Podnikatelský plán: organizace soukromého divadla

Postupné pokyny k organizaci soukromého divadla

Není žádným tajemstvím, že soukromý divadelní trh v naší zemi je již vytvořen a zahájení nového projektu v hotové výklenku je časově náročný úkol. Divák má nyní dobrou divadelní škálu a možnost volby ze široké škály možností - od klasiky až po modernitu a abstrakci.

Je mnohem obtížnější překonat bariéru vědomí, že divadlo, na rozdíl od stejného kina, je zcela nerentabilní. A to se děje především na principu "umění pro umění".

Můžete však věnovat pozornost nejen stereotypům, ale také statistickým ukazatelům. Takže je známo, že deset let se počet divadelních diváků zvýšil o 20 procent. Je známo, že ani krizové trendy nenechaly lidi, aby se vzdali dobrých a kvalitativních nápadů. Současně se zvýšil počet divadel, i když ne moc. Nicméně, nové, nicméně, nadále objevit a zachytit publikum.

Na základě všech ukazatelů a trendů můžeme usoudit Rostoucí poptávka po tomto umění, stejně jako divadelní představení, je stabilní. Takže z toho můžete získat výhody.

Obecně řečeno, protože mluvíme o divadle, které by mělo být komerční a nakonec ziskové, není nadbytečné zmínit, že pojem soukromého divadla vznikl poměrně nedávno. Ale jelikož tento fenomén existuje, znamená to, že existuje určitá možnost obrátit se na podnik, který pro mnoho lidí je koníčkem, abyste získali co se vám líbí.

Místnost

Divadlo začíná závěsem a každý věšák je v místnosti. Najděte divadlo vhodné pro vaši budoucnost obtížné. Existuje několik důvodů. Hlavním úkolem je, že ho hodláte natáčet po dlouhou dobu a znovu ho vybavit tak, aby byl vhodný pro vystoupení. A to prospěje majiteli na jedné straně, protože slibuje stabilní leasingovou platbu v dlouhém období. Na druhou stranu je to nerentabilní, protože pokoj po tom, co budete muset být opět opraven, nebo znovu předán výhradně divadelním postavám.

Druhá možnost - Nákup nemovitosti ve vlastnictví s další restrukturalizací, nebo původní konstrukce pro své vlastní potřeby. Nicméně, pokud máte v plánu udělat to všechno v malém městě, můžete spálit velmi špatně na skutečnost, že více investic do stavebnictví jednoduše nezaplatí. V megakitu je s tím snazší. Každá budova, i když je potřeba opravit, bude stát víc, než částka vynaložená na její výstavbu.

Ale je standardní, koupě předpoklady v nemovitosti, nebo budování vlastní budovy, který bude později využit jako divadlo, má vždy své výhody. Období návratnosti je však odloženo na dobu neurčitou, neboť různé finanční zdroje lze použít k výstavbě budovy od začátku. Vše záleží na tom, jaký projekt si vyberete pro implementaci.

Důležitým bodem, který je třeba zvážit ve fázi řešení problému s pronájmem, je účast. Bude účast vašeho osobního divadla tak skvělá, aby pokryla náklady? Pokud ne, měli byste přemýšlet o cestující povaze projektu. Nákup několika vozů pro přepravu inventáře a herců bude vždy nižší. Kočovné divadlo je samostatný typ podnikání, který se může stát doplněním k hlavnímu druhu divadelní činnosti.

Je třeba poznamenat, že v mnoha městech, Soukromé divadla se otevřou v poměrně malých místnostech, často staré budovy, které jsou stále zachovány v centrech mnoha měst. Tato místnost se nemůže pochlubit prostorností, ale v prvních etapách nebudete potřebovat sál pro více než čtyřicet až padesát lidí. Mezitím bude pronájem takových prostor, někdy dokonce i v dřevěných domech počátku století, speciálně vybavených a vnitřně obnovených, nejprve bude stát méně. A za druhé, dá váš projekt svůj vlastní styl, který rozhodně hraje velkou roli při formování uznání a popularity.

Komorní soukromé divadla od okamžiku stvoření byli oblíbení u určité významné části veřejnosti, neboť vytvořili potřebnou atmosféru pohody a intimity pro diváka.

Repertoár a soubor

Je nevýhodné přežít na jednom divadelním žánru a formovat jeho repertoár. Protože veřejnost upřednostňuje rozmanitost a potřebujete tolik, kolik chcete navštívit vaši instituci. V ideálním případě musíte poskytnout jak komedii, tak i tragédii, védoville, drama, hudební a dětské názory, aby pokryly tolik spotřebitelské poptávky a uspokojily preference mas.

Nicméně takové široký sortiment není snadné si je uvědomit. Protože herci budou pod neuvěřitelnou zátěží a nemohou se vypořádat. Proto by měl být výběr aktérů velmi vážně osloven.

Na slavných herců by se nemělo počítat. Nebudou souhlasit s tím, aby se podíleli na novém projektu bez slávy, scénáře a dobrých poplatků. Divadelní soubor se skládá z mladých talentů, které ještě nejsou tak ambiciózní, ale mohou růst společně s vaším divadlem, tvrdá práce přitahuje slávu k sobě a novému jevišti.

Další možností - najít již formovanou skupinu se svým vlastním režisérem a vezměte je k sobě, zvláště pokud se potýkají s místy zkoušek a představení. V tomto případě můžete vyřešit několik problémů najednou. A repertoár a počáteční potíže s utvářením tvůrčího týmu.

Pokud jde o lidi, nezapomeňte, že divadlo není jen herci, ale také skupina, která působí v zákulisí. To je osvětlovačů a potřeb, mechaniků a rekvizit, umělců make-upu a držitelů lístků. Některé z těchto pracovních míst v první fázi budou muset být kombinovány, aby nebyla předepsána zvláštní položka výdajů. Hledání takového personálu nebude tak obtížné.

Také byste si měli předem uvědomit možnost, kdy vaši budovu budou využívat nejen vaši herci, ale také například ti, kteří přicházejí na prohlídku tohoto souboru. To vytvoří zónu dodatečných příjmů, růst popularity mezi návštěvníky a vytvoří jméno divadla, a ne jen skupiny herců, které ji tvoří.

Vstupenky

Na jedné straně potřebujete za úhradu vstupenek na pokrytí nákladů na váš projekt. Na druhé straně, protože divadlo je nové, publikum je stále neznámé s vaším repertoárem a kvalitou produkce. Proto je to důležité aby se nepohnul potenciální divák náklady na lístky, ale naopak přitahují co nejvíce.

Od samého začátku bude nutné analyzovat cenovou politiku již provozních divadel ve městě, kde plánujete mluvit. Zvlášť, když někam půjdete. Zpočátku můžete nastavit ceny o 10-20 procent pod všeobecně přijaté ceny. Nebude to pro vaše budoucí konkurenty dumpingový krok. Protože dokud nevytvoříte své publikum, nebudete mít možnost postavit svůj projekt na již existující.

Později, když výkon bude trvalé, a vstupenky budou ochotni prodávat dobře, když vaše divadlo získává popularitu a politické prestiže cenová mohou být přezkoumány, se zaměřením na celkovou situaci na trhu a na solventnost publika, a na náklady.

Finanční plán

200 tisíc dolarů bude zapotřebí s velmi průměrnými výpočty pro realizaci plánu divadla. Investice nejsou malé a doba návratnosti takového podniku může být prodloužena po dlouhou dobu, pokud se k věci bez nadšení dostanete.

