Obchodní myšlenka - Agentura pro vztahy s veřejností

Profesionální pracovníci v oblasti styku s veřejností pracují se zástupci mediálních zdrojů - redaktory časopisů a novin a producentů rozhlasu a televize, aby se dozvěděli o historii svých klientů.

Jelikož kolem toho je v médiích obrovská propagační reklama a existuje jen tolik příběhů, které média mohou - nebo se chtějí - odrazit v publikaci. PR lidé tvrdě pracují na ukázání nového úhlu, přitahují pozornost a prezentují své klienty v pozitivním světle.

Public Relations agentura také poskytuje svým zákazníkům s materiály, jako jsou tiskové výstroje, výroční zprávy, projevy a brožury - všechny nástroje, které jsou vhodné pro vytvoření této společnosti, známé osobnosti nebo stoupající hvězda, aby vypadali dobře. Chcete-li pracovat v jejich tvůrčích schopností, vytváří takové duševní obzor, a jsou na vrcholu trendů a problémů, zatímco troubení na roh svým zákazníkům, je to business pro vás.

Výhody PR agentury spočívají v tom, že získáte příležitost maximálně využít tuto kreativitu, jste vždy na vrcholu svých duševních schopností a celý den máte co do činění s mnoha zajímavými lidmi. A můžete pracovat z domova. Diplom nebo certifikát o vztazích s veřejností je přínosem, ale není absolutní nutností.

Budete potřebovat prvotřídní písemné a ústní dovednosti - budete muset psát chytlavé a efektivní tiskové zprávy a články pro časopisy a noviny, stejně jako být schopen přesvědčit editory a producenty, aby používali svůj materiál, a ne někdo jiný. Měli byste být obeznámeni s typy výrobků z různých publikacích a televizních pořadů (na místní zprávy až do pozdně noční talk show), který hledáte, a načasování, tlaku, které pracují, a ty je třeba důvěru k řešení všech těchto problémů nervových na svých vlastních podmínek.

Trh


Vaši klienti mohou pocházet z téměř každé firmy, jednoho profesionála nebo celebrit, které budete pečlivě sledovat, stejně jako neziskové organizace a vládní agentury. Jako začátečník se můžete specializovat na určité typy podniků nebo povolání, například lékaře, spisovatele, bioinženýrské firmy nebo módní softwarové společnosti. A samozřejmě společnost v oboru, kterou už znáte, vždy slibuje vyhlídky.

Nejlepší způsob získávání nových zákazníků je prostřednictvím sítě a osobních kontaktů. Zavolejte jménem kohokoliv, koho znáte, v jakémkoli příbuzném poli. Spusťte svou vlastní PR kampaň s přímým zasíláním brožur s vyhlídkou. Vydejte se jako host na místní rozhlasové diskusii.

Potřebné vybavení


Budete potřebovat počítačový systém s běžným kancelářským softwarem, laserovou tiskárnou, barevnou tiskárnou, skenerem a faxem.

Jak otevřít svou PR agenturu: zkušenost Tatyany Bauliny

Jak začít všechno od začátku a otevřete svou firmu spojenou s vaší oblíbenou činností? Redakce dne Ženského dne se dozvěděla od Tatiany Bauliny, tvůrce agentury PR Prime Agency, jak otevřela svou práci snů bez startu kapitálu.

"Před zahájením vlastního podnikání jsem pracovala ve velké kanceláři s velmi obtížnými klienty. Celkově bylo vše v pořádku, dokud nedošlo k "stejnému dni". Byl to den, kdy jste si uvědomili, že se buď zblázníte na všechno, co se děje kolem, nebo něco urgentně změníte.

Tak, téměř okamžitá, bylo rozhodnuto o otevření své vlastní podnikání - PR agentura, kde jsem se budou moci dala za úkol pracovat pouze s klienty, kteří mě potěší a vytvoří dokonalou atmosféru, ve kterém být radost pracovat nejen pro mě, ale i mým drahé manažery.

Myšlenka otevření byla v mé hlavě po mnoho let, ale zdánlivě dříve, touha nebyla tak silná. Byl to jen případ, kdy "všechno musí mít svůj čas" a přijde čas. "

Jak otevřít PR agenturu?

O tom, co je PR a jaký je úkol PR-agentur, dnes mnozí lidé vědí málo. Navíc, v naší zemi kolem slova "PR" stále hnídí oblak tajemství a smysl něčeho mimo dosah obyčejného smrtelníka. Nicméně je vše opravdu jednoduché a cenově dostupné.

PR (z anglických "public relations") je dnes často přeloženo do ruštiny jako "public relations". Tento koncept je mnohem prostornější. Bylo by správnější přeložit jako "sociální vztahy", tj. postoj společnosti k něčemu (firmě, značce, firmě) nebo někomu (k jednotlivci, skupině, politické straně). "Public Relations" je věda o tom, jak vytvořit daný postoj k objektu. A může to být všechno: od nenávistné až po čistě pozitivní.
Rodinou této disciplíny je zahraniční Evropa a současně Amerika. Od té doby byly otázky formování veřejného mínění stanoveny dost dlouho. v podmínkách kapitalismu postoj společnosti k produktu nebo organizaci velmi určoval poptávku po zboží a službách. V Rusku se v polovině 90. let objevily první PR-agentury. Bohužel obyčejní obyvatelé obvykle spojují slovo "PR" s politickými technologiemi. Je to díky politickým kampaním uprostřed a konce minulého desetiletí minulého století, že se tento výraz v naší zemi stal dobře známým.

PR-agentura: kde začít?

Takže jste se rozhodli otevřít PR agenturu. Měli byste začít pronajmout kancelář (potřebujete právní adresu) a zaregistrovat firmu. V našem obchodním plánu PR agentury doporučujeme organizační a právní formu společnosti s ručením omezeným (LLC). Současně stojí za to podívat se na výběr pracovníků - zaměstnanci zde také "rozhodují všechno".
Kancelářská místnost vhodná pro plochu 40 metrů čtverečních. Je žádoucí mít samostatnou místnost pro jednání s budoucími zákazníky. Samotný obchod je nejlépe umístěn zvlášť.

Kdo potřebuje služby PR?

Často firma potřebuje nějakou práci udělat co nejdříve. Například je třeba uspořádat naléhavou tiskovou konferenci, důležitou prezentaci, připravit analytickou zprávu v předvečer blížící se krize nebo vytvořit balíček informačních dokumentů. V takových situacích lidé obvykle nemají dost, počet nevyřešených problémů roste jako sněhová koule a nemá smysl či čas najímat nové zaměstnance.
Pokud firma pocítí akutní nedostatek času k implementaci důležitých problémů PR, můžete ji koupit v agentuře. Můžete si zakoupit nejméně 40, alespoň 100 pracovních hodin. Obecně, pokud je to nutné. V takovém případě se projekt nezdaří a bude to trvat jen málo peněz.
Je důležité jasně definovat, které specialisty jsou potřebné a co by měly dělat. V závislosti na projektu je rozumné zvýšit nebo snížit roli a množství času zakoupeného profesionály různých úrovní.

