Nezmrazovací provoz na výrobu kapaliny

Při výběru lukrativní myšlenky na organizaci vlastního výrobního podniku je důležité vybrat si oblast, jejíž výrobky jsou na trhu poptávané. Neexistuje tolik možností, a jedna z nich je výroba nemrznoucí kapaliny. Zdálo by se, že to může být pro mnoho neznámých známých snadnější a přesto žádný motorista nemůže bez něj dělat. A auto, jak je známo, na silnicích se každým rokem stává stále více. Připravíme závěr - mini-továrna na výrobu nemrznoucí kapaliny za předpokladu, že je podnik řádně organizován, nakonec přinese vlastníkovi trvalý vysoký zisk.

Naše ocenění:

Zahájení investic - z 1 000 000 rublů.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 6/10.

"Nezmrazená" je chemická sloučenina složená z vody a organických látek (alkohol, glykol, antikorozní látky, glycerin, parfémy). Je univerzálně používán jako nemrznoucí prostředek a stěrač.

Obecně platí, že výroba mrazících kapalin má následující výhody:

 • Používané suroviny jsou cenově dostupné a levné.
 • Jednoduchost technologie umožňuje vyrábět vlastní výrobu bez mrazu, což výrazně snižuje investice do podnikání.
 • Obrovský trh slibuje, že získá vysoké příjmy.

Mnozí mohou pochybovat o efektivitě podnikání, protože nemrznoucí prostředky jsou zpravidla masivně používány pouze v zimě. To je jistě pravda, ale v off-sezony a podnikatel bude bez zisku, protože variabilita technologie umožňuje kdykoliv „opakované využití“ podnikání - pouhou změnou složení tekutiny, je možné vyrábět ani mrazuvzdornost a čisticím prostředkem na mytí skel a světlometů. A tento produkt je vyžadován pro řidiče v létě.

Jaké jsou momenty, které má podnikatel, který pracuje na podnikatelském plánu pro výrobu nemrzliny, vzít v úvahu?

Studujeme složení výrobků a nakupujeme suroviny

Nezáleží na tom, na co přesně se výrobní oddělení specializuje, na výrobu stěrky nebo nemrznoucí směsi - suroviny jsou používány téměř identicky. Rozdíl je zde pouze v poměru použitých složek.

Při spuštění zařízení na výrobu nemrznoucího prostředí doporučujeme připojit kvalifikovaného specialistu k případu, který by zpracoval recept na kvalitní kapalinu. Pokud je pro podnikatele příliš nákladné, měli byste nezávisle prozkoumat všechny detaily procesu a vybrat "ideální" poměr součástí.

Výroba nemrznoucí kapaliny bude vyžadovat v obchodě dostupnost následujících surovin:

 • voda,
 • isopropylalkohol,
 • ethylenglykol,
 • SAWS,
 • barviva,
 • parfém.

V průběhu práce nemusí být některé součásti používány, nebo naopak některé složky mohou být přidány do receptury. Ale každá látka ovlivní konečnou kvalitu výrobku.

Pokud produkce obsahuje méně než 9% alkoholu, podnikatel bude mít možnost se vyhnout placení spotřební daně.

Nemrznoucí kapalina pro automobily se může skládat z jiných, levnějších součástí. Například mnoho podniků používá methyl místo isopropylalkoholu. Faktem však je, že je toxický a může způsobit otravu při vdechování. To nezastaví podzemní organizace. To je jen tak, že kupuje 1krát takové výrobky, je pravděpodobné, že spotřebitel po ní přijde do obchodu znovu. Navíc při prvním ověření ze strany kontrolních orgánů bude padělání z výroby odstraněno.

K druhotným surovinám lze přiřadit obaly, kde bude hotový výrobek naplněn do lahví a etikety firem.

Zvládneme technologii uvolňování nemrznoucí kapaliny

Výrobní technologie nemrznoucí kapaliny bude srozumitelná i těm, kteří předtím nikdy nestáli ve zpracovatelském průmyslu. Toto dělá tuto mezník populární mezi těmi, kteří se rozhodli zahájit domácí podnikání.

Linka obecně provádí následující fáze výroby:

 • Čištění vody.
 • Míchání surovin.
 • Tepelné zpracování kapaliny.
 • Plnění hotového výrobku.
 • Samolepka pro nálepky na kontejnery.
 • Skladování výrobků.

Bez ohledu na to, jaká látka má být vyráběna ve výpusti, technologie uvolňování zůstává nezměněna. Ukazuje se, že když víte, jak se zbavit ledu, můžete získat stejným způsobem jiné chemické sloučeniny nezbytné pro motoristy, aby se starali o své auto.

Koupíme potřebné vybavení

Zařízení pro výrobu nemrznoucí kapaliny

Bez ohledu na to, jak je to jednoduchá technologie, nemůžete bez specifického souboru zařízení. Hlavní stroje a přístroje jsou uvedeny v následujícím seznamu:

 • Kapacita s míchadlem.
 • Tepelný reaktor.
 • Stroj na plnění do lahví.
 • Samolepka s automatickým štítkem.
 • Meziplášťové nádrže.

Určené zařízení předpokládá použití již připravené vody (filtrované a čištěné). Pokud technologie zajišťuje využívání vody z vodovodu, budete si muset zakoupit také systém čištění. A to není méně než 200 000 rublů.

Podnikatel má dvě možnosti - buď koupit zařízení pro výrobu nemrznoucí kapaliny jednotlivě, nebo vybavit obchod s dokončenou linkou. Která volba bude záviset na plánovaných investicích do podnikání. Například nakupovat stroje odděleně, v některých případech můžete ušetřit trochu. Ale tady je pravděpodobné, že některé operace budou muset být provedeny ručně. Ale sbírané linky, i když stojí více, ale charakterizované slušnou silou a plnou automatizací procesu.

Cena zařízení na výrobu nemrznoucí kapaliny nízkého výkonu (≈ 500 l / h) se pohybuje kolem 700000-1200000 rub. Vysoce výkonné stroje (≈1500 l / h) evropských značek budou stát víc - až 1 700 000 rublů. K tržní hodnotě zařízení můžete bezpečně přidat 50000-200000 rublů. při uvedení do provozu.

To je zajímavé:

Odhadujeme zisk z podnikání

Podnikání při výrobě nemrznoucí kapaliny podle odborníků může okamžitě splatit. V závislosti na ceně zakoupené linky se můžete dostat do bodu trvání v 0,5-1 roku. A to s přihlédnutím k veškerým investicím a vynikajícím ukazatelům ziskovosti. Kolik bude trvat, než začnete podnikat v této oblasti?

