Jak otevřít vaši utěrku a ne k páru

Vape Studio franšízové ​​podnikové subtility

Zatímco karikatury jsou namalovány na vapers, obchodování s prodejem paraplyzérů se mění z koníčky do světového průmyslu. Majitelé obchodů řekli, jak otevřít franchisový obchod, jaký je rozdíl mezi městskými a regionálními vampy a zda je možné získat pár.

Materiál byl připraven s podporou společnosti Vape Studio.

Úspěch franšízové ​​sítě je velmi závislá na výkonu franchisora ​​samotného. Tato otázka vc.ru se již ve sloupci objevila o podnikání "kávy s ním". Ještě zajímavější je porovnat, jaké problémy Viper Studio se podařilo vyřešit v rámci franšízy Viper.

Kde začít

Dokonce i v neuzavřených průmyslových odvětvích franšízové ​​často nemají vážné bohatství, ale pouze poskytují podporu v sociálních sítích a poskytují pochybnou kvalitní poradenství. Společnost Vape Studio nabízí svým partnerům něco hmatatelnějšího a smysluplnějšího: dobře vyvinutou značku, kompletní sadu pokynů pro návrh prodejny a školení personálu, slevy od dodavatelů, marketingovou podporu - a co je nejdůležitější, komunikace.

Prodej zboží pro vlnu je zcela nová sféra, takže učební materiály Vape Studio jsou jedinečné. Konzultanti vysvětlují začátečníkům, jak mají vypadat jejich obchody a zboží, jak prodejci komunikují se zákazníky a jaké tekutiny pro elektronické cigarety kupují jako první.

Zvláštní částí jsou konzultace o práci se státními orgány. O účetnictví Vape Studio partnera nehodí, ale to vás naučí, jak nakreslit prodejnu na sanitárních a epidemiologických stanic a požární inspektor není udělena pokuta, a vysvětluje rysy daňového systému.

V Weipa obchodních mnoha odstínům, které přicházejí s praxí, a je to právě tato zkušenost franchisors jsou ochotni sdílet: vysvětlit, „kaše“ s několika příchutěmi v módě a proto žluté cenovky může dobře fungovat ke zvýšení prodeje. Po koupi franšízy a nejdůležitější primární konzultace může Vape Studio pokračovat v pomoci obchodním partnerům pro 10 tisíc rublů měsíčně.

Nedávno jsme otevřeli, koncem května. Konzultanti společnosti Vape Studio nám přišli a nám řekli, jak se podnikání staví, jak opravit, co psát do sociálních sítí a co je lepší koupit za účelem prodeje. Rodion (szakladatel společnosti Vape Studio a "Wake Sommelier" - cca. vc.ru) přišel k otevření a vyškolený personál, řekl, jak se podřídit na trhu.

Nyní společnost slyší, všichni ví, že jsme síť. To způsobuje důvěru a tržby rostou, mnoho z nás přichází, protože máme zajímavý koncept. Vape Studio vyjednává s dodavateli a srazí slevy pro nás.

- Tatiana, majitelka prodejny Vape Studio v Nižním Novgorodu

Náklady na vstup do firmy

Pokud v některých franšízách majitel obdrží pouze vývěsní štítek, a jinak je ponechán pro sebe, pak Vape Studio tráví náklady na položky a vypočte se práh vstupu. Cena franšízy je 70 tisíc rublů na město. Oprava prostor a dekorace v souladu s firemním stylem bude stát další 350-500 tisíc rublů, a první nákup od dodavatelů - na 600 tisíc. Plus náklady na reklamu. I když bannery, nákresy a rozvržení pro tisk zajišťuje studio, franšízové ​​platí za umístění.

Na radu spolumajitelů společnosti Vape Studio by se při výběru umístění mělo zaměřit na průchodnost, protože podíl běžných zákazníků v tomto oboru je malý. Není to restaurace, tady lidé dávají přednost nákupu spotřebního materiálu na cestě. Ten, kdo vyhraje to nejlepší místo ve městě, vydělá více.

"Nebojte se velkých výdajů - musíte se bát malých příjmů," říkají ve Vape Studio a tvrdí, že měsíční zisk z jednoho obchodu může být na začátku práce asi 200 tisíc rublů. Trh právě začíná, neexistují známí konkurenti, často je zde jedno utěrky pro celé město, nebo vůbec žádné. To určuje pravidla hry: marnost komoditních položek se pohybuje od 100% do 400%.

Nicméně peníze nejsou pro úspěšnou práci v průmyslu nezbytné. Vejp-business - určitý druh maloobchodu a bez relevantních zkušeností, jak uznávají zakladatelé studia, je v této oblasti velmi obtížné. Proto ne všichni, kteří opouštějí žádosti pro pronajímatele k prodeji povolení, jděte do partnera Vape Studio.

"Pokud člověk říká:" Táta dal půl milionu a chci otevřít wap-shop! " - tyto filmy filtrováme: obvykle si nemají čas a myslí si, že pokud otevřete podnik, můžete okamžitě létat do Dominikánské republiky, abyste kouřili doutníky, což není pravda. "

Sběratelský portrét majitele elektronického obchodu s cigaretami je mladý podnikatel od 25 let, který často vyvíjí druhou řadu obchodů.

"Za první měsíc jsme přesně odpudili platy pro prodejce a nájemné, částečně odpudily nákupy. Účetní si nestěžoval, - Tatyana i nadále sdílí své zkušenosti. "Vždy máme dost na pronájem, platy a nákupy."

Funkce modelu

Součástí sítě Vape Studio je nyní 15 obchodů, z nichž čtyři jsou řízeny samotnými vlastníky - to znamená, že franchisové firmy se nerozdělují od podnikání, ale každý den pracují ve vhodném prostředí.

Manažeři společnosti Vape Studio říkají, že jejich podnikání je spíše konzultace než klasická franšíza. Zpočátku se jedná o jednorázový poplatek za právo používat označení a zbytek peněz od franšízy pochází ve formě platby za konzultace.

Otestujeme kapaliny na papír a řekneme, do jaké míry jsou zakoupeny. Například mléko bude dobře, ale jahoda je horší. Nejdůležitější věcí jsou pouze informace, které budou prodány.

- Jurij, spoluzakladatel společnosti Vape Studio

Tekutiny je nutno pečlivě testovat, protože v Rusku stále ještě neexistuje jasný legislativní rámec a kontrola nad tvorbou kapalin pro vlákna. Proto jeho partner Jurij žertovně nazývá "sommelier". Ačkoli všechny druhy sankcí a protiopatření dosud neovlivnily průmysl, majitel obchodu může hrát náhradní dovoz. V Rusku již bylo zřízeno mnoho značek tekutin, které úspěšně nahrazují zahraniční značky v segmentu rozpočtu.

Metropolitní vyvrcholení versus regionální pár

Rozdíl mezi metropolitními vampy a regionálními fanoušky elektronických cigaret je pozoruhodný. V Moskvě se papír stala součástí městské kultury a prostředků sebevyjádření, které se často chichotá na internetu.

V regionech neexistuje žádná přísná závislost mezi elektronickými cigaretami a subkulturami. Naopak: fenomén pokrývá celou populaci. Mnozí vidí v papíře alternativu k běžným cigaretám, někdo chce jen zvolit chuť kouře.

Různá motivace výrazně ovlivňuje kulturu spotřeby, a tudíž průměrnou cenu. Pokud se v Moskvě ocení drahá "zhazhki" s komplexními aromatickými kyticemi za cenu 1000-1500 rublů, v regionech jsou v segmentu 400-700 rublů snazší vyhledávat tekutiny. Více či méně se shoduje pouze s věkovými a sociálními kritérii: průměrná viperka je 25 let nebo starší a úroveň jejích příjmů lze odhadnout jako stabilní.

"Problematika dětí" Vape Studio rozhodla preventivně, aniž by čekala na přijetí základních zákonů Státní dumy. Síť již prodává elektronické cigarety a spotřební materiál pouze dospělým.

Připomínáme, že kouření poškozuje vaše zdraví.

Prezentace obchodního modelu: Utírejte

Wape jako součást subkultury a jak se podnik rychle nabývá na síle. Nika je poměrně volná a "zahřátá".

Spolu s masovým přechodem na elektronické cigarety (parogenerátory) vznikly a potřeba místa na veypery mohl pohodlně trávit čas s přáteli. Ve srovnání s vodními dýmkami jsou takové instituce demokratičtější, mnohem jednodušší v organizaci - zákon "anti-tabák" se dosud nedotkl "vznášením". Co musíte zvážit, jak otevřít ubrousku, aby přinášel příjem? Níže se podíváme na čísla a příklady, nejprve však porozumíme: jak je to bezpečné?

