Myšlenka podnikání: jak otevřít obchod s alkoholem

Výroba alkoholu se vyznačuje vysokou ziskovostí, ale rizika v tomto směru jsou poměrně vysoká. Úspěch zajistí zavedené prodejní trhy, dodržování technologií, vysoká kvalita a rozšíření sortimentu.

Než začneme

Podnikatel, který hodlá organizovat výrobu alkoholu, by měl mít alespoň obecné znalosti o technologii. Můžete si najmout odborníka, ale nemůžete zorganizovat výnosný podnik bez minimálního vědomí a pochopení podstaty tohoto směru.

Hlavní rizika

Společnost, která vyrábí alkohol, je vysoce výnosná. Vysoká ziskovost a poměrně jednoduchá technologie povzbuzují mnoho podnikatelů, aby vstoupili do tohoto oboru navzdory nákladům na licenci a potřebě platit spotřební daň. Konkurence je přítomná a začínající výrobce by se měl velmi snažit najít spolehlivé zákazníky.

Místo:

Důležitým bodem pro umístění závodu na výrobu alkoholu je pohodlná výměna. Náklady na dopravu hotových výrobků a surovin by měly být minimalizovány. Můžete se zabývat skladovými nebo průmyslovými komplexy, nabízenými k prodeji nebo nabízenými k pronájmu.

 1. Celková plocha by měla být 2,5-3x větší, než je plocha obsazená výrobní linkou. Stejné požadavky jsou posunuty až do výšky stropů.
 2. Při nízkých teplotách je proces fermentace mnohem pomalejší. V obchodě musí být teplo pro výrobu alkoholu. Zkontrolujte stav topného systému a tepelnou izolaci v místnosti.
 3. Při výrobě alkoholu je účinné větrání povinné (nucené nebo přinejmenším přirozené).
 4. Instalace destilačního zařízení vyžaduje speciální místnost s povinnou dodávkou tekoucí vody, podlahy se svahem, vybavené odtoky a kanalizace.

Dále jsou potřebné další prostory pro personál, prostory pro sklady surovin a hotových výrobků.

Zařízení

Technologie výroby alkoholu je nekomplikovaná. Výrobní linka se skládá z několika hlavních částí.

 1. Nádrž z nerezové oceli nebo technická lázeň. V nádržích v počáteční fázi zpracování jsou položeny suroviny a probíhá fermentace. Tento proces je doprovázen uvolněním velkého množství oxidu uhličitého. Mosazná nádrž musí být vybavena dvířky pro odvodnění vody a vypouštěcím kohoutem.
 2. Destilace se skládá ze dvou vzorů: pochvy se používají k destilaci kaše; rektifikace (retort) - čistit výsledný ethanol z fusel oleje.

Mosazná nádrž musí odpovídat kapacitě destilační jednotky. Při nákupu vybavení je třeba vzít v úvahu, že stodola je připravena po dobu sedmi dnů. Pro zajištění kontinuity výrobního procesu musíte zakoupit 6-7 nádrží.

 • Termoelektrické ohřívače.
 • Chladící zařízení.
 • Spirometry.
 • Separátory.
 • Skladovací nádrže na suroviny.
 • Inventář.

Náklady na vybavení závisí na jeho výkonu. Existuje podmíněné oddělení výkonu v malé dílně a velkém závodě. Destilační zařízení s jemným tavením s kapacitou 12 litrů za hodinu lze zakoupit za 180 až 190 tisíc rublů. Instalace pro velké zařízení může stát 1-3 miliony rublů.

Zaměstnanci

Nejdůležitějším bodem výroby alkoholu je přesné dodržování technologie. Je nutný kvalifikovaný technik. Počet pracovníků závisí na plánovaných objemech výroby a vybavení. Díky práci automatizované linky, jejíž produktivita činí 30-50 litrů za hodinu, se mohou vyrovnat 3-4 lidé.

Dokumenty a licence

Výroba alkoholu podléhá povinnému licencování. Chcete-li získat licenci, musíte si připravit následující dokumenty:

U licenčního řízení se doporučuje najmout právníka se specializací v této oblasti. Tím se podstatně zkrátí doba zpracování celého balíčku povolení.

Marketing

Kvalitní produkty, včasné provedení objednávek a konkurenceschopné ceny vás nutně povedou k novým zákazníkům. Neustále si přečtěte poptávku po různých typech alkoholu a nabízejte své produkty potenciálním zákazníkům.

Souhrn

Minimální prahová hodnota pro vstup do legální výroby alkoholu činí 3-4 milionů rublů. Se zavedeným prodejem alkoholu dosahuje ziskovost výroby přibližně 240% ročně. V závislosti na výši počátečního kapitálu, výše běžných výdajů a objemu výroby je doba návratnosti 12-18 měsíců.

Jak uspořádat obchod s alkoholem

Čtenáři blogu před věkem 30 let si s největší pravděpodobností nepamatují dobu, kdy výroba alkoholu byla výlučně výsadou státu. Pro případné pokusy o "rozbití" tento "monopolní koláč" následoval nevyhnutelnou trestní odpovědnost. Nyní, formálně, samozřejmě, tato koule je otevřená všem, kdo chtějí. Zaplaťte spotřební daně, clo, získáte licenci, nakupujte vybavení vhodné pro GOST a vyrábějte alkohol pro sebe tak dlouho, jak budete chtít.

Vypadá to všechno zdánlivě hladké. Ve skutečnosti je vše mnohem složitější. Výroba etylalkoholu, která se právě používané při výrobě alkoholických nápojů, je tak „chutné sousto“, přináší obrovské zisky, které vstupují do tohoto podnikání jen tak nebudete velcí výrobci působící na trhu již desítky let a mají dobrý „podvzyaki“ v příslušných strukturách.

Můžete však pracovat poměrně klidně až do určitého okamžiku, dokud nebude dosaženo výtěžku produktů, když se váš minialkoholový závod nezmění z malého podniku na vážnou hrozbu pro hospodářskou soutěž. Jedná se o dnešní skutečnosti, o kterých je nepravděpodobné, že byste byli řečeni v jiných zdrojích.

Ale! Za prvé, jak řekl velký velitel Suvorov: "Odvážnost města trvá", tj. když budete mít poměrně těžkou pozici, můžete v budoucnu dosáhnout poměrně vysokého limitu zisku a propagovat svou značku. A za druhé, existují také pozitivní momenty, což znamená, že stále budete moci vydělat své první miliony dolarů za výrobu alkoholu. Samozřejmě, pokud se vše dělá správně.

Co je alkohol?

Pro většinu obyvatel, zejména těch, kteří používají stejný alkohol pro "vnitřní tření", je alkohol rozdělen na potraviny a technické. Ačkoli, jak byste měli znát nedávno z médií, rozdíly mezi nimi téměř přestaly být zaznamenány a otravy s nízkým obsahem alkoholu se vyskytují stále častěji.

