Jak začít
vaše doutníky.

Nemůžeš zakazovat krásný život. Snad tato stará pravda vysvětluje aktivní vývoj trhu s doutníky na Ukrajině. Rychlé oživení mnoha zdánlivě ztracených rysů luxusního života by mohlo být nazýváno zázrakem, pokud by to nebylo způsobeno zcela hmatatelnými ekonomickými a psychologickými důvody. Ukrajinští distributoři cigaret jsou zaměřeni jak na růst blahobytu svých zákazníků, tak i na to, že je třeba se připojit k okruhu vybraných a potvrdit jejich status vítěze sociálních závodů.

Stará nová firma

Nejjednodušší je zapojení do kultury doutníků v hlavním městě, protože dnes v Kyjevě existuje šest cigaretových butiků. Jalta a Doněcku také nejsou zbaveny, kde jsou dvě obchody, ale v Charkově je pouze jedna taková instituce. Současně západní část Ukrajiny zůstává prakticky nedosažitelná doutnavým boomem. Účastníci trhu vysvětlují tento trend jednoduše: doutníky nejsou levnou radostí, a proto se tento podnik vyvíjí dobře jen ve městech s poměrně vysokou životní úrovní. "V malých městech dáváme přednost otevření kiosků," říká Olga Komisarová, vedoucí marketingového oddělení doutníkového domu Fortuna. "Je to ospravedlněnější než butiky s drahým zbožím."

Doutník je specifický. Na jedné straně, jeho ziskovost může činit stovky procent, na druhé straně - dostat se do této oblasti "od bay-floundering" nebude fungovat. Jinými slovy, pro získání hmatatelných zisků je nutné investovat hodně do podnikání a pouze velké společnosti si to mohou dovolit.

Je také nezbytné, aby byly vytvořeny kontakty se zahraničními dodavateli, kteří by souhlasili s dovozem svých výrobků na Ukrajinu. A není to tak jednoduché, že všechny obchody s doutníky, stejně jako zboží samotné, jsou konzervativní a tady je nemožné bez dobrých doporučení. Nicméně poptávka po doutnících roste a pokud v loňském roce poptávka na takových produktech na světovém trhu vzrostla o 2-3%, pak na Ukrajině stejná hodnota dosáhla 10%. "Podle našich údajů se v posledních letech poptávka po cigaretách na Ukrajině každým měsícem zvyšuje o zhruba 2%," říká Alexander Prokhorenko, konzultant společnosti Svit Cigar. "Cokoliv může říct, svátek ovlivňuje i doutníky." Objem tohoto mladého ukrajinského trhu v loňském roce činil více než 1 milion dolarů.

Na pozoruhodném místě

Základním předpokladem úspěšného fungování doutníkové společnosti je, podle těch, kteří dosáhli dobrých výsledků v této oblasti, kompetentní přístup. Především musí majitel podniku pochopit doutníky a milovat svou práci - jestliže vrcholový manažer sám nemá zájem o kult kouření doutníků, je nepravděpodobné, že bude schopen pokročit v podnikání. Současně je pro úspěch podniku nutné vzít v úvahu a zpracovat všechny detaily.

"Byli jsme první společností, která začala dodávat na Ukrajinu doutníky," říká Olga Komisarova, "a zpočátku pracovala pouze jako distributor. Abyste se však mohli s jistotou udržet na hladině, je nutné pracovat v několika směrech najednou. Proto dnes nejen spolupracujeme s restauracemi, hospodami, kluby, ale také otevřeme síť cigarových butiků a 18 malých specializovaných kiosků v největších prodejnách. To vám umožní dosáhnout maximálního výsledku, protože v restauracích lépe prodáváme ručně vyráběné doutníky a v maloobchodě - levnější produkty strojního zkroucení. "

Sotva se dá očekávat, že úctyhodní zákazníci budou hledat obchod s doutníkem na okraji města, takže je také důležité, aby byla místa odbytu důležitá. "To musí být nutně centrem města," paní Komisarová je si jistá. "Takže pro naše butiky v Kyjevě jsme si vybrali centrální ulice a Podol." V ideálním případě by zařízení pro doutníky mělo mít vhodné prostředí. Klenotnictví, salony elitních automobilů, kasina, drahé restaurace, vinotéky jsou nejlepšími sousedy. A vitolie klubu pro doutníky "Londýn" Sergej Yaresko se domnívá, že parkovací podmínky vozu nemají žádný význam.

Co se týče sortimentu zboží, odborníci doporučují vstoupit na trh s již známými značkami: Romeo a Julieta, Trinidad, Cohiba. Ředitel obchodního domu Davidoff Sergey Golik věří, že bychom neměli zanedbávat pomocné téma. Koneckonců, pokud je člověk zapojen do kultu kouření, bude nutně získávat humidor (speciální rakev pro ukládání doutníků), gilotinu a popelník. Navíc cena příslušenství je mnohem vyšší než cena za doutníky a na Ukrajině se prodává docela dobře.

Při sestavování odhadu budoucího butiku je třeba znovu připomenout, že doutníky vyžadují správné skladovací podmínky. Ve skutečnosti bude doutník již nebude doutník, pokud není uložen v hyumide na + 16-180S a vlhkost 60-72%. Kdy malá řada obchodů, jedna krabice je v pořádku, v hodnotě asi 4000 $., Ale pokud vážně tomu tak, pak stačí hyumidornaya pokoj se speciálním ovládání klimatizace (což by stálo nejméně 10.000 $.). Samozřejmě, můžeme omezit speciální split-systém stálo tisíc na $ 1., Ale podle doutníků společnostem lépe hyumidornoy místnosti může být pouze hyumidornaya místnost. K těmto nákladům je nutné přidat i náklady na bar (asi 20 tisíc dolarů).

Atmosféra zařízení vytváří nejen drahý interiér, ale i lidi, kteří v něm pracují. "Zatímco zákazníci stále mají velmi málo informací o doutnících, hlavním úkolem našeho personálu je nejen prodat zboží, ale také informovat kupujícího, co je lepší vzít," vysvětluje Sergej Golik. - Například je prostě nepřijatelné, aby dosavadní nekuřácká osoba začala s příliš silnými doutníky - tento dohled je plný skutečnosti, že to bude jeho první a poslední doutník. Veškerá zodpovědnost za to, zda se kupující znovu vrátí, spočívá právě na zaměstnanci obchodu. "

Proto je věnována zvláštní pozornost výběru a školení zaměstnanců v oblasti výroby cigaret. "Vzhledem k tomu, že tento typ podnikání je nový, neexistují na trhu žádní odborníci," říká Elena Zhosan, marketingová koordinátorka společnosti Phoenicia (SA). - Pěstování odborníka na doutníky není levná. Především proto, že kurzy vitolye ze všech zemí SNS jsou pouze v Moskvě a stojí dva a půl tisíc dolarů, aniž by byly zohledněny náklady na cestování a ubytování. Přestože se na pozadí všech ostatních nákladů zdá, že tato částka je směšná. A například manažer našeho domu přišel z Libanonu, kde dva roky studovala dovednosti v oblasti cigaret. Navzdory rozšířenému názoru, že doutníky jsou výhradně obchodem člověka, dnes je v této firmě mnoho žen pracujících. "

