Má smysl otevřít komunikační salonek?

Jak otevřít mobilní telefon

Když Bell vynalezl telefon, mu bylo řečeno: "Nevíme, kdo obecně může tuto věc použít?" A 140 let později se situace radikálně změnila. Dnes je obtížné si představit moderní osobu bez telefonu a život ve společnosti - bez komunikace.

Samozřejmě, že to v žádném případě není "Bell trubka", ale moderní mobilní telefony, chytré telefony, poptávka je obtížné přeceňovat. Takže podle výzkumné společnosti International Data Corporation (IDC) v druhém čtvrtletí roku 2016 v Ruské federaci bylo importováno 7 milionů smartphonů. A v roce 2015 prodalo Rusko více než 26 milionů smartphonů. A to jsou pouze údaje o velkoobchodních dodávkách, bez započtení soukromých objednávek z Číny a dalších zemí.

Není obtížné si představit výši příjmů z odvětví mobilního telefonu. Samozřejmě zde hrají dominantní hlavní federální společnosti: Dixis, Euroset, Svyaznoy, salony mobilních operátorů. Ti, kteří chtějí otevřít mobilní komunikační salon, musí najít odpovědi na mnoho otázek. Odpovědi na hlavní otázky jsou uvedeny níže.

Co je to mobilní telefon?

Jedná se o specializovanou místnost vybavenou jedním nebo více pracovišti, která splňuje požadavky stávající legislativy. Obchod s mobilními telefony je založen na:

 1. obchod s mobilními zařízeními: telefony, smartphony, příslušenství atd.;
 2. prodej SIM karet;
 3. příjem plateb za komunikační služby.

U druhého a třetího bodu je nutné uzavřít dohody o zastoupení s jedním nebo více mobilními operátory.

Od 1. ledna 2014 Rusko zakázalo prodej SIM karet "rukama". Pouze takové osoby, které mají písemný doklad potvrzující uzavření smlouvy s telekomunikačním operátorem, mohou takový obchod uskutečnit.

Nejdůležitější je kromě výpočtu obchodního plánu prostoru pro cestující volba místa, kde se nachází. Dokonce i jeho oblast není tak důležitá jako její umístění. Život moderních lidí je dynamický. Tato dynamika zrodila zvyk kupovat, rozhodovat se a dělat všechno za letu. Aby salonek dosáhl zisku, měl by být otevřen v místě maximální průchodnosti, ne méně než 1000-1500 lidí za hodinu: v blízkosti zastávek veřejné dopravy, stanic metra, ve velkých nákupních centrech, hustě obydlených spacích plochách.

Jak uspořádat mobilní telefon legálně?

Na otázku, jakou právní a organizační podobu zvolit pro otevření mobilního komunikačního salonu: IP nebo LLC, advokáti reagují, že je lepší inicializovat IP v počátečních fázích, je mnohem snadnější pracovat s daněmi a odpovědností. Pokud bude v budoucnu plánováno rozšíření a globalizace, je vždy možné otevřít další LLC.

Povolení podle ruského práva je podmíněno poskytováním komunikačních služeb ze strany provozovatelů. Maloobchod s telefony, SIM kartami, sídly s předplatitelemi komunikačních služeb není relevantní, proto není vyžadována žádná licence.

OKVED kódy pro nový klasifikátor (OKVED2) - 47.42 Maloobchodní prodej telekomunikačních zařízení včetně maloobchodního prodeje mobilních telefonů ve specializovaných prodejnách.

Kromě dodržování zákonů o protipožárních opatřeních, které Rospotrebnadzor oznámí o zahájení podnikatelské činnosti, je nutné udržovat čistotu nejen vnitřního prostoru kabiny, ale i přilehlého území.

Takže v Saratově byl majitel komunikačního salonu pokutován 5 000 rublů. pro vegetaci plevele, stejně jako neupravená obruba na sousedním území.

Samostatně nebo na základě povolení?

Na počátku roku 2000 - v době růstu poptávky po mobilních telefonech a připojení k mobilním sítím byla naléhavost otevření samostatného salonu poměrně vysoká.

Dosavadní poměr počtu obchodů s mobilními telefony k počtu lidí v Rusku je mnohem vyšší než v Evropě.

Takže v březnu 2016 společnost 2GIS provedla studii. Výsledky jsou následující: ve městech s milionem obyvatel na 100 000 obyvatel je v průměru 27 prodejních míst mobilních telefonů. V Permu a Omsku je registrován největší počet salonů. Moskva je pouze na 13. místě mezi největšími městy Ruska, Petrohradu - na 8. místě. V absolutních číslech - v Moskvě je 3400 bodů a více než 1500 v Petrohradě. Pro srovnání - v Itálii pro 1 milion lidí je 31 salonů, v Německu - 52, ve Velké Británii - 37.

Hlavní hráči na mobilním trhu a komunikační operátoři "zvykli" průměrného spotřebitele na své vlastní značky, věrné ceny, služby. Pro mobilní telefon lidé chodí na Messenger nebo operátorský salon, platit za komunikační služby - Eurosetu nebo platit přes internet. Počet lidí, kteří preferují on-line obchody na stacionární prodejní místa, roste. Jediný prodejce se musí velmi snažit, aby přežil v takové nadějné konkurenci.

Počet správných bodů

Počet bodů otevřených franšízou

Zdroj: noviny Vedomosti

Navíc, při nezávislém nákupu mobilních přístrojů je obtížné udržet konkurenční ceny ve srovnání s hlavními hráči v průmyslu. To je způsobeno tím, že při uzavírání dohod o obchodním zastoupení s povolení nebo provést výrazné slevy, vzhledem k tomu, zpoždění je kompenzována část počáteční a / nebo měsíční náklady a jiné užitečné doplňky mobilního operátora, obvykle jako dealer. Proč je výhodné zahájit podnikání v této oblasti franšízou, je zřejmé po seznámení se se svými podmínkami.

Franchise Beeline

Jeden z prvních tří ruských operátorů, VimpelCom, zahájil franchisingové aktivity od roku 2010 a navrhuje otevřít mobilní komunikační sál Beeline pro franšízu bez paušálního poplatku (poplatky za značku a podporu) a licenčních poplatků (měsíční odpočty).

Typy činností pro franšízu: prodej mobilních zařízení a příslušenství k nim, konzultace a připojení zákazníků k tarifem Beeline. Doba návratnosti vykázaná na webu je 12-24 měsíců. Poskytuje komplexní podporu: reklama, 24hodinová provozní služba, manažery klientů, IT systémy.

 • Plocha pokoje je od 15 do 45 metrů čtverečních. m;
 • umístění - první patra nákupních center nebo telekomunikační zóna; na ulici - dobře viděné území nebo první linie domů;
 • počet zaměstnanců je 2-3 osoby na jeden bod.

Počáteční kapitál - 1 až 2 miliony rublů, a až do výše 50% investic kompenzuje společnosti: náklady na opravy a vybavení prodejen, bez pedagogických pracovníků, poskytuje splátky pro mobilní zařízení do 60 dnů na příslušenství do 90 dnů..