Výrobek pro technické účely je vyráběn z ropných produktů a dřevního odpadu (piliny) kyselou hydrolýzou surovin. Kategorie potravinového alkoholu se mezi sebou liší podle stupně čištění - opravy. V souladu s tím čím vyšší je úroveň čištění, tím nižší je obsah nečistot ve výrobku a tím vyšší jeho cena.

Etylalkohol je také zařazen do druhů podle suroviny, ze které je vyroben. Každý typ alkoholu je určen k výrobě určitých typů alkoholických nápojů:

 • Z obilí (žita, pšenice, ječmen atd.) - pro výrobu vodky a whisky
 • Z hroznů - pro brandy
 • Z ovoce (hrušky a jablka, ovoce a ovoce s velkými semeny uvnitř, bobule a ovoce s malými kosti)
 • Z rákosu - pro rum a cachashu
 • Z agávy - mexického kaktusu - pro výrobu tequily a sotoly
 • S přídavkem zeleninových příchutí - pro výrobu ginu a absinthu

Samozřejmě, vinaři pravidelně experimentují s výrobou alkoholu a alkoholu, takže složení alkoholických nápojů uvedené na lahvi se může lišit od daných údajů. Je třeba poznamenat, že výroba methylalkoholu je poněkud jednodušší než výroba ethanolu z hlediska požadavků. do obsahu ↑

GOST pro alkohol

Výroba alkoholu se musí provádět v souladu s GOST, které regulují složení, způsob výroby a další požadavky na produkt:

 • GOST 51652-2000 - pro potravinářský líh rektifikovaný (grade "Alpha", "Lux", "extra", což je nejvyšší čištění alkohol, alkohol je první třída, atd.).
 • GOST R 51999-2002 - pro denaturovaný a syntetický ethylalkohol používaný při výrobě laků a nátěrových hmot, parfémů apod. ("A" a "B" značky nejvyšší a první třídy)
 • GOST 18300-87 - pro technický ethylalkohol (Extra, první a druhý stupeň)

Před zahájením realizace projektu na výrobu alkoholu je nutné jasně definovat, jaké produkty budete vyrábět. K tomu potřebujete:

 • provést komplexní analýzu významu každého typu alkoholu ve vašem regionu
 • najít potenciálních velkoobchodních kupujících produktů
 • najít dodavatelské kanály pro suroviny
 • a mnoho dalších věcí

Souhlasíte, je to hloupé, když uvedete zařízení, získáte zařízení a "zakopnete" při hledání surovin a prodejních kanálů, že? Proto by se to mělo podrobně promítnout do podnikatelského plánu budoucího projektu. Jak vytvořit podnikatelský plán podniku na výrobu alkoholu si přečtěte zde. do obsahu ↑

Suroviny pro výrobní a dodavatelské řetězce

Po určení druhu výrobků, které budou vyrábět v lihovaru, je nutné problém vyřešit dodávkou surovin pro výrobu. Samozřejmě, "exotické" druhy, jako agáve, hrozny apod. pro výrobce, který se nachází někde ve středním nebo severním regionu země, prostě nebude k dispozici.

Ale je docela možné použít pro výrobu více "obvyklé" pro tato místa rostliny:

 • kořenové plodiny - brambory, mrkev, cukrová řepa. Ta druhá je pro tuto firmu nejvhodnější
 • plody - jablka, hrušky atd.
 • obiloviny - pšenice, žito, kukuřice, rýže

Také úspěšně produkují alkohol z běžného hotového cukru, melasy, škrobu. Při výběru surovin je třeba vzít v úvahu procentuální podíl alkoholu ze surovin.

Úzká spolupráce s dodavateli surovin, zavedené nepřerušené dodávky je klíčem k úspěšnému fungování podniku. V ideálním případě by měl být pro každý případ k dispozici několik napájecích kanálů. Koneckonců, ladící systém dodávek může vždy zasahovat do selhání plodin na polích, selhání zařízení nebo jednoduchý "lidský faktor". Věnujte pozornost:

 • agronomické organizace
 • soukromé osoby - zemědělci
 • cukrovary

Výpočty lze provádět nejen v hotovosti a / nebo bezhotovostní formě, ale také výměnou. Tak například po destilaci surovin zůstává alkohol suspenze, která slouží jako základ pro přípravu různých krmiv pro zvířata. A rozdíl v režimu "surového odpružení" je kompenzován penězi. do obsahu ↑

Technologie výroby alkoholu

Jak funguje moonshine, o čemž si uvědomuje mnoho čtenářů. Zařízení na výrobu alkoholu se velmi liší od řemeslné techniky. Stručně řečeno, technologie výroby alkoholu je následující:

 1. Suroviny a nezbytné přísady, obvykle sestávající z kvasnic a vody, jsou umístěny v nádobě z nerezavějící oceli, která má speciální poklop zajišťující těsnost a vypouštěcí kohout. Navíc objem nádoby by měl odpovídat objemu destilační kolony - destilačního zařízení.
 2. Braga pro destilaci je asi 5-7 dní. V důsledku toho je pro kontinuální proces výroby alkoholu nutné mít celkový objem varných nádob 5 až 7krát větší než objem destilačního zařízení. "Gradus" více než 15% v člunu ke vzestupu nemá smysl, protože proces fermentace po něm obvykle končí.
 3. V destilační koloně se braga destiluje na alkohol a nalije se přes připravený kontejner.

Jak můžete vidět, nic neobvyklého v technologii výroby alkoholu samo o sobě neobsahuje. To je důvod, proč je pivovar, možná ano, a stále je tak populární v zemi. do obsahu ↑

Místnosti a zařízení pro výrobu alkoholu

Chcete-li vyrábět alkohol pro vlastní potřebu, je dost malá instalace, kterou lze snadno umístit do garáže (jaké další druhy výroby najdete v garáži, které najdete zde), ale mluvíme o podnikání v plném rozsahu. Prostory pro výrobu proto potřebují mnohokrát víc.

Kritéria pro palírna jsou malé:

 • Povinná dostupnost ventilačního systému, pokud možno povinná
 • Povinná dostupnost topného systému, protože proces fermentace probíhá pouze při pozitivní teplotě
 • Potřebné vodovody a kanalizace
 • Výška stropů závisí na výšce nádrží vstupujících do zařízení, jejichž velikost může být od 2 do 6 metrů.

Vzhledem k tomu, že v destilaci zůstávají některé škodlivé látky, a to jak v tekutém, tak v plynném stavu, je rostlina nejlépe umístěna v určité vzdálenosti od osad.