Při cestování, nákup vozidel k přepravě rekvizit, sboru, technického personálu a všech potřebných bude trvat asi 150 tisíc dolarů s minimálními plány.

Krajina, který bude vyžadován pro první představení, bude záviset na směru vašeho divadla a na různých produkcích. Často se mnoho věcí vyrábí z improvizovaných prostředků techniků a vlastní skupiny. Zvláště když jsou první kroky prováděny na holém nadšení a touze vytvářet. Některé typy technických dekorací však vyžadují investice, protože nemohou být vytvořeny "na kolenech". Musíme jít do speciálních firem. Takže asi 15 tisíc dolarů bude muset vytvořit svůj vlastní akustický rekord pro výkony, aby vytvořil páteř programu.

Marketingový program zahrnuje různé způsoby šíření informací o otevření divadla ao nových představeních. Drahé metody reklamy zpočátku nebudou dostupné, ale v některých případech bude možné ušetřit peníze.

Například, masmédia mohou souhlasit s tím, že pokryje zahájení projektu zdarma. Protože toto je ve skutečnosti informativní omluva pro kulturní život celého města. Proto můžete bezpečně posílat pozvánky do novin, časopisů a místních televizních a rozhlasových kanálů. Totéž platí pro sociální sítě, ve kterých působí skupiny, jejichž cílem je mluvit o tom, co se děje ve městě, vyzývat obyvatele a hosty k bezplatným událostem a podávat zprávy o nových produktech.

Kromě toho existují další nízko nákladové kanály. Samozřejmě, že nejde o reklamu v rozhlase a zda v něm bude nějaký smysl o práci divadla - musíme to zjistit. Reklamní reklamy - nejoptimálnější z levných způsobů, jak říkat obyčejným občanům, že město nyní provozuje nové divadlo. Na reklamu bude lepší přidělit asi 5 tisíc dolarů.

Cena jedné letenky, jak již bylo zmíněno výše, bude záviset na různých faktorech, od místa vašeho divadla a končit průměrnou cenou vašich přímých konkurentů. Musíte však vzít v úvahu, že 60 - 65 procent z výtěžku z jízdenky jde do mzdového fondu pro herce a personál, asi 20 procent - půjde na pokrytí nájemného.

Výsledek

Myšlenka otevřít divadlo může být nejen kreativní impuls, ale také docela podnikání. Vzhledem k tomu, že celý organizační řetězec takového projektu vyžaduje obrovský výnos, správný a kompetentně vypočtený přístup, počáteční hotovost, často divadlo není vnímáno jako něco, co může být změněno v návratnost a příjem.

Nicméně statistiky ukazují, že růst popularity divadelních představení, přechod na soukromý sektor organizace a neustálé inovace vedou k větší poptávce a v důsledku toho k příznivé revizi názorů na tuto myšlenku.

Standardní praxe v divadle V jedné sezóně jsou představeny nejméně čtyři nové představení. V opačném případě hrozí nebezpečí, že divadlo ztratí zájem ze strany obyčejné veřejnosti. Lze také vzít v úvahu, že některé produkce, které již byly vyplaceny, budou převedeny do následujících období, což usnadní každou novou sezónní změnu. Proto s průměrnými statistickými výpočty je doba návratnosti divadelního projektu asi čtyři až pět let.

Chci však poznamenat, že pokud nejste jen investorem, ale plánujete zvládnout všechny fáze tvorby nového divadla sami, je lepší si uvědomit, že bez lásky k divadelnímu umění nelze na tuto záležitost postavit podnikání. A jen když máte sen, myšlenku, cíl - vytvořit skutečný a co je nejdůležitější, v budoucnu ziskové, teprve poté je nutné podniknout obchodní plán.

Dalších 1000 nejlepších obchodních modelů najdete v sekcích: Obchodní nápady nebo Franchise

Otevřeme vlastní divadlo v záložkách

Jeho kořeny se vrací do dávných pohanských časů. Divadlo v Rusku se objevilo v 18. století (druhé polovině). Později vznikla široká škála divadel, včetně soukromých divadel, sdružení herců a podnikatelů. Třicet dvacátého století - síť divadel se stala zcela znárodněnou a divadelní dílo bylo opět mimo státní kontrolu až do konce osmdesátých let.

Je známo, že divadelní trh v naší zemi je už dlouho nasákl soukromými a státními divadly a divák má spíše širokou nabídku. Divadelní mistrovství, na rozdíl od cirkusu a kina, nepřináší zisk - považuje se za nekomerční projekt a funguje pod označením "umění pro umění".

Statistiky ukazují, že v posledních deseti letech se počet divadelních diváků zvýšil o zhruba 20%, zatímco v době krize se počet diváků nezměnil. Během téhož období se zvýšil počet profesionálních divadel (oficiálně registrovaných) přibližně o 9%, zatímco hudební divadlo a drama a komedie je uvedeno největší nárůst, dětských divadel 10% a mládež divadlo na 9%. Počet profesionálních operních a baletních divadel se zvýšil pouze o 5%. Je možné konstatovat, že tempo růstu divadelního publika je poměrně stabilní a překonává nárůst počtu divadel.

Místnost

Nájemné za dlouhou dobu, jako místnosti je obtížná, protože ne každý majitel jí umožní radikálně převedeny z toho důvodu, že v budoucnu se prostor bez modifikací je vhodný pouze pro výkony a opravy bude stát velkou sumu peněz. Vědět jednu věc, vaše peníze jde "do neznáma", když budete přestavět a re-vybavit někdo jiný pokoj.

Další možností je koupit nebo postavit vlastní vhodné prostory s následnou přestavbou. Ale než se rozhodnete pro tento krok, vypočtěte, zda je to vhodné. Vaše náklady se nevyplatí, pokud máte v úmyslu spustit divadelní podnikání v malém městě, a situace měst-milionáři se liší, budou všechny investice do výstavby vyplatí, i když se pak prodat budovu, bude jeho cena bude mnohem vyšší investice pro jeho stavbu. Ačkoli existují některé malé nuance ve věcech osobního prostoru. Je zřejmé, že divadlo bude stát, pokud máte pokoj. Dobře přemýšlejte o tom, zda bude vaše produkce tak velká, že se náklady vyplatí? Možná bychom měli přemýšlet o koupi další vozy pro dopravu podrobnosti a herci, takže začátku svého podnikání s výstupem divadla (non-stacionární). Cena jednoho auta do 35 tisíc dolarů.

Repertoár a herecká skupina

Je velmi důležité vytvořit repertoár a hereckou skupinu. Existují různé divadelní žánry: vaudeville, drama, komedie, tragikomedie, hudební, tragédie. Každý z těchto žánrů je zajímavý a dobrý svým způsobem, takže je prostě nevýhodné vybrat si jen jeden žánr, protože přednost publika je odlišná. V ideálním případě by divadlo mělo představovat své publikum vystoupení různých žánrů přilákat co největší počet diváků a příznivců, aby se nestala jednostranný žánr, který ostatní diváci nemají klamat, a mají negativní dopad na příjmy.

Nejdůležitější částí zahájení divadla je výběr herců. Známí herci nebudou souhlasit, že přijdou k vám, básník vytváří skupinu mladých a neznámých herců, dokud vám nepomůže ušetřit na poplatcích. Vzpomeňte si na to, že eminence a sláva, nadcházející pojmy. Když vaše divadlo získává slávu, do vašeho divadla přijdou vynikající herci. Otázku repertoáru rozhodne sama, pokud máte to štěstí, že najdete již vytvořenou skupinu, v čele s režisérem. Nezapomeňte na personál divadla, který pracuje v zákulisí: osvětlovače, náčiní, mechanika, rekvizity, čističe a držitelé vstupenek. Přestože vám tento personál bude mnohem jednodušší.

