Jak otevřít salon psů a koček?

Kosmetický průmysl je výnosná sféra. Krása je potřebná nejen lidmi, ale i jejich mazlíčky, a proto se může stát, že také péče o vlasy přinese stabilní příjem. Jak začít?

Naše ocenění:

Zahájení investic - 150 000 rublů.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 5/10.

Zarobotok na péči - je to skutečné?

Teprve před dvaceti lety nebyly služby ženicha velkým požadavkem a lidé, kteří se zabývali stříhání zvířat, byli povyšovaní nazývaní "psí kadeřníci". Ale postupně se změnila situace: zvýšila se blaho lidí, objevila se móda u domácích zvířat některých plemen. Dámy začaly chodit s kapesními Yorkshire teriéry nebo s chihuahuou v kabelce, vládla obecná láska ke skotským a britským kočkám.

A pak se ukázalo, že domácí zvířata potřebují také profesionální péči: účes, ořezávání, péči o drápy, zuby, uši a další postupy. Samozřejmě, že můžete pěstovat vaše psí drápy a své vlasy umyjte doma sama, ale výsledek není vždy uspokojivý. Kromě toho po takové "péči" musíte odstranit vlnu a špínu v bytě po dlouhou dobu, a někteří lidé jednoduše nemohou vydržet specifickou vůni vlhké vlny. Ale individuální postupy (například škrábání zubního kamene) doma stejně tak, že nebudete utrácet.

A tam je zvláštní kategorie milovníky zvířat - chovatelů koček a psů různých plemen (říkají „chovatelů“ nebo majitelé školky). Před výstavou, které se obracejí ke studiu se připravit, pokud jde o vzhled svých domácích mazlíčků vyústily v perfektním stavu, protože to ovlivňuje, jak se cena bude trvat jim oblíbenou (a čím více purebreds vítězství a tituly, tím dražší to bude možné prodat potomky). To byste se divila, kolik péče: Kennels majitelé jsou ochotni zaplatit za přípravu jednoho zvířete ukázat až 30 000 rublů.

Co dělá groomer?

Seznam jeho služeb zahrnuje:

 1. stříhání zvířat;
 2. péče o vlasy (mytí speciálními prostředky, masky, styling);
 3. česání a odvíjení cívek;
 4. prořezávací drápy, manikúra;
 5. čištění uší, nosu, očí, anální žlázy;
 6. odstranění zubního kamene;
 7. příprava na výstavu;
 8. výběr produktů pro péči o vlasy;
 9. výběr příslušenství;
 10. masáže;
 11. kreativní účes a malba.

Jak můžete vidět, péče je zisková a výnosná. Teď pojďme zjistit, jak otevřít salon psů a koček od nuly.

Kadeřnický salon: vyberte model práce

První věc, o které musíte rozhodnout, je rozsah vašeho budoucího podniku. Ty závisí nejen na velikosti vašich ambicí a počátečním kapitálu, ale také na počtu lidí v oblasti, kde plánujete pracovat.

Pokud žijete v obci nebo v malé vesničce, pak otevřete salonu péče - to funguje se ztrátou. Odhaduje se, že k dosažení úrovně ziskovosti by vám měl přijít průměrně 5 lidí denně. Proto máte dvě možnosti: buď otevřete showroom v městech s velkým počtem obyvatel, nebo nabídnete domácí péči (s návštěvou klienta), která rozšiřuje životní prostředí zákazníků.

Pokud s potenciálními návštěvníky nejsou žádné problémy, měli byste určit velikost podniku. Můžete pracovat nezávisle a najímat asistenty. Můžete si také koupit již existující obchodní model, tedy investovat do franšízy salonu krásy: tento přístup usnadní první fázi otevírání vašeho podnikání, ale v budoucnu budete muset "hrát podle pravidel" zvolené franšízy.

Takže když jste se rozhodli, kolik lidí budete podřízeni, budete muset vyřešit právní otázky týkající se otevření salonu (pokud budete samozřejmě jednat v právní oblasti a platit daně). Budete muset vybrat mezi registrací LLC a PI.

IP je vaše volba, pokud:

 1. plánujete pracovat samostatně nebo s minimem zaměstnanců;
 2. budete zvládat salon nezávisle;
 3. jste připraveni nést plnou odpovědnost za závazky firmy;
 4. nebudete přitahovat investory.

IP je dobrou volbou pro ty, kteří nemají hodně počátečního kapitálu, a kdo se bude zabývat všemi otázkami souvisejícími s groomingem a účetnictvím.

Výhody IP:

 • jednoduchý a rychlý postup registrace;
 • zjednodušená finanční disciplína (cash management);
 • můžete to udělat bez účetního;
 • méně daňového zatížení než ve společnosti LLC;
 • firma je snadno likvidována.

Pokud máte v plánu spustit svůj vlastní obchod s potravinami, pak je vaše volba LLC.

Mohu pracovat bez otevření LLC nebo IP? Je to možné, ale je to nelegální (článek 171 trestního řádu Ruské federace) a způsobuje potíže při hledání nájmu a nebude možné nalézt obchodní partnery. Proto je lepší otevřít PI, zejména proto, že není tak obtížné, jak se zdá.

Povolení pro salon krásy

Tento druh činnosti, jako je péče, není v Rusku přísně regulován. A to znamená, že nebudete muset koupit licenci na těžší činnosti. Kromě toho zaměstnanci takové společnosti nepředstavují žádné požadavky týkající se vzdělání (ale aby zákazníci byli spokojeni, musíte mít profesionálního nadšence, který absolvoval alespoň kurzy).

Pro registraci IP a registraci do daně budete potřebovat shromáždit takový balíček dokumentů:

 • fotokopie TIN a pas (šité);
 • žádost (formulář P21001);
 • potvrzení o zaplacení státní daně za registraci OŠ;
 • aplikace ve dvou výtiscích pod formulářem č. 26.2-1 pro zjednodušený daňový systém (nepovinné).

Dokumenty lze podávat osobně, poštou nebo prostřednictvím zprostředkovatele (v tomto případě notář potvrzuje podpis v žádosti). Při vyplňování dokumentů pro registraci IP budete muset uvést kód 93.05 OKVED a kód 018 317 OKUDN - poskytnutí dalších osobních služeb a účesu.

Nezapomeňte také, že pokud si pronajmete pokoj, budete potřebovat povolení od společnosti Gospozhnadzor.

Základy: jak se učit péče

Takže právní aspekty jsou u konce. Ale pokud máte v plánu rozřezat své vlastní zvířata, budete muset absolvovat tréninkový trénink. Ale kde a jak to udělat?

Máte několik možností:

 1. Kurzy péče o vlasy. Dvacet třicet hodin tréninku - a profesionálka je připravena k práci! Pro ty, kteří nemohou navštěvovat kurzy, jsou k dispozici online kurzy. Ale je samozřejmě lepší studovat "naživo", s příležitostí k cvičení.
 2. Škola péče. Ve skutečnosti jsou stejné jako kurzy, ale mohou nabídnout rozsáhlejší programy v různých oblastech školení za účasti odborníků z příbuzných oborů.
 3. Učeň. Někdy profesionální groomers pronájem sám asistenti, kteří jsou placeni málo, ale oni učí komplikovanosti práce v praxi.
 4. Samostudium. Knihy, webové semináře, školení atd. Umožňují vám získat silnou teoretickou základnu, kterou lze uplatnit v praxi.

