Jak otevřít design studio

Po přezkoumání různé webové zdroje, které zapisují na téma interiérového designu přišel k závěru, že stávající obchodní plány, interiérová studia, jak otevřít své podnikání je téměř nemožné, aby se informace budou velmi užitečné.

Podnikatelský plán pro studiové bytové a pozemní úpravy

Začneme náš podnikatelský záměr z registrace naší firmy s daňovou inspekcí (koneckonců, otevíráme oficiální podnikání).

Registrace designového studia

Jelikož jste novým podnikem, pak z existujících forem vlastnictví je vhodnější otevřít LLC nebo zaregistrovat IP.

Zvolil jsem registraci IP pro tuto firmu. Aby bylo možné zaregistrovat vaši firmu, budeme potřebovat aktivity (budou muset být zadány v žádosti o registraci IP).

Typy činností pro interiérové ​​a krajinné designové studio

Typy činností jsou předepsány v klasifikátoru OKVED. Pro rok 2016 se tento klasifikátor nezměnil a používáme starý OKVED 2001.

Zvolte typ aktivity:

74.87.4 - Konstrukční činnosti - tento typ činnosti vám umožňuje navrhnout i interiéry a krajinu a mnohem více (můžete vidět dekódování této aktivity na internetu).

Zdanění pro designové studio

Při zvažování zdanění vašeho ateliéru interiérů a krajiny stojí za to určit, kdo budou potenciálními zákazníky.

Budu předpokládat, že budete pracovat s fyzických i právnických osob, proto si systém zdanění USN 6%, zpráv dodávaných v podobě prohlášení 1 ročně, pro podnikatele do 30. dubna následujícího roku podávání zpráv.

Navzdory skutečnosti, že zprávy jsou podávány jednou ročně, musí být daňová platba uhrazena čtvrtletně zálohovými platbami na základě knihy KUDiR, kterou musíte uhradit.

Také nezapomeňte, že částku daně lze snížit pojistným. K produktívnější práci budete muset najmout několik specialistů. Mají-li zaměstnanci podnikatel, mohou snížit daň splatnou nejvýše o 50% částky daně samotné.

Vzhledem k tomu, že návrh interiérů apartmánů a krajiny je službou, nebudete potřebovat pokladnu, budete muset použít formuláře SSR (přísné formuláře hlášení).

Zaměstnanci designového studia

Abyste mohli určit pracovníky, které budou potřebné pro práci interiérového designu a krajiny, je třeba určit typ poskytovaných služeb.

Služby designového studia:

 • Interiéry bytů - 2 osoby;
 • Návrh krajiny - 1 osoba;
 • Účetní (trvat personál účetní stojí za to pouze tehdy, když velké množství práce, zatímco objemy jsou malé a zpočátku bude tak - všechny účty budou muset provádět samostatně, nebo jako jednu z možností pro outsourcing - to bude mnohem levnější a ušetří vám z fixních nákladů na ekonomka mzdy a platby za něj příspěvky do FIU, MHIF a FSS).

Celkově obdržíme personál 3-4 osob.

Vzhledem k tomu, že podnikatel původně není zaměstnavatelem, po zaměstnání první osoby bude nutné se zaregistrovat u FSS a FIU jako zaměstnavatel. To se provádí jednou.

No, samozřejmě, všichni zaměstnanci musí být specialisté ve svém oboru. Takže jak přesně jejich profesionalita určí osud vašeho podnikání. Všechny služby musí být poskytovány zákazníkovi kvalifikovaně a bezplatně.

Každý z návrhářů by měl být zodpovědný za jejich směr.

Nezapomeňte, že dobré jméno je velmi těžké vydělat, ale může to být rozmazlené ve dvou čárkách.

Místnost pro design studio

Volba prostor je pro každou firmu velmi důležitá. Ateliér interiéru a krajiny není výjimkou.

Začneme s velikostí místa potřebného pro designové studio:

 1. Alespoň každý návrhář by měl mít 4 m2. oblast;
 2. Pro zákazníka čekací plocha cca 8 m2.

Z tohoto důvodu by v našem případě měla být plocha minimálně 4kv.m. * 3 (návrháři) + 8 m2. (zákaznická čekárna) = 20 m².

Výsledkem je, že minimální velikost místnosti pro tento konkrétní případ by měla být 20 m2.

Nyní určete umístění interiéru a krajiny interiéru studia.

Umístění kancelářského studia v kanceláři

Určitě víte, že designové studio nemůže být nikde v průmyslové zóně nebo mimo město.

Nejlepší volbou pro umístění kanceláře vašeho studia bude kancelářská budova v centru města.

Nevýhodou zde je jen cena, protože centrum má nejvyšší ceny, ale stále nemáte prodejní prostor a kancelářské prostory samy o sobě stojí o řadu méně.

Můžete se spolehnout na 1000-2000 rublů. na metr čtvereční, to znamená, že náklady na pronájem kanceláře design studio v našem případě bude maximálně 2000 * 20 = 40.000 rublů, docela slušné ceny.

Ujistěte se, že věnujte pozornost budově, kde budete pronajmout pokoj byl pohodlné parkování.

A konečně, v pronajatých prostorách je nutné provést opravu (předtím, než byla koordinována s pronajímatelem), najít zajímavé návrhové rozhodnutí pro předpoklad.

Potenciální zákazník to okamžitě věnuje pozornost a jeho loajalita ke studiu se zvýší (což v budoucnu může být rozhodující při rozhodování o spolupráci s vámi nebo kontaktu s jiným projekčním úřadem).

Vybavte také klientskou oblast, kde budou zákazníci čekat na řadě.

Pokud jde o prostor pro designové studio, s vámi budeme podrobněji diskutovat v článku, který jsem za tímto účelem výslovně napsal: "Předpoklad designového studia"

Vybavení interiéru studio

Podívejme se, jaké vybavení bude nutné pro designové studio krajiny a interiérů:

 1. Tabulky. Počet tabulek by měl být počet návrhářů. V našem případě jsou 3 ks, pouze tabulky nejsou nejlevnější, ale kvalitní. Pokud budete mít z dřevotřískové desky, pak tloušťka stolu není menší než 22 mm.
 2. Křesla. Pohodlné křesla, není nutné ukládat a kupovat kancelářské židle, ale pouze zničí celkový obraz. Pro každou tabulku je potřeba sedět 6 ks, 2 pro každý stůl. Jedna židle pro návrháře a druhá pro návštěvníky;
 3. Laptopy. Počet návrhářů, v našem případě 3 kusy;
 4. MFI (tiskárna, skener, kopírka). Také 3 kusy;
 5. Malá pohovka. Z kůže nebo imitace kůže pro oblast zákazníka;
 6. Skleněný stůl. Instalace v klientské zóně;
 7. LCD nebo plazmovou TV. Pro klientskou zónu;
 8. Mobilní telefony. Také 3 ks. s čísly města;
 9. Dekorace interiéru. Vše závisí na stylu renovace prostor;
 10. Přístup k internetu. Zde bez komentáře.

