Obchodní myšlenka №543. Otevřeme šachový klub

Jedním z nejvíce "chytrých" a starých stolních logických her je šach. Jedná se o jednu z mála stolních her, které spadají do kategorie sportů, které hovoří o objemech. Popularita tohoto sportu získává sílu. Každý rok se počet šachistů zvyšuje o několik tisíc lidí. Někteří se naučí hru doma, jiní navštěvují speciální šachové kluby, kde s nimi pracují profesionální trenéři-schachmatisté. Je třeba poznamenat, že navzdory velké popularitě šachu existuje akutní nedostatek míst, kde si hráči mohou navzájem soutěžit nebo se naučit tuto hru. V dnešním článku vám řeknu, jak otevřít šachový klub ve vašem městě.

Měli byste začít tím, že vyberete správný pokoj. Hlavní požadavky jsou prostornost, dobré osvětlení, větrání, přítomnost požárního poplachu (koneckonců jste odpovědní za velký počet lidí). Plocha počítají podle potřeby instalace nejméně 20 šachových stolů se židlemi. Dobrou volbou pro umístění šachového klubu může být místnost v místním kulturním domě nebo v jakékoli jiné společensko-kulturní instituci. To znamená, že tam, kde jsou zástupci vaší Střední Asie (cílové publikum).

Další, ne méně důležitý bod - nákup šachových stolů. Musím říci, že výše výdajů závisí výhradně na vašich schopnostech a požadovaném obrazu vašeho šachového klubu. Chcete otevřít supermoderní klub, v němž budou ve frontě i zkušení šachisté? Pak byste měli přemýšlet o nákupu drahých šachových stolů za cenu 50 000 rublů za každého (a výše). K nákupu 20 stolů bude trvat jeden milion rublů. Expresně? Neočekávali jste takový rozpočet? Pak stojí za to podívat se na levnější možnosti - od 5000 rublů a výše. 20 stolů, v tomto případě vás bude stát jen 100 000 rublů. To je mnohem obyčejnější částka, že?

Poté, co je vše připraveno, je čas přemýšlet o zdrojích příjmu. Může jít o několik:

  • Vstupné. Nejjednodušší, ale zároveň nejúspěšnější způsob, jak zpeněžit šachový klub. Tak můžete vyděsit mnoho zákazníků.
  • Poplatek za školné. To znamená, že přijde člověk, který se chce naučit hrát šachy, vy (nebo vaši zaměstnanci) se věnujete výcviku a dostanete hodinovou platbu. Tato metoda je pro vaše zákazníky úspěšnější a přitažlivější. Takže má smysl zastavit se.

Jak vidíte, téměř každý může otevřít šachový klub. Jediné, co potřebujete alespoň trochu pochopit hru šachy.

Matka: podnikání na šachovnici

Šachy v Sovětském svazu byly sportovním číslem číslo jedna, mnoho světových šampiónů pocházelo ze SSSR, ale v určitém okamžiku se všechno změnilo. Inženýr z Moskvy se pokouší znovu získat popularitu v tomto sportu. Dnes, pod názvem Příběh malých obchodů, budeme hovořit o historii Sergeje Zhvakina, který odmítl svou kariéru a postavení vrcholového manažera a zahájil své oblíbené dětské podnikání. Spolu se svým obchodním partnerem založil šachovou školu č. 1. První z pěti poboček školy se objevila v knihovně: samotní tvůrci školy šli a zveřejnili reklamy při hledání svých prvních studentů.

Šachy z dětství

- Bydlel jsem v Ulyanovsku jako dítě, město bylo malé. Vzpomínám si, když jsem šel zápas Karpov-Kasparov, jeho výstřižky z novin na lavičkách demontovat, diskutovali stranu - v tomto prostředí jsem se dostal. A když se s rodiči pohyboval v Moskvě do Moskvy, požádal mě, abych mě vzal na šachovou školu. Měl jsem štěstí, že jsem byl vzat v olympijském rezervního škole, kde jsem skončil studoval 10 let s tím, že tým se stal šampionem v Moskvě, dosáhl určité sportovní výsledky, ale pak je čas si vybrat mezi šachovou kariéru a něco tradičnější. Šachy dost těžké sport, pokud jde o vydělávání peněz, pokud tenista druhé úroveň třetího světa stovky mohli žít na tom, v šachovém všechno je mnohem komplikovanější. Rozhodl jsem se studovat na institutu, nastoupil do Moskevského institutu elektroniky a matematiky, 3-chodové paralelně chodil do práce, a šachy opustil jako hobby - několikrát týdně vedl lekce na šachové hry na soukromé škole a jednou za měsíc strávili nějaký turnaje, "říká spoluzakladatel a trenér šachové školy č. 1 Sergeje Zhvakina.

Dokud měl šachy, dokázal Sergei předat tradiční kariérový žebřík.

- To trvalo 10 let. Během této doby se mi podařilo hodně pracovat, a to i na poměrně vysokých pozicích, jsem měl některé vlastní firmy. Mám nějaké zkušenosti v podnikání. Největší je v síti Terranova v Rusku. Jedná se o poměrně velkou společnost s obratem několika miliard: Začal jsem s manažerem analytiky a postupně jsem se rozrostl na ředitele marketingu. Poslední místo práce na pronájem - i nadále spolupracovat s nimi - v parku Jolly Jungle jako generální ředitel, - říká Sergej.

Šachový obchod začínal skutečností, že Sergej byl pozván, aby četl přednášky pro děti ve škole olympijské rezervace: v té době měl přestávku ve výuce. Stalo se to před několika lety.

- Viděl jsem, že poptávka po tomto je poměrně velká a pro mě to bylo velmi překvapující: všechny skupiny jsou naplněné, existuje mnoho skupin a spíše učitelé nestačí, ne děti. A v podnikání, kde jsou zákazníci, úspěch závisí pouze na tom, jak jsou spravovány a jak jsou služby poskytovány, "vzpomíná.

Šachy v knihovnách

Myšlenka se zrodila rychle a byla provedena stejně rychle.

- Jsme s kamarádkou, vzpomínám si, skončil jako hraní nějaké turnaje, sedí v nějaké kavárně na Tverská Boulevard, jsem poznamenal na ubrousek, je třeba otevřít školu. A ve skutečnosti potřebujete koupit inventář za malou částku, najít si pokoj a učitele. Získali jsme tuhle myšlenku a za pár týdnů jsme začali hledat pokoje.

Ale první palačinka byla kusová.