Podle minimálních odhadů pro organizaci mini obchodu, kde bude mnoho operací prováděno ručně, bude trvat ≈ 1000000 rublů. Toto zohledňuje pořízení strojů, přípravu na provozování areálu, nákup surovin. Větší podnik s výkonným vybavením může být otevřen tím, že utrácí nejméně 1,700,000 rublů.

Pokud jde o specifické údaje o ziskovosti, je obtížné je určit. Zde bude vše záviset na objemu výroby, na systému realizace hotového výrobku a na cenové politice v regionu. Výpočet možného příjmu můžete začít z následujících údajů. "Průměrná" kapalina pro ostřikovač a protizámrazovou ochranu jsou na velkoobchodním trhu ≈50-90 rub. pro nádobku o objemu 5 litrů. Výrobní náklady, při zohlednění všech variabilních nákladů, jsou nižší než prodejní cena alespoň o 40%.

Nezmrazovací provoz na výrobu kapaliny

Výroba zmrzliny jako obchodního nápadu: fáze organizace, výrobní technologie nemrznoucí kapaliny, podrobné výpočty + 3 způsoby uvádění výrobků na trh.

► Doba návratnosti výroby zmrzliny: 6 měsíců.
► Náklady na podnikovou organizaci: 935 000 rublů.

Výroba nemrznoucí kapaliny - podnik, který může každý udělat.

Hlavním důvodem je mít trpělivost a být připraveni investovat peníze.

Tato kapalina se používá k chlazení motoru automobilu a systému mytí oken.

Přišla nahradit obyčejnou vodu, protože voda měla být neustále vypouštěna.

Na rozdíl od vody je třeba změnit nemrznoucí kapalinu pouze jednou za dva roky.

To je obzvláště populární v chladném počasí.

Vzhledem k tomu, že počet automobilů roste každý den, poptávka po motorových kapalinách roste, včetně nemrznutí.

To znamená, že tato výroba je v poptávce, ale pokud existuje poptávka, pak v této oblasti stále existuje hodně konkurence.

Proto je hlavním problémem obchodního úspěchu především hledání způsobů, jak prodávat produkty bez vloček.

Výhody výroby nezmrazené kapaliny:

 • nízká cena surovin pro výrobu;
 • jednoduchost směsi;
 • velký trh.

Hlavní etapy organizace výroby zmrzliny


Chcete-li vytvořit ziskové podnikání od začátku, je prvním krokem organizace výroby a určení pořadí akcí.

K tomu je třeba vytvořit podnikatelský plán a zvýraznit hlavní body, které vyžadují zvláštní pozornost.

Aby se minimalizoval neúspěšný výsledek případu, zhodnoťte také rizika, která mohou vést společnost ke ztrátě, a pokuste se ji vyloučit nebo alespoň minimalizovat.

První a hlavní etapou je vypracování podnikatelského plánu s následujícími částmi:

 1. Vlastnosti technologie výroby nemrznoucí kapaliny (složení a poměry).
 2. Registrace podniku (registrace v místních úřadech av daňové inspekci).
 3. Pronájem vhodných prostor.
 4. Zařízení pro výrobu nemrznoucí kapaliny (typy a vlastnosti).
 5. Možné trhy pro hotové výrobky.
 6. Přibližný výpočet kapitálových investic a měsíčních výdajů.
 7. Ziskovost a výpočet očekávaného zisku z výroby.

Výroba nemrznoucí kapaliny: suroviny a technologie


Vzorec pro výrobu nemrznoucí kapaliny není tak složitý, jak si myslíte.

Není nutné, aby byl lékárník mísit správné ingredience v správném poměru.

Pro zjednodušení přípravné úlohy lze použít koncentrát.

Ale v takovém případě jsou všechny recepty sníženy na tyto složky:

Podnikání v oblasti výroby zmrzliny

Obchodní oblasti

Ale přesto by podnikání mělo začít studiem trhu. Můžete procházet všemi místními maloobchodními prodejnami a požádat, kolik nakupují nemrznoucí kapalinu. Cena a kvalita zde jsou hlavními ukazateli. Pokud můžete nabídnout produkt za nižší cenu bez ztráty kvality, rychle se ocitnete na trhu.

Kolik produkuje producent?

Velkoobchodní cena nemrznoucí kapaliny činí v průměru 16 rublů na litr. Cena závisí přímo na teplotě, kterou může kapalina odolat. Čím nižší je teplota, při které kapalina nezmrazuje, tím dražší je kapalina:

Dokonce i malý (mikro) podnik, který zaměstnává 5-6 osob, může denně vyrábět až 5000 litrů kapaliny denně nebo 1000 litrů pěti litrů. Měsíční obrat této produkce činí až 1,5 milionu rublů.

Náklady na výrobu jednoho litru kapaliny jsou 8-10 rublů. Průměrný zisk na litr je tedy 6-8 rublů. Realizováno za měsíc 100 tisíc litrů - získal zisk 600-800 tisíc rublů.

Jedinou nevýhodou tohoto podnikání je výrazná sezónnost. Koupit nemrznoucí tekutinu začíná v listopadu. Prodej trvá až do března, pak přichází teplá sezóna a výrobek zmizí z obchodů. Ale i v sezóně můžete získat dobrý příjem. Kromě toho se někteří výrobci v létě opětovně kvalifikují na výrobu chladicí kapaliny, dražší produkt (ale toto je samostatné téma pro konverzaci).

Vyberte si pokoj

Pro výrobu nemrznoucí kapaliny se používá směs ethyl- a isopropylalkoholů nebo ethylenglykolu. Výsledkem je bezbarvá a sladká chuťová tekutina. Zkontrolujte, zda se jeho chuť nedoporučuje. Etylenglykol je jed, který představuje skutečné nebezpečí pro lidský život. Z tohoto důvodu je nutné otevřít výrobu v těch místnostech, kde je dobré větrání.

Prostor pro výrobu by měl mít dostatečnou velikost - ne méně než 100 metrů čtverečních. m. Je nutná přítomnost inženýrské infrastruktury: elektřina, voda, kanalizace. Z důvodu zvýšené škodlivé produkce by měly být prostory nejméně 500 m od nejbližších obytných komplexů. V této souvislosti je nejvhodnějším místem průmyslové zóny města. Nájemné bude nejméně 30 tisíc rublů měsíčně.