Zde je základní vybavení designového studia interiérů a krajiny.

Podrobněji o vybavení a jeho nákladech napíšu samostatný článek "Vybavení studia studia".

Interiéry reklamního designového studia

Nyní mluvte o reklamní společnosti, která se musí konat v designovém studiu:

 1. Realitní časopisy. Pokud ve vašem městě jsou takové časopisy, pak je reklama povinná;
 2. Noviny, ve kterých je rubrika služeb. Umístění reklamy je pouze ve formě soukromých reklam na různých telefonech, tj. Pro každé reklamní jedno telefonní číslo. V jedné reklamě poskytují služby v oblasti krajinného designu, ve druhém interiérovém designu;
 3. Telecast. Také zde inzerujeme reklamu;
 4. Vytváření webových stránek. Předpokladem pro jakýkoliv interiérový design studia. Ale nedělejte to sami, abyste zachránili. Objednat jeho výrobu od profesionálů. Na to můžete umístit své portfolio, adresu a ceny. Bude to dostačující tzv. Vizitka;
 5. Skupina v sociální síti v kontaktu. Doporučuji vám ji propojit s vaším webem;
 6. Reklamy na fórech a stránkách města. Taková reklama je zpravidla volná, takže je hříchem, aby ji nepoužívala.

Jedná se o povinný typ reklamy, která propaguje vaši firmu. Také na téma design studio inzerce připravím samostatný materiál "Interiéry interiérů designu a krajiny".

Výnosy a náklady na designové studio

Při řádném provádění této činnosti lze výnosy vypočítat v poměrně velkých množstvích.

Abych lépe porozuměl tématu designu studia financí a ziskovosti, musím nejprve napsat všechny články, které jsem předtím slíbil, a pak budeme schopni určit ziskovost ateliéru designu interiérů a krajin. Takže finanční část bude o něco později v článku "Ziskovost designového studia interiérů".

Vývoj ateliéru interiérů a krajin

Designové studio pro interiéry a krajinu se může rozvíjet v následujících oblastech:

 • Oprava bytů. Skvělý nápad bude dokončit tým a poskytovat služby, které se nazývají na klíč. Od vývoje projektového projektu až po pokládku parket;
 • Prodej stavebních materiálů. Bude také dobrý nápad otevřít svůj vlastní obchod s stavebními materiály, z něhož budete provádět opravy;
 • Stretch stropy. Výroba stropních stropů kromě designového studia bude dobře fungovat;
 • Výroba nábytku. Tento směr stojí za zvážení, protože můžete vyvíjet exkluzivní nábytek pro vaše projektové projekty.

Stáhněte si podrobný obchodní plán pro designové studio s výpočty: stáhněte obchodní plán pro design studio.

Zde jsou hlavní směry vývoje našeho vlastního designového studia. Také si přečtěte článek o tom, jak začít podnikat se službami.

Na tom budu článek dokončen. Ve všech otázkách můžete kontaktovat moji skupinu v kontaktu "Obchodní tajemství pro začátečníky" nebo v komentáři na konci článku.

Jak otevřít design studio. Struktura designového studia a potřebného vybavení

Otevření vlastního podnikání je vždy rizikem. Než podniknete, potřebujete studovat trh služeb. Takové směry jsou považovány za slibné, které dosud nebyly mezi masami příliš rozšířené.

Vítěznou možností je seznámit se s obchodním plánem, jak otevřít designové studio pro interiér, protože poptávka po specializovaných službách v této oblasti je poměrně velká. Zvláště ve velkých městech, kde je aktivní stavba nových domů. Také mezi zákazníky budou majitelé domků v příměstských sídlech.

Organizace obchodu

Projektování je vhodné pro lidi, kteří mají kreativní povahu a mají odpovídající dovednosti a znalosti. Osoba by měla mít aktivní životní postoj a tvůrčí myšlení. Musí to být umělecký vkus, nezasahovat do znalostí psychologie, najít společný jazyk se zákazníky.

Všechny tyto okamžiky pomohou vytvořit skutečně unikátní designové projekty. Vzhledem k tomu, že podnikání dosud nedosáhlo rozsáhlé distribuce ve velkých městech, máte všechny možnosti vytvořit úspěšný podnik, jehož služby budou požadovány.

Přemýšlejte o tom, jak otevřít své designové studio, musíte zvážit několik důležitých faktorů. Mezi ně patří: umístění podniku, hotovostní náklady, nákup potřebného vybavení, přitažlivost personálu, reklama institucí. Všechny tyto body jsou uvedeny v obchodním plánu. Zvažme každého z nich zvlášť.

Finanční investice

Každá vlastní podnik vyžaduje startovní kapitál. Nemáte-li peníze na zahájení podnikání, můžete získat úvěr od banky. Poskytování služeb v interiéru bude vyžadovat průměr od dvanácti do patnácti tisíc dolarů. Je třeba zvolit pokoj, zajistit si pronájem. V závislosti na oblasti se nájemné za odnímatelnou plochu liší. Může se pohybovat od dvou set do čtyř set dolarů na metr čtvereční. Opravy se zpravidla provádějí.

Pokud se podnik vyvíjí nepřetržitě, může být zapotřebí další personál, což znamená, že v odhadu společnosti by měla být zahrnuta položka mzdových nákladů pro zaměstnance. Mladí návrháři bez praxe dostanou dvacet až třicet procent nákladů na objednávku. Vlastní webové stránky pro inzerci společnosti také vyžadují náklady, ceny začínají od tisíců dolarů.

Dokumenty

Před otevřením designového studia musí být oficiálně zaregistrován jako firma zabývající se poskytováním služeb. Vhodná právní registrace jako LLC nebo IP. Pronajmout si pokoj, který bude obsazen studiem, je formalizován. Bude vyžadovat povolení k provádění stavebních prací, uzavírání smluv. Činnost společnosti bude založena na interakci návrháře s klientem.

Mezi nimi je uzavřena smlouva. Specifikuje načasování díla, jejich etapy. Kromě toho jsou zákazníci seznámeni s vývojem projektu s jeho schématem a odhady pro stavbu (opravy). Jako předplacení studiové produkty obdrží od zákazníka mezi třiceti až sedmdesát procent nákladů na projekt. Objednávky mohou pocházet nejen od soukromých, ale také od právnických osob, podniků. Například majitelé restaurací, kaváren, kosmetických salonů, kanceláří.