- Za prvé, najít pokoj ve studiu obrazů, ale nebyl jsem moc dobře zvolené oblasti, v blízkosti šachového klubu byl - v Moskvě, hodně šachových škol, konkurence je vysoká - strávil spoustu peněz na reklamu, ne opravdu skóroval. Ale pochopili jsme, jaká je chyba. Nejprve je třeba hledat prostory s hodinovou mzdou, nejlépe s velmi nízkou cenou. Za druhé, není třeba utrácet peníze na některé skvělé reklamy, například Internet nebo média Moskva, to není příliš účinné a nákladově efektivní, protože je to brokovnice na vrabce. Studie ukázaly, že takové kruhy vedou děti do vzdálenosti dvou kilometrů od domu. Budeme-li pokračovat, je již hledají něco jiného, ​​protože je to nepohodlné, - říká, že hráč.

Byla tu nějaká myšlenka s knihovnami. Nájemné je nižší a zpravidla jsou v docházkové vzdálenosti.

- Začali jsme chodit po knihovnách, abychom zjistili, kdo, kam jít do kontaktu. První pobočka se objevila v parku Victory Park: vytiskli jsme reklamy, vysílali je kolem okresu, uskutečnili jsme první hovory a měli jsme malou skupinu, doslova 3 lidi. Bylo jaro. Nyní už víme, že základní soubor je na podzim, na jaře obvykle děti nejsou zaznamenány pro třídy, - Sergey připomíná. - Můj přítel se zabýval stavbou, strávil jsem většinu času prodejem šatů, takže pro nás to bylo všechno novinka, bylo provedeno mnoho chyb.

Nicméně, vzhledem k návrhům a právním formalitám bylo vše jednoduché: do té doby měl Sergey zkušenost jako generální ředitel a věděl, jak to všechno zaregistrovat, uzavírat smlouvy a tak dále. Zkušenosti z předchozí práce velmi pomohly.

V průběhu času probíhal proces: skupiny byly napsány, třídy začaly vést dvěma a nikoliv zase. V určitém okamžiku začali hledat dalšího trenéra, což se ukázalo jako ne příliš jednoduché. Bylo spousta škol, byly demontovány opravdu dobré trenéry, proto dlouho hledali.

Po spuštění jedné větve se začalo otevírat další. V současné době má škola 5 poboček, v září zahajují další 2. Už existují určité úspěchy. Škola oficiálně vstoupila do moskevské šachové federace a již má právo hostit turnaje s využitím sportovních kategorií.

- Za dva roky se nám podařilo, že jsme měli - doslova 2 šachovnice, a některé skicu na ubrousku - růst v jakékoliv organizaci, kde stálé zákazníky - více než 100 lidí. Některé sportovní výsledky se již mezi studenty objevily. Cílem pro příští 3-4 roky - na některý ze studentů vstoupila do první desítky moskevské mistrovství ve své věkové skupině. Chcete-li se rozrůstat do mistrů světa, musíte to alespoň učinit. Pokud se tito lidé budou neustále zdát, možná se jednoho dne stane mistr světa. Sportovní součást je pro nás velmi důležitá, chtěla bych ukázat výsledky, "říká šachista.

Flexibilní podnikání

Většina poboček školy je stále v knihovnách, i když to není princip, hlavní věc je, že by měly existovat volné prostory za přijatelných podmínek. Podnikání je dostatečně flexibilní: aby nedošlo ke ztrátě, snažte se dodržovat hodinovou platbu.

- Máme smlouvy s pronajímateli o prázdninách pro červenec-srpen, protože v té době nejsou žádné děti a můžete ztratit polovinu zisku z pronájmu. A trenéři a za pronájem zaplatíme na zaměstnání: tam je práce, místnost je nutná - zaplatíme, není práce, není prostor - neplatíme. Snažím se držet tohoto obchodního modelu, ale ne všude, kde se ukáže, někde potřebujete fixní poplatek. V rámci tohoto modelu je vše v pořádku, když je to síť. Pět větví vám umožní vydělat nějaké peníze, ačkoli pravidelně něco přechází do mínusu, něco funguje lépe, něco horšího, - říká Sergej.

Třídy v šachu stojí v průměru 4-5 tisíc rublů měsíčně, ceny v Moskvě jsou asi stejné. Můžete najít levnější, ale zpravidla tyto třídy mají jinou úroveň. Nicméně, tam jsou také dobré dobré šachy lekce, ale nejsou vždy vhodné pro každého.

Nyní šachová škola zaměstnává 4 osoby: Sergej Zhvakin, jeho obchodní partner a dva další trenéři. V každé pobočce ve všední den trvají 2-3 skupiny denně 2-3x týdně - ve večerních hodinách, o víkendech - počínaje obědem. Navzdory takovým zdánlivě bezplatným plánům se šachy staly hlavním předmětem podnikání Sergeyho a zabralo vše.

- Hodně práce, mám pár dní v týdnu věnovat pozornost k projektu, který byl zaměstnán, a zbytek času - doslova sedm dní v týdnu - dělat věci související s šachy, a líbí se mi hodně. Byl jsem velice líto, že oblíbená věc, kterou jsem jako dítě strávil 10 let svého života, 8 hodin denně - v šachové škole, v soustředění a turnajů - v určitém okamžiku vyšel z života, zůstávat jen v forma hobby. Nyní se ukázalo být skutečností, "říká šachista.

Nyní Sergey a jeho partner zahajují franchisový program: již existují první aplikace z regionů - Ulyanovsk a Samara - chtějí otevřít šachovou školu pod touto značkou as tímto programem. Jsou také v rozhovorech s vydavatelstvím o publikaci šachové knihy, která obsahovala vzdělávací program pro první dva roky.

Nové mistry

Šachový klub je zpravidla myšlenkou rodičů, ale velmi brzy se stane dětskou touhou.

"Velmi často to je touha rodičů, chtějí vzít dítě na šachovou školu na všeobecný rozvoj, ale pak to trvá dva až tři měsíce, a pak rodiče nemohou vyvést dítě z klubu. Může sedět v klubu několik hodin po třídě, děti si spolu navzájem hrají, nechtějí odejít, "říká Sergej. - Když dítě neví šachy, je těžké ho chtít, ale když podnikne první kroky a vyhraje svou první hru, má touhu víc než jeho rodiče.

Cílovou skupinou školy jsou děti do 10 let. V tomto věku je nejlepší dát dítě na šachovou školu.

- Roky od 12-13 s "nulou" pro výuku je již obtížné. Až deset let se děti zajímají o všechno, vše ve hře. Ve věku 12 až 13 let mají soupeření, vášeň pro boj, touhu dosáhnout nějakého druhu sportovních výsledků, zde se dostává do popředí sportovní složka - vše je na tom založeno. Proto je důležité přenést dítě na 10 let. Ale existují výjimky, přinést dítě 11-12 let, svítí a začne hrát, - vysvětluje.