Fakta a padělky

Dnes jsou hlavními hráči na scéně ukrajinského doutníku podnikání čtyři společnosti. Market Pioneer - Odessa „Fortuna“ - práce s doutníky jako strojní a ruční-kroucení (. 7 až 500 UAH), přivezla z Kuby, Dominikánské republiky, Nikaragui a Hondurasu. Společnost Doněck „Svit doutníky“ se zaměřuje výhradně na prémiové výrobky (hand-kroucení) stojí od 50 do 250 USD, a kapitálu „Fénicie (SA)“ je oficiální distributor kubánských doutníků, včetně oblíbené doutníky, Fidel Castro. - Trinidad. Významným hráčem na trhu doutník je také společnost Kyjev „Dominikánská“, působící v oblasti prémiových doutníků Davidoff (obecně) stojí od 20 do 270 UAH.

Tyto společnosti prodávají doutníky, a to nejen prostřednictvím vlastní sítě obchodů a stánků, ale také dodávat zboží do restaurací, hospod a doutníků klubu, že na Ukrajině existuje asi šest (tři z nich otevřené a zbytku - jen pro elitu).

Pokud jde o hospodářskou soutěž v podnikání, pak je podle názoru svých účastníků nevýznamné. Sergey Golik říká, že společnosti působící na trhu jsou spíše partnery než konkurencí. Koneckonců každá ze stávajících organizací zaujímá určitou výbavu a všichni mají své vlastní pravidelné zákazníky. Například stejní milovníci kubánských doutníků pravděpodobně nebudou měnit své preference a kouřové doutníky přinesené z Nikaraguy. Marketingové úsilí cigaretových společností je zaměřeno na ty spotřebitele, kteří stále hledají.

Přesto, i v boji za pravidelného zákazníka v doutníku, není obvyklé provádět rozsáhlé reklamní kampaně. "Naším hlavním problémem je příliš úzký okruh spotřebitelů," říká Olga Komisarová. - Proto se snažíme rozšiřovat to se všemi našimi sílami. Například se účastníme jako sponzor v prezentacích elitních vozů. Nedávno jsme při prezentaci nového vozu Mercedes ošetřili hosty s doutníky a současně jim doporučili výběr. Takové akce přinášejí maximální efekt, protože tam se tam naši potenciální zákazníci shromažďují, zatímco tradiční reklama sotva ospravedlní prostředky investované do ní. " Kromě toho je reklama na tabákové výrobky v televizi na Ukrajině zakázána a nápisy jako "Ministerstvo zdravotnictví je rád, že překročí". ", Podle doutníků společnosti, nepřidávejte reklamní model přitažlivosti.

I přes veškerou přísnost vnitrostátního zákonodárce (kromě požadavků na reklamu je to také povinná přítomnost spotřebních kol na výrobek, stejně jako dostupnost certifikátů), na trhu se stále nacházejí padělané výrobky. "Při pohledu na cenu doutníku mohu okamžitě říct, zda je to falešná nebo ne," říká Olga Komisarová. - Koneckonců, řekněme, skutečný kubánský doutník prostě nemůže stát méně než UAH 6 ".

"Falzifikáty jsou dováženy převážně ze zemí, kde se doutníky nevyrábějí," dodává Alexander Prokhorenko. "Tam je jejich produkce obvykle mnohem levnější, a na takovém výrobku můžete vydělat několikrát více než na legální."

Co se týče restaurací, je velmi obtížné se s nimi setkat. Restaurátoři si uvědomili, že ztráta zákazníků spojená s dodávkou zboží špatné kvality, tolik poškodí obraz instituce, že zisk získaný z prodeje padělků, to neopravňuje.

"Práce s restauracemi jsme opět viděli, jak málo našich zákazníků ví o doutníkůch," říká Elena Zhosanová. - Například, tam byly případy, kdy klient, vidí doutník Hoyo De Monterrey bez kroužku, bojí se ho vzít, citovat skutečnost, že neví, že to není doutník nebo kubánský doutník. Vzhledem k nedostatku správné kultury kouření a znalostí o doutníku jen málo vědí, že je to jediný typ kubánských doutníků vyrobených výrobci bez prstence. Mimochodem, proč tržby mnoho restaurací Hoyo de Monterrey je malý ve srovnání s jinými kubánskými značek, ale skuteční znalci doutníků upřednostňují tuto značku (jeden z 16 nejoblíbenějších doutníků značek na Kubě), a je ochoten ji získat v našem obchodě. "

Dalším problémem, který zhoršuje slušný život cigaret, jsou zvyky. Koneckonců, doutníky jsou jemnou komoditou, vyžadují si pečlivou pozornost a zpoždění u zvyků ji prostě mohou zkazit. "Dokonce jsme měli případ, kdy doutníky prostě zmizely někde v divočině zvyků," říká Elena Zhosanová. "Je dobré, že veškeré zboží bylo pojištěno, takže jsme neměli žádné zvláštní finanční ztráty kvůli předpojatosti celníků."

Kouřové vyhlídky

Navzdory všem složitostem oživení elitního kultu jsou doutníky velmi optimistické. Podle Sergeje Yareska bude počet milovníků doutníků v blízké budoucnosti růst na úkor lidí, kteří přestanou kouřit a přecházejí na elitní a méně škodlivé doutníky.

Kruh obdivovatelů se bude také rozšiřovat na úkor žen, kvůli nimž bude vysoká poptávka po malých doutníkůch, jako je Panatela (délka 6,5 ​​až 7 palců), jejichž průměrná cena činí 40 UAH. za kus, stejně jako aromosigars (od 25 UAH.). Také podle odborníků bude poptávka po levné doutníky v cenovém rozpětí od 10 do 30 UAH se zvýší.

Alexander Prokhorenko předpovídá v blízké budoucnosti nárůst poptávky o 15-20%. A stále více kuřáků objeví nejen kubánské doutníky, ale také výrobky z Nikaraguy, Dominikánské republiky nebo Hondurasu. Proto se brzy očekává malé redistribuce v geografii zásob.

Zbývá dodat, že všechny tyto výpočty a očekávání budou nadbytečné, pokud bude Ukrajina sledovat další evropské země na cestě k zákazu kouření na veřejných místech. Ačkoli to je nepravděpodobné, že by se zabránilo znalcům v klidu užívat si zábavy v klubech doutníků. Není to pro nic, co říkají, že cigarety jsou rychlé jídlo, trubice je domácí jídlo a doutníky jsou dobrá restaurace.