PR manažer opouští společnost, nedokáže rychle najít náhradu a public relations nelze přerušit. V této situaci můžete dočasně pronajmout odborníka se správnými dovednostmi v PR agentuře. Současně úroveň činnosti a kvalita komunikace neklesne o minutu a můžete klidně hledat osobu na prázdnou pozici.
Další situace: společnost PR-work se prudce zvýšila a po určité době je zakázáno měnit seznam zaměstnanců. Aby bylo možné, že "oba vlci jsou plní a ovce jsou v bezpečí," je to také možné s pomocí přitahovaných odborníků.

Technologie a praktické zkušenosti

Dobrá PR-agentura má unikátní technologie pro práci s médii, pořádání speciálních akcí, hodnocení efektivity public relations atd.
Na rozdíl od firemních specialistů, kteří mohou získat některé dovednosti, které potřebují pouze při školení, personál specializovaných agentur čelí každodenní řadě problémů. Proto musí po celou dobu vymýšlet nové technologie, které se mohou účinně vyrovnat s velkým množstvím heterogenních informací. "Kupování" jedné z těchto technologií může klient využít mnohokrát.
Kontaktování PR agentury vám také umožňuje získat praktické zkušenosti v konkrétní oblasti. Může se jednat o plánování a zahájení podnikové publikace, pořádání komplexní tiskové prohlídky, pořádání rozsáhlé konference s pozváním nezávislých řečníků, vypracování akčního programu v krizových situacích.
Vedle oficiálně provedené práce může agentura prodávat své vztahy s nejlepšími dodavateli, které nejsou kontrolovány na jednom projektu, a profesionálními novináři. K tomu, aby se k těmto osobám dostali sami a navázali dobré vztahy s nimi, mohou vlastní odborníci na PR trvat velmi dlouho. A kontaktováním agentury získáte tyto odkazy rychle a okamžitě.

Čerstvý vzhled

Často úspěch projektu závisí ne tak na jeho výkonu, jako na dobrém nápadu. Pevná agentura má celou řadu nápadů: nezapomenutelné akcie, vzrušující titulky. Koneckonců tam pracují řada PR specialistů a již realizovali velké množství různých projektů. Jak říkají, jedna hlava je dobrá, ale dvě jsou lepší.
Další výhodou agentury PR je "pohled ze strany". Kompetentní hodnocení podnikových procesů společnosti, práce jejího oddělení PR je vynikajícím zdrojem pro rozvoj.
Spolupráce s agenturou také pozitivně ovlivňuje formalizaci PR oddělení společnosti. Jasné úkoly, podrobné zprávy o dokončených projektech - to vše vytváří smysl pro pořádek a strukturu.

Služby

Všechny PR agentury mohou být rozděleny do dvou kategorií. Prvním z nich jsou technickí partneři, kteří poskytují klientům dobře regulované služby. Hodnota jejich práce je obvykle stanovena podle standardního ceníku: organizace tiskové konference - tolik dolarů, příprava tiskové zprávy - tolik, atd. Druhá kategorie - poradci společnosti, připraveni být strategickým partnerem svých klientů... Jejich práce je často placena na základě počtu hodin strávených na projektu.
V našem obchodním plánu pro PR agenturu doporučujeme nejprve pracovat jako "dodavatel". Pro tuto roli nepotřebujete mnoho zkušeností a vaše agentura dosud neměla pověst.

Man-Organizer

Jak otevřít PR agenturu v roce 2018. Kolik je a kolik můžete vydělat (2018) - kde začít a kolik můžete vydělat

PR agentury a aktivity, které provádějí, jsou na trhu s informačními službami velmi žádané. Při plnění svého hlavního úkolu vytvářet pozitivní představu o společnosti nebo firmě agentury pomáhají klientům přihlašovat se a rozeznávat produkt. Služby PR specialisté jsou také požadovaní politici, hvězdy show business, veřejnost lidé.

 • Podrobný obchodní plán pro otevření PR agentury
 • Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?
 • Kolik můžete vydělat
 • Jaké vybavení si vyberete pro podnikání
 • Jaký je kód OKVED pro registraci firmy?
 • Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření PR agentury
 • Jaký daňový systém si můžete zvolit pro PR agenturu
 • Potřebuji povolení k otevření PR agentury?
 • Obchodní technologie

PR-kampaň není levná služba, proto jsou příjmy úspěšných agentur PR poměrně vysoké. Na rozdíl od západních zemí nemáme mnoho agentur pro styk s veřejností a konkurence na trhu je relativně malá. Proto organizováním PR agentur můžete využít svého potenciálu a vydělat si dobré peníze.

Podrobný obchodní plán pro otevření PR agentury

Chcete-li rychle získat zpět investice a vydělat si dobrý příjem, je třeba přemýšlet o podnikatelském plánu s ohledem na všechny nuance podnikání.

Pokud jste sami dobří PR specialisté a máte zkušenosti a určité spojení - je to polovina úspěchu. Ale budete potřebovat tým odborníků (ne nutně s specializačního vzdělávání) - lidé, kteří vlastní PR- propagace technologie, Každý sebeúcty společnost také láká manažery, reklamy i herce, které mohou pomoci při realizaci PR kampaně. Pokud máte lidi, kteří jsou ochotni s vámi pracovat - to je

Krok 1 pro vytvoření podnikání.

Krok 2 - registrace firmy. Může být formalizován jako samostatný podnik, ale je lepší otevřít LLC.

Krok 3 - výběr místnosti. Při výběru místnosti je třeba zvážit průchodnost. Přednostně si pronajmout kancelář v obchodním centru. Nechte to být malý, ale bude snadné se k němu dostat odkudkoliv ve městě.

Krok 4 - Vytvořte vlastní firemní identitu. Pokud chcete otevřít úspěšnou agenturu, aniž byste tuto součást nemůžli udělat, měla by být vaše instituce rozeznatelná. Je žádoucí, aby styl byl postaven na dvou kontrastních barvách a odpovídal logu agentury. Styl by měl být viděn v barvách kanceláře a oblečení zaměstnanců.

Krok 5 - objednat místo. Chcete-li inzerovat své služby a přilákat zákazníky, budete muset vytvořit vlastní webové stránky. Je lepší se obrátit na specialisty, kteří nejenže mohou udělat dobré místo, ale také ho prosazovat.

Krok 6 - přilákání zákazníků. K tomu je třeba investovat do reklamy. Nejlepší je věnovat pozornost sociálním sítím a médiím.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

Kolik peněz potřebujete, je otázka nejednoznačná. Ale chci si uvědomit, že byste neměli zachránit kancelářský design a firemní styl. Takže se pokusme provést přibližné výpočty.

Pronájem kanceláří - 50 000:

Nábytek a zařízení - 200 000;

Tvorba firemní identity -30 000;

Tvorba webových stránek - 40 000;

Reklamní kampaň - 30 000.

