Perspektivní obchodní myšlenky v Německu

Pro emigranty je mnohem obtížnější vytvořit úspěšnou firmu v nové zemi. Ale pokud máte vytrvalost a zvolíte správný směr, můžete získat dobré příjmy i se základními znalostmi jazyka.

Zdá se, že trh je plný širokého spektra zboží a služeb. Ale pro podnikající osobu je vždy slibné místo. Jak si zvyknout a vytvořit si podnik v nové zemi emigrantu. Promluvme si o Německu - jedné z nejbohatších evropských zemí, jejichž trh se vyznačuje velmi vysokou úrovní konkurence.

1. Položka na rychlé občerstvení

Tento průmysl v Německu se vyvíjí impozantním tempem. Nemusíte otevřít elegantní restauraci a národní ruská kuchyně už není pro tuto zemi exotickou zvědavostí. Němci dávají přednost jednoduchému a výživnému jídlu. Chcete-li otevřít malý bod na několika stolech, není potřeba velký kapitál. Palačinky, klobásy, levné sendviče, uzené kuřata, povinné pivo - obyvatelé Německa denně jedí v malých kavárnách.

 • Moderní svět se zrychluje, konkurence se zhoršuje. Ve vyspělých zemích a velkých městech se obyvatelé ve spěchu vypořádají maximálně v průběhu dne. Proto si vybírají rychlé občerstvení, lépe na cestách.
 • Vysoký zisk poskytuje četní turisté, kteří ušetří čas na příležitost podívat se na další památky nebo peníze na nákupy.
 • Němci tvrdě pracují, ale také rádi jíst - a to je hlavní důvod. Několik srdečných svačinek mezi hlavními jídly pro tuto zemi je normou. Vysoká úroveň příjmu vám umožňuje ušetřit na jídle.

Otevřete své místo v místech s největší koncentrací lidí - železniční stanice a letiště, výstavy, zábavní a nákupní centra, centrální ulice poblíž nejoblíbenějších atrakcí.

2. Kadeřnický salon

Velmi žádaný směr. Němci často krájeli vlasy. Pro ženy je dokonalý styl a zdravé vlasy znamením dobrého vkusu. Muži často upřednostňují velmi krátké účesy, které pro každého kadeřníka jsou zlaté obydlí. Klient se vrátí maximálně do dvou týdnů. Podle statistik preferuje 70% německé populace krátké účesy. V závislosti na regionu se minimální náklady na mužské účesy pohybují v rozmezí 12 euro, účes žen - 20 euro. Mytí, masáž, péče o vlasy, sušení - další příplatky.

3. Ruční služka

V posledních letech dochází k prudkému nárůstu zájmu o různé ručně vyráběné výrobky. Směr není důležitý. Pletené věci, řezbářství, proutěné výrobky, obrazy a různé dekorativní kousky jsou velmi ceněny. Každá dovednost, která má přinést, přináší solidní příjem. Tento trend je obzvláště patrný v evropských zemích. Můžete získat slušné peníze pro svůj vlastní kostým na zakázku, malované nádobí nebo figurky, vánoční hračky, originální letáky nebo originální design standardních notebooků. Jedinou podmínkou je jedinečnost a úplná absence známky sériové výroby.

4. Služby péče o tělo

Tělocvična, masáž, jóga, solárium, manikúra a pedikúra jsou velmi populární v Německu. Bez ohledu na jejich společenské postavení nebo úroveň příjmů mají Němci velkou váhu na péči o tělo a jsou ochotni zaplatit za něj velké peníze. Pro ně je dobře upravený vzhled nutností a jedním z nejdůležitějších ukazatelů úspěchu. Všechny postupy jsou požadovány nikoli případ od případu, ale pravidelně.

5. Dekorativní rostliny

Farmářská činnost v Německu je velmi přísně kontrolována. Pro pěstování zeleniny a ovoce na prodej je zapotřebí významných investic a dodržování přísných pravidel. V případě okrasných rostlin a služeb krajinářů je vše mnohem jednodušší. Rozsah rozsáhlých aktivit a pomoc při výsadbě zahradních pozemků a městských ulic je velmi žádoucí. Můžete růst a prodávat rostliny pro domácí, léčivé byliny, květy a keře pro design krajiny.

6. «E-Bay.de»

Příležitosti k vydělávání na této platformě jsou nekonečné. Stačí se zaregistrovat na webu a otevřít účet u banky. Vyberte si libovolnou skupinu produktů. Můžete otevřít vlastní obchod - registrační platforma nabízí bezplatné šablony. Není to špatná možnost - obchod s věcmi z druhé ruky.

7. Bydlení pro turisty

Naši krajané zvolili tento směr poměrně často. Útulná chata v rekreační oblasti nebo apartmán v turistickém centru je zakoupen. Reklamy můžete umístit na internetu na speciálních německých stránkách nebo v sociálních sítích. Zisk je nerovnoměrný a do značné míry závisí na ročním období. Pokud máte elitní nemovitost, luxusní opravy nejsou nutné. Ale komfortní podmínky, sprcha a WC, pohodlná kuchyně jsou nutné.

8. Fetiš

Nezaměňujte prosím s nezákonnými činnostmi v sexuálním průmyslu. V Německu a dalších evropských zemích je velmi oblíbený směr prodeje různých oděvů, které vzbuzují sexuální zájem v určité kategorii. Jsou to jen věci. Lidé, kteří patří do těchto komunit a klubů, zpravidla prodávají určité atributy. Ale to není nutné. Důležité je pouze pochopit podstatu fetišu, mít alespoň základní znalosti z psychologie a nedostatek komplexů.

Jak otevřít podnik v Německu. Obchodní emigrace do Německa. Nápady pro malé podniky v Německu

Německo je země, která láká podnikatele z celého světa. K tomu dochází z několika důvodů. Za prvé, v Německu neexistují žádné rozdíly mezi vlastním a zahraničním kapitálem. To platí jak pro finanční transakce, tak pro devizové transakce. Jedinou podmínkou je registrace všech převodů v zahraničí a ze zahraničí v místních bankách.

Podnikání v Německu může udělat každý. Potřebujeme pouze dostatečný kapitál nebo určité dovednosti. V takovém případě nezáleží na místě bydliště.