Směr činnosti

Jak uspořádat design studio, měli byste si myslet na samém začátku. Především je třeba určit seznam služeb nabízených společností. Možná bude mít úzkou specializaci. V tomto případě se projekční projekty budou týkat pouze výběru interiéru pro obytné prostory. Kromě toho se studio může zabývat přípravou dokumentů pro přestavbu bytů, jejich interiérovou výzdobu, vývoj architektonických projektů. Počet služeb obsažených v balíčku návrhů společnosti přímo zvyšuje šance na nalezení klientely.

Nábor zaměstnanců

Jak otevřít design studio na vlastní pěst? Je nutné věnovat čas tvorbě zaměstnanců budoucí firmy. Hlavní zaměstnanci budou obchodním manažerem služeb a jedním nebo dvěma designéry. V první fázi rozvoje podnikání je vhodná místnost o rozloze dvaceti metrů čtverečních.

V budoucnu s expanzí společnosti bude vyžadovat několik odborníků s vzděláním a zkušenostmi v oblasti designu interiérů. Kromě toho potřebují účetní, konzultanty. V mladé společnosti můžete pozvat nejnovější absolventy vysokých škol. Návrhář ve studiu by se měl zabývat vývojem a řízením projektů, organizovat setkání se zákazníky, prezentace.

Zařízení

Studio musí být vybaveno výkonnými počítači, na kterých je nutné instalovat licencované programy - grafické editory. Doporučujeme nainstalovat jejich síťové verze. Jsou dražší, ale mohou být použity na několika počítačích najednou.

Budete potřebovat skenery, barevné laserové tiskárny, kopírku, fax. Také potřebujete laserovou pásku, digitální fotoaparát. Pro zaměstnance je třeba dát pohodlné a krásné stoly, židle, obrubníky, šatní skříň.

V samotné místnosti je důležité vytvořit atmosféru pohodlného pohodlí. Struktura designového studia bude obsahovat kromě pracovní plochy, kde pracují designéři, místo pro příjem návštěvníků. Pro ně je třeba nainstalovat pohovku, konferenční stolek, na kterém rozšiřují album s díla návrhářů společnosti a cenník služeb. Zákazníci budou potěšeni, pokud jim nabídnete šálek kávy nebo čaje. Zasedací místnost může zaujímat deset metrů čtverečních.

Přilákat zákazníky

Ideálním místem pro studio je prostor pronajatý v administrativní budově v centru města. Takže budete mít více šancí přilákat potenciální zákazníky.

Hodně závisí na tom, jak otevřít design studio a vybudovat reklamní kampaň k zajištění úspěchu podniku. Koneckonců, lidé se musí dozvědět o vaší existenci, a pak se budou chtít obrátit na vás za služby.

Pomoc letáky, vizitky, inzeráty v novinách, stejně jako reklama v rozhlase, televizi a samozřejmě internetová stránka na internetu. Měli byste umístit ty nejlepší návrhy vašich návrhářů, popis služeb a jejich náklady, stejně jako kontaktní informace: telefonní čísla, firemní adresu.

Je důležité nejen, jak otevřít design studio, ale také jak budovat interakci se zákazníky. Když návštěvník přichází do vaší společnosti, musí vidět schopnost specialistů na návrh interiérů. Tyto účely jsou modely hotových projektů, fotografií.

Vaši zákazníci budou moci poděkovat dopisy a doporučení, tyto dokumenty budou doplňovat portfolio společnosti a budou také přitahovat nové zákazníky. Jak ukazuje zkušenost, nejúspěšnější reklama je takzvané rádio "mouth-of-mouth".

Ziskovost

Po oboznámení se s obchodním plánem, jak vytvořit designové studio, můžete vypočítat úspěch takového podniku. Firma by měla nabízet služby na profesionální úrovni. K tomu, aby se projekt plně uzdravil, bude trvat od jednoho do pěti let. Náklady na projekt návrhu jsou počítány z ceny jednoho metru čtverečního, může to být tisíc rublů.

Začátečníci dostávají až pět objednávek za měsíc. Pokud má studio vlastní klientskou základnu a designové úspěchy, pak se případ může vrátit zpět za mnohem kratší dobu. Postupem času bude designová firma získávat popularitu a bude moci obdržet od deseti do dvaceti objednávek za měsíc. V důsledku toho budete mít stabilní a aktivně se rozvíjející podnikání.

Nové obchodní nápady

Myšlenka na uspořádání designového studia není nová, ale navrhujeme věnovat pozornost směru, který obyčejní představitelé této sféry nepovažují za hlavní - návrh interiérů. Lekce je nejen zajímavá, ale také velmi výnosná.
Proč je to výhodné?

Rozumí se, že v této oblasti jsou zpočátku tvořiví lidé, umělci a designéři, existují však faktory, které je pro běžné investory přitahují. Zde jsou hlavní:

 • stálý požadavek na příslušné služby;
 • k otevření podniku není zapotřebí žádných velkých investic;
 • absence rigidní regulace, jako ve stavebnictví;
 • malé náklady na údržbu.

Hlavní věc je samozřejmě poptávka. Skromná velikost počátečního kapitálu a menší režií stěží firma úspěšná, ne-li zákazník. Mohou se stát všemi okolními restauracemi, kavárnami, obchody a butiky v obchodních centrech. Interiér nákupní haly a kavárny vyžaduje neustálou aktualizaci, je třeba k dekoraci oken, alespoň na Nový rok, tematické akce a akce navrhuje příslušné změny v situaci, a někteří majitelé chtějí okořenit nudnou kancelářskou vzhled.

Takové služby nejsou nutné jednou, jejich potřeba vzniká pravidelně. Samozřejmostí jsou restaurace, které naposledy drží historické hradby, ale není mnoho takových. Obvykle jsou stravovací zařízení připraveny k úplnému změně interiéru každé dva až tři roky. Služby časopisů jsou vyžadovány ještě častěji. Vitríny jsou nejlépe vyzdobeny každou sezónou a před svatbami, složení uvnitř je osvěženo příchodem nové kolekce. V obchodním centru najdou nájemci prostor s holými zdmi a vše musí být děláno od nuly. Pokud je klient nadále spokojen s prací firmy, pak s vysokou pravděpodobností znovu použije s objednávkou.

Jak provést první kroky

Požadavky jsou opravdu minimální. Kromě dobrého vkusu potřebujete trochu. Některé začínají i bez registrace právnické osoby. Je však lepší nezapomenout, že společnosti stále více raději platit náklady na zdobení svých prodejen "v bílém", takže některé minimální dokumenty budou stále vyžadovány. Stačí zaregistrovat alespoň jednotlivého podnikatele. Ale bez kanceláře a propagačních produktů nejprve můžete udělat bez. Jsou potřebné pro přilákání velkých zákazníků, jinak je snadnější se s nimi přímo setkat.