Kromě toho by měla být určitá částka vyčleněna na nepředvídané výdaje a měla by zahrnovat i platbu zaměstnanců agentury. Možná bude částka vynaložena na návrh kanceláře.

Kolik můžete vydělat

Průměrný plat obyčejného PR v hlavním městě je 50-70 tisíc rublů. Ale v prvních měsících byste neměli očekávat velký zisk. I když agentura může rychle přilákat zákazníky, investice se vyplatí do 3-4 měsíců.

Jaké vybavení si vyberete pro podnikání

Výběr vybavení je důležitým krokem při vytváření podnikání. Nekupujte použitý nábytek a vybavení. Moderní PR-agentura by měla mít prestižní notebooky a kancelářské vybavení, moderní počítačové stoly, židle, regály. Samozřejmě, nejdůležitější věcí je poskytování kvalitních služeb. Ale klienti, kteří přijdou do agentury, nejprve věnovat pozornost situaci.

Jaký je kód OKVED pro registraci firmy?

Bez ohledu na zvolený registrační formulář bude nutné zadat kód OKVED. V případě PR-agentury je hlavní kód OKVED 72.12 zastoupení v masmédiích.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření PR agentury

Při otevření PR-agentury je lepší přestat na LLC. K tomu budete potřebovat prohlášení ve formě P11001, smlouvy o založení LLC, statutárního kapitálu, statutu převzetí platby státních daní.

Kromě toho, abychom mohli oficiálně otevřít agenturu, budeme potřebovat závěr od hasičů, nájemní smlouvu a smlouvy s veřejnými službami.

Jaký daňový systém si můžete zvolit pro PR agenturu

Při registraci podnikání u daňových orgánů je zpravidla podnikatelům nabídnut základní systém zdanění. Může se však změnit, aby bylo snadnější uchovávat záznamy. Pro PR-agenturu je vhodná UTII (vmentenko) nebo USO (zjednodušená verze).

Potřebuji povolení k otevření PR agentury?

Zvláštní oprávnění se nevyžadují k otevření agentury PR. To je velký přínos při zahájení podnikání. A kolik to bude nárokovat, závisí na vašem potenciálu a účinnosti.

Obchodní technologie

Aby podnik rychle získal impuls, je třeba:

 1. Zapojte se do sociálních sítí. K tomu je třeba připravit a propagovat komunity.
 2. Vytvořte spojení v podnikovém prostředí.
 3. Aktivně spolupracuje s médii.

Za prvé, můžete pracovat pouze v sociálních sítích a posílat brožury. Musíme si však pamatovat, že PR vyžaduje kreativní přístup, vysokou efektivitu, dovednosti v žurnalistice a komunikaci.

Načítá se...

 • TAGS
 • pro dívky a ženy
 • pro muže
Podobné obchodní nápady:

Podnikatelský plán PR agentury

Na váš požadavek jsme připraveni přizpůsobit tento obchodní plán nebo rozšířit jeho cíle a cíle.

Podnikatelský záměr byl připraven podle mezinárodní normy UNIDO.

Spolu s obchodním plánem je poskytován elektronický finanční model výpočtů s možností změny parametrů a automatického přepočtu.

Shrnutí podnikatelského plánu:

1.1. Podstata projektu1.2. Oblast realizace projektu1.3. Investice projektu1.4. Financování projektu1.5. Plán akce1.6. Účinnost projektu

2. Podstata navrhovaného projektu

2.1. Obecný popis2.2. Poloha2.3. Popis zboží / služeb2.4. Technologie výroby (služba) 2.5. Otázky životního prostředí2.6. Sociální efektivita

3. Organizační plán

3.1. Právní a organizační struktura realizace projektu3.2. Partneři a dodavatelé projektu3.3. Projektová fáze3.4. Plán realizace projektu

4.1. Charakteristika stavu průmyslu4.2. Popis kvantitativních a kvalitativních ukazatelů dovozu a vývozu4.3. Hodnocení trhu

4.3.1. Objemy trhu4.3.2. Míra růstu trhu4.3.3. Rozvoj jednotlivých segmentů trhu4.3.4. Trendy a prognózy vývoje trhu

4.4. Popis hlavních hráčů a jejich výrobní a tržní charakteristiky4.5. Popis trendů a výhledů na vývoj trhu pro nadcházející roky

5. Finanční plán

5.1. Základní údaje a předpoklady 5.2. Daňové prostředí5.3. Kapitálové výdaje5.4. Výpočet příjmů5.5. Aktuální (provozní) náklady5.6. Počet zaměstnanců, mzdy5.7. Zdroje a podmínky financování5.8. Odhad ekonomické efektivnosti projektu

5.8.1. Odůvodnění pro diskontní sazbu5.8.2. Ukazatele ziskovosti projektu5.8.3. Ukazatele výkonnosti projektu

6. Posouzení rizik

6.1. Kvalitativní analýza6.2. Kvantitativní analýza

7.1. Výkaz zisku a ztráty7.2. Výkaz peněžních toků7.3. Zpráva o zůstatku7.4. Efektivita investic

Hlavní charakteristiky projektu:

 • Požadovaná výše investice do projektu je 3 000 tisíc rublů.
 • Roční objem prodeje *** tisíc rublů.
 • Zdrojem financování projektů jsou vlastní a úvěrové fondy
 • Čistá současná hodnota (NPV) *** tis. Rublů.
 • Diskontované období návratnosti (PBP) *** roku
 • Interní míra návratnosti (IRR) ***%
 • Míra návratnosti diskontovaných nákladů (PI) ***

Rozvoj podnikatelského plánu - Agentura FACE PR agentury

Vývoj obchodního plánu.

Rozvoj podnikatelského plánu.

Snad nejdůležitější proces, který podnikatel potřebuje, když plánuje otevřít nebo rozšířit podnik. Podnikatelský plán pro společnost představuje postupné poučení akcí s porozuměním publika a způsobů ovlivňování, množství investic s ohledem na rizika a dobu návratnosti, kdy jsou cíle projektu dosaženy.

Podnikatelský plán řeší tyto otázky Podnikatel:

Podnikatelé na všech úrovních úspěchu vytvářejí obchodní plány, propagační strategie, obchodní modely společnosti. Tyto pracovní dokumenty musí být aktualizovány čtvrtletně nebo ročně. S analytikem minulých let a úspěchy, plány a nápady do budoucna může podnikatel v každé situaci držet ruku na pulsu bez ohledu na situaci na trhu a agresivní chování konkurentů.

Konzultanti a vývojáři naší agentury nabízejí následující služby v oblasti podnikového plánování:

na Ukrajině, Kazachstánu, Evropě a Rusku.

Analýza trhu, konkurenti, cílové publikum USP + Silné a slabé stránky podniku rizki obchodní plánování Strategické plánování marketingové plánování bodu zvratu + návratnost projektu, ROI Vizualizace projektu pro investory + design.

* Náklady jsou vypočítány v závislosti na cílech podnikatelského plánu.