Ve školách olympijské rezervace studují děti asi 10-11 let - od 5 do 17 let. A tak - lidé se mohou naučit hrát celý svůj život, není zde žádný limit pro dokonalost, pokud jde o sport. Abyste mohli hrát na školní družstvo nebo hrát s vrstevníky, stačí diskrétnost dva roky.

Jak vydělat peníze v šachovém klubu

Šachy - starověká hra je velmi milován v Rusku, pronikla do naší země v VIII-IX století, od východu a postupně se začala zaplnit volný čas v různých segmentech populace: obchodníci, řemeslníci, úředníci, šlechtici. Mnoho ruských carů mělo šachy.

Nehledě na skutečnost, že šachy - vzrušující hra, to je také velmi užitečné pro harmonický rozvoj různých aspektů osobnosti, jako je logické a intuitivní myšlení a dlouhodobou paměť, schopnost koncentrace. Hrát šachy děti mají čas do školních předmětech jsou mnohem lepší než jejich vrstevníci.

Šachové kluby se začaly objevovat ve velkém počtu v Rusku v 19. století. Otevírali je amatérští nadšenci. V 21. století se nadále zachovává zájem o šachy a specializované kluby jsou i nadále místem pro komunikaci mezi fanoušky intelektuálních her. K otevření šachového klubu musíte samozřejmě především milovat šachy. Pokud existují určité organizační schopnosti, může se tento podnik stát hobby, přinášející stabilní příjem.

Podívejme se, co může šachový klub udělat. Za prvé, místo s příjemnou atmosférou přiláká návštěvníky, kteří chtějí trávit čas na zajímavou hru, najít hodné soupeře, zlepšit své dovednosti. Malý poplatek za jednorázovou návštěvu a přiměřenou cenu za členství člena pomůže udržet instituci. Holding šachové turnaje několikrát do roka je další článek z příjmů. Spousta peněz se správnou organizací přinese základy šachové školy pro děti i dospělé.

Chcete-li přilákat klub mnoho návštěvníků, musíte najít vhodný pokoj. Není nutné, aby se nachází v centru města, ale je žádoucí snadná dostupnost a dostupnost zastávek MHD. Pokud se plánuje uskutečnit školení s dětmi a mladistvými, je třeba zvolit takové uspořádání, aby se rodiče nebáli nechat děti jít do klubu nebo je mohli snadno přivézt.

Místnost by měla být dostatečně prostorná, aby mohla ubytovat asi 20 stolů, šatní skříň, rekreační areál, kavárnu a koupelnu.

Bude nutné investovat určité prostředky do opravy areálu, protože je potřeba udělat klub útulně, aby lidé tráví svůj volný čas a zůstanou déle.

Šachové stoly stojí 10 tisíc rublů za kus. Při velkoobchodním nákupu je snadné získat slevu. Šachové hodiny - od 1500 rublů. Demonstrační šachovnice stojí od 2000 rublů. Komfortní židle - od 1,5 tis.

Celkem opravit pokoj, koupit nábytek atd. bude muset utrácet asi 800 tisíc rublů.

Při registraci organizace je třeba uvést OKVED 92.62. "Další aktivity v oblasti tělesné kultury a sportu". Jako organizační a právní forma můžete vybrat IP. Pokud je na území klubu kavárna, mělo by být také uvedeno. Šachový klub však stále nepřichází a pro vytvoření příjemného prostředí můžete návštěvníkům nabídnout bezplatný čaj, kávu a sušenky. Náklady na výrobky budou malé a plně se vyplácejí, protože budou činit klub atraktivnější pro lidi.

Vzhledem k tomu, že šachový klub patří institucím kultury a sportu, musí splňovat pravidla požární bezpečnosti uložená těmto institucím. Odpovědnost za dodržování pravidel požární bezpečnosti je přidělena jednomu z manažerů, kteří budou v případě porušení platit pokuty.

Všichni zaměstnanci, kteří vstupují do pracovní síly, musí podstoupit firefighting instrukci, aby byli přijati do práce, a pak každoročně podstoupí druhý briefing. Poznámky k pokynům jsou uvedeny v odborném časopise, který musí být na požádání předložen orgánům dohledu.

Plán evakuace je zřetelně zobrazen v případě požáru a pokynů, místnost je vybavena hasicími přístroji. Kromě toho jsou na stěnách umístěny směrové ukazatele v případě požáru. Plán evakuace lze objednat od místních organizací, které se specializují na vytváření prostorových projektů nebo bezpečnosti práce. Plán musí splňovat požadavky GOST 12.2.143-2009. Před poskytnutím peněz se ujistěte, že produkt splňuje požadavky požární kontroly. Možná je lepší požádat radu, kde si plán objednávat, od inspektorů, i když je to dražší. Vypracování evakuačního plánu stojí mezi 2,5 až 5 tis. Rublů.

K budově, ve které je umístěn šachový klub, musí být k dispozici volný vstup požárního motoru. Je nutno mít výjezd na oheň, uličky by neměly být přeplněné. Vzdálenost mezi šachovými stoly a židlemi by měla být taková, aby se osoba v případě požáru mohla volně pohybovat po uličkách bez nárazu do nábytku.

Kouření v místnosti není povoleno, s výjimkou zvláštních míst.

Chcete-li pracovat v klubu, potřebujete administrátora, čističe a učitele s vysokými šachovými stupni. Průměrná mzda správce v regionech je 15-20 tisíc rublů. Platba za trenéry závisí na nákladech a počtu provedených tříd. Individuální zaměstnání může stát například 1000-1500 rublů, z toho 60 procent půjde do trenéra. Náklady na pravidelné týdenní kurzy v malých skupinách budou výrazně nižší, například 3 000 rublů za měsíc pro třídy dvakrát týdně. Pokud je ve skupině šest lidí, pak se objeví 18 tisíc rublů měsíčně. Šest skupin - 108 tisíc. Pokud dáte polovinu na zaplacení práce trenérů - je zde 54 tisíc. Ve dne mohou studenti navštěvovat večer - dospělé.

Samostatným příjmem bude členské příspěvky a vstupné pro návštěvníky, kteří nejsou členy klubu.

V průměru může šachový klub velkého města přivést po zaplacení daní a vydávání platů kolem 80 000 rublů.

Vstup do ruské šachové federace šachového klubu umožní držet krok s všech událostech šachového světa v Rusku, organizovat turnaje dostatečně vysoké úrovně, přiřazení úrovní k členům šachový klub, šachy dění v komunitě, atd

Podle Charty ruské šachové federace, aby se stal členem federace, klub musí předložit prohlášení a soubor dokumentů (ustavujících dokumentů právnické osoby, výpis z Jednotného státního rejstříku právnických osob, certifikát státní registraci, osvědčení o registraci právnické osoby v daňovém úřadu v místě na území Ruské federace, oprávněného orgánu rozhodnutí o jmenování nebo volby hlavy; rozhodnutí oprávněného orgánu o členství v Ruské federaci Chess (původní); volat seznam (členů) právnické osoby (fyzické a právnické osoby) Rada ruské šachové federace hlasuje a rozhoduje o přijetí nového člena.