Bez ohledu na typ výcviku, který si vyberete, nezapomeňte: dobrý groomer je neustále zlepšován. Proto budete muset v budoucnu investovat do dalšího vzdělávání.

Výběr vybavení pro péči

Král dělá retinue a profesionální groomer - kosmetiku a vybavení, které používá ve své práci. Ukládání na ně je nemožné: řezání psů s tupými nůžkami je mučením jak pro zvíře, tak pro pána. Levný nespecializovaný šampon může uškodit vašemu domácímu mazlíčku, takže byste měli pouze zvážit profesionální make-up (navíc, jeho použití vám umožní dosáhnout lepších výsledků).

Takže v arzenálu začínajícího groomer by měly být takové nástroje a materiály:

 1. Stůl pro péči. Vaše hlavní pracoviště. K dispozici jsou stacionární a skládací stoly (ideální pro práci s voláním do domu). K dispozici jsou také stoly různých velikostí, na kolech s hydraulickými a elektrickými výtahy. Hlavní věc je, že stůl by měl být vybaven držákem.
 2. Koupelna pro péči o vlasy. Obvykle se vybírá na základě rozpočtu a velikosti kabiny. Tyto vany jsou jako obvykle z nerezové oceli a "zvonky a píšťalky" ve formě elektrického výtahu.
 3. Fén pro péči o vlasy. Chcete-li zvíře rychle vysušit, potřebujete výkonný kompresor.
 4. Stroj na pérování. Pro řezání psů a koček jsou užitečné trimery s různými tryskami.
 5. Nůžky pro péči. Za prvé, budete potřebovat nejméně dva druhy nůžek: rovný a ztenčující. Konce na nich by měly být zaokrouhleny, aby nedošlo k náhodnému zranění zvířete.
 6. Střihač na nehty. V extrémních případech může kočka ozdobit nohy s manikúrovými nůžkami, ale péče o tlapky psa bude vyžadovat pazourku.
 7. Kosmetika. Pro kočky a psy se nakupuje samostatně. Jedná se o šampony, kondicionéry, gely, pěny, parfémy, barvy na vlnu, krémy, oleje, sprej na péči atd.
 8. Další nástroje. Hřebeny, sáčky, kartáče, laminátory, ručníky, ubrousky atd.
 9. Nohavice. Zástěra nebo šaty budou stačit. Pokud máte v úmyslu cestovat do domu k zákazníkovi, budete potřebovat tašky a pouzdra pro přepravu nářadí a kosmetiky.

Malý tip pro ty, kteří chtějí ušetřit: můžete si koupit zařízení pro péči o pleť. Doporučujeme kupovat vany, vysoušeče vlasů a stoly tímto způsobem. Ale trimery a nůžky mají lepší výběr nových, s ostřením továrny.

Doporučujeme tyto články:

Připravujeme obchodní plán péče o salon

Okamžitě si rezervujte, že děláme základní obchodní plán pro salon krásy. Jinými slovy, budeme mít jen to nejnutnější pro péči. Celková skutečná částka bude záviset na mnoha faktorech: potřebujete opravu v pronajatém pokoji, jakou značku zvířecí kosmetiky použijete atd. Také zpočátku můžete dělat bez desítek druhů kosmetiky, ale budete muset v každém případě koupit stůl na péči.

Vaše náklady na péči o salony budou tvořeny kapitálem (pro podnikatelskou organizaci) a trvalým (platy zaměstnanců, nájemné, opravy zařízení, daně).

Kapitálové výdaje:

 1. Oprava v pronajatém pokoji - z 10 000 rublů;
 2. Značka (nebo výtisk vizitek a letáků) - z 2500 rublů;
 3. Nábytek a regály - od 40 000 rublů;
 4. Počítačové zařízení (počítač) - od 40 000 rublů;
 5. Vybavení (vana, vysoušeč vlasů, stůl) - od 20 000 rub;
 6. Nástroje pro péči - od 20 000 rub;
 7. Kosmetika - od 15 000 rublů.

CELKEM: ze 147 500 rublů.

Samozřejmě, pokud máte v plánu domluvit se doma, nebudete potřebovat pronajatou místnost a některé vybavení, a v takovém případě bude potřebovat zhruba 100 000 rublů k otevření vašeho podnikání.

Trvalé náklady závisí na počtu zaměstnanců salonu a výši jejich mzdy, na nákladech na služby a právní služby, na nákladech na spotřební zboží atd. Proto je vhodné je vypočítat jednotlivě.

V průměru jediný osamělý milenec, který cestuje do domova klienta, vrací vynaložené peníze na 2-3 měsíce. Otevření salonu se čtyřmi specialisty se vyplácí asi 1,5-2 let. Mějte však na paměti, že cena péče v různých regionech Ruska je odlišná, proto může doba návratnosti vzrůst.

Jak rozbalit salon krásy?

IP je otevřené, kufřík je zakoupen, kurzy jsou předány, ale linka pro účes není nestojí za to. Kde je začátečník hledat klienty?

Odpověď je jednoduchá: na místech, kde žijí majitelé zvířat.

Může to být:

 • výstavy;
 • veterinární kliniky;
 • pet obchody.

Komunikujte s majiteli zvířat, s majiteli obchodů, s správci klinik. Nabídněte slevy pro vaše služby nebo slevy pro každého zákazníka. Praxe ukazuje, že 80% zákazníků přijde na doporučení vetklinik a obchodech mazlíčka, ale aby jim přilákat náklady na česání budou muset dělat 10-20% nižší než u konkurence.

Je také nutná inzerce v sociálních sítích a na vývěskách. A ve vhodném okamžiku je žádoucí vytvořit vlastní web, kde umístíte své portfolio.

A ne vychovatelka, která teď žije, je "psí kadeřník". Prodej kosmetiky, oděvů a doplňků pro zvířata také přináší značné příjmy. A ve snaze přilákat zákazníky muset uchýlit k tvůrčí péče o vzhled - ořezové fretky, křečci, malířské a zbarvení skořápky hlemýžďů z Achatina.

Otevřeme podnikový kadeřnický salon pro zvířata

Obchodní oblasti

Kadeřnický salon pro zvířata není používán pouze pro krásu. Nejčastěji majitelé chodí do kadeřnictví kvůli náhlým alergiím na vlnu nebo nadměrnému chování svého mazlíčka. Majitelé jsou tak denně unavení, že uklízejí kilogramy vlny, že jsou připraveni vynaložit spoustu peněz, a to i v případě, že je jejich zvíře v pořádku.

Typy služeb

Kadeřnický salon pro zvířata zahrnuje služby, především dvou druhů zvířat - psů a koček. Jedná se o nejčastější domácí mazlíčky, kromě toho vyžadují neustálou péči, zejména pokud jde o drahé a chlupaté plemena.

Podobné salony poskytují následující služby:

 • mytí zvířat různými šampony;
 • řezání psů a koček, včetně hygienických;
 • Řezání (odstranění mrtvé vlny oškubnutím);
 • ořezávání drápů;
 • kreativní zbarvení vlny;
 • čištění zubů;
 • péče o vlasy;
 • čištění uší;
 • vyšívání cívek;
 • manikúra pro zvířata;
 • ozdobné vzory pro holení;
 • ateliér pro zvířata;
 • prodej oblečení pro psy.