Franchise Tele2

Společnost Tele2 od roku 2012 je členem sdružení francouzských franšízů (RAF). Používá zásadně nový přístup k zákaznickým službám - komunikaci "supermarketu". Po uzavření dohody o partnerství obdrží franšízové ​​všechny nezbytné součásti úspěšného podnikání: od interiéru salonu po rozvojovou strategii.

 • Paušální částka v závislosti na regionu a formátu odbytu je od 0 do 200 000 rublů;
 • Zahájení investic (nájem zaměstnanců, nákup zboží, vybavení atd.) - z 500 000 rublů;
 • 50% nákladů na nájemné kompenzuje společnost;
 • Při provádění prodejního plánu je 50% dodatečně zaplaceno za kvalitu služby z aktuálního nájemného;

Navrhované formáty prodejních míst:

 • Místo: vstupní plochy nákupních center, první řada domů ve středních ulicích.
 • Oblast: od 15 do 100 metrů čtverečních. m.
 • Mobilní modul

  • Oblast, která je potřebná pro bod tohoto formátu: od 2 do 10 metrů čtverečních. m.
  • Místo: železniční stanice, letiště, blízkost hotovostních zón v hypermarketech, nákupní centra.
  • Prodavající zboží: tarifní plány pro soukromé a firemní zákazníky, příslušenství a mobilní telefony. Kromě toho se platí poplatek za agenturu. Žádost o franchising můžete ponechat na oficiálních stránkách společnosti, musíte zadat své jméno, telefonní číslo, oblast bydliště, e-mail a napsat účel žádosti (plány spolupráce s Tele2).
 • Franchise MTS

  Druhá největší mobilní maloobchodní síť v Rusku - MTS nabízí svým franšízantům, aby si otevřeli své vlastní podnikání a současně se stali součástí federální úrovně sítě za následujících podmínek:

  • Paušální příspěvek, licenční poplatky, slevy na marketingový rozpočet - nepřítomné;
  • Plocha výstupu je od 5 m2 m, minimální investice na start;
  • Až 80% předaného sortimentu lze zakoupit za příznivých podmínek;
  • Vzdělávací, motivační a rozvojové programy pro zaměstnance;
  • Existuje speciální program "Business na klíč", podle kterého firma MTS úplně nebo částečně kompenzuje otevření zásuvky;
  • Komplexní podpora všech obchodních záležitostí.

  Výsledkem je, že si můžete sami otevřít sálový sál, ale pokud je to jen jeden bod, pak, jak to ukazuje analýza průmyslu, nebudete moci získat velké zisky. Existuje možnost vytvořit si vlastní značku a uspořádat síť, ale pak budou investice enormní. Například mobilní operátoři a sítě, jako je Euroset, Svyaznoy, vynakládají miliardy na reklamu, propagaci, uznání značky atd. Otevření této franšízy je jednou z nejoptimálnějších možností.

  Chcete-li otevřít mobilní komunikační salon - je to možné dnes?

  Mobilní komunikace, která se před dvěma desetiletími rychle rozlévala do našich životů, zcela změnila naše vědomí. Nyní nikdo nečeká, jak dlouho bude linka pro instalaci pevného telefonu fungovat, ale běžnou praxou jsou dva nebo tři "telefony" na jednoho uživatele. Zdálo se to myšlenka jak otevřít mobilní telefon na tak vysoce konkurenčním trhu je odsouzen k selhání. Nicméně, s počátečním kapitálem 75-90 tisíc rublů, dnes je docela možné otevřít obchod s mobilními telefony, který bude pracovat s ziskovostí kolem 20%.

  Takže první důležitý krok na cestě k otevření celulárního salonu v moderní ruské realitě je registrace IP a absolutní transparentnost podnikání. Práce "v černých" tváří v tvář vysoké konkurenci na trhu je dnes nemožná. Samozřejmě se můžete zabývat prodejem použitého zařízení, ale časté případy trestné činnosti o jeho původu jsou plněny konfiskací příslušnými orgány bez naděje na náhradu za hodnotu.

  Způsoby otevření buněčného salonu: "od začátku" nebo franšízy?

  Existují dva způsoby, jak otevřít mobilní salon - od začátku nebo pod vlajkou známé značky. První metoda vyžaduje velké počáteční náklady a čas pro dosažení ziskovosti nejméně na úrovni 10-15% a otevření telefonního salonu pod podporovanou značkou je jednodušší a výnosnější.

  Zaprvé, zákazníci jsou velmi dobře obeznámeni s značkou, která už dávno předtím, než jste vstoupila do podnikání, vynaložila miliony na reklamu, což velmi rychle generuje příjmy pro vás. Za druhé, když otevřete franchisingový salon, dostanete přístup k obchodním strategiím, plány na rozvoj společnosti, její hotové marketingové postupy. To znamená, že dostanete připravenou strukturu a připravíte se na nákup zákazníků - dvě hlavní podmínky pro úspěšné podnikání.

  Pokud máte úspěšné zkušenosti ve velké společnosti, můžete otevřít mobilní komunikační salon a pod svým vlastním jménem. Je velmi důležité, abyste si vybrali správné jméno své společnosti vlastní reklamní kampaň s přihlédnutím k marketingovému výzkumu, k němuž je třeba přistupovat. Pokud v průběhu franchisingu přední společnost poskytne zboží za podmínek prodeje, pak v případě otevření mobilního salonu sama o sobě budete potřebovat značné finanční prostředky na vytvoření potřebného sortimentu telefonů a příslušenství.

  Za účelem úspěšného nezávislého uvedení na trh je také žádoucí najít si vlastní upozornění - výklenek požadovaný zákazníky, ale nejsou pokryty hlavními konkurenty. Mohlo by to být například nahrazení starého modelu telefonu za nový s dodatečnou platbou a organizaci prodeje použitých telefonů.

  Bez ohledu na zvolenou cestu bude úspěch vašeho podnikání do značné míry záviset na tom, jak jste vy a zaměstnanci kompetentní v oblasti novinek a nejnovějších úspěchů vědy a techniky v oblasti komunikací. Koneckonců, hlavním marketingovým tajemstvím úspěchu každé společnosti na tomto trhu je zručné využití managementu a konzultantů technické schopnosti každý nový typ technologie přitahuje a udržuje zákazníky. Některé nové modely spadají do "špičkových prodejů" kvůli úsilí výrobců a velkých operátorů na trhu, zatímco jiné jsou záměrně vyřazeny manažery jako efektivní marketingový krok.