Kategorie podnikatelů

V Německu jsou ti lidé, kteří provozují vlastní podnikání, rozděleni do dvou skupin. Prvním z nich jsou podnikatelé. Druhá skupina zahrnuje osoby, které mají "svobodné povolání". Podnikatelé těchto skupin jsou považováni za vlastníky svých firem.

Předpoklady pro založení společnosti

Jak otevřít podnik v Německu? Mnoho ruských podnikatelů uvažuje nad tímto problémem. A to není náhodné, protože tento stát je ekonomickým centrem eurozóny a má stabilitu v politické sféře. Německo navíc aktivně podporuje všechny, kteří v této zemi začínají podnikat.

Loajální pozice je obsazena silovými strukturami. Neopouštějí úplatky od začínajících podnikatelů, ale aktivně jim pomohou usadit se na novém místě.

Před těmi, kteří otevřeli své podnikání v Německu, existují pozoruhodné vyhlídky. To je způsobeno skutečností, že německá značka je vysoce ceněna na světovém trhu.

Výběr právní formy společnosti

Německé právo stanoví několik specifických typů podnikání. Tento seznam zahrnuje: akciovou společnost a společnost s ručením omezeným, velitelství a obecné partnerství, jakož i další formy.

Než odpovíte na otázku, jak otevřít podnik v Německu, je nutné vybrat typ podnikání, který je pro vás nejpřijatelnější. V případě, že je plánováno vytvoření malé firmy, je nejvhodnější zaregistrovat ji jako společnost s ručením omezeným. V tomto případě mohou zakladatelé být jednotlivci nebo legální. Měli bychom mít na paměti, že jsou odpovědní za porušení spáchaná ve výši jejich podílu. Zakladatelé takových podniků nemusí mít německé občanství.

Registrační kroky

Poté, co jste se rozhodli pro formu podnikání, musíte získat telefonní číslo a právní adresu. K tomu můžete pronajmout kancelář. Bude telefonní spojení. Kanceláře k pronájmu jsou pronajaty v Berlíně, stejně jako v mnoha dalších městech země.

Jak otevřít podnikání v Německu a neplatíte za pronájem prostor? V moderních podmínkách může být vytvořena virtuální kancelář. Zde a obdrží hovory jménem budoucí společnosti.

V další fázi organizace se zvolí jméno. Musí být nutně koordinována v obchodní komoře, která se nachází v oblasti, kde se obchodní otevření nachází. V zemi těchto organizací existuje více než osm desítek.

Poté je třeba rozvíjet chartu společnosti. Důležitým krokem je podepsání memoranda o sdružení. Tento důležitý dokument by měl obsahovat seznam povinných informací. Patří k nim: celé jméno společnosti, její právní adresa, druh zvolené činnosti, rozdělení akcií mezi zakladateli a jejich pravomoci, jakož i výše základního kapitálu a doba trvání díla.

V příští etapě je nutné notářskou registraci zaregistrovat. Tato služba stojí pět set eur. Najít odborníka pomůže oficiální webové stránky notářské komory Německa. Současně jsou ústní hovory přijímány telefonicky a zasílány e-mailem.

Za účelem zahájení podnikání v Německu musí být ověřené dokumenty přisouzeny instituci banky. Bude vydán podnikový účet pro převod počátečního kapitálu s označením "fáze registrace". V tomto případě poskytuje banka výpis pro notáře. Potvrzuje otevření účtu.

Malé podnikání

Není těžké otevřít malou firmu v Německu. Za účelem registrace malého podniku stanoví německé právo zjednodušený systém.

Jak otevřít podnikání v Německu, pokud se rozhodnete stát se podnikatelem? Malé firmy se musí zaregistrovat pouze u prodejního úřadu na svém místě. Pokud je podnik klasifikován jako malý podnik, zohledňuje se jeho roční obrat. U malých firem nepřesahuje dvě stě padesát eur. U malých podniků existuje další kritérium. Velikost ročního zisku. Musí to být méně než dvacet pět tisíc eur.

Nápady pro malé podniky v Německu jsou mnohostranné. V seznamu podnikání je mnoho specialit. V oblasti medicíny jsou to lékaři a maséři, psychologové a zdravotní sestry, záchranáři a porodní asistentky. Kdo má právní vzdělání, může pracovat jako právník, notář a konzultant.

Lidé tvůrčích specialit mohou také mít malou firmu. Otevřete své obchodní designéry a designéry, fotografy a tanečníky, spisovatele a umělce. V malých obchodech je mnoho novinářů a překladatelů, historiků a také lidí zastupujících pedagogické, ekonomické a technické speciality.

Freiberufler

V Německu je navíc k výše uvedenému i další forma podnikání. V Rusku neexistují žádné analogy. Říká se tomu Freiberufler. Rozvoj podnikání v Německu s využitím této formy organizace je vhodný pro ty, kteří z jakýchkoli důvodů nemohou otevřít velkou společnost. Nicméně, pokud jsou dovednosti a dovednosti samostatné práce přítomny, pak je podnikání nejlépe registrováno ve formě Freiberufler.

Z právního hlediska je tato osoba obchodníkem. Současně vydělává za sebe. Rod takových činností podle německého práva není podnikatelský. V ruštině lze tuto formu podnikání přeložit jako "zástupce svobodných povolání". Je zřejmé, že tito lidé mají velké znalosti, vysokou kvalifikaci a mají značné zkušenosti.

Ti, kdo takové aktivity vedou, mají daňová oprávnění. Neplatí daně z podnikání. Zároveň jsou stejně jako všichni ostatní podnikatelé povinni přispívat do dani z přidané hodnoty. Zaplať zástupce svobodných povolání a daň z příjmů.

Co můžete udělat pro zahájení podnikání v Německu?

Chcete-li zahájit svou podnikatelskou kariéru, je nejlepší volba. V Německu si můžete koupit malý podnik. Podnikání v této ekonomicky rozvinuté zemi je příležitostí k získání zaručeného příjmu.

Doporučuje se provést nákup za pomoci zprostředkovatele. Profesionálové budou poskytovat služby nejen při akvizici, ale také budou konzultovat ve směru používání stávajících hotových obchodů. Investoři přitahují hotely a restaurace, autoservisy a čerpací stanice, autoservisy a spotřebitelské služby, stavební firmy atd.