Jediné, co je pro začátek práce naprosto důležité, je portfolio. Bez ilustrativního příkladu je obtížné přesvědčit potenciálního zákazníka, aby svěřil zdobení vaší společnosti. Samozřejmě, konkurence v této oblasti není příliš velká, ale stále existuje. Je lepší připravit přesvědčivé argumenty pro rozhovory.

Sbírejte portfolio okamžitě, jakmile se rozhodne o založení takového podniku. Chcete-li to udělat, budete se muset účastnit soutěží nebo pracovat trochu. Charitativní fondy také někdy potřebují zaregistrovat prostory a jsou vždy rádi, že ušetří. Navíc můžete své služby nabízet školám, veteránům a veřejným organizacím.

Existuje jedno malé tajemství. Zahájení podnikání tímto směrem budete s největší pravděpodobností muset nepřetržitě najmout specialisty nebo zaměstnávat zaměstnance. Získejte jejich souhlas s předstihem, abyste zahrnuli svou nejlepší práci do portfolia společnosti. To bude mnohem pevnější. Existuje pouze jedna nuance. Otázkou je nejen vyjednávání, ale také vhodná formalizace, aby se vyloučily možné konflikty. Obvinění z plagiátorství může "zabít" podnikání bez ohledu na jeho úspěch.

Jak vytvořit tým

Úspěch každého designového studia závisí na jejím týmu. Zaměstnanci vytvářejí nápady a vytvářejí pověst pro firmu. A ne vždy pro kreativitu je tvůrce podniku. Samozřejmě, existuje dostatek případů, kdy je otevřen pro určitého známého designéra, který přitahuje zákazníky již se svým jménem. Ale v této situaci, počítání pouze s jednou hvězdou nestojí za to. Kdo by měl vstoupit do týmu a kde je nejlepší místo, kde hledat zaměstnance?

Před náborem lidí je třeba si uvědomit, že vytvoření interiérů komerčních prostor není jen dekorací, ale hlavními klienty jsou malé a střední podniky a ne organizátoři svateb. Bude nutné nejen ozdobit květinami, ale také uspořádat osvětlení a dokonce i výstavbu dočasných zdí. Zpočátku jednoduše nemůžete nepřetržitě najmout všechny potřebné specialisty. Je nutné rozhodnout, kdo skutečně potřebujete, a kdo z času na čas přitahujete.

V praxi obsahuje aktivum:

 • designer,
 • umělec-designér,
 • polygrafista,
 • květinářství,
 • truhlář nebo výrobce nábytku.

Je to ideální situace, můžete začít v neúplné struktuře. Pouze je nutné pochopit, že ne všechny myšlenky budou realizovány. Také několik handymen, kteří mohou šetřit čas pro odborníky mohou být vyžadovány. Pro jednotlivé projekty je nejlépe najat elektrikář, specialista na sádrokarton, obkladač a malíř. Faktem je, že tyto profese jsou v poptávce, jejich platy jsou obvykle vysoké a v projektech nejsou vždy obsazeny.

Je obtížné najít vhodný personál, a to i pomocí všech možných kanálů: od známých až po pracoviště. Skutečné "bazény" potenciálních členů týmu pracují v divadlech. Samozřejmě nemluvíme o hercích, ale o umělcích, jevištích a různých obchodech, které vytvářejí rekvizity. Stojí za pozornost studentům tvůrčích univerzit. Je třeba si jen pamatovat, že zaměstnanci by měli dát kvalitativní výsledek. Před zákazníkem bude společnost zodpovědná za manželství.

Kancelář a webové stránky

Poté, co se společnost dostane na nohy a pokyny začínají pravidelně dorazit, stojí za to přemýšlet o vaší kanceláři a webové stránce. Je nenákladné pronajmout si kancelář v obchodním centru někde na okraji, prostě nedává smysl. Koneckonců, potřebujete nejenom metry, kde pracujete a přijímáte klienty. Šedé stěny, bílé stropy a dřevěné lamináty pravděpodobně nezapůsobí na potenciální zákazníky. Ateliér kancelář je vitrína celého podniku!

Místnost by měla být hledána dlouhodobě a pak je nejvíce kreativní vytvořit svůj interiér, aby bylo prokázáno všem návštěvníkům vaši kreativitu. Nebuďte stydliví a opravdu spojte fantazii. Kancelář se může stát zcela nečekaným místem. Například převedený autobus nebo opuštěné podkroví je dobrou alternativou k elegantnímu obchodnímu centru.

Stejný přístup by měl mít přednost při vytváření vlastního webu. Nemůže být vnímána pouze jako místo na internetu, kde je uloženo portfolio. Samotné by se mělo stát vizuálním dokladem vašeho vkusu, talentu a schopnosti vytvořit nové a krásné prostředí.

Začátečník si musí vzpomenout, že úspěch v tomto oboru vyžaduje nejen usilovnost, ale i schopnost překvapit. Chcete-li přilákat návštěvníky interiéru do obchodu, musíte nejprve zasáhnout svého majitele.

Viz také podobné obchodní myšlenky:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Jak otevřít design studio

Rizika na začátku tvůrčí práce

Vlastnosti otevření designového studia

Rychlý růst architektonických a designových studiích v Vladivostok je spojen jednak s nástupem v regionu a více nových domů (od bytů až po nákupních center), a za druhé, nízký práh vstupu na trh (investice jsou minimální, hlavní věc - odbornost pracovníků). Samotní účastníci trhu jsou si jisti, že s každým rokem budou konkurenti více a více. Tak jak otevřete design studio?

Chceš to?

Stále menší počet lidí, kteří začínají opravovat, nevydávají projektové projekty, které začínají objednávat i jednopokojové byty. Ukazuje se, že design prostor je stále atraktivnější. Kde začínáte investovat?

Alexander Danilov, obchodní ředitel společnosti LLC "Five"

(e-mail: [email protected]): "stojí za to zastavit a přemýšlet tvrdě - ale opravdu ji potřebujete? Samozřejmě můžete dělat hodně, ale pro designovou práci musíte buď dobře rozumět, nebo mít spolehlivého partnera-umělec (architekt, návrhář). S partnerem je obtížné - kreativní lidé mají tendenci se bloudit do hejn svého druhu a pokud vůbec nevlastníte ten předmět, pak dříve nebo později zůstanete v rozbitém korytě. Abyste mohli otevřít, potřebujete technické vybavení a právnickou osobu, novou nebo existující.