  Zdroje zisku mobilního komunikačního salonu

  Hlavní zdroje zisku v každém obchodě jsou následující:

  • prodej telefonů - 10-15%
  • prodej příslušenství k telefonům - cca 25%
  • prodej telefonních a internetových stíracích karet - přibližně 20%
  • bonusy mobilních operátorů pro připojení nových účastníků - 40-50%

  Je zřejmé výhody franchisingu slavná značka. Bonusy různých telekomunikačních operátorů se pohybují od 750 rublů na spojení pro každého nového zákazníka až po 3 000 rublů pro připojení zákazníka na drahý neomezený tarif. Chcete-li otevřít obchod s telefony pro franchising, ve většině případů by franchising měl splňovat následující požadavky dopravce:

  • zvedněte pokoj o rozloze 30-150 metrů čtverečních. m s dopravní kapacitou asi 2000 lidí za hodinu
  • Umístění nové kabiny by mělo být odstraněno z prodejních míst nejbližších konkurentů na vzdálenost 200-500 m (každý provozovatel má vlastní požadavky)
  • investovat do tvorby vlastních prostředků salonu ve výši nejméně 750 tisíc rublů

  Zpravidla, asi 300 tisíc rublů jsou vynaloženy investorem k pronájmu místnosti, jeho registrace v korporátním stylu, nákupu výkladních skříní a nábytku a zbývajících 450 tisíc rublů jsou počátečním provozním kapitálem na nákup zboží.

  Jak otevřít mobilní telefon

  Mobilní telefon - integrální atribut moderního člověka. K mobilnímu připojení jsou dnes připojeny miliony účastníků a salony, které pracují v tomto směru, jsou velmi oblíbené. Navzdory plnosti nika a vysoké konkurence přináší mobilní telefonní salon dobrý příjem. Tak, jak otevřít mobilní komunikační salon a jaké nuance musíte vědět - o tom v našem materiálu.

  Na začátku

  V tomto směru je prakticky nemožné pracovat neoficiálně - poptávka po telefonech na trhu "stínu" je minimální. Podnikatel je registrován jako samostatný podnikatel nebo LLC s použitím kódu OKVED 47.42 ("Maloobchod s mobilními telefony a telekomunikačním zařízením"). Pokud kabina nabízí další služby a zboží, musíte vybrat příslušné kódy.

  Kromě prodeje telefonů nabízejí salony připojení k mobilnímu operátorovi. K získání povolení k prodeji těchto služeb je uzavřena dohoda s provozovatelem. Obsahuje určité odstíny: například bod by měl být umístěn v určité vzdálenosti od konkurentů.

  V počáteční fázi se podnikatel musí rozhodnout, ve které verzi se plánuje otevření salonu:

  • Nezávislý obchod.
  • Zakoupení franšízy a práce pod známou značkou.

  Salon, který pracuje bez povolení, se zabývá vývojem a doplňováním sortimentu zboží samotného. Je nutné vytvořit vlastní kanály zásobování, vyškolení personál, vývoj zásob, inovace. Tato možnost je přijatelná v malých městech: ačkoli není obrat v prodeji, salon nakonec dosáhne stabilní úrovně práce.

  Je snadnější otevřít firmu v rámci franšízy. Salon působí pod pověstí populární značky, obdrží pomoc při navrhování obchodu a zaměstnanci obchodu absolvují bezplatné školení. Zboží je dodáváno za výhodných podmínek a zakladatel obdrží pomoc při hledání prostor a jeho vybavení. Dnes stojí cena franšízy od tisíců dolarů.

  Pokoj a personál

  Pro maloobchodní prodejna je pronajata místnost o rozloze 20-50 m2. metrů. Síť mobilní komunikace neprokazuje rozměrové zboží: miniaturní mobilní telefony, baterie, nabíječky, SIM karty a pouzdra na přístroje jsou umístěny ve vertikálních nebo horizontálních rozvaděčích pod sklem.

  Personál salonu závisí na jeho velikosti: malý bod je schopen sloužit 2-4 manažerům. Pokud hodláte otevřít rozsáhlou síť, budete muset najmout asi 10 lidí pro práci:

  • Prodejní manažeři.
  • Pokladní.
  • Bezpečnostní stráž.
  • Čistič.

  Ziskovost a návštěvnost kabiny mobilní komunikace závisí přímo na místě jejího umístění. Místo obchodu je vybráno v centru města, v hustě osídlených oblastech, v místech s největším počtem obyvatel. Pro velké město je ideální volbou pro salon místo s hodinovou dopravou 1500 osob.

  Výdaje - příjmy

  Společnost, která pracuje v rámci franchisingu, hradí u některých položek výdajů franchisor (poskytnutí vybavení, barevný vývěsní štítek, nastavení kanálů dodávek). Hlavní náklady samoorganizovaného salonu jsou:

  • Nákup nábytku, regálů, počítačů, pokladny.
  • Pronájem za pokoj.
  • Vývoj a design vývěsní tabule.
  • Plat mzdy zaměstnancům.

  Chcete-li otevřít mobilní komunikační salon, zakladatel bude potřebovat v rozmezí 20-50 tisíc dolarů. Zisk společnosti je následující:

  • Prodej mobilních telefonů - 8%.
  • SIM karty a příslušenství - 40%.
  • Připojení k mobilním sítím - příjem je 20 až 50 dolarů za jednoho připojeného účastníka.

  Výnosy salonu závisí na sortimentu zboží, kvalitě služeb, absenci konkurenčních společností. Podle statistik reklamní kampaň mobilního salonu v médiích nemá velký vliv. Nejlepší možností pro propagaci obchodu prostřednictvím reklamy - distribuce letáků před akciemi, venkovní reklamy.

  Nakonec,

  S ziskovostí 6-8%, zakladatel bude schopen dosáhnout slušné úrovně příjmu za rok nebo dva. Měsíční salón se pohybuje od 5 do 30 tisíc dolarů. Tyto ukazatele závisí na popularitě místa, značky, sortimentu výrobků. Pokud se zamyslíte nad podrobnostmi propagace a zdůrazníte další služby, které konkurenti nemají, tržby v prodejně se zvýší 5-8krát.

  Hlavním úkolem zakladatele není jen otevřít obchod, ale neustále pracovat na jeho vývoji, přemýšlet o reklamních pohybech a hledat nové toky zákazníků a dodavatelů. V průběhu času získá malý bod stav celé mobilní sítě a přinese majiteli velký kapitál.

  Podnikatelský plán pro salon buněčné komunikace. Jak otevřít mobilní komunikační salon: úskalí a výpočet nákladů

  Moderní člověk chce být v kontaktu 24 hodin denně. Ještě před patnácti lety byl mobil považován za luxus a jen málo lidí by mohlo získat takový technologický zázrak, nyní mají dokonce i první žákům vlastní mobilní telefony.

  Náklady na tyto pomůcky padnou každý rok a na trhu se objevují nová, pokročilejší zařízení, která mohou být použita nejen jako komunikační prostředek, ale i jako skutečná multimediální centra. Téměř všechny nové smartphony otevírají svým majitelům dostatečné možnosti pro surfování po internetu, sledování videí, poslech hudby a všeho druhu her.

  Lidé se nechtějí na chvíli rozloučit se svými telefony a mnoho lidí zapomene, že mobilní dům je mnohem horší než chod bez peněz nebo klíče. Pro vás, pokud jde o podnikatele, to znamená, že správně sestavený podnikatelský plán pro mobilní komunikační salon, můžete získat dobrý příjem.

  Krok 1. Vyberte vhodný obchodní model

  Pro ty podnikatele, kteří se rozhodli pracovat v tomto segmentu trhu, existují dvě možnosti pro organizaci jejich podnikání:

  • uzavření franšízové ​​dohody s jakoukoli rozsáhlou sítí;
  • nezávislá organizace a podnikání.