Nákup podniku

Na mezinárodním trhu je Německo dlouho považováno za zemi ziskových a spolehlivých investic do nemovitostí. V posledních letech se počet finančních hráčů zvýšil několikanásobně, což investuje peníze do ziskových aktivit této země. Hotový obchod v Německu je zisková akvizice. Investoři si mohou udržet svůj kapitál ve stabilní ekonomice, přičemž získají zaručený příjem.

Obchodní nápady v Německu jsou různé. Investoři nabízejí kanceláře a obchody, ziskové domy a další majetek. Navíc, při získávání nemovitosti a dosažení zisku je možné emigrovat do Německa nebo vydat povolení k pobytu.

Investoři často mají nějaké problémy. Jsou související se skutečností, že získaná nemovitost musí být spravována. Chcete-li získat příjmy, musí být také udržovány a kontaktovány s nájemníky.

V Německu je však výhodnější hotový obchod. Jedná se o investice do pronajatého majetku. Zároveň je snadné získat příjem z toho.

Nákup ziskové činnosti lze provést registrací půjčky nebo hypotéky v banku v Německu. V tomto případě je výhodnější koupit nemovitosti v Hesensku, Berlíně, Bavorsku nebo Vestfálsku, které jsou nejstabilnějšími oblastmi hospodářského plánu.

Co je výhodnější koupit?

Obchodní nápady v Německu jsou různé. Nicméně nejstabilnější příjem lze získat z nákupu lukrativního domu. Nájem bytů zisk přináší nízké. Tento příjem je však nejméně rizikový a nejvíce likvidní. To je vysvětleno tím, že byty v domě mohou být prodávány jeden po druhém. Hledání kupujícího pro takovou firmu je jednodušší než jakýkoli velký objekt, protože stávající poptávka po pronájmu bytů je vysoká a velmi stabilní.

V případě, že je váš finanční kapitál významný, doporučuje se, abyste v Německu koupili supermarket nebo obchod. Bude to skvělá investice. Prodej supermarketů a obchodů probíhá při uzavírání dlouhodobých leasingových smluv. Výnos této investice je od sedmi do jedenácti procent ročně.

Pevná procentní část příjmu vám umožní obdržet hotel, který jste zakoupili. Hotelové podnikání je jedním z nejoblíbenějších destinací s garantovaným příjmem.

Nejbezpečnějším a nejstabilnějším obchodem je nákup domů pro seniory. Koneckonců, tyto instituce jsou pod státní péčí.

Nový celoevropský trend alternativních zdrojů energie je park solárních článků. Jeho nákup vám také umožní získat zaručený příjem.

Podmínky přistěhovalectví

Několik let se Německo zdráhá přijmout ty, kteří postrádají solidní počáteční kapitál a zkušenosti s řízením podniku. V současné době je emigrace do Německa mnohem jednodušší. Stalo se to po létě roku 2012, vstoupil v platnost zákon "O pobytu, rybolovu a integraci cizinců". Tento dokument zrušil závažná omezení, která existovala pro ty podnikatele, kteří počítá s získáním povolení k pobytu.

Nové podmínky

Přijatým zákonem byla zrušena hodnota minimálních investic. Předtím bylo možné podnikatelské přistěhovalectví do Německa s počátečním kapitálem dvě stě padesát tisíc eur. Byla také zrušena povinná podmínka pro vytvoření nejméně pěti pracovních míst.

Regulační zákony platné do léta 2012 vyžadovaly, aby cizinci vypracovali podnikatelský plán. Předložené dokumenty by měly být posouzeny zvláštní kompetentní komisí. Současně schválila pouze ty plány, které pro tuto zemi představovaly zvláštní hospodářský zájem. V současné době není specifická činnost podniku podrobena přísnému ověření.

Významné změny ovlivnily seznam žadatelů o podnikání. Nyní mohou zahraniční studenti, kteří absolvovali německé univerzity, zahájit své podnikání v Německu. Před tímto zákonem mohli zůstat v zemi jen tehdy, když byli zaměstnaní ve společnosti.

Je třeba zdůraznit jednu nuanci. Absolventi mohou otevřít své podnikání pouze v oborech, které získali.

Generování příjmů

Jak můžete vidět, obchodní imigrace do Německa se stala přístupnější. Ne každý návštěvník však může v této zemi dosáhnout významného finančního úspěchu. Pouze osoba s určitými znalostmi a slušným množstvím peněz bude moci v Německu obsadit určité místo. Je také zapotřebí pamatovat na hospodářské turbulence způsobené evropskou krizí.

V naší zemi, není mnoho lidí, kteří mají skutečné pochopení toho, jak vytvořit podnik v náročném prostředí. Je důležité si uvědomit, že v Německu není možné živit na úkor zisků z nevzhledných stáncích prodávají tabák, nebo z příjmů stroje, vydávání místo kávy je špatné páchnoucí kapalina.

Doporučení

V případě, že jste si vědomi své vlastní síly, jednat! Všechna snaha o zahájení podnikání bude trvat čtyři až pět měsíců. Převážnou část přípravných prací můžete převést na právní zastoupení. Samozřejmě, že budete muset zaplatit za služby, ale současně ušetříte čas a pojistíte proti různým přehlédnutím při registraci.

Jak otevřít své podnikání v Německu v roce 2018

Každá země má své vlastní zákony, které regulují obchodní činnosti. Státy se také liší, pokud jde o úroveň vývoje a stupeň konkurence. Existují další faktory, které určují obchodní klima země. Tyto nuance by měly být brány v úvahu před zahájením vlastního podnikání. Zvažte, jak podnikat v Německu, jaké jsou výhody podnikání v této zemi.

Proč Německo?

Výhody Německa jsou zcela srozumitelné. Celková životní úroveň v Německu je mnohem vyšší než v Ruské federaci. Německá ekonomika je rozvinutější. Není tak zranitelná vůči krizím. V Německu je méně problémů s korupcí a umělými překážkami pro rozvoj podnikání. Vláda země zavádí široký program podpory podnikání. Proto počet firem v Německu neustále roste. To zase zvyšuje konkurenci, v důsledku čehož zůstávají na trhu pouze nejúčinnější společnosti.

