Trasa: jak otevřít taxi s pevnou trasou. Podnikatelský plán pro taxi s pevnou trasou

Dnes v Rusku jsou taxíky velmi oblíbené. Obyvatelé megaci a malých měst se zamilovali do tohoto způsobu dopravy pro pohodlný a rychlý pohyb. V důsledku toho se podnikání v oblasti tras stále více stává stále oblíbenějším. Tyto služby lidé denně používají, a to navzdory nedostatku výhod při placení za jízdné.

Obzvláště oblíbené jsou taxíky ve velkých městech, kde téměř nahrazují jinou pozemní veřejnou dopravu. Na různých místech jejich popularita roste každým rokem. Pouze v jednom taxi v Moskvě je téměř deset tisíc jednotek. To naznačuje vysokou ziskovost podniku. Proto mnozí mohou mít otázku, jak otevřít taxi s pevnou trasou. To bude popsáno později.

Sekundární příjem

Je třeba poznamenat, že kromě placení za cestu může tento druh dopravy přinést další příjmy. To opět podtrhuje, jak nákladově efektivní může být taxík. Podnikání může a musí být mnohostranné.

 • Reklama umístěná uvnitř vašeho vozidla. Plakáty, vizitky, informační letáky a jiné propagační materiály - to přinese majitel obchodní trasy značné příjmy, jsou-li řádně organizovat všechno. Obvykle jsou takové výrobky, efektivní a chytlavé, umístěny bližší k cestujícím, aby přitáhly jejich pozornost.
 • Použití karoserie automobilu jako reklamní plochy. Tato registrace provádí odborníci příslušné agentury ve formě filmu se živým obrazem. Navzdory skutečnosti, že tento typ reklamy je poměrně drahý, nebrání tomu, aby byl stále více oblíben.
 • Poskytování služeb při přepravě exkurzí a dalších organizovaných skupin.
 • Poskytnutí vozidla pro různé slavnostní události.

Takže pokud všechny výše uvedené jste přesvědčili, abyste otevřeli vlastní trasu, stačí se seznámit s hlavními fázemi tohoto procesu. Budou se dále diskutovat.

Licence

Chcete-li podat dokument pro provádění tohoto druhu činnosti, musíte kontaktovat úřad přepravní inspekce v místě bydliště. Zde můžete také zjistit, jak otevřít taxi s pevnou trasou. Bude povinné přizpůsobit vozidlo požadavkům stanoveným pro tento druh osobní přepravy. Je také nutné mít zaměstnance s lidmi s příslušným řidičským průkazem a projít speciální certifikací. Licence se vydává na dobu pěti let.

Příjem tohoto dokladu je splatný ze státních povinností dvou typů, a to: pro posouzení žádosti o licenci a pro její vydání. Pro každé vozidlo v podniku je vytvořena samostatná účetní karta. V různých regionech země jsou částky, které je třeba zaplatit za licenci, odlišné.

Mohou se pohybovat od 350 do 500 dolarů. Do 30 dnů budete mít připravenou licenci. Bez tohoto dokumentu je osobní doprava přísně zakázána. Za tímto účelem stanoví právní předpisy systém správních sankcí ve formě pokut. Samostatný obchodní umožňuje sledovat tento druh podnikání, můžete také zaregistrovat a jako společnost s ručením omezeným (sro).

Nejdůležitějším dokumentem je však stále licence k přepravě. To je důležité vědět při organizaci obchodu s trasou. Licence je vydáváno ruským ministerstvem dopravy. Vydává se pro přepravu více než osmi osobami autem, který je pro to zvlášť vybaven.

Požadované doklady pro registraci licence

Chcete-li zahájit činnost, potřebujete následující materiály:

- potvrzení o státním zápisu;

- doklady o evidenci daní;

- kódy statistického řízení;

- fyzické a právní adresy;

- pronájem za parkování vozidel;

- cestovní pas vozidel;

- řidičský průkaz DB a PC;

- osvědčení o technické prohlídce vozidel;

- dokumenty řidičů (pracovní knihy, řidičské průkazy).

Výběr a nákup automobilů

V tomto případě by měl být použit individuální přístup. Vaše parkoviště bude tvořeno na základě finančních možností. Nicméně, ušetřit na tomto místě výdajů nestojí za to, nákupu ojetých vozů. Zkušení majitelé taxi s pevnou trasou jistě pomohou s radou, která by měla být věnována pozornost.

Je známo, že pro pracovní směnu, v závislosti na stanoveném letu, může vozidlo cestovat poměrně daleko. Je důležité vědět, zda chcete uspořádat taxi s pevnou trasou. Podnik v tomto případě závisí na výpočtech. Máte-li násobit najetých kilometrů z celkového počtu směn za den, a dokonce i počet dnů v roce, dostanete impozantní postavu.

Taková velká vzdálenost není vždy zvládnuta ani novým cizím vozem. Nejoblíbenějšími vozy jsou dnes GAZel (GAZ-322132) pro 13 sedadel pro cestující. Poptávka je také v modelu Ford Transit pro 18 míst, Mercedes-Benz Sprinter pro 19 míst. Navzdory své cenové atraktivitě, Gazelle není příliš pohodlné a prostorné, a jejich pracovní podmínky opustit hodně být požadovaný.

Pokud jsou finanční možnosti stále omezené, použijte leasing. Ale nešetřete na auta! S tímto druhem půjček snížíte náklady na nákup potřebných strojů a získáte slevu na některé daně.

Vývoj trasy

To je důležitý bod. Chcete-li zjistit, jak získat cestu pro osobní dopravu, musíte kontaktovat městskou správu. Pravidelně pořádáte soutěže o přepravu, ve kterých se můžete a měli účastnit.

Cesty, které jsou již předem známy a "válcované", od prvního dne přinášejí příjmy. S maximálním úsilím v soutěži a spojením nezbytných spojení můžete opravdu vyhrát soutěž a získat jeden nebo více letů k dispozici.

Může být také otázka, jak otevřít trasu. Samozřejmě můžete vyvíjet svůj vlastní let. K tomu, abyste pečlivě prozkoumali vybranou oblast, musíte důkladně promyslet a prozkoumat. S tímto přístupem se brzy vaše nové dítě změní na skutečný Klondike. Nicméně budete muset vydržet těžké časy. Koneckonců cestující potřebují týden nebo dva, aby si zvykli na novou trasu, a minimální výnosy nebudou okamžitě pokrývat všechny výdaje.

Nábor zaměstnanců

K této otázce je třeba přistupovat velmi zodpovědně. Koneckonců, personál bude záviset nejen na vašem příjmu, ale také na životě cestujících. Co by mohlo být důležitější?

Budete potřebovat:

- Řidiči kategorie D;

- zdravotnický pracovník - provede průzkum řidičů před tím, než nastoupí na trasu.

Není někdy zbytečné ovládat auta samy. Koneckonců, nepřesný a nezodpovědný řidič je často příčinou častých poruch taxi s pevnou trasou. Řidič musí mít osvědčení zdravotní způsobilosti a délka jeho práce by měla být nejméně 5 let.

Platba práce

Obvykle je pro řidiče stanovena minimální mzda a příplatek za zvýšenou produkci. Takový mzdový systém je velmi účinným a silným podnětem. Stejně jako každá jiná podnikatelská činnost vyžaduje podnikání na trase vážné investice. Různé faktory ovlivňují jeho návratnost. A je velmi dobré, že můžete vždy využívat možnosti dodatečných příjmů, jako je udržování slavnostních událostí, exkurzí a reklamy mimo a uvnitř vašich automobilů. Každý má své vlastní tajemství úspěšného podnikání.