Amatérské turnaje jsou velmi zajímavé pro všechny lidi, kteří mají šachy, zejména pro ty, kteří se aktivně učí hrát. Průměrný poplatek je 1-2 tisíce rublů pro juniorské turnaje. Jedná se o rozumnou cenu, která vám umožní platit za reklamní akce, zapůjčit soudce, vytvořit výherní fond pro vítěze a vydělat si pořadatele. Soudci mohou být nalezeni prostřednictvím federace, fóra šachistů atd. Obvykle zkušení šachisté jsou ochotni využít příležitost vydělat peníze na turnajích.

A pár slov o reklamě. Instituce bude vytvářet příjmy pouze tehdy, bude-li populace dostatečně populární. Samozřejmě, že do klubu okamžitě přijdou šachisté, je nutné pouze inzerovat v rozhlase, v novinách, na fórech. Existuje však také obrovské procento obyvatel, kteří mohou hrát šachy nebo mají zájem o šachy a chtějí se naučit hrát, což se může stát i pravidelným návštěvníkům a studentům šachové školy. Nezapomeňte na rodiče, kteří se starají o intelektuální vývoj svých dětí. Všichni tito lidé mohou být přitahováni prostřednictvím sociálních sítí, charitativních turnajů, v tisku, pilotních kurzů pro začátečníky atd.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Potřebuji licenci pro dětský šachový klub?

otevřeme dětský šachový klub: pořádáme volný čas pro děti, učíme děti hrát šachy, připravíme se na soutěže - uděláme licenci? Děkuji!

Odpovědi právníků (1)

Alexander se učí hrát šachy je další všeobecné rozvojové vzdělávání, jehož realizace podléhá licencování podle čl. 91 federálního zákona "o vzdělávání v Ruské federaci", s výjimkou případu, kdy jsou tyto činnosti prováděny přímo v období šetření, tj. bez zapojení dalších pedagogických pracovníků.

Hledáte odpověď?
Požádat o právníka je snadnější!

Ptejte se našich právníků - je to mnohem rychlejší než nalezení řešení.

Jak otevřít šachový klub

Šachy - hra, která není jen zábavou, ale také dobrá výuka paměti, inteligence, logického myšlení a dalších důležitých vlastností. Kromě toho je šachy oficiálně jednou ze sportovních her. Tato hra není závislá na věku, protože děti rádi hrají a malé děti, které se nacházejí ve fázi vývoje, a dospělí držení lidmi.

Šachové hry se používají nejen pro zábavu, mnozí to berou tak vážně, že studují speciální literaturu na toto téma a vycvičí své šachové dovednosti s počítačovými programy.

Tito lidé budou rádi navštívit šachové kluby, aby mohli soutěžit se silnějšími rivaly a reálnými šachovými géniy. Ve skutečnosti jsou šachové fanoušci v každém městě mnohem víc, než si myslíte. Problémem je, že se nemohou ukázat, protože nikde nejsou šachové kluby. Pokud ve vašem městě klubů tato skvělá hra ještě není, pak máte všechny možnosti vytvořit slušnou firmu.

Výběr prostor

Při výběru místnosti pro vytvoření šachového klubu si musíte pamatovat na některé požadavky. Za prvé, je to velikost. Když vstoupíte do šachové klubové haly, návštěvníci by se měli cítit pohodlně, takže místnost by neměla být malá a pevná. Chcete-li vytvořit menší šachový klub, musíte si položit asi dvacet speciálních herních stolů.

Šach je hra, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti a aktivaci duševních schopností. Proto je vaším úkolem vytvořit pro účastníka nejpřijatelnější podmínky. Místnost by měla mít optimální osvětlení (není tlumené, ale příliš světlé) a dobré větrání. Hráči by se měli cítit dobře fyziologicky, neměli by být příliš ucpaní nebo příliš chladní.

Pokud jde o každého vědomého podnikatele, bezpečnost zákazníků by měla být pro vás samostatným bodem. Přítomnost požárního a protipožárního vybavení je povinnou podmínkou, kterou musíte splnit při organizaci podniku.

Nákup zásob

Veškerý inventář šachového klubu se skládá pouze ze speciálních šachových stolů. Za jakou cenu si můžete koupit takovéto tabulky, rozhodnete se - na štěstí, prodávají se v poměrně širokém rozmezí cen - od $ 100 do $ 1,500. Dražší tabulky vytvoří váš klub prestižní pověst. Před výběrem a nákupem šachových stolů je proto nutné určit koncept klubu - ať už bude elitní a "drahý", nebo jednodušší.

Jak vydělat při zahájení šachového klubu

Možnosti k získání v šachovém klubu mohou být několik:
1. Vstupní poplatek. Tato možnost může být poměrně úspěšná a selhání. Pokud se osoba chystá navštívit šachový klub, který není určen k hraní, ale například jásající s kamarádem nebo sledovat hru místních "hvězd" šachů, je pravděpodobné, že zavedený vstupní poplatek nebude potěšen. A možná i vyděsit. Můžete se ale pokusit nainstalovat velmi malý vstupní poplatek, symbolický.

2. Poplatek za výuku v šachu. Tento zdroj příjmů je již slibnější. Můžete nezávisle dát soukromé lekce v šachu, pokud jste profesionál v této věci. Pokud nemáte dostatečné znalosti a dovednosti, můžete si najmout učitele.

3. Ubytování na území klubu malá kavárna. Mezi jednotlivými hrami se účastníci jistě nebudou potýkat s občerstvením. Získejte povolení k prodeji jídla a organizujte mini-zařízení s jednoduchými pokrmy a nápoji. Chcete-li upoutat pozornost na vaše menu, mohou vaši kuchaři obsahovat "tematické" pokrmy v sortimentu - například salát s názvem "Šachy", který ve vzhledu vypadá jako šachovnice.

Tyto typy příjmů můžete použít jednotlivě nebo všechny dohromady. Jak můžete vidět, otevření šachového klubu je jednoduchá záležitost, hlavní věcí je mít i tu nejmenší představu o této hře.

Všechny pohyby jsou zaznamenávány: jak vydělat peníze na výuku dětských šachů

Kůň, kůň!