Obchodní imigrace

Evropské země aktivně přitahují investory a přivádějí kapitál do svých ekonomik. Od roku k roku jsou požadavky na potenciální přistěhovalce sníženy. Například dnes obchodní imigrace do Německa neznamená povinnou investici do ekonomiky Německa určitou částku nebo otevření pracovních míst. K získání povolení k pobytu v zemi budou vyžadovány pouze následující podmínky:

 • podnikání by mělo být ziskové;
 • majitel je povinen nést veškeré výdaje nezávisle a podporovat svou rodinu bez použití státních dotací;
 • je třeba provést včasné daňové odpočty;
 • podnikatelský plán prozkoumá Obchodní a průmyslová komora Spolkové republiky Německo za pozitivní vliv rozvinutého podniku na místní ekonomiku;
 • v neposlední řadě hrají osobní vlastnosti majitele, stejně jako úroveň jeho kvalifikace.

Tyto podmínky se nejčastěji berou v úvahu při vydávání povolení k založení společnosti a získání práva na pobyt v Německu.

Seznam dokumentů

Nejlepším řešením pro obchodní imigraci je získat vízum typu D. Projít úředním postupem budete muset poskytnout:

 • 3 fotky 3,5x4,5 cm;
 • vnitřní a zahraniční pas;
 • Popis podniku s podrobným uvedením rozsahu činností a očekávání z projektu (v němčině);
 • originál osvědčení o podnikání (Gründungsurkunde);
 • notářský seznam účastníků a akcionářů;
 • smlouva o zaměstnání obchodního ředitele;
 • výpis z obchodního rejstříku (Handelsregisterauszug);
 • certifikát znalostí němčiny;
 • zdravotní osvědčení o nepřítomnosti infekčních nemocí;
 • finanční doklady, které potvrzují schopnost majitele udržovat si svoji rodinu a podnik (musíte mít alespoň 160 tisíc eur na účtech).

Dokumenty by měly být přepravovány do německého vízového centra v Moskvě nebo diplomatických orgánů republiky v jiných regionech Ruska.

Volba organizační a právní formy podniku

Podmínky pro podnikání a placení daní závisí na registraci. Proto volba organizační a právní formy není formální.

 1. Soukromý podnik (Einzelunternehmen) převezme 100% vlastnictví firmy a plnou odpovědnost za něj. Pronajímatel je oprávněn pracovat jako nájemce, ale ne na jeho společnost. Obrat společnosti je omezen na 250 tisíc € ročně a příjem je 48 tisíc €.
 2. Společnost občanského práva (GbR) je formou obchodního partnerství. Při registraci jsou rozděleny podíly a povinnosti každého účastníka. V roli akcionářů mohou působit jako podnikatelé a zástupci volných profesí.
 3. Otevřená obchodní společnost (OHG) je asociace podobná (GbR), protože neexistuje schválený kapitál a bezplatný registrační formulář, ale liší se od potřeby úplného účetnictví.
 4. Partnerství (PartnG) mají za cíl sjednotit lidi ve svobodných profesích (učitelé, lékaři, právníci atd.).
 5. Komanditní společnost (KG) se obvykle skládá ze dvou zakladatelů. První řídí firmu a je za ni odpovědný. Druhý přispívá ke schválenému kapitálu, ale nemá právo zasahovat do řízení záležitostí.
 6. LLC nebo GmbH. Společnost s ručením omezeným přebírá minimální základní kapitál - 25 tisíc €. Členové sdružení jsou odpovědní za majetek v rámci svého podílu na podnikání.
 7. Akciové společnosti jsou rovněž aktivně registrovány v Německu. Minimální základní kapitál je 5 tisíc €. Také je nutné mít alespoň 5 zakladatelů.

Německé zákony upravují další typy organizačních a právních forem. Nicméně jsou vzácnější, takže mohou být ponechány mimo závorky.

Vlastnosti podnikání v Německu

Zakladatelé mají nárok na obchodní vízum, které je vydáno na období od 1 do 12 měsíců. Pokud otevřete společnost v Německu a stanete se její ředitelkou, má cizinec právo získat povolení k pobytu pro sebe a své rodinné příslušníky. V budoucnu může podnikatel požadovat plné občanství.

Tarify za účetní služby ve Spolkové republice Německo jsou stanoveny zákonem. Koeficient závisí na ročním obratu. Při registraci společnosti doporučujeme obrátit se na specializované právní zastoupení. Tím se zabrání typickým chybám, které cizinci způsobují kvůli nedostatku znalostí nuancí německé legislativy. Podnikání v Německu má několik charakteristik:

 • přibližně 60% HDP země poskytují malé podniky;
 • obrat malých podniků je omezen na 1 miliardu eur ročně;
 • mnozí otvírají rodinný podnik, jehož správa řídí pouze příbuzní (nebo obyvatelé jedné vesnice, městská čtvrť).

Velké podniky v Německu podléhají dodatečným daním. Proto se korporace snaží přesunout své aktiva a výrobu mimo hranice - do zemí, kde jsou náklady práce výrazně nižší než náklady Evropské unie a Spojených států.

Malé podnikání

Do této kategorie patří přibližně 80% společností v Německu. Zaměstnávají až 70% občanů s vysokou schopností. Malé podniky v Německu dávají 40% daňových odpočtů a 60% HDP. Podniky poskytují až 20% vývozu. V tomto typu podnikání je investováno více než polovina státních, soukromých a zahraničních investic.

Prostřednictvím povzbudivých a podporujících opatření v oblasti malých podniků se Němcům podařilo překonat krizi po druhé světové válce av současné době aktivně rozvíjet hospodářství. Poskytnutím daňových zvýhodnění, levných úvěrů a dalších preferencí se v Německu stalo tak jednoduchým zahájením podnikání, že prakticky každá rodina v Německu má své vlastní podnikání. Malé podniky v odvětví služeb se migranty také aktivně vyvíjejí.

Freiberufler

Tento termín se vztahuje na osoby svobodných povolání zabývající se vědou, kreativitou, nabízejícími některé jedinečné služby a pracující pro sebe. Osoby této kategorie nevyrábějí a neprodávají. Hlavním rysem společnosti Freiberufler je poskytování služeb. Při registraci jako zástupce volného povolání je třeba:

Čtěte také:

 • potvrzení o kvalifikaci (je nutné nejen předložit diplomy, ale také předložit odpovídající zkoušku);
 • osobní poskytování služeb a nikoliv zaměstnávání mzdové práce (pouze několik asistentů vykonávajících pomocné funkce je povoleno);
 • plná soběstačnost s nástroji a spotřebním materiálem;
 • vysoká kvalita poskytovaných služeb.