POZOR! Všechna data jsou platná v době psaní.

Nové místo: salon Don Alejandro Cigar

V Jekatěrinburgu byl otevřen první doutníkový sál "Don Alejandro". Zástupci ruské doutnické komunity, stejně jako kluby doutníků z Berlína, Moskvy a Uralu se při této příležitosti shromáždili pro malou stranu. Během večera mluvili o výhodách místnosti s humidorem, kouřili a sledovali, jak dlouho trvalo, než kubánský torcedor zkroucil nový vonný doutník. A redakce společnosti "It's My City" se pokoušela zjistit, proč lidé kouří doutníky, jak to správně dělat a co se učí na univerzitě v Moskvě doutníků Willie Alvero.

Cigar lounge "Don Alejandro" se nachází ve druhém patře restaurace "Peretz". Jedná se o malý pokoj, který je rozdělen na dvě části: samotný salonek a vlhkou místnost. Společenská místnost, která může pohodlně ubytovat asi 10-15 osob, je vybavena krbem a je vybavena pohodlnými koženými židlemi a čalouněnými sametovými židlemi. Stěny zdobí fotky Don Alejandro Robine, jednoho z nejlepších kubánských producentů tabáku, po němž byl jmenován doutníkový salonek.

Místnost má speciální ventilační systém, takže i když cigarety svítí současně deseti lidmi, pod stropem se nehromadí kouř a dokonce i nekuřácký může snadno vdechnout v salonku. V místnosti s humidorem (název místnosti, kde jsou uloženy doutníky) je 25 malých buněk, ve kterých mohou členové doutnického klubu Ural opustit své doutníky. Podmínky v místnosti s humidorem jsou ideální pro skladování: vlhkost od 60 do 70%, teplota 17-18 stupňů Celsia.

Papírovina používá hyumidornoy pokoj španělský cedr (nejlepší materiál pro takové mezery), které chrání brouka tabáku, má vysokou rychlost absorpce vlhkosti a dopadu, podporuje proces zrání doutníků a pozitivní vliv na jejich chuť. To je také stánek, který prezentuje celou řadu doutník výrobních firem z Nikaraguy, Dominikánské republiky a samozřejmě, Kuba. Ceny nejsou "restaurace", bez podvodníka a pohybují se od 320 do 1025 rublů za doutník.

Victor Tarnovsky, člen berlínských a moskevských doutnických klubů, majitel cigarového salonu "Don Alejandro":

O Cigar Lounge

Myšlenka otevřít salonek s doutníkem se objevila už dlouho, ale my jsme to udělali teprve teď. Některá místa v Jekatěrinburgu mají doutníky, ale nejsou to přesně to, co by měly být. Já jako člen berlínského klubu doutníků jen kopíroval jejich salonek. Všechna zařízení, která zde používáme, byla vyrobena německou společností "Maximillian Herzog". Nechtěme náhodou otevřít náš salonek dne 21. dubna. Tento den - v den výročí smrti dona Alehadro Robaina, jediný kubánský na světě, která vyrábí doutníky, nosil jeho jméno. kouření doutníku kultura byla ztracena při stagnující doby, ona se nyní zotavuje, a těšíme se na setkání v našem salonku všem, kteří kouří doutníky, a všichni ti, kteří nekouří, ale kteří mají zájem v tomto procesu. Salonek je otevřen od 11:00 do 6:00. Pokud někdo nemá doutníky, může být vždy koupen tady, máme ceny pravidelného obchodu. Doutník salonek, a bude postaven pod záštitou Ural doutníkového klubu a jeho prezident Dmitrij Shlaena.

O vašich oblíbených doutnících

Moc se mi líbí "Cohiba" - to jsou velmi dobré doutníky, které Fidel Castro osobně dal prominentním politikům až do nějaké doby. O něco později se rozhodli dát do hromadné výroby. Dalšími dobrými doutníky, kterými jsme se dnešní hosté zacházeli, je "Diplomaticos". Velmi chutné "Montecristo". Obecně jsem nikdy nekoupil doutníky. Stává se, že některé doutníky mi nevyhovují, protože jsou velmi silné nebo chuť pepře. Někdo se jim líbí, samozřejmě, ale dávám přednost sladkosti.

O prvním doutníku

První doutník, můj partner Evgeny Petrovský a já jsme se pokusili v roce 1983 v Jekatěrinburgu. Na Leninově ulici, kde se jednalo o lahůdku, tam byla malá prodejna s názvem "Tabák", kde jsme si koupili první doutník, odkráčeli jsme špičku a kouřili. Samozřejmě, že to nebylo vkusné, protože to nemohly zůstat a nebylo kam jít. Obecně po této události jsem se vrátil ke kouření doutníků až v roce 2002. Zajímalo mě to, připojil jsem se k klubům v Berlíně a Moskvě a dokonce jsem absolvoval univerzitu u moskevského doutníku Willie Alver.

O univerzitě pro doutníky ("Je to moje město")

Cigar University v Moskvě založil v roce 2008 moskevský doutníkový klub. Výukový program je určen pro tři semestry a poskytuje systematickou znalost kurzu "Cigar Sommelier. Teorie a praxe doutníkové vědy ". Na přednáškách se studentům dozvíte o historii doutníků a tabáku v Rusku a ve světě, o procesu růstu tabákových listů, výrobu doutníků a mnohem více. U mistrovských kurzů se studenti učí dovednosti torsedora (člověka, který hodí doutníky) a ochutnávky. S plným vzdělávacím programem a pedagogickým personálem najdete na oficiálních stránkách Moskevského klubu doutníků. Po ukončení výcviku se uděluje certifikát, diplom a certifikát státního standardu.

Dmitrij Shlaen, prezident duralového klubu Ural:

Na otevření Cigar Lounge «Don Alejandro»

Dlouho jsme čekali na tento den a na naše potěšení jsme na to marně nečekali. Zde se v salonku doutníků vytvořila nádherná atmosféra a podmínky skladování. Pro mě je obtížné pojmenovat místo, které je vzdáleno 1500 metrů od místa, kde by bylo lepší ukládat doutníky. Všechno je zde vytvořeno, aby lidé mohli mít příjemný čas. Navíc je to velmi odvážný akt - otevřít podobnou instituci v době, kdy chce stát zakázat kouření na veřejných místech. Domnívám se, že je to jeden z příkladů, které mohou ukázat, že lidé, kteří kouří doutníky a nekuřáky, mohou snadno existovat v jedné instituci. Koneckonců, když všichni kouří v salonku, kouř nevychází.