Legislativa

Při výrobě nemrznoucí kapaliny jsou zahrnuty produkty obsahující alkohol. Proto podle federálního zákona "o státní regulaci výroby a obratu ethylalkoholu, alkoholu a alkohol obsahujících produktů a na omezení spotřeby (pití) alkoholických produktů", výroba takové kapaliny podléhá licencí. Roční náklady na licenci jsou 60 tisíc rublů (od roku 2014). Kromě toho může získat licence pouze právnická osoba, tj. Je nutné zaregistrovat LLC. Zároveň musí být základní kapitál společnosti nejméně 500 tisíc rublů - to je jedna z požadavků na žadatele o licenci na výrobu výrobků z ethanolu. Základní kapitál podniku se však může skládat z dlouhodobého majetku, tj. Z vybavení.

Zařízení

K nákupu zařízení podle různých odhadů se může pohybovat od 1 do 3 milionů rublů. Základní vybavení linky zahrnuje tyto komponenty:

 • reaktor pro 1500 litrů;
 • směšovací zařízení;
 • kontejner pro skladování kapaliny na 5000 l;
 • potrubí;
 • ovládací panel;
 • laminární čerpadlo;
 • uzavírací ventily.
Zaměstnanci

Zaměstnanci organizace potřebují nejprve dobrou chemikovou technologii. Bude to hlavní postava ve fázi vytváření podniků. Dobrý odborník bude vyžadovat odpovídající plat - nejméně 1000 dolarů za měsíc. Kromě technologa budete muset najmout 2-3 osoby pro údržbu výrobní linky, 1-2 údržbáři, prodejní manažer a řidič.

Nové obchodní nápady

Majitelé automobilů vědí, co je to "zmrazení" - spolu s palivem a mazivy je nemrznoucí kapalina oblíbeným spotřebním zbožím. Zvláště v sezóně. Výroba automatického skla pro mytí skla je nákladově efektivní podnik, zejména pokud je výroba sama o sobě velmi levná.

"Nemrzlina" v Rusku

Podle statistik v Rusku je objem spotřeby nemrznoucí kapaliny pro ostřikovač čelního skla až 260 milionů tun ročně. A tento objem spotřeby neustále roste. Na druhou stranu trh nevytváří žádnou neustále preferovanou značku "bez ledu" - podmínky spotřeby jsou takové, že kupující nejprve odhaduje spotřebitelské kvality kapaliny a nikoliv značku. Na trhu nemrznoucí kapaliny je tedy poptávka rovnoměrně rozdělena mezi "významné" kapaliny a "nepojmenované" novinky.

Organizace výroby nemrznoucí kapaliny

Celý cyklus výroby nemrznoucí ochrany zahrnuje výstavbu plnohodnotné chemické továrny, která bude vyrábět řadu auto chemických výrobků. Pro malé a střední podniky bude tato továrna neúnosnou zátěží.

Organizace podniku na výrobu "nemrznoucích" na místě bude tudíž spočívat v produkci kapaliny z hotového koncentrátu.

Pro organizaci podnikání je nutné zakoupit speciální výrobní linku a dávkovat nemrznoucí kapalinu z hotového koncentrátu. Samozřejmě existují řemeslné podniky, které nahrazují tyto linky ruční práce, avšak to ovlivňuje konečnou kvalitu a objem výroby. Pokud chcete pracovat legálně a máte neustálý prodej hotových výrobků, postupujte vážně.

Náklady na hotovou linku s dodáním, uvedením do provozu a úpravami a balíkem potřebné dokumentace a recepty - až 900 tisíc rublů. Na ruském trhu jsou oblíbené plnicí linky ChemStroy Plus (Dzerzhinsk) - Khimkompleks-1 a Khimkompleks-2 (různé objemy výroby).

Balíček dokumentace zahrnuje - TU, recept, procesní předpisy. Linky jsou univerzální a mohou vyrábět řadu auto chemie a auto kosmetiky - antifreeze, auto šampony, nemrznoucí kapaliny a tak dále. Každý dokumentační balíček je zakoupen zvlášť.

TU pro výrobu "bez ledu" zahrnuje až pět receptů pro různé teploty od léta do -30 ° C.

Produkce nemrznoucích v číslech, podnikatelský plán

Vedle plnicí linky potřebujete výrobní místnost - 50-60 m², kde bude ve skutečnosti uspořádána výroba a 3 pracovníci. Oddělení účetnictví, logistiky a marketingové oddělení může poprvé nahradit jednu osobu, jmenovitě vy, pokud si samozřejmě chcete založit ziskový obchod. Nechte pracovníky vyrábět bez ledu a primární realizace a vytváření obchodních kontaktů se o vás postará.

Náklady na nemrznoucí koncentrát na izopropylalkohol jsou 25-35 rublů na kilogram. Průměrný objem linky pro výrobu hotových nelepivých (v 5litrových kazetách) je asi 1 tunu za hodinu.

Při běžném 25hodinovém pracovním týdnu bude celkový výkon 100 tun za měsíc nebo 20 000 plechovek. V případě receptury proti zamrznutí při -30 ° C je zapotřebí asi 50 tun koncentrátu (u jiných formulací je zapotřebí mnohem menšího objemu).

Celkové náklady na 50 tun nemrznoucího koncentrátu jsou 1,25 milionu rublů.

Související náklady - nájemné, zaměstnanci, náklady na taru, elektřinu, vodu - asi 200 tisíc rublů měsíčně.

Celková spotřeba měsíční produkce činí 1,45 milionů rublů.

Průměrná velkoobchodní cena tohoto nezmrazeného mrazu (-30 ° C) činí 70-80 rublů na 5litrovou plechovku. Měsíční výroba 20 tisíc plechovek nemrznoucí kapaliny předního skla přinese 1,6 milionu rublů.

Čistý zisk bude činit - 150 tisíc rublů měsíčně za sezónu. Sezóna prodeje zimního mrazuvzdorného ledu ve střední a severní části Ruska je minimální - od listopadu do dubna - 6 měsíců. V mimo sezónu můžete změnit recept na léto nebo snížit produkci na ziskový.

Se záchranou objemů a při zohlednění sezónnosti je návratnost podnikání za 8-15 měsíců.

V neevropské výrobě je možné přeměnit výrobu na další automobilovou chemii - nemrznoucí kapaliny, nemrznoucí kapaliny, autošampony.