IT nástroje používané Sergejem Zhvakinem

  • Wix
  • WhatsApp
  • Yandex.Direct
  • Google Adwords

Mnoho lidí by chtělo získat své koníčky. Ale to není vše možné. Moskvich Sergey Zhvakin - z tak šťastných žebráků. V dětství se zabýval šachy ve sportovní škole, ale pak se stal jen hobby - pro povolání si Sergei vybral zcela jinou sféru. Ale v roce 2015 vytvořil síť šachových škol, přeměnila staré koníčky na hlavní zdroj příjmů. O tom, jak zajímat děti v šachu a jak může pomáhat Leovi Tolstojovi, portál Biz360.ru řekl spoluvlastníkovi šachové školy číslo 1 "Sergej Zhvakin.

Sergej Zhvakin, 33 let, řídící partner "Šachová škola č. 1". Vystudoval Moskevský institut elektroniky a matematiky se specializací na inženýr elektronických zařízení. Po střední škole pracoval ve vedoucích pozicích ve velkých firmách, byl ředitelem rodinného parku Jolly Jungle. Síť "Šachová škola č. 1" byla založena v roce 2015 s přítelem Evgeny Shemonayev, Dnes má škola 17 poboček v Moskvě av Moskvě.

Během svého dětství Sergej Zhvakin pracoval v šachu na poměrně vážné úrovni. Studoval na šachové škole olympijské rezervace SDYUSHOR číslo 3 a byl šampionem Moskvy ve školním týmu. Ale nechtěl se stát profesionálním šachistou: v tomto sportu mohou vydělávat jen ti nejlepší hráči.

Po absolvování institutu pracoval Sergei 10 let v různých společnostech, včetně funkcí vrchního manažera. Ale nezapomněl ani na šachy. Dokonce i když studoval na ústavu, začal studovat na soukromých školách v Moskvě a vedl turnaje. Trvalo mu asi 10 hodin týdně.

V roce 2015 byl Sergej pozván do školy olympijské rezervace, aby přednesl přednášku o šachu. Na přednášce si všiml, že šachy mají hodně dětí - všechny skupiny byly naplněny. Toto ho vedlo k myšlence vytvořit vlastní šachovou školu.

Sergej nakreslil plán "ubrousku" pro otevření školy a ukázal to svému příteli Evgenymu Shemonayevovi, který se také vážně zabývá šachy. Pro začátek bylo nutné najít pokoj, pronajmout trenéry a koupit jednoduché vybavení: šachy a dema, šachové úlohy, hodinky. O několik týdnů později si partneři pronajali první místnost v kresleném studiu v oblasti Krasnaya Presnya a soubor otevřeli do skupin.

"Podle mých zkušeností musí uplynout minimální doba od rozhodování až po její provedení. Už jsem měl desítky takových ubrousků s "obchodními plány". Pokud se během jednoho měsíce neprovede nic, projekt se přeruší. Tentokrát jsme začali jednat okamžitě. Kromě toho jsme byli výrobci kompetentní a přibližně pochopili, co je třeba udělat, "říká Sergej Zhvakin.

Počáteční investice do projektu činily 50 tisíc rublů: 20 tisíc vynaložených na reklamu a 30 tisíc - na nákup vybavení. Brzy se ale přátelé zklamali. Přes veškeré úsilí nebylo možné nastoupit do první skupiny. Důvodem byla vysoká konkurence - ukázalo se, že v okolí je už šachový klub. Naštěstí se neztratilo mnoho peněz: partneři neměli čas na pronájmu prostoru dlouho a pronajímatel jim během zkušebního období nezaplatil, za což jsou Sergey a Evgeny stále vděční.

První potíže nebyly zastaveny podnikateli. Novým nápadem byl hodinový nájem prostoru v knihovnách Moskvy. Nějak Eugene Šemonejev, který prochází knihovnou, viděl, že v angličtině jsou kurzy. Vstoupil a zeptal se, jestli je tam možné uskutečnit šachové kurzy. Sergey a Eugene pronajali místnost v této knihovně za měsíc na 4 hodiny týdně. Zákazníci byli prohledáni pomocí papírových inzerátů umístěných v okolí okresu. Bylo tedy možné přijmout první tři chlapce, s nimiž začali pracovat.

"Dokonce i v dětských klubech s mnoha kruhy, pokud vím, velké problémy v mimo sezónu. A pokud je směr jen jeden, udržujte pokoj bezvýznamný. Proto je v dětských klubech buď hodinová mzda nebo podnájem. Tento systém funguje na celém trhu. Nevím o žádnou šachovou školu, která by trvale pronajala prostory, "vysvětluje Sergej Zhvakin.

Zkušenosti pracující v knihovně tlačily své společníky na myšlenku, že stejným způsobem mohou být šachové třídy uskutečněny i v dalších částech Moskvy. V každé z nich je několik moderních knihoven, které si pronajou své prostory pro různé vzdělávací projekty.

Zakladatelé šachové školy č. 1 hledali prostory v okresních knihovnách a oznámili nábor skupiny. Pokud nová adresa obdržela více než 10 aplikací, začal fungovat nový "bod". Každý druhý žadatel zpravidla přišel do práce. V první pracovní době (2015/2016) se tak objevilo 5 poboček nacházejících se na západě Moskvy. V září 2016 byly otevřeny další 3 nové kluby.

Kromě knihoven poskytly své oblasti i dva dětské kluby sítě "Věrný kurz" ve městě Lobnya u Moskvy. Tyto kluby vedou kurzy v různých oblastech - od školních předmětů a umění až po sport a obecný rozvoj.

8 klubů šachové školy č. 1 se nacházelo v různých okresech Moskvy a Moskevské oblasti - od Lobnyy po Golitsyno. Navzdory nárůstu počtu "bodů" a jejich odlehlosti od sebe Sergej Zhvakin a Jevgenij Šemonev vedli společně administrativní práci bez náboru najatých zaměstnanců. Lekce byly vedeny pozvanými trenéry.

Počáteční investice byla splacena za šest měsíců. "Šachová škola č. 1" s několika pobočkami dosáhla návratnosti zhruba za rok. V sezóně (akademický rok) se každý bod vyplatí za 2-3 měsíce.

V důsledku druhého roku práce se počet studentů ve srovnání s první sezónou téměř zdvojnásobil. Přibližně ve stejné výši a zvýšené zisky. Zakladatelé šachové školy č. 1 věřili, že systém byl zaveden a připraven pro škálování. Takže na jaře roku 2017 se do září rozhodli zdvojnásobit počet klubů. Asi 200 rozhovorů bylo provedeno během 3 měsíců. Na základě jejich výsledků bylo vybráno 15 učitelů.

Od podzimu roku 2017 se hodiny šachové školy č. 1 konaly na 16 různých místech. Ale první dva podzimní měsíce ukázaly, že tak rychlý růst nebyl bez vážných problémů. Počet studentů se téměř zdvojnásobil, ale výnosy se zvýšily pouze o 1,5 krát a zisk - ne více než 20%.