Výpočet příjmů a výdajů

Jedno auto přináší zisk asi 2200 rublů denně. Náklady na údržbu a provoz jsou asi 1000 rublů. Srážky na mzdový fond - asi 500 rublů, a povinné pojištění - asi 470 rublů. Čistý zisk bude přibližně 230 rublů.

Platba daní v souhrnu bude trvat 600 až 7000 tisíc rublů měsíčně. Čím větší je vozový park, tím větší výnosy a menší odpočet z jednoho minibusu za plat pro řidiče a dispečera. Stejně jako bylo uvedeno výše, v tomto případě je třeba pečlivě vybírat auta. Například GAZel se liší ve značné spotřebě paliva - asi 20 litrů na 100 km. To je důležité pamatovat.

Celkové náklady na pohonné hmoty a servis pro jeden GAZel budou přibližně 1000 rublů za den. Pojištění nákladů taxi - cca 30 - 40.000 rublů ročně, z nichž Hull - asi 12 až 20.000 rublů, což je asi 5-8% z celkových nákladů na autě, a CTP - asi 8000 rublů.

Hlavní body nákladů na taxi s pevnou trasou

Hlavní náklady v tomto případě jsou:

 • zdanění;
 • palivo;
 • pojištění a opravy automobilů.

Podnikatelský plán pro taxi s pevnou trasou

Předpoklady pro flotilu vozidel lze pronajmout mimo hranice města. Jedná se o nejekonomičtější variantu, protože tento pronájem bude levnější než ve městě. Pokud máte velké parkoviště, můžete se dohodnout na přímých dodávkách paliva a náhradních dílů. To také snižuje náklady. Další aspekty implementace této myšlenky byly shrnuty výše.

Důležité body podnikání

Když je dokumentární stránka problému vyřešena, zdá se, že vše je velmi jednoduché a můžete otevřít taxi s pevnou trasou. Podnikový plán je v tomto případě snadný. Nicméně je lepší vyjasnit některé body.

 • Je nutné rozvinout trasu, podle níž se uskuteční přeprava. Velký tok cestujících je vždy pozorován ve městě - zde a silnice jsou dobré a benzin je mírně vyčerpán. Vozidlo bude provozováno pečlivě, protože silnice ve městě jsou mnohem lepší než venku. Zahrňte to do svého podnikatelského plánu, stejně jako způsob, jak získat trasu na taxi s pevnou trasou. To bylo zmíněno výše.
 • Automobily mohou být jak vlastní, tak i pronajaté. A stále víme, že kyvadlová doprava zcela vylučuje používání vozidel jemným způsobem.
 • Nezapomínáme, že ve městě je vždy velká konkurence.
 • Intercity a příměstské trasy jsou jednodušší, konkurence je méně. Existuje však jeden důležitý faktor, který zcela vyvrací tyto výhody - silnice. Mimo města mohou být horší a tok cestujících je poněkud nižší. Tyto aspekty také pečlivě studujeme.
 • Správně přistupujeme k výběru cestovních nákladů. Všechno by mělo být v rozumu. Nezůstávejte za konkurenty, nezapomeňte na ziskovost.

Každé podnikání je vždy obtížné začít. Ale pokud se rozhodnete, úspěch v tomto případě nebude trvat dlouho. Cestovní trasa je poměrně stabilním zdrojem příjmů, protože v naší době člověk skutečně potřebuje veřejnou dopravu jako dopravní prostředek, který zajišťuje mobilitu. Je to jen nutné začít, a kdo ví - najednou se tato záležitost stane záležitostí celého vašeho života?

Jak otevřít taxi s pevnou trasou

Navzdory nárůstu počtu soukromých vozidel z obyvatelstva zůstává doprava taxíkem na pevnou trať stále nadále poptávka. Takováto myšlenka na podnikání může být proto velmi lákavá. Samozřejmě, aniž bychom vedli předběžnou kalkulaci výdajů a zjistili, kolik se podnik ukáže jako výnosný, je obtížné mluvit o ziskovosti projektu. Hovoříme o tom podrobněji.

Definováno s obecnou koncepcí

Po koncipování takové obtížné události, jak otevřít taxi s pevnou trasou, musíte jasně určit požadovaný formát práce. Najednou si všimneme, že tato odvětví bude vyžadovat velké investice, ale i výdělky budou vážné. Proto je důležité vědět, zda budete pracovat na existující trase nebo rozvíjet své vlastní. Navíc musíte určit druh dopravy. Může to být městská trasa nebo dálková doprava.

Bezpochyby může pracovat v mezích města přinést menší zisk. A v této situaci nezapomeňte na vysokou konkurenci této sféry. Mezistátní doprava bude jistě spojena s vysokými režijními náklady. Kromě toho buďte připraveni na vysoké opotřebení vaší dopravy - ve skutečnosti silnice v oblasti a vesnicích nemohou vždycky soutěžit kvalitou s městskými cestami.

V závislosti na zvoleném formátu práce je třeba přemýšlet nad kterou dopravou plánujete provést. Zde odborníci doporučují, aby městská doprava zakoupila vysoký a prostorný autobus, a pro meziměstskou dopravu - domácí auto, například "Sable" nebo "Gazelle".

Vzhledem k poměrně vysokým objemům nákladů na řešení společných organizačních otázek a byrokratických otázek je poprvé možné auto koupit v rámci leasingového programu. Dále, jak se podnik vyvíjí, budete s největší pravděpodobností schopni zakoupit ještě několik autobusů. Pokud mluvíme o zahájení startu, odborníci neposkytují poradenství při nákupu příliš drahých modelů. Věřte mi, můžete získat počáteční kapitál na levnějších domácích analogích.

Dokumentace aktivit

Snad nejtěžší etapa při zavádění takové myšlenky, jak otevřít taxi raketoplánů, bude byrokratická byrokracie. Takže pojďme zvážit pořadí řešení hlavních problémů, které musíte čelit. Je třeba začít registrací v orgánech federální daňové služby. Je lepší vybrat registrační formulář pro PI a zjednodušený systém zdanění.

Chcete-li pokračovat v řešení všech dalších otázek, musíte získat potřebné prostředky k práci, uzavřít smlouvy o lékařské a technické údržbě vašeho podniku a zaměstnat zaměstnance, pokud takovou potřebu potřebujete. A veškerá přeprava by měla být nezbytně pojištěna, protože získala pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Dále, při sběru dokladů, musíte kontaktovat inspekci dopravy s žádostí o vydání licence. Seznam potřebné dokumentace bude přibližně následující:

 • cestovní pas;
 • INN;
 • osvědčení o oprávnění řídit vozidlo kategorie "D";
 • pracovních knih najatých řidičů;
 • všechny dokumenty obdržené v Národním shromáždění po registraci;
 • doklad potvrzující složení zkoušky na právo provozovat dopravu v Ruské federaci;
 • technický pas pro všechny automobily;
 • doklady o dopravním pojištění.

Nezapomeňte, že se všemi dokumenty je nutné odstranit fotokopie a notarizovat je. Budete také muset podat potvrzení o zaplacení licenčního poplatku a žádosti o vydání licence. Podrobný seznam potřebných dokumentů naleznete na portálu Ministerstva dopravy. Odborníci to nedoporučují sami. Bude mnohem efektivnější svěřit tento postup odborníkům, kteří mají zkušenosti s takovou prací.

Poté tím, že kontaktujete místní komisi pro dopravu, získáte právo pracovat na určité trase. V této fázi je mnoho podnikatelů vystaveno největším obtížím. Koneckonců, toto právo je často vydáno na základě výsledků výběrového řízení. To platí zejména pro nejoblíbenější a nejoblíbenější trasy.