Zařízení na výrobu alkoholu je rozděleno na základní a doplňkové. Hlavní jsou:

 • Kapacita pro vaření (nádrž, vana, barel atd.), Vždy z nerezového materiálu. Náklady závisí na kapacitě kontejneru. Takže, například, nádrž pro 50-60 m3 lze zakoupit za 80-130 tisíc rublů.
 • Destilační destilační kolona. To také závisí na kapacitě a objemu produktů a bude stát ve výši 200 tisíc až 1,2 milionu rublů.

Příslušenství:

 • chladicí kompresory
 • elektrické ohřívače
 • oddělovače pro čištění
 • průmyslové spirometry
do obsahu ↑

Obchodní registrace

Jak zaregistrovat firmu PI nebo LLC k registraci vašeho podniku, zjistíte kliknutím na odkazy. Vyberte vhodný systém zdanění může být v tomto zdroji - http://business-poisk.com/usn-envd-v-chem-ix-raznica.html. Po provedení všech těchto postupů zůstane získání povolení k výrobě ethylalkoholu nebo methylalkoholu v závislosti na tom, co si vyberete.

Informace o úplném souboru dokumentů, které budete muset předložit k získání licence, naleznete ve Federální službě pro regulaci trhu s alkoholem.

Na závěr vás chceme pozvat na krátké video, které bude bezpochyby užitečné pro ty, kteří se o tento obchod zajímají.

Výdělečná činnost: výroba alkoholu. Podnikatelský plán pro výrobu alkoholu: potřebné vybavení a seznam dokumentů ke startu

Není to tak dávno, že výroba alkoholu byla v absolutním monopolu státu a že se z něj stává občan, bylo považováno za porušení zákona. Ale teď se situace změnila. Téměř každý se může zapojit do činností spojených s výrobou a marketingem alkoholických výrobků.

Se všemi normami a požadavky zákona, samozřejmě. Tím se otevírají dostatečné možnosti pro provoz takové konkrétní činnosti, která se ve skutečnosti může ukázat jako velmi výnosná, slibná a samozřejmě výnosná.

Přehled hlavních otázek souvisejících se zahájením výroby alkoholu

Před přijetím konkrétních kroků a začátkem budování vlastní výroby, spojeného s tak obtížným úkolem, jako je výroba alkoholu, je třeba získat odpovědi na řadu důležitých otázek. Zabývají se následujícími tématy:

 • dodávky své výroby (zdroje);
 • marketing hotových výrobků (kanály a koneční uživatelé);
 • způsob, kterým se vyrábí ethanol;
 • druh alkoholu, který se má vyrábět (pitný nebo technický);
 • vybavení vaší dílny nebo závodu (zařízení);
 • možnost získání licence (shromažďování potřebných dokumentů).

Teprve po jasné a detailní odpovědi na všechny výše uvedené otázky lze začít organizovat vlastní produkci. A to:.. Prodám / pronajmout obchod nebo továrny, nákup zařízení pro výrobu alkoholických a surovin, začít vyrábět zkušební hodně, atd V tomto článku se budeme snažit pochopit hlavní body týkající se počátku jednání o obchodu s alkoholem. Budou tvořit základ vašeho podnikatelského záměru, bez nichž je nemožné začít podnikat (a ještě více tak specifická) a učinit z něj opravdu úspěšný a hladký chod výroby.

Výběr typu vyráběného alkoholu a distribučních kanálů: komu, jak, pro jaké účely

Alkohol se používá v různých průmyslových odvětvích: potravinářských podniků (pro výrobu alkoholických nápojů a nejen) a farmaceutických, chemických a jiných rostlin. Potřebujete to i výrobci kosmetiky, parfémů a dalších. Požadavek na tento výrobek je vysoký, a proto můžete zvolit směr, který vás více zajímá.

Kromě toho, při rozhodování o tom, který typ alkoholu se má vyrábět - technické nebo pitné, byste měli analyzovat tento trh ve vašem regionu. Nenechte se překvapit, pokud existují velké konkurence: podnikání je stále ziskové. Proto zkontrolujte kvalitní přehled hlavních prodejních kanálů a srovnejte plánované objemy výroby s existující poptávkou. Může být nezbytné, aby byly produkty dodány do dalších blízkých regionů, a to jsou dodatečné náklady (zejména náklady na dopravu) a nové konkurence.

Vy sám budete chtít v budoucnu rozšiřovat své podnikání a výroba alkoholu naroste do něčeho víc, například ve vinařství. To je docela možné a slibné nápad, protože konečný produkt (alkoholické výrobky) je mnohem dražší než náklady na čistý alkohol. A pokud bude dodržena správná úroveň produkce a jakost výrobku, spotřebitel bude vždy nalezen.

Po posouzení všech hlavních bodů (konkurenty, prodejní kanály, perspektivy vývoje) určit druh alkoholu, který bude vyráběn, a pokračujte k další otázce. A souvisí s výběrem surovin a hledáním zdrojů.

Výběr surovin a zdrojů jejich dodávky

Z předchozí otázky se objevuje další, stejně důležitá, volba druhů použitých surovin a zdrojů jejich výroby.

Výroba alkoholu destilací berg může být provedena na základě různých surovin. Především je to cukr. Maximální produktivita: 10 kg této suroviny dává přibližně 5-5,5 kg hotového výrobku, tedy čistého alkoholu.

Je však také nejdražší. Kromě cukru můžete použít různé produkty obsahující škrob: obiloviny (rýže, kukuřice), stejně jako cukrová řepa a ovoce (jablka, hrozny, švestky apod.). Je také možné vyrábět alkohol z brambor. Z pšenice můžete získat až 3 litry alkoholu a z řepy / brambor a ovoce, jen asi jeden litr.

V každém případě je volba dost velká. Kromě toho můžete použít současně několik různých zdrojů, stejně jako kombinované masky vyrobené z různých komponent. To je bezvýznamné, pokud vyrábíte technický alkohol. Ale při výrobě pití alkoholu a ještě víc vysoké jakosti (kategorie extra a vyšší) je takové míchání nepřijatelné. Suroviny by měly být vysoce kvalitní (ne zhnité nebo zmrzlé ovoce, řepa atd.) A jednosložkové.

Hodnocení dodavatelů surovin

Jaké suroviny budou použity, závisí na možnostech nepřerušované výroby v správných množstvích (lze je snadno vypočítat na základě výše uvedených údajů a plánovaných objemů výroby). Analyzujte situaci s dodavateli surovin ve vašem regionu.

Může se jednat o cukrovou továrnu nacházející se poblíž nebo o státní farmu, která vám může dodat ovoce, řepu nebo jinou. Odhadněte množství možných zásob. Nepřiměřený přístup k tomuto problému nemůže ve vaší prospěch hrát, v důsledku toho bude produktivní kapacita dílny nebo závodu nečinná. Předem se seznámíte s podmínkami spolupráce s pravděpodobnými dodavateli.