Anatoly Ivanovič Rychkov, prezident klubu doutníků v Moskvě:

O účelu doutníkových klubů

Když jsme před pěti lety založili moskevský doutníkový klub, hlavním cílem bylo propagovat kulturu kouření doutníků. Pak jsem si nedokázal představit, jak moc se budeme pohybovat kupředu. Během těchto let jsme vytvořili komunitu ruských doutníků a počet klubů a podobných salonků v současné době dosahuje padesát v různých městech Ruska.

Andrey Malinin, spisovatel, člen ruské cigarové komunity a moskevský doutníkový klub:

Na historických precedentech

Dnes jsme přítomni při významné události. Já, jako člověk, který má rád dějiny, si většinou pamatuje některé historické fakty, precedenty. Dnes je kromě výročí úmrtí dona Alejandra také dnem založení věčného města Říma. Dnes jsou symbolicky otevřeny hlavní brány města a do nich mohou vstoupit obyvatelé a všichni hosté Říma. A v tento den svítí svatý oheň. Takže, pokud kreslíme paralely, věřím, že dnes Jekaterinburg otevírá bránu všem milovníkům doutníků. Dnes je posvátný oheň symbolicky osvětlený, ze kterého můžeme zapálit naše doutníky a bavit se.

Alexej Medveděv, zástupce klubu doutníků v Moskvě:

Jak správně kouřit doutníky

Když budete kouřit doutník kouříte není vtahován do plic, vy ji stále zapsat do úst cítit plnou chuť. Doutník je rozdělen na přibližně tři části, oko. Po první fázi kouříte popel. Na rozdíl od cigaret, popel často třepe není nutné, protože za prvé, v rámci doutníků zkroucené listy, spíše než jemného tabáku, a za druhé, když nechcete setřást popel byl trochu chladný kouř. Podruhé musíte popel popát poté, co skončíte druhou třetinu. Po druhé třetině doutníku zvolit sám na kouření, nebo ne, protože na konci doutníku je získává na síle, a mnoho silná chuť není nic příjemného. Francouzi například nazývají "stinky" a v zásadě nekouří. Ale protože ruští lidé jsou chamtiví, někdy jsou ti, kteří kouří doutník, dokud nezačne hořet prsty.

Na rozdíl mezi doutníky a cigarety

Kouření doutníků je velmi odlišné od kouření cigaret. Pomalu si užíváte sigar, když jste sám nebo mluvíte s přáteli. Cigareta, kterou obvykle rychle kouříte, aniž byste přemýšleli o svých činnostech. Doutníky navíc spojují lidi. Nedávno jsem přišel na novou práci a u jedné ze stran se ukázalo, že mezi mými novými kolegy je několik lidí, kteří také kouří doutníky. A teď každý pátek po práci jdeme do nedaleké restaurace, máme večeři, kouřové doutníky, mluvíme.

O cenách cigaret, procesu návyku a nebezpečí kouření

Nejsem zvyklá počítat, kolik stojí peníze. Jsou věci, které se mi líbí, a prostě je dělám. Ale pokud se na to podíváte, kubánský doutník stojí asi 600 rublů. Ale protože jsme v klubu, vždycky něco vyzkoušíme, testujeme. Kromě toho, když se začnete zapojovat do toho, ve stejných obchodech máte známých, děláte velké slevy. Co se týče návyku, pokud je člověk vášnivý v procesu kouření doutníků, obvykle kouří asi tři doutníky denně. Nicméně, z potěšení spojených s tabákem, kouření doutníků je nejbezpečnější, protože nevdechujete kouř do plic. Nemáte rádi nikotin, ale chuť a vůni. Proto, na rozdíl od obyčejných cigaret nebo vodní dýmky, jsou doutníky mnohem bezpečnější.

Cigar je naživu a s procesem času, se stárnutím v humidoru, mění svou chuť. Jak se říká, tabák mezi sebou "se ožení", jejich chuť se sjednotí a někdy s časem se doutníky stanou ještě lepšími. Mimochodem, protože doutník je naživu, věří se, že by měla mít důstojnou smrt, takže když ji dokončíte, nemusíte ji uhasit, stačí ji dát do popelníku a "zemře".

Váš doutník

Poptávka po doutníků na Ukrajině roste o cca 10%. A ukrajinští distributoři doutníků používají toto, řídí se touhou jejich zákazníků připojit se k krásnému životu a kruhu vybraných. Ziskovost doutníků je stovkami procent, ale jejich investice jsou významné, což si mohou dovolit pouze velké společnosti.

Základním předpokladem úspěšného fungování doutníkové společnosti je, podle těch, kteří dosáhli dobrých výsledků v této oblasti, kompetentní přístup. Především musí majitel podniku pochopit doutníky a milovat svou práci - jestliže vrcholový manažer sám nemá zájem o kult kouření doutníků, je nepravděpodobné, že bude schopen pokročit v podnikání. Současně je pro úspěch podniku nutné vzít v úvahu a zpracovat všechny detaily.

Nejdůležitější je umístění odbočky. Butik cigaret musí být nutně umístěn ve středu města a mít vhodné slušné prostředí. Klenotnictví, salony elitních automobilů, kasina, drahé restaurace, vinotéky jsou nejlepšími sousedy.

Oblasti obchodu s doutníkem jsou zpravidla nejméně 40 metrů čtverečních. m. Náklady na pronájem takového pokoje v centru bude od 100 dolarů za metr, a náklady na nákup - od 4 tisíc dolarů.

Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že doutníky vyžadují správné skladovací podmínky. Ve skutečnosti bude doutník již nebude doutník, pokud není uložen v hyumide na + 16-180S a vlhkost 60-72%. Proto při stavbě obchodu byste měli naplánovat humidorovou místnost se speciální klimatizací (která bude stát alespoň 10 tisíc dolarů). Samozřejmě, můžeme omezit speciální split-systém stálo tisíc na $ 1., Ale podle doutníků společnostem lépe hyumidornoy místnosti může být pouze hyumidornaya místnost. K těmto nákladům je nutné přidat i náklady na bar (asi 20 tisíc dolarů).

Co se týče sortimentu zboží, odborníci doporučují vstoupit na trh s již známými značkami: Romeo a Julieta, Trinidad, Cohiba. Sortiment musí nutně obsahovat příslušenství. Koneckonců, pokud je člověk zapojen do kultu kouření, bude nutně získávat humidor (speciální rakev pro ukládání doutníků), gilotinu a popelník. Navíc cena příslušenství je mnohem vyšší než cena za doutníky a na Ukrajině se prodává docela dobře.

Atmosféra zařízení vytváří nejen drahý interiér, ale i lidi, kteří v něm pracují. Zaměstnanci obchodu by měli být dobře obeznámeni s doutníky a být schopni nabídnout zákazníkovi správný produkt.

Hotové profesionály na trhu práce na Ukrajině prostě neexistují, takže jsou připraveny nezávisle, což není levné. Především proto, že kurzy vitolye ze všech zemí SNS jsou pouze v Moskvě a stojí dva a půl tisíc dolarů, aniž by byly zohledněny náklady na cestování a ubytování.