DOTAZNÍK NEZÁVISLÉHO AUDIENCE:

Dotazování respondentů - 1,45 USD / osoba. Online průzkum o zemích, městech - 0,73 USD na osobu. Telefonické dotazování - 0,60 USD / osoba. Vývoj výzkumného programu, určení vzorku ankety, pozorování a mnoho dalších. Analýza dotazníků Vizualizace prezentace analýzy výsledků.

PROPAGAČNÍ STRATEGIE.

Analýza trhu, konkurenti, cílová skupina USP + Silné a slabé stránky podniku hlavního reklamního sdělení, taktiky volání a polohování strategie plánování Časově omezené Načasování reklamního plánu + odpovědný za projekt ROI + projektu plánované pokrytí publika přes kanálky umístěné vizualizace + Design.

Obchodní plán PR-agentury: hlavní body Oficiální webová stránka

Vztahy s veřejností nebo PR (public relations) jsou nástrojem, který propaguje formování názorů na značku, produkt nebo službu od veřejnosti.

Vzhledem k tomu, že pro mnoho firem není rozšiřování zaměstnanců a vytváření oddělení PR vždy vhodné, aktivně využívají služby specializovaných agentur na základě outsourcingu. Zvažte hlavní části, které by měly být zahrnuty do plánu startu vaší PR agentury.

1. Analýza trhu nebo marketingový výzkum. Zde je třeba provést studii o místním trhu pro přítomnost konkurentů, potenciální publikum. Stručně řečeno, posoudit možnost proniknutí do výklenku.

2. Výrobní plán projektu. Tento oddíl by měl obsahovat články o nákladech na pořízení nebo pronájmu prostor, nákup kancelářského vybavení, nábytek, tiskařské soupravy a video zařízení atd. Zahrnuty zde a náklady na zaměstnance (ředitel, účetní, tvůrčí manažer, psycholog, umělec, designér atd.).

Reklama umožní informovat veřejnost o vstupu nové PR agentury na trh. Účastník projektu Business Youth Dmitry Emelyanov byl schopen propagovat své podnikání v oblasti internetového marketingu přesně díky reklamě. Poté, co se dozvěděl o projektu o účinných propagačních nástrojích a jejich uplatnění v praxi, dokázal Dmitrij získat zisk 200 000 rublů.

3. Finanční plán projektu. Výše uvedené výdaje jsou členěny na fixní a variabilní pro zúčtovací období (šest měsíců, rok). Do výdajů jsou přidány platby za daně. Porovnáním měsíčních nákladů s výnosy z aktivit můžete určit dobu, po kterou bude návratnost období projektu.

Úspěch činnosti v poskytování duševních služeb závisí na personálu společnosti, schopnosti delegovat pravomoc, vytvořit tým úkolů, identifikovat nejdůležitější momenty z množství nevýznamných. Chcete-li se dozvědět vše, a mnoho dalších poskytovatelů startup nabízí projekt Business Youth.

Podnikatelský plán PR agentury - kurzová práce

Podnikatelský plán reklamní agentury

Reklamní agentura "Ping Win Promotion Group" je vytvořena s cílem poskytovat svým klientům (zákazníkům) odbornou pomoc při vývoji, organizaci a provádění všech druhů reklamních kampaní.

Organizace a vedení všech druhů akcí:

- pečlivý vývoj a vytvoření navrhovaného produktu nebo služby;

- originální tvůrčí přístup k řešení reklamních úkolů Klienta;

- plánování reklamních kampaní, které nejlépe vyhovují rozpočtu klienta;

- pořádání tiskových konferencí, prezentací a jiných akcí "public relations";

- výroba reklamních potřeb pro projekty:

-Účast vysoce kvalifikovaných pracovníků v každé fázi reklamní kampaně.

V současné době splňuje pouze několik reklamních agentur v Rusku požadavky zákazníka a spotřebitele reklamovaného zboží. Pouze profesionálně provedená reklama je účinná. Nemělo by to být rušivé, monotónní. Dáváme zákazníkovi doporučení, jak nejlépe prezentovat reklamní materiál tak, aby lépe odrážel pozitivní vlastnosti inzerovaného produktu a uplatnil psychologické znalosti pro nejlepší dopad na reklamu.

Reklamace zboží, snažíme se vytvořit dialog, který začíná výrobce, a spotřebitel podporuje nákup nebo nekupování zboží na trhu.

Cílem našeho projektu je poskytnout spotřebitelům zboží a inzerentům vysoce kvalitní reklamu; Uveďte, jaká by měla být skutečná reklama.

Měsíční příjmy by měly činit 172 000 rublů.

2. Prostředky a příležitosti pro realizaci projektu

Pro realizaci projektu jsme si pronajali pokoj na ulici. Rozpad poblíž "říjnového pole". To je pro nás velmi výhodné, neboť v této oblasti je naším potenciálním partnerem velký počet reklamních agentur - výrobců tisku, suvenýrních výrobků. Máme kvalifikované zaměstnance a manažery.

2.1. Popis činností

Ve světové praxi jsou stanoveny ceny za služby reklamní agentury - to je 15% z celkového reklamního rozpočtu zákazníka. Domníváme se, že je správné dodržovat tento koncept hodnocení našich služeb. Pravidelní zákazníci a zákazníci s velkým rozpočtem na reklamu dostanou slevy ve výši 3%.

5. Výrobní plán

Na základě získaných dat vyvíjíme předběžný scénář propagace.

místo - klub, restaurace, obchod, škola, - výběr závisí na inzerovaném produktu a cílové skupině;

propagátory propagace propagace zboží. Jejich úkolem je vynaložit veškeré úsilí, aby přilákaly pozornost k zboží.

Může se jednat o dívčí modely s úsměvem, mladé muže, profesionální tanečníky, umělce, hudebníky.

Zpravidla nabízíme našim klientům používat jednu z reklamních metod - suvenýrové produkty s logem inzerovaného produktu. Lidé, kteří přicházejí k prezentaci, rádi dostávají drobné dárky. Nákres rozvinutých akcí obsahuje potřebné rekvizity. Veškerá tvůrčí činnost agentury předurčuje, že vytvořená reklamní společnost musí být stanovena v cíli cílové skupiny. To ovlivňuje účinnost reklamy. Proto se snažíme zajistit, aby každá akce představovala jedinečnou show spojenou s inzerovaným produktem.

Náčrt je předložen k posouzení zákazníkovi a po jeho schválení nebo nesouhlasu provádí naše agentura podle potřeby opravy a připravuje hlavní materiály. Poté manažer odpovědný za projekt určí náklady spojené s řízením projektu a předloží jej klientovi k podpisu.

To zahrnuje 20% DPH a 15% agenturních poplatků. Všechny další akce - objednávání upomínkové předměty a rekvizity při výrobě reklamních agentur, provádějící výcvik s pracovníky, souhlas s podáním konání - koordinuje správce pod vedením výkonného ředitele, dokud držení akcií.