Weyp z hlediska legality

E-cigarety nejsou pokryty č. 15-FZ (23.02.2013). Omezení se vztahují pouze na cigarety tabáku na kouření a tudíž na tabákový kouř. Tato otázka vyvstala téměř okamžitě, odpověď je obsažena v dopise ministerstva zdravotnictví № 24-4-7000984 (29.04.2013). Všechna opatření administrativní odpovědnosti za porušení správního řádu stanoví zákon, patří výhradně spotřeby tabáku, který zahrnuje: inhalace kouře ze spalování, sání, šňupání

Pokud jde o elektronické cigarety, v nich není žádný tabák a během "vznášení" se nevyvolává žádný tabákový kouř. Spotřeba nikotinu jako takového nebyla dosud zakázána, i když neobsahuje významnou část směsí ("vodka"). Z tohoto důvodu se na ně nevztahuje žádný zákaz, bez ohledu na to, kde se nachází "parník".

Jediný bod, který je třeba věnovat pozornost: Článek 16 č. 15-FZ zakazuje výrobu, velkoobchodní a maloobchodní prodej výrobků, které simulují tabákové cigarety. Jinými slovy, nemůžete prodat gadgety (inhalátory) vyrobené v této podobě, mimochodem, používat je - to není zakázáno! Legislativní norma vypadá, mírně řečeno, divné (pokud ne zábavné). Ukázalo se, že výrobek sám - můžete vyrábět a prodávat, ale nemůžete to napodobit? Vzhledem k tomu, že zařízení pro prudký vzestup nejsou naprosto podobné vzhledem k cigaretám, v tomto ohledu nejsou žádné problémy.

Wype bar jako druh podnikání

Motto jakéhokoliv ubrousku: ne pro jídlo a nápoje, ale pro náladu! Jedná se o stylové, moderní místo pro trávení času. Jaké je její odvolání? Uvádíme seznam charakteristických rysů instituce.

 1. Věk hlavního kontingentu: od 18 do 35 let. Pro mladé lidi je důležitý prvek novosti. Jsou přitahováni příležitostí k relaxaci, uvolnění v prostředí, kde jsou všichni přítomni při jedné příležitosti, abych tak řekl - mezi podobně smýšlejícími lidmi. Na ulici "stoupat" nepříjemné, i když není zakázáno zákonem. Ne příliš gramotní, ale bdělí občané, mohou mít "nátlak" pro narkomana a zavolat policii.
 2. Ve skutečnosti je zařízení velmi podobné vodní fajky, s tím rozdílem, že jsou poznamenány výraznými východními barvami. Stírací lišta má zpravidla jednodušší doprovod. Místnost je navržena jako sportovní bar nebo ve stylu high-tech, který je obvykle levnější. Kromě hlavních prvků: stojany, vitríny s tekutinami pro vznášení, televizory jsou nabízeny, herní konzole, stolní hry, hudba.

Je velmi důležité najít vhodné osoby k práci v baru nebo kavárně. Nejčastěji jsou "chyceni" mezi fanoušky "probuzení" samotných návštěvníků. Zaměstnanci by měli být dobře vyznavači v "drips", "mehmodahs", "boxmonds", "pornocoys" a pak v seznamu; dovedně "spirála", vysvětlit proces začátečníkům, doporučit vhodné zařízení a tekutinu.

Z recenzí můžeme usoudit, že to je spíš - klub zájmů, útulné místo k odpočinku; jíst, hrát, "ukrást" - není to samoúčel. Proto velmi ocenil přátelský personál, možnost vyzkoušet různé chutě, učit se. To je široce cvičil držení soutěží, mistrovské třídy. Průzkum internetu ukázal, že je již mnoho z nich otevřeno, zejména ve velkých městech (tabulka 1).

Jak otevřít VAPE (wap-shop)


V tomto materiálu budeme hovořit o tom, jak otevřít VAPE (wap-shop), která bude zisková a stane se hodným konkurentem na trhu služeb v této oblasti podnikání. Moderní mladí lidé se snaží nalézt nejinovativnější místa, ve kterých začínají rozvíjet vlastní podnikání. Wap-obchody získaly v naší zemi popularitu ne tak dávno, takže je zcela možné, abyste si na tomto trhu získali své místo. Hlavní věcí je najít správnou taktiku pro podnikání a vypracovat kvalitní obchodní plán.


Nejmenší chyba může být důvodem pro začátek kolapsu případu. Zvláště budeme hovořit o tom, jak otevřít VAPE (shop-shop) a zaměříme se na specifika podnikání v této oblasti. Celkově neexistují žádné zásadní rozdíly v této oblasti, vše funguje stejně: pro získání úspěšného podnikání budete muset investovat určité prostředky a úsilí.


4. Náklady, včetně marketingu. Zde musíme posoudit, kolik přiláká potenciální kupce. Kromě toho je třeba vzít v úvahu všechny ostatní náklady v jiných oblastech, které ovlivní pravděpodobnost prodeje elektronických cigaret. Chcete-li to provést, potřebujete:

Wipe Shop

"Kouřit - poškodit zdraví" - jakákoli zmije vám řekne, a to tak, že vypustíte z úst hrnky husté páry s vůní některých jahod s krémem. A pak další a explodujte svůj mozek nepochopitelnými slovy, jako je "zhizhka", "dripka", "mod" a "vinutí". Vejping nebo stoupání pomocí speciálních elektronických "cigaret" získává popularitu skoky a hranice. Tak proč nezískávat z prodeje zboží pro toto hobby? Možná je nejvhodnější doba pro otevření wap-shopu: konkurence je stále nízká a počet potenciálních zákazníků roste každý den.

Jak otevřít wap shop: instrukce

Rozhodli jste se propagovat stoupající masy a otevřít wap shop? Není nic jednoduššího! Za předpokladu, že máte počáteční kapitál ve výši 200 až 400 tisíc rublů. Čím menší je vaše město, tím méně budete potřebovat. Předkládám vaší pozornosti stručný průvodce pro začátečníka "wap-businessman":

 1. Nejprve obdržíte čestný titul "individuální podnikatel" (v osobě - ​​"IPeshnik") v kanceláři Federální daňové služby vašeho města. Tam budete nuceni zaplatit státní poplatek (800 rublů) a seznámit se s OKVED, abyste si vybrali směr Vaší činnosti. To je místo, kde je pes pohřben! Elektronické cigarety jsou pro náš trh relativně novým produktem, takže v OKVED nenajdete konkrétní formulaci tohoto termínu. Budete muset vybrat položku 47.78.9 "Maloobchod s nepotravinářskými výrobky, které nejsou zahrnuty v jiných skupinách, ve specializovaných prodejnách", pro které se stále prodává elektronická cigareta.
 2. Poté, co jste se zabývali papírovými záležitostmi a obdrželi certifikát OGRN, vyhledejte prostor pro obchod. Nezapomeňte: žádná nákupní centra! Pouze samostatný pokoj v nějaké "vinobraní" budově, aby vytvořil zvláštní atmosféru v utěrku. Oblast by neměla být příliš velká, aby vytvořila pocit pohodlí, ale není příliš malá, takže kupující nebudou mít šrámy v bankách: stačí 30-40 metrů čtverečních. Nájemné bude od 20 tisíc rublů měsíčně.
 3. Ve frontě - řešení problémů se sanitárně-epidemiologickými a hasičskými službami. Stručně řečeno, v obchodě by se neměly řídit krysy, jiskřící dráty a netěsné potrubí. Chcete-li odstranit všechny připomínky a vydat potřebná povolení, budete potřebovat malou částku. Maximálně 10 tisíc rublů.
 4. Oprava a dekorace místnosti. Zde může být rozložení nákladů skutečně obrovské. Kosmetická oprava s malými "designovými vložkami" vás bude stát 50 000 - 100 000 rublů (v závislosti na podmínkách prostor). Chcete-li drasticky změnit pronajaté prostory na individuálním projektovém projektu, může cena opravy vést k šestimístné částce.
 5. Nákup zboží. Chcete ušetřit - koupit v Číně (AliExpress - navždy!). Chcete se soustředit na pokročilé diváky? Produkty ze Spojených států jsou považovány za nejkvalitnější a nejoblíbenější. Nicméně, mějte na paměti, že v malých městech životní úroveň je nižší než ve velkých městech, takže lahve „bahna“ 1000 rublů, s největší pravděpodobností bude jednoduše usazovat prach v okně.
 6. Zaměstnanci a reklama. Proč potřebujete peníze na začátku podnikání? Stojte na pultu sami nebo se pravidelně ptáte, zda vás nahradí příbuznými nebo přáteli. Pokud je to skutečně nutné, najme správce prodeje. Pokud jde o reklamu, je zbytečné ji dávat všem zdrojům, s výjimkou internetu. Vytvořte webové stránky a propagujte svůj obchod v sociálních sítích. Věřte mi: vaši lidé vás najdou, řekněte svým přátelům a "cikánský post" bude nejlepší reklama!