Předtím, než zlikvidujete zvíře, předložíte stěžovateli majitele zvířete. Majitel je požádán o přezdívku domácího mazlíčka, věk, charakteristiky chování a také určit zdravotní stav. Nemůžete dovolit, aby se účes střihu vyloučil možnost, že kadeřník sám napadne. Velmi pozorný účinek starších zvířat s chronickými nemocemi, včetně problémů se spáry. Musíme udělat vše pro to, aby byl tento proces nejvhodnější pro samotné zvíře.

Kolik můžete vydělat?

Na specializovaném kadeřnickém salonu pro zvířata není tolik zákazníků, ale instituce získává kvůli vysokým cenám. Klient, který připravuje zvíře na výstavu, je velmi drahý. Zpravidla takový klient objednává celou řadu služeb. Den může být 5-6 shaggy návštěvníků, ale to bude příjmy 8-10 tisíc rublů.

Cena účesu přímo závisí na typu zvířete a plemeni. Například pes. Úprava větších plemen je dražší. Takže stříhání australského teriéra bude přibližně 1300 rublů, ten pudl - asi 1400 rublů a kavkazský ovčák - asi 2800 rublů.

Hospodářská soutěž na trhu

Doporučuje se otevřít kadeřnický salon pro zvířata pouze ve městech s počtem obyvatel nejméně 250 tisíc obyvatel. Průměrná životní úroveň obyvatelstva je také důležitá. Obecně platí, že ve velkých městech a městech žije více lidí, kteří chtějí strávit 20 tisíc rublů nebo více ročně, aby se starali o vašeho domácího mazlíčka.

Před otevřením případu byste měli pečlivě studovat trh. Pouze jeden kadeřník je pro malé město dostačující. Pokud tedy ve vašem městě již existuje taková neohrožená služba, stojí za to přemýšlet o účelnosti otevření podnikání. Najděte zákazníky v novém kadeřnictví s již fungujícím salonem bude velmi obtížné.

Profese - groomer

Profese kadeřníka pro zvířata je nazývána groomer. Jedná se o veterináře a kadeřník u jedné osoby. Je tedy obtížné se v této oblasti stát skutečným profesionálem. Potřebujete nejen dobře rozřezat vlasy, ale i milovat zvíře, milovat svou práci. Najít takovou osobu není snadné. A ty, které jsou, pracují pro sebe, organizují příjem zákazníků i doma.

V naší zemi není povolání žáka zařazeno do úředního rejstříku. Obvykle se péče učí v zoologických zahradách, kynologických organizacích a provozních kosmetických salonech pro zvířata. Ale skutečné vzdělání je možné získat pouze v Moskvě. Školení bude poměrně nákladné. K dispozici je také rozpočtová volba - najít ve svém regionu pomocníka a požádat o mistrovské kurzy.

A co investice?

Školení řemesel je nejzákladnějším prvkem v cenách zahájení podnikání. Vzhledem k základnímu školení a dalším kurzům musíte být připraveni věnovat alespoň 50 tisíc rublů. Některé z finančních prostředků půjde na nákup kadeřnické techniky a materiálů (20-30 tisíc rublů.). Tak, odhadovaný rozpočet pro zahájení případu je 80 - 100 tisíc rublů. To je vzhledem k tomu, že případ je organizován v hotovém pokoji, který nevyžaduje opravy a další investice. Abyste ušetřili peníze, nejprve si můžete vzít zákazníky i doma.

Sezónnost podnikání

V tomto případě, stejně jako v mnoha typech podnikání, je výrazná sezónnost. Vrchol popularity kosmetických salonů pro zvířata přichází na jaře, v létě a na začátku podzimu. V těchto obdobích je den plně obsazen a zákaznický servis je pouze zaznamenán. Když se zvenčí zchladí, zákazníci se výrazně sníží. Je čas na odpočinek nebo ticho se zapojit do zlepšování jejich dovedností: číst knihy a navštěvovat mistrovské kurzy.

Na základě materiálů časopisu Argumenty a fakta

Příklad uspořádání kosmetického salonu pro zvířata pomocí výpočtů: obchodní plán, doporučení pro zahájení případu

Dnes profily kosmetických salonů rozšiřují nabídku nabízených služeb. Častěji se můžete setkat s různými tematickými salony, například SPA salony, salony pro stříhání zvířat apod. Jedná se o uspořádání salonu, aby sloužil našim mladším bratřím a bude se o něm diskutovat. K otevření takového podniku existuje povinná podmínka pro nově příchozí - musí milovat zvířata. Zde není místo pro kompromisy, protože podnikatel, který netoleruje zvířata, nemůže osobně navštívit salon, kontrolovat svou práci v počáteční fázi.

Pak vše probíhá standardním způsobem, stejně jako v jakémkoli jiném podnikání: výběr prostor, vypracování podnikatelského plánu, registrace podniku.

Provedení životopisu

Kosmetický salon pro zvířata poskytuje péči o domácí zvířata na evropské úrovni. Krátký seznam služeb zahrnuje péči o vlasy a domácí mazlíčky, péči o nehty a uši, přípravu na další výstavu a každodenní péči. V kajutě budou všechna zvířata obklopena teplem a pozorností. Majitel se může osobně zúčastnit procedur, které mají uklidňující účinek na zvíře. Útulný personál a pohodlné podmínky vytvářejí atmosféru pohodlí domova v salonu. U zvířat se používá vysoce kvalitní kosmetika, která nedráždí citlivou pokožku domácích mazlíčků. To dává vlasům přirozený lesk zdraví. Dobře upravené zvíře potěší nejen majitele, ale i ty, kteří jsou kolem vás. Úkolem takového profilovaného salonu je poskytovat širokou škálu služeb pro péči o domácí zvířata. Po řezání se mnoho zákazníků zbaví nepříjemné vlny v bytě během přemísťování zvířete, což bude možné díky kvalitní kosmetice a řádné péči.

Tento salon poskytne pro domácí zvířata následující služby:

 • Psů nebo koček;
 • Řezání;
 • Tvorba okrajů;
 • Vysoce kvalitní mytí;
 • Léčba uší a očí;
 • Řezné drápy;
 • Kombinace zamotaných svitků;
 • Manikúra;
 • Ozdobné ozdobné vzory na kůži zvířete;
 • Ateliér pro zvířata;
 • Prodej oblečení pro psy;
 • Odstranění zubního kamene a plaku;
 • Čištění zubů a očí;
 • Konzultace a vyšetření veterinárního lékaře.

Volba výklenku je odůvodněna skutečností, že taková zařízení ještě nejsou ve městě, takže stojí za to předpokládat, že úroveň soutěže zde bude minimální.

Relevance vybraného výklenku

Až donedávna byla otevření salonů pro zvířata považována za marný obchod. Ale nyní existují podnikatelé, kteří si na to vydělávají slušné peníze. To znamená, že lidé začali věnovat větší pozornost jejich vzhledu a vzhledu svých mazlíčků. Před výstavou musí majitelé vést své zvíře k takové instituci.