Plánování výroby: prostory, zařízení, technologie

Poté, co byly vyřešeny všechny hlavní problémy: byl zvolen typ alkoholu a možné zdroje jeho přijetí, byly stanoveny marketingové metody, byly analyzovány konkurenti - je možné začít nejdůležitější. Jedná se o otázky, kde (prostory) ao tom, co (zařízení) vyrábět alkohol, a jak to dělat (technologie). Pojďme se na ně podrobněji zabývat.

Vyberte si pokoj

Pokud jde o prostory, je nezbytné, aby se jeho volba řídila s veškerou odpovědností. Podívejme se na základní parametry, které by měly odpovídat. Doufáme, že nemáte v úmyslu vyrábět alkohol doma? Tato volba je docela přijatelná, pokud je vyrobena pro osobní potřeby, ale budeme podnikat. A tady je všechno vážné a prostory jsou potřebné k uspořádání plně fungujícího obchodu v něm.

Kritéria pro výběr výrobních oblastí:

 1. Rozměry - vaše dílna by měla být dvakrát nebo třikrát větší než plocha zabraná všemi zařízeními pro výrobu alkoholu (zejména fermentačních nádrží). Totéž platí pro výšku stropů.
 2. Teplota - v místnosti, kde je plánovaná organizace výroby, by měla být velmi teplá. To znamená dvě možnosti - dobře organizovaný topný systém nebo dobrá tepelná izolace. To je mimořádně nezbytné k nepřetržitému udržování procesů fermentace.
 3. Větrání je také velmi důležité. To může být jak nucené, tak přirozené (pouze v případě, že je používán odlučovač vody).
 4. Pro instalaci destilačního zařízení (opravná část) by měla být navržena samostatná místnost.
 5. Další důležité parametry. V samotném obchodě musí být kanalizace, podlahy vybavené odvodňovacími skluzavkami a také nutně tekoucí voda.

Jak můžete vidět, je důležité, abyste při rozhodování o tom, zda je místnost vhodná pro organizaci obchodu s alkoholem, zohlední různé nuance. Mějte na paměti, že čím větší objemy výroby plánujete, tím větší je velikost zařízení (a také jeho množství) a tím větší je požadovaná plocha pro dílnu nebo závod.

Vykupujeme vybavení

Před výběrem zařízení a hledáním prodejců, kteří budou zakoupeni, musíte pochopit skutečný výrobní proces. Technologie výroby alkoholu není příliš složitá. Důležité je však úplné pochopení všech fází výroby a vybavení, které jsou pro každou z nich požadovány. Je třeba pochopit, jaký druh vybavení k nákupu alkoholu, jaké velikosti / množství a kolik. Tato část je věnována tomuto problému.

Hlavní komponenty jsou dvě: nádrž a destilační jednotka:

 1. První složkou je tzv. Technická lázeň - kontejner z nerezavějícího materiálu, do kterého jsou suroviny naloženy v první fázi zpracování. Nádrž musí mít nezbytně vypouštěcí kohout a dvířka, protože během procesu fermentace se uvolňuje oxid uhličitý.
 2. Druhá (destilační zařízení) se skládá ze dvou částí: dochází k páření (zde se provádí proces destilace rmutu) a rektifikace (zde získaný ethanol je čištěn).

Kromě základního vybavení budou potřebná různá další zařízení a komponenty: ledničky, termoelektrické ohřívače, odlučovače, alkoholometry a tak dále.

Uveďte podrobný seznam toho, jaké zařízení na výrobu alkoholu potřebujete, v jakém množství, s jakými fyzickými a technickými vlastnostmi. Určete celou řadu výrobních zařízení a jejich specifické vlastnosti nejlépe u hlavního technologa vaší budoucí dílny.

Co se týče nákladů, musí být nejprve vypočteno (přinejmenším přibližně) a zahrnuto do vašeho podnikatelského plánu. Cena do značné míry závisí na plánované kapacitě.

Destilační závod na výrobu alkoholu pro malou prodejnu (kapacita asi 12 litrů za hodinu) bude stát asi 150 tisíc rublů. Pokud hovoříme o velké továrně, ceny zde jsou mnohem vyšší - od 1 do 3 milionů rublů v jediném sloupci. Ale síla je několikanásobně větší.

Možná, stojí za to začít s malou dílnou a s příznivým vývojem výroby, rozšiřovat a růst do větší tovární výroby. Vše závisí na vašich touhách a příležitostech, a to zejména finančních.

Pitný a technický alkohol: výroba

Proces výroby alkoholu je téměř stejný bez ohledu na to, jaké suroviny se používají a pro jaké účely je určen konečný produkt. Existují však rozdíly a souvisí s přípravnou (nebo počáteční) fází výroby.

Pokud popisujete technologii, jak vyrábět alkohol z jablek, ovesu nebo cukru, budou se lišit. Záležitost spočívá v tom, že produkty obsahující škrob jsou předběžně zpracovány - cukry. Výsledkem je cukrový mošt, který se pak fermentuje. Proto je nejsnadnější vyrábět alkohol z cukru, ale ne levnější. Zvažte, jak připravit rostlinné suroviny pro hlavní výrobní etapu.

Zpracování zrna

Žito, pšenice, rýže lze použít k výrobě. Za prvé, zrno je vyčištěno z nečistot a prochází zařízením pro vzduchové síto. Před použitím je vysušena a mletá. Z získané mouky se připravuje mladina: mouka se smíchá s vodou ve speciální nádobě, kde se mísí. Pak se dávka zahřívá párou na 75 stupňů a přivádí se do kontaktního otvoru rostliny. Zde se směs zahřívá na 100 stupňů.

Poté se obilná drť přenese do sporáku, kde se vaří několik minut při vysoké teplotě (až 172 stupňů). Jako výsledek, buněčné stěny zlomu zrna. Sladové mléko se přidává k již ochlazené hmotnosti k rozkladu škrobu. Výsledkem tohoto procesu sacharifikace je získání sladiny, která se používá k další výrobě alkoholu.

Zpracování ovoce

Příprava mladiny z jablek a jiných plodů je poněkud jednodušší než z obilí. Plody se rozemele a do nich vstříkne muštem (v poměru asi 5% hmotnosti plodů). Stejná věc se děje i při obilí. Voda se přidává, vše se mísí a zahřeje ve sporáku. Poté je výsledná homogenní hmota ochlazena, rozdrcena a fermentována.

Technologie výroby alkoholu: základní etapy

 1. Suroviny (cukr nebo pocházející z jiných produktů z cukrového muštu) a kvasnice jsou naloženy do speciální náplasti. Braga je připravena během týdne, v důsledku čeho by měl obsah alkoholu v něm dosáhnout 15% (pokud je více, ukončí se fermentační proces).
 2. Dále je hotová břečka zaslána do destilačního zařízení. V první části je skutečně jeho destilace: zahřívání (ethanol se odpařuje) a chlazení par (kondenzace).
 3. Ve druhé části je ethanol přečištěn z fuselových olejů. Proces se nazývá frakční destilace. Výsledkem je konečný produkt - čistý ethylalkohol.