Video linky pro plnění technických kapalin (bez ledu, nemrznoucí směsi, nemrznoucí kapaliny, autosambu)

Čtěte také:

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Výroba nehořlavé v garáži

Počet automobilů v naší zemi se neustále zvyšuje. V důsledku toho také vzrůstá poptávka po provozních tekutinách, a zejména pro ochranu před mrazem. V této oblasti existuje vysoká úroveň konkurence, ale vzhledem k tomu, že trh s automobily se neustále vyvíjí, začínající podnikatelé zde mohou snadno přijmout své místo. Budeme mluvit o tom, jak nastavit výrobu nemrznoucí ochrany v garáži v tomto článku.

Vlastnosti podnikání

Nemrznoucí kapalina sestává z vody a organických látek. Používá se k čištění skla a také jako nemrznoucí směs. Jedná se o sezónní produkt. Jakmile se první zmrazí, poptávka po ní výrazně vzroste. Předtím, než se zabýváte výrobou a prodejem neopletkových výrobků, je třeba pečlivě prozkoumat trh, aby bylo možné objektivně posoudit rentabilitu podniku a úroveň konkurence.

Kromě toho musíte předem najít spolehlivé prodejní kanály. Vaši velkoobchodní zákazníci se mohou stát auto chemickými obchody, čerpacími stanicemi nebo autoumyty.

Registrace činností

Pokud se rozhodnete otevřít výrobu nemarmostní ochrany jako podnik, musíte nejprve vyplnit všechny dokumenty. Protože je alkohol obsažen v nemrznoucí kapalině, je nutné získat příslušnou licenci. Stojí to asi 60 tisíc rublů. Takový autorizační dokument může vydat pouze právnická osoba, takže budete muset otevřít LLC. Kromě toho musíte získat příslušná povolení v SES, hasičském oddělení a od environmentalistů.

Aby nebylo možné vynaložit velké množství peněz na papírování, je možné zaregistrovat IP a vyrábět výrobky v malých sériích pro výrobu nemrzných saponátů doma k prodeji. V tomto případě nelze licenci vydat.

Organizace výroby

Z pohledu technologie je výroba rozmrazování sama o sobě velmi jednoduchá. K tomu nepotřebujete žádné zvláštní znalosti. Celá podstata výroby nemrzliny je chemická reakce isopropylalkoholu. V důsledku toho se získá speciální roztok alkoholu, který se pak smísí s příchutí, vodou a dalšími přísadami. Tato nemrznoucí kapalina je stabilní při teplotách do -30 stupňů.

Schéma: Jak si vybrat nemrznoucí kapalinu?

Výroba zmrzliny je jednou z nejslibnějších myšlenek malých podniků v garáži, která má mnoho výhod:

 • Dostupné suroviny;
 • Jednoduchost technologie;
 • Velký trh.

Někteří podnikatelé se domnívají, že tento typ podnikání je neefektivní, neboť v mimo sezóně je nutné sedět bez zisku. Ale můžete výrobu přeformátovat, například k výrobě čisticí kapaliny pro světlomety a brýle. Takové výrobky jsou v teplé sezóně velkou poptávkou.

Než začnete pracovat, doporučujeme konzultovat kvalifikovaného odborníka, který vám pomůže připravit si recept na výrobu nemrazivých, rozměrů a sortimentu. Pokud máte omezené finanční možnosti a nemůžete si najmout profesionála, pečlivě si prostudujte všechny jemnosti tohoto procesu, abyste si mohli nezávisle vytvořit ideální recept pro výrobu vysoce kvalitních nemrznoucích materiálů.

Technologie výroby nemrznoucích tekutin

Jak již bylo uvedeno výše, technologie výroby nemrzliny je poměrně jednoduchá, proto proto, abychom otevřeli takový obchod, nemusíme být certifikovaným chemikem. Nejjednodušší je koupit koncentrát pro výrobu zmrzliny a dělat to doma. Existuje mnoho různých receptů na výrobu takové kapaliny.

Všichni se vroucí směrem k míchání několika složek v určitých poměrech:

 • Isopropylalkohol;
 • Povrchově aktivní látky;
 • Vůně;
 • Barviva.

Pokud chcete mít doma nemrznoucí kapalinu, vezměte 7 litrů běžného stírače čelního skla a promíchejte 3 litry alkoholu. Tento prostředek nezmrazuje ani při těžkých mrazu.

Výrobky připravené prodávány v plastových lahvích s různými kapacitami. Kromě táry budete potřebovat štítky, které by umožnily bezlepkovou úpravu. Vytvořte zajímavý design štítků a objednejte jejich tisk v tiskárně.

Místnost

Vzhledem k tomu, že v nemrznoucí kapalině je přítomen isopropylalkohol, při jeho výrobě se uvolňují škodlivé páry. Jsou jedovaté a představují nebezpečí pro lidské zdraví. Výroba takových výrobků se proto může provádět pouze v místnostech s dobrou ventilací.

Nezapomeňte také na dostupnost inženýrské infrastruktury - odpadních vod, vody a elektřiny. Vzhledem k tomu, že podnik je považován za škodlivý, měl by být umístěn ve vzdálenosti nejméně 500 m od obytných budov. Nejvhodnější možností jsou průmyslové zóny, které se nacházejí mimo hranice města.

Zařízení

Teď pojďme zjistit, jak vybrat zařízení pro výrobu bez mrazu.

Hlavní jednotky výrobní linky:

 • Tepelný reaktor;
 • Míchací nádoba;
 • Zařízení pro lepení štítků;
 • Nádrže na kapaliny.

Protože technologie může používat pouze čistou vodu, budete muset také zakoupit speciální filtry.

Pokud máte zájem o to, jaký druh podnikání otevřete v garáži, zapojte se do výroby nemrznoucí ochrany. Koupit stroje zvlášť, můžete ušetřit hodně. Kromě toho mohou být některé automatické operace provedeny ručně. Hotové výrobní linky jsou drahé, ale jsou plně automatizované a vyznačují se vysokým výkonem.

Náklady a zisky

Velkoobchodní nemrznoucí kapalina se prodává za 80 rublů na 5 litrů. Čím nižší je bod mrznutí produktu, tím dražší je. Malý podnik pro výrobu nemrznoucí ochrany může vyrobit 1 000 pětlitrových lahví denně. Chcete-li vyrobit 5 litrů výrobku, které utratíte 40-50 rublů, respektive čistý zisk bude 30-40 rublů z každé láhve. Pokud prodáte 100 tisíc litrů za měsíc, čistý příjem bude 400 tisíc rublů.

Na vybavení musíte strávit 300-500 tisíc rublů. Kromě toho je třeba, aby celkové náklady také přidaly finanční prostředky na nákup surovin a zaplacení účtů za veřejné služby.