Vážně snížit saténová stuha na slavnostním zahájení své Weipa-shopu, budete ponořit po hlavě do bláznivého světa zajímavých nových a nově vznikl subkultury. Je možné, že se mnoho zákazníků později stanou vaši dobrými přáteli nebo přáteli. Mimochodem, existuje jednodušší způsob, jak otevřít wap-shop - práci na franchisu, ale bude zpočátku muset položit asi 600 tisíc rublů.

Co prodávat?

Jste-li "parník" se zkušenostmi, pak jste dobře zběhlý ve všech zvonech zvonů a vědět, co potřebuje váš bratr. Pokud jste na začátku cesty nebo vidíte wapping pouze jako obchodní oblast, pak se podívejte na seznam nejpopulárnějších produktů pro stoupání. Všechny jsou rozděleny do tematických skupin.

 • Startovací sady pro začátečníky. Zahrnujte elektronickou cigaretu s nízkým výkonem, který se skládá z klihromaře a baterie. Vyrábějí se v Číně a stojí za penny. Ideální pro poznávání kultury stoupání.
 • Sady zvýšeného výkonu pro zrání veyperov. Servisní móda se spolehlivými bateriemi je dražší, ale mají také flexibilnější funkcionalitu.
 • Premium sady pro skutečné guru-wapping. Jedinečný design modů, další možnosti, TFT displeje, spousta režimů provozu a omezená edice. Vyrábí se v USA. Profesionální parník je připraven poskytnout svůj měsíční plat za takovou sadu.
 • "Zyzhki" za stoupání. Nesnažte se jim volat tekutiny, když zákazníci! Vědci vás nerozumí, budou jim uděleni ničivý vzhled a vaše pověst v jejich očích spadne pod sokl. Dnes jsou v Rusku vyráběny dobré tekutiny, ale většina z nich je dodávána z Číny a Spojených států.
 • Příslušenství pro závoj. Příslušenství pro péči o módu, drát pro výrobu "vinutí", stejně jako různé kryty pro elektronické cigarety. Pokročilé veypery tyto věci koupily téměř ve velkoobchodním měřítku.

Také můžete ve svém obchodě udělat nějaký barový pult, dát pár stolů a prodávat různé nápoje - čaj, kávu a sódu. Zákazníci budou příjemně překvapeni touto pohostinností.

Vlastnosti a nuance této firmy

Otevření wap-shopu, stejně jako jakýkoli jiný podnik, má své pozitivní a negativní nuance. Zvažme některé z nich:

 1. Postoje lidí kolem sebe. Paradoxně, většina lidí, kteří jsou daleko od vejpingu, jsou zcela tolerantní ke kouření, ale jsou podrážděni při pohledu na "parník". Někteří dokonce projevují jistou agresi. Zřejmě cigaretový kouř dýchají hezčí než vonnou a neškodnou páru. Takže nebuďte překvapeni, pokud otevření wap-shopu způsobí negativní reakci veřejnosti.
 2. Nedostatek běžné cenové politiky pro dodavatele. Stejná kapalina od různých dodavatelů může stát úplně jinak. Takže hledání normálního dodavatele je ještě jednou bolestí hlavy.
 3. Dumping (podhodnocení cen) v prvních fázích podnikání. Charakteristický rys pro velká města. Tato potřeba vyplývá z předchozího bodu a chování konkurentů.
 4. Nepochopitelný legislativní základ pro "vznášení". Oficiálně v Rusku neexistuje zákaz prodeje elektronických cigaret pro nezletilé. Nevyžaduje se také povolení k obchodování s tímto zbožím. Je však lepší, aby podnikatel upustil od péče o školáky. Alespoň z hlediska svědomí.

Nakonec,

Výrobci cigaret vážně zazněly poplach - pomalu a sebejistě stoupají "trhlinové hole" z trhu. Obrovské množství kuřáků různého věku jít do tábora vapers. Organizace obchodu pro "plavce" je krokem do budoucnosti, který přichází před našimi očima. Zpočátku by se nemělo spoléhat na kosmické zisky, ale za pár let, kdy se klientská základna rozšiřuje, budou příjmy docela slušné a nejdůležitější - stabilní. Nebojte se nových nápadů, podívejte se do budoucnosti a štěstí se neodvrátí od vás!

CloudShop. Volný program a aplikace pro obchod. Online cash oddělení s podporou přenosu dat do CRF na 54-FZ.

Uživatelé služby CloudShop nám často píší o svých zkušenostech s podnikáním. Zvláště zajímavé je poslouchat příběhy podnikatelů, pokud je jejich podnikání spojeno s novým zbožím a směrem. V současné době náš host Ilya Taschilkin od Naberezhnye Chelny, kupec elektronických odpařovače (elektronické cigarety), příslušenství a tekutin plovoucí „vousatá VAPE“. Dáváme mu slovo.

- Dobrý den. Jsem Ilya Tashchilkin a já jsem vlastníkem wappshopu "The Bearded Vape".

Začala jsem se podnikat v roce 2009, začala jsem s kancelářskými potřebami. Můj otec nabídl otevření firmy Doctor Eraser a velkoobchodní prodej kancelářské potřeby pro firemní klienty. Podnikání pomalu začalo růst, naše společnost začala růst a vyvíjet se až dosud.

Pak jsem si myslel, proč se nesnažím sám vyvíjet nějaký směr. Snažil jsem se dělat příslušenství pro auta, objednal jsem si díly z Číny, prodával jsem náhradní díly, ale nemohu říci, že toto téma mě vyvolalo vzrušení.

V srpnu 2015 jsem se seznámil s párou. Obecně platí, že v Rusku získává popularita pět let, ale v našem městě, Naberezhnye Chelny, to přišlo asi před rokem a půl. Samozřejmě, na první pohled se o nový fenomén nestaral. Ale začaly se objevovat zajímavé přístroje a skutečná strana začala růst kolem bdění. Na této vlně jsem otevřela můj wakespot.

Vývoj wakehoe má své vlastní zvláštnosti a potíže. Jeden z nejnepříjemnějších - okolní lidé, kteří nejsou spojeni s komunitou Wyped, nerozumí tomu, že se vznášejí a bojí se toho. Snažíme se pronajmout pokoj nikoliv v nákupních centrech, ale v prostorách určených pro místní obchody, a níže vám povím, jaké jsou výhody. Ale v tom je i mínus: nájemníkům, jako by to paradoxně znělo, není to příjemná aromatizovaná pára. Sami kouří přímo na balkonách, aniž by opustili ulici. Ovšem pro ně je vhodný páchnoucí kouř z cigaret a cukrová a broskvová pára - ne. To je důvod, proč se můj obchod v poslední době neúčastnil po dobu čtyř dnů - je to jen to, že náš pronajímatel vzal klíče a zavřel pokoj. Teď jsme v nové kanceláři, která čeká na opravu.

Druhou obtíž je nedostatek jasné cenové politiky pro wakeshops a dodavatele. Například jeden velký obchod Chelny Viper koupil velkou dávku tekutin za sníženou kupní cenu a dal na ně maloobchodní cenu, značně pod tržním průměrem. Ceny se liší nejen v různých městech, ale také mezi obchody ve stejném městě.

Dalším problémem je neochota wakeů spolupracovat otevřeně. Stejný velký obchod si koupí velkou šarži od dodavatele, dostane slevu na velký objem. Co dělá dále: hodí stejný rozdíl a vyzývá ostatní wake-shopy, aby si od nich koupili tekutiny za stejnou cenu, kterou můžeme koupit od dodavatele. Říkají, že jde o koalici Viper. Pokud se jedná o koalici, pak by každý měl mít jednu kupní cenu. To je samozřejmě můj názor.

Každé wapshop má problémy s propagací. V offline reklamě nemají žádný smysl - budou jim chybět. Snažil jsem se a cílenou reklamu ve VKontakte - nefungoval. Blok: propagace nezdravého životního stylu a kouření.