  Vyhlídka na práci na franchisu má řadu výhod. Za prvé, jsou to ziskové nákupní ceny. Zadruhé, v procesu otevírání prodejního místa máte jistotu, že získáte podporu od hlavní společnosti.

  A to nemluvě o tom, že pracujete v zájmu silné a známé značky na trhu. A tak se náklady na reklamu sníží alespoň dvakrát. Současně používáte osvědčenou prodejní technologii. Úplnost služeb a jejich počet se může lišit v závislosti na vlastnostech samotné licence.

  Krok 2. Vyhledejte pokoj

  Pokračujeme v sestavování našeho podnikatelského plánu. Mobilní telefon je nejlogičtější místo na místo velkého množství lidí. Vaším úkolem je dosáhnout úrovně, kdy minimální účast salonu bude asi 300 lidí denně.

  Nejlepší je hledat pokoj v rušných ulicích a ulicích, v blízkosti obchodů s potravinami a supermarketů, na území nákupních center. K salonu byl ziskový, stačí, že více než dva tisíce zákazníků projde kolem vašeho obchodu denně.

  Krok 3. Dílna a skladiště

  Při vývoji podnikatelského plánu pro mobilní komunikační salon můžete okamžitě přemýšlet nad možností poskytovat další služby, kromě prodeje mobilních telefonů a příslušenství k nim. Takže dobrý zisk může být dosaženo umístěním na devadesovské dílny opravy kabin. Oprava mobilních telefonů je velmi žádanou službou s vysokou ziskovostí, protože se některé poruchy objevují každý den.

  Někdo náhodou vylial vodu z telefonu a někdo upustil přístroj a poškrábal obrazovku - tihle lidé mohou být jen ti první zákazníci. Kromě toho budete muset přidělovat malý prostor pro sklad náhradních dílů. Velké množství náhradních dílů v tomto druhu podnikání je nerentabilní, protože oblíbené modely telefonů se rychle stávají zastaralými a znehodnocujícími. Optimální volba - nákup náhradních dílů v malých dávkách.

  Krok 4. Organizační a právní otázky

  Když mluvíme o tom, jak otevřít mobilní komunikační salon, odborníci doporučují, aby se nejprve zaregistrovali jako podnikatelé, a nikoli jako právnické osoby. Existují důvody pro toto:

  • registrační postup trvá mnohem méně času a nevyžaduje velké finanční náklady (státní daň je pouze 800 rublů);
  • zpočátku pro úspěšnou práci budete potřebovat jen pár lidí;
  • požadavky na daňové hlášení pro jednotlivé podnikatele jsou mnohem měkčí.

  Co ještě potřebujete vzpomenout pro ty, kteří se rozhodli otevřít mobilní telefon? Pro efektivní fungování podnikání je nesmírně důležité neustále udržovat slušnou škálu produktů. Chcete-li to udělat, musíte najít spolehlivého dodavatele, který vám bude schopen poskytnout širokou škálu produktů, s přihlédnutím ke sezónnosti, stejně jako nejnovější verze gadgetů a příslušenství.

  Krok 5. Výběr pracovníků

  Výběr personálu je nutný, se zaměřením na počet produktů a specifických služeb. Minimální počet zaměstnanců v obchodě je dva lidé. Dokonce i v okamžiku přílivu kupujících budou schopni rozdělovat mezi sebou odpovědnosti (například jeden z nich bude poradit lidem a jiný bude provádět přímý prodej).

  Je nezbytně nutné, aby zaměstnanci jsou dobře vyznají v různých modelů telefonů a může poskytnout zákazníkům včasné a užitečné informace, které vám pomohou vybrat ten správný model, a tak dále. D. Všimněte si, že z výsledků prodejců přímo ovlivňuje to, kolik peněz vám přinese mobilní interiér.

  Podnikatelský záměr by mimo jiné měl zahrnovat náklady na školení zaměstnanců. U mistrů je nejlépe uzavřít smlouvy o individuální odpovědnosti - vyhnout se tak mnoha nepříjemným situacím, protože jsou zpravidla opravovány drahé gadgety.

  Krok 6. Reklama

  Reklama na celulární komunikační salon může být libovolná. Zapojte všechny možné zdroje: předávejte letáky lidem, publikujte reklamy, propagujte své stránky na internetu, nakupujte reklamní minuty v televizi a rádiu - každý zdroj přiláká pro vás určitý počet nových zákazníků. A pak, po analýze účinnosti různých způsobů reklamy, můžete zvýraznit nejvýnosnější z nich a přerozdělit rozpočet.

  Krok 7. Posouzení možných rizik

  Podnikatelský plán mobilního komunikačního salonu musí nutně zahrnovat posouzení možných rizik a problémů, které se vy, jako podnikatel, můžete setkat v různých fázích své činnosti.

  To by mělo zahrnovat:

  • Výrobní rizika: přerušení internetu, nehody, intriky konkurentů (zejména při vývoji vlastního internetového obchodu).
  • Chyby při přijímání zaměstnanců: Výběr velitelů a prodejních manažerů, kteří nemají dostatečnou úroveň dovedností.
  • Organizační problémy: poškození zboží, ztráty, přerušení plateb atd.
  • Chyby při určování polohy, studování a analýze trhu a práce konkurentů v tomto segmentu.
  • Závislost na protistranách: je vždy nutné vyhodnotit kvalitu a množství zakoupených produktů - pouze v tomto případě je možné vytvořit klidný, nepřerušovaný obchod.

  Vzhledem k těmto nuancům odborníci doporučují, aby ti, kteří chtějí otevřít mobilní telefon, stále začínají s franchisingem, což je považováno za méně riskantní variantu. To vám umožní ponořit se hlouběji do specifik trhu a důkladně jej prostudovat. Pokud se stále rozhodnete jít vlastní cestou, měli byste zvážit další body:

  • zapojit pouze ty lidi, kteří již v této oblasti mají nějaké praktické zkušenosti;
  • zvážit systém podpory nejaktivnějších a nejúspěšnějších zaměstnanců, sledovat jejich rozvoj a profesionální rozvoj;
  • podporovat rozšířenou škálu produktů;
  • pečlivě vypracovat podnikatelský plán pro celulární komunikační salon, který vypracoval právní aspekty smluv s partnery.

  Nicméně je důležité si uvědomit, že trh s mobilními telefony je jedním z nejdynamičtějších a rychle se měnících odvětví. To znamená, že musíte být vždy připraveni na nepředvídané okolnosti a problémy.

  Krok 8. Vypracování finančního plánu

  Nejprve se podívejme na jednorázové a měsíční výdaje průměrného mobilního komunikačního salonu.

  1. Počítač (1 ks) - 12,5 tisíc rublů;
  2. Internet a telefon (připojení a instalace) - 4,5-7 tisíc rublů;
  3. Scanner - 1,5 tisíc rublů;
  4. Nábytek (židle, stůl, stůl) - z 25 tisíc rublů;
  5. Pronájem (za 3 měsíce) - od 45 tisíc rublů;
  6. Pokladní - z 1,8 tisíc rublů;
  7. Vitríny - od 15 tisíc rublů. pro 1 čtverec. m;
  8. Signalizace - z 25 tisíc rublů.