Pravidla jízdenek

Zaměřit se na cenách jiných divadlech, a pohybuje se z místa na místo, aby zjistili, o cenách v divadlech měst, ve kterých výkon plán, a ne zvyšovat ceny, protože je třeba lákat diváka, ne vystrašit ho. Proto můžete poprvé snížit ceny tím, že je nastavíte v rozmezí 75-90% ceny vstupenek na městská divadla.

Finanční plán

124-160 tisíc dolarů. je částka investice pro otevření divadla, která bude distribuována přibližně takto:

  • 105-140 tisíc dolarů. k nákupu vozidel.
  • Chcete-li zakoupit společné sady, kostýmy, make-up - 15 tisíc dolarů.
  • Na reklamu - 4-5 tisíc dolarů.
  • Od 10 do 12 tisíc dolarů. - organizovat divadelní produkci

Cena jedné letenky je v průměru 30 dolarů, z toho za pronájem scény je 9-15 dolarů. Podle statistik na počáteční úrovni tvoří průměrná návštěvnost asi 40 lidí. Příjmy z jednoho podání jsou tedy od 600 do 840 dolarů. Pokud jeden den ukáže jednu produkci, pak příjem za měsíc bude 9-12,6 tisíc dolarů, 60-65% z této částky je plat herců a práce technického personálu, asi 20% - pronájem prostoru pro ukládání scenérie a dopravních nákladů.

S přihlédnutím k průměrnému měsíčnímu příjmu ze zobrazování jednoho prostředí, který činí 1,4 až 2,5 tisíc dolarů, bude přibližná doba návratnosti nákladů na školení od 4 do 9 měsíců. Jeden výkon se v průběhu sezóny vyplatí.

Organizace představení v mateřských a školních školách je jedním z výnosných směrů divadelní tvorby. Správa těchto institucí je povinna podporovat kulturní výchovu dětí. Pracovníci těchto institucí nemohou zvládnout nezávisle, proto jsou uzavřeny smlouvy s divadly. Významnou výhodou v práci divadla v tomto stylu je absence nájemného za prostory a nízké náklady na organizaci navrhované prezentace. Samozřejmě existují i ​​nevýhody - vedení institucí preferuje týmy, které se uskutečnily.

Závěr

Obchodní myšlenka je otevření divadla, pokud si myslíte, že vše přesně, správně vypočítat a organizovat, může to být pro vás výnosné podnikání. Obvykle se nejméně čtyři nové hry budou představovat v divadle po určitou dobu, jinak zájem publika směrem k tomu oslabí časem. Vzhledem k tomu, že některé produkce, které již byly vyplaceny, budou postupně převedeny do následujících období, lze z toho vyvodit, že přibližná doba návratnosti počátečních investic bude přibližně 4-5 let.

Obchod s tvým životem se může stát divadelní biznis a nejen lukrativní zábava, ale také příjemná a vzrušující, která vás jistě přinese čest, úctu a slávu!

Vlastní podnikání: jak otevřít soukromé divadlo

Soukromé divadlo: Všeobecný přehled divadelní činnosti

Domníváme se, že divadelní trh v naší zemi je již nasycen veřejnými i soukromými divadly a konečný spotřebitel (v tomto případě divák) má ohledně této služby poměrně široký výběr. Ale ve skutečnosti to není.

V naší zemi jsou soukromé divadla relativně novou věcí a nezapadají do malého podniku. Důvodem je skutečnost, že divadelní umění, na rozdíl od například kina a cirkusu, je považováno za nekomerční projekt, "umění pro umělecké účely", který nepřináší značné zisky.

Je to smutné, ale jakmile si respektuje povolání podnikatele - majitele nebo opatrovníka (a také v některých případech - nájemce) soukromého divadla, je nyní nezaslouženým zapomenutím. Možná to je důvod, proč začínají herci, skupiny a dokonce i divadelní studia a nezajišťují svým účastníkům zasloužený příjem a zůstávají na hranici koníček a práce na částečný úvazek pro studenty.

To je důvod, proč začínající podnikatel se nemůže neúspěšně pokusit v této úctyhodné a zajímavé oblasti. Otevření soukromé divadlo se může stát vášní a práce na celý život, nemluvě o tom, že dobře organizovaná soukromé divadlo zároveň být schopen poskytovat své herce a majitel (podnikatel) slušný život a spoustu příjmů.

Co potřebujete vědět při otevírání soukromého divadla?

Samozřejmě, začněte, měli byste zjistit, zda vaše divadlo bude mít své vlastní prostory. Tato otázka má zásadní význam, a odpověď je závislá na celé řadě faktorů: například, hodnota města, start-up kapitál, možnost rychlé, kompaktní a dobře organizované tah na turné v jiných městech, a nakonec samotné divadelní pojetí - to bude hlavně v klidu, nebo naopak, "Roving".

V tomto ohledu je samozřejmě finanční otázka na prvním místě. Najděte vhodný a dobře vybavený pokoj, který je obvykle velmi obtížný.

Můžete jej samozřejmě pronajmout a přestavět podle vlastního uvážení (samozřejmě se souhlasem pronajímatele), avšak v první řadě, ne každý majitel půjde do takových transformací - ve skutečnosti do budoucna je pravděpodobné, prostě najít vhodné nájemce, a demontáž a bude nevyhnutelně následovat protože opravy budou stát poměrně velkou částkou; za druhé, pronájmem a přestavbou některých prostor, investujete své peníze "nikde".

Další možností - výstavba vlastních prostor nebo nákup a rekonstrukce. V tomto případě je třeba přesně vypočítat - ale bude to vůbec výhodné?

Například v malých městech se vaše dostatečně velké investice do nemovitostí nezaplatí (nebo alespoň po velmi dlouhou dobu).

Ve městech - milionáři (a ještě více v Moskvě) je situace poněkud odlišná: zde se vždy vyplatí nějaká investice - i když budete muset prodávat pokoj, vždy to bude stát víc než náklady na jeho výstavbu.

Existuje však další trik ve věci našich vlastních prostor. Jeho přítomnost předpokládá určitou stacionaritu samotného divadla. Myslíte, že na vašich produkcích bude dostatek lidí, kteří budou vždy platit náklady?

Je-li odpověď ne, pak je lepší přemýšlet o koupi 2-3 vozy (nenákladné modely, například Peugeot Boxer FOURGON nebo Renault Trafic FOURGON ;. Nebo něco jiného, ​​jako to, že až 1 milion rublů) pro přepravu herce a rekvizity a zahájení podnikání je s nestacionárním návštěvním divadlem.

Soukromé divadlo: otázka formování repertoáru a herecké skupiny

Když vyřešíte problém s místností nebo její nepřítomností, můžete přemýšlet o repertoáru a personálních (akčních a pomocných) skladbách.

Jak víte, existuje jen málo divadelních žánrů. Například vaudeville, drama, komedie, melodrama, hudební, tragédie, tragikomedie. Každá z nich je dobrá svým vlastním způsobem a upřednostňovat jeden na úkor druhého je prostě nevýnosná, pokud jde o sympatie publika.

Zkrátka a dobře, normální divadlo by mělo předložit divákům složení výrobku jakéhokoliv žánru - jednak z důvodu získání maximální počet diváků, a za druhé - aby nedošlo k proměnit v ústavu pro fanoušky určitého žánru, který bude vyděsit ostatní návštěvníky.