Před tím, než provedete rozmrazování na prodej, proveďte kompetentní obchodní plán a pečlivě vypočtejte všechny náklady. Tato společnost přitahuje mnoho podnikatelů s vysokou ziskovostí a stabilitou. Chcete-li, aby se vaše místo v této oblasti, musíte se vážně a zodpovědně přistupovat k organizaci případu.

Prodej hotových výrobků

V moderních podmínkách silné konkurence, aby se propagoval nový výrobek na trhu, je třeba vyvinout značné úsilí. Investování obrovských peněz do rozsáhlé reklamní kampaně je neúčinné. Stačí pouze umístit reklamní zprávy do místních médií. Nezapomeňte zdůraznit bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí výrobků.

Nejlepší je dodávat velkoobchodním velkoobchodům bez mrazu velkým obchodním společnostem. Kromě toho se mohou zákazníci stát malými auto obchody a síť realitních kanceláří. Snažte se vyjednávat s dopravními společnostmi, které mají velkou osobní flotilu.

Vlastní činnost: výroba skla pro mytí nemrznoucí kapaliny

Výroba čelního skla nemrznoucí kapaliny může být velmi výnosný podnik, neboť počet vozidel se zvyšuje, s nástupem chladného „nezamerzayku“ koupit ve velmi velké množství, a dnes není příliš vážné konkurenty na tomto trhu, což je pouze v důsledku vaší značky důvěryhodný kupující. Kromě toho je trh nasycen nepříliš kvalitnímu návrhu - snad každý motorista někdy potýkají s nemrznoucí směsí, která je buď jen tak nechat skvrny nebo zapáchá nebo má obě tyto nedostatky. Nabízíme levné a na první pohled dobrý produkt společnost skutečně často používají metylalkohol - a že jejich používání je zakázáno zákonem, neexistují tak dlouho takové firmy na trhu. Obecně platí, že podnikání může být skutečně velmi výnosný směr podnikání, s, můžete začít s malou kapacitou, zaměřit se pouze na malé ploše, následně zvýšit svůj trh.

Začínající podnikatel by měl začít registrovat jako podnikatelský subjekt, a tam je lepší zůstat na registraci právnických osob a zvolit si formu veřejné obchodní společnosti - společnosti s ručením omezeným, která je k dispozici pro zjednodušený daňový systém, který zahrnuje transfer do státu, který není více než 6% příjmů, nebo 15 % provozního zisku jako daně. Teoreticky můžete pracovat jako individuální podnikatel, ale téměř jistě to nebude vyhovovat. Hodnota státního poplatku za registraci společnosti LLC činí 4 tis. Rublů, mohou však vzniknout dodatečné náklady spojené s místní legislativou nebo prostě nepředvídatelnými obtížemi. Po vyřešení všech problémů s registrací můžete začít pracovat. Důležitým bodem však je, jaký druh surovin použije podnikatel na výrobu nemrznoucí kapaliny. A tady musím říci, že pokud budete používat etanol, pak není nutná licence obrat ethanol, protože firma ho používá v technické výrobě a prodává jako součást alkoholického výrobku vhodné k lidské spotřebě. Podnikatel však bude muset pracovat pouze s dodavateli, kteří dokážou poskytnout dokumentaci k dodávanému etanolu, protože v každém případě musí být v produkci potvrzeno, že ethylalkohol byl vyroben legálně. Přestože kromě etanolu mohou být použity i další přísady, a zde je nutné individuálně specifikovat informace.

Chcete-li tento úkol zjednodušit, můžete se obrátit na kompetentního právníka. Mimochodem, použití isopropylalkoholu tak, že s licencí (nebo spíše, požadavky jsou stejné jako všechny alkoholy), přičemž použití methylalkohol, jak již bylo zmíněno, je zakázáno. I přes nízkou dostupnost a dostupnost a také relativně dobrou kvalitu jeho toxicita omezuje jeho použití - a je zbytečné vdechovat methyl v interiéru auta. Kontakt s těmito surovinami představuje nebezpečí, že po delší dobu půjdete na vzdálená místa, proto se důrazně doporučuje, abyste se tímto způsobem nezachránili. Nicméně, důležitým bodem je průchod certifikace a laboratorní důkazy o chemii, v našem případě to není mrazu přední sklo tekutiny, s výhradou hygienické a epidemiologické posuzování a certifikaci státní normy. Zde je standardní postup, stojí za to od prvního dne práce přemýšlet o získání certifikátu shody, takže navíc nemá smysl. Navíc kompetentní právník může v této věci pomoci; Pokud budete postupovat podle pokynů uvedených v zákoně, můžete vyřešit tento problém rychle a za minimální náklady. Přesné náklady na výzkum závisí na podnikání, na které podnikatel požádal, protože každá akreditovaná organizace může vydávat certifikáty. Mimochodem, získání certifikátu zvyšuje konkurenceschopnost podniku, neboť jeho zboží je výhodnější v očích spotřebitelů, ale velkoobchodní kupující to více věnují.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Takže všechny byrokratické problémy byly vyřešeny, a teď můžete začít hledat prostor pro jejich výrobu. Musím říci, že pro tato výroba nevyžaduje příliš mnoho prostoru, bude obecně stačit velikost budovy asi 200-300 m 2, s velkou část areálu budou přiděleny do skladů a administrativních celků. Na výrobní oddělení bude muset přidělit veškeré sotva více než 100 metrů čtverečních, ale přesná částka závisí na tom, jaký druh zařízení, byl zakoupen a za jakou objemem produkce se počítá podnikatele. Zjistíte, jak snadné to může být veškeré nevyužité budovy, a právě přistát na další stavbu, to je asi nejtěžší etapa v organizaci svého podnikání. Obecně platí, že někteří podnikatelé jsou velice malé místnosti a mají tam své vybavení, tak jen podaří používat pronajaté budovy. Ale v každém případě, pronájem stavební plocha 200-300 m2 bude stát značnou sumu ve výši 50 tisíc rublů v provincii někde na okraji, mít prostor této velikosti v centru více či méně velkých městech - příliš drahé. V souvislosti s touto výrobou a lepší umístění na okraji města, nebo dokonce mimo ni. Tam jsou některé požadavky na stavby (na výrobním obchodu na prvním místě), a sice, že by měl být větrány, musí být speciálně vybavené technické zázemí, se surovina skladech musí být vybaven ventilační a požárních systémů (všechny alkoholy jsou výbušné a požární nebezpečné látky, takže jejich požadavky na skladování velmi vážné). Obecně lze říci, můžete se obrátit na místní pobočku Rospotrebnadzor, získat přesný seznam požadavků na jeho výrobu, která je nastavena v regionu.