Vzhledem k tomu, že se varná směs připraví do 7 dnů, do destilačního zařízení se zavádí týdenní dávka. To by mělo být zohledněno pro zajištění kontinuity výrobního procesu. Takže nádrže budou potřebovat zhruba 7krát více, než je kapacita destilačního zařízení.

Obecně lze říci, že technologie je poměrně jednoduchá a srozumitelná. Pochopte proces vytváření etylu pod všemi mocemi. Nejedná se o výrobu methylalkoholu, který vyžaduje vážné znalosti v oblasti chemie a může být velmi nebezpečný, pokud je organizace nesprávná. Nejedná se však o to, že v obou případech je žertování nutné, v tomto procesu je dodržování všech norem, technologií a bezpečnostních opatření klíčem k úspěšné výrobě a nehodám. Mimochodem, stále musíte získat příslušnou licenci. O tom dál.

Právní výroba alkoholu. Získání licence

Poté, co jste zjistili všechny složitosti a nuance vašeho budoucího podnikání, jste se naučili vyrábět alkohol a co potřebujete, můžete se přesunout na jednu z nejdůležitějších etap - získání licence. Bez tohoto dokumentu, bez ohledu na vaše znalosti a bez ohledu na to, kolik peněz máte, nebude možné realizovat plány na výstavbu a zahájení výroby. Jaké dokumenty budou potřebné k získání povolení k uzavření smlouvy? Podívejme se na ně:

 1. Ustanovující dokumenty (zakladatelská listina, stanovy atd.) - originální nebo notářské kopie.
 2. Registrační doklady (osvědčení o státní registraci) - originální nebo notářské kopie.
 3. Osvědčení o registraci u daňového úřadu - originál / kopie.
 4. Platební příkaz k úhradě poplatku za udělení licence (s bankou, nutně).
 5. Osvědčení o nepřítomnosti daňových nedoplatků.
 6. Dokument o dostupnosti prostor vhodných pro organizaci výroby ethylalkoholu (o právech vlastnictví nebo pronájmu).
 7. Závěr o souladu budov s hygienickými a epidemiologickými standardy.
 8. Závěr o souladu objektů s požadavky požární bezpečnosti.
 9. Závěr o dodržování jejich environmentálních standardů.
 10. Doklady potvrzující dostupnost certifikovaného zařízení (pro výrobu a skladování alkoholických výrobků, kontrola objemů výroby).
 11. Osvědčení o technické způsobilosti (mělo by odrážet seznam analyzovaných zařízení, surovin a hotových výrobků a jejich soulad se státními normami).
 12. Dokument o dostupnosti dostatečného schváleného kapitálu.
 13. Výpis z Jednotného státního rejstříku právnických osob.
 14. Goskomstat kódy.

Než shromažďujete kompletní sadu dokumentů, musíte spustit. Nicméně dostupnost všech požadovaných certifikátů, závěrů a certifikátů je zárukou, že obdržíte cennou licenci a budete moci zahájit legitimní činnost při výrobě ethylalkoholu.

Zdá se, že pro dlouho očekávaný začátek své činnosti neexistují další překážky - je možné bezpečně spustit výrobní proces. To je skutečně tak. Je však velmi důležité, aby v této věci byla vždy v pohotovosti, zejména pokud jde o zachování kvality hotových výrobků a dodržování právních předpisů o spotřební dani.

Perspektivy vývoje výroby alkoholu

V procesu rozvíjení vašeho podnikání a prohloubení do této oblasti činnosti si můžete najít sami několik vyhlídkových vyhlídek. Zejména reorganizace výroby s cílem zvýšit její rozsah a rozšířit specifika.

Může se jednat o vlastní parfumerie, kosmetiku nebo výrobu potravin, spojenou s alkoholem, chemickou nebo farmakologickou činností. Volba je dost velká. Samozřejmě, tyto společnosti vyžadují dodatečné náklady, investice a čas. Nicméně budou moci podniknout na novou úroveň, včetně zisku.

Kromě toho můžete svou výrobu rozšířit bez velkých investic. Souběžně s výrobou alkoholu musíme začít vyrábět krmiva pro zemědělské hospodářství. Když se vyrábí ethanol, vyrábí se světle hnědá barva, nazývaná bard. Je to velmi cenná druhotná surovina v důsledku obsahu bílkovin, sacharidů a vlákniny, a proto může být použita k výživě krav, prasat a jiných zvířat. A jeho výkon - nejméně 13 litrů na litr alkoholu. Velmi výnosný podnik, který nevyžaduje vysoké náklady.

Závěr

V tomto článku jsme se pokoušeli pokrýt všechny hlavní body týkající se organizace takového konkrétního druhu podnikání, jako je výroba etanolu nebo lépe alkohol. Zvažovali jsme otázky týkající se výběru surovin pro výrobu alkoholu a hledání jeho zdrojů; způsoby prodeje hotových výrobků; Vlastnosti prostor pod obchodem, potřebné pro výrobu zařízení. Rovněž byla popsána technologie získávání alkoholu z různých surovin.

Dále jsme věnovali pozornost právnímu problému předložením seznamu nezbytných dokumentů pro získání licence pro tento typ podnikání. Závěrem jsme se krátce zaměřili na vyhlídky a příležitosti získat další zisky při výrobě alkoholu. Doufáme, že tyto informace vám pomohou vytvořit vlastní obchodní plán a brzy začnou tuto ziskovou činnost.

Otevřeme závod na výrobu vodky - produkt ve dvou odrůdách: Standard a Premium

Výroba vodky je poměrně delikátní proces a kvalita hotového výrobku přímo závisí na stupni čištění vody. Produkce nejoblíbenějšího alkoholického nápoje v naší zemi lze považovat za ekonomicky životaschopnou, protože produkt bude vždy poptávka bez ohledu na ekonomickou situaci v zemi.

Vlastnosti obchodní organizace pro výrobu vodky

1. Organizační a právní forma podnikání - IP nebo LLC se zjednodušeným daňovým systémem.

2. Pro výkon hospodářské činnosti by měl být uveden následující kód OKVED: 15.91 - Výroba destilovaných alkoholických nápojů.

Před spuštěním výrobní linky je nutné se seznámit se seznamem státních norem: GOST R51355-99, GOST R52472-2005 a mezinárodní standard kvality.