  S přihlédnutím k administrativním nákladům (pro registraci aktivit jako IP a služeb speciální firmy pro výběr povolení) a nákup zboží bude vaši počáteční výdaje asi 260 tisíc rublů.

  Měsíční výdaje zahrnují:

  1. Saldo zaměstnanců - ze 75 tisíc rublů;
  2. Pronájem - od 15 tisíc rublů;
  3. Komunální platby (internet, telefon, elektřina) - z 10 tisíc rublů;
  4. Doplňování zboží - 50 tisíc rublů;
  5. Dodatečné náklady - z 5 tisíc rublů;
  6. Signalizace - od 3,5 tisíc rublů.

  Celkově bude měsíční výdaje asi 155-160 tisíc rublů. Příjem bude do značné míry záviset na stanoveném příplatku. Podnikatelé zpravidla stanovují pro telefony 10-15%, až 20% pro karty a až 25% pro různé doplňky. Ale u náhradních dílů používaných při opravách může dosáhnout 100% nebo více. Úroveň ziskovosti projektu může dosáhnout 20%.

  Jak otevřít obchod s mobilními telefony: připravený obchodní plán

  Přidáno do záložek: 0

  Podnikání na mobilních telefonech je považováno za ziskové podnikání. Salon mobilních telefonů je výhodná investice pro osobu, která chce podnikat. Za prvé, musíte provést hloubkovou analýzu trhu pro přítomnost hospodářské soutěže v oblasti, kde je obchod otevřen, a poté pokračovat v sestavování podrobného obchodního plánu pro salon mobilních telefonů. Marketingový výzkum může být prováděn jak samostatně, tak i příslušnými společnostmi.

  Vybavení pokojů a vybavení salonku

  Prostor pro obchod nevyžaduje plochu větší než 30 metrů čtverečních. metrů, kvůli malé velikosti zboží. Otevření obchodu vyžaduje koordinaci a povolování určitých služeb, a to:

  1. Povolení místní správy.
  2. Povolení prodat telefony od Pozhnadzoru.
  3. Registrace licence na poskytování služeb celulární komunikace.
  4. Konečné schválení Státní hygienické epidemiologické služby.

  Pokud jsou mobilní telefony prodávány bez SIM karty, měly by být k dispozici záruční karty a pokyny pro používání telefonů. Také certifikáty jsou požadovány v souladu s normami GOST 50842-95 a GCRC pro elektronické výrobky prodejny mobilních telefonů. Umístění obchodu je s výhodou blíž k centru města nebo k pronájmu části velkého obchodního domu, kde bude organizován salon. Tolik podnikatelů praktikuje neúspěšně. Sklad velkokapacitního zboží by měl být v dohledu potenciálních kupujících - to je jedna z podmínek pro úspěch závodu.

  Pronájem pokoje je úspornější než budování obchodu od začátku, ale ceny mohou být také vysoké, protože závisí na umístění obchodu ve městě a na místě, ve kterém se nachází vývod. Proto musí být podmínky pronájmu s pronajímatelem poskytujícím prostor k pronájmu obchodu upřesněny předem, aby nedošlo k žádným poruchám v budoucnu.

  Na videu: Příklad otevření obchodu v Orlandu

  Organizační momenty

  Chcete-li začít podnikat, potřebujete vybavení. Chcete-li vytvořit úložiště mobilních telefonů, budete potřebovat:

  • regály se skleněnými dveřmi, které jsou uzavřeny na zámku - ne více než 4 kusy;
  • tabulku, která zboží předkládá kupujícímu;
  • Stánek pro prodejce, který současně provádí konzultace o používání telefonů;
  • pokladna.

  Výše základního kapitálu je 12,5 tisíc dolarů, což zahrnuje výdaje na 2 měsíce za následující:

  • pronájem pokoje pro salon;
  • náklady na reklamu za účelem podpory podnikání;
  • mzdové náklady na ukládání zaměstnanců.

  Podnik by měl být formalizován ve formě PI a měl by být zvolen zjednodušený daňový systém.

  Stáhněte si obchodní plán salon telefonů pro 550 rublů., Od našich partnerů, se zárukou kvality.

  Sortiment

  Sortiment by měl obsahovat známé značky, které jsou kupujícímu dobře známé a mají pozitivní vlastnosti na trhu mobilních telefonů.

  Umístění telefonů v obchodě je podle věkové kategorie, společenského postavení kupujících a jejich finančních možností. Nemůžete obchodovat pouze s luxusním zbožím, potřebujete také rozpočet, jelikož kupující s průměrným výdělkem budou více a na jejich úkor, v podstatě se bude obchodovat. Dodávky zboží se mají lépe praktikovat přímo - ke snížení rizika uzavření manželství v případě náhodného nákupu.

  Je hezké mít v prodejně příslušenství: kryty na telefony - od dražších až po jednodušší, sluchátka. Pokud souhlasíte s operátory, můžete také prodávat sim karty. Můžete opravovat opravy telefonních produktů jako další zdroj příjmů v obchodě.

  Zaměstnanci

  Platby jsou prováděny tímto způsobem: plat s připočtením úroků z prodeje zboží. Prodávající by měl být schopen správně přistupovat k kupujícímu, ukázat, co se mu líbí, navrhnout alternativu, vysvětlit lépe druhému modelu na základě technických charakteristik s minimálním cenovým rozdílem. Nebo se zastavte u předchozího modelu a vysvětlete všechny nuance manipulace s mobilním telefonem.

  Zaměstnanci, jeho odborné dovednosti, hrají velkou roli při podpoře podnikání. Profesionální prodejci pracují na pověsti obchodu a prodejní dovednosti a schopnost komunikovat závisí na výši výnosu a počtu zákazníků.

  Na videu: Základní znalosti o otevření vlastního maloobchodního prodejny

  Reklama

  Reklama - další nástroj pro propagaci podnikání a obsahu "nad vodou". Zde je vhodná jakákoli forma reklamy: místní média, velkolepé znamení, zveřejňování reklam na stáncích a pólech, skupina v sociálních sítích. S rozvojem obchodu můžete provádět různé akce, například "dva v jednom", dar kromě drahého nebo naopak nepopulárního telefonu. Je pěkné mít internetový obchod, kde můžete přijímat objednávky na nákup telefonů nebo opravy stávajících telefonů nebo tablet.

  Na videu: bezporuchový způsob prodeje

  Finanční otázky

  Kde očekáváte, že dorazíte z obchodu? Bude několik zdrojů:

  • příjmy z prodeje hlavního produktu;
  • příjmy z prodeje dalšího zboží (příslušenství) - cca 30% z hlavního zisku;
  • připojení k síti nových účastníků při nákupu SIM karty na telefon - až 25%.