Nejdůležitější součástí otevírání divadelního podnikání je samozřejmě výběr herců. Samozřejmě, v málo známém divadle herci "prvního stupně" jednoduše nepůjdu. Ale to by vás nemělo děsit ze dvou důvodů.

Za prvé, pokud jste vytvořili primární soubor mladých nadějných herců nebo dokonce dobře vyškolených amatérů, výrazně ušetříte na poplatcích.

A za druhé, sláva a sláva - jak víte, kategorie jsou přechodné. Když je vaše divadlo víceméně známé, herci s jménem vás osloví.

V ideálním případě, samozřejmě začít najít, ale už tvořily skupinky nebo dokonce divadelní mládí studio, v čele s režisérem - pak je otázkou, jak tvorba repertoáru, a rám zmizí sama od sebe - režisér prostě dělat práci za vás.

Nezapomeňte na pracovníky, kteří jsou za zákulisí - obuvníky, potřeby, mechaniky, iluminátory a další, až po držáky a čističe. Ačkoli v tomto případě je tento faktor druhotný - technický personál je mnohem jednodušší než kreativní.

Soukromé divadlo: politika jízdenek. Závěry.

Pokud jde o cenu vstupenek, je obtížné pojmenovat konkrétní čísla, avšak v současné době není cena za hranice 1000-1500 rublů za dobrý výkon. Kromě toho samozřejmě stojí za to zaměřit se na další divadla, včetně místních, pokud pracujete v mobilní podobě. Za prvé, za účelem přilákat veřejnost, stojí za to nastavit bar na 75-90% ceny místních lístků.

Jak již bylo uvedeno výše, správně organizovaná a správně vypočtená divadelní činnost může být nejen příjemnou, ale také velmi výnosnou zábavou, přinášející stejnou slávu, čest a respekt.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Obchod na Stanislavsky: jak otevřít divadelní studio nebo školu hereckých dovedností

Jaký je rozdíl mezi podnikatelskými projekty v divadle a kdo se může stát jejich potenciálním klientem? Také se dozvěděli hlavní oblasti, které vyžadují investice v počáteční fázi. Odborníci: Anna Snagovsky - CEO a ředitel „Artist“ Kreativní centrum (Moskva), Ilja Gold - vedoucí divadelního studia „I-herec“ (Petrohrad), Konstantin Savkin - konzultant a obchodní trenér, odborník na téma Agile, zahraniční obchodní činnosti a krizové řízení (Moskva).

* * *Technická interpretace vysílání

Maria Tsyganová: Ahoj, drahí posluchači rádia. Jedná se o program "Startup-environment". Na mikrofonu Maria Tsyganová. Každou středu jsme ti o tom, jak se stát úspěšným podnikatelem, kteří chtějí mít různé představy, detail jim porozumět, aby se zabránilo případné chyby na cestě ke svým cílům a váš projekt opravdu populární a ziskový, což je důležité pro začátečníky podnikatelů. Tématem dnešního vzduchu je následující: „Obchod, podle Stanislavského:. Jak otevřít dramatickou školu nebo hereckou školu“ A my jsme v kontaktu Anna Snagovskaya, generální ředitelka a ředitelka tvůrčího centra "Umělec" (Moskva). Dobrý den.

Anna Snagovskaya: Dobrý den.

M.C.: Začnu s již tradiční otázkou pro náš program - jak to všechno začalo, jak se zrodila myšlenka otevřít tvořivé centrum a jak jste ho provedli ve velmi rané fázi?

AS: Začala jsem, když mi bylo 15 let. Začal jsem se učit sám. Předtím jsem se zúčastnil různých soutěží, festivalů, událostí a získal nějaké zkušenosti. V okamžiku, kdy jsem se chtěl podělit o věk, měl jsem již ve věku 15 let zkušenosti, a tak jsem chtěl přijmout první skupinu. S tím začalo všechno.

M.C.: To je především, že chcete otevřít divadelní studio nebo kreativní centrum, musíte tuto práci milovat, zapojit se do ní, udělat to. Pokud je člověk již připraven otevřít divadelní studio, co by měl udělat nejdříve? Postará se o místo nebo tým? Kde začít?

AS: Mohu říci, že není absolutně nutné, aby osoba, která otevřela kreativní studio nebo centrum, se do toho sama zabývala. Ale v každém případě, pokud máte v plánu něco takového otevřít, měli byste tuto věc milovat. Pokud si myslíte, že jste analýzu trhu a myslím, že je velmi výhodné pro práci s dětmi, v současné době nejpopulárnější - jedná, ani kdybych prodat některé kurzy či kurzy herectví? Pokud vy začnete z praxe začít, pak vás přesvědčím, že z toho nebude nic dobrého, prostě opustíte tento případ. Samozřejmě je důležité milovat to, co děláte, abyste se o to zajímali. Ale není třeba být hercem, herečkou. Dokonce mohu říci, že nejprve musíte být dobrým organizátorem, iniciátorem a vůdcem.

Při odpovědi na druhou otázku mohu říci, že nejdůležitější je samozřejmě tým, který s vámi projde ramenem. Je třeba vybrat si lidi, kteří budou okamžitě vedeni vysokou úrovní učitelů. Neztrácejte čas na lidi, kteří jen něco zkusíte, začněte a zahřejte, protože se, jak se ukázalo, budou trénovat svým klientům. Jejich chyby vám budou muset odpovědět. Proto je velmi důležité, abyste si nejprve vybrali tým odborníků na vysoké úrovni.

M.C.: Je těžké najít skutečné profesionály? A kolik by mělo být?

AS: Záleží na tom, v jaké oblasti se nacházíte. Mohu říci, že v Moskvě má ​​své obtíže, v regionech, jiné potíže. Například mé podnikání začalo v regionu Sverdlovsk, toto je malé městečko Pervouralsk. A tam je jeho složitost, protože jakmile člověk obdrží poznání, vzdělání, nejčastěji buď odhalí něco svého, nebo odešel. Proto je obtížné najít odborníky v malém městě a vím to z první ruky. Ale například v Moskvě je další komplikace - spousta lidí, kteří sem přišli, aby se vyvíjejí, jsou velmi schopný mluvit, mluvit krásně. Ve skutečnosti se může ukázat, že všechno není tak barevné a kouzelné, jak jim bylo řečeno. Proto je velmi důležité pochopit, co děláte. Musíte zvýšit své odborné znalosti. Velmi často jsem narazil na fakt, že mi byl zaslán fantastický životopis a bylo to pravda. Osoba má nějakou zkušenost, ale ukázalo se, že to není přesně ten, kdo je od týmu požadován. Vzhledem k tomu, navíc ekspertntosti, člověk musí být i jen vaše - v duchu, a duch, mimochodem, jakým způsobem se na to podíváte, co přesně si rozvíjet a co přesně děláte.

M.C.: Je těžké najít zákazníky? A jak to má být provedeno?

AS: Ve všech jsou potíže, jejich obtíže. Hodně času a peněz ve vývojové fázi jsem strávil na zkoušení různých reklam. A my vytištěny letáčky, rozmístěné v blízkosti metra, v blízkosti školy, a pokusil se chodit do školy, a některé vchody odlepit udělal, a vchodů rozhazovat letáky pozvání. Jaké varianty neexistují. Ale srovnáme-li peníze, které jsem si vlevo na této reklamy, a peníze, které jsem strávil na podporu internetu, tam je také velmi velká nádrž, která musí být studován, tak mohu říci, že pro mě je to, co se vyplatí, je to právě pokrok na internetu.