Kromě toho může Rada požadovat od vás určité slevy pro různé skupiny obyvatel. Zde, stejně jako při získání licence, je vhodné důvěřovat zkušeným právníkům. Nezapomeňte zahrnout veškeré náklady na to do svého podnikatelského plánu. Cestovní taxi a její organizace, jak jsme již uvedli, nejsou rozpočtovým závazkem.

Tipy pro vytvoření trasy

Budeme se trochu zabývat výběrem schématu navrhované dopravní trasy. Takže pokud vyberete již existující trasu, určitě se dostanete do vysoké konkurence. Proto není špatné zvážit možnost nezávislého rozvoje provozu. Tato možnost má určité výhody. Při plánování nového letu si můžete být jisti jeho ziskovostí.

Je pravda, že to vyžaduje dobré studium skutečné situace: potenciální počet cestujících, poptávka po vašich nápadech a mnohem více. Samozřejmě budou i nedostatky. Pamatujte, taxi s pevnou trasou - podnikání je poměrně specifické, proto lidé mohou nedůvěřovat inovaci. A čas, po který bude let oblíben, bude několik měsíců. Tento faktor je nutno vzít v úvahu a položit určitou částku do celkového plánovaného rozpočtu.

Poskytování hmotných zdrojů

Pokud vyhlídka na obrovské investice ve stadiu vydávání povolení vás nevystraší, zvážíte, co je zapotřebí k otevření taxi s pevnou trasou. Samozřejmě, teď mluvíme o technické podpoře podniku. Můžete začít pracovat na jednom autě, ačkoli, samozřejmě, vaše příjmy budou růst proporcionálně z nárůstu jejich počtu.

Budete potřebovat alespoň jednu sběrnici, abyste zajistili denní přítomnost jednoho vozidla na trati. Ačkoli je lepší koupit alespoň tři auta. Zde všechno opět závisí pouze na finančních možnostech. Je lepší začít buď s nákupem nových domácích modelů, nebo s dovezenými automobily, které jsou již v provozu.

Takže PAZ 3204, nízkopodlažní autobusy pro městskou dopravu, bude stát asi 2,4 milionu rublů a ojeté MAN podobnou třídu - asi 2 000 000. Je však třeba připomenout, že tato technika použita / y klesá mnohem častěji, a bude vyžadovat velké náklady na jeho odpisy. Dnes je začátečník, přesto, že je nutné začít s nákupem „gazely“, jakož i vývoj případu, přejděte do více pohodlná doprava. Tak GAZ 32212 bude stát 1,141 milionu rublů (vznětové motory).

Kromě toho je důležité určit parkoviště, kde budete mít svůj majetek. Další možností, která vyžaduje minimální investice, bude podepsání dohod s jinými řidiči IP, které mají vlastní dopravu. Nicméně, pracujete v tomto formátu, je nepravděpodobné, že můžete počítat s příliš vysokým ziskem. Spíše tato možnost spolupráce bude dobrým přínosem pro vaši stávající flotilu.

Hledáte zaměstnance

Hlavním požadavkem na zaměstnance by měla být dostupnost řidičského průkazu příslušné kategorie a skutečná zkušenost s jízdou po dobu pěti let. Samozřejmě, že je žádoucí, aby řidič byl zodpovědný a vzdělaný člověk - koneckonců, jeho komunikace s cestujícími ovlivní úroveň vašeho příjmu. Kromě toho by řidič neměl mít žádné zdravotní kontraindikace pro řízení městské dopravy.

Pokud mluvíme o finanční stránce problému, potřebujete nejméně dva řidiče pro jedno auto. A můžete buď formalizovat s vaším zaměstnancem a měsíčně mu zaplatit plat asi 20 000 rublů, stejně jako pravidelné státní poplatky nebo podepsat smlouvu s jiným duševním vlastnictvím a spolupracovat s ním s určitým procentním podílem na výstupu. Tyto příspěvky budete také muset otevřít:

 1. Řídicí jednotka. Počet těchto volných pracovních míst by měl být stejný jako počet otevřených sedadel řidiče. Zde bude vhodné nabídnout plat přibližně 18 000 rublů.
 2. Účetní. Chcete-li udržovat aktuální přehledy, budete potřebovat jednoho odborníka, kterému můžete nabídnout plat 17 000 rublů.
 3. Auto mechanik. V takovém případě je vhodné uzavřít dohodu s již fungujícím autoservisem o pravidelné údržbě autobusů a technických prohlídkách. Tyto služby vám budou stát asi 22 000 rublů.
 4. Doktor. Je vhodné podepsat smlouvu o spolupráci s kvalifikovaným lékařem, který může provádět preventivní prohlídky zaměstnanců. To by mělo poskytnout asi 23 000 rublů.

Platba personálu za jedno auto vás tak stává asi 138 000 rublů za měsíc.

Ekonomické zdůvodnění startu

Aby bylo možné zjistit, jak je podnikání efektivní z hlediska nákladů, je nutné sestavit podnikatelský plán pro taxi s pevnou trasou s výpočty, kde je nutné podrobně vypočítat všechny náklady spojené se zahájením projektu. Za účelem zahájení podnikání by měly být zpravidla zahrnuty následující náklady:

 • nákup autobusu (3 GAZ 32212) - 3 423 000;
 • registrace pojištění a dalších dokumentů (3) - 33 000;
 • registrace a získání licence (prostřednictvím zprostředkovatele) - 150 000;
 • vývoj a schválení trasy - 127 000;
 • režijní náklady - 125 000.

Takže můžete začít podnikat z 3 858 000 rublů. Jako příklad vypočítáme náklady na základě nákupu tří transportních jednotek. Nepochybně nákup jednoho autobusu sníží toto číslo na 1 858 000 r. Nyní vypočítat výši roční investice do podnikání. Zohledněte tento podíl celkových příjmů:

 • údržba a doplňování paliva - 25%;
 • plat - 20%;
 • daně a poplatky - 25%.

Jak můžete vidět, vaše výdaje budou přibližně 70% z celkového hrubého důchodu. Vzhledem k tomu, že průměrný příjem v tomto podnikání činí zhruba 10 000 000 rublů ročně, může být čistý zisk 3 000 000 rublů. Takže po 16 měsících práce je možné dosáhnout soběstačnosti projektu.

Takže podnik založený na osobní dopravě ve městě bude docela úspěšný podnik. A můžete vždy zvýšit objem příjmů podepsáním smlouvy s reklamní agenturou o reklamě v interiéru vašeho autobusu, stejně jako na jeho trupu. Je pravda, že tento podnik bude vyžadovat značné úspory a vážné předběžné školení, ačkoli podle odborníků, všechny náklady jistě vyplatí. A o možných rizicích a dalších nuancích se dozvíte z níže uvedeného videa, které je vám věnováno.

Přeprava městských tras jako druh podnikání

Jako nápad na organizaci vlastního podnikání stojí za to zvážit městskou dopravní cestu, která jde častěji a rychleji než státní. Lidé se vždy snaží optimalizovat svůj čas a dostanou se z bodu A do bodu B co nejrychleji, takže jsou připraveni zaplatit trochu víc, než aby čekali na příjezd dopravy, ale odešli právě teď.

Začátek organizace takové činnosti vyplývá z registrace individuálního podnikatele nebo právnické osoby. V prvním případě osoba obdrží jako bonus zjednodušený daňový systém, a proto je při výběru této možnosti lépe.