Dnes jsou hlavními hráči na jevišti ukrajinského doutníků obchodních považován za čtyři společnosti: Odessa „Fortuna“ - pracuje s doutníky jako strojní a ruční-kroucení (7 až 500 UAH.), Přinesl z Kuby, Dominikánské republiky, Nikaragui a Hondurasu, společnost Doněck „Svit doutníky“ se zaměřuje výhradně na zboží (hand-kroucení) pojistné náklady od 50 do 250 UAH Capital „Fénicii (SA)“ je oficiální distributor kubánských doutníků, včetně oblíbené doutníky, Fidel Castro. - Trinidad, společnost Kiev " Domin Ikan“, působící v oblasti prémiových doutníků Davidoff (obecně) stojí od 20 do 270 UAH.

Tyto společnosti prodávají doutníky nejen prostřednictvím sítě vlastních obchodů a stánků, ale také dodávají zboží restauracím, hospůdkům a doutníkům.

Pokud jde o hospodářskou soutěž v podnikání, pak je podle názoru svých účastníků nevýznamné. Společnosti působící na trhu jsou spíše partnery než konkurenti - každá společnost má své vlastní místo a své zákazníky. Marketingové úsilí cigaretových společností je zaměřeno především na získávání nových zákazníků. V tomto oboru není obvyklé provádět rozsáhlé reklamní kampaně. Hlavním kanálem propagace je účast na propagačních akcích a prezentacích, kde se shromažďují potenciální zákazníci. Například prezentace nových elitních automobilů, otevření elitních klubů, restaurací apod.

Jedním z problémů tohoto trhu je, že i přes veškerou přísnost vnitrostátního zákonodárce lze zde najít padělané výrobky. Dováží se převážně ze zemí, kde se doutníky nevyrábějí, kde je jejich výroba mnohem levnější a na takovém zboží lze vydělat vícekrát než za legální.

Co se týče restaurací, je velmi obtížné se s nimi setkat. Restaurátoři si uvědomili, že ztráta zákazníků spojená s dodávkou zboží špatné kvality, tolik poškodí obraz instituce, že zisk získaný z prodeje padělků, to neopravňuje.

Dalším problémem, který zhoršuje slušný život cigaret, jsou zvyky. Mnoho podnikatelů nese finanční ztráty kvůli závislostem celníků. Koneckonců, doutníky jsou delikátním zbožím, které vyžadují pečlivou pozornost a zvláštní skladování, takže zpoždění na celnici může zkazit.

Přes všechny těžkosti a problémy oživení kultu elity, doutníky společnosti jsou velmi optimistické. Mnozí účastníci trhu předpovídají zvýšení poptávky po doutnících o 15-20%. Circle of znalce doutníků se zvýší na úkor lidí, kteří přestali kouřit a projíždějících méně škodlivé doutník, díky ženám, které dávají přednost malým písmem doutník Panatela (délka 6,5 ​​7 palců), průměrná hodnota je 40 Kč. za kus, stejně jako aromosigars (od 25 UAH.). A stále více kuřáků objeví nejen kubánské doutníky, ale také výrobky z Nikaraguy, Dominikánské republiky nebo Hondurasu.

Na základě článku Iriny Polishchuk v časopise Power of Money

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Co se skrývá za dveřmi uzavřeného klubu doutníků

Vlastně je to tak snadné, že se sem nedostanu. Za prvé, je třeba volat v zvonek, budete pravděpodobně hledat v oku kamery na vrcholu a trochu od dveří, a rozhodnout, co dělat s vámi... No, nic snobský, restaurace schopný pojmout poměrně málo návštěvníků a je určen pro speciální publikum.

Oficiálně instituce s názvem „Aroma de Cuba“, jehož součástí je malý obchod, druh prodejny tabáku a doutníků klub pro ty, kteří praktikují tento druh hlubokého zvyku, dosud jeví - ceremoniál se bude konat za tři týdny. Dosavadní práce jsou, jak se říká, v testovacím režimu.

Instituce se nacházela na křižovatce ulic Svoboda a Timiryazev, v sousední místnosti mezi trumfem Stroysvyaz-5 a železničními lístky. Nemluvě o tom, že uspořádání místnosti je zpočátku pohodlné, ale tady jsme dokázali dělat vše, co je možné z úzkých a úzkých chodbiček a několika místností - prostor nevypadá upřímně a vizuálně větší než skutečně. A pokud se vezmete v úvahu, že prostory, kde jsou doutníky uloženy a kde kouří, vyžaduje také vážné inženýrské školení (především pokud jde o ventilaci) - obecně dobře provedené.

Cesta z jakési "lobby" (tam, mimochodem, připravte kávu a čaj) leží buď v obchodě, v prostorách doutníckého klubu nebo v skladovacím humidoru. Zde stojí za to podrobnější zastavení.

Cigarová kultura vyžaduje poměrně chvějící se postoj, aby se do něčeho natočil celý list tabáku. Aby bylo zajištěno, že vše, co je uloženo, může být uloženo po dlouhou dobu, jsou nutné určité podmínky - teplota vzduchu, vlhkost a materiály použité při tvorbě. Humidory nejsou kovové. To je pravděpodobně a může být, ale majitel tohoto, mírně řečeno, kolegové tomu nerozumějí.

V "Aroma de Cuba" pod skladiště je přidělen malý (10 m2), ale velmi útulný pokoj. Teplota a vlhkost vzduchu se udržuje automaticky, stejně jako větrání.

Na regálech... Pravděpodobně všechno, co si může myslet nějaký znalce a znalce doutníků, který je pro Čeljabinsk vzácný. Sortiment se ztrátou: nejméně několik desítek značek a ve všech možných verzích od nejmenších po skutečné doutníky. Přes název místa prezentuje produkty nejen z ostrova Liberty, ale také od všech předních tabákových mocností planety az nejslavnějších workshopů.

Při pohledu do budoucna, budu na vědomí, že ceny na jedné straně odpovídají úrovni instituce a peněženky potenciálního publika (některé kopie doutníků v hodnotě více než pět tisíc rublů), ale na druhé straně - je možné, že sama o sobě vyzvednout něco, a ne tak drahé, ale je to velmi kvalita (nejnižší cenovka, který narazil názor autora těchto řádků, - 570 rublů).

Kromě "populárních" populárních odrůd se věnuje zvláštní pozornost vzácným, již odstraněným z výrobních značek a odrůd. Takže existují značky, které již více než deset let nevyrábějí a krabice na výrobky samotné jsou starší než 15 let. Speciální šik - osobní doutníky. Zdá se, že majitelé instituce lovili za vzácné a osobní kopie. A pak, samozřejmě, docela tenký výpočet pro znalce a dokonce i pro sběratele.