6. Organizační plán

Jako právní status jsme zvolili společnost s ručením omezeným. Tento formulář je pro nás snadno implementovatelný a vhodný pro jeho strukturu. Společnost s ručením omezeným má základní kapitál ve výši 9 tisíc rublů. Vzniká jako výsledek investování peněz (4,5 tis. Rublů) generálního ředitele a výkonného ředitele. V případě úpadku, jakož i podle uzavřených smluv je každý z jejich zakladatelů odpovědný za výši svého příspěvku.

Podle vlastnictví má naše společnost s ručením omezeným soukromou formu. Majitelé jsou generálním ředitelem a výkonným ředitelem.

Odpovědnost zaměstnanců

Ředitel se zabývá personálem, uzavírá smlouvy s inzerenty a výrobními reklamními agenturami, které nám dodávají suvenýry, tištěné a jiné propagační produkty, navštěvuje výstavy a konference o výměně zkušeností. Účetní vykonává všechny finanční činnosti společnosti (účtování a placení daní, rozdělení zisku, výpočet a vydávání mezd).

Výkonný ředitel dohlíží na činnost manažerů, umělců, psychologů, řidičů.

Psycholog definuje cílovou skupinu na trhu, která spotřebovává inzerovaný produkt, jeho potřeby a vyvozuje závěry o tom, jak inzerovaný produkt tyto potřeby splňuje.

Výtvarník na základě údajů získaných psychologem vyvíjí scénář reklamní společnosti. S ohledem na zájmy spotřebitelů.

Ředitel odpovědný za projekt kontroluje činnost psychologa a designéra, kontaktuje produkční reklamní agentury, promotory, správu instituce, kde se konají prezentace. Manažer odpovídá za to, že akcie poskytuje veškerý potřebný reklamní materiál, provádí školení s předkladateli a koordinuje své aktivity před koncem reklamní kampaně. Manažer může v případě potřeby provádět maximálně dva projekty souběžně.

Abychom uspokojili potřeby všech zákazníků, vezmeme manažera dvou lidí.

Řidič odpovídá za dopravní podporu projektu.

Kurýr nese potřebné dokumenty od zákazníka výkonnému umělci a naopak.

Rozpočet přidělený zákazníkem na propagaci zboží je spravidla minimálně 50 000 USD. Naše agentura v souladu se světovou praxí činí 7500 dolarů.

Mzda manažerů, výtvarníků a psychologů je od každého projektu 200 $ + 5%.

Mzda řidiče je 400 dolarů, kurýr je 250 dolarů.

Plat administrativy je 800 dolarů.

Organizační schéma pro správu reklamní agentury

8. Finanční plán

8.1. Strategie financování

K realizaci projektu potřebujete 300 000 rublů. Zdrojem těchto prostředků bude komerční banka Most-Bank, ve které sídlí náš zúčtovací účet. Poskytne nám půjčku ve výši 300 000 rublů ve výši 42% ročně se splatností do jednoho roku (se stejnými měsíčními splátkami).

Půjčka bude splacena podle následujícího schématu:

8.2. Výpočet nákladové ceny 8.2.1. Definice položek výdajů za měsíc

1. Pevné náklady

1) Pronájem

Podle této smlouvy jsme povinni platit částku 3000 rublů. okamžitě a později - na 1 700,5 rublů. měsíčně.

2) plat zaměstnance, rublů generální ředitel - 5000 hlavní účetní - 4000 Obchodní ředitel - 4800 Middle - 2400 Middle - 2400 Psycholog - 2400 Artist-návrhář - 2400 Driver - 2400 Courier - 1500 celkem 27 300

4) Odpočty z mezd

V roce 1997 byly příspěvky:

• v penzijním fondu - 28%

• do fondu sociálního pojištění - 5,4%

• do zaměstnaneckého fondu - 1,5%

• pro potřeby vzdělávacích institucí - 1%

• daň z dopravy - 1%

40,5% z 27,300 rublů. = 11,056,5 rublů

7) Poplatky za odpisy

• opotřebení zařízení je 10% z účetní hodnoty zařízení za rok, takže 10% ze 150.000 rublů. Je to 15 000 rublů a měsíc 1 250 rublů;

• oslabení budovy 3,5% účetní hodnoty za rok, tudíž 3,5% z 630 000 rublů. - 22 050 rublů. A za měsíc - 1837,5 rublů;

• Doprava se odpisuje 8% z účetní hodnoty dopravy za rok, protože společnost má 1 stroj v hodnotě 30 000 rublů, 8% 30 000 rublů a měsíc 200 rublů.

2. Variabilní náklady (očekáváme pro první měsíc)

Daň zisků.

Daň ze zisku je 35%, zdanitelným základem je zisk z prodeje výrobků (zboží, služby) bez DPH, tj. zisk z rozvahy.

Výnosy z prodeje služeb budou činit 15% z celkové částky reklamního rozpočtu ve výši 300 000 rublů. 45 000 rub. Věříme, že budeme mít alespoň čtyři takové projekty za měsíc. Proto za první měsíc tržby = 172 000 rublů a náklady = 112 884 rublů. bilanční zisk = 172000 - 1128844 = 59116 a 35% z 59116 rublů. = 15 190,6 rublů.

8.2.2. Výpočet nákladů na jednu službu pro inzerenta.

Celkové náklady = fixní náklady + variabilní náklady.

88884,5 + 101190,6 = 190075,1 rub. - to jsou celkové náklady na celý objem produktů po dobu jednoho měsíce a vzhledem k tomu, že hodláme poskytovat služby pro čtyři zákazníky měsíčně, náklady na jednu službu činí 38510 rublů.

8.2.3. Stanovení měsíčních příjmů.

Naše služby budou odhadovány na 15% z výše rozpočtu inzerce, tj. ve výši 45 000 - 50 000 rublů.

9. Výpočet zlomového bodu

Bod rovnováhy určuje, kdy náš projekt přestane být nezisková.

fixní náklady (včetně počátečních jednorázových plateb) / cena - AC. náklady na 1 jednotku. Produkty

Bod rovnováhy je 4,5, tzn. musíme provést 4,5 měsíčních reklamních akcí, po kterých podnik podnikne zisk. Předtím se celý projekt považuje za nerentabilní.

Budeme se zabývat plánováním a realizací reklamních kampaní, které nejlépe odpovídají rozpočtu Klienta. Naši zákazníci jsou domácí a zahraniční výrobci, kteří považují za nezbytné propagovat své výrobky na ruském trhu. Naše agentura je všestranná. Jsme schopni uspokojit potřeby velkého rozsahu. Nemáme vlastní výrobní základnu, ale máme širokou základnu reklamních agentur - producentů tisku, suvenýrů a dalších produktů potřebných pro reklamní společnost. S některými z nich jsme již vytvořili úzké obchodní vazby.

Naše společnost byla registrována v květnu 1998 jako společnost s ručením omezeným.

