodávky kvalitních materiálů a součástí pro výrobu obuvi. S největší pravděpodobností budou suroviny muset být zakoupeny ve vzdálených regionech, což je spojeno s dodatečnými náklady na dopravu.

Nakonec,

Poté, co podnikatel úspěšně rozhodl, jak začít podnikat, má okamžitě další, ne méně naléhavou otázku - zda je výhodné s nimi vypořádat. Vlastní výroba obuvi je malý podnik, který může snadno "střílet" a stát se velmi ziskovým v podmínkách blokády sankcí a finanční krize. Jeho ziskovost bude do značné míry záviset na regionu, kde se plánuje organizace výroby obuvi, a správně zvoleném sortimentu vyráběných výrobků. Je nesmírně důležité předběžně provádět důkladné sledování potřeb obyvatelstva a jeho materiální bezpečnosti a snažit se o to, aby jejich výrobky byly prospěšné co největšímu cílovému publiku.

Sortiment obuvi by měl sestávat z pozic, které jsou zajímavé pro lidi s různým společenským postavením, věkem a finanční situací. Teprve poté podnikatel bude schopen vydělat na tomto podnikání dobré peníze, aby následně rozšířil výrobu a vstoupil na slibnější trh.

Jak začít s vlastní výrobou obuvi od začátku?

Výroba obuvi: jaké vybavení je nutné + technologie výroby obuvi - 9 základních etap. Co potřebujete k organizaci výroby obuvi: suroviny, prostory, personál + podrobné finanční výpočty.

Kapitálové investice (továrna): od 150 000 000 rublů.
Období návratnosti výroby obuvi: 3,5 - 4 roky.

Ruský trh je plný zboží, které se vyrábí po celém světě, ale s domácími producenty není tak dobré.

S největší pravděpodobností to je způsobeno skutečností, že země jako Čína vyrábějí velké množství výrobků pro každý vkus.

Ano, není to příliš vysoká kvalita. Nicméně ceny za to jsou poměrně nízké, zatímco známé zahraniční značky vysoké kvality mají proto vysoké náklady.

Jednou z odvětví tohoto odvětví je výroba obuvi. Tento typ činnosti není v Ruské federaci příliš rozvinutý.

Proto můžeme předpokládat, že pokud vytvoříte v Rusku vynikající nabídku produktů, bude zde poptávka.

Tato firma není pro každého.

Musíte být člověkem, který rozumí všem jemnostem povolání krejčího. Také zkušenosti se šitím bot, opravou nebo výrobou.

Dokonce i když nemáte v úmyslu pracovat, ale jen řídit, tato zkušenost pomůže zjistit, co může být potřebné pro výrobu.

Který formát zvolíte pro boty?


Pokud zobecňujeme, můžeme rozlišit dva formáty výroby obuvi:

 • Malý bod, kde si majitel šité boty na objednávku nebo pro maloobchod;
 • kompletní výroba, továrna.

První možnost je vybrána, pokud neexistují peníze na vybudování velkého podniku s továrním předpokladem a velkou personální strukturou.

V tomto případě se můžete pokusit o otevření malého butiku s autorkou.

Ale otevření všech příležitostí se slušným počátečním kapitálem, a to jak pro začínajícího podnikatele, tak pro zkušeného obchodníka, dovolí možnost s továrnou na výrobu obuvi.

Kardinální rozdíl spočívá v tom, že v případě velké produkce je třeba se soustředit na masový charakter, rychlost vydávání nových modelů a přístupnost pro masy.

A v případě soukromého butiku je hlavním úkolem výroba exkluzivních modelů s individuálním designem a nejvyšší kvalitou.

Dalším předmětem, na kterém se mění tvar obuvi, je jeho styl. Je nutné diametrálně rozdělit sportovní a klasický formát.

Pokud technologie šití letních sandálů a zimních obuvi nemá obzvláště složité rozdíly, jsou tenisky zcela odlišným druhem výrobku, jehož výroba vyžaduje další znalosti, technologii a vybavení.

Hlavní zařízení pro výrobu obuvi - co bude trvat?


Bez ohledu na velikost a účel továrny na obuv je zřejmé, že bez šicí stroj nemůžete žádným způsobem zvládat.

Již hlouběji do nuance produkce můžete zdůraznit skutečnost, že standardní model nefunguje s kůží a jiným tvrdým materiálem.