M.C.: Omezme seznam předmětů, které by měly být v divadelním studiu. Chápu, že pokud budeme trénovat své klienty s hereckými dovednostmi, pokud budeme nazývat divadelním ateliérem, pak musí existovat kromě produkce i něco jiného. Nebo v počáteční fázi můžete omezit pouze tyto položky?

AS: Nejprve je třeba určit, kam jedete, jaký ateliér je, jaké centrum je. Protože cíle a úkoly jsou různé. Existují rodiče, kteří chtějí právě takový ateliér pro emancipaci dětí, aby se cítili pohodlněji se svými vrstevníky atd. Jedná se o jeden příběh. Pokud plánujete natočit inscenace, představení, zapojit se do teenagerů, přivést je k určitému výsledku, aby nakonec nějaký výkon vykonali, je to další příběh. Před zahájením je nutné rozhodnout, protože se jedná o úplně jiný přístup k případu a různé výsledky.

M.C.: To znamená, že kombinovat bude špatně, můžete vyčerpat svou sílu a nezískávat výsledky?

AS: Mohu jen říci z mých zkušeností. Chci něco dát našim klientům, našim dětem a rodičům, a pokud zjistím, že existují odlitky, projevy nebo fotografické zasedání, videohry, okamžitě je chci představit. A já jsem čelí, například skutečnost, že někteří rodiče jsou jen šíleně vděční za to, a tento přístup moc líbil, ale jiné řekl: „Prosím, žádáme vás, my prostě chceme řešit.“ Protože čas na natáčení, na přípravu na některé soutěže, představení přichází v době, kdy jsou děti zapojeny. To znamená, že obětujeme základní vzdělání, třídy a během tohoto období začínáme zkoušet čísla. Samozřejmě, během zkoušek se děti naučí něco, ale mohou ztratit některé základní znalosti, které procházejí programem. Proto druhá část rodičů plakal a říkal, že všechno skvělé, „chceme, abys, stejně jako učitelé, ale tempo, které jste nastavili, příliš velké, a máme k nám jiný zájem.“ Proto jsem před rokem vypracoval dva tréninkové programy, čímž rozdělil tok zákazníků. Správci nám okamžitě říkají, že máme dva tréninkové programy a v závislosti na potřebách distribuujeme děti a rodiče. Během sezóny nebo na konci sezóny, samozřejmě, mohou rodiče změnit program přesunout z jednoduchého programu, kde jsou děti často realizována kreativně, nebo naopak, protože si uvědomil, že pro ně to je příliš aktivní, příliš těžké, aby se pohyboval ve více zjednodušeném osnov.

M.C.: Takové předměty, jako například make-up nebo plast, potřebují v divadelním studiu? Nebo je to více výsadou některých vzdělávacích institucí?

AS: V každém případě, jakýkoli program, který si vyberete, by měly být následující předměty: herecké dovednosti, scénická řeč a choreografie. Může se jednat o choreografii, rytmus, fázi pohybu, to vše může být nějak spojeno, v závislosti na tom, jaký program budujeme. Jedná se o tři položky, které jsou v každém případě nezbytné. A pak už existují variace. Pokud se například, je program, kde si nakonec chcete udělat dětem pokrok, ale rozhodně je třeba vědět, co make-up, je třeba pochopit, jak se vypořádat s oblekem, se mohou podílet na výrobě rekvizit a tak dále. D. Mohou být hlubší v tomto odhodlání. Starší dokonce se učí tajemství směru. Když herec může prezentovat a sledovat roli a výkon na straně režiséra, pomáhá velmi realizovat tyto nebo jiné schopnosti. A pro ty, kteří jsou na zjednodušeném programu, i vy můžete dělat tyto věci, ale v rámci mistrovských kurzů u vůle, pro ty, kteří chtějí, mohou být přítomny, a kdo nechce, dělají jen pro tři předměty.

M.C.: Chápu, že pro začátečníky je lepší vybrat druhou možnost, zjednodušit ji, a pak posunout se k propagaci svých zákazníků. Nebo se mýlím?

AS: Podíváme-li se na jaký druh odbornosti člověk, který to vše organizuje, jaký je jeho cíl. Podrobněji analyzuji své konkurenty a vím, že lidé, kteří již dlouho pracují, prostě nemají zájem o kurzy. Chtějí vystoupení, muzikály atd., Okamžitě začínají posílením vzdělávacího programu. A tam jsou ti, kteří začínají, nevědí nic o, ale hořet divadlo, které se zajímají, chtějí, aby růst, nebo například jako dítě snil o tom stát se hercem, jehož rodiče mají zakázáno, a teď konečně se rozhodli realizovat své sen, mít otevřené vlastní podnikání. V závislosti na tom, jakou úroveň porozumění v oboru je člověk, který otevírá tento případ.

M.C.: Dotkla jste se na tak zajímavé téma jako analýza konkurence. Ať je to nutné, je to důležité a proč?

AS: Samozřejmě. Bez ohledu na to, co zjistíte, je třeba analyzovat ty, kteří jsou již na trhu. Nejprve musíte pochopit, co váš konkurent nabízí. Musíte zhodnotit, kolik nabízí soutěžící tyto služby svým zákazníkům. Než odhalíte hodnotu svých služeb, musíte pochopit, co se děje na trhu, protože můžete velmi vážně spálit. Ve vašem ideálním světě obrazu vypočítáte jeden rozpočet, zorganizujte učitele. A v příštím domě máte konkurenta, který je třikrát levnější prodávat stejnou službu. Právě jste se vyhnuli. Nebo naopak, uděláte příliš levné ceny, takže můžete dokonce odradit potenciální zákazníky, protože si budou myslet, že něco není vážné, příliš nízká úroveň učitelů, protože učitelé, kteří znají hodnotu svého času, nechodí do práce v této organizaci. Zde je vše velmi jemné a samozřejmě je důležité analyzovat konkurence.

M.C.: Pokud vím, existuje mnoho divadelních studií, které se objevují v různých regionech. Je těžké přežít v konkurenčním prostředí? A obecně, jak najít výhodu oproti konkurentům, aby nedošlo k jejich duplicitě, bylo lepší proti jejich pozadí?

AS: Mohu říci, že se konkurenti nemusí bát. V první řadě je třeba sledovat vývoj vlastní společnosti. Soutěžící potřebují analyzovat, ale nebojte se. Měl jsem takové zkušenosti - byli jsme dlouhodobě kolektivní jedním z největších pracovních kulturních center v Moskvě. A jen v tomto centru byly kromě našeho 3 divadla. A neměl jsem strach se tam otevřít. Bylo to docela těžké, zapojilo se pouze 60 lidí, myslela jsem, že jsem udělala chybu. Ale po nějaké době jsme už měli 150. Je třeba, po analýze konkurence, pochopit, že můžete nabídnout něco, co naši konkurenti ještě nenabídli. Možná jsou to programy a výsledky, dramatické umění. Možná naopak zpřístupňujete více hudebního směru, zahrnují například tance a zpěv, zpívají, tančí, hrají, máte více odrůdového směru. Buď se soustředíte na řeč a nemáte tolik hereckého studia, jako mnoho kurzů veřejného mluvení, veřejného mluvení. Toto je třetí směr. Je důležité upřednostnit, soustředit a pochopit, co se od konkurence odlišuje, jaká je vaše jedinečnost.