Dalším důležitým bodem je nákup a instalace zařízení. Technologický proces výroby nemrznoucí tekutiny nelze považovat za složitý, ve své podstatě jde o smíchání několika složek s následným plnění do lahví. Seznam zařízení pro výrobu skla pro mytí nemrznoucí kapaliny je následující:

2. Míchadlo, navíc můžete koupit mixér pro lepší míchání.

3. Kontejner pro skladování kapaliny.

4. Vázání potrubí.

5. Nádrže pro skladování dodané kapaliny.

6. Laminární čerpadlo a kompresor pístu.

7. Uzamykací zařízení.

Kromě toho budete muset koupit stáčecí linky výsledného produktu v kontejneru, stejně jako obal nepřichází s etiketou, tím více zařízení a jeho použití. Připraveno produktové řady pro výrobu čelního skla nemrznoucí kapaliny může být třeba do různé míry v závislosti na výkonu, ale pro malé firmy je poměrně relativně jednoduché jednotky, které je možné zakoupit za částku okolo půl milionu (tzn plně vybavenou výrobní linky). Navíc budete muset koupit stáčecí linky nemrznoucí směsi, nad set machine budou muset platit více 200-300 tisíc rublů. Jedná se o průměrné hodnoty, je možné výrazně ušetřit, pokud si koupíte použité vybavení nebo získání výrobků čínského výrobce, ale musíme si uvědomit, že tato zařízení jsou pravděpodobně trvat dlouhou dobu, nebo se bude lišit dobrý výkon. Spolu s dopravou a montáží Ukazuje se, že je možné investovat do až jeden milion rublů, což je velmi mírný údaj o plnohodnotnou výroby, tj výrobu čelního skla nemrznoucí směsi se týká podniků, které nejsou drahé ve srovnání s jinými výrobními procesy.

Čelní sklo často zmrazení kapaliny se skládá ze čtyř částí - voda, alkohol, detergentu a aromatické přímo sám. Poslední složkou je potřeba, aby se odrazit špatné, štiplavý zápach alkoholu. Dnes, isopropylalkohol se používá častěji, protože její použití je snadnější získat certifikáty. Některé firmy mix více alkoholu, existují i ​​jiné způsoby, jak vyrábějí své vlastní recepty. Navíc každá firma je schopna vyrobit produkt s jedinečnou recepturou a když tam není nic složitého vytváření nemrznoucích směsí není (to, mimochodem, někteří řemeslníci dělat, a to i v provizorních podmínkách pro osobní potřebu a drobné obchodu), bude ještě muset najmout několik lékáren, laboranty, kteří být schopen vyvinout svůj vlastní recept, vybrat ty komponenty, které vytvořit opravdu kvalitní a bezpečné zdravotní čelní sklo tekutinu. To znamená, že budete muset otevřít na území podniku alespoň malou laboratoř - to bude ještě být užitečné v další práci, zvláště když závod začíná rozvíjet. Zvlášť, rostlina je nepravděpodobné, že by mohl soutěžit s jinými společnostmi, pokud je nabízet pouze jeden produkt musí být alespoň nějaký rozsah. Laboratoř bude muset najmout 2 chemici, z nichž každý obdrží 30-40 tisíc rublů, ale poprvé si můžete objednat vzorec nebo její vývoj v jiných společnostech a vlastní výzkumné oddělení otevřít později. Také je potřeba hodně peněz, pak, samozřejmě, podnikatel rozhodne, jak vážné a složité úkoly budou vykonávat toto oddělení, ale přesto očekávají, že je třeba minimálně 100 do 200 milionů, které budou muset vynaložit na jednoduchou chemickou laboratorní zařízení pro laboratoře. Vážné laboratoř vybavena několika milionů rublů, což je důvod, proč výzkum může být přijat pouze ve velkých závodech prosperujících.

Dalším bodem bude hledání dodavatelů surovin pro výrobu kapaliny ostřikovačů čelního skla. Obecně platí, že najít je není příliš velký problém, hlavním důvodem je, že dodavatel alkoholu může poskytnout veškerou dokumentaci pro svůj produkt. V malých městech bude téměř jistě muset kontaktovat zprostředkovatele a ve velkých případech často existuje možnost okamžitého nákupu surovin od výrobce. Nejdůležitější je najít dodavatele alkoholu, cena barelu o kapacitě 200 litrů (tj. Velkoobchodní nákup) je asi 16 tisíc rublů, i když se může mírně lišit v závislosti na odlehlosti dodavatele. Množství alkoholu se vypočítává v závislosti na tom, kolik podnikatele počítá, a ještě více na základě vzorce, protože různé produkty vyžadují jiný poměr složek. To je způsobeno nejen rozdílem ve vývoji, ale také skutečností, že společnost musí vyrábět skleněnou nemrznoucí kapalinu s jiným prahem mrazu; Čím je tento prah nižší, tím dražší je kapalina. Obecně platí, že trh je zřídka představován tekutinou ostřikovače čelního skla na zimu, která zmrzne při teplotě nad -10 stupňů Celsia a to je nejlevnější volba. Následně přicházejí produkty s kritickou teplotou -20 ° C a někdy -30 ° C nebo dokonce -40 ° C, ale ty jsou velmi vzácné a obvykle se vyrábějí nejen pro mytí sklenic, ale pro jiné potřeby. Kromě alkoholu a vody se přidává prací prostředek, stejně jako příchutě a barviva, ale nejsou vždy přidávány, zvláště pokud se vůně alkoholu příliš necítí. Výsledkem je, že vzácný výrobce může snížit cenu výrobku o méně než 30-40 rublů na jednu pětilitrovou láhev a cena zahrnuje náklady na balení. Mimochodem, je lepší objednat si ho - ihned s nálepkou, dnes řada výrobců obalů, na základě individuální objednávky, okamžitě aplikuje štítek zákazníka při výrobě a poté nalévá tekutinu do hotových lahví. Cenová cena výrobku určeného pro nižší teploty je ještě větší, avšak v průměru z jedné lahve je možné získat 10-20 ruble příjmů v závislosti na objemu, použité technologii a podobně. Velké podniky prodávají nemrznoucí kapalinu s minimální přirážkou, přičemž vydělávají pouze tím, že jsou masivně vyráběny. Ale malá společnost je nucena snažit se snížit cenu.