Podrobný seznam
a odhadované náklady (ruble):

Hlavní kategorie technologie, kromě šicího stroje
(potřebné pro výrobu
libovolný formát: hmotnostní i individuální)

Celkem: z 1 850 000 rublů

Doplňkové vybavení,
což je nutné pro velkou produkci
(s cílem podstatně zrychlit výrobní proces)

Celkem: z 1 970 000 rublů

Pro finální zpracování
výrobky budou potřebovat vybavení,
které budou tyto funkce plnit

Celkem: z 2 125 000 rublů

Ve většině případů může být vyžadováno další vybavení, jehož výběr bude určen podle vlastností výroby. To je dáno touhou představit své inovace, a to i v tak známém průmyslu, jako je výroba obuvi.

Zvláště aktivní je použití významných značek.

Pozoruhodné příklady „prodyšné boty“ značky Geox, boty s jediným «Easy Tone» Reebok (který, pokud jste přesvědčeni, že reklama, pomáhá udržovat svaly tónovaný hýždě).

9 stupňů technologie obuvi

Stejně jako v jakémkoli procesu šití začíná vše se vzorem.

Pokud budeme uvažovat o příkladu, v němž jsme již zpracovali koženou nebo jinou barvu, kterou potřebujeme, bude dalším krokem výroba dílů.

Tyto komponenty jsou řezány pomocí speciálních nožů podle předem připravené šablony budoucího výrobku.

Chcete-li vyrobit jednu obuv v průměru, musíte rozdělit kus materiálu na 20 nebo více dílů. Ale to vše závisí na složitosti myšlenky tohoto modelu.

Dalším krokem je vytvoření stélky pro boty.

To se provádí pomocí speciálních zařízení - tisku.

Toto zařízení používá metodu silné komprese pro připojení několika vrstev různých materiálů a dává určitému tvaru a ohybům boty.

 • Další značky jsou vynesena na místě, kde a jak budou propojeny spoje.
 • Okraje dílů jsou vypáleny a broušeny, aby byly tenčí a vhodnější pro křížové šití.
 • Seamstresses začnou šití, které dávají obrobku tvar budoucí obuvi.
 • Poté jsou připevněny desky, které dávají obuvi příležitost zůstat v původní podobě, aniž by ztratily tvar pod vlivem teplot.

  Konečnou fází výroby je spojování obrobku s podešví.

  Podrážka je vyrobena ve speciální peci, po které je zpracována a odříznuta vše zbytečné.

  Po spojení s podrážkou je dokončený model leštěn.

  To se provádí pomocí ovčí vlny a speciální boty na boty.

 • Proces utahování konečných výrobků na šněrování je vždy ruční.
 • Jaké suroviny mohou být potřebné pro výrobu obuvi a kde je lepší ji vzít?

  Vzhledem k tomu, že stále jde o výrobu kvalitní a kvalitní obuvi, je hlavním materiálem pro její výrobu považován za přírodní kůži.

  Není nutné žádat zahraniční společnosti o dodávky kvalitního materiálu, protože polovina nákladové ceny bude pouze lodní, ale zpronevěra na celní a daňové úhrady.

  V celém Rusku existuje mnoho podniků, které nabízejí materiál pro výrobu obuvi. Můžete se zmínit například o:

  1. Ronnon - Moskva (http://www.ronnontk.ru/leather).
  2. Ostashkovský Zavod - oblast Tverwww.okz.ru).
  3. "Ruská pleť" - Ryazan (http://www.leather.ru/en).
  4. "Kirovské koželužny Arteks" - Kirov (www.arteks.su).

  A to není úplný seznam všech ruských továren na výrobu kůže.

  Rovněž budou vyžadovány materiály chemické výroby pro další zpracování této pokožky. Prostředky chemického ošetření různé tekutiny, krémy, oleje a tak dále.

  Chcete-li zpracovat podrážku boty, můžete také potřebovat kapalné polyurethany. To vše lze objednat od místních chemických závodů. Opět je na území Ruska více než dost.

  Obalový materiál nejčastěji objednávané od společností, které vyrábějí zakázkové obaly. Čím častěji je objednávka větší, tím levnější jednotka stojí.

  Jak vybrat správný pokoj?

  Místnost pro malou produkci.

  Pokud mluvíme o mini-produkci, můžete to udělat s malou místností.

  Některá zařízení, která budou potřebná pro výrobu dopravníků, v tomto případě nejsou potřeba, protože polovina práce bude provedena ručně.