Kvůli tomu, aby zvíře zvítězilo, profesionálové stráví až 6 hodin údržby jednoho zvířete. Kvalita těchto služeb v kabině bude mnohem vyšší. Ale náklady budou dražší. Majitel, který opravdu miluje svého mazlíčka, je připraven na to, aby na svém vzhledu strávil slušné množství. Pokud se rozhodnete specializovat svůj salon na domácí zvířata, pokračujte v registraci nového případu.

Požadovaná dokumentace

Za prvé, zakladatel musí určit organizační a právní formu vedení svého podnikání. Může být vydán následujícími způsoby:

Pokud plány nemají rozšíření jednoho salonu na síť kosmetických salonů, je nutné při registraci FE omezit. Pokud plánujete pracovat sám v kabině, stačí mu otevřít IP. Pokud poskytujeme různé služby pro péči o zvířata, prodáváme různé související produkty, otevřené pobočky, pak bude pro vás nejvhodnější volba otevření LLC. Optimální typ daně v tomto případě bude UTII, který stojí podnikatele 25 tisíc rublů. Pro každou z poskytovaných služeb je třeba zadat kód. Pokud jsou poskytovány veterinární služby, pak při zahájení společnosti je obtížné najmout absolventa, u podnikatelských podnikatelů může podnikatel sám tuto funkci plnit potvrzujícím diplomem.

Při otevření kosmetického salonu pro zvířata podnikatel nese následující náklady:

 • Konzultace zkušeného advokáta podle potřeby;
 • Platba státního poplatku;
 • Náklady na otevření oficiálního běžného účtu.

To všechno trvá asi 6000 rublů.

Poté je nutné se zabývat získáváním úředních povolení od hasičů a SES a také zapsat do důchodového fondu. Pokud se k věci přihlížíte zodpovědně, nebude tento postup trvat hodně dlouho. Registrace do daňového průkazu proběhne do 1 dne.

Organizační okamžiky zahájení podnikání

Nejprve se musíte zeptat na počet takových institucí ve vašem městě, abyste pochopili jejich popularitu v dnešní době. Je třeba se podívat na seznam poskytovaných služeb a jejich náklady. Před otevřením se musíte rozhodnout, kdo bude pracovat pro váš salon:

 • Pokud chcete otevřít luxusní chatu, kde budou sloužiti pouze privilegovaní zákazníci, musí se interiér salonu přizpůsobit stavu a kvalita poskytovaných služeb by měla být na nejvyšší úrovni;
 • Pokud bude váš salon zaměřen na širokou škálu spotřebitelů, pak by se ceny neměly výrazně lišit od konkurence. V opačném případě zákazníci se stejnou službou upřednostňují salon, který má zajímavější ceny za služby.

Výběr prostor

Poté, co se rozhodnete podniknout tento druh podnikání, musíte hledat pokoj. Doporučujeme si vybrat místo v centru města, nedaleko od veterinární kliniky, kde takové služby nejsou poskytovány. Doporučujeme umístit malé parkoviště v blízkosti zvířecí místnosti. Pokud si pronajmout prostorný pokoj nefunguje, je lepší pronajmout byt v prvním patře. Musí zde být několik místností, aby se ubytovalo s veškerým potřebným vybavením. Obvykle salony krásy obsahují následující vybavení:

 • Mytí pro kočky a psy;
 • Stůl pro péči;
 • Přístroje pro ořezávání;
 • Šatník;
 • Speciální manikúra;
 • Kosmetické výrobky;
 • Fén nebo sušicí komora.

Personál po únavné práci by měl trochu odpočívat, pro ně je nutné přidělit samostatnou místnost, kde budou po procedurách pít čaj a relaxovat. Zvláštní pozornost by měla být věnována čekárně, kde majitelé budou čekat na své domácí mazlíčky. V tomto pokoji je nutné umístit jednu pohodlnou pohovku, stůl, TV, klimatizaci. Místo pro takový salon krásy by mělo stačit, nejméně 50 metrů čtverečních. m. Hlavní rozdíl mezi salonem pro zvířata a obyčejným je, že domácí zvířata by měla být malovaná v izolovaných místnostech, protože nemusí adekvátně reagovat na příbuzné. V kosmetickém salonu pro domácí mazlíčky by měly být následující místnosti:

 • Izolovaná místnost pro různé procedury;
 • Kabinet pro ukládání osobních věcí a dokumentů;
 • 2 koupelny - pro zaměstnance a hosty a pro praní domácího mazlíčka;
 • Místo pro pračku;
 • Sál čeká majitelům se zvířaty.

Kosmetické salony pro zvířata mohou být otevřeny v obytných budovách. Za tímto účelem je vhodný dvoupokojový apartmán nebo 2 apartmány s 1 ložnicí v 1. patře. Po akvizici je třeba vyřešit problém s organizací 2 koupelen. Pak musíte získat povolení ke změně rekonstrukce kosmetického salonu pro naše menší bratry.

Stručná analýza trhu

Jakýkoli obchodní plán zahrnuje vypracování analýzy trhu. Zoo služby pro dnešek jsou atraktivní místo pro zahájení podnikání. Trh kosmetických salonů pro zvířata v příštích 2 letech se rozšiřuje. Naši lidé velmi milují domácí zvířata, o čemž svědčí obrovský počet domácích mazlíčků žijících spolu s jejich majiteli v bytových domech. To naznačuje velký potenciál a vyhlídky na rozvoj podnikání.

Marketingový plán

V organizační fázi je třeba zvážit ty reklamní metody, které budou při spuštění tohoto typu podnikání nejslibnější. Pro aktivaci prodeje služeb je třeba nejprve vyvinout a distribuovat dostatečný počet letáků a navrhnout bezplatnou prohlídku od zkušeného veterináře. Musíte použít následující typy reklam:

 • Tvorba reklamních bannerů;
 • Reklama v periodikách;
 • Reklama v místní televizi.

Můžete také odeslat reklamy na dvorech domů, inzerovat na příjem bydlení, distribuované po celém městě. Můžete vytvořit tematickou stránku v sociálních sítích a svěřit její propagaci odborníkům, inzerovat na internetových obchodních platformách.

Ceny budou stanoveny na základě typu poskytované služby. Cenovou politiku ovlivní následující faktory: solventnost zákazníků, touha a schopnost platit za službu, náklady na spotřební materiál.

Možná rizika

V každém plánu by tento odstavec měl být obsažen, protože je žádoucí zjistit všechna rizika na břehu, aby bylo možné najít situaci. V procesu hospodářské činnosti existuje možnost částečné ztráty finančních prostředků. Patří sem následující rizika:

 • Vznik konkurentů;
 • Různé přírodní katastrofy;
 • Rozšíření seznamu nabízených služeb;
 • Nepříznivé změny v tržních podmínkách, například pokles poptávky po službách;
 • Různá krádež a invaze na soukromém území.

Také je nutné brát v úvahu sezónnost tohoto podnikání, protože nárůst popularity těchto služeb se obvykle projevuje na jaře, v létě a na začátku podzimu. V těchto obdobích je zákaznický servis prováděn na základě schůzky. Během pouličního chladu se počet zákazníků, kteří navštěvují salon pro zvířata, výrazně sníží. Během tohoto období je lepší zapojit se do rozvoje zaměstnanců, organizovat tematické školení za účasti profesionálů.