Naši zakladatelé - obchodní ředitel a výkonný ředitel - přispěli ke schválenému kapitálu 4,5 tis. Rublů. V případě úpadku splňují velikost svých vkladů. Oba kvalifikovaní specialisté ve svém oboru absolvovali vyšší vzdělávací instituce. Máme účetní a dva manažery, každý z nich je zodpovědný za svůj projekt, psychologové, umělec-návrhář. Můžeme přitahovat scénárista a řidiče podle potřeby. Věříme, že za jeden rok provozu naše reklamní agentura získá dobrou pověst.

Název "Ping Promotion Group" (přeložený z angličtiny, "volání vítězství") není dán náhodou: odráží to

Podnikatelský plán Agentura BTL, agentura PR, reklamní agentura

Podnikatelský plán Agentura BTL, agentura PR, reklamní agentura

Srovnání tří typů podnikání.

V posledních letech, všechny druhy podniků, velkých i malých a středních podniků získává stále větší dynamiku v souvislosti s výrazně zvýšenou poptávku po různých PR agentur BTL agentury, reklamní agentury.

Abychom pochopili, co je pro PR agenturu, agenturu BTL nebo reklamní agenturu výhodnější, zjistěte, jaké zdroje budeme potřebovat k otevření některé z těchto firem.

1. Prostory (lze pronajmout nebo koupit)

2. Zaměstnaná práce (řidiči, kurýři, čističi atd.).

3. Vysoce kvalifikovaní pracovníci (vyškolení specialisté v určitém oboru).

4. Dobrý kancelářský nábytek (v tomto případě je tento parametr povinný, jelikož dobrý nábytek je tváří společnosti), lze ho koupit nebo pronajmout, ale nejlepší možností pro začínajícího podnikatele budou splátky.

5. Dobré kancelářské vybavení (v tomto případě je to prostě nezbytné, protože potřebujete vytvořit reklamy, přicházet se společenskými symboly a pokud to uděláte ručně, co si zákazník myslí o vás.

No, pak. Když uděláte činnost reklamní agentury plánu, je třeba poznamenat, že z uvedených tří druhů společností tohoto druhu v naší zemi je nejvíce obyčejný, takže v tomto druhu a největší hospodářské soutěže (si prostě nemůžete najít zákazníka), existují i ​​výhody, jmenovitě odborníků v této oblasti více než v jiných, takže vás bude stát méně. Když uděláte podnikatelský plán PR agenturu, je třeba poznamenat, že odborníci v této oblasti ve srovnání s odborníky v jiných oblastech, je dostatečně malý, tedy platit, že bude mít mnohem více, ale jsou zde i výhody, jmenovitě tyto agentury méně než reklamní agentury a agentury BTL, je tedy hospodářská soutěž v této oblasti nižší (skvělá příležitost dostat objednávku). Když uděláte plán obchodního BTL agentury, je třeba poznamenat, že konkurence mezi těmito agenturami je výrazně vyšší než u PR agentur (šance nalézt zákazník je vyšší než u reklamní agentury, ale nižší než PR agenturou), ale odborníci v oboru bude stát levnější, protože v naší zemi je více.

Říci, který z těchto tří společností ziskových je obtížné, můžeme pouze říci s jistotou, že poptávka po službách reklamních agentur je nižší než poptávka po dalších dvou forem společností (vzhledem k velkému počtu reklamních agentur v naší zemi). Obecně platí, že všechny tři typy firem z hlediska ziskovosti jsou stejné.

Integrace těchto firem, samozřejmě, přinese značné výhody, jako zákazník, je samozřejmě mnohem jednodušší objednat všechny služby na jednom místě, a také v místnosti může být značně sekonomit, stejně jako pořízení ve velkém měřítku uděláte slevy na nábytek a na kancelářské vybavení.

Vaše firma: jak otevřít PR agenturu

Obecně platí, že koncepce PR, podobně jako v této zemi, byla již dlouho zvrácena. Co tím dnes znamenáš tímhle slovem? Nikdo nepřišel na mysl spojit PR s výrazem „public relations“, přestože se jedná o přímý překlad anglického výrazu «public relations», z něhož ve skutečnosti vytvořené zkratky PR. Nápady Ivy Lee byly revidovány moderních odborníků a poskytování „public relations“, ztratil velmi důležitou věc - princip obousměrné komunikace, kdy nejen firma / osoba vytváří svůj obraz v očích spotřebitelů / veřejností, ale i přijímat informace od nich, když tam je sdružení zájmu všech společnosti jako celku. PR agentur v Rusku se zabývá v něm není, protože je obsazena propagandou (ačkoli, přísně vzato, by měl být zapojen do propagandy, protože propaganda je relevantní pro propagačních nástrojů), s dokonce myšlenkou narušení E. Bernays. Obecně platí, že pokud PR rozumíte přímou hodnotou, v Rusku prakticky neexistují žádné agentury tohoto směru a úroveň hospodářské soutěže je minimální. Další věc je, že "skutečné" PR-agentury nikdo nepotřebuje a jsou oceněni pouze "PR lidé".

To znamená, že je okamžitě jasné, že ten, kdo dobře ví, co propaganda znamená, může pracovat v oblasti vztahů s veřejností. Obecně platí, že PR muž léčen přesně ty společnosti, které se potýkají některé problémy s účastí spotřebitelů, jinak proč by potřebovali specialistu, který slibuje napravit negativní obraz a vytvořit dobrou představu o produktu nebo službě v očích obyvatel. Nyní musíme zpracovat vlastnosti toho, kdo se rozhodl otevřít svou PR-agenturu. V mnoha případech dnes nejsou odborníci tohoto profilu, kteří byli na to školeni, ale lidé, kteří pracovali v blízkých polích. Reklama, marketing obecně, žurnalistika, jen lidé, kteří mají mnoho spojení s bohatými a vlivnými lidmi. Přibližně stejný Ivy Lee slyšel pouze inzerentům a marketingu v prvním roce, ale již zapomněli své myšlenky, a novináři čelí ve své práci, studiu povrchové otázky public relations. To znamená, že běžná představa o tom, co je PR není možná polovina pracovní agentury a práci v této oblasti v malých městech a podniky se špatně si představit, že ve směru si vybrali sami. To vše proto, že PR je módní a v ideálním případě přináší zisk zákazníkovi (a tudíž výkonnému, PR manažerovi). Ale existují případy, kdy v malých městech, jako jsou kanceláře stačí dát svůj zákaznický účet měsíčně za fiktivní práci, protože tržby rostou ne proto, že činnosti specialisty public relations, a vzhledem k hospodářskému růstu zákazníka. A pokud nebudou růst, vždy se můžete na něco zmínit a říkat, že problém je vážnější, než se očekávalo, a vyžadují více peněz. Pokud zákazník odmítne - je snadné najít další.