  Také zpravidla se při výrobě takového formátu nepotřebuje velký počet pracovníků.

  Na základě těchto údajů můžete určit, že potřebujete pokoj s malou plochou.

  Obecné požadavky na výrobu však zůstávají nezměněny, aniž by byly zohledněny jeho objemy:

  • přítomnost plynovodu;
  • vodovodní systém;
  • dostupnost telefonních linek;
  • elektrický vodič je schopen odolat zatížení odpovídajícím výrobním funkcím;
  • topení a tepelné izolace jsou také důležité, protože skladování materiálu pro výrobu vyžaduje určitý teplotní režim.

  V dnešní době se často jedná o dílenské body, kde se samotný obchod nachází ve stejné budově jako produkce.

  To umožňuje ušetřit na nájemném a prodávat produkty na místě.

  Místnost pro továrnu na šití bot.

  V případě rozsáhlé dílny pro výrobu obuvi je zřejmé, že je lepší zvolit tovární prostory v průmyslové zóně města.

  Obvykle náklady na pronájem nebo nákup budovy v této části města nejsou tak vysoké.

  Pokud zahrnete všechny potřebné oblasti (kancelář, dílny pro výrobu, šití a zpracování, personální a skladové prostory), potřebujete plochu asi 7 000 metrů čtverečních. m.

  Jak uspořádat práci v obchodě s obuví?

  Výběr pracovníků pro miniprodukci obuvi.

  U malého obchodního + výrobního místa je ve skutečnosti jedna osoba dost. Pro větší pohodlí je však lepší sdílet administrativní práci a proces vytváření produktu.

  V ideálním případě budete potřebovat alespoň jedno další administrativní zástupce (například správce nebo prodejce, pokud je výroba ve stejné místnosti jako sklad), návrháře (protože mluvíme o autorské obuvi), řezač a švadlena v jedné osobě a také master, kteří se zabývají veškerou instalací a podobnou prací.

  Obuvnictví

  Na trhu je mnoho značek, které nabízejí kvalitní obuv pro každý vkus. Také existuje množství skupin společných nákupů a internetových obchodů s dodávkami do různých regionů země. Šití obuvi však stále neztrácí význam. Jedinečné modely, které jsou vyrobeny ručně podle jednotlivých standardů, jsou slibným směrem, který postupně získává stále více zákazníků po celém světě.

  Vlastnosti podnikání

  Chcete-li nabídnout vysoce kvalitní a vyhledávané produkty, musíte mít určitý stupeň kompetencí, neustále sledovat novinky a módní trendy.

  Boty - zboží, které je rozmanité. Proto před vytvořením vlastní značky je důležité určit svou specializaci. Ženy, děti nebo muži? Elite kůže nebo cenově dostupné mládí? A můžete získat slávu tím, že pořádáte šití ortopedických obuvi? Zvažte směr, který potřebujete ve fázi plánování podniku.

  Při výběru výklenku je důležité studovat konkurenci, stupeň nasycení trhu, vytvořit svou vlastní jedinečnou nabídku. Je také nutné pochopit technologii, materiály, přemýšlet nad plánem propagace zboží. Dnes není nutné otevřít svůj vlastní obchod, který bude vypadat jako spousta dalších. Kromě toho je obtížné konkurovat čínským výrobkům.

  Nejlepší je vyvinout strategii, která vám umožní nabídnout exkluzivitu a kvalitu, abyste získali první zákazníky, kteří doporučují produkty svým známým.

  Kde začít

  Zpočátku musíte obchod legalizovat. Nejvýhodnější možnost pro ty, kteří plánují uspořádat malý ateliér pro šití bot - otevření IP. Začátek stačí najít malý pokoj nebo objednávky doma.

  Jak se podnik vyvíjí, bude možné otevřít LLC. To je důležité v přítomnosti velkoobchodních odběratelů nebo práce s podniky.

  Při registraci musíte zadat kód pro budoucí aktivity. Jediným klasifikátorem je výroba obuvi, obuvi a stélky - OKVED 19.30 "Výroba obuvi". Nicméně se nevztahuje na ortopedické modely, válečky, brusle.

  Otevření zúčtovacího účtu, udělování pečeti, notářské služby - to vše lze provést po obdržení prvních objednávek.