Velmi čisté je třeba s dodávkami v prvních fázích. Pokud si trochu objednáte, cena je vyšší. Chcete-li získat slevu, musíte si objednat více. V důsledku toho rostou nákupní cena a cena dodávky. Zhruba 50 dolarů bude muset platit pouze za doručení. S některými čínskými lidmi můžete vyjednávat, doručují se na vlastní náklady, ale zde musíte zakoupit 100 tisíc. Volných 100 tisíc rublů není vždy tam. Řešením je koupit v Rusku. Naše cena bude o 200-300 rublů vyšší než čínská, ale přichází rychleji. Tento krok je třeba zajistit, aby nedošlo k narušení rozvrhu dodávek. Například produkt může zůstat na hranici, takže musíte hledat blízkého dodavatele. Řešení je, jakmile zboží přichází, stačí si koupit další. Mám tolik objemu a obrat, takže musím manévrovat mezi dodavateli.

U tekutin je stejný problém. Ne všichni výrobci kapalin poskytují testovací soupravy. Tento problém je obecně nejlépe přezkoumán. Recenzenti dostávají všechno. Dokonce i když úspěšný inspektor otevře obchod, vydělává více ne z prodeje, ale z reklamy.

Během práce na mém obchodě "Bearded Vape" jsem učinil několik rozhodnutí, která mi pomohou rozvíjet podnikání. Navzdory problémům s reklamou funguje slovo úst v této oblasti velmi dobře. Proto Čína chce vstoupit do Ruska. V naší zemi, na rozdíl od například jiných zemí, se wapping vyvíjí jako hnutí. Proto se šíří pověst o všech nových položkách a zajímavých místech.

Dalším dobrým krokem na začátku je dumping. Abych přilákal nové zákazníky, začal jsem snižovat ceny. Samozřejmě, že jsem hledal nejnižší ceny od dodavatelů - také potřebuji něco vydělat. Druhou výhodou bylo umístění obchodu nejen v obchodním centru, ale v prostorách určených pro místní prodejny. U nás může každý klient nalít libovolnou kapalinu a vyzkoušet ji. V nákupním středisku to brání jak životní prostředí, tak stráže.

Navíc v Rusku existuje méně omezení na prodej elektronických výparníků a kapalin. Například, v Americe s tímto přísnějším, můžete prodávat tekutiny pouze s tabákovou příchutí. Existují omezení pro nádrže (zásobníky pro kapalinu) - ne více než 2 mililitry. V Rusku, je těžké popřít veyping, protože všechny složky kromě nikotinu používá v cukrářském průmyslu: je známý sladké glycerin, propylenglykol a ochucovací a aromatické přísady. Ovocné příchutě, jako jsou použity v jogurty, jogurtové stoupat tak, že jsou kapalná, jako by se jím jogurt.

Jako u každého podnikatele mám plány. Za prvé, nakonec provedou opravy v nové místnosti. Za druhé, vybavte místa. Možná tam budou nápoje, protože když dlouho stoupneš, chceš si navlhčit krk. Mám v plánu přidat sladkosti, například tvarovky. Existuje také myšlenka přidání lišty tekutin - to je malá stěna s lahvemi, ve kterých jsou kapaliny s monokoaty, které doprovází doporučené "recepty" a schopnost mísit tekutiny podle vašeho přání. Nyní pracujeme na internetové vitríně založené na CloudShopu. Doufáme, že nám umožní přizpůsobit rezervaci tekutin a elektronických výparníků.

Jak otevřít vlastní prodejnu?

Nejvíce podnikaví lidé se dnes snaží otevírat svůj malý obchod. Je však možné, že to neplatí pro všechny, mnozí se potýkají s řadou problémů. Jak můžeme otevřít obchod a uspět? Tato záležitost je zajímavá pro podnikatele, protože všichni se snaží rozvíjet své podnikání tím, že se stanou vážným konkurentem na trhu.

V poslední době se trend mladých lidí mezi mladými lidmi stal oblíbenějším, takže je docela možné získat důvěru. V tomto případě je hlavní volba správné strategie a taktiky pro vybudování kvalitního podnikání.

Uspořádání případu

Začátek podnikatelů se často bojí uspořádat výhodný obchod v Rusku, protože je velmi obtížné, drahé a riskantní. Samozřejmě, není vhodné myslet na 100% záruku úspěchu, ale člověk musí stále věřit ve vlastní podnikání. Koneckonců důležitou roli hraje volba aktivity, podnikatel musí pochopit a být schopen prokázat vysoké výsledky ve své oblasti.

Jinými slovy, je to jen ve směru, ve kterém jsou dobře známy nuance a detaily, které stojí za objevování. To poskytne příležitost ukázat své individuální vlastnosti a nejlepší vlastnosti.

Co se týče organizace utěrky, je nutné vypočítat řadu ukazatelů. Nejprve musíte identifikovat všechna rizika, vytvořit akční plán, zhodnotit své schopnosti, identifikovat negativní a pozitivní aspekty podnikání a řešit finanční problémy.

Hodnocení rizik

Chcete-li uspořádat otevření obchodu s elektronickými cigaretami, musíte posoudit rizika, která mohou příčinu poškodit. Především je třeba analyzovat trh, určit počet konkurentů a poté vypočítat náklady. Ale všude, kde potřebujete vlastní objednávku.

Pomocí testu hodnocení lze odpovědět na otázku, existují vyhlídky na tento směr? Znamená to, zda se v určitém regionu nebo oblasti vyskytne příjem z prodeje papírů? Můžete také posoudit vlastní nabídku na trhu: originalita, individualita a tvořivost.

Testování rozsahu činnosti

Abyste pochopili hodnocení vašeho podnikání, musíte studovat vlastnosti, které ovlivňují vývoj obchodu:

 1. Společnost Weipe je povinna nejen získat důvěru zákazníků, ale také ukázat svou atraktivitu. Objednávky musí být provedeny rychle, takže nejprve musíte zakoupit velkou dávku elektronických zařízení, kapalin atd.
 2. Podnikatel by měl pochopit, jak velký je trh s elektrickými cigaretami. Obvykle v tomto případě analyzujte konkurenty, kteří prodávají podobný produkt.
 3. Každý zákazník v prodejně vape je připraven poskytnout určitou částku za elektronické cigarety, takže stojí za to posoudit finanční možnosti spotřebitelů. Po shromáždění všech informací můžete nastavit optimální ceny pro tato zařízení.
 4. Odhad marketingových nákladů pomůže pochopit, kolik peněz je zapotřebí k otevření specializovaného pavilonu. Chcete-li zjistit tuto otázku, musíte provést následující kroky:
 • Najděte vhodné prostory a pronájem za rok. Hlavní věc je, že obchod je na přeplněném místě.
 • Koupit v hromadě původní produkty, které jsou ve společnosti oblíbené.
 • Vytvořte marketingový plán a provádějte reklamní kampaň. Reklama bude ukazovat všechny výhody obchodu a přiláká zájemce (zákazníky, partnery, zákazníky).

Je to tak, že je lepší stimulovat prodej elektrických zařízení, protože většinou jsou obchody malými podniky.

 1. Podnikatel bude muset vynaložit dostatek peněz na nákup e-cigaret, tekutin a dalších prvků. Kromě toho budou potřebné peníze na přepravu produktů. Výhoda podnikatele spočívá v rozdílu od ceny nákupu a prodeje elektronických cigaret. Také v obchodě lze prodávat další příslušenství včetně krytů, baterií, rozprašovačů. Pokud jsou prodejci v zařízeních dobře obeznámeni, obchod může nabídnout takové služby, jako je opravy, údržba a výměna součástí. V místě prodeje musí být produkty vždy k dispozici k uspokojení žádosti kupujících kdykoli.

Dodržováním strategie rozvoje firmy nebo obchodu bude podnikání prospívat, čímž se zvýší zákaznická základna.

Souhrn

Pokud podnikatel ví všechno o utírání a také si myslí, že propojuje svůj život s obchodem s elektronickými cigaretami, pak je zaručen úspěch. Každá podnikatelská akce musí být vyhodnocena, jinak mohou v budoucnu vzniknout problémy.

V každém případě, jak uspořádat vlastní podnik, je třeba mít na paměti, že nejsou okamžité výsledky. Téměř všichni úspěšní podnikatelé začínali od začátku a postupně postupně postupovali krok za krokem a pracují navzdory životním problémům. Moderní dynamický trh respektuje silné a motivované lidi, kteří se nebojí obtíží. Aby se předešlo problémům v budoucnosti, je nutné kontrolovat novinky, navštěvovat fóra a zajímat se o inovace. Můžete tak dosáhnout vysokých výsledků ve sféře vape.

VAPE obchodní plán, jak otevřít VAPESHOP nebo 8 problémů na začátku úspěšného Wyped obchodu

Vejping je poměrně nový průmysl s ohledem na ostatní druhy podnikání. Během posledních několika let se na každém rohu objevily maloobchodní prodejny.

Co bylo na trhu s elektronickými cigaretami v letech 2010-2017?