Požadavky na tuto technologii jsou obtížné. Návrhář potřebuje speciální počítač - grafickou stanici. Zařízení je vybaveno velkým množstvím paměti RAM, výkonným procesorem, velkou rezervou kapacity pevného disku, spolehlivou grafickou kartou, řadou vstupně výstupních zařízení a speciálním monitorem. U grafického návrháře je monitor zvlášť důležitý. Dnes jsou nejlepší modely nejvyšší LCD monitory Apple Cinema Display, LaCie, EIZO. Stojí to za 1 až 4 tisíce dolarů. Přidejte systémovou jednotku za 1,5 až 3 tisíce dolarů. Hledáme tablety formátu A4. Například tableta Intuos3 A4 stojí asi 700 dolarů. A3 fotografická tiskárna a skener mohou být nyní zakoupeny levně za 1 až 1,5 tisíce dolarů za sadu. Typická černobílá laserová tiskárna pro kancelářské použití je $ 200-300. Pro spolehlivou a rychlou komunikaci potřebujete vyhrazenou linku na internetu. To je základ, i když je stále mnoho různých zařízení. "

Galina Zhanuzakova, designérka:

"Otevřením designového studia je třeba určit, jaké cíle jsou sledovány: nejdříve maximalizace zisku, tvůrčí růst, uspokojení osobních ambicí? Co přesně uděláte, kdo je váš potenciální klient?

Musíte přesně představit zdroj, který máte v tuto chvíli. Není to nutně peníze. Řekněme, že už máte tým návrhářů, který podle vašeho názoru dobře funguje. Nebo vaše datování může pomoci při získávání ziskových objednávek. Ale v každém případě musíte pochopit předmět a specifika tohoto podnikání. Řekněme, že chcete dosáhnout zisku za minimální cenu. Stačí jen zaregistrovat společnost, která bude působit jako agent. Nízké ceny, používání studentů jako pracovní síly umožní udržet určitou úroveň ziskovosti. Tímto přístupem budou jedině náklady na reklamu a náklady na zaměstnance za projekt. Nevýhodou tohoto přístupu je, že neexistuje žádný strop pro růst.

Zaměstnanci jsou svobodní lidé, není jisté, že vás v nejkritičtějším okamžiku nezklame. Nevylučujte rozdělení termínů. Malí zákazníci, pro něž je především cena, se k tomu zavřou oči. Ale ty velké budou reagovat na tuto záležitost zcela jinak. Dalším přístupem je postupné dobytí trhu, vytváření pozitivního obrazu společnosti. Je to dlouhý proces. "

Vlastní designové studio: Kancelář

Vladivostok majitelé designových studií doporučují vybrat kancelář na snadno přístupném místě v centru města. Doporučená oblast - 30-40 metrů čtverečních. m (pronájem - 1 tisíc dolarů za měsíc). Měla by existovat zóna pro jednání se zákazníky. Nezapomeňte okamžitě investovat spoustu peněz do oprav a drahého nábytku. Nejdůležitější je pohodlí při práci.

Natalia Gorenko, zakladatelka a ředitelka Design Bureau Natalie Line LLC:

"Požadavky na umístění projekční kanceláře - funkčnost, ergonomie, designové řešení a zdobení hrozien. Zboží musí být uvedeno osobou. Návrhář nemůže sedět ve stodole! "

Vlastní designové studio: Zaměstnanci

Obvykle mladí lidé, kteří mají minimální zkušenosti s příslušnými programy, se obvykle považují za návrháře. Nicméně, kromě vzdělání (bylo by hezké mít to), skutečná zkušenost je důležitější pro skutečného specialistu.

Galina Zhanuzakova: "Na počátku nebude mnoho zákazníků, v této fázi stačí mít ve firmě ředitele, sekretáře s funkcemi manažera, vedoucího designéra, který musí vést projekty a jednoho nebo dvou návrhářů. Účetní a další funkce mohou být stále svěřeny třetím stranám - zpočátku je to ziskové. Při výběru zaměstnanců věnujte pozornost zkušenostem, kvalitu provedené práce. Je velmi důležité, aby osoba, kterou budete mít, pochopila, že nejintenzivnější práce je na samém začátku. "

Natalia Gorenko: "Optimální počet zaměstnanců závisí na množství práce. Například naše optimum je 3-5 lidí, mezi nimiž nejsou architekti, odhady, designéři nebo dekoratéři zvlášť. Všichni dělají všechno! Hledáme zaměstnance na inzerátech v novinách, na doporučeních. Hlavní náplní při náboru je psychologická kompatibilita kandidáta se zbytkem týmu. Student bude ctihodný odborník - na tom nezáleží, jeho výdělky zcela závisí na kvalitě a objemu práce.

Zisk na straně není vítán. Samozřejmě každý může pomáhat přátelům nebo příbuzným. Ale ne na úkor hlavní práce, tj. ne ztratí čas a zdroje naší společnosti na jiném projektu. A když člověk dozrává za samostatnou práci, nemůže být zadržen. To je život - všechny kočky někdy vyrůstají a opustí hnízdo. "

Vlastní designové studio: Žádní klienti. Co mám dělat?

Alexander Danilov: "Organizujte tržby. Designové studio v tomto ohledu je podobné bezpečnostní agentuře - pokud neexistují žádné předměty pro práci, dochází ke ztrátě. Nikdo k vám nepřijde jen na základě toho, že jste investovali peníze do tohoto nového podnikání pro vás. Klient je třeba hledat. Hlavní věcí v designu podnikání je mít zákazníka. Ale musíte mít to, aby to "nepoškodilo" vás, to znamená, Smluvní vztahy, schválení náčrtu, zápisy z jednání a zdokumentované změny projektů jsou velmi důležité.

Mnoho neúspěchů v tomto podnikání spočívá v nedorozumění tvůrčími lidmi, že design je stejný podnik jako prodej kosmetiky nebo benzínu. Veškeré vztahy mezi zákazníkem a klientem by měly být promítány na papíře. A pokud jste udělali projekt bez dohody, dali jste ho zákazníkovi za své čestné slovo, to je šance nevidět peníze vůbec. "

Zbývá dodat, že ve Vladivostoku chtěl investovat do tohoto zdánlivě snadného podnikání spoustu konkurentů. Univerzity každoročně vyrábějí nové profesionály - umělce, architekty, designéry. Tam jsou také urychlené kurzy a self-učil amatéry. Všichni chtějí peníze, a mnozí jsou vyhozeni, aniž si představují, jaké náklady nesou všechny podniky. Chcete-li vrátit prostředky investované do vytváření společnosti a vydělat peníze, jsou nutné dobré objednávky. Mnozí, investující 20 až 40 tisíc dolarů v naději, že v této oblasti vydělávají peníze, nakonec přicházejí na malou výrobu talířů a tuleňů. Je bezpečnější jen koupit hotel a pronajmout ho!