Osoby svobodných povolání musí být bez zbytečné evidence zapsány v daňové správě v místě bydliště. Tato forma zaměstnání je přínosem pro jedinečného odborníka, který může snadno vytvořit klientskou základnu a který se vyznačuje kvalitou služeb na pozadí běžných specialistů ve stejné oblasti.

Jak se otevřít

Především je nutné shromažďovat základní kapitál a určit formu podnikání. Dále je třeba rozhodnout, zda se má přímo obrátit na orgán pro vnější vztahy o získání obchodního víza nebo nejprve se přestěhovat do Německa na jiném základě a již zahájit postup registrace tohoto podniku.

Najděte německého partnera

Tato možnost je atraktivní, protože cizinec je schopen postupně se zapojit do pracovního procesu v Německu a postupně studovat jeho specifika. Úspěšný partner nebude chybět kvůli nevědomosti o zvláštnostech německého podnikání. Bude také převzít část odpovědnosti a investovat svůj kapitál do společné věci.

Hledání partnera namísto organizování samotného podniku je výhodnější a bezpečnější. Pro Rusy a další cizince je to dobrá příležitost se plynule integrovat do německé ekonomiky a přizpůsobit se její charakteristikám.

Koupit připraven

Akvizice společnosti je plná rizik. Často atraktivní obchod se často zhroucuje téměř okamžitě poté, co je transakce formalizována. Pokud investor není obeznámen s nuancemi sféry, ve které přilákaný podnik působí, měl by pečlivě prozkoumat zpravodajskou a jinou dokumentaci, aby se nemýlil. Méně riskantním rozhodnutím bude získání podílu společnosti. Nabídky inzerce pro ty, kteří chtějí koupit obchod v Německu, jsou zveřejňovány na tématických stránkách. Obvykle existuje mnoho možností.

Vezměte si půjčku v německé bance

Dokonce ani v případě absence kapitálu lze v Německu otevřít své podnikání. Při žádosti o půjčku obvykle potřebujete povolení k pobytu v Německu. Výjimka - hypotéka. Německé banky aktivně spolupracují se zahraničními klienty. Nedostatek občanství není překážkou. Půjčka však nebude vydána bez ručitele z počtu obyvatel Německa. Při uzavření transakce je v banku otevřen účet, prostřednictvím kterého může klient obdržet úvěr a platit u finanční instituce.

Registrační kroky

Při registraci firmy byste měli pomoci s pokyny krok za krokem.

 1. Nejprve musíte najít pokoj (můžete si jej koupit, pronajmout nebo otevřít virtuální kancelář). Požadovaný telefon.
 2. Pak přijde jméno.
 3. Je třeba vytvořit chartu a memorandum o sdružení.
 4. Pak musíte vyzdvihnout balíček dokumentů a zaregistrovat společnost u německého notáře.
 5. Poté byste měli kontaktovat banku a otevřít zúčtovací účet pro budoucí firmu.

Údaje o nově otevřené společnosti jsou zapsány do rejstříku. Tato práce je prováděna notářem. Celkové náklady na řízení se pohybují mezi 600 EUR. Poté podnikatel obdrží osvědčení o založení a daňové číslo.

Příprava dokumentů

Chcete-li zaregistrovat společnost, musíte poskytnout:

 • osobní údaje o zakladatelích a správcích podniku (jméno, věk, adresa, číslo pasu);
 • kopie pasu;
 • zákonné dokumenty nebo příkaz (rozhodnutí) o otevření zahraniční pobočky (pokud podnik zaregistruje právnickou osobu);
 • informace o schváleném kapitálu a rozdělení akcií odpovědnosti mezi partnery;
 • název (je lepší připravit 4-5 variant, jelikož někteří už mohou být registrováni);
 • potvrzení o příspěvku k základnímu kapitálu;
 • právní adresa firmy;
 • seznam plánovaných činností (uvedený v samostatném dokumentu).

Všechny kótované cenné papíry jsou povinné. Ignorování požadavků povede k zpoždění postupu.

Definice s povoláním a názvem společnosti

Zákonná dokumentace obvykle uvádí až 3 perspektivní oblasti práce, pro které firma bude jednat bezprostředně po registraci nebo v blízké budoucnosti. Označení těchto informací nezakazuje další rozvoj v jiných oblastech.

Název firmy by měl být zkontrolován z důvodu nedostatku plagiátorství. Chcete-li to provést, můžete se obrátit na katalogy německého patentového úřadu nebo obchodního rejstříku. Název by měl být politicky korektní a neobsahovat žádná zakázaná slova. Název je připojen k jeho zkratce.

Právní adresa

Při výběru místa, kde se má společnost zaregistrovat, je třeba vzít v úvahu různé sazby daně z podnikání. Například v Mnichově je 17,15% a ve Frankfurtu nad Mohanem 16,1%. Můžete si pronajmout právní adresu na papíře a nepůjčit si pokoj. Služba stojí až 200 € měsíčně. Klientovi jsou nabízeny adresy poštovních služeb.

Podepsání potřebné dokumentace

K tomu musíte jít do Německa. Společnost je registrována notářem. Pokud zakladatel nezná německý jazyk, je třeba mít tlumočníka s příslušným diplomem. K získání povolení k vstupu do země budou udělena všechna víza, která uděluje právo cestovat po schengenském prostoru.

Otevření bankovního účtu

Uzavření smlouvy probíhá doslova za 40 minut a formálně neobsahuje zvláštní požadavky. Mnoho německých bank se však bojí spolupracovat s cizinci, takže byste měli zvážit, jak potvrdit vaši reputaci spolehlivého podnikatele.

Registrace v obchodním rejstříku

Postup nepřesahuje měsíc. Zápis do obchodního rejstříku Německa se provádí podáním dokladů (balíček uzavírá bankovní výpis o zavedení schváleného kapitálu). Před koncem registrace se nedoporučuje provádět riskantní transakce.