M.C.: A kolik lidí by mělo být zapojeno do jedné skupiny, aby lekce nebyly formální povahy, ale byly skutečně účinné?

AS: Méně než 5 lidí nemá smysl. Opět, v závislosti na ceně. K dispozici jsou například kurzy, kde jsou některé jednotlivé třídy nebo skupiny 3-5 osob maximálně, ale jsou zde vyšší náklady. Obecně platí, že chcete-li název skupiny, pak hledáte každém věku, ale více než 15 lidí, dokonce 13-15 - je obtížné zprostředkovat informace nikomu, pokud chcete mít více, a individuální přístup ke každému dítěti. Průměrná osoba je 10-12 let. Obvykle na začátku sezóny získáváme 15 lidí na skupinu, s přihlédnutím k tomu, že někdo nedosáhne, někdo je převeden jiným směrem, někdo je nemocný, vypadl, něco jiného. A v průměru asi 10 lidí ve skupině.

M.C.: Už jste řekl, že v každém případě budete muset inzerovat, zejména v počáteční fázi, vaše divadelní studio. A jaké další směry, které vyžadují investice, stojí za zmínku a zohlednění v počáteční fázi?

AS: Budete mít 3 položky výdajů - to je reklamní, nájemní a mzdový fond. 3 hlavní články, jíst nejvíce. Je třeba věnovat pozornost tomu. Také školení by mělo být věnováno pozornost. A vše je již v procesu. Propsy budou potřebovat nějaký druh. Když vstoupíte do místnosti, je důležité si uvědomit, zda si pronajmáte něčí čas, nebo jste úplně opraveni a děláte nezávislou strukturu. Pokud uděláte svou velkou větev, musíte také uhradit náklady na opravy, spotřebuje hodně - potřebujete zrcadla, židle, požární bezpečnostní požadavky, SanPiNy atd.

M.C.: Se všemi těmito náklady, když už můžete očekávat nějaký příjem? Nebo alespoň samo-splácení?

AS: Zde je upřímně řečeno, že je velmi obtížné vypočítat, protože vše je individuální. Existují případy, kdy lidé jsou velmi ambiciózní, investovat peníze do opravy, při otevření své vlastní studio, vlastní centrum, pozval poprvé hvězdu, aby se stal uměleckým vedoucím, nebo osoba, která platí peníze na člověka. Ale málo peněz je investováno do reklamy. A podnikání může jen vypálit. Protože něco, co budete mít dobrý pokoj, úžasný výcvikový program a třídní učitelé, neznamená, že budete mít klienty. To není ukazatel úspěchu. Je mnohem důležitější mít ty, kteří jsou již připraveni se zapojit, investovat do reklamy, investovat do stránek. Lepší je začít jednodušší, ale lepší.

M.C.: A co by mělo být v dobrém divadelním studiu, přesně v místnosti? Je to nezbytně scéna nebo je to nepovinné? Osvětlení, zrcadla, řekla jsi?

AS: Ano, jsou zapotřebí zrcadla. Ale všichni učitelé mají různé způsoby, někým zasahují. Musíme mít možnost nějakým způsobem je uzavřít. Obrazovky jsou důležité, jsou nezbytnými rekvizity pro umělce. Kostky, které se mohou transformovat. Odborní učitelé mohou vyzvat, protože každý má svůj způsob, jak dělat hodiny. To jsou druhotné věci. Zatímco se dostanete k rekvizitům...

M.C.: Anna už bohužel zmizela. Ale jako celek jsme s ní skončili rozhovor.

Jsme již v kontaktu s naším dalším odborníkem, Ilya Zlatiev, vedoucí divadelního studia "I-herec!" (Petrohrad). Dobrý den.

Ilya Zlatiev: Dobrý den.

M.C.: Již jsme načrtli obrázek o tom, jak otevřít naše studio. Ale stejně je to divadelní studio jak pro děti, tak pro mladé lidi a pro starší generace. Jaký je rozdíl, je tam?

IZ.: Za prvé, existuje rozdíl v motivaci. Pro děti, jedna motivace, pro dospělé - další. Nejčastěji se dospělí účastní kratších bloků. Jeden měsíc, dva, tři. A pro děti nejčastěji po celý akademický rok, jednotka je akademický rok.

M.C.: To znamená, že pokud mluvíme o školácích, budeme najímat skupinu s cílem, aby studovali po celý akademický rok. A kolikrát týdně potřebujete provést kurzy tak, aby byly skutečně účinné?

IZ.: Jak ukazuje praxe, nejméně dvakrát týdně. To je nejlepší možnost, protože na domácí úkol pro děti. A i když budeme zvyšovat počet hodin a vypořádávat se s jednou týdně, potom mají děti těžší čas zabalit svůj materiál.

M.C.: To znamená, že kromě toho, že se děti přímo angažují v ateliéru, stále dostává domácí úkoly?

IZ.: Ano, to je. Toto je také jeho součástí. Pro dospělé s domácími úkoly je těžší pracovat, mohou přijít a dělat domácí úkoly. A děti jsou na to zvyklí, protože domácí úkol je neustále ve škole a rodiče jsou také na to připraveni.

M.C.: A co může fungovat jako domácí úkol?

IZ.: Například na samém začátku kurzu může být úkolem procvičovat jablko, jíst jablko - nejprve skutečné a potom imaginární jablko. Nebo se například přikrčte před zrcadlo. To je jemná otázka. My, jako dospělí, rodiče, obvykle zakazujeme děti, ale najednou se objevuje dospělý v životě dítěte, který říká - úsměv, ale zvlnit to správně. A je to další krok, který zajistí, že energie dítěte bude směrována k správnějšímu kanálu, když neví, jak si to uvědomovat. A pak, trochu později, mám domácí úkol číst některé výňatky. Například pro středního věku, 5, 6, 7, 8 třídy - Čechovovy příběhy. A vyberte ten, který chtějí dát. Nevytváříme - děti, čteme knihy. A díky výběru materiálu. A začínají: "A my jsme nevěděli, mysleli jsme si, že Čechov - je to něco starého a nudného." A ukázalo se, že zajímavý materiál. Jsou to přímo potěšeni. Oni argumentují, diskutují - my chceme, my jsme už všechno položili, už víme, kdo. Velmi zajímavý příběh.

M.C.: Je těžké zajímat děti?

IZ.: Zde by měla být složitá práce, pokud mluvíme o motivaci, rodiče stále platí a dítě nemůže odpovědět. Pokud se mu nelíbí, pak se mu nelíbí. Řekl: "Nechci." S motivací dospělých je mnohem jednodušší, je to pro motivaci dítěte, musí pochopit, proč to dělá. V scénickém projevu jsou poměrně složité cvičení, kdy se dítě příliš nelíbí a dělají to nejlepší, aby tyto cviky přeskočili nebo nechodili. Ale pokud si správně a kvalifikovaně na počátku přivést dítě na jevišti, ukázat a vysvětlit, že nyní není možné slyšet v zadní řadě nebo ve středu haly, řekl tiše, pak je pochopení, že je důvod, proč je to nutné. Protože jsme jako rodiče, dokonale pochopíme, že to pomůže zapojit se do scénického projevu v budoucnosti, ale pro dítě to, co se stane za 10 let, je prostor. Je to po dvou až třech životech, protože nedokázal odhadnout tak dlouho. A chci hrát hry nebo teď nic nedělat.

M.C.: Úplně jste si všimli, že rodiče takovou lekci zaplatí. A jak je zajímat?