Po vyřešení právních otázek potřebujete koupit vše, co potřebujete: auta, vybavení a také parkoviště pro vozový park. Všichni řidiči se musí povinně podrobit pravidelné lékařské prohlídce, ať už se jedná o smlouvu se zdravotnickou institucí nebo se s lékařem obrátit na zaměstnance jejich firmy, kteří budou mít odpovídající kvalifikaci.

Dalším krokem je uzavření smlouvy o přepravě osob nebo registrace povolení k přepravě cestujících. Podmínky pro získání takové licence lze nalézt při místní inspekci přepravy. Minimálními požadavky bude dostupnost vozidel ve správném stavu, parkování pro ně a místa pro opravy. V některých městech je podmínkou absolvování specializovaných kurzů pro manažery dopravních podniků. Licence bude trvat déle než jeden měsíc, než bude dokončena.

Po získání licence je nutné formalizovat právo sledovat vozidla na určité trase. Je zpravidla schválena komisí dopravy pod správou města. Některé potíže mohou vzniknout, pokud se trochu zvolí oblíbená trasa a kandidáti.

V takovém případě bude s největší pravděpodobností pořádán výběrové řízení, podle výsledků kterého bude vybrán nejlepší uchazeč pro přepravu cestujících. Nebuďte překvapeni, pokud existují další podmínky, jako jsou slevy nebo bezplatné cestování pro privilegované kategorie občanů.

Při výběru trasy se vyplatí věnovat pozornost, kolik lidí jezdí na konkrétní cestu, jak často chodí sem veřejnou dopravu, jaké procento obyvatel okresu se pohybuje na vlastní dopravu a existují alternativní možnosti cestování. S největší pravděpodobností ve velkých městech přinese dobrý zisk přepravu cestujících ze spaní na metro.

Podnikání na taxi s pevnou trasou

Obchod s automobily

Trénujte svůj mozek s potěšením

Je otevření raketoplánové taxi ziskovou investicí do finančních prostředků? Takové služby jsou v naší zemi velmi oblíbené. Obyvatelé velkých měst a malých měst preferují tento způsob dopravy pro rychlý pohyb a komfort cesty. V důsledku toho roste poptávka každý den. Lidé denně využívají služby taxi s pevnou trasou. Tento druh veřejné dopravy v městech, kde zaujímá první místo mezi všemi druhy pozemního hnutí, je obzvláště populární.

 • Jak otevřít taxi s pevnou trasou?
 • Jaké dokumenty jsou potřebné pro provoz mikrobusů
 • Které automobily jsou nejlepší pro podnikání?
 • Nastavení vozu na trase
 • Výběr řidičů pro práci na taxi s pevnou trasou
 • Kolik můžete vydělat na taxi s pevnou trasou
 • Jak začít podnikat na taxi s pevnou trasou
 • Kolik můžete vydělat na taxi s pevnou trasou
 • Jak vybrat dopravu pro taxi s pevnou trasou
 • Jaké dokumenty jsou potřebné k zahájení podnikání

Kromě placení za jízdné přináší osobní doprava další zisk, což opět dokazuje ziskovost podniku. Umístění reklamy uvnitř vašeho vozu je dobrým zdrojem dodatečných příjmů. Mohou to být bannery, brožury, letáky a jiné tištěné výrobky. Přinášejí majiteli vozidla dobré peníze. Takové výrobky by měly být umístěny na místech, které jsou pro cestující viditelné.

Jako místo pro reklamu můžete použít tělo auta. Registraci vozidla provádí zaměstnanec reklamní agentury s použitím filmu s barevným vzorem. Navzdory skutečnosti, že se jedná o nejdražší typ reklamy, získává rostoucí popularitu. Majitel vozidla může zajistit autobusové zájezdy a výlety, poskytnout auto k pronájmu. Pokud vám toto vše vyvolalo otevření taxi s pevnou trasou, níže uvedený obchodní plán vám pomůže začít správně.

Jak otevřít taxi s pevnou trasou?

Jaké dokumenty jsou potřebné pro provoz mikrobusů

Především musíte získat povolení k přepravě cestujících. Chcete-li to provést, požádejte městské oddělení inspekce dopravy. Soulad vozidel s požadavky dozorčích orgánů je povinný. Je třeba najmout zaměstnance, kteří mají řidičský průkaz příslušné kategorie a absolvovali certifikaci.

Licence je vydávána po dobu 5 let, abyste ji obdrželi, musíte zaplatit 2 druhy státní daně. Pro každé vozidlo je vytvořena samostatná účetní karta. Registrace společnosti zabývající se osobní dopravou je možná jako IP nebo LLC. Při zahájení podnikání v trase by měl začínající podnikatel vědět, že nejdůležitějším dokumentem je povolení k přepravě. Vydává jej Ministerstvo dopravy.

Které automobily jsou nejlepší pro podnikání?

Druh zakoupených automobilů závisí na finančních možnostech podnikatele. Nesnažte se snížit počáteční investici kupováním ojetých vozů. Při jedné změně minibus prochází dostatečně velkou vzdáleností. Je důležité vědět, kdy jste otevřeli své podnikání. Použité vozidlo nemůže denně překonávat takové vzdálenosti, což vede k trvalému poruchám.

Nejspolehlivějšími vozy jsou Gazelle pro 13 míst. Ne méně často na silnicích je 18místný Ford Transit a 19místný Mercedes-Benz Sprinter. Gazelles mají atraktivní hodnotu, ale nejsou schopni poskytnout odpovídající pohodlí. Při omezených finančních zdrojích byste měli využívat služby leasingu.

Nastavení vozu na trase

Podnikatelský plán pro taxi s pevnou trasou musí obsahovat fázi vývoje trasy.

K získání cesty pro osobní dopravu musí majitel vozidla požádat místní správu. Tam organizují výběrová řízení na organizaci dopravy, ve kterých se může zúčastnit nováček podnikatel. Přeprava cestujících na nejoblíbenějších trasách začíná přinášet příjmy z první pracovní směny. Můžete také vytvořit novou trasu. Chcete-li to udělat, musíte pečlivě prozkoumat infrastrukturu města, je dobré přemýšlet přes všechny jemnosti. Se správným přístupem začnou přepravovat cestující na nových trasách zisky. Nicméně s některými obtížemi se ještě setkáte. Cestující potřebují nějaký čas, aby si zvykli na novou trasu. Malé výnosy nemohou pokrýt běžné výdaje.

Výběr řidičů pro práci na taxi s pevnou trasou

Dalším bodem je výběr pracovníků. Otázka pronájmu řidičů by měla být řešena se zvláštní odpovědností, protože jejich kvalifikace závisí na životě cestujících. Kromě řidiče kategorie D, budete potřebovat účetní, manažer, zdravotnickým pracovníkem, který bude provádět inspekce pre-trip. Nebude nadbytečné nezávisle sledovat stav vozidel. Nepřesnost řidiče je hlavní příčinou poruch automobilů. Zaměstnanec musí mít pět let zkušeností s řízením vozidel této kategorie a lékařský průkaz.

Mzda řidiče se skládá z fixní části a prémií za překročení míry výroby.

Tento přístup dovoluje zaměstnanci motivovat zaměstnance k plnění a překonání plánu. Stejně jako každý jiný typ podnikání vyžaduje taxi s pevnou trasou velkou počáteční investici. Odplata závisí na mnoha faktorech.