3. Získání licence na výrobu po předložení balíčku dokumentů a zaplacení státní daně.

4. Registrace prohlášení a dobrovolného certifikátu shody pro vodku.

5. Obdržení razítka nového vzorku (1600 rublů za 1000 kusů).

Výrobní technologie výroby vodky

V procesu výroby vodky má každý detail hodnotu a ovlivňuje konečnou chuť alkoholického nápoje. Většina výrobců má své vlastní tajemství týkající se čištění a filtrování produktu, ale obecně je technologický proces výroby vodky pro všechny totožný.

Elite odrůdy vodky jsou připraveny na bázi sladového alkoholu, který je vyráběn speciální technologií.

Suroviny - naklíčené zrno, umožňuje během fermentace nepoužívat umělé přísady. Sladový alkohol je fermentován čistě přirozenými enzymy, dává konečnému produktu specifickou chuť (bez hoření) a sladkou pachuť. Rovněž důležitou složkou je kvalita vody, kterou je žádoucí používat z vrtů v ekologicky čistých oblastech. Voda, která se získává z přírodních zdrojů, má jedinečné vlastnosti a zvláštní vlastnosti mineralizace. Kvalitu použité vody by měl sledovat technik

Aby všechny složky mohly zachovat své užitečné a přirozené vlastnosti bez použití chemických náhrad, je nutné přísně dodržovat všechny fáze výrobního procesu:

 • úprava vody;
 • nákup nebo příprava alkoholu;
 • smíchání směsi voda-alkohol;
 • filtrace;
 • zpracování uhlí a stříbra;
 • obrana;
 • plnění hotových výrobků.

Před výrobou vodky je studován obsah solí ve vodě, měl by být minimální. Jeho objem v celkové hmotnosti by měl činit asi 60%. V této fázi se voda čistí sedimentací a filtrací. Je důležité si uvědomit, že nedoporučujeme vařit vodu (destilát), v tomto případě alkoholický nápoj ztratí svou jedinečnou chuť a stane se tvrdý.

Často se pšenice používá jako hlavní surovina pro výrobu alkoholu. Spolu s tím je povoleno přidávat ječmen, kukuřici a hrášek. Alkohol lze vyrábět samostatně nebo objednat v továrnách na výrobu alkoholu. Ve druhém případě je mnohem obtížnější kontrolovat jeho kvalitu.

Při třídění se alkohol a voda přivádějí do uzavřených třídících nádrží v požadovaných poměrech a smíchají se. Výsledná kapalina se podrobí dalšímu vícečetnému čištění. V této fázi mohou být přidány další složky, které jsou poskytovány formulací. Například pro výrobu citrónové vodky se ke směsi přidá citronová šťáva (příchuť). Poté směs vody a alkoholu prochází filtrem s křemičitým pískem a pak se třikrát filtruje přes sloupy, které jsou naplněny aktivním uhlím a ionizovaným stříbrem. V uzavřených třídících nádržích se kapalina voda-alkohol mísí se speciálními zařízeními.

Poté směs prochází sloupce křemičitým pískem. Taková starodávná a namáhavá metoda dá vodku jemnost a příjemné chuťové vlastnosti. V každém stupni výrobního procesu musí technik zkontrolovat kvalitu nápoje pomocí fyzikální a chemické analýzy.

Pravidelně je nutné křemenné filtry vyčistit, protože vzniklá sraženina bude narušovat normální čištění.

Před konečnou fází Vodka vstupuje do speciálních nádrží, kde se "uklidní a odpočívá", zpomalují se chemické procesy a voda a alkohol jsou rovnoměrně rozloženy. Čím víc dní strávíte na udržování vodky, tím víc se stane její chuť.

Podle norem, asimilace (sedimentace hotové směsi) by měla trvat nejméně 48 hodin. Podle zkušených technologů tentokrát nestačí. Proto může řada výrobců držet až 7 dní. Prvotní odrůdy "odpočívají" asi 3 měsíce, díky čemuž jsou jejich chuti ještě nasycené a rafinované.

Dále je každá láhev zkontrolována za integritu a opláchnuta vodou (malé množství vodky).

Proces plnění do lahví se provádí na speciálních automatických linkách - alkoholický nápoj se nalije do lahve a zapečetí se speciální zátkou, po níž se nanáší nálepka.

Závěrečná fáze zahrnuje balení vodky a její přepravu do skladu hotových výrobků.

Vybavení dílny výroby vodky

Je obtížné dosáhnout vysoké kvality produktů vodky bez použití moderního vybavení a prakticky není možné vyrábět stabilní dodávky bez automatizace výroby.

Kupujeme vybavení pro výrobu vodky

 • Pasterizátor (obrázek 14) - 110 000 rublů;
 • Tři tanky (obrázek 15) - 150 000 rublů;
 • Pračka na lahve (obrázek 16) - 240 000 rublů;
 • Balicí stroj pro plnění do lahví (obrázek 17) - 510 000 rublů;
 • Automatické zařízení pro označování štítků a spotřebních kol (obrázek 18) - 430 000 rublů;
 • Dodatečné vybavení:
  • instalace pro změkčování a úpravu vody - 180 000 rub.
  • sloupové uhlí (objem 1,6 m3) - 65 000 rublů;
  • jednoprůtokový pískový filtr - 54 000 rub;
  • dopravník - 35 000 rublů;
  • termotunel pro ohřívací uzávěry - 28 000 rub.

Celkem: 1 802 000 rublů.

Druhy mini alkoholických rostlin pro malé podniky

V tomto materiálu:

Miniaturní zařízení pro malé podniky zajišťují nepřerušovanou a výnosnou výrobu požadovaných surovin pro palírny, farmaceutický a kosmetologický průmysl. Podnikatel, který si zvolil takový směr pro svou činnost, musí být určen pouze s typem vybavení.

Jaké vybavení potřebujete k produkci alkoholu

Mini závody jsou určeny k výrobě různých druhů surovin:

 • ethylalkohol;
 • alkoholové náplasti;
 • destilované vody.

Některé typy zařízení pro malé podniky v této oblasti mohou zpracovávat padělané alkoholové výrobky a vyčistit je od náhradníků. Zařízení určená k výrobě alkoholu se nazývá destilace

Výroba alkoholických nápojů je jednou z nejvyhledávanějších oblastí podnikatelské činnosti. Vždycky se lidé pokoušeli získat samostatné tekutiny s obsahem alkoholu, mezi něž patří chválu a měsíčník. Získávání vysoce kvalitních výrobků se však až doposud komplikovalo legislativními zákazy a nedostatkem levných a vysoce výkonných zařízení.

V roce 1997 byla produkce alkoholu pro domácnost a zemědělství povolena na legislativní úrovni. V tomto ohledu je vývoj a výroba zařízení schopných produkovat vysoce kvalitní výrobky v dostatečném množství: mini rostliny, které jsou jinak nazývány rektifikačními rostlinami, se staly aktivnějšími.