Pro společnost bude potřebovat několik lidí, malá rostlina může obecně sloužit zaměstnancům ne více než 10 osob. Budou to operátoři zařízení, pracovníci skladiště, manažeři a právě pomocní pracovníci, kteří se zabývají vykládkou, přepravou a dalšími vedlejšími úkoly. Následně budete pravděpodobně muset otevřít své marketingové, logistické, finanční a další oddělení, ale nepotřebujete malý podnik a všechny obchodní procesy, které nepatří do organizace, mohou být outsourcovány. Mzdový fond se může lišit, ale pro začínající společnost může být v rozmezí 200 tisíc rublů. Také zpočátku může sám podnikatel přímo kontaktovat distributory, nabídnout jim své zboží, prodávat je maloobchodníkům může být výhodnější, ale obvykle to neopravňuje. Na druhou stranu, pokud je ve městě automobilový trh, pak ho navštivte a promluvte se všemi majiteli obchodů s chemickou chemikálií. Kromě toho můžete vytvořit vlastní stránky, kde můžete posílat nabídky pro spolupráci a zveřejňovat informace o stávajícím produktu. Pokud propagujete stránky, můžete se spolehnout na značný počet návštěvníků.

Produktivita zařízení se může lišit, ale i jednoduchý stroj vybaven výstupem asi 5000 litrů za den, je možné přijímat tisíce standardních plechovek čelního skla nemrznoucí směs. S příjmem 15 rublů z každé kanystru, můžete získat 450 tisíc rublů v příjmu, zatímco provozní zisk bude činit 100-200 tisíc rublů. Tento výpočet se samozřejmě zaměřil na skutečnost, že všechny produkty budou prodány, ale nejdříve je nepravděpodobné, že očekává příliš dobré prodeje. Nicméně, zmrazení kapaliny - produkt je velmi žádané, koupit ve velkém množství (více rychle v zimě motoristy vyhořelého kromě benzínu), takže poptávka je stále obrovská, a často situaci, kdy poptávka po normální výrobku převyšuje nabídku. Rozdíl, dokonce 50 rublů pro motoristy je obvykle velmi důležité, protože 5 litr (standardní objem) tráví během týdne nebo dvou, ale pokud tento rozdíl kupující dostane bez zápachu a účinně odplavit nečistoty znamená, že bude volit to, spíše než více levné analog. Ale nejdůležitější otázka tohoto podnikání - je to jeho sezónu, i když nastavit výrobu nealkoholických tekutin za teplého počasí (a tedy i mnohem levnější), poptávka po něm bude velmi malý ve srovnání s zimním produkt - stále sklo kapalina koupit nejprve proto, aby nezmrazil, jinak můžete jednoduše naplnit vodu. Proto v létě mnoho podniků znovu vybaví své továrny k výrobě jiného auto chemického zboží, dobré, některé výrobky mohou být vyrobeny zcela na stejném zařízení a stejným způsobem. To je však již téma samostatného článku.

Mathias Laudanum
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a pokynů pro otevření malého podniku

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Rodman777> Blog> Obchodní myšlenka: Výroba nemrznoucí kapaliny

Bez váhání až do dnešního dne jsem se rozhodl nabídnout své čtenáře mého blogu šířit myšlenku podnikání, například v rozmezí od 1000 rublů vydělat 100 krát účinnější při samotném efektivnosti nákladů a minimálních nákladech. Řeknu najednou, že něco bude pocházet z osobní zkušenosti, bude něco aplikováno se slovy přáteli přátel, ne bez internetu, to je jisté. Fakta, skutečné případy, skutečné podnikatelské nápady, skuteční lidé, mega projekty obyčejných lidí a pak úspěšní podnikatelé to všechno můžete číst zde a tady. Dozvíte se, jak bez větších rizik pro kapse, budu se snažit, aby vás naučí, a pokud je riziko s 1.000% jistotou, že je to skutečně nutné a povede k hmatatelným výsledkům a výhody. Půjdeme s vámi na památku jako jaká rizika pro sebe může letět daleko do podnikatelských elit v relativně krátké době, bude to myslím, že asi jako mini přednášky s příklady ze skutečného života z mých moji konkurenti kamarády jen lidé, kteří chtějí pracovat a vydělávat peníze krát více, než to, co máte v současné době, nebo alespoň zvýšit svůj kapitál, ne-li desítky či dokonce stovky časů začít ve dvou nebo třikrát, a znovu, že s minimálním rizikem pro sebe, což naznačuje, že riziko je samozřejmě ušlechtilé příčiny, ale všechno ve mně a s chladnou hlavou, zvukové myšlenky.
Myslím, že je vše připraveno, že jsem pravděpodobně menší strach a zájem o to zbytečně něco podělit a řeknu vám, čtenářům... no dopustit, aby řídil první lívanec není lumpy oranžové a oranžové, oranžová a ptát proč, protože oranžová a oranžová barva vysoušeč vlasů, čerpám nápady na nápady, pozitivní momenty a spoustu věcí)!
Odpovídám okamžitě na ty otázky, které budou psát a jak nové kočárky nové modely ve světě prezentačních showroomů budou tuto práci fungovat, když se dostanu do očí něčím nového a zajímavého!
To není reklama sami nebo nikdo jiný, budou to skutečné příběhy ze života obyčejných lidí, jak vydělávají peníze a dělají to úspěšně, proč to nezkusit, možná, že mé články vám pomohou v životě stát se někým, koho chcete po dlouhou dobu abyste se stali sebevědomí a pokračujte, potřebujete od někoho v životě push od toho, abyste oživili svůj život ostrým způsobem.

Dnes bude řeč o tématu zimy, tk ve dvoře minus je u někoho plus na jižních územích, a to o Výroba nemrznoucí kapaliny Je to prostě tritečné, ale s chutí za peníze, tak bych řekl.

Obchodní myšlenka:

Počáteční investice: 1000 tr.
Měsíční zisk: 200 tr.
Doba návratnosti: 5 měsíců.

Při výběru lukrativní myšlenky na organizaci vlastního výrobního podniku je důležité vybrat si oblast, jejíž výrobky jsou na trhu poptávané. Neexistuje tolik možností, a jedna z nich je výroba nemrznoucí kapaliny.

Zdálo by se, že to může být pro mnoho neznámých známých snadnější a přesto žádný motorista nemůže bez něj dělat. A auto, jak je známo, na silnicích se každým rokem stává stále více.

Připravíme závěr - mini-továrna na výrobu nemrznoucí kapaliny za předpokladu, že je podnik řádně organizován, nakonec přinese vlastníkovi trvalý vysoký zisk.

"Nezmrazená" je chemická sloučenina složená z vody a organických látek (alkohol, glykol, antikorozní látky, glycerin, parfémy). Je univerzálně používán jako nemrznoucí prostředek a stěrač.