Registrace daňového čísla

Délka operace je také asi měsíc. Zatímco společnosti je přiděleno daňové číslo, může podnik vykonávat své činnosti. Je přijato celkem 4 identifikátorů:

 • interní německé daňové číslo;
 • analogický provoz v EU;
 • celní číslo (není vždy požadováno);
 • identifikátor společnosti pro pojišťovací organizace.

Daně v Německu pro právnické osoby obecně jsou velmi podobné obdobím v jiných zemích západní Evropy, přestože mají specifické rysy.

Nápady pro otevření vlastního podniku

Chcete-li vytvořit úspěšný podnik, musíte vytvořit jedinečný projekt. Obchodní nápady pro něj lze nalézt v široké škále zdrojů, včetně internetu. Dále je důležité studovat podmínky práce na německém trhu, analyzovat objem poptávky a nabídky. Všechno toto je důležité myslet předtím, než se zaregistrujete.

Jak otevřít podnik v Německu

Německo je atraktivní nejen pro turisty. Tato země zajímá mnoho podnikatelů, investorů, tolik lidí se raději otevře podnikání v Německu. Naši krajané, kteří podnikají ve své zemi, stále více přemýšlejí o rozšiřování svého podnikání, Německo není výjimkou. Ale pocit strachu, neznalost legislativního základu neumožňují rozhodující krok.

Nicméně v tom není nic komplikovaného. S malým počátečním kapitálem a obrovskou touhou můžete v této zemi prosperovat. Kromě toho místo trvalého pobytu absolutně nezáleží.

Kdo jsou to, němečtí podnikatelé

Německo je prosperující zemí, kde průměrná měsíční mzda nucuje lidi hledat další nebo alternativní zdroje příjmu. Většina z nich má dostatek platů, důchodů, sociálních dávek, aby se cítili pohodlně ve své zemi a volně cestovali po celém světě. Nicméně touha mít vlastní podnikání je vlastní těmto občanům prosperující země.

Lidé v jejich podnikání v Německu nejsou malí. Jsou rozděleny do dvou kategorií:

 • podnikatelé;
 • vlastními vlastními společnostmi.

Existuje několik aktivit pro vedení podnikání v Německu.

 1. LLC (společnost s ručením omezeným);
 2. Akciová společnost.
 3. Velitelství partnerství.
 4. Plné partnerství.

Každý z těchto druhů je přijatelný pro cizince. Drobné podnikání znamená registraci společnosti s ručením omezeným. Zakladatelé v tomto případě mohou být fyzické i právnické osoby. Nezávisle na majetkové účasti v podnikání, právní a finanční odpovědnost se vztahuje na všechny. Pokud se takový druh činnosti ukáže jako přijatelný, podnikatel bude muset předem zaregistrovat adresu a telefon. Proto naši krajané dávají přednost pronájmu kanceláří, kde již existuje telefonní spojení.

Dalším požadavkem registrace společnosti LLC v Německu je název společnosti nebo firmy. Tento problém vyžaduje dohodu s obchodní a průmyslovou komorou regionu, kde je plánováno zahájení podnikání.

Neméně důležitou otázkou pro pozitivní výsledek je zakladatelská smlouva společnosti s ručením omezeným, jakož i existence sdružení, které nutně obsahuje následující položky:

 • právní adresa společnosti;
 • název společnosti;
 • druh činnosti;
 • věk společnosti;
 • zakladatelů, jejich podílu a povinností;
 • výše základního kapitálu.

Pokud jsou všechny tyto body splněny, je společnost registrována notářem. Osvědčené notářské listiny se předkládají bankám, kde je na základě toho otevřen účet, pro který musí být převedeny prostředky. Výpisem potvrzujícím otevření bankovního účtu je notář. Přečtěte si více: Jak otevřít LLC a IP? Náklady, dokumenty.

Registrace podniků v Německu po etapách

Máte-li formulář pro který podnikání v Německu je rozhodnuto, že můžete pokračovat v registračním řízení. Nejprve musíte najít pokoj k pronájmu, nejlépe telefonem. Není-li telefonní linka, musí být v každém případě provedena.

Mnoho začínajících podnikatelů dává přednost vytvoření virtuálních kanceláří, kde jsou přijímány hovory. Takové podnikání není v zemi zakázáno. Dále zvolte název. Jméno budoucí společnosti bude muset být koordinováno v Hospodářské a průmyslové komoře. Zastoupení, a existuje více než osmdesát, tato organizace je k dispozici v každém regionu Německa.

Dále je třeba pracovat na zakládací listině společnosti a na zakládací smlouvě. Seznam položek, které mají být uvedeny v tomto dokumentu, je uveden výše. Poté je s připravenými dokumenty nutné se obrátit na notáře, který provede a ujistí registraci podniku.

Certifikované dokumenty musí být přiřazeny zvolené bance. Na základě toho bude otevřen účet, pro který je nutné převést prostředky označené jako "platební účel - etapa registrace podniku". A již v oblasti převodu peněžních prostředků na účet vydává banka oficiální potvrzení o otevření účtu, které musí být poskytnuto notáři, který provedl registraci.

Registrační poplatek bude asi 600 eur. Některé finanční prostředky budou zapotřebí, aby v poslední fázi notář zadal údaje o podniku do jednoho registru. Po uplynutí dvoutýdenní lhůty může majitel firmy obdržet výpis o tom, že v Německu zahájil podnikání s číslem daňového poplatníka. Vše, papírová byrokracie je u konce, LLC může provádět činnosti.

Malé podnikání v Německu

Registrace a otevření malého podniku v Německu je ještě snadnější. Za tímto účelem stanoví německá legislativa zjednodušený plán této činnosti. Za tímto účelem stačí, abyste byli zaregistrováni ve zvláštních krajských úřadech na základě nalezení podnikání. Malé podnikání v Německu je považováno za činnost, která dosahuje maximálně 25 tisíc eur ročně.

Myšlenky na malé podnikatelské masy. Je však důležité, aby osoba, která takové činnosti provádí, měla odpovídající vzdělání. Malé podnikání lze provádět v takových směrech:

 • zdravotnické služby;
 • farmakologie;
 • judikatura;
 • obchod;
 • opravy automobilů;
 • doučování;
 • školení;
 • chůvy a zdravotní sestra;
 • fotografové;
 • choreografové;
 • kosmetologové;
 • masážní terapeuti;
 • make-up umělci.