Zařízení na výrobu alkoholu sestává z několika jednotek, z nichž každý může být zakoupen zvlášť.

To umožňuje samostatné sestavení sloupce, což výrazně snižuje náklady na nákup nezbytné instalace. Pro nespecialistu je však obtížné pochopit tuto otázku nezávisle. Proto se doporučuje věnovat pozornost mini-zařízením různých kapacit a zařízení připravených k výrobě.

Každá z nich se skládá z několika hlavních bloků:

 • sloupec pro vodní tepelné zpracování surovin;
 • mixér;
 • generátor kvasinek;
 • sloupec pro fermentaci surovin;
 • Bramborový lihovar;
 • sloupec pro léčbu;
 • instalace pro absolutní (konečný stupeň čištění ethylalkoholu);
 • sada pomocných nádrží.

Miniaturní rostliny jsou schopny produkovat vysoce kvalitní alkohol se silou 96-99,8%. Začátek výroby vyžaduje následující druhy surovin:

 • obiloviny (pšenice, žito, ječmen);
 • šťáva z bobulí, zeleniny a ovoce;
 • řepa, brambory;
 • cukru nebo cukrových odpadů.

Čím menší je objem destilačních kolon, tím nižší je produktivita mini rostlin.

Výrobci a typy minialkoholických rostlin

Zařízení pro výrobu jedlého lihu může mít jiný výpočetní výkon, který se vypočítá v takových jednotek litrů a dal (dl odpovídá 10 litrů). Nejmenší mini rostliny se nazývají "domov". Jsou schopné produkovat až 10 dal (100 litrů) denně vysoce kvalitního jedlého ethylalkoholu.

Zařízení této kapacity vyrábí mnoho výrobců. Mezi ně patří:

 • Ethanol-Com;
 • OAO Tambov rostlina Komsomolets;
 • LLC ICC Group;
 • "Eykos";
 • OOO "Miniskirtzavod";
 • společnost IC Group LTD a další podniky.

Mezi populární výrobce mini závodů patří společnost "Doctor Gruber", která nabízí širokou škálu zařízení pro výrobu surovin pro palírny a potravinářský průmysl. V sortimentu společnosti jsou k dispozici následující modely minialkoholů:

 • "Profi" s kapacitou 60, 120, 240 a 350 litrů / den;
 • "Simpl" s kapacitou 40, 60 a 80 litrů / den;
 • "Midge", objem až 1,5 l / hod.

Mezi oblíbené mini rostliny patří domácí zařízení "Baikal", vyráběné firmou "Minkspirtzavod", umístěné v Volgogradě. Zařízení je navrženo tak, aby produkovalo 5-10 litrů ethanolu denně. Tato továrna na mini alkohol je ideální pro uspokojení potřeb domova a zemědělství. Ale s takovou instalací nelze očekávat vysoké zisky.

K získání podstatnějších příjmů, které umožňují odejít z pronájmu a přesunout se do kategorie jednotlivých podnikatelů, existuje silnější a levnější zařízení: univerzální opravovací jednotka ECO 93M. Jejím výrobcem je LLC "Konverze".

ECO 93M je určen k destilaci chloupků a čištění falešných alkoholových výrobků. Rozměry instalace: 2,8 x 1,5 x 1,5 m. Spotřeba energie - 13 kW / hod. Zařízení je schopno vyrábět 4 litry vysoce kvalitního alkoholu za hodinu. K vybudování této mini zařízení není nutné pronajmout velké plochy. Dostatek obývacího pokoje, garáže, vily.

Toto zařízení je ideální pro malé podniky. Pro úspěšnou práci je nutné se seznámit s hygienickými normami pro výrobu tekutin obsahujících alkohol a důsledně je dodržovat. Ctižádostivý podnikatel bude mít snadné najít trh s požadovaným zbožím, který vyrábí.

Moderní instalace jsou vybaveny elektronickými zařízeními, ventily a čerpadly, které zajišťují dlouhodobou a dokonalou práci. Nepřetržitá výroba bude vyžadovat čistou vodu. Proto musí být místnost, ve které je sloupec umístěna, dobře udržována a má systém zásobování vodou.

Jak otevřít obchod s alkoholem

Přehled trhu s alkoholem

Stále relativně nedávno byla výroba alkoholu - jak potravinářského, tak technického - jedním ze státních monopolů. Nyní se tato situace změnila: nyní se může někdo podílet na výrobě alkoholu, samozřejmě s podmínkou, že bude platit zvláštní spotřební daň a státní kontrolu kvality výrobků. Výroba alkoholu se může stát poměrně výnosným podnikem, který však vyžaduje neustálé monitorování a kompetentní vedení.

Před otevřením vlastní produkce takových specifických produktů, jako je alkohol, byste měli pečlivě studovat důležité otázky, jako je nabídka a marketing, a jaký druh alkoholu (technické nebo pitné) budete vyrábět.

Jen zvážit tyto otázky a pečlivém zvážení odpovědi tím, že zkoumá situaci na trhu s alkoholem ve vaší oblasti, můžete začít podnikat (nebo v nejhorším případě - se vzdát).

Dodávky se týkají výroby alkoholu

Nejdůležitější otázkou, která je třeba vyřešit před zahájením výroby alkoholu, je to, jaké suroviny budete pro tento účel používat. Jak je známo, pro výrobu alkoholu destilací tzv. kaše, nebo prostě destilace, vyžaduje suroviny: všechna cukru - nebo škrob produkt - obvykle surový cukr (nebo melasy), pšenice (nebo rýže, kukuřice), jablka (stejně jako hrozny, žádné ovoce, atd.), cukrovou řepu (nebo brambory, jinou kořenovou zeleninu a zeleninu). Je také možné použít škrob v čisté formě.

Zjevně je "sortiment" skvělý. A ještě více se zvyšuje, pokud používáte suroviny, které nejsou standardní: zhnité ovoce, zmrazené brambory atd. Hlavním předpokladem pro výrobu alkoholu je však to, že je možné zajistit konstantní a nepřerušovanou dodávku rostlin levnými, s výhodou místními surovinami.

Nezapomeňte, že různé suroviny na výstupu poskytují různé množství alkoholu - pro cukr samozřejmě maximum: asi 5,5 litru na 10 kg surovin; u pšenice a melasy přibližně stejné - asi 3 litry; a pro cukrovou řepu, jablka a jiné ovoce a bobule a zeleninové plodiny a dokonce méně - 1 litr nebo méně.

Takže zásobování melasy a odpadních produktů z místní rafinérie cukru je jediná věc, cukrovary dokonce i těch nejmenších velikostí a objemů výroby jsou schopny poskytnout alkohol; ale pokud je základem dodávky jablka nebo řepa, pak by mělo být pečlivě zváženo množství a schopnosti dodavatelů - v případě nepředvídatelných akcí riskujete, že kapacita vaší elektrárny bude jednoduše nečinná kvůli nedostatku surovin.