Hlavní obtížnost, podle Sergeje, byla slabá kontrola situace v nových klubech. Zakladatelé projektu se proto rozhodli najmout další administrátory. Jelikož se Sergey a Eugene sami zabývali správou v 8 místech, bylo rozhodnuto jmenovat dva lidi pro stejný počet nových kruhů.

"Ukázalo se, že správci nejsou přesně my. Kluby byly poměrně slabě kontrolovány. Rodiče nedostávali potvrzení o platbách, zaplatili je včas. Začalo to shrnout a některé trenéry. Někteří z nich byli pozdě na hodiny, někdo za programem zaostával. V říjnu jsme si uvědomili, že jsme v chaosu. Zisk téměř nezvýšil a náklady se téměř zdvojnásobily, "vzpomíná Sergey.

K nápravě situace v listopadu 2017 zakladatelé školy posílili kontrolu nad činností klubů. Administrátoři byli pověřeni navštěvováním každé pobočky každé dva týdny. Během těchto kontrol musí vyplnit kontrolní seznam, v němž je hodnocení klubu hodnoceno několika ukazateli: zda trenér dorazil včas, jak vypadal, zda byl program proveden, zda existují nějaké problémy s disciplínou.

Po lekci administrátor diskutuje s rodiči. Žádá o připomínky a přání organizátorům školy, informuje o nadcházejících turnajích, přednáškách a webových seminářích. Navíc každý trenér odešle zprávy o počtu dětí ve své třídě. Poté, co obdrží všechny informace, Sergey a Evgeny rozhodují, které "body" musí osobně navštívit.

Problémy v oboru jsou indikovány zpožděním trenéra, snížením počtu studentů, stížnostmi klientů a partnerů. Jedním z klíčových negativních příznaků je pravidelná absence na soutěžích nebo systematický nedostatek hry žáků oboru.

Problém s nepřijatými příjmy byl vyřešen pomocí automatizovaného zasílání plateb elektronickou poštou a instant messengerů. Příjem lze stáhnout z webových stránek školy. Příjem a výplatu příjmů kontroluje také správce při návštěvě klubů.

"Po všech opatřeních se to stalo trochu lepším. Nemohu říci, že jsme dvakrát zvýšili čísla oproti loňskému roku. Všechna naše vylepšení však mají odkladný účinek a nutně budou mít vliv na finanční výsledky, "uvedl Sergej Zhvakin.

Nyní se hodiny šachové školy č. 1 konají v 17 pobočkách. Mezi "body" přidanými během posledních šesti měsíců se nachází šest lokalit na území Moskvy: Troitsk, Kommunarka, Voskresenskoye, plynovod. Byly otevřené, stejně jako většina ostatních klubů, v knihovnách.

Celkem celkem 250 žáků ve věku od 4 do 12 let absolvovalo "Šachovou školu №1". Přibližně 70% z nich jsou chlapci, ale tvoří většinu ne v každé sekci: například u žáků jedné z poboček v Maryině Roshché, asi 80% dívek.

V každém studiu se jedná o jednu až tři skupiny, v každé z nich - od 5 do 10 osob. Pokud je studio nové, jsou skupiny rozděleny podle věku. O několik měsíců později se všechny děti, které dosahují pokroku navzdory věku, převádějí do "seniorské" skupiny. Ti, kteří přicházejí během školního roku, jsou obvykle zapsáni do mladší skupiny, i když je nováček ve věku 9-10 let. Po několika měsících, pokud začne pracovat, je připojen ke starší skupině.

"Ve starší skupině jsou ti, kteří už vědí, jak hrát šachy. Mohou být 6 a 10 let. Nepříjemnost rozdílu ve věku nevzniká, protože veškerá komunikace probíhá kolem šachovnice. Já sám jsem šel do výcvikových táborů a pamatoval jsem si, že tam byly děti od 8 do 16 let a neměli jsme žádné problémy s porozuměním, "říká Sergej Zhvakin.

Ve středu školního roku nejsou všichni převezeni do školy. Pokud zakladatelé projektu pochopí, že dítě bude obtížné, poskytnou rodičům materiál pro začátečníky v hravé podobě. On je požádán, aby studoval doma a teprve poté přišel na záznam.

Hlavním úkolem prvního ročníku studia je zaujmout šachy a učit, jak hrát hru od začátku do konce. Začátečníci jsou informováni o tom, jak se šachy objevily. Informace o tom, jak každá postava chodí, se děti učí pomocí her. Po šesti měsících tříd začínají studenti navzájem hrát první hry. Pro vítězství v nich předané čtení a psaní a poražení jsou povzbuzeni uklidňujícími dary.

"Do konce školního roku se probudí touha vzájemně porazit. A to je důvod. Jakmile si dítě uvědomí, že šachy jsou sporty a že je potřeba si vzít první místo, zpravidla nebude vytažen ze šachy. Ti, kteří se naučili hrát, ale hra se jim nelíbí, ne více než 15% ", - Sergey sdílí své postřehy.

Po dvou letech výcviku jsou studenti šachové školy č. 1 schopni sestavit informovaný plán pro šachovou hru. Rozumí různým možnostem debutů, pokračování a ukončení hry. Ale co je nejdůležitější - děti se účastní soutěží a naučí se analyzovat své turnajové hry. To je podle Sergeje základem růstu každého šachisty.

Třídy se konají dvakrát týdně. Podle trenérů by dítě mělo být nejlépe v kontaktu se šachy čtyřikrát týdně: 2 - ve třídě a 2 další - dělat domácí úkoly.

Hodina trvá 60 minut. Plán každé lekce je sestaven každou minutu a trenéři by měli následovat. Dostanou scénář lekcí ve formě souboru nebo papírové složky se všemi cvičeními a materiály. Pokud se učitel domnívá, že téma může říct lépe než to, co je napsáno ve scénáři, měl by poslat svůj text ke schválení. Takové situace vznikají poměrně často: trenéři na vysoké úrovni mají mnoho zajímavých nálezů.

Každá lekce začíná domácí kontrolou, která trvá 5-10 minut. Výukový materiál pro program trvá 35-40 minut. Zbývající 15-20 minut hrají spolu s sebou hru. Ti, kteří nevědí, jak hrát, barví na téma šachů. A pro dobře hratelku se provádí zcela praktická cvičení. Studenti na prvním místě hrají roli při nahrávání tahů, na druhou pak podrobně analyzují.

Počínaje druhým rokem tréninku se mladí šachisté pravidelně účastní turnajů. Samotná šachová škola je drží 1-2krát za měsíc. Podle výsledků soutěží se vypočítá a aktualizuje oficiální hodnocení každého účastníka ruské šachové federace.