Kolik můžete vydělat na taxi s pevnou trasou

Chcete-li zjistit ziskovost obchodování s trasou, je třeba určit denní příjem. Jeden stroj dokáže přinést denně 3 až 5 tisíc rublů. Z těch, kteří v placení práce odečteno řidič 1000 rublů v povinném pojišťovny - 500 rublů, náklady na palivo a opravy automobilů - 1000 rublů. Čistý zisk se tak bude pohybovat od 500 do 2500 rublů. Daňové poplatky jsou od 1 do 7 tisíc rublů na jednotku dopravy. Celková částka závisí na počtu vozidel ve vozovém parku. Aktuální náklady jsou určeny stavem vozu. Například domácí Gazelle spotřebovávají nejméně 15 litrů benzinu na 100 km.

Aby bylo možné ušetřit peníze, je možné pronajmout si území z vozového parku mimo město. Při vytváření velkého podniku je možné uzavřít smlouvy o dodávkách pohonných hmot a náhradních dílů. Nejvýhodnější je zahájit otevření taxi s pevnou trasou ve velkém městě. Na ploché cestě je spotřeba paliva ekonomičtější a zákazníci jsou téměř vždy.

Přemýšlejte o nutnosti nastavit jízdné, nemělo by být příliš vysoké, ale nezapomeňte na potřebu pokrytí provozních nákladů.

Jak začít podnikat na taxi s pevnou trasou

Podnikání pro přepravu cestujících začíná registrací ve státních úřadech. Registrace stavu osobního dopravce vyžaduje 3-4 týdny. Také je nutné získat povolení k přepravě cestujících na ministerstvu dopravy. Tam je nutné schválit cestu dopravy. Je třeba vzít v úvahu povinné pojištění cestujících.

Potřebujeme si koupit dopravu pro flotilu, rozhodujícím faktorem jsou náklady na auto a prostředky, které má podnikatel. Po výběru dopravy je třeba najmout řidiče, organizovat pracovní plán a platit za svou práci. Po odeslání dopravy na trasy.

Kolik můžete vydělat na taxi s pevnou trasou

Ziskovost podniku závisí na denním příjmu z jednoho vozidla. Průměrný příjem z jednoho automobilu činí 4 000 až 5 000 rublů, po odečtení mzdy řidiče, pojistného a nákladů na pohonné hmoty činí čistý zisk asi 1 000 až 2 000 rublů z jednoho auta.

Jak vybrat dopravu pro taxi s pevnou trasou

Hlavní volbou kategorie dopravy je dostupný prostředek mezi zahraničními a domácími vozy, rozdíl v ceně je asi 200%. Auto "GAZelle" má malou kapacitu 8 - 15 cestujících, nízkou bezpečnost a nízké náklady. Dovážené protějšky Peugeot Boxer, Ford Transit a Iveco Daily mají větší kapacitu 16 cestujících - 26 míst k sezení, spolehlivější a déle vydrží. Nákup vozidel s rukama nese velké riziko, které povede k problémům s opravou a údržbou dopravy. Je třeba vyjasnit dostupnost potřebných dokumentů o vozidle, konkrétně OTTS. Certifikovaný prodejce může obdržet rady i záruční servis.

Trénujte svůj mozek s potěšením

Jaké dokumenty jsou potřebné k zahájení podnikání

Pro postup při přepravě cestujících kyvadlovou dopravou na místním ministerstvu dopravy je třeba tyto doklady předložit:

 • doklad o registraci;
 • kopie kontroly vozidel;
 • zakládající smlouva;
 • bankovní účty, adresy a kontaktní čísla;
 • dokument, který označuje daňové účetnictví;
 • statistické kódy;
 • smlouva o parkování;
 • certifikát PC a DB;
 • pracovních knih a řidičských oprávnění zaměstnanců.

Potřebuji povolení ke spuštění mikrobusů?

Je nutné získat státní licenci pro přepravu více než 8 osob po silnici.

Obchodní fórum

Jak otevřít trasu a jak dát gazelu.

Alexey98 09 října 2014

Dobré odpoledne, drahí uživatelé fóra. Moje právní znalosti jsou neustále doplňovány, ale mám pár otázek, o kterých pochybuji, že ještě mám odpovědět.

Takže za rok a půl se chystám otevřít Ip pro přepravu cestujících na silničních trasách. První otázka: jaké další náklady mám očekávat? (gazela, vybavení (lékárnička, hasicí přístroj, gsm), pojištění, právní služby) - to je přibližně 200 000 rublů.

Otázka č. 2: Jak získat povolení od místních úřadů k přepravě cestujících po trase, o které jsem si myslel? existují informace, že ráno mohou být autobusy stávajících společností doplněny, může to být argumentováno?

Třetí otázka: Měli bychom zorganizovat všechny tyto nesmysly pro zdravotní péči zaměstnanců?

RudoznatetZZ 09.10 2014

Je to nezbytné. A licence je nutná.

tubov 09.10.2014

že by všichni učí v této oblasti, získáte kategorie D, Uspořádat pracovat,, vyzkoušet, a pak možná i týden či onak vám jen říct,, Jo to je jen maličko Lika akordeon hraje na akordeon a malé Antoshka vytáhl GA. n.

RudoznatetZZ 10. 10. 2014

Možnost! Skvělá příležitost k podnikání. A najednou - to se vám nelíbí?

Alexey98 14. října 2014

ne, jako to nemůže, protože podle mých výpočtů bude zisk uspokojivý (měřil jsem počet cestujících po dobu tří týdnů).

RudoznatetZZ 15. října 2014

A částka nákladů se nezměnila?

pevgen 15. října 2014

U nás v Tomsku to děláme tak: administrativa prohlašuje nabídku na trasách, která to vyhrála a nese.

GoldenTaurus 15. října 2014

pouze na základě výběrového řízení nebo si koupíte taxislužbu s omezeným počtem míst k sezení a na kteroukoli trasu

Alexey98 16. 10. 2014

Alexey98 18. 10. 2014

A co potřebujete kromě licence, dopravy a všeho ostatního minimálního, aby mi úředníci dovolili otevřít novou trasu?

Stas0212 18. 10. 2014

A co potřebujete kromě licence, dopravy a všeho ostatního minimálního, aby mi úředníci dovolili otevřít novou trasu?

GoldenTaurus 19 říjen 2014

DevelopmentStroy, tedy jsem první vystupující trasu, pak dát do řízení bydlení dobrých argumentů jako „přetížené autobusy, obyvatelé jsou nespokojeni s tím, a tak dále.“ Pak jsem se dostat k licenci dopravní policie pro osobní dopravu na nové trase, a všechno?

jděte a zjistěte všechny nuance. Věc, kterou musíte položit na správnou cestu, a pak všechno sami.

bigmehanik 25 listopad 2014

Ahoj všichni! Nejsem cestující nebo řidič, ale s touto činností jsem velmi blízko, takže nemám s tím nic společného.

Podmínky a požadavky pro otevření trasy se liší od města k městu, my osobně máme vůli a především peníze. Ceny jsou opět závislé na trase, pokud projíždí přes "tučná" místa, pak je cena vyšší. Před šesti měsíci kluci otevřela cestu (cena 750000 str.), Prošel středem města, ale „konechka“ není příliš pohodlné, automobily, respektive majitelé nejsou touží se dostat až na trase (a tímto způsobem závisí příjmy majitele). Vedle ředitele a účetního musíte mít mechaniku (pro kontrolu strojů a vstup do linky) a med. zaměstnanec (zpravidla od 6 do 9 hodin, kontroluje řidiče a dává vstupné). Těmi. Požadavky, zda máte garáž nebo kancelář upřímně nemohu říci, ale mnozí majitelé nových tras předepsat jízdenku v obchodě nebo auto))) z příjmů není velká, ale není špatný a stabilní, mnoho začátek (v dobách, když šli) s malým boxu dvě židle a stoly, nyní mají dobré kancelářské budovy (v majetku) a STO, plus velmi "tučné" trasy.