IZ.: Tady nevím. Zdá se mi, že každý rodič by chtěl, aby jeho dítě vyrůstalo a dosáhlo něčeho v životě, aby bylo pro něj snadnější žít. Podívej, jsou tu děti, které si uvědomují sebe sama. A tam jsou rodiče, kteří nevyhnutelně dávají své děti pryč, například, dítě doma ukazuje skits, ale jakmile vidí cizince, okamžitě svorky a nemůže vyslovit slovo. To je velmi velký problém, když se zeptám svých rodičů, někdy to nevěří, ptám se dítě: "Vydáváte se na stůl nebo odpovíte z podlahy, máte různé známky?" Odpověď zní: "Ano." A ukáže se, že když odpovídá z místa, jsou vyšší. A rodiče vypadají a někdy jsou toho překvapeni. Nerozumí tomu, že je velmi obtížné, aby dítě šlo na tabuli před třídou, a zapomíná na všechno, nemůže se cítit sám. To se děje tady a teď, a ne za 5 nebo 10 let. Teď naučíme dítě správné a dobré prezentaci, bude se cítit svobodně a někdy to bude výsledek. Někdy to prochází tady a teď, protože dítě váhá, protože jeho babička jednou řekla, že nemůžete mluvit s cizími lidmi. A všechno už už strašil, ze kterého se sám nemůže zbavit.

M.C.: Potřebuješ pracovat s rodiči vůbec, dát jim nějakou zpětnou vazbu, řekni nám, jak dělá jeho dítě? Potřebujeme reportážní koncerty?

I.Z.: Je třeba, aby se zapojily s rodiči, vedeme semináře pro rodiče, protože když budeme dělat domácí úkoly dítě, řekněme, „gymnastika Strelnikova“, rodiče nechápou, co má dělat. Přicházejí k dítěti a ptají se: "Udělali jste si domácí úkoly?" - to je vše. A nemohou to ovládat. A když jsme ukázat rodičům, co mají dělat, jak to udělat, proč ne mít semena před třídami, protože dýchací cesty jsou špatné, a proč nemohou pít studené vody během přestávky, když se jedná o děti. A pak jsou rodiče dobře zapojeni a chápou, proč jsou některé úkoly dány, když se sami účastnili. Reportovat koncerty jsou jen další motivací pro děti, když jdou na jevišti před svými rodiči. A chápou, proč to všichni dělají, co dělali po dobu šesti měsíců. A to je velmi důležité, aby tato díla nejsou vlevo na stole a neztratí, protože většina kluků mají problémy, když dobré výsledky v průběhu roku, pak děti šli, a ukázat, že už nemůže jít dál. Ale jak se dělá a uložit, aby bylo možné účastnit se festivalů na podzim nebo v létě, to je velmi obtížný úkol, ale řešitelné.

M.C.: Podělte se o nějaké rady pro začínající podnikatele, kteří se rozhodli otevřít divadelní studio.

IZ.: Viz tento proces je poměrně dlouhá, že rozhodnutí, která jsou přijímána, například, když mluvíme o školní rok na začátku září a koncem srpna, což je výsledek těchto rozhodnutí často je možné vidět pouze na konci května, po oznámení koncert. Nebo když se koncert sestavy nemusí stát. Když pracujeme s dospělými, je mnohem jednodušší, bloky jdou 1 měsíc, 2 měsíce a okamžitě vidíte výsledek. A tady je třeba pracovat dlouho a musíte být připraveni na to, protože se může stát, jako peněžní mezery, počet dětí do konce roku se sníží, a mnoho faktorů, a učitel nemůže být připraven na to, že v dlouhodobém horizontu. Stává se, že učitel, který přijde, má spoustu animace a může pracovat s dětmi, ale doslova ve třídě 3-4 začne všechno opakovat. A už nemůže stavět dobrou práci. A je velmi důležité neklamat očekávání dětí a rodičů. Máte-li klamat dětí v očekávání po dobu 2-3 měsíců, například, dítě zůstává téměř po celý rok, a to je třeba mít něco jiného dívat, nebo jít někam. A stalo se, že si uvědomil, že divadelní umění není pro něj, a pak v podstatě nikam nechodí nikam. V tom je určitý problém, je zde třeba poradit zde. A není to tak jednoduchý příběh, jaký se na první pohled může zdát.

M.C.: Děkujeme Vám za čas, abyste si s námi popovídali a sdíleli své zkušenosti. Sbohem.

IZ.: Sbohem.

M.C.: Na konci programu budeme poslouchat názor Konstantin Savkin, konzultant a obchodní trenér, expert na Agile, zahraniční ekonomickou činnost a krizové řízení (Moskva). V předvečer programu jsem hovořil s Konstantinem a zjistil jsem, že divadelní studio bude požadováno. Posloucháme komentáře.

M.C.: Dobrý den, Constantine.

Konstantin Savkin: Dobré odpoledne, Maria.

M.C.: Myslíte si, že divadelní studia jsou dnes v poptávce?

CS: Domnívám se, že je to velmi žádoucí a dokonce ani tolik pro svůj zamýšlený účel jako divadelní studio, ale jako kurz dovedností. Vzhledem k současné úrovni života, současnému stylu, je velmi silně spojen s reprezentací člověka jako značky, jako člověka, na tom nezáleží, který - lékař, učitel, obchodní ředitel, manažer a tak dále. A v takovém případě musí člověk si představit sám sebe, musí být schopen se prezentovat. Ale když lidé, řekněme, sami sledují televizi, jdou do kina, tam je takový tok informací, že se začínají ztrácet. Kurzy herectví vám umožní odhalit své silné stránky v oblasti komunikace. A tak nezáleží na tom, která osoba, může mít vadu v řeči, může být skromný, nemusí mít sportovní držení těla a tak dále. Ale kurzy na hraní vám umožní naučit se používat své silné stránky k dosažení výsledku. To neznamená, že se stanete hereckým divadlem nebo kinem, to znamená, že se naučíte komunikovat, naučit se více chápat.

M.C.: Ukazuje se, že kurzy jsou užitečné nejen pro děti a dospívající jako nějaké další vzdělávání, ale také pro dospělé v jejich práci nebo nějaký druh každodenního života?

CS: Samozřejmě, většina dospělých to nechápe. U nás, jak říkají, nechci studovat, chci se oženit. A z tohoto pohledu, dospělý opravdu uskutečnila, a je velmi obtížné pro dospělé překonat sami sebe a jít na kurzy herectví, aby sám sebe nutit pracovat na některé konkrétní body, i když ne na hřišti, natož, ale vidět kvalitám s nimiž musí člověk pracovat. Je to o absolutně jakékoliv sféře, není to jen herectví, je to sport. Jeden člověk prostě musí v sobě říkat, že to nedělá velice dobře a že se nucen učit se, póru nad ním. Je důležité si uvědomit, že člověk není okamžitě krokem na cestě k úspěchu, okamžitě je chválí a všechno se pro něj objeví. No, to je přesně to samé, jako se učí chodit, člověk spadne, pláče, když se zvedne, že vyplní nerovnosti, škrábance Zdá se, a pak se prostě naučil chodit. Je snadné je vidět u lidí, kteří se rozhodli bruslit ve věku 35-40 let, a předtím nikdy neměli skákat v jejich životě. Důležité je, co je pro danou osobu důležité. Pokud se chce naučit bruslit, pokud se chce použít k dosažení výsledku, začne se zlepšovat, začíná se rozvíjet a dokonce i v malých věcech. A zde je velmi důležitý bod, nemůžete se snažit odstranit nedostatky, které jsou, jsou téměř nemožné odstranit z osoby, která se konala. Ale učit se, jak je používat pro sebe, je to možné.