Holding těchto turnajů, podle Sergeje Zhvakina - důležitá výhoda v soutěži. "Například v Lobnya nikdy nebyly turnaje s hodnocením v šachové federaci. V roce 2017 jsme tam přinesli takové turnaje, "poznamenává.

Pro vedení "ratingových" turnajů vstoupila škola Zhvakina a Shemonayev do ruské šachové federace. Pro registraci v této organizaci bylo nutné připravit požadované dokumenty (žádost na zvláštní formulář, informace o počtu žáků školy a vedoucího). Teprve poté dostala škola právo zaslat "k výpočtu" turnaje.

"Vidět sebe v žebříčku je vážným podnětem pro kluky. A pro rodiče je také velmi důležité, aby jejich dítě získalo osobní hodnocení. Počínaje druhým rokem, šachové lekce bez soutěže nemají smysl. Osoba nebude hrát lépe, pokud se nepodílí na turnajích a nebude analyzovat své vlastní hry, "říká Sergey.

Zakladatelé šachové školy č. 1 považují vysokou úroveň práce ve všech studiích za svou hlavní výhodu na trhu. Škola zaručuje, že dítě z jakéhokoli studia v roce výuky od začátku bude připraveno hrát na prvním turnaji.

Většina školních trenérů jsou šachisté na poměrně vysoké úrovni (od první úrovně a výše). Jak ukazuje praxe, může osoba s druhým třetím stupněm, která je v šachu po dobu nejméně 5 let, také naučit děti od začátku. Ale silnější šachisté mají důležitou výhodu při vedení tříd.

"Ti, kteří hráli na vážnější úrovni, šachovnice v učebně jsou na pozadí. Když něco ukážu, nemohu se podívat na tabuli. Přemýšlím čísla a na automatickém stroji rozumím, co se tam děje. Proto věnuji veškerou pozornost dětem: že pozorně naslouchali, neposlouchali a nemluvili. Učitel nižší úrovně se neustále dívá na desku, protože si není jistý, jestli jsou na ni pravé postavy. A děti mají pocit, že je neovládá, porucha začíná. Musíme tedy hledat docela silné šachisty, ale zároveň pochopit a cítit dětské publikum, "říká Sergej Zhvakin.

Hlavním problémem u učitelů je zpoždění. S prodlevami se potýká s pokutami. Pokud je trenér systematicky zpožděn, je vystřelen a nahrazen jiným. K dnešnímu dni se musela účastnit každému desátému učiteli.

Někteří trenéři jsou profesionální šachisté, kteří vyučují ve volném čase z turnajů. Mohou dát svým studentům hodně, ale práce s takovými učiteli ztěžuje jejich únavu po soutěžích. "Z vlastní zkušenosti chápu, že pokud jsem hrál 7 hodinovou hru, nerozumím nic za pár dní," dodává Sergej.

Hledání nového učitele trvá nejméně času. Během rozhovorů v létě roku 2017 bylo v rezervě vybráno asi 50 kandidátů. Pokud je volné místo uvolněno, zůstane pouze zavolat trenéra z této základny, která žije v blízkosti místa tréninku. Stejně tak je také řešena otázka dočasné výměny učitele za jednu nebo několik tříd. Někdy zakladatelé Šachové školy # 1 samy vedou lekce, ale to se děje zřídka kvůli nedostatku času.

Důležitým plusem pro všechny učitele je jejich vlastní vzdělávací literatura. Sergej Zhvakin a Evgeni Shemonaev napsali dvě knihy: učebnici (průvodce krok za krokem pro děti a rodiče v šachovém tréninku) a knihu úkolů pro začínající šachisty.

Sergej Zhvakin přestal pracovat celý den v pronájmu v únoru 2016, kdy opustil funkci generálního ředitele parku Jolly Jungle. Požádal však, aby ho jako ředitel pro rozvoj opustil jako druhé místo, protože nechtěl nechat projekt zajímavý. V této práci stráví asi 15-20 hodin týdně.

Ceny za výuku v šachové škole závisí na oboru. V Moskvě, cena tříd je 4500 rublů měsíčně, v Moskvě regionu a Nové Moskvě - 3,800 rublů.

Stanovení cen, Sergei a Eugene se zaměřily na trh tříd dětí obecně. "Soupeříme nejen s mnoha šachovými školami. Naši konkurenti - velké množství dětských rekreačních zařízení. Pokud rodiče zaznamenali dítě pro jeden nebo dva hrnky, třetí nemusí být napsáno. Odhadnout, jaké místo můžeme vzít v kabelce rodičů, jsme vzali ceny těsně pod průměrem trhu, "- vysvětluje Sergej.

Z jedné lekce v dětských klubech získá šachová škola poněkud méně než z hodiny v knihovně. To je však kompenzováno skutečností, že v takových klubech jsou administrátoři, kteří se podílejí na práci při přijímání a registraci dětí.

Škola kompenzuje zmeškané lekce pomocí webinářů. Jejich Sergej Zhmakin provádí každý měsíc, v on-line třídách uvádí nejdůležitější témata pro ty, kteří nemohli navštěvovat hodiny. Každý webový seminář je sledován několika desítkami lidí. Tam jsou také třídy na skype se žáky z regionů. Ale u dětí předškolního věku tato metoda není příliš účinná - dítě je neustále rozptýlené. Nyní online kurzy přinášejí více než 7-8% z celkového příjmu školy.

Podle Sergeje Zhmakina přibližně 40% zákazníků pochází z různých internetových kanálů. V podstatě se jedná o účty v Instagram a "VKontakte", stejně jako místní skupiny v sociálních sítích. Například před zahájením ve vesnici Kommunarka (New Moskva) byla vyslána post v místní skupině "VKontakte", která má 4000 účastníků. Během jednoho dne jí bylo doručeno 7 žádostí o školení.

Webová stránka šachové školy č. 1 také začíná být populární. Na žádost "šachu v sousedství" jde na první stránku v hlavních vyhledávačích. Optimalizace pro vyhledávače, kterou si Sergei sám nastavil, pomohla jeho zkušeností marketingového ředitele.

Dalších 40% žáků přijde poté, co se účastní aktivit - například v létě škola drží hry a mistrovské kurzy v parcích. Zbývajících 20% je zveřejňování reklam na vstupních místech, stejně jako v prvním roce školní práce. Někdy je pro tyto účely najat pronájem oblečení. V ostatních případech jsou reklamy nalepeny zakladateli nebo trenéry školy (za malý poplatek).