Progresivní Moskva a v menší míře i v některých dalších městech, je nepochybně dobrá PR agentur, osazený profesionály, kteří skutečně změnit situaci na trhu, ale jinak tam není dobrý vývoj v této oblasti lidské činnosti. A pokud víte o některých ustanoveních a prozkoumat přírodní vědy public relations, je možné získat významnou výhodu, a to nejen prodávat své služby zákazníkům, ale také podporovat produkty / služby obyvatelstvu zákazníků, než musí také vypořádat s PR.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Nebudeme malovat podrobně, jak je společnost zapsaná - standardní postup, je žádoucí vydat právní subjekt, protože budoucí zákazníci s mnohem větší pravděpodobností být důvěryhodný po celém podniku, nikoli individuální podnikatele. Není třeba žádné povolení, po registraci u daňových úřadů můžete skutečně začít pracovat.

Je důležité si uvědomit, že společnost musí otevřít lidem, kteří se dobře vyznají v této oblasti, stávají se zakladateli a musí se připravit na to, že poprvé nebude velký zisk, a někdy v prvních měsících a to pozorován přebytek výdajů nad příjmy. PR agentur musí být zapojen a vlastní propagace, a to až do času pomine (měla by být vypočítána v obchodním plánu, se ve třech standardních situacích - špatnou situaci na trhu, normální situace na trhu, skvělý situace na trhu), je potřeba mít rezervní fondy na Pronájem kanceláří a platy zaměstnanců.

Obecně open PR agentur je teoreticky možné, bez větších investic, to znamená, že někdy člověk a společnost, a pracuje doma, raději jednat se zákazníky na neutrální půdě nebo v kanceláři. Ale skutečný PR specialista, protože nikdo musí pochopit, že, aby se společnost na trhu a získat si reputaci potřebují čas a peníze, čas a peníze, není úroveň vzdělání nepomůže rychle a bezplatně získat obrovské množství zákazníků. Pro ty, kteří mají to štěstí, „otáčet v get-setkávání“, mají výhodu, protože jejich zákazníci se stanou přátelé a přátelé přátel, ale neříká, že ve své další práci nemusel hledat pro klienty, kteří nepatří do některého přítele nebo přítele. Dokonce i banální nedostatek kancelářských strojů a zařízení, nebo dokonce plnohodnotného zastupitelského úřadu nedává příležitost k rozvoji, a může být příliš pozdě, když někteří zákazníci budou jít vidět, že agentura nemá potřebnou (ve smyslu klienta) kapacitu.

Celkově: Určitá částka peněz se poprvé je nutné položit - minimálně 100-200 tisíc, - zajistit lepší zastoupení sebe, a pokud máte v plánu dělat svou práci poprvé sami o sobě (tj podnikatel sám nebo více zakladateli), a pak najmout lidi alespoň pro plnění administrativních úkolů, protože vůdci nebudou mít čas řešit tuto byrokracii. A pak se stát bude muset rozšiřovat a najímat již odborníky v oblasti public relations.

Agentura začne téměř jistě poprvé, kdy nebude mít dostatek klientů, obecně většina z těchto úřadů začínají svou spolupráci s jedním nebo dvěma společnostmi, a dokonce, že je považován za úspěšný, protože tolik nováčků vůbec celé měsíce čekání na prvního řádu. Mimochodem, pracovat s prvním úřadu určit, do jisté míry budoucí směr vývoje, s PR specialista by měl pochopit, které se zaměřují na všechny oblasti public relations, pracovat ve všech možných předmětech, navázat vztahy se všemi možnými typy zákazníků, která je pokrýt celou plochu PR, ale nejdřív byste se neměli pokoušet potěšit všechny. To znamená, že nejprve musíte vybrat specializaci a rozvíjet se v ní po přidání nových oddělení. Například, aby se zapojily do první propagace spotřebního zboží, a pak se zapojit do PR pro veřejné osobnosti, politici na prvním místě. Ačkoli mnoho agentur obecně vybudovalo úspěšné podnikání, které se zabývalo pouze úzkou specializací, protože jim umožnilo získat nezastupitelné specialisty ve svém oboru. Z pohledu celkové ekonomiky je to ještě optimální přístup, protože se vytvářejí firmy, z nichž každá se zabývá vlastním podnikáním a mnoho kanceláří, které se pokoušejí udělat vše najednou otevřené. Snažit se stát se firmou pro jednoho zákazníka také nestojí za to, dříve či později dostane vše, co chtěl (nebo zklamáním, odmítá služby) a agentura se zastaví ve svém vývoji. Proto zákazníci potřebují okamžitě hledat, ale počítat s jejich sílami, aby nezískali obrovské množství projektů, nebo aby si udělali jeden, ale příliš velký a složitý. To je chyba mnoha nově příchozích a neměli byste to dovolit.

Mnoho PR-agentur dnes obecně nerozumí tomu, kdo jsou. A jaký je rozdíl mezi reklamou a PR, což znamená marketing obecně. V tomto článku, malovat je rozdíl mezi těmito dvěma pojmy není vhodné, osobu, která se rozhodla zapojit do těchto činností, a on to musí pochopit dokonale a veškeré další přímá cesta na univerzitě nebo samostudiem. Nicméně, jen z ekonomického hlediska, se zabývají výhradně PR stále není vždy ziskové, a jelikož všechny oblasti sousedící a překrývají, je třeba zvážit možnost otevření v té či oné míře multi-podniky. Kdo může provádět reklamní kampaň, připravit konferenci a připravit prezentaci. A samozřejmě tvoří správný obraz produktu / služby. Všechny tyto oblasti vyžadují kreativitu a vzácné expert na PR je absolutně není zběhlý v reklamě, například, to je prostě nemožné, a jinak je obtížné volat specialisty PR, bez ohledu na to, jak dobře se mohou znát pojmy a definice. Často PR-agentura poskytuje širokou škálu služeb od prázdnin, jako jsou veřejné prezentace nového produktu před kampaní, a proto začátečník musí vzít v úvahu skutečnost, že jeho konkurenti se může stát reklamní agentury, kanceláře, marketingové studie a průzkum trhu, a dokonce i některé Event- agentury, které rozšiřují oblast svých aktivit, se rozhodly začít dělat věci, které organizují prezentace a konference a nyní pracují nejen s absolventy a novomanželkami, ale také s podnikatelem řešení jejich obchodních problémů. To samozřejmě je vzácný případ, ale je to možné.

Jednoduše řečeno, vzhledem k tomu, že ve vědomí veřejnosti (včetně sami pracovníci vědomí) zpackal koncept PR, public relations (což je totéž), reklama, průzkum trhu, shromažďování statistiky, analýza ekonomických aktivit, hodnocení efektivity a mnoha dalších aktivit, pak udržení kanceláře, která se zabývá výhradně PR, je nejvíce často bezvýznamná, chce klient řešit své problémy v jedné firmě z jednoho pohledu.