Nábor zaměstnanců

Důležitým faktorem při organizaci kosmetického salonu pro domácí mazlíčky je správný výběr personálu. Koneckonců, salon s nízkou úrovní odbornosti zaměstnanců nebude mít dost zákazníků, takže otázka volby by měla být řešena s maximální odpovědností. Chcete-li, aby byl salon ziskový a stabilní, musíte najmout 5 zkušených zaměstnanců, a to:

 • Veterinární lékař bude vykonávat dodatečnou funkci asistenta pro groomers;
 • 2 mistři pracující ve směnách;
 • Masters-groomers, rozvrh bude od 10.00 do 22.00, protože hlavní proud hostitelů s domácími zvířaty bude mimo hodiny.

Finanční plán

Chcete-li otevřít takový profilovaný salon, budete potřebovat následující přílohy:

 • Měsíční nájemné pro prostory je až 40 tisíc rublů;
 • Přestavba a opravy prostor - 300 tisíc rublů;
 • Získání vybavení pro každé pracoviště - na 1 místo jde na 50 tisíc rublů;
 • Nákup nábytku - 150 tisíc rublů;
 • Vytvoření rekreační oblasti pro pracovníky 30 tisíc rublů;
 • Kvalitní reklama - 30 tisíc rublů.

Můžete si uložit a koupit použitý nábytek, ale musíte si koupit nové vybavení, protože bude předmětem denního zatížení. Kromě počátečního příspěvku je třeba vzít v úvahu i měsíční výdaje. Patří sem:

 • Pronájem - 40 tisíc rublů;
 • Akvizice kosmetických potřeb - 80 tisíc rublů;
 • Platba poplatků za služby - 15 tisíc rublů.

Očekávaný návrat

Váš zisk přímo závisí na počtu poskytovaných služeb. Hlavní proud je odeslán k praní a sušení s fénem vašeho zvířete, kudrnatý účes. Časové náklady na tyto procedury jsou 3 hodiny. Náklady na soubor služeb jsou 1500 r.

Každý den jsou posláni 5 majitelů, aby vyschli a umývali své domácí zvíře. Takový tok bude poskytovat zisk až 7500 rublů. denně. Za měsíc je 225 tisíc r. Takové prostředky stačí na zaplacení všech měsíčních výdajů, rozsah může být rozšířen prodejem různých hraček pro zvířata, jako jsou hřebeny nebo obojky.

Přibližná doba návratnosti salonu

Každý začínající podnikatel by měl pochopit, že po dobu 1 roku nepřetržitého provozu salonu pro zvířata nemohou být všechny náklady plně kryty.

Chcete-li plně investovat prostředky, salon by měl pracovat minimálně 3 roky. Tento okamžik by měl podnikatel vzít v úvahu při poskytnutí úvěru po určitou dobu.

Rozvíjet se v tomto oboru a získávat slušný zisk bude pro člověka s minimálními znalostmi v této oblasti poměrně obtížné. Typicky jsou tyto salony otevřeny zkušenými veterináři, posílají tam své zákazníky. Navštěvují salon a vědí o vysoké profesionalitě svého majitele.

Bez ohledu na to, jak je nováček připraven k podnikání, může po otevření vzniknout různé úkoly, které vzniknou v průběhu činnosti. V této fázi může být nutné konzultovat osobu, která má zkušenosti s řešením těchto problémů a sporných otázek. V průběhu času přicházejí zkušenosti a trvalé zisky přinese pravidelní zákazníci.

Jak postavit salon pro domácí zvířata na trhu?

Doporučujeme rozdělit všechny typy služeb na 2 třídy a 2 cílové publikum:

 • Pečlivá příprava na výstavy;
 • Každodenní péče.

Při přípravě na výstavu mistři potřebují ukázat svou kreativitu, vytvářet neobvyklé účesy a krásné zbarvení, kreativní účesy. Bude lepší, pokud máte připravené portfolio účesů, které si mistři udělali na předchozích výstavách. Za prvé, můžete své dovednosti cvičit na svém psu, fotografovat nejúspěšnější okamžiky. Můžete vytvořit kosmetický salon pro domácí zvířata, určený pro širokou veřejnost nebo studio ve stylu domácího mazlíčka, zaměřené na vysokou úroveň služeb.

Při vytváření reklamy na každodenní péči o domácí mazlíčky stojí za zmínku, kolik času týden a měsíc majitel ušetří, pokud věří, že umýt a česá svého psa na zručné ruce našich odborníků. Bude užitečné vytvořit systém odběratelů pro každodenní péči pro psy s určitým počtem promývání, účesů, řezů po určitou dobu. Při úplném zaplacení služeb za čtvrtletí nebo rok je cena jednorázové návštěvy snížena. Organizace takových předplatných pomůže zabránit poklesu toku zákazníků v chladné sezoně, kdy se sníží poptávka po těchto službách.

Také podnikatel může pro toto období organizovat systém slev na jednu návštěvu salonu, vytvářet klubové karty, dárkové certifikáty atd. Všechna tato opatření poskytnou během sezóny nový zákazník. Pokud jste šíleně zamilovaní do domácích mazlíčků a pokusíte se o nich zjistit vše, pak je to pro vás podnikání. Nepopírejte si potěšení komunikovat se svými mazlíčky tolik, kolik potřebujete, protože zatímco váš příjem poroste. V počáteční fázi budete muset investovat v řádu 500 tisíc rublů, tyto náklady salon se vrátí za 2 roky bezproblémového provozu. Nezapomeňte na své zaměstnance a vyvíjejte je každoročně. Vynikající úroveň služeb a profesionalita zaměstnanců pomůže zajistit dobrou pověst vašeho salonu.

Business od nuly: salon krásy pro zvířata

Než začnete podnikat, musíte pochopit, jak relevantní je nejen v zemi, ale také v určité oblasti. Zvláště když je touha otevřít kosmetický salon pro zvířata. Zde musíme vycházet z životní úrovně obyvatelstva. Pokud je člověk takřka nedostatečně k jídlu, je nepravděpodobné, že by šel do salonu, aby si mohl kartáčovat vlasy a umyt si domácího mazlíčka.

Relevance

V nedávné minulosti bylo otevření kosmetického salonu pro zvířata zbytečné. Ale teď jsou podnikatelé, kteří si na to vydělávají dobré peníze. To je způsobeno skutečností, že lidé mají více času a peněz pro sebe a své domácí mazlíčky. Kromě toho jsou občané určitě přiděleni do salonů před výstavou.

Odborníci trvají asi 6 hodin, aby zvířatům získali atraktivní vzhled. Kvalita služeb v kabině bude mnohem lepší. Jedinou nevýhodou těchto míst je cena. Ale majitel domácího mazlíčka, který má šanci, nebude ušetřit peníze a čas. Pokud se rozhodnete otevřít showroom, pak byste měli zahájit záznam vaší firmy.

Dokumentace

Zakladatel si musí zvolit organizační a právní formu svého podnikání. Může to být:

Pak byste měli dostat povolení od hasičů a zdravotnických epidemiologických inspektorátů a také se zaregistrovat do penzijního fondu. Pokud je zodpovědný za shromažďování dokumentů, tento postup by neměl trvat dlouho. V daňové službě můžete zaregistrovat vše v jednom dni.