Prizrak62 25. listopadu 2014

Nafigu vyjedete. Udělejte licenci taxíkem a jděte kamkoli chcete a jděte kdokoli chcete, i když autobusem na kole. Nezapomeňte měnit značky s číslem trasy.

GoldenTaurus 25. 11. 2014

A co potřebujete kromě licence, dopravy a všeho ostatního minimálního, aby mi úředníci dovolili otevřít novou trasu?

mozku, řidiče a nic víc

Nafigu vyjedete. Udělejte licenci taxíkem a jděte kamkoli chcete a jděte kdokoli chcete, i když autobusem na kole. Nezapomeňte měnit značky s číslem trasy.

ale o tom mluvím?

Alexey98 27 listopad 2014

Nafigu vyjedete. Udělejte licenci taxíkem a jděte kamkoli chcete a jděte kdokoli chcete, i když autobusem na kole. Nezapomeňte měnit značky s číslem trasy.

Ve smyslu "změnit tablety"? Nebudu to dělat černou, jen legálně a jen legálně.

Ahoj všichni! Nejsem cestující nebo řidič, ale s touto činností jsem velmi blízko, takže nemám s tím nic společného.

Podmínky a požadavky pro otevření trasy se liší od města k městu, my osobně máme vůli a především peníze. Ceny jsou opět závislé na trase, pokud projíždí přes "tučná" místa, pak je cena vyšší. Před šesti měsíci kluci otevřela cestu (cena 750000 str.), Prošel středem města, ale „konechka“ není příliš pohodlné, automobily, respektive majitelé nejsou touží se dostat až na trase (a tímto způsobem závisí příjmy majitele). Vedle ředitele a účetního musíte mít mechaniku (pro kontrolu strojů a vstup do linky) a med. zaměstnanec (zpravidla od 6 do 9 hodin, kontroluje řidiče a dává vstupné). Těmi. Požadavky, zda máte garáž nebo kancelář upřímně nemohu říci, ale mnozí majitelé nových tras předepsat jízdenku v obchodě nebo auto))) z příjmů není velká, ale není špatný a stabilní, mnoho začátek (v dobách, když šli) s malým boxu dvě židle a stoly, nyní mají dobré kancelářské budovy (v majetku) a STO, plus velmi "tučné" trasy.

Není nutné mít vlastní mechaniku a doktora, stačí mít smlouvy s příslušnými organizacemi. To je 750 000 rublů jako úplatek pro úředníky, takže jim je povoleno otevřít trasu?

Prizrak62 28. listopadu 2014

Ve smyslu "změnit tablety"? Nebudu to dělat černou, jen legálně a jen legálně.

No, pokud ani nepochopíte, o čem lidé mluví o vás (prosím, mějte na vědomí, že nejsem jediný, kdo to řekl), nemusíte se o podnikání vůbec starat. A pak nebudete chápat, kam půjdou peníze, proč autobus nejezdí na trase, proč autobus jede bez řidiče a řidič běží po autobusu atd. Stručně řečeno, vezměte si a přečtěte si zákony tam, kde je napsáno vše (a nezapomeňte přečíst o tom, jak dáte úplatky, a dokonce ani nechcete pochopit, proč jste ve vězení). A mimochodem, řeknu ti to tak legálně a v bílém nic si nic nezískáš.

capitalistt 28. listopadu 2014

Rád bych radil, abych se dozvěděl všechny jemnosti, které jsou stále uspořádány, aby fungovaly jako hnací síla pro podobnou trasu. A uvidíte, jak vše vypadá zevnitř a jak je podnikání postaveno, zjistěte, jak snadné je získat licenci. Požadavky v různých regionech se mohou navzájem lišit.

Prizrak62 29 listopad 2014

capitalistt 29. listopadu 2014

Kl0d 29. listopadu 2014

Prizrak62 29 listopad 2014

Přečtěte si pozorněji význam toho, co je napsáno. Nikdo se nedomnívá, že pravidla ve všech regionech jsou stejná a jsou regulována federálním právem. Ale chápete, že pokud chcete získat lepší cestu a ziskatější, existují určité nuance a požadavky.

Fuck you guess. Všechny požadavky zákona. Není možné žádat vyšší, je to otázka příslušnosti. A také nižší je nemožné požadovat. A jak chápu z textu, člověk chce otevřít svou vlastní cestu.

Prizrak62 29 listopad 2014

Máte pravdu a člověk, který nemá v tomto oboru žádné zkušenosti s organizací takového podnikání, není snadné. Za prvé, je žádoucí zjistit podstatu problémů a pracovat "zevnitř", komunikovat s vlastníky a řidiči autobusů a na základě těchto informací vyvodit závěry.

Takže mu bylo řečeno, že to všechno zabije a jen proto, aby spustil vozík lidí. A on pokrčí rameny a křičí, že jsem tak skvělý Betman a udělám všechno v čistotě a podle zákona. Zde je zákon. Vezměte to a zastavte ho.

A úředníci, dopravní policie, licenční organizace atd. Mu zabrání. ale je nejchytřejší a nejbohatší. Nechte ho.

Navrhuji uzavření tématu.


Příspěvek byl editován Prizrak62: 29. listopad 2014 - 03:06

Alexey98 29 listopad 2014

No, pokud ani nepochopíte, o čem lidé mluví o vás (prosím, mějte na vědomí, že nejsem jediný, kdo to řekl), nemusíte se o podnikání vůbec starat. A pak nebudete chápat, kam půjdou peníze, proč autobus nejezdí na trase, proč autobus jede bez řidiče a řidič běží po autobusu atd. Stručně řečeno, vezměte si a přečtěte si zákony tam, kde je napsáno vše (a nezapomeňte přečíst o tom, jak dáte úplatky, a dokonce ani nechcete pochopit, proč jste ve vězení). A mimochodem, řeknu ti to tak legálně a v bílém nic si nic nezískáš.

Ano, nechte mi pak nechápu, co znamená "změnit tablety". A co tedy? Studiem dopravu a předmět, a je přirozené, že dosud neznám části. To není důvod, proč jsem nervózní. A o licenci, kterou mám psát - zapamatuji si hlavní ustanovení autora. Znám postup a nezáleží na postupu pro získání licence. Téma o trase.

Takže mu bylo řečeno, že to všechno zabije a jen proto, aby spustil vozík lidí. A on pokrčí rameny a křičí, že jsem tak skvělý Betman a udělám všechno v čistotě a podle zákona. Zde je zákon. Vezměte to a zastavte ho.
A úředníci, dopravní policie, licenční organizace atd. Mu zabrání. ale je nejchytřejší a nejbohatší. Nechte ho.

Méně nervy, člověče, s hloupou mentalitou, jste obecně nebezpečný, aby počítač přistupoval.

Vzdálenost mezi městy

Příklady výpočtů vzdáleností:

Kdy může být výpočet vzdáleností vhodný?

Volný výpočet vzdáleností mezi městy ukazuje přesnou vzdálenost mezi městy a považuje nejkratší trasu za spotřebu paliva. To lze uplatnit v následujících případech:

 • Služba kalkulace vzdálenosti pomáhá položit trasu pro auto cestující, například pro letní prázdniny s rodinou nebo při plánování služební cesty autem. Vzhledem k spotřebě benzinu a průměrné ceně na litr paliva není obtížné vypočítat povinné finanční náklady na cestu.
 • Výpočet vzdálenosti mezi městem, který řídí řidič a kamionista, umožňuje vykreslovat trasu na mapě během přípravy na dlouhou cestu.
 • Kalkulátor vzdálenosti je pro odesílatele užitečný, aby určil počet najetých kilometrů a v souladu s tarify dopravní společnosti vyhodnotil náklady na dopravu.