Galina Zhanuzakova: "Problémem je, že klient chce vidět dokončené práce, ale mladá firma je ještě nemá. V tomto případě doporučuji, abyste několik projektů vytvořil "pro sebe". Také poprvé má smysl spolupracovat s již známými společnostmi na určitých partnerských podmínkách. Například jsme začali pracovat s Nadací nemovitostí. Vyvíjíme možnosti interiérů pro byty v bytech postavených touto společností a doporučují nás svým zákazníkům. V důsledku toho by měli vaši zákazníci doporučit vaší firmě svým přátelům. "

Natalia Gorenko: "V současné době se toto podnikání živí, ale zisk je malý, aby se zvýšil, že potřebujete čas a trpělivost. A celkově to není podnikání v plném slova smyslu - je to placená práce. "

Mnoho společností začíná v oblasti grafického designu a přestává existovat v prvním roce života. To je způsobeno skutečností, že většina začátečníků v této oblasti jsou profesionální návrháři, kteří nejsou připraveni na velké množství nerekrétní práce - administrativní, organizační, účetní.

Olga KUTSAYA

Zdroj: konkurent.ru

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak otevřít své designové studio a stojí za to: názor profesionálů

Mnozí zkušení a dokonce i začínající návrháři chtějí otevřít své designové studio, ale nakonec jen několik z nich dosáhne tohoto cíle. V tomto článku společně s Pavlem Gerasimovem zjistíme, jak otevřít naše designové studio a proč je vůbec zapotřebí.

Vytvoření studia je nekonečný problém, který musí být neustále řešen. To je úkol vedoucího studia: nalézt problémy a řešení. Nejde o tvořivost, ale o tvrdou matematiku, ukazatele a řešení problémů. Existují však výhody. Níže jsem popsal některé klady a zápory vytvořením designového studia založeného na jejich životních zkušenostech.

Pros pro vlastní podnikání

1. Budete schopni vést proces a rozvíjet schopnosti vedení.

2. Neexistuje žádný limit na dokonalost: studio může být rozvíjeno neomezeně a neexistuje žádný strop pro výdělky. Můžete vydělat více peněz než pracovat sami.

3. Můžete spustit více projektů najednou.

4. Můžete si pro Vás vybrat nejzajímavější část projektu a dát zbytek zaměstnancům.

5. Nakonec se můžete dostat mimo podnik a řídit ji geograficky, kdekoli.

Nevýhody, bez kterých není vytvoření studia úplné

1. Kromě návrhových projektů je nutné vyřešit organizační otázky, úkoly přilákat zákazníky. To znamená, že v první fázi musíte pracovat tvrdě. Hodně. Po dokončení práce na projektech začněte pracovat na organizaci a přilákání klientů. Někdy to trvá a trvá od ranního rána až do pozdě v noci.

2. Jedná se o riziko a odpovědnost nejen pro sebe, ale pro všechny lidi, s nimiž se podílíte v práci.

3. Vytvoření studia vyžaduje neuvěřitelnou trpělivost a práci. Musíte být připraveni dělat spoustu akcí, které nefungují ani v prvních několika letech, ale budou pracovat později.

4. Chcete-li úspěšně vytvořit studio, potřebujete systémové myšlení (pro mě to bylo mínus pro kreativní osobu, ale podařilo se mi ji rozvinout).

5. Je třeba sladit, že ačkoli vám nikdo nebude dělat lepší práci, budete muset něco delegovat (to je nejčastěji pokus o vytvoření ateliéru a končí, budeme o tom mluvit níže).

3 směry vývoje designového studia

Přitažlivost zákazníků a prodejů, tvorba děl (tvorba projektových projektů a jejich realizace), organizační otázky - to jsou tři oblasti, v nichž se vytváří a vyvíjí designové studio. Hovoříme o tom každý zvlášť.

1. Přilákat zákazníky

Jedná se o první problém, se kterým se specialista setká. Návrháři mají zpravidla slovo z úst: projekt udělali jednomu zákazníkovi, poradili je přátelé a tak dále. Design studio na sarafanu je velmi těžké postavit. Potřebujeme stabilní kanály, které by přilákaly zákazníky. Organizátor studio provádí účelné akce a řeší konkrétní úkoly, které přitahují zákazníky.

První věc, kterou musíte udělat při vytváření studia, je určit, kdo jsou vaši zákazníci, jaké projekty chcete pro ně a v jakém stylu. Určete, co vyniknete a lišíte se od ostatních.

A pokud je odpověď na tuto otázku adekvátní (je žádoucí, aby to potvrdil i člověk zvenčí), pak můžete vytvořit stránku, postavit umístění a zahájit akce s cílem přilákat zákazníky. Pouze tehdy začnou tyto akce fungovat.

Mnoho lidí nepracuje při získávání klientů, dělá stejná opatření jako všichni ostatní podnikatelé (inzeruje, publikuje články), ale něco jim brání přilákat zákazníky.

 • Musíte mít konkrétní zákazníky s konkrétními potřebami. A pokud existují důkazy, že tito zákazníci aktivně hledají vaši službu, můžete je přilákat.
 • Vaše projekty musí odpovídat typu vašich zákazníků. Není možné kreslit ručně náčrtky nebo nenáročnou 3D vizualizaci jednopokojového bytu prémiového klienta s domem o rozloze 500 m2.
 • Měli byste odpovědět na otázku, kterou jsem popsal výše.
 • Váš pracovní formát by měl odpovídat i vybraným zákazníkům. To znamená, že vzdálený formát práce nemůže přilákat prémiový nebo vip-klient - potřebují osobní komunikaci a tak dále.

Trvalo mi asi rok, než jsem studoval všechny tyto aspekty, analyzoval a rozvíjel náš jedinečný návrh. A když byly všechny tyto otázky uzavřeny, začali být přitahováni zákazníci.

2. Výroba děl

Služby, které budete poskytovat, musí být optimalizovány a nákladově efektivní. Poskytování služeb interiérového designu je produktem "dočasného" (jak jej běžně nazývám). Ty, s největší pravděpodobností, prodáváte služby za metry čtverečních, ale ve skutečnosti jsou poskytnuty služby váš placený čas.
Úkolem organizátora je zpřístupnit proces a postavit správné zaměstnance do výroby.

Vypočítejte cenu služby a kolik času potřebujete k jejímu vývoji. Rozhodnutí o plánování například může být provedeno za 2 dny a tato služba stojí 10 000 rublů. Náklady na váš den jsou 5000 rublů. Na základě těchto informací si uvědomíte, že si můžete najmout osobu za 2 000 rublů denně a připravit pro vás plán. V takovém případě byste to napravili a strávili jen 2 hodiny na tomto úkolu a obdržíte zbývajících 3000 rublů. Tak je vybudován výrobní proces.