Na podzim roku 2017 připravili Sergei a Eugene prezentaci "šachu v ruské literatuře", s níž hráli ve školách. Například o šachu v životě a dílech Leona Tolstého vypráví jednu z jeho her.

Tato přednáška se objevila díky knize "Hrají šachy", kterou Eugene Shemonaev náhodou viděl v knihovně. Na svém základě připravili Sergej a Sergei prezentaci, s níž šli do vedení šachové federace Západní části Moskvy. Federace napsala dopisy ředitelům školy a požádala je o pořádání přednášek. Po těchto prezentacích vstoupilo do šachové školy několik studentů.

Asi 70% nově příchozích po prvním ročníku studia je zapsáno na příští rok. Před začátkem nové sezóny zavolá administrátor klientskou základnu každé pobočky. Zkušenosti ukázaly, že pokud nebudete pracovat se základnou, pak v průběhu mimo sezóny bude až 50% studentů "ztraceno".

V prioritách zakladatelů klubu pro běžný rok - zlepšení kvality správy klubů. Kvantitativní růst je malý - v roce 2018 se v dětských klubech otevře více než dva vlastní body v knihovnách a tři nebo čtyři pobočky.

V roce 2017 šachová škola č. 1 oznámila prodej franšízy. Obdrželo asi 30 žádostí, ale nyní existuje jen jeden klub, který pracuje v oblasti franšízy - ve vesnici Nemchinovka. Tvůrci školy chtějí "provozovat procesy" ve spolupráci s jedním franchisorem, aby napravili všechny možné nedostatky.

"Chceme otestovat všechno a nepadnout do pasti, do něhož lidé často začínají brzy prodávat franšízy. Pokud budeme prodávat 100 franchisů, pak budeme reprodukovat všechny naše problémy 100 krát. To povede ke kolapsu pro všechny. Do léta upravíme všechny procesy a porozumíme tomu, jak první franšíza fungovala. A pokud partner zůstane spokojen s touto spoluprací, aktivujeme prodej franšíz, "říká Sergej Zhvakin.

Otevřete šachový klub, pobočku šachové školy Ruská šachová škola

Organizace šachové třídy
otočte klíčem na 3 dny

| |. | Výhody spolupráce s ruskou šachovou školou

| |. | Proč by měla být škola ve všech školách?

Děti se rychle ponoří do soutěžního procesu a začnou zastupovat školu v různých soutěžích.

Šach rozvíjí schopnost koncentrace; fenomenální paměť; logické myšlení - to vše pozitivně ovlivňuje výkon dětí.

Pořádání akcí s titulky šachistů přitahuje zájem dětí i rodičů.
Šachy - sjednoť generace.

Vzdělávací metodický komplex Phoenix
absolvoval odborné znalosti Spolkového institutu pro rozvoj vzdělávání (FIRO)

Vzdělávací metodický komplex Phoenix
absolvoval odborné znalosti Spolkového institutu pro rozvoj vzdělávání (FIRO)

| |. | S kým spolupracujeme?

Pro smlouvy používáme několik možností:

Se státními zahradami a školami prostřednictvím portálu dodavatelů, stejně jako realizovat program "Šachy ve škole".

Byl vytvořen flexibilní systém podmínek a smluv se soukromými zahradami a školami.

| |. | Školy, kde pracujeme

Sekce nebyla nalezena.

| |. | Historie vývoje šachové školy

První klub se otevřel v Centrálním domě šachů. M.M. Botvinnik před více než 7 lety

Autorské metody výuky

Pro zahrady: vzdělávací metodický komplex Phoenix
zkoumání Federálního institutu pro rozvoj vzdělávání (FIRO)

Vlastní šachové hodnocení OPP

Používáme ji jako vlastní metodu motivace

děti a jejich vlastní systém pro výpočet hodnocení šachistů.

Autorské metody výuky

Pro mateřské školy: vzdělávací metodický komplex Phoenix
zkoumání Federálního institutu pro rozvoj vzdělávání (FIRO)

Vlastní šachové hodnocení OPP

Používáme ji jako vlastní metodu motivace

děti a jejich vlastní systém pro výpočet hodnocení šachistů.

| |. | Video z mistrovství družstev

Šachový klub na základě vzdělávací instituce je kruhem v poptávce mezi dětmi, což je skvělé pro komplexní duševní vývoj. Šachové kluby mají vysokou školní docházku, jsou v organizaci jednoduché a nevyžadují významné náklady na vybavení. Otevření kruhu prostřednictvím "ruské šachové školy" - to je minimální množství dokumentace, podpory a školení učitelů.

Užitečnost šachů pro dítě

Důvody vysoké návštěvnosti šachových klubů:

šachové třídy přispívají k rozvoji soustředění, logického myšlení a vytrvalosti u dítěte. Výsledkem je, že vzdělání má příznivý vliv na úspěch dítěte;

děti se začínají účastnit soutěží, které spojují týmový kruh jako tým, rozvíjejí vůdčí schopnosti každého studenta a umožňují zaměřit proces učení na dosažení vysokých výsledků;

V jedné skupině mohou pracovat děti z různých tříd, které pomáhají sjednotit školu. Mladší děti mají tendenci vypadat jako starší společníci a jsou rychlejší k úspěchu. V soutěži se účastní profesionální šachisté, což umožňuje dětem vidět příklad.

"Ruská šachová škola" praktikuje uzavírání smluv se školami nebo soukromými zahradami v rámci jednotlivých programů. Pro žáky je moderní metodika pro výuku šachu poskytována s učebnicí a třemi rezhebniky s podrobnou analýzou stran. Současně systém obsahuje jedinečné prvky metodologie, které studentům umožňují stimulovat studenty k dosažení vysokých výsledků ve studiu. Školení probíhá podle všeobecně uznávaných standardů, které jsou navrženy speciálně pro vzdělávací instituce a umožňují studentům rozvíjet se komplexně. Speciální program "Phoenix" je určen pro soukromé mateřské školy a je určen žákům od 3 let. Zavedení šachových lekcí umožňuje mladým dětem rozvíjet zájem o šachy. Později se děti, které od raného věku zapojovaly do kruhu, úspěšněji ve svých studiích, pozorné, vnímavé k novým poznatkům, vytrvalé.

Šachová škola poskytuje několik dalších služeb, které studentům umožní dosáhnout vysokých výsledků: poplatky, turnaje, firemní a online školení. Tyto služby budou také užitečné pro učitele, aby zlepšily úroveň školení.

Šachová škola je založena za účasti slavných velmistrů, psychologů, učitelů a učitelů, kteří jsou schopni zajímat jakoukoli skupinu studentů.

Otevření šachového klubu začíná registrací online žádosti a uzavřením smlouvy se školou. Dále výběr učitelů, v případě potřeby - jejich školení a nábor dětí do tříd.