  Příjem v prvním měsíci bude nejvýše 8 tisíc rublů, ale nejdřív to není špatné. V průběhu doby můžete dosáhnout úrovně příjmů až 900 tisíc rublů. To však podléhá dobře strukturovanému podnikatelskému plánu a jeho průběh je striktně v souladu s úkoly stanovenými pro plnění. Úspěch v této činnosti závisí na mnoha klíčových bodech:

  1. Správně vybrané prostory.
  2. Uložte místo na správném místě.
  3. Výběr kvalifikovaného personálu.
  4. Účtování zboží.
  5. Dostupnost ochrany v případě nečestních zákazníků.
  6. Přítomnost bludného produktu a schopnost řádně sloužit kupujícímu.
  7. Zásoby pro kupující.

  Tato obtížná činnost, i přes velkou konkurenci, se může ve vhodném okamžiku stát zdrojem dobrých příjmů a vysokého zisku.

  Stáhněte si obchodní plán salon telefonů pro 550 rublů., Od našich partnerů, se zárukou kvality. V otevřeném přístupu na internetu to není.
  Obsah podnikatelského plánu:
  1. Důvěrnost
  2. Shrnutí
  3. Stupně realizace projektu
  4. Charakteristika objektu
  5. Marketingový plán
  6. Technická a ekonomická data zařízení
  7. Finanční plán
  8. Hodnocení rizik
  9. Finanční a ekonomické odůvodnění investic
  10. Závěry

  Jak otevřít mobilní telefon?

  Mobilní komunikace - integrální atribut moderního života, proto prodáváme mobilní telefony a různé doplňky, můžete získat velmi dobře. Hlavní věcí v tomto oboru je vědět, jak otevřít mobilní kabinu s minimálními investicemi a nejdůležitějším plánem práce.

  Otevření salonu telefonů: kde začít?

  Stejně jako v každém jiném druhu podnikání, v tomto případě vše začíná registrací podniku. Nejjednodušší IP se stane zárukou budoucího zisku, protože v oblasti mobilní komunikace je dnes velmi neúspěšné pracovat neoficiálně. "Černé" telefony nepoužívají speciální poptávku a nebudou moci na nich vydělávat peníze. Je třeba počítat pouze s prodejem "bílých" zařízení, které nezajistí žádné problémy s kontrolními orgány.

  Druhý krok - si myslí, že podnikatel v blízkosti: otevřený interiér buňka pro prodej pouze na telefonech nebo vytvořit velký obchod, kde si můžete připojit do sítě konkrétního operátora a na internetu, vyberte si řadu příslušenství, nákup zařízení (flash disky, paměťové karty, elektronické knihy atd.). Při výběru směru můžete jít dál po jedné ze dvou cest:

  • vytvořte podnikání sami - v tomto případě se podnikatel sám rozhodne, jak otevřít mobilní komunikační salon, jaký sortiment pro něj zvolí a jak předat všechny schválení
  • koupit povolení a pracují pod známou značkou - tato metoda by bylo levnější a jednodušší, protože vlastník firmy vyřeší všechny formality, naučit se pracovat tak, aby co nejvíce zisku a zajistit nezbytnou sortiment zboží

  Jedna a druhá možnost budou úspěšná pouze v případě, že je salon požadován. Abyste to dosáhli, musíte zvolit správné místo pro zásuvku - měla by se nacházet tam, kde je průchodnost nejméně 1,5 tisíc lidí za hodinu. Mohlo by to být centrum města, rušná ulice, místo vedle velkého trhu nebo nákupního centra. Pouze v tomto případě bude možné doufat, že přilákáme velké cílové publikum.

  Jak otevřít obchod s mobilními telefony od začátku?

  Všichni nově příchozí musí nutně uzavřít smlouvu v řadě případů a společnosti, které dávají na začátek telefonního salonu. Oprávnění by měla poskytnout:

  • mobilní operátoři, jejichž produkty se budou prodávat v místě prodeje (pokud je v blízkosti obchodů již konkurenty, provozovatelé mohou odmítnout - ve svých pravidlech mezi vývody na jejich produkty by měly být v určité vzdálenosti)
  • provize zástupců provozovatele, která posoudí stav prostor, jeho vlastnosti a potenciální zisk z obchodu
  • okresní správy vydávající povolení k obchodnímu právu
  • Sanitární a požární dohled - budou muset také posoudit prostory a úroveň zabezpečení pro zaměstnance a zákazníky

  Navíc je nemožné otevřít mobilní komunikační salon bez dobrého personálu. V nákupním centru o rozloze 100-150 m2. m by měli pracovat nejméně 6 prodejců a 2 pokladníci. Pro salón o rozloze 50-60 m2. m stačí 4 prodejci a 1 pokladník, dobře, malý obchod může sloužit 1-2 lidem.

  A samozřejmě musíte přemýšlet o sortimentu zboží. V prodeji by měly být:

  • telefony sami - podle statistik, člověk změní dýmku každé dva roky, takže se můžete spolehnout na konstantní tok zákazníků, z nichž každý se vrátí v čase pro nový nákup
  • SIM karty pro připojení k síti jakéhokoli operátora - tím, že je prodává, podnikatel získá odměnu od operátora za přilákání zákazníků
  • různé příslušenství pro nošení telefonů - pouzdra, tašky, popruhy atd.

  Také byste se měli okamžitě zaměřit na prodej různých souvisejících produktů.

  Jak otevřít showroom

  Na prodej příslušenství mobilních telefonů, telefonních a internetových karet, stejně jako přijímání plateb za komunikaci - můžete vydělat peníze. Proto lze říci, že komunikační salon je ziskové podnikání, které můžete otevřít velmi skromným počátečním kapitálem.

  Zkušení podnikatelé říkají, že nový showroom může být otevřen za 3 000 dolarů a 60 000 dolarů. Navíc obchodní úspěch není absolutně přiměřený výši počátečních a následných nákladů. Hlavní věcí je vybrat správné místo. Salonová komunikace na úspěšném místě může skutečně vydělat až 1 000 000 rublů měsíčně.

  Nejsnazší způsob, jak se stát majitelem mobilního komunikačního salonu, je koupit již aktivní místo. Nekotlaný komunikační salon je zaručený příjem, který lze předvídat po mnoho měsíců dopředu. Ale nákup hotového salonu vás bude stát v průchodu z 25-30 tisíc dolarů za malý 10 metrový bod prodeje telefonů a přijetí platby na 100-150 tisíc za seriózní salon o rozloze od 40 do 60 metrů čtverečních. metrů.

  V případě organizování podniku od začátku je nejprve třeba začít geograficky. Kompetentní volba umístění je téměř 100% úspěchem nového podnikání. Hlavním kritériem výběru je přeshraniční. Ideální umístění pro salon - místa v blízkosti metra, autobusové zastávky, v hustě osídlených oblastech spaní, v blízkosti obchodů s potravinami.

  Po umístění pečlivě vybraného salonu pokračujte dalším, ne méně zodpovědným krokem - určením velikosti "bodu". Salon může být jako mini formát - až 5 metrů čtverečních. metrů a střední - od 25 do 100 metrů čtverečních. metrů. Velikost vašeho bodu závisí na výši počátečního kapitálu - čím menší je salon, tím nižší jsou náklady na jeho otevření a další údržbu.