Jak používat výpočet vzdáleností?

Chcete-li vypočítat trasu mezi městy, začněte zadávat název počátečního bodu trasy do pole "Od". Z rozbalovací kontextové nápovědy vyberte požadované město. Analogicky vyplňte pole "Komu" a klikněte na tlačítko "Vypočítat".

Na otevřené stránce bude trasa položena na mapě, červené značky označují počáteční a konečné osídlení a červená čára ukáže cestu po silnici. Nad mapou se zobrazí celková délka trasy, délka trasy a spotřeba paliva. Podle těchto informací bude umístěn souhrnný stůl s podrobnými informacemi o trase ao úsecích trasy: typ cesty, odhadovaná délka a trvání každého fragmentu trasy.

Přijatou trasu lze vytisknout nebo změnou některých parametrů opakovat výpočet. V dodatečných nastaveních můžete zadat průtoky a nastavit odhadovanou rychlost silnic na každém druhu silnice. Pod dalšími nastaveními jsou pole pro zadání údajů kalkulačky paliva. Zahrňte do nich skutečnou spotřebu paliva vašeho auta a průměrnou cenu 1 litr paliva. Když se výpočet opakuje, budou tato data použita k výpočtu požadovaného množství paliva a jeho nákladů.

Jiné metody směrování

Snad nejjednodušší alternativou je otevření silničního atlasu a vykreslení trasy na mapě pohledem. Poté, co jste zachytili křivku po trase, můžete získat přibližný kilometr. Chcete-li odhadnout dobu výletu, bude to obtížnější: pro toto musíte rozdělit trasu na fragmenty se stejnou třídou cest a měřit součet délky úseků každé třídy. Dále, vzhledem k průměrné rychlosti pro každou třídu silnic, není obtížné vypočítat čas, dělící cestu rychlostí.

Pokud není křivkový indikátor po ruce, můžete použít pravítko. Připojte nulovou značku pravítka k výchozímu bodu trasy a přesuňte pravítko a přilepte ji k gyru silnice.

Vypočítat vzdálenost mezi městy může být také pomocí tabulek, které jsou publikovány v atlasech a referenčních knihách. Je to docela vhodné pro trasy začínající a končící ve velkých městech. Malé osady obvykle nejsou v tabulkách.

Viz též:

 • tabulka vzdáleností mezi ruskými městy
 • výpočet vzdáleností v severní Americe v angličtině: DriveBestWay.com

Algoritmus pro výpočet vzdálenosti mezi městy

Výpočet trasy je založen na algoritmu nejkratšího vyhledávacího algoritmu v váženém grafu silnic (algoritmus Dijkstra). Vzdálenosti jsou určeny přesnými satelitními souřadnicemi silnic a osad. Výpočet je výsledkem počítačového modelování a modely nejsou ideální, takže při plánování trasy cesty nezapomeňte položit rezervu.

Existuje několik přístupů k určení vzdálenosti mezi městy:

 • vzdálenost po silnici zahrnuje délku dálnice a její spojování s městskými cestami;
 • vzdálenost v přímce, nebo jak se také nazývá "letu ptáků", je charakterizována menší délkou, ale je téměř méně cenná, protože pohyb se obvykle vyskytuje po silnicích.

V našich výpočtech Vzdálenosti mezi městy jsou po silnici.

Logist - budování optimální trasy pro několik bodů

Budování tras

Vlastnosti a výhody:

Seznam adres (každá adresa začíná novým řádkem)

První adresa bude použita jako výchozí bod, druhá jako konečná adresa, zbývající adresy jako mezilehlé body (objednávka není uložena).

opravdu potřebujete vaši pomoc!

Dobrý den, drahý uživatel služby plánování tras. moje jméno je yusupov dmitry a budu se snažit být stručný.

samozřejmě obchodní společnost Yandex a pravidla pro užívání svých produktů jsou vybírána nezávisle. ale snad budou věnovat pozornost, kdybychom všichni říkají, že tato služba je nutné, stačí návštěvník, pokud zda služba nebo ne, prosím, napsat zprávu společnosti Yandex prostřednictvím formuláře zpětné vazby není lhostejný uzavírá: https://tech.yandex.ru/ maps / doc / Geocoder / sestupně / zpětná vazba / řešení problémů-docpage / (příspěvků dalším tématem), proč je potřeba servis a proto není nutné jej ukončit. uveďte v textu dopisu, že mluvíte o doméně http://logist.poncy.ru. možná že nás uslyší.

Pro mě osobně jako příjmy developer z této služby není podstatné, se vztahuje na mě rmoutí, že budete muset ukončit službu, která je nezbytná a užitečná pro lidi, vím, že jsem napsal spoustu dopisů, zvláštní poděkování těmto lidem. Děkuji předem za Vaši účast.

s úctou, Yusupov Dmitry.

PROSÍM, ODPOJTE ADVERTISING BLOCKER!

Výnosy z reklamy umožňují, aby web existoval a vyvíjel, zablokoval reklamu a zabránil jeho vývoji. Děkujeme za pochopení.

Jak uspořádat taxi s pevnou trasou (obchodní plán)

Doprava uvnitř osad a mezi nimi není vždy vhodná pro osobní dopravu. Mnoho lidí nemá možnost koupit auto, někteří jej nepotřebují, ale musí se dostat k předmětu denně. To je důvod, proč je poptávka po taxislužbě stále vysoká, a to navzdory zvýšenému podílu vlastníků automobilů. Zahájení podnikání na základě dopravy je lukrativní, ale drahé, pokud jde o investice, ale dobře napsaný podnikatelský plán umožní taxi obejít většina „nástrahy“ v organizaci podnikání.

Souhrn

Organizace podnikání je zaměřena na vytvoření služby taxi s pevnou trasou. Hlavním směrem společnosti je poskytování služeb obyvatelstvu města v oblasti osobní a přepravní.

Hlavní cíle projektu:

 • získání zisku a příjmů z dopravy;
 • plné uspokojení potřeb zákazníků v osobní dopravě, zajištění odpovídajícího pohodlí a bezpečnosti.

Předpokládá se, že podnik bude poptávka, a proto ziskovost podniku bude vysoká - kolem 15-20%.

Obecný popis projektu

Zahájení podnikání založené na přepravu některých linie (cesta), jako slibná a moderního podnikání, má tyto problémy je třeba řešit, a to nejen ve fázi spouštění, ale také v celé navazující práce pro úspěšnou propagaci a zlepšení podniku:

 • poskytování města a návštěvníků pohodlnou, rychlou a moderní dopravou;
 • získání stabilního zisku z práce;
 • další expanze (nárůst počtu zařízení na trati, zkrácení čekací doby;
 • vytváření pracovních míst pro obyvatelstvo města.

K vyřešení úkolů musí podnikatel vzít v úvahu specifika vybrané linie činnosti související s náborem personálu (řidičů), platbou státních povinností, nutností každoroční inspekce.

Průmyslová analýza

Provádění analýzy vybrané oblasti podnikání je nezbytným prvkem pro otevření stabilního zisku. Analýza trhu ve vybraném regionu (velké město) umožní stanovit přibližnou poptávku po poskytnuté službě a následně vypočítat ziskovost budoucího podniku. V průměru se poptávka po taxi s pevnou trasou, jako způsob dopravy, pohybuje od 70% do 90% ve velkých a středních městech a ve venkovských oblastech 55-60%.