Mnoho lidí si vypůjčilo peníze od svých přátel a vzalo si půjčky na otevření vlastního wap-shopu bez podnikatelského plánu VAPE. Pokud si kompetentně postavili firmu, pak během několika málo měsíců dokázali splácet dluhy, splácet úvěry a získat vlastní zaměstnance zaměstnanců v obchodě a vydělávat na popruhu rychleji, než je samotný sortiment výrobků aktualizován.

Růst utírání už v minulosti?

Předpokládalo se, že průmysl poroste rovnoměrně, ale věci nešly zcela podle plánu: tabákové společnosti začaly dodávat na trh s vlastními zařízení na jedno použití, a uživatelé elektronických cigaret se začal sdílet receptů prémiové tekutiny a jak vytvořit klony kapalin. Navíc popularita veypinga vytvořil obrovskou konkurenci mezi začínající podnikatele.

Samozřejmě, kromě obecné situace na trhu, není dostatečně zodpovědný postoj k podnikání a jiné překážky mohou snížit vaše podnikatelské zisky na nulu. V tomto článku vám řekneme, které důvody, v závislosti na vás, mohou vést vaše podnikání k neúspěchu a video od lidí z firmy "Business to Steam" vám ukáže, jaký by měl být podnikatelský plán pro otevření obchodního centra.

Nejběžnější chyby začátečníků wap podnikatelů.

Vaším úkolem je pečlivě přečíst a nedělat tyto chyby, otázky čekají v komentářích, za poslání zvláštní poděkování!

Přeplatky za pronájem obchodního prostoru.

Nepochybně pro každou firmu je správné umístění zásuvky velmi důležité. Ale ten pravý neznamená vždy nejschopnější a nejpozoruhodnější. Mnoho obchodů s wapovými obchody vykazuje spíše impozantní výsledky, ne však ve stejnou dobu v pěší vzdálenosti od centra města nebo v nákupních centrech, plných žáků a jejich otrávených rodičů.

Přeplatky za pronájem obchodního prostoru.

Není nutné používat obchodní plány pro rychlé obohacení a domníváte se, že popularita vašeho obchodu může být zajištěna pouze nalezením kupujícího v dohledu.

Weyp-shop není "likvidace zboží" nebo "celní odbavení - konfiskace-freebie", je to oddělený průmysl a kupující má vlastní. Zaměřte se na to, aby byl váš obchod nejvhodnější pro vaše cílové publikum a ne nejnavštěvovanější náhodné lidi.

Při výběru místa pro váš obchod se ujistěte, že v okolí není příliš mnoho konkurentů. Soutěž je dobrá, ale vysoká koncentrace wap-obchodů v oblasti nezvýší tržby, ale naopak, vytváří překypování.

Ignorování všech prodejních příležitostí.

Pokud jste se zřízení obchodu pro místní obyvatele, nezapomínáme ani na ty, kteří mohou najít náhodou přijde k vám „na cestách“ na cestě domů z práce, stejně jako ti, kteří mohou přesně s vaší podání zájemců veypingom a pokračovat v běžných cigaret elektronické.
Musíte se podívat na Google mapy, mapu Vape a další systémy související s GPS. Kdokoliv hledá nejbližší obchod, když se tekutina náhle vyčerpá nebo je výparník spálený, použije tyto programy. A nenajde vás, pokud nejste na mapě. Povzbuďte zákazníky, aby o těchto zdrojích neposkytli informace o vašem obchodu. Pokud nejste na mapě a na internetu, nejste v podnikání.
Když máte webové stránky, zahrnout je ve vyhledávačích, jako je Google a Yandex, to SEO propagace, protože to je jediný "legitimní" způsob, jak propagovat VAPE na internetu, a tak zvyšovat přehled online.

Koupit příliš mnoho "železa"

Zdá se, že vitrína, která je tvořena obrovským množstvím nových a rozmanitých boxmodů a mehmodů, by měla přilákat kupujícího. Ale ve skutečnosti to není nutné kupovat jen spoustu zařízení, a tady je důvod, proč: relevance nejmódnějších a chladné zařízení zničí během několika měsíců.

Na poličkách je velké množství "žehliček"

Pokud jsou dnes lidé připraveni platit poměrně působivou částku za zařízení, pak za pár měsíců bude toto zařízení již prodáno na všech wap-fleecooks internetu. A ti, kteří jej koupil na vrcholu své popularity, budou buď muset koupit - něco zcela nového, nebo jít do stejné bleší trh, kde můžete koupit přístroj v dobrém stavu, cena je 2-3 krát nižší než v obchodě. A váš obchod bude naplněn spoustou zastaralých produktů, které téměř nikdo nepotřebuje.

Je lepší investovat do velkého množství tekutin a součástí pro sebezničení. To pomůže oslovit širší publikum, navíc je levnější. Samotní kupující pravděpodobně kupují tekutiny, nikoliv zařízení.

Ignorování zájmů jiných účastníků podnikání.

Nezapomeňte na zájmy jiných lidí - zaručený vzorec pro selhání. Loajalita vůči značce je důležitá a výrobci a dodavatelé zboží velmi reagují na pravidelné zákazníky. Neustále měňte rozsah svého obchodu.

Nejlepší je vybrat tucet značek v každé kategorii a udržovat trvalý vztah s jejich dodavateli. Začněte budovat obchodní vztahy s značkami, které chcete prodat. Kontaktujte marketingových zástupců na internetu jako prodejce. Dobré vztahy s dodavateli a výrobci učiní vaši pozici v wap podnikání stabilnější.

Kromě toho, nákup dlouhou dobu v jedné a téže poskytovatele, budete moci počítat s příznivější podmínky pro spolupráci, jako je například příznivějších cen, širší škálu nakupovaného zboží a dokonce i dlouhodobou schopnost přijmout zboží na sklad - když budete platit za zboží ne okamžitě, ale když ji můžete prodat.

Přítomnost na setkáních a výstavách vám také velmi pomůže. Setkání s lídry na trhu a účast na jejich akcích vám otevřou ty dveře, které samy o sobě nikdy nemohly vstoupit. Stejně jako v každém jiném průmyslu máme také vlastní zásady.

Ignorování sociálních sítí.

Sotsseti nyní není jen trendem nebo trendem módy. Facebook, Vkontakte a další sítě již prokázaly svou efektivitu v rozvoji podnikání, takže je nepodceňujte.

Tyto stránky používejte k zasílání propagačních videí, fotografií a dalších propagačních materiálů. S kompetentním marketingem uživatelé, kteří používají reposty, rozšiřují informace o vás dále, než byste sami mohli. Navíc zajímavé příspěvky na stránkách mohou zvýšit návštěvnost vašeho webu.

Reklama v sociálních sítích je dobrý způsob, jak přilákat zákazníky do vašeho obchodu. Jedinou nevýhodou této metody je, že ve velmi blízké budoucnosti může být tento reklamní kanál zakázán legislativou a velkou konkurencí.

Pokud stránka vaší prodejně v sociálních sítích je zajímavé, publikovat zajímavý obsah a krásné fotografie a video materiálů, vedení soutěže, loterie, jak si vytvořit solidní základ pro vaši firmu na sociálních sítích.

Nedívejte pozornost zákazníkům.

Nezapomeňte, že nejúspěšnější společnosti poskytující zákazníkům nabízejí zákazníkům špičkovou službu. Mají přátelské lidi, kteří jsou vždy ochotni pomoci.

Nedívejte pozornost zákazníkům.

Buďte přátelští se všemi potenciálními kupci, což výrazně zvýší vaše zisky.
Také se ujistěte, že sami uživatelé jsou přátelští spolu navzájem. Mnoho lidí může být nové k vzrušení, a atmosféra ve vašich obchodech a ve vašich sociálních sítích by neměla odcizit je. Všichni byli kdysi nováčci. Nezaujměte kupujícího, aby se styděl, že něco neví.

"Neubližujte nosem - narazíte" (přísloví)

Jedná se o neoprávněně vysoké náklady na podnikání. Odpad vypadá krásně ve filmech, ale v životě, a zejména pokud jde o podnikání, musí být výdaje racionální. Neoprávněně vysoké výdaje jsou způsoby, jak zničit podnikání.

Situace s podnikáním Weipa v Rusku je velmi nestabilní, takže byste neměli dát všechny peníze Weipa sponzorování akce a otevření nových prodejen, dokud se naučit pochopit všechny nuance a nuance podnikání.

Nebezpečí všeho, co máte. Je lepší mít několik prodejních míst s dobrým stabilním příjmem než celý řetězec obchodů, ve kterých nikdo nechodí.

Rozptýlení pozornosti.