Úkolem organizátora ateliéru je identifikovat slabé stránky a problémy ve výrobě. Například v případě, že úroveň prací a vizualizace nedosahuje potřebné, je třeba tento problém řešit prostřednictvím jejího vývoje nebo najmout více zkušený personál, který učiní zobrazovací lépe.

Nezapomeňte, že v první fázi budete s největší pravděpodobností muset udělat vše sami - to znamená, že vedle přímé produkce je nutné sledovat a identifikovat stávající problémy z hlediska podnikání. Vždy je nutné sledovat kvalitu a být co nejnáročnější, pokud to vyžaduje zapojení klientů (odstavec 1).

Začněte pracovat na produkci v ateliéru stojí za kvalitu práce. Mělo by to být nejlepší. Pak doporučuji optimalizovat proces vytváření návrhu interiéru. Udělej to tak, aby se služby splatili a vytvoření designového projektu nevyžaduje obrovské množství času.

3. Organizace

Kromě toho, že přitahuje a vyrábí, existují takové aspekty, jako jsou smlouvy, právní otázky. Zapojení zaměstnanců, sestavení popisů práce a doporučení pro zaměstnance; vytvoření celého systému samotné práce - tak, aby podnik fungoval jako mechanismus.

Neustále existují organizační problémy a problémy, které je třeba řešit. Představte si situaci: Původní soubor vizualizace projektu, který zaměstnanec udělal, byl ztracen. Například počítač vypálil těsně před tím, než byl projekt předán vizualizátoru.

Existuje problém. A kdo je? Samozřejmě, vaše a vaše studio. Vy, jako organizátor procesu, byste měli vyřešit a předcházet takovým problémům. Například účastníci školení v procesu stahování všech souborů do úložiště cloud.

V organizaci také obsahuji finanční zprávy a účetnictví. Je třeba vzít v úvahu všechny příjezdy a výdaje studia. Vymýšlet systémy, přehledy, tablety k identifikaci a identifikaci problémů a vyřešit je znovu. Problém, nový systém, řešení je romantické, slovem.

Smlouva je to, co bych doporučil zahájit studio. Smlouva je odrazem obchodního vztahu se zákazníkem. bude způsob, jakým je práce se bude konat a jakou formou dát a kolik změn - to vše by se mělo odrazit ve smlouvě.

Musí být vyvinut tak, aby všechny položky odrážely zájmy zákazníka a zohledňovaly vaše. Smlouva by měla být odrazem vašeho systému práce. Systém práce by měl být navržen tak, aby vaše produkce nebyla negativní. To znamená, že pracovní proces bude postaven tak, aby si zákazník rád všechno, přijal práci a byl spokojen a návrhář netrval na něm hodně času. Koneckonců dostane od vás plat. Doufám, že zachytili logiku.

Jak otevřít design studio

Existuje mnoho způsobů, jak začít podnikat od začátku, tedy bez investic. A otevřít design studio je jednou z těchto možností. Lidé, kteří mají talent v designu, mají nyní mnoho příležitostí k vydělávání, protože nyní je tato oblast velmi populární a má mnoho směrů - design oblečení, interiérů, šperků, internetových stránek atd. V tomto článku budeme zvažovat možnost otevření designového studia pro vývoj grafického designu různých objektů - od firemního stylu velkých společností až po vizitky kadeřníků nebo kaváren.

Směr vývoje studia

Nejdříve se musíte rozhodnout, co bude designové studio. Ve velkých městech může být hlavním zaměstnáním rozvíjení firemního stylu různých firem a společností, v menších městech je možné se zabývat vývojem log, vizitek a letáků, vytváření návrhů webových stránek apod. V každém případě se nyní většina klientů prohledává prostřednictvím Internetu a v tomto případě vše závisí pouze na činnosti správce projektu.

Počáteční investice

Za prvé, musíte vynaložit peníze na návrh společnosti. Může být individuální podnikatel (IP) nebo právnická osoba - například LLC. Počáteční investice jsou v obou případech poněkud odlišné, ale odhaduje se, že stačí začít 4-5 tisíc USD. Pro začátečníky je lepší začít přemýšlet o založení svého obchodního studia s počítačem, v tomto případě můžete vyzkoušet svou ruku při určování směru, a když se aktivita shromažďuje a vyvíjí, můžete se rozšiřovat v právním smyslu.

V případě nepříznivého vývoje případů bude ztráta investic s IP méně. Ale v takovém případě je třeba spojit talent designéra a podnikatele, to znamená, že nejprve je ředitelem i zaměstnancem jedné osoby.

Umístění a zařízení

Na začátku cesty může být cena za pronájem pokoje ve velkém obchodním středisku příliš vysoká a pro nováčkého podnikatele by byla prohibitivní, a proto ti, kteří si zvolili cestu IP, by měli vzít v úvahu možnost pracovat doma nebo v kavárně. Můžete se také setkat s klienty v internetové kavárně a vzít si s sebou notebook s výsledky práce a příklady. Nyní existuje mnoho možností pro mobilní internet, takže je možné, aby nebyla spojena s určitým místem.

Mimochodem, je třeba věnovat zvláštní pozornost formování portfolia, protože to je "tvář" studia. Všechny práce v portfoliu by měly být vysoce kvalitní a jistě dány přímo návrháři a neměly by být vypůjčeny na internetu.

Zařízení

Když otevřete design studio v samostatné místnosti a s několika zaměstnanci, musíte se postarat o zařízení. Pokud zakoupíte vše od začátku, budete potřebovat skener, tiskárnu (možná několik modelů), kopírku a může být plotr. To vše bude vyžadovat spoustu peněz a cesta ven z této situace může být například pronájmem místnosti poblíž soukromé tiskárny. Pokud lze tuto možnost implementovat. To bude muset koupit jen několik počítačů nebo notebooků. Mimochodem, při práci s grafickými aplikacemi potřebujete monitory kvality. Proto, v případě notebooků, musíte si koupit další monitory kvality. Ještě optimálnější je případ, kdy zaměstnanci přicházejí se svými notebooky - nemají vůbec nic kupovat.

Zaměstnanci

V designových ateliérech velký tým zřídkakdy pracuje, obvykle tam není více než deset návrhářů. Účetnictví může být outsourced nebo najat účetním. Budete také potřebovat správce a případně správce pro práci s klienty. V současné době jsou nezávislí návrháři najatí v podobných studiích, zejména pokud jsou práce sezónní. Plat designérů začíná od 500 USD.

Reklama a vyhledávání zákazníků

Designové studio by mělo mít pohodlné a stylové místo, protože závisí na jeho image a přitahuje zákazníky. Stránky musí obsahovat kontaktní údaje, seznam služeb, portfolio a odkazy na zákazníky. Ceny nemusí být specifikovány, protože často jsou vyjednávány jednotlivě.