  Kromě toho, vyplnění velkého salonu bude vyžadovat více zboží. Minimální sortiment takového salonu by se měl skládat z 30-50 mobilních telefonů plus 10-15 druhů příslušenství, zatímco u mini-salonu je k dispozici 15-20 modelů "trubek".

  Pokud jde o cenu nájemného, ​​jeho cena bude záviset na ploše. Na okraji Moskvy můžete pronajmout 5-10 metrů čtverečních. metrů v dobrém nákupním centru za pouhých 500-600 dolarů za měsíc. Stejná oblast, ale v centru hlavního města nebo v blízkosti metra, bude táhnout již 1500 až 3000 dolarů. "Hot" body poblíž velmi pokročilých stanic metra stojí nejméně 10.000 dolarů. Pouze právo stát se nájemcem některého velmi známého a dobře rozvinutého nákupního centra u Rudého náměstí nebo za Moskevskou silniční silnicí stojí 30 000 až 40 000 dolarů, bez započtení měsíčního nájemného.

  Dalším krokem je určení role vaší firmy na trhu mobilních komunikačních služeb a maloobchodních telefonních prodejů. Může být buď nezávislý, nebo v síti velkého maloobchodního operátora, tj. franchising.
  Pokud podnikáte samostatně, vždy se musíte spolehnout na všechno: nést další náklady na reklamu, vydávat obchodní povolení, schvalovat fire department, SES, lékařské knihy pro prodejní konzultanty.

  Při franchisingu bude franchisor - velká síťová společnost - vyřešit většinu administrativních otázek, stejně jako náklady na reklamu v salonu. Další výhodou franchisingu je to, že franchisor sám uzavře smlouvy se všemi mobilními operátory, aby zahrnoval nový salon v systému pro přijímání plateb za komunikaci.

  Věc je, že dnes je mnoho mobilních obchodů, takže mobilní operátoři před tím, než udělí povolení přijímat platby od obyvatelstva, pečlivě zkontrolují nový showroom. Navíc povolení není vydáno okamžitě, ale pouze po 2-3 měsících po otevření. Avšak franchisant s jeho pravomocí okamžitě "vyrazí" nový salonek dohody, aby přijal platby téměř všech mobilních operátorů.

  Další výhodou práce na franchisingu je sleva 10 až 12% na mobilních telefonech a příslušenství, telefonní a internetové karty pro prakticky všechna zařízení a poskytovatelé mobilních služeb. Nezávislý salon však bude muset hledat dodavatele telefonních přístrojů, dodatečného vybavení, příslušenství a služeb. Zároveň se v počáteční fázi těžko dokáže dohodnout na velkých slevách. Proto je cena zboží v nezávislých obchodech mnohem vyšší než v sítích a franšízových místech.

  Odborníci tvrdí, že z jednoho místa nebudete moc vydělávat. Velcí hráči v Moskvě denně otevřou nejméně tucet nových obchodů. V některých městech nejvíce podnikaví podnikatelé s cílem výrazně rozšířit a rozšířit síť se vydali velmi originálním způsobem - otevírají nové salonky ve speciálně upravených autobusech a "Gazelles" pro prodejny. Takové mobilní salony mají v porovnání se stacionárními řadu výhod: nemusíte platit nájemné, můžete se pohybovat z místa na místo a vybírat nejúspěšnější místa.

  Hlavní nevýhodou každého komunikačního salonu je jeho zranitelnost vůči lupičům. Proto je velmi důležité vyřešit problém s ochranou salonu.

  Na základě materiálů z novin Moskovsky Komsomolets, zveřejněné na internetových stránkách Business Press

  * * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

  Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

  Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

  Zadejte počáteční přílohy
  Příště

  Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

  Čistý zisk (za měsíc):

  Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

  Podnikatelský plán pro salon buněčné komunikace

  Zdá se, že s takovou obrovskou konkurencí, která dnes existuje na trhu mobilních komunikací, otevřít nový showroom - to je marné podnikání. Pokud však kompetentně přistupujete k řešení problému, sestavte přemýšlivý obchodní plán pro mobilní komunikační salon, výsledek může překročit všechny očekávání.

  Obchodní možnosti

  Existuje několik možností jak otevřít mobilní telefon:

  • online obchod;
  • salon-shop pro franšízu;
  • vlastní obchod;
  • vykoupený obchod.

  Je jednodušší a levnější otevřít internetový obchod, kde můžete obchodovat nejen s mobilními telefony, ale také s mnoha doplňky a doplňkovými službami. Nejdražší bude nákup operačního salonu. V Moskvě může cena takového bodu dosáhnout 40 tisíc dolarů. Proto se obvykle doporučuje otevřít salon samostatně.

  Vlastní nebo franchising

  Především by měl podnikatelský plán v saloně pro mobilní komunikaci určit, zda otevřete místo sami, nebo získáte povolení jednoho ze slavných salonů.

  Práce na franchisu na začátku je mnohem výhodnější, zejména pokud jde o dobytí trhu velkých měst s vysokou konkurencí. Hlavní výhody používání licence:

  • jste připojeni k určité pověsti značky;
  • obdržet pomoc při registraci obchodu;
  • vaši zaměstnanci dostávají zvláštní školení;
  • občas vám pomůže najít místo;
  • získat zboží za příznivých podmínek.

  Můžete si zakoupit licenci na tisíc dolarů.

  Pokud budujete podnik v regionech, je docela možné otevřít svůj vlastní obchod bez vazby na známé sítě. Nebude takový obrat, jako ve velkých městech, ale máte všechny možnosti dosáhnout stabilní úrovně.

  Formality

  Chcete-li zaregistrovat malý podnik, zejména pokud plánujete pracovat na franchisu, je zcela možné řídit takovou organizační a právní formu jako individuální podnikatel. Při registraci je nutné zadat kód OKVED 47.42. "Maloobchod s telekomunikačním zařízením, včetně maloobchodního prodeje mobilních telefonů, ve specializovaných prodejnách." Pokud hodláte nabízet jiné služby a zboží, musíte zvolit příslušné další kódy.

  Z dokumentů budete potřebovat také povolení od požární kontroly, SES, formalizovat právo obchodovat, což je oficiální v okresním úřadě. Pokud otevíráte franšízu, o těchto otázkách rozhodne franchisor.

  Kromě skutečného prodeje mobilních telefonů nabízí komunikační salonek spojení s mobilním operátorem. K poskytování takových služeb je nutné získat povolení od příslušného operátora. Každá z nich má určité požadavky na výstup.

  MTS například požaduje, aby vzdálenost mezi sousedními obchody mobilní komunikace, ve kterých jsou nabízeny, nebyla menší než 200 metrů. "Bee Line" nabízí loajálnější požadavek - 500 m. Proto při hledání vhodného místa je třeba vzít v úvahu umístění závodníků. Opět platí, že pokud pracujete na franchisingu, je franchisor zodpovědný za registraci tohoto práva a rozhodne o něm za pár týdnů.