Multitasking je dobrá věc, ale ujistěte se, že nenarušuje vaši produktivitu. Dávejte pozor, abyste příliš nestříkali.
Čekání je poměrně velká oblast s mnoha účastníky a pokud nepoužijete žádnou novou příležitost ke zlepšení svého podnikání, bude tato možnost využívána vašimi konkurenty.

Mnoho majitelů obchodů pracuje od 9 do 6, zatímco prodejci v bodech pracují celý den. To je na chvíli dobré řešení, ale pokud pracujete více než rok, může to být něco, co se změní.

V každém rohu se otevřou Wap-obchody, ale ne každý z těchto obchodů bude trvat dlouho. Chcete-li se vyvíjet, měli byste být ochotni věnovat více času, abyste se dozvěděli všechny zprávy a nová řešení pro vaše podnikání.

Máte-li dostatek času věnovat své podnikání a studovat tržní zprávy, a co je nejdůležitější, můžete rychle reagovat na všechny změny, pomůže vám udržet vaše podnikání na hladině a vyhnout se typickým chybám začínajících podnikatelů.

Podnikatelský plán: jak otevřít bod pro prodej elektronických cigaret

jak otevřít bod prodeje elektronických cigaret a viperů

Obyvatelé si stěžují na zákon o boji proti tabáku, který vytvořil spoustu problémů jak pro spotřebitele tabákových výrobků, tak pro dodavatele. Přísná pravidla upravující pravidla týkající se kouření na veřejných místech a zvýšení cen cigaret, kuřáci jsou nuceni schoulit nespokojeni s cigaretami ve dvorech a uličkách a ušetřete cigaret v balení, a výrobci - počítat ztráty.

Než začnete podnikat

Pokud jste se rozhodli otevřít ve městě bod prodeje elektronických cigaret, měli byste začít s marketingového výzkumu (který můžete strávit na vlastní pěst, nebo objednat na specializované agentury). Musíte zjistit, kdo je hlavním odběratelem tohoto produktu ve vaší oblasti (obvykle osoba mezi 21 a 30 let, s průměrným příjmem, kteří chtějí přestat kouřit), jaká je průměrná prodejní cena klíčových pozic, které značky a typy elektronických cigaret jsou nejžádanější, v jaké oblasti města jsou výrobky nejméně zastoupeny a další podrobnosti potřebné pro vypracování podnikatelského plánu.

Umístění

Při výběru místa pro lokalizaci obchod, vedený dvěma ukazateli - na přibližný ukazatel příjmů obyvatel žijících v dané oblasti, a přítomnost konkurenčních bodů. Mnoho aspirující podnikatelé snaží vsadit na centrálních oblastech měst, ale konkurence v těchto oblastech je mnohem vyšší, stejně jako nájemné. Pokud vidíte, že elektronický prodej cigaret výklenek ve středu vašeho města je již plná, má smysl se podívat na odlehlých oblastech s rozvinutou infrastrukturou - trend je, že teď je aktivní konstrukce městské periferii měst, kde se otevírání nákupních center, spotřebitelských nákupů, atd. Areál s rozvinutou infrastrukturou je vhodný pro realizaci vašeho projektu.

Dokumenty a licence.

Před otevřením maloobchodní prodejny se musíte také zaregistrovat jako obchodní subjekt. V tomto případě je IP nejvhodnější - jeho registrace bude stát 800 rublů (platba státního poplatku) a bude trvat v průměru pět dní. Kromě potvrzení o zaplacení státní povinnosti budoucímu individuálnímu podnikateli budete potřebovat pouze pas, TIN a prohlášení o zavedeném vzorku. Nejvhodnějším daňovým režimem pro IP je zjednodušený daňový systém (USN). Ustanovuje, že z předmětu "příjem" nebo 15% z předmětu "výnosy mínus výdaje" se vyplácí 6%.

Sortiment

Jak bylo uvedeno výše, rozsah popsaných výrobků je velmi široká - od levných „cigaret“ s bezúdržbovým výparníku a neodstranitelnou jednotky (takzvaný „egoshek“ na vyspělejších modelů, kde je možné vyměnit baterii, vybrat tekuté chuť ve výparníku, atd Volba.., co přesně na objednávku pro váš obchod, můžete jít na jeden z dvou vektorů:

Od koho objednat?

Objednávka zboží od ruských dodavatelů ziskový podnikatel rychlejší dodací lhůty, než ze zahraničí (za období, během kterého je zásilka z Číny, můžete udělat dvě nebo tři nákupy od ruských firem) a absenci problémů s celními úřady. Nicméně, podnikatelé říkají, že kromě plyusok dodavatelé krajané mají značné nevýhody, jako například: periodické Členění dodací lhůty (Číňané jsou v tomto případě mnohem více zodpovědný), vyšší procento odmítnutých zásilek, změnu platby na skutečnost, že konečná cena výrazně převyšuje stanoveno.

Zaměstnanci

Chcete-li maximalizovat tok zákazníků, je nutné, aby bodové práce bez víkendu. Proto budete potřebovat dva prodejní konzultanty, kteří budou pracovat na směnách. Jejich povinnosti budou zahrnovat nejen uvolňování zboží zákazníkům, ale i poradenství týkající se výrobků a jejich propagaci. Potenciální kupující musí být dobře informováni o všech výhodách elektronické cigarety (šetrnost k životnímu prostředí, schopnost přestat kouřit, velká škála chutí, atd.) - pak se zvyšuje pravděpodobnost, že se stane váš zákazník, i když nemáte získat zboží okamžitě. Vaši zaměstnanci proto musí mít dobré komunikační schopnosti a dar přesvědčování.

Ziskovost

Průměrná ziskovost tohoto podniku činí přibližně 37%. S přibližným počtem odběratelů 5 lidí za den bude průměrný denní příjem přibližně 14 000 rublů. V případě, že bod je otevřena každý den, příjem na tomto obrázku byla 420,000, a zisk po odečtení měsíčních výdajů (nájemné, reklama, platy zaměstnanců, nepředvídané výdaje, atd.), Bude asi 157 tisíc rublů. Nicméně, pro umožnění přesnějšího posouzení ziskovosti prodejů elektronických cigaret poradit rádoby podnikatelé nezávisle posoudit všechny jednorázové a měsíční výdaje, založený na cenách vašeho města - to bude vyžadovat internet a jeden nebo dva dny, než sledovat čas.

"Není to tlačítko peněz". Jak otevřít wapeshop na franchise a vypálit - vyšetřování ViVA la Cloud

V Rusku podle vapemap.ru funguje více než tisíc wap-obchodů. Z toho nejméně sto - franchise. ViVA la Cloud mluvil s největšími sítěmi, zjistil jejich rozdíly a zjistil - i přes nárokovaný obchod s franchisingem může dokonce být v úpadku. Jak - při vyšetřování portálu.

Vape Studio

Síť učebnic Vape Studio, která se zaměřuje na regiony Ruska, je schopna PR. Publikace o společnosti jsou v časopise "DublGisa", na VC.ru a "Gubernia daily". "Franchiseři často poskytují podporu pouze v sociálních sítích a poskytují pochybnou kvalitní poradenství", potvrdil materiál "Visi.ru" Označeno reklamou. - Vape Studio nabízí svým partnerům něco hmatatelnějšího a smysluplnějšího: propagovanou značku [...] ». To není pravda.

Značka Vape Studio, pokud věříte "Yandex", není příliš propagována. Podle vlastních údajů vyhledávače byla v roce 2017 vyhledána věta "Vape Studio" 355krát. Indikátor klesá od září loňského roku, který se v tomto období snížil téměř o polovinu. Podobné údaje zobrazuje služba Google Trends: největší dotaz na popularitu "Vape Studio" dosáhl v listopadu 2016 - poté byly publikovány stejné publikace o společnosti "DoubleGiss" a "Gubernia". V lednu až únoru 2017 počet žádostí (ve vztahu k nejvyššímu bodu) klesl čtyřikrát.

Statistiky dotazů pro výraz "Vape Studio" ve službě "Yandex Wordstat"

Poplatek za právo používat značku - platbu paušální částky - 70 tisíc rublů. Se jejich počet zvýšil na 100, v případě, že počet obyvatel města, ve kterém se chystáte otevřít obchod, více než 200 tisíc lidí. Pravidelné odpočty - licenční poplatky - deset tisíc rublů každý měsíc po otevření. Podle prezentaci Vape Studio, paušální platby garantuje: marketingovou podporu, poradenství o umístění, právní instrukce, tipy na školení zaměstnanců, právo používat ochrannou známku, tvořil startovní řadu, plně připraven na pracovišti a „poskytnutí podstatných slev od dodavatelů.“

Ta franchisor neupřímné: interní ceník (k dispozici na Viva La Cloud), lokální 12. 2016, s průměrným ziskem jedna lahvička s kapalinou je 12% z velkoobchodní ceny. Je to logické: dvě třetiny zastoupených tekutin prodávaných v maloobchodě za cenu levnější než 500 rublů. Nicméně, Vape Studio nenutí franšízy nakupovat pouze od nich - majitel místě je možnost svobodně si vybrat dodavatele. Společnost ve skutečnosti obchoduje s ochrannou známkou. „Nejsme klasický povolení, ale tato spolupráce obchodní poradenství a společné zadávání zakázek“, - vysvětluje správu franchisingové VAPE Studio Yuri Grebenkine.