Organizace obchodu

Nejprve musíte vědět o počtu podobných institucí ve vašem městě a pochopit, kolik jsou v poptávce. Doporučuje se kontrolovat jejich seznam služeb, stejně jako ceny. Před otevřením se musíte rozhodnout, pro které zákazníky bude k dispozici vaše showroom:

 1. Pokud chcete otevřít kosmetický salon pro zvířata, ve kterém budou obsluhovány pouze VIP klienti, pak mějte na paměti, že musí být krásně zařízené a kvalita služeb by měla odpovídat nejvyšší úrovni. Velký tok v tomto směru nebude, ale je možné stanovit vysoké ceny za poskytované služby.
 2. Pokud váš salon bude pracovat pro širokou škálu spotřebitelů, pak ceny by měly být stejné jako ceny vašich konkurentů. V opačném případě, se stejnou kvalitou služeb, si zákazníci zvolí salon, což je atraktivnější cena za služby.

Prostory, výzdoba a vybavení

Poté, co jste se pevně rozhodli podnikat, musíte se podívat na prostory. Nejlepší možností je vybrat si místo v centru města, v blízkosti veterinární kliniky, kde takové služby nejsou poskytovány. Je žádoucí mít alespoň malé parkoviště, zvláště pokud otevřete salon pro VIP klienty.

Pokud si pronajmout nebo koupit velkou místnost nefunguje, pak se můžete podívat na byt v prvním patře. Stačí, abyste v něm měli několik místností. Musíte najít místo, kde můžete umístit všechna zařízení pro podnikání.

Typicky salon krásy obsahuje následující:

 • mytí pro kočky a psy;
 • stůl pro péči;
 • přístroje pro ořezávání;
 • skříň;
 • manikúra;
 • kosmetické výrobky;
 • sušárny nebo sušicí komory.

Vy, jako zakladatel, byste měli pochopit, že zaměstnanci po únavné práci by měli pít čaj. Proto v každém salonu by měla být malá místnost pro odpočinek personálu. Obvykle obsahuje:

Také byste měli věnovat pozornost čekárně, protože majitelé zvířat by měli být v pohodlí. K tomu musí být umístěno:

Typy služeb

Pokud chcete, aby salon nebyl prázdný, musíte předem určit seznam služeb, které budou v něm poskytovány. Nezapomeňte, že k tomu je třeba získat vybavení a vhodné prostředky, takže vše musí být připraveno před zahájením.

K dnešnímu dni většina kosmetických salonů pro zvířata poskytuje následující služby:

 • mytí;
 • účes;
 • péče o uši a oči;
 • čištění zubů;
 • ořezávání drápů;
 • barvení.

Kromě vybavení stojí za to koupit související produkty. Zpravidla se prodávají dobře. To je způsobeno skutečností, že většina majitelů zvířat, kteří přijíždějí do salonu, jsou bohatí lidé a nutně budou chtít koupit nějakou hračku svého mazlíčka, a to zejména v době, kdy je k dispozici. K tomu dochází, i když cena obvykle překračuje cenu obchodu.

Zaměstnanci

Volba personálu je velmi důležitá při organizaci kosmetického salonu pro zvířata. Koneckonců, nikdo nepřijde k vám podruhé, pokud máte nízkou úroveň služeb. Nejlepší je, aby se na doporučení využil jeho výběr.

Pro ziskovost salonu budete potřebovat nejméně 5 zaměstnanců:

 1. Veterinární lékař, který bude kromě toho asistentem pro groomers.
 2. Zbytek je mistři, kteří budou pracovat ve směnách ve výši 2 osob.

Marketing

Jako by kabina nebyla dobrá, musí být nejprve inzerována, jinak klienty nemohou čekat. V ideálním případě je potřeba odesílat reklamy na internetu a poté vytvářet reklamní plakáty na různých výstavách zvířat. Koneckonců, jejich majitelé budou i nadále vaši stálí zákazníci.

První klienti, kteří se v budoucnosti postarali o to, aby se v salonu v budoucnosti dozvěděli, oznámí to svým známým. Tak, že jste dobrý inzerát.

Finanční složka podniku

Zisk z takového podnikání je výsledkem péče o domácích mazlíčků, protože majitel může být příliš zaneprázdněn, obává se nebo prostě nemá potřebné dovednosti. A mistři v salonu jsou speciálně vyškoleni, aby se vyrovnali s rozmary zvířat.

Je důležité vědět, že klient při řešení salonu chce vidět výsledek. Musí pochopit, proč dává hodně peněz. Jedním z hlavních úkolů vlastníka firmy je tedy zaměstnávat kvalifikovaných mistrů, kteří budou schopni potěšit majitele chápání.

Náklady na otevření a údržbu

Každá firma vyžaduje počáteční investici a její další údržbu. Chcete-li otevřít kosmetický salon, budete potřebovat:

 • pronájem pokoje. Měsíční cena bude záviset na poloze a ploše prostor. V průměru to stojí podnikatelé z 20-40 tisíc rublů;
 • provádět opravy v místnosti, bude to 50-250 tisíc rublů. Vše závisí na zvoleném směru. Pokud otevřete salon pro VIP klienty, pak by měla být vhodná kvalita dokončení;
 • nákup vybavení pro každé pracoviště, přibližně 50 tisíc rublů (jedno pracoviště);
 • koupit nábytek, který bude od 50 do 150 tisíc rublů (zejména TV - 30 tisíc rublů);
 • vytvoření rekreační oblasti pro personál, přibližně 30 tisíc rublů;
 • reklama, která bude stát 30 tisíc rublů. Nemůžete to udělat bez toho, aby se lidé dozvěděli o vašem nádherném kosmetickém salonu.

Můžete si uložit a koupit second-hand nábytek a TV. Ale vybavení pro práci musí vždy získat nové. Vzhledem k tomu, že bude vystaven těžkým nákladům.

Kromě toho musí počáteční náklady okamžitě vzít v úvahu měsíční náklady. Patří sem:

 • pronájem (od 20 do 50 tisíc rublů);
 • nákup kosmetiky a materiálů pro procedury (od 40 do 80 tisíc rublů).

Výše budoucích příjmů

Váš příjem bude záviset přímo na počtu poskytovaných služeb. Obvykle se hlavní proud klientů obrací k salonu, kde umýt své zvířata, účesy a sušení. Tyto standardní služby se provádějí přibližně 3 hodiny. Jejich cena je od 1 500 tisíc rublů.

Každý den v prosperujícím salonu se na střih zvířete oslovuje nejméně 5 lidí, a to je výnos 7 500 tisíc rublů denně. Za měsíc se ukáže 225 tisíc rublů. Tyto peníze stačí na zaplacení za pronájem a nákup vybavení a kosmetických prostředků. Výnosy mohou být také zvýšeny prodejem různých hraček a příslušenství pro zvířata ve formě hřebenů nebo límců.

Doba návratnosti

Bez ohledu na to, jak úspěšný byl salon, je nepravděpodobné, že budete schopni v jednom roce plně splatit. Podnikatel to musí vzít v úvahu. Teprve po 2-3 letech budete moci splatit všechny úvěry a začít vytvářet zisk.