Umístění klubu doutníků - malý, "čtverce" v 60, místnost. Interiér - ve stylu "doutníku": hodně tmavé, béžové, hnědé, zelené, vínové. Hodně dřeva, skla, leštěného kovu v objektech. Hluboké, pohodlné kožené křesla a pohovky. Když sedíte, okamžitě se ocitnete v poloze lezení. Uvolňuje, vede k uvolněné náladě. Ideální pro obchodní nebo příliš rozhovory, doutník, který je určen hodinu a půl nebo dvě, s šálkem kávy a sklenicí něčeho silného - brandy, whisky, koňaku, sherry...

Je pravda, že s tím není všechno vyřešeno až do konce. Zdá se tedy, že instituce pracuje v testovacím režimu. Po otevření se pravděpodobně můžete pokusit, co duše bude vyžadovat, stejně jako to, co bude v dosahu. Ačkoliv se tu již pořádají speciální ochutnávky pro zvláštní hosty a ve skutečnosti doutníky a nápoje včetně speciálních "doutníků".

"Aroma de Cuba" je vlastněna dvěma známými podnikateli Chelyabinsk Andrei Lubyagin a Alexander Pishukhin. Celkově je zřejmé, že místo, jak říkají, vytvořili "pro sebe". Nicméně, proč "jak" - oni sami jsou vidět tady téměř každý den.

"Aroma de Cuba" není místo pro každého. Tady nikterak neporušují svůj špatný zvyk, ale vstup není otevřen všem. A to je dokonce i správné. Pozice a návyky jsou povinné, víte...

© Informační agentura "Znak"
Šéfredaktor Aksany Panova, [email protected]

Osvědčení o registraci hromadných sdělovacích prostředků № ФС77-53553 ze dne 4. dubna 2013. Vydáno Federální službou pro dohled v oblasti komunikací, informačních technologií a sdělovacích prostředků (Roskomnadzor).

Adresa: 620026, Jekaterinburg, ul. Mamina-Sibiryaka, 126
Tel.: +7 (343) 380-81-82, e-mail: [email protected]

Názor redakční rady se nemusí shodovat s názorem jednotlivých autorů.

Při použití materiálů odkazu na web je nutné.

Pipojení světa, spojte se!

Navigační nabídka

Odkazy uživatelů

Informace o uživateli

Jste tady "Potrubí světa, spojte se! »Cigary» Cigarové kluby

Cigarové kluby

Zprávy 1 strana 1 z 1

Sdílejte to12009-12-03 08:48:24

 • Autor: Капитон
 • Administrátor
 • Registrováno od: 2009-11-28
 • Pozvánky: 0
 • Příspěvky: 0 Členové:
 • Respekt: ​​[+ 0 / -0]
 • Pozitivní: [+ 3 / -0]
 • Využití na fóru:
  19 hodin 14 minut
 • Poslední návštěva:
  2010-04-09 21:20:11

Cigar kluby se objevily v Evropě v polovině devatenáctého století jako pocta módě, která převládala v té době na východ. Posloužili jako "klidný potok" pro tehdejší "vládce osudu". Tito lidé se zabývali politikou, pohlcováním těch nejlepších pokrmů a kvalitních vín a rozhodováním, které ovlivňují životy milionů, pomalu popíjejí doutníky u krbu. Svět se rychle měnil: po několika desetiletích klesla většina evropských monarchií a poté se tituly a tituly někdy silných dvořanů oslabovaly. Ale kluby doutníků zůstaly - jako pevnost konzervativismu a rezervy aristokratických návyků.

XIX století: pohovky namísto křesel
Takto - pohovky - byly první doutníkové kluby, které se objevily za britské královny Victoria (od 1837 do roku 1901), k legendární viktoriánské době.
Byla to doba koloniálních válek, kdy se silné mocnosti Evropy navzájem bojovaly za poklady Asie a Afriky. Cesta k těmto bohatství dlážděna Suezský průplav - pruh o šířce vodního sto padesát metrů, se objevil mezi písku navzdory všem zákonům přírody. S otevřením Suezského kanálu se svět změnil. Evropský podnik dostal nové trhy. Obchodníci, průmyslníci, spekulanti a dobrodruhů všeho druhu mají přímý přístup k hedvábí, bavlna, opiových polí, neviditelnou ovoce, obrovské zvíře s ostrými kly, které mohou být se ziskem prodat, diamanty o velikosti pěsti, eben, černé na vnější a vnitřní straně. Všechna bohatství vzdálených zemí byla přivedena do obchodů, domů a paláců v Evropě a samozřejmě každá země se snažila dělat to lépe a rychleji než ostatní.

Z východu, spolu s raněnými vojáky a důstojníky přišel perský výraz "pohovka". Takzvaný turecký poradní orgán, který zahrnoval nejvyšších hodnostářů státu a místo (měkké postele, hedvábné přehozy, průhledné bezvadné závěsy), kde seděli. V některých muslimských zemích se toto slovo stále používá k označení vládních agentur.

Pohovky rychle dobyl Evropu. Jako interiérové ​​předměty se objevily v každé anglické obývacím pokoji a francouzském budoáru. Takže hrdinové románu Oscara Wildeho "Portrét Dorian Grey", napsaný právě v těch letech, mluví o krásné, sedí na takových gaučích pokrytých perskými koberci.

Kromě toho v Británii začalo slovo "pohovka" zavolat kavárny nebo kluby pro pánové. Přijetím zvyky a způsoby východních šlechticů volených Evropany, na rozdíl od postupu vrtaných salonech s štěbetání o počasí a klobouky dámy začal sedět na pohovkách muže. Na jejím území bylo možné mluvit o politice, k řešení obchodních problémů a bez omezení oddávat v čistě mužském potěšení: hazardních her, konzumace tvrdého alkoholu - a kouření doutníků. Re-číst příběh „dynamiter“ ze sbírky „More New Tisíce a jedné noci“ stejné Wilde: vypráví o doutníku gauče na Rupert Street v londýnském Soho, mimo jiné, ve skutečnosti neexistovala. Až dosud se zachovala pouze jedna - ale velká - doutníková pohovka.

XX století: kluby namísto pohovky
Na přelomu století se na cigaretových pohovkách objevilo spousta konkurentů: na vlně dekadence vznikly všechny druhy klubů jeden po druhém. Byly to nejen literární asociace, kde vyvýšené dámy v nemyslitelných oblecích tvrdí s bledými, zženštilými pánovými o poezii, harmonii a kráse. Na začátku dvacátého století byla celá Evropa fascinována sebevražednými kluby. Je to jejich Robert Louis Stevenson zesměšňován v eponymním cyklu příběhů, známém v Rusku za film "Dobrodružství prince Florizella" s Olegem Dallem v hlavní roli. Staré doutníkové kluby se ukázaly být nemoderní: nepřišli s flirtováním se smrtí.