Jedním slovem je vše, co poskytuje podnikání v naší zemi, mnohem jednodušší.

Je možné začít podnikat v Německu od začátku?

Jak to udělat v naší zemi, mnozí už to vědí. Velmi málo lidí se domnívá, že je to v Německu realistické. Německo vítá a důrazně podporuje podnikání nebo emigraci podniků.

Je zřejmé, že zahájení podnikání v této zemi z celé nuly nebude fungovat. Některé investice jsou stále požadovány nebo budou muset podnikat prostřednictvím virtuální kanceláře s podporou německých kolegů. Obecně platí, že země nejen vítá lidi, kteří podnikají, ale také poskytuje veškerou podporu, i když obchodník pochází z jiné země.

Počítat na získání půjčky od banky, to nestojí za to. Německé banky jsou připsány pouze v případě, že existují 100% záruky. Ale můžete získat půjčku z banky tím, že získáte podporu státu. Chcete-li to udělat, musíte najít podnik, který je prodáván a činnost prodaného podniku se blíží vaší profesi, můžete získat úvěr k nákupu z tohoto podnikání.

Ale i v tomto případě je nutné mít alespoň deset procent, které budou poskytnuty v bance a mohou působit jako druh ručitele transakce. To je jistota pro budoucnost německého podnikatele, že získá skutečně výnosný obchod.

V německých bankách je zaveden systém analýzy a auditu. Mohou klidně analyzovat aktivity, které se prodávají. Pokud vydat úvěr na takovou firmu, pak to opravdu stojí za to. K provedení takového plánu však musíte získat povolení k pobytu. Poté se otevře mnoho vyhlídek, protože v Německu existuje mnoho státních programů pro začínající podnikatele.

Podnikání v Německu a povolení k pobytu

Vláda země silně podporuje přistěhovalce, kteří chtějí zahájit vlastní podnikání v zemi. v roce 2012 byla změněna legislativa země, která zrušila řadu omezení a zjednodušila postup pro registraci podnikání pro emigranty.

 1. Do roku 2012 činila minimální výše investice na zahájení podnikání čtvrt milionu eur (250 tisíc). Nyní neexistují žádné tyče.
 2. Osoba, která se rozhodla zahájit vlastní podnikání v zemi, musí poskytnout pět pracovních míst. Nyní to není a může pracovat sama.
 3. Chcete-li otevřít podnikání, dostalo se do zahraničí zvláštní plán, to je typ našeho podnikatelského záměru. Zahrnovala nejen druh jeho činnosti, ale i perspektivní vyhlídky. Komise stanovila, zda je to prospěšné pro stát či nikoliv, a až po pečlivé analýze vydal povolení nebo zákaz provádění tohoto podniku v zemi. Nyní to není praktikováno.
 4. Po vstupu změn v platnost mají absolventi vysokých škol velké vyhlídky. Kromě toho si privilegia užívají i ti absolventi, kteří prostě studovali na univerzitách této země. Jedinou podmínkou je, že podnikání by mělo souviset s povoláním, které absolvoval na univerzitě.

Ale to není překvapující. V Německu nikdy nebudou moci otevřít podnikání osobě v oblasti, ve které nepracoval nebo nemá vzdělání v této specialitě. Není to jako my, pracoval jsem celý život v obchodě a rozhodl jsem se otevřít lékárnu. Podnikání je to, co člověk dělal dříve. Přečtěte si více: Jak otevřít podnikání v České republice.

Povolení k pobytu

Pokud si přejete otevřít podnik v Německu, mnoho našich krajanů vydalo povolení k pobytu v popředí. Ale to není tak snadné. Pokud chcete podnikat, prosím! Pokud chcete zůstat v této zemi, dokažte to. Co je třeba pro důkaz, ale ne tolik. Konkrétně:

 • dlouhodobý, prosperující obchod;
 • pravidelné platby daní bez zpoždění;
 • koupená nemovitost;
 • znalost německého jazyka a legislativy;
 • investice ve výši nejméně jedné čtvrtiny milionu eur.

Rozhodnutí o udělení nebo neudělení povolení k pobytu přijímá orgán místní samosprávy. Stát nezasahuje. Tento seznam lze proto výrazně rozšířit. Ale upřednostňuje se mladí lidé, na kterých se vyrábějí velké sázky. Posláním dětí na studium v ​​Německu je naděje, že se dítě stane úspěšným podnikatelem a rezidentem této země. Mladí lidé nemusí prokázat, že chtějí žít a podnikat vlastní podnikání. Stát poskytuje takové podmínky, které v žádné zemi nesplníte.

Státní podpora podnikání

Podpora malých a středních podniků v Německu ze strany státu je jedinečnou službou, která se v žádné zemi nevyskytuje. Pokud osoba zahájila svou podnikatelskou činnost, musí s ní jednat nebo má velmi silné důkazy, že tak neučiní.

V každém případě, bez pozornosti, že nepůjde, a pokud máte potíže, čelí úplný kolaps, pak stát musí existovat poradci, které udrží potápějící se loď na hladině. Již v osmdesátých letech byly v zemi vytvořeny konzultační střediska a specializované komise, které jsou oprávněny řešit takové problémy.

V současné době existuje státní podpora v zemi, na jejímž základě mohou domorodí Němci získat úvěry za zvýhodněných podmínek pro rozvoj podnikatelských aktivit. Výše úvěru je od 50 tisíc eur po dobu až 20 let s minimálním úrokem. Pokud je půjčka splacena za dva roky, podnikatel nemůže vůbec zaplatit žádný úrok.

Pokud půjčka nebyla vrácena do dvou let, částka dluhu na příštích osm let podléhá úroku nepřesahujícímu 5% ročně. A samotná výše dluhu může být splacena po 11 letech. Podnikání spojené s výzkumem nebo vědeckými objevy získává od státu bezplatnou podporu ve výši 40 tisíc eur.

Pro začátečníky v obchodních aktivitách jsou organizovány bezplatné kurzy v oblasti obchodu a marketingu. Pro cizince jsou německé kurzy poskytovány za stejných podmínek, tj. Bezplatně nebo za minimální poplatek. A tak existuje mnoho výhod ze strany státu. Můžete identifikovat hlavní:

 • státní půjčky za výhodných podmínek s minimálním ročním úrokem;
 • minimální náklady, z nichž některé jsou kryty státem;
 • Státní dotace na pronájem kancelářských prostor;
 • Stálá pomoc a podpora státních komisí v případě nepředvídaných situací.