M.C.: Můžete ovšem omezit věkový seznam těch, kteří potřebují absolvovat kurzy a kdo je příliš pozdě? Nebo věk není omezen?

CS: Řekněme, že nikdy není příliš pozdě, než se naučit. A není vždy pozdě, než se přesunout z jedné sféry do druhé. Řekl bych, že existují kurzy profesionálního výkonu, to je, když se lidé chtějí stát herci. Tam jsou kurzy, kdy člověk jde, aby získal sebevědomí, lépe vyjednávat nebo mluvit na veřejnosti. To je další segment. Již se segmentujeme z hlediska podnikání. Existují kurzy, to je další dospělý lidé, ale také těžký úsek, člověk dobře zavedené, a to ani v případě, že má co říct, ale jedna věc je mluvit a další věc praktikovat tuto dovednost v praxi, která je v praxi tato dovednost sám, a to i na ty nejjednodušší života situacích. A lidé zde čelí spoustě vnitřních problémů. Vždy se ptát proč. A tady je odpověď na tuto otázku umožňuje zobrazit rozsah této osobě, a na druhé straně, aby se zjistilo, kde by mělo jít a proč, aby si to do pohybu. A pokud se obrátíme k otázce věku, nebyl bych tu jako mez a říci, že po 60 později, protože člověk sám určuje, co dělá a jak to dělá. V jednu chvíli, když jsem byl na vysoké škole, my ve skupině byl muž, který 78 let, přišel, zaplatil mu peníze, on poslouchal přednášky, to způsobilo šok vůbec. A měl zájem, potřeboval tuto energii, moc univerzity. Nepotřeboval diplom ani žádné případy a tak dále. Potřeboval atmosféru, nechtěl sedět na lavičce a nic nedělal. A člověk se o tom věnoval v rámci svého sebe-rozvoje.

M.C.: Když hovoříme o osobě, která organizuje takové kurzy, může pracovat jako učitel sám, nebo by měl zastávat funkci pořadatele a zaměstnat nějaký zkušený tým?

CS: Vidíte, jsou zde různé formáty, musíte se podívat na publikum, musíte se podívat na jeho zkušenosti. Předpokládejme, že student třetího ročníku se rozhodl učit studenty o dovednosti prezentace. Skvělý, chladný, učí, otázkou je, uslyší to. Máme zde dvě strany mince. První stranou mince jsou peníze a zisk a druhou stranou mince je stále kvalita vzdělání. Proto z pohledu podnikání může člověk něco udělat sám, existuje spousta nástrojů. Ten může delegovat na tým, pokud si je jistý, pokud pochopí, že tento tým mu skutečně přinese peníze. A pak na něj otázka, z čeho se bude líbit. Ze skutečnosti, že vyučuje lidi a pracuje s nimi s určitými dovednostmi nebo teoretickou částí. Nebo ze skutečnosti, že bude trénovat lidem. Pokud prodává, může prodat více než jeden výcvik, může prodat 100 školení a cítit se skvěle a není povinen. Nebo může rozvíjet své dovednosti v oblasti hereckých schopností, veřejného mluvení.

M.C.: Nyní mnoho pro mladou generaci otevírá všechny druhy tříd, kruhů, sekcí a tak dále. Pokud pracujete pro toto publikum, bude tato firma požadována?

CS: Vidíte, teenagery mají většinu nejpružnějšího komunikačního modelu, pokud nejsou až do určitého okamžiku složitější. A pokud rodiče viděli, že je to potřeba a tlačili, pak ano, je třeba se zaměřit na rodiče. Ale ve většině případů, rodiče se domnívají, že jejich děti jsou nejlepší, a to jak pokud jde o hrozných komunikací říkají tady, naše dítě je velmi skromný, neznamená to, že je ve skutečnosti skromný, což znamená, že prostě neví, jak tak či onak, komunikovat. Zároveň rozumím komunikaci, že je velmi dobré přednášet prezentaci. Někdy dostávám hovory od mých posluchačů, říkají to: "Mám dítě, potřebuji ho naučit, aby mluvil veřejně. Poradíte, aby se nějaká kniha přečetla? ". Říkám: "Ano, existuje Yandex, je Google, zadáte" veřejnou řeč "a přečtete, pouze výsledek bude nulový." Bude to nulové, protože každá osoba je individualita. A jakákoli schopnost veřejného mluvení, pokud budeme mít schopnost jednat, musí být vyřešena každý den. A bohužel, lidé tomu nerozumí, myslí si, že je skvělé jít ven k publiku, aby to řekla. Ve většině případů, pokud člověk nebyl studován na profilových univerzitách, nezúčastnil se kurzu, pak jsou výkony strašné. Byl jsem u toho, když byli lidé s vysokým postavením ve státních strukturách, řekli zajímavé a důležité věci, mluvili špatně lidí neposlouchají, nemají komunikovat s publikem, které komunikoval s sebou. A pak hned v mé hlavě se objeví pohádka: "Moje světlo, zrcadlo, řekni mi." A když přijde člověk, obdivuje se, nepracuje s publikem, nevidí reakci diváků. Az tohoto hlediska se mi zdá, že kurzy budou v poptávce, ale musíme provést velmi velký dosah, tedy člověk musí chodit do mnoha věcí, měl by jim porozumět. A měl by pochopit, že to vyžaduje poměrně dlouhou studii. A to je přesně způsob, jak se stát mistrem města za trikrát bruslení. To je dlouhá práce, která bude vyžadovat nejméně 3-5 let. Stejná komunikace, práce toho samého herce.

M.C.: A pokud budeme hovořit o divadelním studiu v klasické podobě, to znamená s výukou, koncerty, některými inscenacemi. Existuje právo žít takový obchodní projekt, pokud se zaměříme na mladou generaci?

CS: V případě, že učitel vloží do něj duši, jestli to ukazuje, že pokud se pracuje s dětmi staví nějaké osobní interakce, bude tento projekt bude v pohodě. Protože dovoluje dítěti otevřít se, připojit se k kultuře a podívat se na některé věci zevnitř. Je velmi důležité, aby se v určitých chvílích se nestal despota, protože někteří lidé se domnívají, že když člověk přišel do Činoherního studia, osoba musí být hercem. Ano, to vůbec ne, to může jen mít zájem v divadle se vrátil kvůli rodičům, a muž nechtěl, ale on může dělat něco jiného, ​​zatímco v divadle, to může být unést make-up, oblečení, to může být unést jakýchkoliv prací. Zde je důležitá rovnováha a schopnost odhalit talenty. A možná to bude hrozný herec na jevišti, ale tato osoba bude dobrý spisovatel, umělec, to znamená, že se mu to dát určitý základ, některé informace, které by mohl použít v životě. Proto, pokud se zaměříme na mladou generaci, myslím, že je to velmi zajímavé, ale pod podmínkou, že v případě, že učitel opravdu staví duši a snaží se, aby individuální přístup, a ne jen přijít a říct, co má dělat. To nefunguje.

M.C.: Děkujeme vám, že jste si udělali čas, abyste s námi mluvili, aby jste řekli situaci z vaší strany a sdíleli svůj názor. Sbohem.

CS: Sbohem.

M.C.: Byl to program "Startup-Wednesday". Na mikrofonu pracovala Maria Tsyganová. Sbohem.