Práce většiny designových studií začíná naplněním přátel a známých. Postupem času pověst nového studiového studia sleduje známé a přijdou první objednávky třetích stran. Nejlepší reklamou bude portfólio a zpětná vazba od zákazníků.

Nový přístup k otevření studia interiéru

Návrh interiéru je oblast činnosti, která se stává stále populárnějším. To je způsobeno rychlým rozvojem komerční výstavby: nakupování, obchodní centra, super a megamarkety. A opravy bytů se zřídka dělají bez účasti designéra. Proto je takové podnikání poměrně výnosné a poskytne více než slušnou úroveň příjmů. V tomto článku se budeme snažit zjistit, jak otevřít interiér designového studia od začátku a kolik to bude stát.

Nuance a problémy při zahájení podnikání

V moderních podmínkách lze uspořádat dekoraci interiéru studia s malou nebo žádnou investicí doma. V takovém případě je dodávání na vyžádání na Internetu "Jak otevřít design studio" v nejlepších materiálech, které vyprávějí o těžkopádném systému organizace tohoto podniku od začátku.

Tradičně se doporučuje začátečník, který chce otevřít podnik:

 • k pronájmu kanceláře;
 • modernizovat svůj interiér;
 • koupit stroje a nábytek;
 • nájem zaměstnanců;
 • spustit reklamní kampaň.

Otevření designového studia od začátku v takovém režimu bude vyžadovat působivé investice. To je v průměru asi 2 miliony rublů. Současně bude firma orientována na práci v rozsahu vypořádání. To značně snižuje efektivitu práce, stejně jako konkurenční boj. Než začnete podnikat, musíte se připravit na boj proti konkurenčním podnikům. V oblasti designu je obzvláště ostrá.

Stáhněte si připravený obchodní plán designového studia, který můžete od našich partnerů. Kvalita plateb je zaručena!

Můžete organizovat firmu od začátku pro pružnější, moderní a efektivní schéma. Stačí vytvořit vlastní zdroj na Internetu. Musí nutně obsahovat příklady děl - portfolia. Můžete je snadno vytvářet sami, studovat design, jeho zákony, metody, trendy, směry. Proto je nutné zvládnout grafické programy pro 3D modelování, jako jsou 3D max, Unity 3D a další. Materiály na to stačí na internetu.

Otevřené studiové studio na internetu - poskytuje pokrytí celého segmentu ruského jazyka a racionálně investuje. K tomu budete potřebovat:

 1. Vytváření webových stránek - 10 000 - 100 000 rublů.
 2. Optimalizace a podpora zdroje 10 000 - 200 000.
 3. Reklama - až 200 000 rublů. Zároveň můžete nezávisle posílat příspěvky v sociálních sítích, účastnit se tematických fór nebo otevřít své vlastní. Získat zkušenosti a klienti by se měli účastnit soutěží v designu profilů.

Zahájení podnikání v tomto případě bude vyžadovat minimální investice, ale účinnost takového podniku bude o řád vyšší než při provádění standardního schématu.

Výhody interiéru studia online

Podle výzkumu je více než 50% trhu služeb z hlediska designu interiéru, 3D designu a vývoje her v rukou malých studií, které provádějí práci na dálku. Podle toho se jejich rozpočet každoročně zvyšuje. Existuje několik důvodů:

 1. Příjem práce a dokončení jsou prováděny operativně, vzdáleně online.
 2. Operační výpočet. Peníze se rychle přenesou na účet umělce.
 3. Optimální náklady na služby. Nezahrnuje nájemné za prostory, platy zaměstnanců, daně.
 4. Ateliér online se snaží přilákat zákazníky, a tím co nejvíce kvalitativně provádí práci. Zaměstnanci, kteří sedí v kanceláři z objektivních důvodů, nejsou vždy připraveni ukázat 100% výsledek.

Studie ukazují, že i velké společnosti dávají přednost využívání služeb malých firem na internetu.

Jediným nedostatkem je vysoká úroveň konkurence. A aby byl váš projekt ziskový a studiový dekor se stal známým, je třeba vytvářet vysoce kvalitní, světlé dílo. Současně by jejich hodnota měla být nižší než tržní cena. Následně s rozvojem zkušeností a zákazníků se cena projektů postupně zvyšuje. V průměru interiér bytu stojí 300 až 500 dolarů.

Pokud nemáte talent nebo touhu vyvíjet sebe sama, můžete pracovat v rámci schématu přesměrování objednávek. Například objednávka je umístěna na zvláštní burze se specifikací technického úkolu, přebírá výkon nezávislého externího dodavatele za nižší cenu a po provedení je zákazníkovi doručena na vyšší cenu. Tato metoda však neumožňuje operativní dokončení projektu a vytváří další organizační potíže.

Univerzální schéma

Můžete však kombinovat tyto dvě schémata - otevřít studio v kanceláři a paralelně provádět aktivity prostřednictvím internetu. Kde začít v tomto případě? Doporučuje se, aby nejprve samostatně pracovala v této oblasti a akumulovala kapitál pro otevření designového studia v kanceláři.

Pozor prosím! Je třeba poznamenat, že při náboru budou problémy. Skuteční profesionálové v oboru designu interiérů a modelování počítačů již pracují na sobě nebo v jiných studiích. Okamžitě je nutné nezúčastnit se specialistům, začátečníkům a vycvičit je v průběhu práce nebo nabízet vysoké mzdy - zájem kvalifikovaných mistrů.

Otevření kanceláře vyžaduje registraci IP. Jak začít tento proces? Je třeba podat doklady u daňového úřadu v místě bydliště:

 • Žádost o registraci formuláře IP - P21001. Jedná se o dokument s 5 stránkami, kde je nutné uvést kód OKVED. Podle nového klasifikátoru roku 2018 - to je 72.60 - činnosti spojené s webdesignem, informačními technologiemi, programováním, vytvářením informačních zdrojů internetu.
 • Křížový list, který potvrzuje platbu státního poplatku. Jeho velikost je 800 rublů.
 • Kopie pasu.
 • Prohlášení, které určuje druh daně. Podává se nejpozději do 30 dnů po registraci. A to, podle zákona, trvá ne více než 5 dnů od okamžiku předložení dokumentů.

Závěry

Designové studio vyžaduje ve větší míře touhu po seberegistraci a zlepšení. Moderní tržní trendy přinášejí tyto vlastnosti do popředí. V opačném případě je nutné věnovat působivé množství nezávislé otevření ateliéru interiérového designu. To však nezaručuje úspěch, protože většina trhu je rozdělena mezi talentované, podnikavé týmy nezávislých.