Většina mladých podnikatelů má zájem o povolení. Lidé ve věku do 20 let jsou automaticky "odmítnutí" podle poznámky "DublGisa", "aniž by zasílali informace". Vape Studio není pro "duši" "Jsme jiní," připomněl Grebenkin. - Máme data, obchodní model, výdělky. Všichni naši franšízové ​​jsou ustavení lidé; zpravidla pro ně je to druhá třetina podnikání. Ano, máme vážné požadavky, filtry, ale v síti není jediný nerentabilní obchod. "

Grebenkin nezačal podrobně s ViVA la Cloud o povolení. "Nyní tržní turbulence. Dokonce i zemětřesení, "říká. - Podmínky povolení jsou zpracovávány - v tuto chvíli nelze koupit. "

Vape.ru

"Wehshop číslo 1", - říká vývěsní štítek v prodejně Vape.ru. Takže to neřekneš. Instituce se nachází ve dvoře domu na Tverské ulici, nedaleko od vchodu jsou dřevěné palety a kusy železa jsou nahromaděny. Obchodní název je dán samostatným panelem - na něm visí spousta špinavých, převinutých skotských drátů. Na schodech je zkřivená urna.

Po zveřejnění materiálu s redakcí kontaktoval společnost Vape.ru a uvedl, že zanedbaný pohled na budovu není vina společnosti. "V létě roku 2016 došlo k městské opravě města Tverskaya a stavitelé, kteří učinili nabídku, zkazili všechno. - vysvětlil redakční ředitel Vape.ru o reklamě Kirill Kataev. "Jedná se o historickou budovu, kterou se společnost nemůže dotknout." V tuto chvíli, pokud věříte partnerovi, společnost žaluje opraváře, takže opravili všechno. Společnost Vape.ru nemůže aktualizovat fasádu zákonem.

Staň se franchisorem Vape.ru není snadné. Respekt musí být získán. "Lidé, kteří si myslí, že franchising je tlačítko bubliny, jsou vyčerpány," uvedl Nikolaj Kuznetsov, vedoucí divize franšízy společnosti Vape.ru, na vlastním kanálu společnosti YouTube. Kupujícím franchisy by měl být nadšenec, který je nadšený - jeho nadšení, jisté ve společnosti, bude předáno prodejcům a od nich - kupujícím. V obchodech se snaží vytvářet atmosféru dobré vůle a pohody - stejně jako v "holičství", jeden z nich, připomíná ViVA la Cloud Kuznetsov, šel do rozhovoru.

Licence může být vydáno pro tři typy bodů: "ostrov" v nákupním centru, malý obchod a "premium vape-shop". Investice podle přednesení franšízy činí jeden, dva a dva a půl milionu rublů. Zisk činí 300, 500 a 700 tisíc rublů měsíčně. Podle rekordů řekl Kuznetsov, že "vnitřní obrat" dosahuje průměru "od 200 tisíc do milionu" rublů. Neexistují žádné konkrétní údaje, které by vysvětlovaly: "Dohodu o nezveřejnění".

V obchodním plánu pro franšízový obchod (k dispozici redakci) jsou čísla různá. V prémiovém bodě není "rozvržení" vůbec dáno - potenciální franšízové ​​se řídí "ostrůvkem", malým regionálním obchodem a totéž v Moskvě. S 30 metrovou lavičkou je nabídnuto, aby získal zhruba milión rublů měsíčně - po odečtení nájemného, ​​platů apod. Zůstane vlastník řádově 250 tisíc rublů. Tento bod se vyplatí za sedm měsíců.

Fragment obchodního plánu Vape.ru

Podnikatelský plán, Kuznetsov uznává, je optimistický. Nezahrnuje náklady na opravy a marketingový rozpočet s časem neroste. Franchisee každý měsíc odečte 20 tisíc rublů na reklamu. Zároveň dodává Kuznetsov později „Votsappu“, tato částka se používá různými způsoby: za prvé, téměř vše je přesně ten bod franšízy, pak „80 procent“ strávil na „generické značky“.

"Máme ty nejlepší podmínky: absence licenčních poplatků a paušální příspěvek," prohlásil generální ředitel společnosti Vape.ru Timofey Kazakov na kanálu "Život podnikatele". To však není zcela pravdivé. Příspěvek je pro Moskvu a Petrohrad - 300 a 150 tisíc (další města jsou ušetřena). "Ale kvůli tomu přichází bonus," vzpomíná Kuznetsov. "Pokud je v hlavním městě místo, kanál VKontakte a Youtube jsou bonusem." Uvádí příklad: v sociální síti se místo "koupit tekutiny z nás" nachází s adresou franšízy.

Výše prvního nákupu je od 700 tisíc do jednoho milionu rublů. Její složení je upraveno s přihlédnutím k "průměrnému poměru výdělků v regionu". V oblastech existuje více produktů "nízkých a středních" segmentů, říká Kuznetsov, jednoduchých zařízení jako RX 2/3 nebo iJust. Kapaliny v regionech daly "levné - 990 rublů za 60 nebo 120 mililitrů." V rozhovoru s ViVa la Cloudem ho Kazakov opravuje: "V každém případě je to 20% prodeje. Zbytek - od 290 do tam, 400 rublů. "

Společnost Vape.ru sama neochotně řekne, jak vydělávají na franchisu. Podle Kuznetsova je pro koncesi podmínka zadávání zakázek "o 10-15 procent" výhodnější než velkoobchodní. Velkoobchodníci mohou kdykoli odmítnout spolupráci - ale franchisingové obchody jsou vázány dohodou.

V Moskvě, u stanice metra Baumanskaya, se nachází věžička - X-Vape. Dříve to bylo místo Vape.ru. Odmítnout povolení, říká, že obeznámen s situací, zdrojem ViVA la Cloud, správci obchodů nuceni nedostatek reklamy od společnosti Vape.ru. "Oni dva měsíce nemohl jednoduše dát na místo schématu cesty do obchodu," - kritizuje síť partnera. Podpora na internetu a sociálních sítích, podle něj, také nebyla: podle něj společnost Vape.ru doporučila používat slovo "ústní". Výsledkem je, že obchod udělal značku Vape.ru a stal se X-Vape.

Naprosto jiný příběh vysvětlují kozáci. Problémy, jak řekl, se objevily proto, že obchod byl otevřen na úkor. "Lidé neměli peníze, aby se otevřeli. Prostory byly vybrány příliš drahé - 350 tisíc rublů jen k pronájmu, bez světla a vody, "- uvádí Kazakov. Je si jistý - protože dluhy zaměstnanců současné "X-utřít" asi čtyři měsíce nedostal plat. Podnikatel "osobně přišel a požádal je, aby se vše otočilo", a advokát společnosti vydal zákaz užívání ochranné známky. Vedoucí společnosti Vape.ru vyjádřil ochotu poskytnout ViVA la Cloud s kopií dokumentu, později však jeho kolega Kuznetsov uvedl, že se společnost rozhodla, že se nezmění v minulosti.

V současné době, pokud se dá posuzovat, se X-Wipe nedaří dobře. V prosinci 2016 a lednu 2017 v obchodě neustále slibuje 40-procentní slevu na kapaliny, uspořádané v soutěži s 20 cenami daných pět procent slevu na pevnosti a nakonec vyjádřil touhu najmout dva prodávající. "Drahé dívky, jste zvlášť vítáni!" - uvedl v oznámení.

Kazakov hovoří o franchisovém obchodě v Čeljabinsku. Jeho majitel nainstaloval svou "vlastní" účetní databázi. "Takže," rozčiloval se Kazakov, "mám příležitost uložit levý zboží, vyřadit kontroly, které nevidíme, a poskytovat služby, které nejsou smlouvou upraveny." Podle Kazakova se při přípravě materiálu s Čeljabinskem dohoda porušila.