Tato práce je pro člověka velmi obtížná, protože nerozumí této oblasti. Obvykle jsou tyto salony otevřeny veterináři a posílá tam své zákazníky. Přicházejí vědět o kompetenci majitele.

Bez ohledu na to, jak dobře jste připraveni provozovat vlastní podnikání, po otevření budou nutně problémy vyžadující nějaký zásah. Postupem času získáte zkušenosti a také díky stabilním zákazníkům bude stabilita. Ale to je v podnikání tak důležité. Buďte trpěliví a pozorní a budete uspět.

Vlastní podnikání: salon krásy pro zvířata

Před deseti až patnácti lety se taková myšlenka na vlastní podnikání může zdát alespoň absurdní a nerealizovatelná. Pak ne každý zástupce něžného pohlaví si může dovolit pravidelné návštěvy na „tradiční“ kosmetický salon, a dokonce i pár lidí přijde na mysl, nasměrovat marafet vašeho domácího mazlíčka ve specializované instituci. Zatím neplynulo mnoho času a takzvané péče o vlasy se staly známým fenoménem. Kromě toho jsou jejich služby velmi žádané mezi vlastníky zvířat. A nejen ti, kteří se neustále účastní různých výstav.

Mnoho majitelů psů (většinou) ozdobných plemen a koček chce, aby jejich mazlíčci vždy vypadali krásně a dobře upraveně. V domácnosti není vždy možné zajistit potřebnou péči o zvíře. Některá plemena psů potřebují speciální ostříhání (například pudl) nebo při ořezávání (kníračky). Psi, kteří nechodí dostatečně dlouho a aktivně potřebují pravidelně řezat drápy. Zuby a uši domácích zvířat vyžadují zvláštní péči. Všechny tyto postupy jsou náročné na pracovní sílu, mají dlouhou životnost a vyžadují zvláštní dovednosti a zkušenosti k jejich naplnění. Samozřejmě, že majitelé může dobře naučit všechnu moudrost a znalosti pro řízení samy o sobě, ale většina z nich ještě raději obrátit na odborníky. Zkušený odborník může najít takový přístup k jakékoliv zvíře, které může udělat profesionální účes a „stohování“ hloubkové čištění zubů a uší, bezbolestné obřízkových drápy, atd... Tyto služby nejsou levné, ale majitelé domácích zvířat jsou ochotni za ně zaplatit.

Právní otázky zahajovacího salonu pro zvířata

Abyste mohli otevřít kosmetický salon pro zvířata, musíte se zaregistrovat jako IP nebo LLC. Každá z těchto forem má své výhody a nevýhody jak ve fázi registrace, tak v budoucnosti v procesu práce. Mezi výhody individuálního podnikání patří jednoduchost registrace (za účelem registrace jako IP, není třeba kontaktovat právníka); není třeba dodržovat peněžní disciplínu (hotovost v této podobě je zjednodušená); nemusíte platit daň z majetku, který se používá v podniku; veškeré účtování je omezeno na vyplnění knihy, což vám umožňuje provádět bez služeb příchozí účetní (pokud samozřejmě jste ochotni utratit svůj čas v účetnictví); méně inspekcí ze strany daňové inspekce; krátký a jednoduchý postup likvidace; možnost výpočtu daní pro výběr patentového systému; schopnost samostatně činit všechna rozhodnutí, která se týkají práce podniku; IP platí méně daní a jejich sazby jsou také nižší (platí pro podniky USN a UTII).

Nabídky franšíz a dodavatelů

IP má však své nevýhody. Mezi ně patří např. Neschopnost přilákat další investory ve formě zakladatelů; odpovědnost za závazky s veškerým majetkem i po likvidaci firmy (individuální podnikatel může ztratit svůj majetek nebo auto, pokud věci proběhly špatně); nízká atraktivita pro investory; nemožnost znovu uspořádat nebo prodávat (IP může pouze uzavřít a formalizovat nový podnik); nutnost poskytnout pevný příspěvek do penzijního fondu, a to i v případech, kdy místo zisku na podnikových ztrátách; pokud používáte EAR, musíte platit daň z příjmu fyzické osoby a nemůžete odečíst ztráty z předchozích let; individuální podnikatel by sám měl řídit činnost podniku (i když je možné získat notářské zastoupení); Neschopnost propagovat značku bez její registrace.

Společnost s ručením omezeným má také výhody a nevýhody. Nejprve zvažte pluses. Jedná se o poměrně vysokou úroveň ochrany vlastnických práv (zakladatelé jsou odpovědní za dluhy pouze ve výši podílů na základním kapitálu); příležitost rozšířit podnik tím, že přiláká investory ve formě nových zakladatelů; příležitost vytvořit takový podnikový management, který splňuje specifika konkrétního podniku; možnost kontroly stupně vlivu na výrobní proces zvýšením nebo snížením podílu; možnost přilákat investory, kteří nejsou občany Ruské federace; neexistence omezení velikosti schváleného kapitálu; ve statutárním fondu můžete investovat nejen peníze, ale také hmotný a nehmotný majetek; možnost odstoupit od počtu zakladatelů kdykoliv a získání podílu do čtyř měsíců; pro vedení je možné jmenovat ředitele, který není zakladatelem; možnost zahrnout do statutu zákaz prodeje (převodu na zástavu) akcií osobám, které nejsou účastníky; schopnost rozdělovat zisk jakýmkoli způsobem (ne nutně v poměru k velikosti akcií); není třeba platit daně při řešení ztrát; schopnost pokrýt minulé ztráty se stávajícími zisky; vyšší atraktivita pro investory v souvislosti s příležitostí stát se zakladatelem; možnost přeorganizovat nebo prodat podnik. Následující omezení a povinnosti se vztahují na nevýhody společnosti LLC: zakladatelé společnosti LLC nemohou být více než 50; nutnost změnit dokumenty se sebemenší změnou ve složení zakladatelů; složitější registrace než IP; potřebu dodržovat peněžní disciplínu; vyplácení dividend nelze provádět častěji než jednou za tři měsíce; potřeba vnitřního a daňového účetnictví v rámci jakéhokoli daňového systému; s obecným daňovým systémem, je nutné zaplatit daň z nemovitosti, která se používá při práci; pravděpodobnost finančních obtíží, které vzniknou v okamžiku, kdy jeden z členů LLC opustí společnost; potřeba logování při rozhodování o ekonomice; LLC je mnohem obtížnější zavřít než IP.

Pokud nemáte v plánu okamžitě otevřít síť salonů pro péči o vlasy po celém městě a nejprve budete pracovat nezávisle, nejlepším řešením pro vás je IP. Ve skutečnosti, když se zaregistrujete jako individuální podnikatel, vy jako jednotlivec můžete podnikat. Stejně jako právnická osoba budete moci uzavírat smlouvy s jinými firmami a společnostmi. Někteří začínající podnikatelé nejprve pracují nelegálně, bez registrace IP. Tato možnost je však nejen ilegální, ale také ukládá velké množství omezení - od pronájmu místnosti až po nalezení partnerů. Navíc nepotřebuje mnoho času a peněz na otevření IP.