Za normálních pracovních podmínek postačí PR agentura, protože vždy existují firmy, které potřebují na trh vytvořit obraz svého produktu či služby, ale nemají dostatek prostředků k tomu, aby otevřeli své marketingové oddělení, natož PR. Existují firmy, které potřebují zlepšit svou pověst a dlouho čekají, že nemohou. Také soukromí, nebo spíše veřejní činitelé - politici, nejprve se obracejí na publicisty - a jsou připraveni investovat spoustu peněz do jejich propagace. Nicméně malá PR-agentura by měla zhodnotit své schopnosti a pokusit se odpovědět zákazníkovi na otázku "proč by měla být adresována této firmě?". V malých městech (pod nimi je třeba v tomto případě téměř všechny, s výjimkou Moskvy a Petrohradu), konkurence je opravdu není vážný, v případě, že tým je profesionální, ale přesto pověst agentury by měly být pozitivní, musí existovat značná sláva pro zákazníky zde. Vezmeme-li v úvahu politické, poboček a oddělení velkých firem a jednoduše úspěšní podnikatelé, že všichni z nich jsou často jednodušší a výhodnější vztahuje na metropolitní PR agentury, která již má zkušenosti i se zahraničními společnostmi. To znamená, že místním hráčem a nedávno se objevilo, téměř jistě může být zajímavé jen pro malé podniky, ale ti moc nerozumí, proč potřebují public relations.

Nabídky franšíz a dodavatelů

A způsob, jak propagovat své služby, začíná tím, že musíte najít zákazníky sami a dát jim ekonomický výpočet efektivity, a to konkrétně v případě, že budete kontaktovat PR agenturu. Potřebujeme také přesvědčit klienta o tom, co chce získat, protože často PR lidé, inzerenti a obchodníci jsou považováni za vůdce těchto podniků stejnými odborníky. To znamená, že společnost musí být přesvědčena o potřebě kontaktovat PR-agenturu a vypočítat za ni, jak hodně chce zlepšit svou finanční pozici a jaké metody by měla být sledována. Klientovi se nabízí pouze konečný výsledek a konečná cena se vypočítá. Samozřejmě to platí nejen pro nejrozvinutější organizace (a zpočátku budou muset pracovat pouze s nimi) a zde je třeba nejen porozumět PR, ale také obchodovat. V tomto případě - jejich služby. Po dosažení potřebné pověsti můžete počítat se skutečností, že se zákazníci sami budou ucházet o agenturu o služby a učinit jim určité požadavky, vystavovat projekt a nezbytné podmínky.

Ve své práci budou muset spolupracovat s velkým počtem lidí a mít pracovníky různých odborníků. V prvé řadě je to samozřejmě i samotní PR odborníci, musí být i vůdci, zpočátku je obecně možné se sami vypořádat. Pokud je však seznam služeb dostatečně široký, je třeba najmout obchodníky, inzerenty, obchodní specialisty, stejně jako ekonomy a finančníky, kteří mohou počítat, hledat optimální způsoby rozvoje, optimalizovat výdaje. Kromě toho budou zapotřebí programátoři i copywriteri, dnes je do této sféry přitahováno i "profesionální" blogger. Všichni mohou pracovat na procentuální podíl transakce, v závislosti na tom, co dělají, někdy pořadatel, majitel společnosti bere 10-20% z ceny objednávky, vše ostatní přichází k přímým exekutorům, to jest zaměstnanci.

Docela často, PR-agentura nastavuje vysokou cenu za jejich služby, brát peníze jen sami sebe, a ne plýtvat je na realizaci projektu, který se pokouší o minimálním množství, aby plnili úkoly, a cena zároveň stanovit vysoká, že není rentabilní pro klienta, to jen o To by nemělo vědět. Nicméně, dříve či později setká projekt, který vyžaduje značné finanční prostředky, a v případě, že náklady na okamžité práci odborníků je příliš vysoká, bude agentura dostat do nepříjemné situace, kdy nejsou ochotni pracovat za méně peněz své zaměstnance a zákazníky dostatečně pochopit, že částka projektu, a to i je vysoká. To znamená, že je lepší vypočítat cenu vaší práce lépe, ale ne padající do druhého extrému - dumpingu.

Zde potřebujeme "zlatý zlom", protože klient se nebude obracet na levnou agenturu, protože podle jeho chápání nemůže být taková práce vykonávána s jedním nadšením. Mnozí prostě otevřela kancelář se snaží snížit své služby vyhrát tržní cenu, ale má opačný efekt - žádný z nich je zájem o nováčka, který se tak více ochotni pracovat za hubičku, protože to znamená, že nemůže nic dělat. Hlavní PR agentur stanovuje velmi vysokou cenu za své služby, například činnosti informační podpora může stát 150-200 tisíc rublů, vytvoření události - 150 tisíc rublů, monitoring médií - 50 tisíc rublů, práce v sociálních sítích - 50 tisíc rublů, jednoduchý poradenské služby - 2-4 tisíc rublů za hodinu. Malé kanceláře nastavují ceny v době 10 krát nižší.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Nejlepší na začátku, jak bylo poznamenáno, mají užší výklenku, například se specializují na práci s médii, ale to velmi kvalitě. Ve své práci, v závislosti na zvoleném směru, je nutné kontaktovat lidi a organizace, které ovlivňují masové vědomí. Téměř vždy budou média a obzvlášť často budou muset spolupracovat s novináři. Dobré vztahy se zaměstnanci těchto nebo těch vydavatelů umožní efektivní propagaci zboží / služeb zákazníka na trhu, proto je třeba věnovat zvláštní pozornost vztahu s těmito osobami. Tiskové, televizní, rozhlasové a dokonce i internetové portály v mnoha ohledech formují obraz společností a lidí, v informační válce se podpora těchto sil často stává rozhodující. PR-agent nebude dělat bez spojení s vlivnými nebo veřejnými lidmi.

Takové podnikání se samozřejmě liší obrovskými obtížemi a všechny se sotva mohou v rámci jednoho článku zvážit. Hlavní věc, že ​​podnikatel sám byl odborníkem v této oblasti, nebo alespoň mají zkušenosti s podobným směrem, věděl, že mnoho lidí, a začátek jejich podnikání měli představu o tom, jak celý mechanismus jejich zvolené specializace ve svém regionu a měl široký okruh známých. Pokud budete mít projekt pro práci s médii, bude majitel společnosti vzít s sebou jen 5 až 10.000, samozřejmě, může být takové projekty málo, ale pouze v případě, že pracujete ve velkoměstě.

Mimochodem, je třeba poznamenat, že v tomto oboru existuje i jistá sezónnost, protože vrchol obchodní činnost na jaře a na podzim, v létě a vánočních svátků je snížena do určité míry, a proto se spoléhají na to, že v některých měsících příkazy budou malé, a některé z nich - příliš mnoho (což je nezbytné uvažovat o tom, jak najmout vzdálených zaměstnanců a zaměstnanci nejsou na stálou práci jako extra zálohování pracovních sil). Během školení lidí, kteří mohou být prováděny, aby se snížila zátěž, posílat je na školení a zapojit se do jiného správce, organizační a vzdělávací činnost do nové sezóny mít velkou výhodu.

Mathias Laudanum
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a pokynů pro otevření malého podniku

Získejte aktuální výpočty pro obchodní plán

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.