Takové kroky již přinesly pozitivní výsledky. Dnes je Německo zajímavé pro mezinárodní investice. Každoročně se díky zavedení takových atraktivních programů v zemi investuje více než 270 miliard eur. Zahraniční absolventi upřednostňují pobyt v Německu, aby si vytvořili vlastní podnikání, než aby se vrátili do své vlasti. To je to malé, prestižní Německo.

Freiberufler: zcela nový systém podnikání

Zajímavým a novým systémem vidění je společnost Freiberufler. Jedná se o druh sdružení, které zahrnuje zástupce tzv. Svobodných povolání. Lidé, kteří mají dovednosti v této oblasti nebo jsou vzdělávány v Německu, má tak řadu výhod. Stručně řečeno, podnik spadající do kategorie svobodných povolání není povinen projít registračním řízením a není zdaněn.

Proto většina německých podnikatelů má tendenci spadat do kategorie freibuflerov nebo Freiberufler. Asi milion podnikatelů v Německu provádí své podnikání právě na takovém systému. Takoví podnikatelé mají navíc právo využívat zaměstnané pracovní síly. Zdanění těchto zaměstnanců se zvažuje individuálně.

Docela neobvyklý je seznam svobodných povolání, není ani jasné, proč lidé takových specialit mají právo platit daně. Konkrétně:

 • lékaři;
 • zubní lékaři;
 • veterinární lékaři;
 • notáři;
 • architekti;
 • účetní;
 • Inženýr;
 • novináři;
 • překladatelé;
 • fotografové;
 • spisovatelé;
 • učitelé;
 • umělců.

Seznam lze rozšířit. Ale to neznamená, že všichni zástupci těchto profesí se mohou považovat za svobodných specialistů. Konečné rozhodnutí provádí daňová služba.

K získání statutu zástupce volného povolání mají cizinci, kteří projevili přání podnikat v Německu, právo. Ale za to musíte získat zvláštní povolení. K tomu je nutné projít několika etapami.

 1. Získejte lékařskou politiku po dobu platnosti víza pro zahájení podnikání.
 2. Vízum pro vstup do země a pro podnikání. Vízum je vydáno na velvyslanectví a je již rozšířeno v Německu. Až dosud by podnikatelský plán, přeložený do němčiny, měl být již v rukou budoucího podnikatele.
 3. Přítomnost určitého množství peněz na bankovním účtu.
 4. Poskytněte pronájem kancelářských prostor a bydlení.
 5. Otevřete účet u německé banky.

Pokud se cizinci, kteří již žijí na území Německa, rozhodne stát se zástupcem svobodných povolání, dělá to všechno v místním orgánu Bürgeramt. V kanceláři této společnosti se žadatelem bude konverzace. Pokud se komise rozhodne, že tento typ podnikání je pro daný region užitečný a nezbytný, je pravděpodobné, že mladý zahraniční podnikatel může vstoupit do rejstříku svobodných povolání. Vše, co bude muset zaplatit, je státní poplatek ve výši 50-150 eur.

Rozhodnutí se zvažuje několik dní, ale ne více než osm. A poté je vydáno úřední povolení pro rakovinu, jehož platnost není kratší než tři roky. Tímto rozhodnutím se zahraniční podnikatel, stejně jako místní podnikatel, přihlásí do daňového úřadu, aby se zaregistroval a obdržel daňové číslo.

Který podnik je v Německu nejvýnosnějším

Již bylo jasné, že zahájení podnikání v Německu není tak obtížné. Je obtížnější mluvit o neznalosti jazyka. To je mezera, která by měla být vyloučena co nejdříve. Komunikace s městskými úřady bude mít hodně a nedorozumění povede k ničemu dobrému. Studenti obecně jednoduše, pro ně jsou otevřeny velké vyhlídky. Starší lidé to trochu komplikují, ale stojí to za to. Kromě toho je mnohem obtížnější podnikat v naší zemi.

Jakou profesi zvolit pro podnikání? Zde výběr pro osobu s určitou specialitou je malý. To znamená, že pokud má podnikatel zdravotní vzdělání, nemůže se stát realitní makléřem. V Německu existují určité profese, které jsou neustále v poptávce. A jedli jste jeden z vašich, pak můžete v Německu bezpečně vykonávat podnikání.

 1. Kadeřnické služby. To je druh činnosti, která je poptávka ve velkých a malých osadách. Není-li v této specialitě žádné vzdělání, pak začít podnikat v této oblasti bude muset absolvovat speciální kurzy.
 2. Překladatelské služby. Německo je dnes zemí s obrovským přílivem turistů a neméně bohatou infuzí investorů z různých zemí. Tlumočení a překlad se vyžadují pravidelně.
 3. Malá kavárna rychlého občerstvení Němci velmi milují pouliční jídlo a rychlé občerstvení. A při této předpojatosti můžete vydělat dobré peníze. Přítomnost malého vybaveného vozu s povolením je nutností. Bude čerpat asi 10 tisíc eur.
 4. Hostel. Spíše požadovaný typ podnikání kvůli obrovskému toku turistů po celý rok. Malý třípokojový byt bude pro podnik dost dobrý, aby přinesl dobrý příjem.
 5. Nemovitosti. Realitka v Německu je docela prestižní profese. Ale k otevření vlastní agentury potřebujete slušné množství peněz, ne méně než 8000 tisíc eur. Realitka se nenosí na objektech jiných lidí a snaží se je prodat. V podstatě bude tato částka potřebná k nákupu nemovitosti za účelem dalšího prodeje. Vždy v ceně pozemků, chalupy. Výdělky za pronájem bydlení jsou také docela působivé.

Unikátní země, kde je vše děláno pro dobro lidí a pro prosperitu svého podnikání. Naučte se jazyk a založte si vlastní podnik v Německu. Pokud existují pochybnosti nebo obavy kvůli špatnému německému poznání, zákonům této země, existují společnosti, které již v Německu pomáhají a doprovázejí až do dokončení plánovaného podnikání. Hodně štěstí!