Analýza trhu

Při zahájení podnikání na základě taxi s pevnou trasou je nezbytné provést analýzu trhu v určité oblasti, kde je předem plánována další práce (před shromažďováním a předkládáním dokumentů). Velké společnosti zaujímají až 80% trhu.

Odhad parametrů hospodářské soutěže a schopnost vstoupit na trh, můžeme s jistotou říci, že taxi jako obchodní být ziskový nyní, pokud je v pořádku pro výpočet finanční investice, provádět marketingové strategie a zvolit optimální způsoby pronikání na trh a získávání zákazníků. do obsahu ↑

Analýza konkurentů

Při analýze konkurence ve vybraném segmentu činnosti je důležité vzít v úvahu, že ve velkých městech je na vysoké úrovni, protože kromě trasy, běžných taxíků, autobusů a jiných typů veřejné hromadné dopravy. V některých městech existují monopolní společnosti, které poskytují služby na většině cest. V malých lokalitách je hospodářská soutěž často nulová. Je důležité vzít v úvahu kromě poptávky i stav silnic.

Analýza rizik

Hlavní rizika v této oblasti podnikání jsou spojena s vysokou konkurencí v regionu zvoleném pro tuto práci. V důsledku toho je pravděpodobné, že poptávka po této službě nebude dostatečně velká, aby podnikatel mohl rychle snížit náklady a začít vydělávat.

Rizika spojená s pořízením nestandardních strojů (takže je lepší koupit 1-2 vozy v první fázi). Najímání zaměstnanců (řidiči, a to zejména), by měla být věnována zvláštní pozornost, protože tento krok rovněž zahrnovat určitá rizika - lidé musí mít odpovídající pracovní zkušenosti (minimálně 1 rok), a zážitek z jízdy - od 4-5 let. do obsahu ↑

Marketingový plán

Pro implementaci marketingové složky podnikatelského plánu pro otevření taxi s pevnou trasou je třeba dodržovat následující osvědčené a účinné zásady:

 • účetnictví pro současnou dynamiku trhu v regionu (poskytování služeb, které ostatní společnosti nemají);
 • důraz na kvalitu, pohodlí a bezpečnost - je třeba prezentovat službu nejlépe, vytvořit vlastní návrh, určit dostupnou cenu, vytvořit systém slev a bonusů, které budou pro firmu dodatečnou reklamou;
 • otevření webové stránky popisující služby společnosti a všech výhod, které klient obdrží výběrem taxi společnosti s pevnou trasou;
 • reklamní společnost na internetu (bannery);
 • distribuce letáků a vizitek popisujících služby taxi s pevnou trasou a její hlavní výhody oproti konkurentům;
 • rozvoj památného sloganu a loga;
 • reklamní společnost v sociálních sítích.
do obsahu ↑

Výrobní plán

Dobře navržený plán výroby, který zohledňuje všechny možné nedostatky nadcházející činnosti, vám umožní rychle rozvíjet a vylepšovat podnikání a získávat tak dobrý příjem z poskytovaných služeb v nejkratším možném čase. do obsahu ↑

Požadované prostory, zařízení

Za účelem otevření podnikání v segmentu dopravy, bude nutné pronajmout prostory - pro kancelář společnosti a garáž pro automobily. Důležité je nákup potřebných nástrojů a zařízení pro provedení včasné kontroly technické bezpečnosti s ohledem na bezpečnostní parametry automobilů před tím, než se dostanete na trasu. Vybavení: nářadí, nabíječky baterií, náhradní díly a části strojů.

Je také nutné vybavit místo pro běžnou údržbu. Pronájem garáže (asi 80 m2) bude stát asi 100 tisíc / měsíc, kancelář (40-50 m2) -25-30 tisíc / měsíc, nákup vybavení a nářadí - 150 tisíc rublů.

Autopark

Tvorba vozového parku je rozhodujícím krokem při zahájení podnikání. V počáteční fázi provozu firmy se doporučuje zakoupit 1-2 vozy (minibus, nejlépe zahraniční, protože životnost použitého vozu je nejméně 7 let bez větších oprav). Výše nákladů se bude pohybovat kolem 1-1,5 milionu rublů.

Vývoj trasy

Vytvoření cesty pro další práci by se mělo stát hlavním úkolem ve fázi přípravných prací. K tomu je třeba pečlivě studovat již působící směry pohybu všech veřejných (pozemní dopravy). Můžete použít již vyvinuté (pokud soutěž není skvělá). Je důležité si uvědomit, že nově vytvořená dopravní trasa musí být koordinována a schválena ministerstvem dopravy.

Organizační plán

Chcete-li začít podnikat, budete muset najmout zaměstnance. V první fázi se může skládat z 2-4 řidičů (v závislosti na počtu vozů a pracovního plánu). V budoucnu se počet řidičů zvýší. Kromě toho budete muset najmout:

 • dispečer;
 • účetní;
 • mechanika;
 • doktor.

Kromě toho by zaměstnanci měli zahrnovat čističe. do obsahu ↑

Registrace firmy, požadované dokumenty a licence

Organizační a právní forma organizace podniku může být jak IP, tak LLC. Požadované dokumenty:

 • osvědčení o registraci daně;
 • extrakt z EGRIP;
 • licence na přepravu;
 • registrované pojištění;
 • kupóny pro všechny automobily;
 • nájemní smlouvy;
 • otevřené bankovní účty;
 • Registrované fyzické a právní adresy;

Také všichni zaměstnanci musí mít dokončené pracovní smlouvy (pracovní knihy), řidiči mají dodatečně platné řidičské průkazy příslušné kategorie. Informace o tom, jaké daně IP platí, naleznete zde - http://business-poisk.com/kakie-nalogi-platit-ip.html na obsah ↑

Plán otevření

Otevření a provoz podniku může být šest měsíců (od ledna do června). V lednu budete muset vybrat místo pro parkování a otevření kanceláře, zaplatit nájemné (můžete snížit výdaje a zaplatit za ně okamžitě po celý rok, ale každý měsíc). V únoru - dubnu - vývoj trasy, provozování reklamní společnosti, nákup automobilů a uspořádání garáže a servisu, stejně jako lékařská kancelář. V květnu přijímání pracovníků, zpracování dokumentů. Červen - začátek přepravy. do obsahu ↑

Finanční plán

Výdaje na otevření (jednorázové):

pronájem a vyplácení služeb - asi 200 000 rublů;

zaměstnanci (plat) - 150000 rublů;

vybavení -150000 rublů;

zaplacení pojištění - asi 100 000 rublů (záleží na počtu vozů v parku);

nákup automobilů - v průměru 2 miliony rublů.

Bude také nutné koupit palivo, zásoby pro servis vozidel - to je asi 250-300 tisíc rublů

Měsíční náklady

 • plat zaměstnanců - 100000-150000 rublů;
 • nákup pohonných hmot a dalších materiálů - 350 tisíc rublů;
 • nepředvídané výdaje - 60 000 rublů.

Příjem bude činit zhruba 350 tisíc z jednoho vozu za měsíc, zisk po platbách a daňových odpočtů v závislosti na přítomnosti 2 vozů ve flotile - asi 100 - 150 tisíc rublů (poprvé). Výtěžnost výroby je v tomto případě 20%. Návratnost investice - 1-2 roky. do obsahu ↑

Závěr

Obchodování při otevření taxi s pevnou trasou přináší zisk pod podmínkou pečlivého přístupu k jeho organizaci. Vyžaduje zvážení mnoha nuancí, ale umožňuje krátký čas rozvíjet podnik a vybudovat klientskou základnu.