Mimo jiné by se mělo používat několik zdrojů surovin současně. diverzifikovat dodávky. V zásadě je během destilace zcela nevýznamné, z čeho se vyrábí vaření, zejména pro technický alkohol a zda jsou smíchány různé složky. Pokud však vyrábíte alkohol, zejména v kategorii nad "Extra", míchání brzd je nepřijatelné - musí být jednodílné.

Výroba alkoholu: marketingové otázky

Pokud je nabídka více či méně jasná, pak s prodejem je situace poněkud komplikovanější. Ačkoli se alkohol používá v nejrůznějších průmyslových odvětvích, je třeba pečlivě počítat, zda místní spotřebitelé budou mít možnost vybrat si všechny výrobky nebo že budou muset hledat kupce z jiných regionů, kde se budete muset potýkat s místními konkurenty.

Obecně platí, že alkohol, přestože se jedná o produkt, který není předmětem znehodnocení, koagulace, rozpadu apod. (za jediné podmínky: stejně jako všechny hygroskopické materiály, etanol musí být skladován v uzavřených kontejnerech), je ještě lepší jej prodávat na místním trhu.

Důvodem je to nejprodávanější: dostatečně vysoká spotřební daň způsobuje, že alkohol je již drahý výrobek, a doprava pouze zvyšuje cenu tím, že pokládá náklady na dopravu.

Proto místní spotřebitelé alkoholu s výjimkou výjimek (nedostatek místních výrobců nebo nízká kvalita výrobků, které vyrábějí) preferují spolupráci s místními dodavateli.

Pokud jde o prodej, je třeba vzít v úvahu, odkud dodavatelé, a především, za jakou cenu místní chemické, farmaceutické a potravinářské podniky (stejně jako výrobci parfumerie a kosmetiky, pokud vůbec) vyrábějí alkohol. Pokud byste mohli studovat dodavatele surovin a vypočítat ziskovost, budou vám moci nabídnout ty nejlepší podmínky - začněte bezpečně svou firmu.

Prostory, technologie a zařízení pro výrobu alkoholu

Technicky není nic těžkého vyrábět alkohol. droždí Syrové běžného pekařské (mohou být také použity k urychlení procesu enzymatického štěpení) se umístí do zvláštní technické lázni - nádoba z nerezové objemu materiálu, který odpovídá výkonu nápravě (destilace) jednotky. V nádrži je vyžadován vypouštěcí kohout (nebo zátka) a poklop pro odtok vody, protože se během fermentace uvolňuje oxid uhličitý.

Místnost k fermentaci by měla překročit oblast fermentačních nádrží o 2-3 krát. To zajistí jednoduché nakládání surovin. Výška stropu závisí také na výšce nádrží.

Místnost by měla být zahřívána nebo dobře izolované (fermentace je exotermní reakce, a za předpokladu, že teplo může být spontánně udržuje), ale přítomnost větrání (alespoň přírodní, při použití vody těsnění a nucený bez vyskytovala) byla opatrně. Brave se připravuje na 6-7 dní, tj. pro kontinuální postup je nutné množství kvasných nádrží, destilační zařízení přesahuje kapacitu 6-7 krát - ukazuje se, že týdenní rychlost suroviny je načten najednou).

Ready-vaří pivo, ve kterém je obsah alkoholu dosáhne přibližně 15 ° C (tento údaj - maximální, tak i ve více koncentrovaných roztoků nejsou životaschopné kvasinky - fermentační proces je potom ukončen) se přivádí do destilační jednotky skládající se ze dvou částí - brazhnoy a destilací.

V prvním z nich jsou chřtány skutečně destilovány, tj. proces zahřívání (při odpařování etanolu a přidružených světelných sloučenin) a chlazení (a kondenzace) výparů.

Druhý retorta (tzv destilační kolony nebo destilační kostka), je proces čištění ethanolu z výsledných přiboudliny olejů, frakční destilací, pokud je ethanol odstraňována ze těkavých a těžké frakce z organických látek.

K vybudování destilačního zařízení je rovněž zapotřebí speciálně vybavený pokoj. V destilačním oddělení (dílně) v závodě je potřeba tekoucí vody, kanalizace, podlahy se svahem a odtoky pro odtoky. Výška místnosti a její plochy jsou voleny v závislosti na rozměrech destilačního zařízení.

Náklady na zařízení na výrobu alkoholu přímo závisí na jeho kapacitě. Je možné vyjmout 2 konvenční typy těchto zařízení: malou dílnu a velkou továrnu. V souladu s tím se první vzorek je možné zakoupit pro součet asi 2600 € (a destilační zařízení s kapacitou 12 litrů za hodinu) bez přídavných zařízení, - kvasných nádrží, lihoměrů, termoelektrických ohřívače, chladničky, atd.

Ale průmyslový model je dražší: zde ceny se pohybují od 900 do 3000 tisíc rublů. pro jednu destilační kolonu. Samozřejmě, výkon v tomto případě bude mnohem větší.

Perspektivy a úskalí alkoholového obchodu

Je-li vyřešena otázka dodávek a prodeje, jedinou otázkou, která vyžaduje zvláštní pozornost, bude soulad s platnou legislativou v oblasti daní (spotřební daně) a kontrolou kvality výrobků.

Z perspektivy vývoje lze uvést vlastní chemické (nátěrové produkty, rozpouštědla, nemrznoucí směs, a podobně), farmakologické (antiseptika, tinktury, extrakty), parfumerie a kosmetiky (parfémy, kolínské vody, spreje) nebo potraviny (alkohol) produkci. Navíc, v duchu času, spusťte výrobu paliva pro ekologické motory.

Tyto oblasti samozřejmě vyžadují také dodatečné náklady a investice a alkohol je výnosný pro obchod a ve své čisté podobě. To je samozřejmě tak. Nicméně, takové druhy výroby, jako například kvalita tzv. ("Elite") alkoholické nápoje nebo parfémy jsou mnohem ziskové a v každém případě se vyplatí.

Existuje další zajímavý způsob, jak získat další zisky bez velkých investic. To - výroba krmiv pro hospodářská zvířata (krávy, prasata apod.) Z tzv. bardy - závěsy světle hnědé barvy s vůní určité suroviny. Barda - odchod z výroby etanolu, získané množství je asi 13 litrů na litr alkoholu.

Díky obsahu vlákniny, sacharidů, bílkovin a stopových prvků je bard cenným zdrojem druhotných surovin. Kromě toho může být použito jako vyměňovací produkt při nákupu surovin ze zemědělských podniků nebo dokonce bezplatně (samozřejmě v nezpracované podobě) jako dodatečné pobídky ke spolupráci.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.