  Okamžitě je třeba zvolit systém zdanění. Doporučujeme napsat aplikaci pro zjednodušený systém. Zde jsou dvě sazby - 6% z příjmu nebo 15% zisku po odečtení nákladů.

  Přípravné práce jsou ukončeny výběrem názvu společnosti. Závažný postoj pomůže zachovat nejen dobrou pověst, ale i v budoucnu zaregistrovat svou vlastní ochrannou známku.

  Výběr místnosti

  Pokud podnikatelský plán zajišťuje šití obuvi a její prodej, pak je třeba uhradit náklady na pronájem obchodních prostor. Nejvýhodnější je otevřít bod na přeplněném místě. Například ve velkém centru.

  Nejvíce nákladově efektivní je výroba obuvi pro kupující s průměrnými příjmy. Nechtějí nosit levné, nepohodlné modely. Nicméně nemají možnost nakupovat drahé značkové zboží.

  Ekonomičtější možností je pronajmout si místo na trhu s oděvy. Kvalitní produkty se rychle stanou oblíbenými. Hlavní věcí je stanovit optimální cenu, která přiláká kupující a bude prospěšná pro podnikatele.

  V malém ateliéru je třeba zajistit dílnu, místnost pro přípravu a skříň. Zákazníci by měli být pohodlní a pohodlní při objednávce. Je nutné zakoupit měkké pohovky místo kancelářských židlí, poskytnout příležitost k dialogu s designérem a řezbářem, připravit zajímavé fotografie a ukázky ručně vyráběných obuvi.

  Jak se podnik vyvíjí, můžete naplánovat rozsáhlou produkci. Umístění dílny nezáleží. Proto je lepší pronajmout prostory v průmyslových oblastech, na okraji města.

  Nákup surovin

  Dnes není těžké nalézt dodavatele přírodních nebo umělých materiálů. Domácí firmy používají moderní zařízení a technologie zpracování. Vyrábí vysoce kvalitní kůži a semiš. Je nutné přesně hledat výrobce, ale nikoli prodejce, kteří prodávají stejné výrobky s obalem.

  Výběr dodavatele obuvi přímo ovlivní příjmy podnikatele. Noha může být příliš malá, velká, vysoká, plochá, široká nebo úzká. Pokud společnost provádí vlastní šití obuvi, měly by být zohledněny možné možnosti.

  Výběr obchodního modelu

  Individuální šití obuvi lze uspořádat několika způsoby:

  1. Plnohodnotná továrna na obuv. Pro organizaci výroby od začátku to bude trvat asi 180 milionů rublů. Částka se skládá z nákladů na vybavení, pronájmu prostoru, platů zaměstnanců (téměř každé zařízení bude vyžadovat samostatného zaměstnance), nákup surovin. Továrna má dlouhou dobu návratnosti. Nejméně 4 roky s dobře organizovaným systémem prodeje.
  2. Umístění výroby v Číně bude levnější. Podnikatel bude potřebovat čas a dovednosti ke spolupráci se zahraničními společnostmi, budování logistického systému, řízení.
  3. Šití boty na objednávku. Jednotlivá, kusová produkce je zajímavá pro mnoho lidí, kteří jsou spokojeni. Kvalitní polštářky na šití boty, módní modely, perfektní fit na nohy, pohodlí, bez ohledu na výšku paty - vše by mělo být přemýšleno až do nejmenších detailů. Můžete se trénovat od mistrů, kteří si pro sebe vytvořili jméno, začínající dělat boty s vlastními rukama.

  Ziskovost výroby

  Návratnost projektu závisí na druhu vyrobené obuvi. Příležitostné modely střední a nízké cenové kategorie budou mít zvýšenou poptávku. Šití dámských obuvi, zejména model s vysokými podpatky, je však považováno za nerentabilní a dlouhodobé.

  V počáteční fázi můžete otevřít malý ateliér. Výše investice bude od 500 000 rublů. Při výpočtu příjmů je třeba vzít v úvahu sezónnost prodeje. V létě poptávka po produktech klesá. S dobře zavedeným systémem prodeje mohou tržby dosáhnout 300 000 rublů.

  Jako dodatečná služba mohou ateliér věnovat pozornost opravám bot. Exit boty mohou být přeměněny do každodenního života změnou barvy a změnou paty na stabilnější. Neatraktivní návrhář obuvi může snadno vyzdobit kamínky nebo jinými prvky, změní se pomocí bohatého odstínu.