Nicméně po demonstrativním odmítnutí světa se kyvadlo veřejného sentimentu obrátilo na druhou stranu: svět se rozhodl radikálně změnit. Proletariát, který kouřil cigaretu, zvedl hlavu a doutník byl považován za atribut nedemokratických peněžních pytlů. Pořádala četné a rozmanité politické shromáždění, kluby a malé kruhy. Fanoušci doutníků měli jen jednu věc - aby se připojili k jejich řadám. Toto se stalo během povstání proti Španělům na Kubě v letech 1895-1898, které bylo připravené nejen na samotném ostrově, ale také na území jeho nejbližšího souseda ve Spojených státech.

Toto povstání vedla kubánská revoluční strana. Jeho aktivní členové byli právě výrobci cigaret (to potvrzují i ​​mnohé historické zdroje). Španělští, kteří vlastnili Kubu, museli vypořádat se s nějakou tajnou společností s cigaretami a pravděpodobně by to nebylo nadsázka: pravá revolta na doutníku se odehrála na ostrově Liberty.

Příklad Kuby byl však výjimkou z pravidla. Během druhé světové války a po ní, kvůli extrémní chudobě a devastaci, která převládala v Evropě, byly doutníky uzavřeny. Cigáry se začaly postupně vracet do každodenního života, a to hlavně kvůli lidem, jako je velký znalec cigaret Winston Churchill.

XXI století: zákazy místo klubů
V novém století začala skutečná renesance doutníků. Vezměte si nějaké velké město - a najdete tam svůj klub milovníků doutníků a dokonce i několik.

Tato popularita je vysvětlena různými způsoby. Například v USA je vzhled doutníkových klubů spojen s přísným zákazem kouření na veřejných místech. Kouření je zakázáno v restauracích a barech, na pracovišti, v parcích a na plážích - v závislosti na právních předpisech konkrétního státu.

Evropa se také snaží udržet krok s transatlantickým sousedem. Soutěží přátelsky s těmi, kteří se rádi po jídle líbí, v Irsku, Švédsku, Norsku, Itálii. Většina evropských zemí již zavedla příslušná omezení. Téměř jediná bašta kuřáků v Evropě zůstala ve Francii, kde mohou odolat tvrzení legislativy proti tabáku. Mimochodem, v jednom z projevů proti zvýšení daně z tabáku se podílel také stejný Andre Santini, zakladatel klubu poslanců, amatéři přístavu.

Stručně řečeno, pod tlakem oponentů se kuřáky musí sjednotit. Není náhodou, že jeden z hlavních doutnických klubů na světě - Grand Havana Room - je otevřen v Los Angeles, známý svými přísnými zákazy kouření.

V USA neexistují kluby s doutníkem: cigarová společnost se dá najít i na univerzitě ve Virginii. Byl založen v roce 2002 a vydal se, aby doutnickou kulturu přinesl do univerzitních mas. Organizováno velmi vážně: ke vstupu do společnosti musíte předat rozhovor s členy představenstva a podepsat příslušné dokumenty (říkají, že jste varováni před možnými zdravotními riziky). Kromě toho každý semestr bude muset zaplatit členský příspěvek - dvacet dolarů. Tyto peníze půjdou kupovat doutníky a další potřebné věci.

Cigárová společnost v jiné americké univerzitě - Columbia - byla založena před zavedením zákazů v roce 1995. Počet jeho členů vzrostl z patnácti na tři sta a padesát lidí. Toto sdružení je uznáno univerzitní správou a dokonce přijímá nějaké "odborové" peníze. Zde nejen kouřte doutníky, ale také zapojte se do charity - například získávejte peníze pro děti s AIDS.

Obě univerzitní společnosti fungují podle všech pravidel. Tam jsou funkce prezidenta, místopředsedu, pokladníka, tajemníka. Aby se stal privilegovaným členem kolumbijské společnosti (volný vstup na večírky, speciální tričko jako dárek), musí se účastnit organizace alespoň tří svých akcí. A teprve potom se můžete dostat do rady, a pak jestli to bude vůle jejích členů.

Doutníkový klub pro ty, kteří vyšli z vysoké školy věku, je v Pittsburghu, Santa Monica a mnoho dalších malých i velkých měst Ameriky, například v Chicagu (Cigar penze pro požitkáře klubu, «klub doutníků znalce,“ tři sta členů) nebo v San Francisku Dobrovolné hasičské středisko Colma, Colma je malé předměstí San Franciska.

Ale zbytek světa není nižší než Amerika. V Evropě doutníkové kluby a společnosti nejsou o nic méně. Ve Francii, zejména „Club kuřáků,“ nebo Le club des allumes (aby se stala členem stojí za sto padesát eur, roční poplatek - sto eur), klub z „Hrst doutníků“ nebo Pour Une poignee cigares (roční poplatek - osmdesát pět eur).

Také v Austrálii existuje vlastní cigarová společnost - Cigárová společnost Austrálie a Nový Zéland - velmi velká a reprezentativní. Byla založena v roce 1995 a nyní má dva tisíce členů. Chcete-li se stát členem, musíte zaplatit pouze čtyřicet dolarů. Čtyřkrát do roka společnost pořádá "cigarové obědy" po celé zemi a těší se neustálé popularitě. Ale existuje mnoho takových "večeří", které se ještě mají konat - velká otázka. V roce 2007 plánuje Austrálie zakázat kouření v areálu a doutnická společnost povzbuzuje všechny kuřáky, aby se přesvědčily, že vláda nepřijme takové opatření. Zákazy, jak se často stávají, způsobují, že se lidé spojují.

Zákazy kouření hrály krutý vtip: vyvolaly nárůst zájmu o tabák obecně a zejména o doutníky. Stín tajemství, chuť zakázaného - to vše je lepší než reklama.

Existuje však ještě jedna okolnost, která vysvětluje popularitu klubů doutníků v našich dnech. Viktoriánská éra se vrací - je to patrné v módě, architektuře, veřejné náladě a dokonce iv zahraniční politice. Sexuální emancipace změnila tuhost, rodinné hodnoty opět dostala do popředí, koloniálním stylu zpátky v interiérech domů, mimo připomínající paláce, vědci jsou plné duhových předtuch nových vědeckých objevů a písky východu opět vykročil bělochy se zbraněmi, kteří potřebují nové trhy a kolonie. "Amerika připomíná britskou říši viktoriánské éry jako svou politiku," píše The Guardian. „Nikdy od té doby Suezského krize, britský premiér nemluvil s neskrývaným nadšením, že Británie může udělat pro zbytek světa“ - říká Niall Ferguson, autor knihy „Říše. Vznik a úpadek britského světového řádu a poučení o globální síle ", kde obecně provádí mnoho podobných paralel. Možná je renesanci doutníkových klubů náhodná?