Obecně platí, že výroba mrazících kapalin má následující výhody:

• Použité suroviny jsou cenově dostupné a levné.
• Jednoduchost technologie umožňuje vyrábět nemrznoucí výrobu s vlastními rukama, což výrazně snižuje investice do podnikání.
• Obrovský trh slibuje, že získá vysoké příjmy.

Mnozí mohou pochybovat o efektivitě podnikání, protože nemrznoucí prostředky jsou zpravidla masivně používány pouze v zimě. To je jistě pravda, ale v off-sezony a podnikatel bude bez zisku, protože variabilita technologie umožňuje kdykoliv „opakované využití“ podnikání - pouhou změnou složení tekutiny, je možné vyrábět ani mrazuvzdornost a čisticím prostředkem na mytí skel a světlometů. A tento produkt je vyžadován pro řidiče v létě.

Jaké jsou momenty, které má podnikatel, který pracuje na podnikatelském plánu pro výrobu nemrzliny, vzít v úvahu?

Studujeme složení výrobků a nakupujeme suroviny
Nezáleží na tom, na co přesně se výrobní oddělení specializuje, na výrobu stěrky nebo nemrznoucí směsi - suroviny jsou používány téměř identicky. Rozdíl je zde pouze v poměru použitých složek.

Při spuštění zařízení na výrobu nemrznoucího prostředí doporučujeme připojit kvalifikovaného specialistu k případu, který by zpracoval recept na kvalitní kapalinu. Pokud je pro podnikatele příliš nákladné, měli byste nezávisle prozkoumat všechny detaily procesu a vybrat "ideální" poměr součástí.

Výroba nemrznoucí kapaliny bude vyžadovat v obchodě dostupnost následujících surovin:

• voda,
• isopropylalkohol,
• ethylenglykol,
• Povrchově aktivní látky,
• barviva,
• parfémy.

V průběhu práce nemusí být některé součásti používány, nebo naopak některé složky mohou být přidány do receptury. Ale každá látka ovlivní konečnou kvalitu výrobku.

Pokud produkce obsahuje méně než 9% alkoholu, podnikatel bude mít možnost se vyhnout placení spotřební daně.

Nemrznoucí kapalina pro automobily se může skládat z jiných, levnějších součástí. Například mnoho podniků používá methyl místo isopropylalkoholu. Faktem však je, že je toxický a může způsobit otravu při vdechování.
To nezastaví podzemní organizace. To je jen tak, že kupuje 1krát takové výrobky, je pravděpodobné, že spotřebitel po ní přijde do obchodu znovu. Navíc při prvním ověření ze strany kontrolních orgánů bude padělání z výroby odstraněno.

K druhotným surovinám lze přiřadit obaly, kde bude hotový výrobek naplněn do lahví a etikety firem.

Zvládneme technologii uvolňování nemrznoucí kapaliny
Výrobní technologie nemrznoucí kapaliny bude srozumitelná i těm, kteří předtím nikdy nestáli ve zpracovatelském průmyslu. Toto dělá tuto mezník populární mezi těmi, kteří se rozhodli zahájit domácí podnikání.

Linka obecně provádí následující fáze výroby:

• Čištění vody.
• Míchání surovin.
• Tepelné zpracování kapaliny.
• Plnění hotového výrobku.
• Nálepka pro štítky.
• Skladování produktů.

Bez ohledu na to, jaká látka má být vyráběna ve výpusti, technologie uvolňování zůstává nezměněna. Ukazuje se, že když víte, jak se zbavit ledu, můžete získat stejným způsobem jiné chemické sloučeniny nezbytné pro motoristy, aby se starali o své auto.

Bez ohledu na to, jak je to jednoduchá technologie, nemůžete bez specifického souboru zařízení. Hlavní stroje a přístroje jsou uvedeny v následujícím seznamu:

• Nádržka míchadla.
• Tepelný reaktor.
• Plnicí stroj.
• Samolepka s automatickým štítkem.
• Meziplášťové nádrže.

Určené zařízení předpokládá použití již připravené vody (filtrované a čištěné). Pokud technologie zajišťuje využívání vody z vodovodu, budete si muset zakoupit také systém čištění. A to není méně než 200 000 rublů.

Podnikatel má dvě možnosti - buď koupit zařízení pro výrobu nemrznoucí kapaliny jednotlivě, nebo vybavit obchod s dokončenou linkou. Která volba bude záviset na plánovaných investicích do podnikání. Například nakupovat stroje odděleně, v některých případech můžete ušetřit trochu. Ale tady je pravděpodobné, že některé operace budou muset být provedeny ručně. Ale sbírané linky, i když stojí více, ale charakterizované slušnou silou a plnou automatizací procesu.

Cena zařízení na výrobu nemrznoucí kapaliny nízkého výkonu (≈ 500 l / h) se pohybuje kolem 700000-1200000 rub. Vysoce výkonné stroje (≈1500 l / h) evropských značek budou stát víc - až 1 700 000 rublů. K tržní hodnotě zařízení můžete bezpečně přidat 50000-200000 rublů. při uvedení do provozu.

Odhadujeme zisk z podnikání

Podnikání při výrobě nemrznoucí kapaliny podle odborníků může okamžitě splatit. V závislosti na ceně zakoupené linky se můžete dostat do bodu trvání v 0,5-1 roku. A to s přihlédnutím k veškerým investicím a vynikajícím ukazatelům ziskovosti. Kolik bude trvat, než začnete podnikat v této oblasti?

Podle minimálních odhadů pro organizaci mini obchodu, kde bude mnoho operací prováděno ručně, bude trvat ≈ 1000000 rublů. Toto zohledňuje pořízení strojů, přípravu na provozování areálu, nákup surovin. Větší podnik s výkonným vybavením může být otevřen tím, že utrácí nejméně 1,700,000 rublů.

Pokud jde o specifické údaje o ziskovosti, je obtížné je určit. Zde bude vše záviset na objemu výroby, na systému realizace hotového výrobku a na cenové politice v regionu. Výpočet možného příjmu můžete začít z následujících údajů. "Průměrná" kapalina pro ostřikovač a protizámrazovou ochranu jsou na velkoobchodním trhu ≈50-90 rub. pro nádobku o objemu 5 litrů. Výrobní náklady, při zohlednění všech variabilních nákladů, jsou nižší než prodejní cena alespoň o 40%.

Hodně štěstí ve vaší firmě až do nových setkání!
Každý dobrý den a nádherná nálada, moji začínající podnikatelé!