  Místo pro prodejní místo

  Výběr místa závisí na městě, ve kterém je váš salon otevřen. Takže ve velkých městech by mělo být na přeplněném místě s ukazateli průchodnosti od 1,5 tisíc lidí za hodinu. V malém měřítku má rozhodující význam prestiž místa. Ideální je možnost pronájmu místa v nákupním centru. Samozřejmě, pokud jste ochotni zaplatit vysoké sazby za malý pokoj.

  Místnost

  V místnosti se doporučuje nekupovat, ale začít pronajmout. Pokud podnik nefunguje, můžete jej dokončit s nejmenší ztrátou. A pokud jde nahoru, prostory mohou být vykoupeny. Chcete-li to udělat, je žádoucí jej pronajmout s právem koupit.

  Optimální vnitřní prostor - 20-25 m2. m. V této oblasti můžete pohodlně umístit regály, aby si zákazníci mohli pohodlně prohlížet veškeré zboží. Konečné rozhodnutí o oblasti by však mělo být přijato na základě umístění kabiny. Například v obytné čtvrti města je dostatek salonu pro 10 metrů čtverečních. m. Pokud však plánujete otevřít řetězec obchodů, budete potřebovat sklad, kde si uložíte řadu produktů pro rychlé doručení do obchodů.

  Sortiment zboží

  Sortiment salonu se skládá z místa, odkud se nachází výpůjčka, a tedy i jeho potenciálních návštěvníků. Nemá smysl například vsadit na drahé modely, pokud pracujete ve spacích oblastech nebo oblastech - je lepší založit sortiment na levných modelech.

  Dnes najdete dodavatele rychle, zejména proto, že mnoho z nich nabízí zboží k prodeji. Počet navrhovaných modelů závisí také na typu výstupu. Takže malá prodejna v přechodu obvykle nabízí 5-10 modelů a velký salon by měl mít 30 nebo více.

  Co se týče tvorby ceny zboží, i zde není všechno jednoznačné. Trh neustále nabízí nové a vylepšené modely, proto novinky zůstávají aktivně prosazovány doslovně měsíc po zveřejnění. Pak jejich cena postupně klesá. Po šesti měsících nebo ročně se prodávají za cenu. A pokud stále nekupují, snižují cenu a nižší, ale stále se neodvádějí z prodeje - u každého produktu se dřív nebo později nachází kupující.

  Předpokládá se, že rentabilita podnikání je dnes malá - 4-6%. Mobilní telefony se mění přibližně jednou za dva až tři roky. Značnou část zisku salonu tedy přináší provize za připojení účastníků, příjmy z prodeje příslušenství, doplňování karet, údržba.

  Další služby

  S vysokou konkurencí můžete získat další služby. Například nabídnout nejjednodušší služby mobilního operátora po předchozí dohodě s ním. Můžete se také dohodnout na partnerství se servisními centry a nabídnout zákazníkům související služby. Samozřejmě, pokud existují další stovky dolarů, můžete si otevřít vlastní servisní středisko.

  V regionech může být výměna starého telefonu za nový s dodatečným poplatkem velmi žádoucí. Můžete také nabízet telefony a další služby.

  Zaměstnanci obchodu

  Je logické, že počet zaměstnanců v obchodě přímo závisí na jeho oblasti:

  • na ploše až 30 metrů čtverečních. dostatečně 2-4 osoby;
  • 50-60 metrů čtverečních. m. - 4-5 osob;
  • 100-150 m2. m - 6 a více.

  Zpravidla se jedná o mladé lidi mladší 30 let, kteří mají vyšší vzdělání a jsou schopni jednat o prodeji. Síťové salony dávají přednost tomu, aby se vzdělávaly samostatně a nepřijímaly je z jiných salonů.

  Je žádoucí mít ve stavu stát, i když je kabina malá. To dává instituci pevnost a provádí některé preventivní funkce krádeže a chuligánství. Když váš obchod pracuje v obchodním centru, můžete ušetřit na zabezpečení.

  Reklamní salón

  Jak ukázala praxe, reklama na mobilní komunikaci v médiích nedává žádný dopad. Nejúčinnějšími nástroji jsou outdoorová reklama a distribuce listů před otevřením a během akce. A zahájit reklamní kampaň je zapotřebí před otevřením salonu, takže od prvních dnů práce se shromáždil alespoň počet zvědavých návštěvníků. Nicméně je třeba si uvědomit, že aniž byste měli svůj vlastní rozeznatelný styl, nebude možné získat trh, pokud pro něj nebudete pracovat na franchisingu.

  Náklady na podnikání

  Jak již bylo řečeno, ziskovost podniku je udržována na úrovni 4-6%. Vypočítává se z poměru výdajů a příjmů.

  Náklady

  Hlavní náklady na salon-shop půjdou na tyto položky výdajů:

  • registrace;
  • nákup nábytku;
  • pořízení pokladny;
  • nákup počítače;
  • registrace vývěsní tabule a vitríny;
  • plat pro zaměstnance;
  • pronájem.

  Při otevírání franšízového zařízení může franchisor poskytnout vývěsní štítek. Nájem závisí nejen na oblasti, ale i na místě prodeje. Například místo ve velkém obchodě slavné značky pro prodej nábytku, oděvů a dalších věcí v Moskvě bude stát 40-60 tisíc dolarů, pokud se vám podaří vyhlásit nabídku. Samozřejmě můžete najít další možnosti rozpočtu. Stejně tak reklama v salonu bude vyžadovat různé investice v závislosti na rozsahu a úrovni vaší firmy. Například pokud vstoupíte na trh ve velkém množství, spustíte svou obchodní síť se sklady a rozsáhlý sortiment, na začátku inzerce musíte investovat asi 30 tisíc dolarů.

  Obecně platí, že otevření malého podniku v hlavním městě bude vyžadovat přibližně 3500-5000 tisíc dolarů.

  Zisk

  Hlavním ziskem salonu budou následující zdroje:

  • prodej telefonů - 7-8% zisku;
  • prodej karet 15-20%;
  • realizace příslušenství - 25-30%;
  • připojení k celulární síti - částka závisí na tarifu, ale průměrný příjem činí 30-50 USD na účastníka.

  Musíme však vzít v úvahu, že otevření malého prodejního místa, které se stává přímým prodejcem operátora, je nerealistické. V takovém případě budete muset jednat jako subdodavatel a ponechat 10-20% prémii přímému prodejci. Chcete-li nechat vše pro sebe, musíte jít do velkých objemů prodeje nebo otevřít síť salonů.

  Je pravda, že toto pravidlo se nevztahuje na regiony. Zde, dokonce i s malým showroomem, se můžete stát přímým prodejcem, zvláště pokud operátor nemá v okolí své vlastní implementátory.

  Pokud jde o prodej telefonů, největší zisk pochází z takzvaných "šedých" zařízení - více než 20%. Pokud však pracujete na franšíze, nebudete moci tuto výhodu využít.

  S dobrou souhrou okolností může být v novém showroomu za týden realizováno připojení asi šesti telefonů. To přinese zisk 120 až 250 dolarů. Za několik měsíců se tato částka skutečně zvyšuje třikrát. Kroucené salony přinášejí měsíc za 5-30 tisíc dolarů.