"Klub poslanců, milovníci přístavu"
(Le klub des parlamentarres amateurs de havanes)
Tato francouzská doutníkový klub, shromažďování své členy přímo v budově Národního shromáždění - Bourbon palác - možná nejreprezentativnější v Evropě. To bylo otevřeno ne tak dávno - v roce 1991. Jeden z jeho zakladatelů a celoživotního prezidenta je členem Národního shromáždění Andre Santiniho - nejslavnějšího francouzského politika. Santini navštívil a v ministerském křesle (poprvé v roce 1986 jako součást koaliční vlády prezidenta socialistické François Mitterrand a premiéra Gaullist Jacques Chirac), a v křesle starosty (hlavního města Issy-les-Moulineaux), a jako místopředseda největším poslaneckým ("Unie pro francouzskou demokracii", kterou vytvořil Giscard d'Estaing). On také nadšeně zabývá v oblasti informačních technologií, a to nepřestává vydávat závažnosti z nichž novináři vyzvednout v reálném čase. Stručně řečeno, to není překvapující, že takový člověk vytvořil jeden z nejlepších klubů milovníky doutníků, mezi nimiž členové - řada významných evropských politiků. Teď je asi stovka.

Je zřejmé, že mimo klub se jedná nejen o doutníky, ale také o politické otázky. Kdo ví, kolik politických rozhodnutí bylo učiněno ve své hale! Nicméně, na doutníky, všichni tito lidé, ovlivňujících osud světa, jsou zacházeni bez ohledu na svou práci. Klub má dokonce slogan: "Kouření je méně, ale kouření je lepší." To je důvod, proč se s výjimkou vzácných z cigaret dováží z Kuby.

Mimochodem, nedávno zjevně, ne bez vlivu "Klubu parlamentů, amatérů Havany", ve Francii byl otevřen ještě jeden, ne méně reprezentativní - "Klub velvyslanců, amatérů přístavu". V něm je už šedesát členů - a všichni diplomaté.

"Velká cigarová místnost"
(Grand Havana Pokoj)
Za pouhých deset let od svého otevření, tento privilegovaný doutník klubu v Beverly Hills se stal nejznámějším a zároveň nejvíce exkluzivní klub na světě. Mezi jejími členy - bez nadsázky světová elita: guvernér Arnold Schwarzenegger, boxer Oscar de la Hoya, wrestler Hulk Hogan, herec Robert De Niro, Andy Garcia, Sylvester Stallone. Stalo se Mel Gibson kouřit doutník po posledním Oscar ceremoniálu, kde dostal dvě ceny. A jeho Spolumajitel herec Joe Pantoliano, nejlépe známý pro hraní zrádce v prvním „Matrix“.

Je jasné, že zde byli nařízeni obyčejní lidé. Chcete-li se stát členem Grand Havany Pokoj je možné pouze na pozvání - pokud jste pro něj uvedli slovo. Ale i v takovém případě budete muset počkat na své kolo: počet členů klubu je omezen.

Šťastní lidé, kteří se dostanou do svého čísla, chodí do klubu přes restauraci Canon. K dispozici je speciální výtah, který mohou používat pouze. Vychází tiše na podlahu, kde se nachází klub. Zde můžete jíst, obdivovat panoráma Beverly Hills, pít brandy nebo víno. Ale srdce klubu je samozřejmě zasklený zvlhčovač. V tom, až do stropu, jsou buňky z lehkého stromu (některé je možné dosáhnout pouze pomocí žebříku). Na každém z nich - jméno majitele a majitelé, jak si pamatujeme, lidé nejsou snadní. Chcete-li se stát jedním z nich, musíte zaplatit tři tisíce dolarů ve vstupním poplatku a zaplatit dvě stě dolarů za měsíc za pronájem buňky. A pro "organizace" je tato částka ještě vyšší: deset tisíc sedm set padesát dolarů.

Buňky v pokoji Grand Havana jsou tři typy: soukromé, na osobu; oddělené pro dvě osoby (v případě potřeby je můžete sdílet s jiným členem klubu, což je pravděpodobně zvláště pěkné, pokud je hvězdou); a firemní (ne více než čtyři lidé). Zde můžete vyzkoušet vzácné doutníky: například Fuente Fuente Opus X nebo La Gloria Cubana.

Uzavřený a drahý, tento klub je tak populární, že v roce 1998 jeho prostory byly nuceny k rozšíření. Větev klubu se objevila v New Yorku na Manhattanu. Nachází se ve třicátém devátém patře, odkud se otevírá nádherné panorama města. V klubu v New Yorku je jeden z největších v amerických sálech pro skladování doutníků. Má šest set padesáti speciálních buněk.

Konečně, v roce 1997, společnost, která vlastní klub, začala vyrábět doutníky pod značkou Grand Havana Room. To přispělo k obrovské popularitě nejvíce uzavřeného klubu na světě.

Jak dál kouřit hosty, zůstat v zákoně

V únoru 2013 byl přijat federální zákon "o ochraně zdraví občanů před vystavením okolnímu tabákovému kouři a účinkům konzumace tabáku" (dále jen "zákon"), který se stal předmětem rozsáhlých diskusí. Zvláštní pozornost byla věnována zákazu kouření ve veřejných stravovacích zařízeních, které vstoupily v platnost 1. června 2014. Navzdory zcela jasnému zákazu zavedenému zákonem se v praxi objevila řada otázek týkajících se jeho implementace. Níže se pokusíme zvážit některé z nich.

Kouření v restauracích a kavárnách: letní terasy


Článek 12.1 odst. 6 zákona zakazuje kouření v prostorách určených k poskytování služeb veřejného stravování. Zákaz se týká jak restaurací a kaváren, tak barů a dalších podobných zařízení, kde se podávají jídla a nápoje.

Zvukotěsné pokoje


Zákon jako celek nezakazuje restauracím a kavárnám organizovat místa pro kouření. Je třeba mít na paměti, že takové kouření nemůže být v místnosti, restaurace, jejichž cílem je poskytnout cateringové služby, tedy „pokoje pro kuřáky“, stejně jako „kuřácký pokoj“ v tradičním slova smyslu, v restauracích a kavárnách nelze nalézt.

Cigar pokoje


Po 1. červnu 2014 mohou duchy a kluby s doutníky fungovat i nadále jako samostatné instituce. Je však třeba mít na paměti, že v místnosti s doutníkem by neměly být poskytovány cateringové služby, tedy jídlo a nápoje v nich by nemělo být.

Vodní dýmky


Žádné vodní dýmky ani kouřové směsi pro ně nejsou uvedeny v zákoně. V souladu s tím zákon neposkytuje přímé odpovědi na otázky týkající se možnosti použití vodních fajků v restauracích po 1. červnu 2014 ani na uspořádání samostatných hal pro vodní dýmky.