Především musíte mít identifikační číslo daňového poplatníka (TIN). Pokud ještě nemáte takové číslo (což je nepravděpodobné), můžete o něj požádat. A můžete tak učinit předem nebo již s předkládáním dokumentů k registraci jako jednotlivý podnikatel. Je pravda, že ve druhém případě bude trvat déle než pět pracovních dnů, jako v předběžném návrhu. Před podáním přihlášky musíte zvolit vhodný daňový systém (OKVED kódy). Všimneme si, že ačkoli činnost ošetřovatelských salonů v naší zemi není v žádném případě regulována. Přísně řečeno, takové aktivity, jako je péče o vlasy, v současnosti neexistují ani v Rusku.

Proto se při registraci doporučuje uvést OKVED kód 93.05 - Poskytování dalších osobních služeb a OKUDN - 018 317 (Střih domácích zvířat). Nenechte se rozptylovat skutečností, že poslední část klasifikátoru se vztahuje více na kožešinovou činnost. Služby kosmetických salonů pro zvířata jsou stále vhodné i pro tuto klasifikaci. Poprvé se v národním standardu "Služby pro neproduktivní zvířata" objevil pojem "služby péče o neproduktivní zvířata". Termíny a definice. " Podle projektu GOST R jsou ošetřovatelské služby "komplexem služeb péče o vlnu a kůži neprodukčních zvířat s ohledem na hygienu zoologických zahrad a veterinárně-hygienické požadavky". Také je představen koncept salonního salonu - je to společnost zajišťující péči o vlasy, která se nachází ve speciálně vybavených nebytových prostorách.

Kód OKVED, který zadáte nejprve při odesílání dokumentů, se považuje za prioritu. Určí výši pojistné sazby Fondu sociálního pojištění (FSS).

Také budete muset zvolit daňový systém, který stanoví výši daně zaplacené státu. Všechny platby, které jsou přiřazeny jednotlivým podnikatelům, jsou rozděleny do čtyř hlavních skupin. Ty jsou umístěny tabule, který je vyroben z mimorozpočtových fondů „pro sebe“ (v případě, kdy je podnikatel pracuje bez zaměstnanců, zaplatí pouze tento druh daně, který v roce 2014 byl 20,727.53 rublů, a je-li jeho příjem přesahuje 300.000 rublů, pak 1% příjmu je dodatečně účtováno); namontovány board vyrábí výhradně v mimorozpočtových fondů, které mají být staženy z mezd pracovníků (zaměstnaných by mělo vyloučit 13% z částky na ní pracujeme z příjmu člověka); Další daně, které jsou přiřazeny podle typu činnosti; daně, které jsou uloženy v závislosti na daném systému daní. Existuje několik plateb posledního druhu. Jedná se zejména o obecný systém zdanění a zvláštní režimy, které se dále dělí na zjednodušený daňový systém (USN); jednotná zemědělská daň (UST); jediná daň z imputovaných příjmů (UTII); daňového systému při provádění dohod o sdílení výroby. Každá z nich má své vlastní zvláštnosti a kritéria pro stanovení výše platby.

Chcete-li zaregistrovat IP, musíte poskytnout následující seznam dokumentů: vytištěnou fotokopii každé stránky pasu (bude použito k odeslání souboru dokumentů poštou); potvrzení o zaplacení státního poplatku za registraci OŠ; kopie certifikátu s identifikačním číslem plátce (TIN) v případě, že je k dispozici; žádost o zápis fyzické osoby jako samostatného podnikatele ve formě P21001. Pokud nemůžete dokumenty podávat osobně, musíte je ujistit od notáře, aby ověřili podpis žadatele v jedné kopii. Dále je podána žádost o uplatnění zjednodušeného daňového systému (USN) pod formulářem č. 26.2-1 (2 výtisky). Po předložení dokladů obdrží žadatel potvrzení o převzetí a jednu kopii při přechodu na zjednodušený daňový systém.

Celý proces registrace trvá pět pracovních dnů. Datum vydání je uvedeno v potvrzení, které žadatel obdrží při předložení balíčku dokumentů. V případě, že žadatel nemůže dokumenty vzít osobně, bude mu zaslán poštou. Po dokončení registrace jednotlivých podnikatelů dostat své ruce na následující dokumenty: potvrzení o státní registraci osoby jakožto individuálního podnikatele (OGRN), osvědčení o registraci daňového orgánu, výpis z Jednotného státního rejstříku fyzické osoby podnikatele (EGRIP) (1-4 stran), potvrzení o registraci v Penzijním fondu Ruské federace v místě registrace, oznámení o přidělení statistických kódů společnosti Rosstat.

Salon krásy jako podnikání: organizační momenty

Nabídky franšíz a dodavatelů

Místnost pod kosmetickým salonem pro zvířata musí splňovat určité požadavky. První požadavek se týká dostatečné plochy pracovní plochy salonu pro provádění technologického procesu péče a pohodlí práce. Odborníci se domnívají, že minimální plocha na pracovní místo je nejméně 3 metry čtvereční. metr. Tolik je zapotřebí pro vybavení koupelny pro mytí zvířat, umístění dalších zařízení a zajištění volného pohybu po místnosti. Kromě toho zvážit potřebu přidělit prostor pro nadměrnou expozici zvířat v klecích a přepravách umístěných na speciálních regálech. Velikost vybrané místnosti by měla být nejméně 100 metrů čtverečních. metrů.

Také je nutné předem předem přemýšlet o dodávce studené a horké vody (nebo instalace ohřívače vody), stejně jako odpadních vod, a to bez ohledu na to, že žebříky odkládají vlnu. Tento tak zvaný "mokrý bod", bez kterého nemůžete udělat v žádném salonu. Přemýšlejte o koupi pračky (nejlépe funkce sušení). Bude zapotřebí u mytí a sušení utěrek, protože je přísně zakázáno je odvézt do prádla po použití pro zvířata.

Velký význam má přítomnost nucené nucené ventilace (a dokonce i lepší dodávky a výfukové plyny). Živočišná vata má při mokré vůni zvláštní zápach. Ano, a vlhkost ze všech procedur "vany" v místnosti se značně zvyšuje. Dobré větrání může tento problém vyřešit a stejně tak významně snížit čas sušení zvířat. Samozřejmě můžete v místnosti "staromódně" větrat, otevřít okno nebo okno, ale takové větrání může vést k nemoci zvířat (zvláště pokud mluvíme o psích ozdobných plemen se slabou imunitou).

Je žádoucí, aby koupelna pro koupání byla lemována keramickými dlaždicemi. A samotná místnost se doporučuje rozdělit na zóny: recepční místnost s potřebnou občanskou vybaveností pro návštěvníky a recepci (recepce), salon krásy a místnost pro ošetření hygienických procedur.

Kromě koupelny pro zvířata budete potřebovat také sprchu pro samotné pány, kteří s nimi pracují. Tato práce je docela špinavá a nehygienická, takže sprcha nebude nadbytečná. Nakonec pro dezinfekci prostor budete potřebovat UV lampy. Ve výzdobě není kosmetický salon pro zvířata příliš odlišný od běžných salonů pro lidi. Místnost musí být vybavena zrcadly, aby bylo zajištěno dobré osvětlení.