"Účetnictví, které nám dali, nefungovalo. Pro zboží prodávané prostřednictvím místa, peníze přišly, ale to bylo uvedeno na našich pozůstatcích, - říká ViVA la Cloud zaměstnanec Chelyabinsk Vape.ru Andrey. "Spustili jsme náš systém." V důsledku toho zmizel inventář "nepořádek". Interlocutor tvrdí - podle smlouvy neexistují sankce za změnu účetního systému. V důsledku toho pokračuje Andrey, společnost Vape.ru odmítla obnovit původní systém a také "zakázala skupinu" obchodu VKontakte.

Zde se nachází Chelyabinsk Vape.ru

V době psaní WapShop i nadále fungoval pod značkou Vape.ru (na internetových stránkách sítě se nezmiňovala žádná zmínka). "Z právního hlediska je vše v pořádku," věří Andrei. "Nebudeme se rozhodnout, co se stane dál."

Vape Flava

Taxikář, který mě přivede k rozhovoru, je viper. V jejím autě iJust S.

- Znáte obchod "Babylon"? - Ptám se. Taxikář se usmívá:
- Ne. Vezmu všechno na trh, - vytáhne zařízení a otočí ho v ruce. - Pět set rublů - celý soubor. A teď - ukazuje 120 ml láhev kapaliny, - 200 rublů. Za měsíc stačí.

Hlavní otázka, která se zdá být zajímavá pro všechny, kteří jsou s Babylonem obeznámeni, je, proč jsou franšízové ​​sítě volány jinak. Ve Vape Flava to není vysvětleno. Šéf volebního Andrei Kovalev, na základě zkušeností z minulé práce - to není první síť, která se „točí“ - říká Viva La Cloud:. «V 99 procentech případů se to dělá ze strachu, že bezohlední franšízy bude způsobit velké značky poškození pověsti“ Je však stanoveno: vůbec není fakt, že v případě "Babylonu" jsou důvody právě takové.

Vape Flava, ve kterém se Kovalev setkává s autorkou ViVA la Cloud

První vůz Vape Flava byl otevřen v březnu 2016. Od té doby vlastníci značek obdrželi přibližně 15 žádostí za měsíc, z nichž většina pocházela ze speciálních webových stránek - agregátorů licencí. "Střední" kupující povolení od 23 do 30 let. V polovině případů má franchisant již vázanku, v ostatních - "přijde po svém koníčku". Téměř všechny společnosti Vape Flava jsou otevřeny pro osobní úspory, tvrdí Kovalev. Spojuje to s tím, že v tuto chvíli "kvůli jistým událostem omezily bankovní programy na zvýhodněných půjčkách."

Obchodní plán je zaslán potenciálnímu kupujícímu - se stane skutečností "téměř vždy plus nebo minus deset procent," připomíná Kovalev. Povinný poplatek je povinný - 180 tisíc rublů nebo "záloha na základě volby partnera", uvádí franchisová prezentace (k dispozici redakci). Licenční poplatky - pět procent z obratu - musíte zaplatit za rok práce. V době psaní písma tolik práce s Vape Flavou nefungovalo.

"Optimální záběry z obchodu - od 30 do 50" čtverců, říká Kovalev. Bere se v úvahu "dostupnost míst setkání mládeže", je potvrzena na stránkách "Franchise.ru". Otevírací proces trvá v průměru dva měsíce: společnost Vape Flava poskytuje kupujícímu projektový projekt, dodavatele nábytku a tak dále.

Interiér údajného Vape Flava. Foto - vapeflava.ru

Výše prvního nákupu je "asi milion" rublů. "Vezmeme víceméně podobný" Babylon "a prakticky promítáme rozsah," říká Kovalev. Partner však může "upravit zásilku s ohledem na specifika daného regionu."

- Je normální, že v podmíněném Syzranu je plat 10 000 a průměrná kontrola v Babylonu a "Wipe Flavor" je stejná? - Mám zájem.

- Máme hodně tekutiny, - Kovalev uvádí seznam značek, - které mohou uspokojit lidi s nízkými příjmy. Stálo 200-300 rublů v maloobchodě. Máme průměrnou kontrolu - 2000-2500 rublů.

Průměrný objem investic podle prezentace je dva až tři miliony rublů. Přibližná doba návratnosti franšízy, tvrdí Kovalev, je "od šesti do osmi měsíců".

Webová stránka společnosti Vape Flava říká, že síť má místo v Novosibirsku. Ale ona není. Skupina VKontakte store nebyla od prosince 2016 aktualizována, účet byl smazán. Stará adresa je úložiště Easy Vape.

Pod značkou Vape Flava wakespot, tvrdí Kovalev, pracoval od března 2016. "Máme neshody se současným vlastníkem povolení," varuje Kovalev. - Chlapci nefungovali podle standardů, které potřebujeme. Partnerovi se nelíbilo množství získaných peněz. " Podle Kovaleva v době rozhovoru s ViVa la Cloud Vape Flava společně s podnikatelem v Novosibirsku "hledal cesty", aby situaci opustil.

Spolumajitel Novosibirské ex-Vape Flavy Roman Shevgen nebyl schopen rychle reagovat na otázky ViVA la Cloud. Zřejmě věděl, že dlouholeté podnikání v ruském způsobem: VKontakte Weipa podnikatel podepsal do „prvního kanálu“, „Komsomolskaja Pravda“ Státní dumy zástupce a koordinované „národně osvobozeneckého hnutí“. "Lidé investovali do obchodu více než tři miliony rublů. A za rok práce neviděli ani penny, vysvětluje ViVa la Cloud důvody pro přejmenování Vape Flavy, která je obeznámena se situací. "Je smutné, že je to obchod s měsíčními náklady 170-190 tisíc a obratem 250". V těchto výsledcích obviněný obviní oba vlastníky obchodů a vedení franšízy. Za prvé, řekl, otevřel veypshop ne natolik, aby se na to připravit, „Sami skladem není rozumět nic, zaznamenal nezkušené prodejců.“ Ale také ve Vape Flava nejsou svatí: vyslali do skladu pomalé zboží - obzvláště tekutiny. "Sortiment, který byl, nesplnil požadavek," - říká zdroj.

Adresa ex-Vape Flava je uvedena v sekci aktuálních kontaktů Easy Vape ve skupině VKontakte

Obchod je opravován. Změnila loga, barvy, regály a sortiment. Nyní je to Easy Vape. Právní jemnosti, podle zdroje, byly rozhodnuty v době psaní poznámky.

Vardex

Ze všech zástupců profesionální komunity Vardexu možná nejméně vhodná pro roli evangelistů. Dokonce mají slovo "vymazat" v názvu. A "vedoucí vývojového oddělení" - vedoucí ředitelství franšízy - Atmir Tembotov odmítl setkat se s ViVA la Cloud a poslal e-mail na oplátku. Společnost sděluje suše: v dokumentu Vardex se nazývá "absolutní vůdce ruského maloobchodního trhu s elektronickými cigaretami" a franšízový program se netýká emocí, ale čísel.

Chcete-li provozovat franšízový obchod, potřebujete od jednoho a půl do tří milionů rublů. Od franchisanta očekávejte "vhodné obchodní prostory" s rozlohou 18 čtverců. Může to být pavilon v nákupním centru nebo například samostatný dům s vchodem do ulice. Záloha je 150 tisíc rublů, neexistuje žádný honorář. Z dalších nezbytných nákladů - "balíček IT vybavení" pro 140 tisíc rublů a první nákup: z 800 tisíc rublů pro město se sto tisíci obyvatel na 1,3 milionu pro milion a více.

Fragment prezentace franšízové ​​sítě Vardex

Na franchisových prodejnách je poskytnuta sleva ve výši 15% "od základní velkoobchodní ceny." Tam už byly položeny nakrutka, jisté zdroje ViVA la Cloud. Současně tři nezávislí partneři vydání vydali totožné číslo: velkoobchodní cena má 30% marže. "Jedná se o standardní praxi distributorů," dodává jeden z nich. Tudíž lze s jistotou tvrdit, že od jednoho, který koupil franšízový sklad zboží, má Vardex své vlastní 15%, nezávisle na zbývajících proměnných.

Zásoba franšízy podle Tembotova platí 12-14 měsíců. Měsíční obrat je o něco více než jeden a půl milionu rublů a průměrná částka je 3 700 rublů, uvádí se v prezentaci společnosti (k dispozici v ViVA la Cloud). "Průměrná marže obchodu," uvedena v dopise, je 90 procent. Tembotov neuvedl, o čem je datum: nejzajímavější, dodal později na Whatsapp, "je zaslán až po podepsání smlouvy." V něm je doložka o nezveřejnění obchodních informací.

Tembotov také nemohl pojmenovat počet obchodů s franchisingem v době psaní poznámky. "Tato postava se často mění," prohlásil ViVA la Cloud. - Můžete zadat "více než 60". "